Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

156799 / 2011-06-03 - / Miejski Zarząd Nieruchomości (Jastrzębie-Zdrój)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2011-06-02 pod pozycją 155291. Zobacz ogłoszenie 155291 / 2011-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 156799

Data publikacji: 2011-06-03

Nazwa: Miejski Zarząd Nieruchomości

Ulica: ul. 1-go Maja 55

Numer domu: 55

Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój

Kod pocztowy: 44-330

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 4787001

Numer faxu: 032 4762952

Adres strony internetowej: www.mzn.dq.pl

Regon: 27120497190927

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 155291

Data wydania biuletynu: 2011-06-02

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: IV.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Termin zakończenia określony w ust. 1 paragrafu 4 wzoru umowy do SIWZ może ulec zmianie w przypadku wystąpienia opóźnień wynikających z: a) przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego, b) działania siły wyższej (np. klęski żywiołowe, strajki generalne lub lokalne), mającego bezpośredni wpływ na terminowość wykonywania robót, c) wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonywanie robót - fakt ten musi zostać zgłoszony Zamawiającemu, d) wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności. Opóźnienia, o których mowa w ust. 4 par. 4 wzoru umowy do SIWZ muszą być odnotowane w dzienniku budowy oraz muszą być udokumentowane stosownymi protokołami podpisanymi przez kierownika budowy i inwestora zastępczego i zaakceptowane przez Zamawiającego. W przedstawionych w ust. 4 par. 4 wzoru umowy do SIWZ przypadkach wystąpienia opóźnień, strony ustalą nowe terminy, z tym że maksymalny okres przesunięcia terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy równy będzie okresowi przerwy lub postoju. Istnieje możliwość dokonania zmiany kierownika budowy oraz pozostałych osób przedstawionych w ofercie przetargowej, jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego. Wykonawca z własnej inicjatywy proponuje zmianę osób wyszczególnionych w ust. 3 par. 6 wzoru umowy do SIWZ w następujących przypadkach: a) śmierci, choroby lub innych zdarzeń losowych; b) jeżeli zmiana tych osób stanie się konieczna z jakichkolwiek innych przyczyn niezależnych od Wykonawcy. W przypadku zmiany osób wyszczególnionych w ust. 3 niniejszego paragrafu, nowe osoby powołane do pełnienia ww. obowiązków muszą spełniać wymagania określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla danej funkcji. Zamawiający może także zażądać od Wykonawcy zmiany osób, o których mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu, jeżeli uzna, że nie wykonują należycie swoich obowiązków. Wykonawca zobowiązany jest dokonać zmiany tych osób w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty złożenia wniosku Zamawiającego. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w punkcie 15. specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zmiana formy zabezpieczenia musi być dokonana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmiany jego wysokości. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany przez Wykonawcę przedstawionego w ofercie harmonogramu rzeczowo-terminowo-finansowego w zależności od wysokości środków finansowych. W przypadku zaistnienia rozbieżności w założonym i rzeczywistym terminie rozpoczęcia realizacji przedmiotu niniejszej umowy, Wykonawca jest zobowiązany do zaktualizowania przedstawionego w ofercie harmonogramu. Aktualizacja ta musi być zatwierdzona przez Zamawiającego.

Po wprowadzeniu zmiany:
Termin zakończenia określony w ust. 1 paragrafu 4 wzoru umowy do SIWZ może ulec zmianie w przypadku wystąpienia opóźnień wynikających z: a) przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego, b) działania siły wyższej (np. klęski żywiołowe, strajki generalne lub lokalne), mającego bezpośredni wpływ na terminowość wykonywania robót, c) wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonywanie robót - fakt ten musi zostać zgłoszony Zamawiającemu, d) wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności. Opóźnienia, o których mowa w ust. 4 par. 4 wzoru umowy do SIWZ muszą być odnotowane w dzienniku budowy oraz muszą być udokumentowane stosownymi protokołami podpisanymi przez kierownika budowy i inwestora zastępczego i zaakceptowane przez Zamawiającego. W przedstawionych w ust. 4 par. 4 wzoru umowy do SIWZ przypadkach wystąpienia opóźnień, strony ustalą nowe terminy, z tym że maksymalny okres przesunięcia terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy równy będzie okresowi przerwy lub postoju. Istnieje możliwość dokonania zmiany kierownika budowy oraz pozostałych osób przedstawionych w ofercie przetargowej, jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego. Wykonawca z własnej inicjatywy proponuje zmianę osób wyszczególnionych w ust. 3 par. 6 wzoru umowy do SIWZ w następujących przypadkach: a) śmierci, choroby lub innych zdarzeń losowych; b) jeżeli zmiana tych osób stanie się konieczna z jakichkolwiek innych przyczyn niezależnych od Wykonawcy. W przypadku zmiany osób wyszczególnionych w ust. 3 niniejszego paragrafu, nowe osoby powołane do pełnienia ww. obowiązków muszą spełniać wymagania określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla danej funkcji. Zamawiający może także zażądać od Wykonawcy zmiany osób, o których mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu, jeżeli uzna, że nie wykonują należycie swoich obowiązków. Wykonawca zobowiązany jest dokonać zmiany tych osób w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty złożenia wniosku Zamawiającego. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w punkcie 15. specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zmiana formy zabezpieczenia musi być dokonana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmiany jego wysokości.
§ 2 ust. 4. Wysokość wynagrodzenia brutto Wykonawcy może ulec zmianie, w przypadku zwolnienia usługi z podatku VAT (na podstawie interpretacji podatkowej wydanej przez organ podatkowy o którą wystąpił Zamawiający), tj. w przypadku:
- zastosowania § 43.1-2 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2011 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2011 r. Nr 73, poz. 392) gdzie stawka podatku VAT za usługę jest zwolniona, co oznacza, iż podana w ofercie cena netto staje się ceną brutto. W przypadku braku podstaw do zastosowania wyżej cytowanego Rozporządzenia usługa będzie obciążana 23 % podatkiem VAT.
W przypadku wystawienia przez Wykonawcę faktur częściowych przed uzyskaniem interpretacji dotyczącej zwolnienia usługi z podatku VAT, Wykonawca wystawi Zamawiającemu faktury korygujące.
§ 3 ust. 1. Rozliczanie robót będzie się odbywało fakturami częściowymi za elementy robót ujęte w harmonogramie rzeczowo-terminowo-finansowym, o którym mowa w § 4 ust. 2 umowy zatwierdzonym przez Zamawiającego i fakturą końcową.
Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany przez Wykonawcę przedstawionego w ofercie harmonogramu rzeczowo-terminowo-finansowego w zależności od wysokości środków finansowych.
W przypadku zaistnienia rozbieżności w założonym i rzeczywistym terminie rozpoczęcia realizacji przedmiotu niniejszej umowy, Wykonawca jest zobowiązany do zaktualizowania przedstawionego w ofercie harmonogramu.
Aktualizacja ta musi być zatwierdzona przez Zamawiającego.

Podobne przetargi