Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

216576 / 2012-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Gminy Wieliszew (Wieliszew)

Organizacja i przeprowadzenie szkoleń oraz kursów zawodowych dla uczestników projektu Wieliszewska Akademia Przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkoleń oraz kursów zawodowych dla uczestników projektu Wieliszewska Akademia Przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zamówienie składa się z dwóch Części:
Część 1: Organizacja i przeprowadzenie Warsztatów rozwijania kompetencji ogólnych dla uczestników projektu Wieliszewska Akademia Przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zakres usług:
1. Liczba osób objętych szkoleniem: jedna grupa 10-osobowa.
2. Miejsce szkolenia:
Zamawiający zapewnia miejsce szkolenia (salę) wyposażone we flipchart, rzutnik multimedialny, niezbędne meble biurowe (stoły, krzesła). Szkolenie będzie się odbywało na terenie Gminy Wieliszew. Salę szkoleniową wykonawca zobowiązany jest oznaczenia właściwym logo flagi Unii Europejskiej wraz z odniesieniem
i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, zgodnie
z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r.
i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), nazwą działania oraz tytułem projektu.
3. Termin realizacji szkolenia: do dnia 31.08.2012 r.
4. Liczba godzin kursu dla jednej grupy:
Warsztaty dla 1 grupy (10-osobowej) trwają 3 dni po 8 godzin - łącznie 24 godziny.
5. Minimalny zakres tematyczny szkolenia:
Przeprowadzenie Warsztatów powinno się odbyć zgodnie z zakresem tematycznym wymienionym poniżej:
- umiejętności komunikacyjnych, (warsztat z umiejętności komunikacyjnych z elementami asertywności, poznanie czynników sprzyjających efektywnej komunikacji w zespole oraz czynników skutecznie ją blokujących. Analiza osobistego stylu komunikowania się i jego wpływ na budowanie relacji zawodowych (w relacjach zawodowych z przełożonymi, współpracownikami, podwładnymi i klientami. Rozwijanie umiejętności klarownego i wiarygodnego wyrażania swoich przekonań, oczekiwań i opinii);
- radzenia sobie ze stresem wraz z zarządzaniem czasem (uzyskanie wiedzy na temat stresu, jego definicji i istoty, uświadomienie powodów własnego stresu, zrozumienie skutków stresu, poznanie własnych stylów radzenia sobie ze stresem w życiu zawodowym
i osobistym, nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem);
- aktywnego poruszania się na rynku pracy (przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, obszary istotne z punktu widzenia osoby poszukującej pracy, na co zwracać uwagę, ważne aspekty poszukiwania pracy).
W ramach szkolenia każdy z uczestników musi otrzymać niezbędne materiały dydaktyczne na własność: podręcznik lub skrypt tematyczny, notatnik (materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), nazwą działania oraz tytułem projektu.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia przez psychologa testów psychometrycznych na początku i na zakończenie udziału
w warsztatach.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia oceny warsztatów przez uczestników warsztatów za pomocą ankiet monitorujących na początku i na końcu warsztatów oraz dostarczenie ich przez Wykonawcę niezwłocznie po zakończeniu warsztatów (ankiety przygotowuje Wykonawca).
6. Rezultaty miękkie i wskaźniki rezultatu:
- nabycie umiejętności poruszania się po rynku pracy przez min. 85% os.;
- podniesienie umiejętności sporządzania dokumentów (np. CV) przez min. 85%;
- zwiększenie motywacji (do podjęcia pracy, dalszego kształcenia), wiary we własne możliwości, samooceny, przełamanie poczucia bezradności u min. 85% osób;
- zwiększenie umiejętności komunikacyjnych i radzenia sobie ze stresem przez 85% uczestników;
- zwiększenie świadomości społecznej wśród uczestników warsztatów o konieczności permanentnej edukacji;
- wymiana informacji, wiedzy i doświadczeń pomiędzy samymi uczestnikami projektu;
- poszerzenie możliwości nowych perspektyw rozwoju;
- podczas warsztatów uczestnicy otrzymają wsparcie konieczne do przełamywania stereotypów na temat płci oraz do radzenia sobie ze stereotypowymi reakcjami otoczenia.
7. Cena kursu powinna obejmować:
Wszelkie koszty niezbędne do jego zrealizowania, w tym m.in. koszty zajęć i materiałów szkoleniowych, dydaktycznych; wyłączając koszty wyżywienia i wynajmu sali (wyżywienie i zapewnienie sali dydaktycznej jest po stronie Zamawiającego), ubezpieczeń NNW dla każdego z uczestników.
Ponadto w cenie usługi Wykonawca zobowiązuje się do zbadania rezultatów miękkich za pomocą testów psychometrycznych przez psychologa na początku i na zakończenie udziału w projekcie,
a następnie przekazanie ich do biura projektu w formie raportu.
Część 2: Organizacja i przeprowadzenie kursu zawodowego Kurs kierowcy kategorii C dla uczestników projektu Wieliszewska Akademia Przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zakres usług:
1. Liczba osób objętych szkoleniem: jedna grupa 10-osobowa.
2. Miejsce szkolenia:
Zamawiający nie określa ściśle miejsca szkolenia, szkolenie odbywać się będzie na terenie powiatu legionowskiego lub powiatu nowodworskiego. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia sali, gdzie będzie przeprowadzane szkolenie dla danej grupy uczestników (sala/stanowiska kursowe, plac manewrowy, gdzie przeprowadzane są kursy zawodowe muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), nazwą działania oraz tytułem projektu.
3. Termin realizacji szkolenia: do dnia 31.08.2012 r.
4. Zakres tematyczny szkolenia:
Zamawiający skieruje 10 uczestników projektu na Kurs kierowcy kat. C w wymiarze 50 godzin. Program i liczba godzin szkolenia
w zakresie kursu prawo jazdy kat. C muszą być zgodne
z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów
(Dz. U. z 2005 r. Nr 217, poz. 1834 z późn. zm.) i obejmować: część teoretyczną, część praktyczną szkolenia oraz egzamin wewnętrzny.
5. Liczba godzin kursu:
Łącznie kurs trwa 50 godzin - 20 godzin teorii i 30 godzin ćwiczeń (godzina kursu zajęć teoretycznych liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut). Natomiast część praktyczna nauki jazdy powinna zostać ustalona indywidualnie z każdym kursantem.
6. Kadra dydaktyczna:
W zakresie prawo jazdy kat. C zajęcia prowadzone będą przez wykładowcę/instruktora, który posiada uprawnienia instruktora określone w art. 105 ust. 2 pkt 1-7 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz. 908, z późn. zm.) Wykonawca może zapewnić więcej wykładowców/instruktorów posiadających w/w uprawnienia.
W ramach szkolenia każdy z uczestników musi otrzymać niezbędne materiały dydaktyczne na własność: podręcznik lub skrypt tematyczny, notatnik (materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego wraz
z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 1 l lipca 2006r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), nazwą działania oraz tytułem projektu.
Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków. Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania kursu. Wykonawca dokona ubezpieczenia kursantów na podstawie imiennej listy sporządzonej przez Zamawiającego. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kopię polisy ubezpieczeniowej najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
7. Nabyte umiejętności praktyczne i uprawnienia:
Celem szkolenia jest uzyskanie kompetencji dla zwiększenia mobilności zawodowej oraz teoretyczne i praktyczne przygotowanie osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi w zakresie kategorii C prawa jazdy do egzaminu państwowego.
Cena kursu powinna obejmować: wszelkie koszty niezbędne do jego zrealizowania, w tym m.in. koszty zajęć teoretycznych, praktycznych, materiałów szkoleniowych, dydaktycznych, ubezpieczenia NNW dla każdego z uczestników; wyłączając koszty wyżywienia, badań lekarskich, psychotestów i egzaminu państwowego, które są po stronie Zamawiającego. Wykonawca po ukończeniu szkolenia ma obowiązek zapisania wszystkich uczestników kursu na jeden egzamin państwowy teoretyczno-praktyczny. Koszt egzaminu pokrywa Zamawiający. Termin egzaminu do 21.09.2012r.
W ramach szkolenia każdy z uczestników musi otrzymać niezbędne materiały dydaktyczne na własność: podręcznik lub skrypt tematyczny, notatnik (materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), nazwą działania oraz tytułem projektu.
8. Rodzaj zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji:
Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne
z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r. Nr 3 I, poz. 216 z późn. zm.).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 216576

Data publikacji: 2012-06-22

Nazwa: Urząd Gminy Wieliszew

Ulica: ul. Modlińska 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Wieliszew

Kod pocztowy: 05-135

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 7822596

Numer faxu: 022 7822732

Adres strony internetowej: www.wieliszew.pl

Regon: 00054957100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń oraz kursów zawodowych dla uczestników projektu Wieliszewska Akademia Przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkoleń oraz kursów zawodowych dla uczestników projektu Wieliszewska Akademia Przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zamówienie składa się z dwóch Części:
Część 1: Organizacja i przeprowadzenie Warsztatów rozwijania kompetencji ogólnych dla uczestników projektu Wieliszewska Akademia Przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zakres usług:
1. Liczba osób objętych szkoleniem: jedna grupa 10-osobowa.
2. Miejsce szkolenia:
Zamawiający zapewnia miejsce szkolenia (salę) wyposażone we flipchart, rzutnik multimedialny, niezbędne meble biurowe (stoły, krzesła). Szkolenie będzie się odbywało na terenie Gminy Wieliszew. Salę szkoleniową wykonawca zobowiązany jest oznaczenia właściwym logo flagi Unii Europejskiej wraz z odniesieniem
i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, zgodnie
z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r.
i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), nazwą działania oraz tytułem projektu.
3. Termin realizacji szkolenia: do dnia 31.08.2012 r.
4. Liczba godzin kursu dla jednej grupy:
Warsztaty dla 1 grupy (10-osobowej) trwają 3 dni po 8 godzin - łącznie 24 godziny.
5. Minimalny zakres tematyczny szkolenia:
Przeprowadzenie Warsztatów powinno się odbyć zgodnie z zakresem tematycznym wymienionym poniżej:
- umiejętności komunikacyjnych, (warsztat z umiejętności komunikacyjnych z elementami asertywności, poznanie czynników sprzyjających efektywnej komunikacji w zespole oraz czynników skutecznie ją blokujących. Analiza osobistego stylu komunikowania się i jego wpływ na budowanie relacji zawodowych (w relacjach zawodowych z przełożonymi, współpracownikami, podwładnymi i klientami. Rozwijanie umiejętności klarownego i wiarygodnego wyrażania swoich przekonań, oczekiwań i opinii);
- radzenia sobie ze stresem wraz z zarządzaniem czasem (uzyskanie wiedzy na temat stresu, jego definicji i istoty, uświadomienie powodów własnego stresu, zrozumienie skutków stresu, poznanie własnych stylów radzenia sobie ze stresem w życiu zawodowym
i osobistym, nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem);
- aktywnego poruszania się na rynku pracy (przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, obszary istotne z punktu widzenia osoby poszukującej pracy, na co zwracać uwagę, ważne aspekty poszukiwania pracy).
W ramach szkolenia każdy z uczestników musi otrzymać niezbędne materiały dydaktyczne na własność: podręcznik lub skrypt tematyczny, notatnik (materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), nazwą działania oraz tytułem projektu.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia przez psychologa testów psychometrycznych na początku i na zakończenie udziału
w warsztatach.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia oceny warsztatów przez uczestników warsztatów za pomocą ankiet monitorujących na początku i na końcu warsztatów oraz dostarczenie ich przez Wykonawcę niezwłocznie po zakończeniu warsztatów (ankiety przygotowuje Wykonawca).
6. Rezultaty miękkie i wskaźniki rezultatu:
- nabycie umiejętności poruszania się po rynku pracy przez min. 85% os.;
- podniesienie umiejętności sporządzania dokumentów (np. CV) przez min. 85%;
- zwiększenie motywacji (do podjęcia pracy, dalszego kształcenia), wiary we własne możliwości, samooceny, przełamanie poczucia bezradności u min. 85% osób;
- zwiększenie umiejętności komunikacyjnych i radzenia sobie ze stresem przez 85% uczestników;
- zwiększenie świadomości społecznej wśród uczestników warsztatów o konieczności permanentnej edukacji;
- wymiana informacji, wiedzy i doświadczeń pomiędzy samymi uczestnikami projektu;
- poszerzenie możliwości nowych perspektyw rozwoju;
- podczas warsztatów uczestnicy otrzymają wsparcie konieczne do przełamywania stereotypów na temat płci oraz do radzenia sobie ze stereotypowymi reakcjami otoczenia.
7. Cena kursu powinna obejmować:
Wszelkie koszty niezbędne do jego zrealizowania, w tym m.in. koszty zajęć i materiałów szkoleniowych, dydaktycznych; wyłączając koszty wyżywienia i wynajmu sali (wyżywienie i zapewnienie sali dydaktycznej jest po stronie Zamawiającego), ubezpieczeń NNW dla każdego z uczestników.
Ponadto w cenie usługi Wykonawca zobowiązuje się do zbadania rezultatów miękkich za pomocą testów psychometrycznych przez psychologa na początku i na zakończenie udziału w projekcie,
a następnie przekazanie ich do biura projektu w formie raportu.
Część 2: Organizacja i przeprowadzenie kursu zawodowego Kurs kierowcy kategorii C dla uczestników projektu Wieliszewska Akademia Przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zakres usług:
1. Liczba osób objętych szkoleniem: jedna grupa 10-osobowa.
2. Miejsce szkolenia:
Zamawiający nie określa ściśle miejsca szkolenia, szkolenie odbywać się będzie na terenie powiatu legionowskiego lub powiatu nowodworskiego. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia sali, gdzie będzie przeprowadzane szkolenie dla danej grupy uczestników (sala/stanowiska kursowe, plac manewrowy, gdzie przeprowadzane są kursy zawodowe muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), nazwą działania oraz tytułem projektu.
3. Termin realizacji szkolenia: do dnia 31.08.2012 r.
4. Zakres tematyczny szkolenia:
Zamawiający skieruje 10 uczestników projektu na Kurs kierowcy kat. C w wymiarze 50 godzin. Program i liczba godzin szkolenia
w zakresie kursu prawo jazdy kat. C muszą być zgodne
z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów
(Dz. U. z 2005 r. Nr 217, poz. 1834 z późn. zm.) i obejmować: część teoretyczną, część praktyczną szkolenia oraz egzamin wewnętrzny.
5. Liczba godzin kursu:
Łącznie kurs trwa 50 godzin - 20 godzin teorii i 30 godzin ćwiczeń (godzina kursu zajęć teoretycznych liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut). Natomiast część praktyczna nauki jazdy powinna zostać ustalona indywidualnie z każdym kursantem.
6. Kadra dydaktyczna:
W zakresie prawo jazdy kat. C zajęcia prowadzone będą przez wykładowcę/instruktora, który posiada uprawnienia instruktora określone w art. 105 ust. 2 pkt 1-7 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz. 908, z późn. zm.) Wykonawca może zapewnić więcej wykładowców/instruktorów posiadających w/w uprawnienia.
W ramach szkolenia każdy z uczestników musi otrzymać niezbędne materiały dydaktyczne na własność: podręcznik lub skrypt tematyczny, notatnik (materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego wraz
z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 1 l lipca 2006r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), nazwą działania oraz tytułem projektu.
Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków. Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania kursu. Wykonawca dokona ubezpieczenia kursantów na podstawie imiennej listy sporządzonej przez Zamawiającego. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kopię polisy ubezpieczeniowej najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
7. Nabyte umiejętności praktyczne i uprawnienia:
Celem szkolenia jest uzyskanie kompetencji dla zwiększenia mobilności zawodowej oraz teoretyczne i praktyczne przygotowanie osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi w zakresie kategorii C prawa jazdy do egzaminu państwowego.
Cena kursu powinna obejmować: wszelkie koszty niezbędne do jego zrealizowania, w tym m.in. koszty zajęć teoretycznych, praktycznych, materiałów szkoleniowych, dydaktycznych, ubezpieczenia NNW dla każdego z uczestników; wyłączając koszty wyżywienia, badań lekarskich, psychotestów i egzaminu państwowego, które są po stronie Zamawiającego. Wykonawca po ukończeniu szkolenia ma obowiązek zapisania wszystkich uczestników kursu na jeden egzamin państwowy teoretyczno-praktyczny. Koszt egzaminu pokrywa Zamawiający. Termin egzaminu do 21.09.2012r.
W ramach szkolenia każdy z uczestników musi otrzymać niezbędne materiały dydaktyczne na własność: podręcznik lub skrypt tematyczny, notatnik (materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), nazwą działania oraz tytułem projektu.
8. Rodzaj zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji:
Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne
z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r. Nr 3 I, poz. 216 z późn. zm.).

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2012

Informacja na temat wadium:
W postępowaniu nie jest przewidziane składanie wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Dla Części 1: Warunek będzie oceniany na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia o spełnianiu warunków wymienionych
w art. 22 ust. 1, zgodnie z treścią Załącznika Nr 2 do SIWZ oraz na podstawie złożonego przez Wykonawcę Zawiadomienia o wpisie instytucji szkoleniowej do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy. Dla Części 2: Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że posiada: zaświadczenie o wpisie do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców oraz zaświadczenie o wpisie do ewidencji instruktorów prowadzonej przez Starostę właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o uprawnienie do szkolenia kandydatów na kierowców, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27.10.2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. Nr 217, poz. 1834, z późn. zm.) oraz na podstawie złożonego przez Wykonawcę Zawiadomienia
o wpisie instytucji szkoleniowej do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia. Dla Części 1: Warunek będzie oceniany na podstawie złożonego przez Wykonawcę wykazu usług, zgodnie z treścią Załącznika Nr 4 do SIWZ. Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, należycie wykonał lub wykonuje co najmniej 3 zamówienia na usługi szkoleniowe - każde dla minimum 10-osobowej grupy o zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia określonego w SIWZ. Wykonawca ma także obowiązek załączyć do oferty dokumenty potwierdzające, że ww. usługi zostały wykonane należycie lub są wykonywane należycie. Dla Części 2: Warunek będzie oceniany na podstawie złożonego przez Wykonawcę wykazu usług, zgodnie z treścią Załącznika Nr 4 do SIWZ. Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, należycie wykonał lub wykonuje co najmniej 1 zamówienie na usługi szkoleniowe (kursy) dla minimum 10-osobowej grupy o zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia określonego w SIWZ. Wykonawca ma także obowiązek załączyć do oferty dokumenty potwierdzające, że ww. usługi zostały wykonane należycie lub są wykonywane należycie. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Potencjał techniczny:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym. Dla Części 1: Warunek będzie oceniany na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia o spełnianiu warunków wymienionych w art. 22 ust. 1, zgodnie z treścią Załącznika Nr 2 do SIWZ. Dla Części 2: Warunek będzie oceniany na podstawie złożonego przez Wykonawcę wykazu bazy lokalowej, zgodnie z treścią Załącznika Nr 6 do SIWZ. Za spełniających w/w warunek udziału w postępowaniu Zamawiający uzna Wykonawców, którzy wykażą, że dysponują potencjałem technicznym, tj. zapewnią minimum jedną lokalizację na terenie powiatu legionowskiego lub powiatu nowodworskiego, w których będzie realizowane szkolenie. Wykonawca powinien wykazać, że dysponuje salą dydaktyczną, która jest dostosowana do grupy min. 10 osób,
z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem i wentylacją zgodnie spełniającą polskie normy BHP, posiadającą zaplecze sanitarne (WC, umywalkę, salę lub kącik do spożycia posiłku); powinna być wyposażona w sprzęt dydaktyczny, niezbędny do prowadzenia zajęć w tym: tablicę lub flipchart, komputer lub laptop z projektorem multimedialnym lub rzutnik; niezbędne meble biurowe (stoły, krzesła) oraz warsztat do realizacji zajęć praktycznych. W przypadku, gdy lokal nie jest własnością wykonawcy należy przedłożyć pisemne zobowiązanie podmiotu wynajmującego lokal (oświadczenie, przedwstępna umowa najmu). Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Dla Części 1 i 2: Warunek będzie oceniany na podstawie złożonego przez Wykonawcę wykazu osób przewidzianych do realizacji przedmiotowego zamówienia, zgodnie z treścią Załącznika Nr 5 do SIWZ oraz na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia o spełnianiu warunków wymienionych w art. 22 ust. 1, zgodnie z treścią Załącznika Nr 2 do SIWZ. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej. Dla Części 1 i 2: Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca, wykaże, iż posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności zgodnej z przedmiotem niniejszego zamówienia. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wypełniony i podpisany Formularz oferty, zgodnie z treścią Załącznika Nr 1 do SIWZ; Oświadczenie o spełnianiu warunków wymienionych w art. 22 ust. 1, zgodnie z treścią Załącznika Nr 4 do SIWZ - dotyczy Części 1 i 2; Zaparafowany Wzór umowy, zgodnie z treścią Załącznika Nr 7 do SIWZ; Pełnomocnictwo (pełnomocnictwa), jeśli oferta będzie podpisana przez pełnomocnika dotyczy to również przypadku jeżeli jest ono wymagane dla uczestników konsorcjum - pełnomocnictwo musi być dołączone w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii - dotyczy Części 1 i 2; Zawiadomienie o wpisie instytucji szkoleniowej do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy - dotyczy Części 1 i 2; zaświadczenie o wpisie do ewidencji instruktorów prowadzonej przez Starostę właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o uprawnienie do szkolenia kandydatów na kierowców i zaświadczenie o wpisie do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców - dotyczy Części 2

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Wzór umowy stanowi Załącznik Nr 7 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z n/w warunkami:
1) zmiany obejmować mogą zmianę każdego z postanowień umowy, o ile nie spowodują wykroczenia poza określenie przedmiotu zamówienia w postępowaniu, w wyniku, którego została zawarta umowa,
2) zmiany mogą obejmować w szczególności postanowienia dot. terminu realizacji przedmiotu umowy, wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy oraz sposobu jego zapłaty, jak też odpowiedzialności Stron z tytułu niewykonania bądź nienależytego wykonania umowy,
3) za okoliczności uzasadniające dokonanie zmian postanowień umowy Strony uznają w szczególności korzyść Zamawiającego lub obu Stron, a także wystąpienie przyczyn niezależnych od Wykonawcy, które uniemożliwiają realizację umowy w jej pierwotnej treści,
4) propozycję zmiany umowy może zgłosić każda ze stron na piśmie wraz z jej uzasadnieniem.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.wieliszew.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Wieliszew, ul. Modlińska 1, 05-135 Wieliszew, pok. nr 10

Data składania wniosków, ofert: 02/07/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Wieliszew - Biuro Obsługi Klienta, ul. Modlińska 1, 05-135 Wieliszew

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt Wieliszewska Akademia Przyszłości współfinansowany ze środków Unii Europejksiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Organizacja i przeprowadzenie Warsztatów rozwijania kompetencji ogólnych dla uczestników projektu Wieliszewska Akademia Przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opis:
Zakres usług:
1. Liczba osób objętych szkoleniem: jedna grupa 10-osobowa.
2. Miejsce szkolenia:
Zamawiający zapewnia miejsce szkolenia (salę) wyposażone we flipchart, rzutnik multimedialny, niezbędne meble biurowe (stoły, krzesła). Szkolenie będzie się odbywało na terenie Gminy Wieliszew. Salę szkoleniową wykonawca zobowiązany jest oznaczenia właściwym logo flagi Unii Europejskiej wraz z odniesieniem
i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, zgodnie
z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r.
i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), nazwą działania oraz tytułem projektu.
3. Termin realizacji szkolenia: do dnia 31.08.2012 r.
4. Liczba godzin kursu dla jednej grupy:
Warsztaty dla 1 grupy (10-osobowej) trwają 3 dni po 8 godzin - łącznie 24 godziny.
5. Minimalny zakres tematyczny szkolenia:
Przeprowadzenie Warsztatów powinno się odbyć zgodnie z zakresem tematycznym wymienionym poniżej:
- umiejętności komunikacyjnych, (warsztat z umiejętności komunikacyjnych z elementami asertywności, poznanie czynników sprzyjających efektywnej komunikacji w zespole oraz czynników skutecznie ją blokujących. Analiza osobistego stylu komunikowania się i jego wpływ na budowanie relacji zawodowych (w relacjach zawodowych z przełożonymi, współpracownikami, podwładnymi i klientami. Rozwijanie umiejętności klarownego i wiarygodnego wyrażania swoich przekonań, oczekiwań i opinii);
- radzenia sobie ze stresem wraz z zarządzaniem czasem (uzyskanie wiedzy na temat stresu, jego definicji i istoty, uświadomienie powodów własnego stresu, zrozumienie skutków stresu, poznanie własnych stylów radzenia sobie ze stresem w życiu zawodowym
i osobistym, nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem);
- aktywnego poruszania się na rynku pracy (przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, obszary istotne z punktu widzenia osoby poszukującej pracy, na co zwracać uwagę, ważne aspekty poszukiwania pracy).
W ramach szkolenia każdy z uczestników musi otrzymać niezbędne materiały dydaktyczne na własność: podręcznik lub skrypt tematyczny, notatnik (materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), nazwą działania oraz tytułem projektu.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia przez psychologa testów psychometrycznych na początku i na zakończenie udziału
w warsztatach.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia oceny warsztatów przez uczestników warsztatów za pomocą ankiet monitorujących na początku i na końcu warsztatów oraz dostarczenie ich przez Wykonawcę niezwłocznie po zakończeniu warsztatów (ankiety przygotowuje Wykonawca).
6. Rezultaty miękkie i wskaźniki rezultatu:
- nabycie umiejętności poruszania się po rynku pracy przez min. 85% os.;
- podniesienie umiejętności sporządzania dokumentów (np. CV) przez min. 85%;
- zwiększenie motywacji (do podjęcia pracy, dalszego kształcenia), wiary we własne możliwości, samooceny, przełamanie poczucia bezradności u min. 85% osób;
- zwiększenie umiejętności komunikacyjnych i radzenia sobie ze stresem przez 85% uczestników;
- zwiększenie świadomości społecznej wśród uczestników warsztatów o konieczności permanentnej edukacji;
- wymiana informacji, wiedzy i doświadczeń pomiędzy samymi uczestnikami projektu;
- poszerzenie możliwości nowych perspektyw rozwoju;
- podczas warsztatów uczestnicy otrzymają wsparcie konieczne do przełamywania stereotypów na temat płci oraz do radzenia sobie ze stereotypowymi reakcjami otoczenia.
7. Cena kursu powinna obejmować:
Wszelkie koszty niezbędne do jego zrealizowania, w tym m.in. koszty zajęć i materiałów szkoleniowych, dydaktycznych; wyłączając koszty wyżywienia i wynajmu sali (wyżywienie i zapewnienie sali dydaktycznej jest po stronie Zamawiającego), ubezpieczeń NNW dla każdego z uczestników.
Ponadto w cenie usługi Wykonawca zobowiązuje się do zbadania rezultatów miękkich za pomocą testów psychometrycznych przez psychologa na początku i na zakończenie udziału w projekcie,
a następnie przekazanie ich do biura projektu w formie raportu.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Organizacja i przeprowadzenie kursu zawodowego Kurs kierowcy kategorii C dla uczestników projektu Wieliszewska Akademia Przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opis:
Zakres usług:
1. Liczba osób objętych szkoleniem: jedna grupa 10-osobowa.
2. Miejsce szkolenia:
Zamawiający nie określa ściśle miejsca szkolenia, szkolenie odbywać się będzie na terenie powiatu legionowskiego lub powiatu nowodworskiego. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia sali, gdzie będzie przeprowadzane szkolenie dla danej grupy uczestników (sala-stanowiska kursowe, plac manewrowy, gdzie przeprowadzane są kursy zawodowe muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083-2006 z dnia 11 lipca 2006r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), nazwą działania oraz tytułem projektu.
3. Termin realizacji szkolenia: do dnia 31.08.2012 r.
4. Zakres tematyczny szkolenia:
Zamawiający skieruje 10 uczestników projektu na Kurs kierowcy kat. C w wymiarze 50 godzin. Program i liczba godzin szkolenia
w zakresie kursu prawo jazdy kat. C muszą być zgodne
z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów
(Dz. U. z 2005 r. Nr 217, poz. 1834 z późn. zm.) i obejmować: część teoretyczną, część praktyczną szkolenia oraz egzamin wewnętrzny.
5. Liczba godzin kursu:
Łącznie kurs trwa 50 godzin - 20 godzin teorii i 30 godzin ćwiczeń (godzina kursu zajęć teoretycznych liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut). Natomiast część praktyczna nauki jazdy powinna zostać ustalona indywidualnie z każdym kursantem.
6. Kadra dydaktyczna:
W zakresie prawo jazdy kat. C zajęcia prowadzone będą przez wykładowcę/instruktora, który posiada uprawnienia instruktora określone w art. 105 ust. 2 pkt 1-7 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz. 908, z późn. zm.) Wykonawca może zapewnić więcej wykładowców/instruktorów posiadających w/w uprawnienia.
W ramach szkolenia każdy z uczestników musi otrzymać niezbędne materiały dydaktyczne na własność: podręcznik lub skrypt tematyczny, notatnik (materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego wraz
z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 1 l lipca 2006r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), nazwą działania oraz tytułem projektu.
Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków. Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania kursu. Wykonawca dokona ubezpieczenia kursantów na podstawie imiennej listy sporządzonej przez Zamawiającego. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kopię polisy ubezpieczeniowej najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
7. Nabyte umiejętności praktyczne i uprawnienia:
Celem szkolenia jest uzyskanie kompetencji dla zwiększenia mobilności zawodowej oraz teoretyczne i praktyczne przygotowanie osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi w zakresie kategorii C prawa jazdy do egzaminu państwowego.
Cena kursu powinna obejmować: wszelkie koszty niezbędne do jego zrealizowania, w tym m.in. koszty zajęć teoretycznych, praktycznych, materiałów szkoleniowych, dydaktycznych, ubezpieczenia NNW dla każdego z uczestników; wyłączając koszty wyżywienia, badań lekarskich, psychotestów i egzaminu państwowego, które są po stronie Zamawiającego. Wykonawca po ukończeniu szkolenia ma obowiązek zapisania wszystkich uczestników kursu na jeden egzamin państwowy teoretyczno-praktyczny. Koszt egzaminu pokrywa Zamawiający. Termin egzaminu do 21.09.2012r.
W ramach szkolenia każdy z uczestników musi otrzymać niezbędne materiały dydaktyczne na własność: podręcznik lub skrypt tematyczny, notatnik (materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), nazwą działania oraz tytułem projektu.
8. Rodzaj zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji:
Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne
z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r. Nr 3 I, poz. 216 z późn. zm.).

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2012

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

292666 / 2010-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sokołów Podlaski (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Pracownik magazynowy z obsługą komputera i wózka widłowego dla 10 osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sokołowie Podlaskim.

148744 / 2010-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Otwocku - Otwock (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla 5 osób bezrobotnych w zakresie Spawacz gazowy i metodą MAG

275580 / 2011-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Pracy m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie usługi szkoleniowej pn. Kurs wizażu i stylizacji

132316 / 2013-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Radomia - Radom (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń z zakresu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w branży samochodowej dla uczniów/uczennic Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu w ramach projektu: Dobry zawód - lepsza przyszłość; zajęcia dla uczniów/uczennic radomskich szkół zawodowych w latach 2011-2013

406812 / 2012-10-18 - Inny: stowarzyszenie rejestrowe_związek stowarzyszeń_lokalna grupa działania

Związek Stowarzyszeń "Kurpsie Razem" - Myszyniec (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń w okresie od 15.10.2012r.-31.12.2012r. realizowanych w ramach projektu Sprawny urząd siłą samorządu lokalnego współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Poddziałanie 5.2.1. Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej

331532 / 2010-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sokołów Podlaski (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Opiekun osoby starszej, chorej i niepełnosprawnej w wymiarze 100 godzin zegarowych dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sokołowie Podlaskim.

391978 / 2014-11-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek miasta stołecznego Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów hobbystycznych dla młodzieży biorącej udział w projekcie Aktywny Targówek współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego- warsztat Zumby

304902 / 2012-08-20 - Inny: gminna samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garwolinie - Garwolin (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
na świadczenie usług szkoleniowych w ramach Projektu Od bierności do aktywności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII. Promocja Integracji Społecznej Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

86523 / 2011-03-16 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej-wymiar sprawiedliwości

Areszt Śledczy w Warszawie Białołęce - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie dwóch kursów przyuczających do pracy w zawodzie: murarz-tynkarz, glazurnik wraz z aktywizacją zawodową, dla skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Warszawie Białołęce, finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 1.3.4 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013, w związku z realizacją projektu Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.

270558 / 2012-07-25 - Inny: spółka kapitałowa

Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na usługi przeprowadzenia szkoleń w ramach Projektu Akademia Policyjna

377600 / 2013-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Góra Kalwaria - Góra Kalwaria (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Realizacja dodatkowych zajęć dla 205 uczniów klas IV-VI szkół w Czaplinku, Czersku, Brześcach i Kątach oraz uczniów klas I-III w Gimnazjum w Brześcach.

107331 / 2014-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Ostrów Mazowiecka (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych w 2014 roku dla uczestników projektu systemowego Twoja przyszłość w Twoich rękach, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowi Mazowieckiej współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII: Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie

228776 / 2014-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Powiecie Warszawskim Zachodnim - Ożarów Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie wyjazdowych warsztatów z elementami programu niezależnego funkcjonowania z niepełnosprawnością, kursem obsługi komputera, kursem wizażu, kursem przedsiębiorczości i zabiegami rehabilitacyjnymi dla osób niepełnosprawnych

106389 / 2014-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych - Sienno (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie 2 szkoleń grupowych i egzaminów dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Siennie w ramach projektu Wykwalifikowany uczeń to inwestycja w przyszłość projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

246030 / 2009-07-20 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu szkolenia Komunikacja w ramach Projektu pt. Doskonalenie zawodowe pracowników wymiaru sprawiedliwości finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego na podstawie Programu Funduszu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V - Dobre rządzenie, realizowanego zgodnie z umową o dofinansowanie numer POKL.05.03.00-00-02/08 z dnia 11 grudnia 2008r.

95908 / 2013-03-11 - Inny: Spółka prawa handlowego, w której Skarb Państwa posiada ponad 50% akcji

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń z zakresu zagadnień geodezji w projektach kolejowych dla pracowników Centrum Realizacji Inwestycji oraz Centrali Spółki.

167846 / 2009-05-26 - Inny: Instytucja Kultury

Narodowe Centrum Kultury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia ASPEKTY PRAWNE REALIZACJI DZIAŁAŃ KULTURALNYCH

39138 / 2015-02-21 - Podmiot prawa publicznego

Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla pracowników Laboratorium Inteligentnych Systemów Informatycznych (znak sprawy: szkolenia-6-2015).

75359 / 2009-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Żłobków m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie warsztatów dla rodziców/opiekunów w ramach projektu PL 0392.