Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

168937 / 2015-11-18 - Administracja samorządowa / Gmina Dąbrowa Górnicza (Dąbrowa Górnicza)

Wykonanie nowych punktów świetlnych na terenie Gminy Dąbrowa Górnicza w nowoczesnej technologii LED w ramach zadania pn.
Modernizacja i rozbudowa oświetlenia ulicznego przy zastosowaniu energooszczędnych technologii LED na terenie Dąbrowy Górniczej

Opis zamówienia

Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013r., poz. 907 z późn. zm.) o wartości zamówienia poniżej 5.186.000,00 EUR.
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania polegającego na dobudowie punktów świetlnych na terenie Gminy Dąbrowa Górnicza, zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, w szczególności zgodnie z normą PN-EN 13201 lub równoważną i uzgodnieniami branżowymi.
Przedmiot zamówienia określony został w programach funkcjonalno użytkowych stanowiących część Dokumentacji technicznej - załącznik nr 8 do SIWZ.
Zakres szczegółowy robót obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej oraz budowę oświetlenia drogowego.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:

a) budowę oświetlenia drogowego, zgodnie z poniższym wykazem:
1. Al. J. Piłsudskiego - skwer przy S.P. nr 13 - 4 słupy i 4 oprawy
2. Al. Zwycięstwa 12 słupów i 12 opraw
3. Droga leśna od ul. Nadrzecznej do Oś. Robotniczego - 12 słupów i 12 opraw
4. Park Hallera (plac zabaw, siłownia, streetworkout park) 5 słupów, 5 opraw
5. S.P. nr 18, Al. Piłsudskiego 73 (oświetlenie boisk szkolnych) 4 słupy, 12 opraw
6. S.P. nr 8, ul. Krasińskiego 34 (oświetlenie boisk szkolnych) - 4 słupy i 12 opraw
7. Ul. Adamieckiego 2 słupy i 2 oprawy
8. ul. Dąbskiego - 4 słupy i 4 oprawy
9. ul. Dzieci Wrześni - 4 słupy i 4 oprawy
10. ul. Jamki - 24 słupy i 24 oprawy
11. ul. Jasna, ul. Parkowa, ul. Zakładowa - 26 słupów i 26 opraw
12. ul. Krasińskiego - dojście do Real - 3 słupy i 3 oprawy
13. ul. Krasińskiego- dojście do Real od strony garaży - 5 słupów i 5 opraw
14. ul. Kryniczna - 11 słupów i 11 opraw
15. ul. Kusocińskiego/S1 - 2 słupy i 2 oprawy
16. ul. Kuźnica Błędowska - 7 słupów i 7 opraw
17. ul. Legionów Polskich - oświetlenie boiska sportowego - 8 słupów i 20 opraw
18. ul. Ludowa - 3 słupy i 3 oprawy
19. ul. Marianki - 2 słupy i 2 oprawy
20. ul. Marii Szulc - 5 słupów i 5 opraw
21. ul. Migdałowa - 7 słupów i 7 opraw
22. ul. Młodych - 2 słupy i 4 oprawy
23. ul. Morcinka - 1 słup i 1 oprawa
24. ul. Ratanice - 2 słupy i 2 oprawy
25. ul. Reja - 5 słupów i 5 opraw
26. ul. Relaksowa - 5 słupów i 5 opraw
27. ul. Sezamkowa - 6 słupów i 6 opraw
28. ul. Skibińskiego - 1 słup i 1 oprawa
29. ul. Skibińskiego/Górników Redenu (plac wewnątrzosiedlowy) - 4 słupy i 4 oprawy
30. ul. Sosnowiecka - 6 słupów i 6 opraw
31. ul. Storczyków/Jaskrów (wejście na cmentarz) - 2 słupy i 2 opraw
32. ul. Strzemieszycka - Wywierzysko - 6 słupów i 6 opraw
33. ul. Szenwalda/ul. Krasickiego - 6 słupów i 6 opraw
34. ul. Szosowa - 6 słupów i 6 opraw
35. ul. Sztorcowa - 20 słupów i 20 opraw
36. ul. Topolowa- garaże - 9 słupów i 10 opraw
37. ul. Topolowa - boiska - 6 słupów i 10 opraw
38. ul. Tysiąclecia 5 - 1 słup i 1 oprawa
39. ul. Tysiąclecia/Morcinka - montaż 4 opraw na istniejących słupach
40. ul. Wybickiego, Park BEMA - 6 słupów i 6 opraw
41. ul. Zagrabie - 4 słupy i 4 oprawy
42. ul. Zakątek - 9 słupów i 9 opraw
W przypadku poniższych ulic (zadań) należy zrobić ustępstwo w stosunku do Programu funkcjonalno -użytkowego w zakresie podanym poniżej:
1. ul. Ratanice - w wycenie oraz robocie budowlanej należy uwzględnić 2 słupy i montaż
2 opraw oświetleniowych,
2. ul. Tysiąclecia/Morcinka - wymiana istniejących jednoramiennych wysięgników na dwuramienne na 4 istniejących słupach
3. ul Topolowa - garaże - w wycenie oraz robocie budowlanej należy uwzględnić 9 słupów i montaż 10 opraw oświetleniowych zgodnie z załączonym rysunkiem, załącznik nr 9.
4. ul. Wybickiego, Park BEMA - po zawarciu umowy, Wykonawca otrzyma od Zamawiającego wytyczne w sprawie rozmieszczenia słupów oświetlenia ulicznego/parkowego na przedmiotowym terenie z uwagi na trwające prace dot. rewitalizacji tego terenu.

b) wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie niezbędnym do realizacji zadania,
c) sporządzenie Programu Zapewnienia Jakości oraz planu BIOZ (bezpieczeństwo i ochrona zdrowia) niezwłocznie po podpisaniu umowy, jednak przed przekazaniem placu budowy i przystąpieniem do robót budowlano montażowych,
d) uzyskanie stosownych decyzji administracyjnych umożliwiających realizację robót budowlanych w oparciu o dokumentację, o której mowa w lit. b), ewentualnie uzyskanie zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych,
e) montaż i uruchomienie systemu sterowania oświetleniem wraz z oprogramowaniem
do zarządzania oświetleniem (prawidłowo funkcjonujący system sterowania jest także niezbędny do odbiorów częściowych),
f) wykonanie badań i pomiarów luminancji po wykonaniu przedmiotu zamówienia,
przed odbiorem przedmiotu zamówienia;
g) udostępnienie Zamawiającemu systemu informatycznego sterowania oświetleniem z możliwością zdalnego monitoringu wybudowanej infrastruktury - bezpłatne przez okres gwarancji;
h) udzielenie Zamawiającemu nieograniczonej terytorialnie licencji na korzystanie z systemu do zdalnego monitorowania wybudowanej infrastruktury;
i) bezpłatne wsparcie techniczne oraz stałą i bezpłatną aktualizację oprogramowania systemu w okresie gwarancji;
j) zaprojektowanie i zastosowanie osłon bezpiecznych na słupy, o wys. 180 cm na obiektach sportowych. Powyższe dot. słupów zlokalizowanych w bezpośredniej odległości od boiska.
k) Zamawiający nie wymaga, aby lampy oświetlające przejścia dla pieszych posiadały zdalną regulację poziomu natężenia oświetlenia,
l) Zamawiający dopuszcza także oprawy parkowe o wadze nie większej niż 10 kg oraz o powierzchni oporu aerodynamicznego nie większego niż 0,10 m2 pod warunkiem doboru odpowiedniego słupa zgodnego
z opisem w pfu,
m) Zamawiający nie wymaga, aby lampy parkowe posiadały standard gniazda NEMA 5 PIN.
3. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić wykonanie i kierowanie robotami będącymi przedmiotem umowy przez osoby posiadające stosowne kwalifikacje zawodowe i uprawnienia budowlane, zgodnie z obowiązującym prawem.
4. Wykonawca w terminie dwóch tygodni od daty zawarcia umowy przedłoży Zamawiającemu do akceptacji harmonogram rzeczowo - finansowy realizacji zadania z podziałem na poszczególne zadania/ulice, który będzie stanowić załącznik nr 1 do umowy. Harmonogram musi uwzględniać wykonanie w pierwszej kolejności zadań przewidzianych do realizacji do końca kwietnia 2016 roku (projekt + pozwolenie na budowę + realizacja), tj.: ul. Zakątek, Droga leśna od ul. Nadrzecznej do Os. Robotniczego, Parkowa, Jasna, Zakładowa, Ratanice, Marianki, Migdałowa, Szenwalda, Krasickiego, Dzieci Wrześni, Park Hallera, Marii Szulc, Sezamkowa.
W dzielnicy Gołonóg należy przeprowadzić uzgodnienia z właściwymi administracjami domów mieszkalnych oraz wspólnotami mieszkaniowymi w zakresie dokładnej lokalizacji słupów oświetleniowych. Harmonogram winien być podpisany przez osoby reprezentujące Wykonawcę. Harmonogram winien określać zakres, kolejność wykonywanych robót oraz terminy rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych zadań. Wszelkie niezbędne zmiany w harmonogramie wynikające z zaistniałych zdarzeń w trakcie realizacji zadania dokonuje Wykonawca w uzgodnieniu z Zamawiającym. Zmiany harmonogramu wymagają formy pisemnej. Zatwierdzenie zmiany wymaga podpisów właściwych Inspektorów Nadzoru oraz Naczelnika Wydziału prowadzącego inwestycję lub odpowiedniego Kierownika Referatu.
5. Każda montowana oprawa musi posiadać oznakowanie widoczne z poziomu jezdni lub chodnika w formie trwałego graweru na spodzie obudowy oprawy z nazwą miejscowości oraz herbem miasta (wzór w załączniku nr 2 do umowy) lub trwale zabudowana tabliczka z grawerem min. 15 cm szerokości na 10 cm wysokości (przykręcona lub przynitowana oraz dodatkowo przyklejona do oprawy), której ew. oderwanie spowoduje trwałe uszkodzenie oprawy. Każda oprawa musi posiadać dodatkowo numer seryjny, a po oddaniu przedmiotu umowy w dokumentacji musi być wskazane miejsce zamontowania oprawy z konkretnym numerem seryjnym lub inwentarzowym.
6. Wszystkie montowane słupy muszą być wykonane z anodowanego aluminium
lub stalowe ocynkowane oraz dodatkowo malowane proszkowo w kolorach uzgodnionych z Zamawiającym (wymagany protokół z uzgodnień). Na każdym słupie musi być wytłoczony herb miasta w dwóch miejscach - 2 metry poniżej górnego poziomu wysięgnika oraz do 1 metra od środka wnęki rewizyjnej. Dodatkowo musi być wytłaczana nazwa gminy na drzwiczkach wnęki rewizyjnej słupa. Śruby zabezpieczające odkręcenie drzwiczek wnęk rewizyjnych muszą być nietypowe (dostarczenie 5 kluczy umożliwiających otwarcie drzwi). Trwałe zabezpieczenie śrub mocujących słupy (zabezpieczenie przed kradzieżą lub odkręceniem słupów - dopuszcza się spawanie gwintów, lakowanie otworów śrubowych lub ich rozwiercanie przy jednoczesnym zachowaniu gwarancji).
7. Wykonawca i Zamawiający będą uczestniczyć w naradach roboczych i koordynacyjnych, jakie mogą odbywać się na wniosek stron niniejszej umowy na terenie placu budowy lub w siedzibie Zamawiającego.
8. Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest okazać certyfikat na znak bezpieczeństwa, zgodność z Polską Normą, normą branżową lub aprobatą techniczną itp. na materiały i urządzenia stosowane do realizacji zadania.
9. Wykonawca zobowiązuje się do ścisłego przestrzegania terminów wykonania poszczególnych etapów robót wynikających z przedstawionego przez Wykonawcę po zawarciu umowy harmonogramu.
10. Wykonawca, w okresie gwarancji, wyraża zgodę na konserwację oświetlenia ulicznego przez inne
podmioty.
3.4. Rozwiązania równoważne
1. Wskazane w SIWZ znaki towarowe, patenty i miejsce pochodzenia są uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i mają na celu wskazanie jedynie jakości i parametrów przedmiotu zamówienia z uwagi na brak innych dostatecznie dokładnych określeń, które pozwalałyby opisać przedmiot zamówienia w tej części w sposób jednoznaczny i wyczerpujący. W związku z powyższym Wykonawcy mogą składać oferty równoważne w stosunku do przedmiotu zamówienia przedstawionego w SIWZ oraz programach funkcjonalno-użytkowych - zgodnie z art. 30 ust. 4 i 5 Ustawy.
W związku z tym:
a) Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów i urządzeń równoważnych - tj. o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż określone w SIWZ oraz programach funkcjonalno-użytkowych - w odniesieniu do materiałów i urządzeń, których pochodzenie zostało określone przez Zamawiającego w SIWZ nazwą producenta.
b) Zgodnie z art. 30 ust. 5 Ustawy Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego. Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych ma w szczególności gwarantować realizację robót w zgodzie z dokumentacją techniczną oraz zapewnić uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SIWZ.

3.5. Gwarancja i rękojmia
1. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji jakości na przedmiot zamówienia, tj. na roboty budowlane wraz z wbudowanymi i dostarczonymi materiałami i urządzeniami na okres zgodny z deklaracją oferty (min.60 miesięcy, max. 132 miesiące) licząc od daty odbioru końcowego przedmiotu zamówienia, o którym mowa w § 4 ust. 3 projektu umowy i zobowiązuje się do wydania Zamawiającemu w dniu odbioru ostatecznego przedmiotu zamówienia dokumentu gwarancyjnego.
2. W przypadku ujawnienia wad przedmiotu, Wykonawca zobowiązuje się:
a) w przypadku ujawnienia wad opraw - do wymiany uszkodzonego elementu na nowy w terminie do 7 dni roboczych od dnia otrzymania pisemnego zgłoszenia mailem, telefonicznie, listownie lub FAX-em (Wykonawca ma obowiązek m.in. zapewnić demontaż i ponowny montaż elementu oraz ma obowiązek przekazać ten element do naprawy i odebrać go, po czym ponownie zamontować);
b) w przypadku ujawnienia wad pozostałych elementów i urządzeń przedmiotu umowy - do bezpłatnego usunięcia wad fizycznych przedmiotu umowy poprzez naprawę lub wymianę w terminie do 7 dni roboczych od dnia otrzymania pisemnego zgłoszenia, a w uzasadnionych przypadkach w innym uzgodnionym przez strony terminie, jednak za pisemną zgodą odpowiednich osób ze strony Zamawiającego.
3. W przypadku nieusunięcia przez Wykonawcę wad, o których mowa w pkt. 2 w terminach opisanych w pkt. 2 lit. a i b) powyżej, Zamawiającemu przysługiwać będzie prawo zlecenia usunięcia zaistniałej wady osobie trzeciej na koszt i ryzyko Wykonawcy, bez konieczności ponownego wzywania Wykonawcy do usunięcia wady oraz naliczenie kar za każdy dzień opóźnienia.
4. Zamawiający może dochodzić roszczeń wynikających z gwarancji także po upływie terminu gwarancyjnego, jeżeli przed upływem tego terminu zawiadomił Wykonawcę o wadzie.
5. Jeżeli w wykonaniu obowiązków z tytułu gwarancji Wykonawca dokonał stosownych napraw, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili naprawy lub dostarczenia rzeczy wolnej od wad. Termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego Zamawiający wskutek wady nie mógł z przedmiotu umowy w sposób pełny korzystać.
6. Zamawiający może wykonywać uprawnienia z tytułu gwarancji niezależnie od uprawnień wynikających z rękojmi.
7. Termin rękojmi będzie równy z okresem gwarancji.
8. Wykonawca wyraża zgodę na rozbudowę lub doposażenie sieci oświetleniowej o nowe urządzenia nie powodujące utraty sprawności technicznej opraw oświetleniowych LED i oświadcza, że nie spowoduje to utraty uprawnień z tytułu udzielonej gwarancji. Wykonawca wyraża również zgodę na konserwację oświetlenia przez uprawnione do tego osoby.
9. Wykonawca w ramach niniejszego zamówienia w okresie od dnia udostępnienia Zamawiającemu platformy informatycznej do dnia zakończenia okresu gwarancji, o którym mowa w § 11 ust. 1 projektu umowy wykonuje wszelkie czynności związane z utrzymywaniem platformy informatycznej w pełnej sprawności funkcjonalnej, w tym aktualizacji oprogramowania i czynności te wykonuje w ramach wynagrodzenia, o którym mowa w § 3 ust. 1 projektu umowy.
10. W przypadku nienależytego wykonywania przez Wykonawcę obowiązków, o których mowa w pkt. 9 Zamawiający wezwie Wykonawcę do prawidłowego wykonywania zamówienia z zastrzeżeniem, iż w przypadku gdy Wykonawca nie wykona ciążących na nim obowiązków w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania, Zamawiający będzie uprawniony do zlecenia wykonania czynności, których Wykonawca nie wykonał, osobie trzeciej, na koszt i ryzyko Wykonawcy. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest zwrócić Zamawiającemu wszelkie poniesione z tego tytułu koszty w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania do zapłaty.

3.6. Ubezpieczenie:
Wykonawca w okresie realizacji przedmiotu umowy musi posiadać aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 2.000.000,00 zł (słownie: dwa miliony złotych) .

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 168937

Data publikacji: 2015-11-18

Nazwa: Gmina Dąbrowa Górnicza

Ulica: ul. Graniczna 21

Numer domu: 21

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

Kod pocztowy: 41-300

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 2956700

Numer faxu: 32 2625032, 2956700

Adres strony internetowej: bip.dabrowa-gornicza.pl

Regon: 27625531200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie nowych punktów świetlnych na terenie Gminy Dąbrowa Górnicza w nowoczesnej technologii LED w ramach zadania pn.
Modernizacja i rozbudowa oświetlenia ulicznego przy zastosowaniu energooszczędnych technologii LED na terenie Dąbrowy Górniczej

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013r., poz. 907 z późn. zm.) o wartości zamówienia poniżej 5.186.000,00 EUR.
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania polegającego na dobudowie punktów świetlnych na terenie Gminy Dąbrowa Górnicza, zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, w szczególności zgodnie z normą PN-EN 13201 lub równoważną i uzgodnieniami branżowymi.
Przedmiot zamówienia określony został w programach funkcjonalno użytkowych stanowiących część Dokumentacji technicznej - załącznik nr 8 do SIWZ.
Zakres szczegółowy robót obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej oraz budowę oświetlenia drogowego.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:

a) budowę oświetlenia drogowego, zgodnie z poniższym wykazem:
1. Al. J. Piłsudskiego - skwer przy S.P. nr 13 - 4 słupy i 4 oprawy
2. Al. Zwycięstwa 12 słupów i 12 opraw
3. Droga leśna od ul. Nadrzecznej do Oś. Robotniczego - 12 słupów i 12 opraw
4. Park Hallera (plac zabaw, siłownia, streetworkout park) 5 słupów, 5 opraw
5. S.P. nr 18, Al. Piłsudskiego 73 (oświetlenie boisk szkolnych) 4 słupy, 12 opraw
6. S.P. nr 8, ul. Krasińskiego 34 (oświetlenie boisk szkolnych) - 4 słupy i 12 opraw
7. Ul. Adamieckiego 2 słupy i 2 oprawy
8. ul. Dąbskiego - 4 słupy i 4 oprawy
9. ul. Dzieci Wrześni - 4 słupy i 4 oprawy
10. ul. Jamki - 24 słupy i 24 oprawy
11. ul. Jasna, ul. Parkowa, ul. Zakładowa - 26 słupów i 26 opraw
12. ul. Krasińskiego - dojście do Real - 3 słupy i 3 oprawy
13. ul. Krasińskiego- dojście do Real od strony garaży - 5 słupów i 5 opraw
14. ul. Kryniczna - 11 słupów i 11 opraw
15. ul. Kusocińskiego/S1 - 2 słupy i 2 oprawy
16. ul. Kuźnica Błędowska - 7 słupów i 7 opraw
17. ul. Legionów Polskich - oświetlenie boiska sportowego - 8 słupów i 20 opraw
18. ul. Ludowa - 3 słupy i 3 oprawy
19. ul. Marianki - 2 słupy i 2 oprawy
20. ul. Marii Szulc - 5 słupów i 5 opraw
21. ul. Migdałowa - 7 słupów i 7 opraw
22. ul. Młodych - 2 słupy i 4 oprawy
23. ul. Morcinka - 1 słup i 1 oprawa
24. ul. Ratanice - 2 słupy i 2 oprawy
25. ul. Reja - 5 słupów i 5 opraw
26. ul. Relaksowa - 5 słupów i 5 opraw
27. ul. Sezamkowa - 6 słupów i 6 opraw
28. ul. Skibińskiego - 1 słup i 1 oprawa
29. ul. Skibińskiego/Górników Redenu (plac wewnątrzosiedlowy) - 4 słupy i 4 oprawy
30. ul. Sosnowiecka - 6 słupów i 6 opraw
31. ul. Storczyków/Jaskrów (wejście na cmentarz) - 2 słupy i 2 opraw
32. ul. Strzemieszycka - Wywierzysko - 6 słupów i 6 opraw
33. ul. Szenwalda/ul. Krasickiego - 6 słupów i 6 opraw
34. ul. Szosowa - 6 słupów i 6 opraw
35. ul. Sztorcowa - 20 słupów i 20 opraw
36. ul. Topolowa- garaże - 9 słupów i 10 opraw
37. ul. Topolowa - boiska - 6 słupów i 10 opraw
38. ul. Tysiąclecia 5 - 1 słup i 1 oprawa
39. ul. Tysiąclecia/Morcinka - montaż 4 opraw na istniejących słupach
40. ul. Wybickiego, Park BEMA - 6 słupów i 6 opraw
41. ul. Zagrabie - 4 słupy i 4 oprawy
42. ul. Zakątek - 9 słupów i 9 opraw
W przypadku poniższych ulic (zadań) należy zrobić ustępstwo w stosunku do Programu funkcjonalno -użytkowego w zakresie podanym poniżej:
1. ul. Ratanice - w wycenie oraz robocie budowlanej należy uwzględnić 2 słupy i montaż
2 opraw oświetleniowych,
2. ul. Tysiąclecia/Morcinka - wymiana istniejących jednoramiennych wysięgników na dwuramienne na 4 istniejących słupach
3. ul Topolowa - garaże - w wycenie oraz robocie budowlanej należy uwzględnić 9 słupów i montaż 10 opraw oświetleniowych zgodnie z załączonym rysunkiem, załącznik nr 9.
4. ul. Wybickiego, Park BEMA - po zawarciu umowy, Wykonawca otrzyma od Zamawiającego wytyczne w sprawie rozmieszczenia słupów oświetlenia ulicznego/parkowego na przedmiotowym terenie z uwagi na trwające prace dot. rewitalizacji tego terenu.

b) wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie niezbędnym do realizacji zadania,
c) sporządzenie Programu Zapewnienia Jakości oraz planu BIOZ (bezpieczeństwo i ochrona zdrowia) niezwłocznie po podpisaniu umowy, jednak przed przekazaniem placu budowy i przystąpieniem do robót budowlano montażowych,
d) uzyskanie stosownych decyzji administracyjnych umożliwiających realizację robót budowlanych w oparciu o dokumentację, o której mowa w lit. b), ewentualnie uzyskanie zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych,
e) montaż i uruchomienie systemu sterowania oświetleniem wraz z oprogramowaniem
do zarządzania oświetleniem (prawidłowo funkcjonujący system sterowania jest także niezbędny do odbiorów częściowych),
f) wykonanie badań i pomiarów luminancji po wykonaniu przedmiotu zamówienia,
przed odbiorem przedmiotu zamówienia;
g) udostępnienie Zamawiającemu systemu informatycznego sterowania oświetleniem z możliwością zdalnego monitoringu wybudowanej infrastruktury - bezpłatne przez okres gwarancji;
h) udzielenie Zamawiającemu nieograniczonej terytorialnie licencji na korzystanie z systemu do zdalnego monitorowania wybudowanej infrastruktury;
i) bezpłatne wsparcie techniczne oraz stałą i bezpłatną aktualizację oprogramowania systemu w okresie gwarancji;
j) zaprojektowanie i zastosowanie osłon bezpiecznych na słupy, o wys. 180 cm na obiektach sportowych. Powyższe dot. słupów zlokalizowanych w bezpośredniej odległości od boiska.
k) Zamawiający nie wymaga, aby lampy oświetlające przejścia dla pieszych posiadały zdalną regulację poziomu natężenia oświetlenia,
l) Zamawiający dopuszcza także oprawy parkowe o wadze nie większej niż 10 kg oraz o powierzchni oporu aerodynamicznego nie większego niż 0,10 m2 pod warunkiem doboru odpowiedniego słupa zgodnego
z opisem w pfu,
m) Zamawiający nie wymaga, aby lampy parkowe posiadały standard gniazda NEMA 5 PIN.
3. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić wykonanie i kierowanie robotami będącymi przedmiotem umowy przez osoby posiadające stosowne kwalifikacje zawodowe i uprawnienia budowlane, zgodnie z obowiązującym prawem.
4. Wykonawca w terminie dwóch tygodni od daty zawarcia umowy przedłoży Zamawiającemu do akceptacji harmonogram rzeczowo - finansowy realizacji zadania z podziałem na poszczególne zadania/ulice, który będzie stanowić załącznik nr 1 do umowy. Harmonogram musi uwzględniać wykonanie w pierwszej kolejności zadań przewidzianych do realizacji do końca kwietnia 2016 roku (projekt + pozwolenie na budowę + realizacja), tj.: ul. Zakątek, Droga leśna od ul. Nadrzecznej do Os. Robotniczego, Parkowa, Jasna, Zakładowa, Ratanice, Marianki, Migdałowa, Szenwalda, Krasickiego, Dzieci Wrześni, Park Hallera, Marii Szulc, Sezamkowa.
W dzielnicy Gołonóg należy przeprowadzić uzgodnienia z właściwymi administracjami domów mieszkalnych oraz wspólnotami mieszkaniowymi w zakresie dokładnej lokalizacji słupów oświetleniowych. Harmonogram winien być podpisany przez osoby reprezentujące Wykonawcę. Harmonogram winien określać zakres, kolejność wykonywanych robót oraz terminy rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych zadań. Wszelkie niezbędne zmiany w harmonogramie wynikające z zaistniałych zdarzeń w trakcie realizacji zadania dokonuje Wykonawca w uzgodnieniu z Zamawiającym. Zmiany harmonogramu wymagają formy pisemnej. Zatwierdzenie zmiany wymaga podpisów właściwych Inspektorów Nadzoru oraz Naczelnika Wydziału prowadzącego inwestycję lub odpowiedniego Kierownika Referatu.
5. Każda montowana oprawa musi posiadać oznakowanie widoczne z poziomu jezdni lub chodnika w formie trwałego graweru na spodzie obudowy oprawy z nazwą miejscowości oraz herbem miasta (wzór w załączniku nr 2 do umowy) lub trwale zabudowana tabliczka z grawerem min. 15 cm szerokości na 10 cm wysokości (przykręcona lub przynitowana oraz dodatkowo przyklejona do oprawy), której ew. oderwanie spowoduje trwałe uszkodzenie oprawy. Każda oprawa musi posiadać dodatkowo numer seryjny, a po oddaniu przedmiotu umowy w dokumentacji musi być wskazane miejsce zamontowania oprawy z konkretnym numerem seryjnym lub inwentarzowym.
6. Wszystkie montowane słupy muszą być wykonane z anodowanego aluminium
lub stalowe ocynkowane oraz dodatkowo malowane proszkowo w kolorach uzgodnionych z Zamawiającym (wymagany protokół z uzgodnień). Na każdym słupie musi być wytłoczony herb miasta w dwóch miejscach - 2 metry poniżej górnego poziomu wysięgnika oraz do 1 metra od środka wnęki rewizyjnej. Dodatkowo musi być wytłaczana nazwa gminy na drzwiczkach wnęki rewizyjnej słupa. Śruby zabezpieczające odkręcenie drzwiczek wnęk rewizyjnych muszą być nietypowe (dostarczenie 5 kluczy umożliwiających otwarcie drzwi). Trwałe zabezpieczenie śrub mocujących słupy (zabezpieczenie przed kradzieżą lub odkręceniem słupów - dopuszcza się spawanie gwintów, lakowanie otworów śrubowych lub ich rozwiercanie przy jednoczesnym zachowaniu gwarancji).
7. Wykonawca i Zamawiający będą uczestniczyć w naradach roboczych i koordynacyjnych, jakie mogą odbywać się na wniosek stron niniejszej umowy na terenie placu budowy lub w siedzibie Zamawiającego.
8. Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest okazać certyfikat na znak bezpieczeństwa, zgodność z Polską Normą, normą branżową lub aprobatą techniczną itp. na materiały i urządzenia stosowane do realizacji zadania.
9. Wykonawca zobowiązuje się do ścisłego przestrzegania terminów wykonania poszczególnych etapów robót wynikających z przedstawionego przez Wykonawcę po zawarciu umowy harmonogramu.
10. Wykonawca, w okresie gwarancji, wyraża zgodę na konserwację oświetlenia ulicznego przez inne
podmioty.
3.4. Rozwiązania równoważne
1. Wskazane w SIWZ znaki towarowe, patenty i miejsce pochodzenia są uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i mają na celu wskazanie jedynie jakości i parametrów przedmiotu zamówienia z uwagi na brak innych dostatecznie dokładnych określeń, które pozwalałyby opisać przedmiot zamówienia w tej części w sposób jednoznaczny i wyczerpujący. W związku z powyższym Wykonawcy mogą składać oferty równoważne w stosunku do przedmiotu zamówienia przedstawionego w SIWZ oraz programach funkcjonalno-użytkowych - zgodnie z art. 30 ust. 4 i 5 Ustawy.
W związku z tym:
a) Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów i urządzeń równoważnych - tj. o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż określone w SIWZ oraz programach funkcjonalno-użytkowych - w odniesieniu do materiałów i urządzeń, których pochodzenie zostało określone przez Zamawiającego w SIWZ nazwą producenta.
b) Zgodnie z art. 30 ust. 5 Ustawy Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego. Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych ma w szczególności gwarantować realizację robót w zgodzie z dokumentacją techniczną oraz zapewnić uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SIWZ.

3.5. Gwarancja i rękojmia
1. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji jakości na przedmiot zamówienia, tj. na roboty budowlane wraz z wbudowanymi i dostarczonymi materiałami i urządzeniami na okres zgodny z deklaracją oferty (min.60 miesięcy, max. 132 miesiące) licząc od daty odbioru końcowego przedmiotu zamówienia, o którym mowa w § 4 ust. 3 projektu umowy i zobowiązuje się do wydania Zamawiającemu w dniu odbioru ostatecznego przedmiotu zamówienia dokumentu gwarancyjnego.
2. W przypadku ujawnienia wad przedmiotu, Wykonawca zobowiązuje się:
a) w przypadku ujawnienia wad opraw - do wymiany uszkodzonego elementu na nowy w terminie do 7 dni roboczych od dnia otrzymania pisemnego zgłoszenia mailem, telefonicznie, listownie lub FAX-em (Wykonawca ma obowiązek m.in. zapewnić demontaż i ponowny montaż elementu oraz ma obowiązek przekazać ten element do naprawy i odebrać go, po czym ponownie zamontować);
b) w przypadku ujawnienia wad pozostałych elementów i urządzeń przedmiotu umowy - do bezpłatnego usunięcia wad fizycznych przedmiotu umowy poprzez naprawę lub wymianę w terminie do 7 dni roboczych od dnia otrzymania pisemnego zgłoszenia, a w uzasadnionych przypadkach w innym uzgodnionym przez strony terminie, jednak za pisemną zgodą odpowiednich osób ze strony Zamawiającego.
3. W przypadku nieusunięcia przez Wykonawcę wad, o których mowa w pkt. 2 w terminach opisanych w pkt. 2 lit. a i b) powyżej, Zamawiającemu przysługiwać będzie prawo zlecenia usunięcia zaistniałej wady osobie trzeciej na koszt i ryzyko Wykonawcy, bez konieczności ponownego wzywania Wykonawcy do usunięcia wady oraz naliczenie kar za każdy dzień opóźnienia.
4. Zamawiający może dochodzić roszczeń wynikających z gwarancji także po upływie terminu gwarancyjnego, jeżeli przed upływem tego terminu zawiadomił Wykonawcę o wadzie.
5. Jeżeli w wykonaniu obowiązków z tytułu gwarancji Wykonawca dokonał stosownych napraw, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili naprawy lub dostarczenia rzeczy wolnej od wad. Termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego Zamawiający wskutek wady nie mógł z przedmiotu umowy w sposób pełny korzystać.
6. Zamawiający może wykonywać uprawnienia z tytułu gwarancji niezależnie od uprawnień wynikających z rękojmi.
7. Termin rękojmi będzie równy z okresem gwarancji.
8. Wykonawca wyraża zgodę na rozbudowę lub doposażenie sieci oświetleniowej o nowe urządzenia nie powodujące utraty sprawności technicznej opraw oświetleniowych LED i oświadcza, że nie spowoduje to utraty uprawnień z tytułu udzielonej gwarancji. Wykonawca wyraża również zgodę na konserwację oświetlenia przez uprawnione do tego osoby.
9. Wykonawca w ramach niniejszego zamówienia w okresie od dnia udostępnienia Zamawiającemu platformy informatycznej do dnia zakończenia okresu gwarancji, o którym mowa w § 11 ust. 1 projektu umowy wykonuje wszelkie czynności związane z utrzymywaniem platformy informatycznej w pełnej sprawności funkcjonalnej, w tym aktualizacji oprogramowania i czynności te wykonuje w ramach wynagrodzenia, o którym mowa w § 3 ust. 1 projektu umowy.
10. W przypadku nienależytego wykonywania przez Wykonawcę obowiązków, o których mowa w pkt. 9 Zamawiający wezwie Wykonawcę do prawidłowego wykonywania zamówienia z zastrzeżeniem, iż w przypadku gdy Wykonawca nie wykona ciążących na nim obowiązków w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania, Zamawiający będzie uprawniony do zlecenia wykonania czynności, których Wykonawca nie wykonał, osobie trzeciej, na koszt i ryzyko Wykonawcy. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest zwrócić Zamawiającemu wszelkie poniesione z tego tytułu koszty w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania do zapłaty.

3.6. Ubezpieczenie:
Wykonawca w okresie realizacji przedmiotu umowy musi posiadać aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 2.000.000,00 zł (słownie: dwa miliony złotych) .

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających w stosunku do zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt. 6 Ustawy do wysokości 30% wartości zamówienia podstawowego. W zakres zamówienia uzupełniającego mogą wchodzić: prace związane z dobudową kolejnych punktów świetlnych, montażem dodatkowych wysięgników, kabli, opraw, słupów, elementów sterowania.

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2016

Informacja na temat wadium:
Wykonawca przystępujący do przetargu jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 60 000,00 zł (słownie: sześćdziesiąt tysięcy złotych) w formach określonych w art. 45 ust. 6 Ustawy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnieniu wymagań określonych w art. 22 ust. 1 Ustawy - załącznik nr 2 do SIWZ

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył minimum jedną robotę budowlaną wykonaną w systemie zaprojektuj-wybuduj polegającą na budowie, przebudowie lub remoncie sieci rozdzielczo-oświetleniowej niskiego napięcia o wartości min. 1.000.000,00 zł brutto.

Uwagi:
1. Jeżeli zakres robót przedstawionych w dokumencie złożonym na potwierdzenie, że roboty budowlane zostały wykonane w sposób należyty oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone jest szerszy od powyżej określonego przez Zamawiającego należyw wykazie robót budowlanych podać wartość robót odpowiadających zakresowi warunku.
2. Równowartość w złotych zadań rozliczanych w walutach obcych zostanie określona według średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez NBP obowiązującego w dniu, w którym ogłoszenie o niniejszym postępowaniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnieniu wymagań określonych w art. 22 ust. 1 Ustawy - załącznik nr 2 do SIWZ

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej:
- 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń;
- 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych wyznaczoną do pełnienia funkcji Kierownika Budowy,
zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U z 2013 r. poz. 1409 z póżn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane.
Zamawiający dopuszcza posiadanie przez jedną osobę więcej niż jednego z ww. uprawnień

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 2.000 000,00 zł

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Obowiązek wskazania przez Wykonawcę w wykazie oraz złożenia dowodów dotyczy robót budowlanych pozwalających wykazać, iż Wykonawca spełnia warunek określony w pkt. III.3.2. ogłoszenia. W wykazie nie należy podawać informacji o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie - Zamawiający nie ocenia zdolności Wykonawcy do należytego wykonania zamówienia na podstawie art. 22 ust. 5 Ustawy (zdanie 2).

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. formularz ofertowy - załącznik nr 1 do SIWZ (wskazana data podpisania);
2. formularz cenowy - załącznik nr 1A do SIWZ (wskazana data podpisania);
3. pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy - jeżeli zostało ustanowione bądź do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie przedłożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez notariusza (dotyczy również spółki cywilnej);
4. dowód oddania przez Podmiot niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia, w przypadku, gdy Wykonawca będzie polegać na zasobach Podmiotu - zgodnie z art. 26 ust. 2b Ustawy: Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
5. potwierdzenie wniesienia wadium.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Zamawiający n a podstawie art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w zakresie:
1.1. zmiany terminu wykonania zamówienia w następujących przypadkach:
1.1.1.wystąpienie siły wyższej. Siła wyższa oznacza wydarzenie nieprzewidywalne i poza kontrolą stron niniejszej umowy, występujące po podpisaniu umowy, a powodujące niemożliwość wywiązania się z umowy w jej obecnym brzmieniu,
1.1.2. wystąpienie nietypowych dla klimatu polskiego warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie zamówień/robót budowlanych zgodnie z technologią ich wykonania, np. gradobicia, trąby powietrzne, zjawiska niestandardowe w klimacie polskim ,
1.1.3. zaistnienie odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków geologicznych kategoria gruntu, kurzawka, skała, niekontrolowane nasypy, obecność płyt betonowych itp) skutkujące niemożliwością realizowania przedmiotu umowy przy dotychczasowych założeniach technologicznych
1.1.4. nie dotrzymanie wstępnego przyrzeczenia przez właścicieli nieruchomości, przez którą przebiega planowana inwestycja, co powoduje konieczność przeprojektowania;
1.1.5. braku prawa do dysponowania terenem,
1.1.6. niezawinionych przez Wykonawcę opóźnień w uzyskaniu wymaganych pozwoleń, uzgodnień, decyzji lub opinii organów, niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę.
1.1.7. zaistnienia odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych, w szczególności napotkania innych niezinwentaryzowanych sieci, urządzeń podziemnych kolidujących z realizowanymi robotami, skutkujących niemożliwością prowadzenia robót
1.1.8. konieczność wykonania robót zamiennych o pracochłonności większej od robót pierwotnie przewidzianych do wykonania,
1.1.9. pojawienia się na terenie budowy zewnętrznego inwestora prowadzącego roboty budowlane kolidujące, utrudniające bądź uniemożliwiające prowadzenie prac budowlanych objętych zawartą umową,
1.1.10.opóźnień w przyłączeniu do sieci zewnętrznych przez gestorów mediów, powstałych z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy.
1.1.11. zaistnienie odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych w szczególności napotkanie innych niezinwentaryzowanych sieci, urządzeń podziemnych kolidujących z realizowanymi robotami, skutkujących niemożliwością prowadzenia robót.
1.2. w pozostałym zakresie zmiany do umowy mogą dotyczyć następujących okoliczności:
1.2.1. zmiany przepisów prawa w trakcie realizacji zamówienia, powodujących konieczność dostosowania dokumentacji,
1.2.2. zmiany Kierownika Budowy Wykonawcy na skutek zdarzeń losowych, zmian kadrowo- personalnych, utraty wymaganych uprawnień, utraty stanowiska z zastrzeżeniem równoważności uprawnień,
1.2.3. zmiany podwykonawców na zasobach, których Wykonawca opierał się wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu pod warunkiem , że nowy podwykonawca wykaże spełnianie warunków w zakresie nie mniejszym niż wskazany na etapie postępowania o zamówienie publiczne dotychczasowy podwykonawca,
1.2.4.zmiany przepisów prawa istotnych dla postanowień zawartej umowy,
1.2.5. zmiany stawki VAT:
- w przypadku zwiększenia stawki VAT- ceny jednostkowe netto nie mogą być wyższe niż zadeklarowane w kosztorysie ofertowym. Wartość wynagrodzenia brutto nie ulegnie zmianie w okresie obowiązywania umowy,
- w przypadku zmniejszenia stawki VAT- ceny jednostkowe netto nie mogą być wyższe niż zadeklarowane w kosztorysie ofertowym. Wartość wynagrodzenia brutto zostanie pomniejszona z odpowiednim zastosowaniem zmniejszonej stawki podatku VAT,
1.2.6.poprawy jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla danego elementu robot budowlanych, dostaw lub zmiana technologii,
1.2.7. aktualizacji rozwiązań projektowych z uwagi na postęp technologiczny bądź zmiany obowiązujących przepisów lub konieczność opracowania ekspertyz, opinii archeologicznych
2. W przypadku wystąpienia okoliczności skutkujących koniecznością zmiany umowy z przyczyn, o których mowa
w ust. 1, Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania o tym fakcie Zamawiającego i wystąpienia z wnioskiem o dokonanie wskazanej zmiany.
3. W przypadku wystąpienia okoliczności skutkujących koniecznością zmiany umowy z przyczyn, o których mowa w ust.1 Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania o tym fakcie Zamawiającego i wystąpienia z wnioskiem o dokonanie wskazanej zmiany.
4. Z okoliczności stanowiących podstawę zmiany do umowy strony sporządzą protokół konieczności oraz aneks do umowy, w trybie art. 144 ustawy.
5. Zmiana umowy powinna nastąpić w formie pisemnego aneksu podpisanego przez obie strony, pod rygorem nieważności takiego oświadczenia oraz powinna zawierać uzasadnienie faktyczne i prawne.
6. Zmiana do umowy w sprawie zamówienia publicznego bez zachowania formy pisemnej jest dotknięta sankcją nieważności, a więc nie wywołuje skutków prawnych.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 85

Nazwa kryterium 2: Okres gwarancji 15

Znaczenie kryterium 2: 15

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.dabrowa-gornicza.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej
41-300 Dąbrowa Górnicza
ul. Graniczna 21
Wydział Inwestycji Miejskich

Data składania wniosków, ofert: 03/12/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, parter, stanowisko nr 13 - INFORMACJA

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
I. Zamówienie nie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej.
II. 1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia powinni spełniać warunki udziału w postępowaniu określone w punkcie 8 SIWZ oraz złożyć dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnianie tych warunków zgodnie z zapisami zawartymi w punkcie 9 SIWZ.
2. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców, w ofercie muszą być złożone dokumenty i oświadczenia wymienione w pkt. 9.2. SIWZ przez każdego z nich lub przez pełnomocnika w imieniu każdego z nich. Dokument wymieniony w pkt. 9.3. SIWZ każdy z Wykonawców składa oddzielnie.
3.Dokumenty i oświadczenia wymienione w pkt. 9.1.2 do 9.1.4 SIWZ Wykonawcy składają wspólnie.Oświadczenie wymienione w pkt. 9.1.1. SIWZ, formularz ofertowy wymieniony w pkt. 9.4.1. SIWZ, formularz cenowy wymieniony w pkt. 9.4.2. SIWZ winny być podpisane przez uprawnionych przedstawicieli Wykonawców. Oświadczenia na podstawie art. 22 ust. 1 Ustawy (załącznik nr 2 do SIWZ) składają wszyscy wykonawcy wspólnie na jednym druku lub pełnomocnik.W przypadku polisy wymaganej w pkt. 9.1.4. SIWZ Zamawiający dopuszcza także przedstawienie jednej polisy wystawionej na Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. Ponadto ww. Wykonawcy ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
5. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem.
III. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10 % ceny brutto podanej w ofercie.
IV. Uszczegółowienie sekcji IV.2.1 ogłoszenia: Kryteria oceny ofert. / Okres gwarancji
Wykonawcy mogą zadeklarować okres gwarancji na przedmiot zamówienia z przedziału pomiędzy 60 a 132 miesiącami z dokładnością do jednego miesiąca w pkt. 5 Formularza ofertowego - załącznik nr 1 do SIWZ. W przypadku zadeklarowania przez Wykonawcę okresu gwarancji, krótszego niż 60 miesięcy jego oferta będzie podlegała odrzuceniu, w przypadku deklaracji okresu gwarancji dłuższego niż 132 miesiące, do potrzeb oceny w ramach kryterium Okres gwarancji Zamawiający przyjmie 132 miesiące

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453153001 (Instalacje zasilania elektrycznego)

Podobne przetargi

231146 / 2012-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wilkowice - Wilkowice (śląskie)
CPV: 453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)
Budowa napowietrznej linii oświetlenia ulicznego przy ulicy Harcerskiej i Cmentarnej w Gminie Wilkowice

7926 / 2012-01-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)
Wykonanie oświetlenia terenu skweru im. Hilarego Krzysztofiaka zlokalizowanego u zbiegu ulic Gen. J. Hallera i Obrońców Westerplatte w Katowicach

442906 / 2012-11-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kłomnice - Kłomnice (śląskie)
CPV: 453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)
Budowa linii oświetlenia ulicznego wraz z wymianą słupów w miejscowości Garnek ul. Błonie

283158 / 2009-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Przyrów - Przyrów (śląskie)
CPV: 453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)
Budowa kablowej linii 1kV YAKY 4 x 16 mm2 w Woli Mokrzeskiej gmina Przyrów służącej do zasilania oświetlenia ulicznego przy ul. Głównej i Rzecznej.

175139 / 2013-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pyskowice - Pyskowice (śląskie)
CPV: 453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)
Budowa oświetlenia ulicznego dla osiedla domków jednorodzinnych Pyskowice - Wieczorka etap IV

148098 / 2010-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach - Czechowice-Dziedzice (śląskie)
CPV: 453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)
Wykonanie oświetlenia przy ul. Mazańcowickiej, ul. Brzeziny w Czechowicach - Dziedzicach;Budowa oświetlenia ulicy Zarzecznej w Bronowie, ul. Wodnej w Czechowicach - Dziedzicach.