240738 / 2008-10-31 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie (Kraków)
przeprowadzenie audytu w projektach finansowanych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie audytu następujących Projektów finansowanych ze środków funduszy strukturalnych zwanych dalej Projektami:
1) I część zamówienia - przeprowadzenie audytu projektu finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - projekt w ramach Poddziałania 7.1.1 pn. Pora na aktywność - aktywizacja i integracja klientów MOPS w Krakowie.
Opis audytowanego projektu:
- Całkowita wartość projektu: 2 004 045,75 zł.
- Okres realizacji: 01.06.2008 r.- 31.12.2008 r.
- Cel projektu: przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu klientów MOPS w Krakowie i ich rodzin oraz ludzi młodych 15-25 rok życia zagrożonych marginalizacją.
- Liczba Beneficjentów ostatecznych objętych projektem: 346 osób
Z dokumentacją projektu można zapoznać się w Sekcji ds. Zarządzania Projektami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie ul. Dąbrowskiego 24 po wcześniejszym ustaleniu terminu.
2) II część zamówienia - przeprowadzenie audytu projektu finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - projekt w ramach Poddziałania 7.1.2 pn. Aktywni społecznie, przedsiębiorczy w zawodzie.
Opis audytowanego projektu:
- Całkowita wartość projektu: 2 448 103,24 zł.
- Okres realizacji: 01.06.2008 r.- 31.12.2008 r.
- Cel projektu: poszerzenie oferty instrumentów aktywizujących grupę ON i UW w tym upowszechnienie dostępu do poradnictwa specjalistycznego i specjalistycznych informacji.
- Liczba Beneficjentów ostatecznych objętych projektem: 983 osób
Z dokumentacją projektu można zapoznać się w Sekcji ds. Zarządzania Projektami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie ul. Dąbrowskiego 24 po wcześniejszym ustaleniu terminu.
2. Zakres audytu dla I i II części zamówienia:
Audyt powinien obejmować analizę dokumentacji oraz stosowanych procedur kontroli wewnętrznej w odniesieniu do przekazywania i rozliczania otrzymanych środków, a także procedur akceptacji wydatków kwalifikowalnych w zakresie ich zasadności i odpowiedniego udokumentowania, sprawozdawania realizacji projektu ze szczególnym uwzględnieniem realizacji przyjętych celów i realizacji postanowień umowy o dofinansowanie projektu.
Zakres audytu powinien obejmować:
1) sprawdzenie, czy Beneficjent realizuje projekt zgodnie z umową o dofinansowanie
i obowiązującymi przepisami prawa (w szczególności w zakresie prawa zamówień publicznych oraz ochrony danych osobowych);
2) sprawdzenie, czy Beneficjent wdrożył zalecenia przeprowadzonych kontroli oraz usunął nieprawidłowości, jeśli takie zostały wykryte;
3) sprawdzenie, czy Beneficjent posiada ścieżkę audytu w zakresie finansowo-księgowym,
4) audyt poprawności księgowania wydatków poniesionych w ramach realizowanego projektu, oceny kwalifikowalności kosztów, sposobu ich dokumentowania
i prowadzenia odrębnej ewidencji księgowej;
5) sprawdzenie czy wydatki wykazane w dokumentach zostały rzeczywiście poniesione,
6) sprawdzenie wniosków Beneficjenta o płatność z księgami rachunkowymi Beneficjenta w części dotyczącej projektu;
7) sprawdzenie wiarygodności sprawozdań z realizacji projektu przekazywanych przez Beneficjenta;
8) sprawdzenie sposobu promocji projektu;
9) sprawdzenie sposobu przechowywania i archiwizacji dokumentacji zgromadzonej w ramach realizowanego projektu.
Audytor dokonuje identyfikacji obszarów ryzyka na podstawie swojego profesjonalnego osądu wynikającego ze znajomości celów niniejszego audytu, struktury audytowanej jednostki, podejmowanych w niej działań.
Dane i informacje uzyskane dzięki audytowi projektu powinny zostać zagregowane w celu dokonania całościowej oceny realizowanego projektu. Zaproponowane przez Wykonawcę podejście metodologiczne powinno znaleźć odzwierciedlenie w strukturze raportu.
Minimalny poziom ufności dla badania audytowego nie może być mniejszy niż 95% i musi być zgodny z międzynarodowymi standardami audytu oraz statystycznymi i nie statystycznymi metodami doboru próby.
3. Rezultaty przeprowadzonego audytu dla I i II części zamówienia:
Po przeprowadzeniu audytu, audytor zobowiązany jest do sporządzenia raportu zawierającego opinię z audytu. Zamawiający ma prawo do odniesienia się do raportu zawierającego opinię z audytu. Raport z audytu powinien zawierać w szczególności elementy zamieszczone we wzorze raportu stanowiącym załącznik nr 3 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. W razie konieczności raport powinien zawierać również opinię o systemie zarządzania w instytucji realizującej projekt. Raport zawierający opinię z audytu, a także stanowisko Zamawiającego są przekazywane przez Beneficjenta do instytucji odpowiedzialnej za przeprowadzenie kontroli w trakcie realizacji lub na zakończenie audytowanego projektu oraz archiwizowane w dokumentacji związanej z realizacją projektu. Beneficjent jest zobowiązany do udostępnienia wymienionych wyżej dokumentów upoważnionym organom kontrolnym.
Raport zawierający opinię z audytu, a także stanowisko jednostki audytowanej zostanie przekazany przez Beneficjenta do instytucji odpowiedzialnej za przeprowadzenie kontroli w trakcie realizacji lub na zakończenie audytowanego projektu oraz archiwizowane w dokumentacji związanej z realizacją projektu. Instytucja, której przekazano raport również zobowiązana jest do jego zarchiwizowania. Beneficjent jest zobowiązany do udostępnienia wymienionych wyżej dokumentów upoważnionym organom kontrolnym.
Ponadto, w wypadku, gdy audytor/audytorzy odpowiedzialni za sporządzenie sprawozdania z audytu zewnętrznego projektu nie wywiążą się z obowiązków wynikających z faktu wykonywania zawodu audytora wewnętrznego lub biegłego rewidenta określonych odpowiednimi przepisami prawa lub normami wykonywania zawodu określonymi np. przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów lub Międzynarodowymi Standardami Profesjonalnej Praktyki Audytu Wewnętrznego, uchybienia w sporządzeniu sprawozdań z audytu zostaną zgłoszone do instytucji, która certyfikowała tych audytorów.
4. Wymagania i kwalifikacje jakie musi spełniać Wykonawca:
1) Uprawnionymi do przeprowadzenia audytu są osoby spełniające następujące wymogi i kwalifikacje:
a) osoby posiadające obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, chyba że przepisy odrębne uzależniają zatrudnienie w jednostce sektora finansów publicznych od posiadania obywatelstwa polskiego;
b) osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystających z pełni praw publicznych;
c) osoby, które nie były karane za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
d) osoby posiadające wyższe wykształcenie;
e) osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe wydawane przez organizację, która jest członkiem IFAC - International Federation of Accountants,
f) osoby posiadające jedną z następujących kwalifikacji zawodowych do przeprowadzania audytu wewnętrznego:
- certyfikaty: Certified Internal Auditor (CIA), Certified Government Auditing Professional (CGAP), Certified Information Systems Auditor (CISA), Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Certified Fraud Examiner (CFE), Certification in Control Self-Assessment (CCSA), Certified Financial Services Auditor (CFSA) lub Chartered Financial Analyst (CFA), lub
- ukończoną aplikację kontrolerską i złożony egzamin kontrolerski z wynikiem pozytywnym przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, lub
- złożony z wynikiem pozytywnym egzamin kwalifikacyjny na stanowisko inspektora kontroli skarbowej, lub
- uprawnienia biegłego rewidenta.
Wymagania i kwalifikacje spełniają również osoby, które zdały egzamin na audytora wewnętrznego według zasad obowiązujących przed wejściem w życie ustawy z dnia
8 grudnia 2006 r., o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2006r. Nr 249, poz. 1832), jeżeli spełniają jednocześnie wymagania i kwalifikacje wymienione w rozdz. II ust. 4 pkt 1) lit. a) - d) niniejszej specyfikacji.
2) Zamawiający wymaga, aby w skład zespołu przeprowadzającego audyt wchodziła najmniej jedna osoba posiadająca uprawnienia biegłego rewidenta. Zespół przeprowadzający audyt zewnętrzny w projektach realizowanych w ramach PO KL powinien składać się z co najmniej dwóch osób.
3) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca spełniał m.in. następujące kryteria:
a) posiadał doświadczenie w zakresie audytowania projektów finansowanych ze środków pomocowych,
b) posiadał doświadczenie związane z badaniem prawidłowości wykorzystania dotacji ze środków budżetu państwa,
c) posiadał doświadczenie w przeprowadzaniu audytu,
d) posiadał wiedzę z zakresu funkcjonowania funduszy strukturalnych.
4) Osoby uczestniczące w przeprowadzaniu audytu powinny spełniać wymóg bezstronności i niezależności od badanego beneficjenta. Bezstronność i niezależność nie jest zachowana, jeżeli osoba lub podmiot przeprowadzający audyt:
- jest lub był w ostatnich 3 latach przedstawicielem prawnym (np.: pełnomocnikiem), członkiem organów zarządzających lub pracownikiem jednostki nadrzędnej, zależnej lub współzależnej;
- w ostatnich 3 latach uczestniczył w sporządzaniu dokumentów stanowiących przedmiot audytu w jednostce audytowanej;
- osiągnął chociażby w jednym roku w ciągu ostatnich 5 lat co najmniej 50% przychodu rocznego z tytułu świadczenia usług na rzecz danej jednostki, jednostki wobec niej dominującej lub jednostek z nią stowarzyszonych, jednostek od niej zależnych lub współzależnych (nie dotyczy to pierwszego roku działalności podmiotu przeprowadzającego audyt);
- jest małżonkiem, krewnym lub powinowatym w linii prostej do drugiego stopnia lub jest związany z tytułu opieki, przysposobienia lub kurateli z osobą zarządzającą jednostka albo zatrudnia przy prowadzeniu audytu takie osoby;
- jest lub był zaangażowany w planowanie, realizację, zarządzanie projektem o którym mowa w rozdz. II ust. 1 i 2 specyfikacji, który z innych powodów nie spełnia warunków bezstronności i niezależności;
- nie pozostaje w stosunku pracy z instytucją wdrażającą, Instytucją Pośredniczącą I i II stopnia oraz Instytucją Zarządzającą PO KL.
5) Ponadto osoby uczestniczące w przeprowadzaniu audytu powinny spełniać wymóg bezstronności i niezależności od Instytucji Pośredniczącej I i II stopnia oraz Instytucji Zarządzającej PO KL.
5. Warunki dodatkowe dotyczące I i II części zamówienia:
1) Wykonawca jest związany ofertą przez 30 dni licząc od upływu terminu składania ofert.
2) Zamawiający w każdym momencie po zawarciu umowy zgodnej ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 lub 2 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia z Wykonawcą wyłonionym niniejszym postępowaniem zastrzega sobie dokonywanie jej zmiany za zgodą obu stron. Zmiany mogą dotyczyć takich kwestii jak:
a) terminu realizacji zamówienia,
b) warunków płatności,
c) metodologii na podstawie której określony został poziom ufności,
d) osób przeprowadzających usługę audytu.
3) Cena oferty określona stosownie do wymagań specyfikacji zawiera wszystkie koszty realizacji zamówienia.
4) Cena oferty określona stosownie do wymagań specyfikacji zawiera wszystkie koszty realizacji zamówienia.
5) Warunki płatności: w terminie 14 dni od daty przyjęcia faktury przez Zleceniodawcę wystawionej po odbiorze raportu z audytu.
6) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zawarł umowę na warunkach określonych we wzorach umów stanowiących załączniki nr 1 i 2 do specyfikacji, w terminie określonym przez Zamawiającego w wezwaniu do jej podpisania.
7) Wszelkie kontakty z Zamawiającym mogą odbywać się w godzinach pracy Zamawiającego, tj. w poniedziałek w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.
8) Zamawiający ustala, że oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują sobie w formie pisemnej, faksem lub drogą elektroniczną na adres: do@mops.krakow.pl
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 240738
Data publikacji: 2008-10-31
Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie
Ulica: ul. Józefińska 14/002
Numer domu: 14
nr_miesz: 002
Miejscowość: Kraków
Kod pocztowy: 30-529
Województwo / kraj: małopolskie
Numer telefonu: 012 6165420, 6165424
Numer faxu: 012 6165428
Adres strony internetowej: www.mops.krakow.pl
Regon: 35150530800000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
przeprowadzenie audytu w projektach finansowanych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie audytu następujących Projektów finansowanych ze środków funduszy strukturalnych zwanych dalej Projektami:
1) I część zamówienia - przeprowadzenie audytu projektu finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - projekt w ramach Poddziałania 7.1.1 pn. Pora na aktywność - aktywizacja i integracja klientów MOPS w Krakowie.
Opis audytowanego projektu:
- Całkowita wartość projektu: 2 004 045,75 zł.
- Okres realizacji: 01.06.2008 r.- 31.12.2008 r.
- Cel projektu: przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu klientów MOPS w Krakowie i ich rodzin oraz ludzi młodych 15-25 rok życia zagrożonych marginalizacją.
- Liczba Beneficjentów ostatecznych objętych projektem: 346 osób
Z dokumentacją projektu można zapoznać się w Sekcji ds. Zarządzania Projektami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie ul. Dąbrowskiego 24 po wcześniejszym ustaleniu terminu.
2) II część zamówienia - przeprowadzenie audytu projektu finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - projekt w ramach Poddziałania 7.1.2 pn. Aktywni społecznie, przedsiębiorczy w zawodzie.
Opis audytowanego projektu:
- Całkowita wartość projektu: 2 448 103,24 zł.
- Okres realizacji: 01.06.2008 r.- 31.12.2008 r.
- Cel projektu: poszerzenie oferty instrumentów aktywizujących grupę ON i UW w tym upowszechnienie dostępu do poradnictwa specjalistycznego i specjalistycznych informacji.
- Liczba Beneficjentów ostatecznych objętych projektem: 983 osób
Z dokumentacją projektu można zapoznać się w Sekcji ds. Zarządzania Projektami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie ul. Dąbrowskiego 24 po wcześniejszym ustaleniu terminu.
2. Zakres audytu dla I i II części zamówienia:
Audyt powinien obejmować analizę dokumentacji oraz stosowanych procedur kontroli wewnętrznej w odniesieniu do przekazywania i rozliczania otrzymanych środków, a także procedur akceptacji wydatków kwalifikowalnych w zakresie ich zasadności i odpowiedniego udokumentowania, sprawozdawania realizacji projektu ze szczególnym uwzględnieniem realizacji przyjętych celów i realizacji postanowień umowy o dofinansowanie projektu.
Zakres audytu powinien obejmować:
1) sprawdzenie, czy Beneficjent realizuje projekt zgodnie z umową o dofinansowanie
i obowiązującymi przepisami prawa (w szczególności w zakresie prawa zamówień publicznych oraz ochrony danych osobowych);
2) sprawdzenie, czy Beneficjent wdrożył zalecenia przeprowadzonych kontroli oraz usunął nieprawidłowości, jeśli takie zostały wykryte;
3) sprawdzenie, czy Beneficjent posiada ścieżkę audytu w zakresie finansowo-księgowym,
4) audyt poprawności księgowania wydatków poniesionych w ramach realizowanego projektu, oceny kwalifikowalności kosztów, sposobu ich dokumentowania
i prowadzenia odrębnej ewidencji księgowej;
5) sprawdzenie czy wydatki wykazane w dokumentach zostały rzeczywiście poniesione,
6) sprawdzenie wniosków Beneficjenta o płatność z księgami rachunkowymi Beneficjenta w części dotyczącej projektu;
7) sprawdzenie wiarygodności sprawozdań z realizacji projektu przekazywanych przez Beneficjenta;
8) sprawdzenie sposobu promocji projektu;
9) sprawdzenie sposobu przechowywania i archiwizacji dokumentacji zgromadzonej w ramach realizowanego projektu.
Audytor dokonuje identyfikacji obszarów ryzyka na podstawie swojego profesjonalnego osądu wynikającego ze znajomości celów niniejszego audytu, struktury audytowanej jednostki, podejmowanych w niej działań.
Dane i informacje uzyskane dzięki audytowi projektu powinny zostać zagregowane w celu dokonania całościowej oceny realizowanego projektu. Zaproponowane przez Wykonawcę podejście metodologiczne powinno znaleźć odzwierciedlenie w strukturze raportu.
Minimalny poziom ufności dla badania audytowego nie może być mniejszy niż 95% i musi być zgodny z międzynarodowymi standardami audytu oraz statystycznymi i nie statystycznymi metodami doboru próby.
3. Rezultaty przeprowadzonego audytu dla I i II części zamówienia:
Po przeprowadzeniu audytu, audytor zobowiązany jest do sporządzenia raportu zawierającego opinię z audytu. Zamawiający ma prawo do odniesienia się do raportu zawierającego opinię z audytu. Raport z audytu powinien zawierać w szczególności elementy zamieszczone we wzorze raportu stanowiącym załącznik nr 3 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. W razie konieczności raport powinien zawierać również opinię o systemie zarządzania w instytucji realizującej projekt. Raport zawierający opinię z audytu, a także stanowisko Zamawiającego są przekazywane przez Beneficjenta do instytucji odpowiedzialnej za przeprowadzenie kontroli w trakcie realizacji lub na zakończenie audytowanego projektu oraz archiwizowane w dokumentacji związanej z realizacją projektu. Beneficjent jest zobowiązany do udostępnienia wymienionych wyżej dokumentów upoważnionym organom kontrolnym.
Raport zawierający opinię z audytu, a także stanowisko jednostki audytowanej zostanie przekazany przez Beneficjenta do instytucji odpowiedzialnej za przeprowadzenie kontroli w trakcie realizacji lub na zakończenie audytowanego projektu oraz archiwizowane w dokumentacji związanej z realizacją projektu. Instytucja, której przekazano raport również zobowiązana jest do jego zarchiwizowania. Beneficjent jest zobowiązany do udostępnienia wymienionych wyżej dokumentów upoważnionym organom kontrolnym.
Ponadto, w wypadku, gdy audytor/audytorzy odpowiedzialni za sporządzenie sprawozdania z audytu zewnętrznego projektu nie wywiążą się z obowiązków wynikających z faktu wykonywania zawodu audytora wewnętrznego lub biegłego rewidenta określonych odpowiednimi przepisami prawa lub normami wykonywania zawodu określonymi np. przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów lub Międzynarodowymi Standardami Profesjonalnej Praktyki Audytu Wewnętrznego, uchybienia w sporządzeniu sprawozdań z audytu zostaną zgłoszone do instytucji, która certyfikowała tych audytorów.
4. Wymagania i kwalifikacje jakie musi spełniać Wykonawca:
1) Uprawnionymi do przeprowadzenia audytu są osoby spełniające następujące wymogi i kwalifikacje:
a) osoby posiadające obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, chyba że przepisy odrębne uzależniają zatrudnienie w jednostce sektora finansów publicznych od posiadania obywatelstwa polskiego;
b) osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystających z pełni praw publicznych;
c) osoby, które nie były karane za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
d) osoby posiadające wyższe wykształcenie;
e) osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe wydawane przez organizację, która jest członkiem IFAC - International Federation of Accountants,
f) osoby posiadające jedną z następujących kwalifikacji zawodowych do przeprowadzania audytu wewnętrznego:
- certyfikaty: Certified Internal Auditor (CIA), Certified Government Auditing Professional (CGAP), Certified Information Systems Auditor (CISA), Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Certified Fraud Examiner (CFE), Certification in Control Self-Assessment (CCSA), Certified Financial Services Auditor (CFSA) lub Chartered Financial Analyst (CFA), lub
- ukończoną aplikację kontrolerską i złożony egzamin kontrolerski z wynikiem pozytywnym przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, lub
- złożony z wynikiem pozytywnym egzamin kwalifikacyjny na stanowisko inspektora kontroli skarbowej, lub
- uprawnienia biegłego rewidenta.
Wymagania i kwalifikacje spełniają również osoby, które zdały egzamin na audytora wewnętrznego według zasad obowiązujących przed wejściem w życie ustawy z dnia
8 grudnia 2006 r., o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2006r. Nr 249, poz. 1832), jeżeli spełniają jednocześnie wymagania i kwalifikacje wymienione w rozdz. II ust. 4 pkt 1) lit. a) - d) niniejszej specyfikacji.
2) Zamawiający wymaga, aby w skład zespołu przeprowadzającego audyt wchodziła najmniej jedna osoba posiadająca uprawnienia biegłego rewidenta. Zespół przeprowadzający audyt zewnętrzny w projektach realizowanych w ramach PO KL powinien składać się z co najmniej dwóch osób.
3) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca spełniał m.in. następujące kryteria:
a) posiadał doświadczenie w zakresie audytowania projektów finansowanych ze środków pomocowych,
b) posiadał doświadczenie związane z badaniem prawidłowości wykorzystania dotacji ze środków budżetu państwa,
c) posiadał doświadczenie w przeprowadzaniu audytu,
d) posiadał wiedzę z zakresu funkcjonowania funduszy strukturalnych.
4) Osoby uczestniczące w przeprowadzaniu audytu powinny spełniać wymóg bezstronności i niezależności od badanego beneficjenta. Bezstronność i niezależność nie jest zachowana, jeżeli osoba lub podmiot przeprowadzający audyt:
- jest lub był w ostatnich 3 latach przedstawicielem prawnym (np.: pełnomocnikiem), członkiem organów zarządzających lub pracownikiem jednostki nadrzędnej, zależnej lub współzależnej;
- w ostatnich 3 latach uczestniczył w sporządzaniu dokumentów stanowiących przedmiot audytu w jednostce audytowanej;
- osiągnął chociażby w jednym roku w ciągu ostatnich 5 lat co najmniej 50% przychodu rocznego z tytułu świadczenia usług na rzecz danej jednostki, jednostki wobec niej dominującej lub jednostek z nią stowarzyszonych, jednostek od niej zależnych lub współzależnych (nie dotyczy to pierwszego roku działalności podmiotu przeprowadzającego audyt);
- jest małżonkiem, krewnym lub powinowatym w linii prostej do drugiego stopnia lub jest związany z tytułu opieki, przysposobienia lub kurateli z osobą zarządzającą jednostka albo zatrudnia przy prowadzeniu audytu takie osoby;
- jest lub był zaangażowany w planowanie, realizację, zarządzanie projektem o którym mowa w rozdz. II ust. 1 i 2 specyfikacji, który z innych powodów nie spełnia warunków bezstronności i niezależności;
- nie pozostaje w stosunku pracy z instytucją wdrażającą, Instytucją Pośredniczącą I i II stopnia oraz Instytucją Zarządzającą PO KL.
5) Ponadto osoby uczestniczące w przeprowadzaniu audytu powinny spełniać wymóg bezstronności i niezależności od Instytucji Pośredniczącej I i II stopnia oraz Instytucji Zarządzającej PO KL.
5. Warunki dodatkowe dotyczące I i II części zamówienia:
1) Wykonawca jest związany ofertą przez 30 dni licząc od upływu terminu składania ofert.
2) Zamawiający w każdym momencie po zawarciu umowy zgodnej ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 lub 2 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia z Wykonawcą wyłonionym niniejszym postępowaniem zastrzega sobie dokonywanie jej zmiany za zgodą obu stron. Zmiany mogą dotyczyć takich kwestii jak:
a) terminu realizacji zamówienia,
b) warunków płatności,
c) metodologii na podstawie której określony został poziom ufności,
d) osób przeprowadzających usługę audytu.
3) Cena oferty określona stosownie do wymagań specyfikacji zawiera wszystkie koszty realizacji zamówienia.
4) Cena oferty określona stosownie do wymagań specyfikacji zawiera wszystkie koszty realizacji zamówienia.
5) Warunki płatności: w terminie 14 dni od daty przyjęcia faktury przez Zleceniodawcę wystawionej po odbiorze raportu z audytu.
6) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zawarł umowę na warunkach określonych we wzorach umów stanowiących załączniki nr 1 i 2 do specyfikacji, w terminie określonym przez Zamawiającego w wezwaniu do jej podpisania.
7) Wszelkie kontakty z Zamawiającym mogą odbywać się w godzinach pracy Zamawiającego, tj. w poniedziałek w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.
8) Zamawiający ustala, że oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują sobie w formie pisemnej, faksem lub drogą elektroniczną na adres: do@mops.krakow.pl
Kody CPV:
792123006 (Usługi audytu ustawowego)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 2
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Czas: D
data_roz: 24/11/2008
Informacja na temat wadium: nie dotyczy
opis_war:
Warunki, które muszą spełniać wykonawcy biorący udział w postępowaniu określone są
w art. 22 ust 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst
jednolity: Dz. U. z 2007 r. nr 223, poz. 1655, z późn. zm.).
inf_osw:
Zamawiający żąda przedstawienia następujących dokumentów:
1. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, określające pełna nazwę, status prawny i dokładny adres firmy, potwierdzające, że Wykonawca jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym.
Zaświadczenie winno jednoznacznie wskazywać osobę/y upoważnioną/e do dokonywania czynności prawnych w imieniu Wykonawcy (należyta reprezentacja). Wykonawca posiadający siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast w/w dokumentu winien złożyć dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się w/w dokumentu, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
Zaświadczenie winno jednoznacznie wskazywać osobę/y upoważnioną/e do dokonywania czynności prawnych w imieniu Wykonawcy (należyta reprezentacja).
W przypadku:
1) podmiotów posiadających osobowość prawną jak i spółek prawa handlowego nie posiadających osobowości prawnej - wyciąg z rejestru sądowego,
2) osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą - zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej,
3) spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, gdy zaciągnięcie zobowiązania z tytułu realizacji zamówienia przewyższa dwukrotnie wysokość kapitału zakładowego Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć uchwałę wspólników upoważniającą do zaciągania zobowiązań, a w przypadku gdy umowa spółki stanowi inaczej, umowę spółki wraz ze wskazanym w niej dokumentem upoważniającym do zaciągania ww zobowiązań o ile dokument taki w umowie spółki jest wymagany (art. 230 kodeksu spółek handlowych),
4) wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia - pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.
2. Pełnomocnictwo osoby/osób podpisującej/podpisujących ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy składającej ofertę, gdy nie wynika to z w/w dokumentów. W przypadku udzielenia pełnomocnictwa, wymagana jest forma i rodzaj pełnomocnictwa właściwy do poszczególnych czynności.
3. Wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonywania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności. (Uwaga: W przypadku wykonywania przedmiotu zamówienia osobiście - wpisać stosowną adnotację.).
4. Pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie, o którym mowa w ust. 3 Wykonawca wskazał osoby którymi będzie dysponował.
5. Uprawnienia niezbędne do wykonania określonych prac lub czynności w zakresie określonym w przedmiocie zamówienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, tj.:
1) uprawnienia do badania sprawozdań finansowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 13 października 1994 r. o biegłych rewidentach i ich samorządzie (Dz.U. z 2001 r. Nr 31, poz. 359 z późn. zm.).
2) kwalifikacje zawodowe:
a) certyfikaty: Certified Internal Auditor (CIA) i/lub Certified Government Auditing Professional (CGAP) i/lub Certified Information Systems Auditor (CISA) i/lub Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) i/lub Certified Fraud Examiner (CFE) i/lub Certification in Control Self-Assessment (CCSA) i/lub Certified Financial Services Auditor (CFSA) i/lub Chartered Financial Analyst (CFA), lub
b) ukończoną aplikację kontrolerską i złożony egzamin kontrolerski z wynikiem pozytywnym przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, lub
c) złożony z wynikiem pozytywnym egzamin kwalifikacyjny na stanowisko inspektora kontroli skarbowej, lub
d) uprawnienia biegłego rewidenta lub,
e) uprawnienia nadane po zdanym egzaminie na audytora wewnętrznego według zasad obowiązujących przed wejściem w życie ustawy z dnia 8 grudnia 2006 r., o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2006r. Nr 249, poz. 1832).
f) kwalifikacje zawodowe wydawane przez organizację, która jest członkiem IFAC - International Federation of Accountants,
6. Wykaz wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, usług odpowiadających swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, wraz z podaniem przedmiotu oraz daty wykonania i odbioru. Do wykazu należy dołączyć dokumenty potwierdzające, że te usługi zostały wykonane należycie.
W wykazie musi być ujęta minimum jedna usługa w zakresie porównywalnym z opisem przedmiotu zamówienia o którym mowa w rozdz. II specyfikacji. Ponadto w wykazie musi być ujęte minimum jedno zamówienie polegające na audytowaniu projektu finansowego z udziałem środków pochodzących z funduszy strukturalnych o wartości zamówienia nie mniejszym niż 30 000,00 zł.
6. Bilans i rachunek zysków i strat za ostatnie 3 lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - za ten okres, z oznaczeniem podmiotu na rzecz którego został sporządzony, a jeżeli sprawozdanie finansowe podlega badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości, również opinię o badanym(ch) sprawozdaniu(ach) w części dotyczącej bilansu i rachunku zysków i strat. W przypadku Wykonawców nie zobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego - inne dokumenty określające obroty oraz zobowiązania i należności za okres jak w zdaniu poprzednim.
Wyżej wymienione dokumenty powinny wykazać, że Wykonawca uzyskał w jednym roku w przeciągu ostatnich trzech lat obrotowych obroty w wysokości nie mniejszej niż 70 000,00 zł (a w przypadku, jeżeli obroty są wyrażone w walucie obcej - wyrażoną w złotych równowartość kwoty co najmniej 70 000,00 zł wg średniego kursu NBP z ostatniego dnia roku obrotowego).
UWAGA:
Wymienione dokumenty muszą być aktualne na dzień składania ofert.
W przypadku dokumentów wymienionych w ust 1 za aktualne uważa się dokumenty wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć dokumenty zgodne ze stanem faktycznym.
Wniosek o zmianę wpisu w dokumencie kierowany do stosownego urzędu nie stanowi dokumentu w rozumieniu Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane.
Wykonawca zobowiązany jest złożyć oryginały lub kserokopie dokumentów poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
Kod trybu postepowania: PN
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: MOPS w Krakowie, ul. Józefińska 14, pok. 002
Data składania wniosków, ofert: 12/11/2008
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Dziennik podawczy MOPS w Krakowie, ul. Józefińska 14
On: on
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Szczegółowy termin wykonania zamówienia:
Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia audytu w terminie od 24 listopada 2008 r. do 5 grudnia 2008 r. Wyniki audytu zostaną przedłożone Zamawiającemu najpóźniej do dnia 10 grudnia 2008 r.
Numer części zamówienia: 1
Nazwa:
przeprowadzenie audytu projektu finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - projekt w ramach Poddziałania 7.1.1 pn. Pora na aktywność - aktywizacja i integracja klientów MOPS w Krakowie
Opis:
przeprowadzenie audytu projektu finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - projekt w ramach Poddziałania 7.1.1 pn. Pora na aktywność - aktywizacja i integracja klientów MOPS w Krakowie
Kody CPV:
792123006 (Usługi audytu ustawowego)
Czas: D
data_roz: 24/11/2008
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 2
Nazwa:
przeprowadzenie audytu projektu finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - projekt w ramach Poddziałania 7.1.2 pn. Aktywni społecznie, przedsiębiorczy w zawodzie.
Opis:
przeprowadzenie audytu projektu finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - projekt w ramach Poddziałania 7.1.2 pn. Aktywni społecznie, przedsiębiorczy w zawodzie
Kody CPV:
792123006 (Usługi audytu ustawowego)
Czas: D
data_roz: 24/11/2008
Kod kryterium cenowe: A
Podobne przetargi
210711 / 2012-10-03 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
przeprowadzenie audytu zewnętrznego Projektu rozwojowego nr OR00011911 dla WIMiR ZP/0461/2012
8744 / 2015-01-14 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
Usługa audytu zewnętrznego, w ramach projektu PBS pt. System monitorowania krytycznych konstrukcji-nieklasyczne podejście do emisji akustycznej
302801 / 2011-11-21 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
audyt zewnętrzny projektu Zakupu analitycznego transmisyjnego mikroskopu elektronowego z unikalnym oprzyrządowaniem do badań mikro- i nanostruktury materiałów dla WIMiIP ZP/0980/2011
72829 / 2014-04-03 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
Wykonanie audytu zewnętrznego ustawowego projektu pn. Modelowanie procesu udostępniania gazu ziemnego zalegającego w łupkach na wybranych obszarach objętych koncesjami PGNiG S.A.
10866 / 2013-01-08 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
wykonanie audytu zewnętrznego ustawowego projektu pn. Poprawa efektywności badań sejsmicznych w poszukiwaniach i rozpoznawaniu złóż gazu ziemnego w utworach formacji czerwonego spągowca - ZP/0504/2012
398784 / 2012-10-15 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
Przeprowadzenie audytu ustawowego projektu realizowanego przez AGH, pt.: Nowe technologie informacyjne dla elektronicznej gospodarki społeczeństwa informacyjnego oparte na paradygmacie SOA realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka lata 2007 - 2013. Priorytet 1. Badania i rozwój nowoczesnych technologii, Działanie 1.3 Wsparcie projektów B+R na rzecz przedsiębiorców realizowanych przez jednostki naukowe.
205335 / 2014-09-29 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
Wykonanie audytu zewnętrznego ustawowego projektu pn. Modelowanie procesu udostępniania gazu ziemnego zalegajacego w łupkach na wybranych obszarach objętych koncesjami PGNiG S.A.
189425 / 2013-09-18 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
Wykonanie audytu zewnętrznego ustawowego projektu pn. Analiza i ocena zasobów wód i energii geotermalnej oraz stref perspektywicznych na obszarze transgranicznym Karpat wschodnich oraz ich wykorzystanie w sektorze energetycznym dla celów technologicznych, w rolnictwie, balneoterapii i rekreacji.
119702 / 2012-04-16 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
Przeprowadzenie audytu ustawowego projektu realizowanego przez AGH, pt.: Nowe technologie informacyjne dla elektronicznej gospodarki społeczeństwa informacyjnego oparte na paradygmacie SOA - realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka lata 2007 - 2013. Priorytet 1. Badania i rozwój nowoczesnych technologii, Działanie 1.3 Wsparcie projektów B+R na rzecz przedsiębiorców realizowanych przez jednostki naukowe.
401336 / 2012-10-16 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
wykonanie audytu zewnętrznego ustawowego projektu pn. Poprawa efektywności badań sejsmicznych w poszukiwaniach i rozpoznawaniu złóż gazu ziemnego w utworach formacji czerwonego spągowca - ZP/0504/2012.
242621 / 2014-11-21 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
Usługa audytu zewnętrznego, w ramach projektu PBS pt. System monitorowania krytycznych konstrukcji-nieklasyczne podejście do emisji akustycznej.
2198 / 2009-01-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
przeprowadzenie audytu w projektach finansowanych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
237847 / 2014-11-14 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
audyt finansowy strategicznego projektu badawczego - projekt nr 7 Poprawa bezpieczeństwa pracy w kopalniach
135198 / 2013-04-08 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
Wykonanie audytu zewnętrznego ustawowego projektu pn. Analiza i ocena zasobów wód i energii geotermalnej oraz stref perspektywicznych na obszarze transgranicznym Karpat wschodnich oraz ich wykorzystanie w sektorze energetycznym dla celów technologicznych, w rolnictwie, balneoterapii i rekreacji
2247 / 2012-01-03 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
audyt zewnętrzny projektu Zakupu analitycznego transmisyjnego mikroskopu elektronowego z unikalnym oprzyrządowaniem do badań mikro- i nanostruktury materiałów dla WIMiIP ZP/0980/2011
17229 / 2013-02-01 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
wykonanie usługi audytu w ramach projektu realizowanego na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki finansowanego ze środków NCBiR na mocy umowy nr ZPB/61/65832/IT2/10 - nr sprawy KC-zp.272-65/13
138013 / 2012-06-26 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
przeprowadzenie audytu zewnętrznego Projektu rozwojowego nr OR00011911 dla WIMiR ZP/0461/2012
165201 / 2014-07-30 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 792123006 (Usługi audytu ustawowego)
audyt finansowy strategicznego projektu badawczego - projekt nr 7 Poprawa bezpieczeństwa pracy w kopalniach