Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

80499 / 2016-06-10 - Administracja samorządowa / Gmina Ćmielów (Ćmielów)

Budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Ćmielów w miejscowościach: Ćmielów i Piaski Brzóstowskie- etap II

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Ćmielów w miejscowościach: Ćmielów i Piaski Brzóstowskie- etap II. Na zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia wchodzi budowa następujących kanałów sanitarnych:
a) kanał sanitarny KS 5.3 (od S2 do S6) w m. Piaski Brzóstowskie z rur PCV fi 200mm o długości 151,5mb, montaż studni betonowych fi 1000mm w ilości 5szt;
b) kanał sanitarny ul. Sandomierska w Ćmielowie z rur PCV fi 200mm o długości 247,2m oraz montaż studni betonowych fi 1000mm w ilości 8szt;
c) kanał sanitarny ul. Legionów w Ćmielowie z rur PCV fi 200mm o długości 92,1mb oraz montaż studni betonowych fi 1000mm w ilości 5szt;
d) kanał sanitarny w m. Grójec z rur PCV fi 200mm o długości 96,6mb oraz montaż studni betonowych fi 1000mm w ilości 1szt i studni inspektycjnych z PVC fi 400mm - szt. 5 oraz inne roboty zgodne z przedmiarami robót, projektami budowlano - wykonawczymi i Szczegółowymi Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
2. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa: a) dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 1A, 1B, 1C, 1D, 1E do SIWZ; b) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót - załącznik nr 2A, 2B, 2C, 2D do SIWZ; c) Przedmiar robót - stanowiące załącznik nr 3A, 3B, 3C, 3D do SIWZ
3. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.23.13.00-8 - roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzenia ścieków
45.23.24.40-8 - roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
45.23.24.00-6 roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45.23.31.42-6- roboty w zakresie naprawy dróg
4. Rurociąg kanalizacji sanitarnej będą przebiegać w drodze gminnej, w pasie drogi wojewódzkiej i powiatowej oraz przez tereny zielone i ogródki przydomowe, posesje prywatne.
5. Dokumentacja projektowa i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowią załączniki do niniejszej specyfikacji. Dokumentacja projektowa obejmuje:
a) projekty budowlane i wykonawcze
b) przedmiary robót
c) decyzje administracyjne
d) dokumentację geotechniczną
Zamawiający informuje, że dołączone przedmiary robót z uwagi na przyjętą ryczałtową formę wynagrodzenia dla wykonawcy należy traktować, jako materiał pomocniczy i informacyjny do sporządzenia wyceny. W przypadku wystąpienia rozbieżności w ilościach robót pomiędzy dokumentacją techniczną, a przedmiarem robót, wiążące są ilości wynikające z faktycznego rozmiaru prac do wykonania zgodnie z dokumentacją techniczną. Wykonawcy przed złożeniem oferty winni dokonać weryfikacji zgodności przedmiaru z dokumentacją techniczną i stanem faktycznym poprzez analizę ww. dokumentów i ewentualną wizję w terenie. Roboty nie ujęte w przedmiarach robót, a występujące w projektach budowlano - wykonawczych lub z nich wynikające nie są robotami dodatkowymi. Wykonawca nie może żądać zapłaty dodatkowego wynagrodzenia, jeżeli na etapie realizacji inwestycji okaże się , iż nie uwzględnił on elementów opisanych w projektach budowlano - wykonawczych.
Wykonawca składając ofertę w niniejszym postępowaniu zobowiązuje się wykonać zamierzenie inwestycyjne opisane w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, decyzjach administracyjnych oraz niniejszej SIWZ. Wszystkie dokumenty opisujące przedmiot zamówienia (projekty budowlano wykonawcze, przedmiary robót, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, decyzje administracyjne oraz SIWZ) należy traktować jako wzajemnie uzupełniające się i wyjaśniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wieloznaczności lub niejednoznaczności Wykonawca nie może ograniczyć ani zakresu swojego zobowiązania, ani zakresu należytej staranności przy wykonywaniu swoich zobowiązań wynikających z umowy w sprawie zamówienia publicznego.
6. W przypadku, gdy dokumentacja projektowa wskazuje dla niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie - nadmienia się, że wszystkie użyte w projektach technicznych, przedmiarach robót, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych nazwy produktów jak i firm mają tylko i wyłącznie zastosowanie do określenia parametrów technicznych i jakościowych urządzeń i materiałów wymaganych przez Zamawiającego do realizacji zadania. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych, tj. zastosowanie innych materiałów i urządzeń, niż podane w dokumentacji projektowej, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w tej dokumentacji ( materiały i urządzenia równoważne). Wykonawca, który zastosował materiały lub urządzenia równoważne ma obowiązek wskazać w swojej ofercie, jakie materiały lub urządzenia zostały zamienione i określić, jakie materiały i urządzenia w ich miejsce proponuje. W przypadku, gdy zastosowanie tych materiałów lub urządzeń wymagać będzie zmiany dokumentacji projektowej, Wykonawca uzyska na dokonanie zmiany zgodę Jednostki Projektowania, a koszty związane z przeprojektowaniem poniesie Wykonawca i zrealizuje roboty w nieprzekraczalnym terminie określonym przez Zamawiającego. Jakość dostarczonych na budowę materiałów, wyrobów i elementów musi być zgodna z wymaganiami normowymi, atestami, świadectwami dopuszczenia do stosowania i ustaleniami projektów wykonawczych oraz wymaganiami zawartymi w SIWZ. Dokumenty potwierdzające spełnienie powyższych warunków Wykonawca przekaże Zamawiającemu.
7. Warunki gwarancji jakości i rękojmi za wady. Wykonawca udzieli Zamawiającemu:
a) rękojmi za wady na wykonane roboty i zamontowane urządzenia oraz użyte materiały na okres 60 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego
b) gwarancji jakości za wykonane roboty budowlane i zamontowane urządzenia oraz użyte materiały na okres co najmniej 60 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego. Okres gwarancji jakości wykonawca wskaże w formularzu ofertowym.
Zawarta umowa będzie stanowiła dokument gwarancyjny w rozumieniu art. 577 Kodeksu cywilnego. Gwarancja jakości udzielona przez wykonawcę będzie niezależna od gwarancji udzielonych przez innych gwarantów (producentów, dostawców, autoryzowanych przedstawicieli itp.)
Realizacja czynności związanych z gwarantowaną jakością wykonanych robót będzie realizowana niezwłocznie na żądanie zamawiającego niezależnie od odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady wykonania zamówienia. Wykonawca zobowiązany będzie każdorazowo do usunięcia stwierdzonej wady fizycznej w wykonanych robotach, jeżeli wady te ujawnią się w ciągu terminu określonego w gwarancji. Wykonawca w ramach gwarancji będzie uczestniczył w corocznych przeglądach gwarancyjnych. Koszty związane z naprawami, przeglądami serwisowymi, wymianą w okresie gwarancji ponosić będzie Wykonawca.
8. Wykonawca winien dokładnie zapoznać się ze SIWZ, placami przeszłych budów (zalecane), dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz przedmiarami robót tak aby złożona oferta dotyczyła wszystkich możliwych robót w sposób gwarantujący prawidłowe i kompletne wykonanie zamówienia.
9. Sposób wykonania zamówienia:
a) roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją techniczną (projektową i wykonawczą) specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, decyzjami, warunkami technicznymi i wytycznymi określonymi w SIWZ, zgodnie z wiedzą techniczną i sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż oraz poleceniami nadzoru inwestorskiego i autorskiego.
c) przed rozpoczęciem robót budowlanych na danym terenie Wykonawca zawiadomi skutecznie właścicieli nieruchomości, na co najmniej 7 dni przez rozpoczęciem robót o terminach prowadzenia robót i ograniczeniach w ruchu kołowym. Po zakończeniu prac wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia stanu terenu i nieruchomości do stanu pierwotnego.
d) przed rozpoczęciem robót budowlanych Wykonawca przedstawi projekt tymczasowej organizacji ruchu, który uzgodni z odpowiednim zarządcą drogi oraz wystąpi o zajęcie pasa drogowego. Koszty zajęcia pasa drogowego obciążają Wykonawcę.
e) Wykonawca wykona odtworzenie ogrodzeń prywatnych posesji oraz nawierzchni terenów do stanu poprzedniego. Wykonawca dokona odbudowy dróg asfaltowych i gruntowych do stanu sprzed wejścia na budowę z zachowaniem technologii odtwarzanej, chyba, że inne dokumenty (decyzje, warunki realizacji, dokumentacja techniczna lub treść niniejszej SIWZ) stanowią inaczej. Wykonawca wykona również odtworzenie ogrodzeń prywatnych posesji oraz nawierzchni terenów do stany poprzedniego.
f) Wykonawca wykona geodezyjne wytycznie robót oraz będzie je na bieżąco kontrolował w czasie ich trwania.
g) przed przystąpieniem do robót ziemnych wykonawca upewni się czy na ternie inwestycji nie występują urządzenia podziemne mogące ulec uszkodzeniu w czasie prowadzenia robót .
h) Wykonawca ustali miejsca do odkładania ziemi urodzajnej, odwożenia urobku, odprowadzenia wody z wykopu itp.
i) Wykonawca opracuje szczegółowy plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r. Dz. U. z 2003r. Nr 120, poz. 1126)
j) wykonane i zgłaszane do odbioru odcinki kanałów będą podlegały przeprowadzeniu prób szczelności i spadków wykonywanych techniką video oraz archiwizacji na nośniku cyfrowym (zgodnie z PN-EN 1610-2002). Z wykonanych prób przy udziale Zamawiającego i inspektora nadzoru wykonawca sporządzi kompletną dokumentację w podstacji protokołu na piśmie wraz z załącznikiem pełnego zobrazowania na płycie CD-R.
k) wszystkie dostarczone i zamontowane urządzenia muszą być nowe. Nie dopuszcza się urządzeń prototypowych. Dostarczone urządzenia muszą posiadać wymagane certyfikaty lub deklaracje zgodności CE
l) Wykonawca zobowiązany jest używać do wykonania zamówienia materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projektach i specyfikacjach technicznych. Wykonawca ma obowiązek przekazać Zamawiającemu w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowane (wbudowane) atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości .
m) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom obowiązujących norm oraz o innych parametrach niż określono w dokumentacji technicznej.
n) Wykonawca po wykonaniu robót przygotowuje wszelkie wymagane dokumenty do obioru robót, w tym również dokumentację geodezyjną powykonawczą oraz rysunki z naniesionymi zmianami, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej.
Roboty będące przedmiotem zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami, zasadami sztuki budowlanej, projektami budowlano - wykonawczymi, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót.
Zamawiający nie dopuszcza do składania ofert częściowych.
III.A Obowiązki Wykonawcy
Do obowiązków Wykonawcy należy:
1) Wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej ustaleniami i postanowieniami oraz zgodnie ze SIWZ, specyfikacją techniczną, dokumentacją projektową, zasadami sztuki budowlanej, wiedzą techniczną, prawem budowlanym, polskimi normami i innymi obowiązującymi przepisami dotyczącymi realizacji robót budowlanych;
2) Wykonanie na swój koszt wszelkich robót tymczasowych, umożliwiających wykonanie przedmiotu umowy;
3) Protokolarne przejęcie terenu budowy i przygotowanie wykonania przedmiotu umowy łącznie z wykonaniem robót pomocniczych koniecznych dla realizacji robót stanowiących przedmiot niniejszej umowy. Teren udostępniony Wykonawcy przez Zamawiającego nie może być używany przez Wykonawcę dla celów innych niż realizacja umowy. Wykonawca winien utrzymywać wszelkie obiekty oddane mu do dyspozycji w dobrym stanie w czasie, kiedy je zajmuje. Winien on w chwili ukończenia umowy, jeżeli wymaga tego Zamawiający, przywrócić je do ich stanu pierwotnego, z uwzględnieniem normalnego zużycia. Wykonawca nie ma prawa do zapłaty za udoskonalenia będące rezultatem pracy wykonanej z jego własnej inicjatywy;
4) Zorganizowanie we własnym zakresie i na własny koszt zaplecza socjalnego oraz produkcyjnego, w tym dostaw mediów niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy, w szczególności energii elektrycznej i wody, jeśli występuje taka potrzeba. W wypadku wykorzystania przez Wykonawcę istniejących źródeł mediów, w tym wody i energii elektrycznej, winien on zastosować się do odpowiednich zarządzeń dostawcy lub właściwych organów władzy oraz uiścić wszelkie wymagane opłaty;
5) Zawiadamianie Zamawiającego o wykonaniu robót zanikających lub ulegających zakryciu przed nastąpieniem tego faktu z właściwym wyprzedzeniem. Niewykonanie przez Wykonawcę powyższego obowiązku będzie miało ten skutek, iż obowiązany on będzie do odkrycia takich robót w zakresie niezbędnym do ich zbadania, a następnie przywrócenia stanu poprzedniego na własny koszt;
6) Wykonawca winien niezwłocznie zgłosić konieczność wprowadzenia poprawki do dokumentacji projektowej dostarczonej przez Zamawiającego o ile jest to konieczne z uwagi na modyfikacje wprowadzone podczas wykonywania przedmiotu umowy;
7) Opracowanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej wraz ze wszystkimi wymaganymi atestami, certyfikatami, aprobatami technicznymi, wynikami prób i badań, protokołami, inwentaryzacji geodezyjnej jak i kopii wszystkich dokumentów przekazanych odpowiednim służbom i właściwym organom przy realizacji przedmiotu umowy oraz wszelkich dokumentów niezbędnych do przekazania obiektu do użytkowania.
8) Bieżące zabezpieczanie wykonywanych robót w sposób należyty w tym konserwacja wszelkich oznakowań. Niewykonywanie powyższego upoważnia Zamawiającego do wykonania powyższych zabezpieczeń i konserwacji na koszt Wykonawcy;
9) Przywrócenie do stanu z dnia przejęcia wszelkich nieruchomości zajętych czasowo w związku z realizacją przedmiotu umowy oraz naprawa wszelkich ewentualnych szkód powstałych w związku z realizacją przedmiotu umowy na innych nieruchomościach sąsiadujących. W przypadku niewykonania powyższych zobowiązań przez Wykonawcę, Zamawiający na podstawie wycen zaistniałych szkód ma prawo potrącić ich wartość z należnego Wykonawcy wynagrodzenia wynikającego z umowy. Wykonawca, na swoją odpowiedzialność i koszt winien podjąć wszelkie środki zapobiegawcze, wymagane przez dobrą praktykę budowlaną oraz panujące okoliczności, aby chronić sąsiednie nieruchomości przed nadmiernym obciążeniem w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy. Wykonawca winien zabezpieczyć Zamawiającego przed wszelkimi skutkami finansowymi z tytułu jakichkolwiek roszczeń wniesionych przez właścicieli lub użytkowników sąsiadujących nieruchomości. Wykonawca ponosi wszelkie skutki finansowe z tytułu takich roszczeń wniesionych przez właścicieli lub użytkowników sąsiadujących nieruchomości.
10) Koordynacja robót wszelkich podwykonawców, którym Wykonawca zleci część wykonania przedmiotu umowy na zasadach przewidzianych w umowie umową.
11) Pełna obsługa geodezyjna na własny koszt. Zamawiający ma prawo żądać inwentaryzacji geodezyjnej na każdym etapie realizacji przedmiotu umowy. Wykonawca zapewni obsługę geodezyjną wraz z inwentaryzacją powykonawczą w formie kopii mapy zasadniczej (w ilości 3 egz.) przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego wraz z wykazem zmian gruntowych
12) Zabezpieczenie istniejącej zieleni przed uszkodzeniem lub zniszczeniem w trakcie prowadzenia robót;
13) Utrzymywanie w czystości zaplecza budowy, dróg publicznych itp. Wykonawca ponosi w tym zakresie pełną odpowiedzialność przed policją i innymi służbami publicznymi. W przypadku nie wywiązywania się z tego obowiązku przez Wykonawcę Zamawiający ma prawo powierzyć powyższe obowiązki innemu podmiotowi, a kosztami obciążyć Wykonawcę.
14) Zachowanie należytej ostrożności w czasie prowadzenia robót w sąsiedztwie elementów już wykonanych przez innych wykonawców lub podwykonawców celem uniknięcia uszkodzeń i zniszczeń. W przypadku powstania szkód w razie nienależytego wykonania powyższych obowiązków Zamawiający może obciążyć Wykonawcę kosztem usunięcia szkody w formie potrącenia z należnego Wykonawcy wynagrodzenia.
15) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność karną, cywilną i administracyjną z tytułu wypadków i szkód powstałych wskutek nienależytego wykonania postanowień umowy a także w związku z wykonywaniem czynności w zakresie realizacji umowy.
16) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska na terenie budowy i na terenie przyległym do terenu budowy, z uwzględnieniem zanieczyszczenia powietrza, wody i gruntu oraz postępowania z odpadami, w stopniu całkowicie zwalniającym od tej odpowiedzialności Zamawiającego. Ewentualne kary związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz niewłaściwym postępowaniem z odpadami naliczone w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy i wynikające z działalności Wykonawcy ponosi Wykonawca. Wykonawca ponosi również wszelką odpowiedzialność za szkody wyrządzone, podczas wykonywania przedmiotu umowy, własnym działaniem, osobom trzecim na placu budowy i na terenie przyległym do placu budowy w stopniu całkowicie zwalniającym od odpowiedzialności Zamawiającego.
17) Do wykonywania przedmiotu umowy zgodnie z przepisami BHP i p.poż, zgodnie z opracowanym przez Wykonawcę Planem Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia. Najpóźniej w dniu przekazania terenu budowy przekazać Zamawiającemu plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, uwzględniający specyfikę obiektu budowlanego i warunki prowadzenia robót budowlanych, zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego.
18) Wykonawca przejmuje na czas od przekazania placu budowy do odbioru końcowego prawną odpowiedzialność za przejęty protokolarnie teren budowy.
19) Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia dziennika budowy w formacie wymaganym przez polskie prawo budowlane z aktualnymi wpisami dokonywanymi przez odpowiedni i uprawniony personel Wykonawcy. Dziennik budowy będzie każdorazowo w czasie godzin roboczych dostępny dla Zamawiającego, Nadzoru Budowlanego lub innych osób uprawnionych do tego na mocy polskiego prawa budowlanego. Dziennik budowy będzie każdorazowo, w czasie godzin roboczych, dostępne do konsultacji dla Zamawiającego i innych osób uprawnionych na mocy polskiego prawa budowlanego. Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie dziennika budowy zgodnie z obowiązującymi przepisami i rejestrowanie w nim zdarzeń w kolejności ich występowania tak, aby można było na podstawie tych zapisów odtworzyć przebieg realizacji robót.
20) Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego usunięcia stwierdzonych przez Zamawiającego niedociągnięć i zaniedbań w terminie ustalonym przez Zamawiającego.
21) Po zakończeniu robót Wykonawca jest zobowiązany uporządkować teren budowy i przekazać go Zamawiającemu w terminie ustalonym dla odbioru robót.
22) W terminie do 7 dni od dnia podpisania umowy Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu oświadczenia o przyjęciu obowiązków Kierownika Budowy. Nie dostarczenie powyższego oświadczenia w w/w terminie skutkować będzie zwłoką w terminie przekazania terenu budowy i rozpoczęcia robót. Zwłoka z tego tytułu będzie traktowana, jako powstała z przyczyn zależnych od Wykonawcy i nie może stanowić podstawy do zmiany terminu zakończenia robót.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 80499

Data publikacji: 2016-06-10

Nazwa: Gmina Ćmielów

Ulica: Ul. Ostrowiecka 40

Numer domu: 40

Miejscowość: Ćmielów

Kod pocztowy: 27-440

Województwo / kraj: świętokrzyskie

Numer telefonu: 15 8612018

Numer faxu: 15 8612018

Adres strony internetowej: www.bip.cmielow.pl

Regon: 83040991000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: Nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Ćmielów w miejscowościach: Ćmielów i Piaski Brzóstowskie- etap II

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest: budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Ćmielów w miejscowościach: Ćmielów i Piaski Brzóstowskie- etap II. Na zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia wchodzi budowa następujących kanałów sanitarnych:
a) kanał sanitarny KS 5.3 (od S2 do S6) w m. Piaski Brzóstowskie z rur PCV fi 200mm o długości 151,5mb, montaż studni betonowych fi 1000mm w ilości 5szt;
b) kanał sanitarny ul. Sandomierska w Ćmielowie z rur PCV fi 200mm o długości 247,2m oraz montaż studni betonowych fi 1000mm w ilości 8szt;
c) kanał sanitarny ul. Legionów w Ćmielowie z rur PCV fi 200mm o długości 92,1mb oraz montaż studni betonowych fi 1000mm w ilości 5szt;
d) kanał sanitarny w m. Grójec z rur PCV fi 200mm o długości 96,6mb oraz montaż studni betonowych fi 1000mm w ilości 1szt i studni inspektycjnych z PVC fi 400mm - szt. 5 oraz inne roboty zgodne z przedmiarami robót, projektami budowlano - wykonawczymi i Szczegółowymi Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
2. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa: a) dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 1A, 1B, 1C, 1D, 1E do SIWZ; b) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót - załącznik nr 2A, 2B, 2C, 2D do SIWZ; c) Przedmiar robót - stanowiące załącznik nr 3A, 3B, 3C, 3D do SIWZ
3. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.23.13.00-8 - roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzenia ścieków
45.23.24.40-8 - roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
45.23.24.00-6 roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45.23.31.42-6- roboty w zakresie naprawy dróg
4. Rurociąg kanalizacji sanitarnej będą przebiegać w drodze gminnej, w pasie drogi wojewódzkiej i powiatowej oraz przez tereny zielone i ogródki przydomowe, posesje prywatne.
5. Dokumentacja projektowa i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowią załączniki do niniejszej specyfikacji. Dokumentacja projektowa obejmuje:
a) projekty budowlane i wykonawcze
b) przedmiary robót
c) decyzje administracyjne
d) dokumentację geotechniczną
Zamawiający informuje, że dołączone przedmiary robót z uwagi na przyjętą ryczałtową formę wynagrodzenia dla wykonawcy należy traktować, jako materiał pomocniczy i informacyjny do sporządzenia wyceny. W przypadku wystąpienia rozbieżności w ilościach robót pomiędzy dokumentacją techniczną, a przedmiarem robót, wiążące są ilości wynikające z faktycznego rozmiaru prac do wykonania zgodnie z dokumentacją techniczną. Wykonawcy przed złożeniem oferty winni dokonać weryfikacji zgodności przedmiaru z dokumentacją techniczną i stanem faktycznym poprzez analizę ww. dokumentów i ewentualną wizję w terenie. Roboty nie ujęte w przedmiarach robót, a występujące w projektach budowlano - wykonawczych lub z nich wynikające nie są robotami dodatkowymi. Wykonawca nie może żądać zapłaty dodatkowego wynagrodzenia, jeżeli na etapie realizacji inwestycji okaże się , iż nie uwzględnił on elementów opisanych w projektach budowlano - wykonawczych.
Wykonawca składając ofertę w niniejszym postępowaniu zobowiązuje się wykonać zamierzenie inwestycyjne opisane w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, decyzjach administracyjnych oraz niniejszej SIWZ. Wszystkie dokumenty opisujące przedmiot zamówienia (projekty budowlano wykonawcze, przedmiary robót, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, decyzje administracyjne oraz SIWZ) należy traktować jako wzajemnie uzupełniające się i wyjaśniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wieloznaczności lub niejednoznaczności Wykonawca nie może ograniczyć ani zakresu swojego zobowiązania, ani zakresu należytej staranności przy wykonywaniu swoich zobowiązań wynikających z umowy w sprawie zamówienia publicznego.
6. W przypadku, gdy dokumentacja projektowa wskazuje dla niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie - nadmienia się, że wszystkie użyte w projektach technicznych, przedmiarach robót, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych nazwy produktów jak i firm mają tylko i wyłącznie zastosowanie do określenia parametrów technicznych i jakościowych urządzeń i materiałów wymaganych przez Zamawiającego do realizacji zadania. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych, tj. zastosowanie innych materiałów i urządzeń, niż podane w dokumentacji projektowej, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w tej dokumentacji ( materiały i urządzenia równoważne). Wykonawca, który zastosował materiały lub urządzenia równoważne ma obowiązek wskazać w swojej ofercie, jakie materiały lub urządzenia zostały zamienione i określić, jakie materiały i urządzenia w ich miejsce proponuje. W przypadku, gdy zastosowanie tych materiałów lub urządzeń wymagać będzie zmiany dokumentacji projektowej, Wykonawca uzyska na dokonanie zmiany zgodę Jednostki Projektowania, a koszty związane z przeprojektowaniem poniesie Wykonawca i zrealizuje roboty w nieprzekraczalnym terminie określonym przez Zamawiającego. Jakość dostarczonych na budowę materiałów, wyrobów i elementów musi być zgodna z wymaganiami normowymi, atestami, świadectwami dopuszczenia do stosowania i ustaleniami projektów wykonawczych oraz wymaganiami zawartymi w SIWZ. Dokumenty potwierdzające spełnienie powyższych warunków Wykonawca przekaże Zamawiającemu.
7. Warunki gwarancji jakości i rękojmi za wady. Wykonawca udzieli Zamawiającemu:
a) rękojmi za wady na wykonane roboty i zamontowane urządzenia oraz użyte materiały na okres 60 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego
b) gwarancji jakości za wykonane roboty budowlane i zamontowane urządzenia oraz użyte materiały na okres co najmniej 60 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego. Okres gwarancji jakości wykonawca wskaże w formularzu ofertowym.
Zawarta umowa będzie stanowiła dokument gwarancyjny w rozumieniu art. 577 Kodeksu cywilnego. Gwarancja jakości udzielona przez wykonawcę będzie niezależna od gwarancji udzielonych przez innych gwarantów (producentów, dostawców, autoryzowanych przedstawicieli itp.)
Realizacja czynności związanych z gwarantowaną jakością wykonanych robót będzie realizowana niezwłocznie na żądanie zamawiającego niezależnie od odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady wykonania zamówienia. Wykonawca zobowiązany będzie każdorazowo do usunięcia stwierdzonej wady fizycznej w wykonanych robotach, jeżeli wady te ujawnią się w ciągu terminu określonego w gwarancji. Wykonawca w ramach gwarancji będzie uczestniczył w corocznych przeglądach gwarancyjnych. Koszty związane z naprawami, przeglądami serwisowymi, wymianą w okresie gwarancji ponosić będzie Wykonawca.
8. Wykonawca winien dokładnie zapoznać się ze SIWZ, placami przeszłych budów (zalecane), dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz przedmiarami robót tak aby złożona oferta dotyczyła wszystkich możliwych robót w sposób gwarantujący prawidłowe i kompletne wykonanie zamówienia.
9. Sposób wykonania zamówienia:
a) roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją techniczną (projektową i wykonawczą) specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, decyzjami, warunkami technicznymi i wytycznymi określonymi w SIWZ, zgodnie z wiedzą techniczną i sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż oraz poleceniami nadzoru inwestorskiego i autorskiego.
c) przed rozpoczęciem robót budowlanych na danym terenie Wykonawca zawiadomi skutecznie właścicieli nieruchomości, na co najmniej 7 dni przez rozpoczęciem robót o terminach prowadzenia robót i ograniczeniach w ruchu kołowym. Po zakończeniu prac wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia stanu terenu i nieruchomości do stanu pierwotnego.
d) przed rozpoczęciem robót budowlanych Wykonawca przedstawi projekt tymczasowej organizacji ruchu, który uzgodni z odpowiednim zarządcą drogi oraz wystąpi o zajęcie pasa drogowego. Koszty zajęcia pasa drogowego obciążają Wykonawcę.
e) Wykonawca wykona odtworzenie ogrodzeń prywatnych posesji oraz nawierzchni terenów do stanu poprzedniego. Wykonawca dokona odbudowy dróg asfaltowych i gruntowych do stanu sprzed wejścia na budowę z zachowaniem technologii odtwarzanej, chyba, że inne dokumenty (decyzje, warunki realizacji, dokumentacja techniczna lub treść niniejszej SIWZ) stanowią inaczej. Wykonawca wykona również odtworzenie ogrodzeń prywatnych posesji oraz nawierzchni terenów do stany poprzedniego.
f) Wykonawca wykona geodezyjne wytycznie robót oraz będzie je na bieżąco kontrolował w czasie ich trwania.
g) przed przystąpieniem do robót ziemnych wykonawca upewni się czy na ternie inwestycji nie występują urządzenia podziemne mogące ulec uszkodzeniu w czasie prowadzenia robót .
h) Wykonawca ustali miejsca do odkładania ziemi urodzajnej, odwożenia urobku, odprowadzenia wody z wykopu itp.
i) Wykonawca opracuje szczegółowy plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r. Dz. U. z 2003r. Nr 120, poz. 1126)
j) wykonane i zgłaszane do odbioru odcinki kanałów będą podlegały przeprowadzeniu prób szczelności i spadków wykonywanych techniką video oraz archiwizacji na nośniku cyfrowym (zgodnie z PN-EN 1610-2002). Z wykonanych prób przy udziale Zamawiającego i inspektora nadzoru wykonawca sporządzi kompletną dokumentację w podstacji protokołu na piśmie wraz z załącznikiem pełnego zobrazowania na płycie CD-R.
k) wszystkie dostarczone i zamontowane urządzenia muszą być nowe. Nie dopuszcza się urządzeń prototypowych. Dostarczone urządzenia muszą posiadać wymagane certyfikaty lub deklaracje zgodności CE
l) Wykonawca zobowiązany jest używać do wykonania zamówienia materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projektach i specyfikacjach technicznych. Wykonawca ma obowiązek przekazać Zamawiającemu w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowane (wbudowane) atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości .
m) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom obowiązujących norm oraz o innych parametrach niż określono w dokumentacji technicznej.
n) Wykonawca po wykonaniu robót przygotowuje wszelkie wymagane dokumenty do obioru robót, w tym również dokumentację geodezyjną powykonawczą oraz rysunki z naniesionymi zmianami, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej.
Roboty będące przedmiotem zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami, zasadami sztuki budowlanej, projektami budowlano - wykonawczymi, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót.
Zamawiający nie dopuszcza do składania ofert częściowych.
III.A Obowiązki Wykonawcy
Do obowiązków Wykonawcy należy:
1) Wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej ustaleniami i postanowieniami oraz zgodnie ze SIWZ, specyfikacją techniczną, dokumentacją projektową, zasadami sztuki budowlanej, wiedzą techniczną, prawem budowlanym, polskimi normami i innymi obowiązującymi przepisami dotyczącymi realizacji robót budowlanych;
2) Wykonanie na swój koszt wszelkich robót tymczasowych, umożliwiających wykonanie przedmiotu umowy;
3) Protokolarne przejęcie terenu budowy i przygotowanie wykonania przedmiotu umowy łącznie z wykonaniem robót pomocniczych koniecznych dla realizacji robót stanowiących przedmiot niniejszej umowy. Teren udostępniony Wykonawcy przez Zamawiającego nie może być używany przez Wykonawcę dla celów innych niż realizacja umowy. Wykonawca winien utrzymywać wszelkie obiekty oddane mu do dyspozycji w dobrym stanie w czasie, kiedy je zajmuje. Winien on w chwili ukończenia umowy, jeżeli wymaga tego Zamawiający, przywrócić je do ich stanu pierwotnego, z uwzględnieniem normalnego zużycia. Wykonawca nie ma prawa do zapłaty za udoskonalenia będące rezultatem pracy wykonanej z jego własnej inicjatywy;
4) Zorganizowanie we własnym zakresie i na własny koszt zaplecza socjalnego oraz produkcyjnego, w tym dostaw mediów niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy, w szczególności energii elektrycznej i wody, jeśli występuje taka potrzeba. W wypadku wykorzystania przez Wykonawcę istniejących źródeł mediów, w tym wody i energii elektrycznej, winien on zastosować się do odpowiednich zarządzeń dostawcy lub właściwych organów władzy oraz uiścić wszelkie wymagane opłaty;
5) Zawiadamianie Zamawiającego o wykonaniu robót zanikających lub ulegających zakryciu przed nastąpieniem tego faktu z właściwym wyprzedzeniem. Niewykonanie przez Wykonawcę powyższego obowiązku będzie miało ten skutek, iż obowiązany on będzie do odkrycia takich robót w zakresie niezbędnym do ich zbadania, a następnie przywrócenia stanu poprzedniego na własny koszt;
6) Wykonawca winien niezwłocznie zgłosić konieczność wprowadzenia poprawki do dokumentacji projektowej dostarczonej przez Zamawiającego o ile jest to konieczne z uwagi na modyfikacje wprowadzone podczas wykonywania przedmiotu umowy;
7) Opracowanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej wraz ze wszystkimi wymaganymi atestami, certyfikatami, aprobatami technicznymi, wynikami prób i badań, protokołami, inwentaryzacji geodezyjnej jak i kopii wszystkich dokumentów przekazanych odpowiednim służbom i właściwym organom przy realizacji przedmiotu umowy oraz wszelkich dokumentów niezbędnych do przekazania obiektu do użytkowania.
8) Bieżące zabezpieczanie wykonywanych robót w sposób należyty w tym konserwacja wszelkich oznakowań. Niewykonywanie powyższego upoważnia Zamawiającego do wykonania powyższych zabezpieczeń i konserwacji na koszt Wykonawcy;
9) Przywrócenie do stanu z dnia przejęcia wszelkich nieruchomości zajętych czasowo w związku z realizacją przedmiotu umowy oraz naprawa wszelkich ewentualnych szkód powstałych w związku z realizacją przedmiotu umowy na innych nieruchomościach sąsiadujących. W przypadku niewykonania powyższych zobowiązań przez Wykonawcę, Zamawiający na podstawie wycen zaistniałych szkód ma prawo potrącić ich wartość z należnego Wykonawcy wynagrodzenia wynikającego z umowy. Wykonawca, na swoją odpowiedzialność i koszt winien podjąć wszelkie środki zapobiegawcze, wymagane przez dobrą praktykę budowlaną oraz panujące okoliczności, aby chronić sąsiednie nieruchomości przed nadmiernym obciążeniem w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy. Wykonawca winien zabezpieczyć Zamawiającego przed wszelkimi skutkami finansowymi z tytułu jakichkolwiek roszczeń wniesionych przez właścicieli lub użytkowników sąsiadujących nieruchomości. Wykonawca ponosi wszelkie skutki finansowe z tytułu takich roszczeń wniesionych przez właścicieli lub użytkowników sąsiadujących nieruchomości.
10) Koordynacja robót wszelkich podwykonawców, którym Wykonawca zleci część wykonania przedmiotu umowy na zasadach przewidzianych w umowie umową.
11) Pełna obsługa geodezyjna na własny koszt. Zamawiający ma prawo żądać inwentaryzacji geodezyjnej na każdym etapie realizacji przedmiotu umowy. Wykonawca zapewni obsługę geodezyjną wraz z inwentaryzacją powykonawczą w formie kopii mapy zasadniczej (w ilości 3 egz.) przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego wraz z wykazem zmian gruntowych
12) Zabezpieczenie istniejącej zieleni przed uszkodzeniem lub zniszczeniem w trakcie prowadzenia robót;
13) Utrzymywanie w czystości zaplecza budowy, dróg publicznych itp. Wykonawca ponosi w tym zakresie pełną odpowiedzialność przed policją i innymi służbami publicznymi. W przypadku nie wywiązywania się z tego obowiązku przez Wykonawcę Zamawiający ma prawo powierzyć powyższe obowiązki innemu podmiotowi, a kosztami obciążyć Wykonawcę.
14) Zachowanie należytej ostrożności w czasie prowadzenia robót w sąsiedztwie elementów już wykonanych przez innych wykonawców lub podwykonawców celem uniknięcia uszkodzeń i zniszczeń. W przypadku powstania szkód w razie nienależytego wykonania powyższych obowiązków Zamawiający może obciążyć Wykonawcę kosztem usunięcia szkody w formie potrącenia z należnego Wykonawcy wynagrodzenia.
15) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność karną, cywilną i administracyjną z tytułu wypadków i szkód powstałych wskutek nienależytego wykonania postanowień umowy a także w związku z wykonywaniem czynności w zakresie realizacji umowy.
16) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska na terenie budowy i na terenie przyległym do terenu budowy, z uwzględnieniem zanieczyszczenia powietrza, wody i gruntu oraz postępowania z odpadami, w stopniu całkowicie zwalniającym od tej odpowiedzialności Zamawiającego. Ewentualne kary związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz niewłaściwym postępowaniem z odpadami naliczone w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy i wynikające z działalności Wykonawcy ponosi Wykonawca. Wykonawca ponosi również wszelką odpowiedzialność za szkody wyrządzone, podczas wykonywania przedmiotu umowy, własnym działaniem, osobom trzecim na placu budowy i na terenie przyległym do placu budowy w stopniu całkowicie zwalniającym od odpowiedzialności Zamawiającego.
17) Do wykonywania przedmiotu umowy zgodnie z przepisami BHP i p.poż, zgodnie z opracowanym przez Wykonawcę Planem Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia. Najpóźniej w dniu przekazania terenu budowy przekazać Zamawiającemu plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, uwzględniający specyfikę obiektu budowlanego i warunki prowadzenia robót budowlanych, zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego.
18) Wykonawca przejmuje na czas od przekazania placu budowy do odbioru końcowego prawną odpowiedzialność za przejęty protokolarnie teren budowy.
19) Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia dziennika budowy w formacie wymaganym przez polskie prawo budowlane z aktualnymi wpisami dokonywanymi przez odpowiedni i uprawniony personel Wykonawcy. Dziennik budowy będzie każdorazowo w czasie godzin roboczych dostępny dla Zamawiającego, Nadzoru Budowlanego lub innych osób uprawnionych do tego na mocy polskiego prawa budowlanego. Dziennik budowy będzie każdorazowo, w czasie godzin roboczych, dostępne do konsultacji dla Zamawiającego i innych osób uprawnionych na mocy polskiego prawa budowlanego. Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie dziennika budowy zgodnie z obowiązującymi przepisami i rejestrowanie w nim zdarzeń w kolejności ich występowania tak, aby można było na podstawie tych zapisów odtworzyć przebieg realizacji robót.
20) Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego usunięcia stwierdzonych przez Zamawiającego niedociągnięć i zaniedbań w terminie ustalonym przez Zamawiającego.
21) Po zakończeniu robót Wykonawca jest zobowiązany uporządkować teren budowy i przekazać go Zamawiającemu w terminie ustalonym dla odbioru robót.
22) W terminie do 7 dni od dnia podpisania umowy Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu oświadczenia o przyjęciu obowiązków Kierownika Budowy. Nie dostarczenie powyższego oświadczenia w w/w terminie skutkować będzie zwłoką w terminie przekazania terenu budowy i rozpoczęcia robót. Zwłoka z tego tytułu będzie traktowana, jako powstała z przyczyn zależnych od Wykonawcy i nie może stanowić podstawy do zmiany terminu zakończenia robót.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 03/10/2016

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w niniejszym postępowaniu

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje wymagań w tym zakresie. Ocena spełnienia tego warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizowali (zakończyli) co najmniej 1 zadanie polegające na budowie sieci kanalizacji sanitarnej o wartości minimum 100.000,00zł. brutto.
Ocena spełnienia tego warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia - nie spełnia na podstawie złożonego wykazu wykonanych robót budowlanych oraz dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą wykazać, że łącznie spełniają ww. warunek.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje wymagań w tym zakresie. Ocena spełnienia tego warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi wykazać, że dysponuje lub będzie dysponować, w okresie przewidzianym na realizację zamówienia osobą legitymującą się kwalifikacjami zawodowymi oraz doświadczeniem odpowiednim do objęcia funkcji kierownika budowy. Osoba przeznaczona na to stanowisko musi posiadać wymagane przepisami prawa uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci kanalizacyjnych, o której mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (T.j. Dz. U. z 2016r. poz. 290) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniejszych obowiązujących przepisów umożliwiające wykonywanie samodzielnych funkcji kierownika budowy dla przedmiotu zamówienia.
Wykonawca może wykazać osobę lub osoby będące obywatelem państw członkowskich, które nabyły kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie, równoznaczne z wykonywaniem samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (T.j. Dz. U. z 2016r., poz. 290)
Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia oraz oświadczenia, że osoba ta posiada wymagane uprawnienia, na zasadzie spełnia- nie spełnia.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą wykazać, że łącznie spełniają ww. warunek.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje wymagań w tym zakresie. Ocena spełnienia tego warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty: 1) Formularz ofertowy

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Umowę można zmienić za zgodą Zamawiającego w przypadkach wymienionych w projekcie umowy i/lub jak niżej:
- niesprzyjających warunków atmosferycznych (np. długotrwałe i intensywne opady deszczu i/lub śniegu, silny wiatr, długotrwałe niskie temperatury, powodzie) powodujące utrudnienia w realizacji przedmiotu umowy- wówczas zmianie może ulec termin wykonania zamówienia;
- działanie siły wyższej; zmiany obowiązującego prawa powodujące, że realizacja przedmiotu umowy niezmienionej postaci stanie się niecelowa;
- gdy zaistnieje inna, niemożliwa do przewidzenia w momencie zawarcia umowy okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania umowy, zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia - zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy, w szczególności terminu realizacji zamówienia i wartości umowy;
- z uwagi na niezależne od stron umowy zmiany dotyczące osób kluczowych dla realizacji
umowy np. osób reprezentujących strony, kierownika budowy/kierownika robót, inspektora nadzoru (w szczególności choroba, wypadki losowe, nieprzewidziane zmiany organizacyjne);
- oznaczenia danych dotyczących Zamawiającego i/lub Wykonawcy;
- zmniejszenie zakresu przedmiotu umowy, a tym samym wartości umowy;
- okoliczności powodujące, że przedmiot umowy nie może zostać zrealizowany zgodnie z zasadami sztuki inżynierskiej,
- niezależnie od Zamawiającego i Wykonawcy przewlekłość postępowania o uzyskanie od instytucji i urzędów dokumentów (np.: pozwoleń, decyzji, uzgodnień) niezbędnych do realizacji przedmiotu umowy;
- okoliczności leżących po stronie Zamawiającego spowodowanych sytuacją finansową, zdolnościami płatniczymi, warunkami organizacyjnymi - zmianie może ulec termin realizacji umowy; przewlekłość postępowania o udzielenie zamówienia publicznego związana z odwołaniami wykonawcy;
- konieczności dokonania zmian w dokumentacji technicznej,
- wystąpienie robót dodatkowych i/lub zamiennych niezbędnych do realizacji zakresu robót podstawowych , wynikłych w trakcie realizacji robót, w tym przypadku zmianie może ulec termin realizacji zadania oraz jego wartość; zmiana sposobu rozliczania umowy z uwagi na przewlekłość wydania decyzji, pozwoleń, czy uzgodnień; zmiana podwykonawcy z uwagi na rozwiązanie umowy z wykonawcą , jego likwidacja, nienależyta staranność stwierdzona przez zamawiającego;
- wystąpienie wykopalisk w terenie prowadzenia robót.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 97

Nazwa kryterium 2: Termin gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 3

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.cmielow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie, ul. Ostrowiecka 40, 27-440 Ćmielów - pokój nr 11

Data składania wniosków, ofert: 27/06/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie, ul. Ostrowiecka 40, 27-440 Ćmielów - sekretariat (pokój Nr 15)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452324408 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452324006 (Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Podobne przetargi

330226 / 2012-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Połaniec - Połaniec (świętokrzyskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa ulicy łączącej ul. Krakowską Dużą z Krakowską Małą w Połańcu: - budowa kanalizacji sanitarnej, - budowa kanalizacji deszczowej, - budowa sieci wodociągowej

430086 / 2013-10-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krasocin - Krasocin (świętokrzyskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Modernizacja instalacji c.o. wraz z dobudową kotłowni przy budynku OSP w Olesznie - INSTALACJE SANITARNE I ELEKTRYCZNE

371100 / 2011-11-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Mniowie - Mniów (świętokrzyskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
1. Budowa dodatkowych przyłączy kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Zaborowice, Pieradła, Pielaki, Mniów

190636 / 2013-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Skarżysko Kościelne - Skarżysko Kościelne (świętokrzyskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przykanalikami do granic nieruchomości w miejscowości Grzybowa Góra i w miejscowości Skarżysko Kościelne

335919 / 2008-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Staszów - Staszów (świętokrzyskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami domowymi w miejscowościach Staszów-Kurozwęki-II etap