Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

21571 / 2014-02-03 - Administracja samorządowa / Starostwo Powiatowe w Lęborku (Lębork)

Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku z uprawnieniami SEP - eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV wraz z egzaminem w ramach projektu pn. Zapal się do zawodu-Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku z uprawnieniami SEP - eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV wraz z egzaminem w ramach projektu pn. Zapal się do zawodu- Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

2. Cele projektu
Celem głównym projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości oferty edukacyjnej, procesu kształcenia czterech szkół ponadgimnazjalnych (2 technika, 2 zasadnicze szkoły zawodowe) prowadzonych przez Powiat Lęborski (Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku, Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku) służący zmniejszeniu dysproporcji w osiągnięciach 1.000 uczniów (250 kobiet i 750 mężczyzn) i podniesieniu zdolności do przyszłego zatrudnienia przez realizację programów rozwojowych (kompleksowych, opartych o diagnozę, rozszerzających ofertę edukacyjną) trwale przyczyniających się do zmian w funkcjonowaniu ww. szkół (wyposażenie szkół w nowoczesne materiały dydaktyczne) do 28.08.2015 r.
Cel ten zostanie zrealizowany poprzez organizację i przeprowadzenie bezpłatnych dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, pozaszkolnych, wyrównawczych i pozostałych działań w ramach projektu ZaPaL się do zawodu - Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki).

3. Adresaci
Grupę docelową stanowią w 100% osoby spełniające równocześnie następujące warunki:
- uczniowie 4 szkół ponadgimnazjalnych (2 Technika i 2 Zasadnicze Szkoły Zawodowe w ramach Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych i Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku), prowadzących kształcenie zawodowe na terenie powiatu lęborskiego - Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku i Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku,
- posiadający miejsce zamieszkania (w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego) na terenie województwa pomorskiego.

4. Przedmiot zamówienia obejmuje
1. Opracowanie autorskiego programu nauczania na podstawie zdiagnozowanych potrzeb edukacyjnych - 5 uczniów i uczennic skierowanych na zajęcia pozalekcyjne i przekazanie dokumentu do personelu projektu.
2. Przeprowadzenie 48 godzin zajęć pozalekcyjnych w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku w formie tradycyjnej z zakresu przygotowania do egzaminu wraz z zorganizowaniem egzaminu na uprawnienie SEP - eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV
3. Zorganizowanie w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (ZSMI lub CKP w Lęborku) dla każdego uczestnika zajęć egzaminu przed właściwą Komisją Kwalifikacyjną działającą zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz.U. 2003 nr 89 poz. 828) pozwalającego na uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego uprawniającego do zajmowania się eksploatacją urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV.

Zajęcia pozalekcyjne mają za zadanie w szczególności rozwijać kompetencje kluczowe/zawodowe takie jak:
- umiejętność uczenia się,
- kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne,


5. Wytyczne dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia
1. Osoba prowadząca zajęcia w ramach przedmiotu zamówienia na podstawie testu sprawdzającego posiadaną wiedzę dokona diagnozy braków edukacyjnych 5 uczniów i uczennic skierowanych na zajęcia pozalekcyjne - 1 egzemplarz niewypełnionego testu i pisemny raport z diagnozy otrzyma Zamawiający wraz z pierwszą fakturą VAT/rachunkiem.
2. Osoba prowadząca zajęcia w ramach danej części przedmiotu zamówienia na podstawie przeprowadzonego testu opracuje
i przekaże Zamawiającemu w terminie do 10 dni od daty rozpoczęcia zajęć autorski program nauczania, który musi zawierać następujące informacje:
a) metryczka programu (ogólne informacje o programie - autor, adresat, geneza programu, koncepcja programu, organizacja zajęć, liczba godzin),
b) cele ogólne i szczegółowe,
c) plan nauczania określający nazwę obszarów tematycznych oraz ich wymiar,
d) przewidywane osiągnięcia - efekty kształcenia uczniów/uczennic,
e) literatura (podręczniki, zbiory zadań, skrypty itp.).
3. Dopuszczalne i wskazane jest wprowadzanie w programie nauczania przez osoby prowadzące zajęcia zmian prowadzących do uzyskania lepszego zrealizowania celów zajęć pozalekcyjnych oraz większego dostosowania ich do potrzeb uczestniczących uczniów. O zmianach takich Wykonawca obowiązany jest poinformować Zamawiającego w formie pisemnej lub elektronicznej oraz uzyskać akceptację przedstawiciela Zamawiającego.
4. Osoba prowadząca zajęcia w ramach przedmiotu zamówienia będzie zobowiązana do opracowania harmonogramu zajęć pozalekcyjnych w terminie do 5 dni przed rozpoczęciem pierwszych zajęć. Harmonogram zawiera listę planowanych tematów, wymiar godzin przeznaczonych na ich realizację oraz terminy realizacji zajęć. Harmonogram należy ustalić z koordynatorem merytorycznym każdej ze szkół, personelem projektu oraz musi on być przedstawiony do akceptacji przedstawicielowi Zamawiającego. Wszelkie zmiany terminów realizacji zajęć dokonywane w harmonogramie zajęć pozalekcyjnych wraz z uzasadnieniem powinny zostać co najmniej 5 dni przed planowaną zmianą przedstawione Zamawiającemu, a w przypadku odwołania zajęć z przyczyn niezależnych od Wykonawcy najpóźniej w dniu zaistnienia takiej okoliczności. Wszystkie zmiany dokonywane w harmonogramie wymagają zgody przedstawiciela Zamawiającego i nie spowodują konieczności dokonania zmian Umowy w formie aneksu.
5. Osoba prowadząca zajęcia przekaże Zamawiającemu pisemną informację o terminie pierwszych zajęć co najmniej 5 dni przed ich datą.
6. Wykonawca będzie zobowiązany do bieżącego prowadzenia dokumentacji, w tym list obecności i dziennika zajęć pozalekcyjnych na bieżąco - monitorowania obecności uczestników w celu udokumentowania uczestnictwa w projekcie - zgodnie z interpretacją Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki.
7. Osoba prowadząca zajęcia zobowiązana jest do informowania na bieżąco Zamawiającemu (Biuro Projektu) o nieobecności uczestników bądź rezygnacji - informacja w formie e-mailu lub informacja pisemna powinna wpłynąć do Biura Projektu co szóstą godzinę zajęć pozalekcyjnych. Informacja powinna zawierać co najmniej: imię i nazwisko ucznia, ilość nieobecności na zajęciach, ewentualnie przyczynę nieobecności. W przypadku braku takiej informacji naliczane będą kary umowne
w wysokości 10% wynagrodzenia miesięcznego.
8. Osoba prowadząca zajęcia zobowiązana jest do opracowania we własnym zakresie i wydania uczestnikom zajęć pozalekcyjnych po ich ukończeniu, w ostatnim dniu zajęć, odpowiednich zaświadczeń zaopatrzonych w odpowiednie logotypy oraz informację o współfinansowaniu (zgodnie z wytycznymi w zakresie informacji i promocji, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl). Warunkiem otrzymania w/w dokumentu jest udział ucznia/uczennicy, w co najmniej 80% zajęciach pozalekcyjnych przewidzianych w danym działaniu.
9. W ramach zajęć pozalekcyjnych należy zaplanować pracę własną uczniów, w tym np. wykonywanie dodatkowych zadań, pracę metodą projektu w grupach kilku uczniów itp.
10. Zamawiający wymaga, aby co najwyżej 25% czasu każdych zajęć stanowiły wykłady lub prezentacje, natomiast pozostały czas przeznaczony powinien zostać na zajęcia z wykorzystaniem metod aktywizujących ucznia.

6. Komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą
1. Wykonawca będzie zobowiązany do potwierdzania w formie pisemnej lub elektronicznej dyspozycji otrzymanych od Zamawiającego, związanych z bieżącą realizacją zadań wynikających z realizacji przedmiotu zamówienia, w tym zwłaszcza dotyczących terminów i miejsc prowadzenia zajęć pozalekcyjnych.
2. Wykonawca będzie zobowiązany do przekazywania Zamawiającemu bieżącej informacji o wszelkich nieprawidłowościach
w wykonaniu przedmiotu zamówienia.
3. Wykonawca będzie zobowiązany do umożliwienia Zamawiającemu prowadzenia obserwacji realizowanych zajęć pozalekcyjnych.

7. Dokumentacja wykonania przedmiotu zamówienia
1. Wykonawca będzie zobowiązany do wydania uczestnikom zajęć pozalekcyjnych po ich ukończeniu, w ostatnim dniu zajęć pozalekcyjnych odpowiednich zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych.
2. Wykonawca lub osoby prowadzące zajęcia będą zobowiązane do dostarczenia Zamawiającemu:
a) w ciągu 7 dni od zakończenia każdego miesiąca przeprowadzonych zajęć pozalekcyjnych
- dziennik zajęć
- listę obecności uczestników zajęć
- miesięczną kartę czasu pracy zawierającą okres realizacji, tematy przeprowadzonych zajęć, godziny ich odbywania i liczbę zrealizowanych godzin
- dokumentację fotograficzną ze zrealizowanych zajęć pozalekcyjnych
b) w ciągu 5 dni od zakończenia zajęć pozalekcyjnych:
- protokół zdawczo-odbiorczy
- rejestr wydanych zaświadczeń oraz świadectw kwalifikacyjnych
- kserokopie zaświadczeń potwierdzone za zgodność z oryginałem
- kserokopie świadectw kwalifikacyjnych
- listę osób potwierdzających odbiór zaświadczeń
- pisemny raport z przeprowadzonych zajęć, ze szczególnym uwzględnieniem postępów edukacyjnych uczniów (na podstawie przeprowadzonej na rozpoczęcie i zakończenie zajęć diagnozy zgodnie z opracowanymi narzędziami diagnostycznymi)
- harmonogram powykonawczy (tylko w przypadku, gdy wystąpiły zmiany w realizacji zajęć określone w harmonogramie początkowym)
3. Po zakończeniu każdego miesiąca przeprowadzonych zajęć pozalekcyjnych Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe za przepracowane godziny w danym miesiącu. Zapłata następuje w terminie nie później niż 30 dni od dnia doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT/rachunku oraz kompletnej oraz poprawnie wypełnionej dokumentacji wymaganej przez Zamawiającego określonej w punkcie 8 ppkt.2.

8. Dodatkowe informacje (wymogi i obowiązki Wykonawcy oraz Zamawiającego)
1. Nabór uczestników zajęć pozalekcyjnych przeprowadzi Zamawiający. Wykonawca jest zobowiązany do przyjęcia na zajęcia skierowanych przez Zamawiającego uczestników. Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania do odbycia zajęć dodatkowych osób w miejsce osób, które zrezygnują z udziału w projekcie - na etapie, kiedy będzie możliwe uzupełnienie przez nie brakujących zajęć.
2. Zamawiający zastrzega sobie (w związku z finansowaniem ze środków unijnych) oraz instytucjom upoważnionym do przeprowadzenia kontroli prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowaniem zamówienia, w tym dokumentów finansowych.
3. Zamawiający udostępni Wykonawcy nieodpłatnie pomieszczenia: salę wyposażoną w stoły i krzesła, z dostępem do WC, niezbędne do wykonania zamówienia. Przedmiot zamówienia należy zrealizować w miejscu wskazanym przez Powiat Lęborski na terenie miasta Lęborka (ZSMI w Lęborku).
4. Zamawiający zapewni sprzęt oraz urządzenia niezbędne do zrealizowania zajęć zakupione w ramach projektu współfinansowane z EFS.
5. W ramach projektu nie przewiduje się przyznawania uczestnikom stypendiów i zwrotów kosztów dojazdu na zajęcia.
6. Wymagania ogólne stawiane Wykonawcy:
a) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za uczniów w czasie trwania zajęć pozalekcyjnych,
b) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość prowadzonych zajęć pozalekcyjnych, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia,
c) wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy,
d) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia - odpowiedzialność materialną za mienie znajdujące się w sali dydaktycznej, w której są prowadzone zajęcia ponosi osoba prowadząca zajęcia.
e) Wykonawca jest zobowiązany do stosowania regulacji prawnych dotyczących wykonania zamówienia zgodnych ze stanem prawnym obowiązującym w trakcie trwania umowy
f) współpraca z kadrą projektu,
g) w razie potrzeby przygotowanie bieżących informacji o stanie realizacji zadania.
7. Wykonawca zobowiązany jest również do:
- bieżącego monitorowania obecności uczestników na zajęciach pozalekcyjnych w celu udokumentowania uczestnictwa w projekcie - zgodnie z interpretacją Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki warunkiem wydania dokumentu potwierdzającego ukończenie zajęć pozalekcyjnych jest udział, w co najmniej 80% zajęć pozalekcyjnych przewidzianych w danym działaniu. W przypadku, gdy Zamawiający stwierdzi frekwencję niższą niż 80% na zajęciach (w rozliczeniu miesięcznym), Wykonawca otrzyma dwa monity wzywające do zmiany metod prowadzenia zajęć. Po pierwszym i drugim monicie Zamawiający przeprowadzi ankietę/rozmowę wśród uczestników i uczestniczek zajęć, która wskaże problem. Po otrzymaniu wyników ankiety Wykonawca przedstawia w ciągu 4 dni do Biura Projektu metodologię rozwiązania problemu. Po trzecim monicie Zamawiający rozwiązuje umowę ze Wykonawcą ze skutkiem natychmiastowym, że względu na nienależyte wykonanie umowy przez Wykonawcę
- prowadzenia dokumentacji prowadzonych zajęć pozalekcyjnych, w szczególności: dzienników zajęć, ewidencji obecności uczestników
- opracowywania narzędzi diagnostycznych do badania efektów nauczania
- realizowania zajęć zgodnie z zatwierdzonym przez Zamawiającego programem nauczania
- odpowiedniego oznaczenia wszystkich miejsc i dokumentów bezpośrednio związanych z realizacją zajęć pozalekcyjnych, tj. korespondencji dotyczącej Projektu i wszystkich innych dokumentów z nim związanych wychodzących od Wykonawcy logotypów Unii Europejskiej oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wraz
z zamieszczeniem napisu o współfinansowaniu przedmiotu zamówienia ze środków Unii Europejskiej zgodnie
z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z wytycznymi w zakresie informacji i promocji, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl)
- opracowywania materiałów dydaktycznych wykorzystywanych podczas zajęć pozalekcyjnych oraz powielenie i dostarczenie ich każdemu uczestników

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 21571

Data publikacji: 2014-02-03

Nazwa: Starostwo Powiatowe w Lęborku

Ulica: ul. Czołgistów 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Lębork

Kod pocztowy: 84-300

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 059 8632810

Numer faxu: 059 8632850

Adres strony internetowej: powiat-lebork.com

Regon: 84115175650000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku z uprawnieniami SEP - eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV wraz z egzaminem w ramach projektu pn. Zapal się do zawodu-Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku z uprawnieniami SEP - eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV wraz z egzaminem w ramach projektu pn. Zapal się do zawodu- Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

2. Cele projektu
Celem głównym projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości oferty edukacyjnej, procesu kształcenia czterech szkół ponadgimnazjalnych (2 technika, 2 zasadnicze szkoły zawodowe) prowadzonych przez Powiat Lęborski (Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku, Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku) służący zmniejszeniu dysproporcji w osiągnięciach 1.000 uczniów (250 kobiet i 750 mężczyzn) i podniesieniu zdolności do przyszłego zatrudnienia przez realizację programów rozwojowych (kompleksowych, opartych o diagnozę, rozszerzających ofertę edukacyjną) trwale przyczyniających się do zmian w funkcjonowaniu ww. szkół (wyposażenie szkół w nowoczesne materiały dydaktyczne) do 28.08.2015 r.
Cel ten zostanie zrealizowany poprzez organizację i przeprowadzenie bezpłatnych dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, pozaszkolnych, wyrównawczych i pozostałych działań w ramach projektu ZaPaL się do zawodu - Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki).

3. Adresaci
Grupę docelową stanowią w 100% osoby spełniające równocześnie następujące warunki:
- uczniowie 4 szkół ponadgimnazjalnych (2 Technika i 2 Zasadnicze Szkoły Zawodowe w ramach Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych i Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku), prowadzących kształcenie zawodowe na terenie powiatu lęborskiego - Powiatowego Centrum Edukacyjnego - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku i Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku,
- posiadający miejsce zamieszkania (w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego) na terenie województwa pomorskiego.

4. Przedmiot zamówienia obejmuje
1. Opracowanie autorskiego programu nauczania na podstawie zdiagnozowanych potrzeb edukacyjnych - 5 uczniów i uczennic skierowanych na zajęcia pozalekcyjne i przekazanie dokumentu do personelu projektu.
2. Przeprowadzenie 48 godzin zajęć pozalekcyjnych w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku w formie tradycyjnej z zakresu przygotowania do egzaminu wraz z zorganizowaniem egzaminu na uprawnienie SEP - eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV
3. Zorganizowanie w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (ZSMI lub CKP w Lęborku) dla każdego uczestnika zajęć egzaminu przed właściwą Komisją Kwalifikacyjną działającą zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz.U. 2003 nr 89 poz. 828) pozwalającego na uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego uprawniającego do zajmowania się eksploatacją urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV.

Zajęcia pozalekcyjne mają za zadanie w szczególności rozwijać kompetencje kluczowe/zawodowe takie jak:
- umiejętność uczenia się,
- kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne,


5. Wytyczne dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia
1. Osoba prowadząca zajęcia w ramach przedmiotu zamówienia na podstawie testu sprawdzającego posiadaną wiedzę dokona diagnozy braków edukacyjnych 5 uczniów i uczennic skierowanych na zajęcia pozalekcyjne - 1 egzemplarz niewypełnionego testu i pisemny raport z diagnozy otrzyma Zamawiający wraz z pierwszą fakturą VAT/rachunkiem.
2. Osoba prowadząca zajęcia w ramach danej części przedmiotu zamówienia na podstawie przeprowadzonego testu opracuje
i przekaże Zamawiającemu w terminie do 10 dni od daty rozpoczęcia zajęć autorski program nauczania, który musi zawierać następujące informacje:
a) metryczka programu (ogólne informacje o programie - autor, adresat, geneza programu, koncepcja programu, organizacja zajęć, liczba godzin),
b) cele ogólne i szczegółowe,
c) plan nauczania określający nazwę obszarów tematycznych oraz ich wymiar,
d) przewidywane osiągnięcia - efekty kształcenia uczniów/uczennic,
e) literatura (podręczniki, zbiory zadań, skrypty itp.).
3. Dopuszczalne i wskazane jest wprowadzanie w programie nauczania przez osoby prowadzące zajęcia zmian prowadzących do uzyskania lepszego zrealizowania celów zajęć pozalekcyjnych oraz większego dostosowania ich do potrzeb uczestniczących uczniów. O zmianach takich Wykonawca obowiązany jest poinformować Zamawiającego w formie pisemnej lub elektronicznej oraz uzyskać akceptację przedstawiciela Zamawiającego.
4. Osoba prowadząca zajęcia w ramach przedmiotu zamówienia będzie zobowiązana do opracowania harmonogramu zajęć pozalekcyjnych w terminie do 5 dni przed rozpoczęciem pierwszych zajęć. Harmonogram zawiera listę planowanych tematów, wymiar godzin przeznaczonych na ich realizację oraz terminy realizacji zajęć. Harmonogram należy ustalić z koordynatorem merytorycznym każdej ze szkół, personelem projektu oraz musi on być przedstawiony do akceptacji przedstawicielowi Zamawiającego. Wszelkie zmiany terminów realizacji zajęć dokonywane w harmonogramie zajęć pozalekcyjnych wraz z uzasadnieniem powinny zostać co najmniej 5 dni przed planowaną zmianą przedstawione Zamawiającemu, a w przypadku odwołania zajęć z przyczyn niezależnych od Wykonawcy najpóźniej w dniu zaistnienia takiej okoliczności. Wszystkie zmiany dokonywane w harmonogramie wymagają zgody przedstawiciela Zamawiającego i nie spowodują konieczności dokonania zmian Umowy w formie aneksu.
5. Osoba prowadząca zajęcia przekaże Zamawiającemu pisemną informację o terminie pierwszych zajęć co najmniej 5 dni przed ich datą.
6. Wykonawca będzie zobowiązany do bieżącego prowadzenia dokumentacji, w tym list obecności i dziennika zajęć pozalekcyjnych na bieżąco - monitorowania obecności uczestników w celu udokumentowania uczestnictwa w projekcie - zgodnie z interpretacją Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki.
7. Osoba prowadząca zajęcia zobowiązana jest do informowania na bieżąco Zamawiającemu (Biuro Projektu) o nieobecności uczestników bądź rezygnacji - informacja w formie e-mailu lub informacja pisemna powinna wpłynąć do Biura Projektu co szóstą godzinę zajęć pozalekcyjnych. Informacja powinna zawierać co najmniej: imię i nazwisko ucznia, ilość nieobecności na zajęciach, ewentualnie przyczynę nieobecności. W przypadku braku takiej informacji naliczane będą kary umowne
w wysokości 10% wynagrodzenia miesięcznego.
8. Osoba prowadząca zajęcia zobowiązana jest do opracowania we własnym zakresie i wydania uczestnikom zajęć pozalekcyjnych po ich ukończeniu, w ostatnim dniu zajęć, odpowiednich zaświadczeń zaopatrzonych w odpowiednie logotypy oraz informację o współfinansowaniu (zgodnie z wytycznymi w zakresie informacji i promocji, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl). Warunkiem otrzymania w/w dokumentu jest udział ucznia/uczennicy, w co najmniej 80% zajęciach pozalekcyjnych przewidzianych w danym działaniu.
9. W ramach zajęć pozalekcyjnych należy zaplanować pracę własną uczniów, w tym np. wykonywanie dodatkowych zadań, pracę metodą projektu w grupach kilku uczniów itp.
10. Zamawiający wymaga, aby co najwyżej 25% czasu każdych zajęć stanowiły wykłady lub prezentacje, natomiast pozostały czas przeznaczony powinien zostać na zajęcia z wykorzystaniem metod aktywizujących ucznia.

6. Komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą
1. Wykonawca będzie zobowiązany do potwierdzania w formie pisemnej lub elektronicznej dyspozycji otrzymanych od Zamawiającego, związanych z bieżącą realizacją zadań wynikających z realizacji przedmiotu zamówienia, w tym zwłaszcza dotyczących terminów i miejsc prowadzenia zajęć pozalekcyjnych.
2. Wykonawca będzie zobowiązany do przekazywania Zamawiającemu bieżącej informacji o wszelkich nieprawidłowościach
w wykonaniu przedmiotu zamówienia.
3. Wykonawca będzie zobowiązany do umożliwienia Zamawiającemu prowadzenia obserwacji realizowanych zajęć pozalekcyjnych.

7. Dokumentacja wykonania przedmiotu zamówienia
1. Wykonawca będzie zobowiązany do wydania uczestnikom zajęć pozalekcyjnych po ich ukończeniu, w ostatnim dniu zajęć pozalekcyjnych odpowiednich zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych.
2. Wykonawca lub osoby prowadzące zajęcia będą zobowiązane do dostarczenia Zamawiającemu:
a) w ciągu 7 dni od zakończenia każdego miesiąca przeprowadzonych zajęć pozalekcyjnych
- dziennik zajęć
- listę obecności uczestników zajęć
- miesięczną kartę czasu pracy zawierającą okres realizacji, tematy przeprowadzonych zajęć, godziny ich odbywania i liczbę zrealizowanych godzin
- dokumentację fotograficzną ze zrealizowanych zajęć pozalekcyjnych
b) w ciągu 5 dni od zakończenia zajęć pozalekcyjnych:
- protokół zdawczo-odbiorczy
- rejestr wydanych zaświadczeń oraz świadectw kwalifikacyjnych
- kserokopie zaświadczeń potwierdzone za zgodność z oryginałem
- kserokopie świadectw kwalifikacyjnych
- listę osób potwierdzających odbiór zaświadczeń
- pisemny raport z przeprowadzonych zajęć, ze szczególnym uwzględnieniem postępów edukacyjnych uczniów (na podstawie przeprowadzonej na rozpoczęcie i zakończenie zajęć diagnozy zgodnie z opracowanymi narzędziami diagnostycznymi)
- harmonogram powykonawczy (tylko w przypadku, gdy wystąpiły zmiany w realizacji zajęć określone w harmonogramie początkowym)
3. Po zakończeniu każdego miesiąca przeprowadzonych zajęć pozalekcyjnych Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe za przepracowane godziny w danym miesiącu. Zapłata następuje w terminie nie później niż 30 dni od dnia doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT/rachunku oraz kompletnej oraz poprawnie wypełnionej dokumentacji wymaganej przez Zamawiającego określonej w punkcie 8 ppkt.2.

8. Dodatkowe informacje (wymogi i obowiązki Wykonawcy oraz Zamawiającego)
1. Nabór uczestników zajęć pozalekcyjnych przeprowadzi Zamawiający. Wykonawca jest zobowiązany do przyjęcia na zajęcia skierowanych przez Zamawiającego uczestników. Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania do odbycia zajęć dodatkowych osób w miejsce osób, które zrezygnują z udziału w projekcie - na etapie, kiedy będzie możliwe uzupełnienie przez nie brakujących zajęć.
2. Zamawiający zastrzega sobie (w związku z finansowaniem ze środków unijnych) oraz instytucjom upoważnionym do przeprowadzenia kontroli prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowaniem zamówienia, w tym dokumentów finansowych.
3. Zamawiający udostępni Wykonawcy nieodpłatnie pomieszczenia: salę wyposażoną w stoły i krzesła, z dostępem do WC, niezbędne do wykonania zamówienia. Przedmiot zamówienia należy zrealizować w miejscu wskazanym przez Powiat Lęborski na terenie miasta Lęborka (ZSMI w Lęborku).
4. Zamawiający zapewni sprzęt oraz urządzenia niezbędne do zrealizowania zajęć zakupione w ramach projektu współfinansowane z EFS.
5. W ramach projektu nie przewiduje się przyznawania uczestnikom stypendiów i zwrotów kosztów dojazdu na zajęcia.
6. Wymagania ogólne stawiane Wykonawcy:
a) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za uczniów w czasie trwania zajęć pozalekcyjnych,
b) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość prowadzonych zajęć pozalekcyjnych, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia,
c) wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy,
d) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia - odpowiedzialność materialną za mienie znajdujące się w sali dydaktycznej, w której są prowadzone zajęcia ponosi osoba prowadząca zajęcia.
e) Wykonawca jest zobowiązany do stosowania regulacji prawnych dotyczących wykonania zamówienia zgodnych ze stanem prawnym obowiązującym w trakcie trwania umowy
f) współpraca z kadrą projektu,
g) w razie potrzeby przygotowanie bieżących informacji o stanie realizacji zadania.
7. Wykonawca zobowiązany jest również do:
- bieżącego monitorowania obecności uczestników na zajęciach pozalekcyjnych w celu udokumentowania uczestnictwa w projekcie - zgodnie z interpretacją Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki warunkiem wydania dokumentu potwierdzającego ukończenie zajęć pozalekcyjnych jest udział, w co najmniej 80% zajęć pozalekcyjnych przewidzianych w danym działaniu. W przypadku, gdy Zamawiający stwierdzi frekwencję niższą niż 80% na zajęciach (w rozliczeniu miesięcznym), Wykonawca otrzyma dwa monity wzywające do zmiany metod prowadzenia zajęć. Po pierwszym i drugim monicie Zamawiający przeprowadzi ankietę/rozmowę wśród uczestników i uczestniczek zajęć, która wskaże problem. Po otrzymaniu wyników ankiety Wykonawca przedstawia w ciągu 4 dni do Biura Projektu metodologię rozwiązania problemu. Po trzecim monicie Zamawiający rozwiązuje umowę ze Wykonawcą ze skutkiem natychmiastowym, że względu na nienależyte wykonanie umowy przez Wykonawcę
- prowadzenia dokumentacji prowadzonych zajęć pozalekcyjnych, w szczególności: dzienników zajęć, ewidencji obecności uczestników
- opracowywania narzędzi diagnostycznych do badania efektów nauczania
- realizowania zajęć zgodnie z zatwierdzonym przez Zamawiającego programem nauczania
- odpowiedniego oznaczenia wszystkich miejsc i dokumentów bezpośrednio związanych z realizacją zajęć pozalekcyjnych, tj. korespondencji dotyczącej Projektu i wszystkich innych dokumentów z nim związanych wychodzących od Wykonawcy logotypów Unii Europejskiej oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wraz
z zamieszczeniem napisu o współfinansowaniu przedmiotu zamówienia ze środków Unii Europejskiej zgodnie
z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z wytycznymi w zakresie informacji i promocji, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl)
- opracowywania materiałów dydaktycznych wykorzystywanych podczas zajęć pozalekcyjnych oraz powielenie i dostarczenie ich każdemu uczestników

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 20/06/2014

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
co najmniej jedną osobą zdolną do wykonania zamówienia na każdą część zamówienia, na którą składa ofertę, która posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w technikach (§2) określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji, wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie mających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. 2013 r. poz. 1207) i dodatkowo posiadającą:
- w ostatnich 3 latach, co najmniej 2- letni staż pracy w szkole ponadgimnazjalnej
- wykształcenie wyższe (studia pierwszego stopnia, inżynierskie, magisterskie lub podyplomowe) uprawniające do nauczania danego przedmiotu w technikum
- przygotowanie pedagogiczne

do przeprowadzenia egzaminu dodatkowo:
- osobami wchodzącymi w skład komisji uprawnionej do przeprowadzania egzaminów pozwalających na uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego uprawniającego do zajmowania się eksploatacją urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV. Komisja Kwalifikacyjna działającą zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz.U. 2003 nr 89 poz. 828)

Ocena wykazania spełnienia warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów według Załącznika nr 4 oraz oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
1. W celu potwierdzenia spełniania opisanych przez Zamawiającego warunków udziału w postępowaniu, Wykonawcy ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia obowiązani są przedłożyć:
- wypełniony i podpisany formularz ofertowy z wykorzystaniem wzoru - zał. nr 1 do SIWZ
- oświadczenie w trybie art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp z wykorzystaniem wzoru - zał. nr 2 do SIWZ
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia - zał. nr 4 do SIWZ
- zobowiązanie podmiotu trzeciego o oddanie do dyspozycji Wykonawcy swoich zasobów, umiejętności, kwalifikacji i doświadczenia na okres korzystania z nich podczas realizacji - zał. nr 7 do SIWZ

2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 i 2 ustawy należy złożyć następujące dokumenty:

a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Pzp z wykorzystaniem wzoru - zał. nr 3 do SIWZ
b) oświadczenie o przynależności do grupy kapitałowej - zał. nr 5 do SIWZ

W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy wykonawca oddzielnie.

3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia obowiązani są załączyć do oferty pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy
w sprawie zamówienia publicznego.

4. Zamawiający wymaga wskazania w ofercie części zamówienia, których wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć Podwykonawcom (jeżeli Wykonawca przewiduje taki udział)

5. W przypadku, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawia dokumenty jak wyżej, wypełnione w języku polskim bądź z tłumaczeniem na język polski potwierdzone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
3. W przypadku zdarzeń losowych oraz szczególnych okoliczności, których nie można było przewidzieć
w chwili zawarcia umowy, istnieje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w zakresie:
a) zmiany w nazwie, oznaczeniu, siedzibie, numerze konta bankowego Zamawiającego lub Wykonawcy dokonanej
w trakcie trwania umowy
b) przesunięcia terminu wykonania przedmiotu zamówienia,
c) zmiany osób dedykowanych do realizacji przedmiotu umowy w przypadku niemożliwości wykonywania przez nich powierzonych czynności z przyczyn obiektywnych i niezależnych od Wykonawcy, np. choroby potwierdzonej zwolnieniem lekarskim czy urlopu macierzyńskiego. Nowa osoba musi być zatwierdzona przez Zamawiającego z zastrzeżeniem, że osoba będzie posiadała kwalifikacje i doświadczenie nie niższe niż określone w ofercie.
Wszelkie zmiany postanowień niniejszej Umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Wykonawca jest zobowiązany pisemnie poinformować o zmianie, o której mowa powyżej i uzyskać zgodę Zamawiającego na jej wprowadzenie

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: w siedzibie zamawiającego

Data składania wniosków, ofert: 12/02/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
00 w Biurze Obsługi Interesanta w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt Zapal się do zawodu-Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
802000006 (Usługi szkolnictwa średniego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
803100000 (Usługi edukacji młodzieży)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
804100001 (Różne usługi szkolne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
805210002 (Usługi opracowywania programów szkoleniowych)

Podobne przetargi

34413 / 2014-02-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zatrudnienie nauczyciela/nauczycielki w Powiatowym Centrum Edukacyjnym - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku, który/która opracuje autorski program nauczania na podstawie zdiagnozowanych potrzeb 8 uczniów i uczennic PCE-ZSP oraz przeprowadzi cykl 64 godzin zajęć wyrównawczych z języka niemieckiego na poziomie technikum w roku szkolnym 2013/2014 w ramach projektu pn. ZaPaL się do zawodu - Zawodowo w Powiecie Lęborskim w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego POKL

350196 / 2011-10-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych dla beneficjentów projektu Mamo, Ty też możesz! (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013; Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.1). Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

29491 / 2012-02-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Wejherowa reprezentowana przez Prezydenta Miasta - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć dotyczących indywidualizacji nauczania uczniów i uczennic w klasach I - III szkół podstawowych na terenie Gminy Miasta Wejherowa w ramach projektu: `Czytam, liczę, rozwijam swoje zainteresowania - dobry start w edukację - indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III szkół podstawowych w Gminie Miasta Wejherowa` z podziałem na 5 części.

145425 / 2013-07-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Instytucji Integracji Społecznej z zakresu nowoczesnych i skutecznych metod pracy, efektywnie zwiększających aktywność zawodową i społeczną osób usamodzielnianych, w ramach projektu innowacyjnego testującego pn. Droga do samodzielności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

316672 / 2011-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Biuro Obsługi Placówek Oświatowych - Kościerzyna (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zakup usług edukacyjnych w ramach projektu systemowego pn. Więcej możliwości - wyrównywanie szans edukacyjno-rozwojowych uczniów klas I- III szkół podstawowych z Gminy Miejskiej Kościerzyna

290319 / 2011-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Zarząd Oświaty w Brusach - Brusy (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Wykonanie Usługi w zakresie prowadzenia zajęć dodatkowych w ramach projektu systemowego pn.: Szansa dla uczniów i uczennic - kompleksowy program wsparcia dla dzieci z terenu gminy Brusy w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych

17861 / 2010-01-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żukowo - Żukowo (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć szkoleniowych w ramach realizacji projektu Nasze wykształcenie- nasza lepsza przyszłość- szkolenia zakończone egzaminem zewnętrznym

333112 / 2011-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sierakowice - Sierakowice (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenie usług polegających na przeprowadzeniu zajęć dla dzieci z gimnastyki korekcyjnej w szkołach podstawowych w: Gowidlinie, Kamienicy Królewskiej , Sierakowicach. W ramach projektu pt.: Intelekt - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I-III szkół podstawowych w gminie Sierakowice współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

283726 / 2010-09-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Centrum Kształcenia Praktycznego - Słupsk (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie zajęć praktycznych na kursie SPAWANIE BLACH I RUR SPOINAMI PACHWINOWYMI METODĄ MAG - grupa VI, VII, VIII i IX

140274 / 2012-05-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miastko - Miastko (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne obejmujące prowadzenie zajęć dla uczestników Projektu: Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III szkół podstawowych w Gminie Miastko w ramach PO KL współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, pow. bytowski, woj. pomorskie.

189835 / 2012-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenia cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka tanecznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku w ramach projektu pn. Tandemem do świetlanej przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

59388 / 2013-02-13 - Inny: instytucja rynku pracy

Ochotnicze Hufce Pracy - Pomorska Wojewódzka Komenda - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Pełnienie funkcji doradcy zawodowego, prawnika w projekcie Czas na Nas. Niepełnosprawni na rynku pracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POKL

226333 / 2014-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Opracowanie programu nauczania i przeprowadzenie cyklu zajęć pozaszkolnych w zakresie kółka pierwszej pomocy w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku w ramach projektu pn. Tandemem do świetlanej przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

281008 / 2011-09-09 - Inny: edukacja

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Szkolenia egzaminatorów egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe z wykorzystaniem platformy internetowej. Drugi przetarg nieograniczony.

272031 / 2013-12-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zatrudnienie nauczycieli i nauczycielek w Powiatowym Centrum Edukacyjnym - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku oraz Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku, którzy opracują autorskie programy nauczania na podstawie zdiagnozowanych potrzeb uczniów i uczennic oraz przeprowadzą cykl zajęć wyrównawczych oraz pozalekcyjnych na rok szkolny 2013/2014 w ramach projektu pn. ZaPaL się do zawodu - Zawodowo w Powiecie Lęborskim w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach

364494 / 2012-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czersk - Czersk (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne obejmujące przeprowadzenie zajęć w ramach projektu POKL.9.1.2 pod nazwą: My - każdy z nas - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I - III w Gminie Czersk

297699 / 2011-11-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czersk - Czersk (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne obejmujące przeprowadzenie zajęć w ramach projektu POKL.9.1.2 pod nazwą: My - każdy za nas - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I - III w Gminie Czersk

78429 / 2013-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Rumia - Rumia (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Organizacja i prowadzenie w roku szkolnym 2012/2013 zajęć dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych w łącznej liczbie godzin 30

226223 / 2009-11-30 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Puck - Puck (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie dodatkowych zajęć z wykorzystaniem tablic interaktywnych wzmacniajacych kompetencje matematyczne oraz z języka angielskiego wzmacniajace kompetencje językowe.

211065 / 2012-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Główczyce - Główczyce (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony o wartości poniżej kwot określonych na podstawie art. 11 ust. 8 Prawa Zamówień Publicznych na usługę edukacyjną świadczoną w ośrodkach przedszkolnych w ramach programu Ja też jestem przedszkolakiem - utworzenie punktów przedszkolnych w Gminie Główczyce.

396942 / 2012-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Technikum Nr 3 im. Bohaterów Szarży pod Krojantami w Chojnicach - Chojnice (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursu: Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne - specjalistyczny język obcy (angielski/niemiecki) dla 95 uczniów wraz z cateringiem Przeprowadzenie kursu: Grafika dla praktyka - dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla 45 uczniów wraz z cateringiem Przeprowadzenie kursu: Hotelarstwo dla praktyka - dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla 50 uczniów wraz z cateringiem

128131 / 2014-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest zatrudnienie nauczycieli i nauczycielek w Powiatowym Centrum Edukacyjnym - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku oraz Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku, którzy opracują autorskie programy nauczania na podstawie zdiagnozowanych potrzeb uczniów i uczennic oraz przeprowadzą cykl zajęć wyrównawczych na rok szkolny 2014/2015 w ramach projektu pn. ZaPaL się do zawodu - Zawodowo w Powiecie Lęborskim

139980 / 2012-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Słupsk (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń dla uczestników Projektu pn. BLIŻEJ PRACY - Aktywizacja społeczna i lokalna mieszkańców miasta Słupska wymagających wsparcia i wzmocnienia umiejętności społecznych w zakresie treningów kompetencji i umiejętności społecznych oraz poradnictwa i wsparcie indywidualnego oraz grupowego w celu podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno - zawodowych umożliwiających docelowo powrót do życia społecznego, w tym powrót na rynek pracy i aktywizację zawodową.

129238 / 2015-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Gdański z siedzibą w Pruszczu Gdańskim reprezentowany przez Zarząd Powiatu Gdańskiego - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie przez mentorów, coachów i ekspertów zewnętrznych konsultacji indywidualnych i grupowych w ogólnej ilości 703 godzin dydaktycznych w 20 placówkach uczestniczących w projekcie Program kompleksowego wspomagania systemu doskonalenia w powiecie gdańskim wraz z przygotowaniem materiałów szkoleniowych dla nauczycieli oraz dyrektorów szkół i przedszkoli w roku szkolnym 2014/2015.