Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

68980 / 2011-04-07 - Podmiot prawa publicznego / Zarząd Budynków Miejskich I Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o (Gliwice)

wybudowanie budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Kochanowskiego w Gliwicach (działka nr 123, obręb Trynek)

Opis zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Kochanowskiego w Gliwicach (działka nr 123, obręb Trynek).
2.Wartość kontraktu będzie ustalona w kwocie brutto na podstawie złożonej oferty; cena constans bez względu na ewentualny wzrost podatku VAT. Finalny koszt budowy budynku mieszkalnego nie może przekroczyć 94% wartości uzyskanej z zastosowania wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1m² powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych dla województwa śląskiego ogłaszanego przez Wojewodę Śląskiego aktualnego w dacie zakończenia inwestycji.
3.Wycena oferty winna nastąpić na podstawie obowiązujących przepisów w szczególności Prawa Budowlanego, zasad BHP, etc, oraz zakresu robót określonego w załączonej dokumentacji projektowo- wykonawczej. Zakres dokumentacji został określony w spisie załączników (ostatnia strona niniejszej SIWZ).
4.Załączona dokumentacja obejmuje cały zakres zadania, łącznie z określeniem jakości stosowanych materiałów i stanowi podstawę do jego realizacji. Załączone przedmiary należy traktować jako dopełnienie dokumentacji stanowiącej podstawę sporządzenia oferty, należy przeanalizować je pod kątem zgodności z dokumentacją techniczną w zakresie przyjętych ilości czy standardu stosowanych materiałów. W przypadku stwierdzonej nieścisłości Wykonawca ma obowiązek wysłać zapytanie do Zamawiającego, w celu uzyskania odpowiedzi co do zakresu ewentualnej korekty.
5.Zamawiający nie będzie uznawał jako roboty dodatkowe niedoszacowań w wycenie Wykonawcy, wynikających jedynie z niespójności przedmiarów z dokumentacją techniczną.
6.Zamawiający nie żąda załączenia do oferty kosztorysów ofertowych; należy jedynie określić wartość netto i cenę brutto za całe zdanie.
7.Załączoną dokumentację techniczną należy traktować łącznie z zapisami załącznika: Dodatkowe wytyczne dot. zastosowania zamiennie materiałów i urządzeń w stosunku do projektu technicznego z dnia 17.03.2011r. oraz uwagami:
a. pomieszczenie węzła wykonać zgodnie z warunkami technicznymi
i wymaganiami dla pomieszczenia stacji wymienników ciepła (węzła cieplnego) wydanymi przez PEC Gliwice dla niniejszego obiektu,
b. przed urządzeniem do podnoszenia ciśnienia wody (jak w załączniku: Dodatkowe wytyczne dot. zastosowania zamiennie materiałów i urządzeń w stosunku do projektu technicznego z dnia 17.03.2011r.) należy zastosować zbiornik pośredni (patrz prolongata uzgodnienia projektu - OD/276/2011/1127 z 14.03.2011r. oraz dokumentacja uzupełniająca - patrz poz. nr 15 spisu dokumentacji (ostatnia strona SIWZ),
c. inwestor nie gwarantuje możliwości podłączenia obiektu do sieci PEC w sezonie grzewczym 2011/2012.
8.Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania odbioru kanalizacji sanitarnej
i deszczowej na podstawie badania instalacji specjalistyczną kamerą w obecności przedstawicieli Inwestora (min. branżowego Inspektora nadzoru inwestorskiego) przyłączy na całej ich długości. Badanie kamerą i właściwy opis z przeprowadzonych czynności zleca Wykonawca.
9.Realizacja stanu surowego, co najmniej otwartego (zadaszonego) niniejszego obiektu - przed okresem zimowym 2011/2012.
10.Przed przystąpieniem do robót związanych z zagospodarowaniem terenu, należy ustalić z PEC Gliwice termin ułożenia sieci cieplnej, oraz z Vattenfall (obecnie) termin ułożenia sieci energetycznej; do robót j.w. należy przystąpić po sfinalizowaniu robót związanych z przyłączem odpowiednio sieci wysokich parametrów i sieci energetycznej.
11.Wykonawca jest zobowiązany do dokonania zgłoszenia w Zarządzie Dróg Miejskich w Gliwicach dot. zajęcia pasa drogowego, wykonania dokumentacji powykonawczej dla realizowanej inwestycji; złożenia w imieniu Inwestora, w PINB kompletnej dokumentacji celem pozyskania pozwolenia na użytkowanie.
12.Oferta winna zostać tak skalkulowana by uwzględniała również wszelkie koszty towarzyszące, w tym m.in.:
-wykonanie dokumentacji zmiany organizacji ruchu, zajęcie drogi, nadzory i odbiory robót (np. w zakresie sieci, kominów) oraz innych niezbędnych w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie;
-kamerowania kanalizacji deszczowej i sanitarnej wraz z opisem (warunek odbioru końcowego),
-wykonania dokumentacji powykonawczej,
-koszt ewentualnych dodatkowych uzgodnień mogących wyniknąć ze zmiany podczas realizacji lub obowiązującego prawa,
-składowania, utylizacji i transportu odpadów (przepisy dotyczące gospodarowaniem odpadami), w tym m.in. wywóz i składowanie humusu i ziemi,
-opracowanie świadectwa charakterystyki energetycznej (do pozwolenia na użytkowanie),
-uzgodnienie warunków współpracy i nadzoru z dostawcami mediów i usług , m.in. Vattenfall Polska (w zakresie energii elektrycznej), Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, Telekomunikacją Polską, etc.,
-dostawa energii elektrycznej, wody i ciepła do celów technologicznych i socjalnych (wraz z opłatami), w tym dostawy ciepła od momentu rozpoczęcia jego dostawy do końca kontraktu (należy przyjąć okres od 01.09.2012r. do końca kontraktu);
-rozliczenie ciepła nastąpi na podstawie faktycznie poniesionych kosztów (na podstawie faktur PEC),
-aktualizacja zasobów mapowych Urzędu Miejskiego w Gliwicach, sukcesywnie dla sieci i budynku - dokumentację należy przekazać do Referatu Kartografii Grodzkiego Ośrodka Geodezji i Kartograficznej w postaci plików komputerowych umożliwiających automatyczne uzupełnienie bazy mapy numerycznej; geodeci nie posiadający odpowiedniego oprogramowania mogą otrzymać go nieodpłatnie w Urzędzie Miejskim w Gliwicach,
-przygotowanie wszystkich dokumentów, określonych w przepisach aktualnych na dzień odbioru, oraz uzyskanie Pozwolenia na użytkowanie,
-organizacja placu budowy: wykonawca jest zobowiązany zapewnić zaplecze socjalne dla pracowników: przebieralnie, toalety, etc, zgodnie z obowiązującymi przepisami (w tym media dla potrzeb realizacji),
-ochronę placu budowy w wymaganym zakresie, w całym okresie realizacji inwestycji,
-usługi sprzątania obiektu w okresie realizacji inwestycji oraz po wykonaniu prac budowlanych.
13.W celu uzyskania wszelkich pozwoleń oraz wynikających z tego tytułu opłat, związanych z realizacją przedmiotowej inwestycji (np. zajęcie pasa drogowego, chodnika itp.) Zamawiający wystawi Wykonawcy (na jego pisemny wniosek) stosowne pełnomocnictwo/pełnomocnictwa.
14.Przed wprowadzeniem na plac budowy, a po podpisaniu umowy o realizację przedmiotowego zamówienia, Wykonawca zawrze umowę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej w zakresie realizacji inwestycji.
15.Wykonawca jest odpowiedzialny za realizację umowy pod kątem zgodności z przepisami BHP oraz wytycznych środowiskowych. Inspektor Nadzoru wyznaczony przez Zamawiającego będzie zobowiązany do nadzorowania Wykonawcy w zakresie spełniania ww. warunków pod groźbą wstrzymania robót; w przypadku braku wyeliminowania wskazanych niezgodności, docelowo wypowiedzenia umowy.
16.Zewnętrzna sieć cieplna wysokich parametrów do węzła cieplnego oraz dostawa i montaż urządzeń po stronie PEC Gliwice stanowi inwestycję własną dostawcy energii cieplnej. Wykonanie pomieszczenia węzła po stronie Wykonawcy.
17.Sieć energetyczna i przyłącze nie są objęte niniejszym zamówieniem i stanowią inwestycję własną Vattenfall Gliwice (obecnie).
18.Wykonanie przyłączy telefonicznych, internetowych nie jest objęte niniejszym zamówieniem i stanowi inwestycję własną operatorów.
19.Wykonanie zbiorczej instalacji telewizji satelitarnej po stronie Wykonawcy.
20Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od podpisania umowy z Wykonawcą w przypadku przeniesienia własności działki i pozwolenia na budowę na Gminę Gliwice. W takim przypadku Wykonawca zawrze umowę z Gminą Gliwice, a Zarząd Budynków Miejskich I TBS Sp. z o.o. będzie reprezentował w tej umowie Gminę Gliwice jako inwestor zastępczy z utrzymaniem w całości oferty złożonej w niniejszym postępowaniu.
21.Producent dźwigu osobowego winien posiadać aktualny certyfikat potwierdzający wdrożenie i funkcjonowanie w przedsiębiorstwie systemu zarządzania w oparciu o normę systemu zarządzania jakością według standardów PN-EN ISO 9001:2001, lub ISO 9001:2000 (w zakresie wytwarzania dźwigów osobowych i osobowo-towarowych). Uwaga: dostępność do oprogramowania sterownika dźwigu musi mieć konserwator dowolnie wybranej przez Zamawiającego firmy konserwującej dźwig (nie tylko przez producenta).
22.Zamawiający zlecił oddzielną umową wykonanie dokumentacji technicznej (część technologiczna) węzła cieplnego w budynku objętym niniejszym zamówieniem, zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez PEC Gliwice (marzec 2011r.).
23.Zamawiający zlecił oddzielną umową ocenę rozwiązań projektowych w zakresie izolacyjności termicznej budynku objętego niniejszym zamówieniem.
24.Informacje dodatkowe:
a: rozliczenie nastąpi w formie ryczałtu, zgodnie z załączonym przez Wykonawcę harmonogramem rzeczowo - finansowym (druk Zestawienie nakładów), zgodnie z zasadą nie fakturowania robót niewykonanych i warunkiem: po otrzymaniu kompletu dokumentacji powykonawczej; odbiorze technicznym oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie wykonawca składa ostatnią fakturę, w kwocie nie mniejszej niż 10% wartości zadania (prosimy o uwzględnienie tego faktu w harmonogramie, w tym planie rzeczowo-finansowym składanym do oferty),
b: w uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo rezygnacji z części robót. Roboty nie wykonane, nie podlegają fakturowaniu w ramach niniejszego kontraktu,
c: fakturowanie na podstawie odbiorów częściowych według harmonogramu prac , dokonywanych nie częściej, niż co dwa miesiące - prosimy o uwzględnienie przedmiotowego zapisu w harmonogramie rzeczowo - finansowym (druk Zestawienie nakładów),
d: roboty zamienne, dodatkowe i niewykonane będą wyceniane i rozliczane według średnich stawek i cen w SEKOCENBUD (województwo śląskie, kwartał zgodnie z okresem wyceny), lub na podstawie średnich cen rynkowych (Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu do faktur dostawców Wykonawcy w celu oszacowania ceny za wykonane prace dodatkowe).
e: zamawiający nie wyraża zgodny na instalowanie w obrębie realizacji inwestycji (cały teren działki, której dotyczy inwestycja) reklam bez jego zgody. Warunki uzyskania zgody j.w. mogą być przedmiotem oddzielnych negocjacji. Zamawiający zastrzega sobie prawo wywieszenia na terenie budowy bannera reklamującego firmę Zamawiającego / Inwestora.
f: W ramach zrealizowanej inwestycji Wykonawca jest zobowiązany udzielić gwarancji w następującym wymiarze:
-na roboty ogólnobudowlane (w tym wszystkie instalacyjne) - minimum 5 lat,
-na dach - minimum 8 lat,
-na urządzenia - minimum 2 lata.
25.Pozostałe warunki realizacji zamówienia reguluje treść wzoru umowy, który stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji.
26.Wykonawca zobowiązany jest do zachowania dyskrecji i tajemnicy odnośnie ewentualnie powierzonych i w toku wykonywania zamówienia pozyskanych informacji dotyczących Zarządu Budynków Miejskich I TBS Sp. z o.o. w Gliwicach.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 68980

Data publikacji: 2011-04-07

Nazwa:
Zarząd Budynków Miejskich I Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o

Ulica: ul. Dolnych Wałów 11

Numer domu: 11

Miejscowość: Gliwice

Kod pocztowy: 44-100

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 3392900

Numer faxu: 032 3392962

Adres strony internetowej: www.zbm.gliwice.pl

Regon: 27656763200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wybudowanie budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Kochanowskiego w Gliwicach (działka nr 123, obręb Trynek)

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Kochanowskiego w Gliwicach (działka nr 123, obręb Trynek).
2.Wartość kontraktu będzie ustalona w kwocie brutto na podstawie złożonej oferty; cena constans bez względu na ewentualny wzrost podatku VAT. Finalny koszt budowy budynku mieszkalnego nie może przekroczyć 94% wartości uzyskanej z zastosowania wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1m² powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych dla województwa śląskiego ogłaszanego przez Wojewodę Śląskiego aktualnego w dacie zakończenia inwestycji.
3.Wycena oferty winna nastąpić na podstawie obowiązujących przepisów w szczególności Prawa Budowlanego, zasad BHP, etc, oraz zakresu robót określonego w załączonej dokumentacji projektowo- wykonawczej. Zakres dokumentacji został określony w spisie załączników (ostatnia strona niniejszej SIWZ).
4.Załączona dokumentacja obejmuje cały zakres zadania, łącznie z określeniem jakości stosowanych materiałów i stanowi podstawę do jego realizacji. Załączone przedmiary należy traktować jako dopełnienie dokumentacji stanowiącej podstawę sporządzenia oferty, należy przeanalizować je pod kątem zgodności z dokumentacją techniczną w zakresie przyjętych ilości czy standardu stosowanych materiałów. W przypadku stwierdzonej nieścisłości Wykonawca ma obowiązek wysłać zapytanie do Zamawiającego, w celu uzyskania odpowiedzi co do zakresu ewentualnej korekty.
5.Zamawiający nie będzie uznawał jako roboty dodatkowe niedoszacowań w wycenie Wykonawcy, wynikających jedynie z niespójności przedmiarów z dokumentacją techniczną.
6.Zamawiający nie żąda załączenia do oferty kosztorysów ofertowych; należy jedynie określić wartość netto i cenę brutto za całe zdanie.
7.Załączoną dokumentację techniczną należy traktować łącznie z zapisami załącznika: Dodatkowe wytyczne dot. zastosowania zamiennie materiałów i urządzeń w stosunku do projektu technicznego z dnia 17.03.2011r. oraz uwagami:
a. pomieszczenie węzła wykonać zgodnie z warunkami technicznymi
i wymaganiami dla pomieszczenia stacji wymienników ciepła (węzła cieplnego) wydanymi przez PEC Gliwice dla niniejszego obiektu,
b. przed urządzeniem do podnoszenia ciśnienia wody (jak w załączniku: Dodatkowe wytyczne dot. zastosowania zamiennie materiałów i urządzeń w stosunku do projektu technicznego z dnia 17.03.2011r.) należy zastosować zbiornik pośredni (patrz prolongata uzgodnienia projektu - OD/276/2011/1127 z 14.03.2011r. oraz dokumentacja uzupełniająca - patrz poz. nr 15 spisu dokumentacji (ostatnia strona SIWZ),
c. inwestor nie gwarantuje możliwości podłączenia obiektu do sieci PEC w sezonie grzewczym 2011/2012.
8.Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania odbioru kanalizacji sanitarnej
i deszczowej na podstawie badania instalacji specjalistyczną kamerą w obecności przedstawicieli Inwestora (min. branżowego Inspektora nadzoru inwestorskiego) przyłączy na całej ich długości. Badanie kamerą i właściwy opis z przeprowadzonych czynności zleca Wykonawca.
9.Realizacja stanu surowego, co najmniej otwartego (zadaszonego) niniejszego obiektu - przed okresem zimowym 2011/2012.
10.Przed przystąpieniem do robót związanych z zagospodarowaniem terenu, należy ustalić z PEC Gliwice termin ułożenia sieci cieplnej, oraz z Vattenfall (obecnie) termin ułożenia sieci energetycznej; do robót j.w. należy przystąpić po sfinalizowaniu robót związanych z przyłączem odpowiednio sieci wysokich parametrów i sieci energetycznej.
11.Wykonawca jest zobowiązany do dokonania zgłoszenia w Zarządzie Dróg Miejskich w Gliwicach dot. zajęcia pasa drogowego, wykonania dokumentacji powykonawczej dla realizowanej inwestycji; złożenia w imieniu Inwestora, w PINB kompletnej dokumentacji celem pozyskania pozwolenia na użytkowanie.
12.Oferta winna zostać tak skalkulowana by uwzględniała również wszelkie koszty towarzyszące, w tym m.in.:
-wykonanie dokumentacji zmiany organizacji ruchu, zajęcie drogi, nadzory i odbiory robót (np. w zakresie sieci, kominów) oraz innych niezbędnych w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie;
-kamerowania kanalizacji deszczowej i sanitarnej wraz z opisem (warunek odbioru końcowego),
-wykonania dokumentacji powykonawczej,
-koszt ewentualnych dodatkowych uzgodnień mogących wyniknąć ze zmiany podczas realizacji lub obowiązującego prawa,
-składowania, utylizacji i transportu odpadów (przepisy dotyczące gospodarowaniem odpadami), w tym m.in. wywóz i składowanie humusu i ziemi,
-opracowanie świadectwa charakterystyki energetycznej (do pozwolenia na użytkowanie),
-uzgodnienie warunków współpracy i nadzoru z dostawcami mediów i usług , m.in. Vattenfall Polska (w zakresie energii elektrycznej), Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, Telekomunikacją Polską, etc.,
-dostawa energii elektrycznej, wody i ciepła do celów technologicznych i socjalnych (wraz z opłatami), w tym dostawy ciepła od momentu rozpoczęcia jego dostawy do końca kontraktu (należy przyjąć okres od 01.09.2012r. do końca kontraktu);
-rozliczenie ciepła nastąpi na podstawie faktycznie poniesionych kosztów (na podstawie faktur PEC),
-aktualizacja zasobów mapowych Urzędu Miejskiego w Gliwicach, sukcesywnie dla sieci i budynku - dokumentację należy przekazać do Referatu Kartografii Grodzkiego Ośrodka Geodezji i Kartograficznej w postaci plików komputerowych umożliwiających automatyczne uzupełnienie bazy mapy numerycznej; geodeci nie posiadający odpowiedniego oprogramowania mogą otrzymać go nieodpłatnie w Urzędzie Miejskim w Gliwicach,
-przygotowanie wszystkich dokumentów, określonych w przepisach aktualnych na dzień odbioru, oraz uzyskanie Pozwolenia na użytkowanie,
-organizacja placu budowy: wykonawca jest zobowiązany zapewnić zaplecze socjalne dla pracowników: przebieralnie, toalety, etc, zgodnie z obowiązującymi przepisami (w tym media dla potrzeb realizacji),
-ochronę placu budowy w wymaganym zakresie, w całym okresie realizacji inwestycji,
-usługi sprzątania obiektu w okresie realizacji inwestycji oraz po wykonaniu prac budowlanych.
13.W celu uzyskania wszelkich pozwoleń oraz wynikających z tego tytułu opłat, związanych z realizacją przedmiotowej inwestycji (np. zajęcie pasa drogowego, chodnika itp.) Zamawiający wystawi Wykonawcy (na jego pisemny wniosek) stosowne pełnomocnictwo/pełnomocnictwa.
14.Przed wprowadzeniem na plac budowy, a po podpisaniu umowy o realizację przedmiotowego zamówienia, Wykonawca zawrze umowę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej w zakresie realizacji inwestycji.
15.Wykonawca jest odpowiedzialny za realizację umowy pod kątem zgodności z przepisami BHP oraz wytycznych środowiskowych. Inspektor Nadzoru wyznaczony przez Zamawiającego będzie zobowiązany do nadzorowania Wykonawcy w zakresie spełniania ww. warunków pod groźbą wstrzymania robót; w przypadku braku wyeliminowania wskazanych niezgodności, docelowo wypowiedzenia umowy.
16.Zewnętrzna sieć cieplna wysokich parametrów do węzła cieplnego oraz dostawa i montaż urządzeń po stronie PEC Gliwice stanowi inwestycję własną dostawcy energii cieplnej. Wykonanie pomieszczenia węzła po stronie Wykonawcy.
17.Sieć energetyczna i przyłącze nie są objęte niniejszym zamówieniem i stanowią inwestycję własną Vattenfall Gliwice (obecnie).
18.Wykonanie przyłączy telefonicznych, internetowych nie jest objęte niniejszym zamówieniem i stanowi inwestycję własną operatorów.
19.Wykonanie zbiorczej instalacji telewizji satelitarnej po stronie Wykonawcy.
20Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od podpisania umowy z Wykonawcą w przypadku przeniesienia własności działki i pozwolenia na budowę na Gminę Gliwice. W takim przypadku Wykonawca zawrze umowę z Gminą Gliwice, a Zarząd Budynków Miejskich I TBS Sp. z o.o. będzie reprezentował w tej umowie Gminę Gliwice jako inwestor zastępczy z utrzymaniem w całości oferty złożonej w niniejszym postępowaniu.
21.Producent dźwigu osobowego winien posiadać aktualny certyfikat potwierdzający wdrożenie i funkcjonowanie w przedsiębiorstwie systemu zarządzania w oparciu o normę systemu zarządzania jakością według standardów PN-EN ISO 9001:2001, lub ISO 9001:2000 (w zakresie wytwarzania dźwigów osobowych i osobowo-towarowych). Uwaga: dostępność do oprogramowania sterownika dźwigu musi mieć konserwator dowolnie wybranej przez Zamawiającego firmy konserwującej dźwig (nie tylko przez producenta).
22.Zamawiający zlecił oddzielną umową wykonanie dokumentacji technicznej (część technologiczna) węzła cieplnego w budynku objętym niniejszym zamówieniem, zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez PEC Gliwice (marzec 2011r.).
23.Zamawiający zlecił oddzielną umową ocenę rozwiązań projektowych w zakresie izolacyjności termicznej budynku objętego niniejszym zamówieniem.
24.Informacje dodatkowe:
a: rozliczenie nastąpi w formie ryczałtu, zgodnie z załączonym przez Wykonawcę harmonogramem rzeczowo - finansowym (druk Zestawienie nakładów), zgodnie z zasadą nie fakturowania robót niewykonanych i warunkiem: po otrzymaniu kompletu dokumentacji powykonawczej; odbiorze technicznym oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie wykonawca składa ostatnią fakturę, w kwocie nie mniejszej niż 10% wartości zadania (prosimy o uwzględnienie tego faktu w harmonogramie, w tym planie rzeczowo-finansowym składanym do oferty),
b: w uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo rezygnacji z części robót. Roboty nie wykonane, nie podlegają fakturowaniu w ramach niniejszego kontraktu,
c: fakturowanie na podstawie odbiorów częściowych według harmonogramu prac , dokonywanych nie częściej, niż co dwa miesiące - prosimy o uwzględnienie przedmiotowego zapisu w harmonogramie rzeczowo - finansowym (druk Zestawienie nakładów),
d: roboty zamienne, dodatkowe i niewykonane będą wyceniane i rozliczane według średnich stawek i cen w SEKOCENBUD (województwo śląskie, kwartał zgodnie z okresem wyceny), lub na podstawie średnich cen rynkowych (Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu do faktur dostawców Wykonawcy w celu oszacowania ceny za wykonane prace dodatkowe).
e: zamawiający nie wyraża zgodny na instalowanie w obrębie realizacji inwestycji (cały teren działki, której dotyczy inwestycja) reklam bez jego zgody. Warunki uzyskania zgody j.w. mogą być przedmiotem oddzielnych negocjacji. Zamawiający zastrzega sobie prawo wywieszenia na terenie budowy bannera reklamującego firmę Zamawiającego / Inwestora.
f: W ramach zrealizowanej inwestycji Wykonawca jest zobowiązany udzielić gwarancji w następującym wymiarze:
-na roboty ogólnobudowlane (w tym wszystkie instalacyjne) - minimum 5 lat,
-na dach - minimum 8 lat,
-na urządzenia - minimum 2 lata.
25.Pozostałe warunki realizacji zamówienia reguluje treść wzoru umowy, który stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji.
26.Wykonawca zobowiązany jest do zachowania dyskrecji i tajemnicy odnośnie ewentualnie powierzonych i w toku wykonywania zamówienia pozyskanych informacji dotyczących Zarządu Budynków Miejskich I TBS Sp. z o.o. w Gliwicach.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 16

Informacja na temat wadium:
1.Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 200 000.00 PLN (słownie: dwieście tysięcy 00/100 PLN).
2.Wadium należy wnieść w terminie do dnia 22.04.2011r. do godz. 09:00.
3.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a: pieniądzu - przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: ING Bank - oddział w Gliwicach 20 1050 1285 1000 0022 2649 4546.
b: poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c: gwarancjach bankowych;
d: gwarancjach ubezpieczeniowych
e: poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
4.Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
5.Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
6.Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
7.Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
8.Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust.3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust.1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
9.Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a: odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b: nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wyko¬nania umowy;
c: zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1.W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy nie wykluczeni na podstawie art.24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655, z późn. zm.), spełniający warunki i wymagania określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz w art. 22 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. 2.Wykonawcy biorący udział w postępowaniu muszą spełnić następujące warunki: a: posiadać uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlegać wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, b: posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponować potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, c: znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. 3.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia została wybrana, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. 4.Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. 5.Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawców na podstawie przepisów art.24 ust.1 pkt.1-9 oraz art.24 ust.2 pkt.1-4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. 6.Ocena warunków: Komisja Przetargowa dokona kwalifikacji dokumentów potwierdzających spełnianie warunków według schematu: spełnia / nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
1.W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy nie wykluczeni na podstawie art.24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655, z późn. zm.), spełniający warunki i wymagania określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz w art. 22 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. 2.Wykonawcy biorący udział w postępowaniu muszą spełnić następujące warunki: a: posiadać uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlegać wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, b: posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponować potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, c: znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. 3.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia została wybrana, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. 4.Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. 5.Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawców na podstawie przepisów art.24 ust.1 pkt.1-9 oraz art.24 ust.2 pkt.1-4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. 6.Ocena warunków: Komisja Przetargowa dokona kwalifikacji dokumentów potwierdzających spełnianie warunków według schematu: spełnia / nie spełnia.

Potencjał techniczny:
1.W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy nie wykluczeni na podstawie art.24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655, z późn. zm.), spełniający warunki i wymagania określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz w art. 22 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. 2.Wykonawcy biorący udział w postępowaniu muszą spełnić następujące warunki: a: posiadać uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlegać wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, b: posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponować potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, c: znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. 3.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia została wybrana, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. 4.Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. 5.Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawców na podstawie przepisów art.24 ust.1 pkt.1-9 oraz art.24 ust.2 pkt.1-4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. 6.Ocena warunków: Komisja Przetargowa dokona kwalifikacji dokumentów potwierdzających spełnianie warunków według schematu: spełnia / nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1.W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy nie wykluczeni na podstawie art.24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655, z późn. zm.), spełniający warunki i wymagania określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz w art. 22 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. 2.Wykonawcy biorący udział w postępowaniu muszą spełnić następujące warunki: a: posiadać uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlegać wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, b: posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponować potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, c: znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. 3.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia została wybrana, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. 4.Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. 5.Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawców na podstawie przepisów art.24 ust.1 pkt.1-9 oraz art.24 ust.2 pkt.1-4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. 6.Ocena warunków: Komisja Przetargowa dokona kwalifikacji dokumentów potwierdzających spełnianie warunków według schematu: spełnia / nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
1.W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy nie wykluczeni na podstawie art.24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655, z późn. zm.), spełniający warunki i wymagania określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz w art. 22 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. 2.Wykonawcy biorący udział w postępowaniu muszą spełnić następujące warunki: a: posiadać uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlegać wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, b: posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponować potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, c: znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. 3.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia została wybrana, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. 4.Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. 5.Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawców na podstawie przepisów art.24 ust.1 pkt.1-9 oraz art.24 ust.2 pkt.1-4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. 6.Ocena warunków: Komisja Przetargowa dokona kwalifikacji dokumentów potwierdzających spełnianie warunków według schematu: spełnia / nie spełnia.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
a) formularz ofertowy b) zestawienie nakładów dla realizacji obiektu c) oświadczenie z Art. 22.1 i 24 PZP d) dowód wniesienia wadium e) zaparafowany wzór umowy f) pełnomocnictwa (jeśli konieczne) g) informacja o podwykonawcach (jeśli uczestniczą) h) informacje techniczne oraz certyfikat ISO dla przewidzianego w ofercie dźwigu osobowego

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Zmiana zapisów umowy może nastąpić wyłącznie w następującym zakresie:
a) zmiana terminu umownego może nastąpić w następujących okolicznościach:
-nastąpi konieczność zmiany zakresu robót (roboty dodatkowe, których zamawiający nie mógł przewidzieć na etapie planowania zamówienia), których wykonanie jest konieczne do wykonania niniejszego zamówienia,
-występujące w trakcie realizacji umowy warunki pogodowe uniemożliwią jej realizację,
-wystąpią czynniki niezależne od wykonawcy i zamawiającego, których nie można było przewidzieć, powodujące konieczność wstrzymania bądź zaniechania prac w całości lub części.
b) zmiana sposobu rozliczania (ryczałtowe, kosztorysowe) może nastąpić w przypadku wystąpienia robót dodatkowych wpływających na zamówienie podstawowe tak, iż zmianie mogą ulec ilości wykonywanych prac z nim związanych.
c) w przypadku zmiany terminu umownego można dokonać zmiany sposobu rozliczenia (jednorazowo, etapy) na wniosek wykonawcy
d) zmiany osób reprezentujących strony umowy oraz odpowiedzialnych za jej realizację w sytuacjach losowych, niezależnych od zamawiającego i wykonawcy.
2.Zmiany postanowień umowy wymagają formy pisemnej.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: Gwarancja na roboty budowlane

Znaczenie kryterium 2: 20

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zarząd Budynków Miejskich I TBS Sp. z o.o. Sekcja Zamówień Publicznych, ul. Zwycięstwa 13, IIIp., pok. 324, 44-100 Gliwice

Data składania wniosków, ofert: 22/04/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Zarząd Budynków Miejskich I TBS Sp. z o.o. Sekcja Zamówień Publicznych, ul. Zwycięstwa 13, IIIp., pok. 324 lub 323, 44-100 Gliwice

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Numer referencyjny sprawy: 052/PZ/2011/ZBM

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Podobne przetargi

234187 / 2012-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Obsługi Jednostek Oświatowych - Katowice (śląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Inwestycje dotyczące dróg, parkingów, chodników, schodów zewnętrznych - wykonanie murku oporowego w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach przy ul. Rolnej 22.

113667 / 2014-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Suszec - Suszec (śląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Realizacja IV etapu inwestycji pn.: Przebudowa ulicy Czarkowskiej w Radostowicach wraz z odwodnieniem, tj. odcinka od skrzyżowania z ul. Dworcową do km 0+106 o długości około 106,0mb

225004 / 2009-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Niegowa - Niegowa (śląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Remont drogi gminnej Nr DG-680053S, DG-680055S w miejscowości Dąbrowno- Łączki o długości 1580 mb Gmina Niegowa

103032 / 2013-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Kalety - Kalety (śląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Utwardzenia wraz z odwodnieniem placu przy ulicy Gwoździa w Kaletach.

38331 / 2013-03-13 - Uczelnia publiczna

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Roboty budowlano-wykończeniowe i instalacyjne w auli na 300 osób w budynku dydaktyczno-laboratoryjnym L, na terenie ATH przy ul. Willowej 2 w Bielsku-Białej wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie

281118 / 2011-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Opatów - Opatów (śląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Remont odcinka drogi dojazdowej do pól nr 664 009S (D-1143) w miejscowości Wilkowiecko

284130 / 2009-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Żywiecki - Powiatowy Zarząd Dróg - Żywiec (śląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Remont uszkodzonego obiektu mostowego zlokalizowanego w ciągu drogi powiatowej nr 1425 S Wieprz-Juszczyna-Jeleśnia w km 9+800 na potoku Juszczynka w Juszczynie, Gmina Radziechowy-Wieprz.

210004 / 2013-05-29 - Inny: S.A., w której ponad 50% akcji posiadają jednostki sektora finansów publicznych

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. J. Ziętka - Chorzów (śląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Zagospodarowanie terenu celem przygotowania go do posadowienia urządzenia rozrywkowego Filiżanki na terenie Śląskiego Wesołego Miasteczka w WPKiW S.A. w Chorzowie. Nr 26/B/DAT/13

322693 / 2011-12-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gorzyce - Gorzyce (śląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa wewnętrznej instalacji elektrycznej i wentylacji w budynku sali OSP Bełsznica oraz remont nawierzchni betonowej przy budynku

251916 / 2014-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Pszów - Pszów (śląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Remont nawierzchni ul. Niepodległości, ul. Ignacego Paderewskiego (boczna) i ul. Marii Konopnickiej (boczna)

137549 / 2013-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Suszec - Suszec (śląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa ulicy Kolonia Podlesie w Suszcu - drogi dojazdowej do gruntów rolnych

357470 / 2013-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzyżanowice - Krzyżanowice (śląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
<br>PRZEBUDOWA BOISKA SPORTOWEGO I SKOCZNI DO SKOKU W DAL PRZY ULICY SZKOLNEJ 10 W CHAŁUPKACH - <i>Zadanie realizowane w ramach projektu pt.</i> Kultura, rekreacja i sport na pograniczu czesko-polskim, <i>współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013 Przekraczamy granice</i>

223275 / 2013-10-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Radlin - Radlin (śląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa linii SN i nN wraz z budowÄ… nowej stacji transformatorowej. Zadanie inwestycyjne pod nazwÄ…: Budowa Przedszkola Publicznego, sali gimnastycznej i zaplecza kuchennego przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Radlinie.

215791 / 2010-08-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Bobrowniki - Bobrowniki (śląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa kanalizacji sanitarnej w Dobieszowicach przy ulicach Kościuszki, Dojazdowej, Leśnej, Źródlanej, Krótkiej, Moniuszki, Wąskiej, Młyńskiej, Mickiewicza, 27. Stycznia i Wesoła

52170 / 2009-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Rybnik - Rybnik (śląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w zwiÄ…zku z budowÄ… kolektora A2

127675 / 2014-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Irządzach - Irządze (śląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Rewitalizacja zabytkowego parku na terenie zespołu dworsko-parkowego oraz odtworzenie Sali tradycji w budynku pałacu w Irządzach