Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

171884 / 2015-07-09 - Administracja samorządowa / Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego (Szczecin)

Wymiana dylatacji na moście im. Pionierów Miasta Szczecin w ciągu drogi krajowej nr 10 w mieście Szczecin

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. Wymiana dylatacji na moście im. Pionierów Miasta Szczecin w ciągu drogi krajowej nr 10 w mieście Szczecin. Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez Biuro Projektowe P.O.Most, Radosław Partyka, ul. Duńska 27D/6, 71-795 Szczecin, stanowiącą załącznik nr 10 do siwz.
2. Kod CPV 45 00 0000-7 - roboty budowlane
3. Zakres zamówienia:
1) Wykonanie robót budowlanych polegających na wymianie dylatacji na przyczółku wschodnim (dylatacja nad podporą G) na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez Biuro Projektowe P.O.Most, stanowiącą załącznik nr 10 do siwz., w tym:
a) Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na czas budowy;
b) Roboty przygotowawcze;
c) Wymiana przykrycia dylatacyjnego
2) Wykonanie dokumentacji powykonawczej;
3) W ramach rękojmi:
a) Usuwanie wad i usterek.
Uwaga: Ujęta w projekcie wymiana dylatacji nad podporą A nie jest przedmiotem niniejszego zamówienia.
4. Projekty i opracowania objęte przedmiotem zamówienia.
W ramach umowy Wykonawca zobowiązany jest wykonać ponadto:
1) Plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w uzgodnieniu z Zamawiającym
2) Opracowania i projekty wyszczególnione w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych w uzgodnieniu z Zamawiającym.
3) Programy Zapewnienia Jakości (PZJ) dla wszystkich rodzajów robót, opisujące m.in. przyjętą przez Wykonawcę technologię wykonania robót. PZJ powinien zapewnić Zamawiającemu możliwość kontroli realizacji przedmiotu zamówienia m.in. poprzez bezzwłoczne przekazywanie Zamawiającemu wszystkich bieżących dokumentów związanych z funkcjonowaniem PZJ oraz gwarantować prawo do akceptacji decyzji naprawy wad i skutków błędów popełnionych przez Wykonawcę. PZJ powinien być zatwierdzony przez Zamawiającego. Programy te Wykonawca przekaże dla Zamawiającego w terminie 14 dni od podpisania umowy,
4) Dokumentację powykonawczą w wersji papierowej sporządzoną w 3 egzemplarzach, zawierającą w szczególności:
a) Dokumentację budowy z naniesionymi zmianami dokonywanymi w toku wykonywania robot oraz geodezyjnymi pomiarami powykonawczymi, zgodnie z art. 57 ust 1 i 2 ustawy Prawo budowlane.
b) Protokoły z prób, sprawdzeń, pomiarów i badań.
c) Protokoły odbioru, geodezyjną inwentaryzację powykonawczą.
d) Stosowne atesty, aprobaty techniczne, deklaracje zgodności, receptury, świadectwa, jakości i inne dokumenty potwierdzające dopuszczenie zastosowania materiałów do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie.
5) Dokumentację powykonawczą jak w pkt 5) sporządzoną w wersji elektronicznej na płytach CD - 2 egz. Wersja elektroniczna dokumentacji winna być przygotowana w wersji PDF
5. Warunki wykonawstwa:
1) Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie i na własny koszt:
a) do bezpośredniego zapoznania się z terenem planowanej inwestycji,
b) do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z przekazaną przez Zamawiającego dokumentacją projektową stanowiącą załącznik do siwz;
c) do dostarczenia, zainstalowania i obsługiwania wszystkich tymczasowych urządzeń zabezpieczających takich jak; zapory, światła ostrzegawcze, sygnały itp., zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo pieszych i pojazdów, oraz do zabezpieczenia i zapewnienia stałych warunków widoczności tych zapór i znaków w dzień i w nocy, co jest nieodzowne ze względów bezpieczeństwa,
d) do wykonania pomiarów geodezyjnych - wyniesienia projektu w terenie, inwentaryzacji zanikających prac, pomiary powykonawcze łącznie z kompletną mapą powykonawczą,
e) do wykonania dokumentacji powykonawczych,
f) do poniesienia innych kosztów niezbędnych do zrealizowania przedmiotu zamówienia.
2) Wszystkie prace będące przedmiotem zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, postanowieniami umowy, wiedzą techniczną, zasadami sztuki budowlanej i wymogami poczynionych uzgodnień. Wykonawca jest odpowiedzialny za pełną kontrolę robót i jakości materiałów
3) Wykonawca musi zapewnić kierownictwo budowy, siłę roboczą, materiały, sprzęt i inne urządzenia oraz wszelkie przedmioty niezbędne do wykonania robót oraz usunięcia wad. Kierownik budowy ma obowiązek stałego nadzoru wykonywanych prac.
4) Wykonawca jest odpowiedzialny za pełną kontrolę robót i jakości materiałów.
5) Kierowanie i nadzór nad robotami sprawowany będzie przez pracowników Wykonawcy posiadających odpowiednie uprawnienia budowlane oraz niezbędne wykształcenie i kwalifikacje. Zmiana osób pełniących samodzielne funkcje techniczne na budowie w stosunku do wykazu zawartego w ofercie, a także w trakcie trwania budowy, wymaga każdorazowo akceptacji i zatwierdzenia Zamawiającego. Zmiana nastąpić może jedynie na osoby posiadające kwalifikacje i doświadczenie odpowiadające kwalifikacjom i doświadczeniu określonemu w siwz.
6) Wykonawca zobowiązany jest dołączyć protokoły z pomiarów, badań i sprawdzeń do protokołu odbioru końcowego, jako warunek tego odbioru.
7) Dopuszcza się do stosowania jedynie materiały dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie. Materiały winny być opatrzone znakiem budowlanym B - jeżeli są zgodne z polską normą (PN) lub krajową aprobatą techniczną oraz zostały poddane ocenie zgodności lub znakiem CE jeżeli są zgodne z europejską normą zharmonizowaną lub w przypadku ich braku z europejską aprobatą techniczną oraz zostały poddane ocenie zgodności.
8) Wykonawca przed wbudowaniem danego materiału powinien uzyskać pisemną akceptacje zamawiającego. W tym celu Wykonawca złoży stosowny wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi dopuszczanie danego materiału do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie.
9) Organizacja robót :
a) Przed rozpoczęciem robót rozbiórkowych należy zabezpieczyć przed przypadkowym uszkodzeniem istniejące urządzenia obce oraz istniejące elementy wyposażenia obiektu, koszty zabezpieczenia istniejącego urządzeń obcych oraz istniejących elementów wyposażenia obiektu przez Wykonawcę nie podlegają odrębnej zapłacie i przyjmuje się, że są włączone w ofertę cenową. Sposób zabezpieczenia urządzeń Wykonawca uzgodni z gestorami sieci.
b) Roboty będące przedmiotem zamówienia należy wykonać zgodnie z warunkami umowy, SWIZ, dokumentacją projektową, wiedzą techniczną, zasadami sztuki budowlanej i wymogami poczynionych uzgodnień.
c) Roboty budowlane należy wykonywać pod ruchem w systemie połówkowym, przy założeniu, że w porze dziennej do ruchu dopuszczone muszą być 2 pasy ruchu. Za porę dzienną przyjmuje się okres czasowy od godziny 5:00 do 22:00.
d) Wykonawca zapewni przejezdność wszystkich dróg przebiegających w sąsiedztwie przekazanego frontu robót, a jeśli nie będzie to możliwe zabezpieczy dojazd do poszczególnych posesji przez cały okres prowadzenia robót budowlanych zgodnie w szczególności z projektem czasowej organizacji ruchu oraz zasadami bhp,
e) Przed przystąpieniem do robót Wykonawca winien zawiadomić poszczególnych użytkowników infrastruktury podziemnej i nadziemnej o terminie rozpoczęcia i zakończenia robót oraz potrzebie zabezpieczenia nadzoru z ich strony na czas prowadzenia robót.
f) Wykonawca zobowiązany jest do podawania bieżących ogłoszeń w prasie, radiu i telewizji lokalnej o uciążliwościach związanych z prowadzonymi robotami.
g) Wykonawca zobowiązany jest do zachowania środków ostrożności i zabezpieczenia przed zanieczyszczeniami zbiorników i cieków wodnych przed płynami lub substancjami toksycznymi, natomiast powietrze przed pyłami i gazami oraz możliwością powstania pożaru, przestrzegania przepisów ochrony przeciwpożarowej,
10) Jeżeli ze względów technologicznych lub organizacyjnych, nieuwzględnionych w harmonogramie realizacji robót, niezbędne jest wydłużenie czasu pracy (ponad czas ustawowy) w dni robocze lub wykonywanie robót w dni ustawowo wolne od pracy, powinno to być uzgodnione z Zamawiającym.
11) Zamawiający może zażądać wykonania dodatkowych pomiarów sprawdzających. Wykonawca poniesie koszty takich pomiarów, jeśli wykażą one, że pomiary zasadnicze były nieprawidłowe.
12) Jeżeli w dokumentacji przetargowej wystąpią nazwy własne należy traktować je jako przykładowe, Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych pod warunkiem, że zaproponowane wyroby będą spełniały te same normy, parametry, standardy oraz zostaną zaakceptowane przez Zamawiającego. Rozwiązania równoważne zgodnie ze swoją definicją muszą posiadać parametry nie gorsze, niż wskazane przykładowo w dokumentacji projektowej i Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robot budowlanych.




6. Klauzule dodatkowe:
1) Wykonawca najpóźniej w ciągu 7 dni od dnia podpisania umowy, przekaże Harmonogram Realizacji Zadania (rzeczowy), określający kolejność i zakres wykonywania robót oraz terminy rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych elementów robót, który będzie podlegał Akceptacji Zamawiającego.
2) Na każdorazowy wniosek Zamawiającego Wykonawca będzie aktualizował Harmonogram Realizacji Zadania i przedkładał go do akceptacji Zamawiającego.
3) Wykonawca będzie odpowiedzialny za ochronę robót i za wszelkie materiały i urządzenia używane do robót od daty rozpoczęcia do daty zakończenia robót,
4) Tymczasowe zajęcie terenów, niezbędnych do prowadzenia robót budowlanych Wykonawca uzgadnia we własnym zakresie i na swój koszt.
5) Wszystkie materiały pochodzące z prowadzonych w ramach inwestycji robót, wymagające wywozu np. materiał z rozbiórki obiektów budowlanych, gruz, urobek ziemny, materiał z karczowania i wycinki drzew i krzewów itp. będą stanowiły własność Wykonawcy.
6) Wykonawca jest wytwórcą odpadów w rozumieniu przepisów ustawy o odpadach z dnia14 grudnia 2012 r. z późniejszymi zmianami, i winien prowadzić gospodarkę odpadami zgodnie z ww. ustawą, w tym ilościową i jakościową ewidencję odpadów. Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia ma obowiązek w pierwszej kolejności poddania odpadów budowlanych (odpadów betonowych, ziemi, gruzu budowlanego) odzyskowi, a jeżeli z przyczyn technologicznych jest on niemożliwy lub nieuzasadniony z przyczyn ekologicznych lub ekonomicznych, to Wykonawca zobowiązany jest do przekazania odpadów do unieszkodliwienia. Wykonawca zobowiązany jest udokumentować Zamawiającemu sposób gospodarowania tymi odpadami, jako warunek dokonania odbioru końcowego realizowanego zamówienia.
7) W przypadku materiałów nienadających się do ponownego użycia należy uwzględnić wywóz do firm zajmujących się przeróbką i utylizacją. Koszty z tego tytułu dla Wykonawcy nie podlegają odrębnej zapłacie i przyjmuje się, że są włączone w ceny jednostkowe.
8) Ponadto do obowiązków Wykonawcy należy:
a) zagospodarowanie placu budowy, utrzymanie zaplecza budowy, ponoszenie kosztów zużycia niezbędnych mediów oraz likwidacja zaplecza i uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót, oraz odtworzenia ewentualnych uszkodzonych elementów i przywrócenia ich do stanu z dnia przejęcia placu budowy, w tym do ewentualnej naprawy nawierzchni sąsiadujących jezdni- uszkodzonych w trakcie prowadzenia prac.
b) zapewnienie ochrony mienia na terenie budowy i ochrony p.poż.,
c) zapewnienie bezpieczeństwa i praw właścicielom posesji i budynków sąsiadujących z terenem budowy i w razie roszczeń z ich stron powinien je rozpatrywać i załatwiać bez zbędnej zwłoki. Brak reakcji ze strony Wykonawcy, bądź opieszałość w załatwianiu roszczeń będzie upoważniała zamawiającego do pokrycia kwot zaspokajających roszczenia z należnych płatności Wykonawcy,
d) oznaczenie terenu budowy i zabezpieczenie miejsc prowadzenia robót, zgodnie z obowiązującymi przepisami,
e) zapewnienie pełnej obsługi geodezyjnej,
f) wykonanie na swój koszt odkrywki elementów robót budzących wątpliwości w celu sprawdzenia, jakości ich wykonania, jeżeli wykonanie tych robót nie zostało zgłoszone do sprawdzenia przed ich zakryciem,
g) ścisłej współpracy z Nadzorem Autorskim i Zamawiającym,
7. Odbiór końcowy:
1) Przedmiotem odbioru końcowego będzie przedmiot umowy.
2) Odbiór końcowy przedmiotu umowy nastąpi na podstawie protokołu końcowego odbioru.
3) Na dzień odbioru końcowego Wykonawca dostarczy dokumentację powykonawczą zawierającą m.in.:
a) Dokumentację projektową z naniesionymi zmianami.
b) Recepty i ustalenia technologiczne.
c) Karty Obmiaru (oryginały).
d) Wyniki pomiarów kontrolnych oraz badań i oznaczeń laboratoryjnych, zgodnie z STWiORB oraz PZJ (Program zapewnienia jakości).
e) Atesty, aprobaty i deklaracje zgodności lub certyfikaty zgodności wbudowanych materiałów.
f) Instrukcje eksploatacji urządzeń budowlanych,
g) Rysunki (dokumentacje) na wykonanie robót towarzyszących oraz protokoły odbioru i przekazania tych robót właścicielom urządzeń.
h) Geodezyjną inwentaryzację powykonawczą robót i sieci uzbrojenia terenu.
i) Dokumentacja fotograficzna dla wszystkich prowadzonych robót, w szczególności robót zanikających przekazana w wersji elektronicznej
oraz inne dokumenty wynikające z technologii robót, dokumentacji i specyfikacji technicznej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 171884

Data publikacji: 2015-07-09

Nazwa:
Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego

Ulica: ul. Klonowica 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 71-241

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 91 4800444,4800434

Numer faxu: 91 4393003, 4800453

Adres strony internetowej: www.zditm.szczecin.pl

Regon: 32116569800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wymiana dylatacji na moście im. Pionierów Miasta Szczecin w ciągu drogi krajowej nr 10 w mieście Szczecin

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. Wymiana dylatacji na moście im. Pionierów Miasta Szczecin w ciągu drogi krajowej nr 10 w mieście Szczecin. Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez Biuro Projektowe P.O.Most, Radosław Partyka, ul. Duńska 27D/6, 71-795 Szczecin, stanowiącą załącznik nr 10 do siwz.
2. Kod CPV 45 00 0000-7 - roboty budowlane
3. Zakres zamówienia:
1) Wykonanie robót budowlanych polegających na wymianie dylatacji na przyczółku wschodnim (dylatacja nad podporą G) na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez Biuro Projektowe P.O.Most, stanowiącą załącznik nr 10 do siwz., w tym:
a) Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na czas budowy;
b) Roboty przygotowawcze;
c) Wymiana przykrycia dylatacyjnego
2) Wykonanie dokumentacji powykonawczej;
3) W ramach rękojmi:
a) Usuwanie wad i usterek.
Uwaga: Ujęta w projekcie wymiana dylatacji nad podporą A nie jest przedmiotem niniejszego zamówienia.
4. Projekty i opracowania objęte przedmiotem zamówienia.
W ramach umowy Wykonawca zobowiązany jest wykonać ponadto:
1) Plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w uzgodnieniu z Zamawiającym
2) Opracowania i projekty wyszczególnione w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych w uzgodnieniu z Zamawiającym.
3) Programy Zapewnienia Jakości (PZJ) dla wszystkich rodzajów robót, opisujące m.in. przyjętą przez Wykonawcę technologię wykonania robót. PZJ powinien zapewnić Zamawiającemu możliwość kontroli realizacji przedmiotu zamówienia m.in. poprzez bezzwłoczne przekazywanie Zamawiającemu wszystkich bieżących dokumentów związanych z funkcjonowaniem PZJ oraz gwarantować prawo do akceptacji decyzji naprawy wad i skutków błędów popełnionych przez Wykonawcę. PZJ powinien być zatwierdzony przez Zamawiającego. Programy te Wykonawca przekaże dla Zamawiającego w terminie 14 dni od podpisania umowy,
4) Dokumentację powykonawczą w wersji papierowej sporządzoną w 3 egzemplarzach, zawierającą w szczególności:
a) Dokumentację budowy z naniesionymi zmianami dokonywanymi w toku wykonywania robot oraz geodezyjnymi pomiarami powykonawczymi, zgodnie z art. 57 ust 1 i 2 ustawy Prawo budowlane.
b) Protokoły z prób, sprawdzeń, pomiarów i badań.
c) Protokoły odbioru, geodezyjną inwentaryzację powykonawczą.
d) Stosowne atesty, aprobaty techniczne, deklaracje zgodności, receptury, świadectwa, jakości i inne dokumenty potwierdzające dopuszczenie zastosowania materiałów do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie.
5) Dokumentację powykonawczą jak w pkt 5) sporządzoną w wersji elektronicznej na płytach CD - 2 egz. Wersja elektroniczna dokumentacji winna być przygotowana w wersji PDF
5. Warunki wykonawstwa:
1) Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie i na własny koszt:
a) do bezpośredniego zapoznania się z terenem planowanej inwestycji,
b) do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z przekazaną przez Zamawiającego dokumentacją projektową stanowiącą załącznik do siwz;
c) do dostarczenia, zainstalowania i obsługiwania wszystkich tymczasowych urządzeń zabezpieczających takich jak; zapory, światła ostrzegawcze, sygnały itp., zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo pieszych i pojazdów, oraz do zabezpieczenia i zapewnienia stałych warunków widoczności tych zapór i znaków w dzień i w nocy, co jest nieodzowne ze względów bezpieczeństwa,
d) do wykonania pomiarów geodezyjnych - wyniesienia projektu w terenie, inwentaryzacji zanikających prac, pomiary powykonawcze łącznie z kompletną mapą powykonawczą,
e) do wykonania dokumentacji powykonawczych,
f) do poniesienia innych kosztów niezbędnych do zrealizowania przedmiotu zamówienia.
2) Wszystkie prace będące przedmiotem zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, postanowieniami umowy, wiedzą techniczną, zasadami sztuki budowlanej i wymogami poczynionych uzgodnień. Wykonawca jest odpowiedzialny za pełną kontrolę robót i jakości materiałów
3) Wykonawca musi zapewnić kierownictwo budowy, siłę roboczą, materiały, sprzęt i inne urządzenia oraz wszelkie przedmioty niezbędne do wykonania robót oraz usunięcia wad. Kierownik budowy ma obowiązek stałego nadzoru wykonywanych prac.
4) Wykonawca jest odpowiedzialny za pełną kontrolę robót i jakości materiałów.
5) Kierowanie i nadzór nad robotami sprawowany będzie przez pracowników Wykonawcy posiadających odpowiednie uprawnienia budowlane oraz niezbędne wykształcenie i kwalifikacje. Zmiana osób pełniących samodzielne funkcje techniczne na budowie w stosunku do wykazu zawartego w ofercie, a także w trakcie trwania budowy, wymaga każdorazowo akceptacji i zatwierdzenia Zamawiającego. Zmiana nastąpić może jedynie na osoby posiadające kwalifikacje i doświadczenie odpowiadające kwalifikacjom i doświadczeniu określonemu w siwz.
6) Wykonawca zobowiązany jest dołączyć protokoły z pomiarów, badań i sprawdzeń do protokołu odbioru końcowego, jako warunek tego odbioru.
7) Dopuszcza się do stosowania jedynie materiały dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie. Materiały winny być opatrzone znakiem budowlanym B - jeżeli są zgodne z polską normą (PN) lub krajową aprobatą techniczną oraz zostały poddane ocenie zgodności lub znakiem CE jeżeli są zgodne z europejską normą zharmonizowaną lub w przypadku ich braku z europejską aprobatą techniczną oraz zostały poddane ocenie zgodności.
8) Wykonawca przed wbudowaniem danego materiału powinien uzyskać pisemną akceptacje zamawiającego. W tym celu Wykonawca złoży stosowny wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi dopuszczanie danego materiału do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie.
9) Organizacja robót :
a) Przed rozpoczęciem robót rozbiórkowych należy zabezpieczyć przed przypadkowym uszkodzeniem istniejące urządzenia obce oraz istniejące elementy wyposażenia obiektu, koszty zabezpieczenia istniejącego urządzeń obcych oraz istniejących elementów wyposażenia obiektu przez Wykonawcę nie podlegają odrębnej zapłacie i przyjmuje się, że są włączone w ofertę cenową. Sposób zabezpieczenia urządzeń Wykonawca uzgodni z gestorami sieci.
b) Roboty będące przedmiotem zamówienia należy wykonać zgodnie z warunkami umowy, SWIZ, dokumentacją projektową, wiedzą techniczną, zasadami sztuki budowlanej i wymogami poczynionych uzgodnień.
c) Roboty budowlane należy wykonywać pod ruchem w systemie połówkowym, przy założeniu, że w porze dziennej do ruchu dopuszczone muszą być 2 pasy ruchu. Za porę dzienną przyjmuje się okres czasowy od godziny 5:00 do 22:00.
d) Wykonawca zapewni przejezdność wszystkich dróg przebiegających w sąsiedztwie przekazanego frontu robót, a jeśli nie będzie to możliwe zabezpieczy dojazd do poszczególnych posesji przez cały okres prowadzenia robót budowlanych zgodnie w szczególności z projektem czasowej organizacji ruchu oraz zasadami bhp,
e) Przed przystąpieniem do robót Wykonawca winien zawiadomić poszczególnych użytkowników infrastruktury podziemnej i nadziemnej o terminie rozpoczęcia i zakończenia robót oraz potrzebie zabezpieczenia nadzoru z ich strony na czas prowadzenia robót.
f) Wykonawca zobowiązany jest do podawania bieżących ogłoszeń w prasie, radiu i telewizji lokalnej o uciążliwościach związanych z prowadzonymi robotami.
g) Wykonawca zobowiązany jest do zachowania środków ostrożności i zabezpieczenia przed zanieczyszczeniami zbiorników i cieków wodnych przed płynami lub substancjami toksycznymi, natomiast powietrze przed pyłami i gazami oraz możliwością powstania pożaru, przestrzegania przepisów ochrony przeciwpożarowej,
10) Jeżeli ze względów technologicznych lub organizacyjnych, nieuwzględnionych w harmonogramie realizacji robót, niezbędne jest wydłużenie czasu pracy (ponad czas ustawowy) w dni robocze lub wykonywanie robót w dni ustawowo wolne od pracy, powinno to być uzgodnione z Zamawiającym.
11) Zamawiający może zażądać wykonania dodatkowych pomiarów sprawdzających. Wykonawca poniesie koszty takich pomiarów, jeśli wykażą one, że pomiary zasadnicze były nieprawidłowe.
12) Jeżeli w dokumentacji przetargowej wystąpią nazwy własne należy traktować je jako przykładowe, Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych pod warunkiem, że zaproponowane wyroby będą spełniały te same normy, parametry, standardy oraz zostaną zaakceptowane przez Zamawiającego. Rozwiązania równoważne zgodnie ze swoją definicją muszą posiadać parametry nie gorsze, niż wskazane przykładowo w dokumentacji projektowej i Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robot budowlanych.




6. Klauzule dodatkowe:
1) Wykonawca najpóźniej w ciągu 7 dni od dnia podpisania umowy, przekaże Harmonogram Realizacji Zadania (rzeczowy), określający kolejność i zakres wykonywania robót oraz terminy rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych elementów robót, który będzie podlegał Akceptacji Zamawiającego.
2) Na każdorazowy wniosek Zamawiającego Wykonawca będzie aktualizował Harmonogram Realizacji Zadania i przedkładał go do akceptacji Zamawiającego.
3) Wykonawca będzie odpowiedzialny za ochronę robót i za wszelkie materiały i urządzenia używane do robót od daty rozpoczęcia do daty zakończenia robót,
4) Tymczasowe zajęcie terenów, niezbędnych do prowadzenia robót budowlanych Wykonawca uzgadnia we własnym zakresie i na swój koszt.
5) Wszystkie materiały pochodzące z prowadzonych w ramach inwestycji robót, wymagające wywozu np. materiał z rozbiórki obiektów budowlanych, gruz, urobek ziemny, materiał z karczowania i wycinki drzew i krzewów itp. będą stanowiły własność Wykonawcy.
6) Wykonawca jest wytwórcą odpadów w rozumieniu przepisów ustawy o odpadach z dnia14 grudnia 2012 r. z późniejszymi zmianami, i winien prowadzić gospodarkę odpadami zgodnie z ww. ustawą, w tym ilościową i jakościową ewidencję odpadów. Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia ma obowiązek w pierwszej kolejności poddania odpadów budowlanych (odpadów betonowych, ziemi, gruzu budowlanego) odzyskowi, a jeżeli z przyczyn technologicznych jest on niemożliwy lub nieuzasadniony z przyczyn ekologicznych lub ekonomicznych, to Wykonawca zobowiązany jest do przekazania odpadów do unieszkodliwienia. Wykonawca zobowiązany jest udokumentować Zamawiającemu sposób gospodarowania tymi odpadami, jako warunek dokonania odbioru końcowego realizowanego zamówienia.
7) W przypadku materiałów nienadających się do ponownego użycia należy uwzględnić wywóz do firm zajmujących się przeróbką i utylizacją. Koszty z tego tytułu dla Wykonawcy nie podlegają odrębnej zapłacie i przyjmuje się, że są włączone w ceny jednostkowe.
8) Ponadto do obowiązków Wykonawcy należy:
a) zagospodarowanie placu budowy, utrzymanie zaplecza budowy, ponoszenie kosztów zużycia niezbędnych mediów oraz likwidacja zaplecza i uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót, oraz odtworzenia ewentualnych uszkodzonych elementów i przywrócenia ich do stanu z dnia przejęcia placu budowy, w tym do ewentualnej naprawy nawierzchni sąsiadujących jezdni- uszkodzonych w trakcie prowadzenia prac.
b) zapewnienie ochrony mienia na terenie budowy i ochrony p.poż.,
c) zapewnienie bezpieczeństwa i praw właścicielom posesji i budynków sąsiadujących z terenem budowy i w razie roszczeń z ich stron powinien je rozpatrywać i załatwiać bez zbędnej zwłoki. Brak reakcji ze strony Wykonawcy, bądź opieszałość w załatwianiu roszczeń będzie upoważniała zamawiającego do pokrycia kwot zaspokajających roszczenia z należnych płatności Wykonawcy,
d) oznaczenie terenu budowy i zabezpieczenie miejsc prowadzenia robót, zgodnie z obowiązującymi przepisami,
e) zapewnienie pełnej obsługi geodezyjnej,
f) wykonanie na swój koszt odkrywki elementów robót budzących wątpliwości w celu sprawdzenia, jakości ich wykonania, jeżeli wykonanie tych robót nie zostało zgłoszone do sprawdzenia przed ich zakryciem,
g) ścisłej współpracy z Nadzorem Autorskim i Zamawiającym,
7. Odbiór końcowy:
1) Przedmiotem odbioru końcowego będzie przedmiot umowy.
2) Odbiór końcowy przedmiotu umowy nastąpi na podstawie protokołu końcowego odbioru.
3) Na dzień odbioru końcowego Wykonawca dostarczy dokumentację powykonawczą zawierającą m.in.:
a) Dokumentację projektową z naniesionymi zmianami.
b) Recepty i ustalenia technologiczne.
c) Karty Obmiaru (oryginały).
d) Wyniki pomiarów kontrolnych oraz badań i oznaczeń laboratoryjnych, zgodnie z STWiORB oraz PZJ (Program zapewnienia jakości).
e) Atesty, aprobaty i deklaracje zgodności lub certyfikaty zgodności wbudowanych materiałów.
f) Instrukcje eksploatacji urządzeń budowlanych,
g) Rysunki (dokumentacje) na wykonanie robót towarzyszących oraz protokoły odbioru i przekazania tych robót właścicielom urządzeń.
h) Geodezyjną inwentaryzację powykonawczą robót i sieci uzbrojenia terenu.
i) Dokumentacja fotograficzna dla wszystkich prowadzonych robót, w szczególności robót zanikających przekazana w wersji elektronicznej
oraz inne dokumenty wynikające z technologii robót, dokumentacji i specyfikacji technicznej.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 120

Informacja na temat wadium:
1. Wadium należy wnieść w wysokości 8 000,00 PLN (słownie złotych: osiem tysięcy) w terminie do dnia 24. 07.2015r., do godziny 08:30.
Decyduje data i godzina wpływu środków do zamawiającego.
2. Wadium może być wnoszone:
1) w pieniądzu - przelewem na rachunek depozytowy ZDiTM w Szczecinie Nr 85 1020 4795 0000 9702 0278 0682.
Zaleca się aby w tytule przelewu oprócz nazwy wykonawcy, informacji do jakiego postępowania wadium zostało wniesione podać nr NIP.
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym), gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - w kasie ZDiTM (parter) od poniedziałku do piątku w godzinach 07:30 - 15:30.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
zamawiający nie dokonuje opisu sposobu oceny spełniania warunku

Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że wykonał należycie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie minimum jedną najważniejszą robotę budowlaną.

Za jedną najważniejszą robotę budowlaną podobną zamawiający uzna wymianę urządzenia dylatacyjnego wielomodułowego w ciągu drogi krajowej.

Potencjał techniczny:
zamawiający nie dokonuje opisu sposobu oceny spełniania warunku

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie znany za spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować co najmniej jedną osobą na wymienione poniżej stanowisko:

- kierownik robót
Wymagane kwalifikacje: uprawnienia budowlane w specjalności mostowej bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi, (lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie poprzednio obowiązujących przepisów)

UWAGA dotycząca stanowiska wskazanego powyżej
Na podstawie art. 104 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 - tekst jednolity ze zmianami) osoby, które przed dniem wejścia w życie ustawy, uzyskały uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zachowują uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie. Zakres uprawnień budowlanych należy odczytywać zgodnie z treścią decyzji o ich nadaniu w oparciu o przepisy będące podstawą ich nadania.
Ponadto, zgodnie z art. 12 a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo budowlane, mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych.

Sytuacja ekonomiczna:
zamawiający nie dokonuje opisu sposobu oceny spełniania warunku

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) oferta cenowa zgodnie z Rozdziałem I pkt 3 siwz
w przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument
2) odpowiednie pełnomocnictwa
tylko w sytuacjach określonych w Rozdziale I pkt 5 zdanie 2 siwz lub w przypadku składania oferty wspólnej (Rozdział III pkt 1 siwz)
3) oświadczenie według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do siwz wskazujące cześć zamówienia, której wykonanie wykonawca powierzy podwykonawcom (jeżeli wykonawca przewiduje udział podwykonawców)
w przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiana postanowień Umowy może nastąpić na wniosek Zamawiającego lub Wykonawcy na podstawie art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych. Za istotne zmiany uważa się:
1) zmianę terminu wykonania Przedmiotu Umowy,
2) zmianę wynagrodzenia,
3) zmianę osób przewidzianych do realizacji Umowy,
4) zmianę dotyczącą Przedmiotu Umowy w przypadku konieczności wykonania robót zamiennych.
2. Zmiana terminu wykonania Przedmiotu Umowy może nastąpić w następujących przypadkach:
1) wystąpią okoliczności niezależne od Wykonawcy, przy zachowaniu przez niego należytej staranności, skutkujące niemożnością dotrzymania terminu realizacji Przedmiotu Umowy,
2) w okresie realizacji Przedmiotu Umowy nastąpią niesprzyjające warunki atmosferyczne, np. intensywne opady deszczu, śniegu, wichury, ujemne temperatury uniemożliwiające zachowanie reżimów technologicznych, powodujące wstrzymanie robót budowlanych przez okres co najmniej 5 dni roboczych następujących po sobie i będzie to miało wpływ na termin wykonania Przedmiotu Umowy,
3) wystąpią nieprzewidziane warunki realizacji np. warunki gruntowo - wodne, odkrycie nie zinwentaryzowanych przedmiotów, obiektów i elementów infrastruktury podziemnej i będzie to miało wpływ na termin wykonania Przedmiotu Umowy,
4) w przypadku konieczności wykonania dokumentacji zamiennej, gdy czas na jej wykonanie spowoduje wydłużenie realizacji Umowy,
5) wystąpienia robót zamiennych, przez które rozumie się roboty, które nie wykraczają poza Przedmiot Umowy, wprowadzające tylko zmiany ulepszające, usprawniające proces budowlany, rozwiązanie zamienne w zakresie zastosowanych materiałów w technologii wykonywanych robót,
6) podczas wykonywania robót ziemnych wystąpi konieczność usunięcia niewybuchów i niewypałów, prowadzenia badań archeologicznych i będzie to miało wpływ na termin wykonania Przedmiotu Umowy,
7) wystąpi konieczność wykonania robót dodatkowych nie objętych Przedmiotem Umowy, których realizacja ma wpływ na termin wykonania Przedmiotu Umowy,
8) wystąpi konieczność wykonania zamówienia uzupełniającego, którego realizacja ma wpływ na termin wykonania Przedmiotu Umowy,
9) zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli zgodnie z nimi konieczne będzie dostosowanie postanowień Umowy do aktualnego stanu prawnego. W takim przypadku na wniosek Wykonawcy zostanie ustalony nowy termin wykonania Przedmiotu Umowy, co zostanie potwierdzone aneksem do umowy.
3. Zmiana wynagrodzenia może nastąpić w przypadku zmiany urzędowej stawki podatku VAT na roboty budowlane będące Przedmiotem Umowy.
4. Zmiana osób przewidzianych do realizacji Umowy może nastąpić pod warunkiem, że nowe osoby będą posiadały kwalifikacje nie mniejsze niż wymagane osoby wskazane w siwz. Zmiana taka

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Okres rękojmi

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zditm.szczecin.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, ul. Klonowica 5, 71-241 Szczecin, pok. nr 318, III piętro

Data składania wniosków, ofert: 24/07/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 08:30

Miejsce składania:
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, ul. Klonowica 5, 71-241 Szczecin, sekretariat Dyrektora, III piętro

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Podobne przetargi

225820 / 2012-06-28 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Myśliborzu - Myślibórz (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa z rozbudową dawnej świetlicy wiejskiej w Golenicach z przeznaczeniem na działalność biblioteczną - budowa filii w Golenicach

231730 / 2015-09-07 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Regionalny Szpital - Kołobrzeg (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa Zespołu Pracowni i Poradni Specjalistycznych wraz z niezbędną aparaturą i sprzętem medycznym oraz pozostałym wyposażeniem - ETAP 1 - Poradnia chirurgiczna, urologiczna i onkologiczna

125685 / 2014-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mieszkowice - Mieszkowice (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa kanalizacji w miejscowości Zielin i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Mieszkowicach

373696 / 2009-10-26 - Inny: jednostka budżetowa samorządu terytorialnego

Zespół Szkół Morskich - Świnoujście (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont pomieszczeń internatu w Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu SIWZ/ZSM-2/1/2009

286862 / 2011-09-13 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty dodatkowe wynikajace z protokołu konieczności z dnia 31.08.2011 r. na wykonanie remontu i przebudowy strzelnicy garnizonowej typu B kl. I w kompleksie wojskowym Dziwnów

404622 / 2012-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Cedynia - Cedynia (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa świetlicy wiejskiej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Orzechów gm. Cedynia

256574 / 2009-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Teatr Polski - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Kotłownia gazowo-olejowa wodna niskotemperaturowa w budynku Teatru Polskiego w Szczecinie.

152894 / 2011-06-10 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie remontu dachu wraz z wymianą stolarki i krat okiennych budynku izby chorych nr 2 zlokalizowanego na terenie Jednostki Wojskowej 5018 Dziwnów

37052 / 2010-02-09 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty dodatkowe w budynku nr 8/1826 w Stargardzie Szczecińskim - na zadaniu nr 14046 Dostosowanie infrastruktury koszarowej do potrzeb związanych z uzawodowieniem korpusu szeregowych zawodowych

19155 / 2013-02-06 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy - Dobra (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Transport ziemi i niwelacja terenu na budowie międzygminnego schroniska dla psów i kotów

7119 / 2015-01-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kozielice - Kozielice (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków na działce nr ewid. 52 w miejscowości Kozielice, gmina Kozielice.

309378 / 2011-09-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa kontenerów z przeznaczeniem na zaplecze szatniowo sanitarne na terenie stadionu przy ul. Wesołej w Szczecinie

220893 / 2009-11-25 - Podmiot prawa publicznego

Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Naprawa, uzupełnienie i wyrównanie nawierzchni chodników i jezdni dróg wewnętrznych na terenie osiedli mieszkaniowych położonych przy ul. Ostrowskiej, ul. Łuczniczej oraz ul. Krasińskiego, zarządzanych przez Szczecińskie TBS Spółka z o.o

92212 / 2011-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Goleniów - Goleniów (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa ul. Księdza Kowalskiego i część ul. Polnej w Goleniowie wraz z infrastrukturą techniczną - roboty dodatkowe