Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

290214 / 2009-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa / Miasto Ruda ÅšlÄ…ska (Ruda ÅšlÄ…ska)

Bieżące zabezpieczenie ruchu - elementy BRD

Opis zamówienia

Bieżące zabezpieczenie ruchu - elementy BRD . Zadanie/część nr 1 :
I.MONTAŻ OCHRONNYCH PARAWANÓW ULICZNYCH
1.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje cały obszar sieci dróg publicznych na terenie miasta Ruda Śląska. Parawany ochronne stosuje się jako środek zabezpieczający przed negatywnym oddziaływaniem ruchu samochodowego na pieszych i obiekty znajdujące się w bliskiej odległości od jezdni.
W skład 1 kompletu parawanu wchodzi przęsło wraz ze słupkami i elementami mocującymi, a w przypadku parawanu blaszanego wg zał. 6.1.3. do SIWZ 2m blachy trapezowej wraz ze słupkami i elementami mocującymi.
2.Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
2.1.Dostawę i montaż parawanów ochronnych przedstawionych w załącznikach nr 6.1.1, 6.1.2., 6.1.3 do SIWZ.
Lokalizacja powyższych elementów bezpieczeństwa nie powinna naruszać skrajni drogowej tzn. urządzenia winny być usytuowane minimum 0,5m od krawędzi jezdni. Wszelkie odstępstwa mogą być wykonane tylko za zgodą przedstawiciela Zamawiającego. W przypadku naruszenia skrajni należy przedmiotowy element odpowiednio oznakować znakami U-6c,d (tablice do oznaczania ograniczonej skrajni). Parawan nie powinien utrudniać ruchu pieszych (minimalna szerokość chodnika 1,5m). Parawany (wg zał. 6.1.1 i 6.1.2.) powinny być wykonane z ram stalowych ocynkowanych wypełnionych poliwęglanem (zał. 6.1.1.) bądź blachą trapezową (zał. 6.1.2.). Rama zewnętrzna wykonana z kątownika 60x60x6mm o wymiarach 200x109cm wzmocniona poprzeczką pionową z płaskownika 60x6mm-ocynkowana ogniowo. Poliwęglan kanalikowy o grubości 10mm bądź blacha trapezowa T18 o grubości 0,55mm powinna być dopasowana do wewnętrznych wymiarów ramy zewnętrznej. W przypadku parawanu z poliwęglanem występuje jeszcze rama wewnętrzna dopasowana do ramy zewnętrznej wykonana z kątownika 30x30x3mm z poprzeczką pionową z płaskownika 30x3mm-ocynkowana ogniowo. Parawan z blachy trapezowej T18 (zał. 6.1.3) przy łączeniu dwóch arkuszy blachy powinien mieć zakład na 10cm i być połączony za pomocą nitów o średnicy 5mm. Słupki, do których są mocowane ramy powinny być z profili zimnogiętych o przekroju 100x100x5mm (zał. 6.1.1. i 6.1.2.) i o przekroju 80x80x4mm (zał. 6.1.3.) zamknięte z góry blachą o grubości 2mm-ocynkowane ogniowo. Mocowanie słupków w wykopie o wymiarach 30x30x50cm przez ich zabetonowanie (beton B15). Przed montażem parawanu należy wykonać następujące prace: usunąć zbędne elementy oraz przywrócić teren w obrębie lokalizacji parawanu do stanu pierwotnego.
2.2.Regenerację 1 kompletu blaszanego parawanu ochronnego w celu doprowadzenia elementu do stanu pierwotnego, łącznie z demontażem i ponownym montażem
2.3.Regenerację 1 kompletu parawanu ochronnego z płyt poliwęglanowych wraz z ewentualną wymianą płyty w celu doprowadzenia elementu do stanu pierwotnego, łącznie z demontażem i ponownym montażem.
2.4.Demontaż parawanu. Po demontażu parawanu należy przywrócić teren do stanu pierwotnego.
2.5.Dostawę i montaż folii odblaskowych po odpowiednim przygotowaniu powierzchni.
3.Wykonanie demontażu zdewastowanych parawanów ochronnych jest całodobowe. Wykonawca zobowiązany jest do pełnej dyspozycyjności i pełnienia ciągłego, całodobowego dyżuru w okresie obowiązywania umowy (również w dni wolne od pracy). W razie zagrożenia ruchu drogowego i pieszego Wykonawca ma obowiązek przystąpić do prac związanych z usunięciem zdewastowanego parawanu niezwłocznie tj. nie później niż w ciągu 1 godziny od powiadomienia przez przedstawiciela Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta lub dyżurnego Straży Miejskiej, pod rygorem odpowiedzialności zarówno wobec Zamawiającego jak i osób trzecich za ewentualne szkody poniesione przez uczestników ruchu drogowego.
4.Przechowywanie elementów barier w magazynie Wykonawcy.
4.1.Wykonawca powinien zapewnić powierzchnię magazynową na przechowywanie towaru w należyty sposób oraz jego pieczy i ochrony przed utratą lub uszkodzeniem.
4.2.Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania w stanie niepogorszonym zdewastowanych elementów parawanów. Wykonawca każdy zdemontowany element winien odpowiednio oznaczyć datą i miejscem demontażu.
4.3.Ocena stanu technicznego zdewastowanych elementów parawanów będzie przeprowadzana przez Zamawiającego raz na kwartał. Elementy nadające się do ponownego wykorzystania Wykonawca zobowiązany jest przechowywać do czasu ich ponownego montażu. Elementy nie nadające się do wykorzystania Wykonawca zobowiązany jest zutylizować zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.
5.Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji zdjęciowej zleconych robót, przekazywanej Zamawiającemu łącznie z protokółem odbioru robót.
NAPRAWA PANELI EKRANÓW DŹWIĘKOCHŁONNYCH.
1.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje cały obszar sieci dróg publicznych na terenie miasta Ruda Śląska. Obecnie ekrany akustyczne zastosowane są wzdłuż Drogowej Trasy Średnicowej.
2.Regeneracja 1 m2 panelu ekranu dźwiękochłonnego typu Zielona Ściana. Naprawa polega na odtworzeniu części panelu bez demontażu pełnej konstrukcji. Panel pokryty jest siatką polietylenową w ramie z ocynkowanej stali. Wnętrze ekranu jest wypełnione specjalną warstwą absorcyjnej wełny kamiennej.
3.Uzupełnienie 1 m2 panelu ekranu ze szkła akrylowego typu Paraglas. Naprawa polega na wymianie panelu ze szkła akrylowego o grubości 20mm z wtopionymi nićmi poliamidowymi. Zadaniem nici jest niedopuszczenie do powstania odłamków szkła w razie kolizji.
4.Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji zdjęciowej zleconych robót,
przekazywanej Zamawiającemu łącznie z protokółem odbioru robót.
5.Okres udzielonej gwarancji na wszystkie wykonane prace wynosi minimum 24 miesiące.
III.MONTAŻ PORĘCZY I BALUSTRAD
1.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje cały obszar sieci dróg publicznych na terenie miasta Ruda Śląska.
W skład 1 kompletu poręczy lub balustrady wchodzi 3 m konstrukcji wraz ze słupkami, elementami mocującymi i odpowiednim zakończeniem.
2.Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
2.1.Dostawę i montaż stalowych, ocynkowanych poręczy i balustrad przedstawionych w załącznikach nr 6.1.4, 6.1.5. Lokalizacja powyższych elementów bezpieczeństwa nie powinna zagrażać bezpieczeństwu użytkowników drogi. Wszelkie odstępstwa mogą być wykonane tylko za zgodą przedstawiciela Zamawiającego. Mocowanie słupków w wykopie o wymiarach 30x30x60cm przez ich zabetonowanie (beton B15) bądź przykręcenie do podłoża przy zastosowaniu dodatkowych elementów. Przed montażem elementów należy wykonać następujące prace: usunąć zbędne elementy oraz wyrównać teren w obrębie lokalizacji elementów.
2.2.Regenerację 1 kompletu elementu przez ponowne ocynkowanie i pomalowanie, łącznie z demontażem i ponownym montażem.
2.3.Demontaż elementów wraz z przywróceniem terenu do stanu pierwotnego.
3.Wykonanie demontażu zdewastowanych elementów jest całodobowe. Wykonawca zobowiązany jest do pełnej dyspozycyjności i pełnienia ciągłego, całodobowego dyżuru w okresie obowiązywania umowy (również w dni wolne od pracy). W razie zagrożenia ruchu drogowego i pieszego Wykonawca ma obowiązek przystąpić do prac związanych z usunięciem zdewastowanych elementów niezwłocznie tj. nie później niż w ciągu 1 godziny od powiadomienia przez przedstawiciela Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta lub dyżurnego Straży Miejskiej, pod rygorem odpowiedzialności zarówno wobec Zamawiającego jak i osób trzecich za ewentualne szkody poniesione przez uczestników ruchu drogowego.
4.Przechowywanie elementów w magazynie Wykonawcy.
4.1.Wykonawca powinien zapewnić powierzchnię magazynową na przechowywanie towaru w należyty sposób oraz jego pieczy i ochrony przed utratą lub uszkodzeniem.
4.2.Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania w stanie niepogorszonym zdewastowanych elementów. Wykonawca każdy zdemontowany element winien odpowiednio oznaczyć datą
i miejscem demontażu.
4.3.Ocena stanu technicznego zdewastowanych elementów będzie przeprowadzana przez Zamawiającego raz na kwartał. Elementy nadające się do ponownego wykorzystania Wykonawca zobowiązany jest przechowywać do czasu ich ponownego montażu. Elementy nie nadające się do wykorzystania Wykonawca zobowiązany jest zutylizować zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.
5.Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji zdjęciowej zleconych robót,
przekazywanej Zamawiającemu łącznie z protokółem odbioru robót.
MONTAŻ STALOWYCH OCYNKOWANYCH BARIEREK ZABEZPIECZAJĄCYCH RUCH PIESZYCH ORAZ SŁUPKÓW SEPARACYJNYCH
1.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje cały obszar sieci dróg publicznych na terenie miasta Ruda Śląska. Wygrodzenia w formie barierek dla pieszych stosuje się jako środek ograniczający możliwość przekraczania jezdni przez pieszych w miejscach, gdzie zagraża to bezpieczeństwu ruchu. Słupki separacyjne stosuje się w celu uniemożliwienia przejazdu pojazdów przez miejsca do tego nie przeznaczone.
W skład 1 kompletu barierki wchodzi przęsło wraz ze słupkami i elementami mocującymi.
2.Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
2.1.Dostawę i montaż stalowych, ocynkowanych barierek chodnikowych przedstawionych w załącznikach nr 6.1.6, 6.1.7., 6.1.8. Lokalizacja powyższych elementów bezpieczeństwa nie powinna naruszać skrajni drogowej tzn. barierki winny być usytuowane minimum 0,5m od krawędzi jezdni. Wszelkie odstępstwa mogą być wykonane tylko za zgodą przedstawiciela Zamawiającego. Mocowanie słupków w wykopie o wymiarach 30x30x50cm przez ich zabetonowanie (beton B15). Przed montażem barierek należy wykonać następujące prace: usunąć zbędne elementy oraz wyrównać teren w obrębie lokalizacji barierek.
2.2.Dostawę i montaż ocynkowanych słupków separacyjnych, których wzór został przedstawiony w załączniku 6.1.9. Mocowanie słupków w wykopie o wymiarach 30x30x50cm przez ich zabetonowanie (beton B15).
2.3.Regenerację 1 kompletu barierki przez ponowne ocynkowanie i pomalowanie, łącznie z demontażem i ponownym montażem.
2.4.Regenerację 1 słupka separacyjnego przez ponowne ocynkowanie i pomalowanie, łącznie z demontażem i ponownym montażem.
2.5.Montaż barierek chodnikowych zgodnie z warunkami ujętymi w pkt. 2.1.
2.6.Demontaż barierek chodnikowych oraz słupków separacyjnych wraz z przywróceniem terenu do stanu pierwotnego.
2.7.Dostawę i montaż folii odblaskowych po odpowiednim przygotowaniu powierzchni.
3.Wykonanie demontażu zdewastowanych barierek i słupków jest całodobowe. Wykonawca zobowiązany jest do pełnej dyspozycyjności i pełnienia ciągłego, całodobowego dyżuru w okresie obowiązywania umowy (również w dni wolne od pracy). W razie zagrożenia ruchu drogowego i pieszego Wykonawca ma obowiązek przystąpić do prac związanych z usunięciem zdewastowanych elementów niezwłocznie tj. nie później niż w ciągu 1 godziny od powiadomienia przez przedstawiciela Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta lub dyżurnego Straży Miejskiej, pod rygorem odpowiedzialności zarówno wobec Zamawiającego jak i osób trzecich za ewentualne szkody poniesione przez uczestników ruchu drogowego.
4.Przechowywanie elementów w magazynie Wykonawcy.
4.1.Wykonawca powinien zapewnić powierzchnię magazynową na przechowywanie towaru w należyty sposób oraz jego pieczy i ochrony przed utratą lub uszkodzeniem.
4.2.Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania w stanie niepogorszonym zdewastowanych elementów. Wykonawca każdy zdemontowany element winien odpowiednio oznaczyć datą i miejscem demontażu.
4.3.Ocena stanu technicznego zdewastowanych elementów będzie przeprowadzana przez Zamawiającego raz na kwartał. Elementy nadające się do ponownego wykorzystania Wykonawca zobowiązany jest przechowywać do czasu ich ponownego montażu. Elementy nie nadające się do wykorzystania Wykonawca zobowiązany jest zutylizować zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.

Zadanie/część nr 2
MONTAŻ STALOWYCH OCYNKOWANYCH BARIER OCHRONNYCH TYPU SP-04/4
1.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje cały obszar sieci dróg publicznych na terenie miasta Ruda Śląska. Stosowanie drogowych barier ochronnych dopuszczalne jest tylko wtedy i w takich miejscach, w których przewidywane skutki wypadków będą poważniejsze niż skutki najechania pojazdu na barierę. Bariery ochronne stosuje się jako środek zapobiegawczy przed zbaczaniem pojazdu z kierunku jazdy.
W skład 1 kompletu bariery wchodzi prowadnica wraz ze słupkami i elementami mocującymi.
2.Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
2.1.Dostawę barier od producenta na miejsce montażu i montaż barier ochronnych przedstawionych w załączniku nr 6.2.1 i 6.2.2. Lokalizacja powyższych elementów bezpieczeństwa nie powinna naruszać skrajni drogowej tzn. urządzenia winny być usytuowane minimum 0,5 m od krawędzi jezdni. Wszelkie odstępstwa mogą być wykonane tylko za zgodą przedstawiciela Zamawiającego. W przypadku naruszenia skrajni należy przedmiotowy element odpowiednio oznakować znakami U-6c,d (tablice do oznaczania ograniczonej skrajni) bądź folią odblaskową, w zależności od zaleceń przedstawiciela Zamawiającego. Wysokość barier mierzona od powierzchni, na jakiej znajduje się podczas kolizji koło pojazdu samochodowego do górnej krawędzi prowadnicy powinna wynosić 0,75 m. Połączenie prowadnic na zakład powinno być zgodne z kierunkiem jazdy. Bariery winny być wykonane ze stali ocynkowanej. Ze względu na istniejące uzbrojenie terenu słupki powinny być mocowane w wykopie wykonanym ręcznie, przez ich zabetonowanie (beton B15) w dwóch warstwach (jedna u podstawy słupka na wysokość 20 cm i druga na wysokość 30 cm od powierzchni). Pomiędzy warstwami betonu grunt należy zagęścić. Przed montażem barier należy wykonać następujące prace: usunąć zbędne elementy oraz przywrócić teren w obrębie lokalizacji barier do stanu pierwotnego.
2.2.Montaż barier z elementów wcześniej zdemontowanych. Pozostały zakres rzeczowy jak w pkt 2.1.
2.3.Dostawę i montaż elementów odblaskowych. Odblask powinien być dwustronny tzn. z jednej koloru czerwonego, a z drugiej koloru białego w kształcie koła o średnicy minimum 75 mm. Tarcze odblaskowe powinny być trwale połączone z płaskownikiem o grubości min. 2 mm, który mocowany jest do prowadnicy bariery typu B.
2.4.Regenerację barier ochronnych w celu doprowadzenia elementu do stanu pierwotnego (wraz z ocynkowaniem) łącznie z demontażem i ponownym montażem. Przy regeneracji barier należy również przywrócić teren w obrębie regenerowanych barier do stanu pierwotnego.
2.5.Demontaż bariery. Po demontażu barier należy przywrócić teren do stanu pierwotnego.
3.Wykonanie demontażu zdewastowanych barier ochronnych jest całodobowe. Wykonawca zobowiązany jest do pełnej dyspozycyjności i pełnienia ciągłego, całodobowego dyżuru w okresie obowiązywania umowy (również w dni wolne od pracy). W razie zagrożenia ruchu drogowego i pieszego Wykonawca ma obowiązek przystąpić do prac związanych z usunięciem zdewastowanej bariery niezwłocznie tj. nie później niż w ciągu 1 godziny od powiadomienia przez przedstawiciela Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta lub dyżurnego Straży Miejskiej, pod rygorem odpowiedzialności zarówno wobec Zamawiającego jak i osób trzecich za ewentualne szkody poniesione przez uczestników ruchu drogowego.
4.Przechowywanie elementów barier w magazynie Wykonawcy.
4.1.Wykonawca powinien zapewnić powierzchnię magazynową na przechowywanie towaru w należyty sposób oraz jego pieczy i ochrony przed utratą lub uszkodzeniem.
4.2.Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania w stanie niepogorszonym zdewastowanych elementów barier. Wykonawca każdy zdemontowany element winien odpowiednio oznaczyć datą i miejscem demontażu.
4.3.Ocena stanu technicznego zdewastowanych elementów barier będzie przeprowadzana przez Zamawiającego raz na kwartał. Elementy nadające się do ponownego wykorzystania Wykonawca zobowiązany jest przechowywać do czasu ich ponownego montażu. Elementy nie nadające się do wykorzystania Wykonawca zobowiązany jest zutylizować zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.
5.Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji zdjęciowej zleconych robót, przekazywanej Zamawiającemu łącznie z protokółem odbioru robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SIWZ

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 290214

Data publikacji: 2009-08-24

Nazwa: Miasto Ruda Śląska

Ulica: Plac Jana Pawła II 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Ruda Śląska

Kod pocztowy: 41-709

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 2486281 do 9; 2449094

Numer faxu: 032 248 7348

Regon: 00051584000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Bieżące zabezpieczenie ruchu - elementy BRD

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Bieżące zabezpieczenie ruchu - elementy BRD . Zadanie/część nr 1 :
I.MONTAŻ OCHRONNYCH PARAWANÓW ULICZNYCH
1.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje cały obszar sieci dróg publicznych na terenie miasta Ruda Śląska. Parawany ochronne stosuje się jako środek zabezpieczający przed negatywnym oddziaływaniem ruchu samochodowego na pieszych i obiekty znajdujące się w bliskiej odległości od jezdni.
W skład 1 kompletu parawanu wchodzi przęsło wraz ze słupkami i elementami mocującymi, a w przypadku parawanu blaszanego wg zał. 6.1.3. do SIWZ 2m blachy trapezowej wraz ze słupkami i elementami mocującymi.
2.Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
2.1.Dostawę i montaż parawanów ochronnych przedstawionych w załącznikach nr 6.1.1, 6.1.2., 6.1.3 do SIWZ.
Lokalizacja powyższych elementów bezpieczeństwa nie powinna naruszać skrajni drogowej tzn. urządzenia winny być usytuowane minimum 0,5m od krawędzi jezdni. Wszelkie odstępstwa mogą być wykonane tylko za zgodą przedstawiciela Zamawiającego. W przypadku naruszenia skrajni należy przedmiotowy element odpowiednio oznakować znakami U-6c,d (tablice do oznaczania ograniczonej skrajni). Parawan nie powinien utrudniać ruchu pieszych (minimalna szerokość chodnika 1,5m). Parawany (wg zał. 6.1.1 i 6.1.2.) powinny być wykonane z ram stalowych ocynkowanych wypełnionych poliwęglanem (zał. 6.1.1.) bądź blachą trapezową (zał. 6.1.2.). Rama zewnętrzna wykonana z kątownika 60x60x6mm o wymiarach 200x109cm wzmocniona poprzeczką pionową z płaskownika 60x6mm-ocynkowana ogniowo. Poliwęglan kanalikowy o grubości 10mm bądź blacha trapezowa T18 o grubości 0,55mm powinna być dopasowana do wewnętrznych wymiarów ramy zewnętrznej. W przypadku parawanu z poliwęglanem występuje jeszcze rama wewnętrzna dopasowana do ramy zewnętrznej wykonana z kątownika 30x30x3mm z poprzeczką pionową z płaskownika 30x3mm-ocynkowana ogniowo. Parawan z blachy trapezowej T18 (zał. 6.1.3) przy łączeniu dwóch arkuszy blachy powinien mieć zakład na 10cm i być połączony za pomocą nitów o średnicy 5mm. Słupki, do których są mocowane ramy powinny być z profili zimnogiętych o przekroju 100x100x5mm (zał. 6.1.1. i 6.1.2.) i o przekroju 80x80x4mm (zał. 6.1.3.) zamknięte z góry blachą o grubości 2mm-ocynkowane ogniowo. Mocowanie słupków w wykopie o wymiarach 30x30x50cm przez ich zabetonowanie (beton B15). Przed montażem parawanu należy wykonać następujące prace: usunąć zbędne elementy oraz przywrócić teren w obrębie lokalizacji parawanu do stanu pierwotnego.
2.2.Regenerację 1 kompletu blaszanego parawanu ochronnego w celu doprowadzenia elementu do stanu pierwotnego, łącznie z demontażem i ponownym montażem
2.3.Regenerację 1 kompletu parawanu ochronnego z płyt poliwęglanowych wraz z ewentualną wymianą płyty w celu doprowadzenia elementu do stanu pierwotnego, łącznie z demontażem i ponownym montażem.
2.4.Demontaż parawanu. Po demontażu parawanu należy przywrócić teren do stanu pierwotnego.
2.5.Dostawę i montaż folii odblaskowych po odpowiednim przygotowaniu powierzchni.
3.Wykonanie demontażu zdewastowanych parawanów ochronnych jest całodobowe. Wykonawca zobowiązany jest do pełnej dyspozycyjności i pełnienia ciągłego, całodobowego dyżuru w okresie obowiązywania umowy (również w dni wolne od pracy). W razie zagrożenia ruchu drogowego i pieszego Wykonawca ma obowiązek przystąpić do prac związanych z usunięciem zdewastowanego parawanu niezwłocznie tj. nie później niż w ciągu 1 godziny od powiadomienia przez przedstawiciela Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta lub dyżurnego Straży Miejskiej, pod rygorem odpowiedzialności zarówno wobec Zamawiającego jak i osób trzecich za ewentualne szkody poniesione przez uczestników ruchu drogowego.
4.Przechowywanie elementów barier w magazynie Wykonawcy.
4.1.Wykonawca powinien zapewnić powierzchnię magazynową na przechowywanie towaru w należyty sposób oraz jego pieczy i ochrony przed utratą lub uszkodzeniem.
4.2.Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania w stanie niepogorszonym zdewastowanych elementów parawanów. Wykonawca każdy zdemontowany element winien odpowiednio oznaczyć datą i miejscem demontażu.
4.3.Ocena stanu technicznego zdewastowanych elementów parawanów będzie przeprowadzana przez Zamawiającego raz na kwartał. Elementy nadające się do ponownego wykorzystania Wykonawca zobowiązany jest przechowywać do czasu ich ponownego montażu. Elementy nie nadające się do wykorzystania Wykonawca zobowiązany jest zutylizować zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.
5.Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji zdjęciowej zleconych robót, przekazywanej Zamawiającemu łącznie z protokółem odbioru robót.
NAPRAWA PANELI EKRANÓW DŹWIĘKOCHŁONNYCH.
1.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje cały obszar sieci dróg publicznych na terenie miasta Ruda Śląska. Obecnie ekrany akustyczne zastosowane są wzdłuż Drogowej Trasy Średnicowej.
2.Regeneracja 1 m2 panelu ekranu dźwiękochłonnego typu Zielona Ściana. Naprawa polega na odtworzeniu części panelu bez demontażu pełnej konstrukcji. Panel pokryty jest siatką polietylenową w ramie z ocynkowanej stali. Wnętrze ekranu jest wypełnione specjalną warstwą absorcyjnej wełny kamiennej.
3.Uzupełnienie 1 m2 panelu ekranu ze szkła akrylowego typu Paraglas. Naprawa polega na wymianie panelu ze szkła akrylowego o grubości 20mm z wtopionymi nićmi poliamidowymi. Zadaniem nici jest niedopuszczenie do powstania odłamków szkła w razie kolizji.
4.Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji zdjęciowej zleconych robót,
przekazywanej Zamawiającemu łącznie z protokółem odbioru robót.
5.Okres udzielonej gwarancji na wszystkie wykonane prace wynosi minimum 24 miesiące.
III.MONTAŻ PORĘCZY I BALUSTRAD
1.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje cały obszar sieci dróg publicznych na terenie miasta Ruda Śląska.
W skład 1 kompletu poręczy lub balustrady wchodzi 3 m konstrukcji wraz ze słupkami, elementami mocującymi i odpowiednim zakończeniem.
2.Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
2.1.Dostawę i montaż stalowych, ocynkowanych poręczy i balustrad przedstawionych w załącznikach nr 6.1.4, 6.1.5. Lokalizacja powyższych elementów bezpieczeństwa nie powinna zagrażać bezpieczeństwu użytkowników drogi. Wszelkie odstępstwa mogą być wykonane tylko za zgodą przedstawiciela Zamawiającego. Mocowanie słupków w wykopie o wymiarach 30x30x60cm przez ich zabetonowanie (beton B15) bądź przykręcenie do podłoża przy zastosowaniu dodatkowych elementów. Przed montażem elementów należy wykonać następujące prace: usunąć zbędne elementy oraz wyrównać teren w obrębie lokalizacji elementów.
2.2.Regenerację 1 kompletu elementu przez ponowne ocynkowanie i pomalowanie, łącznie z demontażem i ponownym montażem.
2.3.Demontaż elementów wraz z przywróceniem terenu do stanu pierwotnego.
3.Wykonanie demontażu zdewastowanych elementów jest całodobowe. Wykonawca zobowiązany jest do pełnej dyspozycyjności i pełnienia ciągłego, całodobowego dyżuru w okresie obowiązywania umowy (również w dni wolne od pracy). W razie zagrożenia ruchu drogowego i pieszego Wykonawca ma obowiązek przystąpić do prac związanych z usunięciem zdewastowanych elementów niezwłocznie tj. nie później niż w ciągu 1 godziny od powiadomienia przez przedstawiciela Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta lub dyżurnego Straży Miejskiej, pod rygorem odpowiedzialności zarówno wobec Zamawiającego jak i osób trzecich za ewentualne szkody poniesione przez uczestników ruchu drogowego.
4.Przechowywanie elementów w magazynie Wykonawcy.
4.1.Wykonawca powinien zapewnić powierzchnię magazynową na przechowywanie towaru w należyty sposób oraz jego pieczy i ochrony przed utratą lub uszkodzeniem.
4.2.Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania w stanie niepogorszonym zdewastowanych elementów. Wykonawca każdy zdemontowany element winien odpowiednio oznaczyć datą
i miejscem demontażu.
4.3.Ocena stanu technicznego zdewastowanych elementów będzie przeprowadzana przez Zamawiającego raz na kwartał. Elementy nadające się do ponownego wykorzystania Wykonawca zobowiązany jest przechowywać do czasu ich ponownego montażu. Elementy nie nadające się do wykorzystania Wykonawca zobowiązany jest zutylizować zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.
5.Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji zdjęciowej zleconych robót,
przekazywanej Zamawiającemu łącznie z protokółem odbioru robót.
MONTAŻ STALOWYCH OCYNKOWANYCH BARIEREK ZABEZPIECZAJĄCYCH RUCH PIESZYCH ORAZ SŁUPKÓW SEPARACYJNYCH
1.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje cały obszar sieci dróg publicznych na terenie miasta Ruda Śląska. Wygrodzenia w formie barierek dla pieszych stosuje się jako środek ograniczający możliwość przekraczania jezdni przez pieszych w miejscach, gdzie zagraża to bezpieczeństwu ruchu. Słupki separacyjne stosuje się w celu uniemożliwienia przejazdu pojazdów przez miejsca do tego nie przeznaczone.
W skład 1 kompletu barierki wchodzi przęsło wraz ze słupkami i elementami mocującymi.
2.Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
2.1.Dostawę i montaż stalowych, ocynkowanych barierek chodnikowych przedstawionych w załącznikach nr 6.1.6, 6.1.7., 6.1.8. Lokalizacja powyższych elementów bezpieczeństwa nie powinna naruszać skrajni drogowej tzn. barierki winny być usytuowane minimum 0,5m od krawędzi jezdni. Wszelkie odstępstwa mogą być wykonane tylko za zgodą przedstawiciela Zamawiającego. Mocowanie słupków w wykopie o wymiarach 30x30x50cm przez ich zabetonowanie (beton B15). Przed montażem barierek należy wykonać następujące prace: usunąć zbędne elementy oraz wyrównać teren w obrębie lokalizacji barierek.
2.2.Dostawę i montaż ocynkowanych słupków separacyjnych, których wzór został przedstawiony w załączniku 6.1.9. Mocowanie słupków w wykopie o wymiarach 30x30x50cm przez ich zabetonowanie (beton B15).
2.3.Regenerację 1 kompletu barierki przez ponowne ocynkowanie i pomalowanie, łącznie z demontażem i ponownym montażem.
2.4.Regenerację 1 słupka separacyjnego przez ponowne ocynkowanie i pomalowanie, łącznie z demontażem i ponownym montażem.
2.5.Montaż barierek chodnikowych zgodnie z warunkami ujętymi w pkt. 2.1.
2.6.Demontaż barierek chodnikowych oraz słupków separacyjnych wraz z przywróceniem terenu do stanu pierwotnego.
2.7.Dostawę i montaż folii odblaskowych po odpowiednim przygotowaniu powierzchni.
3.Wykonanie demontażu zdewastowanych barierek i słupków jest całodobowe. Wykonawca zobowiązany jest do pełnej dyspozycyjności i pełnienia ciągłego, całodobowego dyżuru w okresie obowiązywania umowy (również w dni wolne od pracy). W razie zagrożenia ruchu drogowego i pieszego Wykonawca ma obowiązek przystąpić do prac związanych z usunięciem zdewastowanych elementów niezwłocznie tj. nie później niż w ciągu 1 godziny od powiadomienia przez przedstawiciela Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta lub dyżurnego Straży Miejskiej, pod rygorem odpowiedzialności zarówno wobec Zamawiającego jak i osób trzecich za ewentualne szkody poniesione przez uczestników ruchu drogowego.
4.Przechowywanie elementów w magazynie Wykonawcy.
4.1.Wykonawca powinien zapewnić powierzchnię magazynową na przechowywanie towaru w należyty sposób oraz jego pieczy i ochrony przed utratą lub uszkodzeniem.
4.2.Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania w stanie niepogorszonym zdewastowanych elementów. Wykonawca każdy zdemontowany element winien odpowiednio oznaczyć datą i miejscem demontażu.
4.3.Ocena stanu technicznego zdewastowanych elementów będzie przeprowadzana przez Zamawiającego raz na kwartał. Elementy nadające się do ponownego wykorzystania Wykonawca zobowiązany jest przechowywać do czasu ich ponownego montażu. Elementy nie nadające się do wykorzystania Wykonawca zobowiązany jest zutylizować zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.

Zadanie/część nr 2
MONTAŻ STALOWYCH OCYNKOWANYCH BARIER OCHRONNYCH TYPU SP-04/4
1.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje cały obszar sieci dróg publicznych na terenie miasta Ruda Śląska. Stosowanie drogowych barier ochronnych dopuszczalne jest tylko wtedy i w takich miejscach, w których przewidywane skutki wypadków będą poważniejsze niż skutki najechania pojazdu na barierę. Bariery ochronne stosuje się jako środek zapobiegawczy przed zbaczaniem pojazdu z kierunku jazdy.
W skład 1 kompletu bariery wchodzi prowadnica wraz ze słupkami i elementami mocującymi.
2.Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
2.1.Dostawę barier od producenta na miejsce montażu i montaż barier ochronnych przedstawionych w załączniku nr 6.2.1 i 6.2.2. Lokalizacja powyższych elementów bezpieczeństwa nie powinna naruszać skrajni drogowej tzn. urządzenia winny być usytuowane minimum 0,5 m od krawędzi jezdni. Wszelkie odstępstwa mogą być wykonane tylko za zgodą przedstawiciela Zamawiającego. W przypadku naruszenia skrajni należy przedmiotowy element odpowiednio oznakować znakami U-6c,d (tablice do oznaczania ograniczonej skrajni) bądź folią odblaskową, w zależności od zaleceń przedstawiciela Zamawiającego. Wysokość barier mierzona od powierzchni, na jakiej znajduje się podczas kolizji koło pojazdu samochodowego do górnej krawędzi prowadnicy powinna wynosić 0,75 m. Połączenie prowadnic na zakład powinno być zgodne z kierunkiem jazdy. Bariery winny być wykonane ze stali ocynkowanej. Ze względu na istniejące uzbrojenie terenu słupki powinny być mocowane w wykopie wykonanym ręcznie, przez ich zabetonowanie (beton B15) w dwóch warstwach (jedna u podstawy słupka na wysokość 20 cm i druga na wysokość 30 cm od powierzchni). Pomiędzy warstwami betonu grunt należy zagęścić. Przed montażem barier należy wykonać następujące prace: usunąć zbędne elementy oraz przywrócić teren w obrębie lokalizacji barier do stanu pierwotnego.
2.2.Montaż barier z elementów wcześniej zdemontowanych. Pozostały zakres rzeczowy jak w pkt 2.1.
2.3.Dostawę i montaż elementów odblaskowych. Odblask powinien być dwustronny tzn. z jednej koloru czerwonego, a z drugiej koloru białego w kształcie koła o średnicy minimum 75 mm. Tarcze odblaskowe powinny być trwale połączone z płaskownikiem o grubości min. 2 mm, który mocowany jest do prowadnicy bariery typu B.
2.4.Regenerację barier ochronnych w celu doprowadzenia elementu do stanu pierwotnego (wraz z ocynkowaniem) łącznie z demontażem i ponownym montażem. Przy regeneracji barier należy również przywrócić teren w obrębie regenerowanych barier do stanu pierwotnego.
2.5.Demontaż bariery. Po demontażu barier należy przywrócić teren do stanu pierwotnego.
3.Wykonanie demontażu zdewastowanych barier ochronnych jest całodobowe. Wykonawca zobowiązany jest do pełnej dyspozycyjności i pełnienia ciągłego, całodobowego dyżuru w okresie obowiązywania umowy (również w dni wolne od pracy). W razie zagrożenia ruchu drogowego i pieszego Wykonawca ma obowiązek przystąpić do prac związanych z usunięciem zdewastowanej bariery niezwłocznie tj. nie później niż w ciągu 1 godziny od powiadomienia przez przedstawiciela Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta lub dyżurnego Straży Miejskiej, pod rygorem odpowiedzialności zarówno wobec Zamawiającego jak i osób trzecich za ewentualne szkody poniesione przez uczestników ruchu drogowego.
4.Przechowywanie elementów barier w magazynie Wykonawcy.
4.1.Wykonawca powinien zapewnić powierzchnię magazynową na przechowywanie towaru w należyty sposób oraz jego pieczy i ochrony przed utratą lub uszkodzeniem.
4.2.Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania w stanie niepogorszonym zdewastowanych elementów barier. Wykonawca każdy zdemontowany element winien odpowiednio oznaczyć datą i miejscem demontażu.
4.3.Ocena stanu technicznego zdewastowanych elementów barier będzie przeprowadzana przez Zamawiającego raz na kwartał. Elementy nadające się do ponownego wykorzystania Wykonawca zobowiązany jest przechowywać do czasu ich ponownego montażu. Elementy nie nadające się do wykorzystania Wykonawca zobowiązany jest zutylizować zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.
5.Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji zdjęciowej zleconych robót, przekazywanej Zamawiającemu łącznie z protokółem odbioru robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SIWZ

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2012

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w niniejszym postępowaniu

opis_war:
1.Posiadają uprawnienia do wykonania określonej działalności lub czynności jeżeli ustawy nakładają taki obowiązek oraz nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy. 2. Posiadają niezbedną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują lub będą dysponować potencjałem technicznym i osobami do wykonania zamówienia: a) Wykonawca musi wykazać, iż w ostatnich 3 latach przed dniem wszczęcia niniejszego postepowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, wykonał /wykonuje w zakresie bieżącego zabezpieczenia ruchu odpowiednio:
- Dla zadania nr 1 - co najmniej po jednej usłudze polegającej na montażu parawanów ulicznych oraz montażu barierek zabezpieczających ruch pieszych i słupków separacyjnych na drogach publicznych na łączną kwotę minimum 350.000,00 zł brutto. Przedmiotowe usługi winny być wykonane dla zarządców dróg miast, w skład których wchodzi między innymi droga wojewódzka.
- Dla zadania nr 2 - co najmniej jedną usługę polegającą na montażu stalowych ocynkowanych barier ochronnych typ SP-04/4 na drogach publicznych na kwotę minimum 35.000,00 zł brutto. Przedmiotowe usługi winny być wykonane dla zarządców dróg miast, w skład których wchodzi między innymi droga wojewódzka. Uwaga: W przypadku usług wykonywanych i jeszcze niezakończonych Wykonawca zobowiązany jest podać na jaką wartość, do momentu wszczęcia niniejszego postępowania, została wykonana umowa; b)Wykonawca musi wykazać, iż dysponuje lub będzie dysponował osobą lub osobami do wykonania niniejszego zamówienia tj. przynajmniej 6 osobami, z których 3 osoby posiadają aktualne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia z zakresu wykonywania niektórych czynności związanych z kierowania ruchem drogowym (należy podać w wykazie osób). c) Wykonawca musi wykazać, iż dysponuje lub będzie dysponował narzedziami i urzadzeniami niezbędnymi do wykonania zamówienia tj. przynajmniej: -1 agregatem prądotwórczym, -1 spawarką, -1 młotem pneumatycznym, -1 samochodem dostawczym,-1 aparatem cyfrowym ,- kompletem znaków drogowych spełniających warunki zawarte w załącznikach do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie-Szczegółowe warunki techniczne dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunki ich umieszczania (Dz. U. z 2003 r. Nr 220, poz. 2181 z dnia 23 grudnia 2003 r.) w celu zabezpieczenia miejsca robót. 4.Znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.

inf_osw:
1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych 2. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. 3. Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia z podaniem ich wartości oraz dat i miejsca wykonania. 4. Dokumenty (np. referencje) potwierdzające, że roboty o których mowa wyżej zostały wykonane należycie. 5. Wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z informacja na temat ich kwalifikacji zawodowych niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności. 6. Pisemne zobowiązane innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie, o którym mowa wyżej, Wykonawca wykazał osoby, którymi będzie dysponował. 7. Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia w zakresie kierowania ruchem drogowym. 8.Wykaz niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń, którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca. 9. Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia niezbędnych do wykonania zamówienia narzedzi i urządzeń, jeżeli w wykazie, o którym mowa wyżej, Wykonawca wykazał narzędzia i urządzenia, którymi będzie dysponował. 10. Oświadczenie o spełnianiu warunków z art.22 ust. 1 pkt 3 ustawy.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.rudaslaska.bip.info.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta Ruda Śląska - Wydział Zamówień Publicznych (pokój 309)
plac Jana Pawła II nr 6
41-709 Ruda Śląska

Data składania wniosków, ofert: 04/09/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
Urząd Miasta Ruda Śląska - Wydział Zamówień Publicznych (pokój 309)
plac Jana Pawła II nr 6
41-709 Ruda Śląska

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Montaż ochronnych parawanów ulicznych i stalowych ocynkowanych barierek zabezpieczających ruch pieszych oraz słupków separacyjnych

Opis:
Montaż ochronnych parawanów ulicznych i stalowych ocynkowanych barierek zabezpieczających ruch pieszych oraz słupków separacyjnych na terenie Miasta Ruda Śląska. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia podano w sekcji II pkt II.1.3 ogłoszenia oraz w SIWZ

Kody CPV:
502300006 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji i podobne usługi osprzętu dróg i innego sprzętu)

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Montaż stalowych ocynkowanych barier ochronnych typu SP-04/4

Opis:
Montaż stalowych ocynkowanych barier ochronnych typu SP-04/4 na terenie Miasta Ruda Śląska. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia podano w sekcji II pkt II.1.3 ogłoszenia oraz w SIWZ

Kody CPV:
502300006 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji i podobne usługi osprzętu dróg i innego sprzętu)

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2012

Kod kryterium cenowe: A

Informacje dodatkowe:
Zamówienie należy zrealizować w okresie: 01.01..2010 r. - 31.12.2012 r.

Kody CPV:
502300006 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji i podobne usługi osprzętu dróg i innego sprzętu)

Podobne przetargi

513928 / 2012-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Świętochłowice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Świętochłowice - Świętochłowice (śląskie)
CPV: 502300006 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji i podobne usługi osprzętu dróg i innego sprzętu)
Bieżące utrzymanie oznakowania pionowego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz odnowa oznakowania poziomego na drogach będących w zarządzie Prezydenta miasta Świętochłowice

17153 / 2016-02-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dąbrowa Górnicza - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 502300006 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji i podobne usługi osprzętu dróg i innego sprzętu)
REALIZACJA ZADAŃ ZWIĄZANYCH Z BIEŻĄCYM UTRZYMANIEM OZNAKOWANIA PIONOWEGO, POZIOMEGO I URZĄDZEŃ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO NA TERENIE GMINY DĄBROWA GÓRNICZA

37120 / 2013-01-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Świętochłowice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Świętochłowice - Świętochłowice (śląskie)
CPV: 502300006 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji i podobne usługi osprzętu dróg i innego sprzętu)
Bieżące utrzymanie oznakowania pionowego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz odnowa oznakowania poziomego na drogach będących w zarządzie Prezydenta miasta Świętochłowice

338436 / 2015-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dąbrowa Górnicza - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 502300006 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji i podobne usługi osprzętu dróg i innego sprzętu)
REALIZACJA ZADAŃ ZWIĄZANYCH Z BIEŻĄCYM UTRZYMANIEM OZNAKOWANIA PIONOWEGO, POZIOMEGO I URZĄDZEŃ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO NA TERENIE GMINY DĄBROWA GÓRNICZA

31889 / 2010-02-16 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 502300006 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji i podobne usługi osprzętu dróg i innego sprzętu)
Utrzymanie oznakowania tymczasowego, prowadzenie remontów cząstkowych oraz zapewnienie zasilania wskazanych przez Zamawiającego obiektów i posterunków ochrony wraz z jego utrzymaniem w ciągu Autostrady A-1 na odcinku od węzła Świerklany (bez węzła) do granicy państwa z Republiką Czeską w Gorzyczkach km 548+897-KM 567+223, długości 18,33km.

225304 / 2011-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Ulic i Mostów - Chorzów (śląskie)
CPV: 502300006 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji i podobne usługi osprzętu dróg i innego sprzętu)
Bieżące utrzymanie sygnalizacji świetlnych na terenie miasta Chorzowa w 2011 roku - zamówienie uzupełniające.