Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

131579 / 2011-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina - Miasto ElblÄ…g (ElblÄ…g)

Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego stadionu zlokalizowanego
przy ul. Wschodniej - bis w Elblągu w ramach zadania pn.Dokumentacja projektowa budowy stadionu

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia:

Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego stadionu zlokalizowanego przy ul. Wschodniej - bis w Elblągu w ramach zadania pn.Dokumentacja projektowa budowy stadionu

Przedmiot główny:
Nazewnictwo wg CPV: Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

Przedmiot zamówienia będzie wykonany w 2 etapach:
a) Etap I :
- pozyskanie aktualnej mapy do celów projektowych na materiale przezroczystym (poświadczonej przez ośrodek dokumentacji) oraz na nośniku informacji (płyta CD) w formie mapy numerycznej;
- opracowanie dwóch wersji założeń ogólnych do programu funkcjonalno-użytkowego stadionu zlokalizowanego na działkach nr 1, 2/2, 2/17 obręb 30 przy ul. Wschodniej - bis w Elblągu, w tym badań geotechnicznych dla terenu objętego inwestycją;
b) Etap II :
- opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego stadionu dla wybranej wersji założeń ogólnych do programu funkcjonalno-użytkowego.

2. Zakres zamówienia.

2.1. Zakres I etapu zamówienia obejmuje opracowanie dwóch wersji założeń ogólnych do programu funkcjonalno-użytkowego budowy stadionu przy ul. Wschodniej - bis w Elblągu, działka nr 1, 2/2, 2/17 obręb 30, w tym badań geotechnicznych dla terenu objętego inwestycją. Powierzchnia działki ogółem: 25,5517 ha. Działka stanowi własność Zamawiającego. Obie wersje założeń należy opracować na mapie do celów projektowych.

2.2. Zakres II etapu zamówienia obejmuje opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla stadionu przy ul. Wschodniej - bis w Elblągu.

3. Podstawowe założenia dotyczące przedmiotu zamówienia:
a) Stadion - typ piłkarski bez bieżni lekkoatletycznej, o pojemności 10 000 ± 12% widzów brutto (pojemność brutto = ilość krzesełek na stadionie dla widzów + ilość osób z obsługi technicznej stadionu, np. osoby pilnujące porządku, sprzedające posiłki, dziennikarze, obsługa TV) zgodny z systemem licencji PZPN dla klubów piłkarskich, odpowiadający kryteriom ekstraklasy, na którym będą mogły być rozgrywane wszystkie spotkania rozgrywek krajowych oraz mecze wszystkich etapów rozgrywek UEFA poza finałami Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA.
Zamawiający wymaga, aby wszystkie trybuny były zadaszone. W konstrukcji zadaszenia należy przewidzieć jego oświetlenie.
Tablice wyników - sztuk 2 o wymiarach zgodnych z wytycznymi należy zlokalizować w narożnikach stadionu.
b) Funkcje pomocnicze i uzupełniające dla obiektu minimum:
- sklep klubowy kibica,
- gastronomia i usługi - bez technologii kuchni, dla potrzeb usług cateringowych,
- odnowa biologiczna, sauna, jacuzzi, kadzie solankowe, siłownia
- funkcje biurowe,
- zaplecze techniczne (w tym: warsztat, magazyny, pomieszczenia dla sprzętu)
c) Płyta boiska:
- wymiar płyty boiska do piłki nożnej wraz z otoczeniem oddzielającym boisko od widowni -
120 m x 80 m,
- nawierzchnia trawiasta, podgrzewana, z nawadnianiem.
d) Przyjęte rozwiązania muszą spełniać kryteria infrastrukturalne PZPN wymagane do spełnienia przez kluby do czasu zatwierdzenia nowego Regulaminu Stadionu UEFA Stadium oraz ogłoszenia jego wejścia w życie przez UEFA oraz spełniać wymagania wynikające z przepisów w zakresie bezpieczeństwa imprez masowych. Kryteria infrastrukturalne PZPN - stanowią ZAŁĄCZNIK NR 4 do SIWZ.
e) Komunikacja i miejsca postojowe.
Opracowanie musi obejmować rozwiązania w zakresie drogi dojazdowej do stadionu od strony ul. Wschodniej - bis poprzez przyjęte w niej skrzyżowanie (droga G1/2) i komunikacji wewnętrznej, w tym drogi przeciwpożarowej i parkingów. Przyjęte rozwiązania w zakresie włączenia w drogę publiczną G1/2 Wschodnią - bis muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami i wytycznymi określonymi przez Zarząd Dróg w Elblągu.
f) Odprowadzenie wód deszczowych - ustalono zgodnie z notatką służbową z dnia 22.03.2011 r.:
- dla projektu budowy drogi G1/2 dł. ok. 1 km Wschodniej - bis wody opadowe zostaną odprowadzone tymczasowo do istniejącej kanalizacji deszczowej średnica 300 na działce nr 2/4 obręb 19, której właścicielem jest UNIWEX - AJ Sp. z o.o. z siedzibą 82-220 Stare Pole, ul. Marynarki Wojennej 21,
- kanalizacja deszczowa odwodnienia drogi G1/2 Wschodnia - bis zostanie zaprojektowana po stronie wschodniej tak, aby umożliwić włączenie kanalizacji deszczowej z terenu Stadionu,
- przekrój projektowanej kanalizacji deszczowej, o której mowa powyżej, uwzględni odprowadzenie wód opadowych z drogi G1/2 i terenu stadionu do potoku Terkawka,
- rozwiązania docelowe na odprowadzenie wody zgodnie z propozycją i wymaganiami EPWiK oraz propozycją przedstawioną dla ŻZMiUW w Elblągu zostaną rozwiązane, zaprojektowane i wykonane w ramach budowy stadionu.
g) Zastosowanie rozwiązań architektonicznych, konstrukcyjnych i technologiczno-materiałowych pozwalających na nieprzekroczenie kosztu inwestycji, planowanego na 36 mln zł brutto.
h) Należy uwzględnić możliwość organizowania innych imprez masowych np. koncertów

4. Dodatkowo program musi zawierać:
a) Część rysunkową w postaci rysunków określających cechy obiektu dotyczące rozwiązań architektonicznych i budowlano-konstrukcyjnych,
b) Część opisową obejmującą opis ogólny przedmiotu zamówienia i opis wymagań Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia,
c) Część informacyjną obejmującą dokumenty, oświadczenia i posiadane informacje niezbędne do zaprojektowania robót budowlanych,
d) Koncepcję zagospodarowania terenu wraz z obsługą komunikacyjną (w tym przebudowy, rozbudowy ulic wraz z parkingami),
e) Wskazanie najefektywniejszych rozwiązań techniczno-ekonomicznych,
f) Przygotowanie wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia, określone w ustawie prawo ochrony środowiska, raport oddziaływania na środowisko,
g) Wstępne warunki techniczne przyłączenia i zapewnienia dostawy mediów niezbędnych do funkcjonowania stadionu,
h) Zbiorcze zestawienie kosztów inwestycji z wydzieleniem kosztów infrastruktury oraz komunikacji (wewnętrznej wraz z parkingami) na całym obszarze objętym opracowaniem.

5. Opracowanie dwóch wersji założeń ogólnych do programu funkcjonalno-użytkowego oraz program funkcjonalno-użytkowy należy wykonać w ilości 5 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej dla każdego opracowania.

6. Opracowanie zawierające planowane koszty prac projektowych oraz planowane koszty robót budowlanych należy wykonać w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej.

7. Zamawiający wymaga przedstawienia materiałów w formie prezentacji multimedialnej:
a) dla opracowania dwóch wersji założeń ogólnych do programu funkcjonalno-użytkowego w terminie do 30 dni od daty udzielenia zamówienia,
b) dla programu funkcjonalno-użytkowego po wykonaniu zamówienia.

8. Zamawiający zaleca konsultacje z zamawiającym, dotyczące istotnych elementów mających wpływ na koszty, konstrukcję, funkcję i architekturę obiektu.

9. Wymagania i warunki wykonania zamówienia:

1) Zamawiający zaleca, aby Wykonawca przeprowadził wizję lokalną w terenie, w celu ustalenia pełnego zakresu prac związanych z realizacją zamówienia.

2) Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zakresem objętym zamówieniem, a także zobowiązuje się do uzyskania wszelkich wymaganych dla tego obiektu lub robót opinii, sprawdzeń i uzgodnień niezbędnych do wykonania programu funkcjonalno-użytkowego.

3) Zamawiający informuje, że Wykonawca może wykonać program funkcjonalno-użytkowy dopiero po uzyskaniu akceptacji wybranej wersji założeń ogólnych do programu funkcjonalno-użytkowego w terminie 7 dni od daty przekazania Zamawiającemu dwóch wersji założeń ogólnych do programu funkcjonalno-użytkowego pod warunkiem, że będą one wolne od wad.

4) Przyjęte rozwiązania odpowiadać będą zasadom wiedzy technicznej, obowiązującym Polskim Normom i przepisom techniczno-budowlanym, a w szczególności muszą być zgodne z przepisami w zakresie bezpieczeństwa imprez masowych oraz kryteriami infrastrukturalnymi PZPN do spełnienia przez kluby do czasu zatwierdzenia nowego Regulaminu stadionu UEFA Stadium oraz ogłoszenia jego wejścia w życie przez UEFA, a także innym przepisom ze szczególnym uwzględnieniem przepisów z zakresu ochrony środowiska.

5) Program funkcjonalno-użytkowy należy sporządzić zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. Nr 202, poz. 2072 z 2004 r. ze zmianami) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowania kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389 z 2004 r.).

6) Program funkcjonalno-użytkowy musi spełniać wymogi wynikające z obowiązujących przepisów, w tym rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 października 2004r. w sprawie sposobu utrwalania przebiegu imprez masowych oraz minimalnych wymagań technicznych dla urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk (Dz.U. nr 243, poz. 2438 ze zm.).

7) Wykonawca zobowiązuje się uwzględnić zasady ustawy Prawo zamówień publicznych,
w szczególności zasadę uczciwej konkurencji. Opisując materiały przewidziane do wykorzystania w trakcie realizacji robót będzie posługiwał się obiektywnymi cechami technicznymi, jakościowymi, a w szczególności nie będzie odwoływał się do producenta, typu, marki, znaku handlowego, patentu itp., chyba, że będzie to niezbędne (wówczas Wykonawca przykładowo poda kilka nazw i określi wymagane parametry).

8) Zamawiający zastrzega sobie możliwość uczestniczenia Wykonawcy w pracach komisji przetargowej zmierzającej do wyłonienia wykonawcy dokumentacji projektowej i robót, w szczególności poprzez odpowiadanie na zapytania Wykonawców dotyczące przetargu.

9) Wykonawca przekaże protokolarnie Zamawiającemu opracowania stanowiące przedmiot odbioru w siedzibie Zamawiającego wraz z pisemnym oświadczeniem, iż przedmiot zamówienia został wykonany zgodnie z umową, zasadami współczesnej wiedzy technicznej, normami
i obowiązującymi przepisami oraz został wydany w stanie kompletnym z punktu widzenia
celu, któremu ma służyć.

10) Potwierdzeniem odbioru dla dwóch wersji założeń ogólnych dla programu funkcjonalno-użytkowego będzie protokół zdawczo odbiorczy z załączonym spisem zawartości poszczególnych opracowań i teczek.

11) Potwierdzeniem odbioru programu funkcjonalno użytkowego jest obustronnie podpisany końcowy protokół zdawczo-odbiorczy z załączonym spisem zawartości poszczególnych opracowań i teczek.

12) Przy odbiorze przedmiotu zamówienia Zamawiający nie jest zobowiązany dokonywać sprawdzenia jakości wydanego opracowania. O zauważonych wadach programu funkcjonalno-użytkowego Zamawiający powinien zawiadomić Wykonawcę w terminie 7 dni od daty ich ujawnienia.

13) Zamawiający, jeśli otrzyma wadliwe opracowanie, ma prawo żądać bezpłatnego usunięcia wad w ciągu 14 dni od daty zawiadomienia Wykonawcy bez względu na wysokość związanych z tym kosztów oraz czas, jaki upłynął od przekazania opracowania Zamawiającemu.

14) W przypadku pytań Wykonawców w trakcie trwania procedury przetargowej na wybór wykonawcy dokumentacji projektowej i robót na podstawie opracowanego programu funkcjonalno-użytkowego Zamawiający zastrzega sobie możliwość żądania usunięcia wad tego programu w terminach krótszych niż 14 dni, które podane zostaną w odrębnych pisemnych zawiadomieniach oraz zobowiązuje do udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące programu funkcjonalno-użytkowego.

15) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zezwolił na rozporządzanie przedmiotem zamówienia
bez ograniczeń i zrzeka się dochodzenia z tego tytułu swoich praw majątkowych.

16) Wykonawca zobowiązuje się do ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę minimum 1 000 000,00 zł i przedstawi na dzień zawarcia umowy jako załącznik polisę ubezpieczeniową, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności obejmujący okres realizacji zamówienia.

17) Uprawnienia Zamawiającego z tytułu rękojmi za wady programu funkcjonalno-użytkowego wygasają w stosunku do Wykonawcy przedmiotu zamówienia wraz z wygaśnięciem odpowiedzialności Wykonawcy robót z tytułu rękojmi za roboty wykonane na podstawie tego opracowania, tj. w okresie 39 miesięcy od zakończenia robót.

18) Zamawiający stawia wymóg zgodności rozwiązań programu funkcjonalno-użytkowego z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego obszaru położonego na wschód od
ul. Wschodniej w Elblągu dostępnym na stronie www.umelblag.pl i programem funkcjonalno-użytkowym opracowanym dla budowy drogi G1/2 Wschodniej - bis stanowiącym ZAŁĄCZNIK NR 5 do SIWZ.

10. Zamawiający nie zastrzega w SIWZ, że część lub całość zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 131579

Data publikacji: 2011-05-06

Nazwa: Gmina - Miasto Elbląg

Ulica: ul. Łączności 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Elbląg

Kod pocztowy: 82-300

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 55 235 35 36, 55 239 31 25

Numer faxu: 55 239 33 34

Adres strony internetowej: www.umelblag.pl

Regon: 17074771500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego stadionu zlokalizowanego
przy ul. Wschodniej - bis w Elblągu w ramach zadania pn.Dokumentacja projektowa budowy stadionu

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia:

Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego stadionu zlokalizowanego przy ul. Wschodniej - bis w Elblągu w ramach zadania pn.Dokumentacja projektowa budowy stadionu

Przedmiot główny:
Nazewnictwo wg CPV: Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

Przedmiot zamówienia będzie wykonany w 2 etapach:
a) Etap I :
- pozyskanie aktualnej mapy do celów projektowych na materiale przezroczystym (poświadczonej przez ośrodek dokumentacji) oraz na nośniku informacji (płyta CD) w formie mapy numerycznej;
- opracowanie dwóch wersji założeń ogólnych do programu funkcjonalno-użytkowego stadionu zlokalizowanego na działkach nr 1, 2/2, 2/17 obręb 30 przy ul. Wschodniej - bis w Elblągu, w tym badań geotechnicznych dla terenu objętego inwestycją;
b) Etap II :
- opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego stadionu dla wybranej wersji założeń ogólnych do programu funkcjonalno-użytkowego.

2. Zakres zamówienia.

2.1. Zakres I etapu zamówienia obejmuje opracowanie dwóch wersji założeń ogólnych do programu funkcjonalno-użytkowego budowy stadionu przy ul. Wschodniej - bis w Elblągu, działka nr 1, 2/2, 2/17 obręb 30, w tym badań geotechnicznych dla terenu objętego inwestycją. Powierzchnia działki ogółem: 25,5517 ha. Działka stanowi własność Zamawiającego. Obie wersje założeń należy opracować na mapie do celów projektowych.

2.2. Zakres II etapu zamówienia obejmuje opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla stadionu przy ul. Wschodniej - bis w Elblągu.

3. Podstawowe założenia dotyczące przedmiotu zamówienia:
a) Stadion - typ piłkarski bez bieżni lekkoatletycznej, o pojemności 10 000 ± 12% widzów brutto (pojemność brutto = ilość krzesełek na stadionie dla widzów + ilość osób z obsługi technicznej stadionu, np. osoby pilnujące porządku, sprzedające posiłki, dziennikarze, obsługa TV) zgodny z systemem licencji PZPN dla klubów piłkarskich, odpowiadający kryteriom ekstraklasy, na którym będą mogły być rozgrywane wszystkie spotkania rozgrywek krajowych oraz mecze wszystkich etapów rozgrywek UEFA poza finałami Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA.
Zamawiający wymaga, aby wszystkie trybuny były zadaszone. W konstrukcji zadaszenia należy przewidzieć jego oświetlenie.
Tablice wyników - sztuk 2 o wymiarach zgodnych z wytycznymi należy zlokalizować w narożnikach stadionu.
b) Funkcje pomocnicze i uzupełniające dla obiektu minimum:
- sklep klubowy kibica,
- gastronomia i usługi - bez technologii kuchni, dla potrzeb usług cateringowych,
- odnowa biologiczna, sauna, jacuzzi, kadzie solankowe, siłownia
- funkcje biurowe,
- zaplecze techniczne (w tym: warsztat, magazyny, pomieszczenia dla sprzętu)
c) Płyta boiska:
- wymiar płyty boiska do piłki nożnej wraz z otoczeniem oddzielającym boisko od widowni -
120 m x 80 m,
- nawierzchnia trawiasta, podgrzewana, z nawadnianiem.
d) Przyjęte rozwiązania muszą spełniać kryteria infrastrukturalne PZPN wymagane do spełnienia przez kluby do czasu zatwierdzenia nowego Regulaminu Stadionu UEFA Stadium oraz ogłoszenia jego wejścia w życie przez UEFA oraz spełniać wymagania wynikające z przepisów w zakresie bezpieczeństwa imprez masowych. Kryteria infrastrukturalne PZPN - stanowią ZAŁĄCZNIK NR 4 do SIWZ.
e) Komunikacja i miejsca postojowe.
Opracowanie musi obejmować rozwiązania w zakresie drogi dojazdowej do stadionu od strony ul. Wschodniej - bis poprzez przyjęte w niej skrzyżowanie (droga G1/2) i komunikacji wewnętrznej, w tym drogi przeciwpożarowej i parkingów. Przyjęte rozwiązania w zakresie włączenia w drogę publiczną G1/2 Wschodnią - bis muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami i wytycznymi określonymi przez Zarząd Dróg w Elblągu.
f) Odprowadzenie wód deszczowych - ustalono zgodnie z notatką służbową z dnia 22.03.2011 r.:
- dla projektu budowy drogi G1/2 dł. ok. 1 km Wschodniej - bis wody opadowe zostaną odprowadzone tymczasowo do istniejącej kanalizacji deszczowej średnica 300 na działce nr 2/4 obręb 19, której właścicielem jest UNIWEX - AJ Sp. z o.o. z siedzibą 82-220 Stare Pole, ul. Marynarki Wojennej 21,
- kanalizacja deszczowa odwodnienia drogi G1/2 Wschodnia - bis zostanie zaprojektowana po stronie wschodniej tak, aby umożliwić włączenie kanalizacji deszczowej z terenu Stadionu,
- przekrój projektowanej kanalizacji deszczowej, o której mowa powyżej, uwzględni odprowadzenie wód opadowych z drogi G1/2 i terenu stadionu do potoku Terkawka,
- rozwiązania docelowe na odprowadzenie wody zgodnie z propozycją i wymaganiami EPWiK oraz propozycją przedstawioną dla ŻZMiUW w Elblągu zostaną rozwiązane, zaprojektowane i wykonane w ramach budowy stadionu.
g) Zastosowanie rozwiązań architektonicznych, konstrukcyjnych i technologiczno-materiałowych pozwalających na nieprzekroczenie kosztu inwestycji, planowanego na 36 mln zł brutto.
h) Należy uwzględnić możliwość organizowania innych imprez masowych np. koncertów

4. Dodatkowo program musi zawierać:
a) Część rysunkową w postaci rysunków określających cechy obiektu dotyczące rozwiązań architektonicznych i budowlano-konstrukcyjnych,
b) Część opisową obejmującą opis ogólny przedmiotu zamówienia i opis wymagań Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia,
c) Część informacyjną obejmującą dokumenty, oświadczenia i posiadane informacje niezbędne do zaprojektowania robót budowlanych,
d) Koncepcję zagospodarowania terenu wraz z obsługą komunikacyjną (w tym przebudowy, rozbudowy ulic wraz z parkingami),
e) Wskazanie najefektywniejszych rozwiązań techniczno-ekonomicznych,
f) Przygotowanie wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia, określone w ustawie prawo ochrony środowiska, raport oddziaływania na środowisko,
g) Wstępne warunki techniczne przyłączenia i zapewnienia dostawy mediów niezbędnych do funkcjonowania stadionu,
h) Zbiorcze zestawienie kosztów inwestycji z wydzieleniem kosztów infrastruktury oraz komunikacji (wewnętrznej wraz z parkingami) na całym obszarze objętym opracowaniem.

5. Opracowanie dwóch wersji założeń ogólnych do programu funkcjonalno-użytkowego oraz program funkcjonalno-użytkowy należy wykonać w ilości 5 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej dla każdego opracowania.

6. Opracowanie zawierające planowane koszty prac projektowych oraz planowane koszty robót budowlanych należy wykonać w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej.

7. Zamawiający wymaga przedstawienia materiałów w formie prezentacji multimedialnej:
a) dla opracowania dwóch wersji założeń ogólnych do programu funkcjonalno-użytkowego w terminie do 30 dni od daty udzielenia zamówienia,
b) dla programu funkcjonalno-użytkowego po wykonaniu zamówienia.

8. Zamawiający zaleca konsultacje z zamawiającym, dotyczące istotnych elementów mających wpływ na koszty, konstrukcję, funkcję i architekturę obiektu.

9. Wymagania i warunki wykonania zamówienia:

1) Zamawiający zaleca, aby Wykonawca przeprowadził wizję lokalną w terenie, w celu ustalenia pełnego zakresu prac związanych z realizacją zamówienia.

2) Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zakresem objętym zamówieniem, a także zobowiązuje się do uzyskania wszelkich wymaganych dla tego obiektu lub robót opinii, sprawdzeń i uzgodnień niezbędnych do wykonania programu funkcjonalno-użytkowego.

3) Zamawiający informuje, że Wykonawca może wykonać program funkcjonalno-użytkowy dopiero po uzyskaniu akceptacji wybranej wersji założeń ogólnych do programu funkcjonalno-użytkowego w terminie 7 dni od daty przekazania Zamawiającemu dwóch wersji założeń ogólnych do programu funkcjonalno-użytkowego pod warunkiem, że będą one wolne od wad.

4) Przyjęte rozwiązania odpowiadać będą zasadom wiedzy technicznej, obowiązującym Polskim Normom i przepisom techniczno-budowlanym, a w szczególności muszą być zgodne z przepisami w zakresie bezpieczeństwa imprez masowych oraz kryteriami infrastrukturalnymi PZPN do spełnienia przez kluby do czasu zatwierdzenia nowego Regulaminu stadionu UEFA Stadium oraz ogłoszenia jego wejścia w życie przez UEFA, a także innym przepisom ze szczególnym uwzględnieniem przepisów z zakresu ochrony środowiska.

5) Program funkcjonalno-użytkowy należy sporządzić zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. Nr 202, poz. 2072 z 2004 r. ze zmianami) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowania kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389 z 2004 r.).

6) Program funkcjonalno-użytkowy musi spełniać wymogi wynikające z obowiązujących przepisów, w tym rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 października 2004r. w sprawie sposobu utrwalania przebiegu imprez masowych oraz minimalnych wymagań technicznych dla urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk (Dz.U. nr 243, poz. 2438 ze zm.).

7) Wykonawca zobowiązuje się uwzględnić zasady ustawy Prawo zamówień publicznych,
w szczególności zasadę uczciwej konkurencji. Opisując materiały przewidziane do wykorzystania w trakcie realizacji robót będzie posługiwał się obiektywnymi cechami technicznymi, jakościowymi, a w szczególności nie będzie odwoływał się do producenta, typu, marki, znaku handlowego, patentu itp., chyba, że będzie to niezbędne (wówczas Wykonawca przykładowo poda kilka nazw i określi wymagane parametry).

8) Zamawiający zastrzega sobie możliwość uczestniczenia Wykonawcy w pracach komisji przetargowej zmierzającej do wyłonienia wykonawcy dokumentacji projektowej i robót, w szczególności poprzez odpowiadanie na zapytania Wykonawców dotyczące przetargu.

9) Wykonawca przekaże protokolarnie Zamawiającemu opracowania stanowiące przedmiot odbioru w siedzibie Zamawiającego wraz z pisemnym oświadczeniem, iż przedmiot zamówienia został wykonany zgodnie z umową, zasadami współczesnej wiedzy technicznej, normami
i obowiązującymi przepisami oraz został wydany w stanie kompletnym z punktu widzenia
celu, któremu ma służyć.

10) Potwierdzeniem odbioru dla dwóch wersji założeń ogólnych dla programu funkcjonalno-użytkowego będzie protokół zdawczo odbiorczy z załączonym spisem zawartości poszczególnych opracowań i teczek.

11) Potwierdzeniem odbioru programu funkcjonalno użytkowego jest obustronnie podpisany końcowy protokół zdawczo-odbiorczy z załączonym spisem zawartości poszczególnych opracowań i teczek.

12) Przy odbiorze przedmiotu zamówienia Zamawiający nie jest zobowiązany dokonywać sprawdzenia jakości wydanego opracowania. O zauważonych wadach programu funkcjonalno-użytkowego Zamawiający powinien zawiadomić Wykonawcę w terminie 7 dni od daty ich ujawnienia.

13) Zamawiający, jeśli otrzyma wadliwe opracowanie, ma prawo żądać bezpłatnego usunięcia wad w ciągu 14 dni od daty zawiadomienia Wykonawcy bez względu na wysokość związanych z tym kosztów oraz czas, jaki upłynął od przekazania opracowania Zamawiającemu.

14) W przypadku pytań Wykonawców w trakcie trwania procedury przetargowej na wybór wykonawcy dokumentacji projektowej i robót na podstawie opracowanego programu funkcjonalno-użytkowego Zamawiający zastrzega sobie możliwość żądania usunięcia wad tego programu w terminach krótszych niż 14 dni, które podane zostaną w odrębnych pisemnych zawiadomieniach oraz zobowiązuje do udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące programu funkcjonalno-użytkowego.

15) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zezwolił na rozporządzanie przedmiotem zamówienia
bez ograniczeń i zrzeka się dochodzenia z tego tytułu swoich praw majątkowych.

16) Wykonawca zobowiązuje się do ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę minimum 1 000 000,00 zł i przedstawi na dzień zawarcia umowy jako załącznik polisę ubezpieczeniową, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności obejmujący okres realizacji zamówienia.

17) Uprawnienia Zamawiającego z tytułu rękojmi za wady programu funkcjonalno-użytkowego wygasają w stosunku do Wykonawcy przedmiotu zamówienia wraz z wygaśnięciem odpowiedzialności Wykonawcy robót z tytułu rękojmi za roboty wykonane na podstawie tego opracowania, tj. w okresie 39 miesięcy od zakończenia robót.

18) Zamawiający stawia wymóg zgodności rozwiązań programu funkcjonalno-użytkowego z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego obszaru położonego na wschód od
ul. Wschodniej w Elblągu dostępnym na stronie www.umelblag.pl i programem funkcjonalno-użytkowym opracowanym dla budowy drogi G1/2 Wschodniej - bis stanowiącym ZAŁĄCZNIK NR 5 do SIWZ.

10. Zamawiający nie zastrzega w SIWZ, że część lub całość zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 18/10/2011

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający żąda od Wykonawcy wniesienia wadium w wysokości:
5 500,00 złotych (słownie: pięć tysięcy pięćset złotych)
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.

Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach, zgodnie z art. 45 ustawy Prawo zamówień publicznych tj.:
- w pieniądzu,
- w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- w gwarancjach bankowych,
- w gwarancjach ubezpieczeniowych,
- w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy
z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
(Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).

Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy

NR 95116022020000000061913418 w Banku Millennium S.A. O / Elbląg

Wadium wnoszone w innej formie niż w pieniądzu (oryginał dokumentu) należy zdeponować w sekretariacie Wydziału Finansowo - Budżetowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

2. Wykonawca, który nie wniesie wadium na okres związania ofertą zostanie przez Zamawiającego wykluczony z postępowania.
3. Wadium będzie zwracane na warunkach określonych w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.
4. Zamawiający zatrzyma wadium na warunkach określonych w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Potwierdzenia spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia wymienionego w pkt VI. ppkt 1.1. SIWZ.

Wiedza i doświadczenie:
Warunkiem udziału w postępowaniu jest wykonanie w sposób należyty w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 3 usług projektowych, w tym:

- co najmniej 1 usługi projektowej polegającej na opracowaniu programu funkcjonalno-użytkowego lub koncepcji, lub projektu budowlanego dotyczącego obiektu przeznaczonego do organizacji imprez masowych (wraz z zagospodarowaniem terenu) o pojemności minimum 2000 miejsc,
- co najmniej 1 usługi projektowej polegającej na opracowaniu programu funkcjonalno-użytkowego lub koncepcji, lub projektu budowlanego o wartości minimum 200 000,00 zł bez VAT,
- co najmniej 1 usługi projektowej polegającej na opracowaniu programu funkcjonalno-użytkowego lub koncepcji, lub projektu budowlanego dotyczącego obiektu kubaturowego o powierzchni całkowitej
20 000 m²

Poszczególne opracowania nie muszą stanowić jednego opracowania projektowego.

Przy ocenie spełniania tego warunku udziału przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) wielkości stanowiące o spełnianiu warunku będą zsumowane z dokumentów składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Sumowaniu nie podlega ilość miejsc, wartość usługi projektowej i powierzchnia całkowita obiektu kubaturowego.

Wartości podane w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego dla wartości usług należy przeliczyć wg średniego kursu NBP na dzień dokonania odbioru usługi, podając datę i kurs.

Potwierdzenia spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia wymienionego w pkt VI. ppkt 1.1. SIWZ oraz dokumentów wymienionych w pkt VI. ppkt 1.2. SIWZ.

Potencjał techniczny:
Potwierdzenia spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia wymienionego w pkt VI. ppkt 1.1. SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunkiem udziału w postępowaniu jest dysponowanie wykwalifikowaną kadrą (projektantami) posiadającymi uprawnienia budowlane uprawniające do projektowania bez ograniczeń od co najmniej 5 lat w specjalnościach:
- architektonicznej,
- konstrukcyjnej,
- sanitarnej w zakresie sieci i instalacji
- elektrycznej
- drogowej
- teletechnicznej

Zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane, samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, m.in. projektowanie, mogą wykonywać wyłącznie osoby posiadające wymagane uprawnienia budowlane, będące członkami właściwych izb samorządu zawodowego (tekst jednolity: Dz.U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.).

Wydanie decyzji w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych w budownictwie nabytych w państwach członkowskich UE oraz wpis do stosownej izby odbywa się po przeprowadzeniu właściwego postępowania weryfikacyjnego przez odpowiedni organ samorządu zawodowego w Polsce na zasadach określonych w ustawie z dnia 18.03.2008 o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. 2008, nr 63, poz. 394).

Potwierdzenia spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia wymienionego w pkt VI. ppkt 1.1. SIWZ oraz dokumentów wymienionych w pkt VI. ppkt 1.3. i 1.4. SIWZ

Sytuacja ekonomiczna:
Warunkiem udziału w postępowaniu jest osiągnięcie średniego przychodu netto ze sprzedaży za okres ostatnich 3 lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - za ten okres (na podstawie Rachunku zysków i strat poz. przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów, materiałów lub przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, a w przypadku Wykonawcy niezobowiązanego do sporządzania sprawozdania finansowego, innych dokumentów określających przychody) w kwocie minimum 800 000,00 zł bez VAT.

Przy ocenie spełniania tego warunku udziału przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) wielkości stanowiące o spełnianiu warunku będą zsumowane z dokumentów składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

Wartości potwierdzające spełnianie warunku podane w dokumentach w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego należy przeliczyć wg średniego kursu NBP na dzień zakończenia roku obrotowego, podając datę i kurs.

Potwierdzenia spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia wymienionego w pkt VI. ppkt 1.1. SIWZ oraz dokumentów wymienionych w pkt VI. ppkt 1.5. SIWZ.

Sprawozdanie finansowe w całości: Nie

Za ile lat obrotowych sprawozdanie finansowe: 3

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 8: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Oświadczenie w zakresie art. 25 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Uwaga:
Treść wymaganego Oświadczenia w zakresie art. 25 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przekazuje na ZAŁĄCZNIKU NR 2a do SIWZ.
Oświadczenie należy składać w oryginale.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wymagane oświadczenie może być złożone przez pełnomocnika w imieniu wszystkich Wykonawców lub przez wszystkich Wykonawców na jednym dokumencie lub przez każdego Wykonawcę odrębnie.

inne_dokumenty:
Dokumenty stanowiące dowód, że Wykonawca będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności pisemne zobowiązanie podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia - w przypadku Wykonawcy polegającego na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1) Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do oferty, na podstawie której Zamawiający dokona wyboru Wykonawcy.
2) Zamawiający przewiduje możliwość zmiany terminu wykonania umowy w przypadku, gdy termin akceptacji wybranej wersji założeń ogólnych do programu funkcjonalno-użytkowego przez Zamawiającego będzie dłuższy niż 7 dni kalendarzowych od dnia przekazania dwóch wersji założeń ogólnych do programu funkcjonalno-użytkowego Zamawiającemu pod warunkiem, że wybrana wersja założeń ogólnych programu funkcjonalno-użytkowego będzie wolna od wad.
3) Zamawiający określa następujące warunki, w jakich przewiduje możliwość dokonania zmian zawartej umowy:
a) konieczność przedłużenia terminu umownego:
- z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, tj. z powodu nadzwyczajnych zdarzeń gospodarczych lub okoliczności, których Zamawiający nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy,
b) ograniczenie zakresu zamówienia, wynikające z braku środków finansowych Zamawiającego,
c) ustawowa zmiana stawki VAT w sytuacji łącznego spełnienia dwóch przesłanek:
- gdy istnieje obiektywna konieczność wprowadzenia zmian, np. gdy spełnienie świadczenia byłoby połączone z nadmiernymi trudnościami albo groziłoby jednej ze stron rażącą startą w rozumieniu art. 357 ze znaczkiem 1 Kodeksu cywilnego,
- zmiana wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w momencie zawarcia umowy

Warunkiem dokonania zmian postanowień umowy jest zgoda obu stron wyrażona na piśmie pod rygorem nieważności takiej zmiany w formie aneksu do umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.umelblag.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Elblągu
Wydział Zamówień Publicznych pokój 125
82-300 Elbląg ul. Łączności 1

Data składania wniosków, ofert: 16/05/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
Miejsce: Urząd Miejski w Elblągu
Wydział Zamówień Publicznych pokój 125
82-300 Elbląg ul. Łączności 1

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
1. Dotyczy Sekcji II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA
data rozpoczęcia: data udzielenia zamówienia
data zakończenia: 18.10.2011 r.
w tym: Etap I - 30 dni od daty udzielenia zamówienia, w tym przygotowanie wniosku
o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach do 15.06.2011 r.
Etap II - 10.08.2011 r.
Zbiorcze zestawienie kosztów - zakres określony w pkt III.4.h) SIWZ do 18.10.2011 r.

2. Uwaga do oświadczenia wymienionego w pkt VI. ppkt 1.1. SIWZ:
Treść wymaganego Oświadczenia w zakresie art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przekazuje na ZAŁĄCZNIKU NR 2a do SIWZ.
Oświadczenie należy składać w oryginale.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wymagane oświadczenie może być złożone przez pełnomocnika w imieniu wszystkich Wykonawców lub przez wszystkich Wykonawców na jednym dokumencie lub przez każdego Wykonawcę odrębnie (jeżeli każdy z Wykonawców spełnia warunki udziału samodzielnie).

3. Uwaga do dokumentu wymienionego w pkt VI. ppkt 1.2. SIWZ:
a) Przedmiot wykazanej usługi należy podać z taką szczegółowością, która umożliwi Zamawiającemu sprawdzenie spełniania warunku określonego w sekcji III.3.2) ogłoszenia, tj. w przedmiocie wykazanych usług należy podać:
- czy usługa polegała na opracowaniu programu funkcjonalno-użytkowego lub koncepcji, lub projektu budowlanego dotyczącego obiektu przeznaczonego do organizacji imprez masowych z podaniem ilości miejsc,
- czy usługa polegała na opracowaniu programu funkcjonalno-użytkowego lub koncepcji, lub projektu budowlanego z podaniem wartości usługi bez VAT,
- czy usługa polegała na opracowaniu programu funkcjonalno-użytkowego lub koncepcji, lub projektu budowlanego dotyczącego obiektu kubaturowego z podaniem powierzchni całkowitej tego obiektu,
b) Dla usług wymienionych w wykazie należy załączyć dokumenty potwierdzające, że te usługi zostały wykonane należycie.
c) Wartości podane w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego dla wartości usług należy przeliczyć wg średniego kursu NBP na dzień dokonania odbioru usługi, podając datę i kurs.
d) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty składa ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie warunku określonego w sekcji III.3.2) ogłoszenia.
e) Wykonawca, który polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

4. Uwaga do dokumentu wymienionego w pkt VI. ppkt 1.3. SIWZ:
a) Dla osób wskazanych w wykazie należy podać liczbę lat posiadania uprawnień budowlanych uprawniających do projektowania oraz rodzaj specjalności.
b) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wyżej wymieniony dokument Wykonawcy składają wspólnie.
c) Wykonawca, który polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

5. Uwaga do dokumentu wymienionego w pkt VI. ppkt 1.4. SIWZ:
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie Wykonawcy składają wspólnie.

6. Uwaga do dokumentu wymienionego w pkt VI. ppkt 1.5. SIWZ:
a) Wykonawcy niezobowiązani do sporządzania sprawozdania finansowego składają inne dokumenty określające przychody - za okres ostatnich trzech lat obrotowych.
b) Wykonawcy zobowiązani do sporządzania sprawozdania finansowego składają część sprawozdania finansowego, tj. rachunek zysków i strat, a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również z opinią o tej części sprawozdania finansowego.
c) Wyżej wymienione dokumenty Wykonawcy składają za okres ostatnich 3 lat obrotowych, za które Wykonawcy mają sporządzone sprawozdanie finansowe i które byli zobligowani wykonać.
d) Wartości potwierdzające spełnianie warunku podane w dokumentach w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego należy przeliczyć wg średniego kursu NBP na dzień zakończenia roku obrotowego, podając datę i kurs.
e) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty składa ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie warunku określonego w sekcji III.3.5) ogłoszenia.
f) Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.

7. Uwaga do oświadczenia wymienionego w pkt VI.A. ppkt 1. SIWZ:
a) Treść wymaganego Oświadczenia Zamawiający przekazuje na ZAŁĄCZNIKU NR 2b do SIWZ.
b) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

8. Uwaga do dokumentu wymienionego w pkt VI.A. ppkt 2. SIWZ:
a) Treść wymaganego Oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych składanego przez osoby fizyczne Zamawiający przekazuje na ZAŁĄCZNIKU NR 2c do SIWZ.
b) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokument wymieniony w pkt VI.A. ppkt 2. SIWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

9. Dotyczy Sekcji III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych:
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w Sekcji III.4.3.1), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
Dokumenty zawierajace oświadczenia, że:
- nie otwarto likwidacji Wykonawcy ani nie ogłoszono upadłości,
- nie orzeczono wobec Wykonawcy zakazu ubiegania się o zamówienie,
powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
Dokument zawierający oświadczenie, że:
- Wykonawca nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

10. Opłata za SIWZ obejmuje koszty jej druku oraz przekazania.

11. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń wymienionych w pkt VI.1. SIWZ, metodą spełnia / nie spełnia.
UWAGA:
Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Podobne przetargi

212631 / 2010-08-06 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla Laboratorium Drogowego Wydziału Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, działka nr 55-15/16

175482 / 2010-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Lidzbark Warmiński - Lidzbark Warmiński (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie ekspertyzy - koncepcji programowo-przestrzennej zabytkowego obiektu Oranżerii Krasickiego przy ul. Krasickiego 2

121052 / 2009-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łukta - Łukta (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na 2 zadania: Zadanie nr 1 - Budowa Domu Kultury w Łukcie Zadanie nr 2 - Budowa Urzędu Gminy w Łukcie

105133 / 2012-05-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina - Miasto Elbląg - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dodatkowych prac projektowych do umowy Nr 38/ZP-WZP-93/2011 zawartej w dniu 06.12.2011 r. na Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy z nadbudową budynku bursy szkolnej, zlokalizowanego przy ul. Obrońców Pokoju 40 w Elblągu, na budynek mieszkalny wielorodzinny.

295432 / 2009-08-27 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji projektowo - wykonawczej (CPV 71221000-3 - usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych) dostosowania budynku biurowego typu Sępólno, położonego na działce nr 1032 w miejscowości Elbląg, przy ulicy Junaków 5 do zaleceń Ekspertyzy Technicznej w sprawie warunków bezpieczeństwa pożarowego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz po realizacji remontu uzyskanie pozwolenia na zmianę sposobu użytkowania obiektu

20206 / 2009-02-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina - Miasto Elbląg - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej odtworzenia i przeniesienia obiektów i urządzeń infrastruktury wojskowej kolidujących z budową odcinka projektowanej ulicy klasy KDZ 1/2, odcinek C od ul. Mazurskiej do granicy objętej MPZP Elbląg, na obszarze Modrzewiny Południe

83988 / 2014-03-12 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji inwentaryzacyjnej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, kosztorysów inwestorskich wraz z przedmiarami robót na remonty lokali i budynków mieszkalnych położonych na terenie gminy Ostróda, Dąbrówno, Lubawa, Iława, Susz i Kisielice, woj. warmińsko-mazurskie

26950 / 2014-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ełk - Ełk (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania: Przebudowa Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy w Ełku przy ul. Armii Krajowej 4.

70904 / 2015-03-30 - Inny: ZwiÄ…zek Gmin

Związek Gmin BARCJA - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji projektowej na odbudowę krużganków na Zamku w Kętrzynie w ramach projektu pn. Strategiczne planowanie szansą rozwoju kętrzyńskiego obszaru funkcjonalnego

61855 / 2016-05-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Świątki - Świątki (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wykonanie robót na jej podstawie, obejmujących przebudowę istniejącego zaplecza kuchennego w piwnicy, na parterze istniejącego budynku przedszkola samorządowego oraz rozbudowie budynku o nowe pomieszczenia umożliwiające opiekę nad dziećmi do lat 3. W ramach zadania wykonawca zobowiązany będzie do zakupu wyposażenia zgodnie ze standardem wyposażenia opisanym w przedmiotowym programie..

50486 / 2009-03-05 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
wykonanie dokumentacji projektowej na podstawie posiadanego projektu budowlanego Laboratorium Trzody Chlewnej w Bałcynach oraz pełnienie nadzoru autorskiego

389266 / 2013-09-25 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie projektu remontu ściany szczytowej i fragmentu ściany poprzecznej budynku położonego w miejscowości Zawidy 37, gm. Reszel, woj. warmińsko-mazurskie

234736 / 2008-10-20 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim i uzyskaniem pozwolenia na budowę dla realizacji inwestycji budynków Wydziału Nauk Technicznych przy ul. Oczapowskiego 11 w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

246248 / 2008-11-17 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim i uzyskaniem pozwolenia na budowę dla realizacji inwestycji budynku Regionalnego Centrum Informatycznego w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

18706 / 2010-01-21 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla realizacji projektu: Warmińsko-Mazurskie Centrum Wystawiennicze Stara Kotłownia dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

196510 / 2009-06-17 - Inny: Poczta Polska

PPUP "Poczta Polska" Centrum Infrastruktury Oddział Regionalny w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Program prac konserwatorskich i dokumentacja projektowo - kosztorysowa remontu budynku poczty polskiej w Olsztynie przy ul. Pieniężnego 21

25063 / 2015-02-24 - Inny: ZwiÄ…zek Gmin

Związek Gmin BARCJA - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowych dla Gminy Korsze w ramach projektu pn. Strategiczne planowanie szansą rozwoju kętrzyńskiego obszaru funkcjonalnego

155337 / 2011-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Purda - Purda (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie projektu budowy chodnika przy drodze krajowej nr 53 Olsztyn - Ostrołęka w miejscowości Szczęsne.

25081 / 2015-02-24 - Inny: ZwiÄ…zek Gmin

Związek Gmin BARCJA - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Stworzenie miejsca wypoczynku i rekreacji nad jeziorem Silec w miejscowości Młynowo, Gmina Srokowo w ramach projektu pn. Strategiczne planowanie szansą rozwoju kętrzyńskiego obszaru funkcjonalnego