Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

350860 / 2011-10-25 - Administracja samorządowa / Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy (Warszawa)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2011-10-14 pod pozycją 336824. Zobacz ogłoszenie 336824 / 2011-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 350860

Data publikacji: 2011-10-25

Nazwa:
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy

Ulica: ul. gen. Józefa Bema 70

Numer domu: 70

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 01-225

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 6323215

Numer faxu: 022 6327242

Adres strony internetowej: www.zbkwola.waw.pl

Regon: 00066584000000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 336824

Data wydania biuletynu: 2011-10-14

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2011

Pozycja ogłoszenia: 336824

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zagospodarowanie terenu podwórek między budynkami ul. Górczewska 15, 15A i Wawelberga 3 - roboty dodatkowe

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Zakres prac określa przedmiar robót stanowiący załącznik do zaproszenia do negocjacji.

Kody CPV: 451112314

Kod trybu postepowania: WR

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy:
Zakład Robót Ogrodniczo - Drogowych Michalina Sawicka

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Szwedzka 9

Miejscowość: Kobyłka

Kod pocztowy: 05-230

ID województwa: 6

Województwo / kraj: mazowieckie

Data udzielenie zamówienia: 20/10/2011

Liczba ofert: 1

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 70359,25

Cena wybranej oferty: 71706,31

Cena minimalna: 71706,31

Cena maksymalna: 71706,31

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

zal_pprawna_hid: i;

Postępowanie prowadzone jest w trybie zapytanie o cenę na podstawie art.: art. 67 ust. 1 pkt 5

Uzasadnienia wyboru trybu:
Uzasadnienie faktyczne: W trakcie rutynowych wizji lokalnych na terenie prowadzonych robót związanych z zagospodarowaniem podwórek przy budynkach Górczewska15,15a i Wawelberga 3, podczas wykonywania korytowania pod ciągi jezdne i parkingi natrafiono na kanał ciepłowniczy, którego głębokość nie była zaznaczona na mapie ZUD. Część pokryw kanału została uszkodzona podczas wykonywania robót ziemnych. Wezwano właściciela kanału tj. SPEC S.A., który stwierdził iż instalacja w tych kanałach jest nieczynna. Właściciel zobowiązał się do wycięcia rur i zezwolił na wyburzenie kanału, gdyż pozostawienie kanałów skutkowałoby brakiem możliwości wykonania prawidłowo wszystkich warstw podbudowy ciągu jezdnego i parkingów. W związku z powyższym zachodzi konieczność całkowitego usunięcia betonowych pokryw kanału i jego zasypanie wraz z zagęszczeniem. Ponadto
w trakcie rozpoczęcia prac związanych z tyczeniem ciągów jezdnych i parkingów, okazało się, że dwie latarnie parkowe usytuowane są w tych obszarach, a inwentaryzacja odbiegała od stanu faktycznego . Dlatego też zależy dokonać ich przesunięcia poza teren parkingów. Ze względu, iż dokumentacja projektowa nie przewidywała ingerencji w infrastrukturę uzbrojenia podziemnego, nie przewidziała również konieczności przeniesienia istniejących kratek ściekowych w nowobudowane ciągi jezdne. Wiąże się to z koniecznością przebudowy podejść do zasadniczej instalacji ogólnospławnej. Z tego też powodu zaistniała możliwość sprawdzenia przebiegu sieci ogólnospławnej, którą należy przeczyścić mechanicznie, ponieważ część jej przebiega w okolicy drzew i jest poprzerastana korzeniami. Prace te są konieczne ze względu na umożliwienie prawidłowego funkcjonowania instalacji ogólnospławnej oraz odwodnienie ciągów pieszo - jezdnych po oddaniu zadania.
Podczas wizji lokalnej na terenie SPEC S.A udostępnił aktualną mapę swoich sieci biegnących w tym rejonie i okazało się, że śmietnik S1 należy przeprojektować wraz z przesunięciem, by nie znajdował się na sieci cieplnej, ponieważ w przyszłości przy ewentualnej awarii, właściciel działki poniósł by koszty rozbiórki tego śmietnika. Z uwagi na zmianę usytuowania śmietnika zachodzi konieczność wykonania ław fundamentowych spowodowanych różnicą poziomu terenu.
Ponadto zachodzi konieczność przesadzenia 7 szt. młodych drzewek, które znajdują się w ciągach jezdnych i pieszych. Drzewka te zostały posadzone niedawno i nie były ujęte
w dokumentacji projektowej.
Podczas rozbiórki altanki śmietnikowej S2 stwierdzono, że altanka i boks garażowy przy altance to konstrukcyjnie jeden budynek, dostawiony do ciągu 6 boksów garażowych własności prywatnej. Po rozebraniu altanki powstały nierówności muru, które należy zlikwidować poprzez otynkowanie tej ściany.
Ze względu na większą różnicę poziomu terenu (1,6 m) niż zakładana w projekcie (0,60 m) przy budynku Wawelberga 1, dla zabezpieczenia naporu skarpy wzdłuż drogi przy budynku Działdowska 12, mur oporowy należy wykonać z prefabrykatów typu L, a nie jak zakładała dokumentacja z prefabrykowanych bloczków betonu łupanego. Ponadto ze względu na wysokość skarpy (1,6 m) należy zabezpieczyć ją balustradą. Biorąc powyższe pod uwagę zachodzi konieczność wykonania dodatkowych robót, które są niezbędne do zrealizowania podstawowego zadania, a których nie można było przewidzieć w momencie ich zlecania.
Uzasadnienie prawne: na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia wykonanie zamówienia dodatkowego jest niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego. Roboty dodatkowe nieobjęte były zamówieniem podstawowym, a ich wartość nie przekracza 50% wartości zamówienia podstawowego. Roboty dodatkowe wykonywane będą przez dotychczasowego Wykonawcę robót budowlanych objętych zamówieniem podstawowym

Podobne przetargi