Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

210836 / 2014-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiat Chojnicki (Chojnice)

ARCHIWIZACJA DOKUMENTÓW POWIATOWEGO ZASOBU GEODEZYJNEGO I KARTOGRAFICZNEGO W CHOJNICACH.

Opis zamówienia

Przedmiotem postępowania jest usługa pn.:
ARCHIWIZACJA DOKUMENTÓW POWIATOWEGO ZASOBU GEODEZYJNEGO I KARTOGRAFICZNEGO W CHOJNICACH.
Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale D SIWZ Opis Przedmiotu Zamówienia, Rozdziale E- SIWZ Istotnych postanowieniach do umowy.

Archiwizacja dokumentów Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego w Chojnicach.
Prace objęte niniejszym opisem przedmiotu zamówienia polegały będą na archiwizacji dokumentów zasobu geodezyjnego i kartograficznego z obszaru miasta Czersk i miasta Brusy oraz obrębów gminy Chojnice: Charzykowy, Chojniczki, Silno, Gockowice, Ostrowite, Ciechocin, Nieżychowice, Pawłówko, Krojanty, Kruszka, Nowa Cerkiew, Pawłowo, Racławki, Doręgowice, Nowy Dwór, Ogorzeliny, Sławęcin, Zbeniny, Kłodawa,, Lichnowy, Moszczenica i obrębów gminy Czersk: Krzyż, Rytel, Malachin, Łubna, Kwieki, Złotowo, Zapędowo, Odry, Wieck, Gotelp, Łąg, Łąg Kolonia, Łąg Lipki - łącznie 6859 operatów.
Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zawartymi w szczególności w:
1.Ustawie z dnia 17 maja 1989 r. - prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287, z późn. zm.);
2.Ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.);
3.Rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 3 października 2013 w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz. U. z 2013 poz. 1183)
Archiwizacja dokumentów zasobu geodezyjnego i kartograficznego obejmuje wykonanie komputerowych kopii materiałów operatów pomiarowych dotyczących ewidencji gruntów poprzez ich zeskanowanie, nadanie odpowiednich identyfikatorów oraz podpięcie do bazy danych prowadzonych w Starostwie Powiatowym w Chojnicach w systemie EWID 2007 w oprogramowaniu aplikacyjnym TurboEWID wersja 8.3.

Wykonawca powinien dysponować odpowiednim sprzętem niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia wyposażonym w oprogramowanie umożliwiające wykonanie poszczególnym zadań zamówienia.
Zakres prac objętych zamówieniem.
1.Przedmiot zamówienia obejmuje zeskanowanie materiałów powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, nadanie odpowiednich identyfikatorów oraz podpięcie do bazy danych prowadzonych w Starostwie Powiatowym w Chojnicach w systemie EWID 2007 w oprogramowaniu aplikacyjnym TurboEWID wersja 8.3.
Prace należy wykonać zgodnie z przepisami rozdziału 3 rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 3 października 2013 w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U. z 2013 poz 1183) oraz załącznikami do rozporządzenia.
Do kopiowania przeznaczone są operaty jednostkowe (operaty prawne, podziałowe).
2.W skład materiałów wchodzą:
a.dokumenty wchodzące w skład operatów pomiarowych dotyczących podziałów nieruchomości, rozgraniczeń, wznowień granic i inne prawne,
b. inne wskazane przez kierownika PODGiK w Chojnicach.

Wielkość pracy określa się orientacyjną liczbą stron rozliczeniowych, przeliczanych za jedną stronę formatu A4.

Dane wyjściowe do opracowania.
Materiały powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego zgromadzone w PODGiK w Chojnicach składają się z:
- pojedynczych arkuszy o zróżnicowanych rozmiarach, nie większych od formatu A0
- poszczególnych stron zszytych w tomy (księgi mają rożną grubość nie zawsze jest możliwe ich pełne rozwarcie)
Dominującymi ilościowo formatami są A4
Orientacyjna ilość materiałów do skanowania w obrębach objętych niniejszym opracowaniem przeliczona do formatu A4 ( lub jego wielokrotności) przedstawia się następująco:- format A4 - 276435 stron

Technologia wykonania zamówienia
1.Archiwizacja materiałów powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego obejmuje:
a.wykonanie numerycznych kopii stron operatu przez skanowanie zarówno pojedynczych arkuszy jak i poszczególnych stron z ksiąg o różnej grubości i nie zawsze w pełnym rozwarciu,
b.nadanie identyfikatorów na operaty,
c.dokonanie klasyfikacji dokumentów zgodnie z rozporządzeniem,
d.włączenie do bazy danych systemu EWID2007 w oprogramowaniu aplikacyjnym TurboEWID wersja 8.3.

2.Wszystkie zarchiwizowane dokumenty z operatu zapisane zostaną jako osobny plik w strukturze katalogowej w postaci plików jpg. Dla każdego operatu zostanie utworzony odrębny katalog, w którym zapisane zostaną poszczególne dokumenty według słownika jak w rozporządzeniu.

3.Skanowanie należy przeprowadzić w następujący sposób:
a.Z minimalną rozdzielczością 200 dpi. Zapis wszystkich zeskanowanych dokumentów w formacie plików jpg.
b.Wykonawca pracy dokona przeglądu każdego operatu technicznego pod kątem zawartych w nim dokumentów analogowych w podziale na grupy dokumentów wymienionych powyżej.
c.Dokumenty uszkodzone (podarte, pogięte itp.) muszą zostać przygotowane do skanowania w sposób, który nie doprowadzi do zniszczenia przy ich przetwarzaniu (np. podklejenie oryginału, wykonanie kserokopii, skanowanie na szybie).
d.W przypadku braku możliwości rozszycia operatu (np. gdy operat jest zszyty w sposób trwały przez introligatora) dokumentów nie należy rozszywać, ale zeskanować je przy użyciu szyby.
e.Mapy i szkice, na których kolor odgrywa istotną rolę należy zeskanować w kolorze, natomiast pozostałe dokumenty do obrazu jednobitowego lub w razie konieczności (w przypadku złej jakości materiału źródłowego) w kolorze.
f.Dokumenty należy skanować w rozdzielczości 200 dpi z minimalną kompresją.
g.Każda skopiowana strona lub arkusz musi tworzyć jeden plik komputerowy - nie jest dopuszczalne dzielenie obrazu na części. W przypadku ewentualnego łączenia fragmentów w fazie obróbki, w powstałym obrazie całości nie mogą być widoczne miejsca styków (łączeń). Jeżeli dokumenty podlegające skanowaniu składają się z więcej niż jednej strony, np. protokół graniczny powinny być zapisane każda strona osobno.
h. Nazwy plików i katalogów zbiorczych dla operatów mają odzwierciedlać źródło skanowanych dokumentów (ID operatu) a także nr strony zgodnie z operatem. Dodatkowe strony należy oznaczyć: okładka - A, spis zawartości - B, protokół kontroli - C, inne dokumenty niezanumerowane w operacie, kolejnymi wielkimi literami alfabetu. Dwustronne dokumenty należy numerować - pierwszą stronę jak w operacie, drugą stronę z literą a. Pliki z poszczególnych operatów należy łączyć w katalogi o nazwie - numer operatu.

4.Udostępnione materiały, będące przedmiotem zamówienia należy:
a.wymagające rozprucia rozszyć i wyprostować ewentualne zagięcia,
b.zeskanować lub w inny sposób skopiować do wersji komputerowego pliku graficznego,
c.rozprute operaty doprowadzić do stanu pierwotnego z zachowaniem kolejności stron (wymagana ponowna oprawa introligatorska).

5.Wykonane kopie muszą być wyraźne i czytelne, posiadać bardzo dobrą, jednakową ostrość i jakość w każdym miejscu, czytelność taka sama jak oryginału - rozdzielczość co najmniej 200 dpi. Tworzone dokumenty muszą zostać poddane obróbce, która pozbawi je wszelkich zabrudzeń, szumów, zlewek, i innych zniekształceń spowodowanych słabą jakością skanowanego oryginału (dotyczy to zarówno skanowanych operatów jak i map). Dokumenty kolorowe należy skanować w palecie 256 kolorów.

6.Szczególną uwagę należy zwrócić na kopiowanie dokumentów wypłowiałych, mało kontrastowych, z ciemnym tłem, np. sporządzonych jasnym ołówkiem. Podczas skanowania stron połączonych (np. w tomie) pod każdą kartkę należy podłożyć białe tło eliminujące przebicia treści stron następnych i pogłębiające kontrast rysunku i tekstu.

7.Skopiowane dokumenty w stosunku do oryginałów muszą zachować proporcje wymiarów i nie posiadać zniekształceń i deformacji. Dokumenty zawierające istotne elementy treści wyróżnione w kolorze powinny zostać zarchiwizowane z zachowaniem oryginalnych kolorów. Pozostałe dokumenty należy zarchiwizować w postaci czarno-białej.

8.Warunkiem przyjęcia wykonanej pracy przez zamawiającego jest zachowanie czytelności zarchiwizowanych dokumentów niemniejszej niż na dokumentach źródłowych.

9.Wykonawca prac zobowiązany jest do przystawienia pieczęci informującej o zeskanowaniu na okładkach wszystkich operatów będących przedmiotem opracowania .

10.Wszelkie błędy i rozbieżności zauważone podczas wykonywania zlecenia należy wyjaśniać na bieżąco z PODGiK z zachowaniem formy pisemnej. W tym celu Wykonawca prowadzić Dziennik Robót Geodezyjnych, w którym również będą odnotowane inne uzgodnienia, a także postęp prac.

11.Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia raz na miesiąc ilości zeskanowanych operatów w formie pisemnej , co stanowić będzie podstawę do uregulowania należności za wykonane prace z godnie z postanowieniami zawartymi w umowie.
Porządkowanie materiałów po archiwizacji
Zszycie operatów
Po wykonaniu archiwizacji Wykonawca zobowiązany jest zszyć dokumenty i operaty w sposób trwały. Dokumenty po archiwizacji powinny być doprowadzone do stanu pierwotnego, czyli wszystkie strony operatu powinny być ułożone w kolejności w jakiej występują w spisie zawartości.
Warunki techniczne opracowania końcowego
Zamawiający dokona odbioru technicznego zamówienia po wykonaniu przez Wykonawcę:
a.Dostarczenia 1 kompletu płyt DVD zawierające wszystkie pliki graficzne i tekstowe kopii zeskanowanych materiałów w strukturze katalogów i plików wyżej opisanej.
b.Przedłożenia sprawozdania technicznego wraz z Dziennikiem Robót Geodezyjnych.
c.Włączenia do bazy systemu EWID2007 efektów pracy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 210836

Data publikacji: 2014-06-24

Nazwa: Powiat Chojnicki

Ulica: ul. 31 Stycznia 56

Numer domu: 56

Miejscowość: Chojnice

Kod pocztowy: 89-600

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 052 3966533

Adres strony internetowej: www.powiat.chojnice.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
ARCHIWIZACJA DOKUMENTÓW POWIATOWEGO ZASOBU GEODEZYJNEGO I KARTOGRAFICZNEGO W CHOJNICACH.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem postępowania jest usługa pn.:
ARCHIWIZACJA DOKUMENTÓW POWIATOWEGO ZASOBU GEODEZYJNEGO I KARTOGRAFICZNEGO W CHOJNICACH.
Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale D SIWZ Opis Przedmiotu Zamówienia, Rozdziale E- SIWZ Istotnych postanowieniach do umowy.

Archiwizacja dokumentów Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego w Chojnicach.
Prace objęte niniejszym opisem przedmiotu zamówienia polegały będą na archiwizacji dokumentów zasobu geodezyjnego i kartograficznego z obszaru miasta Czersk i miasta Brusy oraz obrębów gminy Chojnice: Charzykowy, Chojniczki, Silno, Gockowice, Ostrowite, Ciechocin, Nieżychowice, Pawłówko, Krojanty, Kruszka, Nowa Cerkiew, Pawłowo, Racławki, Doręgowice, Nowy Dwór, Ogorzeliny, Sławęcin, Zbeniny, Kłodawa,, Lichnowy, Moszczenica i obrębów gminy Czersk: Krzyż, Rytel, Malachin, Łubna, Kwieki, Złotowo, Zapędowo, Odry, Wieck, Gotelp, Łąg, Łąg Kolonia, Łąg Lipki - łącznie 6859 operatów.
Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zawartymi w szczególności w:
1.Ustawie z dnia 17 maja 1989 r. - prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287, z późn. zm.);
2.Ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.);
3.Rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 3 października 2013 w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz. U. z 2013 poz. 1183)
Archiwizacja dokumentów zasobu geodezyjnego i kartograficznego obejmuje wykonanie komputerowych kopii materiałów operatów pomiarowych dotyczących ewidencji gruntów poprzez ich zeskanowanie, nadanie odpowiednich identyfikatorów oraz podpięcie do bazy danych prowadzonych w Starostwie Powiatowym w Chojnicach w systemie EWID 2007 w oprogramowaniu aplikacyjnym TurboEWID wersja 8.3.

Wykonawca powinien dysponować odpowiednim sprzętem niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia wyposażonym w oprogramowanie umożliwiające wykonanie poszczególnym zadań zamówienia.
Zakres prac objętych zamówieniem.
1.Przedmiot zamówienia obejmuje zeskanowanie materiałów powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, nadanie odpowiednich identyfikatorów oraz podpięcie do bazy danych prowadzonych w Starostwie Powiatowym w Chojnicach w systemie EWID 2007 w oprogramowaniu aplikacyjnym TurboEWID wersja 8.3.
Prace należy wykonać zgodnie z przepisami rozdziału 3 rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 3 października 2013 w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U. z 2013 poz 1183) oraz załącznikami do rozporządzenia.
Do kopiowania przeznaczone są operaty jednostkowe (operaty prawne, podziałowe).
2.W skład materiałów wchodzą:
a.dokumenty wchodzące w skład operatów pomiarowych dotyczących podziałów nieruchomości, rozgraniczeń, wznowień granic i inne prawne,
b. inne wskazane przez kierownika PODGiK w Chojnicach.

Wielkość pracy określa się orientacyjną liczbą stron rozliczeniowych, przeliczanych za jedną stronę formatu A4.

Dane wyjściowe do opracowania.
Materiały powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego zgromadzone w PODGiK w Chojnicach składają się z:
- pojedynczych arkuszy o zróżnicowanych rozmiarach, nie większych od formatu A0
- poszczególnych stron zszytych w tomy (księgi mają rożną grubość nie zawsze jest możliwe ich pełne rozwarcie)
Dominującymi ilościowo formatami są A4
Orientacyjna ilość materiałów do skanowania w obrębach objętych niniejszym opracowaniem przeliczona do formatu A4 ( lub jego wielokrotności) przedstawia się następująco:- format A4 - 276435 stron

Technologia wykonania zamówienia
1.Archiwizacja materiałów powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego obejmuje:
a.wykonanie numerycznych kopii stron operatu przez skanowanie zarówno pojedynczych arkuszy jak i poszczególnych stron z ksiąg o różnej grubości i nie zawsze w pełnym rozwarciu,
b.nadanie identyfikatorów na operaty,
c.dokonanie klasyfikacji dokumentów zgodnie z rozporządzeniem,
d.włączenie do bazy danych systemu EWID2007 w oprogramowaniu aplikacyjnym TurboEWID wersja 8.3.

2.Wszystkie zarchiwizowane dokumenty z operatu zapisane zostaną jako osobny plik w strukturze katalogowej w postaci plików jpg. Dla każdego operatu zostanie utworzony odrębny katalog, w którym zapisane zostaną poszczególne dokumenty według słownika jak w rozporządzeniu.

3.Skanowanie należy przeprowadzić w następujący sposób:
a.Z minimalną rozdzielczością 200 dpi. Zapis wszystkich zeskanowanych dokumentów w formacie plików jpg.
b.Wykonawca pracy dokona przeglądu każdego operatu technicznego pod kątem zawartych w nim dokumentów analogowych w podziale na grupy dokumentów wymienionych powyżej.
c.Dokumenty uszkodzone (podarte, pogięte itp.) muszą zostać przygotowane do skanowania w sposób, który nie doprowadzi do zniszczenia przy ich przetwarzaniu (np. podklejenie oryginału, wykonanie kserokopii, skanowanie na szybie).
d.W przypadku braku możliwości rozszycia operatu (np. gdy operat jest zszyty w sposób trwały przez introligatora) dokumentów nie należy rozszywać, ale zeskanować je przy użyciu szyby.
e.Mapy i szkice, na których kolor odgrywa istotną rolę należy zeskanować w kolorze, natomiast pozostałe dokumenty do obrazu jednobitowego lub w razie konieczności (w przypadku złej jakości materiału źródłowego) w kolorze.
f.Dokumenty należy skanować w rozdzielczości 200 dpi z minimalną kompresją.
g.Każda skopiowana strona lub arkusz musi tworzyć jeden plik komputerowy - nie jest dopuszczalne dzielenie obrazu na części. W przypadku ewentualnego łączenia fragmentów w fazie obróbki, w powstałym obrazie całości nie mogą być widoczne miejsca styków (łączeń). Jeżeli dokumenty podlegające skanowaniu składają się z więcej niż jednej strony, np. protokół graniczny powinny być zapisane każda strona osobno.
h. Nazwy plików i katalogów zbiorczych dla operatów mają odzwierciedlać źródło skanowanych dokumentów (ID operatu) a także nr strony zgodnie z operatem. Dodatkowe strony należy oznaczyć: okładka - A, spis zawartości - B, protokół kontroli - C, inne dokumenty niezanumerowane w operacie, kolejnymi wielkimi literami alfabetu. Dwustronne dokumenty należy numerować - pierwszą stronę jak w operacie, drugą stronę z literą a. Pliki z poszczególnych operatów należy łączyć w katalogi o nazwie - numer operatu.

4.Udostępnione materiały, będące przedmiotem zamówienia należy:
a.wymagające rozprucia rozszyć i wyprostować ewentualne zagięcia,
b.zeskanować lub w inny sposób skopiować do wersji komputerowego pliku graficznego,
c.rozprute operaty doprowadzić do stanu pierwotnego z zachowaniem kolejności stron (wymagana ponowna oprawa introligatorska).

5.Wykonane kopie muszą być wyraźne i czytelne, posiadać bardzo dobrą, jednakową ostrość i jakość w każdym miejscu, czytelność taka sama jak oryginału - rozdzielczość co najmniej 200 dpi. Tworzone dokumenty muszą zostać poddane obróbce, która pozbawi je wszelkich zabrudzeń, szumów, zlewek, i innych zniekształceń spowodowanych słabą jakością skanowanego oryginału (dotyczy to zarówno skanowanych operatów jak i map). Dokumenty kolorowe należy skanować w palecie 256 kolorów.

6.Szczególną uwagę należy zwrócić na kopiowanie dokumentów wypłowiałych, mało kontrastowych, z ciemnym tłem, np. sporządzonych jasnym ołówkiem. Podczas skanowania stron połączonych (np. w tomie) pod każdą kartkę należy podłożyć białe tło eliminujące przebicia treści stron następnych i pogłębiające kontrast rysunku i tekstu.

7.Skopiowane dokumenty w stosunku do oryginałów muszą zachować proporcje wymiarów i nie posiadać zniekształceń i deformacji. Dokumenty zawierające istotne elementy treści wyróżnione w kolorze powinny zostać zarchiwizowane z zachowaniem oryginalnych kolorów. Pozostałe dokumenty należy zarchiwizować w postaci czarno-białej.

8.Warunkiem przyjęcia wykonanej pracy przez zamawiającego jest zachowanie czytelności zarchiwizowanych dokumentów niemniejszej niż na dokumentach źródłowych.

9.Wykonawca prac zobowiązany jest do przystawienia pieczęci informującej o zeskanowaniu na okładkach wszystkich operatów będących przedmiotem opracowania .

10.Wszelkie błędy i rozbieżności zauważone podczas wykonywania zlecenia należy wyjaśniać na bieżąco z PODGiK z zachowaniem formy pisemnej. W tym celu Wykonawca prowadzić Dziennik Robót Geodezyjnych, w którym również będą odnotowane inne uzgodnienia, a także postęp prac.

11.Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia raz na miesiąc ilości zeskanowanych operatów w formie pisemnej , co stanowić będzie podstawę do uregulowania należności za wykonane prace z godnie z postanowieniami zawartymi w umowie.
Porządkowanie materiałów po archiwizacji
Zszycie operatów
Po wykonaniu archiwizacji Wykonawca zobowiązany jest zszyć dokumenty i operaty w sposób trwały. Dokumenty po archiwizacji powinny być doprowadzone do stanu pierwotnego, czyli wszystkie strony operatu powinny być ułożone w kolejności w jakiej występują w spisie zawartości.
Warunki techniczne opracowania końcowego
Zamawiający dokona odbioru technicznego zamówienia po wykonaniu przez Wykonawcę:
a.Dostarczenia 1 kompletu płyt DVD zawierające wszystkie pliki graficzne i tekstowe kopii zeskanowanych materiałów w strukturze katalogów i plików wyżej opisanej.
b.Przedłożenia sprawozdania technicznego wraz z Dziennikiem Robót Geodezyjnych.
c.Włączenia do bazy systemu EWID2007 efektów pracy.

Kody CPV:
729100002 (Usługi archiwizacji komputerowej)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2014

Informacja na temat wadium: Nie dotyczy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawcy muszą wykazać, że zrealizowali w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, minimum 1 usługę polegającą na archiwizacji dokumentów zasoby geodezyjnego i kartograficznego o wartości nie mniejszej niż 30.000,00 zł brutto.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w zakresie potencjału technicznego.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
- minimum 1 osobą - posiadającą uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji w zakresie geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w zakresie sytuacji ekonomicznej i finansowej.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Wykonawcy muszą wykazać, że zrealizowali w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, minimum 1 usługę polegającą na archiwizacji dokumentów zasoby geodezyjnego i kartograficznego o wartości nie mniejszej niż 30.000,00 zł brutto.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
ZAWARTOŚĆ OFERT:
Oferta winna zawierać wypełniony formularz - druk OFERTA - wg załącznika - Rozdział. B do SIWZ, oraz niżej wymienione dokumenty:
a) Dokumenty wymienione w dziale IX niniejszej SIWZ
b) INNE DOKUMENTY WYMAGANE OD WYKONAWCÓW:
-Zobowiązanie o współpracy - wg załącznika nr 6 do siwz.
-Wykaz części zamówienia, które wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom - wg załącznika nr 8 do siwz.
-Pełnomocnictwo dla osoby podpisującej ofertę do występowania w imieniu wykonawcy, jeżeli nie wynika to bezpośrednio z dokumentów rejestrowych lub w przypadku, o którym mowa w art. 23 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych - wg załącznika nr 9 do siwz.

W przypadku gdy wykonawca nie spełnia samodzielnie wymaganych warunków udziału
w przedmiotowym postępowaniu składa pisemne zobowiązanie innego podmiotu do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. (w oryginale) zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp. Zamawiający w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda: Dokumentów dotyczących w szczególności (wg wzoru nr 6 do siwz)
a)zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b)sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu przez wykonawcę przy wykonywaniu zamówienia
c)charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d)zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia




Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składa dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzający, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, zgodnie z § 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakie może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane ( poz. 231).
Zgodnie z zapisem § 4 ust. 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane: Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się w/w dokumentów (odniesienie do pkt. III 4.3.1 ogłoszenia), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Dla potrzeb Umowy, Siła Wyższa oznacza zdarzenie, którego wystąpienie jest niezależne od Stron i któremu nie mogą one zapobiec przy zachowaniu należytej staranności, a w szczególności: wojny, stany nadzwyczajne, klęski żywiołowe, epidemie, ograniczenia związane z kwarantanną, embargo, rewolucje, zamieszki i strajki.
4.Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w zakresie zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy w przypadku:
1)wystąpienia okoliczności niezależnych od wykonawcy skutkujących niemożliwością dotrzymania terminu realizacji przedmiotu umowy, jeżeli te okoliczności Zamawiający uzna je za zasadne,
2)zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli zgodnie z nimi konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego,
3)wystąpienie siły wyższej,
4)skrócenia terminu zakończenia realizacji umowy na pisemny wniosek Wykonawcy,
5)wstrzymania przez zamawiającego wykonywania prac nie wynikających z okoliczności leżących po stronie wykonawcy.
5.W przypadku zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy, wymienionych w pkt 1-5, termin ten może ulec przedłużeniu nie dłużej jednak niż o czas trwania tych okoliczności.
6.Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w zakresie wartości przedmiotu umowy w przypadku:
1) zmniejszenia zakresu przedmiotu umowy z przyczyn o obiektywnym charakterze, istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części zakresu realizacji umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili jej zawarcia;
7.Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w zakresie zamiany podwykonawców w przypadku:
1)wprowadzenia nowego podwykonawcy,
2)rezygnacji podwykonawcy,
3)zmiany wartości lub zakresu usług wykonywanych przez podwykonawców.
Zamawiający może wyrazić zgodę na powyższe, po pisemnym zaakceptowaniu umowy wykonawcy z podwykonawcą w terminie 14 dni od przekazania tej umowy przez wykonawcę.
8.Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w zakresie zmiany osób wymienionych w umowie w przypadku:
1)śmierci, choroby, rezygnacji, zwolnienia pracownika lub innych zdarzeń losowych,
2)zastrzeżeń jednej ze stron, co do kompetencji w/w osób.
W takim przypadku nowa osoba musi spełniać wymagania określone w siwz.
9.Powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które zamawiający może Wyrazić zgodę. Powyższe postanowienia nie stanowią zobowiązania zamawiającego do wyrażenia zgody na ich wprowadzenie.
10.Istotne dla Stron postanowienia zawiera Rozdział E SIWZ Istotne postanowienia umowy, który stanowi integralną część niniejszej SIWZ.
11.Zamawiający nie zamierza zawrzeć umowy ramowej.
12.W przypadku wystąpienia okoliczności stanowiących podstawę do zmian postanowień umowy Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego, poinformowania o tym fakcie Zamawiającego i wystąpienia z wnioskiem o dokonanie zmian w przedmiotowej umowie.
13.Jeżeli Zamawiający uzna, że okoliczności wskazane przez Wykonawcę jako stanowiące podstawę do zmiany umowy nie są zasadne, Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zadania zgodnie z warunkami zawartymi w umowie. Zmiana umowy może nastąpić w formie pisemnej, pod rygorem nieważności takiego oświadczenia.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.powiat.chojnice.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
POWIAT CHOJNICKI
ul. 31 Stycznia 56
89-600 CHOJNICE

Data składania wniosków, ofert: 02/07/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Ofertę należy złożyć w Starostwie Powiatowym w Chojnicach
ul. 31 Stycznia 56, 89-600 Chojnice
Biuro Obsługi Interesantów

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

251122 / 2014-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Chojnicki - Chojnice (pomorskie)
CPV: 729100002 (Usługi archiwizacji komputerowej)
ARCHIWIZACJA DOKUMENTÓW POWIATOWEGO ZASOBU GEODEZYJNEGO I KARTOGRAFICZNEGO W CHOJNICACH.