195429 / 2014-09-12 - Administracja rzÄ…dowa centralna / Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego (Warszawa)
Wykonanie i obróbka graficzna fotografii dla projektów realizowanych w ramach Programu Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego i Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego, finansowanych ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego (N MF)
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie i obróbka graficzna fotografii dla projektów realizowanych w ramach Programu Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego i Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego, finansowanych ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego (N MF). Sekcja I Wykonanie zlecenia obejmuje realizację następujących zadań:
1. Wykonanie fotografii na terenie całej Polski dla 21 projektów inwestycyjnych realizowanych w ramach Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego oraz 2 projektów nie inwestycyjnych - lista projektów stanowi załącznik nr 1 i załącznik nr 2 do Opisu Przedmiotu Zamówienia.
a) Z każdej inwestycji wskazanej przez Zamawiającego Wykonawca przekaże Zamawiającemu 40 zdjęć z etapu rozpoczęcia realizacji projektu (w przypadku projektu, gdzie roboty jeszcze się nie rozpoczęły) lub 40 zdjęć w trakcie realizacji projektu (w przypadku projektu, gdzie roboty rozpoczęły się) oraz 50 zdjęć po zakończeniu realizacji projektu. Ponadto, Wykonawca wykona panoramiczne ujęcia dla wszystkich wskazanych przez Zamawiającego obiektów wymienionych w Załączniku nr 1 do Opisu Przedmiotu Zamówienia. Przedmiot projektów: infrastruktura, architektura zabytkowa. Fotografie inwestycji powinny zawierać:
ujęcia inwestycji wskazujące na postęp prac i jedocześnie obrazujące stan inwestycji przed projektem (lub na początku realizacji prac, w przypadku tych projektów, których rzeczowa realizacja już się rozpoczęła) i po.
ujęcia architektonicznej bryły zewnętrznej (o różnych porach dnia, także wieczorem w nocy w korzystnych warunkach pogodowych) oraz wnętrz obiektu;
uchwycenie jak najkorzystniejszego i estetycznego wizerunku przedmiotu fotografii.
b) W odniesieniu do 2 projektów nie inwestycyjnych (załącznik nr 2 do Opisu Przedmiotu Zamówienia) fotografie powinny zawierać:
W odniesieniu do projektu Muzeum Historii Żydów Polskich Wykonawca przekaże 100 zdjęć, w tym 15 zdjęć bryły budynku (o różnych porach dnia, także wieczorem/w nocy w korzystnych warunkach pogodowych) oraz wnętrz obiektu,, 30 zdjęć z uroczystości otwarcia, 15 zdjęć z konferencji pn. Międzykulturowość w Edukacji (Warszawa, marzec 2015 r.), 15 zdjęć z konferencji Międzykulturowość: projekty ochrony żydowskiego dziedzictwa kulturowego w Europie (Warszawa, luty 2016 r.), jak również 25 zdjęć z innych wydarzeń kulturalnych realizowanych w ramach projektu.
W odniesieniu do projektu Narodowego Instytutu Dziedzictwa Wykonawca przekaże 40 zdjęć z min. dwóch wydarzeń kulturalnych realizowanych w ramach projektu
2. Wykonanie fotografii dla 40 wydarzeń w ramach projektów realizowanych w ramach Programu Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego, finansowanego wg. listy projektów stanowiących załącznik nr 3 do Opisu Przedmiotu Zamówienia. Przedmiot fotografii to ludzie i wydarzenia realizowane w ramach dofinansowanych projektów.
Sesje realizowane będą na terenie całej Polski, zgodnie z Harmonogramem wydarzeń przekazywanym kwartalnie przez Zamawiającego.
a) Z każdego wydarzenia wskazanego przez Zamawiającego Wykonawca przekaże Zamawiającemu 50 zdjęć (sesja).
Fotografie z poszczególnych sesji powinny zawierać:
ujęcia wydarzeń (np. spektakli, koncertów, konferencji, warsztatów) zorganizowanych w ramach danego projektu;
uchwycenie jak najkorzystniejszego i estetycznego wizerunku osób i miejsc;
oddanie ekspresji wydarzenia.
Sekcja II. Wykonawca zobowiązuje się do przygotowania dokumentacji fotograficznej w oparciu o następujące założenia:
a) Zdjęcia będą wykorzystywane w ramach prowadzonych działań informacyjno-promocyjnych (tj.: wystawy, materiały drukowane, foldery, broszury, publikacje na stronie internetowej). Ważne jest, aby miały charakter promocyjny - powinny w interesujący i estetyczny, ale zarazem zgodny z rzeczywistością, sposób pokazywać elementy realizacji projektu, a także przedstawiać ciekawą kompozycję. Zdjęcia nie mogą być: za ciemne lub za jasne, źle skadrowane (np.: krzywy kadr), poruszone, nieostre (np.: zbyt mała głębia), posiadać niepotrzebnych elementów w kadrze, prezentować zniekształconych proporcji.
b) Wykonawca przesyła pakiet:
Dla każdego z projektów inwestycyjnych wymienionych w Sekcji nr I. w pkt. 1 a):80 zdjęć na etapie rozpoczęcia realizacji projektu lub 80 zdjęć w trakcie realizacji projektu oraz 100 zdjęć po zakończeniu realizacji projektu.
Dla projektów nie inwestycyjnych wymienionych w Sekcji nr I. w pkt. 1 b):
200 zdjęć w odniesieniu do projektu Muzeum Historii Żydów Polskich
80 zdjęć w odniesieniu do projektu Narodowego Instytutu Dziedzictwa
Dla projektów nie inwestycyjnych wymienionych w Sekcji nr I. w pkt. 2 a):
100 zdjęć z danego wydarzenia realizowanego w ramach projektu.
Zamawiający w ciagu 14 dni od otrzymania zdjęć dokona ich przeglądu i z każdego pakietu wybierze zdjęcia, które spełniają kryteria wynikające z niniejszego OPZ. Sesję uznaje się za zrealizowaną jeśli Zamawiający przyjmie co najmniej połowe. Wykonawca przekazuje te zdjęcia narzecz Zamawiającego wraz z przenisnieniem praw autorskich do ich dalszego wykorzystywania. Zaakceptowanie 50 % zdjęć z danego pakietu oznacza odebranie sesji i zgodę na wypłatę wynagrodzenia określonego dla danego typu sesji, zgodnie z ofertą Wykonawcy.
W przypadku gdy wytypowane przez Zamawiającego zdjęcia nie spełniają wymogów wynikających z niniejszego opisu przedmiotu zamówienia, Zamawiający wyznacza termin na dokonanie poprawek (np. elektroniczna obróbka zdjęcia, wykadrowanie zdjęcia itd.). Jeśli w wyniku poprawek Zamawiający uzna iż zdjęcia spełniają wymogi określone w opz - przyjmuje daną sesję. Jeśli mimo wprowadzonych poprawek zdjecia nie spełniaj warunków wymaganych w zamówieniu Zamawiajacy nie przyjmuje sesji i naklada określone w umowiie kary umowne lub przyjmuje ją z zastrzeżeniami (pomniejszając odpowiednio wynagrodzenie za dana sesję). W przypadku zastrzeżeń dotyczących jakości zdjęć (np. krzywy kadr, brak ostrości, poruszenie) do więcej niż 20% zdjęć w danej sesji, Wykonawca będzie zobowiązany do powtórzenia sesji na swój koszt (dotyczy to projektów inwestycyjnych wymienionych w Sekcji nr I. w pkt. 1 a).
Wykonawca zobowiązuje się do wykorzystania wysokiej jakości profesjonalnego sprzętu niezbędnego do wykonania prac fotograficznych, z matrycą pełnoklatkową, rozdzielczość min. 300 dpi;
Wykonawca przygotuje technicznie zdjęcia poprzez odpowiednią obróbkę w programach graficznych (np. poprawianie koloru tła, rozświetlenie zdjęcia itp.) zgodnie z sugestiami Zamawiającego;
Zdjęcia powinny być przygotowane w rozdzielczości umożliwiającej publikację drukowaną, internetową, jak również wielkoformatową ( m.in. na wystawy zdjęć) w plikach o rozszerzeniu .jpg oraz .tiff.
Z chwilą odbioru fotografii przez Zamawiającego, Wykonawca przenosi bez dodatkowego wynagrodzenia na rzecz Zamawiającego wyłączne, nieograniczone czasowo i terytorialnie majątkowe i zależne prawa autorskie do wykonanych w ramach umowy fotografii.
Wykonawca będzie zobowiązany (gdy wymagają tego obowiązujące przepisy prawa) do uzyskania pisemnej zgody osób widocznych na fotografiach na publikację ich danych i wizerunku, którą przekaże Zamawiającemu wraz z informacjami, kogo dotyczy wyrażona zgoda.
III. Termin oraz obszar realizacji zadań:
Termin realizacji zadania obejmuje okres od dnia podpisania umowy do 31 października 2016 r. Zamówienie będzie realizowanie na terenie całej Polski.
Realizacja i rozliczanie zadania będzie prowadzone w cyklu trzymiesięcznym, zwanym dalej kwartałem rozliczeniowym.
Harmonogram realizacji poszczególnych sesji zależeć będzie od kalendarza wydarzeń harmonogramu realizacji inwestycji. Zamawiający najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem kolejnego kwartału rozliczeniowego ustali Harmonogram, w którym określi liczbę oraz miejsca sesji fotograficznych do wykonania. Wykonawca ustali szczegółowe terminy realizacji poszczególnych sesji w porozumieniu z Zamawiającym i beneficjentem. Zamawiający skieruje do beneficjentów prośbę o umożliwienie wykonania sesji fotograficznych. Ustalenie z beneficjentem kwestii organizacyjnych będzie leżało po stronie Wykonawcy.
Liczba sesji w kwartale rozliczeniowym wynosi co najmniej 5 i nie może przekroczyć 25.
IV. Kwestie dotyczące odbioru zadania i wynagrodzenia Wykonawcy:
Wykonawca w ciągu 3 dni roboczych po zakończeniu kwartału rozliczeniowego dostarczy pakiety fotografii z wykonanych sesji do siedziby Zamawiającego, osobiście lub za pośrednictwem kuriera, na nośniku - płyta CD DVD, USB odpowiadającym standardom i nie zawierającym uszkodzeń, w ilości 3 egzemplarzy. Zdjęcia będą pogrupowane w katalogach opatrzonych nazwą instytucji beneficjenta. Każde zdjęcie będzie odpowiednio opisane (miejsce wykonania zdjęcia, nazwa obiektu wydarzenia, data wykonania) - pozwalając na łatwą identyfikację
Jednostką rozliczeniową dla zadania jest sesja.
Wynagrodzenie Wykonawcy zawarte w ofercie będzie wypłacane sukcesywnie po zakończeniu każdego kwartału rozliczeniowego za faktycznie wykonane sesje, na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego oraz prawidłowo wystawionej faktury. Wysokość kwartalnego wynagrodzenia będzie zależała od liczby wykonanych i odebranych przez Zamawiającego w danym kwartale sesji zdjęciowych. Liczba sesji w kwartale nie może być niższa niż 5 i większa niż 25.
Załącznik nr 1 do Opisu przedmiotu zamówienia: Lista projektów inwestycyjnych w ramach Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego:
Beneficjent: Muzeum Łazienki Królewskie; tytuł projektu: Strefa Muz i Myśli Stanisława Augusta - Remont i konserwacja XVIII-wiecznej Starej Pomarańczarni z Teatrem Stanisławowskim na potrzeby nowej ekspozycji rzeźby i realizacji programu kulturalnego w Muzeum Łazienki Królewskie; miejsce: Warszawa
Beneficjent: Zakład Narodowy im. Ossolińskich; tytuł projektu: Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu - innowacja przestrzeń - edukacja przez kulturę; miejsce: Wrocław
Beneficjent: Muzeum Zamkowe w Malborku; tytuł projektu: Prace konserwatorskie i roboty budowlane w zespole kościoła NMP w Muzeum Zamkowym w Malborku; miejsce: Malbork
Beneficjent: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku; tytuł projektu:Centrum Konserwacji Wraków Statków wraz z Magazynem Studyjnym - Budowa infrastruktury Kultury Centralnego Muzeum w Gdańsku; miejsce: Gdańsk
Beneficjent: Biblioteka Narodowa w Warszawie; tytuł projektu: Konserwacja i Rewitalizacja Pałacu Krasińskich (Pałacu Rzeczypospolitej) w Warszawie - europejskiego dziedzictwa kulturowego XVII w.; miejsce: Warszawa
Beneficjent: Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie; tytuł projektu: Konserwacja i restauracja XIV - wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim - perły architektury gotyckiej w Polsce - II etap; miejsce: Lidzbark Warmiński
Beneficjent: Muzeum Narodowe w Krakowie; tytuł projektu: Budowa Pawilonu Józefa Czapskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie; miejsce: Kraków
Beneficjent: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi; tytuł projektu: Stworzenie nowoczesnej przestrzeni koncertowej i zachowanie historycznego dziedzictwa kulturowego Łodzi poprzez realizację prac konserwatorsko - rewitalizacyjnych w Pałacu Karola Poznańskiego; miejsce: Łódź
Beneficjent: Parafia Ewangelicko-Augsburska pw. Świętej Trójcy w Świdnicy; tytuł projektu: Kościół Pokoju w Świdnicy - obiekt UNESCO. Przywrócenie świetności luterańskiej enklawy poprzez renowację organów wraz z prospektem, rewitalizację cmentarza i przebudowę plebanii w celu zapewnienia wielokierunkowej oferty kulturalnej, edukacyjnej i społecznej; miejsce: Świdnica
Beneficjent: Muzeum - Zamek w Łańcucie; tytuł projektu: Ochrona i udostępnienie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo - konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum - Zamku w Łańcucie (OR- KAII); miejsce: Łańcut
Beneficjent: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie; tytuł projektu: Muzeum Interaktywne w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie (Centrum Edukacji Teatralnej); miejsce: Kraków
Beneficjent: Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach; tytuł projektu: Rewitalizacja zabytkowego obiektu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach; miejsce: Katowice
Beneficjent: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju; tytuł projektu: Renowacja i adaptacja na cele kulturalne zabytkowego budynku suszarni oraz zabezpieczenie przeciwpożarowe kompleksu Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju wraz z konserwacją i digitalizacją zbiorów; miejsce: Duszniki Zdrój
Beneficjent: Zamek Królewski na Wawelu - Państwowe Zbiory Sztuki; tytuł projektu: Pieskowa Skała. Konserwacja architektury zamku i poszerzenie oferty edukacyjno-kulturalnej; miejsce: Sołuszowa
Beneficjent: Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska; tytuł projektu: Wschodniosłowiańskie dziedzictwo kulturowe - konserwacja, renowacja, digitalizacja zabytkowych cerkwi; miejsce: Białowieża, Góra Grabarka, Kobylany, Sławatycze, Lublin, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski
Beneficjent: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie; tytuł projektu:Rewitalizacja - remont i przebudowa budynku magazynu Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wraz z rozbudową części poddasza, budową instalacji wentylacji, rozbudową instalacji wewnętrznych: wod. - kan., c.o. i instalacji elektrycznych; miejsce: Kraków
Beneficjent: Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego w Warszawie; tytuł projektu: Od zrujnowanego kina ku nowoczesnemu teatrowi - przebudowa dawnego kina bajka na siedzibę Teatru Kwadrat w Warszawie; miejsce: Warszawa
Beneficjent: Nowy Teatr; tytuł projektu: Budowa Międzynarodowego Centrum Kultury Nowy Teatr; miejsce: Warszawa
Beneficjent: Gmina Wrocław; tytuł projektu: Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu; miejsce: Wrocław
Beneficjent: Muzeum Warszawy; tytuł projektu: Modernizacja, konserwacja oraz digitalizacja obiektów zabytkowych siedziby głównej Muzeum Historycznego m. st. Warszawy przy Rynku Starego Miasta w Warszawie; miejsce: Warszawa
Beneficjent: Muzeum Śląskie w Katowicach; tytuł projektu: Rewitalizacja zabytkowych budynków Łaźni Głównej i Stolarni wraz z przyległym terenem dawnej kopalni Katowice i budową niezbędnej infrastruktury na potrzeby Muzeum Śląskiego w Katowicach: miejsce: Katowice
Załącznik nr 2do Opisu Przedmiotu Zamówienia: Lista projektów nie inwestycyjnych w ramach Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego:
Beneficjent: Narodowy Instytut Dziedzictwa; tytuł projektu: DOM - Dziedzictwo Obok Mnie. Wartości dziedzictwa kulturowego dla społeczności lokalnych; miejsce: Warszawa
Beneficjent: Muzeum Historii Żydów Polskich; tytuł projektu: Żydowskie dziedzictwo kulturowe; miejsce: Warszawa
Załącznik nr 3 do Opisu Przedmiotu Zamówienia: Lista projektów w ramach programu Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego:
Beneficjent: Fundacja Bente Kahan; tytuł projektu: Jidisz far ale czyli Jidysz dla wszystkich. Promowanie wiedzy o kulturze i języku jidysz w Polsce i w Norwegii.
Beneficjent: Muzeum Narodowe w Gdańsku; tytuł projektu: Ostańce Próśb
Beneficjent: Gdański Teatr Szekspirowski; tytuł projektu: Szeksploracje kultury
Beneficjent: Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena; tytuł projektu: Wielokulturowość nie działa. Artyści przeciw przemocy.
Beneficjent: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego; tytuł projektu: Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur
Beneficjent: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina; tytuł projektu: Pomiędzy tożsamością narodową a wspólnotą kultur: od Chopina i Tellefsena do XXI wieku
Beneficjent: Opera Krakowska w Krakowie ; tytuł projektu: Operowe divertimento na scenach Krakowa i Trondheim
Beneficjent: Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku; tytuł projektu: Morskie dziedzictwo kulturowe Polski i Norwegii. Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk. Projekt zachowania i promocji materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego związanego z lokalnym szkutnictwem.
Beneficjent: Centrum Kultury Wrocław - Zachód; tytuł projektu: Islandia I Polska Przeciw Wykluczeniu z Kultury
Beneficjent: Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny; tytuł projektu: Polsko - norweskie ludowe inspiracje taneczne
Beneficjent: Międzynarodowe Stowarzyszenie Fotoreporterów Sputnik; tytuł projektu: Rezydencja Islandzka
Beneficjent: Fundacja 4.99; tytuł projektu: Eastern Waves: Warszawa-Oslo
Beneficjent: Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków; tytuł projektu: Opracowanie modelowego planu zarządzania dobrami kulturowymi światowego dziedzictwa UNESCO
Beneficjent: Stowarzyszenie Serfenta; tytuł projektu: Plecionkarstwo jako żywa tradycja w kontekście Konwencji UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
Beneficjent: Społeczny Instytut Filmowy; tytuł projektu: Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, Warszawa i Checkpoints program poświęcony prawom człowieka na Bergen International Film Festival
Beneficjent: Zespół Szkół Muzycznych im. Paderweskiego; tytuł projektu: Polsko-Norweski Inkubator Muzyczny
Beneficjent: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi; tytuł projektu: Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej poprzez nawiązanie współpracy Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi z Orkiestrą Kameralną Telemark
Beneficjent: Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie; tytuł projektu: Poznanie przez taniec
Beneficjent: Teatr Groteska w Krakowie; tytuł projektu: Materia Prima. 3. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy. Bieguny kultury
Beneficjent: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku; tytuł projektu: Festiwal Dźwiękowiska oraz warsztaty i wystawy Man|Machine w ramach projektu Art+Science Meeting
Beneficjent: Stowarzyszenie Sztuki Niezależnej i Nie Tylko Off Camera ; tytuł projektu: OBLICZA WSPÓŁCZESNOŚCI
Beneficjent: Gmina Wrocław; tytuł projektu: PUNKT EKLEKTIK SESSION
Beneficjent: Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu; tytuł projektu: BodyCONSTITUTION: Międzykulturowy dialog o treningu aktora - cykl sesji warsztatowych, akademii i seminariów z udziałem studentów szkół teatralnych z Polski i Norwegii.
Beneficjent: Towarzystwo Aktywnej Komunikacji we Wrocławiu; tytuł projektu: Transgresje: międzynarodowa wymiana narracji
Beneficjent: Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu; tytuł projektu: GUSTAV METZGER RETROSPEKTYWA
Beneficjent: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku; tytuł projektu: Nyarv Nowe dziedzictwo
Beneficjent: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w Warszawie; tytuł projektu KINO DZIECI
Beneficjent: Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN w Lublinie; tytuł projektu: Drewniany skarb. Chroniąc dziedzictwo kreujemy przyszłość.
Beneficjent: Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie; tytuł projektu: Polsko-Norweska Inicjatywa Nowoczesnego Konserwatorstwa Archeologicznego Archeologia Jaćwieży
Beneficjent: Fundacja Tone - Muzyka i Nowe Formy Sztuki; tytuł projektu: Luminous Bodies 2014-15
Beneficjent: Toruńska Agenda Kulturalna w Toruniu; tytuł projektu: Świetlny most Toruń-Slemmestad
Beneficjent: Miejska Biblioteka Publiczna w Proszowicach; tytuł projektu: Edukacja kulturowa społeczności małopolskiej poprzez cykl warsztatów artystycznych - PEACEPAINTING w Polsce i w Norwegii
Beneficjent: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu; tytuł projektu: Dokumentacja i monitoring w zarządzaniu obiektami budownictwa drewnianego w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu oraz Muzeum Ryfylke
Beneficjent: Stowarzyszenie Jarocin XXI w Jarocinie; tytuł projektu: Norwesko-Polska Akademia Filmu i Fotografii
Beneficjent: Zamek Królewski na Wawelu - Państwowe Zbiory Sztuki; tytuł projektu: Zachować dziedzictwo Smoczej Jamy
Beneficjent: Bytomskie Centrum, Kultury; tytuł projektu: Sztuka - Poznanie - DziałanieBeneficjent: Fundacja Ośrodka KARTA; tytuł projektu: Świadectwa. Norwegia XX wiek - antologia norweskiej literatury faktu
Beneficjent: Uniwersytet Warszawski; tytuł projektu: Obrazy różnorodności kulturowej i dziedzictwa. Festiwal filmowy w Warszawie
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 195429
Data publikacji: 2014-09-12
Nazwa: Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego
Ulica: ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
Numer domu: 15/17
Miejscowość: Warszawa
Kod pocztowy: 00-071
Województwo / kraj: mazowieckie
Numer telefonu: 022 42 10 100
Numer faxu: 022 82 88 773
Adres strony internetowej: www.mkidn.gov.pl
Regon: 00027406800000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa centralna
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie i obróbka graficzna fotografii dla projektów realizowanych w ramach Programu Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego i Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego, finansowanych ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego (N MF)
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie i obróbka graficzna fotografii dla projektów realizowanych w ramach Programu Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego i Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego, finansowanych ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego (N MF). Sekcja I Wykonanie zlecenia obejmuje realizację następujących zadań:
1. Wykonanie fotografii na terenie całej Polski dla 21 projektów inwestycyjnych realizowanych w ramach Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego oraz 2 projektów nie inwestycyjnych - lista projektów stanowi załącznik nr 1 i załącznik nr 2 do Opisu Przedmiotu Zamówienia.
a) Z każdej inwestycji wskazanej przez Zamawiającego Wykonawca przekaże Zamawiającemu 40 zdjęć z etapu rozpoczęcia realizacji projektu (w przypadku projektu, gdzie roboty jeszcze się nie rozpoczęły) lub 40 zdjęć w trakcie realizacji projektu (w przypadku projektu, gdzie roboty rozpoczęły się) oraz 50 zdjęć po zakończeniu realizacji projektu. Ponadto, Wykonawca wykona panoramiczne ujęcia dla wszystkich wskazanych przez Zamawiającego obiektów wymienionych w Załączniku nr 1 do Opisu Przedmiotu Zamówienia. Przedmiot projektów: infrastruktura, architektura zabytkowa. Fotografie inwestycji powinny zawierać:
ujęcia inwestycji wskazujące na postęp prac i jedocześnie obrazujące stan inwestycji przed projektem (lub na początku realizacji prac, w przypadku tych projektów, których rzeczowa realizacja już się rozpoczęła) i po.
ujęcia architektonicznej bryły zewnętrznej (o różnych porach dnia, także wieczorem w nocy w korzystnych warunkach pogodowych) oraz wnętrz obiektu;
uchwycenie jak najkorzystniejszego i estetycznego wizerunku przedmiotu fotografii.
b) W odniesieniu do 2 projektów nie inwestycyjnych (załącznik nr 2 do Opisu Przedmiotu Zamówienia) fotografie powinny zawierać:
W odniesieniu do projektu Muzeum Historii Żydów Polskich Wykonawca przekaże 100 zdjęć, w tym 15 zdjęć bryły budynku (o różnych porach dnia, także wieczorem/w nocy w korzystnych warunkach pogodowych) oraz wnętrz obiektu,, 30 zdjęć z uroczystości otwarcia, 15 zdjęć z konferencji pn. Międzykulturowość w Edukacji (Warszawa, marzec 2015 r.), 15 zdjęć z konferencji Międzykulturowość: projekty ochrony żydowskiego dziedzictwa kulturowego w Europie (Warszawa, luty 2016 r.), jak również 25 zdjęć z innych wydarzeń kulturalnych realizowanych w ramach projektu.
W odniesieniu do projektu Narodowego Instytutu Dziedzictwa Wykonawca przekaże 40 zdjęć z min. dwóch wydarzeń kulturalnych realizowanych w ramach projektu
2. Wykonanie fotografii dla 40 wydarzeń w ramach projektów realizowanych w ramach Programu Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego, finansowanego wg. listy projektów stanowiących załącznik nr 3 do Opisu Przedmiotu Zamówienia. Przedmiot fotografii to ludzie i wydarzenia realizowane w ramach dofinansowanych projektów.
Sesje realizowane będą na terenie całej Polski, zgodnie z Harmonogramem wydarzeń przekazywanym kwartalnie przez Zamawiającego.
a) Z każdego wydarzenia wskazanego przez Zamawiającego Wykonawca przekaże Zamawiającemu 50 zdjęć (sesja).
Fotografie z poszczególnych sesji powinny zawierać:
ujęcia wydarzeń (np. spektakli, koncertów, konferencji, warsztatów) zorganizowanych w ramach danego projektu;
uchwycenie jak najkorzystniejszego i estetycznego wizerunku osób i miejsc;
oddanie ekspresji wydarzenia.
Sekcja II. Wykonawca zobowiązuje się do przygotowania dokumentacji fotograficznej w oparciu o następujące założenia:
a) Zdjęcia będą wykorzystywane w ramach prowadzonych działań informacyjno-promocyjnych (tj.: wystawy, materiały drukowane, foldery, broszury, publikacje na stronie internetowej). Ważne jest, aby miały charakter promocyjny - powinny w interesujący i estetyczny, ale zarazem zgodny z rzeczywistością, sposób pokazywać elementy realizacji projektu, a także przedstawiać ciekawą kompozycję. Zdjęcia nie mogą być: za ciemne lub za jasne, źle skadrowane (np.: krzywy kadr), poruszone, nieostre (np.: zbyt mała głębia), posiadać niepotrzebnych elementów w kadrze, prezentować zniekształconych proporcji.
b) Wykonawca przesyła pakiet:
Dla każdego z projektów inwestycyjnych wymienionych w Sekcji nr I. w pkt. 1 a):80 zdjęć na etapie rozpoczęcia realizacji projektu lub 80 zdjęć w trakcie realizacji projektu oraz 100 zdjęć po zakończeniu realizacji projektu.
Dla projektów nie inwestycyjnych wymienionych w Sekcji nr I. w pkt. 1 b):
200 zdjęć w odniesieniu do projektu Muzeum Historii Żydów Polskich
80 zdjęć w odniesieniu do projektu Narodowego Instytutu Dziedzictwa
Dla projektów nie inwestycyjnych wymienionych w Sekcji nr I. w pkt. 2 a):
100 zdjęć z danego wydarzenia realizowanego w ramach projektu.
Zamawiający w ciagu 14 dni od otrzymania zdjęć dokona ich przeglądu i z każdego pakietu wybierze zdjęcia, które spełniają kryteria wynikające z niniejszego OPZ. Sesję uznaje się za zrealizowaną jeśli Zamawiający przyjmie co najmniej połowe. Wykonawca przekazuje te zdjęcia narzecz Zamawiającego wraz z przenisnieniem praw autorskich do ich dalszego wykorzystywania. Zaakceptowanie 50 % zdjęć z danego pakietu oznacza odebranie sesji i zgodę na wypłatę wynagrodzenia określonego dla danego typu sesji, zgodnie z ofertą Wykonawcy.
W przypadku gdy wytypowane przez Zamawiającego zdjęcia nie spełniają wymogów wynikających z niniejszego opisu przedmiotu zamówienia, Zamawiający wyznacza termin na dokonanie poprawek (np. elektroniczna obróbka zdjęcia, wykadrowanie zdjęcia itd.). Jeśli w wyniku poprawek Zamawiający uzna iż zdjęcia spełniają wymogi określone w opz - przyjmuje daną sesję. Jeśli mimo wprowadzonych poprawek zdjecia nie spełniaj warunków wymaganych w zamówieniu Zamawiajacy nie przyjmuje sesji i naklada określone w umowiie kary umowne lub przyjmuje ją z zastrzeżeniami (pomniejszając odpowiednio wynagrodzenie za dana sesję). W przypadku zastrzeżeń dotyczących jakości zdjęć (np. krzywy kadr, brak ostrości, poruszenie) do więcej niż 20% zdjęć w danej sesji, Wykonawca będzie zobowiązany do powtórzenia sesji na swój koszt (dotyczy to projektów inwestycyjnych wymienionych w Sekcji nr I. w pkt. 1 a).
Wykonawca zobowiązuje się do wykorzystania wysokiej jakości profesjonalnego sprzętu niezbędnego do wykonania prac fotograficznych, z matrycą pełnoklatkową, rozdzielczość min. 300 dpi;
Wykonawca przygotuje technicznie zdjęcia poprzez odpowiednią obróbkę w programach graficznych (np. poprawianie koloru tła, rozświetlenie zdjęcia itp.) zgodnie z sugestiami Zamawiającego;
Zdjęcia powinny być przygotowane w rozdzielczości umożliwiającej publikację drukowaną, internetową, jak również wielkoformatową ( m.in. na wystawy zdjęć) w plikach o rozszerzeniu .jpg oraz .tiff.
Z chwilą odbioru fotografii przez Zamawiającego, Wykonawca przenosi bez dodatkowego wynagrodzenia na rzecz Zamawiającego wyłączne, nieograniczone czasowo i terytorialnie majątkowe i zależne prawa autorskie do wykonanych w ramach umowy fotografii.
Wykonawca będzie zobowiązany (gdy wymagają tego obowiązujące przepisy prawa) do uzyskania pisemnej zgody osób widocznych na fotografiach na publikację ich danych i wizerunku, którą przekaże Zamawiającemu wraz z informacjami, kogo dotyczy wyrażona zgoda.
III. Termin oraz obszar realizacji zadań:
Termin realizacji zadania obejmuje okres od dnia podpisania umowy do 31 października 2016 r. Zamówienie będzie realizowanie na terenie całej Polski.
Realizacja i rozliczanie zadania będzie prowadzone w cyklu trzymiesięcznym, zwanym dalej kwartałem rozliczeniowym.
Harmonogram realizacji poszczególnych sesji zależeć będzie od kalendarza wydarzeń harmonogramu realizacji inwestycji. Zamawiający najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem kolejnego kwartału rozliczeniowego ustali Harmonogram, w którym określi liczbę oraz miejsca sesji fotograficznych do wykonania. Wykonawca ustali szczegółowe terminy realizacji poszczególnych sesji w porozumieniu z Zamawiającym i beneficjentem. Zamawiający skieruje do beneficjentów prośbę o umożliwienie wykonania sesji fotograficznych. Ustalenie z beneficjentem kwestii organizacyjnych będzie leżało po stronie Wykonawcy.
Liczba sesji w kwartale rozliczeniowym wynosi co najmniej 5 i nie może przekroczyć 25.
IV. Kwestie dotyczące odbioru zadania i wynagrodzenia Wykonawcy:
Wykonawca w ciągu 3 dni roboczych po zakończeniu kwartału rozliczeniowego dostarczy pakiety fotografii z wykonanych sesji do siedziby Zamawiającego, osobiście lub za pośrednictwem kuriera, na nośniku - płyta CD DVD, USB odpowiadającym standardom i nie zawierającym uszkodzeń, w ilości 3 egzemplarzy. Zdjęcia będą pogrupowane w katalogach opatrzonych nazwą instytucji beneficjenta. Każde zdjęcie będzie odpowiednio opisane (miejsce wykonania zdjęcia, nazwa obiektu wydarzenia, data wykonania) - pozwalając na łatwą identyfikację
Jednostką rozliczeniową dla zadania jest sesja.
Wynagrodzenie Wykonawcy zawarte w ofercie będzie wypłacane sukcesywnie po zakończeniu każdego kwartału rozliczeniowego za faktycznie wykonane sesje, na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego oraz prawidłowo wystawionej faktury. Wysokość kwartalnego wynagrodzenia będzie zależała od liczby wykonanych i odebranych przez Zamawiającego w danym kwartale sesji zdjęciowych. Liczba sesji w kwartale nie może być niższa niż 5 i większa niż 25.
Załącznik nr 1 do Opisu przedmiotu zamówienia: Lista projektów inwestycyjnych w ramach Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego:
Beneficjent: Muzeum Łazienki Królewskie; tytuł projektu: Strefa Muz i Myśli Stanisława Augusta - Remont i konserwacja XVIII-wiecznej Starej Pomarańczarni z Teatrem Stanisławowskim na potrzeby nowej ekspozycji rzeźby i realizacji programu kulturalnego w Muzeum Łazienki Królewskie; miejsce: Warszawa
Beneficjent: Zakład Narodowy im. Ossolińskich; tytuł projektu: Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu - innowacja przestrzeń - edukacja przez kulturę; miejsce: Wrocław
Beneficjent: Muzeum Zamkowe w Malborku; tytuł projektu: Prace konserwatorskie i roboty budowlane w zespole kościoła NMP w Muzeum Zamkowym w Malborku; miejsce: Malbork
Beneficjent: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku; tytuł projektu:Centrum Konserwacji Wraków Statków wraz z Magazynem Studyjnym - Budowa infrastruktury Kultury Centralnego Muzeum w Gdańsku; miejsce: Gdańsk
Beneficjent: Biblioteka Narodowa w Warszawie; tytuł projektu: Konserwacja i Rewitalizacja Pałacu Krasińskich (Pałacu Rzeczypospolitej) w Warszawie - europejskiego dziedzictwa kulturowego XVII w.; miejsce: Warszawa
Beneficjent: Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie; tytuł projektu: Konserwacja i restauracja XIV - wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim - perły architektury gotyckiej w Polsce - II etap; miejsce: Lidzbark Warmiński
Beneficjent: Muzeum Narodowe w Krakowie; tytuł projektu: Budowa Pawilonu Józefa Czapskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie; miejsce: Kraków
Beneficjent: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi; tytuł projektu: Stworzenie nowoczesnej przestrzeni koncertowej i zachowanie historycznego dziedzictwa kulturowego Łodzi poprzez realizację prac konserwatorsko - rewitalizacyjnych w Pałacu Karola Poznańskiego; miejsce: Łódź
Beneficjent: Parafia Ewangelicko-Augsburska pw. Świętej Trójcy w Świdnicy; tytuł projektu: Kościół Pokoju w Świdnicy - obiekt UNESCO. Przywrócenie świetności luterańskiej enklawy poprzez renowację organów wraz z prospektem, rewitalizację cmentarza i przebudowę plebanii w celu zapewnienia wielokierunkowej oferty kulturalnej, edukacyjnej i społecznej; miejsce: Świdnica
Beneficjent: Muzeum - Zamek w Łańcucie; tytuł projektu: Ochrona i udostępnienie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo - konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum - Zamku w Łańcucie (OR- KAII); miejsce: Łańcut
Beneficjent: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie; tytuł projektu: Muzeum Interaktywne w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie (Centrum Edukacji Teatralnej); miejsce: Kraków
Beneficjent: Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach; tytuł projektu: Rewitalizacja zabytkowego obiektu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach; miejsce: Katowice
Beneficjent: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju; tytuł projektu: Renowacja i adaptacja na cele kulturalne zabytkowego budynku suszarni oraz zabezpieczenie przeciwpożarowe kompleksu Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju wraz z konserwacją i digitalizacją zbiorów; miejsce: Duszniki Zdrój
Beneficjent: Zamek Królewski na Wawelu - Państwowe Zbiory Sztuki; tytuł projektu: Pieskowa Skała. Konserwacja architektury zamku i poszerzenie oferty edukacyjno-kulturalnej; miejsce: Sołuszowa
Beneficjent: Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska; tytuł projektu: Wschodniosłowiańskie dziedzictwo kulturowe - konserwacja, renowacja, digitalizacja zabytkowych cerkwi; miejsce: Białowieża, Góra Grabarka, Kobylany, Sławatycze, Lublin, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski
Beneficjent: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie; tytuł projektu:Rewitalizacja - remont i przebudowa budynku magazynu Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wraz z rozbudową części poddasza, budową instalacji wentylacji, rozbudową instalacji wewnętrznych: wod. - kan., c.o. i instalacji elektrycznych; miejsce: Kraków
Beneficjent: Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego w Warszawie; tytuł projektu: Od zrujnowanego kina ku nowoczesnemu teatrowi - przebudowa dawnego kina bajka na siedzibę Teatru Kwadrat w Warszawie; miejsce: Warszawa
Beneficjent: Nowy Teatr; tytuł projektu: Budowa Międzynarodowego Centrum Kultury Nowy Teatr; miejsce: Warszawa
Beneficjent: Gmina Wrocław; tytuł projektu: Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu; miejsce: Wrocław
Beneficjent: Muzeum Warszawy; tytuł projektu: Modernizacja, konserwacja oraz digitalizacja obiektów zabytkowych siedziby głównej Muzeum Historycznego m. st. Warszawy przy Rynku Starego Miasta w Warszawie; miejsce: Warszawa
Beneficjent: Muzeum Śląskie w Katowicach; tytuł projektu: Rewitalizacja zabytkowych budynków Łaźni Głównej i Stolarni wraz z przyległym terenem dawnej kopalni Katowice i budową niezbędnej infrastruktury na potrzeby Muzeum Śląskiego w Katowicach: miejsce: Katowice
Załącznik nr 2do Opisu Przedmiotu Zamówienia: Lista projektów nie inwestycyjnych w ramach Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego:
Beneficjent: Narodowy Instytut Dziedzictwa; tytuł projektu: DOM - Dziedzictwo Obok Mnie. Wartości dziedzictwa kulturowego dla społeczności lokalnych; miejsce: Warszawa
Beneficjent: Muzeum Historii Żydów Polskich; tytuł projektu: Żydowskie dziedzictwo kulturowe; miejsce: Warszawa
Załącznik nr 3 do Opisu Przedmiotu Zamówienia: Lista projektów w ramach programu Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego:
Beneficjent: Fundacja Bente Kahan; tytuł projektu: Jidisz far ale czyli Jidysz dla wszystkich. Promowanie wiedzy o kulturze i języku jidysz w Polsce i w Norwegii.
Beneficjent: Muzeum Narodowe w Gdańsku; tytuł projektu: Ostańce Próśb
Beneficjent: Gdański Teatr Szekspirowski; tytuł projektu: Szeksploracje kultury
Beneficjent: Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena; tytuł projektu: Wielokulturowość nie działa. Artyści przeciw przemocy.
Beneficjent: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego; tytuł projektu: Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur
Beneficjent: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina; tytuł projektu: Pomiędzy tożsamością narodową a wspólnotą kultur: od Chopina i Tellefsena do XXI wieku
Beneficjent: Opera Krakowska w Krakowie ; tytuł projektu: Operowe divertimento na scenach Krakowa i Trondheim
Beneficjent: Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku; tytuł projektu: Morskie dziedzictwo kulturowe Polski i Norwegii. Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk. Projekt zachowania i promocji materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego związanego z lokalnym szkutnictwem.
Beneficjent: Centrum Kultury Wrocław - Zachód; tytuł projektu: Islandia I Polska Przeciw Wykluczeniu z Kultury
Beneficjent: Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny; tytuł projektu: Polsko - norweskie ludowe inspiracje taneczne
Beneficjent: Międzynarodowe Stowarzyszenie Fotoreporterów Sputnik; tytuł projektu: Rezydencja Islandzka
Beneficjent: Fundacja 4.99; tytuł projektu: Eastern Waves: Warszawa-Oslo
Beneficjent: Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków; tytuł projektu: Opracowanie modelowego planu zarządzania dobrami kulturowymi światowego dziedzictwa UNESCO
Beneficjent: Stowarzyszenie Serfenta; tytuł projektu: Plecionkarstwo jako żywa tradycja w kontekście Konwencji UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
Beneficjent: Społeczny Instytut Filmowy; tytuł projektu: Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, Warszawa i Checkpoints program poświęcony prawom człowieka na Bergen International Film Festival
Beneficjent: Zespół Szkół Muzycznych im. Paderweskiego; tytuł projektu: Polsko-Norweski Inkubator Muzyczny
Beneficjent: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi; tytuł projektu: Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej poprzez nawiązanie współpracy Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi z Orkiestrą Kameralną Telemark
Beneficjent: Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie; tytuł projektu: Poznanie przez taniec
Beneficjent: Teatr Groteska w Krakowie; tytuł projektu: Materia Prima. 3. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy. Bieguny kultury
Beneficjent: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku; tytuł projektu: Festiwal Dźwiękowiska oraz warsztaty i wystawy Man|Machine w ramach projektu Art+Science Meeting
Beneficjent: Stowarzyszenie Sztuki Niezależnej i Nie Tylko Off Camera ; tytuł projektu: OBLICZA WSPÓŁCZESNOŚCI
Beneficjent: Gmina Wrocław; tytuł projektu: PUNKT EKLEKTIK SESSION
Beneficjent: Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu; tytuł projektu: BodyCONSTITUTION: Międzykulturowy dialog o treningu aktora - cykl sesji warsztatowych, akademii i seminariów z udziałem studentów szkół teatralnych z Polski i Norwegii.
Beneficjent: Towarzystwo Aktywnej Komunikacji we Wrocławiu; tytuł projektu: Transgresje: międzynarodowa wymiana narracji
Beneficjent: Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu; tytuł projektu: GUSTAV METZGER RETROSPEKTYWA
Beneficjent: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku; tytuł projektu: Nyarv Nowe dziedzictwo
Beneficjent: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w Warszawie; tytuł projektu KINO DZIECI
Beneficjent: Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN w Lublinie; tytuł projektu: Drewniany skarb. Chroniąc dziedzictwo kreujemy przyszłość.
Beneficjent: Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie; tytuł projektu: Polsko-Norweska Inicjatywa Nowoczesnego Konserwatorstwa Archeologicznego Archeologia Jaćwieży
Beneficjent: Fundacja Tone - Muzyka i Nowe Formy Sztuki; tytuł projektu: Luminous Bodies 2014-15
Beneficjent: Toruńska Agenda Kulturalna w Toruniu; tytuł projektu: Świetlny most Toruń-Slemmestad
Beneficjent: Miejska Biblioteka Publiczna w Proszowicach; tytuł projektu: Edukacja kulturowa społeczności małopolskiej poprzez cykl warsztatów artystycznych - PEACEPAINTING w Polsce i w Norwegii
Beneficjent: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu; tytuł projektu: Dokumentacja i monitoring w zarządzaniu obiektami budownictwa drewnianego w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu oraz Muzeum Ryfylke
Beneficjent: Stowarzyszenie Jarocin XXI w Jarocinie; tytuł projektu: Norwesko-Polska Akademia Filmu i Fotografii
Beneficjent: Zamek Królewski na Wawelu - Państwowe Zbiory Sztuki; tytuł projektu: Zachować dziedzictwo Smoczej Jamy
Beneficjent: Bytomskie Centrum, Kultury; tytuł projektu: Sztuka - Poznanie - DziałanieBeneficjent: Fundacja Ośrodka KARTA; tytuł projektu: Świadectwa. Norwegia XX wiek - antologia norweskiej literatury faktu
Beneficjent: Uniwersytet Warszawski; tytuł projektu: Obrazy różnorodności kulturowej i dziedzictwa. Festiwal filmowy w Warszawie
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Czas: D
Data zakończenia: 31/10/2016
Zaliczka: Nie
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga zabezpieczenia oferty wadium.
Wykonawca składający ofertę zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 3.500 zł (słownie zł: trzy tysiące pięćset).
Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert.Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: pieniądzu, poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,gwarancjach bankowych,gwarancjach ubezpieczeniowych,poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.Wadium wnoszone z pieniądzu należy wpłacać przelewem na rachunek bankowy:
33 1010 1010 0010 4913 9120 0000 z adnotacją Wadium na wykonanie i obróbkę graficzną fotografii - Nr Sprawy BABPO2014.(decyduje data wpływu na konto Zamawiającego).Wadium wnoszone w innej formie niż w pieniądzu należy składać w oryginale wraz z ofertą. W przypadku wpłat na rachunek bankowy Zamawiającego za dotrzymanie terminu uważa się uznanie na rachunku Zamawiającego. Wykonawca, który nie zabezpieczy ofert akceptowalną formą wadium zostanie wykluczony z postępowania, zgodnie z zapisem art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
UWAGA: W treści wadium składanego w formie innej niż pieniądz muszą być wyszczególnione okoliczności, w jakich zamawiający może je zatrzymać. Okoliczności te muszą zawierać sytuacje określone:w art. 46 ust. 4a Pzp, tj. jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie;w art. 46 ust. 5 Pzp, tj.; jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
Poza tym z powyższego dokumentu powinno wynikać jednoznacznie gwarantowanie wypłaty należności w sposób nieodwołalny, bezwarunkowy i na pierwsze żądanie. Wadium takie powinno obejmować cały okres związania ofertą, poczynając od daty składania ofert. Wadium w innej formie niż pieniądz należy złożyć w oryginale łącznie z ofertą, może być w oddzielnej kopercie.
Zwrot wadium odbywał się będzie na zasadach określonych w art. 46 ustawy Pzp. Wadium wniesione przez jednego ze wspólników konsorcjum uważa się za wniesione prawidłowo. Na etapie składania wniosków zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje tego warunku. Zamawiający dokona weryfikacji warunku na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek wiedzy i doświadczenia za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie należycie wykonał co najmniej trzy usługi o wartości nie mniejszej niż 20 000 zł brutto każda z nich, których przedmiotem było wykonanie fotografii reklamowej lub reklamowo-promocyjnej, z czego co najmniej jedna z nich obejmowała wykonanie zdjęć architektury oraz co najmniej jedna z nich obejmowała wykonanie zdjęć reporterskich (dokumentowania wydarzeń).
Zamawiający dokona weryfikacji spełnienia ww. warunku na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp oraz na podstawie wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Dowodami potwierdzającymi, czy usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie są: - poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; - w przypadku zamówień na dostawy lub usługi - oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej. Jeżeli Wykonawca składa oświadczenie, zobowiązany jest podać przyczyny braku możliwości uzyskania poświadczenia. W przypadku, gdy Zamawiający (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego) jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o którym mowa w niniejszym punkcie. W razie konieczności, szczególnie gdy wykaz lub dowody (o których mowa powyżej) budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo z innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługi były lub miały zostać wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje tego warunku. Zamawiający dokona weryfikacji warunku na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna ww warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje : -co najmniej jedną osobą, która posiada min. 3 letnie doświadczenie w zawodzie fotografa i wykonała co najmniej 2 usługi o wartości nie mniejszej niż 10 000 zł brutto każda z nich, których przedmiotem było wykonanie fotografii architektury oraz - co najmniej jedną osobą, która posiada min. 3 letnie doświadczenie w zawodzie fotografa i wykonała co najmniej 2 usługi o wartości nie mniejszej niż 10 000 zł brutto każda z nich, których przedmiotem było wykonanie fotografii reporterskiej (dokumentowania wydarzeń). Zamawiająca uzna ww. warunek za spełniony również wtedy, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej 1 osobą, która spełnia obydwa ww. wymagania.Zamawiający dokona weryfikacji warunku na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp oraz wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje tego warunku. Zamawiający dokona weryfikacji warunku na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 5: Tak
oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5: Dot. usług wskazanych w Sekcji III pkt III.3.2)
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
W przypadku polegania na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów Wykonawca zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dysponowania niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia; - W przypadku udzielenia pełnomocnictwa - oryginał pełnomocnictwa lub kopia poświadczona przez notariusza. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia (np. konsorcjum, spółka cywilna) należy dołączyć pełnomocnictwo zawierające umocowanie do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; - Wykaz usług punktowanych; - Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy w sprawie zamówienia, są zobowiązani przedstawić Zamawiającemu umowę regulującą ich współpracę (o ile występują). Powyższe dokumenty muszą być opatrzone podpisem osoby (osób) upoważnionych do reprezentowania Wykonawcy. Dokumenty należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Zamawiający na stronie www.mkidn.gov.pl umieścił wzory niektórych z wymaganych dokumentów i oświadczeń.
Kod trybu postepowania: PO
Liczba wykonawców: 5
Warunki wyboru wykonawców:
Zamawiający zaprosi do składania ofert maksymalnie pięciu Wykonawców, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu będzie mniejsza lub równa pięciu, Zamawiający zaprosi do składania ofert wszystkich Wykonawców. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż pięć, wówczas Zamawiający zaprosi do składania ofert Wykonawców, którzy uzyskają największą liczbę punktów i zajmą pozycje od 1 do 5 na liście rankingowej. W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez dwóch lub więcej Wykonawców, wyższą pozycję na liście rankingowej uzyska ten wykonawca, którego łączna wartość wykazanych usług punktowanych jest wyższa.
Zamawiający będzie przyznawał punkty w następujący sposób:
-za wykonanie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu każdej kolejnej wykazanej usługi polegającej na wykonaniu fotografii reklamowej lub promocyjno-reklamowej, rozumianej w szczególności jako wykonanie fotografii architektury lub/i wykonanie fotografii reporterskich (dokumentowania wydarzeń) o wartości nie mniejszej niż 20 000 zł brutto, Zamawiający przyzna po 1 punkcie za każdą wskazaną usługę, spełniającą powyższe kryterium.
Wykazane usługi muszą być zrealizowane bezpośrednio przez Wykonawcę składającego wniosek. Wykonawca do wykazywanych usług zobowiązany jest dołączyć dowód potwierdzający, że usługi te zostały wykonane należycie. Dowodami potwierdzającymi, że usługi zostały wykonane są: - poświadczenie, - w przypadku zamówień na dostawy i usługi - oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej. Jeżeli Wykonawca składa oświadczenie, zobowiązany jest podać przyczyny braku możliwości uzyskania poświadczenia. W przypadku, gdy Zamawiający (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego) jest podmiotem, na rzecz którego, dostawy lub usługi wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o którym mowa w niniejszym punkcie. W razie konieczności, szczególnie gdy wykaz lub dowody (o których mowa powyżej) budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo z innego dokumentu wynika, ze zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego dostawy lub usługi były lub miały zostać wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio zamawiającemu. W przypadku braku potwierdzenia wskazanymi powyżej dokumentami należytego wykonania wykazanej usługi nie będzie ona brana pod uwagę przy ocenie punktowej. Zamawiający przy ocenie punktowej wniosków weźmie pod uwagę wyłącznie usługi realizowane bezpośrednio przez Wykonawcę. Wykonawca - w celu uzyskania dodatkowych punktów - nie może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów na podstawie art. 26 ust. 2 b Ustawy Pzp. Punktowane będą tylko te usługi, które zostaną ujęte w Wykazie wykonanych usług do oceny punktowej. Jeżeli Wykonawca chce, aby usługi własne, z wykazu usług potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, były również punktowane, musi je przenieść także do Wykazu wykonanych usług do oceny punktowej. W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez dwóch lub więcej Wykonawców, wyższą pozycję na liście rankigowej uzyska ten Wykonawca, którego łączna wartość wykazanych usług punktowanych jest najwyższa. Zamawiający nie będzie wzywał Wykonawców w trybie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, do uzupełnienia dokumentów złożonych dodatkowo w celu oceny punktowej wniosku.
Kod kryterium cenowe: A
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa,
Data składania wniosków, ofert: 27/09/2014
Godzina składania wniosków, ofert: 16:00
Miejsce składania:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa, Biuro Podawcze
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Wsparcie udzielone ze środków funduszy MF EOG i N MF pochodzących z Islandii, Liechtensteinu oraz Norwegii.
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających na usługi wykonania fotografii dla projektów realizowanych w ramach Programu Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego i Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 ustawy do 13,5% wartości zamówienia podstawowego.
Kody CPV:
799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Podobne przetargi
125187 / 2012-06-06 - Podmiot prawa publicznego
Metro Warszawskie Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA BUDOWY CENTRALNEGO ODCINKA II LINII METRA
338787 / 2011-12-20 - Inny: państwowa instytucja kultury
Muzeum Narodowe w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Profesjonalne usługi fotograficzne w zakresie wykonywania zdjęć muzealiów, archiwaliów i innych obiektów wskazanych przez Zamawiającego metodą konwencjonalną i w technice cyfrowej
207357 / 2009-11-13 - Podmiot prawa publicznego
Polskie Radio S.A. Dział Obsługi Zamówień Publicznych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Usługi w zakresie udostępniania zdjęć agencyjnych do serwisów internetowych Polskiego Radia S.A. (znak sprawy : DK/WPzp-31/09)
6363 / 2012-01-05 - Inny: państwowa instytucja kultury
Muzeum Narodowe w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Profesjonalne usługi fotograficzne w zakresie wykonywania zdjęć muzealiów, archiwaliów i innych obiektów wskazanych przez Zamawiającego metodą konwencjonalną i w technice cyfrowej
174754 / 2012-05-28 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Zakup licencji do 110 zdjęć o tematyce przyrodniczej w ramach projektu Life +
41102 / 2009-02-25 - Inny: instytucja kultury
Muzeum Pałac w Wilanowie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Wykonanie, wraz z korekcją graficzną, cyfrowych fotografii dokumentacyjnych obiektów muzealnych
61113 / 2013-04-22 - Inny: państwowa instytucja kultury
Muzeum Narodowe w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Profesjonalne usługi fotograficzne w zakresie wykonywania zdjęć muzealiów, archiwaliów i innych obiektów wskazanych przez Zamawiającego metodą konwencjonalną i w technice cyfrowej
364900 / 2010-11-10 - Inny: Narodowa Instytucja Kultury
Muzeum Pałac w Wilanowie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Wykonanie cyfrowych fotografii dokumentacyjnych obiektów muzealnych
191578 / 2013-05-16 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Wykonanie łącznie 210 zdjęć wraz z ich postprodukcją w ramach 21 sesji zdjęciowych na potrzeby działalności informacyjno - promocyjnej trzech projektów JRP
86423 / 2015-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Stołeczne Warszawa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Budowanie profesjonalnej bazy zdjęciowej m.st. Warszawy
51065 / 2016-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Stołeczne Warszawa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Wykonanie zdjęć potrzebnych do działań marketingowych i promocyjnych miasta stołecznego Warszawy
108746 / 2010-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Metro Warszawskie Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
prowadzenie dokumentacji fotograficznej z budowy centralnego odcinka II linii metra w Warszawie
29187 / 2016-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Stołeczne Warszawa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Wykonanie zdjęć potrzebnych do działań marketingowych i promocyjnych miasta stołecznego Warszawy
355186 / 2014-10-24 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Wykonanie i obróbka graficzna fotografii dla projektów realizowanych w ramach Programu Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego i Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego, finansowanych ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego (N MF)
63896 / 2009-03-16 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Usługa wydawnicza polegającą na opracowaniu graficznym, fotograficznym, merytorycznym, redakcyjnym, przygotowaniu w wersji elektronicznej, sporządzeniu składu, druku i dystrybucji 1 000 egz. albumu fotograficznego na temat projektów realizowanych w ramach SPO-WKP, lata 2004-2006
257007 / 2014-12-11 - Inny: państwowa instytucja kultury
Muzeum Narodowe w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Profesjonalne usługi fotograficzne w zakresie wykonywania zdjęć muzealiów, archiwaliów i innych obiektów wskazanych przez Zamawiającego metodą konwencjonalną i w technice cyfrowej
62530 / 2009-03-13 - Inny: instytucja kultury
Muzeum Pałac w Wilanowie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Wykonanie, wraz z korekcją graficzną, cyfrowych fotografii dokumentacyjnych obiektów muzealnych.
382042 / 2012-10-04 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Agencja Rynku Rolnego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Opracowanie koncepcji zdjęć żywności wysokiej jakości
224554 / 2013-06-11 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Wykonanie łącznie 210 zdjęć wraz z ich postprodukcją w ramach 21 sesji zdjęciowych na potrzeby działalności informacyjno - promocyjnej trzech projektów JRP
148511 / 2012-07-09 - Podmiot prawa publicznego
Metro Warszawskie Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
Dokumentacja fotograficzna budowy centralnego odcinka II linii metra
246063 / 2008-10-02 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 799600001 (Usługi fotograficzne i pomocnicze)
opracowanie merytoryczne i edytorskie, wykonanie składu, łamania, korekty i przygotowania do druku oraz druk i dystrybucja 5 numerów biuletynu informacyjnego Innowacyjni