Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

121751 / 2013-06-24 - Administracja samorządowa / Urząd Gminy Czernichów z/s w Tresnej (Czernichów)

Budowa chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 948 w Czernichowie - etap III -w km od 28+305,5 do 28+438,5

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Budowa chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 948
w Czernichowie - etap 3 w km od 28+305,5 do km 28+438,5. Zakres rzeczowy obejmuje budowę chodnika wraz z odwodnieniem w ciągu drogi wojewódzkiej nr 948 w miejscowości Czernichów o długości około 133,0 m na odcinku od wjazdu na parking przed Karczmą Zohulina do okolic ul. Toczków po stronie zachodniej (prawej) drogi.
UWAGA!
Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z aktualnymi obowiązującymi Wytycznymi Projektowymi ZDW dostępnymi na stronie internetowej www.zdw.katowice.pl w zakładce: standardy ZDW.
1. CEL PROJEKTOWANEGO CHODNIKA:
Teren, na którym ma powstać chodnik jest terenem podgórskim, falistym. Występuje umiarkowany ruch pieszy i bardzo duży ruch samochodowy. Ruch pieszy to w zdecydowanej wielkości ruch lokalny i turystyczny, a ruch samochodowy to ruch lokalny, turystyczny i tranzytowy.
Budowa chodnika ma na celu poprawić bezpieczeństwo pieszych poprzez segregacje ruchu. Budowa chodnika spowoduje trwałe oddzielenie pieszych od jezdni poprzez zabudowę krawężnika betonowego i podniesienie niwelety chodnika w stosunku do niwelety krawędzi drogi. Opracowanie zawiera także odwodnienie chodnika i drogi.
2. PARAMETRY TECHNICZNE PROJEKTOWANEGO CHODNIKA:
długość chodnika 133,0 mb,
szerokość 2,28 mb wraz z obrzeżem i krawężnikiem,
pochylenie poprzeczne 2%,
pochylenie podłużne zgodnie z profilem podłużnym.
3. OPIS STANU ISTNIEJĄCEGO:
Teren pod przyszły chodnik jest terenem falistym. Chodnik dla pieszych powstanie wzdłuż prawej krawędzi drogi wojewódzkiej zgodnie z kilometrażem lokalnym, jadąc w kierunku Żywca.
Chodnik powstanie częściowo na istniejącym poboczu drogi wojewódzkiej, a częściowo na istniejącym rowie trapezowym stanowiącym odwodnienie drogi i terenów przyległych. Na długości projektowanego chodnika występuje pobocze lub rów przydrożny i pobocze gruntowe nieumocnione.
Odwodnienie odbywa się poprzez spadki poprzeczne i podłużne drogi. Wody opadowe z drogi i terenów przyległych zostają odprowadzone do przydrożnego rowu trapezowego. Na długości projektowanego chodnika występują cieki wodne stanowiące odbiorniki wód powierzchniowych i opadowych dla istniejącego rowu. Cieki wodne na szerokości drogi wojewódzkiej ujęte są w pięć przepustów rurowych zabudowane w poprzek drogi. Na początkowym i końcowym odcinku występuje kanalizacja deszczowa, która będzie stanowić odbiorniki dla projektowanego odwodnienia.
4. ROZWIĄZANIA SYTUACYJNE:
Przebieg chodnika został przedstawiony na planie sytuacyjnym wykonanym w skali 1:500. Chodnik będzie zlokalizowany przy krawędzi drogi o nawierzchni bitumicznej i będzie na całej długości usytuowany po zachodniej prawej stronie drogi jadąc w kierunku Żywca. Chodnik wykonano w układzie lokalnym zakładając 0+000 jako początek zakresu projektowego. Chodnik zlokalizowany jest częściowo na istniejącym rowie, a częściowo na istniejącym poboczu.
Chodnik zaprojektowano w nawiązaniu do krawędzi istniejącej drogi wojewódzkiej przy zachowaniu istniejących łuków poziomych i pionowych. Na całej długości projektowanego chodnika szerokość pasa jezdnego jest normatywna i wynosi 325,0 cm. Na całej długości szerokość chodnika jest stała i wynosi 200,0cm.
Chodnik na całej długości od strony jezdni obramowany jest krawężnikiem betonowym wibroprasowanym typu ciężkiego 20*30 (ułożony bezpośrednio na ławie betonowej wykonanej z świeżego, niestężonego betonu), a z drugiej strony obrzeżem betonowym 8*30 (z obustronnym oporem). Ze względu na minimalne spadki podłużne drogi wojewódzkiej wzdłuż krawędzi jezdni zaprojektowano ściek z kostki betonowej prasowanej szerokości 30cm. Spadek podłużny ścieku będzie łamany, a jego odkrycie w stosunku do krawędzi jezdni będzie zmienne /0-6cm/.
Zjazdy do posesji i na drogi gminne gruntowe będą realizowane poprzez obniżenie krawężnika, a nawierzchnia zostanie wykonana jedynie na szerokości chodnika. Na skrzyżowaniach z drogami bitumicznymi chodnik należy nawiązać do tych dróg poprzez wyłukowanie krawężnika o promieniu dostosowanym do krawędzi drogi bocznej.
5. ROZWIĄZANIA WYSOKOŚCIOWE:
Przebieg chodnika dla pieszych został przedstawiony na planie sytuacyjno-wysokościowym i na profilu podłużnym. Na projektowanym chodniku występują duże roboty ziemne. Jest to spowodowane zasypaniem istniejącego rowu i wykonaniem koryta pod konstrukcję chodnika i wykonaniem wykopów pod urządzenia odwadniające. Budowa chodnika nie będzie wymagać korekty przebiegu drogi wojewódzkiej. Na projektowanym odcinku chodnika występuje szereg łuków pionowych, których promienie dobrano ze względu na płynność ruchu, dobre prowadzenie optyczne i w nawiązaniu do niwelety drogi wojewódzkiej. Rzędne wysokościowe wykonano w układzie państwowym.
6. PRZEKROJE TYPOWE:
Przekroje typowe zostały przedstawione na odpowiednich załącznikach. Chodnik na całej długości został podzielony na trzy przekroje jednorodne. Na całej długości projektowanego chodnika (na części objętej niniejszym postępowaniem) przekrój poprzeczny jest jednorodny, a szerokość jest stała i wynosi 200,0 cm, a wraz z obrzeżem i krawężnikiem betonowym 228,0cm. Budowa chodnika częściowo zlokalizowana jest w pasie drogowym a częściowo na gruntach, które w przeszłości zostały zajęte pod pas drogi wojewódzkiej.
Konstrukcja chodnika jest trzywarstwowa. Składa się z dolnej warstwy podbudowy z kruszywa naturalnego pochodzącego z korytowania i wykopów stanowiącej równocześnie zasypkę rowu. Warstwa ta powinna być segregowana pozbawiona wszelkich części organicznych takich jak humus, drewno jak również pozbawiona gruzu betonowego i ceglanego. Podbudowa powinna być ułożona w docelowych spadkach podłużnych i poprzecznych.
Podbudowa zasadnicza została zaprojektowana z kruszywa łamanego o uziarnieniu ciągłym 0-31,5 mm gr.15cm stabilizowanego mechanicznie. Podbudowa powinna być układana na wyrównanym i stabilizowanym podłożu, na którym powinny być wyprofilowane spadki podłużne i spadki poprzeczne. Nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej prasowanej gr.8cm /kolor szary/. Kostka montowana jest na podbudowie za pośrednictwem podsypki cem- piaskowej 1:4 gr.3cm.
Na wysokości skrzyżowania z drogami bitumicznymi chodnik należy dostosować do krawędzi tych dróg.
Spadek poprzeczny chodnika wynosi 2%, a na wysokości zjazdów do posesji i na drogi gruntowe należy dostosować do istniejącego terenu. Spadek podłużny chodnika nawiązany jest do drogi i należy wykonać zgodnie z profilem podłużnym.
Na całym odcinku odwodnienie jest powierzchniowe. Woda z chodnika dostanie się na krawędź drogi wojewódzkiej do projektowanego ścieku i dalej popłynie wzdłuż krawężnika do projektowanych studzienek ściekowych. Woda ze studzienek ściekowych dostanie się do projektowanego kanału deszczowego z rur PVC poprzez projektowane studzienki rewizyjne nałożone na niego. Kolektor deszczowy zostanie zabudowany w osi chodnika i odprowadzony do istniejących poprzecznych cieków wodnych.
W km 1+013,5 projektowana studzienka rewizyjna zostanie opróżniona do istniejącej studzienki rewizyjnej i dalej wody deszczowe popłyną do istniejącego kanału deszczowego. Połączenie projektowanych studni ściekowych i rewizyjnych będzie realizowane za pośrednictwem przykanalików PVC.
Ze względu na zbyt małe spadki podłużne istniejącej niwelety drogi na całej długości wzdłuż krawędzi jezdni zaprojektowano ściek przykrawężnikowy szerokości 30cm o spadku podłużnym łamanym i odkryciu zmiennym 0-6cm .
6.1. Przekrój typowy nr 1
Przekrój należy wykonać zgodnie z planem sytuacyjnym.
Od strony drogi chodnik obramowany jest krawężnikiem betonowym wibroprasowanym 20*30*100 układanym na ławie z oporem z betonu C 16 / 20 (ułożony bezpośrednio na ławie betonowej wykonanej z świeżego, niestężonego betonu). Wzdłuż krawężnika zaprojektowano ściek z kostki betonowej prasowanej szerokości 30cm. Ściek będzie montowany na wspólnej z krawężnikiem ławie z betonu C 16/20. Po wykonaniu ścieku spoiny zostaną zalane zasypka z zaprawy cem-piaskowej.
Z drugiej strony chodnik oddzielony jest obrzeżem betonowym 8*30*100 montowanym na ławie z obustronnym oporem z betonu C 12/15. Obrzeże na całej długości powinno być montowane tak aby góra wystawała 4cm powyżej niweletę chodnika.

7. ODWODNIENIE:
Odwodnienie chodnika realizowane jest przy udziale projektowanych spadków poprzecznych i podłużnych. Dla odwodnienia drogi i chodnika zaprojektowano kolektor deszczowy z rur PVC o średnicy 300-400 mm. Woda zostaje sprowadzona na krawędź drogi do projektowanego ścieku i dalej popłynie wzdłuż krawężnika, a następnie do projektowanych urządzeń odwadniających. Studzienki ściekowe zlokalizowane są na krawędzi jezdni w osi ścieku z kostki betonowej, a studzienki rewizyjne w osi chodnika na projektowanym kanale deszczowym.
Studzienki ściekowe z rewizyjnymi zostaną połączone przykanalikami PCV o średnicy 200mm. Studzienki ściekowe zostaną wykonane są z rur karbowanych PE z osadnikiem i kinetą ślepą, o średnicy 600mm, a od góry zaopatrzone w kratę żeliwną wpustową 305*500 klasy C 250. Studzienki rewizyjne zostaną wykonana z rur karbowanych PE bez osadnika z kinetą przelotową o średnicy 600mm, a od góry zaopatrzone we właz żeliwny średnicy 600mm klasy C 250. Ze względu na lokalizację studni, studzienka rewizyjna D30 zostanie zaopatrzona we właz żeliwny średnicy 600mm klasy D 400. Wszystkie studzienki rewizyjne wykonane są bez osadnika. Włazy żeliwne zarówno w studzienkach ściekowych jak i rewizyjnych należy montować na żelbetowych pierścieniach odciążających grubości 15cm.
Wody deszczowe przed odprowadzenie do przepustów, które uchodzą do jeziora Międzybrodzkiego zostaną podczyszczone za pomocą separatorów. Szczegółowe rozwiązanie elementów podczyszczających ujęte zostało w operacie wodno-prawnym.
7.1. Odbiorniki kanalizacji deszczowej:

Na długości projektowanego chodnika występują cieki wodne, które pierwotnie uchodziły do rowu przydrożnego i dalej do przepustów rurowych pod drogą wojewódzką. Projektowana kanalizacja deszczowa zostanie odprowadzona do istniejących odbiorników.
8. ROBOTY DODATKOWE:
Przed rozpoczęciem robót należy dokonać rozbiórki krawędzi drogi wzdłuż projektowanego krawężnika. Należy z istniejącego pobocza i rowu zdjąć warstwę darniny i ziemi urodzajnej i wykorzystać do obsypania skarp po wybudowaniu chodnika. W czasie korytowania pod konstrukcję chodnika należy wykonać wykop pod studzienki rewizyjne, ściekowe, kolektor deszczowy. Po wybudowaniu chodnika należy uzupełnić gruntem pochodzącym z korytowania przestrzeń pomiędzy obrzeżem, a istniejącym terenem. Po wykonaniu chodnika na wysokości wjazdów należy dostosować niweletę do istniejącego terenu. W tym celu należy dokonać profilowania i uzupełnienia nawierzchni wjazdów poza ścieżką na długości około 5,0mb kruszywem łamanym grubości średnio 20cm. Wykonawca robót dokona oznakowania prowadzonych prac według projektu organizacji ruchu i wykona harmonogram robót.
9. Przedmiot zamówienia opisany został szczegółowo w następujących załącznikach do SIWZ;
9.1. projekt budowlany,
9.2. projekt wykonawczy,
9.3. Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
9.4. operat wodno prawny na odprowadzanie wód deszczowych,
9.5. projekt organizacji ruchu,
9.6. dokumentacja geotechniczna,
9.7. przedmiar robót,

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 121751

Data publikacji: 2013-06-24

Nazwa: Urząd Gminy Czernichów z/s w Tresnej

Ulica: ul. Żywiecka 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Czernichów

Kod pocztowy: 34-311

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 033 8661325

Numer faxu: 033 8661287

Adres strony internetowej: www.czernichow.com.pl

Regon: 55316852690000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 948 w Czernichowie - etap III -w km od 28+305,5 do 28+438,5

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest Budowa chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 948
w Czernichowie - etap 3 w km od 28+305,5 do km 28+438,5. Zakres rzeczowy obejmuje budowę chodnika wraz z odwodnieniem w ciągu drogi wojewódzkiej nr 948 w miejscowości Czernichów o długości około 133,0 m na odcinku od wjazdu na parking przed Karczmą Zohulina do okolic ul. Toczków po stronie zachodniej (prawej) drogi.
UWAGA!
Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z aktualnymi obowiązującymi Wytycznymi Projektowymi ZDW dostępnymi na stronie internetowej www.zdw.katowice.pl w zakładce: standardy ZDW.
1. CEL PROJEKTOWANEGO CHODNIKA:
Teren, na którym ma powstać chodnik jest terenem podgórskim, falistym. Występuje umiarkowany ruch pieszy i bardzo duży ruch samochodowy. Ruch pieszy to w zdecydowanej wielkości ruch lokalny i turystyczny, a ruch samochodowy to ruch lokalny, turystyczny i tranzytowy.
Budowa chodnika ma na celu poprawić bezpieczeństwo pieszych poprzez segregacje ruchu. Budowa chodnika spowoduje trwałe oddzielenie pieszych od jezdni poprzez zabudowę krawężnika betonowego i podniesienie niwelety chodnika w stosunku do niwelety krawędzi drogi. Opracowanie zawiera także odwodnienie chodnika i drogi.
2. PARAMETRY TECHNICZNE PROJEKTOWANEGO CHODNIKA:
długość chodnika 133,0 mb,
szerokość 2,28 mb wraz z obrzeżem i krawężnikiem,
pochylenie poprzeczne 2%,
pochylenie podłużne zgodnie z profilem podłużnym.
3. OPIS STANU ISTNIEJĄCEGO:
Teren pod przyszły chodnik jest terenem falistym. Chodnik dla pieszych powstanie wzdłuż prawej krawędzi drogi wojewódzkiej zgodnie z kilometrażem lokalnym, jadąc w kierunku Żywca.
Chodnik powstanie częściowo na istniejącym poboczu drogi wojewódzkiej, a częściowo na istniejącym rowie trapezowym stanowiącym odwodnienie drogi i terenów przyległych. Na długości projektowanego chodnika występuje pobocze lub rów przydrożny i pobocze gruntowe nieumocnione.
Odwodnienie odbywa się poprzez spadki poprzeczne i podłużne drogi. Wody opadowe z drogi i terenów przyległych zostają odprowadzone do przydrożnego rowu trapezowego. Na długości projektowanego chodnika występują cieki wodne stanowiące odbiorniki wód powierzchniowych i opadowych dla istniejącego rowu. Cieki wodne na szerokości drogi wojewódzkiej ujęte są w pięć przepustów rurowych zabudowane w poprzek drogi. Na początkowym i końcowym odcinku występuje kanalizacja deszczowa, która będzie stanowić odbiorniki dla projektowanego odwodnienia.
4. ROZWIĄZANIA SYTUACYJNE:
Przebieg chodnika został przedstawiony na planie sytuacyjnym wykonanym w skali 1:500. Chodnik będzie zlokalizowany przy krawędzi drogi o nawierzchni bitumicznej i będzie na całej długości usytuowany po zachodniej prawej stronie drogi jadąc w kierunku Żywca. Chodnik wykonano w układzie lokalnym zakładając 0+000 jako początek zakresu projektowego. Chodnik zlokalizowany jest częściowo na istniejącym rowie, a częściowo na istniejącym poboczu.
Chodnik zaprojektowano w nawiązaniu do krawędzi istniejącej drogi wojewódzkiej przy zachowaniu istniejących łuków poziomych i pionowych. Na całej długości projektowanego chodnika szerokość pasa jezdnego jest normatywna i wynosi 325,0 cm. Na całej długości szerokość chodnika jest stała i wynosi 200,0cm.
Chodnik na całej długości od strony jezdni obramowany jest krawężnikiem betonowym wibroprasowanym typu ciężkiego 20*30 (ułożony bezpośrednio na ławie betonowej wykonanej z świeżego, niestężonego betonu), a z drugiej strony obrzeżem betonowym 8*30 (z obustronnym oporem). Ze względu na minimalne spadki podłużne drogi wojewódzkiej wzdłuż krawędzi jezdni zaprojektowano ściek z kostki betonowej prasowanej szerokości 30cm. Spadek podłużny ścieku będzie łamany, a jego odkrycie w stosunku do krawędzi jezdni będzie zmienne /0-6cm/.
Zjazdy do posesji i na drogi gminne gruntowe będą realizowane poprzez obniżenie krawężnika, a nawierzchnia zostanie wykonana jedynie na szerokości chodnika. Na skrzyżowaniach z drogami bitumicznymi chodnik należy nawiązać do tych dróg poprzez wyłukowanie krawężnika o promieniu dostosowanym do krawędzi drogi bocznej.
5. ROZWIĄZANIA WYSOKOŚCIOWE:
Przebieg chodnika dla pieszych został przedstawiony na planie sytuacyjno-wysokościowym i na profilu podłużnym. Na projektowanym chodniku występują duże roboty ziemne. Jest to spowodowane zasypaniem istniejącego rowu i wykonaniem koryta pod konstrukcję chodnika i wykonaniem wykopów pod urządzenia odwadniające. Budowa chodnika nie będzie wymagać korekty przebiegu drogi wojewódzkiej. Na projektowanym odcinku chodnika występuje szereg łuków pionowych, których promienie dobrano ze względu na płynność ruchu, dobre prowadzenie optyczne i w nawiązaniu do niwelety drogi wojewódzkiej. Rzędne wysokościowe wykonano w układzie państwowym.
6. PRZEKROJE TYPOWE:
Przekroje typowe zostały przedstawione na odpowiednich załącznikach. Chodnik na całej długości został podzielony na trzy przekroje jednorodne. Na całej długości projektowanego chodnika (na części objętej niniejszym postępowaniem) przekrój poprzeczny jest jednorodny, a szerokość jest stała i wynosi 200,0 cm, a wraz z obrzeżem i krawężnikiem betonowym 228,0cm. Budowa chodnika częściowo zlokalizowana jest w pasie drogowym a częściowo na gruntach, które w przeszłości zostały zajęte pod pas drogi wojewódzkiej.
Konstrukcja chodnika jest trzywarstwowa. Składa się z dolnej warstwy podbudowy z kruszywa naturalnego pochodzącego z korytowania i wykopów stanowiącej równocześnie zasypkę rowu. Warstwa ta powinna być segregowana pozbawiona wszelkich części organicznych takich jak humus, drewno jak również pozbawiona gruzu betonowego i ceglanego. Podbudowa powinna być ułożona w docelowych spadkach podłużnych i poprzecznych.
Podbudowa zasadnicza została zaprojektowana z kruszywa łamanego o uziarnieniu ciągłym 0-31,5 mm gr.15cm stabilizowanego mechanicznie. Podbudowa powinna być układana na wyrównanym i stabilizowanym podłożu, na którym powinny być wyprofilowane spadki podłużne i spadki poprzeczne. Nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej prasowanej gr.8cm /kolor szary/. Kostka montowana jest na podbudowie za pośrednictwem podsypki cem- piaskowej 1:4 gr.3cm.
Na wysokości skrzyżowania z drogami bitumicznymi chodnik należy dostosować do krawędzi tych dróg.
Spadek poprzeczny chodnika wynosi 2%, a na wysokości zjazdów do posesji i na drogi gruntowe należy dostosować do istniejącego terenu. Spadek podłużny chodnika nawiązany jest do drogi i należy wykonać zgodnie z profilem podłużnym.
Na całym odcinku odwodnienie jest powierzchniowe. Woda z chodnika dostanie się na krawędź drogi wojewódzkiej do projektowanego ścieku i dalej popłynie wzdłuż krawężnika do projektowanych studzienek ściekowych. Woda ze studzienek ściekowych dostanie się do projektowanego kanału deszczowego z rur PVC poprzez projektowane studzienki rewizyjne nałożone na niego. Kolektor deszczowy zostanie zabudowany w osi chodnika i odprowadzony do istniejących poprzecznych cieków wodnych.
W km 1+013,5 projektowana studzienka rewizyjna zostanie opróżniona do istniejącej studzienki rewizyjnej i dalej wody deszczowe popłyną do istniejącego kanału deszczowego. Połączenie projektowanych studni ściekowych i rewizyjnych będzie realizowane za pośrednictwem przykanalików PVC.
Ze względu na zbyt małe spadki podłużne istniejącej niwelety drogi na całej długości wzdłuż krawędzi jezdni zaprojektowano ściek przykrawężnikowy szerokości 30cm o spadku podłużnym łamanym i odkryciu zmiennym 0-6cm .
6.1. Przekrój typowy nr 1
Przekrój należy wykonać zgodnie z planem sytuacyjnym.
Od strony drogi chodnik obramowany jest krawężnikiem betonowym wibroprasowanym 20*30*100 układanym na ławie z oporem z betonu C 16 / 20 (ułożony bezpośrednio na ławie betonowej wykonanej z świeżego, niestężonego betonu). Wzdłuż krawężnika zaprojektowano ściek z kostki betonowej prasowanej szerokości 30cm. Ściek będzie montowany na wspólnej z krawężnikiem ławie z betonu C 16/20. Po wykonaniu ścieku spoiny zostaną zalane zasypka z zaprawy cem-piaskowej.
Z drugiej strony chodnik oddzielony jest obrzeżem betonowym 8*30*100 montowanym na ławie z obustronnym oporem z betonu C 12/15. Obrzeże na całej długości powinno być montowane tak aby góra wystawała 4cm powyżej niweletę chodnika.

7. ODWODNIENIE:
Odwodnienie chodnika realizowane jest przy udziale projektowanych spadków poprzecznych i podłużnych. Dla odwodnienia drogi i chodnika zaprojektowano kolektor deszczowy z rur PVC o średnicy 300-400 mm. Woda zostaje sprowadzona na krawędź drogi do projektowanego ścieku i dalej popłynie wzdłuż krawężnika, a następnie do projektowanych urządzeń odwadniających. Studzienki ściekowe zlokalizowane są na krawędzi jezdni w osi ścieku z kostki betonowej, a studzienki rewizyjne w osi chodnika na projektowanym kanale deszczowym.
Studzienki ściekowe z rewizyjnymi zostaną połączone przykanalikami PCV o średnicy 200mm. Studzienki ściekowe zostaną wykonane są z rur karbowanych PE z osadnikiem i kinetą ślepą, o średnicy 600mm, a od góry zaopatrzone w kratę żeliwną wpustową 305*500 klasy C 250. Studzienki rewizyjne zostaną wykonana z rur karbowanych PE bez osadnika z kinetą przelotową o średnicy 600mm, a od góry zaopatrzone we właz żeliwny średnicy 600mm klasy C 250. Ze względu na lokalizację studni, studzienka rewizyjna D30 zostanie zaopatrzona we właz żeliwny średnicy 600mm klasy D 400. Wszystkie studzienki rewizyjne wykonane są bez osadnika. Włazy żeliwne zarówno w studzienkach ściekowych jak i rewizyjnych należy montować na żelbetowych pierścieniach odciążających grubości 15cm.
Wody deszczowe przed odprowadzenie do przepustów, które uchodzą do jeziora Międzybrodzkiego zostaną podczyszczone za pomocą separatorów. Szczegółowe rozwiązanie elementów podczyszczających ujęte zostało w operacie wodno-prawnym.
7.1. Odbiorniki kanalizacji deszczowej:

Na długości projektowanego chodnika występują cieki wodne, które pierwotnie uchodziły do rowu przydrożnego i dalej do przepustów rurowych pod drogą wojewódzką. Projektowana kanalizacja deszczowa zostanie odprowadzona do istniejących odbiorników.
8. ROBOTY DODATKOWE:
Przed rozpoczęciem robót należy dokonać rozbiórki krawędzi drogi wzdłuż projektowanego krawężnika. Należy z istniejącego pobocza i rowu zdjąć warstwę darniny i ziemi urodzajnej i wykorzystać do obsypania skarp po wybudowaniu chodnika. W czasie korytowania pod konstrukcję chodnika należy wykonać wykop pod studzienki rewizyjne, ściekowe, kolektor deszczowy. Po wybudowaniu chodnika należy uzupełnić gruntem pochodzącym z korytowania przestrzeń pomiędzy obrzeżem, a istniejącym terenem. Po wykonaniu chodnika na wysokości wjazdów należy dostosować niweletę do istniejącego terenu. W tym celu należy dokonać profilowania i uzupełnienia nawierzchni wjazdów poza ścieżką na długości około 5,0mb kruszywem łamanym grubości średnio 20cm. Wykonawca robót dokona oznakowania prowadzonych prac według projektu organizacji ruchu i wykona harmonogram robót.
9. Przedmiot zamówienia opisany został szczegółowo w następujących załącznikach do SIWZ;
9.1. projekt budowlany,
9.2. projekt wykonawczy,
9.3. Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
9.4. operat wodno prawny na odprowadzanie wód deszczowych,
9.5. projekt organizacji ruchu,
9.6. dokumentacja geotechniczna,
9.7. przedmiar robót,

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2013

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Na potwierdzenie spełnienia ww warunku wykonawcy przedstawią:
wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączą dowody dotyczące najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Dowodem, o którym mowa wyżej jest poświadczenie. (załącznik nr 2 do specyfikacji)

Zamawiający wymaga aby w wykazie robót budowlanych Wykonawca wskazał także, co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, remoncie lub modernizacji chodnika na kwotę nie mniejsza niż 100 000,00 zł brutto oraz załączył dokument, że robota została wykonana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończona (załącznik nr 2 do specyfikacji)

Potencjał techniczny:
Warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oceniony zostanie na podstawie złożonego oświadczenia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Na potwierdzenie spełniania w/w warunku wykonawcy przedstawią :
wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, a w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacją na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności, oraz informacja o podstawie do dysponowania tymi osobami . Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował przynajmniej po jednej osobie posiadającej uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi : (o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 ze zm.) w specjalności;
drogowej,
instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń kanalizacyjnych - wymagana jedna osoba.

Sytuacja ekonomiczna:
Na potwierdzenie spełnienia ww warunku wykonawca przedłoży opłaconą polisę,
a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 PLN.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) Formularz Ofertowy - druku A
2) Wzór umowy - druk B
3) Kosztorys ofertowy sporządzony przez Wykonawcę zgodnie z dokumentacją techniczną, natomiast przedmiar robót jest dokumentem pomocniczym służącym do wyliczenia ceny ryczałtowej.
4) Pełnomocnictwo (jeżeli jest wymagane) udzielone reprezentantowi wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego wspólnie.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający zgodnie z art. 144 ust. 1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych dopuszcza zmianę terminu wykonania robót pod warunkiem:
a) wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych (wysokie temperatury, intensywne ulewy, długie opady deszczu, śnieżyce, temperatura poniżej 0 st. (z wyłączeniem okresu: 15 listopada - 15 marca) mające faktyczny wpływ na realizacje robót budowlanych prowadzonych na otwartej przestrzeni;
b) jeżeli konieczność wykonania robót dodatkowych lub zamiennych wymaga większego nakładu pracy lub technologia wykonania robót wymaga dłuższego terminu wykonania danego etapu przedmiotu zamówienia,
c) wstrzymania robót przez inny uprawniony Urząd (np. wskutek kontroli, wypadku na budowie, itp.);
d) w wyniku interwencji osób trzecich, których interwencja ma bezpośredni wpływ na realizację przedmiotu zamówienia (np. inny wykonawca, z którym Zamawiający zawarł umowę na realizację robót lub usługi tym samym obiekcie spóźnia się z robotami, których wykonanie warunkuje terminowe wykonanie robót objętych niniejszą umową; osoba trzecia ma interes prawny i faktyczny w zakresie prowadzonej inwestycji).
e) konieczności zmiany technologii wykonania prac w przypadku czynników zewnętrznych niemożliwych do przewidzenia na etapie przygotowania dokumentacji projektowej, takich, jak: niewybuchy, sieci wodociągowe, kanalizacyjne i teletechnicznie nie naniesione na mapach, uwarunkowania geologiczne (jeśli nie przeprowadzono wcześniej stosownych badań), konflikty społeczne związane z prowadzeniem inwestycji (w tym reakcje stowarzyszeń i fundacji ekologicznych, roszczenia (w tym sądowe) o zwrot działki, itp.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.czernichow.com.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Czernichów, Tresna, ul. Żywiecka 2, 34-311 Czernichów

Data składania wniosków, ofert: 10/07/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Czernichów, Tresna, ul. Żywiecka 2, 34-311 Czernichów

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452332537 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452212444 (Roboty budowlane w zakresie kanałów)

Podobne przetargi

175420 / 2014-05-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Imielin - Imielin (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Remont nawierzchni tłuczniowych na drogach gminnych Miasta Imielin w 2014 roku

329992 / 2013-08-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie - Częstochowa (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa ul. Rejtana na odcinku od UKS do Al. Pokoju wraz z odwodnieniem i oświetleniem w Częstochowie

406050 / 2009-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Godów - Godów (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Odbudowa i modernizacja drogi rolniczej - odgałęzienie ul. G. Morcinka w Krostoszowicach

89301 / 2014-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pyskowice - Pyskowice (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Uzbrojenie strefy aktywizacji gospodarczej w Gminie Pyskowice poprzez budowÄ™ drogi dojazdowej wraz z infrastrukturÄ… towarzyszÄ…cÄ…

172598 / 2012-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Czernichów z/s w Tresnej - Czernichów (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
BUDOWA CHODNIKA W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 948 W CZERNICHOWIE - ETAP II W KM 28+986 DO KM 28+586

244089 / 2009-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Częstochowa (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa drogi dojazdowej i parkingu wraz z odwodnieniem przy Szkole Podstawowej Nr 52 w Dzielnicy Dźbów w Częstochowie.