Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

150819 / 2012-07-11 - Podmiot prawa publicznego / Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. (Szczawno Zdrój)

Wykonawca:dla realizacji zadania inwestycyjnego pn.: Szczawno-Zdrój, Hala Spacerowa (XIX w.): roboty konserwatorskie wieżyczki i tarasu realizowanego przy wykorzystywaniu środków pochodzących z dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo Kulturowe, priorytet 1 Ochrona zabytków.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac konserwatorskich wieżyczki i tarasu w Hali Spacerowej położonej w Szczawnie-Zdroju, przy ul. Kościuszki 23 oraz opracowanie dokumentacji projektowej i konserwatorskiej niezbędnej do uzyskania decyzji zezwalających na prowadzenie prac przy obiekcie zabytkowym i decyzji pozwolenia na budowę.
Przed przystąpieniem do sporządzenia oferty Wykonawca przeprowadzi wizję lokalną obiektów, co potwierdzi oświadczeniem, wg wzoru formularza nr 3 załączonego do SIWZ.
1.Przedmiotem zamówienia są w szczególności:
1)sporządzenie dokumentacji projektowej oraz dokumentacji konserwatorskiej niezbędnej do uzyskania zgody właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac przy obiekcie zabytkowym oraz uzyskania decyzji - pozwolenia na budowę, wydanej przez właściwy organ,
2)sporządzenie szczegółowego kosztorysu ofertowego planowanych prac z wyszczególnionymi kosztami realizacji netto i brutto zadania, stanowiącego dokument pomocniczy służący do określenia rzeczywistego kosztu realizowanego zadania ,
3)prace demontażowe,
4) prace renowacyjne balustrady tarasu,
5) wykonanie podłogi tarasu,
6) roboty impregnacyjne,
7) prace renowacyjne wieżyczki, w tym:
scalanie elementów drewnianych,
rekonstrukcja i renowacja miedzianej kopuły.
8) wykonanie kosztorysu powykonawczego wraz z obmiarem wykonanych prac.
Zakres obowiązków Wykonawcy określa wzór umowy, który jako formularz nr 7 załączony do SIWZ stanowi integralną część SIWZ.
Dla poszczególnych elementów oraz materiałów użytych do wykonania zadania Wykonawca przedstawi atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wytycznymi i normami, jako element składowy do protokołu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się zastosowanie materiałów równoważnych o parametrach nie gorszych niż projektowane. Wykonawca, który zastosuje rozwiązania równoważne opisane w dokumentacji projektowej i w specyfikacjach technicznych, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego prace konserwatorskie lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu gwarancji jakości oraz rękojmi za wady przedmiotu zamówienia zakończy się po upływie 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego.
2. Zakres prac do wykonania:
1) Sporządzenie dokumentacji projektowej wraz z dokumentacją konserwatorską. Wykonawca przekaże dokumentację projektową i konserwatorską Zamawiającemu niezwłocznie, nie później niż w ciągu 3 dni od dnia wydania przez właściwy organ decyzji - pozwolenia na budowę (dwa egzemplarze wersji papierowej i jeden egzemplarz wersji elektronicznej).
2) Uzyskanie decyzji właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zezwalającej na prowadzenie prac przy obiekcie zabytkowym - polegających na wykonaniu prac konserwatorskich i robót budowlanych wieżyczki i tarasu (pozwolenie musi zawierać imię, nazwisko i adres osoby kierującej robotami budowlanymi oraz imię, nazwisko i adres osoby wykonującej nadzór inwestorski). Wykonawca przekaże oryginały uzyskanych decyzji Zamawiającemu niezwłocznie, nie później niż w ciągu 3 dni od dnia wydania przez właściwy organ decyzji - pozwolenia na budowę (jeden egzemplarz wersji papierowej).
3)Uzyskanie decyzji - pozwolenia na budowę, w zakresie wykonania prac konserwatorskich i robót budowlanych wieżyczki i tarasu - wydanej przez właściwy organ. Wykonawca przekaże uzyskane decyzje Zamawiającemu niezwłocznie, nie później niż w ciągu 3 dni od dnia wydania przez właściwy organ decyzji - pozwolenia na budowę (jeden egzemplarz wersji papierowej).
4)Sporządzenie szczegółowego kosztorysu ofertowego planowanych prac z wyszczególnionymi kosztami realizacji netto i brutto zadania, stanowiącego dokument pomocniczy służący do określenia rzeczywistego kosztu realizowanego zadania. Ofertowy kosztorys budowlany musi by szczegółowy i zawierać następujące elementy: stronę tytułową, przedmiar robót kalkulację szczegółową zastosowanych cen jednostkowych, tabelę elementów scalonych oraz w załączniku dla analiz indywidualnych i analogii - kalkulację szczegółową cen jednostkowych wraz z uzasadnieniem. Musi być zweryfikowany i zatwierdzony przez właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (pod względem zgodności z wydanym pozwoleniem), inspektora nadzoru inwestorskiego (w zakresie zastosowanych cen, norm kosztorysowania i przedmiarów) oraz podpisany przez wykonawcę prac i kierownika robót. Podpis inspektora nadzoru inwestorskiego musi mieć następujące brzmienie: Kosztorys zweryfikowano w zakresie zastosowanych cen, norm kosztorysowania i przedmiarów. Inspektor nadzoru. Imię i nazwisko. Pieczęć. Wykonawca przekaże szczegółowy kosztorys ofertowy Zamawiającemu niezwłocznie, nie później niż do dnia 15.08.2012r. (dwa egzemplarze wersji papierowej i jeden egzemplarz wersji elektronicznej).
5) Wykonanie prac demontażowych, prac renowacyjnych balustrady tarasu, wykonanie podłogi tarasu, robót impregnacyjnych, prac renowacyjnych wieżyczki, w tym: scalanie elementów drewnianych, rekonstrukcja i renowacja miedzianej kopuły.
6) Zakup i dostawa materiałów i elementów niezbędnych do realizacji prac.
7) Promocja projektu - Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i zapewnienia promocji projektu zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla beneficjenta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sposób wypełnienia obowiązków informacyjno-promocyjnych oraz treść tablic informacyjnych
i pozostałych materiałów promujących zadanie zostanie ustalona z Wykonawcą po otrzymaniu przez Zamawiającego wytycznych instytucji współfinansującej realizację zadania.
8) Skompletowanie dokumentacji powykonawczej, w tym wykonanie projektu technicznego powykonawczego i kosztorysu powykonawczego wraz z obmiarem prac. Kosztorys robót budowlanych powinien być zweryfikowany przez inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie zastosowanych cen, norm kosztorysowania i obmiarów, zatwierdzony przez właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pod kątem zgodności z wydanym pozwoleniem oraz podpisany przez wykonawcę prac i kierownika budowy/robót. Wykonawca przekaże dokumentację powykonawczą Zamawiającemu najpóźniej w dniu dokonania odbioru końcowego robót (dwa egzemplarze wersji papierowej i jeden egzemplarz wersji elektronicznej).
9) Przeprowadzenie wszystkich niezbędnych pomiarów i testów, sporządzenie protokołów z tych czynności i przekazanie tych protokołów Zamawiającemu najpóźniej w dniu dokonania odbioru końcowego robót (dwa egzemplarze wersji papierowej i jeden egzemplarz wersji elektronicznej).
10) Udział przedstawiciela Wykonawcy w pracach odbiorowych.
4. Warunki i czas pracy.
1) Realizacja prac konserwatorskich i robót budowlanych nastąpi w czynnym obiekcie. Wykonawca zapewni ciągłość funkcjonowania obiektu oraz bezpieczeństwo osób trzecich.
2) Jeżeli ze względów technologicznych lub organizacyjnych, niezbędne jest wydłużenie czasu pracy w dni robocze lub wykonywanie prac i robót w dni wolne od pracy, powinno to być uzgodnione z Zamawiającym. Powyższa okoliczność nie wpływa na wysokość wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu wykonania Umowy.
5. Prowadzenie prac i robót przy obiekcie zabytkowym.
1) Prace powinny być prowadzone zgodnie z uzyskanymi decyzjami właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
2) Przed przystąpieniem do prac Wykonawca sporządzi dokumentację fotograficzną elementów stolarskich, metalowych zabytkowego wystroju itd., którą przekaże Zamawiającego najpóźniej w dniu końcowego odbioru robót (jeden egzemplarz wersji elektronicznej).
3) Demontowane elementy zabytkowe winny być ponownie wykorzystane.
4) Wykonanie robót zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym, pozwoleniem na wykonanie robót budowlanych oraz decyzjami w sprawie pozwolenia na prowadzenie robót i prac przy obiekcie zabytkowym.
5) Zawiadamianie właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Zamawiającego o wszystkich zagrożeniach lub nowych okolicznościach, ujawnionych w trakcie prowadzonych prac i robót przy zabytku, które mogą mieć wpływ na stan zachowania obiektu zabytkowego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 150819

Data publikacji: 2012-07-11

Nazwa: Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A.

Ulica: ul. Ratuszowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Szczawno Zdrój

Kod pocztowy: 58-310

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 074 8493201

Numer faxu: 074 8436764

Adres strony internetowej: www.uzdrowisko.szczawno-jedlina.pl

Regon: 00028830800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonawca:dla realizacji zadania inwestycyjnego pn.: Szczawno-Zdrój, Hala Spacerowa (XIX w.): roboty konserwatorskie wieżyczki i tarasu realizowanego przy wykorzystywaniu środków pochodzących z dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo Kulturowe, priorytet 1 Ochrona zabytków.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac konserwatorskich wieżyczki i tarasu w Hali Spacerowej położonej w Szczawnie-Zdroju, przy ul. Kościuszki 23 oraz opracowanie dokumentacji projektowej i konserwatorskiej niezbędnej do uzyskania decyzji zezwalających na prowadzenie prac przy obiekcie zabytkowym i decyzji pozwolenia na budowę.
Przed przystąpieniem do sporządzenia oferty Wykonawca przeprowadzi wizję lokalną obiektów, co potwierdzi oświadczeniem, wg wzoru formularza nr 3 załączonego do SIWZ.
1.Przedmiotem zamówienia są w szczególności:
1)sporządzenie dokumentacji projektowej oraz dokumentacji konserwatorskiej niezbędnej do uzyskania zgody właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac przy obiekcie zabytkowym oraz uzyskania decyzji - pozwolenia na budowę, wydanej przez właściwy organ,
2)sporządzenie szczegółowego kosztorysu ofertowego planowanych prac z wyszczególnionymi kosztami realizacji netto i brutto zadania, stanowiącego dokument pomocniczy służący do określenia rzeczywistego kosztu realizowanego zadania ,
3)prace demontażowe,
4) prace renowacyjne balustrady tarasu,
5) wykonanie podłogi tarasu,
6) roboty impregnacyjne,
7) prace renowacyjne wieżyczki, w tym:
scalanie elementów drewnianych,
rekonstrukcja i renowacja miedzianej kopuły.
8) wykonanie kosztorysu powykonawczego wraz z obmiarem wykonanych prac.
Zakres obowiązków Wykonawcy określa wzór umowy, który jako formularz nr 7 załączony do SIWZ stanowi integralną część SIWZ.
Dla poszczególnych elementów oraz materiałów użytych do wykonania zadania Wykonawca przedstawi atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wytycznymi i normami, jako element składowy do protokołu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się zastosowanie materiałów równoważnych o parametrach nie gorszych niż projektowane. Wykonawca, który zastosuje rozwiązania równoważne opisane w dokumentacji projektowej i w specyfikacjach technicznych, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego prace konserwatorskie lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu gwarancji jakości oraz rękojmi za wady przedmiotu zamówienia zakończy się po upływie 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego.
2. Zakres prac do wykonania:
1) Sporządzenie dokumentacji projektowej wraz z dokumentacją konserwatorską. Wykonawca przekaże dokumentację projektową i konserwatorską Zamawiającemu niezwłocznie, nie później niż w ciągu 3 dni od dnia wydania przez właściwy organ decyzji - pozwolenia na budowę (dwa egzemplarze wersji papierowej i jeden egzemplarz wersji elektronicznej).
2) Uzyskanie decyzji właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zezwalającej na prowadzenie prac przy obiekcie zabytkowym - polegających na wykonaniu prac konserwatorskich i robót budowlanych wieżyczki i tarasu (pozwolenie musi zawierać imię, nazwisko i adres osoby kierującej robotami budowlanymi oraz imię, nazwisko i adres osoby wykonującej nadzór inwestorski). Wykonawca przekaże oryginały uzyskanych decyzji Zamawiającemu niezwłocznie, nie później niż w ciągu 3 dni od dnia wydania przez właściwy organ decyzji - pozwolenia na budowę (jeden egzemplarz wersji papierowej).
3)Uzyskanie decyzji - pozwolenia na budowę, w zakresie wykonania prac konserwatorskich i robót budowlanych wieżyczki i tarasu - wydanej przez właściwy organ. Wykonawca przekaże uzyskane decyzje Zamawiającemu niezwłocznie, nie później niż w ciągu 3 dni od dnia wydania przez właściwy organ decyzji - pozwolenia na budowę (jeden egzemplarz wersji papierowej).
4)Sporządzenie szczegółowego kosztorysu ofertowego planowanych prac z wyszczególnionymi kosztami realizacji netto i brutto zadania, stanowiącego dokument pomocniczy służący do określenia rzeczywistego kosztu realizowanego zadania. Ofertowy kosztorys budowlany musi by szczegółowy i zawierać następujące elementy: stronę tytułową, przedmiar robót kalkulację szczegółową zastosowanych cen jednostkowych, tabelę elementów scalonych oraz w załączniku dla analiz indywidualnych i analogii - kalkulację szczegółową cen jednostkowych wraz z uzasadnieniem. Musi być zweryfikowany i zatwierdzony przez właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (pod względem zgodności z wydanym pozwoleniem), inspektora nadzoru inwestorskiego (w zakresie zastosowanych cen, norm kosztorysowania i przedmiarów) oraz podpisany przez wykonawcę prac i kierownika robót. Podpis inspektora nadzoru inwestorskiego musi mieć następujące brzmienie: Kosztorys zweryfikowano w zakresie zastosowanych cen, norm kosztorysowania i przedmiarów. Inspektor nadzoru. Imię i nazwisko. Pieczęć. Wykonawca przekaże szczegółowy kosztorys ofertowy Zamawiającemu niezwłocznie, nie później niż do dnia 15.08.2012r. (dwa egzemplarze wersji papierowej i jeden egzemplarz wersji elektronicznej).
5) Wykonanie prac demontażowych, prac renowacyjnych balustrady tarasu, wykonanie podłogi tarasu, robót impregnacyjnych, prac renowacyjnych wieżyczki, w tym: scalanie elementów drewnianych, rekonstrukcja i renowacja miedzianej kopuły.
6) Zakup i dostawa materiałów i elementów niezbędnych do realizacji prac.
7) Promocja projektu - Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i zapewnienia promocji projektu zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla beneficjenta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sposób wypełnienia obowiązków informacyjno-promocyjnych oraz treść tablic informacyjnych
i pozostałych materiałów promujących zadanie zostanie ustalona z Wykonawcą po otrzymaniu przez Zamawiającego wytycznych instytucji współfinansującej realizację zadania.
8) Skompletowanie dokumentacji powykonawczej, w tym wykonanie projektu technicznego powykonawczego i kosztorysu powykonawczego wraz z obmiarem prac. Kosztorys robót budowlanych powinien być zweryfikowany przez inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie zastosowanych cen, norm kosztorysowania i obmiarów, zatwierdzony przez właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pod kątem zgodności z wydanym pozwoleniem oraz podpisany przez wykonawcę prac i kierownika budowy/robót. Wykonawca przekaże dokumentację powykonawczą Zamawiającemu najpóźniej w dniu dokonania odbioru końcowego robót (dwa egzemplarze wersji papierowej i jeden egzemplarz wersji elektronicznej).
9) Przeprowadzenie wszystkich niezbędnych pomiarów i testów, sporządzenie protokołów z tych czynności i przekazanie tych protokołów Zamawiającemu najpóźniej w dniu dokonania odbioru końcowego robót (dwa egzemplarze wersji papierowej i jeden egzemplarz wersji elektronicznej).
10) Udział przedstawiciela Wykonawcy w pracach odbiorowych.
4. Warunki i czas pracy.
1) Realizacja prac konserwatorskich i robót budowlanych nastąpi w czynnym obiekcie. Wykonawca zapewni ciągłość funkcjonowania obiektu oraz bezpieczeństwo osób trzecich.
2) Jeżeli ze względów technologicznych lub organizacyjnych, niezbędne jest wydłużenie czasu pracy w dni robocze lub wykonywanie prac i robót w dni wolne od pracy, powinno to być uzgodnione z Zamawiającym. Powyższa okoliczność nie wpływa na wysokość wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu wykonania Umowy.
5. Prowadzenie prac i robót przy obiekcie zabytkowym.
1) Prace powinny być prowadzone zgodnie z uzyskanymi decyzjami właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
2) Przed przystąpieniem do prac Wykonawca sporządzi dokumentację fotograficzną elementów stolarskich, metalowych zabytkowego wystroju itd., którą przekaże Zamawiającego najpóźniej w dniu końcowego odbioru robót (jeden egzemplarz wersji elektronicznej).
3) Demontowane elementy zabytkowe winny być ponownie wykorzystane.
4) Wykonanie robót zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym, pozwoleniem na wykonanie robót budowlanych oraz decyzjami w sprawie pozwolenia na prowadzenie robót i prac przy obiekcie zabytkowym.
5) Zawiadamianie właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Zamawiającego o wszystkich zagrożeniach lub nowych okolicznościach, ujawnionych w trakcie prowadzonych prac i robót przy zabytku, które mogą mieć wpływ na stan zachowania obiektu zabytkowego.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2012

Informacja na temat wadium:
Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości: 5.000 zł (słownie: pięć tysięcy złotych).

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Posiadają uprawnienia niezbędne do wykonywania określonej działalności lub czynności w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia:
W celu potwierdzenia spełnienia niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć oświadczenia - wg wzoru formularza nr 2 załączonego do SIWZ.
Sprawdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu odbywać się będzie na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń wg formuły spełnia - nie spełnia.
Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że ww warunki Wykonawca spełnił.

Wiedza i doświadczenie:
Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia tj.: wykonali w ciągu ostatnich pięciu lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jedno zadanie, o wartości nie mniejszej niż 150 000 zł brutto - zakończone
i dopuszczone do użytkowania, odpowiadające swym zakresem przedmiotowi zamówienia,
w obiekcie wpisanym do rejestru lub wykazu zabytków nieruchomych, który jest obiektem użyteczności publicznej.
W celu potwierdzenia spełnienia niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć dokument potwierdzający należyte wykonanie zadania odpowiadającego swym zakresem przedmiotowi zamówienia - wg wzoru formularza nr 4 załączonego do SIWZ wraz z załączeniem dokumentu potwierdzającego, że prace i roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Sprawdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu odbywać się będzie na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń wg formuły spełnia - nie spełnia.
Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że ww warunki Wykonawca spełnił.

Potencjał techniczny:
Dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego
i osób zdolnych do wykonania zamówienia, tj:
realizować będą przedmiot zamówienia przy wykorzystaniu osób posiadających odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia i kierowania pracami konserwatorskimi i robotami budowlanymi,
W celu potwierdzenia spełnienia niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć:
a. wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu przedmiotu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za wykonanie dokumentacji projektowej i konserwatorskiej, prowadzenie prac konserwatorskich i kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, wg wzoru formularza nr 5 załączonego do SIWZ;
b. oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, wg wzoru formularza nr 5.1 załączonego do SIWZ tj.:
projektant - uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w zakresie wykonywania projektów dla zabytków nieruchomych;
kierownik budowy - robót - uprawnienia budowlane bez ograniczeń, określone przepisami ustawy Prawo budowlane, co najmniej 2-letnia praktyka na budowie przy zabytkach nieruchomych, przy pracach konserwatorskich;
pozostałe osoby uczestniczące w realizacji przedmiotu zamówienia - uprawnienia w odpowiednich specjalnościach, wymagane przepisami ustawy Prawo budowlane.
Sprawdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu odbywać się będzie na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń wg formuły spełnia - nie spełnia.
Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że ww warunki Wykonawca spełnił.

Sytuacja ekonomiczna:
Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, tj:
a. są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, w tym wykonywania prac objętych przedmiotem zamówienia o wartości nie mniejszej niż 150 000 zł,
W celu potwierdzenia spełnienia niniejszych warunków Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć:
a. opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności wykonywania robót budowlanych o wartości nie mniejszej niż 150 000 zł;
Sprawdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu odbywać się będzie na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń wg formuły spełnia - nie spełnia.
Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że ww warunki Wykonawca spełnił.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) pełnomocnictwo w przypadku składania oferty wspólnej;
2) pełnomocnictwo do działania w imieniu Wykonawcy zgodnie z przepisami k.c. w przypadku, gdy ofertę podpisuje osoba nie wyznaczona w dokumentach do reprezentowania Wykonawcy,
3) parafowany projekt umowy, wg wzoru formularza nr 7 załączonego do SIWZ,
4) dowód wniesienia wadium.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
3. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania następujących zmian w zawartej umowie w sprawie niniejszego zamówienia publicznego, określając jednocześnie warunki ich wprowadzenia:
1) Zmiana podwykonawców.
2) Ustawowa zmiana wysokości podatku VAT.
3) Wystąpienie przestojów spowodowanych koniecznością usuwania nieumyślnych uszkodzeń istniejących urządzeń, nieoznaczonych w dokumentacji projektowej.
4) Wstrzymanie robót przez uprawnione organy, z przyczyn niewynikających z winy Stron umowy.
5) Wystąpienie konieczności ograniczenia zakresu rzeczowego przedmiotu zamówienia.
6) Brak lub przerwanie dofinansowania realizacji inwestycji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
7) Wystąpienie siły wyższej uniemożliwiającej zrealizowanie inwestycji lub powodującej konieczność przesunięcia terminu jej realizacji.
8) Wykonawca może wnioskować przedłużenie terminu wykonania przedmiotu umowy o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy w przypadku:
- zawieszenia robót przez Zamawiającego,
- ujawnienia się jakichkolwiek zagrożeń lub nowych okoliczności w trakcie prowadzonych robót mogących mieć wpływ na stan zachowania obiektu zabytkowego,
- zmian w dokumentacji projektowej przez Zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.szczawno-jedlina.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A.
ul. Ratuszowa 1
58-310 Szczawno-Zdrój,

Data składania wniosków, ofert: 26/07/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A., ul. Ratuszowa 1, 58-310 Szczawno Zdrój, Kancelaria (I piętro).

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zadania inwestycyjne pn.: Szczawno-Zdrój, Hala Spacerowa (XIX w.): roboty konserwatorskie wieżyczki i tarasu realizowane będzie przy wykorzystywaniu środków pochodzących z dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo Kulturowe, priorytet 1 Ochrona zabytków.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452155002 (Toalety publiczne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Podobne przetargi

508984 / 2012-12-13 - Inny: zakład budzetowy jednostki samorządu terytorialnego

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej - Bogatynia (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Wykonanie kopuł lukarny z blachy cynkowej lub tytan-cynk (99%Zn) jako elementy dekoracyjne na dach Przedszkola Publicznego nr 3 w Bogatyni przy ul. 1 Maja 33.

220018 / 2008-09-11 - Inny: Fundacja

Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Wykonanie dodatkowych ratowniczych badań archeologicznych w piwiniach w kamienicy Rynek6/Kiełbaśnicza 5 we Wrocławiu

313830 / 2012-08-24 - Inny: zakład budżetowy jednostki samorządu terytorialnego

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej - Bogatynia (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Dostawa materiałów ogólnobudowlanych na remont pokrycia dachowego budynku Przedszkola Publicznego nr 3 przy ul. 1 Maja nr 33 w Bogatyni.

305128 / 2014-09-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ziębice - Ziębice (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
REMONT BRAMY PACZKOWSKIEJ W ZIĘBICACH - Etap IV Elewacja zewnętrzna, stolarka okienna i drzwiowa, instalacje.

287510 / 2012-08-06 - Inny: zakład budzetowy jednostki samorządu terytorialnego

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej - Bogatynia (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Dostawa materiałów ogólnobudowlanych na remont pokrycia dachowego budynku Przedszkola Publicznego nr 3 przy ul. 1Maja 33 w Bogatyni.

82908 / 2015-04-13 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Wykonanie kompleksowego remontu pomieszczeń nr 137-141 oraz wykonanie kompleksowego remontu i przebudowy toalet PION A w budynku A-1 Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27 we Wrocławiu - AC/BZP/43/2015

48984 / 2015-03-05 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Wykonanie kompleksowego remontu pomieszczeń nr 137-141 oraz wykonanie kompleksowego remontu i przebudowy toalet PION A w budynku A-1 Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27 we Wrocławiu - AC/BZP/43/2015

183692 / 2010-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Budynków Komunalnych w Bystrzycy Kłodzkiej - Bystrzyca Kłodzka (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Remont elewacji,budynkuzabytkowego,mieszkalnego,wielorodzinnego Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Kościelnej 9a,11,11a w Bystrzycy Kłodzkiej

68742 / 2015-03-27 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Wykonanie kompleksowego remontu Starej Sali Senatu (pomieszczenie nr 127) oraz wykonanie kompleksowego remontu Wejścia Cesarskiego w budynku A-1 Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27 we Wrocławiu, znak.post:AC/BZP/63/2015

194335 / 2012-09-10 - Podmiot prawa publicznego

Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. - Szczawno Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Wykonawca: dla realizacji zadania inwestycyjnego pn.: Szczawno-Zdrój, Hala Spacerowa (XIX w.): roboty konserwatorskie wieżyczki i tarasu realizowanego przy wykorzystywaniu środków pochodzących z dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo Kulturowe, priorytet 1 Ochrona zabytków.

257608 / 2012-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Renowacja wieży Bramy Głogowskiej (XIV/XV w.) wchodzącej w skład murów miejskich miasta Legnicy

284777 / 2011-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lwówecki - Lwówek Śląski (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Zabezpieczenie ruin kościoła, muru obwodowego wraz z bramami, dachy nad zakrystią, kruchtą i bramą główną w miejscowości Sobota, Powiat Lwóweck

61117 / 2011-02-22 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania: Modernizacja budynku Komendy Powiatowej Policji w Miliczu w celu wzmocnienia formuły dostępności instytucji dla mieszkańców i turystów oraz poprawy estetyki ciągu ul. Kościuszki, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

157842 / 2011-06-14 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Powiat Bolesławiecki - Bolesławiec (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Dodatkowe roboty budowlane obejmujące wykonanie nowej konstrukcji widowni oraz wzmocnienie istniejącej konstrukcji łuku i wymiana skorodowanych belek stropowych, związana z realizacją umowy nr ORG.122/10 z dnia 23 lipca 2010 r. pn. Remont i rozbudowa zabytkowego budynku Teatru Miejskiego - siedziby MDK w Bolesławcu, przy ul. Teatralnej 1.

202189 / 2009-11-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lwówek Śląski - Lwówek Śląski (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Odtworzenie i zainstalowanie XIX wiecznych żyrandoli do byłej sali rycerskiej i sieni w budynku ratusza w Lwówku Śląskim wg zachowanych fotografii.

365404 / 2014-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ziębice - Ziębice (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
REMONT BRAMY PACZKOWSKIEJ W ZIĘBICACH - Etap IV Elewacja zewnętrzna, stolarka okienna i drzwiowa, instalacje.

122553 / 2011-04-22 - Podmiot prawa publicznego

Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. - Szczawno Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
WYKONAWCA dla zamówienia pod nazwą.: Rekonstrukcja i renowacja gzymsów, dachu oraz tarasów - zadanie nr 3, w ramach inwestycji pn.: Modernizacja obiektu Dom Zdrojowy w celu podniesienia standardu usług Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A.

154604 / 2015-06-24 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Wykonanie kompleksowego remontu Starej Sali Senatu (pomieszczenie nr 127) oraz wykonanie kompleksowego remontu Korytarza Północnego oraz wykonanie infrastruktury technicznej ppoż w remontowanych częściach budynku A-1 Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27 we Wrocławiu