Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

302140 / 2012-08-14 - Inny: Państwowy Instytut Badawczy / Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin (Błonie)

Remont komór chłodniczych Krajowego Centrum Roślinnych Zasobów Genowych IHAR-PIB w Radzikowie,

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane przy remoncie pięciu komór chłodniczych K3-K7 i herbarium oraz remontu izolacji wodnej fundamentów budynku Laboratorium nr III w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin -PIB w Radzikowie.
Remontowany budynek pełni funkcje budynku laboratoryjnego mieszczącego zespół pomieszczeń laboratoryjnych, pracowni badawczych, pomieszczeń administracyjnych i socjalnych. W części podpiwniczonej znajdują sie specjalistyczne pomieszczenia chłodnicze stanowiące krajowy bank nasion.
Teren działki jest płaski, zagospodarowany i ogrodzony. Budynek ma kształt wydłużonego prostokąta, wykonany w układzie konstrukcyjnym poprzecznym w rozstawie ścian co 6 i 3 m. Budynek posiada dwie kondygnacje nadziemne i jest całkowicie podpiwniczony. Stropodach wentylowany na ściankach ażurowych kryty prefabrykowanymi płytkami korytkowymi, pokryty papą z rynną odwadniająca (korytem) przebiegająca przez całą długość budynku (dach pogrążony). Wszystkie stropy prefabrykowane z płyt kanałowych. Ściany piwnic z bloków piwnicznych kanałowych, ściany konstrukcyjne parteru i I piętra z typowych bloków kanałowych gr. 24cm, ściany zewnętrzne podłużne z betonu komórkowego gr. 24cm z ociepleniem styropianem. Ściany i sufity komór chłodniczych w piwnicach ocieplone styropianem.
Stolarka okienna i drzwiowa PCV.
Wysokość budynku wynosi - 10,05m.
Istniejący budynek wyposażony jest we wszystkie instalacje potrzebne do funkcjonowania tego typu obiektu - instalacja wodociągowa, instalacja energetyczna, kanalizacja sanitarna, instalacja grzewcza z kotłowni, wentylacja grawitacyjna i mechaniczna oraz instalacja odgromowa.

Zakres prac obejmuje:

I. Remont pomieszczeń chłodni K3-K7

1. Zabezpieczenie regałów w chłodniach, na których ustawione są słoiki z preparatami nasion przed kurzem i uszkodzeniem mechanicznym.
2. Demontaż parowników oraz instalacji elektrycznej, alarmowej -człowiek w chłodni-, sygnalizacji pożaru oraz kontroli dostępu w komorach K3-K7.
3. Usunięcie w pomieszczeniach chłodni istniejącego ocieplenia ze ścian i sufitu.
4. Osuszenie oczyszczonych ścian i sufitów, a następnie zabezpieczenie ich preparatami grzybobójczymi.
5. Wymiana instalacji elektrycznej, kontroli dostępu i alarmowej w remontowanych komorach.
6. Obłożenie ścian i sufitów w komorach chłodniczych K3, K4, K5, K6, K7 płytą warstwową gładką gr. 12 cm wypełnioną pianką poliuretanową zachowując pustkę powietrzną 5cm.
7. Wykonanie wentylacji komór oraz montaż zdemontowanych parowników z podłączeniem do istniejącej instalacji.
8. Naprawa i malowanie zawilgoconych i uszkodzonych fragmentów ścian i sufitu na korytarzu chłodni.

Komory chłodnicze służą do długotrwałego przechowywania nasion w niskiej temperaturze. Wewnątrz każdej komory znajdują się regały przesuwne, na których ustawione są litrowe słoiki z nasionami. Łączna ilość słoików wynosi ok. 11.000 sztuk. Ze względu na trudności logistyczne zarówno słoiki, jak i regały muszą pozostać na swoim dotychczasowym miejscu. Wykonawca jest odpowiedzialny za należyte zabezpieczenie słoików oraz regałów przed zniszczeniem i zakurzeniem (dotyczy również mechanizmu do przesuwania regałów) oraz za ewentualne straty materialne związane ze zniszczeniem przechowywanych próbek. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w ofercie wszelkich uciążliwości związanych z prowadzeniem prac w trudnych warunkach oraz konieczność zabezpieczenia materiałów Zamawiającego znajdujących się w remontowanych komorach.


II. Remont pomieszczenia herbarium

1. Zamurowanie otworów okiennych gazobetonem o grubości 18 cm i styropianem 12 cm.
2. Ocieplenie ścian i sufitu styropianem EPS 70 gr. 12 cm z wykończeniem płytą kartonowo-gipsową na stelażu aluminiowym.
3. Demontaż i ponowny montaż parownika.
4. Wykończenie zamurowanych otworów okiennych na elewacji budynku.
5. Wymiana drzwi.
6. Wymiana agregatu chłodniczego

Pomieszczenie herbarium służy do długotrwałego przechowywania części roślin w niskiej temperaturze. Wewnątrz każdej komory znajdują się regały przesuwane elektrycznie, na których ułożone są opakowania zawierające materiały biologiczne. Ze względu na trudności logistyczne zarówno materiały, jak i regały, na których są one zgromadzone muszą pozostać na swoim dotychczasowym miejscu. Wykonawca jest odpowiedzialny za należyte zabezpieczenie materiałów oraz regałów przed zniszczeniem i zakurzeniem (dotyczy również mechanizmu do przesuwania regałów) oraz za ewentualne straty materialne związane ze zniszczeniem przechowywanych próbek. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w ofercie wszelkich uciążliwości związanych z prowadzeniem prac w trudnych warunkach oraz konieczność zabezpieczenia materiałów Zamawiającego znajdujących się w remontowanych komorach.

III. Remont izolacji zewnętrznej ścian fundamentowych z drenażem opaskowym

1. Odkopanie ścian fundamentowych fragmentami nie przekraczającymi 5 mb.
2. Odgrzybienie ścian fundamentowych.
3. Izolacja odkopanych ścian masą bitumiczną oraz styrodurem i folią kubełkową.
4. Wykonanie drenażu w wariancie I lub II i podłączenie go do studzienki kanalizacyjnej według projektu.
5. Zasypanie fundamentów i uporządkowanie terenu.

Szczegółowy zakres robót oraz wymagania dotyczące wykonania i odbioru poszczególnych robót wchodzących w zakres realizacji przedmiotowego zamówienia publicznego zawarte są w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.

Wykonawca podczas wykonywania robót ma obowiązek stosować szczelne przegrody zapobiegające przedostawaniu się hałasu i kurzu do części budynku, który nie podlega remontowi, w którym znajduje się bardzo wrażliwa aparatura badawcza. Wykonawca jest odpowiedzialny za ewentualne szkody związane z uszkodzeniem mienia Zamawiającego w wyniku prowadzonych prac remontowych (zakurzenia) lub straty badawcze spowodowane niewłaściwym zabezpieczeniem i odizolowaniem terenu prowadzonych prac.

Przed podpisaniem umowy Wykonawca ma obowiązek przedstawić szczegółowy harmonogram czasowy wykonania robót.
Komunikacja oraz logistyka materiałów będzie możliwa wyłącznie poprzez zachodnie wyjście ewakuacyjne z łącznika.
Wykonawca ma obowiązek uzgadniać terminy koniecznych wyłączeń prądu lub wody z kierownikiem DAT, z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem, przy czym Wykonawca jest zobowiązany prowadzić roboty w sposób umożliwiający maksymalne ograniczenie ilość oraz czas trwania wyłączeń. Zamawiający oczekuje, że powyższe wyłączenia będą odbywały się po godzinach pracy Instytutu (pomiędzy 17.00-7.00) lub w dni wolne.
Zamawiający dopuszcza rozliczenia częściowe z Wykonawcą po ukończeniu poszczególnych etapów robót, przy założeniu następujących wartości procentowych:
a. Remont chłodni- 50% wartości
b. Remont izolacji zewnętrznej fundamentów- 30% wartości
c. Remont herbarium- 20% wartości

Wykonawca robót będzie zobowiązany do dokonywania regularnych wpisów do dziennika remontu dotyczących zaawansowania prac.
Przy doborze materiałów należy kierować się wymaganiami sprecyzowanymi w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz opisami w przedmiarach i projektach. Zaproponowane materiały nie mogą być gorszej jakości niż w specyfikacji technicznej. Odstępstwo od tych wymagań jest możliwe po uzyskaniu zgody Inwestora oraz inspektora nadzoru inwestorskiego.
Do wykonania robót należy użyć wyłącznie materiały posiadające wymagane atesty i certyfikaty, które będą wymagane przy odbiorze końcowym robót.
Wykonawca ma obowiązek konsultować z Zamawiającym kolorystykę i rodzaj stosowanych materiałów wykończeniowych.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia zakresu umownego w trakcie realizacji zadania.
W celu oszacowania wartości zamówienia wykonawca przed przystąpieniem do przetargu winien bardzo dokładnie zapoznać się z terenem budowy, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych oraz będącą w posiadaniu inwestora dokumentacją projektową.

Po wykonaniu robót wykonawca przedstawi zamawiającemu szczegółową dokumentację powykonawczą zawierającą wszelkie zmiany i odstępstwa od dokumentacji projektowej wniesione za zgodą projektanta i inspektora nadzoru w trakcie realizacji robót.

Kody CPV:
45213200-5 Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach
45317300-5 Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45311200-2 Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45311100-1 Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

Dokumentacja projektowa do wglądu u Kierownika Działu Administracyjno-Technicznego mgr Karola Ferenca, pokój nr 35. Zamawiający pobierze opłatę w wysokości 20 zł. za wydanie kopii dokumentacji projektowej. Wskazane wcześniejsze telefoniczne umówienie się na wizję lokalną.

Zamawiający określa termin realizacji całości zamówienia objętego niniejszą SIWZ na 40 dni od daty podpisania umowy, przy czym Wykonawca jest zobowiązany rozpocząć roboty nie później niż 7 dni od dnia podpisania umowy.

Miejsce realizacji zamówienia: Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy w Radzikowie, 05-870 Błonie.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 302140

Data publikacji: 2012-08-14

Nazwa: Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin

Ulica: Radzików 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Błonie

Kod pocztowy: 05-870

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 7253611

Numer faxu: 22 7254714

Adres strony internetowej: www.ihar.edu.pl

Regon: 00007948000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Państwowy Instytut Badawczy

Inny rodzaj zamawiającego: Państwowy Instytut Badawczy

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont komór chłodniczych Krajowego Centrum Roślinnych Zasobów Genowych IHAR-PIB w Radzikowie,

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane przy remoncie pięciu komór chłodniczych K3-K7 i herbarium oraz remontu izolacji wodnej fundamentów budynku Laboratorium nr III w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin -PIB w Radzikowie.
Remontowany budynek pełni funkcje budynku laboratoryjnego mieszczącego zespół pomieszczeń laboratoryjnych, pracowni badawczych, pomieszczeń administracyjnych i socjalnych. W części podpiwniczonej znajdują sie specjalistyczne pomieszczenia chłodnicze stanowiące krajowy bank nasion.
Teren działki jest płaski, zagospodarowany i ogrodzony. Budynek ma kształt wydłużonego prostokąta, wykonany w układzie konstrukcyjnym poprzecznym w rozstawie ścian co 6 i 3 m. Budynek posiada dwie kondygnacje nadziemne i jest całkowicie podpiwniczony. Stropodach wentylowany na ściankach ażurowych kryty prefabrykowanymi płytkami korytkowymi, pokryty papą z rynną odwadniająca (korytem) przebiegająca przez całą długość budynku (dach pogrążony). Wszystkie stropy prefabrykowane z płyt kanałowych. Ściany piwnic z bloków piwnicznych kanałowych, ściany konstrukcyjne parteru i I piętra z typowych bloków kanałowych gr. 24cm, ściany zewnętrzne podłużne z betonu komórkowego gr. 24cm z ociepleniem styropianem. Ściany i sufity komór chłodniczych w piwnicach ocieplone styropianem.
Stolarka okienna i drzwiowa PCV.
Wysokość budynku wynosi - 10,05m.
Istniejący budynek wyposażony jest we wszystkie instalacje potrzebne do funkcjonowania tego typu obiektu - instalacja wodociągowa, instalacja energetyczna, kanalizacja sanitarna, instalacja grzewcza z kotłowni, wentylacja grawitacyjna i mechaniczna oraz instalacja odgromowa.

Zakres prac obejmuje:

I. Remont pomieszczeń chłodni K3-K7

1. Zabezpieczenie regałów w chłodniach, na których ustawione są słoiki z preparatami nasion przed kurzem i uszkodzeniem mechanicznym.
2. Demontaż parowników oraz instalacji elektrycznej, alarmowej -człowiek w chłodni-, sygnalizacji pożaru oraz kontroli dostępu w komorach K3-K7.
3. Usunięcie w pomieszczeniach chłodni istniejącego ocieplenia ze ścian i sufitu.
4. Osuszenie oczyszczonych ścian i sufitów, a następnie zabezpieczenie ich preparatami grzybobójczymi.
5. Wymiana instalacji elektrycznej, kontroli dostępu i alarmowej w remontowanych komorach.
6. Obłożenie ścian i sufitów w komorach chłodniczych K3, K4, K5, K6, K7 płytą warstwową gładką gr. 12 cm wypełnioną pianką poliuretanową zachowując pustkę powietrzną 5cm.
7. Wykonanie wentylacji komór oraz montaż zdemontowanych parowników z podłączeniem do istniejącej instalacji.
8. Naprawa i malowanie zawilgoconych i uszkodzonych fragmentów ścian i sufitu na korytarzu chłodni.

Komory chłodnicze służą do długotrwałego przechowywania nasion w niskiej temperaturze. Wewnątrz każdej komory znajdują się regały przesuwne, na których ustawione są litrowe słoiki z nasionami. Łączna ilość słoików wynosi ok. 11.000 sztuk. Ze względu na trudności logistyczne zarówno słoiki, jak i regały muszą pozostać na swoim dotychczasowym miejscu. Wykonawca jest odpowiedzialny za należyte zabezpieczenie słoików oraz regałów przed zniszczeniem i zakurzeniem (dotyczy również mechanizmu do przesuwania regałów) oraz za ewentualne straty materialne związane ze zniszczeniem przechowywanych próbek. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w ofercie wszelkich uciążliwości związanych z prowadzeniem prac w trudnych warunkach oraz konieczność zabezpieczenia materiałów Zamawiającego znajdujących się w remontowanych komorach.


II. Remont pomieszczenia herbarium

1. Zamurowanie otworów okiennych gazobetonem o grubości 18 cm i styropianem 12 cm.
2. Ocieplenie ścian i sufitu styropianem EPS 70 gr. 12 cm z wykończeniem płytą kartonowo-gipsową na stelażu aluminiowym.
3. Demontaż i ponowny montaż parownika.
4. Wykończenie zamurowanych otworów okiennych na elewacji budynku.
5. Wymiana drzwi.
6. Wymiana agregatu chłodniczego

Pomieszczenie herbarium służy do długotrwałego przechowywania części roślin w niskiej temperaturze. Wewnątrz każdej komory znajdują się regały przesuwane elektrycznie, na których ułożone są opakowania zawierające materiały biologiczne. Ze względu na trudności logistyczne zarówno materiały, jak i regały, na których są one zgromadzone muszą pozostać na swoim dotychczasowym miejscu. Wykonawca jest odpowiedzialny za należyte zabezpieczenie materiałów oraz regałów przed zniszczeniem i zakurzeniem (dotyczy również mechanizmu do przesuwania regałów) oraz za ewentualne straty materialne związane ze zniszczeniem przechowywanych próbek. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w ofercie wszelkich uciążliwości związanych z prowadzeniem prac w trudnych warunkach oraz konieczność zabezpieczenia materiałów Zamawiającego znajdujących się w remontowanych komorach.

III. Remont izolacji zewnętrznej ścian fundamentowych z drenażem opaskowym

1. Odkopanie ścian fundamentowych fragmentami nie przekraczającymi 5 mb.
2. Odgrzybienie ścian fundamentowych.
3. Izolacja odkopanych ścian masą bitumiczną oraz styrodurem i folią kubełkową.
4. Wykonanie drenażu w wariancie I lub II i podłączenie go do studzienki kanalizacyjnej według projektu.
5. Zasypanie fundamentów i uporządkowanie terenu.

Szczegółowy zakres robót oraz wymagania dotyczące wykonania i odbioru poszczególnych robót wchodzących w zakres realizacji przedmiotowego zamówienia publicznego zawarte są w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.

Wykonawca podczas wykonywania robót ma obowiązek stosować szczelne przegrody zapobiegające przedostawaniu się hałasu i kurzu do części budynku, który nie podlega remontowi, w którym znajduje się bardzo wrażliwa aparatura badawcza. Wykonawca jest odpowiedzialny za ewentualne szkody związane z uszkodzeniem mienia Zamawiającego w wyniku prowadzonych prac remontowych (zakurzenia) lub straty badawcze spowodowane niewłaściwym zabezpieczeniem i odizolowaniem terenu prowadzonych prac.

Przed podpisaniem umowy Wykonawca ma obowiązek przedstawić szczegółowy harmonogram czasowy wykonania robót.
Komunikacja oraz logistyka materiałów będzie możliwa wyłącznie poprzez zachodnie wyjście ewakuacyjne z łącznika.
Wykonawca ma obowiązek uzgadniać terminy koniecznych wyłączeń prądu lub wody z kierownikiem DAT, z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem, przy czym Wykonawca jest zobowiązany prowadzić roboty w sposób umożliwiający maksymalne ograniczenie ilość oraz czas trwania wyłączeń. Zamawiający oczekuje, że powyższe wyłączenia będą odbywały się po godzinach pracy Instytutu (pomiędzy 17.00-7.00) lub w dni wolne.
Zamawiający dopuszcza rozliczenia częściowe z Wykonawcą po ukończeniu poszczególnych etapów robót, przy założeniu następujących wartości procentowych:
a. Remont chłodni- 50% wartości
b. Remont izolacji zewnętrznej fundamentów- 30% wartości
c. Remont herbarium- 20% wartości

Wykonawca robót będzie zobowiązany do dokonywania regularnych wpisów do dziennika remontu dotyczących zaawansowania prac.
Przy doborze materiałów należy kierować się wymaganiami sprecyzowanymi w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz opisami w przedmiarach i projektach. Zaproponowane materiały nie mogą być gorszej jakości niż w specyfikacji technicznej. Odstępstwo od tych wymagań jest możliwe po uzyskaniu zgody Inwestora oraz inspektora nadzoru inwestorskiego.
Do wykonania robót należy użyć wyłącznie materiały posiadające wymagane atesty i certyfikaty, które będą wymagane przy odbiorze końcowym robót.
Wykonawca ma obowiązek konsultować z Zamawiającym kolorystykę i rodzaj stosowanych materiałów wykończeniowych.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia zakresu umownego w trakcie realizacji zadania.
W celu oszacowania wartości zamówienia wykonawca przed przystąpieniem do przetargu winien bardzo dokładnie zapoznać się z terenem budowy, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych oraz będącą w posiadaniu inwestora dokumentacją projektową.

Po wykonaniu robót wykonawca przedstawi zamawiającemu szczegółową dokumentację powykonawczą zawierającą wszelkie zmiany i odstępstwa od dokumentacji projektowej wniesione za zgodą projektanta i inspektora nadzoru w trakcie realizacji robót.

Kody CPV:
45213200-5 Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach
45317300-5 Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45311200-2 Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45311100-1 Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

Dokumentacja projektowa do wglądu u Kierownika Działu Administracyjno-Technicznego mgr Karola Ferenca, pokój nr 35. Zamawiający pobierze opłatę w wysokości 20 zł. za wydanie kopii dokumentacji projektowej. Wskazane wcześniejsze telefoniczne umówienie się na wizję lokalną.

Zamawiający określa termin realizacji całości zamówienia objętego niniejszą SIWZ na 40 dni od daty podpisania umowy, przy czym Wykonawca jest zobowiązany rozpocząć roboty nie później niż 7 dni od dnia podpisania umowy.

Miejsce realizacji zamówienia: Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy w Radzikowie, 05-870 Błonie.

Kody CPV:
452132005 (Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453173005 (Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453111001 (Roboty w zakresie okablowania elektrycznego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50% zamówienia podstawowego.

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 40

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium w wysokości 13.500,00 zł (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych 00/100)
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy:

BGŻ S.A. w Warszawie
47 2030 0045 1110 0000 0094 2390
z dopiskiem Wadium - DAT_22_N_RB_2011

5. Wniesienie wadium w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego będzie skuteczne wyłącznie z chwilą uznania tego rachunku bankowego przed upływem terminu składania ofert, gdyż dopiero uznanie tego rachunku bankowego kwotą wadium (wpływ środków pieniężnych z tytułu wadium na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego) powoduje, że Zamawiający będzie w posiadaniu wadium. Wykonawca, który złoży ofertę i dokona wpłaty wadium wnoszonego w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert, a uznanie tego rachunku bankowego kwotą wadium (wpływ środków pieniężnych z tytułu wadium na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego) nastąpi po upływie terminu składania ofert, podlega wykluczeniu z postępowania w związku z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp, a oferta takiego Wykonawcy zostanie uznana za odrzuconą w związku z art. 24 ust. 4 ustawy Pzp.
6. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
- Zamawiający nie określił wymagań w tym zakresie. Zamawiający za spełnienie tego warunku uzna złożenie oświadczenia Wykonawcy (zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. Dz.U z 2010 r, Nr 113, poz. 759) - załącznik nr 2 część A do SIWZ.
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postepowaniu na podstawie oświadczeń lub dokumentów o których mowa w § 6SIWZ.

Wiedza i doświadczenie:
- O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, co najmniej 2 zamówienia obejmujące budowę lub remont chłodni o powierzchni nie mniejszej niż 100 m2 i wartości nie mniejszej niż 500.000 zł każda;
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postepowaniu na podstawie oświadczeń lub dokumentów o których mowa w § 6SIWZ.

Potencjał techniczny:
- Zamawiający nie określił wymagań w tym zakresie. Zamawiający za spełnienie tego warunku uzna złożenie oświadczenia Wykonawcy (zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. Dz.U z 2010 r, Nr 113, poz. 759) - załącznik nr 2 część A do SIWZ.
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na podstawie oświadczeń lub dokumentów o których mowa w § 6 SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują:
- kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno - budowlanej z min. 5 letnim doświadczeniem zawodowym jako kierownik budowy oraz będącym członkiem właściwej izby inżynierów budownictwa;;
- kierownikiem robót sanitarnych posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności instalacji sanitarnych z min. 5 letnim doświadczeniem zawodowym jako kierownik budowy oraz będącym członkiem właściwej izby inżynierów budownictwa;
- odpowiednią ilością osób (pracowników fizycznych) zdolnych do wykonania zamówienia w ilości nie mniejszej niż 6,

Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postepowaniu na podstawie oświadczeń lub dokumentów o których mowa w § 6SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
- o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 900 000,00 zł (słownie: dziewięćset tysięcy złotych);
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na podstawie oświadczeń lub dokumentów o których mowa w § 6 SIWZ.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wykonawca zobowiązany jest złożyć w terminie składania ofert w formie określonej w niniejszej SIWZ:

1. Podpisany Formularz oferty- wg Załącznika nr 1 do SIWZ;
2. Podpisany Kosztorys ofertowy sporządzony na podstawie przedmiarów robót stanowiących:
a. roboty w branży budowlanej:
- Załącznik nr 7a
b. roboty w branży sanitarnej:
- Załącznik nr 7b
c. roboty w branży elektrycznej:
- Załącznik nr 7c

z cenami jednostkowymi i wartością robót, stanowiącą cenę zamówienia.

3. Wypełniony i podpisany Formularz oświadczenia zgodnego z art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2 P.z.p. stanowiący Załącznik nr 2a do SIWZ lub Formularz oświadczenia dla osoby fizycznej stanowiący Załącznik nr 2b do SIWZ

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Istotne postanowienia dla stron zawiera wzór umowy (Załącznik nr 6).
2.Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia:
a.zmiany przepisów powodujących konieczność zastosowania innych rozwiązań niż zakładano w opisie przedmiotu zamówienia;
b.braku lub wady dokumentacji projektowej lub kosztorysowej;
c.zmian w dokumentacji projektowej lub kosztorysowej;
d.wystąpienia konieczności opróżnienia komór
e.wystąpienia rozbieżności między dokumentacją techniczną i stanem faktycznym
f.zmian w harmonogramie prac;
g.rezygnacji z wykonania części prac;
h.zmiany personelu kierowniczego Wykonawcy lub Zamawiającego;
i.waloryzacji wynagrodzenia;
j.wystąpienia siły wyższej.

3.Termin zakończenia robót może ulec przesunięciu wskutek nadzwyczajnych okoliczności, których nie można było przewidzieć w dniu podpisania umowy:
a.z powodu wystąpienia siły wyższej
b.wystąpienia konieczności wykonania prac dodatkowych, zamiennych lub zaniechanych, których wykonanie zapewnia realizację zamówienia podstawowego, skutkującego zmianą zakresu robót i/lub przedłużeniem terminu realizacji zamówienia;
c.wystąpienia zdarzeń wymuszających przerwę w realizacji zamówienia niezależnych od Wykonawcy;
d.zmiany technologii wykonania robót lub rozwiązań technicznych jeżeli zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego. Dopuszcza się je tylko w przypadku, gdy proponowane rozwiązania są równorzędne lub lepsze funkcjonalnie od rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej, po akceptacji zmian przez inspektora nadzoru i Zamawiającego.
e.wystąpienia konieczności opróżnienia komór
f.wystąpienia rozbieżności między dokumentacją techniczną i stanem faktycznym

4. Nie stanowi zmiany w rozumieniu art. 144 ustawy Prawo Zamówień Publicznych:
a.zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy np. zmiana rachunku bankowego;
b.zmiana danych teleadresowych, zmiany osób wykazanych do kontaktów między stronami.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin
- Państwowy Instytut Badawczy
Radzików, 05-870 Błonie
Budynek lab. II, p. 36

Data składania wniosków, ofert: 29/08/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
IHAR-PIB Radzików, Kancelaria Ogólna, pokój nr 39

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

75330 / 2012-03-12 - Podmiot prawa publicznego

Zakłady Remontowo Budowlane WAM Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452132005 (Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych)
ZT3 Gniezno: Wykonanie w pomieszczeniach garażowych przemysłowej posadzki betonowej na gruncie, zbrojonej siatkami stalowymi, zamkniętej powłoką dwuskładnikowej posadzki epoksydowej, zlokalizowanych na terenie Jednostki Wojskowej nr 4653 w Siemirowicach - gmina Cewice (zadanie 13318).

113111 / 2012-05-22 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warszawski - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452132005 (Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych)
Przebudowa pomieszczeń związana z instalacją aparatury badawczej (stanowisko do epitaksji MOVPE) - budowa wiaty magazynowej oraz instalacji wodorowej i azotowej w budynku laboratoryjnym Wydziału Fizyki UW, ul.Pasteura 7

98208 / 2016-04-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sanniki - Sanniki (mazowieckie)
CPV: 452132005 (Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych)
Budowa budynku wielorodzinnego i budynku gospodarczego wraz z niezbędną infrastrukturą

220299 / 2011-08-16 - Inny: PGL LP

Nadleśnictwo Sokołów - Sokołów Podlaski (mazowieckie)
CPV: 452132005 (Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych)
Budowa budynku gospodarczego związanego z gospodarką leśną wraz z myjnią płytową z zadaszeniem , budowa wiaty na sprzęt szkółkarski oraz wykonanie ogrodzenia terenu szkółki leśnej Leśnictwa Holendernia Nadleśnictwa Sokołów.

413524 / 2010-12-17 - Inny: PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Zwoleń

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Zwoleń - Zwoleń (mazowieckie)
CPV: 452132005 (Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych)
Modernizacja budynku gospodarczego nr inw. 141/108 na przechowalnie sadzonek i zaplecze magazynowo - socjalne w Szkółce Gospodarczej Podgóra oddz. 169 w miejscowości Miodne Leśniczówka, obręb ew. Męciszów, gmina Zwoleń.

236154 / 2012-07-05 - Podmiot prawa publicznego

Zakłady Remontowo Budowlane WAM Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452132005 (Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych)
ZT3 Gniezno: Wykonanie w pomieszczeniach garażowych przemysłowej posadzki betonowej na gruncie, zbrojonej siatkami stalowymi, zamkniętej powłoką dwuskładnikowej posadzki epoksydowej, zlokalizowanych na terenie Jednostki Wojskowej nr 4653 w Siemirowicach - gmina Cewice (zadanie 13318)

73795 / 2013-05-13 - Inny: Państwowy Instytut Badawczy

Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Błonie (mazowieckie)
CPV: 452132005 (Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych)
Wykonanie robót uzupełniających w ramach robót budowlanych polegających na adaptacji pomieszczeń magazynowych na potrzeby chłodni długoterminowej.