Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

193608 / 2012-06-08 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Trzebnicy (Trzebnica)

Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia
w kierunku PRACOWNIK GASTRONOMII Z ELEMENTAMI CATERINGU dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy.
Kod CPV 80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego.

Opis zamówienia

Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników szkolenia do wykonywania prac przede wszystkim na stanowiskach kucharza gastronomii, pomocnika kucharza gastronomii m.in. w barach szybkiej obsługi, punktach małej gastronomii, restauracjach, stołówkach, firmach cateringowych oraz przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją wyrobów i półproduktów kulinarnych oraz spożywczych lub do prowadzenia działalności gastronomicznej.

Planowane jest przeszkolenie do 10 osób w terminie do 10 sierpnia 2012r.

W przypadkach niezależnych od Zamawiającego, Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia ilości osób do 8. Zamawiający zapłaci Wykonawcy po zakończeniu szkolenia kwotę wynikającą z pomnożenia liczby przeszkolonych osób przez cenę przeszkolenia jednej osoby.

Program szkolenia powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępne w bazach danych prowadzonych przez Ministerstwo Pracy
i Polityki Społecznej znajdujących się na stronie internetowej: www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl
Szkolenie ma składać się z części teoretycznej i praktycznej obejmującej m.in. :

-przygotowanie materiałów do produkcji i sporządzanie podstawowego asortymentu potraw i napojów w gastronomii
-dobieranie i posługiwanie się sprzętem oraz obsługiwanie maszyn i urządzeń w gastronomii zgodnie z wymogami przeciwpożarowymi i zasadami BHP
-przyjmowanie, przechowywanie, wydawanie produktów spożywczych, półproduktów i innych artykułów w małej gastronomi
-ocenianie jakościowe surowców, półproduktów i potraw w małej gastronomii
-HACCP ( minimum sanitarne )
-organizacja imprez okolicznościowych (przyjęcie zamówienia, komponowanie menu, dekoracja i aranżacja miejsca realizacji imprezy, również w plenerze)
-elementy cateringu
-elementy przedsiębiorczości
-elementy dietetyki
-obsługa kas fiskalnych
-obsługa klienta
-umiejętność podawania potraw i napojów
-ponadto program szkolenia musi obejmować minimum 12 godzin zajęć przygotowujących
i motywujących do podjęcia pracy zgodnej z kierunkiem ukończonego szkolenia.
-Program szkolenia musi obejmować także zajęcia praktyczne w formie praktyki w wymiarze nie mniejszym niż 70 godzin. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia miejsce do odbycia praktyki, która może się odbywać w punktach małej gastronomii, restauracjach, stołówkach, firmach cateringowych lub ewentualnie w warunkach symulowanych itp.
Wykonawca może wskazać więcej niż jedno miejsce, obiekt, w którym/ych zamierza umożliwić kursantom odbycie części praktycznej.

Wykonawca szkolenia musi zapewnić uczestnikom podczas zajęć praktycznych:
-warunki zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisami ochrony przeciwpożarowej w trakcie trwania szkolenia;
-swobodne wykonywanie ćwiczeń praktycznych:
-wyposażenie bazy szkoleniowej powinno umożliwiać poznanie zakresu zadań i czynności wykonywanych na stanowisku pracownika gastronomii, pomocy kuchennej itp;
-swobodny dostęp do narzędzi i sprzętu potrzebnych do nauki w celu wykonywania ćwiczeń praktycznych;
-odzież roboczą tj. fartuch roboczy oraz czepek siateczkowy na głowę

Program szkolenia ogólnie powinien zawierać 200 godzin zegarowych. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 min oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny. Zamawiający zakłada przeprowadzenie zajęć szkolenia między godzinami 8.00 - 16.00, średnio po 6 godzin zegarowych dziennie.
Dzienny wymiar godzin nie powinien być mniejszy niż 6 i nie większy 8.
Godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć powinny być dostosowane do możliwości dojazdu osób bezrobotnych. Szkolenie powinno odbywać się w dni od poniedziałku do piątku.
Szkolenie ma być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu zgodnie z art. 40 ust. 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r.
o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. nr 69, poz. 415 z późn. zm.).


Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia w wymiarze 30 dni.

Wykonawca przygotuje Program szkolenia zgodnie z załącznikiem nr 8.
Egzamin końcowy musi być integralną częścią programu oraz wchodzić w skład ilości godzin przewidzianych programem. Egzamin końcowy musi być ujęty w Programie kursu w pozycji Plan nauczania z uwzględnieniem ilości godzin przewidzianych na ten egzamin oraz w Szczegółowym harmonogramie szkolenia z uwzględnieniem daty tego egzaminu i ilości godzin przewidzianych na egzamin.

Najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć Wykonawca przedstawi Zamawiającemu harmonogram szkolenia zawierający informacje zawarte we wzorze Załącznika nr 8a.
Na pierwszych zajęciach Wykonawca przedstawi każdemu uczestnikowi szkolenia program szkolenia i harmonogram szkolenia. Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi harmonogram szkolenia.
Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia indywidualnych list obecności uczestników szkolenia z podziałem na dni i godziny.

Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem, a nabyte umiejętności powinny być potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia lub innym dokumentem potwierdzającym ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji zgodne z rozporządzeniem Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r. nr 31 poz. 216).
Wykonawca zobowiązany będzie po zakończeniu szkolenia wydać uczestnikom szkolenia:
- Zaświadczenie o jego ukończeniu lub inny dokument potwierdzający jego ukończenie i uzyskanie kwalifikacji, zgodnie z wymogami określonymi w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216)
- Certyfikat z oznakowaniem unijnym i logo PO KL oraz informacją o projekcie według wzoru stanowiącego załącznik do programu.

Zaświadczenia lub inne dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji powinny zawierać:
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.


Zajęcia teoretyczne, praktyczne i egzamin mają zostać przeprowadzone w Trzebnicy.

Zajęcia praktyczne w formie praktyki w wymiarze 70 godzin mogą być przeprowadzone w Trzebnicy lub w innej miejscowości z zagwarantowaniem dojazdu środkami transportu zbiorowego publicznego w łącznym czasie dojazdu nie przekraczającym 3 godzin dziennie tam i z powrotem.

Szkolenie ma być przeprowadzone w sali wykładowej dostosowanej do wielkości grupy
i z osobnymi miejscami dla każdego uczestnika szkolenia, z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i akustyką zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, także
z zapewnieniem wyposażenia sali w odpowiedni sprzęt techniczny (tzn. rzutniki, tablice itp.). Szkolenie z części zajęć praktycznych ma odbyć się w sali wyposażonej odpowiednio w sprzęt i materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć w warunkach symulowanych z wykorzystaniem narzędzi i sprzętu zmechanizowanego.
Zamawiający wymaga, aby w przypadku korzystania z wynajmowanego ( dzierżawionego) lokalu podmiot ubiegający się o udzielenie zamówienia załączył do oferty informację
o podstawie dysponowania tymi zasobami.

W okresie trwania szkolenia Wykonawca zobowiązany będzie w miejscu szkolenia do umieszczenia informacji o szkoleniu z oznakowaniem unijnym oraz nazwą projektu współfinansowanego ze środków EFS.

Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia odpowiednie materiały szkoleniowe
z oznakowaniem unijnym oraz nazwą projektu a także skrypty, zeszyty, materiały piśmiennicze, które po zakończeniu szkolenia przejdą w posiadanie absolwentów szkolenia.

W trakcie trwania szkolenia (najpóźniej w połowie) oraz po jego zakończeniu Wykonawca przeprowadzi wśród wszystkich uczestników ocenę szkolenia za pomocą formularza ankiety oceniającej, będącego załącznikiem do programu.


Szkolenie będzie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu systemowego PO KAPITAŁ realizowanego w ramach Priorytetu VI PO KL: Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1: Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3: Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych PO KL.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 193608

Data publikacji: 2012-06-08

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy

Ulica: ul. Ignacego Daszyńskiego 44-46

Numer domu: 44-46

Miejscowość: Trzebnica

Kod pocztowy: 55-100

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 0-71 312-11-54, 387-05-65

Numer faxu: 0-71 312-11-54

Adres strony internetowej: www.praca.trzebnica.pl

Regon: 93210482100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia
w kierunku PRACOWNIK GASTRONOMII Z ELEMENTAMI CATERINGU dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy.
Kod CPV 80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników szkolenia do wykonywania prac przede wszystkim na stanowiskach kucharza gastronomii, pomocnika kucharza gastronomii m.in. w barach szybkiej obsługi, punktach małej gastronomii, restauracjach, stołówkach, firmach cateringowych oraz przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją wyrobów i półproduktów kulinarnych oraz spożywczych lub do prowadzenia działalności gastronomicznej.

Planowane jest przeszkolenie do 10 osób w terminie do 10 sierpnia 2012r.

W przypadkach niezależnych od Zamawiającego, Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia ilości osób do 8. Zamawiający zapłaci Wykonawcy po zakończeniu szkolenia kwotę wynikającą z pomnożenia liczby przeszkolonych osób przez cenę przeszkolenia jednej osoby.

Program szkolenia powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępne w bazach danych prowadzonych przez Ministerstwo Pracy
i Polityki Społecznej znajdujących się na stronie internetowej: www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl
Szkolenie ma składać się z części teoretycznej i praktycznej obejmującej m.in. :

-przygotowanie materiałów do produkcji i sporządzanie podstawowego asortymentu potraw i napojów w gastronomii
-dobieranie i posługiwanie się sprzętem oraz obsługiwanie maszyn i urządzeń w gastronomii zgodnie z wymogami przeciwpożarowymi i zasadami BHP
-przyjmowanie, przechowywanie, wydawanie produktów spożywczych, półproduktów i innych artykułów w małej gastronomi
-ocenianie jakościowe surowców, półproduktów i potraw w małej gastronomii
-HACCP ( minimum sanitarne )
-organizacja imprez okolicznościowych (przyjęcie zamówienia, komponowanie menu, dekoracja i aranżacja miejsca realizacji imprezy, również w plenerze)
-elementy cateringu
-elementy przedsiębiorczości
-elementy dietetyki
-obsługa kas fiskalnych
-obsługa klienta
-umiejętność podawania potraw i napojów
-ponadto program szkolenia musi obejmować minimum 12 godzin zajęć przygotowujących
i motywujących do podjęcia pracy zgodnej z kierunkiem ukończonego szkolenia.
-Program szkolenia musi obejmować także zajęcia praktyczne w formie praktyki w wymiarze nie mniejszym niż 70 godzin. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia miejsce do odbycia praktyki, która może się odbywać w punktach małej gastronomii, restauracjach, stołówkach, firmach cateringowych lub ewentualnie w warunkach symulowanych itp.
Wykonawca może wskazać więcej niż jedno miejsce, obiekt, w którym/ych zamierza umożliwić kursantom odbycie części praktycznej.

Wykonawca szkolenia musi zapewnić uczestnikom podczas zajęć praktycznych:
-warunki zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisami ochrony przeciwpożarowej w trakcie trwania szkolenia;
-swobodne wykonywanie ćwiczeń praktycznych:
-wyposażenie bazy szkoleniowej powinno umożliwiać poznanie zakresu zadań i czynności wykonywanych na stanowisku pracownika gastronomii, pomocy kuchennej itp;
-swobodny dostęp do narzędzi i sprzętu potrzebnych do nauki w celu wykonywania ćwiczeń praktycznych;
-odzież roboczą tj. fartuch roboczy oraz czepek siateczkowy na głowę

Program szkolenia ogólnie powinien zawierać 200 godzin zegarowych. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 min oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny. Zamawiający zakłada przeprowadzenie zajęć szkolenia między godzinami 8.00 - 16.00, średnio po 6 godzin zegarowych dziennie.
Dzienny wymiar godzin nie powinien być mniejszy niż 6 i nie większy 8.
Godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć powinny być dostosowane do możliwości dojazdu osób bezrobotnych. Szkolenie powinno odbywać się w dni od poniedziałku do piątku.
Szkolenie ma być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu zgodnie z art. 40 ust. 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r.
o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. nr 69, poz. 415 z późn. zm.).


Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia w wymiarze 30 dni.

Wykonawca przygotuje Program szkolenia zgodnie z załącznikiem nr 8.
Egzamin końcowy musi być integralną częścią programu oraz wchodzić w skład ilości godzin przewidzianych programem. Egzamin końcowy musi być ujęty w Programie kursu w pozycji Plan nauczania z uwzględnieniem ilości godzin przewidzianych na ten egzamin oraz w Szczegółowym harmonogramie szkolenia z uwzględnieniem daty tego egzaminu i ilości godzin przewidzianych na egzamin.

Najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć Wykonawca przedstawi Zamawiającemu harmonogram szkolenia zawierający informacje zawarte we wzorze Załącznika nr 8a.
Na pierwszych zajęciach Wykonawca przedstawi każdemu uczestnikowi szkolenia program szkolenia i harmonogram szkolenia. Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi harmonogram szkolenia.
Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia indywidualnych list obecności uczestników szkolenia z podziałem na dni i godziny.

Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem, a nabyte umiejętności powinny być potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia lub innym dokumentem potwierdzającym ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji zgodne z rozporządzeniem Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r. nr 31 poz. 216).
Wykonawca zobowiązany będzie po zakończeniu szkolenia wydać uczestnikom szkolenia:
- Zaświadczenie o jego ukończeniu lub inny dokument potwierdzający jego ukończenie i uzyskanie kwalifikacji, zgodnie z wymogami określonymi w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216)
- Certyfikat z oznakowaniem unijnym i logo PO KL oraz informacją o projekcie według wzoru stanowiącego załącznik do programu.

Zaświadczenia lub inne dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji powinny zawierać:
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.


Zajęcia teoretyczne, praktyczne i egzamin mają zostać przeprowadzone w Trzebnicy.

Zajęcia praktyczne w formie praktyki w wymiarze 70 godzin mogą być przeprowadzone w Trzebnicy lub w innej miejscowości z zagwarantowaniem dojazdu środkami transportu zbiorowego publicznego w łącznym czasie dojazdu nie przekraczającym 3 godzin dziennie tam i z powrotem.

Szkolenie ma być przeprowadzone w sali wykładowej dostosowanej do wielkości grupy
i z osobnymi miejscami dla każdego uczestnika szkolenia, z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i akustyką zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, także
z zapewnieniem wyposażenia sali w odpowiedni sprzęt techniczny (tzn. rzutniki, tablice itp.). Szkolenie z części zajęć praktycznych ma odbyć się w sali wyposażonej odpowiednio w sprzęt i materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć w warunkach symulowanych z wykorzystaniem narzędzi i sprzętu zmechanizowanego.
Zamawiający wymaga, aby w przypadku korzystania z wynajmowanego ( dzierżawionego) lokalu podmiot ubiegający się o udzielenie zamówienia załączył do oferty informację
o podstawie dysponowania tymi zasobami.

W okresie trwania szkolenia Wykonawca zobowiązany będzie w miejscu szkolenia do umieszczenia informacji o szkoleniu z oznakowaniem unijnym oraz nazwą projektu współfinansowanego ze środków EFS.

Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia odpowiednie materiały szkoleniowe
z oznakowaniem unijnym oraz nazwą projektu a także skrypty, zeszyty, materiały piśmiennicze, które po zakończeniu szkolenia przejdą w posiadanie absolwentów szkolenia.

W trakcie trwania szkolenia (najpóźniej w połowie) oraz po jego zakończeniu Wykonawca przeprowadzi wśród wszystkich uczestników ocenę szkolenia za pomocą formularza ankiety oceniającej, będącego załącznikiem do programu.


Szkolenie będzie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu systemowego PO KAPITAŁ realizowanego w ramach Priorytetu VI PO KL: Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1: Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3: Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych PO KL.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 10/08/2012

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca spełni ww. warunek, gdy przedstawi aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1,2 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w przypadku osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1, 2 ustawy Prawo zamówień publicznych

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca spełni ww. warunek gdy wykaże: że należycie wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności szkoleniowej jest krótszy - w tym okresie - usługi szkoleniowe odpowiadające przedmiotowi niniejszego zamówienia, tj. co najmniej 3 szkolenia grupowe dla grup minimum 10-osobowych lub dla ogółem minimum 30 osób z zakresu pomocy kuchennej i/lub kucharza i/lub i/lub kelnera i/lub barmana i/lub cateringu wymiarze nie krótszym niż 30 godzin. Należy uwzględnić tylko szkolenia zawierające w programie min. 30 godz. zajęć dydaktycznych z tematyki zakresu pomocy kuchennej i/lub kucharza i/lub i/lub kelnera i/lub barmana i/lub cateringu.

Potencjał techniczny:
Wykonawca spełni ww. warunek, gdy wskaże miejsce szkolenia dostosowane ilością i jakością pomieszczeń oraz wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne odpowiednio do potrzeb szkolenia, z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia miejsce do odbycia praktyki, która może się odbywać w warunkach symulowanych w punktach małej gastronomii, restauracjach, stołówkach, firmach cateringowych itd

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca spełni ww. warunek gdy wskaże kadrę dydaktyczną, składającą się z minimum 3 osób, z których każda musi posiadać co najmniej: wykształcenie wyższe i doświadczenie w realizacji co najmniej 3 szkoleń/zajęć w zakresie tematycznym odpowiadającym swoim zakresem przedmiotowi zamówienia lub w przypadku nauczycieli roczny staż pracy dydaktycznej związanej z przedmiotem zamówienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie definiuje szczegółowego opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
a) wypełniony formularz oferty - Załącznik nr 4 niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia,

b) program szkolenia - Załącznik nr 8 niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia,

c) preliminarz kosztów szkolenia - Załącznik nr 9 niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia . Ryzyko konieczności wykonania wszelkich prac towarzyszących, mogących pojawić się w trakcie realizacji zamówienia obciąża Wykonawcę i należy uwzględnić je w ofercie. Wszystkie wartości, powinny być liczone w walucie polskiej z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku w rozumieniu ustawy z dnia 5 lipca 2001 r. o cenach (Dz. U. z 2002 r. Nr 97, poz. 1050 ze zm.) oraz ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o denominacji złotego (Dz. U. z 1994 r. Nr 84, poz. 386 z późn. zm.). Cena brutto oferty powinna zawierać wszystkie koszty i składniki związane z wykonaniem zamówienia z uwzględnieniem podatku od towarów i usług, jakie poniesie Wykonawca wykonując zleconą usługę szkoleniową, w tym m.in.: wynagrodzenie, wynajem (eksploatacja, dzierżawa) sal, wynajem (eksploatacja, dzierżawa) sprzętu, materiały szkoleniowe, w tym przeznaczone na własność dla uczestników, itd. W cenie nie należy ujmować kosztów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Preliminarz szkolenia należy przygotować dla grupy 10-cio osobowej.

d) pełnomocnictwo - w przypadku gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik; Wykonawca dostarczy pełnomocnictwo podpisane przez osoby reprezentujące Wykonawcę i określające zakres tego pełnomocnictwa w formie oryginału lub w postaci kopii poświadczonej notarialnie.

e) certyfikaty jakości usług jeśli Wykonawca posiada.



W przypadku podmiotów występujących wspólnie (konsorcjum) Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, jeżeli wszystkie warunki zostaną spełnione przez całe konsorcjum, co oznacza, że nie każdy członek konsorcjum musi spełniać wszystkie warunki udziału w postępowaniu.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
2. Dopuszczalna jest zmiana umowy dotycząca:
a) ilości osób skierowanych na szkolenie,
b) terminu realizacji szkolenia,
c) miejsca realizacji szkolenia,
d) kadry wykładowców
w sytuacjach, gdy zmiana taka wynika z przyczyn niezależnych, których nie można było przewidzieć w chwili podpisania umowy np. choroby, pobytu w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej, potwierdzonego odpowiednim zaświadczeniem lekarskim na druku ZUS ZLA, zdarzenia losowe, awarie, wypowiedzenie umowy najmu (dzierżawa) sal wykładowych, wypowiedzenie umów dot. świadczenia pracy przez wykładowców, zaistnienia okoliczności niezależnych od Zamawiającego uniemożliwiających rozpoczęcie szkolenia przez maksymalną liczbę osób na skutek nieprzewidzianych okoliczności m.in.: zwolnienia lekarskiego, nie zgłoszenia się po skierowanie, podjęcia pracy przez bezrobotnego w sytuacji, gdy nie ma możliwości skierowania kolejnej osoby.

3. Wykonawca jest zobowiązany niezwłocznie zawiadomić pisemnie Zamawiającego o zaistniałej sytuacji i przedstawić propozycję dokonania zmiany.
4. W przypadku prośby o zmianę wykładowcy Wykonawca zobowiązany jest przedstawić zastępstwo tej osoby przez osobę o kwalifikacjach zawodowych co najmniej równych co osoba zastępowana. Ponadto Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić Zamawiającemu wraz z wnioskiem wypełniony Załącznik nr 7 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. W przypadku zmiany miejsca szkolenia Wykonawca zobowiązany jest zapewnić warunku lokalowe co najmniej równoważne do poprzednich. Ponadto Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić Zamawiającemu wraz z wnioskiem wypełniony Załącznik nr 6 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
6. Wszelkie zmiany mogą nastąpić wyłącznie wtedy, gdy Zamawiający wyrazi na nie zgodę.
7. Żadna ze zmian nie może wpłynąć na zmianę ceny szkolenia w przeliczeniu na 1 uczestnika.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2:
Posiadanie przez instytucję szkoleniową certyfikatu jakości usług

Znaczenie kryterium 2: 20

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.praca.trzebnica.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy
ul. Kościuszki 10
55-100 Trzebnica

Data składania wniosków, ofert: 18/06/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy
ul. Kościuszki 10
55-100 Trzebnica
Sekretariat, pok. 303

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Szkolenie będzie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu systemowego PO KAPITAŁ realizowanego w ramach Priorytetu VI PO KL: Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1: Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3: Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych PO KL.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

126803 / 2011-04-29 - Inny: powiatowa samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Powiatowy Urząd Pracy w Oławie - Oława (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
przetarg nieograniczony na organizację szkoleń dla osób bezrobotnych Powiatowego Urzędu Pracy w Oławie współfinansowanych z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013 PRIORYTET VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspierania aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych PROJEKT : ZAINWESTUJ W SIEBIE

326448 / 2012-09-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Kamienna Góra (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i zrealizowanie kursów zawodowych skierowanych do dorosłych beneficjentów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze

159852 / 2011-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy - Trzebnica (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia w kierunku Sprzedawca-kasjer w handlu detalicznym dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy.

89257 / 2011-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi w zakresie organizacji szkoleń z zakresu Pracy socjalnej wraz z usługą restauracyjną i noclegową oraz przygotowaniem materiałów szkoleniowych dla uczestników projektu systemowego realizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej w podziale na 4 zadania.

387780 / 2014-11-26 - Inny: Gminna samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu zawodowego Pomoc kuchenna i Pracownik gospodarczy dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej uczestniczących w Projekcie Wrocław Miastem Aktywnych. Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

50444 / 2012-02-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi w zakresie organizacji szkolenia z zakresu Praca z rodziną - Praca z samobójcą i jego rodziną wraz z usługą restauracyjną i noclegową oraz przygotowaniem materiałów szkoleniowych dla uczestników projektu systemowego realizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej.

159960 / 2011-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy - Trzebnica (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia w kierunku SPAWANIE TIG elektrodą nietopliwą w osłonie gazów i mieszanek obojętnych - stale wysokostopowe dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy

164473 / 2009-09-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Polkowice - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia obligatoryjnego z zakresu: Ustawa o dostępie do informacji publicznej, w ramach Projektu Kompetentny pracownik = zadowolony mieszkaniec. Akademia rozwoju kadr pracowników Urzędu Gminy i Starostwa Powiatowego w Polkowicach współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego

226298 / 2014-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przygotowanie i organizacja szkoleń zawodowych wraz z przygotowaniem materiałów dydaktycznych, baru kawowego, ubezpieczenia, ciepłego posiłku, zwrotu kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania na miejsce odbywania się zajęć oraz z miejsca odbycia się zajęć do miejsca zamieszkania w ramach projektu systemowego pn: Projekt Nowe umiejętności - nowe możliwości aktywizujący osoby korzystające ze wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach.

300306 / 2010-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu - Lubań (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ZP -12 CAZ/POKL/2010 Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń grupowych o kierunkach: 1) Operator koparki jednonaczyniowej, 1 grupa 20 osobowa, 2) Spawanie stali metodą TIG i MAG, 1 grupa 20 osobowa, 3) Kucharz-przygotowanie do zawodu, 1 grupa 15 osobowa, 4) Obsługa komputera dla początkujących z pakietem biurowym MS Office + aktywne poszukiwanie pracy, 1 grupa 15 osobowa, 5) Florystyka + aktywne poszukiwanie pracy+ obsługa kasy fiskalnej+ zasady sprzedaży, 1 grupa 20 osobowa,

381738 / 2010-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu - Bolesławiec (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usługi szkolenia zawodowego pod nazwą praktycznej nauki zawodu dorosłych w zawodzie piekarz- 741203

216040 / 2014-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie warsztatów terapii artystycznej dla uczestników projektu AKTYWNI ŻYCIOWO, AKTYWNI ZAWODOWO - projekt systemowy PCPR Głogów, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

238692 / 2013-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu - Bolesławiec (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług szkoleniowych nazwą: Część 1 spawacz (MAG i TIG) 7212 w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów z części teoretycznej i praktycznej przed właściwą komisją dla 10 osób bezrobotnych. Część 2 ustawiacze i operatorzy obrabiarek do metali i pokrewni 7223 (operator tokarki sterowanej numerycznie, operator frezarki sterowanej numerycznie) w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminu z części teoretycznej i praktycznej przed komisją dla 10 osób bezrobotnych

243202 / 2014-07-21 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny nr 2 - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na przeprowadzenie kursu: Zagospodarowanie terenów zielonych wraz z zajęciami kompetencyjnymi (aktywizacji zawodowej i szkolenia z zakresu ekologii)

82826 / 2012-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa w zakresie przygotowania i przeprowadzenia szkolenia w ramach Praca z rodziną - Mediacje oraz przygotowaniem materiałów szkoleniowych dla uczestników projektu systemowego realizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej.

8120 / 2009-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Polkowice - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia specjalistycznego z zakresu: Księgowość, w ramach Projektu Kompetentny pracownik = zadowolony mieszkaniec. Akademia rozwoju kadr pracowników Urzędu Gminy i Starostwa Powiatowego w Polkowicach, współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

183256 / 2012-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy - Trzebnica (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia w kierunku SPRZEDAWCA - KASJER W HANDLU DETALICZNYM dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy. Kod CPV 80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego.

218950 / 2014-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursu - magazynier oraz operator wózków widłowych, dla uczestników projektu AKTYWNI ŻYCIOWO, AKTYWNI ZAWODOWO - projekt systemowy PCPR Głogów, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego