41080 / 2011-03-10 - Administracja samorządowa / Urząd Gminy w Ślemieniu (Ślemień)
Wykonanie pełnobranżowego projektu budowlano wykonawczego Parku Etnograficznego Ziemi Żywieckiej wraz z realizacją robót budowlanych na podstawie wykonanej dokumentacji w miejscowości Ślemień etap I zadanie 1 - zaprojektuj i wybuduj
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia pn: Wykonanie pełnobranżowego projektu budowlano- wykonawczego Parku Etnograficznego Ziemi Żywieckiej wraz z realizacją robót budowlanych na podstawie wykonanej dokumentacji w miejscowości Ślemień etap I zadanie 1 zaprojektuj i wybuduj, są roboty budowlane polegające na zaprojektowaniu i wykonaniu pełnobranżowego projektu budowlano- wykonawczego Parku Etnograficznego Ziemi Żywieckiej wraz z realizacją robót budowlanych na podstawie wykonanej dokumentacji w miejscowości Ślemień etap I zadanie 1
Ideą Zamawiającego Gminy Ślemień jest wybudowanie Parku Etnograficznego Ziemi Żywieckiej w Ślemieniu. Park Etnograficzny będzie pełnił funkcję muzeum typu skansenowego czyli muzeum etnograficznego. Celem Parku będzie zgromadzenie , ochrona i zaprezentowanie materialnej kultury ludowej obszaru Żywiecczyzny. Będą tu zgromadzone obiekty architektoniczne , ich wyposażenie , narzędzia rolnicze i rzemieślnicze , wystrój , odzież oraz inne elementy folkloru. Przedmiotowy projekt realizowany będzie w systemie zaprojektuj i wybuduj. Bezpośrednim celem przedmiotowego przedsięwzięcia jest zwiększenie znaczenia kultury , jako czynnika rozwoju społeczno- gospodarczego Gminy Ślemień oraz Regionu Powiatu Żywieckiego , poprzez zachowanie dla przyszłych pokoleń wyjątkowego dziedzictwa kulturowego Żywiecczyzny.
Park Etnograficzny zlokalizowany zostanie na nieruchomościach rolnych, stanowiących część działek należących do Skarbu Państwa , a będących w zarządzie Nadleśnictwa Jeleśnia. Działki nr 170 3 i 5098 o łącznej powierzchni 6 ha wpisane są do Księgi Wieczystej pod numerem BB1Z000882172 prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Żywcu.
Gmina Ślemień dysponuje w/w nieruchomościami na podstawie umowy najmu numer 1 2011 zawartej ze Skarbem Państwa Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe- Nadleśnictwo Jeleśnia w dniu 08.03.2011 r.
Planowane przedsięwzięcie jest zgodne z wymaganiami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym Dz.U. Nr 80, poz. 717 z póź. zm.
Rada Gminy Ślemień podjęła Uchwałę nr XV 111 2008 z dnia 06.02.2008 r. w sprawie przystąpienia do zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Ślemień uchwalonego Uchwałą nr XXXI 192 2001 Rady Gminy Ślemień z dnia 06.04.2001 r. polegającej na wyznaczeniu terenów pod lokalizację Parku Etnograficznego Ziemi Żywieckiej w Ślemieniu , na działkach nr 5098 i 170 3.
Działki na których zlokalizowany będzie Park nie są uzbrojone. W związku z powyższym istnieje konieczność uzbrojenia terenu w podstawowe media: woda , kanalizacja , energia elektryczna. Istniejąca sieć energetyczna przebiega w odległości około 300 metrów od projektowanego Parku. W pobliżu Parku budowana jest sieć kanalizacyjna. Dogodny dojazd do terenu Parku zapewniają drogi powiatowe 1413S przecinające planowaną budowę. Ukształtowanie terenu korzystne do prowadzenia prac budowlanych. Teren otwarty o ukształtowaniu płaskim z lekkim nachyleniem.
Projekt Parku Etnograficznego przewiduje odtworzenie typowego układu zabudowań wsi beskidzkiej. Planowana jest zabudowa 17 obiektów , których wykaz stanowi załącznik nr D do SIWZ.
Pełnobranżowy projekt Parku Etnograficznego powinien zawierać następujące elementy:
Aktualizację mapy zasadniczej do celów projektowych.
Dokumentację geologiczno-inżynierską opracowaną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 września 1998 w sprawie geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych Dz. U. z 1998 nr 126 poz. 839
Projekt zagospodarowania terenu wskazujący lokalizację poszczególnych obiektów , niezbędne ciągi komunikacyjne , miejsca parkingowe dla autobusów i samochodów osobowych , urządzenia małej architektury. Projekt zagospodarowania terenu należy uzgodnić w niezbędnym zakresie. W projekcie zagospodarowania terenu należy wskazać rezerwę terenu pod obiekt sakralny oraz karczmę , które nie będą zabudowane na terenie Parku Etnograficznego w ramach realizowanego projektu.
Projekt wewnętrznej instalacji wodociągowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami.
Projekt wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami.
Projekt instalacji odgromowej, alarmowej, monitoringu, oświetlenia terenu i sygnalizacji pożarowej.
Projekt instalacji przeciwpożarowej - hydrantowej lub alternatywnej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami.
Projekt budowlany i wykonawczy branży drogowej obejmujący parkingi , drogi wewnętrzne i ciągi piesze wraz z projektem wjazdu na teren Parku Etnograficznego.
Projekt organizacji ruchu na czas trwania budowy oraz projekt stałej organizacji ruchu przy Parku Etnograficznym zatwierdzone przez odpowiednie urzędy.
Inwentaryzację budowlaną obiektów kubaturowych przeznaczonych do przeniesienia do Parku Etnograficznego wg załącznika nr D do SIWZ wraz z określeniem stanu technicznego poszczególnych elementów obiektów.
Dokumentację fotograficzną obiektów - jako załącznik do inwentaryzacji.
Projekt budowlano i wykonawczy odbudowy obiektów we wszystkich obiektach należy zaprojektować fundamenty, nową więźbę dachu wraz z pokryciem z gontu i dranicy
Projekt urządzenia terenów zieleni wraz ze wskazaniem gatunków roślin zalecanych do nasadzania.
Pełnobranżowy projekt budowlano-wykonawczy należy sporządzić zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej , specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego Dz. U. z 2004 r. nr 202 poz. 2072 wraz z kompletem wymaganych opinii , uzgodnień i decyzji.
Projekt należy uzgodnić z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oddział w Bielsku-Białej oraz uzyskać pozwolenie Konserwatora Zabytków na prowadzenie robót budowlanych jeżeli zachodzi taka konieczność.
Wykonawca złoży kompletną dokumentację projektową w Starostwie Powiatowym w Żywcu w celu uzyskania pozwolenia na budowę.
Po uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz uprawomocnieniu się decyzji Wykonawca zgłosi zamiar przystąpienia do robót budowlanych w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Żywcu i przystąpi do realizacji robót budowlanych objętych opracowaniem projektowym.
Wykonawca dostarczy Zamawiającemu 3 komplety zatwierdzonej dokumentacji technicznej do jego wyłącznej dyspozycji. Poza tym dokumentacja winna być sporządzona w ilości niezbędnej do uzyskania uzgodnień i pozwolenia na budowę. Całkowity koszt wykonania dokumentacji w niezbędnej ilości egzemplarzy obciąża Wykonawcę.
Sporządzenie dokumentacji powykonawczej obejmującej inwentaryzację powykonawczą budowlaną , inwentaryzację geodezyjną powykonawczą wszystkich zabudowanych obiektów oraz uzbrojenia i instalacji wewnętrznych z potwierdzeniem przyjęcia do zasobów geodezyjnych na terenie Parku Etnograficznego. Komplet dokumentacji powykonawczej Wykonawca dostarczy Zamawiającemu do jego wyłącznej dyspozycji.
Wykonawca otrzyma pełnomocnictwo do reprezentowania Gminy Ślemień przed odpowiednimi urzędami w celu wykonania niezbędnych czynności do uzyskania pozwolenia na budowę Parku Etnograficznego Ziemi Żywieckiej w Ślemieniu.
W ramach realizacji projektu budowlanego Wykonawca zobowiązany jest do zrealizowania następującego zakresu czynności:
Zakup wskazanych obiektów do przeniesienia do Parku Etnograficznego. Część obiektów przekazana zostanie przez ich właścicieli nieodpłatnie. W wykazie obiektów znajduje się informacja, które obiekty należy wykupić a które przekazane zostaną nieodpłatnie.
Rozbiórka obiektów przeznaczonych do przeniesienia do Parku Etnograficznego wraz z wykonaniem szczegółowej dokumentacji fotograficznej filmowej prowadzonych robót w technologii cyfrowej w formatach umożliwiających odtwarzanie plików na standardowym sprzęcie. Katalogowanie i oznakowanie numeryczne wszystkich elementów demontowanych w poszczególnych obiektach.
Wszelkie roboty związane z rozbiórka obiektów prowadzone będą pod nadzorem etnografa wskazanego i powołanego w tym celu przez Zamawiającego. Wykonywanie tych prac bez wcześniejszego zawiadomienia inwestora jest niedopuszczalne.
Inwestor dokona na bieżąco oceny stanu technicznego poszczególnych elementów obiektów pod katem szkód spowodowanych przez szkodniki drewna, wpływ zawilgocenia i innych czynników mających wpływ na materiał drewniany. Etnograf zakwalifikuje materiał drewniany do ponownej zabudowy oraz wskaże elementy do usunięcia i odtworzenia. Zaleci również metody zabezpieczenia materiału drewnianego przeznaczonego do ponownej zabudowy.
Na niektórych obiektach zabudowany jest materiał wykonany z płyt azbestowych elewacja lub pokrycie dachu. Wykonawca zleci do rozbiórki i utylizacji przez uprawnioną firmę. Koszty utylizacji azbestu ponosi Wykonawca.
Transport zdemontowanych elementów obiektów z miejsca rozbiórki do miejsca odbudowy w Parku Etnograficznym lub do miejsca bezpiecznego składowania ochrona przed niekorzystnymi warunkami meteorologicznymi , obróbki i mechanicznej przed ponowną zabudową. Wymaga się aby Wykonawca dysponował odpowiednia halą trwałą lub w zabudowie namiotowej, która przeznaczona zostanie na magazyn zdemontowanych elementów i równocześnie warsztat robót zabezpieczających . Wykonawca winien dysponować odpowiednimi maszynami i samochodami umożliwiającymi bezpieczne przeprowadzenie rozbiórki oraz transport w miejsce przeznaczenia.
W celu wiernego odtworzenia zabytkowej zabudowy zaleca się zabudowę materiałów pozyskanych wyłącznie ze źródeł lokalnych. Akceptacji proponowanych materiałów do zabudowy dokona inwestor.
Konserwacja , renowacja , wymiana uszkodzonych i uzupełnienie brakujących elementów budowli w oparciu o materiał pozyskany z lokalnych źródeł na podstawie inwentaryzacji.
Wykonanie fundamentów żelbetowych z okładziną z kamienia lokalnego pod projektowaną odbudowę. Montaż ścian obiektów metodą ciesielską, montaż więźb dachowych oraz pokrycia dachu gontem, zabezpieczenie preparatami ogniotrwałymi drewnianych elementów, wykonanie podłóg w formie klepiska w pomieszczeniach gospodarczych i częściowo mieszkalnych podłogi z desek na legarach na podłożu piaskowym, w kapliczce podłogi z obrobionego piaskowca wykonanie urządzeń ogniowych grzewczych zgodnie z projektem, wykonanie instalacji wod-kan w dwóch obiektach zgodnie z projektem.
Odbudowa obiektów zgodnie ze sporządzoną i zatwierdzoną dokumentacją techniczną. Wszelkie konieczne zmiany należy zgłosić Zamawiającemu i uzyskać Jego pisemna zgodę na ich wykonanie.
Wykonanie ogrodzenia terenu z siatki stalowej powlekanej lub elementów systemowych na słupkach bez podmurówki wraz z bramą wjazdową.
Wykonanie elementów małej architektury.
Wykonanie terenów zieleni zgodnie z projektem zagospodarowania terenu i projektem terenów zielonych.
Budowę dróg dojazdowych, parkingów i ścieżek dla pieszych o nawierzchni z tłucznia kamiennego.
Wykonanie czasowej organizacji ruchu i utrzymanie jej przez cały czas trwania robót budowlanych. Po zakończeniu robót wykonanie oznakowania stałej organizacji ruchu.
Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z wykonaniem dokumentacji technicznej. W ofertę cenową należy wkalkulować koszty uzyskania niezbędnych uzgodnień , pozwoleń , odbiory wykonywane przez uprawnionych pracowników właścicieli uzbrojenia terenu jeżeli zajdzie taka konieczność, opłat z tytułu przyłączenia do sieci uzbrojenia technicznego i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie Parku Etnograficznego.
Wykonawca powoła we własnym zakresie i na koszt własny personel techniczny uprawniony do prowadzenia robót na nieruchomych obiektach zabytkowych
Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z wykonaniem dokumentacji technicznej. W ofertę cenową należy wkalkulować koszty zakupu obiektów - budowli do Parku, uzyskania niezbędnych uzgodnień , pozwoleń , odbiory wykonywane przez uprawnionych pracowników właścicieli uzbrojenia terenu jeżeli zajdzie taka konieczność, opłat z tytułu przyłączenia do sieci uzbrojenia technicznego i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie Parku Etnograficznego.
Szczególne obowiązki wykonawcy i wymagania odnośnie sposobu prowadzenia robót:
. Uwagi dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia:
Transport i składowanie odpadów.
Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania przepisów Ustawy o odpadach z dnia 27.04.2001 roku Dz. U. nr 62 poz. 628 z późn. zm., w tym:
przejmuje odpowiedzialność za powstałe w trakcie realizacji zamówienia odpady, ich segregację, transport i składowanie,
ponosi koszty z tytułu jw.
na wniosek zamawiającego wskaże miejsce składowania lub utylizacji, oraz przedstawi stosowne dokumenty, że powstałe odpady zostały zagospodarowane wywiezione na składowisko, poddane utylizacji zgodnie z w wym. ustawą oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 41080
Data publikacji: 2011-03-10
Nazwa: Urząd Gminy w Ślemieniu
Ulica: ul. Krakowska 148
Numer domu: 148
Miejscowość: Ślemień
Kod pocztowy: 34-323
Województwo / kraj: śląskie
Numer telefonu: 033 8654098
Adres strony internetowej: www.ugslemien.ig.pl
Regon: 07001013600000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie pełnobranżowego projektu budowlano wykonawczego Parku Etnograficznego Ziemi Żywieckiej wraz z realizacją robót budowlanych na podstawie wykonanej dokumentacji w miejscowości Ślemień etap I zadanie 1 - zaprojektuj i wybuduj
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia pn: Wykonanie pełnobranżowego projektu budowlano- wykonawczego Parku Etnograficznego Ziemi Żywieckiej wraz z realizacją robót budowlanych na podstawie wykonanej dokumentacji w miejscowości Ślemień etap I zadanie 1 zaprojektuj i wybuduj, są roboty budowlane polegające na zaprojektowaniu i wykonaniu pełnobranżowego projektu budowlano- wykonawczego Parku Etnograficznego Ziemi Żywieckiej wraz z realizacją robót budowlanych na podstawie wykonanej dokumentacji w miejscowości Ślemień etap I zadanie 1
Ideą Zamawiającego Gminy Ślemień jest wybudowanie Parku Etnograficznego Ziemi Żywieckiej w Ślemieniu. Park Etnograficzny będzie pełnił funkcję muzeum typu skansenowego czyli muzeum etnograficznego. Celem Parku będzie zgromadzenie , ochrona i zaprezentowanie materialnej kultury ludowej obszaru Żywiecczyzny. Będą tu zgromadzone obiekty architektoniczne , ich wyposażenie , narzędzia rolnicze i rzemieślnicze , wystrój , odzież oraz inne elementy folkloru. Przedmiotowy projekt realizowany będzie w systemie zaprojektuj i wybuduj. Bezpośrednim celem przedmiotowego przedsięwzięcia jest zwiększenie znaczenia kultury , jako czynnika rozwoju społeczno- gospodarczego Gminy Ślemień oraz Regionu Powiatu Żywieckiego , poprzez zachowanie dla przyszłych pokoleń wyjątkowego dziedzictwa kulturowego Żywiecczyzny.
Park Etnograficzny zlokalizowany zostanie na nieruchomościach rolnych, stanowiących część działek należących do Skarbu Państwa , a będących w zarządzie Nadleśnictwa Jeleśnia. Działki nr 170 3 i 5098 o łącznej powierzchni 6 ha wpisane są do Księgi Wieczystej pod numerem BB1Z000882172 prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Żywcu.
Gmina Ślemień dysponuje w/w nieruchomościami na podstawie umowy najmu numer 1 2011 zawartej ze Skarbem Państwa Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe- Nadleśnictwo Jeleśnia w dniu 08.03.2011 r.
Planowane przedsięwzięcie jest zgodne z wymaganiami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym Dz.U. Nr 80, poz. 717 z póź. zm.
Rada Gminy Ślemień podjęła Uchwałę nr XV 111 2008 z dnia 06.02.2008 r. w sprawie przystąpienia do zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Ślemień uchwalonego Uchwałą nr XXXI 192 2001 Rady Gminy Ślemień z dnia 06.04.2001 r. polegającej na wyznaczeniu terenów pod lokalizację Parku Etnograficznego Ziemi Żywieckiej w Ślemieniu , na działkach nr 5098 i 170 3.
Działki na których zlokalizowany będzie Park nie są uzbrojone. W związku z powyższym istnieje konieczność uzbrojenia terenu w podstawowe media: woda , kanalizacja , energia elektryczna. Istniejąca sieć energetyczna przebiega w odległości około 300 metrów od projektowanego Parku. W pobliżu Parku budowana jest sieć kanalizacyjna. Dogodny dojazd do terenu Parku zapewniają drogi powiatowe 1413S przecinające planowaną budowę. Ukształtowanie terenu korzystne do prowadzenia prac budowlanych. Teren otwarty o ukształtowaniu płaskim z lekkim nachyleniem.
Projekt Parku Etnograficznego przewiduje odtworzenie typowego układu zabudowań wsi beskidzkiej. Planowana jest zabudowa 17 obiektów , których wykaz stanowi załącznik nr D do SIWZ.
Pełnobranżowy projekt Parku Etnograficznego powinien zawierać następujące elementy:
Aktualizację mapy zasadniczej do celów projektowych.
Dokumentację geologiczno-inżynierską opracowaną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 września 1998 w sprawie geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych Dz. U. z 1998 nr 126 poz. 839
Projekt zagospodarowania terenu wskazujący lokalizację poszczególnych obiektów , niezbędne ciągi komunikacyjne , miejsca parkingowe dla autobusów i samochodów osobowych , urządzenia małej architektury. Projekt zagospodarowania terenu należy uzgodnić w niezbędnym zakresie. W projekcie zagospodarowania terenu należy wskazać rezerwę terenu pod obiekt sakralny oraz karczmę , które nie będą zabudowane na terenie Parku Etnograficznego w ramach realizowanego projektu.
Projekt wewnętrznej instalacji wodociągowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami.
Projekt wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami.
Projekt instalacji odgromowej, alarmowej, monitoringu, oświetlenia terenu i sygnalizacji pożarowej.
Projekt instalacji przeciwpożarowej - hydrantowej lub alternatywnej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami.
Projekt budowlany i wykonawczy branży drogowej obejmujący parkingi , drogi wewnętrzne i ciągi piesze wraz z projektem wjazdu na teren Parku Etnograficznego.
Projekt organizacji ruchu na czas trwania budowy oraz projekt stałej organizacji ruchu przy Parku Etnograficznym zatwierdzone przez odpowiednie urzędy.
Inwentaryzację budowlaną obiektów kubaturowych przeznaczonych do przeniesienia do Parku Etnograficznego wg załącznika nr D do SIWZ wraz z określeniem stanu technicznego poszczególnych elementów obiektów.
Dokumentację fotograficzną obiektów - jako załącznik do inwentaryzacji.
Projekt budowlano i wykonawczy odbudowy obiektów we wszystkich obiektach należy zaprojektować fundamenty, nową więźbę dachu wraz z pokryciem z gontu i dranicy
Projekt urządzenia terenów zieleni wraz ze wskazaniem gatunków roślin zalecanych do nasadzania.
Pełnobranżowy projekt budowlano-wykonawczy należy sporządzić zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej , specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego Dz. U. z 2004 r. nr 202 poz. 2072 wraz z kompletem wymaganych opinii , uzgodnień i decyzji.
Projekt należy uzgodnić z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oddział w Bielsku-Białej oraz uzyskać pozwolenie Konserwatora Zabytków na prowadzenie robót budowlanych jeżeli zachodzi taka konieczność.
Wykonawca złoży kompletną dokumentację projektową w Starostwie Powiatowym w Żywcu w celu uzyskania pozwolenia na budowę.
Po uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz uprawomocnieniu się decyzji Wykonawca zgłosi zamiar przystąpienia do robót budowlanych w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Żywcu i przystąpi do realizacji robót budowlanych objętych opracowaniem projektowym.
Wykonawca dostarczy Zamawiającemu 3 komplety zatwierdzonej dokumentacji technicznej do jego wyłącznej dyspozycji. Poza tym dokumentacja winna być sporządzona w ilości niezbędnej do uzyskania uzgodnień i pozwolenia na budowę. Całkowity koszt wykonania dokumentacji w niezbędnej ilości egzemplarzy obciąża Wykonawcę.
Sporządzenie dokumentacji powykonawczej obejmującej inwentaryzację powykonawczą budowlaną , inwentaryzację geodezyjną powykonawczą wszystkich zabudowanych obiektów oraz uzbrojenia i instalacji wewnętrznych z potwierdzeniem przyjęcia do zasobów geodezyjnych na terenie Parku Etnograficznego. Komplet dokumentacji powykonawczej Wykonawca dostarczy Zamawiającemu do jego wyłącznej dyspozycji.
Wykonawca otrzyma pełnomocnictwo do reprezentowania Gminy Ślemień przed odpowiednimi urzędami w celu wykonania niezbędnych czynności do uzyskania pozwolenia na budowę Parku Etnograficznego Ziemi Żywieckiej w Ślemieniu.
W ramach realizacji projektu budowlanego Wykonawca zobowiązany jest do zrealizowania następującego zakresu czynności:
Zakup wskazanych obiektów do przeniesienia do Parku Etnograficznego. Część obiektów przekazana zostanie przez ich właścicieli nieodpłatnie. W wykazie obiektów znajduje się informacja, które obiekty należy wykupić a które przekazane zostaną nieodpłatnie.
Rozbiórka obiektów przeznaczonych do przeniesienia do Parku Etnograficznego wraz z wykonaniem szczegółowej dokumentacji fotograficznej filmowej prowadzonych robót w technologii cyfrowej w formatach umożliwiających odtwarzanie plików na standardowym sprzęcie. Katalogowanie i oznakowanie numeryczne wszystkich elementów demontowanych w poszczególnych obiektach.
Wszelkie roboty związane z rozbiórka obiektów prowadzone będą pod nadzorem etnografa wskazanego i powołanego w tym celu przez Zamawiającego. Wykonywanie tych prac bez wcześniejszego zawiadomienia inwestora jest niedopuszczalne.
Inwestor dokona na bieżąco oceny stanu technicznego poszczególnych elementów obiektów pod katem szkód spowodowanych przez szkodniki drewna, wpływ zawilgocenia i innych czynników mających wpływ na materiał drewniany. Etnograf zakwalifikuje materiał drewniany do ponownej zabudowy oraz wskaże elementy do usunięcia i odtworzenia. Zaleci również metody zabezpieczenia materiału drewnianego przeznaczonego do ponownej zabudowy.
Na niektórych obiektach zabudowany jest materiał wykonany z płyt azbestowych elewacja lub pokrycie dachu. Wykonawca zleci do rozbiórki i utylizacji przez uprawnioną firmę. Koszty utylizacji azbestu ponosi Wykonawca.
Transport zdemontowanych elementów obiektów z miejsca rozbiórki do miejsca odbudowy w Parku Etnograficznym lub do miejsca bezpiecznego składowania ochrona przed niekorzystnymi warunkami meteorologicznymi , obróbki i mechanicznej przed ponowną zabudową. Wymaga się aby Wykonawca dysponował odpowiednia halą trwałą lub w zabudowie namiotowej, która przeznaczona zostanie na magazyn zdemontowanych elementów i równocześnie warsztat robót zabezpieczających . Wykonawca winien dysponować odpowiednimi maszynami i samochodami umożliwiającymi bezpieczne przeprowadzenie rozbiórki oraz transport w miejsce przeznaczenia.
W celu wiernego odtworzenia zabytkowej zabudowy zaleca się zabudowę materiałów pozyskanych wyłącznie ze źródeł lokalnych. Akceptacji proponowanych materiałów do zabudowy dokona inwestor.
Konserwacja , renowacja , wymiana uszkodzonych i uzupełnienie brakujących elementów budowli w oparciu o materiał pozyskany z lokalnych źródeł na podstawie inwentaryzacji.
Wykonanie fundamentów żelbetowych z okładziną z kamienia lokalnego pod projektowaną odbudowę. Montaż ścian obiektów metodą ciesielską, montaż więźb dachowych oraz pokrycia dachu gontem, zabezpieczenie preparatami ogniotrwałymi drewnianych elementów, wykonanie podłóg w formie klepiska w pomieszczeniach gospodarczych i częściowo mieszkalnych podłogi z desek na legarach na podłożu piaskowym, w kapliczce podłogi z obrobionego piaskowca wykonanie urządzeń ogniowych grzewczych zgodnie z projektem, wykonanie instalacji wod-kan w dwóch obiektach zgodnie z projektem.
Odbudowa obiektów zgodnie ze sporządzoną i zatwierdzoną dokumentacją techniczną. Wszelkie konieczne zmiany należy zgłosić Zamawiającemu i uzyskać Jego pisemna zgodę na ich wykonanie.
Wykonanie ogrodzenia terenu z siatki stalowej powlekanej lub elementów systemowych na słupkach bez podmurówki wraz z bramą wjazdową.
Wykonanie elementów małej architektury.
Wykonanie terenów zieleni zgodnie z projektem zagospodarowania terenu i projektem terenów zielonych.
Budowę dróg dojazdowych, parkingów i ścieżek dla pieszych o nawierzchni z tłucznia kamiennego.
Wykonanie czasowej organizacji ruchu i utrzymanie jej przez cały czas trwania robót budowlanych. Po zakończeniu robót wykonanie oznakowania stałej organizacji ruchu.
Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z wykonaniem dokumentacji technicznej. W ofertę cenową należy wkalkulować koszty uzyskania niezbędnych uzgodnień , pozwoleń , odbiory wykonywane przez uprawnionych pracowników właścicieli uzbrojenia terenu jeżeli zajdzie taka konieczność, opłat z tytułu przyłączenia do sieci uzbrojenia technicznego i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie Parku Etnograficznego.
Wykonawca powoła we własnym zakresie i na koszt własny personel techniczny uprawniony do prowadzenia robót na nieruchomych obiektach zabytkowych
Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z wykonaniem dokumentacji technicznej. W ofertę cenową należy wkalkulować koszty zakupu obiektów - budowli do Parku, uzyskania niezbędnych uzgodnień , pozwoleń , odbiory wykonywane przez uprawnionych pracowników właścicieli uzbrojenia terenu jeżeli zajdzie taka konieczność, opłat z tytułu przyłączenia do sieci uzbrojenia technicznego i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie Parku Etnograficznego.
Szczególne obowiązki wykonawcy i wymagania odnośnie sposobu prowadzenia robót:
. Uwagi dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia:
Transport i składowanie odpadów.
Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania przepisów Ustawy o odpadach z dnia 27.04.2001 roku Dz. U. nr 62 poz. 628 z późn. zm., w tym:
przejmuje odpowiedzialność za powstałe w trakcie realizacji zamówienia odpady, ich segregację, transport i składowanie,
ponosi koszty z tytułu jw.
na wniosek zamawiającego wskaże miejsce składowania lub utylizacji, oraz przedstawi stosowne dokumenty, że powstałe odpady zostały zagospodarowane wywiezione na składowisko, poddane utylizacji zgodnie z w wym. ustawą oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie.
Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 10/06/2012
Informacja na temat wadium:
Wykonawca zapewni jako część swojej oferty wadium w wysokości 125 000,00 zł. Wadium może być wniesione w pieniądzu przelewem na konto Zamawiającego w Banku Spółdzielczym w Gilowicach Nr: 21 8141 0008 0000 1661 2000 0040, z dopiskiem Wadium - ..
Jeżeli wadium wnoszone jest w formie innej niż pieniądz poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, oryginały dokumentów należy złożyć w kasie Urzędu Gminy Ślemień adres: Gmina Ślemień z siedzibą w Ślemieniu 34-323 Ślemień, ul. Krakowska 148 - w godz. 8 - 14, , wg instrukcji jn.
Wadium należy wnieść przelewem w terminie do dnia 25 marca 2011r. do godz. 10 00.
Poręczenie lub gwarancja, o którym mowa powyżej powinno być ważne przez okres ważności oferty, powinno dotyczyć konkretnego zamówienia i zawierać klauzulę o dostępności środków przez Zamawiającego w okresie trwania procedury udzielania zamówienia, bez spełnienia jakichkolwiek dodatkowych warunków.
W przypadku wnoszenia wadium w formie innej niż pieniądz odpowiednie dokumenty winny być złożone w kasie Zamawiającego Urzędu Gminy Ślemień adres: Gmina Ślemień z siedzibą w Ślemieniu 34-323 Ślemień , ul. Krakowska 148 - w godz. 8 - 14, uzyskując potwierdzenie złożenia na kserokopii dokumentów, w terminie wyznaczonym dla złożenia oferty. Wadium uważać się będzie za wniesione wtedy, kiedy znajdować się będzie ono na rachunku Zamawiającego, lub zostanie zdeponowane w kasie Zamawiającego w razie wnoszenia wadium w formie innej niż pieniądz.
Wykonawca, którego oferta nie będzie zabezpieczona akceptowalną formą wadium zostanie przez Zamawiającego wykluczony z postępowania. Zamawiający dokona zwrotu wadium zgodnie z art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy na zasadach określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia publicznego,
zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe, z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
Zamawiający zatrzymuje również wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Podstawy prawne wykluczenia z postępowania określają art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. W przypadku podmiotów działających wspólnie warunek dotyczący niepodleganiu wykluczeniu zgodnie z art. 24 ust. 1 i 2, o którym mowa powyżej, muszą spełniać łącznie wszystkie podmioty działające wspólnie. Warunek ten będzie spełniony, jeżeli z oświadczenia o spełnieniu warunków art.22 ust 1 będzie wynikało, że Wykonawca spełnia przedmiotowy warunek. Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi udowodnić poprzez przedstawienie w załączniku określonym w pkt. IV.1.2.8, oraz dołączenie dokumentów określonych w pkt. IV.1.2.8, potwierdzających zrealizowanie w okresie ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, co najmniej trzech zadań odpowiadających swoim rodzajem i wartością robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia , w tym:
- jedna robota budowlana o wartości nie mniejszej niż 4 mln.zł.
- wykonanie jednego projektu rewitalizacji na obszarze min. 35 000 m2 użyteczności publicznej potwierdzenie fizycznie zrealizowanego projektu
wykonanie budowli lub konstrukcji z drewna nieszkieletowego o kubaturze min. 2000m3.
Jako referencje inne dokumenty dotyczące realizacji z ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania, Zamawiający uzna takie, które dotyczą realizacji zadań, których rozpoczęcie i zakończenie miało miejsce nie wcześniej jak 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania.
Potencjał techniczny:
Wykonawca musi dysponować sprzętem budowlanym i środkami transportowymi niezbędnymi do wykonywania robót.
Wymagane jest posiadanie następujących narzędzi i urządzeń koparki gąsienicowa o poj. łyżki pow. 0,6 m3 - 2 szt., kop.- ładowarki o poj. łyżki 0,25 m3 - 3 szt., dźwigi - 1 szt, spycharki - 1 szt. samochody ciężarowe 5 - 10 t. - 4 szt., w tym wywrotki , sprzęt do zabezpieczenia wykopów obudowy 50 m2 , co należy udokumentować jak pkt IV 1.2. 7
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca powinien dysponować odpowiednio wykwalifikowanymi osobami posiadającymi uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności:
architektoniczne, wraz z zaświadczeniem o przynależności do odpowiedniej izby inżynierów budownictwa - 2 osoby,
konstrukcyjno - budowlanej, wraz z zaświadczeniem o przynależności do odpowiedniej izby inżynierów budownictwa - 1 osoba,
instalacyjno - sanitarnej, wraz z zaświadczeniem o przynależności do odpowiedniej izby inżynierów budownictwa - 2 osoby,
drogowej wraz z zaświadczeniem o przynależności do odpowiedniej izby inżynierów budownictwa - 1 osoba,
elektrycznej, wraz z zaświadczeniem o przynależności do odpowiedniej izby inżynierów budownictwa - 1 osoba,
Dysponować odpowiednio wykwalifikowanymi osobami posiadającymi: uprawnienia geodezyjne - 1 osoba
aktualne uprawnienia SEP dla robót elektroenergetycznych - 1 osoba
Dysponować odpowiednio osobami posiadającymi wykształcenie w zakresie:
architektura i urbanistyka o specjalności ochrona zabytków 1 osoba ksero potwierdzone za zgodność - dyplomu ukończenia studiów
architektura krajobrazu o specjalności architekt krajobrazu 1 osoba ksero potwierdzone za zgodność dyplomu ukończenia studiów
Sytuacja ekonomiczna:
wykonawca musi mieć dostęp lub dysponować środkami finansowymi wystarczającymi do realizacji przedmiotu zamówienia, określonymi na sumę 3 000 000 zł, co winno jednoznacznie wynikać z dokumentu określonego w pkt. IV. 1.2.10,
2.2. wykonawca musi posiadać średnioroczny obrót w ciągu ostatnich trzech lat w zakresie wykonawstwa robót w wysokości 4 000 000 zł, potwierdzony jak w pkt. IV 1.2.9,
2.3. Wykonawca powinien być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę co najmniej 4 000 000 zł, co powinno wynikać z dokumentu określonego w pkt. IV.1.2.11. Wykonawca, który nie dysponuje polisą obejmującą pełny okres realizacji zamówienia, winien złożyć oświadczenie, iż zobowiązuje się do wznowienia polisy jw. na cały okres realizacji zamówienia przed wygaśnięciem posiadanej polisy.
Sprawozdanie finansowe w całości: Tak
Za ile lat obrotowych sprawozdanie finansowe: 3
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie nr 8: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
Kosztorys ofertowy, który winien być zgodny wartościowo z wynagrodzeniem ryczałtowym zaoferowanym przez wykonawcę, w ramach oferty.
Harmonogram realizacji umowy w ujęciu rzeczowo-finansowym, zgodny z kosztorysem ofertowym oraz ramowym harmonogramem realizacji inwestycji zawierający zestawienie kosztów elementów robót i usług bez podatku VAT. Będzie on podstawą do wystawienia faktur częściowych, obejmujących wykazane w harmonogramie elementy robót jako przedmioty oddzielnych odbiorów zgodnie z umową. Szczegółowy Harmonogram zostanie ustalony w terminie 7 - miu dni od daty podpisania umowy.
Zaparafowany na dowód akceptacji przez osobę osoby upoważnioną do reprezentacji Wykonawcy projekt umowy.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Istotne postanowienia umowy określa projekt umowy stanowiący załącznik B. do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Zmiany do umowy możliwe są jedynie w trybie art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych. Uzgodnienia w tym zakresie wymagają dla swej ważności zatwierdzenia przez Wójta Gminy Ślemień, a zmiana umowy może nastąpić jedynie na piśmie w formie aneksu pod rygorem nieważności. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy w następujących okolicznościach:
ustawowej zmiany przepisów podatkowych,
zmiany zakresu prac powierzonych podwykonawcom,
działania siły wyższej,
wystąpienia przyczyn zależnych od zamawiającego,
rezygnacji z wykonania części robót, z jednoczesnym ograniczeniem obniżeniem wynagrodzenia wykonawcy,
zmiany czasokresu finansowania inwestycji w uzgodnieniu z jednostką finansującą, wówczas może nastąpić zmiana terminu realizacji wydłużenie, stosownie do uzgodnionego a tą jednostką przez zamawiającego nowego czasokresu finansowania,
wystąpienia zamówień dodatkowych niezbędnych do prawidłowego wykonania realizowanego zamówienia podstawowego, których wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia, wówczas zmiana umowy może nastąpić w zakresie terminu realizacji.
zmiany technologii wykonania robót, lub zmiany materiałów, jeżeli nowe rozwiązania będą korzystne dla zamawiającego, przy zachowaniu niepogorszonych standardów jakościowych,
zmiany są korzystne dla zamawiającego,
konieczność wprowadzenia zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ugslemien.ig.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy w Ślemieniu
34-323 Ślemień, ul. Krakowska 148
pow. żywiecki, woj. śląskie
pok. 18
Data składania wniosków, ofert: 25/03/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Urząd Gminy w Ślemieniu
34-323 Ślemień, ul. Krakowska 148
pow. żywiecki, woj. śląskie
Sekretariat
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, Priorytet IV - Kultura, Działanie 4.1 Infrastruktura Kultury, oraz dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
252392 / 2015-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Bielsko-Biała - Urząd Miejski w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektów zagospodarowania terenów publicznych w Bielsku-Białej
217159 / 2012-10-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Ruda Śląska - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie kanału deszczowego ulicy Kłodnickiej - opracowanie dokumentacji projektowej wraz z prowadzeniem nadzoru autorskiego przy realizacji zadania
309581 / 2008-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski w Radzionkowie - Radzionków (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej budowy budynku będącego siedzibą MOSiR-u oraz wykonanie koncepcji zagospodarowania terenu przy kąpielisku miejskim
148990 / 2013-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Mykanów - Mykanów (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania : zmiana sposobu użytkowania budynku komunalnego na pawilon wystawienniczy w Borownie
4397 / 2016-01-14 - Inny: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zagospodarowanie wód opadowych wraz z monitoringiem środowiskowym w mieście Ruda Śląska - Chronimy krople deszczu - wykonanie koncepcji projektowej oraz studium wykonalności - etap I
73953 / 2015-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Ruda Śląska - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z prowadzeniem nadzoru autorskiego (3 zadania):
Zadanie 1: Budowa ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Starej w Rudzie Śląskiej
Zadanie 2: Budowa ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Piotra Niedurnego od ulicy Podgórze do ulicy Planty Kowalskiego w Rudzie Śląskiej
Zadanie 3: Budowa ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Kochłowickiej od ulicy Oświęcimskiej do wiaduktu autostrady A-4 w Rudzie Śląskiej
332296 / 2015-12-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. z/s w Syryni - Syrynia (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej: Przebudowa mostu drogowego zlokalizowanego w ciÄ…gu drogi powiatowej nr 5037S (km 7+274) w Godowie
9765 / 2016-01-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta Radlin - Radlin (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zamówienie dodatkowe do wykonanie projektu budowlano-wykonawczego pn. Przebudowa ul. Mariackiej w Radlinie wraz z nadzorem autorskim
171388 / 2015-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Katowice - Katowice (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. Budowa hali sportowej przy zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2 w Katowicach.
89256 / 2010-03-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Racibórz - Racibórz (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Projekt budowy pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy ul. Zamkowej w Raciborzu
6339 / 2014-01-10 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał
Prokuratura Okręgowa w Gliwicach - Gliwice (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie kompletnej dokumentacji technicznej w celu uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę dla zadania pn.: Wykonanie remontu budynku dla potrzeb Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach przy ul. Opolskiej 21
145765 / 2011-05-24 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 3 w Rybniku - Rybnik (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektów budowlano-wykonawczych na wymianę sieci zewnętrznych (magistralnych) c.w.u., cyrkulacji, wody zimnej i hydrantowej oraz na montaż systemu chłodzenia w pomieszczeniach boksów na odpady medyczne dla SPZOZ WSS Nr 3 w Rybniku (zamówienie: TT-105-pPN/13-2011)
3964 / 2009-01-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Miasta Åaziska Górne - Åaziska Górne (Å›lÄ…skie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu technicznego oÅ›wietlenia ulicznego ul. Okrężnej w Åaziskach Górnych wraz z pozwoleniem budowlanym, kosztorysem inwestorskim i przedmiarem robót
64695 / 2009-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe - Żywiec (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowych na przebudowę dróg powiatowych wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
44498 / 2014-02-07 - Uczelnia publiczna
Politechnika Częstochowska - Częstochowa (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Budowa łączy światłowodowych w kampusie Politechniki Częstochowskiej i Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie
124400 / 2016-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Godów - Godów (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych - od ulicy 1 Maja w Skrzyszowie (5019S) do ulicy PowstaÅ„ców Åšl. w Åaziskach (5037S)
126177 / 2013-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Ruda Śląska - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Remont ulicy Karola Goduli, na odcinku od ulicy Pawła do ulicy Przedszkolnej w Rudzie Śląskiej - opracowanie dokumentacji i wykonanie remontu nawierzchni wraz z prowadzeniem nadzoru autorskiego przy realizacji zadania