145805 / 2013-07-17 - Inny: Państwowe Gospodarstwo Lesne Lasy Państwowe / Nadleśnictwo Tuszyma (Tuszyma)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ NA BUDOWĘ SYSTEMU OBSERWACJI OBSZARÓW LEŚNYCH NADLEŚNICTWA TUSZYMA PRZY POMOCY URZĄDZEŃ WIZYJNYCH, W CELU WYKRYWANIA POŻARÓW LASU I PRZEKAZYWANIA INFORMACJI O ICH WYKRYCIU.
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: opracowanie dokumentacji projektowej na budowę systemu obserwacji obszarów leśnych Nadleśnictwa Tuszyma przy pomocy urządzeń wizyjnych, w celu wykrywania pożarów lasu i przekazywania informacji o ich wykryciu.
Przedmiot zamówienia w zakresie realizacji prac projektowych obejmuje:
1. Przedstawienie i uzgodnienie z Zamawiającym koncepcji projektowej, która będzie stanowiła podstawę do wykonania dokumentacji projektowo - kosztorysowej na potrzeby realizacji przedmiotowego zadania.
2. Uzyskanie mapy do celów lokalizacyjnych i mapy do celów projektowych oraz wszystkich, niezbędnych dla opracowania kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskania pozwolenia na budowę (lub dokonania zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę), wymaganych prawem i przepisami decyzji administracyjnych, warunków technicznych, uzgodnień opinii i sprawdzeń dokumentacji projektowej.
3. Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej (we wszystkich branżach) na realizację robót nie wymagających pozwolenia na budowę (jeżeli będzie taka możliwość) wraz ze zgłoszeniem do Urzędu.
4. Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej (we wszystkich branżach) na realizację robót wymagających decyzji pozwolenia na budowę wraz z uzyskaniem takiej decyzji.
5. Opracowanie projektu wykonania Punktu Alarmowo - Dyspozycyjnego w Nadleśnictwie Tuszyma - meble i stanowisko pracy obserwatora, ergonomiczne usytuowanie monitorów i pulpitu manipulacyjnego dla obserwatora.
4.2 Potrzeby i wymagania Zamawiającego w zakresie opracowania dokumentacji projektowej:
4.2.1. Każdy drzewostan nadleśnictwa powinien być obserwowany przynajmniej z jednego punktu obserwacji naziemnej,
4.2.2. Minimalna powierzchnia lasów dla których należy projektować punkty obserwacyjne wynosi 2000 ha.
4.2.3. Zestawy telewizji użytkowej (przemysłowej), stosowane do obserwacji terenów leśnych, powinny pozwalać na obserwację lasów w promieniu 15 km (miejscami do 20 km) zależnie od umiejscowienia kamery, wysokości punktu obserwacji, ukształtowania terenu i lokalnej przejrzystości powietrza. Ich szczegółowe parametry techniczne to:
a. wszystkie elementy zestawu powinny zapewniać prawidłową pracę w temperaturach
otoczenia -5st.C - +50st.C. Elementy montowane na zewnątrz budynków powinny również
gwarantować właściwą pracę przy pełnym zakresie wilgotności względnej powietrza
(0-100%) i być odporne na opady atmosferyczne;
b. zastosowana głowica musi pozwalać na ruch kamery n-360st. w kierunku poziomym i od -
10st. do +5st. w kierunku pionowym;
c. zestaw winien umożliwiać określenie poziomego kierunku obserwacji z dokładnością 0,1st.;
d. w zestawach powinny być zastosowane kamery zapewniające prawidłową obserwację
przy dużym kontraście oświetlenia nieba i lasu oraz przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych typu zamglenie, zadymienie, zmrok;
e. zestaw kamery i obiektywu o zmiennej ogniskowej powinien być tak dobrany, aby przy
maksymalnej ogniskowej poziomy kąt obserwacji wynosił około 1° dla kamery o
podstawowej rozdzielczości. Dla kamer full HD oraz kamer cyfrowych kąt ten może być
większy, proporcjonalnie do wzrostu rozdzielczości kamery;
f. obiektywy powinny mieć zmienną ogniskową o co najmniej 10-krotnej wielkości zmiany, zestaw powinien umożliwić identyfikację szczegółu o wym. 0,5 x 0,5 m z odległości min. 10 km;
g. osoba obsługująca zestaw telewizyjny powinna obserwować teren na monitorze o
przekątnej minimum 20 cali,
i. osoba obsługująca powinna mieć możliwość pełnego sterowania kamerą (kierunek
poziomy i pionowy, ogniskowa, ostrość) oraz odczytu kąta obserwacji poziomej,
j. zestawy powinny mieć możliwość pracy w trybie automatycznym (obrót n-360st.).
Dodatkowe elementy, które mogą wpływać na zwiększenie użyteczności zestawu, to:
- możliwość regulacji prędkości obrotu w kierunku poziomym,
- automatyczne dostosowywanie prędkości obrotu w kierunku poziomym do aktualnie
nastawionej ogniskowej obiektywu,
- możliwość omijania (podczas pracy w trybie automatycznym) określonych
sektorów,
- automatyczne dostosowanie pionowego kierunku obserwacji do kierunku
poziomego podczas pracy w trybie automatycznym,
- możliwość rejestracji obserwowanych obrazów,
- automatyczne sygnalizowanie powstania pożaru w początkowej fazie jego
rozprzestrzeniania (powierzchni kilku metrów kwadratowych do kilku arów).
4.2.4. Przy projektowaniu sieci obserwacyjnej należy mieć na uwadze przydatność punktów obserwacyjnych dla sąsiednich nadleśnictw RDLP w Krośnie, a także możliwość wykorzystania już istniejących punktów obserwacyjnych z sąsiednich nadleśnictw.
4.2.5. obraz z punktów obserwacyjnych powinien być przekazywany i wyświetlany na monitorach w Punkcie Alarmowo - Dyspozycyjnym Nadleśnictwa Tuszyma.
4.2.6. System rejestrowania i przekazywania obrazu powinien być prosty w obsłudze i tani w eksploatacji.
4.2.7.Zaleca się wykorzystać kamerę którą obecnie dysponuje nadleśnictwo i włączyć ją do projektowanego systemu.
4.2.8. Instalowane kamery muszą być odporne na działanie warunków atmosferycznych, tak aby ograniczyć do minimum konieczność demontowania i zdejmowania kamer na okres zimowy.
4.2.9.Projekt powinien uwzględnić wykorzystanie istniejących wież ppoż. w Nadleśnictwie Tuszyma
4.2.10. Do przesyłu sygnału należy wykorzystać o ile jest to możliwe, bezpłatne częstotliwości.
4.3. Sporządzana dokumentacja musi odpowiadać Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego , wydanemu jako przepis wykonawczy do ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Szczegółowy zakres opracowania:
a. podstawa opracowania,
b. przedmiot opracowania,
c. lokalizacja inwestycji,
d. opis stanu istniejącego,
e. założenia projektowo - funkcjonalne.
f. wyniki badań geologicznych gruntu w celu określenia warunków gruntowo- wodnych - tylko w niezbędnym zakresie do sporządzenia dokumentacji projektowej,
g. stan projektowany - sporządzenie projektu wykonawczego niezbędnego do realizacji robót z podziałem na etapy odpowiadające ilości projektowanych obiektów w ramach systemu. Projekty niezbędnych wież, masztów, zestawów telewizyjnych, linii przesyłowych, wyposażenie punktu alarmowo dyspozycyjnego.
Projekty wykonawcze należy wykonać w ilości 4 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej,
Projekt ten musi uwzględniać wymagania określone w §5 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2027),
h. specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, przez którą należy rozumieć opracowanie zawierające w szczególności zbiory wymagań niezbędnych do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót dla projektowanego obiektu w ilości 4 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej.
Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w §13 i §14 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego.
i. przedmiary robót, przez które należy rozumieć opracowanie zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalania cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych w ilości 4 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej,
Przedmiary muszą uwzględniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego
j. kosztorysy inwestorskie opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389 z 2004 r.) - w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej,
Opisane w punktach od a. do j. dokumenty mają służyć do opisu przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 31 Ustawy, w przetargu nieograniczonym na budowę systemu obserwacji obszarów leśnych Nadleśnictwa Tuszyma przy pomocy urządzeń wizyjnych, w celu wykrywania pożarów lasu i przekazywania informacji o ich wykryciu.
4.2. Do obowiązków Projektanta będzie należeć:
a. zapoznanie się z dokumentami będącymi w posiadaniu Zamawiającego przed rozpoczęciem prac projektowych - ( mapą gospodarczą);
b. szczegółowe sprawdzenie w terenie warunków wykonania zamówienia, przed rozpoczęciem prac projektowych;
c. zastosowanie w projekcie rozwiązań innowacyjnych, zapewniających wykorzystanie najnowszych osiągnięć techniki w zakresie monitoringu obszarów leśnych, skutkujących optymalizacją kosztów budowy i eksploatacji systemu, mając na uwadze Instrukcje Ochrony Przeciwpożarowej Lasu zatwierdzoną do użytku służbowego w dniu 21 listopada 2011 r. przez Dyrektora GDLP, a także konsultowanie z Zamawiającym na każdym etapie projektowania dokumentacji istotnych elementów do ujęcia w projekcie, mających wpływ na koszty inwestycji;
d. opisywanie proponowanych materiałów i urządzeń za pomocą parametrów technicznych tzn. bez podawania ich nazw własnych wskazujących na konkretnego producenta. W związku z obowiązkiem Zamawiającego dotyczącym stosowania art. 29-31 ustawy Prawo zamówień publicznych, w dokumentacji projektowej zabrania się opisywania materiałów i urządzeń za pomocą znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Projektant nie może opisać zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu temu towarzyszą wyrazy lub równoważny. W przypadku, o którym mowa powyżej Wykonawca sporządzi równocześnie opis równoważności (na przykład poprzez odniesienie do wymaganych, istotnych parametrów),
e. pomoc w udzielaniu odpowiedzi na pytania składane w trakcie procedury przetargowej na wykonanie robót budowlanych, które będą realizowane na podstawie dokumentacji wykonawczej będącej przedmiotem umowy dotyczące problemów związanych z opracowaną dokumentacją;
f. w przypadku zaproponowania przez wykonawcę robót budowlanych, w ofercie przetargowej, materiałów lub urządzeń równoważnych, Projektant zobowiązany będzie do wydania, na etapie analizy ofert i na wniosek zamawiającego, pisemnej opinii na temat zgodności parametrów tych materiałów lub urządzeń w stosunku do wymaganych.
g. sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji projektu zgodnie z art. 20, ust. 1, pkt 4 ustawy Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 243,poz. 1623 z późn. zm.) polegającego na:
- czuwaniu w trakcie wykonywania robót budowlanych nad zgodnością ich realizacji z projektem. Wykonawca pełnić będzie nadzór autorski według potrzeb wynikających z postępu robót. Termin realizacji nadzoru autorskiego - do 48 godzin po zgłoszeniu przez Zamawiającego. Nadzór autorski nad robotami świadczony będzie na pisemne zlecenie Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany będzie do max. 2 pobytów na terenie budowy w celu pełnienia nadzoru autorskiego. Nadzór autorski sprawowany będzie od dnia rozpoczęcia robót budowlanych (z zastrzeżeniem, iż rozpoczęcie robót budowlanych nastąpi maksymalnie w okresie 2 lat od daty odbioru dokumentacji. W przypadku nie dotrzymania powyższego terminu nadzór autorski sprawowany będzie na podstawie odrębnej umowy) do ich zakończenia i oddania do użytkowania celem stwierdzenia realizacji robót z projektem, wyjaśnienia wątpliwości dotyczących projektu i ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej oraz czuwanie, by zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu budowlanego, wymagającej uzyskania nowego pozwolenia na budowę
- uzgodnieniu z Zamawiającym możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidywanych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy. Pobyt projektanta na budowie wynikający z błędów projektowych nie jest pobytem w ramach nadzoru autorskiego i Zamawiający nie ponosi kosztów tego pobytu
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 145805
Data publikacji: 2013-07-17
Nazwa: Nadleśnictwo Tuszyma
Ulica: Tuszyma 147
Numer domu: 147
Miejscowość: Tuszyma
Kod pocztowy: 39-321
Numer telefonu: (0-17) 5813111
Regon: 69002698200000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego:
Inny: Państwowe Gospodarstwo Lesne Lasy Państwowe
Inny rodzaj zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Lesne Lasy Państwowe
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ NA BUDOWĘ SYSTEMU OBSERWACJI OBSZARÓW LEŚNYCH NADLEŚNICTWA TUSZYMA PRZY POMOCY URZĄDZEŃ WIZYJNYCH, W CELU WYKRYWANIA POŻARÓW LASU I PRZEKAZYWANIA INFORMACJI O ICH WYKRYCIU.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: opracowanie dokumentacji projektowej na budowę systemu obserwacji obszarów leśnych Nadleśnictwa Tuszyma przy pomocy urządzeń wizyjnych, w celu wykrywania pożarów lasu i przekazywania informacji o ich wykryciu.
Przedmiot zamówienia w zakresie realizacji prac projektowych obejmuje:
1. Przedstawienie i uzgodnienie z Zamawiającym koncepcji projektowej, która będzie stanowiła podstawę do wykonania dokumentacji projektowo - kosztorysowej na potrzeby realizacji przedmiotowego zadania.
2. Uzyskanie mapy do celów lokalizacyjnych i mapy do celów projektowych oraz wszystkich, niezbędnych dla opracowania kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskania pozwolenia na budowę (lub dokonania zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę), wymaganych prawem i przepisami decyzji administracyjnych, warunków technicznych, uzgodnień opinii i sprawdzeń dokumentacji projektowej.
3. Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej (we wszystkich branżach) na realizację robót nie wymagających pozwolenia na budowę (jeżeli będzie taka możliwość) wraz ze zgłoszeniem do Urzędu.
4. Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej (we wszystkich branżach) na realizację robót wymagających decyzji pozwolenia na budowę wraz z uzyskaniem takiej decyzji.
5. Opracowanie projektu wykonania Punktu Alarmowo - Dyspozycyjnego w Nadleśnictwie Tuszyma - meble i stanowisko pracy obserwatora, ergonomiczne usytuowanie monitorów i pulpitu manipulacyjnego dla obserwatora.
4.2 Potrzeby i wymagania Zamawiającego w zakresie opracowania dokumentacji projektowej:
4.2.1. Każdy drzewostan nadleśnictwa powinien być obserwowany przynajmniej z jednego punktu obserwacji naziemnej,
4.2.2. Minimalna powierzchnia lasów dla których należy projektować punkty obserwacyjne wynosi 2000 ha.
4.2.3. Zestawy telewizji użytkowej (przemysłowej), stosowane do obserwacji terenów leśnych, powinny pozwalać na obserwację lasów w promieniu 15 km (miejscami do 20 km) zależnie od umiejscowienia kamery, wysokości punktu obserwacji, ukształtowania terenu i lokalnej przejrzystości powietrza. Ich szczegółowe parametry techniczne to:
a. wszystkie elementy zestawu powinny zapewniać prawidłową pracę w temperaturach
otoczenia -5st.C - +50st.C. Elementy montowane na zewnątrz budynków powinny również
gwarantować właściwą pracę przy pełnym zakresie wilgotności względnej powietrza
(0-100%) i być odporne na opady atmosferyczne;
b. zastosowana głowica musi pozwalać na ruch kamery n-360st. w kierunku poziomym i od -
10st. do +5st. w kierunku pionowym;
c. zestaw winien umożliwiać określenie poziomego kierunku obserwacji z dokładnością 0,1st.;
d. w zestawach powinny być zastosowane kamery zapewniające prawidłową obserwację
przy dużym kontraście oświetlenia nieba i lasu oraz przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych typu zamglenie, zadymienie, zmrok;
e. zestaw kamery i obiektywu o zmiennej ogniskowej powinien być tak dobrany, aby przy
maksymalnej ogniskowej poziomy kąt obserwacji wynosił około 1° dla kamery o
podstawowej rozdzielczości. Dla kamer full HD oraz kamer cyfrowych kąt ten może być
większy, proporcjonalnie do wzrostu rozdzielczości kamery;
f. obiektywy powinny mieć zmienną ogniskową o co najmniej 10-krotnej wielkości zmiany, zestaw powinien umożliwić identyfikację szczegółu o wym. 0,5 x 0,5 m z odległości min. 10 km;
g. osoba obsługująca zestaw telewizyjny powinna obserwować teren na monitorze o
przekątnej minimum 20 cali,
i. osoba obsługująca powinna mieć możliwość pełnego sterowania kamerą (kierunek
poziomy i pionowy, ogniskowa, ostrość) oraz odczytu kąta obserwacji poziomej,
j. zestawy powinny mieć możliwość pracy w trybie automatycznym (obrót n-360st.).
Dodatkowe elementy, które mogą wpływać na zwiększenie użyteczności zestawu, to:
- możliwość regulacji prędkości obrotu w kierunku poziomym,
- automatyczne dostosowywanie prędkości obrotu w kierunku poziomym do aktualnie
nastawionej ogniskowej obiektywu,
- możliwość omijania (podczas pracy w trybie automatycznym) określonych
sektorów,
- automatyczne dostosowanie pionowego kierunku obserwacji do kierunku
poziomego podczas pracy w trybie automatycznym,
- możliwość rejestracji obserwowanych obrazów,
- automatyczne sygnalizowanie powstania pożaru w początkowej fazie jego
rozprzestrzeniania (powierzchni kilku metrów kwadratowych do kilku arów).
4.2.4. Przy projektowaniu sieci obserwacyjnej należy mieć na uwadze przydatność punktów obserwacyjnych dla sąsiednich nadleśnictw RDLP w Krośnie, a także możliwość wykorzystania już istniejących punktów obserwacyjnych z sąsiednich nadleśnictw.
4.2.5. obraz z punktów obserwacyjnych powinien być przekazywany i wyświetlany na monitorach w Punkcie Alarmowo - Dyspozycyjnym Nadleśnictwa Tuszyma.
4.2.6. System rejestrowania i przekazywania obrazu powinien być prosty w obsłudze i tani w eksploatacji.
4.2.7.Zaleca się wykorzystać kamerę którą obecnie dysponuje nadleśnictwo i włączyć ją do projektowanego systemu.
4.2.8. Instalowane kamery muszą być odporne na działanie warunków atmosferycznych, tak aby ograniczyć do minimum konieczność demontowania i zdejmowania kamer na okres zimowy.
4.2.9.Projekt powinien uwzględnić wykorzystanie istniejących wież ppoż. w Nadleśnictwie Tuszyma
4.2.10. Do przesyłu sygnału należy wykorzystać o ile jest to możliwe, bezpłatne częstotliwości.
4.3. Sporządzana dokumentacja musi odpowiadać Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego , wydanemu jako przepis wykonawczy do ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Szczegółowy zakres opracowania:
a. podstawa opracowania,
b. przedmiot opracowania,
c. lokalizacja inwestycji,
d. opis stanu istniejącego,
e. założenia projektowo - funkcjonalne.
f. wyniki badań geologicznych gruntu w celu określenia warunków gruntowo- wodnych - tylko w niezbędnym zakresie do sporządzenia dokumentacji projektowej,
g. stan projektowany - sporządzenie projektu wykonawczego niezbędnego do realizacji robót z podziałem na etapy odpowiadające ilości projektowanych obiektów w ramach systemu. Projekty niezbędnych wież, masztów, zestawów telewizyjnych, linii przesyłowych, wyposażenie punktu alarmowo dyspozycyjnego.
Projekty wykonawcze należy wykonać w ilości 4 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej,
Projekt ten musi uwzględniać wymagania określone w §5 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2027),
h. specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, przez którą należy rozumieć opracowanie zawierające w szczególności zbiory wymagań niezbędnych do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót dla projektowanego obiektu w ilości 4 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej.
Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w §13 i §14 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego.
i. przedmiary robót, przez które należy rozumieć opracowanie zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalania cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych w ilości 4 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej,
Przedmiary muszą uwzględniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego
j. kosztorysy inwestorskie opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389 z 2004 r.) - w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej,
Opisane w punktach od a. do j. dokumenty mają służyć do opisu przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 31 Ustawy, w przetargu nieograniczonym na budowę systemu obserwacji obszarów leśnych Nadleśnictwa Tuszyma przy pomocy urządzeń wizyjnych, w celu wykrywania pożarów lasu i przekazywania informacji o ich wykryciu.
4.2. Do obowiązków Projektanta będzie należeć:
a. zapoznanie się z dokumentami będącymi w posiadaniu Zamawiającego przed rozpoczęciem prac projektowych - ( mapą gospodarczą);
b. szczegółowe sprawdzenie w terenie warunków wykonania zamówienia, przed rozpoczęciem prac projektowych;
c. zastosowanie w projekcie rozwiązań innowacyjnych, zapewniających wykorzystanie najnowszych osiągnięć techniki w zakresie monitoringu obszarów leśnych, skutkujących optymalizacją kosztów budowy i eksploatacji systemu, mając na uwadze Instrukcje Ochrony Przeciwpożarowej Lasu zatwierdzoną do użytku służbowego w dniu 21 listopada 2011 r. przez Dyrektora GDLP, a także konsultowanie z Zamawiającym na każdym etapie projektowania dokumentacji istotnych elementów do ujęcia w projekcie, mających wpływ na koszty inwestycji;
d. opisywanie proponowanych materiałów i urządzeń za pomocą parametrów technicznych tzn. bez podawania ich nazw własnych wskazujących na konkretnego producenta. W związku z obowiązkiem Zamawiającego dotyczącym stosowania art. 29-31 ustawy Prawo zamówień publicznych, w dokumentacji projektowej zabrania się opisywania materiałów i urządzeń za pomocą znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Projektant nie może opisać zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu temu towarzyszą wyrazy lub równoważny. W przypadku, o którym mowa powyżej Wykonawca sporządzi równocześnie opis równoważności (na przykład poprzez odniesienie do wymaganych, istotnych parametrów),
e. pomoc w udzielaniu odpowiedzi na pytania składane w trakcie procedury przetargowej na wykonanie robót budowlanych, które będą realizowane na podstawie dokumentacji wykonawczej będącej przedmiotem umowy dotyczące problemów związanych z opracowaną dokumentacją;
f. w przypadku zaproponowania przez wykonawcę robót budowlanych, w ofercie przetargowej, materiałów lub urządzeń równoważnych, Projektant zobowiązany będzie do wydania, na etapie analizy ofert i na wniosek zamawiającego, pisemnej opinii na temat zgodności parametrów tych materiałów lub urządzeń w stosunku do wymaganych.
g. sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji projektu zgodnie z art. 20, ust. 1, pkt 4 ustawy Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 243,poz. 1623 z późn. zm.) polegającego na:
- czuwaniu w trakcie wykonywania robót budowlanych nad zgodnością ich realizacji z projektem. Wykonawca pełnić będzie nadzór autorski według potrzeb wynikających z postępu robót. Termin realizacji nadzoru autorskiego - do 48 godzin po zgłoszeniu przez Zamawiającego. Nadzór autorski nad robotami świadczony będzie na pisemne zlecenie Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany będzie do max. 2 pobytów na terenie budowy w celu pełnienia nadzoru autorskiego. Nadzór autorski sprawowany będzie od dnia rozpoczęcia robót budowlanych (z zastrzeżeniem, iż rozpoczęcie robót budowlanych nastąpi maksymalnie w okresie 2 lat od daty odbioru dokumentacji. W przypadku nie dotrzymania powyższego terminu nadzór autorski sprawowany będzie na podstawie odrębnej umowy) do ich zakończenia i oddania do użytkowania celem stwierdzenia realizacji robót z projektem, wyjaśnienia wątpliwości dotyczących projektu i ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej oraz czuwanie, by zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu budowlanego, wymagającej uzyskania nowego pozwolenia na budowę
- uzgodnieniu z Zamawiającym możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidywanych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy. Pobyt projektanta na budowie wynikający z błędów projektowych nie jest pobytem w ramach nadzoru autorskiego i Zamawiający nie ponosi kosztów tego pobytu
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 13/12/2013
Informacja na temat wadium:
1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 600,00 zł (słownie: sześćset zł 00/100).
2. Wadium należy wnieść w terminie do dnia 29.07.2013 r do godz. 930.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
- pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Pekao BP SA O/Mielec 10 1020 4913 0000 9402 0010 3580 z dopiskiem: OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ NA SYSTEM OCHRONY PPOŻ.
Wadium uważać się będzie za wniesione, jeśli środki w terminie podanym w pkt. VIII.2. znajdą się na rachunku Zamawiającego.
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
- gwarancjach bankowych;
- gwarancjach ubezpieczeniowych;
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 Nr 42, poz.275 z późn. zm );
- wadium w formie innej niż pieniądz: oryginał należy złożyć w kasie Nadleśnictwa najpóźniej w dniu otwarcia ofert, a kserokopia dokumentu winna być dołączona do oferty.
4. Zamawiający zwraca wadium:
a) wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem pkt. VIII. 5.
b) wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed terminem składania ofert.
5. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 4 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, iż wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
6. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
- odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
- nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
- zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
7. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt. VIII.4 a., jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.
Wiedza i doświadczenie:
W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oraz Posiadają wiedzę i doświadczenie niezbędną do wykonania zamówienia.
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał, czyli zakończył, co najmniej jedno zamówienie o podobnym charakterze tj. dokumentację projektową dotyczącą systemu monitoringu opartego na kamerach wizyjnych oraz przekazywania i analizowania obrazu drogą radiową na kwotę nie mniejszą niż 50 000 zł.
Potencjał techniczny: Zamawiający nie wymaga spełnienia tego warunku.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oraz dysponują lub będą dysponować odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Przez osoby zdolne do wykonania zamówienia uważa się co najmniej:
-jednego projektanta z uprawnieniami do projektowania konstrukcji budowlanych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, określone przepisami Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. Nr 83, poz 578) lub odpowiadające im uprawnienia budowlane
- jednego projektanta z uprawnieniami do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjnej bez ograniczeń, określone przepisami Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. Nr 83, poz 578) lub odpowiadające im uprawnienia budowlane
- jednego projektanta z uprawnieniami budowlanymi do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjno- inżynieryjnej w zakresie instalacji elektrycznych, określone przepisami Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. Nr 83, poz 578) lub odpowiadające im uprawnienia budowlane.
Ocena dokonana będzie na podstawie treści wymaganych oświadczeń i wykazów.
Sytuacja ekonomiczna:
W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oraz znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
Wykonawca musi wykazać:
-że posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia - na kwotę co najmniej 30 tys. zł.
Ocena dokonana będzie na podstawie treści wymaganych oświadczeń, wykazów i dokumentów.
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie nr 13: Tak
Oświadczenie nr 16: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. X.2.1. SIWZ, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. W przypadku oferty składanej przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy z wykonawców oddzielnie.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Kod trybu postepowania: PN
Kod kryterium cenowe: A
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: Nadleśnictwo Tuszyma, 39-321 Tuszyma 147.
Data składania wniosków, ofert: 29/07/2013
Godzina składania wniosków, ofert: 09:30
Miejsce składania:
Nadleśnictwo Tuszyma, 39-321 Tuszyma 147 - Sekretariat.
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
298042 / 2010-09-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Ciechanów reprezentowana przez Prezydenta Miasta Ciechanów - Ciechanów (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej ulic : Krubińska, Ceramiczna, Dobra, Ptasia, Żurawia i Piwna na Osiedlu Krubin w Ciechanowie
118561 / 2009-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Frysztak - Frysztak (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlanego sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej z przepompowniami , zasilaniem energetycznym przepompowni i przyłączami dla wsi Stępina oraz części miejscowości Glinik Górny z przyłączeniem do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej wsi Cieszyna , gmina Frysztak.
50487 / 2014-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Międzyzdroje - Międzyzdroje (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Budowa dróg na osiedlu Rzemieślniczym w Międzyzdrojach wraz z infrastrukturą.
434882 / 2011-12-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy Wodynie - Wodynie (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykoanie projektu budowlanego na budowę sieci kanalizacji sanitarnej, przepompowni oraz przyłaczy dla wsi Oleśnica, gm. Wodynie
15554 / 2012-01-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Rzeczenica - Rzeczenica (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę dróg gminnych i wewnętrznych w miejscowości Rzeczenica
164241 / 2013-08-19 - Inny: Państwowe Gospodarstwo Lesne Lasy Państwowe
Nadleśnictwo Tuszyma - Tuszyma (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę systemu obserwacji obszarów leśnych Nadleśnictwa Tuszyma przy pomocy urządzeń wizyjnych, w celu wykrywania pożarów lasu i przekazywania informacji o ich wykryciu
215330 / 2011-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Barczewo - Barczewo (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zaprojektowanie i wybudowanie jezdni wraz z jednostronnym chodnikiem na
ul. E. Orzeszkowej w miejscowości Barczewo.
310180 / 2013-08-01 - Inny: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe
Nadleśnictwo Tuszyma - Tuszyma (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zaprojektowanie i wykonanie rozbiórki oraz budowy wieży kratownicowej - dostrzegalni do celów ppoż. w Leśnictwie Kamionka, w Nadleśnictwie Tuszyma.
165571 / 2011-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Czernikowo - Czernikowo (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej nadbudowy budynku Szkoły Podstawowej i budowy sali gimnastycznej w Czernikowie
322208 / 2015-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Åubianka - Åubianka (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej
budowy drogi rowerowej przy drogach powiatowych
Warszewice - Biskupice -Brąchnowo -Pigża- Leszcz
105210 / 2016-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy Åubniany - Åubniany (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej (budowlanej i wykonawczej) dla zadania: Budowa Å›cieżek i tras pieszo-rowerowych na terenie gminy Åubniany na podstawie opracowanej koncepcji
121890 / 2011-05-19 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Stałe Przedstawicielstwo RP przy Biurze ONZ w Genewie - Grand Saconnex, Szwajcaria (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Przeprowadzenie prac powstrzymujących dekapitalizację obiektu Stałego Przedstawicielstwa RP w Genewie w tym przywrócenie w pełni pierwotnych funkcji pomieszczeń i powierzchni oraz modernizację i remont wystroju i aranżacji pomieszczeń wg programu funkcjonalnego prac remontowych przygotowanego przez Firmę Inżynieryjną REC-BUD, 30-003 Kraków, ul. Lubelska 12/5 na zlecenie SP RP w Genewie.
351492 / 2013-08-30 - Inny: szkoła
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie - Wejherowo (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla potrzeb rozbudowy i przebudowy budynku o aulę wraz z łącznikiem i klatką schodową oraz dźwigiem osobowym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie przy ul. Bukowej 1 wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego- opcja
198057 / 2009-11-04 - Inny: Państwowe Gospodarstwo Leśne
Nadleśnictwo Korpele - Szczytno (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę leśnych dróg przeciwpożarowych podzielonych na części Nr 1 i Nr 2
287013 / 2010-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Czernikowo - Czernikowo (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu budowlano - wykonawczego na budowę auli z salą sportowo - rekreacyjną przy Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie
201502 / 2011-07-15 - Inny: Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Dwukoły
Nadleśnictwo Dwukoły - Iłowo-Osada (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Numer sprawy: SA-2710-6 11. Nazwa zadania: Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę 7 dróg leśnych w Nadleśnictwie Dwukoły.
96490 / 2009-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta Sulejówek - Sulejówek (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej budowy ulic Kochanowskiego, Kopernika, Osiedlowa, Kutrzeby, Solskiego, Hallera w Sulejówku
372958 / 2013-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Gołuchów - Gołuchów (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Szkudła, Kucharki, Czechel, Karsy, Krzywosądów, Żychlin
95374 / 2013-03-08 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Mokobody - Mokobody (##wojewodztwo##)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Kapuściaki, Zaliwie - Szpinki i Zaliwie - Piegawki w gminie Mokobody