Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

397430 / 2011-11-25 - Uczelnia publiczna / Uniwersytet Gdański (Gdańsk)

Fizyka dla medycyny-przebudowa pomieszczeń i wyposażenie Pracowni zastosowań medycznych fizyki i obrazowania medycznego Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku.

Opis zamówienia

1. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień: CPV 45.45.30.00-7
CPV 71.22.00.00-6.
2. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie przebudowy pomieszczeń w budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego zlokalizowanego w Gdańsku przy ul. Wita Stwosza 57.
Przedmiotem zamówienia jest również serwis, przeglądy i konserwacja wszystkich instalacji i urządzeń w okresie gwarancji, których serwisowanie i konserwacja są wymagane przepisami i zaleceniami producenta w celu utrzymania ciągłej sprawności i zachowania warunków gwarancyjnych.
3. Podstawowe dane części budynku objętej przebudową:
-pow. całkowita: 349,61 m2
- kubatura brutto: 1 258,59 m3
4. Zakres prac obejmuje przebudowę pomieszczeń nr 59, 60, 61, 62, 63, 68, 69, 70 korytarza i przedsionka wraz z instalacjami, które należy dostosować do montażu aparatury w ramach projektu: Fizyka dla medycyny-przebudowa pomieszczeń i wyposażenie Pracowni zastosowań medycznych fizyki i obrazowania medycznego Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa program funkcjonalno-użytkowy opracowany przez firmę DIOGENES STUDIO sp. z o.o. w lutym 2011 r. stanowiący załączniki nr 10 do SIWZ oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót stanowiące załączniki nr 11 do SIWZ.
5. Zakresem przedmiotu Zamówienia objęte są:
5.1. Dokumentacja projektowa tj.:
5.1.1. Projekt budowlany (wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę) w zakresie zgodnym z art. 34 ust. 3 ustawy Prawo budowlane, zawierający między innymi:
- projekt architektoniczno - budowlany;
- informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;
a) Projekt budowlany winien być sporządzony w 5 egz. Wykonawca dostarczy projekty budowlane dla potrzeb Zamawiającego w 2 egz. w wersji papierowej (w tym jeden egz. będący załącznikiem do decyzji pozwolenia na budowę) i na płycie CD w wersji dwg. i pdf.
b) Projekt musi posiadać niezbędne uzgodnienia i decyzje.
c) Zamawiający udostępnia posiadane materiały do projektowania - załączniki nr 10-11 do SIWZ. Wykonawca winien je przeanalizować i uzupełnić w niezbędnym do projektowania zakresie.
5.1.2. Projekty wykonawcze w formie odrębnych opracowań branżowych, Wykonawca dostarczy projekty wykonawcze dla potrzeb Zamawiającego w 3 egz. w wersji papierowej i na płycie CD w wersji dwg. i pdf.
5.1.3. Pełnienie nadzoru autorskiego w czasie realizacji zadania.
5.2. Roboty budowlano-montażowe i instalacyjne: zgodnie z dokumentacją opracowaną i uzgodnioną z Zamawiającym i Użytkownikiem.
5.3. Serwis i konserwacja wszystkich instalacji i urządzeń w okresie gwarancji (w tym: instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji wentylacji, instalacji elektrycznej, teletechnicznej i słaboprądowej) wraz z materiałami eksploatacyjnymi.
6. Zakres robót budowlanych obejmuje m. in.:
6.1. branża budowlana w tym:
6.1.1. Montaż drzwi drewnianych z zabudową naświetli płytami gipsowo-kartonowymi na stelażu z wypełnieniem wełną akustyczną);
6.1.2. Wykonanie nowych posadzek z płytek typu gres z wymianą warstw podposadzkowych;
6.1.3. Rozebranie ścianki działowej murowanej w pom. nr 59;
6.1.4. Skucie fartuchów z glazury;
6.1.5. Wykonanie fartuchów z nowej glazury;
6.1.6. Skucie niestabilnych tynków i wykonanie nowych tynków ścian i sufitów;
6.1.7. Montaż nowych parapetów z konglomeratu;
6.1.8. Malowanie ścian i sufitów farbą lateksową z wykonaniem gładzi -cekolowanie;
6.1.9. Montaż folii okiennej zewnętrznej przeciw słonecznej, antyrefleksyjnej na wszystkich oknach - rodzaj i kolor folii do uzgodnienia z Inspektorem nadzoru i Użytkownikiem np. folia Bronze/Silver EXTERIOR lub równoważna;
6.1.10. Montaż od wewnątrz rolet zwijanych mechanicznie na oknach.

Płytki w standardzie Opoczno, Cersanit, Tubądzin lub równoważne. Roboty wykończeniowe takie jak np. kolorystyka ścian, płytek podłogowych oraz glazura należy uzgodnić z Użytkownikiem.

6.2. branża sanitarna:
6.2.1. Przebudowa instalacji wodno-kanalizacyjnej w obrębie pomieszczeń z likwidacją części zlewów, montażem zlewów ze stali nierdzewnej, umywalek, zaworów, baterii, podłączeniem dygestorium;
6.2.2. Przebudowa wentylacji dygestorium;
6.2.3. Likwidacja gazu w pomieszczeniach;
6.2.4. Montaż grzejników z zaworami termostatycznymi i zaworami odcinającymi na powrocie;
6.2.5. Przebudowa instalacji wentylacji i klimatyzacji.

Ponieważ są to pracownie naukowe należy zamontować urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne zapewniające niski poziom głośności pracy. Zlewozmywaki laboratoryjne i umywalki należy zamontować na szafkach dostarczanych przez Wykonawcę. Kolor szafek, typ okleiny musi być uzgodniony z Użytkownikiem.

6.3. branża elektryczna:
6.3.1. Przebudowa instalacji elektrycznej oświetleniowej, gniazd wtykowych;
6.3.2. Montaż opraw oświetleniowych i osprzętu;
6.3.3. Demontaż i wykonanie nowych tablic bezpiecznikowych;
6.3.4. Wykonanie połączeń wyrównawczych;
6.3.5. Wykonanie nowych tablic bezpiecznikowych piętrowych;
6.3.6. Wymiana WLZ-tu od rozdzielnicy głównej budynku do tablicy piętrowej;
6.3.7. Przebudowa instalacji strukturalnej (telefonicznej, komputerowej i sygnalizacji
włamania i napadu);
6.3.8. Wymiana instalacji przeciw pożarowej.

7. Warunki prowadzenia robót:
7.1. Zamawiający przekaże Wykonawcy do realizacji plac budowy obejmujący teren określony dokumentacją projektową.
7.2. Wykonawca zapewni warunki umożliwiające prawidłowe wykonanie robót budowlano - montażowych oraz uwzględni w wynagrodzeniu ryczałtowym wszystkie koszty z tym związane.
7.3. Roboty budowlane będą wykonywane w czynnym obiekcie, a zatem wymaga się szczególnej ostrożności w prowadzeniu prac, w szczególności odpowiednich zabezpieczeń i osłon, zapewnienia całodobowego nadzoru obiektu, utrzymywanie placu budowy w należytym porządku. Roboty głośne i uciążliwe dla otoczenia, będą mogły być wykonywane w terminach uzgodnionych z Użytkownikiem. Należy się liczyć z koniecznością wykonywania robót w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz w dni ustawowo wolne od pracy.
7.4. Wykonawca nie ponosi kosztów dostawy mediów (woda, energia).

8. Wykonawca zobowiązany jest:
8.1. Przed rozpoczęciem robót uzgodnić harmonogram robót z Zamawiającym i Użytkownikiem.
8.2. Uwzględnić w projekcie uwagi zgłoszone przez Zamawiającego w ciągu 7 dni od daty ich otrzymania.
8.3. Zapewnić ogrzewanie pomieszczeń budynku, które nie są objęte przedmiotem zamówienia przez okres zimowy.
8.4. Przyjąć technologię i organizację robót, która zapewni bezpieczeństwo przebywających osób - roboty prowadzone będą przy czynnym budynku - oraz nie spowoduje dewastacji wykonanych robót.
8.5. Zapewnić bezpieczeństwo osób przebywających na terenie budowy oraz ochronę mienia.
8.6. Po zakończeniu robót teren budowy doprowadzić do stanu pierwotnego.
8.7. Prowadzić roboty zgodnie z przepisami bhp i p.poż. oraz utrzymać plac budowy w należytym porządku.
8.8. Przeprowadzić rozruchy technologiczne z udziałem przedstawicieli posiadających odpowiednie autoryzacje producentów, rozruchy technologiczne muszą być potwierdzone protokołami.
8.9. Zapewnić Zamawiającemu, wszystkim osobom upoważnionym przez niego, jak też innym uczestnikom procesu budowlanego, dostęp do terenu budowy i do każdego miejsca, gdzie roboty w związku z umową będą wykonywane.
8.10. Zapewnić współpracę wykonawców wprowadzonych na teren budowy przez Zamawiającego i wykonujących na jego zlecenie dodatkowe roboty nie będące przedmiotem niniejszej umowy. Wykonawca zapewni dla nich miejsce na zaplecze i umożliwi podłączenie do mediów.
8.11. Systematycznie prowadzić prace porządkowe w rejonie prowadzonych robót budowlanych.
8.12. Odpady budowlane, gruz i śmieci wywieźć na legalne wysypisko. Koszty wywozu wraz z jego utylizacją należy uwzględnić w wynagrodzeniu ryczałtowym.
8.13. Wykonać dokumentację odbiorową: dokumentację powykonawczą w układzie branżowym wraz z odbiorami branżowymi, próbami i sprawdzeniami z wynikiem pozytywnym w 2 egz.
8.14. Przekazać na dzień odbioru końcowego instrukcję obsługi systemów instalacyjnych np.: elektrycznych, teletechnicznych, wentylacji, itp. w 2 egz.
8.15. Przeszkolić pracowników-użytkowników w zakresie obsługi w/w systemów instalacyjnych.
8.16. Złożyć, w imieniu Zamawiającego, prawidłowy wniosek o wydanie pozwolenia na budowę /prowadzenia robót i pozwolenia/ zgłoszenia na użytkowanie;
8.17. Do wykonania przedmiotu zamówienia, używać materiały i wyroby spełniające wymogi określone w:
a) Ustawie - prawo budowlane /Dz.U. z 2006 r. nr 156 poz. 1118/;
b) Ustawie z dnia 16.04.2004r.o wyrobach budowlanych /Dz.U. z 2004 r. nr 92 poz.881/;
c) Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 11.08.2004r. w sprawie systemów oceny zgodności, wymagań, jakie powinny spełniać notyfikowane jednostki uczestniczące w ocenie zgodności, oraz sposobu oznaczania wyrobów budowlanych oznakowaniem CE.
8.18. Dostarczyć dokumenty potwierdzające, że wszelkie materiały, systemy, produkty, rozwiązania posiadają wymagane prawem aktualne świadectwa, deklaracje, certyfikaty, aprobaty wydane przez uprawnione instytucje (np. ITB) i są dopuszczone do stosowania w Polsce. Wszelkie aprobaty europejskie muszą być tłumaczone na język polski i akceptowane przez krajową jednostkę notyfikowaną;
8.19. Umieścić na placu budowy jedną tablicę informacyjną o wymiarze 200 cmx150 cm (szer. X wys.).Tablice po zakończeniu prac budowlanych zostaną przez Zamawiającego zastąpione tablicami pamiątkowymi. Tablica informacyjna obligatoryjnie powinna zawierać dane zgodne z Wytycznymi Dotyczącymi Promocji Projektów UE dla Beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na Lata 2007-2013 w tym :
a) Logo Unii Europejskiej, logo Narodowej Strategii Spójności oraz logo Pomorskie w Unii;
b) Informację o współfinansowaniu projektu ze środków UE o treści: Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, która powinny zawierać minimum 25% powierzchni tablicy;
c) Informację o zadaniu: realizowanym w ramach projektu: Fizyka dla medycyny-przebudowa pomieszczeń i wyposażenie Pracowni zastosowań medycznych fizyki i obrazowania medycznego Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku.
8.20. Zapewnić dla zrealizowania robót udział kierownika budowy i kierowników branżowych robót z uprawnieniami budowlanymi i kwalifikacjami zawodowymi uprawniającymi do wykonywana samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie;
8.21. Przestrzegać warunków prowadzenia robót zawartych w:
a) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych;
b) założeniach do technologii wykonania robót zawartych w opisie technicznym do dokumentacji projektowej;
c) uzgodnieniach z użytkownikiem oraz gestorami sieci;
d) uzgodnieniach i opiniach do dokumentacji projektowej;
e) decyzjach zawartych w dokumentacji projektowej.
8.22. Sporządzić i uzgodnić z Zamawiającym harmonogram rzeczowo-finansowy prac projektowych i robót budowlano-montażowych wraz z terminami realizacji.
8.23. Podjęcia czynności zmierzających do usunięcia ew. awarii, w ciągu 2 godzin od zgłoszenia przez Zamawiającego.
9. Wszelkie roboty, czynności, materiały, rozwiązania, etc. nieopisane lub niewymienione w programie funkcjonalno-użytkowym, a konieczne do przeprowadzenia z punktu widzenia prawa, sztuki i praktyki budowlanej etc. muszą być przewidziane przez Wykonawcę w cenie oferty.
10. Wszystkie materiały niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, jak np. ekspertyzy, badania, inwentaryzacja obiektu, wykonanie odkrywek, uzyskanie opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji, w tym pozwolenie na budowę - Wykonawca uzyska własnym staraniem i kosztem.
11. Ryzyko prawidłowości ustalenia przedmiaru i kosztów wykonania przedmiotu zamówienia ponosi Wykonawca.
12. Zamawiający udzieli Wykonawcy koniecznych pełnomocnictw.
13. Wszystkie wystąpienia z wnioskami do organów administracyjnych oraz do właścicieli sieci, urządzeń i obiektów w sprawie warunków i uzgodnień dokumentacji projektowej należy przesłać Zamawiającemu do wiadomości.
14. Projektant zobowiązany jest przesłać Zamawiającemu kopie wszystkich uzyskanych warunków, opinii, uzgodnień i decyzji niezwłocznie po ich otrzymaniu.
15. Dokumentacja tj. zaprojektowane systemy, materiały i urządzenia, technologia, musi być uzgodniona m.in. z Zamawiającym.
16. Informacje dotyczące przedmiotu Zamówienia zawarte w którymkolwiek dokumencie uważa się za obowiązujące.
17. Wymagany okres gwarancji - 36 miesięcy od daty zakończenia czynności odbioru końcowego robót.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 397430

Data publikacji: 2011-11-25

Nazwa: Uniwersytet Gdański

Ulica: ul. Bażyńskiego 1A

Numer domu: 1A

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-952

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 058 5232344

Numer faxu: 058 5232484, 5523741

Adres strony internetowej: www.univ.gda.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Fizyka dla medycyny-przebudowa pomieszczeń i wyposażenie Pracowni zastosowań medycznych fizyki i obrazowania medycznego Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień: CPV 45.45.30.00-7
CPV 71.22.00.00-6.
2. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie przebudowy pomieszczeń w budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego zlokalizowanego w Gdańsku przy ul. Wita Stwosza 57.
Przedmiotem zamówienia jest również serwis, przeglądy i konserwacja wszystkich instalacji i urządzeń w okresie gwarancji, których serwisowanie i konserwacja są wymagane przepisami i zaleceniami producenta w celu utrzymania ciągłej sprawności i zachowania warunków gwarancyjnych.
3. Podstawowe dane części budynku objętej przebudową:
-pow. całkowita: 349,61 m2
- kubatura brutto: 1 258,59 m3
4. Zakres prac obejmuje przebudowę pomieszczeń nr 59, 60, 61, 62, 63, 68, 69, 70 korytarza i przedsionka wraz z instalacjami, które należy dostosować do montażu aparatury w ramach projektu: Fizyka dla medycyny-przebudowa pomieszczeń i wyposażenie Pracowni zastosowań medycznych fizyki i obrazowania medycznego Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa program funkcjonalno-użytkowy opracowany przez firmę DIOGENES STUDIO sp. z o.o. w lutym 2011 r. stanowiący załączniki nr 10 do SIWZ oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót stanowiące załączniki nr 11 do SIWZ.
5. Zakresem przedmiotu Zamówienia objęte są:
5.1. Dokumentacja projektowa tj.:
5.1.1. Projekt budowlany (wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę) w zakresie zgodnym z art. 34 ust. 3 ustawy Prawo budowlane, zawierający między innymi:
- projekt architektoniczno - budowlany;
- informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;
a) Projekt budowlany winien być sporządzony w 5 egz. Wykonawca dostarczy projekty budowlane dla potrzeb Zamawiającego w 2 egz. w wersji papierowej (w tym jeden egz. będący załącznikiem do decyzji pozwolenia na budowę) i na płycie CD w wersji dwg. i pdf.
b) Projekt musi posiadać niezbędne uzgodnienia i decyzje.
c) Zamawiający udostępnia posiadane materiały do projektowania - załączniki nr 10-11 do SIWZ. Wykonawca winien je przeanalizować i uzupełnić w niezbędnym do projektowania zakresie.
5.1.2. Projekty wykonawcze w formie odrębnych opracowań branżowych, Wykonawca dostarczy projekty wykonawcze dla potrzeb Zamawiającego w 3 egz. w wersji papierowej i na płycie CD w wersji dwg. i pdf.
5.1.3. Pełnienie nadzoru autorskiego w czasie realizacji zadania.
5.2. Roboty budowlano-montażowe i instalacyjne: zgodnie z dokumentacją opracowaną i uzgodnioną z Zamawiającym i Użytkownikiem.
5.3. Serwis i konserwacja wszystkich instalacji i urządzeń w okresie gwarancji (w tym: instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji wentylacji, instalacji elektrycznej, teletechnicznej i słaboprądowej) wraz z materiałami eksploatacyjnymi.
6. Zakres robót budowlanych obejmuje m. in.:
6.1. branża budowlana w tym:
6.1.1. Montaż drzwi drewnianych z zabudową naświetli płytami gipsowo-kartonowymi na stelażu z wypełnieniem wełną akustyczną);
6.1.2. Wykonanie nowych posadzek z płytek typu gres z wymianą warstw podposadzkowych;
6.1.3. Rozebranie ścianki działowej murowanej w pom. nr 59;
6.1.4. Skucie fartuchów z glazury;
6.1.5. Wykonanie fartuchów z nowej glazury;
6.1.6. Skucie niestabilnych tynków i wykonanie nowych tynków ścian i sufitów;
6.1.7. Montaż nowych parapetów z konglomeratu;
6.1.8. Malowanie ścian i sufitów farbą lateksową z wykonaniem gładzi -cekolowanie;
6.1.9. Montaż folii okiennej zewnętrznej przeciw słonecznej, antyrefleksyjnej na wszystkich oknach - rodzaj i kolor folii do uzgodnienia z Inspektorem nadzoru i Użytkownikiem np. folia Bronze/Silver EXTERIOR lub równoważna;
6.1.10. Montaż od wewnątrz rolet zwijanych mechanicznie na oknach.

Płytki w standardzie Opoczno, Cersanit, Tubądzin lub równoważne. Roboty wykończeniowe takie jak np. kolorystyka ścian, płytek podłogowych oraz glazura należy uzgodnić z Użytkownikiem.

6.2. branża sanitarna:
6.2.1. Przebudowa instalacji wodno-kanalizacyjnej w obrębie pomieszczeń z likwidacją części zlewów, montażem zlewów ze stali nierdzewnej, umywalek, zaworów, baterii, podłączeniem dygestorium;
6.2.2. Przebudowa wentylacji dygestorium;
6.2.3. Likwidacja gazu w pomieszczeniach;
6.2.4. Montaż grzejników z zaworami termostatycznymi i zaworami odcinającymi na powrocie;
6.2.5. Przebudowa instalacji wentylacji i klimatyzacji.

Ponieważ są to pracownie naukowe należy zamontować urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne zapewniające niski poziom głośności pracy. Zlewozmywaki laboratoryjne i umywalki należy zamontować na szafkach dostarczanych przez Wykonawcę. Kolor szafek, typ okleiny musi być uzgodniony z Użytkownikiem.

6.3. branża elektryczna:
6.3.1. Przebudowa instalacji elektrycznej oświetleniowej, gniazd wtykowych;
6.3.2. Montaż opraw oświetleniowych i osprzętu;
6.3.3. Demontaż i wykonanie nowych tablic bezpiecznikowych;
6.3.4. Wykonanie połączeń wyrównawczych;
6.3.5. Wykonanie nowych tablic bezpiecznikowych piętrowych;
6.3.6. Wymiana WLZ-tu od rozdzielnicy głównej budynku do tablicy piętrowej;
6.3.7. Przebudowa instalacji strukturalnej (telefonicznej, komputerowej i sygnalizacji
włamania i napadu);
6.3.8. Wymiana instalacji przeciw pożarowej.

7. Warunki prowadzenia robót:
7.1. Zamawiający przekaże Wykonawcy do realizacji plac budowy obejmujący teren określony dokumentacją projektową.
7.2. Wykonawca zapewni warunki umożliwiające prawidłowe wykonanie robót budowlano - montażowych oraz uwzględni w wynagrodzeniu ryczałtowym wszystkie koszty z tym związane.
7.3. Roboty budowlane będą wykonywane w czynnym obiekcie, a zatem wymaga się szczególnej ostrożności w prowadzeniu prac, w szczególności odpowiednich zabezpieczeń i osłon, zapewnienia całodobowego nadzoru obiektu, utrzymywanie placu budowy w należytym porządku. Roboty głośne i uciążliwe dla otoczenia, będą mogły być wykonywane w terminach uzgodnionych z Użytkownikiem. Należy się liczyć z koniecznością wykonywania robót w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz w dni ustawowo wolne od pracy.
7.4. Wykonawca nie ponosi kosztów dostawy mediów (woda, energia).

8. Wykonawca zobowiązany jest:
8.1. Przed rozpoczęciem robót uzgodnić harmonogram robót z Zamawiającym i Użytkownikiem.
8.2. Uwzględnić w projekcie uwagi zgłoszone przez Zamawiającego w ciągu 7 dni od daty ich otrzymania.
8.3. Zapewnić ogrzewanie pomieszczeń budynku, które nie są objęte przedmiotem zamówienia przez okres zimowy.
8.4. Przyjąć technologię i organizację robót, która zapewni bezpieczeństwo przebywających osób - roboty prowadzone będą przy czynnym budynku - oraz nie spowoduje dewastacji wykonanych robót.
8.5. Zapewnić bezpieczeństwo osób przebywających na terenie budowy oraz ochronę mienia.
8.6. Po zakończeniu robót teren budowy doprowadzić do stanu pierwotnego.
8.7. Prowadzić roboty zgodnie z przepisami bhp i p.poż. oraz utrzymać plac budowy w należytym porządku.
8.8. Przeprowadzić rozruchy technologiczne z udziałem przedstawicieli posiadających odpowiednie autoryzacje producentów, rozruchy technologiczne muszą być potwierdzone protokołami.
8.9. Zapewnić Zamawiającemu, wszystkim osobom upoważnionym przez niego, jak też innym uczestnikom procesu budowlanego, dostęp do terenu budowy i do każdego miejsca, gdzie roboty w związku z umową będą wykonywane.
8.10. Zapewnić współpracę wykonawców wprowadzonych na teren budowy przez Zamawiającego i wykonujących na jego zlecenie dodatkowe roboty nie będące przedmiotem niniejszej umowy. Wykonawca zapewni dla nich miejsce na zaplecze i umożliwi podłączenie do mediów.
8.11. Systematycznie prowadzić prace porządkowe w rejonie prowadzonych robót budowlanych.
8.12. Odpady budowlane, gruz i śmieci wywieźć na legalne wysypisko. Koszty wywozu wraz z jego utylizacją należy uwzględnić w wynagrodzeniu ryczałtowym.
8.13. Wykonać dokumentację odbiorową: dokumentację powykonawczą w układzie branżowym wraz z odbiorami branżowymi, próbami i sprawdzeniami z wynikiem pozytywnym w 2 egz.
8.14. Przekazać na dzień odbioru końcowego instrukcję obsługi systemów instalacyjnych np.: elektrycznych, teletechnicznych, wentylacji, itp. w 2 egz.
8.15. Przeszkolić pracowników-użytkowników w zakresie obsługi w/w systemów instalacyjnych.
8.16. Złożyć, w imieniu Zamawiającego, prawidłowy wniosek o wydanie pozwolenia na budowę /prowadzenia robót i pozwolenia/ zgłoszenia na użytkowanie;
8.17. Do wykonania przedmiotu zamówienia, używać materiały i wyroby spełniające wymogi określone w:
a) Ustawie - prawo budowlane /Dz.U. z 2006 r. nr 156 poz. 1118/;
b) Ustawie z dnia 16.04.2004r.o wyrobach budowlanych /Dz.U. z 2004 r. nr 92 poz.881/;
c) Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 11.08.2004r. w sprawie systemów oceny zgodności, wymagań, jakie powinny spełniać notyfikowane jednostki uczestniczące w ocenie zgodności, oraz sposobu oznaczania wyrobów budowlanych oznakowaniem CE.
8.18. Dostarczyć dokumenty potwierdzające, że wszelkie materiały, systemy, produkty, rozwiązania posiadają wymagane prawem aktualne świadectwa, deklaracje, certyfikaty, aprobaty wydane przez uprawnione instytucje (np. ITB) i są dopuszczone do stosowania w Polsce. Wszelkie aprobaty europejskie muszą być tłumaczone na język polski i akceptowane przez krajową jednostkę notyfikowaną;
8.19. Umieścić na placu budowy jedną tablicę informacyjną o wymiarze 200 cmx150 cm (szer. X wys.).Tablice po zakończeniu prac budowlanych zostaną przez Zamawiającego zastąpione tablicami pamiątkowymi. Tablica informacyjna obligatoryjnie powinna zawierać dane zgodne z Wytycznymi Dotyczącymi Promocji Projektów UE dla Beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na Lata 2007-2013 w tym :
a) Logo Unii Europejskiej, logo Narodowej Strategii Spójności oraz logo Pomorskie w Unii;
b) Informację o współfinansowaniu projektu ze środków UE o treści: Projekt finansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, która powinny zawierać minimum 25% powierzchni tablicy;
c) Informację o zadaniu: realizowanym w ramach projektu: Fizyka dla medycyny-przebudowa pomieszczeń i wyposażenie Pracowni zastosowań medycznych fizyki i obrazowania medycznego Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku.
8.20. Zapewnić dla zrealizowania robót udział kierownika budowy i kierowników branżowych robót z uprawnieniami budowlanymi i kwalifikacjami zawodowymi uprawniającymi do wykonywana samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie;
8.21. Przestrzegać warunków prowadzenia robót zawartych w:
a) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych;
b) założeniach do technologii wykonania robót zawartych w opisie technicznym do dokumentacji projektowej;
c) uzgodnieniach z użytkownikiem oraz gestorami sieci;
d) uzgodnieniach i opiniach do dokumentacji projektowej;
e) decyzjach zawartych w dokumentacji projektowej.
8.22. Sporządzić i uzgodnić z Zamawiającym harmonogram rzeczowo-finansowy prac projektowych i robót budowlano-montażowych wraz z terminami realizacji.
8.23. Podjęcia czynności zmierzających do usunięcia ew. awarii, w ciągu 2 godzin od zgłoszenia przez Zamawiającego.
9. Wszelkie roboty, czynności, materiały, rozwiązania, etc. nieopisane lub niewymienione w programie funkcjonalno-użytkowym, a konieczne do przeprowadzenia z punktu widzenia prawa, sztuki i praktyki budowlanej etc. muszą być przewidziane przez Wykonawcę w cenie oferty.
10. Wszystkie materiały niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, jak np. ekspertyzy, badania, inwentaryzacja obiektu, wykonanie odkrywek, uzyskanie opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji, w tym pozwolenie na budowę - Wykonawca uzyska własnym staraniem i kosztem.
11. Ryzyko prawidłowości ustalenia przedmiaru i kosztów wykonania przedmiotu zamówienia ponosi Wykonawca.
12. Zamawiający udzieli Wykonawcy koniecznych pełnomocnictw.
13. Wszystkie wystąpienia z wnioskami do organów administracyjnych oraz do właścicieli sieci, urządzeń i obiektów w sprawie warunków i uzgodnień dokumentacji projektowej należy przesłać Zamawiającemu do wiadomości.
14. Projektant zobowiązany jest przesłać Zamawiającemu kopie wszystkich uzyskanych warunków, opinii, uzgodnień i decyzji niezwłocznie po ich otrzymaniu.
15. Dokumentacja tj. zaprojektowane systemy, materiały i urządzenia, technologia, musi być uzgodniona m.in. z Zamawiającym.
16. Informacje dotyczące przedmiotu Zamówienia zawarte w którymkolwiek dokumencie uważa się za obowiązujące.
17. Wymagany okres gwarancji - 36 miesięcy od daty zakończenia czynności odbioru końcowego robót.

Kody CPV:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
ten sam przedmiot, do 50% wartości zamówienia podstawowego

Czas: O

Okres w miesiącach: 6

Informacja na temat wadium:
1. Oferta powinna być zabezpieczona wadium w wysokości 5.000 PLN (słownie: pięć tysięcy złotych).
2. W zależności od woli Wykonawcy wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz.275 wraz z późniejszymi zmianami).
3. Poręczenie, gwarancja, o których mowa w pkt. 2 powinny być ważne przez okres związania ofertą - kserokopia wadium powinna być dołączona do oferty, a oryginał dołączony do oferty w osobnej kopercie. Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania z ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy.
4. Oferta nie zabezpieczona w wymaganym terminie wadium, spowoduje wykluczenie Wykonawcy przez Zamawiającego.
5. Wadium dla konsorcjum może być wniesione przez jednego z uczestników konsorcjum.
6. Miejsce złożenia wadium.
Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wnieść w terminie składania ofert przelewem na konto:
BANK PEKAO S.A. IV/O Gdańsk Nr 54124012711111000014925434 z oznaczeniem: Postępowanie nr A120-211-195/11/KSZ - Fizyka dla medycyny. Potwierdzeniem tej formy będzie kopia przelewu (wpłaty) załączona do oferty. Wadium wniesione w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego.
7. Wykonawca, który nie wniesie wadium na zasadach określonych w SIWZ zostanie wykluczony z postępowania, a ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli:
a) Wykonawca, którego oferta została wybrana odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) Wykonawca, którego oferta została wybrana nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, którego oferta została wybrana;
d) jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art.25 ust. 1 lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
9. Zwrot wadium.
a) Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem pkt. 8.d).
b) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
c) Z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy, Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na pisemny wniosek Wykonawcy:
- który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert,
- który został wykluczony z postępowania,
- którego oferta została odrzucona.
10. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszonym o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy.
11. W przypadku przedłużenia okresu związania ofertą, Wykonawca musi jednocześnie przedłużyć okres ważności wadium albo jeżeli nie jest to możliwe wnieść nowe wadium na przedłużony okres związania ofertą.
12. Ponowne złożenie wadium lub jego przedłużenie:
a) Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium, a jeśli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. W związku z przedłużeniem terminu związania ofertą po wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiający
żąda ponownego wniesienia wadium lub przedłużenia jego ważności przez Wykonawcę, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
b) Zamawiający żąda w określonym terminie ponownego wniesienia wadium
przez Wykonawcę, któremu je zwrócono, jeśli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje w powyższym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.

Wiedza i doświadczenie:
Posiadają wiedzę i doświadczenie.
a) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zaprojektował (zakończył) co najmniej 2 obiekty porównywalne z przedmiotem zamówienia tj. projekt obiektu lub projekt przebudowy, remontu obiektu kubaturowego o wartości prac projektowych nie mniejszej niż 20.000 zł każdy brutto, w tym jeden użyteczności publicznej;
b) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składani ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał przebudowę, remont co najmniej 2 obiektów porównywalnych z przedmiotem zamówienia tj. przebudowa, remont, budowa obiektu kubaturowego o wartości prac nie mniejszej niż 300.000,00 zł każdy brutto.
Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana wg formuły spełnia -nie spełnia na podstawie dokumentów opisanych w SIWZ.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w powyższym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
3) Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
a) dysponuje projektantami posiadającymi kwalifikacje i uprawnienia bez ograniczeń do projektowania w specjalnościach: architektoniczna, konstrukcyjno-budowlana, instalacyjna w zakresie instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych, instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
b) dysponuje kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania budową o specjalności konstrukcyjno-budowlanej, który kierował w okresie ostatnich pięciu lat, a jeżeli okres jego pracy jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwiema budowami, przebudową, budową lub remontem, obiektów kubaturowych o wartości robót min. 300.000,00 zł brutto każda, w tym co najmniej jedną obiektu użyteczności publicznej
c) dysponuje kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane o specjalności sanitarnej;
d) dysponuje kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane o specjalności elektrycznej;
Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana wg formuły spełnia -nie spełnia na podstawie dokumentów opisanych w SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
4) Sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Wykażą się posiadaniem opłaconej polisy (wraz z dowodem opłaty), a w przypadku jej braku innym dokumentem potwierdzającym, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana wg formuły spełnia -nie spełnia na podstawie dokumentów opisanych w SIWZ.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Ponadto Wykonawca złoży wraz z ofertą:
1) Oświadczenie o podwykonawcach - składa jeden z Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (w imieniu wszystkich członków konsorcjum oświadczenie o podwykonawcach może złożyć pełnomocnik - z treści tego oświadczenia musi wyraźnie wynikać, że pełnomocnik składa je w imieniu członka konsorcjum) - załącznik nr 7 do SIWZ.
2) Oświadczenie o czasie reakcji serwisu - załącznik nr 8 do SIWZ;

W przypadku dwóch lub więcej Wykonawców składających wspólną ofertę (ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia) ww. (w ppkt. 1)-2) ) dokumenty powinny być złożone łącznie (jeden komplet dokumentów dla wszystkich Wykonawców) przez pełnomocnika reprezentującego wszystkich Wykonawców.
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w trybie art. 23 ust. 1- 4 ustawy, w tym w ramach Konsorcjum.
W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców (art. 23 ust 4 ustawy).
W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik (można wystawić jednorazowe pełnomocnictwo do danego konkretnego postępowania), do oferty musi być załączone pełnomocnictwo (o ile pełnomocnictwo dla osób reprezentujących Wykonawcę nie wynika z dokumentów rejestracyjnych) zawierające datę wystawienia, zakres upoważnienia, okres, na które zostało wystawione oraz podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji. W przypadku złożenia kserokopii pełnomocnictwo musi być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez osoby udzielające pełnomocnictwa lub notariusza.
9) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach ekonomicznych innych podmiotów, niezależenie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zakazuje się pod rygorem nieważności, istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że będą to zmiany wynikające z następujących przesłanek:
a) wystąpienie robót dodatkowych lub zamiennych, których wykonanie zapewnia wykonanie zamówienia podstawowego, skutkujące zmianą zakresu robót i /lub przedłużeniem terminu realizacji zamówienia;
b) względy organizacyjne i ekonomiczne leżące po stronie Zamawiającego skutkujące zmianą terminu realizacji zamówienia;
c) zmiana terminu realizacji z powodu siły wyższej,
d) zmiany technologii wykonania robót lub rozwiązań technicznych nie przewidzianych w umowie, jeżeli zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego. Dopuszcza się je tylko w przypadku, gdy proponowane rozwiązania są równorzędne lub lepsze funkcjonalnie od rozwiązań przyjętych w programie funkcjonalno-użytkowym będącym podstawą zamówienia, po akceptacji zmian przez Zamawiającego;
e) wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót zgodnie z ich technologią i warunkami technicznymi zapewniającymi właściwą jakość wykonania, albo innych zdarzeń wymuszających przerwę w realizacji zamówienia niezależnych od Wykonawcy;
f) zmiana zakresu robót powierzonych podwykonawcom;
g) zmiana kierownika budowy;
h) zmiana kierownika robót;
i) zmiana inspektora nadzoru;
j) zmiany wynagrodzenia w następstwie zmiany przepisów o podatku od towarów i usług (VAT).
k) wynagrodzenie umowne może ulec zmianie w przypadku ograniczenia przez Zamawiającego zakresu przedmiotu umowy z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy.
2. Strona występująca o zmianę postanowień niniejszej umowy zobowiązana jest do
udokumentowania zaistnienia okoliczności, o których mowa w ust.1 Wniosek o zmianę
postanowień umowy musi być wyrażony na piśmie.
3. Zmiana umowy może nastąpić wyłącznie w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Uniwersytet Gdański
Dział Zamówień Publicznych
pokój 122
ul. Bażyńskiego 1A
80-952 Gdańsk

Data składania wniosków, ofert: 12/12/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Uniwersytet Gdański
Dział Zamówień Publicznych
pokój 124
ul. Bażyńskiego 1A
80-952 Gdańsk

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt zgłoszony został do dofinansowania z środków Unii Europejskiej w ramach projektu: Fizyka dla medycyny - przebudowa pomieszczeń i wyposażenie Pracowni zastosowań medycznych fizyki i obrazowania medycznego Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku.
Umowa o dofinansowanie nr UDA-RPPM.02.01.00-00-012/11-00 z dn. 02.06.2011 r. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

321986 / 2009-09-17 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Gdańsku - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont budynku kaplicy - mauzoleum Rodu Donimirskich w Czerninie, gm. Sztum, dz. nr 109/154, obręb Barlewice

85929 / 2013-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Słupsk - Słupsk (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie remontu czterech toalet oraz pomieszczenia świetlicy w budynku Szkoły Podstawowej w miejscowości Głobino - Gmina Słupsk

276660 / 2009-08-12 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury

Muzeum Pomorza Åšrodkowego w SÅ‚upsku - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na: Roboty budowlane związane z przebudową, renowacją i adaptacją obiektów zabytkowych, zlokalizowanych w Swołowie gm. Słupsk, realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn. Wzmocnienie potencjału Pomorskiej Krainy w Kratę - Etap II - rozbudowa filii MPŚ w Swołowie. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa pomorskiego - dla potrzeb Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

56213 / 2009-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Słupsk - Słupsk (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie remontu zewnętrznej części budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Bruskowo Małe - Gmina Słupsk

237694 / 2010-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Szemud - Szemud (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont połaci dachowej wraz z wykonaniem podjazdu dla inwalidów w budynku komunalnym Urzędu Gminy Szemud, Przetoczyno ul. Pomorska 8

350042 / 2012-09-17 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie prac remontowych w obiektach Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii - 3 części

211368 / 2015-08-18 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Urząd Kontroli Skarbowej - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie remontu sanitariatów w budynku UKS w Gdańsku zlokalizowanym w Słupsku przy ul. Poznańskiej 42

143756 / 2011-06-06 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Gdański - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Zamówienie dodatkowe do postępowania na Remont i modernizacja budynku Domu Studenckiego nr 10, Gdańsk, ul. Macierzy Szkolnej 4.

340514 / 2009-10-01 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Gdański - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Roboty remontowe w budynku Rektoratu UG, Gdańsk, ul.Bażyńskiego 1A

301787 / 2008-11-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Dom Pomocy Społecznej - Stegna (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie prac remontowo - modernizacyjnych w Domu Pomocy Społecznej MORS w Stegnie, ul. Morska 11, 82 - 103 STEGNA

133422 / 2010-05-17 - Inny: Zespół Szkół Technicznych

Zespół Szkół Technicznych - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont i modernizacja pomieszcenia dydaktycznego budynku warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach

146055 / 2011-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Kwidzyn - Kwidzyn (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont elewacji budynku krytej pływalni (II etap) przy ul. Słowackiego 19 w Kwidzynie

201249 / 2011-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Słupsk - Słupsk (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Głobinie - Gmina Słupsk

177787 / 2012-08-16 - Inny: Administracja samorzÄ…dowa. Pomoc publiczna.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Gdynia (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
remont pomieszczeń parteru i piętra budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Gdyni przy ul. Maciejewicza 11 wraz z robotami remontowymi drogi dojazdowej do budynku

320762 / 2014-09-26 - Inny: szkoła

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. generała broni Zygmunta Berlinga w Bolszewie - Bolszewo (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Zamówienie uzupełniające pn . Prace remontowo budowlane dla potrzeb Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bolszewie

50910 / 2012-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Morzeszczyn - Morzeszczyn (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
PRZEBUDOWA DACHU BUDYNKU DOMU NAUCZYCIELA W MORZESZCZYNIE WRAZ Z DOCIEPLENIEM ŚCIAN ZEWNĘTRZNYCH BUDYNKU

148559 / 2013-07-19 - Inny: Ogrody zoologiczne i botaniczne

Miejski Ogród Zoologiczny "Wybrzeża" - Gdańsk Oliwa (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont wybiegu dla flamingów - odtworzenie ścieżki widokowej w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym Wybrzeża w Gdańsku-Oliwie ul. Karwieńska 3

140867 / 2009-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Nr 11 - Gdynia (pomorskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont pomieszczeń sanitarnych w bloku D, wymiany stolarki drzwiowej zewnętrznej, wymiany stolarki okiennej w Zespole Szkół Nr 11 w Gdyni przy ul. Porębskiego 21