179712 / 2009-06-05 - Inny: zakład budżetowy gminnej jednostki samorządowej / Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie (Cieszyn)
Dostawa jednego autobusu dla komunikacji miejskiej
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednej sztuki fabrycznie nowego autobusu dla potrzeb komunikacji miejskiej, o długości całkowitej do 10,0 m, pojemności minimum 72 pasażerów, w całości niskopodłogowego, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, z silnikiem (zespołem napędowym) spełniającym normę czystości spalin co najmniej EURO 5.
Autobus powinien spełniać wymagania polskich przepisów w sprawie dopuszczenia autobusu do ruchu, które są zawarte w normach branżowych i przepisach w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów oraz zakresu niezbędnego wyposażenia, ogłoszonych w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 kwietnia 1999 r. (Dz. U. z 1999 r. Nr 44 poz. 432), wydane na podstawie art. 66 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 1997 r. Nr 98, poz. 602 z późn. zm.). Oferowany autobus powinien należeć do rodziny autobusów o wysokim stopniu unifikacji stosowanych komponentów. Autobus musi posiadać dwa bezstopniowe wejścia na poziomie maksymalnie 350,0 mm oraz niską, płaską podłogę (bez stopni poprzecznych).
Zamawiający dopuszcza oferty z autobusem w części wysokopodłogowym, o ile wysoka podłoga będzie obejmowała tylko jeden ostatni rząd siedzeń, pod którymi będzie umiejscowiony zespół napędowy.
Pojazd powinien posiadać aktualne świadectwo homologacji typu pojazdu wydane przez ministra właściwego do spraw transportu, potwierdzającego bezwarunkowe udzielenie homologacji, to jest spełnianie warunków określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 24 października 2005 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep (Dz. U. z 2005 r. Nr 238, poz. 2010 z późn. zm.) - uwierzytelniona kopia homologacji z załącznikami musi zostać dołączona do oferty, natomiast odpis dokumentu homologacji wraz z załącznikami powinien zostać dostarczony najpóźniej wraz z przedmiotem zamówienia.
Dla dostarczonego autobusu oferent ma obowiązek przygotowania specyfikacji technicznej według załączonego formularza. Ta specyfikacja techniczna będzie także załącznikiem do umowy.
a) Autobus
Wymiary zewnętrzne i pojemność autobusu:
Długość całkowita - od 9,5 m do 10,0 m.
Szerokość całkowita - od 2,50 m do 2,55 m.
Całkowita ilość miejsc - min. 72.
Ilość stałych pasażerskich miejsc siedzących - min. 22.
Silnik: czterosuwowy, rzędowy, 6-cylindrowy, chłodzony cieczą, wysokoprężny z bezpośrednim wtryskiem paliwa, wymagana jest norma co najmniej EURO 5 na podstawie obecnie obowiązującej dyrektywy 2005.55.WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 września 2005 roku z późn. zmianami. Silnik o pojemności do 7 000 cm3 i maksymalnej mocy netto minimum 170 kW, umiejscowiony z tyłu pojazdu. Układ turbodoładowania z chłodzeniem powietrza doładowującego.
Skrzynia biegów: automatyczna skrzynia biegów ze zintegrowanym retarderem i mikroprocesorowym systemem diagnostycznym producenta posiadającego przedstawicielstwo w Polsce. Przełącznik skrzyni biegów typu 123DNR oraz funkcję automatycznego przełączenia się na bieg neutralny przy całkowitym zatrzymaniu oraz załączonym hamulcu postojowym/przystankowym. Skrzynia biegów powinna posiadać tryb pracy górski i ekonomiczny, które powinny przełączać się automatycznie w zależności od obciążenia. Retarder uruchamiany pedałem hamulca, a w przypadku dodatkowej dźwigni na pulpicie kierowcy - rozłączenie retardera musi nastąpić po naciśnięciu pedału gazu.
Uwaga! Wykonawcy zobowiązani są do podania wykazu przedstawicielstw producenta skrzyni biegów (serwisów).
Ogumienie: bezdętkowe, typu miejskiego, rozmiar 275.70R22,5; do każdego autobusu jedno kompletne koło zapasowe o rozmiarze jw. Na osi napędowej ogumienie podwójne (koła bliźniacze) o rozmiarze jw. Pełne kołpaki kół w kolorze nadwozia (przód i tył).
Ściany autobusu: ściany boczne wykonane z jednostronnie powlekanych, wodoodpornych płyt sklejkowych, lub tworzywa sztucznego unilam.
Okna: szyby boczne przyciemniane 40-60%, co najmniej 8 okien bocznych ma być przesuwnych (w części górnej) po 4 szt. na stronę. Okna boczne będące wyjściami bezpieczeństwa (nieprzesuwne!) w ilości standardowej. Autobusy powinny posiadać co najmniej 2 pokrywy dachowe sterowane elektrycznie ze stanowiska kierowcy.
Poręcze i uchwyty: poręcze pionowe i poziome dla pasażerów stojących, w kolorze żółtym, malowane proszkowo, o twardej strukturze. Dodatkowe uchwyty paskowe, tzw. lejce rozmieszczone równomiernie.
Pomost przedni: barierka ograniczającą jazdę pasażerów na przednim pomoście.
Siedzenia pasażerskie: zalecane przez producenta, mogą to być szkielety z tworzywa sztucznego lub stalowe wyklejone wykładziną tapicerowaną z możliwością łatwego zmywania, demontażu i montażu. Kolorystyka i rodzaj materiału do uzgodnienia z zamawiającym.
Platforma, w tym stanowisko dla niepełnosprawnych: stanowisko do mocowania wózków inwalidzkich wraz z przyciskiem informującym o zamiarze wysiadania przez osobę niepełnosprawną. Platforma przystosowana do przewozu wózka dziecięcego oraz wózka inwalidzkiego po jednym każdego typu jednocześnie. Do ściany w obrębie platformy mocowane cztery składane miejsca pasażerskie siedzące. Podest (rampa wjazdowa) dla wózków inwalidzkich odkładany ręcznie z wnętrza pojazdu. Sposób mocowania wózka inwalidzkiego tyłem do kierunku jazdy za pomocą pasa bezwładnościowego (przy złożonych siedzeniach).
Kabina kierowcy: wydzielona typu zamkniętego, zamykana na zamek patentowy, z zamykanym okienkiem do sprzedaży biletów, wyposażona w stolik do przyjmowania monet i metalową kasetę na pieniądze. Siedzenie kierowcy pneumatycznie amortyzowane, z regulacją wysokości i odległości od kierownicy, wyposażone w zagłówek i lewy podłokietnik. Po lewej stronie kierowcy przesuwane okienko, elektrycznie podgrzewane. Szyba przednia dzielona w układzie pionowym. Rolety perforowane do ½ wysokości szyby przedniej i bocznej.
Lusterka: zewnętrzne - standardowe, podgrzewane; wewnętrzne - standardowe dwie sztuki.
Ogrzewanie dodatkowe: układ dodatkowego ogrzewania wodnego z nadmuchem ciepłego powietrza i zegarem nastawczym. Układ zasilany z dodatkowego zbiornika paliwa o pojemności min. 40 dm3. Wlew zamykany na zamek patentowy (kluczyk inny niż klucze niezbędne obsłudze i kierowcy, może być ten sam, co do głównego wlewu paliwa). Licznik czasu pracy dodatkowego urządzenia grzewczego.
Układ zawieszenia: zawieszenie pneumatyczne z szybkowymiennymi elementami sprężynującymi w postaci miechów ze zintegrowanym, elastycznym ogranicznikiem skoku z funkcją przyklęku prawej strony, załączanego przyciskiem na desce rozdzielczej również po otwarciu drzwi (podnoszenie i opuszczanie autobusu). Zawieszenie przednie - belka sztywna. Wszystkie osie tej samej marki (tego samego producenta).
Układ hamulcowy: hamulec główny pneumatyczny, dwuobwodowy, nadciśnieniowy, okładziny hamulcowe bezazbestowe; hamulec postojowy bezdźwigniowy działający na oś napędową, sterowany zaworem umieszczonym na tablicy rozdzielczej w kabinie kierowcy. Hamulce tarczowe na wszystkich osiach. Układ wyposażony w ABS i ASR, lub dodatkowo w EBS.
Układ pneumatyczny: zbiorniki sprężonego powietrza wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium, lub pokryte wewnątrz i zewnątrz specjalną farbą przeciwkorozyjną, wyposażone w zawory odwadniające. Przewody układu pneumatycznego wykonane z materiałów odpornych na korozję. Układ winien być wyposażony w osuszacz i odolejacz, oraz w przyłącza z przodu i z tyłu autobusu.
Budowa układu chłodzenia: przewody układu chłodzenia winny być wykonane z metali kolorowych lub ze stali nierdzewnej, izolowanej w otulinie eliminującej straty cieplne w okresie zimy.
Nadwozie i konstrukcja nośna: nadwozie i konstrukcja nośna podłogi autobusu powinna być wykonana w oparciu o najnowsze obecnie stosowane technologie, pozwalające na wieloletnią eksploatację bez konieczności wykonywania naprawy głównej, a szczególnie wykonywania napraw blacharskich nadwozia.
Uwaga! Wykonawcy zobowiązani są do podania gatunku materiałów zastosowanych do wykonania w.w elementów.
Układy drzwiowe: dwoje drzwi w układzie 1+2 otwierane pneumatycznie do wewnątrz z uchwytami wejściowymi, w skrzyniach napędu drzwi oraz na zewnątrz pojazdu po jednym zaworze bezpieczeństwa; szerokość wejścia przez drzwi - dwuskrzydłowe min. 1200 mm, jednoskrzydłowe min. 760 mm. Obsługa drzwi elektropneumatyczna, oddzielna obsługa w drzwiach pierwszych, z możliwością blokowania skrzydła. Wszystkie drzwi muszą być wyposażone w system ochrony pasażera przed ściśnięciem przy zamykaniu oraz blokadę niezamierzonego ruchu drzwi po obsłudze zaworu bezpieczeństwa. Zamykanie drzwi poprzedzone musi być sygnałem dźwiękowym i świetlnym. Drzwi autobusu, za wyjątkiem drzwi przednich ryglowane kluczem czworokątnym. Drzwi przednie zamykane na zamek patentowy. Szyba pierwszych drzwi podgrzewana elektrycznie lub podwójna.
Wentylacja kabiny kierowcy: wentylacja kabiny kierowcy za pomocą okna przesuwanego z lewej strony kierowcy i nawiewami umieszczonymi w desce rozdzielczej z elektrycznym wymuszeniem obiegu zapewniającymi prawidłową wymianę powietrza w ciągu godziny.
Ogrzewanie kabiny kierowcy: przez kanał powietrzny i dysze wylotowe, moc nagrzewnic pozwalająca na utrzymanie temperatury w kabinie 150C do 200C przy temperaturze zewnętrznej minus 150C. Dodatkowe ogrzewanie w kabinie kierowcy.
Ogrzewanie przestrzeni pasażerskiej: konwektorami i systemem nagrzewnic (min. 3 dmuchawy 2 stopniowe, sterowane z miejsca pracy kierowcy) włączanych termostatem lub regulatorem. Wymagane jest utrzymanie temperatury plus 100C przy temperaturze zewnętrznej minus 150C.
Instalacja elektryczna powinna spełniać następujące warunki:
- złącza przewodów i urządzeń czytelnie, numerycznie opisane,
- złącza i urządzenia (przekaźniki, sterowniki, włączniki itp.) w szczelnie zamkniętych schowkach zabezpieczonych przed wilgocią (preferowane umieszczenie tablicy rozdzielczej wewnątrz autobusu w miejscu najmniej narażonym na skutki kolizji drogowych),
- wiązki przewodów ułożone w szczelnie zamkniętych kanałach lub przewodach zabezpieczających je przez zabrudzeniem i wilgocią w czasie eksploatacji, szczególnie w warunkach zimowych,
- przedział akumulatorów wyposażony w wózek lub szufladę do akumulatorów, wykonany ze stali nierdzewnych lub zabezpieczony przed korozją np.: tworzywami sztucznymi,
- zewnętrzne lusterka elektryczne regulowane i ogrzewane, sterowane z kabiny kierowcy.
Instalacja dodatkowa: autobusy wyposażone w radioodtwarzacz CD, wzmacniacz, mikrofon, głośniki umożliwiające komunikowanie się z pasażerami.
Wykonanie podłogi: podłoga ze sklejki wodoodpornej o budowie zoptymalizowanej pod względem dźwiękowym. Wykładzina podłogowa gładka przeciwpoślizgowa z odmiennym kolorem w strefie drzwi. Ukształtowanie podłogi wewnątrz autobusu w sposób umożliwiający zajęcie dowolnego miejsca siedzącego przez pasażera, poprzez pokonanie przez niego maksymalnie jednego podestu (stopnia) z poziomu niskiej podłogi, max. wznios podłogi nad tylną osią do 440 mm.
Zbiornik paliwa: o pojemności min. 200 dm3. Wlew zbiornika paliwa zamykany na zamek patentowy (kluczyk inny niż klucze niezbędne obsłudze i kierowcy, może być ten sam co do zbiornika paliwa ogrzewania dodatkowego).
Powłoki i kolorystyka:
1. Powłoka zewnętrzna wykonana lakierami akrylowymi, o podwyższonej odporności na ścieranie przy myciu pojazdów na myjniach wieloszczotkowych - kolor żółty jednolity na całości autobusu: RAL 1023.
2. Kolorystyka elementów wewnętrznych: poszycia boczne, dachu, tkanina siedzeń w dobranej tonacji, skomponowane kolorystycznie w sposób gwarantujący wysoką estetykę.
Instalacja elektryczna dodatkowa:
- komplet diodowych tablic elektronicznych informacyjnych (przednia, boczna, tylna i wewnętrzna) - 4 sztuki,
- elektroniczne kasowniki - 3 sztuki - z możliwością rozbudowy systemu o system karty miejskiej,
- kompletny zestaw urządzenia głośnomówiącego zapowiadającego nazwy przystanków wewnątrz autobusu dla osób niewidomych - urządzenia powinny pracować na oprogramowaniu MUNICOM TARAN - Moduł Rozkład Jazdy. W przypadku urządzeń nie obsługujących tego oprogramowania konieczne jest dostarczenie programu umożliwiającego konwersję danych. Urządzenie to musi być obsługiwane autokomputerem do obsługi tablic, kasowników.
System łączności: kompletny radiotelefon kompatybilny z Motorola GM 380.
Warunki gwarancji: minimalne wymagane przez zamawiającego warunki gwarancji są następujące:
1) na perforację spowodowaną korozją poszyć zewnętrznych oraz szkieletu nadwozia i podwozia - 12 lat,
2) na perforację nadwozia - 5 lat,
3) na autobus - 18 miesięcy, (bez limitu przebiegu), licząc od daty przekazania autobusu.
Z gwarancji wyłączone mogą być materiały eksploatacyjne, jak bezpieczniki, żarówki, paski klinowe, klocki hamulcowe, okładziny szczęk (klocków) hamulcowych.
Autobus powinien być wyposażony w:
- dwie gaśnice proszkowe, jedną umieszczoną w kabinie kierowcy, drugą w łatwo dostępnym miejscu w przestrzeni pasażerskiej,
- jeden odblaskowy trójkąt ostrzegawczy,
- jedną w pełni wyposażoną apteczkę,
- dwa kliny podkładowe pod koła,
- jedno koło zapasowe.
Uwaga: wszystkie instalacje a w szczególności elektryczna, wodna, powietrzna, paliwowa, mają być prowadzone w szczelnie zamkniętych kanałach, chroniących je przed zabrudzeniem i wilgocią w czasie eksploatacji, szczególnie w warunkach zimowych. Wszystkie elementy tych instalacji powinny być wykonane z materiałów odpornych na korozję.
Z postępowania wyklucza się pojazd, którego konstrukcja ramy lub płyty podłogowej oraz konstrukcja kratownicy nadwozia wykonane są ze stali konstrukcyjnej zwykłej jakości.
b) Dodatkowe wymagania, które wykonawca zobowiązany będzie spełnić:
Wykonawca udzieli zamawiającemu autoryzacji wewnętrznej w zakresie obsługi i napraw dostarczonego autobusu. Autoryzacja powinna obejmować całość pojazdu: nadwozie i podwozie.
Wykonawca wyposaży nieodpłatnie zamawiającego w zestaw narzędzi serwisowych umożliwiający przeprowadzanie diagnozy silnika oraz kalibracji zawieszenia warunkujących uzyskanie autoryzacji na potrzeby wewnętrzne dla dostarczonego autobusu. W ramach nieodpłatnego wyposażenia przez wykonawcę w narzędzia serwisowe musi znajdować się urządzenie z oprogramowaniem w języku polskim do diagnozowania zaoferowanego silnika i zaoferowanej skrzyni biegów. Dostawa narzędzi serwisowych i diagnostycznych koniecznych do uzyskania autoryzacji na potrzeby wewnętrzne nastąpi najpóźniej w ciągu 2 miesięcy po dostawie autobusu. Wykonawca dołączy do oferty wykaz narzędzi serwisowych i diagnostycznych wymaganych do uzyskania autoryzacji wewnętrznej z podaniem ich cen netto, które zostaną bezpłatnie przekazane zamawiającemu.
Wykonawca przeszkoli wymaganą przez zakres autoryzacji ilość pracowników (min. 8 osób) zamawiającego w zakresie obsługi oraz napraw dostarczonych autobusów. Szkolenie pracowników zamawiającego zostanie zakończone najpóźniej w ciągu 2 miesięcy po dostawie autobusu. Jeżeli szkolenie będzie się odbywać poza siedzibą zamawiającego to koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia swoich pracowników w trakcie szkolenia pokryje zamawiający.
Wykonawca przekaże nieodpłatnie wymaganą dokumentację techniczną na potrzeby funkcjonowania serwisu w formie pisemnej i elektronicznej.
Uwaga: Wykonawca dołączy do oferty projekt umowy serwisowej.
W cenie dostawy wykonawca uwzględni następujące pozycje:
- ustali tryb i miejsce zaopatrywania w części zamienne,
- wyposaży zamawiającego w dokumentację techniczno-eksploatacyjną oraz katalogi części zamiennych (katalog części także na CD), w języku polskim.
Do specyfikacji technicznej wykonawca dołączy rysunki techniczne: gabaryty zewnętrzne we wszystkich rzutach oraz rzut pionowy z rozplanowaniem wnętrza oferowanego pojazdu.
W specyfikacji technicznej wykonawca poda dokładny opis techniczny podzespołów stosowanych w pojeździe. Oferowany autobus winien być przedstawicielem całej rodziny autobusów o różnych klasach pojemności i o wysokim stopniu unifikacji stosowanych komponentów. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia części zamiennych przez okres co najmniej 15 lat
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 179712
Data publikacji: 2009-06-05
Nazwa: Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie
Ulica: ul. Słowicza 59
Numer domu: 59
Miejscowość: Cieszyn
Kod pocztowy: 43-400
Województwo / kraj: śląskie
Numer telefonu: 033 4794100
Numer faxu: 033 4794113
Adres strony internetowej: www.zgk.cieszyn.bip-gov.info.pl
Regon: 07005165500000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego:
Inny: zakład budżetowy gminnej jednostki samorządowej
Inny rodzaj zamawiającego:
zakład budżetowy gminnej jednostki samorządowej
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa jednego autobusu dla komunikacji miejskiej
Rodzaj zamówienia: D
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednej sztuki fabrycznie nowego autobusu dla potrzeb komunikacji miejskiej, o długości całkowitej do 10,0 m, pojemności minimum 72 pasażerów, w całości niskopodłogowego, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, z silnikiem (zespołem napędowym) spełniającym normę czystości spalin co najmniej EURO 5.
Autobus powinien spełniać wymagania polskich przepisów w sprawie dopuszczenia autobusu do ruchu, które są zawarte w normach branżowych i przepisach w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów oraz zakresu niezbędnego wyposażenia, ogłoszonych w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 kwietnia 1999 r. (Dz. U. z 1999 r. Nr 44 poz. 432), wydane na podstawie art. 66 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 1997 r. Nr 98, poz. 602 z późn. zm.). Oferowany autobus powinien należeć do rodziny autobusów o wysokim stopniu unifikacji stosowanych komponentów. Autobus musi posiadać dwa bezstopniowe wejścia na poziomie maksymalnie 350,0 mm oraz niską, płaską podłogę (bez stopni poprzecznych).
Zamawiający dopuszcza oferty z autobusem w części wysokopodłogowym, o ile wysoka podłoga będzie obejmowała tylko jeden ostatni rząd siedzeń, pod którymi będzie umiejscowiony zespół napędowy.
Pojazd powinien posiadać aktualne świadectwo homologacji typu pojazdu wydane przez ministra właściwego do spraw transportu, potwierdzającego bezwarunkowe udzielenie homologacji, to jest spełnianie warunków określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 24 października 2005 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep (Dz. U. z 2005 r. Nr 238, poz. 2010 z późn. zm.) - uwierzytelniona kopia homologacji z załącznikami musi zostać dołączona do oferty, natomiast odpis dokumentu homologacji wraz z załącznikami powinien zostać dostarczony najpóźniej wraz z przedmiotem zamówienia.
Dla dostarczonego autobusu oferent ma obowiązek przygotowania specyfikacji technicznej według załączonego formularza. Ta specyfikacja techniczna będzie także załącznikiem do umowy.
a) Autobus
Wymiary zewnętrzne i pojemność autobusu:
Długość całkowita - od 9,5 m do 10,0 m.
Szerokość całkowita - od 2,50 m do 2,55 m.
Całkowita ilość miejsc - min. 72.
Ilość stałych pasażerskich miejsc siedzących - min. 22.
Silnik: czterosuwowy, rzędowy, 6-cylindrowy, chłodzony cieczą, wysokoprężny z bezpośrednim wtryskiem paliwa, wymagana jest norma co najmniej EURO 5 na podstawie obecnie obowiązującej dyrektywy 2005.55.WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 września 2005 roku z późn. zmianami. Silnik o pojemności do 7 000 cm3 i maksymalnej mocy netto minimum 170 kW, umiejscowiony z tyłu pojazdu. Układ turbodoładowania z chłodzeniem powietrza doładowującego.
Skrzynia biegów: automatyczna skrzynia biegów ze zintegrowanym retarderem i mikroprocesorowym systemem diagnostycznym producenta posiadającego przedstawicielstwo w Polsce. Przełącznik skrzyni biegów typu 123DNR oraz funkcję automatycznego przełączenia się na bieg neutralny przy całkowitym zatrzymaniu oraz załączonym hamulcu postojowym/przystankowym. Skrzynia biegów powinna posiadać tryb pracy górski i ekonomiczny, które powinny przełączać się automatycznie w zależności od obciążenia. Retarder uruchamiany pedałem hamulca, a w przypadku dodatkowej dźwigni na pulpicie kierowcy - rozłączenie retardera musi nastąpić po naciśnięciu pedału gazu.
Uwaga! Wykonawcy zobowiązani są do podania wykazu przedstawicielstw producenta skrzyni biegów (serwisów).
Ogumienie: bezdętkowe, typu miejskiego, rozmiar 275.70R22,5; do każdego autobusu jedno kompletne koło zapasowe o rozmiarze jw. Na osi napędowej ogumienie podwójne (koła bliźniacze) o rozmiarze jw. Pełne kołpaki kół w kolorze nadwozia (przód i tył).
Ściany autobusu: ściany boczne wykonane z jednostronnie powlekanych, wodoodpornych płyt sklejkowych, lub tworzywa sztucznego unilam.
Okna: szyby boczne przyciemniane 40-60%, co najmniej 8 okien bocznych ma być przesuwnych (w części górnej) po 4 szt. na stronę. Okna boczne będące wyjściami bezpieczeństwa (nieprzesuwne!) w ilości standardowej. Autobusy powinny posiadać co najmniej 2 pokrywy dachowe sterowane elektrycznie ze stanowiska kierowcy.
Poręcze i uchwyty: poręcze pionowe i poziome dla pasażerów stojących, w kolorze żółtym, malowane proszkowo, o twardej strukturze. Dodatkowe uchwyty paskowe, tzw. lejce rozmieszczone równomiernie.
Pomost przedni: barierka ograniczającą jazdę pasażerów na przednim pomoście.
Siedzenia pasażerskie: zalecane przez producenta, mogą to być szkielety z tworzywa sztucznego lub stalowe wyklejone wykładziną tapicerowaną z możliwością łatwego zmywania, demontażu i montażu. Kolorystyka i rodzaj materiału do uzgodnienia z zamawiającym.
Platforma, w tym stanowisko dla niepełnosprawnych: stanowisko do mocowania wózków inwalidzkich wraz z przyciskiem informującym o zamiarze wysiadania przez osobę niepełnosprawną. Platforma przystosowana do przewozu wózka dziecięcego oraz wózka inwalidzkiego po jednym każdego typu jednocześnie. Do ściany w obrębie platformy mocowane cztery składane miejsca pasażerskie siedzące. Podest (rampa wjazdowa) dla wózków inwalidzkich odkładany ręcznie z wnętrza pojazdu. Sposób mocowania wózka inwalidzkiego tyłem do kierunku jazdy za pomocą pasa bezwładnościowego (przy złożonych siedzeniach).
Kabina kierowcy: wydzielona typu zamkniętego, zamykana na zamek patentowy, z zamykanym okienkiem do sprzedaży biletów, wyposażona w stolik do przyjmowania monet i metalową kasetę na pieniądze. Siedzenie kierowcy pneumatycznie amortyzowane, z regulacją wysokości i odległości od kierownicy, wyposażone w zagłówek i lewy podłokietnik. Po lewej stronie kierowcy przesuwane okienko, elektrycznie podgrzewane. Szyba przednia dzielona w układzie pionowym. Rolety perforowane do ½ wysokości szyby przedniej i bocznej.
Lusterka: zewnętrzne - standardowe, podgrzewane; wewnętrzne - standardowe dwie sztuki.
Ogrzewanie dodatkowe: układ dodatkowego ogrzewania wodnego z nadmuchem ciepłego powietrza i zegarem nastawczym. Układ zasilany z dodatkowego zbiornika paliwa o pojemności min. 40 dm3. Wlew zamykany na zamek patentowy (kluczyk inny niż klucze niezbędne obsłudze i kierowcy, może być ten sam, co do głównego wlewu paliwa). Licznik czasu pracy dodatkowego urządzenia grzewczego.
Układ zawieszenia: zawieszenie pneumatyczne z szybkowymiennymi elementami sprężynującymi w postaci miechów ze zintegrowanym, elastycznym ogranicznikiem skoku z funkcją przyklęku prawej strony, załączanego przyciskiem na desce rozdzielczej również po otwarciu drzwi (podnoszenie i opuszczanie autobusu). Zawieszenie przednie - belka sztywna. Wszystkie osie tej samej marki (tego samego producenta).
Układ hamulcowy: hamulec główny pneumatyczny, dwuobwodowy, nadciśnieniowy, okładziny hamulcowe bezazbestowe; hamulec postojowy bezdźwigniowy działający na oś napędową, sterowany zaworem umieszczonym na tablicy rozdzielczej w kabinie kierowcy. Hamulce tarczowe na wszystkich osiach. Układ wyposażony w ABS i ASR, lub dodatkowo w EBS.
Układ pneumatyczny: zbiorniki sprężonego powietrza wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium, lub pokryte wewnątrz i zewnątrz specjalną farbą przeciwkorozyjną, wyposażone w zawory odwadniające. Przewody układu pneumatycznego wykonane z materiałów odpornych na korozję. Układ winien być wyposażony w osuszacz i odolejacz, oraz w przyłącza z przodu i z tyłu autobusu.
Budowa układu chłodzenia: przewody układu chłodzenia winny być wykonane z metali kolorowych lub ze stali nierdzewnej, izolowanej w otulinie eliminującej straty cieplne w okresie zimy.
Nadwozie i konstrukcja nośna: nadwozie i konstrukcja nośna podłogi autobusu powinna być wykonana w oparciu o najnowsze obecnie stosowane technologie, pozwalające na wieloletnią eksploatację bez konieczności wykonywania naprawy głównej, a szczególnie wykonywania napraw blacharskich nadwozia.
Uwaga! Wykonawcy zobowiązani są do podania gatunku materiałów zastosowanych do wykonania w.w elementów.
Układy drzwiowe: dwoje drzwi w układzie 1+2 otwierane pneumatycznie do wewnątrz z uchwytami wejściowymi, w skrzyniach napędu drzwi oraz na zewnątrz pojazdu po jednym zaworze bezpieczeństwa; szerokość wejścia przez drzwi - dwuskrzydłowe min. 1200 mm, jednoskrzydłowe min. 760 mm. Obsługa drzwi elektropneumatyczna, oddzielna obsługa w drzwiach pierwszych, z możliwością blokowania skrzydła. Wszystkie drzwi muszą być wyposażone w system ochrony pasażera przed ściśnięciem przy zamykaniu oraz blokadę niezamierzonego ruchu drzwi po obsłudze zaworu bezpieczeństwa. Zamykanie drzwi poprzedzone musi być sygnałem dźwiękowym i świetlnym. Drzwi autobusu, za wyjątkiem drzwi przednich ryglowane kluczem czworokątnym. Drzwi przednie zamykane na zamek patentowy. Szyba pierwszych drzwi podgrzewana elektrycznie lub podwójna.
Wentylacja kabiny kierowcy: wentylacja kabiny kierowcy za pomocą okna przesuwanego z lewej strony kierowcy i nawiewami umieszczonymi w desce rozdzielczej z elektrycznym wymuszeniem obiegu zapewniającymi prawidłową wymianę powietrza w ciągu godziny.
Ogrzewanie kabiny kierowcy: przez kanał powietrzny i dysze wylotowe, moc nagrzewnic pozwalająca na utrzymanie temperatury w kabinie 150C do 200C przy temperaturze zewnętrznej minus 150C. Dodatkowe ogrzewanie w kabinie kierowcy.
Ogrzewanie przestrzeni pasażerskiej: konwektorami i systemem nagrzewnic (min. 3 dmuchawy 2 stopniowe, sterowane z miejsca pracy kierowcy) włączanych termostatem lub regulatorem. Wymagane jest utrzymanie temperatury plus 100C przy temperaturze zewnętrznej minus 150C.
Instalacja elektryczna powinna spełniać następujące warunki:
- złącza przewodów i urządzeń czytelnie, numerycznie opisane,
- złącza i urządzenia (przekaźniki, sterowniki, włączniki itp.) w szczelnie zamkniętych schowkach zabezpieczonych przed wilgocią (preferowane umieszczenie tablicy rozdzielczej wewnątrz autobusu w miejscu najmniej narażonym na skutki kolizji drogowych),
- wiązki przewodów ułożone w szczelnie zamkniętych kanałach lub przewodach zabezpieczających je przez zabrudzeniem i wilgocią w czasie eksploatacji, szczególnie w warunkach zimowych,
- przedział akumulatorów wyposażony w wózek lub szufladę do akumulatorów, wykonany ze stali nierdzewnych lub zabezpieczony przed korozją np.: tworzywami sztucznymi,
- zewnętrzne lusterka elektryczne regulowane i ogrzewane, sterowane z kabiny kierowcy.
Instalacja dodatkowa: autobusy wyposażone w radioodtwarzacz CD, wzmacniacz, mikrofon, głośniki umożliwiające komunikowanie się z pasażerami.
Wykonanie podłogi: podłoga ze sklejki wodoodpornej o budowie zoptymalizowanej pod względem dźwiękowym. Wykładzina podłogowa gładka przeciwpoślizgowa z odmiennym kolorem w strefie drzwi. Ukształtowanie podłogi wewnątrz autobusu w sposób umożliwiający zajęcie dowolnego miejsca siedzącego przez pasażera, poprzez pokonanie przez niego maksymalnie jednego podestu (stopnia) z poziomu niskiej podłogi, max. wznios podłogi nad tylną osią do 440 mm.
Zbiornik paliwa: o pojemności min. 200 dm3. Wlew zbiornika paliwa zamykany na zamek patentowy (kluczyk inny niż klucze niezbędne obsłudze i kierowcy, może być ten sam co do zbiornika paliwa ogrzewania dodatkowego).
Powłoki i kolorystyka:
1. Powłoka zewnętrzna wykonana lakierami akrylowymi, o podwyższonej odporności na ścieranie przy myciu pojazdów na myjniach wieloszczotkowych - kolor żółty jednolity na całości autobusu: RAL 1023.
2. Kolorystyka elementów wewnętrznych: poszycia boczne, dachu, tkanina siedzeń w dobranej tonacji, skomponowane kolorystycznie w sposób gwarantujący wysoką estetykę.
Instalacja elektryczna dodatkowa:
- komplet diodowych tablic elektronicznych informacyjnych (przednia, boczna, tylna i wewnętrzna) - 4 sztuki,
- elektroniczne kasowniki - 3 sztuki - z możliwością rozbudowy systemu o system karty miejskiej,
- kompletny zestaw urządzenia głośnomówiącego zapowiadającego nazwy przystanków wewnątrz autobusu dla osób niewidomych - urządzenia powinny pracować na oprogramowaniu MUNICOM TARAN - Moduł Rozkład Jazdy. W przypadku urządzeń nie obsługujących tego oprogramowania konieczne jest dostarczenie programu umożliwiającego konwersję danych. Urządzenie to musi być obsługiwane autokomputerem do obsługi tablic, kasowników.
System łączności: kompletny radiotelefon kompatybilny z Motorola GM 380.
Warunki gwarancji: minimalne wymagane przez zamawiającego warunki gwarancji są następujące:
1) na perforację spowodowaną korozją poszyć zewnętrznych oraz szkieletu nadwozia i podwozia - 12 lat,
2) na perforację nadwozia - 5 lat,
3) na autobus - 18 miesięcy, (bez limitu przebiegu), licząc od daty przekazania autobusu.
Z gwarancji wyłączone mogą być materiały eksploatacyjne, jak bezpieczniki, żarówki, paski klinowe, klocki hamulcowe, okładziny szczęk (klocków) hamulcowych.
Autobus powinien być wyposażony w:
- dwie gaśnice proszkowe, jedną umieszczoną w kabinie kierowcy, drugą w łatwo dostępnym miejscu w przestrzeni pasażerskiej,
- jeden odblaskowy trójkąt ostrzegawczy,
- jedną w pełni wyposażoną apteczkę,
- dwa kliny podkładowe pod koła,
- jedno koło zapasowe.
Uwaga: wszystkie instalacje a w szczególności elektryczna, wodna, powietrzna, paliwowa, mają być prowadzone w szczelnie zamkniętych kanałach, chroniących je przed zabrudzeniem i wilgocią w czasie eksploatacji, szczególnie w warunkach zimowych. Wszystkie elementy tych instalacji powinny być wykonane z materiałów odpornych na korozję.
Z postępowania wyklucza się pojazd, którego konstrukcja ramy lub płyty podłogowej oraz konstrukcja kratownicy nadwozia wykonane są ze stali konstrukcyjnej zwykłej jakości.
b) Dodatkowe wymagania, które wykonawca zobowiązany będzie spełnić:
Wykonawca udzieli zamawiającemu autoryzacji wewnętrznej w zakresie obsługi i napraw dostarczonego autobusu. Autoryzacja powinna obejmować całość pojazdu: nadwozie i podwozie.
Wykonawca wyposaży nieodpłatnie zamawiającego w zestaw narzędzi serwisowych umożliwiający przeprowadzanie diagnozy silnika oraz kalibracji zawieszenia warunkujących uzyskanie autoryzacji na potrzeby wewnętrzne dla dostarczonego autobusu. W ramach nieodpłatnego wyposażenia przez wykonawcę w narzędzia serwisowe musi znajdować się urządzenie z oprogramowaniem w języku polskim do diagnozowania zaoferowanego silnika i zaoferowanej skrzyni biegów. Dostawa narzędzi serwisowych i diagnostycznych koniecznych do uzyskania autoryzacji na potrzeby wewnętrzne nastąpi najpóźniej w ciągu 2 miesięcy po dostawie autobusu. Wykonawca dołączy do oferty wykaz narzędzi serwisowych i diagnostycznych wymaganych do uzyskania autoryzacji wewnętrznej z podaniem ich cen netto, które zostaną bezpłatnie przekazane zamawiającemu.
Wykonawca przeszkoli wymaganą przez zakres autoryzacji ilość pracowników (min. 8 osób) zamawiającego w zakresie obsługi oraz napraw dostarczonych autobusów. Szkolenie pracowników zamawiającego zostanie zakończone najpóźniej w ciągu 2 miesięcy po dostawie autobusu. Jeżeli szkolenie będzie się odbywać poza siedzibą zamawiającego to koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia swoich pracowników w trakcie szkolenia pokryje zamawiający.
Wykonawca przekaże nieodpłatnie wymaganą dokumentację techniczną na potrzeby funkcjonowania serwisu w formie pisemnej i elektronicznej.
Uwaga: Wykonawca dołączy do oferty projekt umowy serwisowej.
W cenie dostawy wykonawca uwzględni następujące pozycje:
- ustali tryb i miejsce zaopatrywania w części zamienne,
- wyposaży zamawiającego w dokumentację techniczno-eksploatacyjną oraz katalogi części zamiennych (katalog części także na CD), w języku polskim.
Do specyfikacji technicznej wykonawca dołączy rysunki techniczne: gabaryty zewnętrzne we wszystkich rzutach oraz rzut pionowy z rozplanowaniem wnętrza oferowanego pojazdu.
W specyfikacji technicznej wykonawca poda dokładny opis techniczny podzespołów stosowanych w pojeździe. Oferowany autobus winien być przedstawicielem całej rodziny autobusów o różnych klasach pojemności i o wysokim stopniu unifikacji stosowanych komponentów. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia części zamiennych przez okres co najmniej 15 lat
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Czas: D
Data zakończenia: 15/12/2009
Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium
opis_war:
Przystępujący do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ogłoszonego przez ZGK w Cieszynie powinni spełniać warunki wymienione w art. 22 ust. 1 ustawy oraz nie podlegać wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy. Wykonawcy, którzy naruszają te warunki zostaną wykluczeni z tego postępowania. Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
1) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień - to jest mają właściwe wpisy w rejestrze albo w ewidencji działalności gospodarczej, potwierdzające prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie objętym zamówieniem publicznym,
2) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia, to jest:
a) wykonali co najmniej dwie dostawy po co najmniej trzy autobusy adekwatne do niniejszego przedmiotu zamówienia, w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie),
b) złożą oświadczenie zgodne z rzeczywistą sytuacją swojej firmy, iż posiadają i dysponują niezbędnymi do wykonania zamówienia narzędziami i urządzeniami (lub będą dysponować), oraz że posiadają wykwalifikowane osoby posiadające wystarczające doświadczenie, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia,
3) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia - w tym zakresie zamawiający wymaga jedynie potwierdzenia, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilno-prawnej w zakresie prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej lub przynajmniej w zakresie przedmiotu zamówienia - wysokość ubezpieczenia co najmniej 100.000 zł.
4) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, to jest:
a) nie wyrządzili szkody nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona prawomocnym orzeczeniem sądu wydanym w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania,
b) w stosunku do których nie otwarto likwidacji lub nie ogłoszono upadłości,
c) nie zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne (z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu),
d) nie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego - odpowiednio do formy prawnej wykonawcy: osoby fizycznej, wspólnika spółki jawnej, partnera lub członka zarządu spółki partnerskiej, komplementariusza spółki komandytowej oraz spółki komandytowo-akcyjnej, urzędującego członka organu zarządzającego innej osoby prawnej.
Dla poświadczenia spełniania tych warunków wykonawcy winni złożyć oświadczenia i dokumenty wymienione w punkcie 5.A SIWZ - w jednej kopercie razem z ofertą. Ocena spełnienia warunków zostanie dokonana zgodnie z formułą - spełnia - nie spełnia. Z treści tych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż warunki te wykonawca spełnia.
inf_osw:
Dokumenty poświadczające spełnianie warunków udziału w tym postępowaniu zostały wymienione w części A), natomiast dokumenty, które mają być integralną częścią oferty zostały wypisane w części B). Te ostatnie będą załącznikami do oferty. Brak któregokolwiek z tych dokumentów, albo zamieszczenie w nich innych danych niż oczekiwane, spowoduje odrzucenie oferty.
A) Oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 22, ust. 1 ustawy.
Ma to być podpisany przez wykonawcę druk oświadczenia, który został dołączony do SIWZ.
2) Oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu z postępowania, zgodnie z art. 24, ust. 1 ustawy.
Ma to być podpisany przez wykonawcę druk oświadczenia, który został dołączony do SIWZ.
3) Aktualny odpis z właściwego rejestru KRS albo zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej. Za aktualny zamawiający uznaje dokument, który wystawiono w okresie sześciu miesięcy poprzedzających termin składania ofert w niniejszym zamówieniu.
Dokument w oryginale lub czytelnej kopii poświadczonej za zgodność przez wykonawcę.
4) Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego lub równoważne zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia osoby w zakresie określonym w art. 24, ust. 1, pkt. 4-9 ustawy (adekwatnie do swojego statusu prawnego), wystawione nie wcześniej niż sześć miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Dokument w oryginale lub czytelnej kopii poświadczonej za zgodność przez wykonawcę.
5) Polisa lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowie-dzialności cywilnej, w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej.
Dokument w oryginale lub czytelnej kopii poświadczonej za zgodność przez wykonawcę.
6) Wykaz wykonanych w okresie ostatnich trzech lat dostaw odpowiadających dostawie stanowiącej przedmiot zamówienia (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców. Dokument w formie podpisanego przez wykonawcę oryginału formularza załączonego do SIWZ. Do formularza należy dołączyć przynajmniej dwa listy referencyjne podpisane przez odbiorców, potwierdzające, że dostawy zostały wykonane należycie. Listy w oryginale lub w czytelnej kopi poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę.
7) Pisemne oświadczenie wykonawcy o posiadaniu niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń (którymi dysponuje lub będzie dysponował), oraz o dysponowaniu osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, o kwalifikacjach zawodowych, doświadczeniu i wykształceniu niezbędnych do wykonania zamówienia.
Dokument w formie oryginału sporządzonego samodzielnie przez wykonawcę.
W przypadku ubiegania się o udzielenie zamówienia przez wykonawców występujących wspólnie (na podst. art. 23 ustawy) reprezentant lub pełnomocnik reprezentujący tych wykonawców zastosuje się do przepisów prawnych zawartych w ustawie oraz zgłosi (niezwłocznie i skutecznie) zamawiającemu chęć ubiegania się o udzielenie tego zamówienia, celem uzyskania informacji o wymaganiach, jakie będzie musiała spełniać ich oferta.
B) Oferta i pozostałe dokumenty wymagane przez zamawiającego:
Do oferty (której druk został dołączony do SIWZ) należy dołączyć następujące dokumenty:
1) Specyfikacja techniczna oferowanego autobusu - według wzoru dołączonego do SIWZ.
2) Dane do kryterium parametry techniczne - według wzoru dołączonego do SIWZ.
3) Rodzaje gwarancji oraz ich zakres - według wzoru dołączonego do SIWZ.
4) Aktualne świadectwo homologacji typu pojazdu wydane przez ministra właściwego do spraw transportu, potwierdzającego bezwarunkowe udzielenie homologacji (kopia dokumentu wraz z załącznikami uwierzytelnione za zgodność z oryginałem przez wykonawcę).
5) Wykaz przedstawicielstw producenta skrzyni biegów (serwisów) - dokument przygotowany przez wykonawcę.
6) Specyfikacja dotycząca materiałów i ich gatunków - zastosowanych do wykonania nadwozia i konstrukcji nośnej podłogi autobusów - dokument przygotowany przez wykonawcę.
7) Projekt umowy serwisowej na wykonywanie autoryzacji wewnętrznej - dokument przygotowany przez wykonawcę.
8) Sygnowany (na znak zapoznania się z treścią) projekt umowy - dołączony do SIWZ.
Brak któregokolwiek z tych dokumentów, albo zamieszczenie w nich innych danych niż oczekiwane przez zamawiającego, spowoduje odrzucenie oferty.
Kod trybu postepowania: PN
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 0.70
Nazwa kryterium 2: Parametry techniczne
Znaczenie kryterium 2: 0.18
Nazwa kryterium 3: Gwarancja
Znaczenie kryterium 3: 0.12
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zgk.cieszyn.bip-gov.info.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zakład Gospodarki Komunalnej,
ul. Słowicza 59,
43-400 Cieszn
Data składania wniosków, ofert: 25/06/2009
Godzina składania wniosków, ofert: 11:30
Miejsce składania:
Zakład Gospodarki Komunalnej,
ul. Słowicza 59,
43-400 Cieszn
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Kody CPV:
341214005 (Autobusy niskopodłogowe)
Podobne przetargi
52190 / 2014-02-14 - Inny: zakład budzetowy
Zakład Komunikacji Miejskiej - Zawiercie (śląskie)
CPV: 341214005 (Autobusy niskopodłogowe)
ZAKUP UŻYWANEGO AUTOBUSU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ
382976 / 2013-09-20 - Inny: ZAKÅAD BUDÅ»ETOWY
Zakład Komunikacji Miejskiej - Zawiercie (śląskie)
CPV: 341214005 (Autobusy niskopodłogowe)
DOSTAWA UÅ»YWANEGO PEÅNO GABARYTOWEGO AUTOBUSU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ SZT. 1
229298 / 2009-07-08 - Inny: zakład budżetowy gminnej jednostki samorządowej
Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie - Cieszyn (śląskie)
CPV: 341214005 (Autobusy niskopodłogowe)
Dostawa jednego autobusu dla komunikacji miejskiej
422704 / 2013-10-17 - Inny: zakład budżetowy
Zakład Komunikacji Miejskiej - Zawiercie (śląskie)
CPV: 341214005 (Autobusy niskopodłogowe)
Dostawa używanego pełno gabarytowego autobusu komunikacji miejskiej
184842 / 2009-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej - Czechowice-Dziedzice (śląskie)
CPV: 341214005 (Autobusy niskopodłogowe)
Dostawę 2 używanych autobusów marki MAN komunikacji miejskiej, dla
Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.
140598 / 2014-04-25 - Inny: zakład budżetowy
Zakład Komunikacji Miejskiej - Zawiercie (śląskie)
CPV: 341214005 (Autobusy niskopodłogowe)
ZAKUP UŻYWANEGO AUTOBUSU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ
395302 / 2013-09-30 - Inny: zakład budzetowy
Zakład Komunikacji Miejskiej - Zawiercie (śląskie)
CPV: 341214005 (Autobusy niskopodłogowe)
DOSTAWA UÅ»YWANEGO PEÅNO GABARYTOWEGO AUTOBUSU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ SZT. 1
255700 / 2009-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej - Czechowice-Dziedzice (śląskie)
CPV: 341214005 (Autobusy niskopodłogowe)
Dostawę 2 używanych autobusów marki MAN komunikacji miejskiej dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.