157759 / 2010-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiat Åšwiecki - Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Åšwieciu (Åšwiecie)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń wg. części.
Szkolenie pn. Operator agregatu tynkarskiego.
Szkolenia pn. Spawanie metodą TIG MAG.
Opis zamówienia
CZĘŚĆ I:
Szkolenie pn. Operator agregatu tynkarskiego z montażem rusztowań
1) Liczba uczestników szkolenia: 8 osób bezrobotnych.
2) Liczba godzin szkolenia: 147 godzin zajęć w tym:
a) 66 godziny z obsługi agregatu tynkarskiego, w tym: 39 godzin zajęć teoretycznych po 45 minut każda, 26 godzin zajęć praktycznych po 60 minut każda oraz 1 godzina egzaminu wewnętrznego (45 minut) dla całej grupy z zakresu obsługi agregatu tynkarskiego
b) 81 godziny z montażu rusztowań w tym: 48 godzin zajęć teoretycznych po 45 minut każda, 32 godziny zajęć praktycznych po 60 minut każda oraz 1 godzina egzaminu wewnętrznego (45 minut) dla całej grupy z zakresu montażu rusztowań.
Wszystkie zajęcia praktyczne mają odbywać się z użyciem dwóch agregatów po 4 osoby na jeden agregat.
3) Program i ilość godzin szkolenia musi spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, Poz. 1263), ponadto musi być zatwierdzony przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
4) Szkolenie musi być prowadzone zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę Planem nauczania.
5) Wykonawca musi posiadać pozwolenie Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie na przeprowadzanie szkoleń w zakresie operatorów maszyn do robót ziemnych i drogowych w tym operator agregatu tynkarskiego i montaż rusztowań.
6) Wykonawca musi dysponować wykwalifikowaną kadrą wykładowców i instruktorów z przygotowaniem merytorycznym. Kadra dydaktyczna musi posiadać wykształcenie minimum zawodowe o kierunku budowlanym oraz posiadać doświadczenie w prowadzeniu szkoleń grupowych o tej samej tematyce w roku 2008-2010 w ilości minimum 2.
7) Szkolenie ma być realizowane w kolejno następujących po sobie dniach, od poniedziałku do piątku w przedziale czasowym między godzinną 8.00 a 17.00.
8) Miejsce szkolenia: preferowane Świecie.
W przypadku realizacji szkolenia poza Świeciem Wykonawca będzie zobowiązany zapewnić transport kursantów ze Świecia do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem własnym środkiem transportu tj. busem lub autobusem gdy łączny czas przejazdu nie przekracza 3 godzin.
W przypadku gdy łączny czas przejazdu ze Świecia do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem wynosi ponad 3 godziny Wykonawca ma obowiązek zapewnić zakwaterowanie i pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) uczestnikom szkolenia, w tym przypadku wykonawca nie musi zapewnić transportu.
Koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia należy podać w Preliminarzu Kosztów (załącznik nr 1 do SIWZ).
9) W przypadku gdy zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywać się będą w innej miejscowości niż zakwaterowanie Wykonawca musi zapewnić kursantom transport z miejsca zakwaterowania do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem busem lub autobusem. W przypadku gdy zajęcia teoretyczne i praktyczne są w innych miejscowościach Wykonawca musi zapewnić kursantom transport pomiędzy tymi miejscowościami busem lub autobusem.
10) Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe: co najmniej skrypt obejmujący zagadnienia programu szkolenia oraz zeszyt A5 60 kartkowy i długopis.
Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia musza zostać przekazane każdemu uczestnikowi szkolenia za pokwitowaniem odbioru w pierwszym dniu zajęć.
11) Wykonawca musi dysponować sprzętem do realizacji szkolenia minimum 2 agregatami tynkarskimi, rusztowaniem , materiałami budowlanymi oraz odpowiednimi pomocami dydaktycznymi niezbędnymi do należytego przeprowadzenia szkolenia.
12) Wykonawca jest zobowiązany dostosować ilość i jakość pomieszczeń z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki oraz zapewnić nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, Poz. 1263).
13) Celem egzaminów wewnętrznych jest przygotowanie do egzaminu końcowego z agregatu i do egzaminu końcowego z montażu rusztowań przed Komisją powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
14) Po zakończonym szkoleniu i zdanych przez kursantów egzaminach wewnętrznych Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin końcowy przed Komisją powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie i poinformować Zamawiającego o wyznaczonym terminie ww. egzaminu. Koszt egzaminów państwowych należy ująć w Preliminarzu Kosztów (załącznik nr 1 do SIWZ).
15) Szkolenie należy zakończyć wydaniem kursantom zaświadczenia potwierdzającego fakt jego ukończenia na druku zgodnym z §6 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31, Poz. 216).
16) Każdy kursant, który zda egzamin końcowy musi otrzymać książkę operatora wydaną przez
Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalanego oraz świadectwo zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, Poz. 1263).
Dla osób, które posiadają już książkę operatora należy dokonać do niej wpisu nadającego odpowiednie uprawnienia.
CZĘŚĆ II:
Szkolenie pn.: Spawanie metodą TIG MAG
1) Liczba uczestników szkolenia: grupa 8 osób bezrobotnych
2) Ilość godzin szkolenia musi być zgodna z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
W przypadku zajęć teoretycznych, które są wspólne (zestaw A nr wytycznych W-07/IS-02 oraz zestaw A nr wytycznych W-07/IS-03) dla metody MAG i TIG należy przeprowadzić je tylko jeden raz.
3) Szkolenie musi być zrealizowane w łącznym wymiarze 230 godzin, w tym egzaminy końcowe dla obu metod.
4) Program szkolenia z zakresu spawania musi być zgodny z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Zajęcia teoretyczne, praktyczne, instruktaże wstępne muszą zostać uwzględnione w planie nauczania (załącznik nr 1 do SIWZ) .
5) Po zakończonym szkoleniu i zdanym przez kursantów egzaminie wewnętrznym Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin końcowy, który należy przeprowadzić zgodnie z wytycznymi Instytutu spawalnictwa nr W-07/IS-17, jego koszt należy ująć w Preliminarzu Kosztów (załącznik nr 1 do SIWZ) i poinformować pisemnie Zamawiającego o wyznaczonym terminie ww. egzaminu niezwłocznie po jego wyznaczeniu
6) Po zakończeniu szkolenia Wykonawca musi wydać osobom, które ukończyły szkolenie:
a) zaświadczenia wg wzoru zgodnego z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dn. 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216) oraz osobom, które uzyskały pozytywne wyniki egzaminu:
b) książki spawacza (z informacjami dotyczącymi uzyskanych uprawnień oraz ich ważności
w metodach: MAG i TIG) wydanych przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach,
c) Świadectwa Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza (z informacjami dotyczącymi uzyskanych uprawnień oraz ich ważności w metodach: MAG i TIG) wydanych przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.
7) Wykonawca musi dysponować wykwalifikowaną kadrą wykładowców i instruktorów spawalnictwa z przygotowaniem merytorycznym. Każda osoba prowadząca zajęcia musi posiadać wykształcenie minimum zawodowe oraz posiadać doświadczenie w prowadzeniu szkoleń grupowych o tej samej tematyce w roku 2008-2010 w ilości minimum 2.
8) Jednostka szkoleniowa musi posiadać Certyfikat Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
9) Szkolenie ma być realizowane w kolejno następujących po sobie dniach, od poniedziałku do piątku. W przedziale czasowym między godziną 8.00 a 17.00.
10) Miejsce szkolenia: preferowane Świecie.
a. W przypadku realizacji szkolenia poza Świeciem Wykonawca będzie zobowiązany zapewnić transport kursantów ze Świecia do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem własnym środkiem transportu tj. busem lub autobusem.
b. W przypadku gdy łączny czas przejazdu ze Świecia do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem wynosi ponad 3 godziny Wykonawca ma obowiązek zapewnić zakwaterowanie i pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) uczestnikom szkolenia.
c. Koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia należy podać w Preliminarzu Kosztów (załącznik nr 1 do SIWZ).
11) W przypadku gdy zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywać się będą w innej miejscowości niż zakwaterowanie Wykonawca musi zapewnić kursantom transport z miejsca zakwaterowania do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem busem lub autobusem. W przypadku gdy zajęcia teoretyczne i praktyczne są w innych miejscowościach Wykonawca musi zapewnić kursantom transport pomiędzy tymi miejscowościami busem lub autobucem.
12) Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe: skrypt obejmujący zagadnienia programu szkolenia, zeszyt formatu A5 60 kartkowy i długopis. Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia muszą zostać przekazane każdemu uczestnikowi szkolenia za pokwitowaniem odbioru w pierwszym dniu zajęć.
13) Wykonawca musi dysponować sprzętem do realizacji szkolenia tj. 8 odrębnych stanowisk spawalniczych wyposażonych zgodnie z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
14) Wykonawca jest zobowiązany dostosować ilość i jakość pomieszczeń oraz wyposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki oraz nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz.U.2007 nr 47, poz.315).
CZĘŚĆ III:
Szkolenie pn.: Spawanie metodą TIG MAG
1) Liczba uczestników szkolenia: grupa 4 osoby bezrobotne
2) Ilość godzin szkolenia musi być zgodna z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
W przypadku zajęć teoretycznych, które są wspólne (zestaw A nr wytycznych W-07/IS-02 oraz zestaw A nr wytycznych W-07/IS-03) dla metody MAG i TIG należy przeprowadzić je tylko jeden raz.
3) Szkolenie musi być zrealizowane w łącznym wymiarze 230 godzin, w tym egzaminy końcowe dla obu metod.
4) Program szkolenia z zakresu spawania musi być zgodny z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Zajęcia teoretyczne, praktyczne, instruktaże wstępne muszą zostać uwzględnione w planie nauczania (załącznik nr 1 do SIWZ) .
5) Po zakończonym szkoleniu i zdanym przez kursantów egzaminie wewnętrznym Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin końcowy, który należy przeprowadzić zgodnie z wytycznymi Instytutu spawalnictwa nr W-07/IS-17, jego koszt należy ująć w Preliminarzu Kosztów (załącznik nr 1 do SIWZ) i poinformować pisemnie Zamawiającego o wyznaczonym terminie ww. egzaminu niezwłocznie po jego wyznaczeniu
6) Po zakończeniu szkolenia Wykonawca musi wydać osobom, które ukończyły szkolenie:
a. zaświadczenia wg wzoru zgodnego z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dn. 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216) oraz osobom, które uzyskały pozytywne wyniki egzaminu:
b. książki spawacza (z informacjami dotyczącymi uzyskanych uprawnień oraz ich ważności
w metodach: MAG i TIG) wydanych przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach,
c. Świadectwa Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza (z informacjami dotyczącymi uzyskanych uprawnień oraz ich ważności w metodach: MAG i TIG) wydanych przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.
7) Wykonawca musi dysponować wykwalifikowaną kadrą wykładowców i instruktorów spawalnictwa z przygotowaniem merytorycznym. Każda osoba prowadząca zajęcia musi posiadać wykształcenie minimum zawodowe oraz posiadać doświadczenie w prowadzeniu szkoleń grupowych o tej samej tematyce w roku 2008-2010 w ilości minimum 2.
8) Jednostka szkoleniowa musi posiadać Certyfikat Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
9) Szkolenie ma być realizowane w kolejno następujących po sobie dniach, od poniedziałku do piątku. W przedziale czasowym między godziną 8.00 a 17.00.
10) Miejsce szkolenia: preferowane Świecie.
W przypadku realizacji szkolenia poza Świeciem Wykonawca będzie zobowiązany zapewnić transport kursantów ze Świecia do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem własnym środkiem transportu tj. busem lub autobusem.
W przypadku gdy łączny czas przejazdu ze Świecia do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem wynosi ponad 3 godziny Wykonawca ma obowiązek zapewnić zakwaterowanie i pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) uczestnikom szkolenia.
Koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia należy podać w Preliminarzu Kosztów (załącznik nr 1 do SIWZ).
11) W przypadku gdy zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywać się będą w innej miejscowości niż zakwaterowanie Wykonawca musi zapewnić kursantom transport z miejsca zakwaterowania do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem busem lub autobusem. W przypadku gdy zajęcia teoretyczne i praktyczne są w innych miejscowościach Wykonawca musi zapewnić kursantom transport pomiędzy tymi miejscowościami busem lub autobusem.
1) Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe: skrypt obejmujący zagadnienia programu szkolenia, zeszyt formatu A5 60 kartkowy i długopis. Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia muszą zostać przekazane każdemu uczestnikowi szkolenia za pokwitowaniem odbioru w pierwszym dniu zajęć.
12) Wykonawca musi dysponować sprzętem do realizacji szkolenia tj. 4 odrębne stanowiska spawalnicze wyposażonych zgodnie z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
13) Wykonawca jest zobowiązany dostosować ilość i jakość pomieszczeń oraz wyposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki oraz nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz.U.2007 nr 47, poz.315).
CZĘŚĆ IV:
Szkolenie pn.: Spawanie metodą TIG MAG
2) Liczba uczestników szkolenia: grupa 10 osób bezrobotnych
3) Ilość godzin szkolenia musi być zgodna z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
W przypadku zajęć teoretycznych, które są wspólne (zestaw A nr wytycznych W-07/IS-02 oraz zestaw A nr wytycznych W-07/IS-03) dla metody MAG i TIG należy przeprowadzić je tylko jeden raz.
4) Szkolenie musi być zrealizowane w łącznym wymiarze 230 godzin, w tym egzaminy końcowe dla obu metod.
5) Program szkolenia z zakresu spawania musi być zgodny z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Zajęcia teoretyczne, praktyczne, instruktaże wstępne muszą zostać uwzględnione w planie nauczania (załącznik nr 1 do SIWZ) .
6) Po zakończonym szkoleniu i zdanym przez kursantów egzaminie wewnętrznym Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin końcowy, który należy przeprowadzić zgodnie z wytycznymi Instytutu spawalnictwa nr W-07/IS-17, jego koszt należy ująć w Preliminarzu Kosztów (załącznik nr 1 do SIWZ) i poinformować pisemnie Zamawiającego o wyznaczonym terminie ww. egzaminu niezwłocznie po jego wyznaczeniu
7) Po zakończeniu szkolenia Wykonawca musi wydać osobom, które ukończyły szkolenie:
a. zaświadczenia wg wzoru zgodnego z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dn. 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216) oraz osobom, które uzyskały pozytywne wyniki egzaminu:
b. książki spawacza (z informacjami dotyczącymi uzyskanych uprawnień oraz ich ważności
w metodach: MAG i TIG) wydanych przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach,
c. Świadectwa Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza (z informacjami dotyczącymi uzyskanych uprawnień oraz ich ważności w metodach: MAG i TIG) wydanych przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.
8) Wykonawca musi dysponować wykwalifikowaną kadrą wykładowców i instruktorów spawalnictwa z przygotowaniem merytorycznym. Każda osoba prowadząca zajęcia musi posiadać wykształcenie minimum zawodowe oraz posiadać doświadczenie w prowadzeniu szkoleń grupowych o tej samej tematyce w roku 2008-2010 w ilości minimum 2.
9) Jednostka szkoleniowa musi posiadać Certyfikat Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
10) Szkolenie ma być realizowane w kolejno następujących po sobie dniach, od poniedziałku do piątku. W przedziale czasowym między godziną 8.00 a 17.00.
11) Miejsce szkolenia: preferowane Świecie.
W przypadku realizacji szkolenia poza Świeciem Wykonawca będzie zobowiązany zapewnić transport kursantów ze Świecia do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem własnym środkiem transportu tj. busem lub autobusem.
W przypadku gdy łączny czas przejazdu ze Świecia do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem wynosi ponad 3 godziny Wykonawca ma obowiązek zapewnić zakwaterowanie i pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) uczestnikom szkolenia.
Koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia należy podać w Preliminarzu Kosztów (załącznik nr 1 do SIWZ).
12) W przypadku gdy zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywać się będą w innej miejscowości niż zakwaterowanie Wykonawca musi zapewnić kursantom transport z miejsca zakwaterowania do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem busem lub autobusem. W przypadku gdy zajęcia teoretyczne i praktyczne są w innych miejscowościach Wykonawca musi zapewnić kursantom transport pomiędzy tymi miejscowościami busem lub autobusem.
13) Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe: skrypt obejmujący zagadnienia programu szkolenia, zeszyt formatu A5 60 kartkowy i długopis. Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia muszą zostać przekazane każdemu uczestnikowi szkolenia za pokwitowaniem odbioru w pierwszym dniu zajęć.
14) Wykonawca musi dysponować sprzętem do realizacji szkolenia tj. 10 odrębnych stanowisk spawalniczych wyposażonych zgodnie z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
15) Wykonawca jest zobowiązany dostosować ilość i jakość pomieszczeń oraz wyposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki oraz nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz.U.2007 nr 47, poz.315).
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 157759
Data publikacji: 2010-06-17
Nazwa:
Powiat Świecki - Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu
Ulica: ul. Wojska Polskiego 195a
Numer domu: 195a
Miejscowość: Świecie
Kod pocztowy: 86-100
Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie
Numer telefonu: 52 33 32 210
Numer faxu: 52 33 32 253
Adres strony internetowej: www.bip.pup.swiecie.lo.pl
Regon: 09250651200000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń wg. części.
Szkolenie pn. Operator agregatu tynkarskiego.
Szkolenia pn. Spawanie metodą TIG MAG.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
CZĘŚĆ I:
Szkolenie pn. Operator agregatu tynkarskiego z montażem rusztowań
1) Liczba uczestników szkolenia: 8 osób bezrobotnych.
2) Liczba godzin szkolenia: 147 godzin zajęć w tym:
a) 66 godziny z obsługi agregatu tynkarskiego, w tym: 39 godzin zajęć teoretycznych po 45 minut każda, 26 godzin zajęć praktycznych po 60 minut każda oraz 1 godzina egzaminu wewnętrznego (45 minut) dla całej grupy z zakresu obsługi agregatu tynkarskiego
b) 81 godziny z montażu rusztowań w tym: 48 godzin zajęć teoretycznych po 45 minut każda, 32 godziny zajęć praktycznych po 60 minut każda oraz 1 godzina egzaminu wewnętrznego (45 minut) dla całej grupy z zakresu montażu rusztowań.
Wszystkie zajęcia praktyczne mają odbywać się z użyciem dwóch agregatów po 4 osoby na jeden agregat.
3) Program i ilość godzin szkolenia musi spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, Poz. 1263), ponadto musi być zatwierdzony przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
4) Szkolenie musi być prowadzone zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę Planem nauczania.
5) Wykonawca musi posiadać pozwolenie Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie na przeprowadzanie szkoleń w zakresie operatorów maszyn do robót ziemnych i drogowych w tym operator agregatu tynkarskiego i montaż rusztowań.
6) Wykonawca musi dysponować wykwalifikowaną kadrą wykładowców i instruktorów z przygotowaniem merytorycznym. Kadra dydaktyczna musi posiadać wykształcenie minimum zawodowe o kierunku budowlanym oraz posiadać doświadczenie w prowadzeniu szkoleń grupowych o tej samej tematyce w roku 2008-2010 w ilości minimum 2.
7) Szkolenie ma być realizowane w kolejno następujących po sobie dniach, od poniedziałku do piątku w przedziale czasowym między godzinną 8.00 a 17.00.
8) Miejsce szkolenia: preferowane Świecie.
W przypadku realizacji szkolenia poza Świeciem Wykonawca będzie zobowiązany zapewnić transport kursantów ze Świecia do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem własnym środkiem transportu tj. busem lub autobusem gdy łączny czas przejazdu nie przekracza 3 godzin.
W przypadku gdy łączny czas przejazdu ze Świecia do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem wynosi ponad 3 godziny Wykonawca ma obowiązek zapewnić zakwaterowanie i pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) uczestnikom szkolenia, w tym przypadku wykonawca nie musi zapewnić transportu.
Koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia należy podać w Preliminarzu Kosztów (załącznik nr 1 do SIWZ).
9) W przypadku gdy zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywać się będą w innej miejscowości niż zakwaterowanie Wykonawca musi zapewnić kursantom transport z miejsca zakwaterowania do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem busem lub autobusem. W przypadku gdy zajęcia teoretyczne i praktyczne są w innych miejscowościach Wykonawca musi zapewnić kursantom transport pomiędzy tymi miejscowościami busem lub autobusem.
10) Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe: co najmniej skrypt obejmujący zagadnienia programu szkolenia oraz zeszyt A5 60 kartkowy i długopis.
Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia musza zostać przekazane każdemu uczestnikowi szkolenia za pokwitowaniem odbioru w pierwszym dniu zajęć.
11) Wykonawca musi dysponować sprzętem do realizacji szkolenia minimum 2 agregatami tynkarskimi, rusztowaniem , materiałami budowlanymi oraz odpowiednimi pomocami dydaktycznymi niezbędnymi do należytego przeprowadzenia szkolenia.
12) Wykonawca jest zobowiązany dostosować ilość i jakość pomieszczeń z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki oraz zapewnić nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, Poz. 1263).
13) Celem egzaminów wewnętrznych jest przygotowanie do egzaminu końcowego z agregatu i do egzaminu końcowego z montażu rusztowań przed Komisją powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
14) Po zakończonym szkoleniu i zdanych przez kursantów egzaminach wewnętrznych Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin końcowy przed Komisją powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie i poinformować Zamawiającego o wyznaczonym terminie ww. egzaminu. Koszt egzaminów państwowych należy ująć w Preliminarzu Kosztów (załącznik nr 1 do SIWZ).
15) Szkolenie należy zakończyć wydaniem kursantom zaświadczenia potwierdzającego fakt jego ukończenia na druku zgodnym z §6 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31, Poz. 216).
16) Każdy kursant, który zda egzamin końcowy musi otrzymać książkę operatora wydaną przez
Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalanego oraz świadectwo zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, Poz. 1263).
Dla osób, które posiadają już książkę operatora należy dokonać do niej wpisu nadającego odpowiednie uprawnienia.
CZĘŚĆ II:
Szkolenie pn.: Spawanie metodą TIG MAG
1) Liczba uczestników szkolenia: grupa 8 osób bezrobotnych
2) Ilość godzin szkolenia musi być zgodna z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
W przypadku zajęć teoretycznych, które są wspólne (zestaw A nr wytycznych W-07/IS-02 oraz zestaw A nr wytycznych W-07/IS-03) dla metody MAG i TIG należy przeprowadzić je tylko jeden raz.
3) Szkolenie musi być zrealizowane w łącznym wymiarze 230 godzin, w tym egzaminy końcowe dla obu metod.
4) Program szkolenia z zakresu spawania musi być zgodny z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Zajęcia teoretyczne, praktyczne, instruktaże wstępne muszą zostać uwzględnione w planie nauczania (załącznik nr 1 do SIWZ) .
5) Po zakończonym szkoleniu i zdanym przez kursantów egzaminie wewnętrznym Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin końcowy, który należy przeprowadzić zgodnie z wytycznymi Instytutu spawalnictwa nr W-07/IS-17, jego koszt należy ująć w Preliminarzu Kosztów (załącznik nr 1 do SIWZ) i poinformować pisemnie Zamawiającego o wyznaczonym terminie ww. egzaminu niezwłocznie po jego wyznaczeniu
6) Po zakończeniu szkolenia Wykonawca musi wydać osobom, które ukończyły szkolenie:
a) zaświadczenia wg wzoru zgodnego z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dn. 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216) oraz osobom, które uzyskały pozytywne wyniki egzaminu:
b) książki spawacza (z informacjami dotyczącymi uzyskanych uprawnień oraz ich ważności
w metodach: MAG i TIG) wydanych przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach,
c) Świadectwa Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza (z informacjami dotyczącymi uzyskanych uprawnień oraz ich ważności w metodach: MAG i TIG) wydanych przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.
7) Wykonawca musi dysponować wykwalifikowaną kadrą wykładowców i instruktorów spawalnictwa z przygotowaniem merytorycznym. Każda osoba prowadząca zajęcia musi posiadać wykształcenie minimum zawodowe oraz posiadać doświadczenie w prowadzeniu szkoleń grupowych o tej samej tematyce w roku 2008-2010 w ilości minimum 2.
8) Jednostka szkoleniowa musi posiadać Certyfikat Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
9) Szkolenie ma być realizowane w kolejno następujących po sobie dniach, od poniedziałku do piątku. W przedziale czasowym między godziną 8.00 a 17.00.
10) Miejsce szkolenia: preferowane Świecie.
a. W przypadku realizacji szkolenia poza Świeciem Wykonawca będzie zobowiązany zapewnić transport kursantów ze Świecia do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem własnym środkiem transportu tj. busem lub autobusem.
b. W przypadku gdy łączny czas przejazdu ze Świecia do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem wynosi ponad 3 godziny Wykonawca ma obowiązek zapewnić zakwaterowanie i pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) uczestnikom szkolenia.
c. Koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia należy podać w Preliminarzu Kosztów (załącznik nr 1 do SIWZ).
11) W przypadku gdy zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywać się będą w innej miejscowości niż zakwaterowanie Wykonawca musi zapewnić kursantom transport z miejsca zakwaterowania do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem busem lub autobusem. W przypadku gdy zajęcia teoretyczne i praktyczne są w innych miejscowościach Wykonawca musi zapewnić kursantom transport pomiędzy tymi miejscowościami busem lub autobucem.
12) Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe: skrypt obejmujący zagadnienia programu szkolenia, zeszyt formatu A5 60 kartkowy i długopis. Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia muszą zostać przekazane każdemu uczestnikowi szkolenia za pokwitowaniem odbioru w pierwszym dniu zajęć.
13) Wykonawca musi dysponować sprzętem do realizacji szkolenia tj. 8 odrębnych stanowisk spawalniczych wyposażonych zgodnie z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
14) Wykonawca jest zobowiązany dostosować ilość i jakość pomieszczeń oraz wyposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki oraz nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz.U.2007 nr 47, poz.315).
CZĘŚĆ III:
Szkolenie pn.: Spawanie metodą TIG MAG
1) Liczba uczestników szkolenia: grupa 4 osoby bezrobotne
2) Ilość godzin szkolenia musi być zgodna z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
W przypadku zajęć teoretycznych, które są wspólne (zestaw A nr wytycznych W-07/IS-02 oraz zestaw A nr wytycznych W-07/IS-03) dla metody MAG i TIG należy przeprowadzić je tylko jeden raz.
3) Szkolenie musi być zrealizowane w łącznym wymiarze 230 godzin, w tym egzaminy końcowe dla obu metod.
4) Program szkolenia z zakresu spawania musi być zgodny z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Zajęcia teoretyczne, praktyczne, instruktaże wstępne muszą zostać uwzględnione w planie nauczania (załącznik nr 1 do SIWZ) .
5) Po zakończonym szkoleniu i zdanym przez kursantów egzaminie wewnętrznym Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin końcowy, który należy przeprowadzić zgodnie z wytycznymi Instytutu spawalnictwa nr W-07/IS-17, jego koszt należy ująć w Preliminarzu Kosztów (załącznik nr 1 do SIWZ) i poinformować pisemnie Zamawiającego o wyznaczonym terminie ww. egzaminu niezwłocznie po jego wyznaczeniu
6) Po zakończeniu szkolenia Wykonawca musi wydać osobom, które ukończyły szkolenie:
a. zaświadczenia wg wzoru zgodnego z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dn. 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216) oraz osobom, które uzyskały pozytywne wyniki egzaminu:
b. książki spawacza (z informacjami dotyczącymi uzyskanych uprawnień oraz ich ważności
w metodach: MAG i TIG) wydanych przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach,
c. Świadectwa Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza (z informacjami dotyczącymi uzyskanych uprawnień oraz ich ważności w metodach: MAG i TIG) wydanych przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.
7) Wykonawca musi dysponować wykwalifikowaną kadrą wykładowców i instruktorów spawalnictwa z przygotowaniem merytorycznym. Każda osoba prowadząca zajęcia musi posiadać wykształcenie minimum zawodowe oraz posiadać doświadczenie w prowadzeniu szkoleń grupowych o tej samej tematyce w roku 2008-2010 w ilości minimum 2.
8) Jednostka szkoleniowa musi posiadać Certyfikat Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
9) Szkolenie ma być realizowane w kolejno następujących po sobie dniach, od poniedziałku do piątku. W przedziale czasowym między godziną 8.00 a 17.00.
10) Miejsce szkolenia: preferowane Świecie.
W przypadku realizacji szkolenia poza Świeciem Wykonawca będzie zobowiązany zapewnić transport kursantów ze Świecia do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem własnym środkiem transportu tj. busem lub autobusem.
W przypadku gdy łączny czas przejazdu ze Świecia do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem wynosi ponad 3 godziny Wykonawca ma obowiązek zapewnić zakwaterowanie i pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) uczestnikom szkolenia.
Koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia należy podać w Preliminarzu Kosztów (załącznik nr 1 do SIWZ).
11) W przypadku gdy zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywać się będą w innej miejscowości niż zakwaterowanie Wykonawca musi zapewnić kursantom transport z miejsca zakwaterowania do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem busem lub autobusem. W przypadku gdy zajęcia teoretyczne i praktyczne są w innych miejscowościach Wykonawca musi zapewnić kursantom transport pomiędzy tymi miejscowościami busem lub autobusem.
1) Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe: skrypt obejmujący zagadnienia programu szkolenia, zeszyt formatu A5 60 kartkowy i długopis. Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia muszą zostać przekazane każdemu uczestnikowi szkolenia za pokwitowaniem odbioru w pierwszym dniu zajęć.
12) Wykonawca musi dysponować sprzętem do realizacji szkolenia tj. 4 odrębne stanowiska spawalnicze wyposażonych zgodnie z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
13) Wykonawca jest zobowiązany dostosować ilość i jakość pomieszczeń oraz wyposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki oraz nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz.U.2007 nr 47, poz.315).
CZĘŚĆ IV:
Szkolenie pn.: Spawanie metodą TIG MAG
2) Liczba uczestników szkolenia: grupa 10 osób bezrobotnych
3) Ilość godzin szkolenia musi być zgodna z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
W przypadku zajęć teoretycznych, które są wspólne (zestaw A nr wytycznych W-07/IS-02 oraz zestaw A nr wytycznych W-07/IS-03) dla metody MAG i TIG należy przeprowadzić je tylko jeden raz.
4) Szkolenie musi być zrealizowane w łącznym wymiarze 230 godzin, w tym egzaminy końcowe dla obu metod.
5) Program szkolenia z zakresu spawania musi być zgodny z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Zajęcia teoretyczne, praktyczne, instruktaże wstępne muszą zostać uwzględnione w planie nauczania (załącznik nr 1 do SIWZ) .
6) Po zakończonym szkoleniu i zdanym przez kursantów egzaminie wewnętrznym Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin końcowy, który należy przeprowadzić zgodnie z wytycznymi Instytutu spawalnictwa nr W-07/IS-17, jego koszt należy ująć w Preliminarzu Kosztów (załącznik nr 1 do SIWZ) i poinformować pisemnie Zamawiającego o wyznaczonym terminie ww. egzaminu niezwłocznie po jego wyznaczeniu
7) Po zakończeniu szkolenia Wykonawca musi wydać osobom, które ukończyły szkolenie:
a. zaświadczenia wg wzoru zgodnego z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dn. 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216) oraz osobom, które uzyskały pozytywne wyniki egzaminu:
b. książki spawacza (z informacjami dotyczącymi uzyskanych uprawnień oraz ich ważności
w metodach: MAG i TIG) wydanych przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach,
c. Świadectwa Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza (z informacjami dotyczącymi uzyskanych uprawnień oraz ich ważności w metodach: MAG i TIG) wydanych przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.
8) Wykonawca musi dysponować wykwalifikowaną kadrą wykładowców i instruktorów spawalnictwa z przygotowaniem merytorycznym. Każda osoba prowadząca zajęcia musi posiadać wykształcenie minimum zawodowe oraz posiadać doświadczenie w prowadzeniu szkoleń grupowych o tej samej tematyce w roku 2008-2010 w ilości minimum 2.
9) Jednostka szkoleniowa musi posiadać Certyfikat Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
10) Szkolenie ma być realizowane w kolejno następujących po sobie dniach, od poniedziałku do piątku. W przedziale czasowym między godziną 8.00 a 17.00.
11) Miejsce szkolenia: preferowane Świecie.
W przypadku realizacji szkolenia poza Świeciem Wykonawca będzie zobowiązany zapewnić transport kursantów ze Świecia do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem własnym środkiem transportu tj. busem lub autobusem.
W przypadku gdy łączny czas przejazdu ze Świecia do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem wynosi ponad 3 godziny Wykonawca ma obowiązek zapewnić zakwaterowanie i pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) uczestnikom szkolenia.
Koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia należy podać w Preliminarzu Kosztów (załącznik nr 1 do SIWZ).
12) W przypadku gdy zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywać się będą w innej miejscowości niż zakwaterowanie Wykonawca musi zapewnić kursantom transport z miejsca zakwaterowania do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem busem lub autobusem. W przypadku gdy zajęcia teoretyczne i praktyczne są w innych miejscowościach Wykonawca musi zapewnić kursantom transport pomiędzy tymi miejscowościami busem lub autobusem.
13) Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe: skrypt obejmujący zagadnienia programu szkolenia, zeszyt formatu A5 60 kartkowy i długopis. Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia muszą zostać przekazane każdemu uczestnikowi szkolenia za pokwitowaniem odbioru w pierwszym dniu zajęć.
14) Wykonawca musi dysponować sprzętem do realizacji szkolenia tj. 10 odrębnych stanowisk spawalniczych wyposażonych zgodnie z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
15) Wykonawca jest zobowiązany dostosować ilość i jakość pomieszczeń oraz wyposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki oraz nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz.U.2007 nr 47, poz.315).
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 4
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres w miesiącach: 4
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
1. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/ nie spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ.
Wiedza i doświadczenie:
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia nie/ spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ.
Potencjał techniczny:
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/ nie spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/ nie spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ
Sytuacja ekonomiczna:
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/ nie spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Wzór umowy stanowi załącznik nr 4 do SIWZ.
Umowa w sprawie zamówienia publicznego będzie zawarta z Wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze oferty.
Umowa zostanie zawarta z uwzględnieniem postanowień wynikających z treści niniejszej specyfikacji oraz danych zawartych w ofercie.
Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian w treści zawartej umowy.
1. Umowa może ulec zmianie w przypadku zmniejszenia liczby uczestników szkolenia z przyczyn niezależnych od Zamawiającego i będących wynikiem:
a) nie podjęcia szkolenia przez osobę bezrobotną,
b) niusprawiedliwionych nieobecności osób bezrobotnych na szkoleniu,
c) usprawiedliwionych nieobecności osób bezrobotnych z powodu podjęcia pracy lub innej pracy zarobkowej,
Jeżeli zmniejszenie liczby osób bezrobotnych nastąpi w pierwszych dniach zajęć Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania innych osób bezrobotnych celem uzupełnienia liczby osób odbywających szkolenie.
2. W przypadku sytuacji określonych w §5 pkt. 1 zmianie ulega przeliczenie kosztu szkolenia. W takim przypadku koszt szkolenia stanowi iloczyn kosztu szkolenia jednej osoby bezrobotnej oraz rzeczywistej ilości osób , które zakończyły szkolenie.
3. Umowa może ulec zmianie w wyniku następujących okoliczności ze strony Wykonawcy: zmiana kadry realizującej kurs w wyniku nieprzewidywalnych zdarzeń losowych (długotrwała choroba, śmierć, rozwiązanie stosunku pracy ze strony wykładowcy), których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy.
4. Zmiany do umowy zostaną wprowadzane przez zawarcie aneksu.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.pup.swiecie.lo.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu
ul. Wojska Polskiego 195 a
86-100 Świecie
Data składania wniosków, ofert: 28/06/2010
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu
ul. Wojska Polskiego 195 a
86-100 Świecie
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Numer części zamówienia: 1
Nazwa: Szkolenie pn. Operator agregatu tynkarskiego
Opis:
1) Liczba uczestników szkolenia: 8 osób bezrobotnych.
2) Liczba godzin szkolenia: 147 godzin zajęć w tym:
a) 66 godziny z obsługi agregatu tynkarskiego, w tym: 39 godzin zajęć teoretycznych po 45 minut każda, 26 godzin zajęć praktycznych po 60 minut każda oraz 1 godzina egzaminu wewnętrznego (45 minut) dla całej grupy z zakresu obsługi agregatu tynkarskiego
b) 81 godziny z montażu rusztowań w tym: 48 godzin zajęć teoretycznych po 45 minut każda, 32 godziny zajęć praktycznych po 60 minut każda oraz 1 godzina egzaminu wewnętrznego (45 minut) dla całej grupy z zakresu montażu rusztowań.
Wszystkie zajęcia praktyczne mają odbywać się z użyciem dwóch agregatów po 4 osoby na jeden agregat.
3) Program i ilość godzin szkolenia musi spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, Poz. 1263), ponadto musi być zatwierdzony przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Czas: D
data_roz: 19/07/2010
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 2
Nazwa: Szkolenie pn. Spawanie metodą TIG MAG
Opis:
1) Liczba uczestników szkolenia: grupa 8 osób bezrobotnych
2) Ilość godzin szkolenia musi być zgodna z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
W przypadku zajęć teoretycznych, które są wspólne (zestaw A nr wytycznych W-07/IS-02 oraz zestaw A nr wytycznych W-07/IS-03) dla metody MAG i TIG należy przeprowadzić je tylko jeden raz.
3) Szkolenie musi być zrealizowane w łącznym wymiarze 230 godzin, w tym egzaminy końcowe dla obu metod.
4) Program szkolenia z zakresu spawania musi być zgodny z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Zajęcia teoretyczne, praktyczne, instruktaże wstępne muszą zostać uwzględnione w planie nauczania (załącznik nr 1 do SIWZ) .
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Czas: D
data_roz: 19/07/2010
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 3
Nazwa: Szkolenie pn. Spawanie metodą TIG MAG
Opis:
1) Liczba uczestników szkolenia: grupa 4 osoby bezrobotne
2) Ilość godzin szkolenia musi być zgodna z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
W przypadku zajęć teoretycznych, które są wspólne (zestaw A nr wytycznych W-07/IS-02 oraz zestaw A nr wytycznych W-07/IS-03) dla metody MAG i TIG należy przeprowadzić je tylko jeden raz.
3) Szkolenie musi być zrealizowane w łącznym wymiarze 230 godzin, w tym egzaminy końcowe dla obu metod.
4) Program szkolenia z zakresu spawania musi być zgodny z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Zajęcia teoretyczne, praktyczne, instruktaże wstępne muszą zostać uwzględnione w planie nauczania (załącznik nr 1 do SIWZ) .
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Czas: D
data_roz: 01/09/2010
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 4
Nazwa: Szkolenie pn. Spawanie metodą TIG MAG
Opis:
1) Liczba uczestników szkolenia: grupa 10 osób bezrobotnych
2) Ilość godzin szkolenia musi być zgodna z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
W przypadku zajęć teoretycznych, które są wspólne (zestaw A nr wytycznych W-07/IS-02 oraz zestaw A nr wytycznych W-07/IS-03) dla metody MAG i TIG należy przeprowadzić je tylko jeden raz.
3) Szkolenie musi być zrealizowane w łącznym wymiarze 230 godzin, w tym egzaminy końcowe dla obu metod.
4) Program szkolenia z zakresu spawania musi być zgodny z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Zajęcia teoretyczne, praktyczne, instruktaże wstępne muszą zostać uwzględnione w planie nauczania (załącznik nr 1 do SIWZ) .
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Czas: D
data_roz: 23/08/2010
Kod kryterium cenowe: A
Podobne przetargi
192175 / 2012-09-06 - Inny: Jednostka budżetowa nieposiadająca osobowości prawnej
Areszt Åšledczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu brukarz i kursu nowoczesne technologie w budownictwie - specjalność monter okien PCV. Szkolenia odbędą się w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
56511 / 2015-04-22 - Inny: Państwowa jednostka budżetowa nie posiadająca osobowości prawnej
Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych wraz z badaniami lekarskimi, materiałami szkoleniowymi i egzaminami dla 20 uczestników szkolenia we Włocławku
365280 / 2013-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Åšwiecki - Åšwiecie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie zajęć - Magazynier z obsługą wózków jezdniowych dla 10 uczennic i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem - uczestniczek i uczestników Projektu Dobre kształcenie - lepszy start zawodowy IV
285159 / 2008-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kucharz małej gastronomii z systemem HACCP, obsługa kasy fiskalnej i minimum sanitarne.
126771 / 2009-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Åšwiecki - Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Åšwieciu - Åšwiecie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia pn. Brukarz z obsługą wózka jezdniowego.
140094 / 2009-05-08 - Inny: Jednostka budżetowa nieposiadajaca osobowości prawnej
Areszt Åšledczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie zawodowe osadzonych w zawodzie malarz - szpachlarz
159062 / 2013-04-22 - Inny: Zakład Karny
Zakład Karny w Koronowie - Koronowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa przeprowadzenia kursu nowoczesne technologie w budownictwie
258934 / 2012-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski - Aleksandrów Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu w zakresie: Kompetencji społecznych dla 38 Beneficjentów Ostatecznych projektu systemowego Akademia pracy w Gminie Aleksandrów Kujawski realizowanego w ramach POKL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS
141032 / 2012-05-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Åšwiecki - Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Åšwieciu - Åšwiecie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Na przeprowadzenie szkoleń wg części.
274359 / 2011-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń w kierunkach: - Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych. - Podstawy obsługi komputera z programami WORD, EXCEL i internetem. - Pomoc administracyjna z obsługą komputera i urządzeń biurowych.
170458 / 2013-04-29 - Inny: Państwowa jednostka budżetowa
Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych wraz z badaniami lekarskimi oraz materiałami szkoleniowymi dla 20 uczestników projektu OHP jako realizator usług rynku pracy współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet 1, Działanie 1.3, Poddziałanie 1.3.3) w Świeciu
212768 / 2012-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Toruńskiego - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie zawodowe osób bezrobotnych
453442 / 2013-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
MONTAŻYSTA RUSZTOWAŃ BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH METALOWYCH
365624 / 2010-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Wizaż i stylizacja
187976 / 2010-06-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu - Lubicz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem Zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu szkoleń dla uczestników projektu pt.Aktywni i zintegrowani w Gminie Lubicz
234547 / 2011-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy Kikół - Kikół (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe w ramach projektu systemowego (Aktywizacja zawodowa i społeczna osób bezrobotnych długotrwale korzystających z pomocy społecznej z gminy Kikół)
205414 / 2015-08-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym z uprawnieniami do wymiany butli gazowych propan-butan,
Sprzedawca -kasjer z obsługą kasy fiskalnej.
147438 / 2011-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Unisław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kursy zawod.,trening kompetencji i umiejętności społ.,doradztwo zawod.,warsztaty psychologiczne i pedagog. w ramach PAL,Klub Wsparcia Społ. w ramach PAL,wyjazd integracyjno-terapeut. dla BO projektu i ich rodzin w ramach PAL,piknik integracyjno-rekreacyjno-sportowy-działania o charakterze środowiskowym (BO projektu i ich otoczenie,realizowanych w ramach projektu syst. Mówimy Nie wykluczeniu społecznemu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizatorem projektu jest GOPS w Unisławiu.
136570 / 2016-05-30 - Inny: Zakład Karny
Zakład Karny we Włocławku - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe dla osadzonych, znak sprawy D/Kw-220/9/2016
192189 / 2013-09-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
FLORYSTYKA-BUKIECIARSTWO
300252 / 2011-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Lipnie - Lipno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie zawodowe osób bezrobotnych - sprawa ON-2521-6/2011
326944 / 2012-09-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Żninie - Żnin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie pn. Pracownik robót wykończeniowych