Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

98290 / 2014-03-24 - Administracja samorządowa / Zarząd Powiatu Mikołowskiego (Mikołów)

Przygotowanie i przeprowadzenie Innowacyjnego Programu Doradztwa Zawodowego w ramach projektu pn.Nowoczesne Liceum II - Program Rozwoju Szkół Ogólnokształcących Powiatu Mikołowskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opis zamówienia

1.Przedmiotem i zakresem zamówienia jest: przygotowanie i przeprowadzenie Innowacyjnego Programu Doradztwa Zawodowego w ramach projektu pn.Nowoczesne Liceum II - Program Rozwoju Szkół Ogólnokształcących Powiatu Mikołowskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
1.1 Do zadań Wykonawcy należy przygotowanie i przeprowadzenie Innowacyjnego Programu Doradztwa Zawodowego. W ramach Programu Wykonawca zapewni wykonanie następujących zadań:

1.2 Przygotowanie i uruchomienie platformy e-learningowej (1 szt.) zwanej dalej Platformą wraz z opłatą licencyjną wydaną bezterminowo. Wykonawca zobowiązuje się do przekazania Zamawiającemu Platformę wraz z prawami do korzystania z jej zasobów(zamieszczone utwory multimedialne, programy e-learningowe i pozostałe narzędzia).

A.Platforma, musi spełniać poniższe minimalne parametry:
Współpracuje z bazą danych
Jest wykonana z wykorzystaniem technologii .NET 2.0 lub równoważnej w środowisku MSIIS lub MONO, język CSharp, dostępna dla przeglądarek Internet Explorer (od wersji 8) oraz Firefox (od wersji 4) oraz Chrome.
Daje możliwość zakładania indywidualnych kont na trzech poziomach uprawnień: uczeń, trener (wgląd w platformę oraz informacja o osobach aktualnie zalogowanych i ich wynikach), administrator (pełne uprawnienia w zakresie tworzenia kont i zarządzania kontami, możliwość zamieszczania materiałów, tworzenia testów, generowania zestawienia wyników uczniów na dany dzień w formacie umożliwiającym zapis do PDF, xls),
Umożliwia komunikację między użytkownikami, zamieszczanie materiałów w formie grafiki, audio, video oraz flash, html, html 5, Java, Java script oraz Java fx, zamieszczanie testów, generowanie raportów zawierających informacje o ostatnim logowaniu ucznia, stopniu zrealizowania wirtualnej lekcji, wyniku (wraz z czytelnym oznaczeniem czy uczeń osiągnął pozytywny wynik) z możliwością filtrowania szkoły, klasy oraz grupy.
Umożliwia zamieszczanie modułów edukacyjnych oraz testów sprawdzających wiedzę.

B. Platforma ma zostać napisana w oparciu o zaawansowane technologie multimedialne wraz z dostosowaniem do indywidualnych potrzeb i wymagań szkół objętych Programem Rozwoju, gwarantując przy tym najwyższą efektywność nauki.

Wykonawca zagwarantuje szkołom objętym Programem Rozwoju przez okres jednego roku dodatkowe usługi takie jak: 
bezpłatne wsparcie techniczne w postaci: 
serwisu dostępnego przez 12 miesięcy,7dni,24godziny poprzez e-mail, telefon, skype, fax+ustalone indywidualnie
czasu reakcji serwisu na naprawy do 48 godzin
bezpłatnych aktualizacji platformy
dostępu do aktualnej dokumentacji platformy, w tym FAQ
dostępu do pomocy kontekstowej
pomocy w konfiguracji Platformy, jej modułów i ewentualnych zmian w wyglądzie graficznym platformy.
szkolenia z obsługi platformy w pełnym jej zakresie (szkolenie dla 2 grup po 3 osoby wskazane przez Zamawiającego w siedzibie I i II LO w Mikołowie w wymiarze 16 godzin na 1 grupę) oraz po upływie roku przeszkolenie wyznaczonych osób w zakresie samodzielnego administrowania platformą (szkolenie dla 2 grup po 2 osoby wskazane przez Zamawiającego w siedzibie I i II LO w Mikołowie w wymiarze 16 godzin na 1 grupę, obejmujące zagadnienia związane z administrowaniem, w szczególności w zakresie tworzenia kont i zarządzania kontami, możliwość zamieszczania materiałów, tworzenia testów, generowania zestawienia wyników uczniów na dany dzień w formacie umożliwiającym zapis do PDF, xls);
bezpieczeństwo procesu szkoleniowego poprzez zapewnienie stabilności działania platformy ciągłym monitoringiem pracy systemu na serwerach.
Wykonawca udzieli Powiatowi i szkołom objętym Programem Rozwoju licencji bezterminowej obejmującej prawo do:
a) korzystania z platformy zgodnie z jej przeznaczeniem z użyciem dowolnych komputerów podłączonych w dowolnej sieci;
b) przechowywania danych również w celach archiwizacyjnych, na wszelkich znanych nośnikach;
c) umieszczania na platformie szkoleń, gier, ćwiczeń, testów, które służą nabywaniu i , lub utrwalaniu wiedzy przez uczestników projektu;
d) udostępniania szkoleń, gier, ćwiczeń umieszczonych na platformie;
e) dostępu do platformy min. 1000 liczby użytkowników (możliwość pracy przy maksymalnej liczbie osób zalogowanych w jednym czasie - min. 180 osób), zgodnie z ustalonym przeznaczeniem platformy.
Na produkt Wykonawca udzieli 12 miesięcznej gwarancji. Ponadto Wykonawca zobowiązuje się do uruchomienia platformy na serwerze wskazanym przez Zamawiającego po uzgodnieniu niezbędnych warunków technicznych.

C. Platforma zostanie wykonana w terminie: od daty podpisania umowy do 30.04.2014 r.

2) Opracowanie modułów na platformę e-learningową (Platforma) - 8 szt. i ich umieszczenie na Platformie. Moduły do zamieszczenia na Platformie to jednostki lekcyjne, w tym w szczególności gry, quizy, ćwiczenia, powiązane tematycznie z materiałami papierowymi, zachęcającymi uczniów do zgłębienia danego tematu jeszcze przed zajęciami. Platforma e-learningowa, która służy samodzielnej edukacji, stanowi silnik, szkielet przygotowany do zamieszczania modułów, tj. gier, quizów z automatycznym generowaniem wyników, ćwiczeń.

A.Należy tak przygotować moduły, aby spełniały poniższe minimalne parametry:
4 z 8 modułów to gry interaktywne wykonane w technologii flash lub html 5 lub java fx lub Java lub Java script. Każda gra powinna być oparta o scenariusz umożliwiający pozyskanie wiedzy i pobudzenie zainteresowania ucznia treścią. Każda gra powinna zawierać min. 15 problemów do rozwiązania i lub decyzji do podjęcia oraz min. 4 potencjalne zakończenia. Poszczególne decyzje kierują bohaterów od startu poprzez pytania , problemy pośrednie (rzeczywiste losy bohaterów zależą od uczniów i ich wyborów dokonywanych podczas gry) do jednego z zakończeń. W ramach gry powinny być przewidziane podpowiedzi oraz możliwość wielokrotnego podejścia do danego problemu , zagadnienia - charakter edukacyjny.
2 z 8 modułów to quiz z automatyczną weryfikacją odpowiedzi i podaniem wyników - każdy zawiera min.20 pytań jedno i/lub wielokrotnego wyboru,
2 z 8 modułów to ćwiczenie, test interaktywny - każde ćwiczenie powinno zawierać min. 10 plansz i lub problemów do rozwiązania. Ćwiczenia mogą bazować na mechanizmach typu np.: połącz, wyklucz niewłaściwe, ustaw w odpowiedniej kolejności, dopasuj itp.).
wszystkie moduły powinny posiadać estetyczny wygląd i zawierać profesjonalnie wykonane zdjęcia bohaterów występujących w części fabularyzowanej, po obróbce graficznej wraz z dodatkowymi elementami graficznymi (rysunki, tabele, symbole), przedstawiać np. scenki sytuacyjne.

B. Wykonawca jest zobowiązany do :
opracowania scenariusza,
realizacji sesji zdjęciowej do gry: fotograf ze sprzętem,
realizacji sesji zdjęciowej do gry: aktorzy , modele,
obróbki graficznej materiałów zdjęciowych oraz wykonania elementów graficznych,
opracowania silnika gry oraz quizu oraz ćwiczenia i organizacji produkcji,
przedłożenia modułów do ostatecznego odbioru przez Zamawiającego,
zamieszczenia modułów na Platformie.

C. Moduły zostaną wykonane w terminie: od daty podpisania umowy do 30.04.2014 r.
3) Przygotowanie filmów dedykowanych do prowadzenia warsztatów Innowacyjn@ Szkoł@ - 8 szt. o łącznej długości min. 40 minut (średnio 5 minut - film). Filmy mają być fabularyzowane i ukazywać błędy oraz dobre praktyki z zakresu poruszania się na rynku pracy. Filmy mają przedstawiać problemy młodych osób wkraczających na rynek pracy oraz sposoby radzenia sobie z tymi problemami - te właściwe oraz nieprawidłowe - co umożliwi uczniom wskazanie popełnianych błędów oraz wypracowanie własnych, bardziej skutecznych rozwiązań. Na podstawie filmów będzie przeprowadzana dyskusja moderowana oraz case study: rozwiązywanie trudnych przypadków zaprezentowanych w filmach. Przygotowanie filmów powinno się odbywać przy aktywnym udziale uczestników projektu.

A. Należy tak przygotować filmy, aby spełniały poniższe minimalne parametry:
wykonanie filmów według zasad produkcji i post-produkcji filmowej, tj. technika oświetleniowa, dźwiękowa, zdjęciowa i post-produkcja,
jakość obrazu: min. full HD 1080
dźwięk stereo rejestrowany przez urządzenia rejestrujące,
oświetlenie studyjne (nie na świetle zastanym),
montaż dynamiczny (z min. 2 kamer)
nagrania w różnych scenografiach (wewnętrzne, zewnętrzne)
udział min. 3 aktorów
wykonanie czołówki cyklu:
- min. 30 sek. animowanej grafiki
- muzyka 
- nagranie lektora
- oznaczenia PO KL i EFS

B. Wykonawca zobowiązuje się do:
przygotowania scenariusza
zapewnienia operatorów kamer
zapewnienia profesjonalnego oświetlenia filmowego i sprzętu rejestrującego oddzielnie obraz oraz oddzielnie dźwięk
zapewnienia kierownika produkcji
post produkcji (montaż, animacje, czołówka)
zapewnienia aktorów
przedłożenia filmów do ostatecznego odbioru przez Zamawiającego.

C. Filmy zostaną wykonane w terminie: od daty podpisania umowy do 30.04.2014 r.

4) Przygotowanie gier symulacyjnych na potrzeby warsztatów Innowacyjn@ Szkoł@ - 8 szt. Gry symulacyjne muszą być realizowane przy wykorzystaniu pilotów do głosowania, dzięki czemu każdy uczeń będzie miał wpływ na losy bohaterów gry - efekt: wzrost zaangażowania i atrakcyjności zajęć. Uczniowie będą mieli możliwość kierowania losami bohaterów gry za pomocą pilotów do głosowania. Dostępnych będzie kilka scenariuszy, a każda kolejna plansza gry będzie zależna od wyborów uczniów.

A.Należy tak przygotować gry, aby spełniały poniższe minimalne parametry:
każda gra symulacyjna oparta o losy min. 3 bohaterów na fabule związanej z koniecznością dokonywania przez bohaterów wyborów, które niosą ze sobą określone konsekwencje.
każda gra powinna zawierać min. 15 problemów do rozwiązania , decyzji do podjęcia oraz min. 5 potencjalnych zakończeń. Poszczególne decyzje kierują bohaterów od startu poprzez pytania , problemy pośrednie (scenariusz kształtowany jest przez uczniów podczas gry) do jednego z zakończeń.
archiwizacja gier na płytach DVD w jakości min. HD 1080

B. Wykonawca zobowiązany jest do:
opracowanie scenariusza
realizacja sesji zdjęciowej do gry: min. 1 fotograf ze sprzętem
realizacja sesji zdjęciowej do gry: aktorzy , modele (min. 3 osoby)
obróbka graficzna materiałów zdjęciowych oraz wykonanie elementów graficznych
opracowanie silnika gry i organizacja produkcji
zapewnienie kompletnych zestawów pilotów do głosowania - 2 zestawy x min. 15 szt. pilotów, które staną się własnością Zamawiającego,
przedłożenie gier do ostatecznego odbioru przez Zamawiającego,

C. Gry zostaną wykonane w terminie: od daty podpisania umowy do 30.04.2014 r.

5) Przygotowanie pomocy dydaktycznych kompatybilnych z tablicami interaktywnymi dostępnymi w szkołach - 16 szt. lekcji

A. Należy tak przygotować pomoce, aby spełniały poniższe minimalne parametry:
Pomoce mają zawierać gotowe wirtualne lekcje.
Tematyka pomocy ma dotyczyć m.in. stereotypów na rynku pracy, elastycznych form zatrudnienia (aby uczniowie wchodząc na rynek pracy mieli świadomość dostępnych rozwiązań oraz ich konsekwencji), wyboru ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz tematu godzenia życia rodzinnego i zawodowego.
Każda z 16 lekcji powinna zawierać min. 15 plansz oraz min. 5 ćwiczeń. Plansze wprowadzają, obrazują problematykę zajęć. Każda plansza musi być atrakcyjna wizualnie oraz zawierać elementy interaktywne, np. wybór formy zatrudnienia (zmienna niezależna), co w efekcie przekłada się na warunki pracy i zarobki (zmienna zależna). W ramach planszy musi być możliwość kilkukrotnej zmiany zmiennej niezależnej tak, by zobrazować uczniom mechanizm i by mogli w przyszłości świadomie podejmować decyzje. Ćwiczenia mogą bazować na mechanizmach typu np.: połącz, wyklucz niewłaściwe, ustaw w odpowiedniej kolejności, dopasuj itp.
Pomoce mają być kompatybilne z tablicami interaktywnymi dostępnymi w szkołach tj. z tablicami Multitablica Trace 82

B. Wykonawca zobowiązuje się do:
opracowanie merytoryczne scenariusza
projektowanie graficzne materiałów
opracowanie silnika lekcji i organizacja produkcji
przedłożenie pomocy do ostatecznego odbioru przez Zamawiającego,
zainstalowanie pomocy na Platformie.

C. Pomoce zostaną wykonane w terminie: od daty podpisania umowy do 30.04.2014 r.

6) Merytoryczne i graficzne przygotowanie papierowych materiałów dydaktycznych

A. Usługa obejmuje merytoryczne i graficzne przygotowanie materiałów dydaktycznych spełniające minimalne parametry:
składają się z 8 niezależnych części min. 15 str. każda (+ okładka) dystrybuowanych wśród uczniów po każdych zajęciach (w części 1/8). Każda z niezależnych części będzie dystrybuowana wśród uczestników zajęć bezpośrednio po zakończeniu danych zajęć.
Tematyka - nawiązuje do treści zamieszczonych na Platformie e-learningowej.

B. Wykonawca zobowiązuje się do:
zapewnienia autora i edytora,
przedstawienie projektu do akceptacji Zamawiającego,
składu,
korekty,
weryfikacji pod kątem błędów oraz zawierania niepożądanych treści,
przedłożenia do ostatecznego odbioru przez Zamawiającego,
dostarczenia 1 egzemplarza w formie papierowej (papier o gramaturze min. 90 gr, kolor: 4+0) oraz wersji elektronicznej (w formacie PDF i , lub JPG)

C. Materiały dydaktyczne zostaną wykonane w terminie: od daty podpisania umowy do 30.04.2014 r.

7) Przeprowadzenie warsztatów pn. Innowacyjn@ Szkoł@ - 33 gr. 15-os. x 8 h zegarowych = 264h.

A. Wykonawca zapewni przeprowadzenie warsztatów w siedzibach I Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury 25 oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie przy ul. Pokoju 4 spełniających następujące elementy:
Cykl warsztatów dla 1 grupy zajęciowej - 8 h zegarowych;
Grupa zajęciowa - 15 osób;
Liczba grup zajęciowych - 33 grupy.
Cel warsztatów - ukierunkowanie uczestników pod kątem dalszego kształcenia oraz wypracowania w nich postawy przedsiębiorczej, pomoc w dokonaniu wyborów edukacyjnych i zawodowych wolnych od stereotypizacji, zgodnych z predyspozycjami osobowymi i potrzebami rynku pracy. W pierwszej części zajęć trener będzie pełnił rolę moderatora dyskusji. Po emisji filmów, które przedstawiają m.in. popełniane błędy lub dobre praktyki uczniowie dyskutują i kierowani przez trenera sami odkrywają pewne zasady i prawidłowości. Następnie trener przedstawia ujęcie teoretyczne, poszerza również wiedzę uczniów o zagadnienia nie wprowadzone wcześniej poprzez platformę. Ostatnim etapem wspólnych zajęć jest wykonywanie ćwiczeń , lekcji interaktywnej i realizacja gry symulacyjnej z użyciem tablicy dotykowej zapewnionej przez Zamawiającego. Lekcje na tablicy dotykowej mają charakter ćwiczeń typu: połącz, wyklucz niewłaściwe, ustaw w odpowiedniej kolejności, dopasuj itp. Gra symulacyjna z kolei to najczęściej wcielenie się w bohatera gry, który ma przed sobą do wykonania zadania lub problem do rozwiązania. Każdy uczeń otrzymuje pilot do głosowania i poprzez wybór odpowiedzi a, b, c lub d ma wpływ na ostateczną decyzję bohatera gry oraz doświadcza konsekwencji tych wyborów. Zastosowanie pilotów do głosowania umożliwia zaangażowanie każdego.
Wykonywanie ww zadań odbywać się będzie przez czas trwania umowy od poniedziałku do soboty w godzinach uzgodnionych z koordynatorem projektu
B. Wykonawca zobowiązuje się do:
zapewnienia trenera,
wydruku , powielenia papierowych materiałów dydaktycznych dedykowanych Programowi (punkt 6) - 495 szt.
wydruk certyfikatów na zakończenie zajęć (papier min.160 gr., logo zgodnie z Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013)
prowadzenie dokumentacji projektowej: listy obecności, dzienniki zajęć, ankiety z raportem wyników wg wzoru dostarczonego przez Zamawiającego.

C. Warsztaty zostaną przeprowadzone w terminie: od daty podpisania umowy do 19.12.2014 r.

8) Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym

A. Wykonawca zapewni przeprowadzenie indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym w siedzibach I Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury 25 oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie przy ul. Pokoju 4 spełniających następujące elementy:
Dostępność doradcy na dyżurach średnio raz w tygodniu przez 4 h zegarowe, łącznie 40 tygodni x 4 h x 2 szkoły = 320 h.
Wykonywanie ww zadań odbywać się będzie przez czas trwania umowy od poniedziałku do soboty w godzinach uzgodnionych z koordynatorem projektu

B. Wykonawca zobowiązuje się do:
zapewnienia doradcy
prowadzenie dokumentacji projektowej: karty porady wg wzoru - załącznik nr 7 do Siwz

C. Konsultacje zostaną przeprowadzone w terminie: od daty podpisania umowy do 19.12.2014r

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 98290

Data publikacji: 2014-03-24

Nazwa: Zarząd Powiatu Mikołowskiego

Ulica: ul. Żwirki i Wigury 4a

Numer domu: 4a

Miejscowość: Mikołów

Kod pocztowy: 43-190

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: (032) 32-48-100, 32-48-125

Numer faxu: (032) 32-48-147, 32-48-132

Adres strony internetowej: www.bip.mikolowski.pl

Regon: 27628477900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przygotowanie i przeprowadzenie Innowacyjnego Programu Doradztwa Zawodowego w ramach projektu pn.Nowoczesne Liceum II - Program Rozwoju Szkół Ogólnokształcących Powiatu Mikołowskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem i zakresem zamówienia jest: przygotowanie i przeprowadzenie Innowacyjnego Programu Doradztwa Zawodowego w ramach projektu pn.Nowoczesne Liceum II - Program Rozwoju Szkół Ogólnokształcących Powiatu Mikołowskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
1.1 Do zadań Wykonawcy należy przygotowanie i przeprowadzenie Innowacyjnego Programu Doradztwa Zawodowego. W ramach Programu Wykonawca zapewni wykonanie następujących zadań:

1.2 Przygotowanie i uruchomienie platformy e-learningowej (1 szt.) zwanej dalej Platformą wraz z opłatą licencyjną wydaną bezterminowo. Wykonawca zobowiązuje się do przekazania Zamawiającemu Platformę wraz z prawami do korzystania z jej zasobów(zamieszczone utwory multimedialne, programy e-learningowe i pozostałe narzędzia).

A.Platforma, musi spełniać poniższe minimalne parametry:
Współpracuje z bazą danych
Jest wykonana z wykorzystaniem technologii .NET 2.0 lub równoważnej w środowisku MSIIS lub MONO, język CSharp, dostępna dla przeglądarek Internet Explorer (od wersji 8) oraz Firefox (od wersji 4) oraz Chrome.
Daje możliwość zakładania indywidualnych kont na trzech poziomach uprawnień: uczeń, trener (wgląd w platformę oraz informacja o osobach aktualnie zalogowanych i ich wynikach), administrator (pełne uprawnienia w zakresie tworzenia kont i zarządzania kontami, możliwość zamieszczania materiałów, tworzenia testów, generowania zestawienia wyników uczniów na dany dzień w formacie umożliwiającym zapis do PDF, xls),
Umożliwia komunikację między użytkownikami, zamieszczanie materiałów w formie grafiki, audio, video oraz flash, html, html 5, Java, Java script oraz Java fx, zamieszczanie testów, generowanie raportów zawierających informacje o ostatnim logowaniu ucznia, stopniu zrealizowania wirtualnej lekcji, wyniku (wraz z czytelnym oznaczeniem czy uczeń osiągnął pozytywny wynik) z możliwością filtrowania szkoły, klasy oraz grupy.
Umożliwia zamieszczanie modułów edukacyjnych oraz testów sprawdzających wiedzę.

B. Platforma ma zostać napisana w oparciu o zaawansowane technologie multimedialne wraz z dostosowaniem do indywidualnych potrzeb i wymagań szkół objętych Programem Rozwoju, gwarantując przy tym najwyższą efektywność nauki.

Wykonawca zagwarantuje szkołom objętym Programem Rozwoju przez okres jednego roku dodatkowe usługi takie jak: 
bezpłatne wsparcie techniczne w postaci: 
serwisu dostępnego przez 12 miesięcy,7dni,24godziny poprzez e-mail, telefon, skype, fax+ustalone indywidualnie
czasu reakcji serwisu na naprawy do 48 godzin
bezpłatnych aktualizacji platformy
dostępu do aktualnej dokumentacji platformy, w tym FAQ
dostępu do pomocy kontekstowej
pomocy w konfiguracji Platformy, jej modułów i ewentualnych zmian w wyglądzie graficznym platformy.
szkolenia z obsługi platformy w pełnym jej zakresie (szkolenie dla 2 grup po 3 osoby wskazane przez Zamawiającego w siedzibie I i II LO w Mikołowie w wymiarze 16 godzin na 1 grupę) oraz po upływie roku przeszkolenie wyznaczonych osób w zakresie samodzielnego administrowania platformą (szkolenie dla 2 grup po 2 osoby wskazane przez Zamawiającego w siedzibie I i II LO w Mikołowie w wymiarze 16 godzin na 1 grupę, obejmujące zagadnienia związane z administrowaniem, w szczególności w zakresie tworzenia kont i zarządzania kontami, możliwość zamieszczania materiałów, tworzenia testów, generowania zestawienia wyników uczniów na dany dzień w formacie umożliwiającym zapis do PDF, xls);
bezpieczeństwo procesu szkoleniowego poprzez zapewnienie stabilności działania platformy ciągłym monitoringiem pracy systemu na serwerach.
Wykonawca udzieli Powiatowi i szkołom objętym Programem Rozwoju licencji bezterminowej obejmującej prawo do:
a) korzystania z platformy zgodnie z jej przeznaczeniem z użyciem dowolnych komputerów podłączonych w dowolnej sieci;
b) przechowywania danych również w celach archiwizacyjnych, na wszelkich znanych nośnikach;
c) umieszczania na platformie szkoleń, gier, ćwiczeń, testów, które służą nabywaniu i , lub utrwalaniu wiedzy przez uczestników projektu;
d) udostępniania szkoleń, gier, ćwiczeń umieszczonych na platformie;
e) dostępu do platformy min. 1000 liczby użytkowników (możliwość pracy przy maksymalnej liczbie osób zalogowanych w jednym czasie - min. 180 osób), zgodnie z ustalonym przeznaczeniem platformy.
Na produkt Wykonawca udzieli 12 miesięcznej gwarancji. Ponadto Wykonawca zobowiązuje się do uruchomienia platformy na serwerze wskazanym przez Zamawiającego po uzgodnieniu niezbędnych warunków technicznych.

C. Platforma zostanie wykonana w terminie: od daty podpisania umowy do 30.04.2014 r.

2) Opracowanie modułów na platformę e-learningową (Platforma) - 8 szt. i ich umieszczenie na Platformie. Moduły do zamieszczenia na Platformie to jednostki lekcyjne, w tym w szczególności gry, quizy, ćwiczenia, powiązane tematycznie z materiałami papierowymi, zachęcającymi uczniów do zgłębienia danego tematu jeszcze przed zajęciami. Platforma e-learningowa, która służy samodzielnej edukacji, stanowi silnik, szkielet przygotowany do zamieszczania modułów, tj. gier, quizów z automatycznym generowaniem wyników, ćwiczeń.

A.Należy tak przygotować moduły, aby spełniały poniższe minimalne parametry:
4 z 8 modułów to gry interaktywne wykonane w technologii flash lub html 5 lub java fx lub Java lub Java script. Każda gra powinna być oparta o scenariusz umożliwiający pozyskanie wiedzy i pobudzenie zainteresowania ucznia treścią. Każda gra powinna zawierać min. 15 problemów do rozwiązania i lub decyzji do podjęcia oraz min. 4 potencjalne zakończenia. Poszczególne decyzje kierują bohaterów od startu poprzez pytania , problemy pośrednie (rzeczywiste losy bohaterów zależą od uczniów i ich wyborów dokonywanych podczas gry) do jednego z zakończeń. W ramach gry powinny być przewidziane podpowiedzi oraz możliwość wielokrotnego podejścia do danego problemu , zagadnienia - charakter edukacyjny.
2 z 8 modułów to quiz z automatyczną weryfikacją odpowiedzi i podaniem wyników - każdy zawiera min.20 pytań jedno i/lub wielokrotnego wyboru,
2 z 8 modułów to ćwiczenie, test interaktywny - każde ćwiczenie powinno zawierać min. 10 plansz i lub problemów do rozwiązania. Ćwiczenia mogą bazować na mechanizmach typu np.: połącz, wyklucz niewłaściwe, ustaw w odpowiedniej kolejności, dopasuj itp.).
wszystkie moduły powinny posiadać estetyczny wygląd i zawierać profesjonalnie wykonane zdjęcia bohaterów występujących w części fabularyzowanej, po obróbce graficznej wraz z dodatkowymi elementami graficznymi (rysunki, tabele, symbole), przedstawiać np. scenki sytuacyjne.

B. Wykonawca jest zobowiązany do :
opracowania scenariusza,
realizacji sesji zdjęciowej do gry: fotograf ze sprzętem,
realizacji sesji zdjęciowej do gry: aktorzy , modele,
obróbki graficznej materiałów zdjęciowych oraz wykonania elementów graficznych,
opracowania silnika gry oraz quizu oraz ćwiczenia i organizacji produkcji,
przedłożenia modułów do ostatecznego odbioru przez Zamawiającego,
zamieszczenia modułów na Platformie.

C. Moduły zostaną wykonane w terminie: od daty podpisania umowy do 30.04.2014 r.
3) Przygotowanie filmów dedykowanych do prowadzenia warsztatów Innowacyjn@ Szkoł@ - 8 szt. o łącznej długości min. 40 minut (średnio 5 minut - film). Filmy mają być fabularyzowane i ukazywać błędy oraz dobre praktyki z zakresu poruszania się na rynku pracy. Filmy mają przedstawiać problemy młodych osób wkraczających na rynek pracy oraz sposoby radzenia sobie z tymi problemami - te właściwe oraz nieprawidłowe - co umożliwi uczniom wskazanie popełnianych błędów oraz wypracowanie własnych, bardziej skutecznych rozwiązań. Na podstawie filmów będzie przeprowadzana dyskusja moderowana oraz case study: rozwiązywanie trudnych przypadków zaprezentowanych w filmach. Przygotowanie filmów powinno się odbywać przy aktywnym udziale uczestników projektu.

A. Należy tak przygotować filmy, aby spełniały poniższe minimalne parametry:
wykonanie filmów według zasad produkcji i post-produkcji filmowej, tj. technika oświetleniowa, dźwiękowa, zdjęciowa i post-produkcja,
jakość obrazu: min. full HD 1080
dźwięk stereo rejestrowany przez urządzenia rejestrujące,
oświetlenie studyjne (nie na świetle zastanym),
montaż dynamiczny (z min. 2 kamer)
nagrania w różnych scenografiach (wewnętrzne, zewnętrzne)
udział min. 3 aktorów
wykonanie czołówki cyklu:
- min. 30 sek. animowanej grafiki
- muzyka 
- nagranie lektora
- oznaczenia PO KL i EFS

B. Wykonawca zobowiązuje się do:
przygotowania scenariusza
zapewnienia operatorów kamer
zapewnienia profesjonalnego oświetlenia filmowego i sprzętu rejestrującego oddzielnie obraz oraz oddzielnie dźwięk
zapewnienia kierownika produkcji
post produkcji (montaż, animacje, czołówka)
zapewnienia aktorów
przedłożenia filmów do ostatecznego odbioru przez Zamawiającego.

C. Filmy zostaną wykonane w terminie: od daty podpisania umowy do 30.04.2014 r.

4) Przygotowanie gier symulacyjnych na potrzeby warsztatów Innowacyjn@ Szkoł@ - 8 szt. Gry symulacyjne muszą być realizowane przy wykorzystaniu pilotów do głosowania, dzięki czemu każdy uczeń będzie miał wpływ na losy bohaterów gry - efekt: wzrost zaangażowania i atrakcyjności zajęć. Uczniowie będą mieli możliwość kierowania losami bohaterów gry za pomocą pilotów do głosowania. Dostępnych będzie kilka scenariuszy, a każda kolejna plansza gry będzie zależna od wyborów uczniów.

A.Należy tak przygotować gry, aby spełniały poniższe minimalne parametry:
każda gra symulacyjna oparta o losy min. 3 bohaterów na fabule związanej z koniecznością dokonywania przez bohaterów wyborów, które niosą ze sobą określone konsekwencje.
każda gra powinna zawierać min. 15 problemów do rozwiązania , decyzji do podjęcia oraz min. 5 potencjalnych zakończeń. Poszczególne decyzje kierują bohaterów od startu poprzez pytania , problemy pośrednie (scenariusz kształtowany jest przez uczniów podczas gry) do jednego z zakończeń.
archiwizacja gier na płytach DVD w jakości min. HD 1080

B. Wykonawca zobowiązany jest do:
opracowanie scenariusza
realizacja sesji zdjęciowej do gry: min. 1 fotograf ze sprzętem
realizacja sesji zdjęciowej do gry: aktorzy , modele (min. 3 osoby)
obróbka graficzna materiałów zdjęciowych oraz wykonanie elementów graficznych
opracowanie silnika gry i organizacja produkcji
zapewnienie kompletnych zestawów pilotów do głosowania - 2 zestawy x min. 15 szt. pilotów, które staną się własnością Zamawiającego,
przedłożenie gier do ostatecznego odbioru przez Zamawiającego,

C. Gry zostaną wykonane w terminie: od daty podpisania umowy do 30.04.2014 r.

5) Przygotowanie pomocy dydaktycznych kompatybilnych z tablicami interaktywnymi dostępnymi w szkołach - 16 szt. lekcji

A. Należy tak przygotować pomoce, aby spełniały poniższe minimalne parametry:
Pomoce mają zawierać gotowe wirtualne lekcje.
Tematyka pomocy ma dotyczyć m.in. stereotypów na rynku pracy, elastycznych form zatrudnienia (aby uczniowie wchodząc na rynek pracy mieli świadomość dostępnych rozwiązań oraz ich konsekwencji), wyboru ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz tematu godzenia życia rodzinnego i zawodowego.
Każda z 16 lekcji powinna zawierać min. 15 plansz oraz min. 5 ćwiczeń. Plansze wprowadzają, obrazują problematykę zajęć. Każda plansza musi być atrakcyjna wizualnie oraz zawierać elementy interaktywne, np. wybór formy zatrudnienia (zmienna niezależna), co w efekcie przekłada się na warunki pracy i zarobki (zmienna zależna). W ramach planszy musi być możliwość kilkukrotnej zmiany zmiennej niezależnej tak, by zobrazować uczniom mechanizm i by mogli w przyszłości świadomie podejmować decyzje. Ćwiczenia mogą bazować na mechanizmach typu np.: połącz, wyklucz niewłaściwe, ustaw w odpowiedniej kolejności, dopasuj itp.
Pomoce mają być kompatybilne z tablicami interaktywnymi dostępnymi w szkołach tj. z tablicami Multitablica Trace 82

B. Wykonawca zobowiązuje się do:
opracowanie merytoryczne scenariusza
projektowanie graficzne materiałów
opracowanie silnika lekcji i organizacja produkcji
przedłożenie pomocy do ostatecznego odbioru przez Zamawiającego,
zainstalowanie pomocy na Platformie.

C. Pomoce zostaną wykonane w terminie: od daty podpisania umowy do 30.04.2014 r.

6) Merytoryczne i graficzne przygotowanie papierowych materiałów dydaktycznych

A. Usługa obejmuje merytoryczne i graficzne przygotowanie materiałów dydaktycznych spełniające minimalne parametry:
składają się z 8 niezależnych części min. 15 str. każda (+ okładka) dystrybuowanych wśród uczniów po każdych zajęciach (w części 1/8). Każda z niezależnych części będzie dystrybuowana wśród uczestników zajęć bezpośrednio po zakończeniu danych zajęć.
Tematyka - nawiązuje do treści zamieszczonych na Platformie e-learningowej.

B. Wykonawca zobowiązuje się do:
zapewnienia autora i edytora,
przedstawienie projektu do akceptacji Zamawiającego,
składu,
korekty,
weryfikacji pod kątem błędów oraz zawierania niepożądanych treści,
przedłożenia do ostatecznego odbioru przez Zamawiającego,
dostarczenia 1 egzemplarza w formie papierowej (papier o gramaturze min. 90 gr, kolor: 4+0) oraz wersji elektronicznej (w formacie PDF i , lub JPG)

C. Materiały dydaktyczne zostaną wykonane w terminie: od daty podpisania umowy do 30.04.2014 r.

7) Przeprowadzenie warsztatów pn. Innowacyjn@ Szkoł@ - 33 gr. 15-os. x 8 h zegarowych = 264h.

A. Wykonawca zapewni przeprowadzenie warsztatów w siedzibach I Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury 25 oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie przy ul. Pokoju 4 spełniających następujące elementy:
Cykl warsztatów dla 1 grupy zajęciowej - 8 h zegarowych;
Grupa zajęciowa - 15 osób;
Liczba grup zajęciowych - 33 grupy.
Cel warsztatów - ukierunkowanie uczestników pod kątem dalszego kształcenia oraz wypracowania w nich postawy przedsiębiorczej, pomoc w dokonaniu wyborów edukacyjnych i zawodowych wolnych od stereotypizacji, zgodnych z predyspozycjami osobowymi i potrzebami rynku pracy. W pierwszej części zajęć trener będzie pełnił rolę moderatora dyskusji. Po emisji filmów, które przedstawiają m.in. popełniane błędy lub dobre praktyki uczniowie dyskutują i kierowani przez trenera sami odkrywają pewne zasady i prawidłowości. Następnie trener przedstawia ujęcie teoretyczne, poszerza również wiedzę uczniów o zagadnienia nie wprowadzone wcześniej poprzez platformę. Ostatnim etapem wspólnych zajęć jest wykonywanie ćwiczeń , lekcji interaktywnej i realizacja gry symulacyjnej z użyciem tablicy dotykowej zapewnionej przez Zamawiającego. Lekcje na tablicy dotykowej mają charakter ćwiczeń typu: połącz, wyklucz niewłaściwe, ustaw w odpowiedniej kolejności, dopasuj itp. Gra symulacyjna z kolei to najczęściej wcielenie się w bohatera gry, który ma przed sobą do wykonania zadania lub problem do rozwiązania. Każdy uczeń otrzymuje pilot do głosowania i poprzez wybór odpowiedzi a, b, c lub d ma wpływ na ostateczną decyzję bohatera gry oraz doświadcza konsekwencji tych wyborów. Zastosowanie pilotów do głosowania umożliwia zaangażowanie każdego.
Wykonywanie ww zadań odbywać się będzie przez czas trwania umowy od poniedziałku do soboty w godzinach uzgodnionych z koordynatorem projektu
B. Wykonawca zobowiązuje się do:
zapewnienia trenera,
wydruku , powielenia papierowych materiałów dydaktycznych dedykowanych Programowi (punkt 6) - 495 szt.
wydruk certyfikatów na zakończenie zajęć (papier min.160 gr., logo zgodnie z Wytycznymi dot. oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013)
prowadzenie dokumentacji projektowej: listy obecności, dzienniki zajęć, ankiety z raportem wyników wg wzoru dostarczonego przez Zamawiającego.

C. Warsztaty zostaną przeprowadzone w terminie: od daty podpisania umowy do 19.12.2014 r.

8) Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym

A. Wykonawca zapewni przeprowadzenie indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym w siedzibach I Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury 25 oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie przy ul. Pokoju 4 spełniających następujące elementy:
Dostępność doradcy na dyżurach średnio raz w tygodniu przez 4 h zegarowe, łącznie 40 tygodni x 4 h x 2 szkoły = 320 h.
Wykonywanie ww zadań odbywać się będzie przez czas trwania umowy od poniedziałku do soboty w godzinach uzgodnionych z koordynatorem projektu

B. Wykonawca zobowiązuje się do:
zapewnienia doradcy
prowadzenie dokumentacji projektowej: karty porady wg wzoru - załącznik nr 7 do Siwz

C. Konsultacje zostaną przeprowadzone w terminie: od daty podpisania umowy do 19.12.2014r

Kody CPV:
803100000 (Usługi edukacji młodzieży)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
804200004 (Usługi e-learning)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
921111003 (Produkcja filmów instruktażowych oraz taśm wideo)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 19/12/2014

Informacja na temat wadium:
Każda oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 10 000 zł (słownie: dziesięćtysięcyzłotych).
Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
pieniądzu;
poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
gwarancjach bankowych;
gwarancjach ubezpieczeniowych;
poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.).
Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy w ING Bank Śląski, na rachunek: nr 03 1050 1214 1000 0022 9075 1375
Wadium musi być wniesione najpóźniej do dnia 03.04.2014 r. do godz.900.
Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu Zamawiający uważa wadium, które w oznaczonym terminie znajdzie się, tj. zostanie zaksięgowane na rachunku Zamawiającego.
Pozostałe formy wadium należy złożyć do depozytu w kasie Starostwa Powiatowego, ul. Żwirki i Wigury 4a, 43-190 Mikołów, pok. 146, najpóźniej do dnia 03.04.2014 r. do godz.900.
W przypadku uchybienia ww. terminom, miejscom, treści lub formie wniesienia wadium, Zamawiający uzna, że wadium nie zostało skutecznie wniesione.
W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż pieniądz w dokumencie wadialnym musi znaleźć się zapis, iż jest ono nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze żądanie Zamawiającego. W gwarancji nie mogą być zawarte jakiekolwiek warunki ograniczające zakres odpowiedzialności gwarancyjnej. Dokument wadialny musi obejmować wszystkie przypadki opisane w art.46 ust.4a i ust.5 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Zgodnie z art. 46 ust 1 ustawy Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem ust.4a art.46 ustawy.
Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
Zgodnie z art. 46 ust. 2 ustawy Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.;
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Zamawiający nie opisuje tego warunku.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonał należycie:
- minimum dwie usługi polegające na przeprowadzeniu zajęć lub warsztatów lub szkoleń z zakresu przedsiębiorczości lub doradztwa zawodowego lub edukacyjno - zawodowego o łącznej liczbie minimum 290 godzin;

Potencjał techniczny: Zamawiajacy nie opisuje tego warunku.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Dysponuje:
- minimum trzema osobami z wykształceniem wyższym z przygotowaniem pedagogicznym i minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym;
- minimum trzema osobami z wykształceniem wyższym magisterskim; wykształceniem kierunkowym lub uzupełniającym ( studia podyplomowe) w zakresie doradztwa zawodowego i minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym.

Sytuacja ekonomiczna:
Posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę minimum 15 000 złotych.
Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
II. Inne warunki udziału w postępowaniu .
1. Brak podstaw do wykluczenia wykonawcy z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art.24 ust.1 ustawy Prawo Zamówien Publicznych.
2.Brak podstaw do wykluczenia wykonawców na podstawie art.24 ust.2 pkt.5 ustawy Prawo Zamówień Publicznych tj., którzy należąc do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.), złożyli odrębne oferty w tym samym postępowaniu, chyba, że wykażą, że istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania uczciwej konkurencji pomiędzy wykonawcami w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
Ocena spełniania poszczególnych warunków przez Wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonej oferty oraz złożonych przez wykonawców oświadczeń i dokumentów, wymaganych przez Zamawiającego w SIWZ i zostanie przeprowadzona zgodnie z formułą - spełnia - nie spełnia.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1). wypełniony i podpisany formularz ofertowy stanowiący zał. nr 1 do SIWZ
2) koncepcja wykonania platformy e-learningowej z opisem funkcjonalności ,parametrów i sposobem wykonania;
3) projekt scenariusza jednego filmu dedykowanego do prowadzenia warsztatów Inowacyjna szkoła;
4) projekt scenariusza jednej gry symulacyjnej na potrzeby warsztatów Inowacyjna szkoła;
5) Koncepcja wykonania i projekt scenariusza jednej lekcji kompatybilnej z tablicami interaktywnymi
6) Jeżeli oferta podpisana jest przez osobę inną niż upoważniona do reprezentowania wykonawcy do oferty należy załączyć pełnomocnictwo (upoważnienie)w formie oryginału podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania wykonawcy lub w formie kopii poświadczonej notarialnie.
7) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzialenia zamówienia pełnomocnictwo/upoważnieniem dla pełnomocnika wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.Pełnomocnictwo musi być w formie oryginału lub w formie kopii poświadczonej notarialnie.
8) w przypadku gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu , osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia pisemnego zobowiązania tych podmiotów ( np. pisemne oświadczenie podmiotu trzeciego, umowa przedwstępna, umowa generalna o współpracy ) do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.Zobowiązanie musi zawierać minimum:
dane pozwalające na identyfikację stron;
zakres udostępniania (w zakresie wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego, osób zdolnych do wykonania zamówienia i sytuacji finansowej) ;
cel i czas udostępnienia (obejmujący okres realizacji zamówienia);
charakter stosunku jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem;

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
W związku z art. 144 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień (tekst jednolity: Dz. U. z dnia 09.08.2013 roku, poz.907) Zamawiający przewiduje możliwość zmiany istotnych postanowień Umowy w stosunku do treści Oferty, w następujących okolicznościach:
1. konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy,
2. gdy zmiana postanowień umownych jest korzystna dla Zamawiającego,
3. w przypadku gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wytycznych lub zaleceń Instytucji, która przyznała środki na współfinansowanie zamówienia na usługę.
4. w przypadku wystąpienia siły wyższej. Siła wyższa oznacza wydarzenie zewnętrzne, nieprzewidywalne i poza kontrolą stron niniejszej umowy, którego skutkom nie można zapobiec, występujące po podpisaniu umowy, a powodujące niemożliwość wywiązania się z umowy w jej obecnym brzmieniu,
5. w przypadku zmiany stanu prawnego, który będzie wnosił nowe wymagania co do sposobu realizacji jakiegokolwiek elementu usług,
6. zmiany w kolejności i terminach wykonania przedmiotu zamówienia, na skutek zdarzeń losowych lub innych okoliczności,
7. zmiana osób odpowiedzialnych za wykonanie zadania ze strony Wykonawcy i Zamawiającego, która może nastąpić tylko na podstawie obiektywnych przesłanek zaakceptowanych przez Zamawiającego,
8. zmiana składu osobowego zespołu osób prowadzących warsztaty, a w szczególności dodanie nowych osób lub zamiana na inne osoby pod warunkiem, że nowe osoby będą posiadały kwalifikacje i doświadczenie nie niższe niż odpowiednie wymagania określone w SIWZ; zmiana może nastąpić tylko na podstawie obiektywnych przesłanek zaakceptowanych przez Zamawiającego,
9. zmiana lub rezygnacja z podwykonawcy na etapie realizacji przedmiotu umowy z zastrzeżeniem § 8 ust. 3 i 4,
10. zmiany harmonogramu realizacji przedmiotu umowy na skutek zdarzeń losowych lub innych okoliczności,
11. zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2: jakość zasobów platformy e-learningowej

Znaczenie kryterium 2: 10

Nazwa kryterium 3: dostęp do zasobów platformy e-learningowej

Znaczenie kryterium 3: 10

Nazwa kryterium 4:
jakość scenariusza filmu dedykowanego do prowadzenia warsztatów Inowacyjna Szkoła

Znaczenie kryterium 4: 10

Nazwa kryterium 5:
jakość scenriusza gry symulacyjnej na potrzeby warsztatów Inowacyjna Szkoła

Znaczenie kryterium 5: 10

Nazwa kryterium 6:
jakość pomocy dydaktycznej kompatybilnej z tablicami interaktywnymi dostępnymi w szkołach

Znaczenie kryterium 6: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.mikolowski.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Mikolowie, ul.Żwirki i Wigury 4a,43-190 Mikołów, wejście B,parter,Biuro Podawcze, osobiście lub za zaliczeniem pocztowym; cena: 5 PLN plus koszt wysyłki.

Data składania wniosków, ofert: 03/04/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Mikolowie, ul.Żwirki i Wigury 4a,43-190 Mikołów, wejście B,parter,kancelaria - pokój nr 127.

On: D

Termin związania ofertą, data do: 02/05/2014

Informacje dodatkowe:
Projekt pn. Nowoczesne Liceum II - Program Rozwoju Szkół Ogólnokształcących Powiatu Mikołowskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

18462 / 2012-01-19 - Inny: Spółka Akcyjna, Główny Akcjonariusz Gmina Częstochowa

Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie SA - Częstochowa (śląskie)
CPV: 803100000 (Usługi edukacji młodzieży)
Prowadzenie dodatkowych zajęć podnoszących kwalifikacje zawodowe na rynku pracy dla Centrum Kształcenia Praktycznego Częstochowie w ramach realizacji projektu Dobry fach to szansa pracy.

370834 / 2011-11-08 - Inny: Szkoła publiczna

Zespół Szkół Nr 10 - Zabrze (śląskie)
CPV: 803100000 (Usługi edukacji młodzieży)
Usługa edukacyjna polegająca na przeprowadzeniu zajęć dodatkowych matematyka rozszerzona w ramach projektu Sukcesem szkoły sukces absolwentów

530368 / 2013-12-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Mikołowskiego - Mikołów (śląskie)
CPV: 803100000 (Usługi edukacji młodzieży)
Przeprowadzenie zajęć programowych przewidzianych w ramach projektu pn. Nowoczesne Liceum II - Program Rozwoju Szkół Ogólnokształcących Powiatu Mikołowskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

406324 / 2014-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 803100000 (Usługi edukacji młodzieży)
Świadczenie usługi edukacyjnej polegającej na przeprowadzeniu zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i dodatkowych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych dla uczestników i uczestniczek projektu Mam zawód - mam pracę w regionie - 59 części

211979 / 2011-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Mikołowskiego - Mikołów (śląskie)
CPV: 803100000 (Usługi edukacji młodzieży)
Przeprowadzenie zajęć programowych przewidzianych w ramach projektu pn. Kompetencje TAK, Stereotypy NIE - Program Rozwoju Szkół Zawodowych i Technicznych Powiatu Mikołowskiego na lata 2012 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

265056 / 2014-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 803100000 (Usługi edukacji młodzieży)
Usługa przeprowadzenia warsztatów ścisłych w gimnazjach w Częstochowie, na potrzeby projektu Kuźnia talentów-35 części.

236896 / 2014-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Opatów - Opatów (śląskie)
CPV: 803100000 (Usługi edukacji młodzieży)
Świadczenie usługi edukacyjnej - usługa niepriorytetowa, wraz z dostawami w projekcie Szkoły przyszłości w Gminie Opatów

223013 / 2011-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Mikołowskiego - Mikołów (śląskie)
CPV: 803100000 (Usługi edukacji młodzieży)
Przeprowadzenie zajęć programowych przewidzianych w ramach projektu pn. Nowoczesne Liceum - Program Rozwoju Szkół Ogólnokształcących Powiatu Mikołowskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

254721 / 2011-09-26 - Inny: Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach.

Zespół Obsługi Placówek Oświatowych - Czechowice-Dziedzice (śląskie)
CPV: 803100000 (Usługi edukacji młodzieży)
Przeprowadzenie zajęć dodatkowych wspierających indywidualizację procesu nauczania w ramach realizacji projektu: DAJMY IM DOBRĄ SZKOLĘ - INDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA W GMINIE CZECHOWICE-DZIEDZICE realizowanego w ramach PO KL Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych, w szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Czechowice-Dziedzice.

130952 / 2013-04-04 - Inny: Spółka Akcyjna, Główny Akcjonariusz Gmina Miasto Częstochowa

Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie SA - Częstochowa (śląskie)
CPV: 803100000 (Usługi edukacji młodzieży)
Prowadzenie dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych dla Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej - Curie - Technikum nr 8 w Częstochowie w ramach realizacji projektu Dobry fach to szansa pracy.

40318 / 2014-02-04 - Inny: Spółka Akcyjna, akcjonariusz Gmina Miasto Częstochowa

Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie SA - Częstochowa (śląskie)
CPV: 803100000 (Usługi edukacji młodzieży)
Prowadzenie dodatkowych zajęć dydaktyczno - wyrównawczych oraz kół zainteresowań w Gimnazjum nr 2 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rudnikach

18398 / 2011-02-08 - Inny: szkoła

Zespół Szkół im. Bolesława Prusa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 803100000 (Usługi edukacji młodzieży)
Wybór personelu na przeprowadzenie dodatkowych zajęć w ramach realizacji projektu pod tytułem Z dobrym zawodem w lepszą przyszłość

422942 / 2012-10-29 - Inny: Spółka Akcyjna, główny akcjonariusz Gmina Miasto Częstochowa

Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie SA - Częstochowa (śląskie)
CPV: 803100000 (Usługi edukacji młodzieży)
Prowadzenie dodatkowych zajęć dydaktyczno - wyrównawczych oraz kół zainteresowań w Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Synów Pułku w Węglowicach

284388 / 2012-08-03 - Inny: Spółka Akcyjna, Główny Akcjonariusz Gmina Miasto Częstochowa

Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie SA - Częstochowa (śląskie)
CPV: 803100000 (Usługi edukacji młodzieży)
Prowadzenie dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, zajęć rozwijających kompetencje kluczowe oraz dodatkowych zajęć podnoszących kwalifikacje zawodowe na rynku pracy dla Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 8 w Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie w ramach realizacji projektu Dobry fach to szansa pracy

323628 / 2011-10-06 - Inny: szkoła średnia

Zespół Szkół im. C. K. Norwida w Częstochowie - Częstochowa (śląskie)
CPV: 803100000 (Usługi edukacji młodzieży)
Przetarg nieograniczony na przygotowanie i realizację własnego programu nauczania w zakresie zajęć wyrównawczych i dodatkowych rozwijających zamiłowania i uzdolnienia oraz kompetencje kluczowe, przygotowujących do uczestnictwa w olimpiadach przedmiotowych w Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Częstochowie

4212 / 2015-01-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Mikołowskiego - Mikołów (śląskie)
CPV: 803100000 (Usługi edukacji młodzieży)
Przeprowadzenie zajęć z kompetencji kluczowych w ramach projektu pn. Nowoczesne Liceum II - Program Rozwoju Szkół Ogólnokształcących Powiatu Mikołowskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego..