Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

339602 / 2015-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina GrudziÄ…dz (GrudziÄ…dz)

Bieżące utrzymanie i konserwacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie Gminy Grudziądz

Opis zamówienia

Bieżące utrzymanie i konserwacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie Gminy Grudziądz.
1. Opis istniejącej infrastruktury wodociągowo - kanalizacyjnej będącej przedmiotem
zamówienia:
Gmina Grudziądz nie posiada własnej stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków. Woda jest nabywana od Spółki Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia w Grudziądzu. Miejscem dostarczania wody są wodomierze główne, rozdzielające sieć Gminy Grudziądz od sieci MWIO.
Ścieki z terenu gminy są odprowadzane do kolektorów głównych MWIO i trafiają następnie do oczyszczalni ścieków w Nowej Wsi. Miejscem odbioru ścieków przez MWIO są gminne ściekomierze zamontowane na kolektorach głównych.
Zadaniem wykonawcy jest utrzymanie i konserwacja gminnych sieci oraz przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych a także urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych m. in. przepompowni ścieków, ściekomierzy, stacji podnoszenia ciśnienia.
Długość gminnej sieci wodociągowej z przyłączami wynosi ok. 376 km. W 2016 r. przewiduje się wykonanie ok. 8 km sieci wodociągowej.
Długość gminnej sieci kanalizacyjnej z przyłączami wynosi ok. 70 km.
Nowo wybudowane odcinki sieci znajdą się również w zakresie przedmiotu zamówienia świadczonego przez wykonawcę. Nie spowoduje to wzrostu wynagrodzenia Wykonawcy.
Zbiorcze przepompownie ścieków: ok 20 szt. W trakcie 2016 r. planowane jest oddanie do użytku 1 przepompowni.
Przydomowe przepompownie ścieków: ok. 240 szt.
2. Zadania w zakresie utrzymania i konserwacji zbiorowych urządzeń wodociągowych.:
1) Utrzymanie w należytym stanie technicznym urządzeń wodociągowych, a w szczególności: bieżąca konserwacja urządzeń i rurociągów, tj. uzupełnianie wadliwej lub uszkodzonej armatury i wyposażenia, czyszczenie urządzeń i rurociągów, odpowietrzanie sieci oraz systematyczne czyszczenie odcinków sieci, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania urządzeń pomiarowych ścieków.
2) Niezwłoczne usuwanie wszelkich przecieków i nieszczelności na sieciach wodociągowych i przyłączach
3) Bezzwłoczne przystąpienie do usuwania awarii nie później niż w ciągu 4 godzin od zgłoszenia i usuwanie awarii jednak nie później niż w ciągu 24 godzin od zgłoszenia. Zamknięcie odpowiednich zaworów zabezpieczające przed utratą wody z sieci musi nastąpić do 4 godzin od zgłoszenia. Przez awarie zamawiający rozumie uszkodzenie rurociągów lub urządzeń wodociągowych powodujące lub mogące spowodować stratę wody, przerwę w dostawie wody i inne zagrożenia. Wykonawca podejmuje czynności polegające na usunięciu przyczyn i skutków awarii. W przypadku wystąpienia awarii w okresie dłuższym niż 12 godzin, Wykonawca uruchomi zastępczy, zbiorowy punkt poboru wody. Będzie to możliwie najbliższy hydrant p.poż. z zamontowanym zaworem.
4) Uruchamianie zastępczego poboru na polecenie Zamawiającego.
5) Prowadzenie dokumentacji eksploatowanych obiektów i sieci
6) Dokonywanie tzw. przyłączeń do sieci wodociągowej dla nowo wybudowanych przyłączy:
- kontrola robót zanikowych,
- konsultacje z Zamawiającym dotyczące projektowanych materiałów,
- zamykanie odpowiednich zaworów na czas wpięcia,
- wykonywanie tzw. nawiertki sieci i połączenie z nowo wybudowanym przyłączem,
- instalacja kompletów wodomierzowych dostarczonych przez Zamawiającego,
- kontrola wykonania i dokonywanie odbiorów wybudowanych przyłączy,
- kontrola użytych przez inwestorów materiałów poprzez porównanie ich z warunkami
wydanymi przez Gminę Grudziądz.
- sporządzanie protokołu odbioru przyłączy,
- dokonywanie odbioru z udziałem przedstawiciela Zamawiającego.
7) Dokonywanie odcięcia dopływu wody do posesji na polecenie Zamawiającego.
8) Realizacja obowiązków wynikających z rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2007 r. Nr 61, poz. 417 z późn. zm.), w szczególności:
- badania próbek wody na warunkach opisanych w rozporządzeniu i w porozumieniu z Sanepidem,
- sporządzanie protokołów z badania
9) Dopełnianie obowiązków wynikających z przepisów ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 19, poz. 115 z późn. zm.) własnym staraniem i na własny koszt w przypadku prowadzenia robót w pasie drogowym
10) wymiana legalizacyjna wodomierzy z plombowaniem - ok. 750 sztuk w 2016 r.
11) Montaż nowy wodomierzy
11) Zamykanie i otwieranie zasuw na przyłączach wodociągowych na żądanie Zamawiającego. Dotyczy w szczególności zamykania zasuw na okres zimowy.
12) Wymiana elementów/materiałów o słabym stanie technicznym po uzgodnieniu z Zamawiającym lub na żądanie Zamawiającego.
13) Płukanie hydrantów według potrzeb lub na żądanie Zamawiającego (ok. 217 hydrantów).
14) Wykonywanie pomiarów ciśnienia i wydajności hydrantów na żądanie Zamawiającego.
3. Zadania w zakresie utrzymania i konserwacji zbiorowych urządzeń kanalizacji sanitarnej:
1) Bieżąca konserwacja i naprawy urządzeń, przepompowni ścieków usuwanie awarii i usterek oraz dbałość o stan techniczny sieci kanalizacyjnej, przyłączy lub odcinków przyłączy będących w gestii Zamawiającego.
2) Bezzwłoczne przystąpienie do usuwania awarii nie później niż w ciągu 4 godzin od zgłoszenia i usuwanie awarii jednak nie później niż w ciągu 24 godzin od zgłoszenia.
W przypadku awarii sieci lub przyłączy kanalizacyjnych na czas braku przepływu i usunięcia awarii ścieki będą wypompowywane i wywożone do oczyszczalni wozem asenizacyjnym na koszt wykonawcy. Przez awarie zamawiający rozumie uszkodzenie, zatkanie, usterkę itd. rur i urządzeń kanalizacyjnych powodujące lub mogące spowodować wyciek ścieków, przerwę w odbiorze ścieków i inne zagrożenia. Wykonawca podejmuje czynności polegające na usunięciu przyczyn i skutków awarii.
3) Dokonywanie odcięcia odbioru ścieków od dostawców na polecenie Zamawiającego.
4) Dokonywanie tzw. przyłączeń do sieci kanalizacyjnej dla nowo wybudowanych przyłączy:
- kontrola robót zanikowych,
- konsultacje z zamawiającym dotyczące projektowanych materiałów,
- zamykanie odpowiednich zaworów na czas wpięcia,
- wykonywanie połączeń sieci z nowo wybudowanym przyłączem,
- kontrola zainstalowanych urządzeń pomiarowych, których zakup należy do inwestora wykonującego przyłącze,
- kontrola wykonania i dokonywanie odbiorów wybudowanych przyłączy,
- kontrola zastosowanych przez inwestorów materiałów i urządzeń pomiarowych na przyłączach kanalizacyjnych poprzez porównanie ich z warunkami wydanymi przez Gminę Grudziądz.
- sporządzanie protokołu odbioru przyłączy,
- dokonywanie odbioru z udziałem przedstawiciela Zamawiającego.
12) Wymiana elementów/materiałów o słabym stanie technicznym po uzgodnieniu z Zamawiającym lub na żądanie Zamawiającego. Dotyczy w szczególności zużytych elementów przepompowni ścieków.
13) Montowanie blokad wypływu ścieków do sieci kanalizacyjnej z przyłączy na żądanie Zamawiającego.
14) Wykonywanie badań jakościowych ścieków na żądanie i we wskazanych przez Zamawiającego punktach.
4. Zasady prowadzenia dokumentacji eksploatacyjnej:
- ewidencja awarii i napraw,
- ewidencja wykonywanych czynności kontrolnych wymienionych w kolejnym punkcie (pkt. 5),
- ewidencja zgłoszeń,
- ewidencja wykonanych przez inwestorów przyłączy,
- ewidencja mienia zdemontowanego i zamontowanego
5. Zasady kontroli stanu technicznego sieci i urządzeń:
1) Kontrola sieci wodociągowej i kanalizacyjnej pod względem szczelności - co 1 miesiąc;
2) Kontrola hydrantów p.poż. - co 2 miesiące;
3) Kontrola urządzeń pomiarowych - jednostkowo na podstawie zgłoszeń Zamawiającego i niezależnie od zgłoszeń Zamawiającego 1 raz w roku przegląd wszystkich urządzeń pomiarowych,
4) Kontrola przepompowni przydomowych - co 2 miesiące
5) Dokumentowanie fotograficzne zatorów na przydomowych przepompowniach spowodowanych przez wpuszczenie przez dostawcę ścieków nieodpowiednich odpadów do sieci - wg potrzeb;
6) Kontrola przepompowni zbiorczych wraz z konserwacją i czyszczeniem - co 1 miesiąc
7) Przed wykonaniem czynności kontrolnych Wykonawca zgłasza Zamawiającemu planowane kontrolę i datę ich przeprowadzenia. Zamawiający będzie miał możliwość uczestniczenia w kontroli.
Inne istotne warunki zamówienia:
Do obowiązków wykonawcy należeć będzie także likwidacja (utylizacja) zużytego sprzętu, urządzeń lub innego wyposażenia, po uzyskaniu wcześniejszej akceptacji Zamawiającego oraz sporządzenie protokołu z likwidacji. Utylizacja następować będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Wykonawca przystępujący do przetargu musi: posiadać czynny całodobowo telefon alarmowy, tzw. pogotowie wodno-kanalizacyjne. Telefon zostanie udostępniony do wiadomości publicznej mieszkańców gminy. Telefon jest niezbędny do przyjmowania zgłoszeń dotyczących m. in. awarii i usterek dotyczących zakresu objętego niniejszym postępowaniem.
Przy kalkulacji ceny Wykonawca nie wlicza kosztów zakupionego materiału niezbędnego do realizacji przedmiotu zamówienia. Koszty zakupów materiałów zastępczych, nowych urządzeń itp. obciążają Zamawiającego.
W ofercie należy podać cenę całkowitą wynikającą z realizacji zadania przez okres 12 miesięcy. Wykonawca wystawiać będzie faktury za świadczone usługi w systemie miesięcznym, wyliczone jako iloczyn całkowitej ceny ofertowej i liczby miesięcy - tj. 12.
Podstawą wystawienia faktury będzie protokół odbioru prac wykonanych w danym miesiącu, w którym wskazane będą m.in. czyszczone odcinki sieci, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania urządzeń pomiarowych ścieków, sporządzony przez Wykonawcę i podpisany przez Zamawiającego.
Jeśli pierwszy miesiąc obowiązywania umowy nie będzie pełnym kalendarzowym miesiącem, Zamawiający dokona zapłaty na rzecz Wykonawcy za rzeczywistą ilość dni, w których Wykonawca świadczył usługę, biorąc pod uwagę wynagrodzenie miesięczne.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 339602

Data publikacji: 2015-12-11

Nazwa: Gmina Grudziądz

Ulica: ul. Wybickiego 38

Numer domu: 38

Miejscowość: Grudziądz

Kod pocztowy: 86-300

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 056 4511111

Numer faxu: 056 4511132

Adres strony internetowej: www.grudziadz.ug.gov.pl

Regon: 87111862600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Bieżące utrzymanie i konserwacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie Gminy Grudziądz

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Bieżące utrzymanie i konserwacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie Gminy Grudziądz.
1. Opis istniejącej infrastruktury wodociągowo - kanalizacyjnej będącej przedmiotem
zamówienia:
Gmina Grudziądz nie posiada własnej stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków. Woda jest nabywana od Spółki Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia w Grudziądzu. Miejscem dostarczania wody są wodomierze główne, rozdzielające sieć Gminy Grudziądz od sieci MWIO.
Ścieki z terenu gminy są odprowadzane do kolektorów głównych MWIO i trafiają następnie do oczyszczalni ścieków w Nowej Wsi. Miejscem odbioru ścieków przez MWIO są gminne ściekomierze zamontowane na kolektorach głównych.
Zadaniem wykonawcy jest utrzymanie i konserwacja gminnych sieci oraz przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych a także urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych m. in. przepompowni ścieków, ściekomierzy, stacji podnoszenia ciśnienia.
Długość gminnej sieci wodociągowej z przyłączami wynosi ok. 376 km. W 2016 r. przewiduje się wykonanie ok. 8 km sieci wodociągowej.
Długość gminnej sieci kanalizacyjnej z przyłączami wynosi ok. 70 km.
Nowo wybudowane odcinki sieci znajdą się również w zakresie przedmiotu zamówienia świadczonego przez wykonawcę. Nie spowoduje to wzrostu wynagrodzenia Wykonawcy.
Zbiorcze przepompownie ścieków: ok 20 szt. W trakcie 2016 r. planowane jest oddanie do użytku 1 przepompowni.
Przydomowe przepompownie ścieków: ok. 240 szt.
2. Zadania w zakresie utrzymania i konserwacji zbiorowych urządzeń wodociągowych.:
1) Utrzymanie w należytym stanie technicznym urządzeń wodociągowych, a w szczególności: bieżąca konserwacja urządzeń i rurociągów, tj. uzupełnianie wadliwej lub uszkodzonej armatury i wyposażenia, czyszczenie urządzeń i rurociągów, odpowietrzanie sieci oraz systematyczne czyszczenie odcinków sieci, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania urządzeń pomiarowych ścieków.
2) Niezwłoczne usuwanie wszelkich przecieków i nieszczelności na sieciach wodociągowych i przyłączach
3) Bezzwłoczne przystąpienie do usuwania awarii nie później niż w ciągu 4 godzin od zgłoszenia i usuwanie awarii jednak nie później niż w ciągu 24 godzin od zgłoszenia. Zamknięcie odpowiednich zaworów zabezpieczające przed utratą wody z sieci musi nastąpić do 4 godzin od zgłoszenia. Przez awarie zamawiający rozumie uszkodzenie rurociągów lub urządzeń wodociągowych powodujące lub mogące spowodować stratę wody, przerwę w dostawie wody i inne zagrożenia. Wykonawca podejmuje czynności polegające na usunięciu przyczyn i skutków awarii. W przypadku wystąpienia awarii w okresie dłuższym niż 12 godzin, Wykonawca uruchomi zastępczy, zbiorowy punkt poboru wody. Będzie to możliwie najbliższy hydrant p.poż. z zamontowanym zaworem.
4) Uruchamianie zastępczego poboru na polecenie Zamawiającego.
5) Prowadzenie dokumentacji eksploatowanych obiektów i sieci
6) Dokonywanie tzw. przyłączeń do sieci wodociągowej dla nowo wybudowanych przyłączy:
- kontrola robót zanikowych,
- konsultacje z Zamawiającym dotyczące projektowanych materiałów,
- zamykanie odpowiednich zaworów na czas wpięcia,
- wykonywanie tzw. nawiertki sieci i połączenie z nowo wybudowanym przyłączem,
- instalacja kompletów wodomierzowych dostarczonych przez Zamawiającego,
- kontrola wykonania i dokonywanie odbiorów wybudowanych przyłączy,
- kontrola użytych przez inwestorów materiałów poprzez porównanie ich z warunkami
wydanymi przez Gminę Grudziądz.
- sporządzanie protokołu odbioru przyłączy,
- dokonywanie odbioru z udziałem przedstawiciela Zamawiającego.
7) Dokonywanie odcięcia dopływu wody do posesji na polecenie Zamawiającego.
8) Realizacja obowiązków wynikających z rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2007 r. Nr 61, poz. 417 z późn. zm.), w szczególności:
- badania próbek wody na warunkach opisanych w rozporządzeniu i w porozumieniu z Sanepidem,
- sporządzanie protokołów z badania
9) Dopełnianie obowiązków wynikających z przepisów ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 19, poz. 115 z późn. zm.) własnym staraniem i na własny koszt w przypadku prowadzenia robót w pasie drogowym
10) wymiana legalizacyjna wodomierzy z plombowaniem - ok. 750 sztuk w 2016 r.
11) Montaż nowy wodomierzy
11) Zamykanie i otwieranie zasuw na przyłączach wodociągowych na żądanie Zamawiającego. Dotyczy w szczególności zamykania zasuw na okres zimowy.
12) Wymiana elementów/materiałów o słabym stanie technicznym po uzgodnieniu z Zamawiającym lub na żądanie Zamawiającego.
13) Płukanie hydrantów według potrzeb lub na żądanie Zamawiającego (ok. 217 hydrantów).
14) Wykonywanie pomiarów ciśnienia i wydajności hydrantów na żądanie Zamawiającego.
3. Zadania w zakresie utrzymania i konserwacji zbiorowych urządzeń kanalizacji sanitarnej:
1) Bieżąca konserwacja i naprawy urządzeń, przepompowni ścieków usuwanie awarii i usterek oraz dbałość o stan techniczny sieci kanalizacyjnej, przyłączy lub odcinków przyłączy będących w gestii Zamawiającego.
2) Bezzwłoczne przystąpienie do usuwania awarii nie później niż w ciągu 4 godzin od zgłoszenia i usuwanie awarii jednak nie później niż w ciągu 24 godzin od zgłoszenia.
W przypadku awarii sieci lub przyłączy kanalizacyjnych na czas braku przepływu i usunięcia awarii ścieki będą wypompowywane i wywożone do oczyszczalni wozem asenizacyjnym na koszt wykonawcy. Przez awarie zamawiający rozumie uszkodzenie, zatkanie, usterkę itd. rur i urządzeń kanalizacyjnych powodujące lub mogące spowodować wyciek ścieków, przerwę w odbiorze ścieków i inne zagrożenia. Wykonawca podejmuje czynności polegające na usunięciu przyczyn i skutków awarii.
3) Dokonywanie odcięcia odbioru ścieków od dostawców na polecenie Zamawiającego.
4) Dokonywanie tzw. przyłączeń do sieci kanalizacyjnej dla nowo wybudowanych przyłączy:
- kontrola robót zanikowych,
- konsultacje z zamawiającym dotyczące projektowanych materiałów,
- zamykanie odpowiednich zaworów na czas wpięcia,
- wykonywanie połączeń sieci z nowo wybudowanym przyłączem,
- kontrola zainstalowanych urządzeń pomiarowych, których zakup należy do inwestora wykonującego przyłącze,
- kontrola wykonania i dokonywanie odbiorów wybudowanych przyłączy,
- kontrola zastosowanych przez inwestorów materiałów i urządzeń pomiarowych na przyłączach kanalizacyjnych poprzez porównanie ich z warunkami wydanymi przez Gminę Grudziądz.
- sporządzanie protokołu odbioru przyłączy,
- dokonywanie odbioru z udziałem przedstawiciela Zamawiającego.
12) Wymiana elementów/materiałów o słabym stanie technicznym po uzgodnieniu z Zamawiającym lub na żądanie Zamawiającego. Dotyczy w szczególności zużytych elementów przepompowni ścieków.
13) Montowanie blokad wypływu ścieków do sieci kanalizacyjnej z przyłączy na żądanie Zamawiającego.
14) Wykonywanie badań jakościowych ścieków na żądanie i we wskazanych przez Zamawiającego punktach.
4. Zasady prowadzenia dokumentacji eksploatacyjnej:
- ewidencja awarii i napraw,
- ewidencja wykonywanych czynności kontrolnych wymienionych w kolejnym punkcie (pkt. 5),
- ewidencja zgłoszeń,
- ewidencja wykonanych przez inwestorów przyłączy,
- ewidencja mienia zdemontowanego i zamontowanego
5. Zasady kontroli stanu technicznego sieci i urządzeń:
1) Kontrola sieci wodociągowej i kanalizacyjnej pod względem szczelności - co 1 miesiąc;
2) Kontrola hydrantów p.poż. - co 2 miesiące;
3) Kontrola urządzeń pomiarowych - jednostkowo na podstawie zgłoszeń Zamawiającego i niezależnie od zgłoszeń Zamawiającego 1 raz w roku przegląd wszystkich urządzeń pomiarowych,
4) Kontrola przepompowni przydomowych - co 2 miesiące
5) Dokumentowanie fotograficzne zatorów na przydomowych przepompowniach spowodowanych przez wpuszczenie przez dostawcę ścieków nieodpowiednich odpadów do sieci - wg potrzeb;
6) Kontrola przepompowni zbiorczych wraz z konserwacją i czyszczeniem - co 1 miesiąc
7) Przed wykonaniem czynności kontrolnych Wykonawca zgłasza Zamawiającemu planowane kontrolę i datę ich przeprowadzenia. Zamawiający będzie miał możliwość uczestniczenia w kontroli.
Inne istotne warunki zamówienia:
Do obowiązków wykonawcy należeć będzie także likwidacja (utylizacja) zużytego sprzętu, urządzeń lub innego wyposażenia, po uzyskaniu wcześniejszej akceptacji Zamawiającego oraz sporządzenie protokołu z likwidacji. Utylizacja następować będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Wykonawca przystępujący do przetargu musi: posiadać czynny całodobowo telefon alarmowy, tzw. pogotowie wodno-kanalizacyjne. Telefon zostanie udostępniony do wiadomości publicznej mieszkańców gminy. Telefon jest niezbędny do przyjmowania zgłoszeń dotyczących m. in. awarii i usterek dotyczących zakresu objętego niniejszym postępowaniem.
Przy kalkulacji ceny Wykonawca nie wlicza kosztów zakupionego materiału niezbędnego do realizacji przedmiotu zamówienia. Koszty zakupów materiałów zastępczych, nowych urządzeń itp. obciążają Zamawiającego.
W ofercie należy podać cenę całkowitą wynikającą z realizacji zadania przez okres 12 miesięcy. Wykonawca wystawiać będzie faktury za świadczone usługi w systemie miesięcznym, wyliczone jako iloczyn całkowitej ceny ofertowej i liczby miesięcy - tj. 12.
Podstawą wystawienia faktury będzie protokół odbioru prac wykonanych w danym miesiącu, w którym wskazane będą m.in. czyszczone odcinki sieci, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania urządzeń pomiarowych ścieków, sporządzony przez Wykonawcę i podpisany przez Zamawiającego.
Jeśli pierwszy miesiąc obowiązywania umowy nie będzie pełnym kalendarzowym miesiącem, Zamawiający dokona zapłaty na rzecz Wykonawcy za rzeczywistą ilość dni, w których Wykonawca świadczył usługę, biorąc pod uwagę wynagrodzenie miesięczne.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Bieżące utrzymanie i konserwacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie Gminy Grudziądz do 20% wartości zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Informacja na temat wadium:
Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 10 000.00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy 00/100 PLN). Wadium należy wnieść w terminie do dnia 2015-12-21do godz. 09:00.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Zamawiający uzna warunek za spełniony jeśli Wykonawca wykaże, że wykonywał min. 1 usługę polegająca na obsłudze sieci wodociągowej o długości minimum 100 km nieprzerwalnie przez rok i minimum 1 usługę polegającą na obsłudze siedzi kanalizacji sanitarnej o długości minimum 50 km nieprzerwalnie przez rok. Wykonawca nie może w celu wykazania spełniania warunku sumować utrzymywanych km sieci, które nie stanowią jednego obiektu.

Potencjał techniczny:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Zamawiający uzna warunek za spełniony jeśli Wykonawca wykaże, że posiada minimum 1 czynny całodobowo telefon alarmowy, tzw. pogotowie wodno-kanalizacyjne i minimum 1 samochód z wyposażeniem niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże że posiada ubezpieczenie OC na kwotę minimum 500.000,00 zł.

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeśli Wykonawca wykaże, że wykonywał min. 1 usługę polegająca na obsłudze sieci wodociągowej o długości minimum 100 km nieprzerwalnie przez rok i minimum 1 usługę polegającą na obsłudze siedzi kanalizacji sanitarnej o długości minimum 50 km nieprzerwalnie przez rok. Wykonawca nie może w celu wykazania spełniania warunku sumować utrzymywanych km sieci, które nie stanowią jednego obiektu.

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wzór oferty, Wykaz części zamówienia, której wykonanie wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Przewiduje się możliwość zmiany umowy w zakresie:
1) wynikającym ze zmian przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia,
2) terminu wykonania zamówienia, o którym mowa w § 4 ust.1 w przypadku:
a) wystąpienia siły wyższej lub innych okoliczności niezależnych od Wykonawcy uniemożliwiających zrealizowanie zamówienia w terminie przewidzianym umową, oraz których Wykonawca przy zachowaniu należytej staranności nie był w stanie uniknąć lub przewidzieć; siłę wyższą należy rozumieć jako zdarzenie zewnętrzne niemożliwe do przewidzenia, o charakterze nagłym, niezależne od woli stron i działalności ludzkiej (w szczególności zaistnienie warunków atmosferycznych, terenowych lub wodnych utrudniających wykonanie umowy),
b) wystąpienia przeszkód, utrudnień spowodowanych przez osoby trzecie,
c) wystąpienia opóźnień, przeszkód, utrudnień powstałych z przyczyn dotyczących Zamawiającego,
d) wykonywania robót uzupełniających.
3) wysokości wynagrodzenia z uwagi na:
a) zwiększony zakres robót - roboty uzupełniające,
b) zmniejszenia zakresu robót,
c) przedłużenia terminu wykonywania zamówienia, wartość wynagrodzenia za każdy dodatkowy miesiąc wykonywania zamówienia nie będzie większa niż ta określona w §3
d) zmianę ustawowej stawki podatku VAT.
4) w przypadku zmiany okoliczności związanych z podwykonawstwem -
w szczególności w przypadku zmiany podwykonawców, zrezygnowania
z podwykonawców lub powierzenia części zamówienia podwykonawcom.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: Czas przystąpienia do usunięcia awarii

Znaczenie kryterium 2: 20

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.grudziadz.lo.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Grudziądz, ul. Wybickiego 38. 86-300 Grudziądz, p. 104

Data składania wniosków, ofert: 21/12/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Grudziądz, ul. Wybickiego 38. 86-300 Grudziądz, p. 102

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
505130004 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji zaworów odcinających)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
904800005 (Usługi gospodarki ściekowej)

Podobne przetargi

358834 / 2015-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina GrudziÄ…dz - GrudziÄ…dz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 505130004 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji zaworów odcinających)
Bieżące utrzymanie i konserwacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie Gminy Grudziądz

410960 / 2014-12-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina GrudziÄ…dz - GrudziÄ…dz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 505130004 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji zaworów odcinających)
Bieżące utrzymanie i konserwacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie Gminy Grudziądz w 2015 roku

15748 / 2015-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina GrudziÄ…dz - GrudziÄ…dz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 505130004 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji zaworów odcinających)
Bieżące utrzymanie i konserwacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie Gminy Grudziądz

66428 / 2015-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina GrudziÄ…dz - GrudziÄ…dz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 505130004 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji zaworów odcinających)
Bieżące utrzymanie i konserwacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie Gminy Grudziądz