Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

58008 / 2011-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa / Prezydent Miasta Legnicy (Legnica)

Odtworzenie zabytkowego założenia Parku Miejskiego w Legnicy zniszczonego w wyniku przejścia huraganu w dniu 23.07.2009r - zakup drzew wraz z ich wysadzeniem

Opis zamówienia

Zakup drzew wraz z ich wysadzeniem jak niżej:
1.buk pospolity Fagus silvatica - 20 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 30+,
2.buk pospolity Laciniata Fagus silvatica Laciniata - 2 sztuki, obwód pnia na wysokości 100 cm: 30+,
3.buk pospolity Pendula Fagus silvatica Pendula - 1 sztuka, obwód pnia na wysokości 100 cm: 40+,
4.dawidia chińska Davidia involucrata - 2 sztuki, obwód pnia na wysokości 100 cm: 35+,
5.dąb biały Elongata Quercus alba - 3 sztuki, obwód pnia na wysokości 100 cm: 35+,
6.dąb burgundzki Quercus cerris - 8 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 30+,
7.dąb kaukaski Quercus macranthera - 6 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 30+,
8.dąb szypułkowy Quercus rober - 15 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 35+,
9.dąb wielkoowocowy Quercus macrocarpa - sztuki, obwód pnia na wysokości 100 cm: 35+,
10.grab pospolity Carpinus betulus - 25 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 20+,
11.grab pospolity Quercifolia Carpinus betulus Quercifolia - 3 sztuki, obwód pnia na wysokości 100 cm: 20+,
12.jesion wyniosły Fraxinus Excelsior - 25 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 20+,
13.klon czerwony Acer rubrum - 9 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 20+,
14.klon jawor Acer pseudoplatanus - 25 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 30+,
15.klon pensylwański Acer pensylvaticum - 6 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 14+,
16.klon pospolity Acer platanoides - 15 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 30+,
17.leszczyna turecka Corylus colurna - 20 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 20+,
18.lipa amerykańska Tilia americana - 6 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 35+,
19.lipa drobnolistna Tilia cordata - 38 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 35+,
20.lipa węgierska Tilia tomentosa - 6 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 35+,
21.magnolia gwiażdzista Magnolia stellata - 3 sztuki,
22.orzesznik gorzki Carya cordiformis - 3 sztuki, obwód pnia na wysokości 100 cm: 20+,
23.robinia akacjowa Robinia pseudoacaccia - 10 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 20+,
24.wiąz górski Camperdownii Ulmus glabra Camperdownii - 1 sztuka, obwód pnia na wysokości 100 cm: 40+,
25.kłęk kanadyjski Gymnokladus dioicus - 2 sztuki, obwód pnia na wysokości 100 cm: 20+,
26.orzech czarny Juglans nigra - 5 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 35+,
27.ewodia Daniela Ewodia danielii - 1 sztuka, obwód pnia na wysokości 100 cm: 40+,

systemy korzeniowe wszystkich drzew zabezpieczone jutą i druciana siatką nieocynkowaną.

Wymagania dotyczące materiału szkółkarskiego
oraz techniczne warunki wykonania i odbioru prac

1.OKRESLENIA PODSTAWOWE
1) Ziemia urodzajna - ziemia posiadająca właściwości zapewniające roślinom prawidłowy rozwój;
2) Materiał roślinny - drzewa liściaste i iglaste
3) Bryła korzeniowa - uformowana przez szkółkowanie bryła ziemi z przerastającymi ją korzeniami roślin;
4) Forma pienna - forma drzew sztucznie wytworzona w szkółce z pniami o wysokości od 1,8m do 4,0 m, z wyraźnym nie przyciętym przewodnikiem i uformowaną koroną. Korona drzew do sadzenia uformowana na wysokości 2,0m - 2,2m o obwodzie pnia wg wskazania dla każdego gatunku wg projektu, mierzona na wysokości 1,3m;
5) Forma krzewiasta - forma właściwa dla krzewów lub forma drzewa utworzona w szkółce przez niskie przycięcie przewodnika celem uzyskania wielopędowości;
6) Materiały - wszelkie tworzywa niezbędne do wykonania robót , w tym materiał roślinny;
7) Podłoże - grunt rodzimy lub nasypowy;
8) Inspektor nadzoru - przedstawiciel Inwestora upoważniony do kontrolowania przebiegu prac.
9) Przekazanie terenu do wysadzenia - zamawiający w terminie określonym w dokumentach umowy przekaże wykonawcy teren .
10) Wykonawca nie może wykorzystywać błędów lub opuszczeń w dokumentach a o ich wykryciu powinien powiadomić przedstawiciela Inwestora, który dokona odpowiednich zmian i poprawek.
11) Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia terenu wykonywanych prac w okresie trwania ich realizacji.
12) Ochrona środowiska i ochrona przyrody w czasie wykonywania robót - Wykonawca ma obowiązek znać i stosować w trakcie prowadzenia robót wszelkie przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego i ochrony przyrody poprzez podejmowanie wszelkich uzasadnionych kroków mających na celu stosowania przepisów dotyczących ochrony środowiska i ochrony przyrody. Stosując się do tych wymagań, Wykonawca będzie miał szczególny wzgląd na: lokalizację dróg dojazdowych, stosowanie ciężkiego sprzętu mechanicznego nie bliżej niż 5m od osi pnia starodrzewu, wykonywanie wszelkich prac w obrębie starodrzewu - ręcznie i obsługiwanym ręcznie lekkim sprzętem mechanicznym.
13) Ochrona przeciwpożarowa - Wykonawca będzie przestrzegać przepisy ochrony przeciwpożarowej. Materiały łatwopalne będą składowane w sposób zgodny z odpowiednimi przepisami i zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie straty spowodowane pożarem wywołanym jako rezultat realizacji robót albo przez personel Wykonawcy.
14) Materiały szkodliwe dla otoczenia - materiały, które obciążeń sposób trwały są szkodliwe dla otoczenia, nie będą dopuszczone do użycia. Środki chemiczne będą zastosowane zgodnie ze sposobem użycia (instrukcja producenta) zawartym na opakowaniu.
15) Ograniczenie obciążeń osi pojazdów - pojazdy i ładunki powodujące nadmierne obciążenie osiowe nie będą dopuszczone w obrębie terenu zieleni i Wykonawca będzie odpowiadał za naprawę wszelkich robót w ten sposób uszkodzonych.
16) Bezpieczeństwo i higiena pracy - podczas realizacji robót Wykonawca będzie przestrzegać przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. W szczególności Wykonawca ma obowiązek zadbać, aby personel nie wykonywał pracy w warunkach niebezpiecznych, szkodliwych dla zdrowia oraz nie spełniających odpowiednich wymagań sanitarnych. Wykonawca zapewni i będzie utrzymywał wszelkie urządzenia zabezpieczające, socjalne oraz sprzęt i odpowiednią odzież dla ochrony życia i zdrowia osób zatrudnionych oraz zapewnienie bezpieczeństwa publicznego. Uznaje się, że wszelkie koszty związane z wypełnieniem wymagań określonych powyżej nie podlegają odrębnej zapłacie i są uwzględnione w cenie umownej.
17) Stosowanie się do prawa i innych przepisów - Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i miejscowe oraz inne przepisy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z robotami i będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie tych praw, przepisów i wytycznych podczas prowadzenia robót.
18)Pracami konserwatorskimi lub pracami restauratorskimi polegającymi na zabezpieczeniu, uzupełnieniu, rekonstrukcji lub konserwacji parków zabytkowych lub innego rodzaju zorganizowanej zieleni zabytkowej, mogą kierować osoby, które posiadają tytuł zawodowy magistra uzyskany po ukończeniu wyższych studiów, obejmujących wiadomości w tym zakresie, oraz odbyły po ukończeniu tych studiów ci najmniej 12 miesięczną praktykę zawodową przy konserwacji i pielęgnacji tego rodzaju zabytków.
19) Prace o charakterze technicznym w/w zakresie mogą być prowadzone przez osoby, które posiadają średnie wykształcenie w zakresie pielęgnacji zieleni albo odbyły co najmniej 12 miesięczną praktykę zawodową przy pielęgnacji tego rodzaju zabytków.

Ziemia urodzajna i kompostowa
1.Ziemia urodzajna pozyskana w innym miejscu i dostarczona na plac budowy - nie może być zagruzowana, przerośnięta korzeniami, zasolona lub zanieczyszczona chemicznie.
2.Ziemia kompostowa do nawożenia gleby i zaprawy dołów pod rośliny mogą być stosowane komposty, powstające w wyniku rozkładu różnych odpadków roślinnych i zwierzęcych (np. torfu, obornika, biomasy roślinnej i materiału strukturalnego), przy kompostowaniu ich na otwartym powietrzu w pryzmach, w sposób i w warunkach zapewniających utrzymanie wymaganych cech i wskaźników jakości dojrzałego kompostu.
Rodzaje materiałów użytych do nawożenia jak i sposoby nawożenia reguluje Ustawa o nawozach i nawożeniu z 26 lipca 2000r. (Dz. U. 00.89.991) oraz Rozporządzenie Min. Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 01.06.2001r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o nawozach oraz z 01.06.2001r. w sprawie szczegółowego sposobu stosowania nawozów.

2.WYMAGANIA DOTYCZACE MATERIAŁU SZKÓŁKARSKIEGO
Materiał szkółkarski musi być czysty odmianowo i wyprodukowany zgodnie z zasadami agrotechniki szkółkarskiej oraz Zaleceniami jakościowymi dla ozdobnego materiału szkółkarskiego - wydanymi przez Związek Szkółkarzy Polskich. Rośliny muszą być zdrowe, zdrewniałe, zahartowane, oraz prawidłowo uformowane z zachowaniem charakterystycznego dla gatunku i odmiany pokroju, wysokości, średnicy i długości pędów. Powinny być zachowane odpowiednie proporcje pomiędzy pniem, koroną i bryłą korzeniową. System korzeniowy musi być dobrze wykształcony, zwarty, odpowiedni do wieku rośliny i sposobu uprawy. Materiał roślinny powinien pochodzić ze szkółki, w której był regularnie szkółkowany
Zamawiający zamawia drzewa w I wyborze.
Drzewa dostarczone powinny być zgodne z normą PN-R-67023(3) właściwie oznaczone, tzn. muszą mieć etykiety, na których podana jest nazwa łacińska, forma, wybór, wysokość pnia, numer normy, ew. liczbę szkółkowań.
Drzewa powinny być prawidłowo uformowane z zachowaniem pokroju charakterystycznego dla gatunku i odmiany oraz posiadać następujące cechy:
1) pąk szczytowy przewodnika powinien być wyraźnie uformowany,
2) podstawa korony drzew piennych powinna być uformowana na wysokości minimum 2,5m
3) przyrost ostatniego roku powinien wyraźnie i prosto przedłużać przewodnik,
4) system korzeniowy powinien być skupiony i prawidłowo rozwinięty, na korzeniach szkieletowych powinny występować liczne korzenie drobne,
5) u roślin sadzonych z bryłą korzeniową, np. drzew i krzewów bryła korzeniowa powinna być prawidłowo uformowana i nie uszkodzona,
6) pędy boczne korony drzew powinny być równomiernie rozmieszczone,
7) przewodnik powinien być praktycznie prosty,
8) blizny na przewodniku powinny być dobrze zarośnięte, dopuszcza się 4 niecałkowicie zarośnięte blizny na przewodniku w II wyborze, u form naturalnych drzew to wady niedopuszczalne,
9) dobrze wykształcona bryła korzeniowa kilka razy szkółkowana, dla drzew o obwodzie pnia 14-18cm średnica bryły 55-65cm, dla drzew o obwodzie pnia 20 cm+, średnica bryły 70-80cm, dla drzew o obwodzie pnia 20 cm+, średnica bryły 70-80cm, dla drzew o obwodzie pnia 25 cm+, średnica bryły 80-90cm dla drzew o obwodzie pnia 30+ średnica bryły 90-120 cm, dla drzew o obwodzie pnia 40 cm+, średnica bryły 110-120cm. Rośliny powinny mieć bryłę korzeniową zwartą, dobrze przerośniętą korzeniami z włośnikami, zabezpieczoną do transportu jutą i drucianą siatką nieocynkowaną.



Wady niedopuszczalne:
1) silne uszkodzenia mechaniczne roślin,
2) odrosty podkładki poniżej miejsca szczepienia,
3) ślady żerowania szkodników,
4) oznaki chorobowe,
5) zwiędnięcie i pomarszczenie kory na korzeniach i częściach naziemnych,
6) martwice i pęknięcia kory,
7) uszkodzenia pąka szczytowego przewodnika,
8) dwa przewodniki korony formy piennej,
9) uszkodzenie lub przesuszenie bryły korzeniowej,
10) złe zrośnięte odmiany szczepionej z podkładką w przypadku egzemplarzy szczepionych
11) objawy będące skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki.

3.TRANSPORT DRZEW

Wykonawca jest zobowiązany do stosowania jedynie takich środków transportu, które nie wpłyną niekorzystnie na jakość wykonywanych robót i właściwości przewożonych materiałów. Liczba środków transportu będzie zapewniać prowadzenie robót zgodnie z zasadami określonymi w SST i wskazaniami inspektora nadzoru w terminie przewidzianym umową. Przy ruchu na drogach publicznych pojazdy będą spełniać wymagania dotyczące przepisów ruchu drogowego w odniesieniu do dopuszczalnych obciążeń na osie i innych parametrów technicznych. (Środki transportu nie odpowiadające warunkom dopuszczalnych obciążeń na osie mogą być dopuszczone przez inspektora nadzoru, pod warunkiem przywrócenia stanu pierwotnego). Wykonawca będzie usuwać na bieżąco, na własny koszt, wszelkie zanieczyszczenia spowodowane jego pojazdami w obrębie realizacji zadania.
Transport materiałów na tereny zieleni może być dowolny pod warunkiem, że nie uszkodzi ani też nie pogorszy jakości transportowanych materiałów. W czasie transportu drzewa muszą być zabezpieczone przed uszkodzeniami pnia, bryły korzeniowej lub korzeni i pędów. Drzewa w czasie transportu należy zabezpieczyć przed wyschnięciem i przemarznięciem. Drzewa po dostarczeniu na miejsce przeznaczenia powinny być natychmiast wysadzone.

UWAGA:
Od wykonawcy wymaga się zaświadczenia wystawionego przez szkółkę dostarczającą rośliny, w którym potwierdza się zgodność przebiegu procesu produkcji roślin z wymaganiami Zamawiającego (szkółkowanie) zgodnie z zaleceniami Związku Szkółkarzy Polskich.

4.WYKONANIE ROBÓT

4.1 Ogólne zasady wykonania robót:
1) sadzenie powinno odbywać się w chłodne, wilgotne dni,
2) sadzenie należy wstrzymać jeżeli warunki zewnętrzne mogą niekorzystnie odbić się na wzroście roślin lub powodują degradację gleby.
Należy unikać warunków, które utrudniają przyjęcie się roślin, takich jak:
3) zalane doły przeznaczone do sadzenia,
4) zbite podłoże,
5) zalegająca woda w miejscach sadzenia,
6) mocno zamarznięta ziemia,
7) długotrwałe, silne, mroźne wysuszające wiatry itp.

4.2. Wymagania dotyczące sadzenia drzew:
4.2.1. sadzenie drzew
1) miejsce sadzenia - należy wyznaczyć w terenie, zgodnie z projektem,
2) dowiezienie oraz przycięcie koron i korzeni. Dla poszczególnych gatunków z doboru podano wymagany obwód pnia i podano w pozycjach kosztorysowych.
3) wykopanie dołów o wymiarach 1m x 0,7m, zaprawienie dołów ziemią urodzajną żyzną lub kompostową i zalanie ich wodą.
4) roślina w miejscu sadzenia powinna znaleźć się do 5cm głębiej jak rosła w szkółce, zbyt głębokie lub płytkie sadzenie utrudnia prawidłowy rozwój rośliny,
5) osadzenie 3 palików oraz przywiązanie drzew 3 wiązadłami parcianymi. Pale winny być okorowane, zaimpregnowane, o średnicy 8cm.
6) przy sadzeniu drzew formy piennej należy przed sadzeniem wbić w dno dołu drewniany palik ( lub paliki),
7) wysokość palika wbitego w grunt powinna być równa wysokości pnia posadzonego drzewa,
8) drzewa formy piennej należy przywiązać do palika tuż pod koroną,
9) palik powinien być umieszczony od strony najczęściej wiejących wiatrów.
10) wymiana zniszczonych wiązadeł i palików,
11) korzenie zasypać sypką ziemią a następnie prawidłowo ubić, uformować miskę i podlać,
12) przycięcie złamanych lub krzyżujących się gałęzi.- podlanie i wykonanie misek o średnicy 1m z pozostałej ziemi wraz z ubiciem grobli.- mulczowanie ziemi w misach wokół pnia min. 5 cm warstwą okorków z drzew iglastych lub drobnych zrąbków pozyskanych z gałęzi.
4.2.2. podlewanie drzew
1) podlewanie drzew i przy użyciu ciągnika z beczkowozem.
2) nabranie wody do beczkowozu. Zamawiający nie zapewnia dostępu do wody.
3) usytuowanie węża gumowego zasilanego wodą z beczkowozu na powierzchni gleby w taki sposób, aby nie zmoczyć wierzchniej części roślin.

4.2.3 pielęgnacja drzew po posadzeniu
Pielęgnacja w okresie gwarancyjnym (w ciągu roku po posadzeniu) polega na:
1) systematycznym podlewaniu wykonanych nasadzeń,
2) odchwaszczaniu ręcznym terenu wokół drzew,
3) nawożeniu,
4) usuwaniu odrostów korzeniowych,
5) poprawianiu misek,
6) okopczykowaniu drzew i krzewów jesienią,
7) rozgarnięciu kopczyków wiosną i uformowaniu misek,
8) wymianie uschniętych i uszkodzonych drzew na koszt Wykonawcy. Jeżeli przyczyną uschnięcia drzewa jest niewłaściwa pielęgnacja, koszty zakupu drzewa o tych samych parametrach ponosi Wykonawca,
9) wymianie zniszczonych palików i wiązadeł,
10) przycięciu złamanych, chorych lub krzyżujących się gałęzi (cięcia
pielęgnacyjne i formujące

5.KONTROLA JAKOŚCI ROBÓT
5.1.Zasady kontroli jakości robót
Kontrola robót w zakresie nasadzeń polega na sprawdzeniu:
1)zgodności umiejscowienia roślin z dokumentacją projektową pod względem wymiarów rabat, rozmieszczenia poszczególnych gatunków i odmian, odległości sadzenia,
2)jakości sadzonego materiału roślinnego (bez uszkodzeń fizjologicznych i mechanicznych, z zachowaniem jednolitości pokroju, zabarwienia i stopnia rozwoju),
3)przygotowania ziemi pod rabaty kwiatowe, tzn. grubości warstwy ziemi urodzajnej,
4)prawidłowości zabiegów pielęgnacyjnych (podlewanie, odchwaszczanie, nawożenie, przycinanie przekwitłych i uschniętych kwiatostanów, wymianie uschniętych roślin).
Kontrola robót przy odbiorze wykonanych nasadzeń bylinowych polega na:
5)zgodności wykonania rabat z dokumentacją projektową i ST pod względem wielkości kształtu i wyglądu rabat,
6) jakości sadzonego materiału (jednolitości barwy, pokroju, stopnia rozwoju),
7) przy odbiorze jesienią należy sprawdzić zabezpieczenie na okres zimy.

6.ODBIÓR ROBÓT
6.1.Jednostka obmiarowa
Jednostką obmiarową jest:
- szt. (sztuka) wykonania posadzenia drzewa,
- m3 (metr sześcienny) wykonania korytowania pod nasadzenia z roślin oraz ziemi oraz kory przekompostowanej,

6.2.Odbiór robót
Roboty uznaje się za wykonane zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną i wymaganiami Inspektora Nadzoru, jeżeli wszystkie pomiary i badania z zachowaniem tolerancji wg pkt 6 dały wyniki pozytywne.

7. PODSTAWA PŁATNOŚCI
Podstawą płatności jest cena jednostkowa skalkulowana przez Wykonawcę za jednostkę obmiarową ustaloną dla danej pozycji kosztorysu.
Cena jednostkowa pozycji kosztorysowej będzie uwzględniać wszystkie czynności, wymagania i badania składające się na jej wykonanie, określone dla tej roboty w ST.
Ceny jednostkowe robót będą obejmować:
-robociznę bezpośrednią wraz z towarzyszącymi kosztami,
-wartość zużytych materiałów wraz z kosztami zakupu, magazynowania i transportu,
-wartość pracy sprzętu wraz z towarzyszącymi kosztami,
-koszty pośrednie i zysk,
-podatki obliczone zgodnie z obowiązującymi przepisami,
-do wartości kosztorysu netto należy wliczyć podatek VAT.
Cena za 1 sztukę drzewa obejmuje zakres prac wymienionych w pkt. 4.2.

zgodnie z załącznikami nr 7 i 8 do Instrukcji dla Wykonawców - Rozdział 2 siwz i załącznikami nr 1 i 2 do umowy - Rozdział 3 siwz..

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 58008

Data publikacji: 2011-03-30

Nazwa: Prezydent Miasta Legnicy

Ulica: pl. Słowiański 8

Numer domu: 8

Miejscowość: Legnica

Kod pocztowy: 59-220

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 076 7212100

Numer faxu: 076 7212115

Adres strony internetowej: www.legnica.um.gov.pl

Regon: 39064725100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odtworzenie zabytkowego założenia Parku Miejskiego w Legnicy zniszczonego w wyniku przejścia huraganu w dniu 23.07.2009r - zakup drzew wraz z ich wysadzeniem

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Zakup drzew wraz z ich wysadzeniem jak niżej:
1.buk pospolity Fagus silvatica - 20 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 30+,
2.buk pospolity Laciniata Fagus silvatica Laciniata - 2 sztuki, obwód pnia na wysokości 100 cm: 30+,
3.buk pospolity Pendula Fagus silvatica Pendula - 1 sztuka, obwód pnia na wysokości 100 cm: 40+,
4.dawidia chińska Davidia involucrata - 2 sztuki, obwód pnia na wysokości 100 cm: 35+,
5.dąb biały Elongata Quercus alba - 3 sztuki, obwód pnia na wysokości 100 cm: 35+,
6.dąb burgundzki Quercus cerris - 8 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 30+,
7.dąb kaukaski Quercus macranthera - 6 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 30+,
8.dąb szypułkowy Quercus rober - 15 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 35+,
9.dąb wielkoowocowy Quercus macrocarpa - sztuki, obwód pnia na wysokości 100 cm: 35+,
10.grab pospolity Carpinus betulus - 25 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 20+,
11.grab pospolity Quercifolia Carpinus betulus Quercifolia - 3 sztuki, obwód pnia na wysokości 100 cm: 20+,
12.jesion wyniosły Fraxinus Excelsior - 25 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 20+,
13.klon czerwony Acer rubrum - 9 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 20+,
14.klon jawor Acer pseudoplatanus - 25 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 30+,
15.klon pensylwański Acer pensylvaticum - 6 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 14+,
16.klon pospolity Acer platanoides - 15 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 30+,
17.leszczyna turecka Corylus colurna - 20 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 20+,
18.lipa amerykańska Tilia americana - 6 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 35+,
19.lipa drobnolistna Tilia cordata - 38 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 35+,
20.lipa węgierska Tilia tomentosa - 6 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 35+,
21.magnolia gwiażdzista Magnolia stellata - 3 sztuki,
22.orzesznik gorzki Carya cordiformis - 3 sztuki, obwód pnia na wysokości 100 cm: 20+,
23.robinia akacjowa Robinia pseudoacaccia - 10 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 20+,
24.wiąz górski Camperdownii Ulmus glabra Camperdownii - 1 sztuka, obwód pnia na wysokości 100 cm: 40+,
25.kłęk kanadyjski Gymnokladus dioicus - 2 sztuki, obwód pnia na wysokości 100 cm: 20+,
26.orzech czarny Juglans nigra - 5 sztuk, obwód pnia na wysokości 100 cm: 35+,
27.ewodia Daniela Ewodia danielii - 1 sztuka, obwód pnia na wysokości 100 cm: 40+,

systemy korzeniowe wszystkich drzew zabezpieczone jutą i druciana siatką nieocynkowaną.

Wymagania dotyczące materiału szkółkarskiego
oraz techniczne warunki wykonania i odbioru prac

1.OKRESLENIA PODSTAWOWE
1) Ziemia urodzajna - ziemia posiadająca właściwości zapewniające roślinom prawidłowy rozwój;
2) Materiał roślinny - drzewa liściaste i iglaste
3) Bryła korzeniowa - uformowana przez szkółkowanie bryła ziemi z przerastającymi ją korzeniami roślin;
4) Forma pienna - forma drzew sztucznie wytworzona w szkółce z pniami o wysokości od 1,8m do 4,0 m, z wyraźnym nie przyciętym przewodnikiem i uformowaną koroną. Korona drzew do sadzenia uformowana na wysokości 2,0m - 2,2m o obwodzie pnia wg wskazania dla każdego gatunku wg projektu, mierzona na wysokości 1,3m;
5) Forma krzewiasta - forma właściwa dla krzewów lub forma drzewa utworzona w szkółce przez niskie przycięcie przewodnika celem uzyskania wielopędowości;
6) Materiały - wszelkie tworzywa niezbędne do wykonania robót , w tym materiał roślinny;
7) Podłoże - grunt rodzimy lub nasypowy;
8) Inspektor nadzoru - przedstawiciel Inwestora upoważniony do kontrolowania przebiegu prac.
9) Przekazanie terenu do wysadzenia - zamawiający w terminie określonym w dokumentach umowy przekaże wykonawcy teren .
10) Wykonawca nie może wykorzystywać błędów lub opuszczeń w dokumentach a o ich wykryciu powinien powiadomić przedstawiciela Inwestora, który dokona odpowiednich zmian i poprawek.
11) Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia terenu wykonywanych prac w okresie trwania ich realizacji.
12) Ochrona środowiska i ochrona przyrody w czasie wykonywania robót - Wykonawca ma obowiązek znać i stosować w trakcie prowadzenia robót wszelkie przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego i ochrony przyrody poprzez podejmowanie wszelkich uzasadnionych kroków mających na celu stosowania przepisów dotyczących ochrony środowiska i ochrony przyrody. Stosując się do tych wymagań, Wykonawca będzie miał szczególny wzgląd na: lokalizację dróg dojazdowych, stosowanie ciężkiego sprzętu mechanicznego nie bliżej niż 5m od osi pnia starodrzewu, wykonywanie wszelkich prac w obrębie starodrzewu - ręcznie i obsługiwanym ręcznie lekkim sprzętem mechanicznym.
13) Ochrona przeciwpożarowa - Wykonawca będzie przestrzegać przepisy ochrony przeciwpożarowej. Materiały łatwopalne będą składowane w sposób zgodny z odpowiednimi przepisami i zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie straty spowodowane pożarem wywołanym jako rezultat realizacji robót albo przez personel Wykonawcy.
14) Materiały szkodliwe dla otoczenia - materiały, które obciążeń sposób trwały są szkodliwe dla otoczenia, nie będą dopuszczone do użycia. Środki chemiczne będą zastosowane zgodnie ze sposobem użycia (instrukcja producenta) zawartym na opakowaniu.
15) Ograniczenie obciążeń osi pojazdów - pojazdy i ładunki powodujące nadmierne obciążenie osiowe nie będą dopuszczone w obrębie terenu zieleni i Wykonawca będzie odpowiadał za naprawę wszelkich robót w ten sposób uszkodzonych.
16) Bezpieczeństwo i higiena pracy - podczas realizacji robót Wykonawca będzie przestrzegać przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. W szczególności Wykonawca ma obowiązek zadbać, aby personel nie wykonywał pracy w warunkach niebezpiecznych, szkodliwych dla zdrowia oraz nie spełniających odpowiednich wymagań sanitarnych. Wykonawca zapewni i będzie utrzymywał wszelkie urządzenia zabezpieczające, socjalne oraz sprzęt i odpowiednią odzież dla ochrony życia i zdrowia osób zatrudnionych oraz zapewnienie bezpieczeństwa publicznego. Uznaje się, że wszelkie koszty związane z wypełnieniem wymagań określonych powyżej nie podlegają odrębnej zapłacie i są uwzględnione w cenie umownej.
17) Stosowanie się do prawa i innych przepisów - Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i miejscowe oraz inne przepisy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z robotami i będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie tych praw, przepisów i wytycznych podczas prowadzenia robót.
18)Pracami konserwatorskimi lub pracami restauratorskimi polegającymi na zabezpieczeniu, uzupełnieniu, rekonstrukcji lub konserwacji parków zabytkowych lub innego rodzaju zorganizowanej zieleni zabytkowej, mogą kierować osoby, które posiadają tytuł zawodowy magistra uzyskany po ukończeniu wyższych studiów, obejmujących wiadomości w tym zakresie, oraz odbyły po ukończeniu tych studiów ci najmniej 12 miesięczną praktykę zawodową przy konserwacji i pielęgnacji tego rodzaju zabytków.
19) Prace o charakterze technicznym w/w zakresie mogą być prowadzone przez osoby, które posiadają średnie wykształcenie w zakresie pielęgnacji zieleni albo odbyły co najmniej 12 miesięczną praktykę zawodową przy pielęgnacji tego rodzaju zabytków.

Ziemia urodzajna i kompostowa
1.Ziemia urodzajna pozyskana w innym miejscu i dostarczona na plac budowy - nie może być zagruzowana, przerośnięta korzeniami, zasolona lub zanieczyszczona chemicznie.
2.Ziemia kompostowa do nawożenia gleby i zaprawy dołów pod rośliny mogą być stosowane komposty, powstające w wyniku rozkładu różnych odpadków roślinnych i zwierzęcych (np. torfu, obornika, biomasy roślinnej i materiału strukturalnego), przy kompostowaniu ich na otwartym powietrzu w pryzmach, w sposób i w warunkach zapewniających utrzymanie wymaganych cech i wskaźników jakości dojrzałego kompostu.
Rodzaje materiałów użytych do nawożenia jak i sposoby nawożenia reguluje Ustawa o nawozach i nawożeniu z 26 lipca 2000r. (Dz. U. 00.89.991) oraz Rozporządzenie Min. Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 01.06.2001r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o nawozach oraz z 01.06.2001r. w sprawie szczegółowego sposobu stosowania nawozów.

2.WYMAGANIA DOTYCZACE MATERIAŁU SZKÓŁKARSKIEGO
Materiał szkółkarski musi być czysty odmianowo i wyprodukowany zgodnie z zasadami agrotechniki szkółkarskiej oraz Zaleceniami jakościowymi dla ozdobnego materiału szkółkarskiego - wydanymi przez Związek Szkółkarzy Polskich. Rośliny muszą być zdrowe, zdrewniałe, zahartowane, oraz prawidłowo uformowane z zachowaniem charakterystycznego dla gatunku i odmiany pokroju, wysokości, średnicy i długości pędów. Powinny być zachowane odpowiednie proporcje pomiędzy pniem, koroną i bryłą korzeniową. System korzeniowy musi być dobrze wykształcony, zwarty, odpowiedni do wieku rośliny i sposobu uprawy. Materiał roślinny powinien pochodzić ze szkółki, w której był regularnie szkółkowany
Zamawiający zamawia drzewa w I wyborze.
Drzewa dostarczone powinny być zgodne z normą PN-R-67023(3) właściwie oznaczone, tzn. muszą mieć etykiety, na których podana jest nazwa łacińska, forma, wybór, wysokość pnia, numer normy, ew. liczbę szkółkowań.
Drzewa powinny być prawidłowo uformowane z zachowaniem pokroju charakterystycznego dla gatunku i odmiany oraz posiadać następujące cechy:
1) pąk szczytowy przewodnika powinien być wyraźnie uformowany,
2) podstawa korony drzew piennych powinna być uformowana na wysokości minimum 2,5m
3) przyrost ostatniego roku powinien wyraźnie i prosto przedłużać przewodnik,
4) system korzeniowy powinien być skupiony i prawidłowo rozwinięty, na korzeniach szkieletowych powinny występować liczne korzenie drobne,
5) u roślin sadzonych z bryłą korzeniową, np. drzew i krzewów bryła korzeniowa powinna być prawidłowo uformowana i nie uszkodzona,
6) pędy boczne korony drzew powinny być równomiernie rozmieszczone,
7) przewodnik powinien być praktycznie prosty,
8) blizny na przewodniku powinny być dobrze zarośnięte, dopuszcza się 4 niecałkowicie zarośnięte blizny na przewodniku w II wyborze, u form naturalnych drzew to wady niedopuszczalne,
9) dobrze wykształcona bryła korzeniowa kilka razy szkółkowana, dla drzew o obwodzie pnia 14-18cm średnica bryły 55-65cm, dla drzew o obwodzie pnia 20 cm+, średnica bryły 70-80cm, dla drzew o obwodzie pnia 20 cm+, średnica bryły 70-80cm, dla drzew o obwodzie pnia 25 cm+, średnica bryły 80-90cm dla drzew o obwodzie pnia 30+ średnica bryły 90-120 cm, dla drzew o obwodzie pnia 40 cm+, średnica bryły 110-120cm. Rośliny powinny mieć bryłę korzeniową zwartą, dobrze przerośniętą korzeniami z włośnikami, zabezpieczoną do transportu jutą i drucianą siatką nieocynkowaną.



Wady niedopuszczalne:
1) silne uszkodzenia mechaniczne roślin,
2) odrosty podkładki poniżej miejsca szczepienia,
3) ślady żerowania szkodników,
4) oznaki chorobowe,
5) zwiędnięcie i pomarszczenie kory na korzeniach i częściach naziemnych,
6) martwice i pęknięcia kory,
7) uszkodzenia pąka szczytowego przewodnika,
8) dwa przewodniki korony formy piennej,
9) uszkodzenie lub przesuszenie bryły korzeniowej,
10) złe zrośnięte odmiany szczepionej z podkładką w przypadku egzemplarzy szczepionych
11) objawy będące skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki.

3.TRANSPORT DRZEW

Wykonawca jest zobowiązany do stosowania jedynie takich środków transportu, które nie wpłyną niekorzystnie na jakość wykonywanych robót i właściwości przewożonych materiałów. Liczba środków transportu będzie zapewniać prowadzenie robót zgodnie z zasadami określonymi w SST i wskazaniami inspektora nadzoru w terminie przewidzianym umową. Przy ruchu na drogach publicznych pojazdy będą spełniać wymagania dotyczące przepisów ruchu drogowego w odniesieniu do dopuszczalnych obciążeń na osie i innych parametrów technicznych. (Środki transportu nie odpowiadające warunkom dopuszczalnych obciążeń na osie mogą być dopuszczone przez inspektora nadzoru, pod warunkiem przywrócenia stanu pierwotnego). Wykonawca będzie usuwać na bieżąco, na własny koszt, wszelkie zanieczyszczenia spowodowane jego pojazdami w obrębie realizacji zadania.
Transport materiałów na tereny zieleni może być dowolny pod warunkiem, że nie uszkodzi ani też nie pogorszy jakości transportowanych materiałów. W czasie transportu drzewa muszą być zabezpieczone przed uszkodzeniami pnia, bryły korzeniowej lub korzeni i pędów. Drzewa w czasie transportu należy zabezpieczyć przed wyschnięciem i przemarznięciem. Drzewa po dostarczeniu na miejsce przeznaczenia powinny być natychmiast wysadzone.

UWAGA:
Od wykonawcy wymaga się zaświadczenia wystawionego przez szkółkę dostarczającą rośliny, w którym potwierdza się zgodność przebiegu procesu produkcji roślin z wymaganiami Zamawiającego (szkółkowanie) zgodnie z zaleceniami Związku Szkółkarzy Polskich.

4.WYKONANIE ROBÓT

4.1 Ogólne zasady wykonania robót:
1) sadzenie powinno odbywać się w chłodne, wilgotne dni,
2) sadzenie należy wstrzymać jeżeli warunki zewnętrzne mogą niekorzystnie odbić się na wzroście roślin lub powodują degradację gleby.
Należy unikać warunków, które utrudniają przyjęcie się roślin, takich jak:
3) zalane doły przeznaczone do sadzenia,
4) zbite podłoże,
5) zalegająca woda w miejscach sadzenia,
6) mocno zamarznięta ziemia,
7) długotrwałe, silne, mroźne wysuszające wiatry itp.

4.2. Wymagania dotyczące sadzenia drzew:
4.2.1. sadzenie drzew
1) miejsce sadzenia - należy wyznaczyć w terenie, zgodnie z projektem,
2) dowiezienie oraz przycięcie koron i korzeni. Dla poszczególnych gatunków z doboru podano wymagany obwód pnia i podano w pozycjach kosztorysowych.
3) wykopanie dołów o wymiarach 1m x 0,7m, zaprawienie dołów ziemią urodzajną żyzną lub kompostową i zalanie ich wodą.
4) roślina w miejscu sadzenia powinna znaleźć się do 5cm głębiej jak rosła w szkółce, zbyt głębokie lub płytkie sadzenie utrudnia prawidłowy rozwój rośliny,
5) osadzenie 3 palików oraz przywiązanie drzew 3 wiązadłami parcianymi. Pale winny być okorowane, zaimpregnowane, o średnicy 8cm.
6) przy sadzeniu drzew formy piennej należy przed sadzeniem wbić w dno dołu drewniany palik ( lub paliki),
7) wysokość palika wbitego w grunt powinna być równa wysokości pnia posadzonego drzewa,
8) drzewa formy piennej należy przywiązać do palika tuż pod koroną,
9) palik powinien być umieszczony od strony najczęściej wiejących wiatrów.
10) wymiana zniszczonych wiązadeł i palików,
11) korzenie zasypać sypką ziemią a następnie prawidłowo ubić, uformować miskę i podlać,
12) przycięcie złamanych lub krzyżujących się gałęzi.- podlanie i wykonanie misek o średnicy 1m z pozostałej ziemi wraz z ubiciem grobli.- mulczowanie ziemi w misach wokół pnia min. 5 cm warstwą okorków z drzew iglastych lub drobnych zrąbków pozyskanych z gałęzi.
4.2.2. podlewanie drzew
1) podlewanie drzew i przy użyciu ciągnika z beczkowozem.
2) nabranie wody do beczkowozu. Zamawiający nie zapewnia dostępu do wody.
3) usytuowanie węża gumowego zasilanego wodą z beczkowozu na powierzchni gleby w taki sposób, aby nie zmoczyć wierzchniej części roślin.

4.2.3 pielęgnacja drzew po posadzeniu
Pielęgnacja w okresie gwarancyjnym (w ciągu roku po posadzeniu) polega na:
1) systematycznym podlewaniu wykonanych nasadzeń,
2) odchwaszczaniu ręcznym terenu wokół drzew,
3) nawożeniu,
4) usuwaniu odrostów korzeniowych,
5) poprawianiu misek,
6) okopczykowaniu drzew i krzewów jesienią,
7) rozgarnięciu kopczyków wiosną i uformowaniu misek,
8) wymianie uschniętych i uszkodzonych drzew na koszt Wykonawcy. Jeżeli przyczyną uschnięcia drzewa jest niewłaściwa pielęgnacja, koszty zakupu drzewa o tych samych parametrach ponosi Wykonawca,
9) wymianie zniszczonych palików i wiązadeł,
10) przycięciu złamanych, chorych lub krzyżujących się gałęzi (cięcia
pielęgnacyjne i formujące

5.KONTROLA JAKOŚCI ROBÓT
5.1.Zasady kontroli jakości robót
Kontrola robót w zakresie nasadzeń polega na sprawdzeniu:
1)zgodności umiejscowienia roślin z dokumentacją projektową pod względem wymiarów rabat, rozmieszczenia poszczególnych gatunków i odmian, odległości sadzenia,
2)jakości sadzonego materiału roślinnego (bez uszkodzeń fizjologicznych i mechanicznych, z zachowaniem jednolitości pokroju, zabarwienia i stopnia rozwoju),
3)przygotowania ziemi pod rabaty kwiatowe, tzn. grubości warstwy ziemi urodzajnej,
4)prawidłowości zabiegów pielęgnacyjnych (podlewanie, odchwaszczanie, nawożenie, przycinanie przekwitłych i uschniętych kwiatostanów, wymianie uschniętych roślin).
Kontrola robót przy odbiorze wykonanych nasadzeń bylinowych polega na:
5)zgodności wykonania rabat z dokumentacją projektową i ST pod względem wielkości kształtu i wyglądu rabat,
6) jakości sadzonego materiału (jednolitości barwy, pokroju, stopnia rozwoju),
7) przy odbiorze jesienią należy sprawdzić zabezpieczenie na okres zimy.

6.ODBIÓR ROBÓT
6.1.Jednostka obmiarowa
Jednostką obmiarową jest:
- szt. (sztuka) wykonania posadzenia drzewa,
- m3 (metr sześcienny) wykonania korytowania pod nasadzenia z roślin oraz ziemi oraz kory przekompostowanej,

6.2.Odbiór robót
Roboty uznaje się za wykonane zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną i wymaganiami Inspektora Nadzoru, jeżeli wszystkie pomiary i badania z zachowaniem tolerancji wg pkt 6 dały wyniki pozytywne.

7. PODSTAWA PŁATNOŚCI
Podstawą płatności jest cena jednostkowa skalkulowana przez Wykonawcę za jednostkę obmiarową ustaloną dla danej pozycji kosztorysu.
Cena jednostkowa pozycji kosztorysowej będzie uwzględniać wszystkie czynności, wymagania i badania składające się na jej wykonanie, określone dla tej roboty w ST.
Ceny jednostkowe robót będą obejmować:
-robociznę bezpośrednią wraz z towarzyszącymi kosztami,
-wartość zużytych materiałów wraz z kosztami zakupu, magazynowania i transportu,
-wartość pracy sprzętu wraz z towarzyszącymi kosztami,
-koszty pośrednie i zysk,
-podatki obliczone zgodnie z obowiązującymi przepisami,
-do wartości kosztorysu netto należy wliczyć podatek VAT.
Cena za 1 sztukę drzewa obejmuje zakres prac wymienionych w pkt. 4.2.

zgodnie z załącznikami nr 7 i 8 do Instrukcji dla Wykonawców - Rozdział 2 siwz i załącznikami nr 1 i 2 do umowy - Rozdział 3 siwz..

Kody CPV: 034520003

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/05/2011

Informacja na temat wadium: 10000,- PLN

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy spełniają poniższy warunek udziału w postępowaniu:
Posiadania wiedzy i doświadczenia tj. jako Wykonawca wykonali, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonują, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie maksymalnie 4 zamówienia obejmujące dostawę wraz z wysadzeniem drzew jak niżej :
- 95 sztuk drzew o obwodach pni powyżej 20cm+,
- 75 sztuk drzew o obwodach pni powyżej 30cm+,
- 75 sztuk drzew o obwodach pni powyżej 35cm+,
- 3 sztuki drzew o obwodach pni powyżej 40cm+,
o wartości łącznej min. 500.000,- zł brutto - z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców wraz z załączeniem dokumentów potwierdzających, że dostawy te zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Ocena spełnienia warunku według :
a) oświadczenia Wykonawcy- załącznik nr 1 do Instrukcji dla Wykonawców - Rozdział 2 siwz.
b) wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, - z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz z załączeniem dokumentów potwierdzających, że dostawy
te zostały wykonane lub są wykonywane należycie - załącznik nr 3 do Instrukcji dla Wykonawców - Rozdział 2 siwz. + dokumenty potwierdzające, że dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie
Ocena spełnienia w/w warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy spełniają poniższy warunek udziału w postępowaniu:
Dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. mają do dyspozycji odpowiednio wykwalifikowany personel w celu obsadzenia podanych niżej stanowisk:
a) Kierownik prac : osoba z wyższym wykształceniem w zakresie prac konserwatorskich bądź restauratorskich polegających na uzupełnieniu, zabezpieczeniu lub rekonstrukcji bądź konserwacji parków zabytkowych lub innego rodzaju zorganizowanej zieleni zabytkowej oraz odbyła po ukończeniu studiów co najmniej 12 miesięczna praktykę zawodową przy konserwacji i pielęgnacji zabytków zieleni. - 1 osoba.
b) Pracownik techniczny : osoba, która posiada średnie wykształcenie w zakresie pielęgnacji zieleni albo odbyła co najmniej 12 miesięczna praktykę zawodową przy pielęgnacji zabytków zieleni - 1 osoba.
Ocena spełnienia warunku według :
1) oświadczenia Wykonawcy- załącznik nr 1 do Instrukcji dla Wykonawców- Rozdział Nr 2 specyfikacji istotnych warunków zamówienia
2) wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - załącznik nr 4 do Instrukcji dla Wykonawców - Rozdział Nr 2 specyfikacji istotnych warunków zamówienia
3) oświadczeń, że wskazane w załączniku nr 4 osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadają ww. wymagane ww. wymagane uprawnienia- wykształcenie, doświadczenie i praktykę - wyższe wykształcenie w zakresie prac konserwatorskich bądź restauratorskich polegających na uzupełnieniu, zabezpieczeniu lub rekonstrukcji bądź konserwacji parków zabytkowych lub innego rodzaju zorganizowanej zieleni zabytkowej oraz odbyła po ukończeniu studiów co najmniej 12 miesięczna praktykę zawodową przy konserwacji i pielęgnacji zabytków zieleni - w stosunku do osoby wymaganej w ppkt a);
- średnie wykształcenie w zakresie pielęgnacji zieleni albo odbyła co najmniej 12 miesięczna praktykę zawodową przy pielęgnacji zabytków zieleni - w stosunku do osoby wymaganej w ppkt b)

Ocena spełnienia ww. warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy spełniają poniższy warunek udziału w postępowaniu:
Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę min. 500.000,-zł, potwierdzone polisą, a w przypadku jej braku innym dokumentem potwierdzającym, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej.
Ocena spełnienia warunku według :
a) oświadczenia Wykonawcy- załącznik nr 1 do Instrukcji dla Wykonawców - Rozdział 2 siwz.
b) opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.

Ocena spełnienia ww. warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Formularz oferty wg załączonego druku Rozdziału Nr 1 specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
2. Oświadczenie, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu z art. 22 ust.1 ustawy Pzp wg załącznika nr 1 do Instrukcji dla Wykonawców- Rozdział Nr 2 specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3. Oświadczenie Wykonawcy - wskazanie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom - wg załącznika nr 5 do Instrukcji dla Wykonawców- Rozdział Nr 2 specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
4. Oświadczenie, że osoby wykazane w załączniku nr 4 do Instrukcji dla Wykonawców- Rozdział
Nr 2 specyfikacji istotnych warunków zamówienia, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadają ww. wymagane uprawnienia- wykształcenie, doświadczenie i praktykę.
5. Oświadczenie Wykonawcy na przyjęcie warunków zmian w umowie - wg załącznika nr 6
do Instrukcji dla Wykonawców- Rozdział Nr 2 specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
6. Wycena dostawy - wg załącznika nr 7 do Instrukcji dla Wykonawców- Rozdział Nr 2 specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
7. Wycena usługi wysadzenia - wg załącznika nr 8 do Instrukcji dla Wykonawców- Rozdział Nr 2 specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
8. Wypełnioną umowę wg Rozdziału Nr 3 specyfikacji istotnych warunków zamówienia - wypełnienie i akceptacja umowy nie stanowi zobowiązań prawnych ze strony Zamawiającego.
9. Oświadczenie Wykonawcy, że zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy - wg Formularza oferty - Rozdział Nr 1 specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
10. Oświadczenie, iż Wykonawca zapoznał się z zamówieniem i przyjmuje jego warunki bez zastrzeżeń - wg Formularza oferty - Rozdział Nr 1 specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
11. W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia pełnomocnictwo, w którym Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ustanowią i wskażą Zamawiającemu pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowanie w postępowaniu i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo będzie podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania i podpisywania oświadczeń w imieniu Wykonawców zgodnie z dokumentami rejestracyjnymi. W przypadku niezgodności wpisu ze stanem faktycznym Wykonawcy każdy Wykonawca musi złożyć dokumenty sporządzone przez jego właściwy organ, a uprawniający daną osobę lub osoby do reprezentowania Wykonawcy i podpisywania oświadczeń w imieniu Wykonawców.
12. W sytuacji gdy Wykonawca, zgodnie z art. 26 ust 2b w zakresie warunków określonych
w pkt. 13 Instrukcji dla Wykonawców- Rozdział Nr 2 specyfikacji istotnych warunków zamówienia, polegał będzie na wiedzy i doświadczeniu oraz osobach zdolnych wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków, pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
13. Dowód wpłacenia/wniesienia wadium.
14. Dowód opłacenia polisy lub dowód opłacenia innego dokumentu potwierdzającego,
że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
15. Zaświadczenie wystawione przez szkółkę dostarczającą rośliny, w którym potwierdza się zgodność przebiegu procesu produkcji roślin z wymaganiami Zamawiającego (szkółkowanie) zgodnie z zaleceniami Związku Szkółkarzy Polskich

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zgodnie z zapisami załącznika WARUNKI ZMIAN W UMOWIE - załącznik nr 6 do Instrukcji dla Wykonawców- Rozdział 2 siwz.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.legnica.eu

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta Legnica, Plac Słowiański 7 , pokój nr 22- Referat zamówień publicznych

Data składania wniosków, ofert: 07/04/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta Legnica, Plac Słowiański 8 , pokój nr 208

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

82334 / 2011-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Legnicy - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 034520003 ()
Odtworzenie zabytkowego założenia Parku Miejskiego w Legnicy zniszczonego w wyniku przejścia huraganu w dniu 23.07.2009r - zakup drzew wraz z ich wysadzeniem

345630 / 2012-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Zieleni Miejskiej - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 034520003 ()
Dostawa drzew i krzewów ozdobnych do nasadzeń na terenach zieleni miejskiej we Wrocławiu

182662 / 2011-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Legnicy - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 034520003 ()
Odtworzenie zabytkowego założenia Parku Miejskiego w Legnicy zniszczonego w wyniku przejścia huraganu w dniu 23.07.2009r. - pielęgnacja drzew w tym m.in.: ciecia sanitarne, formowanie koron, zastosowanie wiązań elastycznych

42438 / 2014-02-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 034520003 ()
Dostawa drzew i krzewów wraz z wykonaniem nasadzeń wzdłuż drogi rowerowej i chodnika przy ul.Powstańców Śląskich od ul.Szczęśliwej do poszerzenia ciągu pieszo-rowerowego w stronę centrum we Wrocławiu

211346 / 2011-07-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Legnicy - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 034520003 ()
Odtworzenie zabytkowego założenia Parku Miejskiego w Legnicy zniszczonego w wyniku przejścia huraganu w dniu 23.07.2009r.-pielęgnacja drzew w tym m.in. cięcia sanitarne, formowanie koron, zastosowanie wiązań elastycznych.

407596 / 2012-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Zieleni Miejskiej - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 034520003 ()
Dostawa drzew i krzewów ozdobnych do nasadzeń na terenach zieleni miejskiej we Wrocławiu

106127 / 2015-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Głogów - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 034520003 ()
Dostawa drzew, krzewów, bylin, roślin wodnych i traw ozdobnych oraz roślin jednorocznych na tereny zieleni miasta Głogowa

67350 / 2013-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Zieleni Miejskiej - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 034520003 ()
Dostawa drzew i krzewów ozdobnych do nasadzeń na terenach zieleni miejskiej we Wrocławiu

82407 / 2011-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Głogów - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 034520003 ()
Dostawa drzew, krzewów oraz innych roślin ozdobnych w 2011r

77644 / 2009-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 034520003 ()
Zakup i dostawa drzew i krzewów wraz z ich nasadzeniem i późniejszym utrzymaniem w poszczególnych sołectwach Gminy Kobierzyce

91575 / 2010-04-21 - Inny: Spółka z o.o. z udziałem Gminy Miejskiej

Głogowskie Przedsiębiorstwo Komunalne - SITA Głogów Sp. z o.o. - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 034520003 ()
zakup i dostawa materiałów nasadzeniowych ( krzewów, bylin oraz drzewek) dla GPK- SITA Głogów Sp. z o.o. w Głogowie

399552 / 2010-12-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Legnicy - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 034520003 ()
Odtworzenie zabytkowego założenia Parku Miejskiego w Legnicy zniszczonego w wyniku przejścia huraganu w dniu 23.07.2009r - zakup drzew

156120 / 2011-06-14 - Inny: Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Legnica - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 034520003 ()
Zakup sadzonek buka zwyczajnego 2/0 dla Nadleśnictwa Legnica

521208 / 2013-12-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 034520003 ()
DOSTAWA DRZEW I KRZEWÓW WRAZ Z WYKONANIEM NASADZEŃ WZDŁUŻ DROGI ROWEROWEJ I CHODNIKA PRZY UL.POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH OD UL.SZCZĘŚLIWEJ DO POSZERZENIA CIĄGU PIESZO-ROWEROWEGO W STRONĘ CENTRUM WE WROCŁAWIU

124247 / 2011-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 034520003 ()
Zagospodarowanie terenów zielonych przy budowie hali sportowo-widowiskowej w Kobierzycach.