Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

80114 / 2016-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Zawiercie (Zawiercie)

Wykonanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu inwestorskiego przebudowy nawierzchni ulicy Kopernika wraz z odwodnieniem końcowego odcinka na działce nr 43/5, 145/5.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu inwestorskiego przebudowy nawierzchni ulicy Kopernika wraz z odwodnieniem końcowego odcinka na działce nr 43/5, 145/5.

Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z n/w przepisami:
1) rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 .r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2013 r., poz. 1129).
2) rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. nr 130, poz. 1389).

1. Dokumentacja powinna zawierać:
1) projekt budowlany branży drogowej w 6 egzemplarzach w wersji papierowej, 1egz.w wersji elektronicznej,
2) projekt wykonawczy branży drogowej w 3 egzemplarzach w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej,
3) przedmiar robót przez który należy rozumieć opracowanie zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem liczby jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalania cen jednostkowych nakładów rzeczowych. Przedmiar musi uwzględniać wymagania określone w § od 6 do 10 w/w rozporządzenia w 9 egzemplarzach w wersji papierowej 9 egz. (3 etapy x 3 egz.. ), 3 egz. w wersji elektronicznej (3 etapy x 1 egz. ),
4) kosztorys inwestorski w 6 egzemplarzy w wersji papierowej ( 3 etapy x 2 egz. ),
5) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych przez którą należy rozumieć opracowanie zawierające w szczególności zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. Specyfikacja musi uwzględniać wymagania określone w § 13 i 14 w/w rozporządzenia w 3 egzemplarzach w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej,
6) projekt czasowej organizacji ruchu w 3 egzemplarzach w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej - projekt winien obejmować obszar ulicy, będący w zarządzie Gminy Zawiercie,
7) projekt czasowej organizacji ruchu w 3 egzemplarzach w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej - projekt winien obejmować skrzyżowanie ulicy Kopernika z ulica Rolniczą będącą w zarządzie Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Katowicach,
8) projekt stałej organizacji ruchu w 3 egzemplarzach w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej - projekt winien obejmować obszar ulicy będący w zarządzie Gminy Zawiercie,
9) projekt stałej organizacji ruchu w 3 egzemplarzach w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej - projekt winien obejmować skrzyżowanie ulicy Kopernika z ulica Rolniczą będącą w zarządzie Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Katowicach,
10) mapę do celów projektowych w 3 egzemplarzach w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej,
11) opinię geotechniczną badania podłoża gruntowego wraz z opinią hydrogeologiczną w 3 egzemplarzach w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej.

Ponadto dla potrzeb uzgodnień należy wykonać dodatkowe egzemplarze - ilość wg wymagań uzgadniających.

Jednocześnie dla końcowego odcinka (położonego na działce nr 43/5 ) należy wykonać kompletną dokumentację kanalizacji deszczowej i sanitarnej z przyłączami, oraz oświetlenie uliczne - zgodnie z punktami od 1 - 5.


2. Stan istniejący:
Ulica M. Kopernika położona jest w osiedlu Stary Rynek. Przedmiotowa ulica składa się z kilku odcinków
- Odcinek pierwszy położony pomiędzy ulicą Porębską i ulicą Rolniczą posiada nawierzchnię asfaltobetonowa o szerokości około 6,50 m oraz chodniki obustronne z płytek betonowych. Nawierzchnia jezdni jest bardzo zniszczona, nierówna z licznymi spękaniami i ubytkami, w których gromadzi się woda. Istniejące nawierzchnie chodników również są mocno zniszczone, nierówne z licznymi spękaniami i ubytkami w płytkach. Ponadto istniejące krawężniki wzdłuż krawędzi jezdni są popękane, nierówno osadzone i posiadają liczne ubytki.
- Odcinek drugi od ulicy Rolniczej ( położony na działkach 44 i 43/5) w końcowym odcinku ślepo zakończony. Odcinek położony na działce nr 44 posiada nawierzchnię asfaltobetonową o szerokości około 4 metrów nie ma chodników. Zarówno nawierzchnia jak i krawężniki są również w złym stanie technicznym jak w odcinku pierwszym. Fragment drugiego odcinka położony na działce 43/5 posiada nawierzchnię gruntową, powierzchniowo utwardzoną kruszywem z hałdy hutniczej.
- Odcinek trzeci, prostopadły do drugiego odcinka, położony pomiędzy ulicą Żyły i Księżycową o nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego o szerokości mniejszej od 4 metrów, nie ma chodników. Istniejąca nawierzchnia i krawężniki są podobnie jak na odcinku pierwszym w bardzo złym stanie technicznym.

Uzbrojenie istniejące w pasie drogowym:
- sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej z przyłączami (oprócz końcowego odcinka na działce nr 43/5)
- sieć wodociągowa z przyłączami (oprócz końcowego odcinka na działce nr 43/5)
- sieć gazowa z przyłączami
- sieć telekomunikacyjna
- sieć napowietrzna elektryczna NN
- kable energetyczne

3. Dokumentacja winna uwzględniać :
1) Przebudowę jezdni i chodników pierwszego odcinka ulicy ( od ulicy Porębskiej do ulicy Rolniczej) o długości około 160 mb polegająca na wymianie nawierzchni asfaltobetonowej na nową, bez wymiany podbudowy, ale z ewentualnym wzmocnieniem siatką geokompozytowa poliestro - polimerową oraz przebudowę istniejących chodników z wjazdami do posesji uwzględniając nawierzchnię z kostki brukowej.
2) Przebudowę jezdni drugiego odcinka ( na działkach nr 44, 43/5) o długości 250 mb polegająca na zaprojektowaniu nawierzchni jezdni z kostki brukowej o szerokości 5 mb wraz z chodnikiem jednostronnym, opaską z drugiej strony i wjazdów do posesji z kostki brukowej. Na końcowym odcinku ( ślepym działki nr 43/5) zaprojektować zatokę do zawracania o min. wymiarach 20x20 m uwzględniając działkę nr 145/5.
3) Budowę odcinka kanalizacji deszczowej i kanalizacji sanitarnej z przyłączami do posesji na działce nr 43/5 ( długość około 100 mb).
4) Dobudowę oświetlenia na działce drogowej nr 43/5 z uwzględnieniem opraw oświetleniowych typu LED.
5) Przebudowę trzeciego odcinka jezdni ( odcinek o długości około 170 m położony pomiędzy ulicą Księżycową i Żyły) polegającą na zaprojektowaniu nawierzchni jezdni z kostki brukowej o szerokości 5 m wraz z chodnikiem jednostronnym i opaska z drugiej strony i wjazdów do posesji z kostki brukowej. Uwzględnić dobudowę studni ściekowych ulicznych Ø 500.
6) Opinię geotechniczną badania podłoża gruntowego wraz z opinią hydrogeologiczną.
7) Projekt czasowej organizacji ruchu obejmujący zakres drogi gminnej:
- winien uzyskać pozytywną opinię Referatu Utrzymania Dróg Urzędu Miasta Zawiercia i zatwierdzenie Powiatowego Zarządu Dróg w Zawierciu. Gmina powinna otrzymać opieczętowany egzemplarz Projektu oraz decyzję zatwierdzającą.
8) Projekt stałej organizacji ruchu obejmujący zakres drogi gminnej:
- winien uzyskać pozytywną opinię Referatu Utrzymania Dróg Urzędu Miasta Zawiercia i zatwierdzenie Powiatowego Zarządu Dróg w Zawierciu. Gmina powinna otrzymać opieczętowany egzemplarz Projektu oraz decyzję zatwierdzającą
9) Projekt czasowej organizacji ruchu dotyczący skrzyżowania ulicy Kopernika z ulicą Rolniczą (droga wojewódzka)
- winien uzyskać pozytywną opinię Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich a następnie ma być zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Gmina winna otrzymać opieczętowany egzemplarz Projektu oraz decyzję zatwierdzającą
10) Projekt stałej organizacji ruchu dotyczący skrzyżowania ulicy Kopernika z ulicą Rolniczą ( droga wojewódzka)
- winien uzyskać pozytywną opinię Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach a następnie ma być zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Gmina powinna otrzymać opieczętowany egzemplarz Projektu oraz oryginalną decyzje zatwierdzającą.

Komplet niezbędnych uzgodnień z właścicielami mediów:
TAURON, RPWiK Zawiercie, Orange, PGNiG - Rejon Dystrybucji w Zawierciu i GAZ-SYSTEM Świerklany i ewentualnie inne, które umożliwią Zamawiającemu zgłoszenie robót lub uzyskanie pozwolenia na budowę.

W związku z planowaną realizacją zadania etapami należy dla każdego z ww. odcinków zadania wykonać odrębne przedmiary i kosztorysy inwestorskie - po 3 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej dla każdego etapu ( przedmiar) oraz po 2 egz. w wersji papierowej dla każdego etapu (kosztorys).

Ponadto do obowiązków Wykonawcy należy:
1) sprawdzenie w terenie warunków wykonania zamówienia (przed przystąpieniem do wykonania prac projektowych),
2) opracowanie projektu wstępnego (koncepcji) celem uzyskania akceptacji Zamawiającego dla proponowanych rozwiązań w terminie 1 miesiąca od podpisania umowy. Akceptacja nastąpi w formie pisemnej w ciągu 10 dni od daty złożenia.
3) uzyskanie wszelkich uzgodnień, zaświadczeń pozwalających na uzyskanie przez Inwestora pozwolenia na budowę,
4) opisywanie proponowanych materiałów i urządzeń za pomocą parametrów technicznych, tzn. bez podawania ich nazw. Jeżeli nie będzie to możliwe i jedyną możliwością będzie podanie nazwy materiału lub urządzenia, wskazaniu temu muszą towarzyszyć wyrazy lub równoważny, wraz z określeniem co należy przez to rozumieć ( wskazanie parametrów technicznych).
5) konsultacja z Zamawiającym istotnych rozwiązań konstrukcyjnych, funkcjonalnych i materiałowych mających wpływ na koszty robót budowlanych, które będą wykonywane na podstawie opracowanego przedmiotu umowy a także przedłożenie ewentualnych propozycji rozwiązań nie ujętych a istotnych z punktu widzenia Wykonawcy dla prawidłowego wykonania zamówienia,
6) z uwagi na fakt, iż w pasie drogowym już za ogrodzeniami mogą znajdować się działki prywatne lub zachodzi konieczność zajęcia pod inwestycję działek innych niż drogowe w projekcie należy wykonać dodatkowy rysunek ujmujący kontury zaprojektowanego obiektu, co pozwoli określić zajęcie terenu. Na rysunku tym należy zaznaczyć ewentualny teren do wykupu wraz z zestawieniem działek i orientacyjna powierzchnią do wykupu,
7) w projektach na stronie tytułowej oraz na wszystkich rysunkach następnie w przedmiarach, kosztorysach inwestorskich i specyfikacjach technicznych datę zapisywać jako dzień, miesiąc, rok, przy podpisach (oprócz rysunków) należy przystemplować imienne pieczęcie projektantów,
8) w przedmiarach i kosztorysach inwestorskich należy uwzględnić zgodnie z Rozporządzeniem kod i nazwę wspólnego słownika zamówień podstawowych zakresów robót, oraz przywołanie do numeru specyfikacji technicznej,
9) przedmiary robót podzielić należy na rozdziały wg. poszczególnych asortymentów robót oraz tabelę elementów scalonych. W przedmiarach oprócz wszystkich asortymentów robót należy również uwzględnić pełną obsługę geodezyjną zadania,
10) W projekcie ponadto powinno być zamieszczone w formie tabeli zestawienie działek objętych inwestycją uwzględniające numer działki, obręb oraz nazwisko i imię właściciela lub władającego,
11) Przedmiot umowy należy dostarczyć w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz na nośniku elektronicznym w formacie plików pdf (o jak najmniejszej pojemności z uwagi na konieczność zamieszczenia tych treści na stronie internetowej). Pliki muszą być zoptymalizowane pod względem rozmiaru; jakość zeskanowanych lub wygenerowanych dokumentów, rysunków powinny umożliwiać odczytanie wszystkich detali i cech, a jednocześnie uwzględniać i nie przekraczać rzeczywistej rozdzielczości biurowych urządzeń do wyświetlania i powielania danych. Wszystkie rysunki które znajdują się w projektach lub pisma, uzgodnienia itp. muszą znajdować się w wersji elektronicznej. Niedopuszczalne są zmiany bądź poprawki w dokumentacji bez ponownego, uwzględniającego te zmiany wykonania wersji elektronicznej. Każdy tom dokumentacji projektowej powinien być zapisany do pojedynczego pliku - nazwa pliku powinna odzwierciedlać temat opracowania. Pliki muszą być wgrane do katalogu o nazwie określającej lokalizacje przedmiotu umowy. W tym samym katalogu musi być umieszczony plik w formacie tekstowym o nazwie SPIS.TXT, zawierający listę plików wraz z pełnymi tytułami opracowań w nich zawartych. Przedmiary robót powinny być zapisane w podkatalogu o nazwie przedmiary.
12) W projekcie należy uwzględnić informacje o obszarze oddziaływania obiektu,
13) W projekcie należy przedstawić zwięzłe zestawienie charakterystycznych parametrów obiektu np. długość ulicy, szerokość, powierzchnia poszczególnych nawierzchni, materiały, itd.

Przedmiot zamówienia określa także wzór umowy, który stanowi załącznik do SIWZ.
Mapa zasadnicza stanowi załącznik do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.


Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia :
1. Wykonawca, przenosi na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do przedmiotu niniejszego zamówienia.
2. Wykonawca zgadza się na wykonanie przez Zamawiającego autorskich praw zależnych.
3. Zamawiający ma prawo do:
- utrwalenia przedmiotu zamówienia,
- zwielokrotnienia przedmiotu zamówienia lub jego części dowolną techniką,
- zapisu przedmiotu zamówienia w formie elektronicznej,
- wykorzystania przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem będzie wybór wykonawcy robót budowlanych, w szczególności poprzez włączenie przedmiotu zamówienia lub jego części do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz udostępnianie przedmiotu zamówienia i jego części wszystkim zainteresowanym tym postępowaniem,
- używania i sporządzania kopii (techniką kserograficzną i cyfrową oraz na nośnikach magnetycznych typu dyskietki, CD) ,
- wykorzystania przedmiotu niniejszej zamówienia, w celu realizacji inwestycji.
4. Wykonawca udziela na przedmiot zamówienia rękojmi i gwarancji na okres 5 lat.
5. Wykonawca w trakcie wykonywania umowy może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, na podstawie umowy o podwykonawstwo w rozumieniu art. 2 pkt 9b ustawy Prawo zamówień publicznych, mimo niewskazania w ofercie takiej części do powierzenia podwykonawcom.
6. Jeżeli zmiana lub rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust.2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art.22 ust.1, wykonawca jest zobowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
7. Wykonawca zobowiązany jest opracować projekt budowlany w sposób zgodny z wymaganiami ustawy prawo budowlane, ustaleniami określonymi w decyzjach administracyjnych dotyczących zamierzenia budowlanego, obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej. Wykonawca zapewni udział w opracowaniu projektu osób posiadających uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności oraz wzajemne skoordynowanie techniczne wykonanych przez te osoby opracowań projektowych, zapewniające uwzględnienie zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy, z uwzględnieniem specyfiki projektowanego obiektu budowlanego.
8. Zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 290) projektant ma obowiązek zapewnić sprawdzenie projektu architektoniczno-budowlanego pod względem zgodności z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności.

Mapa zasadnicza stanowi załącznik do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Przedmiot zamówienia określa także wzór umowy, który stanowi załącznik do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 80114

Data publikacji: 2016-04-07

Nazwa: Gmina Zawiercie

Ulica: ul. Leśna 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Zawiercie

Kod pocztowy: 42-400

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 49 41 267

Numer faxu: 32 67 22 684

Adres strony internetowej: www.zawiercie.eu

Regon: 00051596800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu inwestorskiego przebudowy nawierzchni ulicy Kopernika wraz z odwodnieniem końcowego odcinka na działce nr 43/5, 145/5.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu inwestorskiego przebudowy nawierzchni ulicy Kopernika wraz z odwodnieniem końcowego odcinka na działce nr 43/5, 145/5.

Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z n/w przepisami:
1) rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 .r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2013 r., poz. 1129).
2) rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. nr 130, poz. 1389).

1. Dokumentacja powinna zawierać:
1) projekt budowlany branży drogowej w 6 egzemplarzach w wersji papierowej, 1egz.w wersji elektronicznej,
2) projekt wykonawczy branży drogowej w 3 egzemplarzach w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej,
3) przedmiar robót przez który należy rozumieć opracowanie zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem liczby jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalania cen jednostkowych nakładów rzeczowych. Przedmiar musi uwzględniać wymagania określone w § od 6 do 10 w/w rozporządzenia w 9 egzemplarzach w wersji papierowej 9 egz. (3 etapy x 3 egz.. ), 3 egz. w wersji elektronicznej (3 etapy x 1 egz. ),
4) kosztorys inwestorski w 6 egzemplarzy w wersji papierowej ( 3 etapy x 2 egz. ),
5) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych przez którą należy rozumieć opracowanie zawierające w szczególności zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. Specyfikacja musi uwzględniać wymagania określone w § 13 i 14 w/w rozporządzenia w 3 egzemplarzach w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej,
6) projekt czasowej organizacji ruchu w 3 egzemplarzach w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej - projekt winien obejmować obszar ulicy, będący w zarządzie Gminy Zawiercie,
7) projekt czasowej organizacji ruchu w 3 egzemplarzach w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej - projekt winien obejmować skrzyżowanie ulicy Kopernika z ulica Rolniczą będącą w zarządzie Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Katowicach,
8) projekt stałej organizacji ruchu w 3 egzemplarzach w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej - projekt winien obejmować obszar ulicy będący w zarządzie Gminy Zawiercie,
9) projekt stałej organizacji ruchu w 3 egzemplarzach w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej - projekt winien obejmować skrzyżowanie ulicy Kopernika z ulica Rolniczą będącą w zarządzie Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Katowicach,
10) mapę do celów projektowych w 3 egzemplarzach w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej,
11) opinię geotechniczną badania podłoża gruntowego wraz z opinią hydrogeologiczną w 3 egzemplarzach w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej.

Ponadto dla potrzeb uzgodnień należy wykonać dodatkowe egzemplarze - ilość wg wymagań uzgadniających.

Jednocześnie dla końcowego odcinka (położonego na działce nr 43/5 ) należy wykonać kompletną dokumentację kanalizacji deszczowej i sanitarnej z przyłączami, oraz oświetlenie uliczne - zgodnie z punktami od 1 - 5.


2. Stan istniejący:
Ulica M. Kopernika położona jest w osiedlu Stary Rynek. Przedmiotowa ulica składa się z kilku odcinków
- Odcinek pierwszy położony pomiędzy ulicą Porębską i ulicą Rolniczą posiada nawierzchnię asfaltobetonowa o szerokości około 6,50 m oraz chodniki obustronne z płytek betonowych. Nawierzchnia jezdni jest bardzo zniszczona, nierówna z licznymi spękaniami i ubytkami, w których gromadzi się woda. Istniejące nawierzchnie chodników również są mocno zniszczone, nierówne z licznymi spękaniami i ubytkami w płytkach. Ponadto istniejące krawężniki wzdłuż krawędzi jezdni są popękane, nierówno osadzone i posiadają liczne ubytki.
- Odcinek drugi od ulicy Rolniczej ( położony na działkach 44 i 43/5) w końcowym odcinku ślepo zakończony. Odcinek położony na działce nr 44 posiada nawierzchnię asfaltobetonową o szerokości około 4 metrów nie ma chodników. Zarówno nawierzchnia jak i krawężniki są również w złym stanie technicznym jak w odcinku pierwszym. Fragment drugiego odcinka położony na działce 43/5 posiada nawierzchnię gruntową, powierzchniowo utwardzoną kruszywem z hałdy hutniczej.
- Odcinek trzeci, prostopadły do drugiego odcinka, położony pomiędzy ulicą Żyły i Księżycową o nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego o szerokości mniejszej od 4 metrów, nie ma chodników. Istniejąca nawierzchnia i krawężniki są podobnie jak na odcinku pierwszym w bardzo złym stanie technicznym.

Uzbrojenie istniejące w pasie drogowym:
- sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej z przyłączami (oprócz końcowego odcinka na działce nr 43/5)
- sieć wodociągowa z przyłączami (oprócz końcowego odcinka na działce nr 43/5)
- sieć gazowa z przyłączami
- sieć telekomunikacyjna
- sieć napowietrzna elektryczna NN
- kable energetyczne

3. Dokumentacja winna uwzględniać :
1) Przebudowę jezdni i chodników pierwszego odcinka ulicy ( od ulicy Porębskiej do ulicy Rolniczej) o długości około 160 mb polegająca na wymianie nawierzchni asfaltobetonowej na nową, bez wymiany podbudowy, ale z ewentualnym wzmocnieniem siatką geokompozytowa poliestro - polimerową oraz przebudowę istniejących chodników z wjazdami do posesji uwzględniając nawierzchnię z kostki brukowej.
2) Przebudowę jezdni drugiego odcinka ( na działkach nr 44, 43/5) o długości 250 mb polegająca na zaprojektowaniu nawierzchni jezdni z kostki brukowej o szerokości 5 mb wraz z chodnikiem jednostronnym, opaską z drugiej strony i wjazdów do posesji z kostki brukowej. Na końcowym odcinku ( ślepym działki nr 43/5) zaprojektować zatokę do zawracania o min. wymiarach 20x20 m uwzględniając działkę nr 145/5.
3) Budowę odcinka kanalizacji deszczowej i kanalizacji sanitarnej z przyłączami do posesji na działce nr 43/5 ( długość około 100 mb).
4) Dobudowę oświetlenia na działce drogowej nr 43/5 z uwzględnieniem opraw oświetleniowych typu LED.
5) Przebudowę trzeciego odcinka jezdni ( odcinek o długości około 170 m położony pomiędzy ulicą Księżycową i Żyły) polegającą na zaprojektowaniu nawierzchni jezdni z kostki brukowej o szerokości 5 m wraz z chodnikiem jednostronnym i opaska z drugiej strony i wjazdów do posesji z kostki brukowej. Uwzględnić dobudowę studni ściekowych ulicznych Ø 500.
6) Opinię geotechniczną badania podłoża gruntowego wraz z opinią hydrogeologiczną.
7) Projekt czasowej organizacji ruchu obejmujący zakres drogi gminnej:
- winien uzyskać pozytywną opinię Referatu Utrzymania Dróg Urzędu Miasta Zawiercia i zatwierdzenie Powiatowego Zarządu Dróg w Zawierciu. Gmina powinna otrzymać opieczętowany egzemplarz Projektu oraz decyzję zatwierdzającą.
8) Projekt stałej organizacji ruchu obejmujący zakres drogi gminnej:
- winien uzyskać pozytywną opinię Referatu Utrzymania Dróg Urzędu Miasta Zawiercia i zatwierdzenie Powiatowego Zarządu Dróg w Zawierciu. Gmina powinna otrzymać opieczętowany egzemplarz Projektu oraz decyzję zatwierdzającą
9) Projekt czasowej organizacji ruchu dotyczący skrzyżowania ulicy Kopernika z ulicą Rolniczą (droga wojewódzka)
- winien uzyskać pozytywną opinię Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich a następnie ma być zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Gmina winna otrzymać opieczętowany egzemplarz Projektu oraz decyzję zatwierdzającą
10) Projekt stałej organizacji ruchu dotyczący skrzyżowania ulicy Kopernika z ulicą Rolniczą ( droga wojewódzka)
- winien uzyskać pozytywną opinię Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach a następnie ma być zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Gmina powinna otrzymać opieczętowany egzemplarz Projektu oraz oryginalną decyzje zatwierdzającą.

Komplet niezbędnych uzgodnień z właścicielami mediów:
TAURON, RPWiK Zawiercie, Orange, PGNiG - Rejon Dystrybucji w Zawierciu i GAZ-SYSTEM Świerklany i ewentualnie inne, które umożliwią Zamawiającemu zgłoszenie robót lub uzyskanie pozwolenia na budowę.

W związku z planowaną realizacją zadania etapami należy dla każdego z ww. odcinków zadania wykonać odrębne przedmiary i kosztorysy inwestorskie - po 3 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej dla każdego etapu ( przedmiar) oraz po 2 egz. w wersji papierowej dla każdego etapu (kosztorys).

Ponadto do obowiązków Wykonawcy należy:
1) sprawdzenie w terenie warunków wykonania zamówienia (przed przystąpieniem do wykonania prac projektowych),
2) opracowanie projektu wstępnego (koncepcji) celem uzyskania akceptacji Zamawiającego dla proponowanych rozwiązań w terminie 1 miesiąca od podpisania umowy. Akceptacja nastąpi w formie pisemnej w ciągu 10 dni od daty złożenia.
3) uzyskanie wszelkich uzgodnień, zaświadczeń pozwalających na uzyskanie przez Inwestora pozwolenia na budowę,
4) opisywanie proponowanych materiałów i urządzeń za pomocą parametrów technicznych, tzn. bez podawania ich nazw. Jeżeli nie będzie to możliwe i jedyną możliwością będzie podanie nazwy materiału lub urządzenia, wskazaniu temu muszą towarzyszyć wyrazy lub równoważny, wraz z określeniem co należy przez to rozumieć ( wskazanie parametrów technicznych).
5) konsultacja z Zamawiającym istotnych rozwiązań konstrukcyjnych, funkcjonalnych i materiałowych mających wpływ na koszty robót budowlanych, które będą wykonywane na podstawie opracowanego przedmiotu umowy a także przedłożenie ewentualnych propozycji rozwiązań nie ujętych a istotnych z punktu widzenia Wykonawcy dla prawidłowego wykonania zamówienia,
6) z uwagi na fakt, iż w pasie drogowym już za ogrodzeniami mogą znajdować się działki prywatne lub zachodzi konieczność zajęcia pod inwestycję działek innych niż drogowe w projekcie należy wykonać dodatkowy rysunek ujmujący kontury zaprojektowanego obiektu, co pozwoli określić zajęcie terenu. Na rysunku tym należy zaznaczyć ewentualny teren do wykupu wraz z zestawieniem działek i orientacyjna powierzchnią do wykupu,
7) w projektach na stronie tytułowej oraz na wszystkich rysunkach następnie w przedmiarach, kosztorysach inwestorskich i specyfikacjach technicznych datę zapisywać jako dzień, miesiąc, rok, przy podpisach (oprócz rysunków) należy przystemplować imienne pieczęcie projektantów,
8) w przedmiarach i kosztorysach inwestorskich należy uwzględnić zgodnie z Rozporządzeniem kod i nazwę wspólnego słownika zamówień podstawowych zakresów robót, oraz przywołanie do numeru specyfikacji technicznej,
9) przedmiary robót podzielić należy na rozdziały wg. poszczególnych asortymentów robót oraz tabelę elementów scalonych. W przedmiarach oprócz wszystkich asortymentów robót należy również uwzględnić pełną obsługę geodezyjną zadania,
10) W projekcie ponadto powinno być zamieszczone w formie tabeli zestawienie działek objętych inwestycją uwzględniające numer działki, obręb oraz nazwisko i imię właściciela lub władającego,
11) Przedmiot umowy należy dostarczyć w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz na nośniku elektronicznym w formacie plików pdf (o jak najmniejszej pojemności z uwagi na konieczność zamieszczenia tych treści na stronie internetowej). Pliki muszą być zoptymalizowane pod względem rozmiaru; jakość zeskanowanych lub wygenerowanych dokumentów, rysunków powinny umożliwiać odczytanie wszystkich detali i cech, a jednocześnie uwzględniać i nie przekraczać rzeczywistej rozdzielczości biurowych urządzeń do wyświetlania i powielania danych. Wszystkie rysunki które znajdują się w projektach lub pisma, uzgodnienia itp. muszą znajdować się w wersji elektronicznej. Niedopuszczalne są zmiany bądź poprawki w dokumentacji bez ponownego, uwzględniającego te zmiany wykonania wersji elektronicznej. Każdy tom dokumentacji projektowej powinien być zapisany do pojedynczego pliku - nazwa pliku powinna odzwierciedlać temat opracowania. Pliki muszą być wgrane do katalogu o nazwie określającej lokalizacje przedmiotu umowy. W tym samym katalogu musi być umieszczony plik w formacie tekstowym o nazwie SPIS.TXT, zawierający listę plików wraz z pełnymi tytułami opracowań w nich zawartych. Przedmiary robót powinny być zapisane w podkatalogu o nazwie przedmiary.
12) W projekcie należy uwzględnić informacje o obszarze oddziaływania obiektu,
13) W projekcie należy przedstawić zwięzłe zestawienie charakterystycznych parametrów obiektu np. długość ulicy, szerokość, powierzchnia poszczególnych nawierzchni, materiały, itd.

Przedmiot zamówienia określa także wzór umowy, który stanowi załącznik do SIWZ.
Mapa zasadnicza stanowi załącznik do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.


Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia :
1. Wykonawca, przenosi na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do przedmiotu niniejszego zamówienia.
2. Wykonawca zgadza się na wykonanie przez Zamawiającego autorskich praw zależnych.
3. Zamawiający ma prawo do:
- utrwalenia przedmiotu zamówienia,
- zwielokrotnienia przedmiotu zamówienia lub jego części dowolną techniką,
- zapisu przedmiotu zamówienia w formie elektronicznej,
- wykorzystania przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem będzie wybór wykonawcy robót budowlanych, w szczególności poprzez włączenie przedmiotu zamówienia lub jego części do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz udostępnianie przedmiotu zamówienia i jego części wszystkim zainteresowanym tym postępowaniem,
- używania i sporządzania kopii (techniką kserograficzną i cyfrową oraz na nośnikach magnetycznych typu dyskietki, CD) ,
- wykorzystania przedmiotu niniejszej zamówienia, w celu realizacji inwestycji.
4. Wykonawca udziela na przedmiot zamówienia rękojmi i gwarancji na okres 5 lat.
5. Wykonawca w trakcie wykonywania umowy może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, na podstawie umowy o podwykonawstwo w rozumieniu art. 2 pkt 9b ustawy Prawo zamówień publicznych, mimo niewskazania w ofercie takiej części do powierzenia podwykonawcom.
6. Jeżeli zmiana lub rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust.2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art.22 ust.1, wykonawca jest zobowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
7. Wykonawca zobowiązany jest opracować projekt budowlany w sposób zgodny z wymaganiami ustawy prawo budowlane, ustaleniami określonymi w decyzjach administracyjnych dotyczących zamierzenia budowlanego, obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej. Wykonawca zapewni udział w opracowaniu projektu osób posiadających uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności oraz wzajemne skoordynowanie techniczne wykonanych przez te osoby opracowań projektowych, zapewniające uwzględnienie zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy, z uwzględnieniem specyfiki projektowanego obiektu budowlanego.
8. Zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 290) projektant ma obowiązek zapewnić sprawdzenie projektu architektoniczno-budowlanego pod względem zgodności z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności.

Mapa zasadnicza stanowi załącznik do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Przedmiot zamówienia określa także wzór umowy, który stanowi załącznik do SIWZ.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 120

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (zał. nr 1 do SIWZ).

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (zał. nr 1 do SIWZ).

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (zał. nr 1 do SIWZ).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (zał. nr 1 do SIWZ).

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (zał. nr 1 do SIWZ).

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) Druk Formularz oferty, sporządzony wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ.
2) Pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy dołączyć w oryginale bądź kopii, potwierdzonej za zgodność z oryginałem notarialnie.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Z wykonawcą, który złoży najkorzystniejszą ofertę zostanie zawarta umowa, której wzór stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
2. Zamawiający przewiduje możliwość istotnych zmian postanowień umowy w przypadku, gdy:
1) Nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia, w tym zmiana stawki podatku VAT,
2) Przekształcenia podmiotowego Wykonawcy,
3) Zmian będących następstwem działań organów administracji (np. opóźnienia w uzyskaniu uzgodnień wymaganych przy realizacji przedmiotu umowy, opóźnienia w wydaniu decyzji administracyjnych dotyczących przedmiotu umowy).

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Termin wykonania zamówienia

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zawiercie.bip.net.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Zawierciu, ul. Leśna 2, 42-400 Zawiercie, Wydział Zamówień Publicznych pok. nr 202

Data składania wniosków, ofert: 15/04/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Zawierciu, ul. Leśna 2
Punkt Informacyjny (parter UM)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Wymagany termin realizacji zamówienia: do 120 dni od daty zawarcia umowy. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w BZP w dniu 07/04/2016

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Podobne przetargi

184261 / 2011-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy okablowania strukturalnego wraz z dedykowanÄ… sieciÄ… elektrycznÄ… w pomieszczeniach budynku przy ul. DÄ…browskiego 23 w Katowicach

228597 / 2013-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dąbrowa Górnicza - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie inwentaryzacji oraz audytu efektywności elektrycznej oświetlenia ulicznego w Dąbrowie Górniczej wraz z elektroniczną ewidencją w formie GIS

192752 / 2013-05-17 - Inny: SPÓŁKA PRAWA HANDLOWEGO ZE 100% UDZIAŁEM GMINY

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. - Łaziska Górne (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dziesięciu odrębnych projektów budowlano-wykonawczych przyłączy kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Łaziska Górne

32327 / 2016-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - Orzesze (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w Gminie Orzesze - wykonanie dokumentacji projektowej oczyszczalni ścieków w Orzeszu-Zawiści

492006 / 2013-11-29 - Uczelnia publiczna

Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie - Częstochowa (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
WYKONANIE WIELOBRANŻOWEJ DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA ZADANIA PN.TERMORENOWACJA BUDYNKU DYDAKTYCZNEGO AKADEMII IM. JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE PRZY AL. ARMII KRAJOWEJ 36A

526066 / 2012-12-21 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Modyfikacja dokumentacji projektowej dla zadania: Budowa autostrady A1 na odcinku Tuszyn - Pyrzowice, Część II, odcinek projektowy nr 2 granica woj. łódzkiego śląskiego - węzeł Zawodzie (z węzłem) w zakresie ekranów akustycznych

283612 / 2014-08-26 - Uczelnia publiczna

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu budowlano - wykonawczego dostosowania pomieszczeń parteru budynku Domu Studenta przy ul. Ostrogórskiej 30 w Sosnowcu dla potrzeb utworzenia Muzeum historii medycyny i farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

134595 / 2014-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brenna - Brenna (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z aktualizacją mapy sytuacyjno - wysokościowej oraz pełnieniem nadzoru autorskiego inwestycji p.n. Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Brenna poprzez Budowę wodociągu w Brennej Leśnicy

322034 / 2013-08-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ruda Śląska - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Budowa parkingu przy ul. Radoszowskiej 104-110 - opracowanie dokumentacji projektowej wraz z prowadzeniem nadzoru autorskiego przy realizacji zadania

61171 / 2011-02-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE PROJEKTÓW ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU NA CZAS ROBÓT REMONTOWYCH NA SIECI DRÓG WOJEWÓDZKICH W 2011 R

43450 / 2013-01-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Myszków - Myszków (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
ZAPROJEKTOWANIE I WYKONANIE INSTALACJI SOLARNYCH W FORMULE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ - W RAMACH PROJEKTU OGRANICZENIE NISKIEJ EMISJI POPRZEZ WYKORZYSTANIE ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII W POSTACI INSTALACJI SOLARNYCH NA TERENIE MIASTA MYSZKOWA

83626 / 2010-03-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej wykonania oświetlenia ulicznego łącznika pomiędzy ul. Morawa a Bednarską w Katowicach.

201898 / 2014-06-13 - Inny: Sp. z o.o.

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Przetarg nieograniczony nr 34/PN/14 na wykonanie usługi o wartości szacunkowej nieprzekraczającej 207 000,00 EURO w przedmiocie opracowania dokumentacji projektowej wraz z prowadzeniem nadzoru autorskiego przy realizacji zadania pn. Kompleksowa termomodernizacja budynków Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wincentego Lipa 2 wraz z modernizacją oświetlenia wewnętrznego