Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

168445 / 2012-08-03 - / Nadleśnictwo Tuszyma (Tuszyma)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2012-08-02 pod pozycją 167949. Zobacz ogłoszenie 167949 / 2012-08-02 - Inny: PaÅ„stwowe Gospodarstwo LeÅ›ne Lasy PaÅ„stwowe.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 168445

Data publikacji: 2012-08-03

Nazwa: Nadleśnictwo Tuszyma

Ulica: Tuszyma 147

Numer domu: 147

Miejscowość: Tuszyma

Kod pocztowy: 39-321

Numer telefonu: (0-17) 5813111

Regon: 69002698200000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 167949

Data wydania biuletynu: 2012-08-02

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: Zadanie dotyczy projektu na przebudowę dróg leśnych Nadleśnictwa Tuszyma: 1. droga KONWALIOWA (l-ctwo Przecław) dł. 507 mb 2. droga NA BASEN (l-ctwo Przecław) dł. 586 mb 3. droga NA DĘBOWY LAS (l-ctwo Przecław) dł. 1 050 mb 4. droga PRZEZ ODDZ. 2-10 (l-ctwo Wojsław) dł. 2 349 mb 5. droga PRZEZ ODDZ. 77-44 (l-ctwo Wojsław) dł. 2 106 mb 6. droga KAMIENNA (l-ctwo Ruda) dł. 3 424 mb 7. droga POLOWANKA (l-ctwo Sokole) dł. 2 807 mb w celu osiągnięcia przez nie parametrów dojazdów dróg pożarowych. Łączna długość dróg objętych zamówieniem wynosi 12 829 mb..

Po wprowadzeniu zmiany:
Zadanie dotyczy projektu na przebudowę dróg leśnych Nadleśnictwa Tuszyma
1. droga KONWALIOWA (l-ctwo Przecław) dł. 507 mb
2. droga NA BASEN (l-ctwo Przecław) dł. 586 mb
3. droga NA DĘBOWY LAS (l-ctwo Przecław) dł. 1 050 mb
4. droga PRZEZ ODDZ. 2-10 (l-ctwo Wojsław) dł. 2 349 mb
5. droga PRZEZ ODDZ. 77-44 (l-ctwo Wojsław) dł. 2 106 mb
6. droga KAMIENNA (l-ctwo Ruda) dł. 3 424 mb
7. droga POLOWANKA (l-ctwo Sokole) dł. 2 807 mb
w celu osiągnięcia przez nie parametrów dojazdów dróg pożarowych. Łączna długość dróg objętych zamówieniem wynosi 12 829 mb.
Wymogi dotyczące dróg leśnych wykorzystywanych jako dojazdy pożarowe reguluje:
- Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 22 marca 2006 r. w sprawie szczegółowych zasad zabezpieczenia przeciwpożarowego lasów (Dz. U. nr 58, poz. 405 z późn. zm.),
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, (Dz. U. nr 109, poz. 719)
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (Dz. U. nr 129, poz. 1030).
Szczegółowy zakres opracowania projektowo-kosztorysowego:
a) krótki opis przedsięwzięcia
b) sytuacja ogólna - mapa w małej skali z trasą drogi, początek i koniec trasy, kilometraż i większe obiekty
c) wykonanie badań geologicznych gruntu tylko w niezbędnym zakresie do sporządzenia projektu wykonawczego,
d) sporządzenie projektu wykonawczego niezbędnego do realizacji robót zawierający:
- część opisową istniejącego stanu drogi,
- plan sytuacyjny na bazie mapy zasadniczej w skali 1:1000 (ważniejsze szczegóły w skalach większych) umiejscawiający (hektometry, kilometry, punkty główne łuków, skrzyżowań z potokami, drogami) rowy odwadniające, istniejące przepusty drogowe, place manewrowe, mijanki i zjazdy, uzyskanie mapy zasadniczej, a następnie uzupełnienie jej pomiarami sytuacyjno - wysokościowymi tylko w zakresie niezbędnym do sporządzenia projektu wykonawczego należy do wykonawcy,
- profil podłużny drogi,
- przekroje poprzeczne,
- przekrój normalny drogi wraz z opisem technologii i realizację robót budowlanych,
- wykaz i wykres robót ziemnych,
- projekty planowanych obiektów i urządzeń, takich jak mijanki, place składowe, place do nawracania, przepusty, zjazdy itp.
Projekt wykonawczy należy wykonać w ilości 4 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej,
Projekt ten musi uwzględniać wymagania określone w §5 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2027)
d) sporządzenie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, przez którą należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań niezbędnych do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót dla projektowanych obiektów w ilości 4 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej.
Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w §13 i §14 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego.
e) ustalenie ilości drzew do wycinki i karczowania pni (w projekcie należy uwzględnić karczowanie pni i wywiezienie z placu budowy na odległość do 2 km w miejsca wskazane przez Inwestora).
f) sporządzenie przedmiarów robót, przez który należy rozumieć opracowanie zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalania cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych w ilości 4 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej,
Przedmiary muszą uwzględniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego
g) sporządzenie kosztorysu inwestorskiego opracowanego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389 z 2004 r.) - w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej,
Opisane w punktach od a do g dokumenty mają służyć do opisu przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 31 ustawy, w przetargu na wykonanie przebudowy dróg leśnych.
Do obowiązków Projektanta należy:
a) zapoznanie się z dokumentami będącymi w posiadaniu Zamawiającego przed rozpoczęciem prac projektowych;
b) szczegółowe sprawdzenie w terenie warunków wykonania zamówienia, przed rozpoczęciem prac projektowych;
c) zastosowanie w projekcie rozwiązań wg poradnika technicznego DGLP Drogi Leśne lub równoważnych, rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 22.03.2006 r. w sprawie szczegółowych zasad zabezpieczenia przeciwpożarowego lasów, oraz rozwiązań standardowych skutkujących optymalizacją kosztów, a także konsultowanie z Zamawiającym na każdym etapie projektowania dokumentacji istotnych elementów do ujęcia w projekcie, mających wpływ na koszty inwestycji;
d) opisywanie proponowanych materiałów i urządzeń za pomocą parametrów technicznych tzn. bez podawania ich nazw. Jeżeli nie będzie to możliwe i jedyną możliwością będzie podanie nazwy materiału lub urządzenia to Projektant zobowiązany jest do podania co najmniej dwóch producentów tych materiałów lub urządzeń;
e) udzielania odpowiedzi na pytania składane w trakcie procedury przetargowej na wykonanie robót budowlanych, które będą realizowane na podstawie dokumentacji wykonawczej będącej przedmiotem umowy dotyczące problemów związanych z opracowaną dokumentacją;
f) w przypadku zaproponowania przez wykonawcę robót budowlanych, w ofercie przetargowej, materiałów lub urządzeń równoważnych tzn.: o parametrach nie gorszych niż przedstawione w zamawianej niniejszą umową dokumentacji projektowej. Projektant zobowiązuje się do wydania, na etapie analizy ofert i na wniosek zamawiającego, pisemnej opinii na temat parametrów tych materiałów lub urządzeń.

Podobne przetargi