Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

153879 / 2014-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy we WÅ‚odawie (WÅ‚odawa)

Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia osób bezrobotnych w zakresie Prawo jazdy kat. C do B z modułem kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej, blok programowy C1, C, C1E, CE

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolenia Prawo jazdy kat. C do B z modułem kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej blok programowy C1,C,C1E,CE w 2014 roku dla 16 osób bezrobotnych powyżej 21 roku życia, posiadających prawo jazdy kat. B oraz stosowne orzeczenie lekarskie i psychologiczne stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w szkoleniu.
Szkolenie winno być przeprowadzone w okresie od 01.09.2014r. do 31.10.2014r.
Wykonawca zgłosi uczestników szkolenia po pozytywnym ukończeniu przez nich kursu na prawo jazdy kat. C do egzaminu państwowego w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego i pokryje jego koszty oraz złoży wniosek do wojewody o przeprowadzenie testu kwalifikacyjnego dla osób, które ukończyły szkolenie kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej blok programowy C1,C,C1E,CE oraz pokryje koszty egzaminów.
Łączna liczba godzin szkolenia przypadająca na 1 uczestnika powinna wynosić nie mniej niż 190 godzin zegarowych (obejmujących 190 godzin zajęć dydaktycznych oraz przerwy). Celem intensyfikacji szkoleń oraz przeciwdziałania rozciągnięciu szkolenia w czasie, zajęcia powinny być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, co najmniej 5 godzin zegarowych dziennie, o ile przepisy szczegółowe dotyczące realizacji szkolenia w w/w zakresie nie stanowią inaczej.
Minimum programowe szkolenia obejmuje zagadnienia wskazane w Szczegółowym programie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami w zakresie Prawa jazdy kategorii C1,C,C1E,CE stanowiącym załącznik Nr 1 do Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców (Dz. U. z 2012r. poz. 1019) oraz zagadnienia wskazane w Zakresie tematycznym kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej blok programowyC1,C,C1E,CE stanowiącym Załącznik Nr 1 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz. U. z 2010r. Nr 53 poz. 314 z późn. zm.).

Wymagania dotyczące szkolenia:
W ramach realizacji szkolenia Wykonawca zapewnia:
1. Zajęcia szkoleniowe odbywające się codziennie od godziny 9.00 do godziny 17:00.
2. Dzienną liczbę godzin zajęć szkoleniowych (zegarowych) co najmniej 5, lecz tygodniowo nie mniej niż 25 godzin zegarowych.
3. Miejsce szkolenia:
a) dla zajęć teoretycznych sala szkoleniowa do prowadzenia zajęć dydaktycznych spełniająca następujące warunki:
- umożliwi pracę grupy liczącej 16 osób, niezależnie od sposobu ustawienia krzeseł i stolików;
- posiada odpowiednie nagłośnienie, oświetlenie naturalne lub sztuczne i odpowiednią wentylację (przewiew);
- posiada odpowiednie zaplecze sanitarne,w tym dostęp do toalet w bezpośrednim sąsiedztwie;
- oprócz krzeseł i stoików na wyposażeniu posiada rzutnik multimedialny i laptop, flipchart
z papierem i markerami. Obraz z rzutnika powinien być widoczny dla wszystkich uczestników szkolenia. Posiada niezbędny stół do umieszczenia elementów poczęstunku.
- spełnia wymagania przepisów bhp co do warunków pracy kursantów w trakcie realizacji szkolenia, zgodnie z § 3 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz. U. z 2010r. Nr 53 poz. 314 z późn. zm.).
b) dla zajęć praktycznych odpowiednią jakość bazy do realizacji zajęć praktycznych, dostosowaną do liczby uczestników szkolenia, tj. pojazdy dopuszczone do ruchu, przystosowane do nauki jazdy na prawo jazdy w poszczególnych kategoriach, spełniające wymagania określone w przepisach w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz. U. z 2010r. Nr 53 poz. 314 z późn. zm.), z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców Dz.U. poz.1019 oraz ustawą o kierujących pojazdami z dnia 5 stycznia 2011r. (Dz. U. z 2014r., poz.600).
4. Sprzęt, materiały i wyposażenie do zajęć praktycznych określonych w programie szkolenia, oraz odpowiedni sposób organizacji i prowadzenia zajęć praktycznych zapewniający między innymi każdemu uczestnikowi szkolenia jednakowy do nich dostęp. Wykonawca zapewni zajęcia praktyczne zgodnie z tematyką szkolenia oraz każdemu uczestnikowi szkolenia realizację wszystkich tematów określonych w programie szkolenia.
5. Materiały dydaktyczne, podręczniki i pomoce naukowe dla każdego uczestnika szkolenia po ukończeniu, którego staną się one własnością kursanta. Każda osoba powinna otrzymać na własność optymalną ilość materiałów niezbędnych do przeprowadzenia szkolenia (co najmniej jeden podręcznik dotyczący zakresu szkolenia przygotowujący uczestnika szkolenia do zdania egzaminów państwowych).
6. Materiały własne i opracowania wykładowcy obejmujące swoim zakresem tematykę szkolenia oraz jego cały cykl, w estetyczny sposób spięte lub zbindowane i wydane kursantom w momencie rozpoczęcia szkolenia.
7. Zakres szkolenia dostosowany do potrzeb rynku pracy, oraz umiejętności praktyczne zdobywane w trakcie szkolenia zgodne z wymogami stanowiska pracy, zawierający:
Szkolenie Prawo jazdy kat. C:
I. część teoretyczna szkolenia nie może być niższa niż 20 godzin;
II. część praktyczna szkolenia nie może być niższa niż 30 godzin;
Szkolenie kwalifikacja wstępna przyspieszona blok programowy C1,C,C1E,CE:
I. część podstawowa - teoretyczna trwającą minimum 97 godzin;
II. część specjalistyczna prowadzona w formie:
a) zajęć teoretycznych, trwających minimum 33 godziny,
b) zajęć praktycznych w ruchu drogowym, podczas których osoba szkolona powinna odbyć minimum 8 godzin jazdy indywidualnej,
oraz
c) zajęć praktycznych z jazdy w warunkach specjalnych, podczas których osoba szkolona powinna odbyć minimum 2 godziny jazdy indywidualnej (w przypadku prowadzenia zajęć praktycznych z jazdy w warunkach specjalnych przy wykorzystaniu urządzenia, o którym mowa w art. 39g ust. 11 pkt 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, 2 godziny jazdy w warunkach specjalnych bez wykorzystania tego urządzenia uznaje się za równoważne 1 godzinie jazdy przy wykorzystaniu tego urządzenia).
8. Celem szkolenia jest przygotowanie jego uczestników do uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu państwowego w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego oraz testu kwalifikacyjnego przeprowadzonego przez właściwą komisję egzaminacyjną, powołaną przez wojewodę.
9. Odpowiednią jakość programu szkolenia, w tym z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń oraz zgodnie Ustawą z dnia 5 stycznia 2011r. o kierujących pojazdami (tj. Dz. U. z 2014r. poz. 600) i Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców (Dz. U. z 2012r. poz. 1019), ustawą z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2013r. poz. 1414 z późn zm.) i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz. U. z 2010r. Nr 53 poz. 314 z późn. zm.).
10. Szkolenie ma się zakończyć przystąpieniem przez każdego uczestnika szkolenia do egzaminu państwowego i w jego ramach do wszystkich egzaminów wymaganych do uzyskania prawa jazdy kat. C. Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania i opłacenia poszczególnych egzaminów niezbędnych do prawa jazdy kat. C oraz złoży wniosek do wojewody o przeprowadzenie testu kwalifikacyjnego dla osób, które ukończyły szkolenie oraz pokryje koszty ww egzaminów. Ponadto Wykonawca zobowiązuje się do poinformowania Zamawiającego o terminach i miejscu ww. egzaminów oraz ich wynikach. Egzaminy powinny być przeprowadzone w ośrodku ruchu drogowego przez osoby posiadające kwalifikacje i uprawnienia do ich wykonywania oraz przed komisją powołaną przez wojewodę. W przypadku przeprowadzania egzaminów poza miastem Włodawa Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia i pokrycia kosztów przewozu uczestników szkolenia do ośrodka egzaminacyjnego i powrotu. Każdy uczestnik szkolenia musi przystąpić do egzaminów państwowych. Wykonawca uwzględni ww koszty w kalkulacji kosztów szkolenia.
11. Wyżej wymienione szkolenie powinno zakończyć się egzaminem państwowym w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego oraz testem kwalifikacyjnym przed komisją powołaną przez wojewodę oraz otrzymaniem przez uczestników szkolenia:
a) Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej, zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 3 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz.U. nr 53 poz. 314).

b) Zaświadczenia/certyfikatu o ukończeniu kursu wydanego na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz.186 z późn zm.) wraz z suplementami do nich zawierającymi okres trwania szkolenia, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych
oraz numer z rejestru zaświadczeń, do których suplement jest dodatkiem, wraz z podpisem osoby upoważnionej przez Wykonawcę przeprowadzającego szkolenie lub dokumentu zgodnie z § 71 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 22 maja 2014r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku zawierającego
a) Numer z rejestru;
b) Imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość;
c) Nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie;
d) Formę i nazwę szkolenia;
e) Okres trwania szkolenia;
f) Miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji;
g) Tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych;
h) Podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
Dokumenty te powinny być opatrzone w logo dane wykonawcy oraz logo Powiatowego Urzędu Pracy, logo Kapitał Ludzki, logo Unii Europejskiej i zapis o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej.
12. Ubezpieczenie uczestników szkolenia w zakresie NW, ale tylko osób wskazanych przez Zamawiającego.
13. Poczęstunek dla uczestników szkolenia w dniach zajęć szkoleniowych m.in. herbatę, kawę, wodę, ciastka.
14. Powierzenie prowadzenia szkolenia kadrze dydaktycznej posiadającej kwalifikacje zawodowe odpowiednie do prowadzonego szkolenia, tj. instruktorów wykładowców legitymujących się uprawnieniami do prowadzenia szkolenia na kursach prawo jazdy w poszczególnych kategoriach oraz kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.
15. Czynne uczestnictwo w procesie dydaktycznym wszystkich wykładowców wyszczególnionych w ofercie przetargowej, tj. praktyczne prowadzenie zajęć szkoleniowych co będzie miało swoje odzwierciedlenie w dzienniku szkolenia.
16. Rejestrację szkolenia przed jego rozpoczęciem w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej pod adresem http: www.inwestycjawkadry.pl
Rejestracja ta winna przebiegać w dwóch etapach:
a. rejestracja instytucji szkoleniowej(wykonawcy szkolenia);
b. rejestracja szkolenia.
Przedmiotem oceny i wyboru oferty wg kryteriów podanych w pkt. 7 niniejszej siwz w ramach złożonej oferty będzie kalkulacja kosztów usługi szkoleniowej i warunki jej wykonywania.
Rozliczenie udzielonego zamówienia będzie dotyczyło faktycznie poniesionych i udokumentowanych kosztów realizacji zamówienia.
Dodatkowe wymagania:
1. Informacje o przeprowadzanym szkoleniu winny wskazywać, że jest ono realizowane w ramach Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego poprzez umieszczenie: logo Kapitał Ludzki, logo Unia Europejska a także logo Powiatowego Urzędu Pracy we Włodawie (zgodnie z Wytycznymi w zakresie informacji i promocji, które zamieszczone są na stronie internetowej WUP Lublin www.wup.lublin.pl). Dotyczy to zarówno plakatów, które powinny znajdować się w pomieszczeniach, gdzie odbywać się będą zajęcia szkoleniowe, jak i materiałów dydaktycznych przeznaczonych dla uczestników szkolenia oraz wydanych im po odbytym szkoleniu dyplomów bądź certyfikatów.
2. Szkolenie powinno mieć charakter wykładów, ćwiczeń i praktyk z zakresu materiału objętego programem szkolenia,
3. Uczestnicy szkolenia powinni otrzymać pełen zestaw materiałów pomocniczych, niezbędnych do prawidłowego przebiegu szkolenia.
4. Koszty wyżej wymienionych materiałów winny być elementem kalkulacji, a ich cena nie powinna przekraczać ogólnie przyjętych w tym zakresie standardów.
Wykonawca będzie ponosił pełną odpowiedzialność wobec Zamawiającego i osób trzecich za ewentualne szkody powstałe w wyniku niewłaściwego wykonywania lub zaniechania wykonywania usługi.
W przypadku, gdy wystąpi okoliczność, że zbędnym lub niemożliwym stanie się przeprowadzenie szkolenia dla liczby osób wskazanej w siwz, zamawiający zastrzega sobie zmniejszenie liczby osób skierowanych na szkolenie. Zamawiający zastrzegając możliwość zmiany liczby uczestników szkolenia bierze pod uwagę jedynie przypadek wystąpienia nadzwyczajnych sytuacji w wyniku np. wypadku losowego osoby skierowanej na szkolenie, a więc zmniejszenie liczby uczestników szkolenia może zaistnieć sporadycznie z nieprzewidzianych powodów.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 153879

Data publikacji: 2014-07-15

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy we Włodawie

Ulica: ul. Niecała 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Włodawa

Kod pocztowy: 22-200

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 0-82 5725240, 5725094

Numer faxu: 0-82 5724043

Regon: 11025935900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia osób bezrobotnych w zakresie Prawo jazdy kat. C do B z modułem kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej, blok programowy C1, C, C1E, CE

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolenia Prawo jazdy kat. C do B z modułem kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej blok programowy C1,C,C1E,CE w 2014 roku dla 16 osób bezrobotnych powyżej 21 roku życia, posiadających prawo jazdy kat. B oraz stosowne orzeczenie lekarskie i psychologiczne stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w szkoleniu.
Szkolenie winno być przeprowadzone w okresie od 01.09.2014r. do 31.10.2014r.
Wykonawca zgłosi uczestników szkolenia po pozytywnym ukończeniu przez nich kursu na prawo jazdy kat. C do egzaminu państwowego w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego i pokryje jego koszty oraz złoży wniosek do wojewody o przeprowadzenie testu kwalifikacyjnego dla osób, które ukończyły szkolenie kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej blok programowy C1,C,C1E,CE oraz pokryje koszty egzaminów.
Łączna liczba godzin szkolenia przypadająca na 1 uczestnika powinna wynosić nie mniej niż 190 godzin zegarowych (obejmujących 190 godzin zajęć dydaktycznych oraz przerwy). Celem intensyfikacji szkoleń oraz przeciwdziałania rozciągnięciu szkolenia w czasie, zajęcia powinny być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, co najmniej 5 godzin zegarowych dziennie, o ile przepisy szczegółowe dotyczące realizacji szkolenia w w/w zakresie nie stanowią inaczej.
Minimum programowe szkolenia obejmuje zagadnienia wskazane w Szczegółowym programie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami w zakresie Prawa jazdy kategorii C1,C,C1E,CE stanowiącym załącznik Nr 1 do Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców (Dz. U. z 2012r. poz. 1019) oraz zagadnienia wskazane w Zakresie tematycznym kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej blok programowyC1,C,C1E,CE stanowiącym Załącznik Nr 1 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz. U. z 2010r. Nr 53 poz. 314 z późn. zm.).

Wymagania dotyczące szkolenia:
W ramach realizacji szkolenia Wykonawca zapewnia:
1. Zajęcia szkoleniowe odbywające się codziennie od godziny 9.00 do godziny 17:00.
2. Dzienną liczbę godzin zajęć szkoleniowych (zegarowych) co najmniej 5, lecz tygodniowo nie mniej niż 25 godzin zegarowych.
3. Miejsce szkolenia:
a) dla zajęć teoretycznych sala szkoleniowa do prowadzenia zajęć dydaktycznych spełniająca następujące warunki:
- umożliwi pracę grupy liczącej 16 osób, niezależnie od sposobu ustawienia krzeseł i stolików;
- posiada odpowiednie nagłośnienie, oświetlenie naturalne lub sztuczne i odpowiednią wentylację (przewiew);
- posiada odpowiednie zaplecze sanitarne,w tym dostęp do toalet w bezpośrednim sąsiedztwie;
- oprócz krzeseł i stoików na wyposażeniu posiada rzutnik multimedialny i laptop, flipchart
z papierem i markerami. Obraz z rzutnika powinien być widoczny dla wszystkich uczestników szkolenia. Posiada niezbędny stół do umieszczenia elementów poczęstunku.
- spełnia wymagania przepisów bhp co do warunków pracy kursantów w trakcie realizacji szkolenia, zgodnie z § 3 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz. U. z 2010r. Nr 53 poz. 314 z późn. zm.).
b) dla zajęć praktycznych odpowiednią jakość bazy do realizacji zajęć praktycznych, dostosowaną do liczby uczestników szkolenia, tj. pojazdy dopuszczone do ruchu, przystosowane do nauki jazdy na prawo jazdy w poszczególnych kategoriach, spełniające wymagania określone w przepisach w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz. U. z 2010r. Nr 53 poz. 314 z późn. zm.), z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców Dz.U. poz.1019 oraz ustawą o kierujących pojazdami z dnia 5 stycznia 2011r. (Dz. U. z 2014r., poz.600).
4. Sprzęt, materiały i wyposażenie do zajęć praktycznych określonych w programie szkolenia, oraz odpowiedni sposób organizacji i prowadzenia zajęć praktycznych zapewniający między innymi każdemu uczestnikowi szkolenia jednakowy do nich dostęp. Wykonawca zapewni zajęcia praktyczne zgodnie z tematyką szkolenia oraz każdemu uczestnikowi szkolenia realizację wszystkich tematów określonych w programie szkolenia.
5. Materiały dydaktyczne, podręczniki i pomoce naukowe dla każdego uczestnika szkolenia po ukończeniu, którego staną się one własnością kursanta. Każda osoba powinna otrzymać na własność optymalną ilość materiałów niezbędnych do przeprowadzenia szkolenia (co najmniej jeden podręcznik dotyczący zakresu szkolenia przygotowujący uczestnika szkolenia do zdania egzaminów państwowych).
6. Materiały własne i opracowania wykładowcy obejmujące swoim zakresem tematykę szkolenia oraz jego cały cykl, w estetyczny sposób spięte lub zbindowane i wydane kursantom w momencie rozpoczęcia szkolenia.
7. Zakres szkolenia dostosowany do potrzeb rynku pracy, oraz umiejętności praktyczne zdobywane w trakcie szkolenia zgodne z wymogami stanowiska pracy, zawierający:
Szkolenie Prawo jazdy kat. C:
I. część teoretyczna szkolenia nie może być niższa niż 20 godzin;
II. część praktyczna szkolenia nie może być niższa niż 30 godzin;
Szkolenie kwalifikacja wstępna przyspieszona blok programowy C1,C,C1E,CE:
I. część podstawowa - teoretyczna trwającą minimum 97 godzin;
II. część specjalistyczna prowadzona w formie:
a) zajęć teoretycznych, trwających minimum 33 godziny,
b) zajęć praktycznych w ruchu drogowym, podczas których osoba szkolona powinna odbyć minimum 8 godzin jazdy indywidualnej,
oraz
c) zajęć praktycznych z jazdy w warunkach specjalnych, podczas których osoba szkolona powinna odbyć minimum 2 godziny jazdy indywidualnej (w przypadku prowadzenia zajęć praktycznych z jazdy w warunkach specjalnych przy wykorzystaniu urządzenia, o którym mowa w art. 39g ust. 11 pkt 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, 2 godziny jazdy w warunkach specjalnych bez wykorzystania tego urządzenia uznaje się za równoważne 1 godzinie jazdy przy wykorzystaniu tego urządzenia).
8. Celem szkolenia jest przygotowanie jego uczestników do uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu państwowego w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego oraz testu kwalifikacyjnego przeprowadzonego przez właściwą komisję egzaminacyjną, powołaną przez wojewodę.
9. Odpowiednią jakość programu szkolenia, w tym z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń oraz zgodnie Ustawą z dnia 5 stycznia 2011r. o kierujących pojazdami (tj. Dz. U. z 2014r. poz. 600) i Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców (Dz. U. z 2012r. poz. 1019), ustawą z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2013r. poz. 1414 z późn zm.) i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz. U. z 2010r. Nr 53 poz. 314 z późn. zm.).
10. Szkolenie ma się zakończyć przystąpieniem przez każdego uczestnika szkolenia do egzaminu państwowego i w jego ramach do wszystkich egzaminów wymaganych do uzyskania prawa jazdy kat. C. Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania i opłacenia poszczególnych egzaminów niezbędnych do prawa jazdy kat. C oraz złoży wniosek do wojewody o przeprowadzenie testu kwalifikacyjnego dla osób, które ukończyły szkolenie oraz pokryje koszty ww egzaminów. Ponadto Wykonawca zobowiązuje się do poinformowania Zamawiającego o terminach i miejscu ww. egzaminów oraz ich wynikach. Egzaminy powinny być przeprowadzone w ośrodku ruchu drogowego przez osoby posiadające kwalifikacje i uprawnienia do ich wykonywania oraz przed komisją powołaną przez wojewodę. W przypadku przeprowadzania egzaminów poza miastem Włodawa Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia i pokrycia kosztów przewozu uczestników szkolenia do ośrodka egzaminacyjnego i powrotu. Każdy uczestnik szkolenia musi przystąpić do egzaminów państwowych. Wykonawca uwzględni ww koszty w kalkulacji kosztów szkolenia.
11. Wyżej wymienione szkolenie powinno zakończyć się egzaminem państwowym w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego oraz testem kwalifikacyjnym przed komisją powołaną przez wojewodę oraz otrzymaniem przez uczestników szkolenia:
a) Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej, zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 3 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz.U. nr 53 poz. 314).

b) Zaświadczenia/certyfikatu o ukończeniu kursu wydanego na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz.186 z późn zm.) wraz z suplementami do nich zawierającymi okres trwania szkolenia, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych
oraz numer z rejestru zaświadczeń, do których suplement jest dodatkiem, wraz z podpisem osoby upoważnionej przez Wykonawcę przeprowadzającego szkolenie lub dokumentu zgodnie z § 71 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 22 maja 2014r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku zawierającego
a) Numer z rejestru;
b) Imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość;
c) Nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie;
d) Formę i nazwę szkolenia;
e) Okres trwania szkolenia;
f) Miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji;
g) Tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych;
h) Podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
Dokumenty te powinny być opatrzone w logo dane wykonawcy oraz logo Powiatowego Urzędu Pracy, logo Kapitał Ludzki, logo Unii Europejskiej i zapis o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej.
12. Ubezpieczenie uczestników szkolenia w zakresie NW, ale tylko osób wskazanych przez Zamawiającego.
13. Poczęstunek dla uczestników szkolenia w dniach zajęć szkoleniowych m.in. herbatę, kawę, wodę, ciastka.
14. Powierzenie prowadzenia szkolenia kadrze dydaktycznej posiadającej kwalifikacje zawodowe odpowiednie do prowadzonego szkolenia, tj. instruktorów wykładowców legitymujących się uprawnieniami do prowadzenia szkolenia na kursach prawo jazdy w poszczególnych kategoriach oraz kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.
15. Czynne uczestnictwo w procesie dydaktycznym wszystkich wykładowców wyszczególnionych w ofercie przetargowej, tj. praktyczne prowadzenie zajęć szkoleniowych co będzie miało swoje odzwierciedlenie w dzienniku szkolenia.
16. Rejestrację szkolenia przed jego rozpoczęciem w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej pod adresem http: www.inwestycjawkadry.pl
Rejestracja ta winna przebiegać w dwóch etapach:
a. rejestracja instytucji szkoleniowej(wykonawcy szkolenia);
b. rejestracja szkolenia.
Przedmiotem oceny i wyboru oferty wg kryteriów podanych w pkt. 7 niniejszej siwz w ramach złożonej oferty będzie kalkulacja kosztów usługi szkoleniowej i warunki jej wykonywania.
Rozliczenie udzielonego zamówienia będzie dotyczyło faktycznie poniesionych i udokumentowanych kosztów realizacji zamówienia.
Dodatkowe wymagania:
1. Informacje o przeprowadzanym szkoleniu winny wskazywać, że jest ono realizowane w ramach Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego poprzez umieszczenie: logo Kapitał Ludzki, logo Unia Europejska a także logo Powiatowego Urzędu Pracy we Włodawie (zgodnie z Wytycznymi w zakresie informacji i promocji, które zamieszczone są na stronie internetowej WUP Lublin www.wup.lublin.pl). Dotyczy to zarówno plakatów, które powinny znajdować się w pomieszczeniach, gdzie odbywać się będą zajęcia szkoleniowe, jak i materiałów dydaktycznych przeznaczonych dla uczestników szkolenia oraz wydanych im po odbytym szkoleniu dyplomów bądź certyfikatów.
2. Szkolenie powinno mieć charakter wykładów, ćwiczeń i praktyk z zakresu materiału objętego programem szkolenia,
3. Uczestnicy szkolenia powinni otrzymać pełen zestaw materiałów pomocniczych, niezbędnych do prawidłowego przebiegu szkolenia.
4. Koszty wyżej wymienionych materiałów winny być elementem kalkulacji, a ich cena nie powinna przekraczać ogólnie przyjętych w tym zakresie standardów.
Wykonawca będzie ponosił pełną odpowiedzialność wobec Zamawiającego i osób trzecich za ewentualne szkody powstałe w wyniku niewłaściwego wykonywania lub zaniechania wykonywania usługi.
W przypadku, gdy wystąpi okoliczność, że zbędnym lub niemożliwym stanie się przeprowadzenie szkolenia dla liczby osób wskazanej w siwz, zamawiający zastrzega sobie zmniejszenie liczby osób skierowanych na szkolenie. Zamawiający zastrzegając możliwość zmiany liczby uczestników szkolenia bierze pod uwagę jedynie przypadek wystąpienia nadzwyczajnych sytuacji w wyniku np. wypadku losowego osoby skierowanej na szkolenie, a więc zmniejszenie liczby uczestników szkolenia może zaistnieć sporadycznie z nieprzewidzianych powodów.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2014

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna w/w warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, iż posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz. U. nr 236, poz. 2365) i zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z roku 2013 poz. 674 z późn. zm./. Niezbędnym jest także udokumentowanie przez wykonawcę wpisu do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia prowadzonego przez wojewodę właściwego ze względu na miejsce wykonywania działalności objętej wpisem. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez wykonawców, na zasadzie SPEŁNIA/ NIE SPEŁNIA warunki.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna w/w warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, iż posiada doświadczenie w wykonywaniu tego rodzaju zamówień i prowadzi nadal aktualnie ten rodzaj działalności => przedłoży referencje tj. że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie wykonał co najmniej 3 szkolenia w zakresie przedmiotu zamówienia.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów referenci złożonych przez wykonawców, na zasadzie SPEŁNIA/ NIE SPEŁNIA warunki.

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna w/w warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, iż w celu realizacji zamówienia dysponuje: a) salą wykładową spełniającą odpowiednie warunki pracy zgodnie
z przepisami BHP w trakcie trwania szkolenia; b) koniecznym sprzętem i wyposażeniem sali szkoleniowej z podaniem spełniania wymaganych warunków wskazanych w siwz; c) niezbędnymi materiałami dydaktycznymi i technicznymi; d) miejscami odbywania zajęć praktycznych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 01.04.2010r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy Dz.U.Nr 53, poz.314 z późn. zm., z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców Dz.U. poz.1019 oraz ustawą o kierujących pojazdami z dnia 5 stycznia 2011r. Dz.U. z 2014r. poz. 600.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez wykonawców, na zasadzie SPEŁNIA/ NIE SPEŁNIA warunki.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna w/w warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, iż dysponuje w celu realizacji zamówienia kadrą dydaktyczną z uprawnieniami i doświadczeniem tj. min. 2 osoby posiadające uprawnienia instruktora nauki jazdy w poszczególnych kategoriach prawa jazdy, 1 osoba uprawniona do prowadzenia zajęć teoretycznych na prawo jazdy oraz do kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez wykonawcę, na zasadzie SPEŁNIA/ NIE SPEŁNIA warunki.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna w/w warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez wykonawcę, na zasadzie SPEŁNIA/ NIE SPEŁNIA warunki.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
- Referencje z uprzednio wykonywanych zamówień.
- Informacja o dysponowaniu lokalem i jego wyposażeniu do przeprowadzania zajęć szkoleniowych

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 40.00

Nazwa kryterium 2: Program szkolenia.

Znaczenie kryterium 2: 25.00

Nazwa kryterium 3:
Doświadczenie w przeprowadzaniu szkoleń o podobnym charakterze i złożoności wraz z referencjami od poprzednich zamawiających

Znaczenie kryterium 3: 15.00

Nazwa kryterium 4:
Dostosowanie wyposażenia dydaktycznego i pomieszczeń do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków jego realizacji.

Znaczenie kryterium 4: 10.00

Nazwa kryterium 5: Posiadanie certyfikatu jakości usług

Znaczenie kryterium 5: 10.00

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.pup.wlodawa.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy we Włodawie ul. Niecała 2 22-200 Włodawa

Data składania wniosków, ofert: 05/08/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy we Włodawie ul. Niecała 2 I piętro pokój nr 10 - sekretariat,

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki poprzez projekt: Aktywizacja zawodowa drogą do zatrudnienia.
Priorytet VI: Rynek pracy otwarty dla wszystkich Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie
Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

200202 / 2014-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Krasnystaw (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie: /Pakiet - piły do ścinki drzew, przecinarki do nawierzchni dróg, zagęszczarki i ubijaki wibracyjne, narzędzia udarowe ręczne/

77556 / 2013-02-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Puławach - Puławy (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zmówienie publiczne prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na realizację usług szkoleniowych dla osób będących uczestnikami projektu Twój sukces - nasza satysfakcja

171826 / 2014-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Łęczna (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na realizację usług szkoleniowych dla osób bezrobotnych w ramach projektu Nowe perspektywy

305278 / 2014-09-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Opole Lubelskie (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia grupowe dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opolu Lubelskim w ramach projektu systemowego Człowiek najlepsza inwestycja- Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.3. PO KL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

209713 / 2014-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Janowie Lubelskim - Janów Lubelski (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usługa w zakresie organizacji szkolenia grupowego dla 12 osób bezrobotnych Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym

129904 / 2010-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy we WÅ‚odawie - WÅ‚odawa (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia osób bezrobotnych w zakresie: Obsługa kasy fiskalnej i podstawowych komputerowych programów użytkowych.

437072 / 2011-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Chełm - Chełm (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
szkolenie dla uczestników projektu systemowego: Syzyf - aktywizacja społeczno - zawodowa bezrobotnych z terenu Gminy Chełm współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Chełm

68883 / 2015-05-13 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny w Zamościu - Zamość (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie przyuczenia zawodowego o specjalności Brukarz dla osób pozbawionych wolności w Zakładzie Karnym w Zamościu.

107374 / 2013-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Puławach - Puławy (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zamówienie publiczne prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na realizację usług szkoleniowych dla osób będących uczestnikami projektu Twój sukces - nasza satysfakcja