Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

41561 / 2015-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa / Lasy Miejskie - Warszawa (Warszawa)

Sporządzenie projektów uproszczonych planów urządzenia lasu i inwentaryzacji stanu lasu dla m. st. Warszawy

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia: Sporządzenie projektów uproszczonych planów urządzenia lasu i inwentaryzacji stanu lasu dla m. st. Warszawy

1) Przedmiot zamówienia podzielony został na 3 części:

Część 1 Sporządzenie projektów uproszczonych planów urządzenia lasu (UPUL)
w granicach dzielnic Rembertów i Targówek;

Projekt UPUL dla lasów w granicach dzielnicy Rembertów, stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych o łącznej powierzchni 129,0435 ha oraz stanowiących własność m. st. Warszawy lub nieznanych właścicieli we władaniu m. st. Warszawy 32,6551 ha;

Projekt UPUL dla lasów w granicach dzielnicy Targówek, stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych o łącznej powierzchni 16,1678 ha oraz stanowiących własność m. st. Warszawy lub nieznanych właścicieli we władaniu m. st. Warszawy 0,0537 ha.

Część 2 Sporządzenie projektów uproszczonych planów urządzenia lasu (UPUL)
w granicach dzielnicy Wesoła;

Projekt UPUL dla lasów w granicach dzielnicy Wesoła stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych o łącznej powierzchni 680,9949 ha oraz lasów stanowiących własność m. st. Warszawy nieznanych właścicieli we władaniu m. st. Warszawy 68,9734 ha.

Część 3 Sporządzenie projektów uproszczonych planów urządzenia lasu (UPUL)
w granicach dzielnic Ursynów, Wilanów, Wola i inwentaryzacji stanu lasu (ISL) dla dwóch kompleksów leśnych w dzielnicy Ursynów.

Projekt UPUL dla lasów w granicach dzielnicy Ursynów stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych o łącznej powierzchni 3,2850 ha oraz stanowiących własność m. st. Warszawy lub nieznanych właścicieli we władaniu m. st. Warszawy 30,3388 ha;
Inwentaryzację stanu lasu dla dwóch kompleksów leśnych w dzielnicy Ursynów o łącznej powierzchni 3,2985 ha

Projekt UPUL dla lasów w granicach dzielnicy Wilanów stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych o łącznej powierzchni 16,2799 ha oraz stanowiących własność m. st. Warszawy lub nieznanych właścicieli we władaniu m. st. Warszawy 10,0360 ha;

Projekt UPUL dla lasów w granicach dzielnicy Wola stanowiących własność m. st. Warszawy lub nieznanych właścicieli we władaniu m. st. Warszawy 0,3071 ha;


2) W każdej z części należy dokonać wznowienia granic wskazanych działek zgodnie z pkt 14.
3) Wykonawca przeprowadzi strategiczne oceny oddziaływania na środowisko dla poszczególnych projektów UPUL. Wykonawca ponosi koszty związane z wykonaniem prognoz oddziaływania na środowisko.
4) Okres obowiązywania dokumentacji urządzeniowej należy przyjąć: od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2025 r.
5) Wykonawca ponosi koszty udostępnienia bazy danych z ewidencji gruntów i zakupu kopii map ewidencyjnych.
6) W pracach taksacyjnych należy uwzględnić grunty ujęte w rejestrze gruntów kategorii Ls, nie należy ujmować gruntów kategorii Lz.
7) Do prac urządzeniowych należy przyjąć podziały na działki obowiązujące według aktualnej ewidencji gruntów (rejestr i mapa), bez uwzględnienia wewnętrznych podziałów rodzinnych, które zostały dokonane bez zachowania przepisów prawnych.
8) Wyniki prac inwentaryzacyjnych powinny stanowić wyodrębnioną część, jako operat inwentaryzacyjny dla każdej dzielnicy oddzielnie.
9) Uproszczone plany urządzenia lasu należy wykonać w wersji pisemnej, w języku polskim w formacie A4, po 5 egzemplarzy dla każdej dzielnicy w twardej oprawie. Dodatkowo jeden egzemplarz z zanonimizowanymi danymi (szczegóły dotyczące tego opracowania zawiera załącznik do umowy nr 1) dla wszystkich opracowań dla gruntów leśnych we własności osób fizycznych oraz wspólnot gruntowych.
10) Inwentaryzację stanu lasu należy wykonać w wersji pisemnej, w języku polskim w formacie A4, w 3 egzemplarzach w twardej oprawie.
11) Do każdego opracowania dla każdej dzielnicy należy dołączyć wersję elektroniczną na płycie CD, w formacie PDF oraz XLS, jako tzw. wklejkę. Dodatkowo do każdego opracowania należy dołączyć gospodarczą mapę podklejoną na płótnie, umieszczoną w kieszeni na końcu opracowania.
12) Zadania z zakresu gospodarki leśnej dla właścicieli lasów należy wykonać w 1 egzemplarzu na płycie CD w formacie PDF oraz DOC i dołączyć do każdego egzemplarza uproszczonego planu urządzenia lasu oraz jednego zbiorczego egzemplarza w postaci pamięci przenośnej posiadającej złącze USB. Zadania dla właścicieli lasów należy połączyć z wypisami z rejestru gruntów i umieścić w odpowiednich folderach do obrębu. W przypadku działek będących współwłasnością zadania gospodarcze należy sporządzić dla każdego z współwłaścicieli.
13) Wykonawca dokona aktualizacji informacji o drogach pożarowych w zakresie zgodnym z załącznikiem nr 2 do wzoru umowy. Łączna długość dróg podlegających aktualizacji nie przekroczy:

Część I Rembertów, Targówek - 2,990 km
Część II Wesoła - 28,160 - km
Część III Ursynów, Wilanów, Wola - 0,000 km
14) Wznowienie punktów granicznych wybranych działek.
Ilość punktów granicznych do wznowienia:
Część 1
Rembertów 74 pkt
Targówek 4 pkt
Część 2
Wesoła 218 pkt
Część 3
Wilanów 50 pkt
Zasady wznawiania granic działek.
a) Wznawianie granic działek polega na wykonaniu prac geodezyjnych, polegających na wznowieniu punktów granicznych wraz z ich stabilizacją w terenie, działek wskazanych przez zamawiającego, administrowanych przez Zamawiającego.
b) Wznowienie punktów granicznych winno nastąpić poprzez ich stabilizację za pomocą słupków betonowych o parametrach: słupek stożek, długość
min. 1,00 m, wymiar podstawy 0,25m x 0,25 m, wymiary wierzchołka min. 0,15 m x 0.15 m.
c) W przypadku gdy w obrysie danej nieruchomości występują inne użytki niż Ls w zakres prac będzie wchodziło wznowienie wyłącznie granic użytku leśnego, przy czym granice zewnętrzne nieruchomości należy wznowić
i zastabilizować słupkami o parametrach: Słupek stożek, długość min. 1,00 m, wymiar podstawy 0,25m x 0,25 m, wymiary wierzchołka min. 0,15 m x 0.15 m.
d) Granice użytku Ls położonego wewnątrz nieruchomości wznowić
i zastabilizować słupkami o parametrach słupek stożek, długość min. 1,00 m, wymiar podstawy min 0,20m x 0,20 m, wymiary wierzchołka min. 0,12
m x 0.12 m.
e) W przypadku gdy wznawiane działki sąsiadują ze sobą (tworząc kompleks leśny) w zakres prac wchodzić będzie wznowienie wyłącznie granic zewnętrznych kompleksu z odpowiednim zastosowaniem zasad wskazanych w podpunktach b), c), d).
f) Na prostych odcinkach granic nieruchomości należy uzupełnić zagęszczenie punktów granicznych tak, aby odległość między słupkami granicznymi nie przekraczała 100 m.
g) W przypadku, gdy punkt graniczny przewidziany do wznowienia i stabilizacji znajduje się na terenie zamkniętym, gdzie nie ma możliwości wejścia i zastabilizowania punktu granicznego, słupki, których nie można będzie wkopać, należy dostarczyć w miejsce wskazane przez zamawiającego zlokalizowane na terenie obwodu leśnego objętego przedmiotem zamówienia, a na szkicu terenowym należy zaznaczyć taki punkt wraz ze szczegółami terenowymi i odległościami w celu jego późniejszej stabilizacji. W przypadku takim należy również określić powierzchnię niezgodności władania, bądź użytku.
h) W przypadku, gdy punkt graniczny zlokalizowany jest na obszarze ciągów komunikacyjnych należy użyć tzw. szpilki stalowej, wówczas wynagrodzenie za wznowienie jednego punktu granicznego wraz ze stabilizacja pozostaję bez zmian. W przypadku takim należy również określić powierzchnię niezgodności władania, bądź użytku.
i) Na bokach słupków w części wierzchołkowej musi się znajdować wygrawerowany symbol LM-W, który powinien być widoczny po wkopaniu słupka. Stabilizacja punktu ma polegać na wkopaniu betonowego słupka granicznego, tak aby wystawał nad powierzchnię gruntu 0,10 m. Na wierzchołku słupka należy umieścić numer punktu granicznego. Słupki muszą być zbrojone min. czterema prętami stalowymi
j) Po stronie wykonawcy leży zgromadzenie wszystkich materiałów geodezyjnych niezbędnych do prawidłowego i rzetelnego wykonania przedmiotu zamówienia określonego w punkcie 14 w tym także zakup słupków granicznych.
k) W zakres zamówienia wchodzi również wykonanie nw. opracowań z prac terenowych:
1) w formie papierowej - szkiców terenowych zawierających dla każdego punktu wykaz współrzędnych i numerów punktów granicznych w układzie 2000 oraz odległości pomiędzy danymi punktami (2 komplety),
2) w formie elektronicznej:
pliki w formacie PDF szkiców terenowych zawierających dla każdego punktu wykaz współrzędnych i numerów punktów granicznych w układzie 2000 oraz odległości pomiędzy danymi punktami,
wykaz współrzędnych i numerów punktów granicznych (pliki DBF, XLS) i wektorowej warstwy punktowej w formacie SHP (odczyt w środowisku ARCGIS oraz QGIS) w układzie 2000.

15) Uproszczone plany urządzenia lasu oraz inwentaryzacja stanu lasu wykonane zostaną zgodnie z:
ustawą z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2014 poz. 1153),
rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 12 listopada 2012 r. (Dz. U. z 2012, poz. 1302) w sprawie szczegółowych warunków i trybu sporządzania planu urządzenia lasu, uproszczonego planu urządzenia lasu oraz inwentaryzacji stanu lasu,
ustawą o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004 r. ( Dz. U. z 2013 r., poz. 627 ze zm.),
ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013 r., poz. 1235 ze zm.),
Instrukcją Urządzenia Lasu
standardem Leśnej Mapy Numerycznej,
oraz z innymi aktualnie obowiązującymi przepisami.
a) Wykonawca przed przystąpieniem do prac terenowych powiadomi odpowiednie urzędy dzielnicy o prowadzeniu prac urządzeniowych i uzgodni z nimi sposób informowania o tym fakcie właścicieli lasów.
b) Po zakończeniu prac w poszczególnych dzielnicach Wykonawca wykłada w odpowiednim urzędzie dzielnicy do publicznego wglądu na okres 60 dni
(w trakcie tego okresu Wykonawca wyłoży również projekty prognoz oddziaływania na środowisko na okres przynajmniej 21 dni dla poszczególnych UPUL) jeden egzemplarz projektu uproszczonych planów urządzenia. Wyłożone w urzędach dzielnic projekty planów muszą zawierać wszystkie części opisowe, tabelaryczne i obliczeniowe wraz z zadaniami dla poszczególnych właścicieli lasów. Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia wszystkim zainteresowanym niezbędnych informacji oraz do przyjmowania zastrzeżeń i wniosków, a także do sporządzenia protokołu z proponowanym sposobem rozstrzygnięcia zastrzeżeń, uwag i wniosków wraz uzasadnieniem. Dodatkowo Wykonawca poinformuje odpowiednio wcześniej właściwe urzędy dzielnicy, że są one obowiązane do pisemnego poinformowania właścicieli lasów o fakcie wyłożenia planów urządzenia lasów do publicznego wglądu, z zaznaczeniem, że uproszczony plan urządzenia lasu będzie podstawą naliczania podatku leśnego.
c) Po zakończeniu prac terenowych Wykonawca przekaże Zamawiającemu pełną dokumentację.
d) Sprecyzowanie innych niewymienionych szczegółów dotyczących zamówienia musi być uzgodnione z Zamawiającym i zatwierdzone przez z Zamawiającego pisemnie.
e) Wykonawca uzyska pisemną opinię odpowiednich Nadleśnictw dla sporządzonej dokumentacji urządzeniowej. Powyższa opinia zostanie przekazana Zamawiającemu wraz z wykonaną dokumentacją.
f) Dokumentację uproszczonych planów urządzania lasu należy sporządzić również w formie elektronicznej na płycie CD w formacie PDF oraz DOC, XLS), w szczególności w postaci baz danych dla poszczególnych obrębów oraz w postaci map cyfrowych dla całej jednostki ewidencyjnej, z wykorzystaniem geograficznych systemów informacji (GIS, kompatybilnym z programem QGIS, ARCGIS w standardzie Leśnej Mapy Numerycznej). Do zadań Wykonawcy należeć będzie również zaimplementowanie danych do istniejącej bazy LASINFO w zakresie dotyczącym opracowania UPUL dla własności i władania m. st. Warszawy.
g) Dokumentację inwentaryzacji stanu lasu należy sporządzić również w formie elektronicznej na płycie CD w formacie PDF oraz DOC, XLS), w szczególności w postaci baz danych dla poszczególnych obrębów oraz w postaci map cyfrowych dla całej jednostki ewidencyjnej, z wykorzystaniem geograficznych systemów informacji (GIS, kompatybilnym z programem QGIS, ARCGIS w standardzie Leśnej Mapy Numerycznej). Do zadań Wykonawcy należeć będzie również zaimplementowanie danych do istniejącej bazy LASINFO w zakresie dotyczącym opracowania ISL dla własności i władania m. st. Warszawy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 41561

Data publikacji: 2015-03-25

Nazwa: Lasy Miejskie - Warszawa

Ulica: ul. Grochowska 178/184

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 04-357

Numer telefonu: 0-22 612-25-60

Numer faxu: 0-22610-38-29

Adres strony internetowej: www.lasymiejskie.waw.pl

Regon: 14091025100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Sporządzenie projektów uproszczonych planów urządzenia lasu i inwentaryzacji stanu lasu dla m. st. Warszawy

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia: Sporządzenie projektów uproszczonych planów urządzenia lasu i inwentaryzacji stanu lasu dla m. st. Warszawy

1) Przedmiot zamówienia podzielony został na 3 części:

Część 1 Sporządzenie projektów uproszczonych planów urządzenia lasu (UPUL)
w granicach dzielnic Rembertów i Targówek;

Projekt UPUL dla lasów w granicach dzielnicy Rembertów, stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych o łącznej powierzchni 129,0435 ha oraz stanowiących własność m. st. Warszawy lub nieznanych właścicieli we władaniu m. st. Warszawy 32,6551 ha;

Projekt UPUL dla lasów w granicach dzielnicy Targówek, stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych o łącznej powierzchni 16,1678 ha oraz stanowiących własność m. st. Warszawy lub nieznanych właścicieli we władaniu m. st. Warszawy 0,0537 ha.

Część 2 Sporządzenie projektów uproszczonych planów urządzenia lasu (UPUL)
w granicach dzielnicy Wesoła;

Projekt UPUL dla lasów w granicach dzielnicy Wesoła stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych o łącznej powierzchni 680,9949 ha oraz lasów stanowiących własność m. st. Warszawy nieznanych właścicieli we władaniu m. st. Warszawy 68,9734 ha.

Część 3 Sporządzenie projektów uproszczonych planów urządzenia lasu (UPUL)
w granicach dzielnic Ursynów, Wilanów, Wola i inwentaryzacji stanu lasu (ISL) dla dwóch kompleksów leśnych w dzielnicy Ursynów.

Projekt UPUL dla lasów w granicach dzielnicy Ursynów stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych o łącznej powierzchni 3,2850 ha oraz stanowiących własność m. st. Warszawy lub nieznanych właścicieli we władaniu m. st. Warszawy 30,3388 ha;
Inwentaryzację stanu lasu dla dwóch kompleksów leśnych w dzielnicy Ursynów o łącznej powierzchni 3,2985 ha

Projekt UPUL dla lasów w granicach dzielnicy Wilanów stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych o łącznej powierzchni 16,2799 ha oraz stanowiących własność m. st. Warszawy lub nieznanych właścicieli we władaniu m. st. Warszawy 10,0360 ha;

Projekt UPUL dla lasów w granicach dzielnicy Wola stanowiących własność m. st. Warszawy lub nieznanych właścicieli we władaniu m. st. Warszawy 0,3071 ha;


2) W każdej z części należy dokonać wznowienia granic wskazanych działek zgodnie z pkt 14.
3) Wykonawca przeprowadzi strategiczne oceny oddziaływania na środowisko dla poszczególnych projektów UPUL. Wykonawca ponosi koszty związane z wykonaniem prognoz oddziaływania na środowisko.
4) Okres obowiązywania dokumentacji urządzeniowej należy przyjąć: od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2025 r.
5) Wykonawca ponosi koszty udostępnienia bazy danych z ewidencji gruntów i zakupu kopii map ewidencyjnych.
6) W pracach taksacyjnych należy uwzględnić grunty ujęte w rejestrze gruntów kategorii Ls, nie należy ujmować gruntów kategorii Lz.
7) Do prac urządzeniowych należy przyjąć podziały na działki obowiązujące według aktualnej ewidencji gruntów (rejestr i mapa), bez uwzględnienia wewnętrznych podziałów rodzinnych, które zostały dokonane bez zachowania przepisów prawnych.
8) Wyniki prac inwentaryzacyjnych powinny stanowić wyodrębnioną część, jako operat inwentaryzacyjny dla każdej dzielnicy oddzielnie.
9) Uproszczone plany urządzenia lasu należy wykonać w wersji pisemnej, w języku polskim w formacie A4, po 5 egzemplarzy dla każdej dzielnicy w twardej oprawie. Dodatkowo jeden egzemplarz z zanonimizowanymi danymi (szczegóły dotyczące tego opracowania zawiera załącznik do umowy nr 1) dla wszystkich opracowań dla gruntów leśnych we własności osób fizycznych oraz wspólnot gruntowych.
10) Inwentaryzację stanu lasu należy wykonać w wersji pisemnej, w języku polskim w formacie A4, w 3 egzemplarzach w twardej oprawie.
11) Do każdego opracowania dla każdej dzielnicy należy dołączyć wersję elektroniczną na płycie CD, w formacie PDF oraz XLS, jako tzw. wklejkę. Dodatkowo do każdego opracowania należy dołączyć gospodarczą mapę podklejoną na płótnie, umieszczoną w kieszeni na końcu opracowania.
12) Zadania z zakresu gospodarki leśnej dla właścicieli lasów należy wykonać w 1 egzemplarzu na płycie CD w formacie PDF oraz DOC i dołączyć do każdego egzemplarza uproszczonego planu urządzenia lasu oraz jednego zbiorczego egzemplarza w postaci pamięci przenośnej posiadającej złącze USB. Zadania dla właścicieli lasów należy połączyć z wypisami z rejestru gruntów i umieścić w odpowiednich folderach do obrębu. W przypadku działek będących współwłasnością zadania gospodarcze należy sporządzić dla każdego z współwłaścicieli.
13) Wykonawca dokona aktualizacji informacji o drogach pożarowych w zakresie zgodnym z załącznikiem nr 2 do wzoru umowy. Łączna długość dróg podlegających aktualizacji nie przekroczy:

Część I Rembertów, Targówek - 2,990 km
Część II Wesoła - 28,160 - km
Część III Ursynów, Wilanów, Wola - 0,000 km
14) Wznowienie punktów granicznych wybranych działek.
Ilość punktów granicznych do wznowienia:
Część 1
Rembertów 74 pkt
Targówek 4 pkt
Część 2
Wesoła 218 pkt
Część 3
Wilanów 50 pkt
Zasady wznawiania granic działek.
a) Wznawianie granic działek polega na wykonaniu prac geodezyjnych, polegających na wznowieniu punktów granicznych wraz z ich stabilizacją w terenie, działek wskazanych przez zamawiającego, administrowanych przez Zamawiającego.
b) Wznowienie punktów granicznych winno nastąpić poprzez ich stabilizację za pomocą słupków betonowych o parametrach: słupek stożek, długość
min. 1,00 m, wymiar podstawy 0,25m x 0,25 m, wymiary wierzchołka min. 0,15 m x 0.15 m.
c) W przypadku gdy w obrysie danej nieruchomości występują inne użytki niż Ls w zakres prac będzie wchodziło wznowienie wyłącznie granic użytku leśnego, przy czym granice zewnętrzne nieruchomości należy wznowić
i zastabilizować słupkami o parametrach: Słupek stożek, długość min. 1,00 m, wymiar podstawy 0,25m x 0,25 m, wymiary wierzchołka min. 0,15 m x 0.15 m.
d) Granice użytku Ls położonego wewnątrz nieruchomości wznowić
i zastabilizować słupkami o parametrach słupek stożek, długość min. 1,00 m, wymiar podstawy min 0,20m x 0,20 m, wymiary wierzchołka min. 0,12
m x 0.12 m.
e) W przypadku gdy wznawiane działki sąsiadują ze sobą (tworząc kompleks leśny) w zakres prac wchodzić będzie wznowienie wyłącznie granic zewnętrznych kompleksu z odpowiednim zastosowaniem zasad wskazanych w podpunktach b), c), d).
f) Na prostych odcinkach granic nieruchomości należy uzupełnić zagęszczenie punktów granicznych tak, aby odległość między słupkami granicznymi nie przekraczała 100 m.
g) W przypadku, gdy punkt graniczny przewidziany do wznowienia i stabilizacji znajduje się na terenie zamkniętym, gdzie nie ma możliwości wejścia i zastabilizowania punktu granicznego, słupki, których nie można będzie wkopać, należy dostarczyć w miejsce wskazane przez zamawiającego zlokalizowane na terenie obwodu leśnego objętego przedmiotem zamówienia, a na szkicu terenowym należy zaznaczyć taki punkt wraz ze szczegółami terenowymi i odległościami w celu jego późniejszej stabilizacji. W przypadku takim należy również określić powierzchnię niezgodności władania, bądź użytku.
h) W przypadku, gdy punkt graniczny zlokalizowany jest na obszarze ciągów komunikacyjnych należy użyć tzw. szpilki stalowej, wówczas wynagrodzenie za wznowienie jednego punktu granicznego wraz ze stabilizacja pozostaję bez zmian. W przypadku takim należy również określić powierzchnię niezgodności władania, bądź użytku.
i) Na bokach słupków w części wierzchołkowej musi się znajdować wygrawerowany symbol LM-W, który powinien być widoczny po wkopaniu słupka. Stabilizacja punktu ma polegać na wkopaniu betonowego słupka granicznego, tak aby wystawał nad powierzchnię gruntu 0,10 m. Na wierzchołku słupka należy umieścić numer punktu granicznego. Słupki muszą być zbrojone min. czterema prętami stalowymi
j) Po stronie wykonawcy leży zgromadzenie wszystkich materiałów geodezyjnych niezbędnych do prawidłowego i rzetelnego wykonania przedmiotu zamówienia określonego w punkcie 14 w tym także zakup słupków granicznych.
k) W zakres zamówienia wchodzi również wykonanie nw. opracowań z prac terenowych:
1) w formie papierowej - szkiców terenowych zawierających dla każdego punktu wykaz współrzędnych i numerów punktów granicznych w układzie 2000 oraz odległości pomiędzy danymi punktami (2 komplety),
2) w formie elektronicznej:
pliki w formacie PDF szkiców terenowych zawierających dla każdego punktu wykaz współrzędnych i numerów punktów granicznych w układzie 2000 oraz odległości pomiędzy danymi punktami,
wykaz współrzędnych i numerów punktów granicznych (pliki DBF, XLS) i wektorowej warstwy punktowej w formacie SHP (odczyt w środowisku ARCGIS oraz QGIS) w układzie 2000.

15) Uproszczone plany urządzenia lasu oraz inwentaryzacja stanu lasu wykonane zostaną zgodnie z:
ustawą z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2014 poz. 1153),
rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 12 listopada 2012 r. (Dz. U. z 2012, poz. 1302) w sprawie szczegółowych warunków i trybu sporządzania planu urządzenia lasu, uproszczonego planu urządzenia lasu oraz inwentaryzacji stanu lasu,
ustawą o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004 r. ( Dz. U. z 2013 r., poz. 627 ze zm.),
ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013 r., poz. 1235 ze zm.),
Instrukcją Urządzenia Lasu
standardem Leśnej Mapy Numerycznej,
oraz z innymi aktualnie obowiązującymi przepisami.
a) Wykonawca przed przystąpieniem do prac terenowych powiadomi odpowiednie urzędy dzielnicy o prowadzeniu prac urządzeniowych i uzgodni z nimi sposób informowania o tym fakcie właścicieli lasów.
b) Po zakończeniu prac w poszczególnych dzielnicach Wykonawca wykłada w odpowiednim urzędzie dzielnicy do publicznego wglądu na okres 60 dni
(w trakcie tego okresu Wykonawca wyłoży również projekty prognoz oddziaływania na środowisko na okres przynajmniej 21 dni dla poszczególnych UPUL) jeden egzemplarz projektu uproszczonych planów urządzenia. Wyłożone w urzędach dzielnic projekty planów muszą zawierać wszystkie części opisowe, tabelaryczne i obliczeniowe wraz z zadaniami dla poszczególnych właścicieli lasów. Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia wszystkim zainteresowanym niezbędnych informacji oraz do przyjmowania zastrzeżeń i wniosków, a także do sporządzenia protokołu z proponowanym sposobem rozstrzygnięcia zastrzeżeń, uwag i wniosków wraz uzasadnieniem. Dodatkowo Wykonawca poinformuje odpowiednio wcześniej właściwe urzędy dzielnicy, że są one obowiązane do pisemnego poinformowania właścicieli lasów o fakcie wyłożenia planów urządzenia lasów do publicznego wglądu, z zaznaczeniem, że uproszczony plan urządzenia lasu będzie podstawą naliczania podatku leśnego.
c) Po zakończeniu prac terenowych Wykonawca przekaże Zamawiającemu pełną dokumentację.
d) Sprecyzowanie innych niewymienionych szczegółów dotyczących zamówienia musi być uzgodnione z Zamawiającym i zatwierdzone przez z Zamawiającego pisemnie.
e) Wykonawca uzyska pisemną opinię odpowiednich Nadleśnictw dla sporządzonej dokumentacji urządzeniowej. Powyższa opinia zostanie przekazana Zamawiającemu wraz z wykonaną dokumentacją.
f) Dokumentację uproszczonych planów urządzania lasu należy sporządzić również w formie elektronicznej na płycie CD w formacie PDF oraz DOC, XLS), w szczególności w postaci baz danych dla poszczególnych obrębów oraz w postaci map cyfrowych dla całej jednostki ewidencyjnej, z wykorzystaniem geograficznych systemów informacji (GIS, kompatybilnym z programem QGIS, ARCGIS w standardzie Leśnej Mapy Numerycznej). Do zadań Wykonawcy należeć będzie również zaimplementowanie danych do istniejącej bazy LASINFO w zakresie dotyczącym opracowania UPUL dla własności i władania m. st. Warszawy.
g) Dokumentację inwentaryzacji stanu lasu należy sporządzić również w formie elektronicznej na płycie CD w formacie PDF oraz DOC, XLS), w szczególności w postaci baz danych dla poszczególnych obrębów oraz w postaci map cyfrowych dla całej jednostki ewidencyjnej, z wykorzystaniem geograficznych systemów informacji (GIS, kompatybilnym z programem QGIS, ARCGIS w standardzie Leśnej Mapy Numerycznej). Do zadań Wykonawcy należeć będzie również zaimplementowanie danych do istniejącej bazy LASINFO w zakresie dotyczącym opracowania ISL dla własności i władania m. st. Warszawy.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 3

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje zamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6. nie więcej jak 50% wartości zamówienia podstawowego, polegające na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień

Czas: D

Data zakończenia: 26/10/2015

Informacja na temat wadium: Wadium nie jest wymagane

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie,

Wiedza i doświadczenie:
warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże się wykonaniem
w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonaniem co najmniej dwóch zatwierdzonych planów urządzenia lasu lub uproszczonych planów urządzenia lasu wraz z prognozami oddziaływania na środowisko. Powyższe należy udokumentować na wzorze określonym w załączniku nr 8 do SIWZ oraz należy załączyć dokumenty potwierdzające należyte wykonanie wykazanych usług.

Potencjał techniczny:
warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje następującym potencjałem technicznym umożliwiającym wykonywanie prac urządzeniowych:
1) przyrządy do pomiarów drzew i drzewostanów, umożliwiające wykonywanie pomiarów średnicy drzew na wysokości 1,3 m z dokładnością do 1 mm oraz wysokości drzew;
2) dalmierze lub taśmy;
3) odbiorniki systemu nawigacji satelitarnej (GPS);
4) świdry przyrostowe;
5) system teleinformatyczny posiadający funkcjonalność niezbędną do wykonania dokumentacji urządzeniowej w postaci dokumentów elektronicznych, w tym do sporządzenia: a) opisu tekstowego, zestawień tabelarycznych oraz przedstawień graficznych, b) baz danych, c) map z wykorzystaniem systemów informacji przestrzennej (GIS).
Powyższe należy udokumentować poprzez złożenia oświadczenia o treści zgodnej
z wzorem określonym w załączniku nr 9 do SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje, oddzielnie na każdą część zamówienia, kierownikiem prac który posiada wykształcenie:
wyższe o kierunku leśnictwo, geografia, biologia, geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna, inżynieria środowiska lub ochrona środowiska oraz co najmniej 3-letni staż pracy przy wykonywaniu planów urządzenia lasu lub uroszczonych planów urządzenia lasu
lub
średnie leśne oraz co najmniej 6-letni staż pracy przy wykonywaniu planów urządzenia lasu lub uroszczonych planów urządzenia lasu .
W okresie stażu pracy, kierownik powinien brać udział w sporządzaniu co najmniej dwóch zatwierdzonych planów urządzenia lasu lub uproszczonych planów urządzenia lasu wraz z prognozami oddziaływania na środowisko.
Powyższe należy udokumentować poprzez złożenia oświadczenia o treści zgodnej z wzorem określonym w załączniku nr 10 do SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie,

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodu, o którym mowa w art. 24 ust. 2a.
Zamawiający zgodnie z art. 24 ust. 2a ustawy Pzp. wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
W odniesieniu do art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany warunków umowy na etapie jej realizacji w przypadkach:
1) zmian w przepisach prawa lub wykładni jego przepisów,
2) zajścia okoliczności, na które strony nie miały wpływu, a dotyczące działań lub zaniechań:
a. osób trzecich,
b. osób upełnomocnionych przez strony umowy,
c. organów,
d. Zamawiającego,
w stosunku do okoliczności towarzyszących zawarciu umowy, a wpływających obiektywnie - bezpośrednio lub pośrednio w sposób dalece utrudniający lub czyniący niemożliwym spełnienie świadczeń stron umowy w sposób określony pierwotnie
w umowie,
3) zajścia okoliczności, na które strony nie miały wpływu, a dotyczące działania sił przyrody,
4) wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach,
5) z powodu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu zamówienia proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę jeżeli te zmiany są korzystne dla Zamawiającego
6) gdy konieczność wprowadzenia zmian stanowi konsekwencję udzielanych zamówień dodatkowych lub uzupełniających.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Termin wykonania zamówienia

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.lasymiejskie.waw.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Lasy Miejskie - Warszawa, ul. Grochowska 178/184, 04-357 Warszawa, Sekretariat

Data składania wniosków, ofert: 02/04/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Lasy Miejskie - Warszawa, ul. Grochowska 178/184, 04-357 Warszawa, pok. 10

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
772319007 (Usługi sektorowego planowania lasów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
907114008 (Usługi oceny oddziaływań na środowisko innych niż powodowanych przez branżę budowlaną)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)

Podobne przetargi