Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

264414 / 2013-07-08 - Administracja samorządowa / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach (Łosice)

Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Operator koparko-ładowarki dla 1 uczestnika projektu Szansa Na Lepsze Jutro w Powiecie Łosickim realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Operator koparko-Ładowarki dla 1 uczestnika projektu Szansa Na Lepsze Jutro w Powiecie -Łosickim realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Kurs powinien zostać zorganizowany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w prawiebezpieczeństwa i higieny pracy podczas
eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych /Dz.U. z 2001r. Nr 118, poz. 1263/.
1.Miejsce szkolenia: Łosice lub inna miejscowość oddalona od granic powiatu łosickiego o maksymalnie 100 km.
2.Termin realizacji zamówienia: sierpień-listopad 2013 - łącznie z egzaminem przed komisją powołaną przez Dyrektora Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.
3.Ilość godzin: 202 godz. zegarowych 116 godzin teoretycznych, 86 godzin praktycznych wliczając konieczne przerwy. Kurs powinien obejmować przeciętnie nie mniej niż 16 godzin w trybie weekendowym lub nie mniej niż 30 godzin od poniedziałku do piątku:
4.Liczba uczestników: 1 osoba.
5.Wykonawca dokona sprawdzenia uzyskanych umiejętności poprzez przeprowadzenie egzaminu wewnętrznego, a następnie zorganizuje i przeprowadzi egzamin państwowy, uwzględniając w ofercie koszt tego egzaminu;
6.Usługa obejmuje: zorganizowanie i przeprowadzenie kursu, catering, zwrot kosztów dojazdu dla uczestników, ewentualne zakwaterowanie i pełne wyżywienie dla uczestników kursu, pokrycie kosztów badań i egzaminu oraz wszystkie inne koszty związane z ukończeniem kursu.
7.Zajęcia na kursie powinny odbywać się w godzinach między 8 a 20, maksymalnie
7 godzin dziennie, w tym również w soboty w godzinach między 8.00 a 20.00 maksymalnie 7 godzin.
8.Usługa organizowana będzie w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.
9.Program:
Program zajęć teoretycznych:
-użytkowanie eksploatacyjne
-dokumentacja techniczna
-bezpieczeństwo i higiena pracy przy eksploatacji maszyny roboczej
-podstawy elektrotechniki
-silniki spalinowe
-elementy hydrauliki
-budowa koparko - ładowarek
-technologia wykonywania robót ziemnych
-zajęcia praktyczne
10.Szkolenie będzie przeprowadzone zgodnie z następującymi aktami prawa:
-rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 20 września 2001 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych Dz.U. z 2001 r. Nr. 118 poz. 1263 oraz innymi odpowiednimi przepisami prawa, w tym regulującymi zasady bhp i p.poż. przy pracach na maszynach do robót ziemnych.
11.Podczas szkolenia kursant powinien nabyć umiejętności obsługi wszystkich typów koparko-ładowarek.
12.Umiejętności te polegać będą na m.in. poruszaniu się, jeździe, manewrowaniu koparko-ładowarką, przenoszeniu materiałów sypkich itp.
13.Konieczne jest zapewnienie następującego sprzętu, przyrządów, urządzeń i pomocy naukowych:
-W procesie szkolenia praktycznego konieczne jest zastosowanie, co najmniej 1 koparko-ładowarki.
-Sala dydaktyczna ma być wyposażona w ogrzewanie, pomoce naukowe: plansze, przekroje podzespołów, rzutnik, urządzenia audiowizualne służące do projekcji filmów o tematyce eksploatacji, budowy, oraz technologii robót sprzętem do robót ziemnych, tematyczne kasety wideo, tablica i kreda lub flipchart i flamastry, skrypty, kserowane materiały pomocnicze, jeśli wymaga tego specyfika kursu.
-Zajęcia teoretyczne mają odbywać się w ogrzewanej sali dydaktycznej przystosowanej do wykładów dla min. 3 osób z dostępem do sanitariów. Zajęcia praktyczne na koparko ładowarkach odbywać mają się na placu manewrowym z parkiem maszynowym, spełniającym wymogi bhp i p. poż.
14.Kurs kończy się egzaminem kwalifikacyjnym przed komisją powołaną przez Dyrektora Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.
15.Ubezpieczenie uczestników kursu leży po stronie Zamawiającego.
16.Wykonawca jest zobowiązany:
-do przedłożenia szczegółowego programu nauczania na kursie dla operatorów koparko-ładowarek, według kryteriów opracowanych przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie określającego nazwę zajęć edukacyjnych, ich treść, charakterystykę poszczególnych bloków tematycznych i wymiar godzinowy dla każdego z nich zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia
-przedłożyć program kursu na druku stanowiącym zał. Nr 7 do Formularza Ofertowego. Plan nauczania zamieszczony w Programie kursu powinien być sporządzony w oparciu o zaproponowany przez Zamawiającego zakres szkolenia na kursie. Należy przedstawić szczegółowe zagadnienia, jakie będą zawierać poszczególne zakresy kursu. Dopuszcza się modyfikację planu nauczania, jeżeli chodzi o kolejność poszczególnych zagadnień i ewentualne dodanie pewnych elementów.
-prowadzić na bieżąco ewidencję obecności uczestników kursu i zobowiązany jest do informowania zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10% nieobecności.
-do ologowania materiałów szkoleniowych i oznaczenia miejsca kursu logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, logo Unii Europejskiej i nazwą projektu Szansa na Lepsze Jutro w Powiecie Łosickim.
-do prowadzenia dziennika zajęć.
-do przygotowania list obecności, list odbioru materiałów szkoleniowych, list odbioru zaświadczenia o ukończeniu kursu, list odbioru zwrotu kosztów dojazdy lub ewentualnego zakwaterowania i wyżywienia oraz list odbioru cateringu.
-do pokrycia wszystkich niezbędnych kosztów realizacji kursu, w tym także kosztów ewentualnego zakwaterowania z pełnym wyżywieniem w przypadku, gdy kurs odbywać się będzie w miejscowości oddalonej od siedziby Zamawiającego w odległości uniemożliwiającej codzienny dojazd uczestników na kurs.
-do dowozu uczestników kursu w przypadku, gdy kurs odbywać się będzie poza miejscowością, w której ma siedzibę Zamawiający.
15. Wykonawca będący organizatorem usługi zapewni dla uczestnikowi kursu:
a)Materiały szkoleniowe na własność: podręczniki lub skrypty dotyczące zakresu kursu, materiały pomocnicze w tym notatnik do sporządzania notatek, twarda teczka na dokumenty, długopis.
b)Trenera, który przeprowadzi z należytą starannością szkolenie w części teoretycznej oraz praktycznej.
c)Catering podczas sesji szkoleniowych w postaci: kawa, herbata, ciastka, zimne napoje oraz ciepły dwudaniowy posiłek w porze obiadowej.
d)Ewentualne zakwaterowanie uczestników kursu wraz z pełnym całodziennym wyżywieniem.
e)Zwrot kosztów dojazdu na kurs.
f)Zorganizowanie egzaminu przed Komisją kwalifikacyjną oraz pokrycie kosztów pierwszego egzaminu. Koszt kolejnego egzaminu pokrywa każdorazowo sam uczestnik kursu.
g)Pokrycie kosztów badań lekarskich.
h)Pokrycie kosztów związanych z egzaminem przed Komisją kwalifikacyjną.
i)Salę wykładową dostosowaną, do co najmniej 3 uczestników /min 2 m² na uczestnika/, spełniającą wymogi BHP oraz posiadającą zaplecze sanitarne /WC, umywalka/. Sala powinna być wyposażona w sprzęt dydaktyczny: tablicę do pisania lub flipchart, rzutnik multimedialny oraz dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych komputery stacjonarne lub laptopy dla każdego uczestnika kursu, jeśli zajdzie taka potrzeba.
j)Opiekuna, czyli osobę odpowiedzialną za organizację kursu, wskazaną do kontaktu z uczestnikami kursu oraz Zamawiającym.
k)Kurs będzie kończyć się:
-zaświadczenia o ukończeniu kursu zgodnego z wytycznymi z rozporządzenia Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych /Dz.U. Nr 31 poz. 216/ oraz wydaniem
-świadectwa i wpisu do książki operatora, uprawniającego do obsługi wszystkich typów koparko-ładowarek w kategorii III, wydanego przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
16.Po zakończeniu kursu Wykonawca przeprowadzi ankietę oceniającą kurs i wyda zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji. W związku z realizacją kursu w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego należy wydać zaświadczenie z logo EFS i Kapitału Ludzkiego lub inny dokument z logo EFS i Kapitału Ludzkiego i informacją o współfinansowaniu projektu.
17.Po ukończeniu kursu Wykonawca wyda każdemu uczestnikowi imienne zaświadczenia na podstawie § 6 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych Dz. U. Nr 31, poz. 216 oraz świadectwo kwalifikacji uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci cieplnych.
18.Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za właściwą realizację zamawianych usług.
19.Zamawiający zastrzega sobie również, iż do obowiązków Wykonawcy będzie należało:
a)Przekazanie Zamawiającemu w ciągu 7 dni od zakończenia usługi następujących dokumentów:
-oryginału list obecności, zawierających: imię i nazwisko, datę oraz podpis uczestnika.
-ksero dziennika zajęć edukacyjnych, zawierającego tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych oraz listę obecności zawierającą: imię, nazwisko , datę i podpis uczestnika szkolenia
-kopii protokołu z egzaminu końcowego oraz imienny wykaz osób, które ukończyły szkolenie z wynikiem pozytywnym,
-imienny wykaz osób, które szkolenia nie ukończyły, nie zdały egzaminu, bądź nie przystąpiły do egzaminu końcowego,
-kopii książeczki operatora koparko-ładowarki oraz certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia zawierającego: numer z rejestru, imię i nazwisko, numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, nazwę instytucji przeprowadzającej szkolenie, formę i nazwę szkolenia, okres trwania szkolenia, miejsce i datę wydania, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych, podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie,
-potwierdzenia zapłaty za egzamin państwowy,
-list potwierdzających odbiór materiałów szkoleniowych, cateringu, zwrotu kosztów -dojazdów, list odbioru zaświadczeń o ukończeniu szkolenia, ewentualnie listy odbioru zakwaterowania i pełnego wyżywienia,
-rejestru wydanych zaświadczeń o ukończeniu kursu,
-kserokopii zaświadczeń lekarskich
-kserokopii zaświadczeń o ukończeniu kursu oraz kserokopii świadectwa kwalifikacyjnego,
-nośnika CD/DVD zawierającego zdjęcia dokumentujące przebieg usługi.
-Jednego kompletu materiałów i pomocy szkoleniowych do archiwizacji dokumentacji,
-ankieta przeprowadzona na zakończenie kursu wraz z raportem
-faktury za realizację całego zamówienia,
b)W czasie trwania usługi oznakowania miejsc, z których korzystać będą uczestnicy wyjazdu poprzez umieszczenie plakatów informacyjnych dotyczących projektu, które otrzyma od Zamawiającego po podpisaniu umowy o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
20.Liczba uczestników może ulec zmianie i tak:
a)Jeżeli Zamawiający zgłosi zmniejszenie lub zwiększenie ilości uczestników o nie więcej niż 1 osobę najpóźniej do 1-go dnia przed umownym terminem rozpoczęcia realizacji usługi, to Zamawiający nie poniesie kosztów umownych świadczeń przewidzianych dla uczestników wyjazdu, których nieobecność została zgłoszona.
b)Jeżeli Zamawiający zgłosi zmniejszenie lub zwiększenie ilości uczestników o nie więcej niż w 1 osobę w dniu rozpoczęcia wyjazdu szkoleniowego, to Zamawiający Zapłaci umowną cenę świadczeń przewidzianych dla uczestników wyjazdu, których nieobecność została zgłoszona przez Zamawiającego, za pierwszą dobę w ośrodku.
c)Jeżeli Zamawiający nie dokona zgłoszenia zmniejszenia lub zwiększenia ilości uczestników, to Zamawiający zapłaci umowną cenę świadczeń przewidzianych dla uczestników wyjazdu, których nieobecność została zgłoszona przez Zamawiającego, za wszystkie dni trwania wyjazdu.
21.Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty przewidującej odmienny niż określony w SIWZ sposób wykonania zamówienia oferty wariantowej.
22.Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia podczas kursu naszych beneficjentów z grupami z innych jednostek.
23.Ofertę należy złożyć na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 264414

Data publikacji: 2013-07-08

Nazwa: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach

Ulica: ul. Narutowicza 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Łosice

Kod pocztowy: 08-200

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 0-83 359 05 51

Numer faxu: 0-83 359 08 60

Adres strony internetowej: www.pcpr.losice.pl

Regon: 03023900200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Operator koparko-ładowarki dla 1 uczestnika projektu Szansa Na Lepsze Jutro w Powiecie Łosickim realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Operator koparko-Ładowarki dla 1 uczestnika projektu Szansa Na Lepsze Jutro w Powiecie -Łosickim realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Kurs powinien zostać zorganizowany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w prawiebezpieczeństwa i higieny pracy podczas
eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych /Dz.U. z 2001r. Nr 118, poz. 1263/.
1.Miejsce szkolenia: Łosice lub inna miejscowość oddalona od granic powiatu łosickiego o maksymalnie 100 km.
2.Termin realizacji zamówienia: sierpień-listopad 2013 - łącznie z egzaminem przed komisją powołaną przez Dyrektora Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.
3.Ilość godzin: 202 godz. zegarowych 116 godzin teoretycznych, 86 godzin praktycznych wliczając konieczne przerwy. Kurs powinien obejmować przeciętnie nie mniej niż 16 godzin w trybie weekendowym lub nie mniej niż 30 godzin od poniedziałku do piątku:
4.Liczba uczestników: 1 osoba.
5.Wykonawca dokona sprawdzenia uzyskanych umiejętności poprzez przeprowadzenie egzaminu wewnętrznego, a następnie zorganizuje i przeprowadzi egzamin państwowy, uwzględniając w ofercie koszt tego egzaminu;
6.Usługa obejmuje: zorganizowanie i przeprowadzenie kursu, catering, zwrot kosztów dojazdu dla uczestników, ewentualne zakwaterowanie i pełne wyżywienie dla uczestników kursu, pokrycie kosztów badań i egzaminu oraz wszystkie inne koszty związane z ukończeniem kursu.
7.Zajęcia na kursie powinny odbywać się w godzinach między 8 a 20, maksymalnie
7 godzin dziennie, w tym również w soboty w godzinach między 8.00 a 20.00 maksymalnie 7 godzin.
8.Usługa organizowana będzie w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.
9.Program:
Program zajęć teoretycznych:
-użytkowanie eksploatacyjne
-dokumentacja techniczna
-bezpieczeństwo i higiena pracy przy eksploatacji maszyny roboczej
-podstawy elektrotechniki
-silniki spalinowe
-elementy hydrauliki
-budowa koparko - ładowarek
-technologia wykonywania robót ziemnych
-zajęcia praktyczne
10.Szkolenie będzie przeprowadzone zgodnie z następującymi aktami prawa:
-rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 20 września 2001 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych Dz.U. z 2001 r. Nr. 118 poz. 1263 oraz innymi odpowiednimi przepisami prawa, w tym regulującymi zasady bhp i p.poż. przy pracach na maszynach do robót ziemnych.
11.Podczas szkolenia kursant powinien nabyć umiejętności obsługi wszystkich typów koparko-ładowarek.
12.Umiejętności te polegać będą na m.in. poruszaniu się, jeździe, manewrowaniu koparko-ładowarką, przenoszeniu materiałów sypkich itp.
13.Konieczne jest zapewnienie następującego sprzętu, przyrządów, urządzeń i pomocy naukowych:
-W procesie szkolenia praktycznego konieczne jest zastosowanie, co najmniej 1 koparko-ładowarki.
-Sala dydaktyczna ma być wyposażona w ogrzewanie, pomoce naukowe: plansze, przekroje podzespołów, rzutnik, urządzenia audiowizualne służące do projekcji filmów o tematyce eksploatacji, budowy, oraz technologii robót sprzętem do robót ziemnych, tematyczne kasety wideo, tablica i kreda lub flipchart i flamastry, skrypty, kserowane materiały pomocnicze, jeśli wymaga tego specyfika kursu.
-Zajęcia teoretyczne mają odbywać się w ogrzewanej sali dydaktycznej przystosowanej do wykładów dla min. 3 osób z dostępem do sanitariów. Zajęcia praktyczne na koparko ładowarkach odbywać mają się na placu manewrowym z parkiem maszynowym, spełniającym wymogi bhp i p. poż.
14.Kurs kończy się egzaminem kwalifikacyjnym przed komisją powołaną przez Dyrektora Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.
15.Ubezpieczenie uczestników kursu leży po stronie Zamawiającego.
16.Wykonawca jest zobowiązany:
-do przedłożenia szczegółowego programu nauczania na kursie dla operatorów koparko-ładowarek, według kryteriów opracowanych przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie określającego nazwę zajęć edukacyjnych, ich treść, charakterystykę poszczególnych bloków tematycznych i wymiar godzinowy dla każdego z nich zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia
-przedłożyć program kursu na druku stanowiącym zał. Nr 7 do Formularza Ofertowego. Plan nauczania zamieszczony w Programie kursu powinien być sporządzony w oparciu o zaproponowany przez Zamawiającego zakres szkolenia na kursie. Należy przedstawić szczegółowe zagadnienia, jakie będą zawierać poszczególne zakresy kursu. Dopuszcza się modyfikację planu nauczania, jeżeli chodzi o kolejność poszczególnych zagadnień i ewentualne dodanie pewnych elementów.
-prowadzić na bieżąco ewidencję obecności uczestników kursu i zobowiązany jest do informowania zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10% nieobecności.
-do ologowania materiałów szkoleniowych i oznaczenia miejsca kursu logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, logo Unii Europejskiej i nazwą projektu Szansa na Lepsze Jutro w Powiecie Łosickim.
-do prowadzenia dziennika zajęć.
-do przygotowania list obecności, list odbioru materiałów szkoleniowych, list odbioru zaświadczenia o ukończeniu kursu, list odbioru zwrotu kosztów dojazdy lub ewentualnego zakwaterowania i wyżywienia oraz list odbioru cateringu.
-do pokrycia wszystkich niezbędnych kosztów realizacji kursu, w tym także kosztów ewentualnego zakwaterowania z pełnym wyżywieniem w przypadku, gdy kurs odbywać się będzie w miejscowości oddalonej od siedziby Zamawiającego w odległości uniemożliwiającej codzienny dojazd uczestników na kurs.
-do dowozu uczestników kursu w przypadku, gdy kurs odbywać się będzie poza miejscowością, w której ma siedzibę Zamawiający.
15. Wykonawca będący organizatorem usługi zapewni dla uczestnikowi kursu:
a)Materiały szkoleniowe na własność: podręczniki lub skrypty dotyczące zakresu kursu, materiały pomocnicze w tym notatnik do sporządzania notatek, twarda teczka na dokumenty, długopis.
b)Trenera, który przeprowadzi z należytą starannością szkolenie w części teoretycznej oraz praktycznej.
c)Catering podczas sesji szkoleniowych w postaci: kawa, herbata, ciastka, zimne napoje oraz ciepły dwudaniowy posiłek w porze obiadowej.
d)Ewentualne zakwaterowanie uczestników kursu wraz z pełnym całodziennym wyżywieniem.
e)Zwrot kosztów dojazdu na kurs.
f)Zorganizowanie egzaminu przed Komisją kwalifikacyjną oraz pokrycie kosztów pierwszego egzaminu. Koszt kolejnego egzaminu pokrywa każdorazowo sam uczestnik kursu.
g)Pokrycie kosztów badań lekarskich.
h)Pokrycie kosztów związanych z egzaminem przed Komisją kwalifikacyjną.
i)Salę wykładową dostosowaną, do co najmniej 3 uczestników /min 2 m² na uczestnika/, spełniającą wymogi BHP oraz posiadającą zaplecze sanitarne /WC, umywalka/. Sala powinna być wyposażona w sprzęt dydaktyczny: tablicę do pisania lub flipchart, rzutnik multimedialny oraz dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych komputery stacjonarne lub laptopy dla każdego uczestnika kursu, jeśli zajdzie taka potrzeba.
j)Opiekuna, czyli osobę odpowiedzialną za organizację kursu, wskazaną do kontaktu z uczestnikami kursu oraz Zamawiającym.
k)Kurs będzie kończyć się:
-zaświadczenia o ukończeniu kursu zgodnego z wytycznymi z rozporządzenia Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych /Dz.U. Nr 31 poz. 216/ oraz wydaniem
-świadectwa i wpisu do książki operatora, uprawniającego do obsługi wszystkich typów koparko-ładowarek w kategorii III, wydanego przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
16.Po zakończeniu kursu Wykonawca przeprowadzi ankietę oceniającą kurs i wyda zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji. W związku z realizacją kursu w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego należy wydać zaświadczenie z logo EFS i Kapitału Ludzkiego lub inny dokument z logo EFS i Kapitału Ludzkiego i informacją o współfinansowaniu projektu.
17.Po ukończeniu kursu Wykonawca wyda każdemu uczestnikowi imienne zaświadczenia na podstawie § 6 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych Dz. U. Nr 31, poz. 216 oraz świadectwo kwalifikacji uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci cieplnych.
18.Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za właściwą realizację zamawianych usług.
19.Zamawiający zastrzega sobie również, iż do obowiązków Wykonawcy będzie należało:
a)Przekazanie Zamawiającemu w ciągu 7 dni od zakończenia usługi następujących dokumentów:
-oryginału list obecności, zawierających: imię i nazwisko, datę oraz podpis uczestnika.
-ksero dziennika zajęć edukacyjnych, zawierającego tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych oraz listę obecności zawierającą: imię, nazwisko , datę i podpis uczestnika szkolenia
-kopii protokołu z egzaminu końcowego oraz imienny wykaz osób, które ukończyły szkolenie z wynikiem pozytywnym,
-imienny wykaz osób, które szkolenia nie ukończyły, nie zdały egzaminu, bądź nie przystąpiły do egzaminu końcowego,
-kopii książeczki operatora koparko-ładowarki oraz certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia zawierającego: numer z rejestru, imię i nazwisko, numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, nazwę instytucji przeprowadzającej szkolenie, formę i nazwę szkolenia, okres trwania szkolenia, miejsce i datę wydania, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych, podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie,
-potwierdzenia zapłaty za egzamin państwowy,
-list potwierdzających odbiór materiałów szkoleniowych, cateringu, zwrotu kosztów -dojazdów, list odbioru zaświadczeń o ukończeniu szkolenia, ewentualnie listy odbioru zakwaterowania i pełnego wyżywienia,
-rejestru wydanych zaświadczeń o ukończeniu kursu,
-kserokopii zaświadczeń lekarskich
-kserokopii zaświadczeń o ukończeniu kursu oraz kserokopii świadectwa kwalifikacyjnego,
-nośnika CD/DVD zawierającego zdjęcia dokumentujące przebieg usługi.
-Jednego kompletu materiałów i pomocy szkoleniowych do archiwizacji dokumentacji,
-ankieta przeprowadzona na zakończenie kursu wraz z raportem
-faktury za realizację całego zamówienia,
b)W czasie trwania usługi oznakowania miejsc, z których korzystać będą uczestnicy wyjazdu poprzez umieszczenie plakatów informacyjnych dotyczących projektu, które otrzyma od Zamawiającego po podpisaniu umowy o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
20.Liczba uczestników może ulec zmianie i tak:
a)Jeżeli Zamawiający zgłosi zmniejszenie lub zwiększenie ilości uczestników o nie więcej niż 1 osobę najpóźniej do 1-go dnia przed umownym terminem rozpoczęcia realizacji usługi, to Zamawiający nie poniesie kosztów umownych świadczeń przewidzianych dla uczestników wyjazdu, których nieobecność została zgłoszona.
b)Jeżeli Zamawiający zgłosi zmniejszenie lub zwiększenie ilości uczestników o nie więcej niż w 1 osobę w dniu rozpoczęcia wyjazdu szkoleniowego, to Zamawiający Zapłaci umowną cenę świadczeń przewidzianych dla uczestników wyjazdu, których nieobecność została zgłoszona przez Zamawiającego, za pierwszą dobę w ośrodku.
c)Jeżeli Zamawiający nie dokona zgłoszenia zmniejszenia lub zwiększenia ilości uczestników, to Zamawiający zapłaci umowną cenę świadczeń przewidzianych dla uczestników wyjazdu, których nieobecność została zgłoszona przez Zamawiającego, za wszystkie dni trwania wyjazdu.
21.Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty przewidującej odmienny niż określony w SIWZ sposób wykonania zamówienia oferty wariantowej.
22.Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia podczas kursu naszych beneficjentów z grupami z innych jednostek.
23.Ofertę należy złożyć na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

data_roz: 01/08/2013

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał uprawnienia do prowadzenia kursu na terenie miejscowości, którą wskazał w formularzu ofertowym.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał wpis do rejestru instytucji szkoleniowych /RIS/.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na podstawie weryfikacji złożonych przez Wykonawcę dokumentów.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona sprawdzenia oceny spełnienia tego warunku na podstawie dokumentów potwierdzających, że Wykonawca w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje, co najmniej trzy kursy o zakresie tematycznym wskazanym w SIWZ ze wskazaniem odbiorcy, wartości usługi oraz daty i miejsca jej realizacji.
Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie treści wymaganego dokumentu, zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia.
W tym celu należy przedłożyć dokument, który stanowi załącznik nr 4 do SIWZ - Wykaz wykonanych usług w zakresie objętym przedmiotem zamówienia oraz dołączyć dowody/dokumenty, czy usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

Potencjał techniczny:
-Wykonawca powinien wykazać, że dysponuje odpowiednią salą wykładową, dostosowaną do liczby uczestników i spełniającą wymogi BHP, posiadającą zaplecze sanitarne oraz wyposażona w odpowiedni sprzęt dydaktyczny, niezbędny do prowadzenia zajęć, w tym: tablicę lub flipchart, rzutnik pisma lub projektor multimedialny, ekran do rzutnika.
W tym celu należy przedłożyć dokument, który stanowi załącznik nr 9 do SIWZ - Wykaz bazy lokalowej i techniczno-dydaktycznej
-Wykonawca powinien wykazać, że wskazani przez niego trenerzy/ wykładowcy/ szkoleniowcy posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie uprawniające do prowadzenia zajęć w powierzonym sobie zakresie. Wymagane jest, aby posiadali odpowiednią znajomość zagadnień związanych z powierzonym im zakresem szkolenia i niezbędne doświadczenie zawodowe, to znaczy przeprowadzone minimum 100 godzin szkoleń w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, który będą realizować albo, co najmniej trzyletni staż w prowadzeniu szkoleń.
W tym celu należy przedłożyć dokument, który stanowi załącznik nr 6 do SIWZ - Wykaz osób, przewidzianych do realizacji zamówienia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
-Wykonawca powinien wykazać, że dysponuje odpowiednią salą wykładową, dostosowaną do liczby uczestników i spełniającą wymogi BHP, posiadającą zaplecze sanitarne oraz wyposażona w odpowiedni sprzęt dydaktyczny, niezbędny do prowadzenia zajęć, w tym: tablicę lub flipchart, rzutnik pisma lub projektor multimedialny, ekran do rzutnika.
W tym celu należy przedłożyć dokument, który stanowi załącznik nr 9 do SIWZ - Wykaz bazy lokalowej i techniczno-dydaktycznej
-Wykonawca powinien wykazać, że wskazani przez niego trenerzy/ wykładowcy/ szkoleniowcy posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie uprawniające do prowadzenia zajęć w powierzonym sobie zakresie. Wymagane jest, aby posiadali odpowiednią znajomość zagadnień związanych z powierzonym im zakresem szkolenia i niezbędne doświadczenie zawodowe, to znaczy przeprowadzone minimum 100 godzin szkoleń w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, który będą realizować albo, co najmniej trzyletni staż w prowadzeniu szkoleń.
W tym celu należy przedłożyć dokument, który stanowi załącznik nr 6 do SIWZ - Wykaz osób, przewidzianych do realizacji zamówienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wskazuje szczegółowo warunku w tym zakresie. Ocena spełnienia warunku na podstawie Oświadczenia, że Wykonawca spełnia warunki określone w art. 22 ust.1 ustawy Pzp (załącznik nr 2 do SIWZ).

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
a)Załączniki od 1 do 10 do SIWZ
b)Referencje z wykonanych usług.
c)Pełnomocnictwo zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, wystawione dla osoby /osób/ upoważnionych do reprezentowania oferenta w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, o ile nie wynika ono z przedstawionych dokumentów- oryginał lub kopia potwierdzona notarialnie za zgodność z oryginałem.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pcpr.losice.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Narutowicza 6
08-200 Łosice

Data składania wniosków, ofert: 17/07/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 08:00

Miejsce składania:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Narutowicza 6
08-200 Łosice

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społeczneg

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

194857 / 2013-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu - Radom (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na organizację i przeprowadzenie kursów w ramach projektu pt. Aktywność szansą na lepsze jutro

311550 / 2010-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie - Żuromin (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony o wartości szacunkowej poniżej kwot określonych w art. 11 ust 8 ustawy Prawo zamówień publicznych na zorganizowanie szkoleń dla osób bezrobotnych

297246 / 2012-08-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Centrum Pomocy Socjalnej - Sokołów Podlaski (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych i kursów zawodowych w zadaniu Klub Integracji Społecznej partnerem w realizacji kontraktów socjalnych realizowanym w ramach programu Ministra Pracy i Polityki Społecznej Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu - edycja 2011 - 2015 p.n. Podmiot zatrudnienia socjalnego partnerem Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy w realizacji kontraktów socjalnych- edycja 2012

120757 / 2011-04-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w PÅ‚ocku - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku

446836 / 2009-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Radom (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
1.Przedmiotem umowy jest przeprowadzenie usługi w formie kursu zawodowego - kadry i płace

33068 / 2013-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku - Lipsko (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizacja praktyk zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku w ramach projektu -Wysokie kompetencje kluczem sukcesu- współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

103903 / 2010-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w PÅ‚ocku - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku pn: Profesjonalny doradca zawodowy.

242005 / 2008-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w PÅ‚ocku - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia pn Operator koparko - ładowarki dla osób bezrobotnych, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku

10177 / 2010-01-14 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie seminarium dla rzeczoznawców podręczników szkolnych oraz pracowników systemu egzaminacyjnego w projekcie Wdrażanie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół - komponent RZECZOZNAWCY PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH, PRACOWNICY SYSTEMU EGZAMINACYJNEGO obejmujące: przeprowadzenie autorskich zajęć oraz spisanie propozycji ustaleń wypracowanych w grupie.

204471 / 2012-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek miasta stołecznego Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
przeprowadzenie kursu zawodowego realizowanego w ramach projektu Aktywny Targówek współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego : Kurs bukieciarstwa i florystyki.

78584 / 2013-02-26 - Inny: jednostka samorzÄ…du terytorialnego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla uczestników projektu Szansa na lepsze jutro

307680 / 2011-09-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów i szkoleń dla uczestników projektu Dobra marka - OPS Ursynów budzi do życia współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Postępowanie nr OPS.DA.271.26.2011

108898 / 2011-05-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Grodzisk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Świadczenie usługi organizacja zadania Kurs witrażu i wykonania lamp techniką Tiffaniego w ramach projektu POSZERZYĆ KRĄG realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Maz. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. (Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie)