Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

518926 / 2013-12-13 - Administracja samorządowa / Gmina Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie (Rzeszów)

Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na rozbudowę dwóch odcinków ul. św. Rocha - od ul. św. Marcina do granicy Rzeszowa oraz od granicy Rzeszowa ze wsią Matysówka do granicy Rzeszowa ze wsią Chmielnik, realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Rozbudowa ul. św. Rocha na odcinku od ul. św. Marcina do granic miasta Rzeszowa.

Opis zamówienia

Inwestycją objęte są dwa odcinki ul. Św. Rocha, leżące w Rzeszowie, w ciągu drogi powiatowej nr 1398R: od ul. św. Marcina (od miejsca, w którym zakończono w poprzednich latach przebudowę ul. św. Rocha) do granicy Rzeszowa ze wsią Matysówka (odcinek ok. 500 m), od granicy Matysówka z Rzeszowem do granicy Rzeszowa ze wsią Chmielnik (odcinek ok.1200 m.

Ulica św. Rocha jest drogą powiatową klasy Z o szerokości jezdni ok. 5,3-5,8 m. Ulica na terenie objętym przedmiotową inwestycją nie posiada chodników, zatok autobusowych, kanalizacji deszczowej. Oświetlenie drogi stanowią lampy podwieszone do słupów energetycznych spółki PGE Dystrybucja. W trakcie realizacji jest budowa brakującego odcinka oświetlenia drogi.Zakres prac przewidzianych dla przedmiotowej inwestycji obejmuje:
1) poszerzenie jezdni ulicy wynikające z budowy chodnika do parametrów wynikających
z przepisów dla dróg publicznych,
2) budowę jednostronnego chodnika,
3) przebudowę istniejących skrzyżowań,
4) przebudowę przystanków autobusowych, miejsc do zawracania autobusów, budowę zatok
autobusowych,
5) wzmocnienie istniejącej nawierzchni w przypadku konieczności,
6) przebudowę/budowę oświetlenia,
7) przebudowę przepustów,
8) przebudowę zjazdów,
9) przebudowę i budowę odwodnienia drogi wraz z rozwiązaniem odprowadzenia wód opadowo-roztopowych z korpusu drogi i terenu przyległego,
10) przebudowę, budowę i zabezpieczenie kolidującej infrastruktury technicznej,
11) budowę przejść dla pieszych,
12) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
13) budowę elementów wynikających z potrzeb ochrony środowiska, uzyskanych decyzji administracyjnych.
Realizując zadanie w zakresie odwodnienia korpusu drogowego, Wykonawca uzyska zgody, warunki techniczne i w przypadku konieczności stosowne pozwolenie wodnoprawne na odprowadzenie wód opadowych z korpusu drogowego do innego odbiornika niż kryty rów przy ul. św. Rocha, w rejonie skrzyżowania z ul. św. Marcina. W zakresie przedmiotu umowy Wykonawca przeanalizuje możliwość zastosowania innego rozwiązania odprowadzenia wód opadowo-roztopowych niż istnieje obecnie w pobliżu budynku nr 237. W przypadku znalezienia innego rozwiązania, po stronie Wykonawcy jest uzyskanie zgody, warunków technicznych, stosownych decyzji administracyjnych dla tego rozwiązania.
Zakres rzeczowy opracowania dokumentacji projektowej obejmuje elementy wymienione w Tabeli Opracowań Projektowych (TOP).
Wymagania dla dokumentacji, warunki ogólne:
1) dokumentacja projektowa winna zostać opracowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
2) dokumentacja projektowa winna uwzględniać wnioski i zalecenia decyzji uzyskanych w ramach przedmiotu zamówienia ,tj.:
a) decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (wraz z kartą i raportem o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko jeśli będzie zachodzić konieczność jego opracowania),
b) decyzji wodnoprawnej (wraz z operatem wodnoprawnym),
c) innych decyzji administracyjnych, jeśli będzie konieczność ich uzyskania na etapie przygotowania dokumentacji.
3) Wszystkie wnioski o uzyskanie decyzji administracyjnych wraz z niezbędnymi załącznikami należy opracować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
4) Wykonawca wystąpi do właścicieli i zarządców infrastruktury niedrogowej o szczegółowe warunki techniczne niezbędne do opracowania dokumentacji projektowej, w tym również wystąpi o warunki techniczne do jednostek UM Rzeszowa oraz do MZD.
5) O szczegółowe rozwiązania dotyczące przebudowy/budowy oświetlenia należy wystąpić do Działu Oświetlenia Miasta i Sygnalizacji w MZD.
6) Koncepcja zagospodarowania pasa drogowego przekazana do uzgodnienia winna zawierać m.in. podane szerokości jezdni, chodnika, podane promienie łuków poziomych, wskazany sposób odprowadzenia wód opadowo-roztopowych z korpusu drogowego i przyległego terenu do odbiornika tych wód wraz ze wskazaniem tego odbiornika. Wraz z koncepcją winien zostać przekazany przekrój typowy z podanymi wymiarami oraz projektowanymi urządzeniami infrastruktury. Do opracowanej koncepcji należy dołączyć szacunkowy koszt realizacji inwestycji, realizowanej na podstawie tej koncepcji .Koncepcja winna zostać opracowana na aktualnej mapie zasadniczej pozyskanej z ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.
7) Konstrukcję nawierzchni należy zaprojektować w oparciu o przeprowadzone badania gruntowo-wodne oraz obowiązujące katalogi GDDKiA -Katalog wzmocnień i remontów nawierzchni podatnych i półsztywnych, Katalog wzmocnień i remontów nawierzchni podatnych i półsztywnych. Konstrukcja nawierzchni winna zostać opracowana w porozumieniu z Zamawiającym.
8) W ramach dokumentacji Wykonawca przygotuje zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi dokumentację geotechniczną, geologiczno-inżynierską(w przypadku konieczności), hydrogeologiczną(w przypadku konieczności) oraz uzyska decyzje zatwierdzające dokumentacje wymagające zatwierdzenia. Badania geologiczne, które będą niezbędne do opracowania tych dokumentacji Wykonawca zobowiązany jest wykonać bez dodatkowego wynagrodzenia. Jeśli na etapie opracowania dokumentacji projektowej okaże się, że opracowanie niektórych z nich jest zbędne, Wykonawca poinformuje o tym Zamawiającego stosownym pismem.
9) Wykonawca ustali dla drogi geotechniczne warunki posadowienia.
10) Materiały do złożenia wniosku na opracowanie projektu podziału nieruchomości stanowią mapy z zaznaczoną linią podziałową określającą projektowany pas drogowy wraz z podaniem współrzędnych. Wykonawca dokumentacji nie opracowuje projektu podziału nieruchomości lecz tylko materiały wyjściowe do jego opracowania.
11) Na etapie projektowania Zamawiający może zwrócić się do Wykonawcy o przedstawienie do zaakceptowania danych rozwiązań projektowych.
12) Przed złożeniem projektu zagospodarowania terenu w ZUDP należy wstępnie uzgodnić dokumentację w MZD.
13) W trakcie projektowania należy uzgodnić (w trybie roboczym) w Miejskim Zarządzie Dróg (MZD) oraz w Zarządzie Zieleni Miejskiej(ZZM) w Rzeszowie:
a) rodzaj stosowanym ekranów akustycznych oraz ich kolorystykę (MZD i ZZM), jeśli konieczność ich budowy będzie wynikać z uzyskanej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,
b) rodzaj kostki brukowej, jej kolorystykę, wzór ułożenia, udział procentowy szara/kolorowa(ZZM).
14) Nawierzchnię chodników zaprojektować z kostki betonowej brukowej, zatok autobusowych z betonu cementowego.
15) Należy zaprojektować duże znaki drogowe, a wszystkie słupki znaków maja być malowane farba w kolorze RAL 7047.
16) W dokumentacji projektowej należy zaznaczyć w kolorach i opisać:
a) na planie zagospodarowania terenu - projektowany oraz istniejący pas drogowy (PPD i IPD), projektowane i istniejące urządzenia obce oraz zakres inwestycji,
b) na przekrojach poprzecznych IPD, PPD, zjazdy, ogrodzenia oraz projektowane i istniejące urządzenia obce
17) W dokumentacji projektowej należy opracować zestawienie zjazdów indywidualnych i publicznych.
18) Warunki w sprawie zagospodarowania materiałów rozbiórkowych w dokumentacji projektowej wraz ze sposobem ich zagospodarowania:
a) Materiały nadające się do ponownego użycia lub wbudowania jak: słupki i tarcze znaków drogowych, krawężniki, kostka betonowa brukowa, płyty chodnikowe betonowe, obrzeża betonowe, kruszywo kamienne, destrukt z frezowania nawierzchni, itp. należy przewidzieć do wykorzystania przez Inwestora na innych budowach we wskazanych przez niego miejscach. W przedmiarze robót należy przewidzieć ich transport na odległość do 20 km.
b) Złom stalowy jak: elementy ogrodzeń, bram wjazdowych itp. przekazać do punktu skupu złomu stalowego wskazanego przez Zamawiającego.
c) Drewno pozyskane z wycinki drzew należy pociąć na odcinki dł. 1 m i przekazać na opał do Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Jana Styki w Rzeszowie. Oszacować ilość i wartość drewna pozyskanego z wycinki.
d) Słupy drewniane i żelbetowe wraz z oprawami i źródłami światła przekazać właścicielom (zarządcom) sieci.
e) W zakresie gospodarki humusem przewidzieć wykorzystanie humusu zdjętego na humusowanie skarp i zieleńców, a nadmiar zagospodarować jako odpad.
f) Pozostałe materiały z rozbiórki, w tym również grunt z wykopów nie nadający się do wbudowania, Wykonawca usunie poza plac budowy we własnym zakresie, z poszanowaniem przepisów dotyczących gospodarki odpadami.
g) W specyfikacji technicznej-Wymagania ogólne w punkcie dotyczącym przechowywania i składowania materiałów należy wprowadzić zapis o treści: Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia miejsca-terenu zamkniętego, w celu składowania materiałów pochodzących z rozbiórki, przeznaczonych do powtórnego wbudowania, na okres realizacji umowy.
19) zjazdy z projektowanej drogi - parametry geometryczne, zakres robót i lokalizację uzgodnić z właścicielami przyległych działek (pisemne uzgodnienie dołączyć do projektu wykonawczego).
20) Wykonawca zamówienia opracuje i uzyska zatwierdzenie docelowego projektu organizacji ruchu. Projekt podlega zatwierdzeniu przez organ zarządzający ruchem drogowym (Prezydent Miasta) po uprzednim uzyskaniu opinii Komendy Miejskiej Policji i MZD. Uzyskanie opinii spoczywa na Wykonawcy zamówienia. Projekt organizacji ruchu powinien spełnić wymagania przepisów o ruchu drogowym.
21) Lokalizację zatok/przystanków, przebudowę miejsc do zawracania autobusów Wykonawca uzgodni z MZD, Zarządem Transportu Miejskiego, Radą Osiedla Słocina.
22) Dokumentacja projektowa winna uwzględniać wnioski i zalecenia decyzji administracyjnych.
23) Jeśli na etapie projektowania okaże się, iż część robót nie może być realizowana na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, po stronie Wykonawcy leży przygotowanie materiałów niezbędnych do uzyskania tych decyzji w tym również przygotowanie w przypadku konieczności zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę oraz uzyskanie tych decyzji.
24) Jeśli na etapie projektowania okaże się, że niezbędne jest uzyskanie decyzji na wycinkę drzew, to po stronie Wykonawcy leży przygotowanie materiałów niezbędnych do uzyskania takiej decyzji i uzyskanie tej decyzji.
25) W ramach zamówienia w przypadku konieczności Wykonawca jest zobowiązany do przygotowania i podpisania stosownych umów użyczenia. Przygotowanie ww. umów wymaga akceptacji MZD.
26) Dokumentacja musi posiadać wszelkie wymagane uzgodnienia bez zastrzeżeń lub uwag.
27) Dokumentację w wersji elektronicznej (wszystkie opracowania ) należy sporządzić w formacie pdf oraz w wersji edytowalnej -część opisowa (word, exel), rysunki w formacie dwg lub dxf. Dokumentacja w formacie pdf ma stanowić skan całej dokumentacji wraz z uzgodnieniami.
28) Jeżeli dokumentacja będzie stanowiła dowód w postępowaniu administracyjnym lub przedmiot takiego postępowania, Wykonawca zobowiązany jest udzielać bezpłatnie pisemnych wyjaśnień dotyczących przedmiotu objętego opracowaniem. Wykonawca jest również zobowiązany do uczestniczenia w spotkaniach z Zamawiającym, mieszkańcami, w czynnościach postępowania administracyjnego, jeżeli wymaga tego cel sporządzenia dokumentacji.
29) Wykonawca jest zobowiązany do składania comiesięcznych sprawozdań z postępu prac projektowych w formie pisemnej lub w trakcie spotkań w siedzibie MZD(Zamawiający będzie określał formę sprawozdań).
30) Projektant ma obowiązek złożyć oświadczenie, że:
a) wersja papierowa dokumentacji jest zgodna z wersją elektroniczną (łącznie z pieczęciami i podpisami),
b) opracowane przedmiary i kosztorysy są opracowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi,
c) dokumentacja nie zawiera nazw własnych użytych materiałów i technologii.
31) Część przedmiarową, STWiORB i kosztorysy należy opracować oddzielnie dla każdej z branż. Opracowania te winny być dostosowane do obowiązujących przepisów i wymogów. Szczegółowe Specyfikacje techniczne maja być ściśle powiązane z projektami, przedmiarem i kosztorysem inwestorskim.
32) Wszystkie załączone kserokopie i odpisy :map, uzgodnień itp. winny posiadać potwierdzenie zgodności z oryginałem.
33) Przy sporządzaniu kosztorysów inwestorskich należy podawać m.in. podstawę prawną, narzuty, stawki, itp.
34) Po stronie Wykonawcy leży nieodpłatna aktualizacja kosztorysów inwestorskich w okresie 3 lat od daty odbioru dokumentacji.
35) W ramach zamówienia, bez dodatkowego wynagrodzenia Wykonawca wykona aktualizację mapy do celów projektowych, warunków technicznych do projektowania jeśli będzie zachodzić taka konieczność, np. na etapie opiniowania dokumentacji przez Zespół Uzgadniania Dokumentacji Projektowej.
36) Dokumentacja projektowa może zostać wykonana oddzielnie dla każdego odcinka inwestycji bez zmiany wynagrodzenia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 518926

Data publikacji: 2013-12-13

Nazwa:
Gmina Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

Ulica: ul. Targowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Rzeszów

Kod pocztowy: 35-064

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 17 748 37 00

Numer faxu: 17 852 62 23

Adres strony internetowej: bip.erzeszow.pl

Regon: 69048055700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na rozbudowę dwóch odcinków ul. św. Rocha - od ul. św. Marcina do granicy Rzeszowa oraz od granicy Rzeszowa ze wsią Matysówka do granicy Rzeszowa ze wsią Chmielnik, realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Rozbudowa ul. św. Rocha na odcinku od ul. św. Marcina do granic miasta Rzeszowa.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Inwestycją objęte są dwa odcinki ul. Św. Rocha, leżące w Rzeszowie, w ciągu drogi powiatowej nr 1398R: od ul. św. Marcina (od miejsca, w którym zakończono w poprzednich latach przebudowę ul. św. Rocha) do granicy Rzeszowa ze wsią Matysówka (odcinek ok. 500 m), od granicy Matysówka z Rzeszowem do granicy Rzeszowa ze wsią Chmielnik (odcinek ok.1200 m.

Ulica św. Rocha jest drogą powiatową klasy Z o szerokości jezdni ok. 5,3-5,8 m. Ulica na terenie objętym przedmiotową inwestycją nie posiada chodników, zatok autobusowych, kanalizacji deszczowej. Oświetlenie drogi stanowią lampy podwieszone do słupów energetycznych spółki PGE Dystrybucja. W trakcie realizacji jest budowa brakującego odcinka oświetlenia drogi.Zakres prac przewidzianych dla przedmiotowej inwestycji obejmuje:
1) poszerzenie jezdni ulicy wynikające z budowy chodnika do parametrów wynikających
z przepisów dla dróg publicznych,
2) budowę jednostronnego chodnika,
3) przebudowę istniejących skrzyżowań,
4) przebudowę przystanków autobusowych, miejsc do zawracania autobusów, budowę zatok
autobusowych,
5) wzmocnienie istniejącej nawierzchni w przypadku konieczności,
6) przebudowę/budowę oświetlenia,
7) przebudowę przepustów,
8) przebudowę zjazdów,
9) przebudowę i budowę odwodnienia drogi wraz z rozwiązaniem odprowadzenia wód opadowo-roztopowych z korpusu drogi i terenu przyległego,
10) przebudowę, budowę i zabezpieczenie kolidującej infrastruktury technicznej,
11) budowę przejść dla pieszych,
12) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
13) budowę elementów wynikających z potrzeb ochrony środowiska, uzyskanych decyzji administracyjnych.
Realizując zadanie w zakresie odwodnienia korpusu drogowego, Wykonawca uzyska zgody, warunki techniczne i w przypadku konieczności stosowne pozwolenie wodnoprawne na odprowadzenie wód opadowych z korpusu drogowego do innego odbiornika niż kryty rów przy ul. św. Rocha, w rejonie skrzyżowania z ul. św. Marcina. W zakresie przedmiotu umowy Wykonawca przeanalizuje możliwość zastosowania innego rozwiązania odprowadzenia wód opadowo-roztopowych niż istnieje obecnie w pobliżu budynku nr 237. W przypadku znalezienia innego rozwiązania, po stronie Wykonawcy jest uzyskanie zgody, warunków technicznych, stosownych decyzji administracyjnych dla tego rozwiązania.
Zakres rzeczowy opracowania dokumentacji projektowej obejmuje elementy wymienione w Tabeli Opracowań Projektowych (TOP).
Wymagania dla dokumentacji, warunki ogólne:
1) dokumentacja projektowa winna zostać opracowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
2) dokumentacja projektowa winna uwzględniać wnioski i zalecenia decyzji uzyskanych w ramach przedmiotu zamówienia ,tj.:
a) decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (wraz z kartą i raportem o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko jeśli będzie zachodzić konieczność jego opracowania),
b) decyzji wodnoprawnej (wraz z operatem wodnoprawnym),
c) innych decyzji administracyjnych, jeśli będzie konieczność ich uzyskania na etapie przygotowania dokumentacji.
3) Wszystkie wnioski o uzyskanie decyzji administracyjnych wraz z niezbędnymi załącznikami należy opracować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
4) Wykonawca wystąpi do właścicieli i zarządców infrastruktury niedrogowej o szczegółowe warunki techniczne niezbędne do opracowania dokumentacji projektowej, w tym również wystąpi o warunki techniczne do jednostek UM Rzeszowa oraz do MZD.
5) O szczegółowe rozwiązania dotyczące przebudowy/budowy oświetlenia należy wystąpić do Działu Oświetlenia Miasta i Sygnalizacji w MZD.
6) Koncepcja zagospodarowania pasa drogowego przekazana do uzgodnienia winna zawierać m.in. podane szerokości jezdni, chodnika, podane promienie łuków poziomych, wskazany sposób odprowadzenia wód opadowo-roztopowych z korpusu drogowego i przyległego terenu do odbiornika tych wód wraz ze wskazaniem tego odbiornika. Wraz z koncepcją winien zostać przekazany przekrój typowy z podanymi wymiarami oraz projektowanymi urządzeniami infrastruktury. Do opracowanej koncepcji należy dołączyć szacunkowy koszt realizacji inwestycji, realizowanej na podstawie tej koncepcji .Koncepcja winna zostać opracowana na aktualnej mapie zasadniczej pozyskanej z ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.
7) Konstrukcję nawierzchni należy zaprojektować w oparciu o przeprowadzone badania gruntowo-wodne oraz obowiązujące katalogi GDDKiA -Katalog wzmocnień i remontów nawierzchni podatnych i półsztywnych, Katalog wzmocnień i remontów nawierzchni podatnych i półsztywnych. Konstrukcja nawierzchni winna zostać opracowana w porozumieniu z Zamawiającym.
8) W ramach dokumentacji Wykonawca przygotuje zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi dokumentację geotechniczną, geologiczno-inżynierską(w przypadku konieczności), hydrogeologiczną(w przypadku konieczności) oraz uzyska decyzje zatwierdzające dokumentacje wymagające zatwierdzenia. Badania geologiczne, które będą niezbędne do opracowania tych dokumentacji Wykonawca zobowiązany jest wykonać bez dodatkowego wynagrodzenia. Jeśli na etapie opracowania dokumentacji projektowej okaże się, że opracowanie niektórych z nich jest zbędne, Wykonawca poinformuje o tym Zamawiającego stosownym pismem.
9) Wykonawca ustali dla drogi geotechniczne warunki posadowienia.
10) Materiały do złożenia wniosku na opracowanie projektu podziału nieruchomości stanowią mapy z zaznaczoną linią podziałową określającą projektowany pas drogowy wraz z podaniem współrzędnych. Wykonawca dokumentacji nie opracowuje projektu podziału nieruchomości lecz tylko materiały wyjściowe do jego opracowania.
11) Na etapie projektowania Zamawiający może zwrócić się do Wykonawcy o przedstawienie do zaakceptowania danych rozwiązań projektowych.
12) Przed złożeniem projektu zagospodarowania terenu w ZUDP należy wstępnie uzgodnić dokumentację w MZD.
13) W trakcie projektowania należy uzgodnić (w trybie roboczym) w Miejskim Zarządzie Dróg (MZD) oraz w Zarządzie Zieleni Miejskiej(ZZM) w Rzeszowie:
a) rodzaj stosowanym ekranów akustycznych oraz ich kolorystykę (MZD i ZZM), jeśli konieczność ich budowy będzie wynikać z uzyskanej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,
b) rodzaj kostki brukowej, jej kolorystykę, wzór ułożenia, udział procentowy szara/kolorowa(ZZM).
14) Nawierzchnię chodników zaprojektować z kostki betonowej brukowej, zatok autobusowych z betonu cementowego.
15) Należy zaprojektować duże znaki drogowe, a wszystkie słupki znaków maja być malowane farba w kolorze RAL 7047.
16) W dokumentacji projektowej należy zaznaczyć w kolorach i opisać:
a) na planie zagospodarowania terenu - projektowany oraz istniejący pas drogowy (PPD i IPD), projektowane i istniejące urządzenia obce oraz zakres inwestycji,
b) na przekrojach poprzecznych IPD, PPD, zjazdy, ogrodzenia oraz projektowane i istniejące urządzenia obce
17) W dokumentacji projektowej należy opracować zestawienie zjazdów indywidualnych i publicznych.
18) Warunki w sprawie zagospodarowania materiałów rozbiórkowych w dokumentacji projektowej wraz ze sposobem ich zagospodarowania:
a) Materiały nadające się do ponownego użycia lub wbudowania jak: słupki i tarcze znaków drogowych, krawężniki, kostka betonowa brukowa, płyty chodnikowe betonowe, obrzeża betonowe, kruszywo kamienne, destrukt z frezowania nawierzchni, itp. należy przewidzieć do wykorzystania przez Inwestora na innych budowach we wskazanych przez niego miejscach. W przedmiarze robót należy przewidzieć ich transport na odległość do 20 km.
b) Złom stalowy jak: elementy ogrodzeń, bram wjazdowych itp. przekazać do punktu skupu złomu stalowego wskazanego przez Zamawiającego.
c) Drewno pozyskane z wycinki drzew należy pociąć na odcinki dł. 1 m i przekazać na opał do Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Jana Styki w Rzeszowie. Oszacować ilość i wartość drewna pozyskanego z wycinki.
d) Słupy drewniane i żelbetowe wraz z oprawami i źródłami światła przekazać właścicielom (zarządcom) sieci.
e) W zakresie gospodarki humusem przewidzieć wykorzystanie humusu zdjętego na humusowanie skarp i zieleńców, a nadmiar zagospodarować jako odpad.
f) Pozostałe materiały z rozbiórki, w tym również grunt z wykopów nie nadający się do wbudowania, Wykonawca usunie poza plac budowy we własnym zakresie, z poszanowaniem przepisów dotyczących gospodarki odpadami.
g) W specyfikacji technicznej-Wymagania ogólne w punkcie dotyczącym przechowywania i składowania materiałów należy wprowadzić zapis o treści: Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia miejsca-terenu zamkniętego, w celu składowania materiałów pochodzących z rozbiórki, przeznaczonych do powtórnego wbudowania, na okres realizacji umowy.
19) zjazdy z projektowanej drogi - parametry geometryczne, zakres robót i lokalizację uzgodnić z właścicielami przyległych działek (pisemne uzgodnienie dołączyć do projektu wykonawczego).
20) Wykonawca zamówienia opracuje i uzyska zatwierdzenie docelowego projektu organizacji ruchu. Projekt podlega zatwierdzeniu przez organ zarządzający ruchem drogowym (Prezydent Miasta) po uprzednim uzyskaniu opinii Komendy Miejskiej Policji i MZD. Uzyskanie opinii spoczywa na Wykonawcy zamówienia. Projekt organizacji ruchu powinien spełnić wymagania przepisów o ruchu drogowym.
21) Lokalizację zatok/przystanków, przebudowę miejsc do zawracania autobusów Wykonawca uzgodni z MZD, Zarządem Transportu Miejskiego, Radą Osiedla Słocina.
22) Dokumentacja projektowa winna uwzględniać wnioski i zalecenia decyzji administracyjnych.
23) Jeśli na etapie projektowania okaże się, iż część robót nie może być realizowana na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, po stronie Wykonawcy leży przygotowanie materiałów niezbędnych do uzyskania tych decyzji w tym również przygotowanie w przypadku konieczności zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę oraz uzyskanie tych decyzji.
24) Jeśli na etapie projektowania okaże się, że niezbędne jest uzyskanie decyzji na wycinkę drzew, to po stronie Wykonawcy leży przygotowanie materiałów niezbędnych do uzyskania takiej decyzji i uzyskanie tej decyzji.
25) W ramach zamówienia w przypadku konieczności Wykonawca jest zobowiązany do przygotowania i podpisania stosownych umów użyczenia. Przygotowanie ww. umów wymaga akceptacji MZD.
26) Dokumentacja musi posiadać wszelkie wymagane uzgodnienia bez zastrzeżeń lub uwag.
27) Dokumentację w wersji elektronicznej (wszystkie opracowania ) należy sporządzić w formacie pdf oraz w wersji edytowalnej -część opisowa (word, exel), rysunki w formacie dwg lub dxf. Dokumentacja w formacie pdf ma stanowić skan całej dokumentacji wraz z uzgodnieniami.
28) Jeżeli dokumentacja będzie stanowiła dowód w postępowaniu administracyjnym lub przedmiot takiego postępowania, Wykonawca zobowiązany jest udzielać bezpłatnie pisemnych wyjaśnień dotyczących przedmiotu objętego opracowaniem. Wykonawca jest również zobowiązany do uczestniczenia w spotkaniach z Zamawiającym, mieszkańcami, w czynnościach postępowania administracyjnego, jeżeli wymaga tego cel sporządzenia dokumentacji.
29) Wykonawca jest zobowiązany do składania comiesięcznych sprawozdań z postępu prac projektowych w formie pisemnej lub w trakcie spotkań w siedzibie MZD(Zamawiający będzie określał formę sprawozdań).
30) Projektant ma obowiązek złożyć oświadczenie, że:
a) wersja papierowa dokumentacji jest zgodna z wersją elektroniczną (łącznie z pieczęciami i podpisami),
b) opracowane przedmiary i kosztorysy są opracowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi,
c) dokumentacja nie zawiera nazw własnych użytych materiałów i technologii.
31) Część przedmiarową, STWiORB i kosztorysy należy opracować oddzielnie dla każdej z branż. Opracowania te winny być dostosowane do obowiązujących przepisów i wymogów. Szczegółowe Specyfikacje techniczne maja być ściśle powiązane z projektami, przedmiarem i kosztorysem inwestorskim.
32) Wszystkie załączone kserokopie i odpisy :map, uzgodnień itp. winny posiadać potwierdzenie zgodności z oryginałem.
33) Przy sporządzaniu kosztorysów inwestorskich należy podawać m.in. podstawę prawną, narzuty, stawki, itp.
34) Po stronie Wykonawcy leży nieodpłatna aktualizacja kosztorysów inwestorskich w okresie 3 lat od daty odbioru dokumentacji.
35) W ramach zamówienia, bez dodatkowego wynagrodzenia Wykonawca wykona aktualizację mapy do celów projektowych, warunków technicznych do projektowania jeśli będzie zachodzić taka konieczność, np. na etapie opiniowania dokumentacji przez Zespół Uzgadniania Dokumentacji Projektowej.
36) Dokumentacja projektowa może zostać wykonana oddzielnie dla każdego odcinka inwestycji bez zmiany wynagrodzenia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego w trybie zamówienia z wolnej ręki, które stanowić będą nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą dotyczyć przedmiotu zamówienia określonego w niniejszej SIWZ i polegać będą na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2014

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że należycie wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwie kompleksowe dokumentacje projektowe budowlano - wykonawcze w zakresie budowy, przebudowy lub rozbudowy dróg lub ulic klasy Z lub wyższej o minimalnej długości odcinka drogi lub ulicy 700 m każdy.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Ofertę stanowi wypełniony Formularz oferty oraz niżej wymienione dokumenty:
1. Oświadczenia i dokumenty wymagane postanowieniami punktu 7 SIWZ.
2. Pełnomocnictwo do złożenia oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać czynności, co do wykonania, których pełnomocnik jest upoważniony. Pełnomocnictwo musi być przedstawione w oryginale lub kopii, której zgodność z oryginałem po-świadczono notarialnie.
3. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo reprezento-wania Wykonawców w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicz-nego - dotyczy tylko Wykonawców wspólnie ubiegających się o uzyskanie zamówienia. Pełnomocnictwo musi być przedstawione w oryginale lub kopii, której zgodność z orygi-nałem poświadczono notarialnie.
4. Tabela Opracowań Projektowych.
Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, przedstawiając w tym celu:
1. pisemne zobowiązanie tych podmiotów do zrealizowania części zamówienia - w przy-padku, gdy Wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów.
2. pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy osób na okres ich udziału w wykonywaniu zamówienia - w przypadku, gdy Wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Zamawiający dopuszcza możliwość zmian w zakresie zmiany terminu realizacji zamówienia, wy-nagrodzenia, terminu płatności faktur oraz zakresu przedmiotowego zamówienia na niżej okre-ślonych zasadach:
1.1.Termin realizacji zamówienia może być zmieniony w przypadku gdy opóźnienie w wyko-naniu przedmiotu umowy spowodowane będzie koniecznością, która wystąpiła po za-warciu umowy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, np.:
1)przedłużające się uzyskiwanie niezbędnych do projektowania opinii, uzgodnień, wa-runków technicznych i innych materiałów, a także decyzji administracyjnych, wraz z terminami niezbędnymi do uzyskania klauzuli ostateczności,
2)konieczność uzyskania dodatkowych decyzji administracyjnych(np. decyzji celu pu-blicznego), których uzyskanie nie było możliwe do przewidzenia na etapie przygoto-wania specyfikacji do zamówienia,
3)protestów mieszkańców,
4)spełnienie innych nieprzewidzianych pierwotnie wymogów dla pozyskania i wydat-kowania środków zewnętrznych,
5)konieczność aktualizacji mapy do celów projektowych,
6)konieczność przeprowadzenia innych postępowań administracyjnych i sądowych (np. postępowania spadkowego z udziałem spadkobierców),
7)przedłużającym się opiniowaniem lub uzgadnianiem dokumentacji (np. Zespół Uzgadniania Dokumentacji Projektowej),
8)konieczność aktualizacji warunków technicznych do projektowania,
9)działania siły wyższej, opisanej w ramowym wzorze umowy (rozdział III SIWZ),
10)konieczność wykonania dodatkowych badań niezbędnych do opracowania dokumen-tacji, których wykonania nie można było przewidzieć na etapie przygotowania specy-fikacji do zamówienia,
11)warunków atmosferycznych uniemożliwiających przeprowadzenie badań, pomiarów,
12)zmiana przepisów prawa mającą wpływ na wykonanie dokumentacji,
13)przedłużające się opracowywanie projektów podziału nieruchomości przez inne jed-nostki Gminy Miasto Rzeszów,
14)skoordynowanie zakresu i powiązania przedmiotowej inwestycji z innymi inwestycjami prowadzonymi przez Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie lub inne jednostki GM Rzeszów lub wydziały Urzędu Miasta Rzeszowa lub Zarząd Dróg Powiatowych (zarządca pozamiejskiego odcinka drogi, leżącego pomiędzy odcinkami objętymi zamówieniem),
15)uwzględnienie zadań planowanych i realizowanych przez innych inwestorów,
16)zmiana zakresu lub przebiegu inwestycji i spowodowana tym konieczność zmian w dokumentacji i uzyskania nowych lub zmiany posiadanych opinii, uzgodnień, projek-tów podziałów i decyzji administracyjnych,
17)wstrzymanie prac projektowych w związku z z orzeczeniem organu administracji lub sądu,
18)wstrzymanie prac projektowych w przypadku, gdy wykonanie niektórych materiałów, opracowań, złożenie wniosków o uzyskanie decyzji administracyjnych będzie uzależ-nione od wykonanych opracowań, uzyskanych decyzji administracyjnych dla innych zadań MZD lub jednostek GM Rzeszów lub wydziałów Urzędu Miasta Rzeszowa lub Zarządu Dróg Powiatowych.
W przypadku wystąpienia jednej z ww. okoliczności Zamawiający wydłuży termin wykonania za-mówienia o odpowiednią liczbę dni.
1.2.Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany zakresu przedmiotowego umowy, w następu-jących przypadkach:
1)ograniczenie zakresu przy jednoczesnym odpowiednim zmniejszeniu wynagrodzenia, jeżeli okaże się, że niektóre elementy składowe dokumentacji projektowej będą zbędne z punktu widzenia postępowania administracyjnego i procesu inwestycyjnego, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Zamawiający pisemnie poinformuje Wykonawcę o zbędności któregoś z elementów dokumentacji pro-jektowej. Przystąpienie do wykonywania poszczególnych elementów dokumentacji projektowej następować będzie w porozumieniu z Zamawiającym,
2)zmniejszenie zakresu opracowania, z ewentualnym odpowiednim zmniejszeniem wy-nagrodzenia, z powodu:
protestów mieszkańców,
objęcia obiektów lub terenów ochroną (np. ochroną zabytków, jedna z form ochrony przyrody, w tym strefą Natura 2000),
niemożność zachowania odległości gwarantującej brak szkodliwego wpływu przedsięwzięcia na środowisko i zdrowie ludzi,
3)wyboru innego trybu realizacji inwestycji, powodującego zbędność jednych i koniecz-ność wykonania innych opracowań.
1.3.Dopuszcza się możliwość rozwiązania umowy za porozumieniem obydwu stron w przy-padku:
1)licznych protestów mieszkańców, uniemożliwiających przygotowanie dokumentacji,
2)braku możliwości uzyskania warunków technicznych i zgody na odprowadzenie wód opadowo-roztopowych do istniejących cieków wodnych,
3)przedłużającego się postępowania o wydanie decyzji administracyjnych wraz z klauzulą -ostateczności, niezbędnych do projektowania,
4)wydłużonego postępowania o wydanie pozwolenia na budowę w przypadku koniecz-ności jego uzyskania.
1.4.Dopuszcza się za zgodą Zamawiającego zmianę terminów pośrednich wykonania po-szczególnych elementów dokumentacji według harmonogramu prac projektowych opra-cowanego przez Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest w terminie do 7 dni przez upływem terminów pośrednich przedłożyć Zamawiającemu wniosek o akceptację pro-ponowanych nowych terminów wykonania opracowań wraz z uzasadnieniem. Zmiana w tym zakresie nie wymaga sporządzenia aneksu do Umowy.
1.5.Przewiduje się skrócenie terminu płatności faktur w uzasadnionych przypadkach, wywo-łanych koniecznością wydatkowania środków budżetowych.
1.6.Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany nazwy zadania wskutek decyzji administra-cyjnych oraz aktów prawnych właściwych organów.
2.Poza przypadkami określonymi wyżej, zmiany postanowień zawartej umowy będą mogły nastąpić w następujących przypadkach:
1)zaistnienia omyłki pisarskiej lub rachunkowej,
2)zaistnienia, po zawarciu umowy, przypadku siły wyższej, przez którą na potrzeby niniej-szego warunku rozumieć należy zdarzenie zewnętrzne wobec łączącej strony umowy więzi prawnej:
o charakterze niezależnym od stron,
którego strony nie mogły przewidzieć przed zawarciem umowy,
którego nie można uniknąć, ani któremu strony nie mogły zapobiec przy zacho-waniu należytej staranności,
której nie można przypisać drugiej stronie. Za siłę wyższą, warunkującą zmianę umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, działania wojenne, nagłe zała-mania warunków atmosferycznych, nagłe długotrwałe przerwy w dostawie energii elektrycznej, promieniowanie lub skażenia,
3)zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia lub na świadczenia stron.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: bip.erzeszow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: MZD w Rzeszowie, ul. Targowa 3, pok. 320

Data składania wniosków, ofert: 23/12/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:45

Miejsce składania: MZD w Rzeszowie, ul. Targowa 1, pok. 601

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować na czas realizacji zamówienia odpowiednio wykwalifikowanym per-sonelem bezpośrednio zatrudnionym do wykonania zamówienia, tj.:
1) projektant branży drogowej:
a) uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności drogo-wej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. W przypadku wykonawców zagranicznych dopuszcza się kwalifikacje równoważne do wymaganych zdobyte w innych pań-stwach na zasadach określonych w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409).
b) wykonanie co najmniej 2 dokumentacji projektowych w zakresie budowy, prze-budowy lub rozbudowy drogi klasy Z lub wyższej o minimalnej długości 700 m każda,
2) sprawdzający branży drogowej:
a) uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności drogo-wej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. W przypadku wykonawców zagranicznych dopuszcza się kwalifikacje równoważne do wymaganych zdobyte w innych pań-stwach na zasadach określonych w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409).
b) wykonanie lub sprawdzenie co najmniej 2 dokumentacji projektowych w zakresie budowy, przebudowy lub rozbudowy drogi klasy Z lub wyższej o minimalnej dłu-gości 700 m każda,
Do opracowania dokumentacji projektowej na budowę ekranów akustycznych oraz budowę, przebudowę lub zabezpieczenie infrastruktury technicznej Wykonawca zo-bowiązany jest do zapewnienia kadry projektowej o odpowiednich uprawnieniach i kwalifikacjach.
Przez uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie Zamawiający rozumie uprawnienia wydane na podstawie aktualnie obowiązującej ustawy Prawo budowlane (j.t. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623, ze zm.) oraz rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w bu-downictwie (Dz. U. z 2006 r. Nr 83, poz. 578, ze zm.) jak również odpowiadające im inne ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ zgodnie z ustawą o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394). Podstawę do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie stanowi wpis, w drodze decyzji, do centralnego rejestru osób posiadających uprawnienia budowlane prowadzonego przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, oraz - zgodnie z ustawą o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2013 r. poz. 932) - wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, potwierdzony zaświadczeniem wydanym przez tę izbę, z określonym w nim terminem ważności. Zamawiający wymaga, aby osoby, od których żądane są uprawnienia legitymowały się aktualnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej Izby Samorządu Zawodowego, jeżeli obowiązek przynależności do takiej Izby wynika z odrębnych przepisów.

Podobne przetargi

283962 / 2011-09-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czarna - Czarna (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: Budowa chodników w ciągu drogi wojewódzkiej NR 881 Sokołów - Łańcut - Żurawica w km 6+071 do km 7+266; w km 9+130 do km 9+290 oraz km 11+140 do km 12+763 w msc. Medynia Głogowska; w km 17+390 do km 18+396 w msc. Czarna, w km 18+666 do km 19+935 oraz km 21+040 do km 22+128 w msc. Krzemienica.

221002 / 2014-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Rzeszowski - Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi - budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1383R Trzebownisko - Łąka - Łukawiec w km 5+670 do 5+740 w miejscowości Łąka.

246548 / 2014-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Rzeszowski - Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej nr 1393R Krasne - Strażów - Krzemienica w km 1+880 do 2+290 w miejscowości Krasne polegająca na remoncie nawierzchni i przebudowie poboczy

102600 / 2014-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego dla zadania pn.: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 878 Rzeszów - Dylągówka od km 5+074 do km 5+079,9 na terenie miasta Rzeszów i od km 5+079,9 do km 5+761 na terenie miasta Tyczyn wraz z budową mostu na rzece Strug w km 5+085

121477 / 2015-08-14 - Inny: samorządowa wojewódzka osoba prawna

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Krosno (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie wielobranżowej koncepcji zagospodarowania terenu i opracowanie pełnej dokumentacji projektowej Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy stopnia podstawowego na terenie WORD w Krośnie

178433 / 2009-10-15 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nie posiadająca osobowości prawnej (jedn. budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu wykonawczego dróg rolniczych o łącznej długości 1220 mb, przewidzianych do urządzenia w ramach zagospodarowania poscaleniowego - zadanie Wola Roźwienicka, gm. Roźwienica

125415 / 2012-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu - Jarosław (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowych na przebudowę dróg powiatowych ( nawierzchnie, chodniki i most)

31387 / 2015-03-06 - Uczelnia publiczna

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie DOKUMENTACJI PRZETARGOWEJ na wykonanie robót remontowo - budowlanych w budynkach dydaktycznych Politechniki Rzeszowskiej nie wymagających uzyskania pozwolenia na budowę lub pozwolenia na wykonanie robót budowlanych

417282 / 2013-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Głogowa Małopolskiego - Głogów Małopolski (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie koncepcji i projektu budowlanego uzbrojenia terenu zabudowy produkcyjno - usługowo - magazynowo - składowej w miejscowości Rogoźnica na działkach o nr ewdn.1012/6 ,1012/10 i 1013/5

223325 / 2010-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Rzeszowski - Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowÄ™ drogi powiatowej Nr 2319R - ul. Polna w Dynowie z przystosowaniem pobocza do ruchu pieszego w km od 0+500 do 0+920

345118 / 2014-10-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krosno - Krosno (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Budowa drogi łączącej ul. Prusa z ogródkami działkowymi RAJSY w Krośnie

111065 / 2009-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Dębicy - Dębica (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego regulacji potoku Kawęckiego w Dębicy - odcinek od ul. Chopina do ul. Tetmajera oraz w rejonie ul. Polnej

136039 / 2012-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Tarnobrzega - Tarnobrzeg (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo-budowlanej dla zadania pn. Likwidacja osuwiska przy ul. Mickiewicza w Tarnobrzegu

154900 / 2015-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Ropczycko - Sędziszowski - Ropczyce (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na: Budowę wraz z rozbudową drogi powiatowej Nr 1329R Zdżary - Witkowice w miejscowości Kozodrza i Borek Mały, stanowiącej dojazd do specjalnej strefy ekonomicznej w m. Kozodrza.

232692 / 2013-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Brzozowski - Brzozów (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowych dla przebudowy dróg powiatowych polegających na budowie chodników dla pieszych

205212 / 2015-08-11 - Uczelnia publiczna

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Projekt przebudowy stacji transformatorowej ST-5 dla potrzeb Laboratorium Uszczelnień w budynku Preinkubatora Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej

198198 / 2015-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Cieszanów - Cieszanów (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji budowlanej do pozwolenia na budowę oraz projektowo - kosztorysowej (projekt wykonawczy) do udzielenia zamówienia na zadania pn. Budowa dróg gminnych na terenie Osiedla Podwale w Cieszanowie etap I wraz z budową skrzyżowań z drogą powiatową nr 1656R Cieszanów - Nowe Sioło oraz Budowa dróg gminnych na terenie Osiedla Podwale w Cieszanowie etap II

254760 / 2014-07-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Rzeszowski - Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi - budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1393R Krasne - Strażów - Krzemienica w km 2+290 do 2+570 w miejscowości Krasne

164671 / 2012-07-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektów stałej organizacji ruchu dla zadań jn.: Zadanie nr 1 - Projekt stałej organizacji ruchu dla drogi wojewódzkiej nr 858 Zarzecze - Biłgoraj - Zwierzyniec - Szczebrzeszyn w km 0+000 - 17+930, 20+430 - 32+507, 33+211 - 34+023. Zadanie nr 2 - Projekt stałej organizacji ruchu dla drogi wojewódzkiej nr 885 Przemyśl - Hermanowice - Granica Państwa w km 3+680 - 10+510.

309084 / 2011-09-28 - Inny: Państwowa Jednostka Organizacyjna

Nadleśnictwo Strzyżów - Strzyżów (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
: Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę i przebudowę dróg leśnych oraz budowy placów składowych.

273266 / 2013-07-12 - Inny: MON Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa 4784 - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na dostosowanie budynków Nr 2, 3, 5 i 2 w Przemyślu, ul. 29 Listopada 1 do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.

138230 / 2011-06-01 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej i STWiORB zabezpieczenia skarpy i przebudowy muru oporowego, odcinek drogi krajowej nr 28 Zator-Medyka, od km 248+147 do km 248+375 w m. Rymanów oraz sprawowanie nadzoru autorskiego.

3834 / 2012-01-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Stalowowolski - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego i wykonawczego dla zadania pn. Rozbudowa drogi powiatowej nr 1025R - ulicy Poniatowskiego w Stalowej Woli