Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

182854 / 2015-07-20 - Administracja samorządowa / Urząd Miasta Milanówka (Milanówek)

chłodnica c 330

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2015-05-19 pod pozycją 117860. Zobacz ogłoszenie 117860 / 2015-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 182854

Data publikacji: 2015-07-20

Nazwa: Urząd Miasta Milanówka

Ulica: ul. Kościuszki 45

Numer domu: 45

Miejscowość: Milanówek

Kod pocztowy: 05-822

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 7583061 w. 109

Numer faxu: 022 7248039

Adres strony internetowej: www.milanowek.pl

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 117860

Data wydania biuletynu: 2015-05-19

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2015

Pozycja ogłoszenia: 117860

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie zagospodarowania terenu Amfiteatru w Milanówku

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych na potrzeby zagospodarowania terenu Amfiteatru w Milanówku. Inwestycja zlokalizowana jest u zbiegu ul. Krótkiej i ul. Fiderkiewicza w Milanówku na dz. nr ew. nr 157, obręb 06-04. Nieruchomość znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej miasta. Działka budowlana jest zadrzewiona starodrzewem i stanowi własność Gminy. W ramach tego zadania Gmina Milanówek zamierza zagospodarować obiekt na cele rekreacyjno-sportowe w celu zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności Gminy Milanówek poprzez poszerzenie oferty turystycznej.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy opracować dokumentację projektową obejmującą zmianę sposobu użytkowania istniejącego obiektu na potrzeby nowo zaprojektowanych stref tematycznych. Planowane do wprowadzenia zmiany nie mogą naruszyć oryginalnej topografii terenu. Wszelkie zmiany architektoniczne należy wprowadzać w minimalnym, niezbędnym, stopniu.

W ramach realizacji zadania Wykonawca będzie zobowiązany do zaprojektowania i wykonania autorskiego obiektu z zastosowaniem elementów placu zabaw opartych i wykonanych na podstawie projektu na potrzeby tego konkretnego obiektu. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie nieszablonowych rozwiązań tj. m.in. bez użycia gotowych powszechnie dostępnych elementów placu zabaw itp. Zamawiający wymaga aby Wykonawca zaprojektował do wykonania urządzenia z materiałów naturalnych, a tylko w niezbędnym zakresie z innych materiałów, tak by spełniały one swoją funkcję, a jednocześnie pozostawały w zgodzie i podkreślały naturalne walory obiektu nawiązując do architektury i zagospodarowania Miasta Ogrodu. Powstałe zagospodarowanie terenu musi oznaczać się oryginalnością i niepowtarzalnością zastosowanych rozwiązań jednocześnie musi zachować charakter ekologiczny.

W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobligowany będzie wskazaniami Programu Funkcjonalno-Użytkowego - załącznik nr 1, który stanowi pełny opis niniejszego przedmiotu zamówienia zgodnie z którym Wykonawca zobowiązany będzie do zaprojektowania i wykonania zagospodarowania terenu amfiteatru obejmującego następujące strefy:
- Strefa sportowo - rekreacyjna I - umieszczona jest w północno - zachodniej części obiektu. Obszar przeznaczony na Strefę obejmuje minimum 260m2. Strefa składa się z dwóch głównych części: siłowni plenerowej i street workout;
- Strefa tenisa stołowego - umieszczona w sąsiedztwie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Fiderkiewicza. Obszar przeznaczony na Strefę to teren ok. 50m2;
- Strefa sportowo - rekreacyjna II - umieszczona jest w północno-zachodniej części obiektu, w pobliżu furtki wychodzącej na ul. Krótką. Obszar przeznaczony na strefę to minimum 50m2.
- Strefa wspinaczkowa - umieszczona bezpośrednio przy wejściu od strony ul. Krótkiej. Obszar przeznaczony na Strefę to ok. 900m2.
- Strefa botaniczna - umieszczona między strefą sportowo - rekreacyjną I a strefą zabawy w piasku. Obszar przeznaczony na strefę ok. 300m2.
- Strefa zabaw terenowych - umieszczona jest w centralnej części obiektu, w naturalnym zagłębieniu terenu. Obszar przeznaczony na Strefę to ok. 800m2.
- Strefa zjeżdżalni - umieszczona na wschodnim zboczu zagłębienia. Obszar przeznaczony na strefę ok. 50m2.
- Strefa zabawy z piaskiem - fabryka piasku. Strefa usytuowana w południowo-zachodniej części obiektu (obecnie teren boiska do koszykówki), o powierzchni ok. 1000m2.
- Strefa zabaw dla małych dzieci - umieszczona jest w południowej części obiektu, w pobliżu labiryntu Strefy zabawy w piasku. Obszar przeznaczony na Strefę ok. 300m2.
- Strefa rozproszona - interakcja z naturalnymi elementami środowiska, które można dowolnie interpretować w zależności od wyobraźni dzieci np. wspinaczka na drzewa, budowanie tam, gotowanie z roślin. Aktywność taka wspomaga rozwój ruchowy i zmysłowy u dzieci.

1. Wykonawca w ramach zleconych prac projektowych zobowiązany będzie do wykonania:
1) Prac przygotowawczych, a w ich zakresie:
a) sporządzenie inwentaryzacji zieleni;
b) sporządzenie inwentaryzacji zagospodarowania terenu wraz z sieciami uzbrojenia podziemnego;
c) uzyskania zaleceń ornitologicznych (jeśli konieczne);
d) uzyskania wszystkich niezbędnych opinii i uzgodnień w tym również
z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków;
e) uzyskanie warunków technicznych dla przebudowy niezbędnej infrastruktury technicznej;
f) pozyskanie aktualnych map numerycznych do celów projektowych;
g) wykonania innych pomiarów uzupełniających dla potrzeb projektowania
w tym m.in. badań geotechnicznych terenu.
2) Prac projektowych tj. opracowania:
a) projektu budowlano-wykonawczego spełniającego wymagania formalno - prawne niezbędne do dokonania zgłoszenia na prowadzenie robót budowlanych z uwzględnieniem warunków zawartych w opiniach i uzgodnieniach oraz szczegółowych wytycznych dla poszczególnych branż: energetycznej, wodno-kanalizacyjnej. Dla wykonania projektu Wykonawca zobowiązany jest również do uzyskania niezbędnych dokumentów, opinii
i uzgodnień koniecznych do otrzymania stosownych pozwoleń i uzgodnień wymaganych w ustawie Prawo budowlane;
- w ramach projektu budowlano-wykonawczego Wykonawca opracuje m.in. projekt oświetlenia terenu amfiteatru w tym wszelkie uzgodnienia w PGE, jeśli będzie istnieć taka konieczność, projekt przyłącza wodociągowego wraz z uzyskaniem warunków w MPWiK Sp. z o. o., projekt architektoniczno-budowlany z oceną techniczną obejmującą ocenę aktualnych warunków geologiczno-inżynierskich, projekt zagospodarowania terenu w tym m.in. projekt zieleni uzgodniony w Referacie Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią tut. Urzędu Miasta;
b) Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót;
c) kosztorysu powykonawczego;
d) projektu powykonawczego wraz z inwentaryzacją powykonawczą geodezyjną;
e) instrukcji obsługi i eksploatacji, dostarczenia atestów, certyfikatów itp.;
f) uzyskania wszelkich niezbędnych ekspertyz i dokumentów niezbędnych do prawidłowego zawiadomienia o rozpoczęciu robót budowlanych.
3) Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie do:
a) dokonania w imieniu i na rzecz Zamawiającego zgłoszenia robót do Starostwa Powiatowego w Grodzisku Mazowieckim na podstawie którego będzie można rozpocząć roboty budowlane;
b) zapewnienia obsługi geodezyjnej w tym do wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej;
c) przeszkolenia osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie utrzymania elementów zieleni i żywej architektury;
d) dokonania certyfikacji placu zabaw poprzez uzyskanie pozytywnej opinii;
e) udzielenia gwarancji przy czym w okresie trwania gwarancji Wykonawca będzie wykonywał prace konserwacyjne, co należy uwzględnić w cenie oferty;
f) wykonania tablic informacyjnych i promocyjnych zgodnie z obowiązującymi Wytycznymi dla beneficjentów w zakresie działań informacyjno-promocyjnych w ramach RPO WM 2007-2013.
Zamawiający zastrzega, iż Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z zasadami aktualnej wiedzy technicznej oraz obowiązującymi przepisami, a w szczególności z ustawą Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2013, poz. 1409 z późn. zm.), rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i form dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004r. Nr 202, poz. 2072), rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 roku w sprawie metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 roku, nr.130 poz.1389), oraz innych uwarunkowań prawnych regulujących projektowanie i realizację inwestycji budowlanych oraz ustawą z dnia 29 stycznia 2004r Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. 2013r. poz. 907 z późn. zm.), obowiązującymi Polskimi Normami ustalonymi przez Polski Komitet Normalizacyjny i innymi obowiązującymi przepisami w tym zakresie. Powyższe zostanie potwierdzone przez Projektanta w formie klauzuli o prawidłowości i kompletności opracowania projektowego.

Pozostałe uwagi i wytyczne Zamawiającego:

- Wykonawca musi uwzględnić, że wszystkie materiały niezbędne do realizacji zamówienia uzyska we własnym zakresie;
- Wykonawca zobowiązany będzie do uzgadniania wszelkich szczegółów dot. materiałów, aranżacji małej architektury na każdym etapie prac projektowych z Przedstawicielami Zamawiającego oraz przedstawi do akceptacji przygotowane projekty i po uzyskaniu pozytywnej opinii Zamawiającego przystąpi do zatwierdzenia przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i pozostałe instytucje oraz organy jeżeli to jest wymagane przepisami prawa;
- Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia konsultacji społecznych zaprojektowanego terenu;
- Zamawiający będzie informowany przez Wykonawcę o postępach prac projektowych przynajmniej dwa razy w miesiącu oraz na bieżąco, o występujących trudnościach, szczególnie przy uzyskiwaniu opinii i uzgodnień oraz ewentualnych brakach w danych wyjściowych do projektowania.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa winna spełniać następujące wymagania:
-być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć,
- służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych oraz do realizacji, na jej podstawie, pełnego zakresu robót budowlanych niezbędnego do ich wykonania, a następnie użytkowania obiektu zgodnie
z przeznaczeniem,
- określać technologię robót, użyte materiały i zastosowane urządzenia w sposób umożliwiający zachowanie uczciwej konkurencji. Powinna określać też parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii i urządzeń.

Forma przekazania dokumentacji:
- Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przedmiot zamówienia zarówno w formie:
1) tradycyjnych opracowań papierowych:
a) Projekt budowlano-wykonawczy w 5 egz.
b) Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót w 2 egz.
c) Przedmiary robót w 2 egz.
d) Kosztorys inwestorski w 2 egz.
e) Kosztorys powykonawczy w 2 egz.
2) w formie elektronicznej w 3 egz. (jeden egz. forma nieedytowalna, dwa egz. forma edytowalna) w postaci plików PDF oraz pakietu MS Office bądź jego odpowiedniku z możliwością edytowania i zapisywania, a także w postaci plików graficznych.
- Wykonawca dostarczy dokumentację wraz z wykazem dokumentacji oraz pisemnym oświadczeniem Projektanta, że dokumentacja projektu została wykonana zgodnie z umową, rozporządzeniem określającym zakres prac projektowych, obowiązującymi przepisami ustawy Prawo Budowlane, ustawy Prawo zamówień publicznych oraz normami i że dokumentacja zostaje wydana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, do siedziby Zamawiającego ul. Spacerowa 4, I piętro na koszt własny.
Dokumentem potwierdzającym przyjęcie przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia będzie protokół zdawczo-odbiorczy podpisany przez obie strony.
Wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie, o którym mowa wyżej stanowią integralną część protokołu zdawczo-odbiorczego. Protokół zostanie podpisany przez upoważnionych przedstawicieli Stron, po sprawdzeniu i weryfikacji dokumentacji przez Zamawiającego.
4) Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia nadzoru nad prowadzonymi pracami przy realizacji inwestycji oraz obecności w terenie nie mniej niż dwa razy w miesiącu w czasie prowadzenia robót budowlanych w ramach wynagrodzenia obowiązującego za realizację niniejszego zamówienia.
5) Sprawowanie nadzoru autorskiego przez projektanta opracowującego dokumentację projektową będzie odbywać się m.in. poprzez:
a) wykonywanie czynności przewidzianych prawem budowlanym,
b) udział w komisjach i naradach technicznych (jeżeli będą niezbędne),
c) udział w odbiorach robót budowlanych,
d) aktualizację dokumentacji dla potrzeb kontynuowania prac budowlanych,
e) stwierdzenia w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem,
f) uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej.
6) Prawa autorskie
a) Wykonawca przeniesie nieodpłatnie (w ramach zawartej umowy) na Zamawiającego całość praw autorskich majątkowych w zakresie dokumentacji projektowej oraz własność kompletnej dokumentacji projektowej, w tym również prawo wykonywania autorskich praw zależnych.
b) W ramach zamówienia Wykonawca wyraża zgodę w szczególności na:
- w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu - wytwarzanie bez żadnych ograniczeń ilościowych określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego, optyczną, laserową oraz techniką cyfrową, przez wprowadzania do pamięci komputera (w tym RAM, twardy dysk i serwer), w sieciach informatycznych - w tym typu Internet i Intranet - w szczególności on-line;
- w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono - wprowadzenie do obrotu bez ograniczeń ilościowych, użyczenie lub najem oryginału lub egzemplarzy na dowolnym nośniku, na którym utwór utrwalono;
- w zakresie rozpowszechniania utworu w sposób inny niż określony w tiret drugie - publiczne wykonywanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawania i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie utworu, w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w tym w szczególności za pośrednictwem sieci informatycznych - typu Internet lub Intranet, on-line, na stronach internetowych oraz w ramach komunikacji na życzenie;
- w zakresie modyfikacji całości lub części utworu - prawo do korekt, zmian, przeróbek, prawo do łączenia całości lub fragmentów z innymi utworami.
2.Wykonawca w ramach zleconych robót budowlanych zobowiązany będzie do wykonania wszelkich niezbędnych robót mających na celu zagospodarowanie terenu Amfiteatru poprzez wykonanie w/w stref tematycznych m.in.:
1) Przygotowanie terenu tj. jego niwelację, demontaż istniejących urządzeń i obiektów m.in. boiska.
2) Zagospodarowanie terenu zielenią i elementami żywej architektury, w zakresie czego Wykonawca będzie zobowiązany m.in. do:
a) usunięcia samosiewów i przerośniętych krzewów w celu uporządkowania struktury przestrzennej terenu,
b) wykonania zaprojektowanych nasadzeń.
3) W ramach zagospodarowania elementami małej architektury, Zamawiający wymaga wykonania uprzednio zaprojektowanych rozwiązań, w tym w szczególności:
a) ławek parkowych (ozdobne, stylizowane, drewniane siedzisko) w odpowiedniej liczbie,
b) stoły i siedziska,
c) stoły do gry w szachy,
d) koszy parkowych w odpowiedniej liczbie,
e) telefon podwórkowy,
f) latarni (ozdobne, stylizowane) w odpowiedniej liczbie,
g) altany oraz palisad ewentualnie pergoli lub krat podtrzymujących pnącza, nawiązujących do stylu reszty zaprojektowanych elementów małej architektury,
h) stojaków na rowery również nawiązujących do stylu ww. elementów małej architektury, w odpowiedniej liczbie.
4) Wykonanie m.in. ścieżek, oświetlenia, przyłącza wodociągowego oraz zamontowanie zaprojektowanych i dostarczonych uprzednio urządzeń.
Zamawiający zastrzega, że projekt zagospodarowania terenu winien zawierać również inne elementy konieczne do realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia nie uwzględnione w PFU oraz powyższym opisie przedmiotu zamówienia. Zagospodarowanie terenu powinno być spójne architektonicznie, stosownie eksponować strefy tematyczne, zapewniać niezbędną komunikację pieszą, zapewniać dostateczną ilość miejsca do odpoczynku, spełniać warunki ochrony ppoż. itp.. Wykonawca zobowiązany będzie do stosowania materiałów estetycznych, trwałych, odpornych na warunki atmosferyczne, łatwych do czyszczenia i konserwacji, funkcjonalnych oraz stosownych do funkcji obiektu.

Zamawiający zastrzega, że wszystkie urządzenia rekreacyjno-sportowe niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia uprzednio zaprojektowane muszą spełniać wymogi wynikające z Polskich i Europejskich Norm odnoszących się do wyposażenia publicznych placów zabaw oraz określających wymogi dla bezpiecznej nawierzchni na placach zabaw i posiadać certyfikaty zgodności z Polską i Europejską Normą wydaną przez akredytowaną jednostkę certyfikującą tj.:
- z grupy PN-EN 1176 ( ich europejska wersja EN 1176) odnoszącą się do wyposażenia publicznych placów zabaw oraz określającą wymogi dla bezpiecznej nawierzchni na placach zabaw:
- PN-EN 1176-1:2009 Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie. Część 1: Ogólne wymagania bezpieczeństwa i metody badań
- PN-EN 1176-2:2009 Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie. Część 2: Dodatkowe wymagania bezpieczeństwa i metody badań huśtawek
- PN-EN 1176-3:2009 Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie. Część 3: Dodatkowe wymagania bezpieczeństwa i metody badań zjeżdżalni
- PN-EN 1176-4:2009 Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie. Część 4: Dodatkowe wymagania bezpieczeństwa i metody badań kolejek linowych
- PN-EN 1176-5:2009 Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie. Część 5: Dodatkowe wymagania bezpieczeństwa i metody badań karuzeli
- PN-EN 1176-6:2009 Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie. Część 6: Dodatkowe wymagania bezpieczeństwa i metody badań urządzeń kołyszących
- PN-EN 1176-7:2009 Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie. Część 7: Wytyczne instalowania, sprawdzania, konserwacji i eksploatacji
- PN-EN 1176-10:2009 Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie. Część 10: Dodatkowe wymagania bezpieczeństwa i metody badań całkowicie obudowanych urządzeń do zabaw
- PN-EN 1176-11:2009 Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie. Część 11: Dodatkowe wymagania bezpieczeństwa i metody badań sieci przestrzennej.
- PN-EN 14974: 2007 Urządzenia dla użytkowników sprzętu rolkowego - wymagania bezpieczeństwa i metody badań.
- Norma dotycząca metod badań właściwości amortyzujących nawierzchni na placach zabaw:
- PN-EN 1177:2009 ( ich europejska wersja EN 1177) Nawierzchnie placów zabaw amortyzujące upadki. Wyznaczanie krytycznej wysokości upadku.

Wykonawca realizujący zamówienie przed odbiorem robót zobowiązany będzie przekazać wszelkie dokumenty potwierdzające zgodne z przepisami wykonanie zamówienia, a w szczególności:

- informację identyfikującą producenta,
- dokumentację techniczną, w której wskazane będzie w jaki sposób sprzęt lub nawierzchnia zostały wyprodukowane (musi być zawarta informacja o konstrukcji urządzenia, jego wymiarach, użytych materiałach, farbach i lakierach i z listą zalecanych części zamiennych, a także data produkcji),
- instrukcję obsługi, włącznie z danymi na temat bezpiecznych odległości pomiędzy urządzeniami (najlepiej w formie graficznej), informacje o zasadach kontroli i konserwacji,
- certyfikaty, badania i inne dokumenty potwierdzające zgodność sprzętu z normami PN-EN 1176 lub PN-EN 1177 (jako minimum Wykonawca powinien przekazać pisemne potwierdzenie kompletności wykonania prac objętych zamówieniem).
Wszystkie urządzenia zabawowe muszą posiadać:

- aktualny Certyfikat Zgodności z PN-EU;
- tabliczkę znamionową urządzenia, która powinna podawać informacje o producencie, dacie produkcji, nazwie urządzenia i numerze normy, zgodnie z którą urządzenie wyprodukowano. Osobno powinien być zaznaczony poziom gruntu;
- kartę techniczną urządzenia;
- instrukcję użytkowania;
- instrukcję konserwacji.

5) Wykonawca zobowiązany będzie wykonać i zamontować przy wejściu na teren placu tablice:

a) informacyjną - z regulaminem określającym zasady użytkowania placu zabaw, zasady zabawy na placu zabaw, najlepiej w formie rysunkowej, zrozumiałej dla wszystkich dzieci. Nie należy umieszczać na regulaminie zakazu zabawy dla dzieci poniżej 3 roku życia - jest to łamanie praw dziecka;
b) porządkową z informującą o zarządcy terenu, położeniu najbliższego telefonu, numerach telefonów alarmowych, numerach kontaktowych do właściciela lub zarządcy placu zabaw w celu powiadomienia o zniszczeniach lub awarii.
Zamawiający dopuszcza wykonanie jednej tablicy zawierającej wszystkie powyżej określone informacje.

6) Pozostałe uwagi i wytyczne Zamawiającego:

- Przedmiot zamówienia będzie realizowany w sposób ciągły;
- Zamawiający nie wskazuje i nie zapewnia placu dla zaplecza technicznego. Teren zaplecza Wykonawca zagospodaruje we własnym zakresie i na własny koszt. Zamawiający udostępni punkt poboru energii elektrycznej oraz wskaże Wykonawcy punkt poboru wody. Rozliczenia z Wykonawcą za zużytą energię będą odbywać się na podstawie wskazań licznika. Punkt poboru wody należy do Ośrodka Pomocy Społecznej, wszelkie kwestie związane z jej poborem, a także rozliczeniem należy uzgodnić z Kierownikiem OPS;
- Zakres prac niezbędnych do wykonania musi być zgodny z Programem Funkcjonalno-Użytkowym;
- Prace składające się na przedmiot zamówienia należy wykonać z należytą starannością, zgodnie obowiązującymi polskimi normami i przepisami prawa, dokumentacją projektową zasadami współczesnej wiedzy technicznej oraz pozwoleniami i uzgodnieniami dokonanymi przed i w trakcie realizacji robót;
- Materiały stosowane przez Wykonawcę podczas realizacji przedmiotu umowy powinny odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie zgodnie z art. 10 ustawy Prawo budowlane oraz przepisami ustawy o wyrobach budowlanych jakościowym i gatunkowym wymaganiom określonym w PFU;
- Wykonawca zobowiązany będzie do odpowiedniego oznakowania terenu nieruchomości, na której prowadzone będą roboty;
- Wykonawca będzie odpowiedzialny za bezpieczeństwo w obrębie prowadzonej inwestycji od chwili rozpoczęcia robót, aż do zakończenia prac;
- Na terenie prowadzenia robót należy zabezpieczyć wszystkie drzewa, które znajdują się w miejscach gdzie może nastąpić ich uszkodzenie.

3. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy będzie wynagrodzeniem ryczałtowym. Wynagrodzenie obejmuje całość kosztów robót oraz pozostałe wydatki niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia. Wynagrodzenie Wykonawcy zostanie wypłacone w następujący sposób:
- pierwsza faktura po wykonaniu dokumentacji projektowej oraz dokonaniu odbioru dokumentacji potwierdzonego protokołem zdawczo-odbiorczym i uzyskaniu zgłoszenia do nadzoru budowlanego o wysokości 95% cenę podanej w ofercie jako wartość cenowa dokumentacji projektowej.

- druga faktura po odbiorze częściowym robót na poziomie ok. 60% zaangażowania wartości umowy w części dotyczącej robót budowlanych

- trzecia faktura po zaangażowaniu kolejnych ok. 35% wartości umowy w części dotyczącej robót budowlanych oraz po podpisaniu protokołu odbioru robót częściowego.

- czwarta faktura po przedłożeniu dokumentacji powykonawczej w tym certyfikacji placu zabaw i podpisaniu bezusterkowego protokołu odbioru końcowego na poziomie 10% wartości umowy (5% za dokumentację projektową i 5% za wykonane roboty budowlane) przy czym faktura ta musi być złożona najpóźniej do dnia 25 września 2015 r.

4. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji jakości na przedmiot zamówienia tj. na wykonane roboty budowlane na okres min. 24 miesięcy licząc od dnia podpisania końcowego protokołu odbioru robót oraz końcowego protokołu zdawczo-odbiorczego dokumentacji powykonawczej bez zastrzeżeń przez obie Strony. Na wbudowane materiały udziela się gwarancji zgodnie z okresem obowiązywania wskazanym przez Producenta.


Przedstawione w programie funkcjonalno - użytkowym, wskazania na konkretne materiały z podaniem producenta, należy traktować jako przykładowe, ze względu na zasady ustawy Pzp, a zwłaszcza art. 29. Oznacza to, że Wykonawcy mogą zaproponować materiały inne niż wyszczególnione w programie funkcjonalno - użytkowym, które jednak nie prowadzą do zmiany technologii.

Kody CPV:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia: 375353009

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452362105 (Wyrównywanie nawierzchni placów zabaw dla dzieci)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452238004 (Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji)

Kod trybu postepowania: PO

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pt. Zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności Gminy Milanówek poprzez poszerzenie oferty turystycznej współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Nazwa wykonawcy: Firma RUTKOWSKI Tadeusz Rutkowski

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Krzywdy Rzewuskiego 50

Miejscowość: Pruszków

Kod pocztowy: 05-800

ID województwa: 6

Województwo / kraj: mazowieckie

Data udzielenie zamówienia: 20/07/2015

Liczba ofert: 1

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 1125000,00

Cena wybranej oferty: 1453860,00

Cena minimalna: 1453860,00

Cena maksymalna: 1453860,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

268260 / 2014-08-12 - Inny: Agencja Wykonawcza

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział Regionalny w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej przebudowy pomieszczeń biurowych zlokalizowanych na parterze i pierwszym piętrze budynku przy ul. Wolnej Wszechnicy 5 w Warszawie wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek internatowy dla tymczasowego zakwaterowania żołnierzy zawodowych i uzyskania pozwolenia na budowę oraz wykonaniem robót budowlanych w zakresie objętym dokumentacją projektową.

173565 / 2014-08-12 - Inny: Jednostka organizacyjna MON

Stołeczny Zarząd Infrastruktury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Sprawa 54/2014 Wykonanie PI i DPK dla adaptacji bud. nr 60 na kaplice oraz siedzibę Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego w Warszawie

227887 / 2008-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego i materiałów do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, dla budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej relacji Ostrołęka - Wyszków na odcinku od ronda im. Jana Radomskiego na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Warszawy i ul. Goworowskiej w Ostrołęce do węzła Turzyn, z drogą krajową nr 8 na terenie powiatów ostrołęckiego i wyszkowskiego, województwa mazowieckiego. - nr postępowania 194/08.

10771 / 2016-02-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd m. st. Warszawy dla Dzielnicy Praga Południe - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej termomodernizacji budynku Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi nr XCIX przy ul. Fundamentowej 38/42 oraz termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 141 przy ul. Szaserów 117 w Warszawie

148164 / 2009-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Dzielnica Białołęka m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowo-budowlanej, wykonawczej i kosztorysowej na budowę budynku komunalnego przy ul. Marywilskiej w Warszawie.

5103 / 2014-01-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy dla Dzielnicy Wesoła - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO ORAZ DOKUMENTACJI KOSZTORYSOWEJ NA BUDOWĘ 6-7 ODDZIAŁOWEGO PRZEDSZKOLA WRAZ Z ODDZIAŁEM ŻŁOBKOWYM W OSIEDLU STARA MIŁOSNA

105158 / 2014-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Pruszków - Pruszków (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowej budowy obiektów oświatowo - sportowych Żbików - Bąki: część A - budynku szkoły podstawowej, część B - budynku żłobka i przedszkola.

77143 / 2010-04-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Błędowie - Błędów (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej na budynek Urzędu Gminy w Błędowie

218817 / 2012-10-15 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Agencja Rynku Rolnego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Usługa zabudowy powierzchni wystawienniczej podczas targów Polagra Food 2012.

317677 / 2008-11-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Legionowo (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
projekt budowy Komendy Powiatowej Państwowej Srtraży Pożarnej w Legionowie

96374 / 2016-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd m. st. Warszawy dla Dzielnicy Praga Południe - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych inwestycji pod nazwą Wybudowanie sportowej hali łukowej przy Szkole Podstawowej nr 143 w Warszawie przy al. Stanów Zjednoczonych

164987 / 2012-07-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Pruszków - Pruszków (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie projektu budowlano - wykonawczego przystosowania koryta rzeki Utraty do zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego na odcinku od mostu pod ul. Bolesława Prusa do jazu na rzece w Pruszkowie.

307572 / 2012-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Żłobków m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego w ramach zadania inwestycyjnego pt. Modernizacja Żłobka nr 29 przy ul. Nike 6 w Warszawie - II procedura.

169660 / 2010-06-16 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Sąd Okręgowy - Radom (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji technicznej wraz ze specyfikacją techniczną i kosztorysem inwestorskim na przebudowę i adaptację pomieszczeń biurowych i sali rozpraw na bezpieczną salę rozpraw, adaptację pomieszczeń biurowych konwoju z dostosowaniem do nowej funkcji oraz wykonanie projektu aranżacji łazienek i toalet wraz z przebudową wszystkich instalacji w obrębie objętym dokumentacją w budynku Sądu Okręgowego, ul. Piłsudskiego 10, 26 - 600 Radom

45196 / 2009-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy dla Dzielnicy Wesoła - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO ORAZ DOKUMENTACJI KOSZTORYSOWEJ NA BUDOWĘ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W OS. STARA MIŁOSNA

201512 / 2012-06-14 - Inny: Jednostka organizacyjna MON

Stołeczny Zarząd Infrastruktury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie programu inwestycji wraz z ekspertyzą techniczną p.poż. i dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania: Przebudowa budynku nr 33 z dostosowaniem do obowiązujących przepisów p.poż. w kompleksie wojskowym przy ul. Żwirki i Wigury 9/13 w Warszawie

160918 / 2010-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto st. Warszawa Dzielnica Praga Północ - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowej wielobranżowej budowlano-wykonawczej remontu pomieszczeń oraz terenu zewnętrznego Przedszkola nr 183 przy ul. Jagiellońskiej 28, 03-719 Warszawa.

267824 / 2015-10-09 - Uczelnia publiczna

Wojskowa Akademia Techniczna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
SPORZĄDZENIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO - KOSZTORYSOWEJ NA TERMOMODERNIZACJĘ BUDYNKÓW NR 54 I 68

11926 / 2015-01-16 - Inny: Państwowa osoba prawna

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie projektu budowlanego dla trzech nowych ośrodków radiolokacyjnych MSSR Mode S w lokalizacjach: Mściwuje, Dąbrowica oraz Skotniki

147846 / 2009-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Pruszków - Pruszków (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
wykonanie projektu budowlano - wykonawczego przebudowy klatki schodowej oraz kuchni w Przedszkolu Miejskim nr 15 przy ulicy Dębowej w Pruszkowie

314616 / 2011-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie projektu technicznego przebudowy budynku biurowego położonego w Warszawie przy ul. Starynkiewicza 7/9