Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

111608 / 2011-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Brenna (Brenna)

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 111608

Data publikacji: 2011-05-12

Nazwa: Gmina Brenna

Ulica: ul. Wyzwolenia 77

Numer domu: 77

Miejscowość: Brenna

Kod pocztowy: 43-438

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 033 8536222

Numer faxu: 033 8536370

Adres strony internetowej: www.brenna.org.pl

Regon: 00053176600000

Typ ogłoszenia: ZP-408

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Roboty dodatkowe związane z Zagospodarowaniem Parku Turystyki w Brennej Centrum

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Roboty dodatkowe związane Zagospodarowaniem Parku Turystyki w Brennej Centrum poprzez wykonanie:
Zadanie 1. Rozbudowy i modernizacji amfiteatru w Brennej Centrum
Zadanie II. Zagospodarowanie Centrum Brennej wraz z infrastrukturą towarzyszącą
Zakres robót obejmuje:
1.Wykonanie dalszych robót rozbiórkowych budynku amfiteatru.
2.Wykonanie robót ogólnobudowlanych i elektrycznych zgodnie z projektem zamiennym.
3. Wykonanie oświetlenia małe sceny.
4. Wykonanie instalacji nagłośnieniowej i antywłamaniowej w budynku amfiteatru.
5. Wykonanie przedscenia z materiału trwałego (kostka typu PICOLO) wraz z oświetleniem przedscenia.
6. Wykonanie instalacji elektrycznej pod montaż szafki reżyserskiej i telebimu na widowni amfiteatru.
7. Zabudowa tulei w ziemi wokół boiska wielofunkcyjnego, pod montaż przyszłego ogrodzenia.
8. Wykonanie instalacji elektrycznej do przeciwzamrożeniowego ogrzewania punktów małej gastronomii.
9. Odprowadzenie do studni chłonnych wód deszczowych z budynku amfiteatru, punków małej gastronomii i powierzchni utwardzonych.
10. Wzmocnienie i zabezpieczenie skarpy pomiędzy punktami małej gastronomii a lodowiskiem i mini golfem wraz z wykonaniem balustrady na górze skarpy oraz przy schodach terenowych.
11.Wykonanie gładzi gipsowych w pomieszczeniach amfiteatru a na ciągach komunikacyjnych wykonanie lamperii w technologii tynku żywicznego.
12.Poszerzenie głównego traku spacerowego, wykonanego z kostki brukowej, od strony północno-zachodniej o 2 m.
13. Dodatkowe zabezpieczenie agregatu pod lodowisko.
zgodnie z opracowanymi kosztorysami na roboty dodatkowe, sprawdzonymi przez Inspektora Nadzoru i Zatwierdzonymi przez Zamawiającego.

szacunkowa_wart_zam: Tak

Kod trybu postepowania: WR

zamowienie_pprawna_hid: i;

zamowienie_pprawna: art. 67 ust. 1 pkt 5

zamowienie_uzasadnienie:
I. Po wykonaniu planowanej rozbiórki amfiteatru, zgodnej z zakresem jak w dokumentacji technicznej stwierdzono iż stan elementów konstrukcyjnych, różni się w stosunku do założeń projektowych:
1.Istniejące ściany szczytowe amfiteatru wykonane z cegły pełnej, są nadwieszone ponad 50% swojej grubości nad niższą ścianą, wykonaną z betonu i nie są związane konstrukcyjnie ze ścianami poprzecznymi. W trakcie rozbiórki zadaszenia, ściany te uległy odchyleniu i zachodzi konieczność ich wyburzenia.
2. Ze względu na konieczność obniżenia stropu bocznych elementów budynku zachodzi potrzeba wyburzenia także ściany betonowej, a ze względu na obniżenia poziomu tej części budynku o 80 cm także wykonanie nowego fundamentu, którego posadowienie jest za płytkie.
3. Stwierdzono brak rdzeni żelbetowych ( słupów ) na narożach amfiteatru, ( wykazanych w inwentaryzacji budynku), które miały być elementem usztywniającym konstrukcję i są konieczne do wykonania. Istniejące rdzenie zostały wykonane z gruzobetonu i rumoszu rzecznego. W tym stanie rzeczy w żaden sposób nie mogą stanowić elementu konstrukcyjnego.
4. Posadowienie ław fundamentowych jest za płytkie i nie przekracza 70 cm od poziomu terenu. Ławy na całości obiektu są nie zbrojone i wylane nierównomiernie w gotowym wykopie, bez zastosowania szalunków, co także uniemożliwia ich docieplenie przewidziane w projekcie.
5. Brak izolacji poziomej w całym istniejącym budynku.
6. Istniejące rdzenie ( słupy ) konstrukcji szkieletu amfiteatru nie posiadają ciągłego zbrojenia i tym samym nie są zakotwione w wieńcu zarówno w poziomie stropu amfiteatru jak i wieńcu pod konstrukcją zadaszenia.
7. Belki wieńczące pod konstrukcją dachu w niektórych przypadkach nie opierają się na elementach konstrukcyjnych ( słupach ) lecz na elementach wypełniających.
8. Zastosowany beton nie jest betonem konstrukcyjnym - został wykonany na bazie kruszywa rzecznego ( rumoszu ).
9. Ściany nośne są niejednorodne - wykonane z różnych materiałów - beton, cegła, pustaki i nie odpowiadają swoją grubością założeniom projektowym.
Przy istniejącym stanie obiektu stwierdzono, że nie nadaje się on do rozbudowy w przewidzianym zakresie i nie można podjąć ryzyka jego wykonania w planowanej formie, albowiem stwarzałoby to zagrożenie dla ludzi zarówno w trakcie wykonywania zadania jak i w czasie użytkowania obiektu. Uznano za jedyne sensowne rozwiązanie, wyburzenie całego amfiteatru i wykonanie go od podstaw, czego na etapie projektowania, bez wykonania niezbędnych rozbiórek, nie można było przewidzieć.
II. W związku z pismem z dnia 11.01.2011 r. Dyrektora Ośrodka Promocji Kultury i Sportu Gminy Brenna, dotyczącego wykonania w ramach realizowanej inwestycji, związanej z Zagospodarowaniem Parku Turystyki w Brennej Centrum, dodatkowego zakresu robót,
( pismo w załączeniu ), po przeanalizowaniu realizowanego oraz wnioskowanego dodatkowego zakresu robót, strony umowy uzgadniają, iż w ramach robót dodatkowych Wykonawca wykona:
1/ oświetlenie małej sceny,
2/ instalację nagłośnieniową i antywłamaniową w budynku amfiteatru,
3/ drewniany podest przed sceną przeznaczony do tańczenia, wymieni na podłoże stałe oraz wykona oświetlenie przedscenia,
4/ instalację elektryczną pod montaż szafki reżyserskiej i telebimu na widowni amfiteatru,
5/ zabuduje tuleje w ziemi wokół boiska pod montaż przyszłego ogrodzenia,
6/ instalację do przeciwzamrożeniowego ogrzewania punktów małej gastronomii.
1/ Dokumentacja projektowa nie przewidywała oświetlenia małej sceny zlokalizowanej na terenie Parku Turystyki. Aktualnie Dyrektor Ośrodka Promocji Kultury i Sportu Gminy Brenna wnioskuje o oświetlenie tego obiektu. Ponieważ oświetlenie małej sceny wiąże się z doprowadzeniem instalacji zasilającej, tj ułożenie ok.120 m kabla ziemnego, roboty te bezwzględnie należy wykonać przed robotami brukarskimi, związanymi z realizacją inwestycji j.w.
Ustalono, że do małej sceny zlokalizowanej na terenie Parku doprowadzona zostanie instalacja elektryczna, a sama scena zostanie oświetlona.
2/ W dokumentacji projektowej projektant przewidział tylko oświetlenie podstawowe amfiteatru. Dokumentacja nie uwzględnia instalacji antywłamaniowej ani nagłośnieniowej, o co wnioskuje obecny dyrektor OPKIS. Dotychczasowy budynek amfiteatru nie posiadał instalacji antywłamaniowej ani nagłośnieniowej. Do tej pory nagłośnienie imprez zlecano firmom zewnętrznym. Takie założenia przyjęto też na etapie projektowania. Ponieważ dyrekcja OPKIS aktualnie nosi się z zamiarem monitoringu obiektu, zakupu w przyszłości sprzętu nagłośnieniowego, niezbędnym jest na etapie realizacji robót ( przed robotami tynkarskimi ) wykonanie sieci nagłośnieniowej oraz antywłamaniowej.
Ustalono, że w ramach robót dodatkowych wykonana zostanie w budynku amfiteatru instalacja nagłośnieniowa oraz antywłamaniowa.
3/W założeniach projektowych zakładano pozostawienie drewnianego podestu przed sceną, służącego do tańczenia. Z uwagi jednak na jego nietrwałość oraz fakt, że co rocznie zachodziła potrzeba wymiany niektórych elementów drewnianych, dyrektor OPKIS wnosi o
wykonanie przedscenium z bardziej trwałego materiału oraz jego oświetlenie. Ustalono, ze przedscenium wykonane zostanie z kostki typu PICOLO, której bezfugowy montaż, umożliwi zachowanie dotychczasowej funkcji przedscenium. Dla poprawienia estetyki, przedscenium zostanie również oświetlone. Doprowadzenie kablowej sieci zasilającej przedscenium bezwzględnie wykonać należy przed robotami brukarskimi i wykończeniowymi.
4/Pod montaż szafki reżyserskiej i zasilania pod przyszły telebim na widowni amfiteatru, doprowadzona zostanie instalacja elektryczna. Dotychczasowe zasilanie szafki reżyserskiej i wynajmowanego na okazjonalne imprezy telebimu, odbywało się z budynku amfiteatru, kablem naziemnym prowadzonym przez widownię, co stwarzało pewne uniedogodnienia i zagrożenia podczas przemieszczania się osób pieszych Ponieważ dyrekcja OPKIS nosi się z zamiarem zakupu w najbliższej przyszłości telebimu, uzasadnione byłoby aby na etapie realizacji inwestycji wykonać zasilanie pod przyszły telebim. Zasilanie szafki reżyserskiej i telebimu odbywało by się z jednego miejsca na widowni, uzgodnionego z Inwestorem.
5/ Ponieważ na etapie projektowania inwestycji, nie było możliwe zaprojektowanie ogrodzenia boiska sportowego, z uwagi na jego usytuowanie w terenie zalewowym i niemożność uzyskania pozytywnego uzgodnienia tego zakresu z RZGW w Gliwicach, ogrodzenie boiska nie zostało uwzględnione w projekcie. Na etapie projektowania nie rozważono możliwości wykonania ewentualnego ogrodzenia rozbieralnego, w sytuacjach zagrożenia powodziowego, co Zamawiający zamierza zrealizować w najbliższych latach. Dlatego też niezbędnym byłoby na etapie realizacji inwestycji zabudowanie tulei w ziemi pod przyszłe ogrodzenie. Ponieważ roboty te należy wykonać przed położeniem nawierzchni na boisku i robotami wykończeniowymi boiska, zasadnym jest aby wykonane zostały w ramach robót dodatkowych, zleconych temu samemu wykonawcy.
6/ W założeniach projektowych, w zakresie zabezpieczenia instalacji wodno-kanalizacyjnej przed skutkami dużych mrozów, założono spuszczanie wody z instalacji wod.-kan. na okres zimy. Ponieważ metoda ta nie jest do końca w 100% skuteczna. Pozostające resztki wody w urządzeniach wod.-kan. mogą podczas dużych mrozów zamarznąc i doprowadzić do uszkodzenia urządzeń, postanowiono dodatkowo w pomieszczeniach małej gastronomii wykonać instalację do przeciwzamrożeniowego ogrzewania pomieszczeń. Instalacje tą należy wykonać wraz z pracami elektrycznymi, przed robotami wykończeniowymi. Każda późniejsza realizacja tego zamierzenia, będzie ingerencją w nowopowstały obiekt i ze względów technicznych i ekonomicznych powinna zostać wykonana na etapie realizacji punktów małej gastronomii.
Ponieważ wszystkie w/wym roboty należy wykonać na etapie prowadzonych robót, tj, przed robotami tynkarskimi, brukarskimi i innymi wykończeniowymi, zasadnym jest aby roboty te wykonać w ramach robót dodatkowych, zleconych temu samemu wykonawcy. Wykonanie powyższych robót, w terminie późniejszym tj. po zakończeniu inwestycji byłoby ingerencją w nowopowstały obiekt, a co za tym idzie, ze względów technicznych, estetycznych i ekonomicznych, byłoby nieuzasadnione i niekorzystne dla Zamawiającego. Oddzielenie zamówienia podstawowego od zamówienia dodatkowego, wymagało by poniesienia niewspółmiernie wysokich kosztów.
III. 1.W dokumentacji technicznej na budowę amfiteatru w Brennej Centrum, projektant przewidział odprowadzenie wód deszczowych z budynku amfiteatru jako powierzchniowe.
Projekt Zagospodarowania Centrum Brennej wraz z infrastrukturą towarzyszącą nie przewiduje również odprowadzenia wód deszczowych z punktów małej gastronomii oraz powierzchni utwardzonych na terenie parku.
Po ponownym przeanalizowaniu sprawy odprowadzenia wód deszczowych zarówno z budynku amfiteatru, punktów małej gastronomii jak i powierzchni utwardzonych, stwierdzono, że skoro z uwagi na czynne lodowisko w okresie zimowym w Parku Turystki przemieszczać będą się ludzie, wody powierzchniowe spływające z tych obiektów, będą zamarzać i tworzyć niebezpieczne dla osób przemieszczających się śliskie nawierzchnie.
Z tego też powodu zdecydowano o odprowadzeniu wód deszczowych z budynku amfiteatru, punktów małej gastronomii i powierzchni utwardzonych do studni chłonnych..
2. Pan Marek Ciućka zobowiązuje się, w ramach otrzymanego zlecenia In.2222-2/08 z dnia 2011-02-07 na wykonanie projektu zamiennego do Zagospodarowania Centrum Brennej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, do uwzględnienia w projekcie zamiennym odprowadzenia wód deszczowych z budynku amfiteatru, punktów małej gastronomii i powierzchni utwardzonych na terenie parku.
3.Wykonawca robót zobowiązuje się do wykonania odprowadzenia wód deszczowych, po otrzymaniu dokumentacji, za dodatkowym wynagrodzeniem.
4. Ponieważ wszystkie w/wym roboty należy wykonać na etapie prowadzonych robót, przed robotami brukarskimi, zasadnym jest aby roboty te wykonać w ramach robót dodatkowych, zleconych temu samemu wykonawcy. Wykonanie powyższych robót, w terminie późniejszym tj. po zakończeniu inwestycji byłoby ingerencją w nowopowstałe utwardzone chodniki, traki spacerowe, a co za tym idzie, ze względów technicznych, estetycznych i ekonomicznych, byłoby nieuzasadnione i niekorzystne dla Zamawiającego. Oddzielenie zamówienia podstawowego od zamówienia dodatkowego, wymagało by poniesienia niewspółmiernie wysokich kosztów.
IV.1.Po wykonaniu i wyprofilowaniu drogi technologicznej do budynków małej gastronomii, oraz wykonaniu nawierzchni pod lodowisko i mini golf, zaistniała konieczność wzmocnienia i zabezpieczenia na dł. ok.40 mb skarpy, powstałej w wyniku różnicy poziomów. Skarpa wzmocniona zostanie betonowymi krawężnikami, obrzeżami i umocniona płytami prefabrykowanymi. Na górze skarpy oraz przy schodach terenowych wykonana zostanie balustrada zabezpieczająca.
Zabezpieczenie skarpy oraz schodów terenowych jest niezbędne, dla zachowania bezpieczeństwa osób przemieszczających się w tym miejscu. W dokumentacji technicznej projektant nie przewidział tego elementu robót.
2. W dokumentacji technicznej projektant w pomieszczeniach wewnętrznych budynku amfiteatru przewidział wykonanie tynku III kategorii i malowanie farba emulsyjną.
Dla poprawienia estetyki tych pomieszczeń, uzgodniono, że w pomieszczeniach amfiteatru dodatkowo wykonane zostaną gładzie gipsowe, a na ciągach komunikacyjnych wykonana zostanie lamperia w technologii tynku żywicznego.
3. Wzdłuż widowni amfiteatru po obu stronach, zaprojektowany zostały chodnik szer. 3 m z kostki brukowej. Ponieważ w czasie dużych imprez, szczególnie na chodniku od strony północno - zachodniej (główny trakt spacerowy) przemieszcza się bardzo dużo osób, uznano za zasadne, zachowanie tego traktu spacerowego w dotychczasowych gabarytach tj. szerokości 5 m. W tej sytuacji zachodzi konieczność poszerzenia chodnika wzdłuż widowni amfiteatru od strony północno - zachodniej do 5 m.
4. Za konieczne uznano dodatkowe zabezpieczenie agregatu pod lodowisko. Agregat pod napięciem wolnostojący, usytuowany w takim miejscu, może być narażony na ingerencje osób trzecich. Ponadto należało by go usytuować na trwałym podłożu. Stąd konieczność wykonania stanowiska pod agregat wraz z niezbędnymi zabezpieczeniami (balustrada) uniemożliwiającymi ingerencję osób trzecich.
Ponieważ wszystkie w/wym roboty należy wykonać na etapie prowadzonych robót brukarskich i wykończeniowych, zasadnym jest aby roboty te wykonać w ramach robót dodatkowych, zleconych temu samemu wykonawcy. Wykonanie powyższych robót, w terminie późniejszym tj. po zakończeniu inwestycji byłoby ingerencją w nowopowstałe obiekty i inne elementy wykonanych robót, a co za tym idzie, ze względów technicznych, estetycznych i ekonomicznych, byłoby nieuzasadnione i niekorzystne dla Zamawiającego. Oddzielenie zamówienia podstawowego od zamówienia dodatkowego, wymagało by poniesienia niewspółmiernie wysokich kosztów.

Nazwa wykonawcy: Przedsiębiorstwo FABER Sp. z o.o.

Adres pocztowy wykonawcy: Ul. Stary Dwór 1

Miejscowość: Górki Wielkie

Kod pocztowy: 43-436

ID województwa: 11

Województwo / kraj: śląskie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)

Podobne przetargi

372368 / 2009-10-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Jednostka Obsługi Finansowej Gospodarki Nieruchomościami - Zabrze (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Demontaż boazerii drewnianej ze ścian korytarzy, uzupełnienie tynków wewnętrznych oraz malowanie w budynku Hali POGOŃ przy ul. Wolności 406 w Zabrzu

292041 / 2008-10-30 - Inny: Państwowa Jednostka Budżetowa

Śląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku stołówki na Środowiskowy Hufiec Pracy w Częstochowie

134109 / 2015-09-10 - Inny: podmiot leczniczy - spółka prawa handlowego

MEGREZ Sp. z o.o. - Tychy (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont części pomieszczeń Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach

93364 / 2015-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remonty w placówkach oświatowych: cześć 1-Remont korytarzy, klatki schodowej oraz pokoju nauczycielskiego w budynku Zespołu Szkół Technicznych przy Al. Jana Pawła II 126/130 w Częstochowie , cześć 2-Remont korytarzy, klatki schodowej oraz sali gimnastycznej w budynku Szkoły Podstawowej nr 30 przy ul. Ludowa 58 w Częstochowie.

93373 / 2013-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Ulic i Mostów - Chorzów (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi powiatowej nr 9424 S ul. ks. Jana Gałeczki od km 0+650,00 do km 1+058,50 wraz z przebudową skrzyżowania z łącznicą DW 902 (DTŚ) w Chorzowie.

398638 / 2012-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mikołowie - Mikołów (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie prac remontowych w hali sportowej przy ul. Bandurskiego 1a w Mikołowie, związanych z usunięciem szkód wyrządzonych przez gradobicie w dniu 3 lipca 2012r.

57617 / 2011-02-18 - Uczelnia publiczna

Politechnika Częstochowska - Częstochowa (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
REMONT SALI A18 WYDZIAŁU ZARZĄDZANIA POLITECHNIKI CZĘSTOCHOWSKIEJ

72614 / 2016-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Siewierz - Siewierz (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Odbudowa ściany południowej Zamku w Siewierzu w ramach programu naprawczego usterek do Etapu III zrealizowanego w 2009 roku

48132 / 2016-03-03 - Inny: spółdzielnia

Spółdzielnia Mieszkaniowa "FENIX" - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Docieplenie budynku wielorodzinnego przy Al. Zwycięstwa 83 w Dąbrowie Górniczej

47399 / 2016-04-27 - Inny: Gminna SamorzÄ…dowa Jednostka Organizacyjna

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - Tychy (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
TERMOMODERNIZACJA NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCEJ WSPÓŁWŁASNOŚĆ GMINY PRZY AL. BIELSKIEJ 30 -34

59814 / 2010-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zabrze - Prezydent Miasta - Zabrze (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń strychowych na pomieszczenia sal terapeutycznych w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Zabrzu przy ul. Wolskiego 10

233889 / 2008-09-24 - Inny: Spólka prawa handlowego ze 100% udziałem Adm. samorządowej ; Zarządzanie na zlecenie

Miejski Zakład Budynków Mieszkalnych sp. z o.o. - Będzin (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ZMIANA SPOSOBU UŻYTKOWANIA DWÓCH LOKALI MIESZKALNYCH NA LOKAL USŁUGOWO-HANDLOWY W BUDYNKU WIELORODZINNYM W BĘDZINIE PRZY UL. MODRZEJOWSKIEJ 56 - LOKALE NR 1 i NR 2.

91384 / 2015-04-22 - Inny: Gminna SamorzÄ…dowa Jednostka Organizacyjna

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - Tychy (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót uzupełniających do zamówienia podstawowego, pn.: Remont lokali mieszkalnych w budynkach mieszkalnych - wielorodzinnych administrowanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach

130708 / 2014-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Zabrze - Zabrze (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zmiana sposobu użytkowania części budynku przy ul. Bytomskiej 88 w Zabrzu, wymagająca dokonania remontu lub przebudowy, w wyniku której powstaną trzy lokale mieszkalne socjalne, wraz z remontem instalacji elektrycznej na klatce schodowej

273233 / 2010-10-04 - Inny: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Centrum Zdrowia w Mikołowie Sp. z o.o. - NZOZ Szpital Powiatowy w Mikołowie - Mikołów (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont i przebudowa Przychodni Wielospecjalistycznej w Mikołowie przy ul. Okrzei 31 (cd. inwestycji) - remont elewacji budynku Przychodni dla Dzieci - usunięcie płyt azbestowo - cementowych i wykonanie termomodernizacji oraz doszczelnienie ścian piwnic budynku głównego Przychodni

196350 / 2014-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie przebudowy hali sportowej i bieżni wraz z zapleczem sanitarnym w IV Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza przy Alei Najświętszej Maryi Panny 56 w Częstochowie

360409 / 2008-12-11 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie - Chorzów (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa i modernizacja Pawilonu nr I Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie przy ulicy Strzelców Bytomskich 11 Obiekt wpisany do Rejestru Zabytków, w całości podlega ochronie konserwatorskiej