Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

376880 / 2011-11-14 - / Gmina Myszków (Myszków)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2011-11-09 pod pozycją 372600. Zobacz ogłoszenie 372600 / 2011-11-09 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 376880

Data publikacji: 2011-11-14

Nazwa: Gmina Myszków

Ulica: ul. Kościuszki 26

Numer domu: 26

Miejscowość: Myszków

Kod pocztowy: 42-300

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: (34) 313 26 82 w. 145

Numer faxu: (34) 313 50 29

Regon: 15139849700000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 372600

Data wydania biuletynu: 2011-11-09

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.3

Przed wprowadzeniem zmainy:
7.Dostawa i montaż kompletnego systemu chłodniczego ziębniczego tafli lodowiska, w tym również ułożenie folii izolacyjnej i izolacji termicznej.Kompletny system chłodniczy ziębniczy tafli płyty lodowiska o wymiarach 17,0 x 28,0m winien być wykonany z paneli aluminiowych wyposażonych w kolektory zasilające i powrotne o długości stanowiącej o szerokości modułu paneli zaleca się długość 0,8-1,2m oraz szeregu rur chłodniczych wykonanych z aluminium o długości nieprzekraczającej 6m z uwagi na składowanie elementów rozbieralnych. Instalacja winna być wyposażona w skuteczny system odpowietrzania. Zastosowanie rur aluminiowych wynika z dużej przewodności termicznej aluminium, z czym jest związana wysoka sprawność układu. Średnica rury winna wynikać z zastosowanego systemu zaleca się średnicę 18-20mm. Rozstaw osiowy rur wg zastosowanego systemu zaleca się 60 -70mm. Do równego rozłożenia rur wzdłużnych w każdym module winny być zastosowane profile dystansujące czyli tzw. grzebienie. Każdy panel winien być wyposażony w dwa kolektory zasilające i w dwa kolektory powrotne, w taki sposób aby w ramach jednego panelu istniały dwa układy hydrauliczne z przesuniętymi względem siebie przewodami chłodniczymi o połowę rozstawu tych przewodów, w każdym z układów. Zasilanie czynnikiem chłodniczym winno być realizowane w taki sposób aby w dwóch odrębnych układach powstał przepływ przeciwprądowy dla wyrównania temperatury na całej powierzchni lodowiska. Orurowanie chłodnicze z rurek aluminiowych winno mieć zainstalowane przeguby w celu połączenia pojedynczych rur w każdym z modułów ,co ma umożliwiać wielokrotne składanie i rozkładanie rur przy zapewnieniu szczelności połączeń. Przegub przepływowy dzięki swej budowie pełni także funkcję konstrukcji, zapewniając odpowiedni rozstaw poszczególnych przewodów w orurowaniu. Cały przegub powinien zajmować przestrzeń nie większą niż rozstaw osiowy rur systemu ziębniczego dzięki czemu cała powierzchnia płyty lodowiska jest chłodzona równomiernie. Nie dopuszcza się łączenia rur kolektorów za pomocą złączy kołnierzowych. Przewody ziębnicze muszą charakteryzować się wytrzymałością na ciśnienie min 3 bary. Lodowisko ma być posadowione na istniejącym podłożu poliuretanowym w kompleksie Moje boisko - Orlik 2012. Rury winny być ułożone na warstwie izolacyjnej zabezpieczającej przed przemarzaniem do gruntu. Izolację należy wykonać z foli budowlanej o grubości min. 0,5mm oraz styroduru min. EPS300 o grubości min. 3cm. Lodowisko powinno prawidłowo funkcjonować w temperaturze powietrza do +10C oraz prędkości wiatru do 1m/s przy promieniowaniu słonecznym rozproszonym. Materiały użyte do elementów systemu chłodniczego winny być oznaczone znakiem budowlanym zgodnie z art. 5 ust.1 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych Dz. U. Nr 92, poz. 881 z późniejszymi zmianami i posiadać wymagane odpowiednimi przepisami dokumenty świadczące o dopuszczeniu ich do obrotu

Po wprowadzeniu zmiany:
7. Dostawa i montaż kompletnego systemu chłodniczego (ziębniczy) tafli (płyty) lodowiska o wymiarach 17,0 x 28,0m winien być wykonany z paneli aluminiowych wyposażonych w kolektory zasilające i powrotne o długości stanowiącej o szerokości modułu paneli (zaleca się długość 0,8-1,2m) oraz szeregu rur chłodniczych wykonanych z aluminium o długości nieprzekraczającej 6m (z uwagi na składowanie elementów rozbieralnych). Instalacja winna być wyposażona w skuteczny system odpowietrzania. Zastosowanie rur aluminiowych wynika z dużej przewodności termicznej aluminium, z czym jest związana wysoka sprawność układu. Średnica rury winna wynikać z zastosowanego systemu (zaleca się średnicę 18-20mm). Rozstaw osiowy rur wg zastosowanego systemu (zaleca się 60 -70mm). Do równego rozłożenia rur wzdłużnych w każdym module winny być zastosowane profile dystansujące czyli tzw. grzebienie. Każdy panel winien być wyposażony w dwa kolektory zasilające i w dwa kolektory powrotne, w taki sposób aby w ramach jednego panelu istniały dwa układy hydrauliczne z przesuniętymi względem siebie przewodami chłodniczymi o połowę rozstawu tych przewodów, w każdym z układów. Zasilanie czynnikiem chłodniczym winno być realizowane w taki sposób aby w dwóch odrębnych układach powstał przepływ przeciwprądowy dla wyrównania temperatury na całej powierzchni lodowiska. Orurowanie chłodnicze z rurek aluminiowych winno mieć zainstalowane przeguby w celu połączenia pojedynczych rur w każdym z modułów ,co ma umożliwiać wielokrotne składanie i rozkładanie rur przy zapewnieniu szczelności połączeń. Przegub przepływowy dzięki swej budowie pełni także funkcję konstrukcji, zapewniając odpowiedni rozstaw poszczególnych przewodów w orurowaniu. Cały przegub powinien zajmować przestrzeń nie większą niż rozstaw osiowy rur systemu ziębniczego dzięki czemu cała powierzchnia płyty lodowiska jest chłodzona równomiernie. Nie dopuszcza się łączenia rur kolektorów za pomocą złączy kołnierzowych. Przewody ziębnicze muszą charakteryzować się wytrzymałością na ciśnienie min 3 bary. Lodowisko ma być posadowione na istniejącym podłożu poliuretanowym w kompleksie Moje boisko - Orlik 2012. Rury winny być ułożone na warstwie izolacyjnej zabezpieczającej przed przemarzaniem do gruntu. Izolację należy wykonać z foli budowlanej o grubości min. 0,5mm oraz styroduru min. EPS300 o grubości min. 3cm. Lodowisko powinno prawidłowo funkcjonować w temperaturze powietrza do +10C oraz prędkości wiatru do 1m/s przy promieniowaniu słonecznym rozproszonym. Zmawiający dopuszcza systemy lodowisk aluminiowych, w których poszczególne segmenty są montowane i uszczelniane na miejscu wykonania lodowisk. Materiały użyte do elementów systemu chłodniczego winny być oznaczone znakiem budowlanym zgodnie z art. 5 ust.1 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881 z późniejszymi zmianami) i posiadać wymagane odpowiednimi przepisami dokumenty świadczące o dopuszczeniu ich do obrotu.

Miejsce składania: II.1.3.

Przed wprowadzeniem zmainy:
8. Dostawa i montaż band okalających taflę lodowiska. Bandy okalające taflę lodowiska winny być wykonane jako konstrukcja stalowa ocynkowana ogniowo, z konstrukcją główną profilu, którego wymiary przekroju zapewniają sztywność band, wypełnienie pola pomiędzy profilami z płyt pełnych litych z tworzyw sztucznych zalecana płyta z HDPE w kolorze białym o grubości min. 8mm. Wysokość band min 1,2m, promień w narożnikach bandy 4,5 - 6,0m. Listwy okopowe z tworzywa sztucznego zalecane HDPE w kolorze żółtym. Poręczówka band z tworzywa sztucznego zalecane HDPE w kolorze niebieskim. Dwie bramki wejściowa/wyjściowa dla łyżwiarzy o szerokości min 0,9m winny znajdować się w miejscach wskazanych przez Zamawiającego w projekcie zagospodarowania terenu do funkcjonowania lodowiska. Bramka wjazdowa w bandach dla urządzenia pielęgnacyjnego o szerokości 3 - 4,0m zalecana 4,0m winna znajdować się w miejscu określonym w projekcie zagospodarowania terenu. Materiały użyte do wykonania band winny być oznaczone znakiem budowlanym zgodnie z art. 5 ust.1 ustawy o wyrobach budowlanych Dz. U. Nr 92, poz. 881 z późniejszymi zmianami i posiadać wymagane odpowiednimi przepisami dokumenty świadczące o dopuszczeniu ich do obrotu

Po wprowadzeniu zmiany:
8.Dostawa i montaż band okalajacych taflę lodowiska.Bandy okalające taflę lodowiska winny być wykonane jako konstrukcja stalowa ocynkowana ogniowo lub jako konstrukcja aluminiowa lub w konstrukcji mieszanej (np. brama dla urządzenia do pielęgnacji tafli lodowiska oraz bramki (furtki ) dla łyżwiarzy wykonana w konstrukcji stalowej), z konstrukcją główną profilu, którego wymiary przekroju zapewniają sztywność band, wypełnienie pola pomiędzy profilami z płyt pełnych (litych) z tworzyw sztucznych (zalecana płyta z HDPE) w kolorze białym o grubości min. 8mm. Wysokość band min 1,2m, promień w narożnikach bandy 4,5 - 6,0m. Listwy okopowe z tworzywa sztucznego (zalecane HDPE) w kolorze żółtym. Poręczówka band z tworzywa sztucznego (zalecane HDPE) w kolorze niebieskim. Dwie bramki wejściowa/wyjściowa dla łyżwiarzy o szerokości min 0,9m winny znajdować się w miejscach wskazanych przez Zamawiającego w projekcie zagospodarowania terenu do funkcjonowania lodowiska. Bramka wjazdowa w bandach dla urządzenia pielęgnacyjnego o szerokości 3 - 4,0m (zalecana 4,0m) winna znajdować się w miejscu określonym w projekcie zagospodarowania terenu. Materiały użyte do wykonania band winny być oznaczone znakiem budowlanym zgodnie z art. 5 ust.1 ustawy o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881 z późniejszymi zmianami) i posiadać wymagane odpowiednimi przepisami dokumenty świadczące o dopuszczeniu ich do obrotu.

Podobne przetargi