Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

100584 / 2010-04-09 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej (Siedlce)

pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży ogólnobudowlanej, sanitarnej, elektrycznej, nad inwestycją Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa istniejącego budynku Starego Szpitala Miejskiego w Siedlcach przy ul. Starowiejskiej 15. Obiekt wpisany do rejestru zabytków.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży ogólnobudowlanej, sanitarnej, elektrycznej, nad inwestycją Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa istniejącego budynku Starego Szpitala Miejskiego w Siedlcach przy ul. Starowiejskiej 15. Obiekt wpisany do rejestru zabytków.
Kubatura obiektu - ok. 10 200 m3
Powierzchnia użytkowa obiektu - ok. 1 204 m2
Zakres obowiązków, uprawnień i czynności Wykonawcy sprawującego nadzór inwestorski przy realizacji projektu:
1) Przyjęcie od Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej.
2) Dokonanie weryfikacji dokumentacji projektowo-kosztorysowej, m.in.: pod względem rozwiązań technicznych, zgodności części opisowej z częścią graficzną, zgodności przedmiarów z zakresem objętym projektem budowlanym i wykonawczym. Wykonawca sporządzi raport z weryfikacji w terminie 2 tygodni od daty podpisania umowy. W przypadku stwierdzenia wad w dokumentacji podejmie działania i współpracę z projektantem w celu uch usunięcia.
3) Współpraca z Zamawiającym podczas procedury udzielenia zamówienia publicznego zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.
4) Przygotowaniu dokumentacji do organu nadzoru budowlanego i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o terminie rozpoczęcia robót, z załączeniem oświadczeń kierownika budowy i inspektorów nadzoru, potwierdzających przyjęcie obowiązków na budowie.
5) Przekazanie Wykonawcy robót budowlanych dziennika budowy.
6) Udział w przekazaniu Wykonawcy robót budowlanych terenu budowy i wystawienia polecenia rozpoczęcia robót.
7) Opracowanie i wdrożenie uzgodnionych z Zamawiającym i Wykonawcą szczegółowych Harmonogramów Robót, Harmonogramu Odbiorów częściowych i końcowego oraz Harmonogramu Płatności.
8) Kontrola bezpiecznego sposobu składowania i przechowywania materiałów.
9) Wnioskowanie o usunięcie z terenu budowy każdej osoby zatrudnionej przez Wykonawców robót budowlanych, która zachowuje się niewłaściwie, jest niekompetentna lub niedbała w swojej pracy.
10) Wyegzekwowanie zabezpieczenia p. pożarowego na terenie budowy i utrzymania ogólnego porządku na budowie oraz okresowa kontrola ich przestrzegania zgodnie z zaleceniami wydanymi przez Specjalistę ds. BHP i bezpieczeństwa pożarowego Zamawiającego.
11) Kontrola uprawnień i świadectw potwierdzających umiejętność personelu realizującego roboty.
12) Sprawdzenie przed zastosowaniem materiałów w zakresie dopuszczenia do stosowania w budownictwie zgodnie z wymogami określonymi w art. 5 Ustawy z dnia 16-04-2004 r o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 62, poz. 628).
13) Monitorowanie postępu prac poprzez porównywanie postępu faktycznego z przyjętymi harmonogramami robót, odbiorów i płatności.
14) Kontrola nad zgodnością i prawidłowością realizacji robót z dokumentacją projektową, wytycznymi technologicznymi, obowiązującymi normami, SIWZ, ofertą wykonawcy, zawartą umową na wykonanie robót budowlanych, obowiązującym prawem, w szczególności prawem budowlanym oraz rozporządzeniami wykonawczymi do prawa budowlanego.
15) Prowadzenie regularnych inspekcji na terenie budowy przez właściwych branżowo inspektorów w celu sprawdzenia jakości wykonywanych robót oraz wbudowywanych materiałów, zgodnie z wymaganiami specyfikacji technicznych, dokumentacji projektowej oraz praktyką inżynierską.
16) Współpraca z Projektantem oraz Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
17) Powiadomienie Wykonawców robót budowlanych o wykrytych wadach oraz określenia zakresu koniecznych do wykonania robót poprawkowych.
18) Wydawanie poleceń usuwania efektów robót wykonanych wadliwie lub poniżej standardu i nadzór nad ich wykonaniem.
19) Poświadczenie usunięcia przez Wykonawców robót budowlanych stwierdzonych wad.
20) Organizacja oraz przewodniczenie naradom ( 1 razy w miesiącu ) dotyczącym postępu robót (Narady Koordynacyjne), w których udział biorą przedstawiciele wszystkich zaangażowanych w realizację umowy na roboty budowlane stron (Kierownik Budowy, przedstawiciel Zamawiającego oraz inni zaproszeni). W przypadku zaistnienia konieczności organizowania narad koordynacyjnych częściej narady będą organizowane w terminach wyznaczonych przez Inspektora Nadzoru.
21) Przygotowywanie dla Zamawiającego okresowych - miesięcznych raportów z realizacji projektu zawierających m.in. informacje dotyczące postępu robót, ilości, zakresu i terminów realizowanych robót, oceny w stosunku do zatwierdzonego harmonogramu rzeczowo-finansowego, identyfikację zagrożeń i program działań naprawczych oraz informacje dot. działalności nadzoru inwestorskiego.
22) Rozliczenie umowy o roboty budowlane w przypadku jej rozwiązania.
23) Sporządzanie wniosków o naliczenie kar umownych w przypadku wystąpienia okoliczności określonych w umowach na wykonanie robót budowlanych, usług i dostawy oraz przewidzianych w kodeksie cywilnym.
24) Dostarczanie Zamawiającemu dokumentów i informacji w terminach przez niego ustalonych w przypadku sporów sądowych i innych wynikających z realizacji inwestycji.
25) Rozliczenie Wykonawcy robót budowlanych pod względem rzeczowym i finansowym.
26) Organizacja i dokonywanie odbiorów robót zanikających, częściowych i odbiorów końcowych oraz przyjmowanie od Wykonawców robót budowlanych wszelkich dokumentów wymaganych w terminie odbioru (w tym atesty, aprobaty techniczne, protokoły badań, protokoły pomiarów, gwarancje, DTR (dokumentacja techniczno-ruchowa) i instrukcje obsługi zainstalowanych urządzeń i systemów, inwentaryzacje powykonawcze instalacji, obiektów i części obiektów).
27) Weryfikacja przygotowanych przez Wykonawcę robót budowlanych dokumentów wymaganych do zgłoszenia zakończenia robót budowlanych do organu nadzoru budowlanego.
28) Zgłoszenie Zamawiającemu gotowości do odbiorów częściowych i końcowego robót oraz sprawdzenie kompletności i prawidłowości przedłożonych przez Wykonawców robót budowlanych dokumentów wymaganych do odbioru.
29) Zgłaszanie Zamawiającemu terminu odbioru instalacji i urządzeń oraz koordynacja szkolenia i instruktażu pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi instalacji i urządzeń przez Wykonawcę robót budowlanych.
30) Sporządzanie protokołów wykonanych i odebranych robót częściowych i odbioru końcowego. W przypadku stwierdzenia wad podczas odbioru, Inspektor Nadzoru sporządza wykaz wad i określa terminy ich usunięcia.
31) Przekazywanie do zatwierdzenia Zamawiającemu protokołów wykonanych i odebranych robót częściowych i końcowego.
32) Potwierdzanie zgodności (poprzez opis) faktur wystawianych przez dostawców i Wykonawców Robót Budowlanych i Dostawców z protokołami odbiorów częściowych i końcowego. Załącznikiem do każdej faktury są protokoły odbioru wykonania i dostaw.
33) Odbiór od Wykonawców robót budowlanych całej dokumentacji budowy i dokumentacji powykonawczej, a także wszelkich dokumentów i oświadczeń koniecznych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie i właściwą eksploatację obiektów, kompletowanie ich i przedkładanie Zamawiającemu.
34) Przygotowywanie wystąpień do organu nadzoru budowlanego o wydanie decyzji - pozwolenia na użytkowanie (jeżeli taki wymóg zaistnieje).
35) W okresie gwarancji i rękojmi (36 miesięcy po odbiorze końcowym robót budowlanych), raz w roku, dokonanie wraz Wykonawcą i Zamawiającym przeglądu technicznego zakończonych inwestycji. Po wykryciu wad Inspektor Nadzoru, nadzoruje ich usunięcie przez Wykonawcę robót budowlanych oraz dokonuje odbioru po ich usunięciu.
36) W okresie gwarancji do Inspektora Nadzoru będzie ponadto należało:
a) Reprezentowanie Zamawiającego w negocjacjach, postępowaniach mediacyjnych lub arbitrażowych dotyczących nierozstrzygniętych roszczeń i sporów,
b) Sprawdzenie i potwierdzenie gotowości obiektu do dokonania przez Zamawiającego komisyjnego odbioru pogwarancyjnego wraz z przygotowaniem wszelkich niezbędnych dokumentów,
37) Współpraca z Zamawiającym w celu prawidłowego całkowitego, końcowego rozliczenia rzeczowego i finansowego projektu zgodnie z umową dofinansowania i obowiązującymi zasadami rozliczania inwestycji finansowanymi ze środków RPO.
38) Identyfikowania wszędzie tam gdzie jest to możliwe ryzyka powstania potencjalnych roszczeń ze strony Wykonawców Robót Budowlanych i stron trzecich oraz informowania o tym Zamawiającego z propozycjami sposobów zapobiegania tym roszczeniom.
39) Reprezentowanie Zamawiającego w kontaktach z osobami trzecimi w sprawach związanych z Projektem i Umową na roboty budowlane.
40) Wykonywanie wszystkich innych czynności i zadań niewymienionych w Umowie, które będą konieczne do prawidłowej realizacji umów na roboty budowlane (przepisami polskiego prawa, w tym Prawa Zamówień Publicznych, Prawa Budowlanego, procedurami RPO oraz Instytucji Pośredniczących).
41) Wykonawca prowadzący nadzór inwestorski będzie wnioskować o:
- przeprowadzenie niezbędnych badań i pomiarów lub ekspertyz przez niezależnego Inspektora,
- zmianę terminu wykonania robót w umowie o roboty budowlane, kiedy zmiana taka nie wynika z winy czy zaniedbań Wykonawcy Robót Budowlanych,
42) Wykonawca prowadzący nadzór inwestorski będzie monitorować i kontrolować:
- przyjęty Harmonogram robót budowlanych,
- przyjęty Harmonogram odbiorów częściowych,
- przyjęty Harmonogram płatności.
W przypadku zagrożenia dotrzymania powyższych harmonogramów Wykonawca prowadzący nadzór inwestorski zobowiązany jest natychmiast powiadomić Zamawiającego.
43) Ograniczenia zakresu uprawnień i obowiązków Wykonawcy -
Inspektora Nadzoru nie będzie miał prawa do:
a) wprowadzania jakichkolwiek poprawek do podpisanych umów na roboty budowlane,
b) zwolnienia Wykonawców robót budowlanych z jakichkolwiek ich obowiązków czy odpowiedzialności wynikających z umów na roboty budowlane,
c) ograniczenia bądź rozszerzenia zakresów robót Wykonawców robót budowlanych lub przekazania robót innym Wykonawcom robót budowlanych niż tym, którzy zostali wskazani w podpisanych umowach na roboty budowlane.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 100584

Data publikacji: 2010-04-09

Nazwa: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Ulica: ul. Kilińskiego 29

Numer domu: 29

Miejscowość: Siedlce

Kod pocztowy: 08-110

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 025 6444483

Numer faxu: 025 6444483

Adres strony internetowej: www.spzoz-siedlce.pl

Regon: 00031030900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży ogólnobudowlanej, sanitarnej, elektrycznej, nad inwestycją Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa istniejącego budynku Starego Szpitala Miejskiego w Siedlcach przy ul. Starowiejskiej 15. Obiekt wpisany do rejestru zabytków.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży ogólnobudowlanej, sanitarnej, elektrycznej, nad inwestycją Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa istniejącego budynku Starego Szpitala Miejskiego w Siedlcach przy ul. Starowiejskiej 15. Obiekt wpisany do rejestru zabytków.
Kubatura obiektu - ok. 10 200 m3
Powierzchnia użytkowa obiektu - ok. 1 204 m2
Zakres obowiązków, uprawnień i czynności Wykonawcy sprawującego nadzór inwestorski przy realizacji projektu:
1) Przyjęcie od Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej.
2) Dokonanie weryfikacji dokumentacji projektowo-kosztorysowej, m.in.: pod względem rozwiązań technicznych, zgodności części opisowej z częścią graficzną, zgodności przedmiarów z zakresem objętym projektem budowlanym i wykonawczym. Wykonawca sporządzi raport z weryfikacji w terminie 2 tygodni od daty podpisania umowy. W przypadku stwierdzenia wad w dokumentacji podejmie działania i współpracę z projektantem w celu uch usunięcia.
3) Współpraca z Zamawiającym podczas procedury udzielenia zamówienia publicznego zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.
4) Przygotowaniu dokumentacji do organu nadzoru budowlanego i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o terminie rozpoczęcia robót, z załączeniem oświadczeń kierownika budowy i inspektorów nadzoru, potwierdzających przyjęcie obowiązków na budowie.
5) Przekazanie Wykonawcy robót budowlanych dziennika budowy.
6) Udział w przekazaniu Wykonawcy robót budowlanych terenu budowy i wystawienia polecenia rozpoczęcia robót.
7) Opracowanie i wdrożenie uzgodnionych z Zamawiającym i Wykonawcą szczegółowych Harmonogramów Robót, Harmonogramu Odbiorów częściowych i końcowego oraz Harmonogramu Płatności.
8) Kontrola bezpiecznego sposobu składowania i przechowywania materiałów.
9) Wnioskowanie o usunięcie z terenu budowy każdej osoby zatrudnionej przez Wykonawców robót budowlanych, która zachowuje się niewłaściwie, jest niekompetentna lub niedbała w swojej pracy.
10) Wyegzekwowanie zabezpieczenia p. pożarowego na terenie budowy i utrzymania ogólnego porządku na budowie oraz okresowa kontrola ich przestrzegania zgodnie z zaleceniami wydanymi przez Specjalistę ds. BHP i bezpieczeństwa pożarowego Zamawiającego.
11) Kontrola uprawnień i świadectw potwierdzających umiejętność personelu realizującego roboty.
12) Sprawdzenie przed zastosowaniem materiałów w zakresie dopuszczenia do stosowania w budownictwie zgodnie z wymogami określonymi w art. 5 Ustawy z dnia 16-04-2004 r o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 62, poz. 628).
13) Monitorowanie postępu prac poprzez porównywanie postępu faktycznego z przyjętymi harmonogramami robót, odbiorów i płatności.
14) Kontrola nad zgodnością i prawidłowością realizacji robót z dokumentacją projektową, wytycznymi technologicznymi, obowiązującymi normami, SIWZ, ofertą wykonawcy, zawartą umową na wykonanie robót budowlanych, obowiązującym prawem, w szczególności prawem budowlanym oraz rozporządzeniami wykonawczymi do prawa budowlanego.
15) Prowadzenie regularnych inspekcji na terenie budowy przez właściwych branżowo inspektorów w celu sprawdzenia jakości wykonywanych robót oraz wbudowywanych materiałów, zgodnie z wymaganiami specyfikacji technicznych, dokumentacji projektowej oraz praktyką inżynierską.
16) Współpraca z Projektantem oraz Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
17) Powiadomienie Wykonawców robót budowlanych o wykrytych wadach oraz określenia zakresu koniecznych do wykonania robót poprawkowych.
18) Wydawanie poleceń usuwania efektów robót wykonanych wadliwie lub poniżej standardu i nadzór nad ich wykonaniem.
19) Poświadczenie usunięcia przez Wykonawców robót budowlanych stwierdzonych wad.
20) Organizacja oraz przewodniczenie naradom ( 1 razy w miesiącu ) dotyczącym postępu robót (Narady Koordynacyjne), w których udział biorą przedstawiciele wszystkich zaangażowanych w realizację umowy na roboty budowlane stron (Kierownik Budowy, przedstawiciel Zamawiającego oraz inni zaproszeni). W przypadku zaistnienia konieczności organizowania narad koordynacyjnych częściej narady będą organizowane w terminach wyznaczonych przez Inspektora Nadzoru.
21) Przygotowywanie dla Zamawiającego okresowych - miesięcznych raportów z realizacji projektu zawierających m.in. informacje dotyczące postępu robót, ilości, zakresu i terminów realizowanych robót, oceny w stosunku do zatwierdzonego harmonogramu rzeczowo-finansowego, identyfikację zagrożeń i program działań naprawczych oraz informacje dot. działalności nadzoru inwestorskiego.
22) Rozliczenie umowy o roboty budowlane w przypadku jej rozwiązania.
23) Sporządzanie wniosków o naliczenie kar umownych w przypadku wystąpienia okoliczności określonych w umowach na wykonanie robót budowlanych, usług i dostawy oraz przewidzianych w kodeksie cywilnym.
24) Dostarczanie Zamawiającemu dokumentów i informacji w terminach przez niego ustalonych w przypadku sporów sądowych i innych wynikających z realizacji inwestycji.
25) Rozliczenie Wykonawcy robót budowlanych pod względem rzeczowym i finansowym.
26) Organizacja i dokonywanie odbiorów robót zanikających, częściowych i odbiorów końcowych oraz przyjmowanie od Wykonawców robót budowlanych wszelkich dokumentów wymaganych w terminie odbioru (w tym atesty, aprobaty techniczne, protokoły badań, protokoły pomiarów, gwarancje, DTR (dokumentacja techniczno-ruchowa) i instrukcje obsługi zainstalowanych urządzeń i systemów, inwentaryzacje powykonawcze instalacji, obiektów i części obiektów).
27) Weryfikacja przygotowanych przez Wykonawcę robót budowlanych dokumentów wymaganych do zgłoszenia zakończenia robót budowlanych do organu nadzoru budowlanego.
28) Zgłoszenie Zamawiającemu gotowości do odbiorów częściowych i końcowego robót oraz sprawdzenie kompletności i prawidłowości przedłożonych przez Wykonawców robót budowlanych dokumentów wymaganych do odbioru.
29) Zgłaszanie Zamawiającemu terminu odbioru instalacji i urządzeń oraz koordynacja szkolenia i instruktażu pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi instalacji i urządzeń przez Wykonawcę robót budowlanych.
30) Sporządzanie protokołów wykonanych i odebranych robót częściowych i odbioru końcowego. W przypadku stwierdzenia wad podczas odbioru, Inspektor Nadzoru sporządza wykaz wad i określa terminy ich usunięcia.
31) Przekazywanie do zatwierdzenia Zamawiającemu protokołów wykonanych i odebranych robót częściowych i końcowego.
32) Potwierdzanie zgodności (poprzez opis) faktur wystawianych przez dostawców i Wykonawców Robót Budowlanych i Dostawców z protokołami odbiorów częściowych i końcowego. Załącznikiem do każdej faktury są protokoły odbioru wykonania i dostaw.
33) Odbiór od Wykonawców robót budowlanych całej dokumentacji budowy i dokumentacji powykonawczej, a także wszelkich dokumentów i oświadczeń koniecznych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie i właściwą eksploatację obiektów, kompletowanie ich i przedkładanie Zamawiającemu.
34) Przygotowywanie wystąpień do organu nadzoru budowlanego o wydanie decyzji - pozwolenia na użytkowanie (jeżeli taki wymóg zaistnieje).
35) W okresie gwarancji i rękojmi (36 miesięcy po odbiorze końcowym robót budowlanych), raz w roku, dokonanie wraz Wykonawcą i Zamawiającym przeglądu technicznego zakończonych inwestycji. Po wykryciu wad Inspektor Nadzoru, nadzoruje ich usunięcie przez Wykonawcę robót budowlanych oraz dokonuje odbioru po ich usunięciu.
36) W okresie gwarancji do Inspektora Nadzoru będzie ponadto należało:
a) Reprezentowanie Zamawiającego w negocjacjach, postępowaniach mediacyjnych lub arbitrażowych dotyczących nierozstrzygniętych roszczeń i sporów,
b) Sprawdzenie i potwierdzenie gotowości obiektu do dokonania przez Zamawiającego komisyjnego odbioru pogwarancyjnego wraz z przygotowaniem wszelkich niezbędnych dokumentów,
37) Współpraca z Zamawiającym w celu prawidłowego całkowitego, końcowego rozliczenia rzeczowego i finansowego projektu zgodnie z umową dofinansowania i obowiązującymi zasadami rozliczania inwestycji finansowanymi ze środków RPO.
38) Identyfikowania wszędzie tam gdzie jest to możliwe ryzyka powstania potencjalnych roszczeń ze strony Wykonawców Robót Budowlanych i stron trzecich oraz informowania o tym Zamawiającego z propozycjami sposobów zapobiegania tym roszczeniom.
39) Reprezentowanie Zamawiającego w kontaktach z osobami trzecimi w sprawach związanych z Projektem i Umową na roboty budowlane.
40) Wykonywanie wszystkich innych czynności i zadań niewymienionych w Umowie, które będą konieczne do prawidłowej realizacji umów na roboty budowlane (przepisami polskiego prawa, w tym Prawa Zamówień Publicznych, Prawa Budowlanego, procedurami RPO oraz Instytucji Pośredniczących).
41) Wykonawca prowadzący nadzór inwestorski będzie wnioskować o:
- przeprowadzenie niezbędnych badań i pomiarów lub ekspertyz przez niezależnego Inspektora,
- zmianę terminu wykonania robót w umowie o roboty budowlane, kiedy zmiana taka nie wynika z winy czy zaniedbań Wykonawcy Robót Budowlanych,
42) Wykonawca prowadzący nadzór inwestorski będzie monitorować i kontrolować:
- przyjęty Harmonogram robót budowlanych,
- przyjęty Harmonogram odbiorów częściowych,
- przyjęty Harmonogram płatności.
W przypadku zagrożenia dotrzymania powyższych harmonogramów Wykonawca prowadzący nadzór inwestorski zobowiązany jest natychmiast powiadomić Zamawiającego.
43) Ograniczenia zakresu uprawnień i obowiązków Wykonawcy -
Inspektora Nadzoru nie będzie miał prawa do:
a) wprowadzania jakichkolwiek poprawek do podpisanych umów na roboty budowlane,
b) zwolnienia Wykonawców robót budowlanych z jakichkolwiek ich obowiązków czy odpowiedzialności wynikających z umów na roboty budowlane,
c) ograniczenia bądź rozszerzenia zakresów robót Wykonawców robót budowlanych lub przekazania robót innym Wykonawcom robót budowlanych niż tym, którzy zostali wskazani w podpisanych umowach na roboty budowlane.

Kody CPV: 722470001

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2011

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Na podstawie załączonego do oferty oświadczenia.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Warunkiem udziału w postępowaniu jest wykazanie, że Wykonawca:
a) w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - przynajmniej jeden raz sprawował nadzór inwestorski na obiektach zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków o całkowitej wartości inwestycji minimum 1 000 000 zł brutto

b) w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - przynajmniej jeden 2 razy sprawował nadzór inwestorski na obiektach użyteczności publicznej w tym jednym obiekcie służby zdrowia, o całkowitej łącznej wartości inwestycji minimum 5 000 000 zł brutto

Przy ocenie spełnienia tego warunku udziału przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wielkości stanowiące o spełnieniu warunku, tj.
- liczba i wartość wykonanych usług,
- elementy zadania inwestycyjnego, którego dotyczą wykazane usługi polegające na nadzorze
będą zsumowane z dokumentów składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

Potencjał techniczny: Nie dotyczy

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj.:
a) Inspektorem nadzoru w branży konstrukcyjno -budowlanej. 1
- uprawnienia budowlane w wymaganej specjalności do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
- uprawnienia do pełnienia funkcji nadzoru budowlanego przy obiekcie zabytkowym
- co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową, w tym 2- letnie doświadczanie w nadzorowaniu robót budowlanych przy obiektach nieruchomych zabytkowych (wpisanych do rejestru zabytków)
b) Inspektorem nadzoru w branży elektrycznej (w tym słaboprądowe i sieci logicznych) - 1
- uprawnienia budowlane w wymaganej specjalności do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
- co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową.
c) Inspektorem nadzoru w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych - 1
- uprawnienia budowlane w wymaganej specjalności do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
- co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową.

Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej, tj. są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie świadczenia usług stanowiących przedmiot zamówienia, Wysokość gwarancyjna polisy wynosić musi nie mniej niż 1 mln PLN.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1) Zmiany terminu zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia w wyniku:
a) przedłużenia czasu trwania inwestycji
b) odkrycia w gruncie przedmiotów niemożliwych do zidentyfikowania przed przystąpieniem do robot budowlanych, m.in. takich jak głazy narzutowe, niewybuchy, przedmioty wymagające ochrony konserwatora zabytków lub archeologicznej itp.
c) klęsk żywiołowych uniemożliwiających realizację robót budowlanych
d) konieczności dokonania zmian projektowych w projekcie , na podstawie którego
realizowany jest przedmiot zamówienia
2) zmniejszenia zakresu robót wraz z proporcjonalnym zmniejszeniem wynagrodzenia

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.spzoz-siedlce.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: siedziba Zamawiającego

Data składania wniosków, ofert: 20/04/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania: siedziba zamawiającego, sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi