Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

168472 / 2013-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Miejski (Sierpc)

Wykonanie schodów od ulicy Narutowicza do rynku

Opis zamówienia

1.Nazwa inwestycji według decyzji udzielającej pozwolenia na budowę: Budowa schodów od ulicy Narutowicza do rynku wg projektu budowlanego; na nieruchomości położonej w Sierpcu, ul. Narutowicza, działka nr ewid. 2809/1; kategoria obiektu budowlanego - VIII.
2.Przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie schodów od ulicy Narutowicza do rynku, na działce o nr ewid. 2809/1, przy ul. Narutowicza w Sierpcu.
3.Podstawowe parametry:
powierzchnia zabudowy: 219,02 m2;
powierzchnia użytkowa: 181,77 m2;
różnica poziomów do pokonania schodami: 11,85 m;
szerokość całkowita schodów w świetle: 3,25 m;
szerokość biegu pieszego: 2,40 m;
szerokość pochylni: 0,85 m;
wymiary stopni schodów: 15x35 cm;
całkowita ilość stopni: 80 sztuk;
ilość biegów: 6 sztuk;
ilość spoczników: 7 sztuk.
4.Istniejący stan zagospodarowania działki.
Na terenie przedmiotowej inwestycji znajdują się istniejące schody żelbetowe w złym stanie technicznym, przeznaczone do rozbiórki. Rozpatrywana działka jest zadrzewiona, zakrzewiona, a także porośnięta trawnikami, stanowiąc miejską publiczną przestrzeń zieloną. Istniejące schody umiejscowione są na zboczu przy ul. Narutowicza i stanowią element ciągu pieszego. W bliskim sąsiedztwie obiektu znajdują się tereny zabudowy śródmiejskiej z przewagą funkcji usługowej, tereny zabudowy śródmiejskiej wielofunkcyjnej, ulice, drogi i ciągi piesze.
5.Projektowane zagospodarowanie.
W miejscu istniejących schodów przeznaczonych do rozbiórki, powstaną nowe o powiększonej powierzchni całkowitej. Dotychczasowa forma zagospodarowania terenu nie zmieni się.
6.Forma architektoniczna i funkcja.
Nowe schody zostały zaprojektowane w konstrukcji żelbetowej - w części ze stalowymi barierkami oraz w części żelbetowymi obrzeżami - całość pokryta okładziną terazzo. Belki policzkowe oprócz usztywnienia konstrukcji schodów, pełnić będą również funkcję estetycznej bariery ochronnej w miejscach tego wymagających. Projektowane schody są łamane w rzucie, składają się z sześciu biegów ze stopniami o wymiarach 15 x 35 cm, podzielonych spocznikami. Nowe schody w odróżnieniu do istniejących, będą umożliwiały zjazd wózkiem dziecięcym po pochylni, a także stworzą możliwość odpoczynku na ławkach z siedziskami klepkowymi montowanymi na spocznikach.
7.Informacja o terenie przewidzianym pod budowę.
Dla terenu planowanej inwestycji (działka numer ewid. 2809/1) istnieje uchwalony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Panujące w tym miejscu warunki geologiczne - inżynierskie należy określić jako bardzo niekorzystne, dla których istnieje obowiązek poprzedzania inwestycji badaniami gruntowo - wodnymi, a także wykonania specjalnych posadowień budynków i obiektów budowlanych odpowiednio do warunków geologicznych i hydrogeologicznych.
Teren inwestycji posiada dostęp do drogi publicznej, tj. ul. Gabriela Narutowicza. Ponadto położony jest poza obszarami chronionymi z zakresu dziedzictwa kulturowego i zabytków, kopalin i terenów zamkniętych.
8.Wpływ projektowanej inwestycji na środowisko.
Planowana inwestycja nie zalicza się do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Funkcja i forma architektoniczna projektowanego obiektu nie odbiega od dotychczas istniejącej funkcji i formy zabudowy.
9.Warunki gruntowo - wodne.
Badania geotechniczne wykazały w podłożu gruntowym na terenie planowanej inwestycji, występowanie niejednorodnych warunków gruntowych.
Pierwszą warstwę stanowią nasypy piaszczyste (piaski drobne i pylaste) z zawartością części organicznych (próchniczych), luźne, niebudowlane. Miąższość nasypów waha się od około 0,8 m do 1,5 m.
Drugą warstwę stanowią fluwio-glacjalne piaski drobnoziarniste i pylaste, lokalnie lekko zaglinione, o stopniu zagęszczenia zróżnicowanym zależnie od głębokości: ID=0,4-0,5.
Kąt tarcia wewnętrznego wynosi fi=30 st. Ponadto stwierdzono brak wody gruntowej w analizowanym obszarze.
Zbocze, na którym projektuje się posadowienie schodów, ma średni kąt nachylenia wynoszący około 17 st., maksymalny natomiast około 31 st. Wykazuje ono słabą aktywność osuwiskową. Najbardziej strome odcinki zbocza znajdują się w stanie granicznym stateczności. Z uwagi na to oraz na fakt występowania w zewnętrznej warstwie gruntów koluwialnych - nie nadających się do bezpośredniego posadowienia obiektów budowlanych - zaprojektowano posadowienie pośrednie na mikropalach żelbetowych, połączonych ze sobą systemem sztywnych belek żelbetowych. Głębokość posadowienia mikropali względnie - 3,2 m poniżej górnej powierzchni płyty schodów.
Dodatkowo prace ziemne będą polegały na wykonaniu nasypów oraz wykopów pod biegnący na zmiennej wysokości obiekt budowlany, a także odpowiednim wyprofilowaniu i wyrównaniu terenu bezpośrednio przylegającego do konstrukcji.
Grunt znajdujący się w wykopie należy chronić przed opadami atmosferycznymi i przemarzaniem. Ostatnie 10-20 cm należy wykonać ręcznie tak, aby nie nastąpiło rozluźnienie gruntu zalegającego na dnie.
10.Wpływ eksploatacji górniczej na działkę.
Stwierdza się brak wpływu eksploatacji górniczej na teren zamierzenia budowlanego.
11.Układ konstrukcyjny oraz założenia do obliczeń.
Schemat konstrukcyjny:
Płyta spocznikowa oraz biegowa żelbetowe, oparte na belkach policzkowych - jednoprzęsłowe obustronnie utwierdzone.
Obciążenia stałe charakterystyczne przyjęto qk=5,75 kN/m2, współczynnik bezpieczeństwa 1,1.
Obciążenia użytkowe charakterystyczne przyjęto qk=4,00 kN/m2, współczynnik bezpieczeństwa 1,3.
12.Opis elementów budowlanych i rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe.
Mikropale
Posadowienie konstrukcji pośrednie na mikropalach żelbetowych o średnicy D=30 cm i długości 2,50 m w grupach zwieńczonych oczepami żelbetowymi o wymiarach w przekroju 30x70 cm. Poziom posadowienia pali określa się na głębokości 3,20 m, licząc od poziomu wykończonej powierzchni schodów w miejscu danej grupy pali.
Beton pali fundamentowych oraz oczepów - B30, zbrojenie główne ze stali A-III (34GS), strzemiona ze stali klasy A-0.
Belki policzkowe
Belki policzkowe załamane w planie o zmiennych wymiarach przekroju poprzecznego według rysunku konstrukcyjnego połączone z oczepami pali. Zaprojektowano 5 rodzajów belek policzkowych różniących się między sobą wysokością przekroju oraz nachyleniem do poziomu - według rysunków:
obrzeże O1 - 0,30x0,80 m (poziome);
obrzeże O2 - 0,30x1,40 m (nachylenie 43 st);
obrzeże O3 - 0,30x1,20 m (poziome);
obrzeże O4 - 0,30x0,70 m (poziome);
obrzeże O5 - 0,30x0,70 m (nachylenie 43 st).
Zbrojenie prętami fi 12 oraz strzemionami ø6 co 30 cm, według rysunków konstrukcyjnych.
Stal zbrojenia głównego A-III, stal strzemion A-0, beton B30.
Płyta żelbetowa
Płyta biegowo-spocznikowa jednoprzęsłowa, żelbetowa monolityczna oparta sztywno na belkach policzkowych, wylewana na warstwie chudego betonu podkładowego B10 gr. 5 cm. Zbrojenie prętami fi 10 według rysunków konstrukcyjnych. Stal zbrojenia głównego A-III, stal prętów rozdzielczych A-0, beton B30.
Dylatacja
Szczelinę dylatacyjną konstrukcji żelbetowej szerokości 4 cm - wypełnioną materiałem elastycznym - należy wykonać w miejscu wskazanym na rysunkach.
Siedziska klepkowe
Siedziska klepkowe drewniane zaprojektowano jako rozwiązanie indywidualne. Składać się one mają z 5 sztuk klepek o wymiarach w przekroju 50x50 mm, połączonych ze sobą co 80 cm stalowym prętem, przewiercanym poziomo przez każdą. Całość połączona elementami stalowymi (spawanie spoinami pachwinowymi) za pomocą marek z żelbetową konstrukcją policzkowego obrzeża schodów na spocznikach - według rysunków.
Elementy stalowe należy zabezpieczyć przed czynnikami środowiska naturalnego preparatami antykorozyjnymi i powłokami malarskimi.
Elementy drewniane malowane preparatami barwiąco-zabezpieczającymi przed szkodliwymi wpływami środowiska naturalnego, w kolorze do uzgodnienia z Inwestorem.
Montaż barierek stalowych
Barierki stalowe w miejscach spoczników z siedziskami, zaprojektowano według indywidualnego rozwiązania. Słupki barierek z płaskowników stalowych, spawanych do marek stalowych umieszczonych w betonowej konstrukcji obrzeża policzkowego schodów - według rysunków. Elementy barierek stalowych zabezpieczyć przed wpływami środowiska naturalnego, preparatami antykorozyjnymi i powłokami malarskimi.
Okładzina stopni schodów
Okładzina stopni schodów o wymiarach 15x35 cm, kątowa grubości 4 cm z terazzo, na kleju o warstwie grubości do 10 mm - według zaleceń producenta okładziny. Powierzchnia okładziny antypoślizgowa - piaskowa, kolor do uzgodnienia z Inwestorem na etapie zamówienia. Podłoże pod klej i płyty musi być gładkie, czyste, suche i bez pęknięć.
Okładzina spoczników pozioma
Płytki terazzo grubości 3,8 cm, na kleju o warstwie do 10 mm, przeznaczonym do kamienia i mrozoodpornym. Powierzchnia płytek antypoślizgowa - piaskowa, kolor do uzgodnienia z Inwestorem na etapie zamówienia. Podłoże pod klej i płyty musi być gładkie, czyste, suche i bez pęknięć.
Okładzina obrzeży
Płytki terazzo 40x40 cm oraz 40x10 cm, grubości 3,8 cm, na kleju o warstwie do 10 mm, przeznaczonym do kamienia i mrozoodpornym. Powierzchnia płytek szlifowana, kolor do uzgodnienia z Inwestorem na etapie zamówienia. Podłoże pod klej i płyty musi być gładkie, czyste, suche i bez pęknięć.
Uwaga!!!
Wszystkie wymiary należy sprawdzić w naturze, na budowie!
13.Zestawienie stali i betonu konstrukcji.
Patrz pkt 13. Zestawienie stali i betonu konstrukcji, na stronach 8 i 9 projektu budowlanego.
14.Uwagi końcowe.
Całość prac należy wykonać zgodnie z warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych. Należy używać materiałów posiadających aktualne atesty i dopuszczenia. Prace należy prowadzić zgodnie z zasadami BHP.
15.Szczegółowy zakres zamówienia przedstawiają dokumenty stanowiące integralną część umowy:
1)STWiORB;
2)Oferta Wykonawcy;
3)Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 168472

Data publikacji: 2013-04-26

Nazwa: Urząd Miejski

Ulica: ul. Piastowska 11a

Numer domu: 11a

Miejscowość: Sierpc

Kod pocztowy: 09-200

Województwo / kraj: mazowieckie

Adres strony internetowej: www.sierpc.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Wykonanie schodów od ulicy Narutowicza do rynku

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.Nazwa inwestycji według decyzji udzielającej pozwolenia na budowę: Budowa schodów od ulicy Narutowicza do rynku wg projektu budowlanego; na nieruchomości położonej w Sierpcu, ul. Narutowicza, działka nr ewid. 2809/1; kategoria obiektu budowlanego - VIII.
2.Przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie schodów od ulicy Narutowicza do rynku, na działce o nr ewid. 2809/1, przy ul. Narutowicza w Sierpcu.
3.Podstawowe parametry:
powierzchnia zabudowy: 219,02 m2;
powierzchnia użytkowa: 181,77 m2;
różnica poziomów do pokonania schodami: 11,85 m;
szerokość całkowita schodów w świetle: 3,25 m;
szerokość biegu pieszego: 2,40 m;
szerokość pochylni: 0,85 m;
wymiary stopni schodów: 15x35 cm;
całkowita ilość stopni: 80 sztuk;
ilość biegów: 6 sztuk;
ilość spoczników: 7 sztuk.
4.Istniejący stan zagospodarowania działki.
Na terenie przedmiotowej inwestycji znajdują się istniejące schody żelbetowe w złym stanie technicznym, przeznaczone do rozbiórki. Rozpatrywana działka jest zadrzewiona, zakrzewiona, a także porośnięta trawnikami, stanowiąc miejską publiczną przestrzeń zieloną. Istniejące schody umiejscowione są na zboczu przy ul. Narutowicza i stanowią element ciągu pieszego. W bliskim sąsiedztwie obiektu znajdują się tereny zabudowy śródmiejskiej z przewagą funkcji usługowej, tereny zabudowy śródmiejskiej wielofunkcyjnej, ulice, drogi i ciągi piesze.
5.Projektowane zagospodarowanie.
W miejscu istniejących schodów przeznaczonych do rozbiórki, powstaną nowe o powiększonej powierzchni całkowitej. Dotychczasowa forma zagospodarowania terenu nie zmieni się.
6.Forma architektoniczna i funkcja.
Nowe schody zostały zaprojektowane w konstrukcji żelbetowej - w części ze stalowymi barierkami oraz w części żelbetowymi obrzeżami - całość pokryta okładziną terazzo. Belki policzkowe oprócz usztywnienia konstrukcji schodów, pełnić będą również funkcję estetycznej bariery ochronnej w miejscach tego wymagających. Projektowane schody są łamane w rzucie, składają się z sześciu biegów ze stopniami o wymiarach 15 x 35 cm, podzielonych spocznikami. Nowe schody w odróżnieniu do istniejących, będą umożliwiały zjazd wózkiem dziecięcym po pochylni, a także stworzą możliwość odpoczynku na ławkach z siedziskami klepkowymi montowanymi na spocznikach.
7.Informacja o terenie przewidzianym pod budowę.
Dla terenu planowanej inwestycji (działka numer ewid. 2809/1) istnieje uchwalony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Panujące w tym miejscu warunki geologiczne - inżynierskie należy określić jako bardzo niekorzystne, dla których istnieje obowiązek poprzedzania inwestycji badaniami gruntowo - wodnymi, a także wykonania specjalnych posadowień budynków i obiektów budowlanych odpowiednio do warunków geologicznych i hydrogeologicznych.
Teren inwestycji posiada dostęp do drogi publicznej, tj. ul. Gabriela Narutowicza. Ponadto położony jest poza obszarami chronionymi z zakresu dziedzictwa kulturowego i zabytków, kopalin i terenów zamkniętych.
8.Wpływ projektowanej inwestycji na środowisko.
Planowana inwestycja nie zalicza się do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Funkcja i forma architektoniczna projektowanego obiektu nie odbiega od dotychczas istniejącej funkcji i formy zabudowy.
9.Warunki gruntowo - wodne.
Badania geotechniczne wykazały w podłożu gruntowym na terenie planowanej inwestycji, występowanie niejednorodnych warunków gruntowych.
Pierwszą warstwę stanowią nasypy piaszczyste (piaski drobne i pylaste) z zawartością części organicznych (próchniczych), luźne, niebudowlane. Miąższość nasypów waha się od około 0,8 m do 1,5 m.
Drugą warstwę stanowią fluwio-glacjalne piaski drobnoziarniste i pylaste, lokalnie lekko zaglinione, o stopniu zagęszczenia zróżnicowanym zależnie od głębokości: ID=0,4-0,5.
Kąt tarcia wewnętrznego wynosi fi=30 st. Ponadto stwierdzono brak wody gruntowej w analizowanym obszarze.
Zbocze, na którym projektuje się posadowienie schodów, ma średni kąt nachylenia wynoszący około 17 st., maksymalny natomiast około 31 st. Wykazuje ono słabą aktywność osuwiskową. Najbardziej strome odcinki zbocza znajdują się w stanie granicznym stateczności. Z uwagi na to oraz na fakt występowania w zewnętrznej warstwie gruntów koluwialnych - nie nadających się do bezpośredniego posadowienia obiektów budowlanych - zaprojektowano posadowienie pośrednie na mikropalach żelbetowych, połączonych ze sobą systemem sztywnych belek żelbetowych. Głębokość posadowienia mikropali względnie - 3,2 m poniżej górnej powierzchni płyty schodów.
Dodatkowo prace ziemne będą polegały na wykonaniu nasypów oraz wykopów pod biegnący na zmiennej wysokości obiekt budowlany, a także odpowiednim wyprofilowaniu i wyrównaniu terenu bezpośrednio przylegającego do konstrukcji.
Grunt znajdujący się w wykopie należy chronić przed opadami atmosferycznymi i przemarzaniem. Ostatnie 10-20 cm należy wykonać ręcznie tak, aby nie nastąpiło rozluźnienie gruntu zalegającego na dnie.
10.Wpływ eksploatacji górniczej na działkę.
Stwierdza się brak wpływu eksploatacji górniczej na teren zamierzenia budowlanego.
11.Układ konstrukcyjny oraz założenia do obliczeń.
Schemat konstrukcyjny:
Płyta spocznikowa oraz biegowa żelbetowe, oparte na belkach policzkowych - jednoprzęsłowe obustronnie utwierdzone.
Obciążenia stałe charakterystyczne przyjęto qk=5,75 kN/m2, współczynnik bezpieczeństwa 1,1.
Obciążenia użytkowe charakterystyczne przyjęto qk=4,00 kN/m2, współczynnik bezpieczeństwa 1,3.
12.Opis elementów budowlanych i rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe.
Mikropale
Posadowienie konstrukcji pośrednie na mikropalach żelbetowych o średnicy D=30 cm i długości 2,50 m w grupach zwieńczonych oczepami żelbetowymi o wymiarach w przekroju 30x70 cm. Poziom posadowienia pali określa się na głębokości 3,20 m, licząc od poziomu wykończonej powierzchni schodów w miejscu danej grupy pali.
Beton pali fundamentowych oraz oczepów - B30, zbrojenie główne ze stali A-III (34GS), strzemiona ze stali klasy A-0.
Belki policzkowe
Belki policzkowe załamane w planie o zmiennych wymiarach przekroju poprzecznego według rysunku konstrukcyjnego połączone z oczepami pali. Zaprojektowano 5 rodzajów belek policzkowych różniących się między sobą wysokością przekroju oraz nachyleniem do poziomu - według rysunków:
obrzeże O1 - 0,30x0,80 m (poziome);
obrzeże O2 - 0,30x1,40 m (nachylenie 43 st);
obrzeże O3 - 0,30x1,20 m (poziome);
obrzeże O4 - 0,30x0,70 m (poziome);
obrzeże O5 - 0,30x0,70 m (nachylenie 43 st).
Zbrojenie prętami fi 12 oraz strzemionami ø6 co 30 cm, według rysunków konstrukcyjnych.
Stal zbrojenia głównego A-III, stal strzemion A-0, beton B30.
Płyta żelbetowa
Płyta biegowo-spocznikowa jednoprzęsłowa, żelbetowa monolityczna oparta sztywno na belkach policzkowych, wylewana na warstwie chudego betonu podkładowego B10 gr. 5 cm. Zbrojenie prętami fi 10 według rysunków konstrukcyjnych. Stal zbrojenia głównego A-III, stal prętów rozdzielczych A-0, beton B30.
Dylatacja
Szczelinę dylatacyjną konstrukcji żelbetowej szerokości 4 cm - wypełnioną materiałem elastycznym - należy wykonać w miejscu wskazanym na rysunkach.
Siedziska klepkowe
Siedziska klepkowe drewniane zaprojektowano jako rozwiązanie indywidualne. Składać się one mają z 5 sztuk klepek o wymiarach w przekroju 50x50 mm, połączonych ze sobą co 80 cm stalowym prętem, przewiercanym poziomo przez każdą. Całość połączona elementami stalowymi (spawanie spoinami pachwinowymi) za pomocą marek z żelbetową konstrukcją policzkowego obrzeża schodów na spocznikach - według rysunków.
Elementy stalowe należy zabezpieczyć przed czynnikami środowiska naturalnego preparatami antykorozyjnymi i powłokami malarskimi.
Elementy drewniane malowane preparatami barwiąco-zabezpieczającymi przed szkodliwymi wpływami środowiska naturalnego, w kolorze do uzgodnienia z Inwestorem.
Montaż barierek stalowych
Barierki stalowe w miejscach spoczników z siedziskami, zaprojektowano według indywidualnego rozwiązania. Słupki barierek z płaskowników stalowych, spawanych do marek stalowych umieszczonych w betonowej konstrukcji obrzeża policzkowego schodów - według rysunków. Elementy barierek stalowych zabezpieczyć przed wpływami środowiska naturalnego, preparatami antykorozyjnymi i powłokami malarskimi.
Okładzina stopni schodów
Okładzina stopni schodów o wymiarach 15x35 cm, kątowa grubości 4 cm z terazzo, na kleju o warstwie grubości do 10 mm - według zaleceń producenta okładziny. Powierzchnia okładziny antypoślizgowa - piaskowa, kolor do uzgodnienia z Inwestorem na etapie zamówienia. Podłoże pod klej i płyty musi być gładkie, czyste, suche i bez pęknięć.
Okładzina spoczników pozioma
Płytki terazzo grubości 3,8 cm, na kleju o warstwie do 10 mm, przeznaczonym do kamienia i mrozoodpornym. Powierzchnia płytek antypoślizgowa - piaskowa, kolor do uzgodnienia z Inwestorem na etapie zamówienia. Podłoże pod klej i płyty musi być gładkie, czyste, suche i bez pęknięć.
Okładzina obrzeży
Płytki terazzo 40x40 cm oraz 40x10 cm, grubości 3,8 cm, na kleju o warstwie do 10 mm, przeznaczonym do kamienia i mrozoodpornym. Powierzchnia płytek szlifowana, kolor do uzgodnienia z Inwestorem na etapie zamówienia. Podłoże pod klej i płyty musi być gładkie, czyste, suche i bez pęknięć.
Uwaga!!!
Wszystkie wymiary należy sprawdzić w naturze, na budowie!
13.Zestawienie stali i betonu konstrukcji.
Patrz pkt 13. Zestawienie stali i betonu konstrukcji, na stronach 8 i 9 projektu budowlanego.
14.Uwagi końcowe.
Całość prac należy wykonać zgodnie z warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych. Należy używać materiałów posiadających aktualne atesty i dopuszczenia. Prace należy prowadzić zgodnie z zasadami BHP.
15.Szczegółowy zakres zamówienia przedstawiają dokumenty stanowiące integralną część umowy:
1)STWiORB;
2)Oferta Wykonawcy;
3)Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość rozszerzenia zakresu zamówienia podstawowego o zamówienie uzupełniające polegające na powtórzeniu tego samego rodzaju robót i nie przekraczające 50% jego wartości.

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2013

Informacja na temat wadium:
Oferta powinna być zabezpieczona wadium w wysokości: 7 000,00 PLN.
(słownie: siedem tysięcy złotych 00/100).

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać, że posiada doświadczenie zawodowe niezbędne do wykonania zamówienia, tj. że wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie obiektu budowlanego o konstrukcji żelbetowej, o wartości roboty co najmniej 200.000,00 zł każda.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej jedną osobą na stanowisku kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, uprawniającymi do kierowania robotami budowlanymi.
Posiadane przez ww. osoby uprawnienia w wymaganym zakresie - stosownie do wymagań określonych w ogłoszeniu i SIWZ - powinny być zgodne z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) oraz aktualnym obowiązującym rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006 r. Nr 83, poz. 578).
Osoby, które posiadają - uzyskane przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane - uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie - odpowiednich do realizacji przedmiotu zamówienia - i zachowały uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie, wykazują te dokumenty jako obowiązujące.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Katalog zasad zmian umowy:
1)Zmiana Inspektora Nadzoru lub Koordynatora (ze strony Zamawiającego) lub Kierownika Budowy (ze strony Wykonawcy) - w ciągu miesiąca od dnia powzięcia wiadomości o przyczynach uniemożliwiających mu pełnienie funkcji - inicjowana przez stronę zmieniającą osoby wymienione w umowie;
2)Zmiana obowiązującej stawki VAT w zakresie przedmiotu zamówienia - termin związany ze zmianą - inicjowana przez Wykonawcę;
3)Zmiana jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla wykonywanego zamówienia lub zmiana technologii, systemu - poprzedzona protokołem konieczności sporządzonym przez inspektora nadzoru, inicjowana przez obie strony umowy;
4)Aktualizacja rozwiązań ze względu na postęp technologiczny lub zmiany obowiązujących przepisów - inicjowana przez obie strony umowy;
5)Zmiana terminu wykonania zlecenia - w wypadku wystąpienia okoliczności utrudniających terminową jego realizację - inicjowana przez obie strony umowy:
a)opóźnienia w terminie wprowadzenia na budowę;
b)opóźnienia w zakresie dokonywania odbiorów;
c)wyjątkowo niepomyślnych warunków klimatycznych;
d)epidemii lub działań rządowych;
e)siły wyższej;
f)jakiekolwiek opóźnienie, utrudnienie lub przeszkoda spowodowana przez lub dające się przypisać Zamawiającemu, personelowi Zamawiającego lub innemu wykonawcy zatrudnionemu przez Zamawiającego na terenie budowy.
2.Wykonawca nie będzie uprawniony do żadnego przedłużenia czasu, pokrycia kosztu ani zysku, jeżeli zmiana umowy jest wymuszona uchybieniem czy naruszeniem umowy przez Wykonawcę. W takim przypadku koszty dodatkowe związane z taką zmianą ponosi Wykonawca.
3.Zaistnienie przeszkód w wykonywaniu robót powinno być potwierdzone wpisem do dziennika budowy.
4.Zmiany sposobu spełnienia świadczenia nie mogą dotyczyć zobowiązań Wykonawcy zawartych w ofercie, które były oceniane w toku postępowania.
5.Wszelkie zmiany i uzupełnienia dotyczące niniejszej umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej i będą dopuszczane w granicach unormowanych przepisami ustawy Prawo Zamówień publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem art. 144.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Sierpcu
ul. Piastowska 11a
09-200 Sierpc

Data składania wniosków, ofert: 15/05/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Sierpcu
ul. Piastowska 11a
09-200 Sierpc
sekretariat Zamawiającego (pokój 12)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Oświadczenie nr 9: Tak

Kody CPV:
451113001 (Roboty rozbiórkowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452235001 (Konstrukcje z betonu zbrojonego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452220009 (Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454500006 (Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe)

Podobne przetargi

163117 / 2011-06-13 - Inny: Państwowa osoba prawna

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Wykonanie rozbiórek budynków położonych w miejscowości Gładczyn (działka nr ewid. 19/10), gmina Zatory, powiat pułtuski, województwo mazowieckie

142083 / 2015-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łomianki - Łomianki (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Przebudowa ulicy Zbowidowskiej w ramach zadania: Kompleksowa przebudowa dróg gminnych w kwartałach ulic - I kwartał (ul. Rolnicza - ul. Armii Poznań - ul. Warszawska - ul. Jedności Robotniczej)

353194 / 2013-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Ciechanów reprezentowana przez Prezydenta Miasta Ciechanów - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Budowa ulic Słonimskiego, Żeromskiego, Lechonia i Gombrowicza z chodnikami i kanalizacją deszczową, przebudową oświetlenia ulicznego w Ciechanowie

176790 / 2011-06-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatu - Pułtusk (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie prac budowlanych polegających na zabezpieczeniu przed czynnikami atmosferycznymi budynku poklasztornego w miejscowości Strzegocin

97505 / 2012-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto st. Warszawa Dzielnica Praga Północ - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Remont tarasu w ogrodzie na terenie Przedszkola nr 164 przy ul. Szanajcy 12 w Warszawie

264436 / 2013-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pułtusk - Pułtusk (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół nr 4 w Pułtusku - remont instalacji centralnego ogrzewania

156135 / 2010-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Siedlce - Siedlce (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Modernizacja sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 przy ul. O. Lange 8 w Siedlcach

183924 / 2012-06-01 - Podmiot prawa publicznego

Zakłady Remontowo Budowlane WAM Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
ZT3 Gniezno: Wyburzenie nawierzchni z betonu cementowego o gr. 15 cm. z utylizacjÄ… gruzu przy budynku nr 28, zlokalizowanego na terenie J.W. 4653, kompleks wojskowy 6068 w Siemirowicach

200154 / 2012-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Wymiana ogrodzenia przy Przedszkolu nr 238 przy ul. Monte Cassino 5 w Warszawie. Znak sprawy 32/ZP/12

217202 / 2013-06-06 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Departament Administracyjny MON - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Robota budowlana polegająca na remoncie pomieszczeń biurowych w budynkach nr 1, 4, 6 oraz korytarza w pomieszczeniach piwnicznych budynku nr 4 zlokalizowanym przy al. Niepodległości 218 w Warszawie, nr sprawy 42/ZP/13

116785 / 2011-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Pilawa - Pilawa (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Modernizacja i wyposażenie świetlicy w MGOK Pilawa realizowane w ramach projektu Modernizacja i wyposażenie świetlicy w MGOK Pilawie wraz z wyposażeniem świetlic w: Niesadnej, Żelaznej i Gocławiu.

94193 / 2013-05-29 - Inny: Jednostka organizacyjna MON

Stołeczny Zarząd Infrastruktury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Dostosowanie budynków nr 7 i 9 do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych w kompleksie wojskowym przy ul.Wawelskiej 7A w Warszawie

174766 / 2015-07-13 - Inny: Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa 4809 - Zegrze (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
ROZBIÓRKA OBIEKTÓW BUDOWLANYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE KOMPLEKSU WOJSKOWEGO DĘBINA BEDĄCYM W ADMINISTROWANIU JEDNOSTKI WOJSKOWEJ 4809 W ZEGRZU

63951 / 2016-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
demontaż balkonów od strony ulicy i zabezpieczenie biegu klatki schodowej w budynku mieszkalnym przy ul. Grzybowskiej 46 w Warszawie.

328116 / 2010-10-12 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warszawski - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Malowanie 43 pokoi studenckich z cyklinowaniem i lakierowaniem klepki oraz wymiana drzwi do pokoi na metalowe drzwi przeciwpożarowe w Domu Studenta nr 5 przy ul.Smyczkowej 5/7 w Warszawie

85489 / 2010-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Dzielnicy Bemowo Miasta Stołecznego Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
Termomodernizacja oraz remont szatni i holu na parterze, remont schodów zewnętrznych w Szkole Podstawowej nr 150 przy ul. W. Thommego 1 w Warszawie.

107157 / 2014-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451113001 (Roboty rozbiórkowe)
rozbiórka boksów garażowych usytuowanych przy ulicy al. Solidarności 78 w Warszawie oraz zagospodarowanie terenu po rozbiórce