Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

98042 / 2016-04-20 - Administracja samorzÄ…dowa / Miasto i Gmina Buk (Buk)

PRZEBUDOWA ULICY GRODZISKIEJ, SZEWSKIEJ, BOHATERÓW BUKOWSKICH I ULICY PRZYKOP W M. BUK

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są dwa zadania: Przebudowa drogi powiatowej nr 2739P na odcinku ulicy Grodziskiej, Szewskiej i Bohaterów Bukowskich (do ul. Wielkowiejskiej) w m. Buk oraz przebudowa drogi powiatowej nr 2739P na odcinku ulicy Przykop w Buku.
Zadanie nr 1 - Przebudowa drogi powiatowej nr 2739P na odcinku ulicy Grodziskiej, Szewskiej i Bohaterów Bukowskich (do ul. Wielkowiejskiej) w m. Buk. Inwestycja objęta projektem zlokalizowana na działkach nr 254, 297, 301, 362, 363, 364, 405, arkusz mapy 3, oraz na działkach 493, 512, 519 i 539 arkusz mapy 4 z ob. 0001 Buk - Miasto w mieście Buk, gminie Buk, powiat poznański, województwo wielkopolskie. Działki objęte opracowaniem zlokalizowana są w centrum miasta Buk pomiędzy ulicą Wielkowiejską i Przykop. Znajduję się w ciągu drogi powiatowej nr 2439P. w stanie istniejącym posiada nawierzchnie o warstwie ścieralnej z betonu asfaltowego, z uwagi na budowę sieci znacznie zniszczoną. Szerokość nawierzchni zmienna od 7.60 do 4.70m. Nawierzchnia ulicy obramowana jest krawężnikiem betonowym typ uliczny 15x30x100cm. Z obu stron istniejącej jezdni zlokalizowane są chodniki o nawierzchni z warstwą ścieralną z kostki brukowej betonowej koloru szarego, płyt chodnikowych 30x30x7cm oraz zjazdy do bram również o nawierzchni z kostki brukowej betonowej koloru szarego lub płyt chodnikowych. Nawierzchnia istniejąca chodników nie jest obramowana obrzeżem. Ograniczenie stanowią ogrodzenia i budynki. W pasie drogowym ulicy zlokalizowane są następujące sieci podziemne: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, wodociąg, gazociąg, sieć teletechniczna i elektroenergetyczna, dodatkowa zlokalizowane jest sieć napowietrzna oświetleniowa. Wszystkie wody deszczowe z pasa drogowego objętego opracowaniem zbierane są powierzchniowo (jak w stanie istniejącym) do istniejącego układu wpustów ulicznych i kanalizację deszczową. Odcinek objęty opracowaniem zlokalizowany jest w ciągu drogi powiatowej, ruch samochodowy odbywa się jednokierunkowo od ulicy Wielkowiejskiej w kierunku ulicy Przykop.
Przedmiotem inwestycji jest wykonanie przebudowy nawierzchni ulic Bohaterów Bukowskich, Szewskiej i Grodziskiej na odcinku od ul. Wielkowiejskiej do ulicy Przykop w granicach pasa drogowego wraz z przebudową nawierzchni chodników i zjazdów, oraz uzupełnieniem infrastruktury technicznej odprowadzającej wodę deszczową z obszaru objętego inwestycja. Wszystkie prace prowadzone będą w granicach pasów drogowych ww. ulic oraz ulic przyległych w zakresie skrzyżowań z ulicami objętymi opracowaniem. Zakres przebudowy zaznaczono na planie zagospodarowania linia przerywaną koloru niebieskiego a punkty załamania oznaczono punktami numerowanymi od 1 do 113.
Z uwagi na lokalizacje części inwestycji w obszarze objętym ochroną konserwatorską (wpisany do rejestru zabytków nr rejestru 2548-A Z DNIA 08.02.1956 - UKŁAD URBANISTYCZNY MIASTA BUK), inwestycja została podzielona na dwa odrębne postępowania administracyjne:
1. Zgłoszenie robót budowlanych - obszar poza ochrona konserwatorską (oddzielne postępowanie) - od km 0+000.00 do km 0+080.85 (pomiędzy punktami 0-11-106-113)
2. Pozwolenie na budowę - obszar objęty ochroną konserwatorską od km 0+080.85 do km 0+450.65 (pomiędzy punktami 11-106) - na planie zagospodarowania obszar zaznaczony linią przerywaną koloru czerwonego).
Projekt obejmuje wykonanie przebudowy ulic Bohaterów Bukowskich, Szewskiej, Grodziskiej oraz skrzyżowań z ulicami Niegolewskich, Mury, Wąskiej. Zenktelera i Kościelnej. Prace związane z przebudową obejmować będą następujące roboty
- Prace geodezyjne związane z wytyczeniem elementów projektowanych (prowadzone przez cały okres wykonywania prac budowalnych),
- Wykonanie oznakowania tymczasowego,
- Badania archeologiczne i nadzór konserwatorski,
- Zdjęcie warstwy humusu gr. 10cm - w miejscach istniejących pasów zieleni
- Wykonanie frezowania warstwy ścieralnej istniejącej nawierzchni bitumicznej ulic,
- Wykonanie rozbiórek istniejących nawierzchni chodników i zjazdów oraz krawężników betonowych oraz obrzeży,
- Wykonanie ław betonowych po projektowane krawężniki, obrzeża
- Ustawienie projektowanych krawężników betonowych
- Wykonanie koryta projektowanej nawierzchni chodników i zjazdów,
- Wykonanie projektowanych elementów odwodnienia,
- Wykonanie konstrukcji chodników i zjazdów, miejsc postojowych,
- Wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki bitumicznej,
- Humusowanie i obsianie trawą powierzchni zielonych,
- Wykonanie elementów małej architektury, (kosze na śmieci, gazony, palisady)
- Przeprowadzenie prac porządkowych,
- Wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
- Usuniecie oznakowania tymczasowego związanego z prowadzonymi pracami.
Przebudowa ulic Bohaterów Bukowskich, Szewskiej i Grodziskiej oraz dróg bocznych posiadających połączenia z ulicami objętymi opracowaniem ma na celu rewitalizacje ulic bez znaczących zmian geometrii (geometria istniejącej ulicy została zmieniona w zakresie szerokości ze względu na niewystarczające szerokości chodników i poprawę bezpieczeństwa poprzez zawężenie nawierzchni co uniemożliwi parkowanie pojazdów w miejscach niebezpiecznych) i rozwiązania wysokościowego. Zaprojektowano wymianę istniejącego krawężnika betonowego na opornik betonowy 10x30x100 cm (kolor grafitowy) obniżony do 4.0 cm na całej długości projektowanej przebudowy, na przejściach dla pieszych, zatoce postojowej oraz na wjeździe do cmentarza krawężnik należy obniżyć do 1.0 cm. Szerokość przebudowanej nawierzchni ulicy została zmieniona w stosunku do istniejących szerokości. Zaprojektowano chodniki o zmiennej szerokości do granicy budynków lub linii ogrodzeń (nie węższe niż 1.5m). Istniejące włączenia dróg bocznych dostosowano do zmienionej geometrii krawężników na ulicach objętych przebudową.
Projektowane zjazdy do istniejących budynków i bram wjazdowych zaprojektowano jako zjazdy przez krawężnik o szerokości zmiennej (minimum 4.0m) dostosowanej do istniejących bram wjazdowych, zastosowano skosy 1:1 (1.0x1.0 m). Nie zaprojektowano obramowania zjazdów krawężnikiem betonowym, jedynie w przypadku zakończenia nawierzchni zjazdów istniejącą nawierzchnia gruntową na połączeniu tych nawierzchni zaprojektowano opornik betonowy 12x25x100 cm (kolor grafitowy). Lokalizację wjazdów wyróżniono odmiennym kolorem kostki brukowej.
Zastosowano następującą kolorystykę dla poszczególnych nawierzchni:
- Przebudowę nawierzchni zjazdów do posesji - projektowana warstwa ścieralna kostka brukowa betonowa typu Beganit lub Nova Granit - kolor szary
- Przebudowę nawierzchni chodników - projektowana warstwa ścieralna kostka brukowa betonowa typu Beganit lub Nova Granit - grafitowy i jasny (zbliżony do białego), na chodniku zaprojektowano następujący układ kostki (od strony krawężnika)
- Rolka 3 rzędów kostki grafitowej - ok 0.3 m
- Rolka 6 rzędów kostki jasnej (zbliżonej do białej) - ok 0.6 m
- Do granicy chodnika kostka grafitowa
Na ulicy Szewskiej na odcinku od km 0+270.00 do km 290.00 po stronie lewej, zaprojektowano zatokę postojową (parkowanie równoległe) o szerokości 2.5m. o nawierzchni z kostki granitowej 8-10 cm i pochyleniem poprzecznym 2.0 proc. w kierunku nawierzchni ulicy. Przed cmentarzem i kościołem Św. Krzyża zaprojektowano plac z możliwością parkowania o nawierzchni z kostki granitowej 8-10cm oraz chodnikiem o szerokości 1.5m o nawierzchni jak wzdłuż ulicy.Zaprojektowano modernizacje infrastruktury odwadniającej pas drogowy poprzez wykonanie na całej długości ścieku przykrawężnikowego z kostki brukowej betonowej (szerokość ścieku 0.20m) i głębokości zmiennej (od 0.02 m do 0.05 m od km 0+080.00 do km 0+093.00), wymianę istniejących studni wpustowych na nowe oraz wymianę istniejących przykryw studni kanalizacyjnych na nowe wraz z wykonaniem płyt obciążeniowych betonowych. Projektowany sposób odprowadzenia wód deszczowych nie ulegnie zmianie w stosunku do istniejącego sposobu odprowadzenia.
Zadanie nr 2 - Przebudowa drogi powiatowej nr 2739P na odcinku ulicy Przykop w m. Buk.
Inwestycja objęta projektem zlokalizowana na działkach nr 772, arkusz mapy 5, z ob. 0001 Buk - Miasto w mieście Buk, gminie Buk, powiat poznański, województwo wielkopolskie. Zakres projektu zaznaczono na planie zagospodarowania linia przerywaną koloru niebieskiego a punkty załamania oznaczono punktami numerowanymi od 1 do 39. Przedmiotem inwestycji jest wykonanie przebudowy nawierzchni ulicy Przykop w granicach pasa drogowego wraz z przebudową nawierzchni chodników i zjazdów, oraz uzupełnieniem infrastruktury technicznej odprowadzającej wodę deszczową z obszaru objętego inwestycja. Remont nawierzchni obejmować będzie odcinek od ulicy Grodziskiej do skrzyżowania z ulicą Dworcową (do granicy wykonanego już remontu). Wszystkie prace prowadzone będą w granicach pasa drogowego drogi powiatowej nr 2439P na działce nr 772.
Projekt obejmuję wykonanie przebudowy ulicy Przykop. Prace związane z przebudową obejmować będą następujące roboty:
- Prace geodezyjne związane z wytyczeniem elementów projektowanych (prowadzone przez cały okres wykonywania prac budowalnych),
- Wykonanie oznakowania tymczasowego,
- Zdjęcie warstwy humusu gr. 10cm - w miejscach istniejących pasów zieleni
- Wykonanie frezowania warstwy ścieralnej istniejącej nawierzchni bitumicznej ulicy,
- Wykonanie rozbiórek istniejących nawierzchni chodników i zjazdów oraz krawężników betonowych oraz obrzeży,
- Wykonanie ław betonowych po projektowane krawężniki, obrzeża
- Ustawienie projektowanych krawężników betonowych
- Wykonanie koryta projektowanej nawierzchni chodników i zjazdów,
- Wykonanie projektowanych elementów odwodnienia,
- Wykonanie konstrukcji chodników i zjazdów,
- Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu mieszanki bitumicznej,
- Humusowanie i obsianie trawą powierzchni zielonych,
- Przeprowadzenie prac porządkowych,
- Wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
- Usuniecie oznakowania tymczasowego związanego z prowadzonymi pracami.
Działka objęta opracowaniem zlokalizowana jest w centrum miasta Buk pomiędzy ulicą Grodziską i Dworcową. Znajduję siew ciągu drogi powiatowej nr 2439P. w stanie istniejącym posiada nawierzchnie o warstwie ścieralnej z betonu asfaltowego, z uwagi na budowę sieci znacznie zniszczoną. Szerokość nawierzchni wynosi ok. 6.0 m. Nawierzchnia ulicy obramowana jest krawężnikiem betonowym typ uliczny 15x30x100 cm. Z obu stron istniejącej jezdni zlokalizowane są chodniki o nawierzchni z warstwą ścieralną z kostki brukowej betonowej koloru szarego oraz z jazdy do bram również o nawierzchni z kostki brukowej betonowej koloru szarego. Nawierzchnia istniejąca chodników nie jest obramowana obrzeżem. Ograniczenie stanowią ogrodzenia i budynki. Wzdłuż istniejącego krawężnika zlokalizowany jest ściek przykrawężnikowy z kostki brukowej betonowej (2 rzędy) o szerokości 0,20 m. W pasie drogowym ulicy zlokalizowane są następujące sieci podziemne: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, wodociąg, gazociąg, sieć teletechniczna i elektroenergetyczna, dodatkowa zlokalizowane jest sieć napowietrzna oświetleniowa. Wszystkie wody deszczowe z pasa drogowego objętego opracowaniem zbierane są powierzchniowo (jak w stanie istniejącym) do istniejącego układu wpustów ulicznych i kanalizację deszczową.
Przebudowa ulicy Przykop ma na celu rewitalizacje ulicy bez znaczących zmian geometrii i rozwiązania wysokościowego. Zaprojektowano wymianę istniejącego krawężnika betonowego na opornik betonowy 10x30x100cm (kolor grafitowy) obniżony do 4.0cm na całej długości projektowanej przebudowy, na przejściach dla pieszych krawężnik należy obniżyć do 1.0cm. Szerokość przebudowanej nawierzchni ulicy nie ulegnie zmianie w stosunku do istniejącej i będzie wynosić 6.0m. Zaprojektowano chodniki o zmiennej szerokości do granicy budynków lub linii ogrodzeń. Istniejące włączenia dróg bocznych pozostawiono bez zmian geometrii wprowadzono jedynie korektę wartości promieni i zastosowano wyokrąglenie promieniem 5.0 i 6.0m. Projektowane zjazdy do istniejących budynków i bram wjazdowych zaprojektowano jako zjazdy przez krawężnik o szerokości zmiennej (minimum 3.5 m) dostosowanej do istniejących bram wjazdowych, zastosowano skosy 1:1 (1.0x1.0 m). Nie zaprojektowano obramowania zjazdów krawężnikiem betonowym,jedynie w przypadku zakończenia nawierzchni zjazdów istniejącą nawierzchnia gruntową na połączeniu tych nawierzchni zaprojektowano opornik betonowy 12x25x100 cm (kolor grafitowy). Lokalizację wjazdów
wyróżniono odmiennym kolorem kostki brukowej. Zastosowano następującą kolorystykę dla poszczególnych nawierzchni:
- Zjazdy do posesji - projektowana warstwa ścieralna kostka brukowa betonowa typu Beganit lub Nova Granit - kolor szary
- Chodnik - projektowana warstwa ścieralna kostka brukowa betonowa typu Beganit lub Nova Granit + Plaza Nova 8 - grafitowy i jasny (zbliżony do białego), na chodniku zaprojektowano następujący układ kostki (od strony krawężnika)
- 1.0m kostki grafitowej (typu Nova Granit lub Beganit)
- 0.75 (3 rzędy) kostki białej (typu Plaza Nova 8)
- Do granicy chodnika kostka grafitowa (typu Nova Granit lub Beganit)
Zaprojektowano modernizacje infrastruktury odwadniającej pas drogowy poprzez wykonanie na całej długości ścieku przykrawężnikowego z kostki brukowej betonowej (szerokość ścieku 0.20m) i głębokości zmiennej (od 0.02m do 0.05m), wymianę istniejących studni wpustowych na nowe oraz wymianę istniejących przykryw studni kanalizacyjnych na nowe wraz z wykonaniem płyt obciążeniowych betonowych. Z uwagi, że wody deszczowe z W9 i W10 odprowadzona są na teren parku, oraz spadek niwelety ścieku od km 0+165.93 do końca remontowanego odcinka jest niewystarczający do prowadzenia wody ściekiem otwartym na odcinku od km 0+165.93 do 0+262.60 zaprojektowano odwodnienie liniowe monolityczne oraz kanał deszczowy DN200 od km 0+236.20 do km 0+259.44 z dwoma studniami betonowymi z osadnikami DN1000, projektowany odcinek kanalizacji deszczowej włączoną w istniejące wyprowadzenie kanalizacji deszczowej w ul. Wegnera. Projektowany sposób odprowadzenia wód deszczowych nie ulegnie zmianie w stosunku do istniejącego sposobu odprowadzenia.
2. Niniejszy przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z:
1) projektami budowlanymi, wykonawczymi opracowanymi przez MIM-PROJEKT MAGDA WOJCIECHOWSKA ul. Kościelna 26, 63-300 Kowalew
2) Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia,
3) obowiązującymi przepisami prawa budowlanego i przepisami prawa dotyczącymi warunków technicznych oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej,
4) szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót,
5) pozwoleniem na budowę - przebudowa ulicy Grodziskiej, Szewskiej, Bohaterów Bukowskich (odcinek objęty ochroną konserwatorską) - nr sprawy 6740.17.50.2016,
6) zgłoszeniem robót budowlanych - przebudowa ulicy Grodziskiej, Szewskiej, Bohaterów Bukowskich (odcinek poza ochroną konserwatorską) - nr sprawy 6743.17.35,
7) zgłoszeniem robót budowlanych - przebudowa ulicy Przykop - nr sprawy 6743.17.34,
8) Zamawiający zapewni nadzór konserwatorski nad realizacją przedmiotowej inwestycji.
3. UWAGI DO PROJEKTU i SSTWiORB
1)Zamawiający będzie wymagał od Wykonawcy projektu organizacji i zabezpieczenia ruchu na czas trwania robót oraz jego realizacji podczas trwania robót.
2)Występujące w dokumentacji nazwy własne producentów lub wyrobów zostały użyte wyłącznie w celu wskazania założonego standardu przyjętych rozwiązań. Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji technicznej pod warunkiem zapewnienia parametrów równoważnych - nie gorszych niż określone w tej dokumentacji. Pod pojęciem parametry równoważne - nie gorsze Zamawiający rozumie parametry o co najmniej takich samych lub wyższych standardach jakościowych, niż wskazane w dokumentacji projektowej , w tym w SSTWiORB.
3) W przypadku opisu przedmiotu zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ww. Ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
4) Po zakończeniu wszelkich robót, dokonaniu wpisu w dzienniku budowy przez kierownika budowy i potwierdzeniu gotowości do odbioru przez inspektora nadzoru Wykonawca pisemnie zawiadomi Zamawiającego o gotowości do odbioru. Do zawiadomienia Wykonawca załączy miedzy innymi inwentaryzację geodezyjną powykonawczą w 4 kompletach zawierającą:
- mapy sytuacyjno-wysokościowe z wkreślonym przebiegiem sieci kanalizacyjnej z przykanalikami, studniami rewizyjnymi i studniami przyłączeniowymi oraz potwierdzenie złożenia dokumentacji w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu - 1 komplet map Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w dniu zgłoszenia gotowości do odbioru końcowego; pozostałe 3 komplety map - niezwłocznie po uzyskaniu pieczątki z Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu potwierdzającej przyjęcie dokumentacji do zasobów Ośrodka,
- szkice geodezyjne,
- zestawienie długości wybudowanej sieci kanalizacyjnej, przykanalików, z podaniem ich ilości
i średnic, ilości wybudowanych studni rewizyjnych i wpustów, z określeniem materiałów, z jakich zostały wykonane i średnic, ilości (w m²) wbudowanej kostki betonowej, ilości (w mb) wbudowanego krawężnika, obrzeży i innych materiałów.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 98042

Data publikacji: 2016-04-20

Nazwa: Miasto i Gmina Buk

Ulica: ul. Ratuszowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Buk

Kod pocztowy: 64-320

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 8140671

Numer faxu: 061 8140101

Adres strony internetowej: www.buk.gmina.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
PRZEBUDOWA ULICY GRODZISKIEJ, SZEWSKIEJ, BOHATERÓW BUKOWSKICH I ULICY PRZYKOP W M. BUK

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia są dwa zadania: Przebudowa drogi powiatowej nr 2739P na odcinku ulicy Grodziskiej, Szewskiej i Bohaterów Bukowskich (do ul. Wielkowiejskiej) w m. Buk oraz przebudowa drogi powiatowej nr 2739P na odcinku ulicy Przykop w Buku.
Zadanie nr 1 - Przebudowa drogi powiatowej nr 2739P na odcinku ulicy Grodziskiej, Szewskiej i Bohaterów Bukowskich (do ul. Wielkowiejskiej) w m. Buk. Inwestycja objęta projektem zlokalizowana na działkach nr 254, 297, 301, 362, 363, 364, 405, arkusz mapy 3, oraz na działkach 493, 512, 519 i 539 arkusz mapy 4 z ob. 0001 Buk - Miasto w mieście Buk, gminie Buk, powiat poznański, województwo wielkopolskie. Działki objęte opracowaniem zlokalizowana są w centrum miasta Buk pomiędzy ulicą Wielkowiejską i Przykop. Znajduję się w ciągu drogi powiatowej nr 2439P. w stanie istniejącym posiada nawierzchnie o warstwie ścieralnej z betonu asfaltowego, z uwagi na budowę sieci znacznie zniszczoną. Szerokość nawierzchni zmienna od 7.60 do 4.70m. Nawierzchnia ulicy obramowana jest krawężnikiem betonowym typ uliczny 15x30x100cm. Z obu stron istniejącej jezdni zlokalizowane są chodniki o nawierzchni z warstwą ścieralną z kostki brukowej betonowej koloru szarego, płyt chodnikowych 30x30x7cm oraz zjazdy do bram również o nawierzchni z kostki brukowej betonowej koloru szarego lub płyt chodnikowych. Nawierzchnia istniejąca chodników nie jest obramowana obrzeżem. Ograniczenie stanowią ogrodzenia i budynki. W pasie drogowym ulicy zlokalizowane są następujące sieci podziemne: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, wodociąg, gazociąg, sieć teletechniczna i elektroenergetyczna, dodatkowa zlokalizowane jest sieć napowietrzna oświetleniowa. Wszystkie wody deszczowe z pasa drogowego objętego opracowaniem zbierane są powierzchniowo (jak w stanie istniejącym) do istniejącego układu wpustów ulicznych i kanalizację deszczową. Odcinek objęty opracowaniem zlokalizowany jest w ciągu drogi powiatowej, ruch samochodowy odbywa się jednokierunkowo od ulicy Wielkowiejskiej w kierunku ulicy Przykop.
Przedmiotem inwestycji jest wykonanie przebudowy nawierzchni ulic Bohaterów Bukowskich, Szewskiej i Grodziskiej na odcinku od ul. Wielkowiejskiej do ulicy Przykop w granicach pasa drogowego wraz z przebudową nawierzchni chodników i zjazdów, oraz uzupełnieniem infrastruktury technicznej odprowadzającej wodę deszczową z obszaru objętego inwestycja. Wszystkie prace prowadzone będą w granicach pasów drogowych ww. ulic oraz ulic przyległych w zakresie skrzyżowań z ulicami objętymi opracowaniem. Zakres przebudowy zaznaczono na planie zagospodarowania linia przerywaną koloru niebieskiego a punkty załamania oznaczono punktami numerowanymi od 1 do 113.
Z uwagi na lokalizacje części inwestycji w obszarze objętym ochroną konserwatorską (wpisany do rejestru zabytków nr rejestru 2548-A Z DNIA 08.02.1956 - UKŁAD URBANISTYCZNY MIASTA BUK), inwestycja została podzielona na dwa odrębne postępowania administracyjne:
1. Zgłoszenie robót budowlanych - obszar poza ochrona konserwatorską (oddzielne postępowanie) - od km 0+000.00 do km 0+080.85 (pomiędzy punktami 0-11-106-113)
2. Pozwolenie na budowę - obszar objęty ochroną konserwatorską od km 0+080.85 do km 0+450.65 (pomiędzy punktami 11-106) - na planie zagospodarowania obszar zaznaczony linią przerywaną koloru czerwonego).
Projekt obejmuje wykonanie przebudowy ulic Bohaterów Bukowskich, Szewskiej, Grodziskiej oraz skrzyżowań z ulicami Niegolewskich, Mury, Wąskiej. Zenktelera i Kościelnej. Prace związane z przebudową obejmować będą następujące roboty
- Prace geodezyjne związane z wytyczeniem elementów projektowanych (prowadzone przez cały okres wykonywania prac budowalnych),
- Wykonanie oznakowania tymczasowego,
- Badania archeologiczne i nadzór konserwatorski,
- Zdjęcie warstwy humusu gr. 10cm - w miejscach istniejących pasów zieleni
- Wykonanie frezowania warstwy ścieralnej istniejącej nawierzchni bitumicznej ulic,
- Wykonanie rozbiórek istniejących nawierzchni chodników i zjazdów oraz krawężników betonowych oraz obrzeży,
- Wykonanie ław betonowych po projektowane krawężniki, obrzeża
- Ustawienie projektowanych krawężników betonowych
- Wykonanie koryta projektowanej nawierzchni chodników i zjazdów,
- Wykonanie projektowanych elementów odwodnienia,
- Wykonanie konstrukcji chodników i zjazdów, miejsc postojowych,
- Wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki bitumicznej,
- Humusowanie i obsianie trawą powierzchni zielonych,
- Wykonanie elementów małej architektury, (kosze na śmieci, gazony, palisady)
- Przeprowadzenie prac porządkowych,
- Wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
- Usuniecie oznakowania tymczasowego związanego z prowadzonymi pracami.
Przebudowa ulic Bohaterów Bukowskich, Szewskiej i Grodziskiej oraz dróg bocznych posiadających połączenia z ulicami objętymi opracowaniem ma na celu rewitalizacje ulic bez znaczących zmian geometrii (geometria istniejącej ulicy została zmieniona w zakresie szerokości ze względu na niewystarczające szerokości chodników i poprawę bezpieczeństwa poprzez zawężenie nawierzchni co uniemożliwi parkowanie pojazdów w miejscach niebezpiecznych) i rozwiązania wysokościowego. Zaprojektowano wymianę istniejącego krawężnika betonowego na opornik betonowy 10x30x100 cm (kolor grafitowy) obniżony do 4.0 cm na całej długości projektowanej przebudowy, na przejściach dla pieszych, zatoce postojowej oraz na wjeździe do cmentarza krawężnik należy obniżyć do 1.0 cm. Szerokość przebudowanej nawierzchni ulicy została zmieniona w stosunku do istniejących szerokości. Zaprojektowano chodniki o zmiennej szerokości do granicy budynków lub linii ogrodzeń (nie węższe niż 1.5m). Istniejące włączenia dróg bocznych dostosowano do zmienionej geometrii krawężników na ulicach objętych przebudową.
Projektowane zjazdy do istniejących budynków i bram wjazdowych zaprojektowano jako zjazdy przez krawężnik o szerokości zmiennej (minimum 4.0m) dostosowanej do istniejących bram wjazdowych, zastosowano skosy 1:1 (1.0x1.0 m). Nie zaprojektowano obramowania zjazdów krawężnikiem betonowym, jedynie w przypadku zakończenia nawierzchni zjazdów istniejącą nawierzchnia gruntową na połączeniu tych nawierzchni zaprojektowano opornik betonowy 12x25x100 cm (kolor grafitowy). Lokalizację wjazdów wyróżniono odmiennym kolorem kostki brukowej.
Zastosowano następującą kolorystykę dla poszczególnych nawierzchni:
- Przebudowę nawierzchni zjazdów do posesji - projektowana warstwa ścieralna kostka brukowa betonowa typu Beganit lub Nova Granit - kolor szary
- Przebudowę nawierzchni chodników - projektowana warstwa ścieralna kostka brukowa betonowa typu Beganit lub Nova Granit - grafitowy i jasny (zbliżony do białego), na chodniku zaprojektowano następujący układ kostki (od strony krawężnika)
- Rolka 3 rzędów kostki grafitowej - ok 0.3 m
- Rolka 6 rzędów kostki jasnej (zbliżonej do białej) - ok 0.6 m
- Do granicy chodnika kostka grafitowa
Na ulicy Szewskiej na odcinku od km 0+270.00 do km 290.00 po stronie lewej, zaprojektowano zatokę postojową (parkowanie równoległe) o szerokości 2.5m. o nawierzchni z kostki granitowej 8-10 cm i pochyleniem poprzecznym 2.0 proc. w kierunku nawierzchni ulicy. Przed cmentarzem i kościołem Św. Krzyża zaprojektowano plac z możliwością parkowania o nawierzchni z kostki granitowej 8-10cm oraz chodnikiem o szerokości 1.5m o nawierzchni jak wzdłuż ulicy.Zaprojektowano modernizacje infrastruktury odwadniającej pas drogowy poprzez wykonanie na całej długości ścieku przykrawężnikowego z kostki brukowej betonowej (szerokość ścieku 0.20m) i głębokości zmiennej (od 0.02 m do 0.05 m od km 0+080.00 do km 0+093.00), wymianę istniejących studni wpustowych na nowe oraz wymianę istniejących przykryw studni kanalizacyjnych na nowe wraz z wykonaniem płyt obciążeniowych betonowych. Projektowany sposób odprowadzenia wód deszczowych nie ulegnie zmianie w stosunku do istniejącego sposobu odprowadzenia.
Zadanie nr 2 - Przebudowa drogi powiatowej nr 2739P na odcinku ulicy Przykop w m. Buk.
Inwestycja objęta projektem zlokalizowana na działkach nr 772, arkusz mapy 5, z ob. 0001 Buk - Miasto w mieście Buk, gminie Buk, powiat poznański, województwo wielkopolskie. Zakres projektu zaznaczono na planie zagospodarowania linia przerywaną koloru niebieskiego a punkty załamania oznaczono punktami numerowanymi od 1 do 39. Przedmiotem inwestycji jest wykonanie przebudowy nawierzchni ulicy Przykop w granicach pasa drogowego wraz z przebudową nawierzchni chodników i zjazdów, oraz uzupełnieniem infrastruktury technicznej odprowadzającej wodę deszczową z obszaru objętego inwestycja. Remont nawierzchni obejmować będzie odcinek od ulicy Grodziskiej do skrzyżowania z ulicą Dworcową (do granicy wykonanego już remontu). Wszystkie prace prowadzone będą w granicach pasa drogowego drogi powiatowej nr 2439P na działce nr 772.
Projekt obejmuję wykonanie przebudowy ulicy Przykop. Prace związane z przebudową obejmować będą następujące roboty:
- Prace geodezyjne związane z wytyczeniem elementów projektowanych (prowadzone przez cały okres wykonywania prac budowalnych),
- Wykonanie oznakowania tymczasowego,
- Zdjęcie warstwy humusu gr. 10cm - w miejscach istniejących pasów zieleni
- Wykonanie frezowania warstwy ścieralnej istniejącej nawierzchni bitumicznej ulicy,
- Wykonanie rozbiórek istniejących nawierzchni chodników i zjazdów oraz krawężników betonowych oraz obrzeży,
- Wykonanie ław betonowych po projektowane krawężniki, obrzeża
- Ustawienie projektowanych krawężników betonowych
- Wykonanie koryta projektowanej nawierzchni chodników i zjazdów,
- Wykonanie projektowanych elementów odwodnienia,
- Wykonanie konstrukcji chodników i zjazdów,
- Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu mieszanki bitumicznej,
- Humusowanie i obsianie trawą powierzchni zielonych,
- Przeprowadzenie prac porządkowych,
- Wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
- Usuniecie oznakowania tymczasowego związanego z prowadzonymi pracami.
Działka objęta opracowaniem zlokalizowana jest w centrum miasta Buk pomiędzy ulicą Grodziską i Dworcową. Znajduję siew ciągu drogi powiatowej nr 2439P. w stanie istniejącym posiada nawierzchnie o warstwie ścieralnej z betonu asfaltowego, z uwagi na budowę sieci znacznie zniszczoną. Szerokość nawierzchni wynosi ok. 6.0 m. Nawierzchnia ulicy obramowana jest krawężnikiem betonowym typ uliczny 15x30x100 cm. Z obu stron istniejącej jezdni zlokalizowane są chodniki o nawierzchni z warstwą ścieralną z kostki brukowej betonowej koloru szarego oraz z jazdy do bram również o nawierzchni z kostki brukowej betonowej koloru szarego. Nawierzchnia istniejąca chodników nie jest obramowana obrzeżem. Ograniczenie stanowią ogrodzenia i budynki. Wzdłuż istniejącego krawężnika zlokalizowany jest ściek przykrawężnikowy z kostki brukowej betonowej (2 rzędy) o szerokości 0,20 m. W pasie drogowym ulicy zlokalizowane są następujące sieci podziemne: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, wodociąg, gazociąg, sieć teletechniczna i elektroenergetyczna, dodatkowa zlokalizowane jest sieć napowietrzna oświetleniowa. Wszystkie wody deszczowe z pasa drogowego objętego opracowaniem zbierane są powierzchniowo (jak w stanie istniejącym) do istniejącego układu wpustów ulicznych i kanalizację deszczową.
Przebudowa ulicy Przykop ma na celu rewitalizacje ulicy bez znaczących zmian geometrii i rozwiązania wysokościowego. Zaprojektowano wymianę istniejącego krawężnika betonowego na opornik betonowy 10x30x100cm (kolor grafitowy) obniżony do 4.0cm na całej długości projektowanej przebudowy, na przejściach dla pieszych krawężnik należy obniżyć do 1.0cm. Szerokość przebudowanej nawierzchni ulicy nie ulegnie zmianie w stosunku do istniejącej i będzie wynosić 6.0m. Zaprojektowano chodniki o zmiennej szerokości do granicy budynków lub linii ogrodzeń. Istniejące włączenia dróg bocznych pozostawiono bez zmian geometrii wprowadzono jedynie korektę wartości promieni i zastosowano wyokrąglenie promieniem 5.0 i 6.0m. Projektowane zjazdy do istniejących budynków i bram wjazdowych zaprojektowano jako zjazdy przez krawężnik o szerokości zmiennej (minimum 3.5 m) dostosowanej do istniejących bram wjazdowych, zastosowano skosy 1:1 (1.0x1.0 m). Nie zaprojektowano obramowania zjazdów krawężnikiem betonowym,jedynie w przypadku zakończenia nawierzchni zjazdów istniejącą nawierzchnia gruntową na połączeniu tych nawierzchni zaprojektowano opornik betonowy 12x25x100 cm (kolor grafitowy). Lokalizację wjazdów
wyróżniono odmiennym kolorem kostki brukowej. Zastosowano następującą kolorystykę dla poszczególnych nawierzchni:
- Zjazdy do posesji - projektowana warstwa ścieralna kostka brukowa betonowa typu Beganit lub Nova Granit - kolor szary
- Chodnik - projektowana warstwa ścieralna kostka brukowa betonowa typu Beganit lub Nova Granit + Plaza Nova 8 - grafitowy i jasny (zbliżony do białego), na chodniku zaprojektowano następujący układ kostki (od strony krawężnika)
- 1.0m kostki grafitowej (typu Nova Granit lub Beganit)
- 0.75 (3 rzędy) kostki białej (typu Plaza Nova 8)
- Do granicy chodnika kostka grafitowa (typu Nova Granit lub Beganit)
Zaprojektowano modernizacje infrastruktury odwadniającej pas drogowy poprzez wykonanie na całej długości ścieku przykrawężnikowego z kostki brukowej betonowej (szerokość ścieku 0.20m) i głębokości zmiennej (od 0.02m do 0.05m), wymianę istniejących studni wpustowych na nowe oraz wymianę istniejących przykryw studni kanalizacyjnych na nowe wraz z wykonaniem płyt obciążeniowych betonowych. Z uwagi, że wody deszczowe z W9 i W10 odprowadzona są na teren parku, oraz spadek niwelety ścieku od km 0+165.93 do końca remontowanego odcinka jest niewystarczający do prowadzenia wody ściekiem otwartym na odcinku od km 0+165.93 do 0+262.60 zaprojektowano odwodnienie liniowe monolityczne oraz kanał deszczowy DN200 od km 0+236.20 do km 0+259.44 z dwoma studniami betonowymi z osadnikami DN1000, projektowany odcinek kanalizacji deszczowej włączoną w istniejące wyprowadzenie kanalizacji deszczowej w ul. Wegnera. Projektowany sposób odprowadzenia wód deszczowych nie ulegnie zmianie w stosunku do istniejącego sposobu odprowadzenia.
2. Niniejszy przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z:
1) projektami budowlanymi, wykonawczymi opracowanymi przez MIM-PROJEKT MAGDA WOJCIECHOWSKA ul. Kościelna 26, 63-300 Kowalew
2) Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia,
3) obowiązującymi przepisami prawa budowlanego i przepisami prawa dotyczącymi warunków technicznych oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej,
4) szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót,
5) pozwoleniem na budowę - przebudowa ulicy Grodziskiej, Szewskiej, Bohaterów Bukowskich (odcinek objęty ochroną konserwatorską) - nr sprawy 6740.17.50.2016,
6) zgłoszeniem robót budowlanych - przebudowa ulicy Grodziskiej, Szewskiej, Bohaterów Bukowskich (odcinek poza ochroną konserwatorską) - nr sprawy 6743.17.35,
7) zgłoszeniem robót budowlanych - przebudowa ulicy Przykop - nr sprawy 6743.17.34,
8) Zamawiający zapewni nadzór konserwatorski nad realizacją przedmiotowej inwestycji.
3. UWAGI DO PROJEKTU i SSTWiORB
1)Zamawiający będzie wymagał od Wykonawcy projektu organizacji i zabezpieczenia ruchu na czas trwania robót oraz jego realizacji podczas trwania robót.
2)Występujące w dokumentacji nazwy własne producentów lub wyrobów zostały użyte wyłącznie w celu wskazania założonego standardu przyjętych rozwiązań. Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji technicznej pod warunkiem zapewnienia parametrów równoważnych - nie gorszych niż określone w tej dokumentacji. Pod pojęciem parametry równoważne - nie gorsze Zamawiający rozumie parametry o co najmniej takich samych lub wyższych standardach jakościowych, niż wskazane w dokumentacji projektowej , w tym w SSTWiORB.
3) W przypadku opisu przedmiotu zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ww. Ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
4) Po zakończeniu wszelkich robót, dokonaniu wpisu w dzienniku budowy przez kierownika budowy i potwierdzeniu gotowości do odbioru przez inspektora nadzoru Wykonawca pisemnie zawiadomi Zamawiającego o gotowości do odbioru. Do zawiadomienia Wykonawca załączy miedzy innymi inwentaryzację geodezyjną powykonawczą w 4 kompletach zawierającą:
- mapy sytuacyjno-wysokościowe z wkreślonym przebiegiem sieci kanalizacyjnej z przykanalikami, studniami rewizyjnymi i studniami przyłączeniowymi oraz potwierdzenie złożenia dokumentacji w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu - 1 komplet map Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w dniu zgłoszenia gotowości do odbioru końcowego; pozostałe 3 komplety map - niezwłocznie po uzyskaniu pieczątki z Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu potwierdzającej przyjęcie dokumentacji do zasobów Ośrodka,
- szkice geodezyjne,
- zestawienie długości wybudowanej sieci kanalizacyjnej, przykanalików, z podaniem ich ilości
i średnic, ilości wybudowanych studni rewizyjnych i wpustów, z określeniem materiałów, z jakich zostały wykonane i średnic, ilości (w m²) wbudowanej kostki betonowej, ilości (w mb) wbudowanego krawężnika, obrzeży i innych materiałów.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2016

Informacja na temat wadium:
1.Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 11.000,00 zł.
2. Wykonawca może wnieść wadium jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.:
1)pieniądzu,
2)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3)gwarancjach bankowych,
4)gwarancjach ubezpieczeniowych,
5)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2014r. poz. 1804 z późn. zmianami).
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
4. Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego:
Nr 83 1020 4144 0000 6502 0007 2116.
5. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
6. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego - Urząd Miasta i Gminy Buk, ul. Ratuszowa 1 - pok. 31 lub dołączyć do oferty.
7. Nie wniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt. 2 ustawy.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
W celu wykazania, że Wykonawca posiada wiedzę i doświadczenie Zamawiający żąda wykazania, że w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał przynajmniej 2 roboty budowlane o wartości nie mniejszej niż 500.000,00 zł brutto każda, których przedmiotem była budowa lub remont drogi lub ulicy wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów* dotyczących najważniejszych robót określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Dowodami , o których mowa wyżej są:
- poświadczenia,
- oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczeń, o których mowa w tirecie pierwszym.
Jeżeli wartość wykonanych robót (w wykazie robót, bądź dokumentach potwierdzających należyte wykonanie robót) zostanie podana w innej walucie niż złoty polski, Zamawiający dokona przeliczenia tych wartości na podstawie średniego kursu NBP, z dnia ogłoszenia niniejszego postępowania.
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów , o których mowa wyżej.
Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia, w oparciu
o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach (wymaganych przez Zamawiającego
i podanych w SIWZ) dołączonych do oferty.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi wykazać dysponowaniem, w celu wykonania zamówienia min. jedną osobą do kierowania robotami w specjalności:drogowej.
Osoba ta musi posiadać uprawnienia do wykonywania robót w swojej specjalności oraz musi posiadać aktualny wpis do właściwej izby samorządu zawodowego.
Wykaz osób należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 1B do SIWZ.
Zamawiający dopuszcza odpowiadające uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 290) oraz ustawy o zasadach uznania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2016 r. poz. 65).
Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia, w oparciu
o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach (wymaganych przez Zamawiającego
i podanych w SIWZ) dołączonych do oferty.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wypełniony i podpisany przez osoby uprawnione do reprezentowania podmiotu lub za dowodem pełnomocnictwa - osoby upoważnione, formularz ofertowy. 2. Dowód wniesienia w należytej formie i wysokości wadium. 3. Pozostałe dokumenty i oświadczenia wymienione w SIWZ

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1) Terminy wykonania robót przedłuża się ile przeszkoda spowodowana jest :
a) przez okoliczność, za którą odpowiedzialny jest Zamawiający,
b) przez siłę wyższą,
c) przez wstrzymanie robót przez Wielkopolskiego Powiatowego Konserwatora Zabytków
w Poznaniu lub inspektora nadzoru inwestorskiego,
d) zawieszenia robót przez Zamawiającego,
e) wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności,
f) przez niekorzystne warunki atmosferyczne, niepozwalające na realizację robót, dla których określona odpowiednimi normami technologia wymaga właściwych warunków atmosferycznych.
Przedłużenie terminu wykonania robót nastąpi o tyle dni, ile trwała przeszkoda w ich wykonaniu bez możliwości ubiegania się o odszkodowanie przez Wykonawcę. Podstawą do przesunięcia terminu jest wpis do dziennika budowy, potwierdzony przez inspektora nadzoru inwestorskiego oraz wniosek Wykonawcy dostarczony Zamawiającemu,
2) Po akceptacji Zamawiającego - zmiany podwykonawców,
3) Po akceptacji Zamawiającego - zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy, na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami i kwalifikacjami, o których mowa w ustawie Prawo budowlane lub innych ustawach a także w SIWZ,
4) Zmiany wynagrodzenia Wykonawcy. Zmiany postanowień umowy będą mogły nastąpić
w następujących okolicznościach: zmiany ustawowej wysokości VAT, w przypadku gdy w trakcie realizacji przedmiotu umowy nastąpi zmiana stawki VAT dla robót objętych przedmiotem umowy. Strony dokonają odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego - dotyczy to części wynagrodzenia za roboty, których w dniu zmiany stawki VAT jeszcze nie wykonano i nie zafakturowano.
5) Konieczność wykonania zamówień dodatkowych zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych lub robót zamiennych , opóźniających lub wstrzymujących realizację robót zasadniczych - termin wykonania zamówienia może ulec zmianie o okres odpowiadający wstrzymaniu lub opóźnieniu wykonywania robót zasadniczych z tego powodu - jeżeli przy zachowaniu należytej staranności z uwzględnieniem profesjonalnego charakteru Wykonawcy nie można było uniknąć zmiany terminu wykonania umowy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: posiadanie odpowiedniego parku maszynowego

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.buk.gmina.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy Buk, ul. Ratuszowa 1, 64-320 Buk

Data składania wniosków, ofert: 05/05/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 10:50

Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy Buk, ul. Ratuszowa 1, 64-320 Buk, pokój nr 31

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

41417 / 2015-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Opalenica - Opalenica (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ROBOTY W ZAKRESIE NAPRAWY DRÓG - KONSERWACJA DRÓG (REMONTY CZĄSTKOWE) O NAWIERZCHNIACH UTWARDZONYCH: BITUMICZNYCH, TŁUCZNIOWYCH, Z KOSTKI BETONOWEJ NA TERENIE MIASTA I GMINY OPALENICA

72717 / 2014-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa ciÄ…gu pieszo - jezdnego oraz kanalizacji deszczowej na ulicy Bocznej w Ostrowie Wielkopolskim

355712 / 2009-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Komunalnej - Buk (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wymiana drewnianej stolarki okiennej na PCV wraz z robotami towarzyszÄ…cymi

285234 / 2013-07-19 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Prace remontowe w obiekcie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu - Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego przy ul. Wiśniowej 13a w Poznaniu w zakresie zabezpieczenia przed zalewaniem wodą gruntową i utrzymywaniem się wody gruntowej w budynku A

220741 / 2013-10-22 - Uczelnia publiczna

Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wykonanie prac budowlanych uzupełniających jakie wyniknęły w trakcie prac remontowych w zakresie instalacji elektrycznych oraz dostawy i m-żu rolet zaciemniających sal C i D w budynku dydaktycznym WE

256420 / 2012-07-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont i przystosowanie budynku Szkoły Podstawowej na oddział przedszkolny w miejscowości Czekanów, Gmina Ostrów Wielkopolski, Al. Powstańców Wielkopolskich 12, woj. wielkopolskie

70391 / 2009-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi powiatowej nr 5294P w m. Biniew-budowa chodnika na odcinku dł. ok. 1500m-zakończenie zadania odcinek długości ok. 430m

216022 / 2008-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Czarnków - Czarnków (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont basenu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul.Nowej w Czarnkowie

119886 / 2010-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Września - Września (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty dodatkowe związane ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczenia klasowego na zaplecze szatniowo-sanitarne boisk sportowych ORLIK 2012 przy SSP Nr 1 we Wrześni

405096 / 2014-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Krzymów - Krzymów (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty uzupełniające na budowę chodnika dla pieszych przy drodze gminnej w m. Paprotnia - Kałek dotyczące zadania przebudowa dróg gminnych i chodników, Gmina Krzymów

159578 / 2014-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Skoki - Skoki (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont i docieplenie świetlicy wiejskiej w Bliżycach

227427 / 2013-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Siedlec - Siedlec (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa - rozbudowa DPS w Siedlcu - celem osiągnięcia standardów w domach pomocy społecznej - I etap