Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

129140 / 2015-05-29 - Inny: Jednostka Wojskowa / Jednostka Wojskowa 4784 (Rzeszów)

Roboty remontowe w budynku nr 124 w Żurawicy przy ul. Wojska Polskiego 22, 37-710 Żurawica - II etap - ZP/44/2015

Opis zamówienia

1.Przedmiot zamówienia stanowi remont w budynku nr 124 w Żurawicy przy ul. Wojska Polskiego 22, 37-710 Żurawica - II etap.
2.Przedmiot zamówienia obejmuje następujący zakres robót:
a) ZAKRES ROBÓT REMONTOWYCH BĘDZIE OBEJMOWAŁ NASTĘPUJĄCE ROBOTY:
w pomieszczeniu Nr 1 zostanie wykonana posadzka epoksydowa do zabezpieczenia podłogi warsztatów samochodowych o dużej wytrzymałości na uderzenia, niezwykle odporna na ściera-nie, antypoślizgowa, łatwa w aplikacji, bardzo twarda - odporna na oleje i rozpuszczalniki, łatwo zmywalna.
Przed ułożeniem posadzki w pierwszej kolejności zostaną wykonane roboty przygotowawcze polegające na:
metalowy kątownik zakończenia kanału naprawczego należy podwyższyć przez dospawanie drugiego kątownika 80x60mm po obydwu stronach kanału.
należy wymienić stare przykrycie kanału z desek na nowe - grubość nowych desek z bali sosnowych grub. 60mm, klasy I.
Po przygotowaniu posadzki przez śrutowanie, posadzka zostanie zagruntowana epoksydowym preparatem gruntującym, wzmacniającym, głęboko penetrującym. W wejściu głównym do pomieszczenia (brama magazynowa) zostanie zamocowana listwa startowa wykonana z kątownika stalowego walcowanego na gorąco o wym. 30x30x3mm. Następnie powierzchnia pomieszczenia zostanie zdylatowana i na całości pomieszczenia zostanie wylana posadzka z zaprawy samopoziomującej grubości około 3cm.
Po uzyskaniu przez podłoże odpowiedniej wytrzymałości i wilgotności na powierzchni zostanie wylana posadzka epoksydowa. Po wyschnięciu zostanie wykonane uszczelnienie szczelin dylatacyjnych masą poliuretanową. Na powierzchni posadzki przy kanale zostaną naniesione pasy ostrzegawcze w kolorze żółtym i czarnym dookoła kanału naprawczego o szerokości 0,50m.
Posadzki epoksydowe wykonać w kolorze szaro - błękitnym RAL 7001.
w pomieszczeniu Nr 2 podobnie jak w pomieszczeniu Nr 1 zostanie wykonana posadzka epoksydowa o dużej wytrzymałości na ściskanie, uderzenia, odporna na środki chemiczne.
Po przygotowaniu posadzki przez śrutowanie, posadzka zostanie zagruntowana epoksydowym preparatem gruntującym, wzmacniającym, głęboko penetrującym. W wejściu głównym do pomieszczenia (brama magazynowa) i drzwiach wejściowych zostanie zamocowana listwa startowa wykonana z kątownika stalowego walcowanego na gorąco o wym. 30x30x3mm. Następnie powierzchnia pomieszczenia zostanie zdylatowana i na całości pomieszczenia zostanie wylana posadzka z zaprawy samopoziomującej około grubości 5cm.
Po uzyskaniu przez podłoże odpowiedniej wytrzymałości i wilgotności na powierzchni zostanie wylana posadzka epoksydowa. Po wyschnięciu zostanie wykonane uszczelnienie szczelin dylatacyjnych masą poliuretanową. Posadzki epoksydowe wykonać w kolorze szaro - błękitnym RAL 7001.
w pomieszczeniu Nr 3 zostanie zdemontowana stara wykładzina PCV i podłoga z desek na legarach. Zostaną wymienione na nowe drzwi wejściowe z szer. 80cm na szer. 90cm. Zostanie wymienione nadproże z gotowych belek żelbetonowych typu L. Uzupełniony zostanie tynk z zaprawy cementowo-wapiennej kat. III, po wyschnięciu tynk zostanie wyszpachlowany na ścianach przy obsadzonych drzwiach, nadprożu i poprawiony po zdemontowaniu podłogi. Po wykonaniu tynków ściany w tych miejscach zostaną pomalowane farbami emulsyjnymi dwukrotnie
w kolorze białym. Posadzka w pomieszczeniu zostanie wyrównana przez wylanie posadzki samopoziomującej grubości około 3,5cm, następnie po wyschnięciu i utwardzeniu zostanie ułożona posadzka i cokolik wys. 15cm z płytek gres, układanych na kleju. Sufit i ściany pomieszczenia zostaną pomalowane farbą emulsyjną dwukrotnie.
-w pomieszczeniu Nr 4 zostanie zdemontowana stara wykładzina PCV. Posadzka zostanie przygotowana do ułożenia płytek gres przez śrutowanie i gruntowanie preparatem gruntującym głęboko penetrującym. Zostaną wymienione na nowe drzwi wejściowe z szer. 80cm na szer. 90cm. Zostanie wymienione nadproże z gotowych belek żelbetonowych typu L długości 1,50m. Uzupełniony zostanie tynk na ścianach i ościeżach przy obsadzonych drzwiach i nadprożu. Po wykonaniu tynków ściany w tych miejscach zostaną pomalowane farbami emulsyjnymi dwukrotnie w kolorze białym. Posadzka w pomieszczeniu zostanie wyrównana przez wylanie posadzki samopoziomującej grubości około 5mm, następnie po wyschnięciu i utwardzeniu zostanie ułożona posadzka i cokolik wys. 15cm z płytek gres, układanych na kleju. W pomieszczeniu zostanie zdemontowane okno metalowe od hallu, a otwór po oknie zostanie zamurowany na pełno cegłą budowlaną i otynkowany tynkiem cementowo-wapiennym kat. III, wyszpachlowany i pomalowany dwukrotnie farbą emulsyjną, ściana pomieszczenia zostanie pomalowana dwu-krotnie farbą emulsyjną w kolorze białym.
w pomieszczeniu Nr 5 zostanie zdemontowana stara wykładzina PCV. Posadzka zostanie przygotowana do ułożenia płytek gres przez śrutowanie i gruntowanie preparatem gruntującym głęboko penetrującym. Zostaną wymienione na nowe drzwi wejściowe z szer. 80cm na szer. 90cm. Zostanie wymienione nadproże z gotowych belek żelbetonowych typu L długości 1,50m. Uzupełniony zostanie tynk na ścianach i ościeżach przy obsadzonych drzwiach i nadprożu. Po wykonaniu tynków ściany w tych miejscach zostaną pomalowane farbami emulsyjnymi dwukrotnie w kolorze białym. Posadzka w pomieszczeniu zostanie wyrównana przez wylanie posadzki samopoziomującej grubości około 5mm, następnie po wyschnięciu i utwardzeniu zo-stanie ułożona posadzka i cokolik wys. 15cm z płytek gres, układanych na kleju. W pomieszczeniu zostanie wymienione okno metalowe na okno wykonane z PCV o wym. 1,80x1,50 m.
Zostanie wymienione okienko naświetla drewnianego 2 szt. o wym. 1,40 x 0,40m na nowe wykonane z PCV. W wymienionych oknach zostaną obrobione zaprawą i szpachlówką gipsową ościeża okienne, ściany pomieszczenia po obsadzeniu nowych okien zostaną pomalowane farbą emulsyjną dwukrotnie.
w pomieszczeniu Nr 6 zostanie zdemontowana stara wykładzina PCV. Posadzka zostanie przygotowana do ułożenia płytek gres przez śrutowanie i gruntowanie preparatem gruntującym głęboko penetrującym. Zostaną wymienione na nowe drzwi wejściowe z szer. 80cm na szer. 90cm. Zostanie wymienione nadproże z gotowych belek żelbetonowych typu L długości 1,50m. Uzupełniony zostanie tynk na ścianach i ościeżach przy obsadzonych drzwiach i nadprożu. Po wykonaniu tynków ściany w tych miejscach zostaną pomalowane farbami emulsyjnymi dwukrotnie w kolorze białym. Posadzka w pomieszczeniu zostanie wyrównana przez wylanie posadzki samopoziomującej grubości około 5mm, następnie po wyschnięciu i utwardzeniu zo-stanie ułożona posadzka i cokolik wys. 15cm z płytek gres, układanych na kleju. Zostaną wy-mienione okienka naświetla drewnianego 2szt. o wym. 1,40 x 0,40m na nowe wykonane z PCV. W wymienionych oknach zostaną obrobione zaprawą i szpachlówką gipsową ościeża okienne, ściany pomieszczenia po obsadzeniu nowych okien zostaną pomalowane farbą emulsyjną dwu-krotnie. W ścianie sąsiadującej z hallem zostanie wykonany otwór wentylacyjny i obsadzone zostaną w nim 2szt. kratek wentylacyjnych.
węzeł sanitarny pomieszczenia Nr 7 i 8:
Ze ścian zostanie rozebrana stara okładzina ścian z płytek glazurowanych, następnie zostaną skute stare tynki cementowe ze ścianek działowych. Podczas robót zostaną rozebrane ręcznie część ścianek działowych z cegły pełnej na zaprawie cementowej.
Stare skrzydła drzwiowe wejściowe z ubikacji i umywalni zostaną zdemontowane wraz z ościeżnicami.
Stare sklepienia drzwiowe zostaną rozebranie i wykonane nowe z gotowych belek żelbetonowych typu L nad otworami 2 szt. drzwi wejściowych i 2 szt. ścianek działowych.
Otwory drzwi wejściowych zostaną powiększone z szer. 90cm na szer. 100cm.
Otwór drzwiowy do pomieszczenia nr 8 zostanie przesunięty o 30 cm w kierunku drzwi do pom. nr 7 - zgodnie z rys. 2. Wymaga to: demontażu starej ościeżnicy, rozebrania istniejącego nadproża, przymurowania ściany o gr. 1 cegły na szer. 30 cm (od strony pom. nr 9), wykucia otworu na nadproże, osadzenia nadproża składającego się z dwóch belek typu L o dł. 150 cm oraz wykuciu w ścianie grubości 1cegły pasa o szer. 40 cm na wysokość do nadproża i osadzeniu nowej ościeżnicy. Nadproże ułożyć na poduszkach betonowych o wym. 20x20x10cm gotowych lub wylewanych. Uzupełnić tynk na ścianach i ościeżach przy obsadzonych drzwiach i nadprożu. Po wykonaniu tynków ściany w tych miejscach zostaną pomalowane farbami emulsyjnymi dwu-krotnie w kolorze białym
W pomieszczeniach zgodnie z załączonym rysunkami technicznymi sanitariatu zostaną wy-murowane i nadmurowanie ścianki działowe w sanitariatach. Podczas wznoszenia ścianek zostaną obsadzone nowe drzwi płycinowe fabrycznie wykończone w kolorze białym o szer. 90cm - 2szt.
Nadmurowane i nowe ścianki działowe grub. 1/2 cegły zostaną otynkowane tynkiem cementowym kat. III.
Zostaną wykonane pasy tynku kat. III z zaprawy cementowo-wapiennej po obsadzeniu ościeżnic i nowych nadproży, tynki ościeży drzwiowych o szer. do 15cm po obsadzeniu ościeżnic drzwiowych.
Po wykonaniu tynków powierzchnia sufitów i ścian przed wykonaniem robót malarskich i wykładzinowych zostanie zagruntowana emulsją gruntującą i wyrównana przez poszpachlowanie szpachlówką gipsową. Następnie sufity i ściany zostaną pomalowane farbami emulsyjnymi dwukrotnie.
Po wykonaniu wymiany instalacji kanalizacyjnej w pomieszczeniach wykopy zostaną zasypane, ziemią którą należy zagęścić i zostanie uzupełniony podkład betonowy posadzki z betonu marki B-17,5. Po związaniu betonu powierzchnia posadzki zostanie przeszlifowana przez śrutowanie i zagruntowana preparatem gruntującym głęboko penetrującym.
Następnie na powierzchni zostanie ułożona posadzka z zaprawy samopoziomującej, a po jej wyschnięciu w pomieszczeniach zostanie ułożona posadzka właściwa z płytek gres na zaprawie klejowej, ułożone zostaną także cokoliki wys. 15cm z płytek lub kształtek gres na zaprawie klejowej. Płytki gres o wym. 30x30 cm i grub. min. 8 mm, o podwyższonej odporności na plamienie i działanie związków chemicznych powszechnie stosowanych do utrzymania czystości.
Powierzchnia ścian do wysokości 2,0m zostanie wyłożona płytkami glazurowanymi
o wym. 25x20cm, układanymi na kleju do układania glazury. Piony kanalizacyjne i wodociągowe zostaną obudowane płytą gipsowo-kartonową i obłożone płytkami glazurowanymi do wysokości takiej jak ściany i ścianki działowe.
Zgodnie z załączonymi rysunkami w pomieszczeniach sanitariatów zostaną ustawienie ścianki z płyt TT z wstawionymi w ich powierzchni drzwiami.
w pomieszczeniu Nr 9 zostanie zdemontowana stara wykładzina PCV. Posadzka zostanie przygotowana pod ułożenie płytek gres przez śrutowanie i gruntowanie preparatem gruntującym głęboko penetrującym. Zostaną wymienione na nowe drzwi wejściowe z szer. 80cm na szer. 90cm - 1 szt. Zostanie wymienione nadproże z gotowych belek żelbetonowych typu L długości 1,50 m. Uzupełniony zostanie tynk na ścianach i ościeżach przy obsadzonych drzwiach. Posadzka w pomieszczeniu zostanie wyrównana przez wylanie posadzki samopoziomującej grubości około 5mm, następnie po wyschnięciu i utwardzeniu zostanie ułożona posadzka i cokolik wys. 15cm z płytek gres, układanych na kleju.
Pion wodociągowy zostanie obudowany płytą gipsowo-kartonową i pomalowany farbą emulsyjną.
w pomieszczeniu Nr 10 w ścianie sąsiadującej z hallem zostanie wykonany otwór wentylacyjny i obsadzone zostaną w nim 2szt. kratek wentylacyjnych. Stary otwór wentylacyjny zostanie za-murowany otynkowany i zamalowany farbą emulsyjną.
hall podłoga zostanie przygotowana pod ułożenie płytek gres przez śrutowanie i gruntowanie preparatem gruntującym głębokopenetrującym. Posadzka w pomieszczeniu zostanie wyrównana przez wylanie posadzki samopoziomującej grubości około 3cm, następnie po wyschnięciu i utwardzeniu zostanie ułożona posadzka i cokolik wys. 15cm z płytek gres, układanych na kleju. Należy zwrócić uwagę, aby posadzka w pomieszczeniach Nr 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 i hallu była wykonana na jednym poziomie.
W wejściu głównym do hallu w bramie magazynowej zostanie zamocowana listwa startowa wykonana z kątownika stalowego walcowanego na gorąco o wym. 30x30x3mm.
Wszystkie płytki gresowe stosowane do w/w pomieszczeń o wym. 30x30 cm grubości min. 8 mm twardości min. 8 Mosh i w klasie odporności na ścieranie: PEI 5 w kolorze jasnoszarym. Cokoliki wykonać z tej samej płytki co podłogi.
w pomieszczeniu Nr 11 zostanie wykonana posadzka epoksydowa o dużej wytrzymałości na uderzenia, niezwykle odporna na ścieranie, antypoślizgowa, łatwa w aplikacji, bardzo twarda - odporna na oleje i rozpuszczalniki, łatwo zmywalna.
Przed ułożeniem posadzki w pierwszej kolejności zostaną wykonane roboty przygotowawcze polegające na:
metalowy kątownik zakończenia kanału naprawczego należy zdemontować kątowniki zakończające kanał naprawczy. Następnie przy pomocy piły do betonu należy wyciąć posadzkę o szer. 5cm i grub. 10cm wzdłuż kanału i rozebrać beton przy kanale. Po wykuciu betonu podkład należy wyrównać i ewentualne braki uzupełnić zaprawą cementową. W miejscu starych kątowników należy wstawić nowe o wym. 10x10cm.
należy wymienić na nowe przykrycie kanału - grubość nowych desek z bali sosnowych grub. 100mm, klasy I (2x50mm).
Po przygotowaniu posadzki przez śrutowanie, posadzka zostanie zagruntowana epoksydowym preparatem gruntującym, wzmacniającym, głęboko penetrującym. W wejściu głównym do pomieszczenia (bramy magazynowe) zostaną zamocowane listwy startowe wykonane z kątownika stalowego walcowanego na gorąco o wym. 30x30x3mm. Następnie powierzchnia pomieszczenia zostanie zdylatowana i na całości pomieszczenia zostanie wylana posadzka z zaprawy samopoziomującej grubości około 5cm.
Po uzyskaniu przez podłoże odpowiedniej wytrzymałości i wilgotności na powierzchni zostanie wylana posadzka epoksydowa. Po wyschnięciu zostanie wykonane uszczelnienie szczelin dylatacyjnych masą poliuretanową. Na powierzchni posadzki przy kanale zostaną naniesione pasy ostrzegawcze w kolorze żółtym i czarnym dookoła kanału naprawczego o szerokości 0,50m.
Posadzki epoksydowe wykonać w kolorze szaro - błękitnym RAL 7001, zaś pasy ostrzegawcze w kolorystyce czarno - żółtej.

UWAGA:
Pomieszczenia Nr 1, 2 i 11 przeznaczone są do przechowywania pojazdów kołowych.

PO ZAKOŃCZONYCH ROBOTACH BUDOWLANYCH POMIESZCZENIA OBJĘTE
REMONTEM NALEŻY DOPROWADZIĆ DO STANU POWSZECHNIE UWAŻANEGO
ZA ESTETYCZNY, CZYSTY I UMOŻLIWIAJĄCY PROWADZENIE PRACY.

W szczególności oczyścić należy: zewnętrzne elementy instalacji elektrycznej i oświetleniowej, osprzęt elektryczny, elementy instalacji c.o., okna oraz bramy segmentowe.
Elementy bram segmentowych tj.: prowadnice, zawiasy, sprężyny, rolki, wałki i inne elementy należy odpylić, oczyścić, a elementy ruchome nasmarować smarem Wurth HHS-2000 lub innym o podobnych własnościach.
b)Roboty sanitarne - remont węzłów sanitarnych pom. Nr 7 i 8:
Istniejące dwa węzły sanitarne oraz istniejąca wewnętrzna instalacja wod-kan w budynku Nr 124 w kompleksie wojskowym w Żurawicy obecnie nie spełnia współczesnych standardów użytkowych i technologicznych. Instalacja wodociągowa wykonana jest z rur stalowych ocynkowanych, natomiast kanalizacja sanitarna z rur żeliwnych i PVC (piony - żeliwne, podejścia do przyborów - PVC).
Instalację wodociągową i kanalizacyjną zdemontować w całości.
Zakres robót będzie obejmował:
rozebranie podłoża z betonu o grubości do 15cm,
wykonanie wykopów liniowych w celu demontażu istniejących poziomów kanalizacji sanitarnej i montażu nowych poziomów kanalizacyjnych,
demontaż istniejących poziomów kanalizacji sanitarnej,
demontaż istniejącej wewnętrznej kanalizacji sanitarnej (piony, podejścia odpływowe),
demontaż istniejących wpustów kanalizacyjnych,
demontaż istniejących rur wywiewnych,
demontaż istniejących urządzeń sanitarnych,
demontaż istniejącej instalacji wodociągowej wraz z armaturą,
montaż poziomów kanalizacji sanitarnej w wykopach,
zasypanie wykopów po ułożeniu poziomów kanalizacyjnych,
remont posadzki w sanitariatach (OPZ - branża budowlana),
montaż kanalizacji sanitarnej na ścianach budynku wraz z wykonaniem podejść i podłączeniem przyborów,
montaż nowych wpustów podłogowych (wszystkie wpusty muszą posiadać zasyfonowanie),
montaż nowych wywiewek kanalizacyjnych (wyprowadzić ponad dach budynku),
montaż czyszczaków na każdym pionie kanalizacyjnym,
montaż nowych przyborów sanitarnych,
montaż szafki pod zlewozmywak (pom. nr 9),
montaż instalacji wodociągowej w całym budynku (rozprowadzenie instalacji wodociągowej do przyborów sanitarnych wykonać w bruzdach ściennych),
montaż izolacji na instalacji wodociągowej,
montaż nowej armatury wodociągowej,
wykonanie prób szczelności i płukania instalacji wodociągowej,
przejścia instalacji przez ściany wykonać w tulejach ochronnych,
obudować piony wodociągowe i kanalizacji sanitarnej płytami g-k z drzwiczkami na zawory i czyszczaki.
montaż przewodów wentylacyjnych,
montaż urządzeń, armatury i uzbrojenia przewodów wentylacyjnych.

c) Roboty elektryczne - część socjalna (pom. Nr 7, 8 i 9):
Stan istniejący:
W 2014r. został wykonany remont całej instalacji elektrycznej w budynku Nr 124 na terenie kompleksu wojskowego w Żurawicy.
Została wykonana m. in.:
rozdzielnia TS zasilająca część socjalną budynku Nr 124,
przewody zasilające obwody oświetleniowe i gniazda jednofazowe 16A 230V 2P + Z doprowadzone do puszek rozdzielczych w ścianach bez montażu osprzętu i opraw oświetleniowych.
Roboty elektryczne w pomieszczeniach socjalnych zostały na tym etapie zakończone.
Stan wymagany:
w pomieszczeniach Nr 7, 8, 9 (część socjalna) - należy podłączyć do istniejącej instalacji wyrównawczej budynku Nr 124 wszystkie przewodzące elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania. Podłączenia wykonać za pomocą zakończonych końcówkami, elastycznych izolowanych przewodów jednożyłowych typ LgY żo 10mm² oraz obejm sprężynujących uziemiających,
w pomieszczeniach Nr 7, 8, 9 (część socjalna) - ustalić lokalizację opraw oświetleniowych i gniazd jednofazowych 16A 230V 2P+Z IP44, a następnie wykuć mechanicznie bruzdy pod rury ochronne karbowane giętkie, zamontować puszki podtynkowe do montażu osprzętu, wprowadzić przewody kabelkowe o odpowiednim przekroju i ilości żył,
w pomieszczeniach Nr 7, 8 , 9 (część socjalna) - zamontować odpowiedni osprzęt łączeniowy i gniazda wtykowe jednofazowe 16A 230V IP44,
w pomieszczeniach nr 7, 8 (węzły sanitarne), prysznice, zamontować wentylatory wyciągowe załączane łącznikami oświetlenia w pom. WC i prysznice,
w pomieszczeniach Nr 7, 8, 9 (część socjalna) - zamontować na gotowym podłożu 14 kompletów opraw świetlówkowych, przemysłowych IP67 2x36W EVG HI z modułami zasilania awaryjnego i 5 kpl. opraw świetlówkowych IP67 2x18W nad umywalkami,
po zakończeniu montażu wykonać pomiary odbiorcze instalacji elektrycznej tzn. pomiary rezystancji izolacji, impedancji pętli zwarcia, rezystancji uziemienia, samoczynnego zadziałania wyłączników różnicowoprądowych.
UWAGA:
Po zakończonych robotach budowlanych pomieszczenia objęte remontem należy doprowadzić do stanu powszechnie uważanego za estetyczny, czysty i umożliwiający wykonywanie pracy.

3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie robót dla budynku nr 8 - przedstawiony został w Opisie Przedmiotu Zamówienia Branża Budowlana (Załącznik nr 9), Opisie Przedmiotu Zamówienia Branża Sanitarna i Elektryczna (Załącznik nr 10) Przedmiarze Robót branża budowlana (Załącznik nr 11), Przedmiarze Robót branża elektryczna (Załącznik nr 12), Przedmiarze Robót branża sanitarna (Załącznik nr 13), Specyfikacji Technicznej branża budowlana (Załącznik nr 14), Specyfikacji Technicznej branża sanitarna (Załącznik nr 15) oraz Rysunkach bud. nr 124 (Załącznik nr 16).
4.Odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu rękojmi za wady fizyczne każdego z elementów przedmiotu umowy, w tym na wbudowane urządzenia i materiały wynosi 3 lata, licząc od dnia odbioru końcowego całego przedmiotu umowy. Realizacja uprawnień wynikających z rękojmi będzie wykonywana zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego.
5.Wykonawca udzieli gwarancji na wady fizyczne każdego z elementów przedmiotu umowy licząc od dnia odbioru końcowego całego przedmiotu umowy na zasadach określonych w § 13 Projektu umowy (Załącznik nr 8). Okres obowiązywania gwarancji Wykonawca określi w złożonej ofercie, przy czym okres ten nie może być krótszy niż 36 miesięcy i podlegać będzie ocenie na podstawie kryterium oceny ofert: gwarancja - 10%
6.Oferta Wykonawcy, który nie określi w złożonej ofercie terminu gwarancji lub zaproponowany termin gwarancji będzie krótszy aniżeli 36 miesięcy - zostanie odrzucona.
7.Projekt umowy stanowi również uzupełnienie opisu przedmiotu zamówienia w zakresie postanowień nie uregulowanych zapisami niniejszego Rozdziału.
8.Jeżeli w jakimkolwiek miejscu w dokumentacji projektowej, Specyfikacjach Technicznych, zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia - wszędzie tam Zamawiający dodaje wyrazy lub równoważne.
9.Zamiast materiałów i urządzeń wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załącznikach do niej, dla których są wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie można stosować materiały i urządzenia równoważne pod względem parametrów technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych. Przewidziane do zastosowania urządzenia i materiały powinny spełniać parametry tam określone i nie powinny być gorsze od przyjętych założeń.
10.Stosownie do art. 30 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych wykonawca powołujący się na zastosowanie materiałów równoważnych winien wykazać, iż spełniają one wymogi zamawiającego w szczególności poprzez udokumentowanie załączonymi do oferty informacjami na temat parametrów techniczno-wytrzymałościowych, szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności, kartami katalogowymi urządzeń i materiałów zamiennych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych materiałów i urządzeń w stosunku do przyjętych w projekcie.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 129140

Data publikacji: 2015-05-29

Nazwa: Jednostka Wojskowa 4784

Ulica: ul. Krakowska 11B

Numer domu: 11B

Miejscowość: Rzeszów

Kod pocztowy: 35-111

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 17 715 56 59

Numer faxu: 17 715 63 85

Regon: 18069037300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Jednostka Wojskowa

Inny rodzaj zamawiającego: Jednostka Wojskowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Roboty remontowe w budynku nr 124 w Żurawicy przy ul. Wojska Polskiego 22, 37-710 Żurawica - II etap - ZP/44/2015

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiot zamówienia stanowi remont w budynku nr 124 w Żurawicy przy ul. Wojska Polskiego 22, 37-710 Żurawica - II etap.
2.Przedmiot zamówienia obejmuje następujący zakres robót:
a) ZAKRES ROBÓT REMONTOWYCH BĘDZIE OBEJMOWAŁ NASTĘPUJĄCE ROBOTY:
w pomieszczeniu Nr 1 zostanie wykonana posadzka epoksydowa do zabezpieczenia podłogi warsztatów samochodowych o dużej wytrzymałości na uderzenia, niezwykle odporna na ściera-nie, antypoślizgowa, łatwa w aplikacji, bardzo twarda - odporna na oleje i rozpuszczalniki, łatwo zmywalna.
Przed ułożeniem posadzki w pierwszej kolejności zostaną wykonane roboty przygotowawcze polegające na:
metalowy kątownik zakończenia kanału naprawczego należy podwyższyć przez dospawanie drugiego kątownika 80x60mm po obydwu stronach kanału.
należy wymienić stare przykrycie kanału z desek na nowe - grubość nowych desek z bali sosnowych grub. 60mm, klasy I.
Po przygotowaniu posadzki przez śrutowanie, posadzka zostanie zagruntowana epoksydowym preparatem gruntującym, wzmacniającym, głęboko penetrującym. W wejściu głównym do pomieszczenia (brama magazynowa) zostanie zamocowana listwa startowa wykonana z kątownika stalowego walcowanego na gorąco o wym. 30x30x3mm. Następnie powierzchnia pomieszczenia zostanie zdylatowana i na całości pomieszczenia zostanie wylana posadzka z zaprawy samopoziomującej grubości około 3cm.
Po uzyskaniu przez podłoże odpowiedniej wytrzymałości i wilgotności na powierzchni zostanie wylana posadzka epoksydowa. Po wyschnięciu zostanie wykonane uszczelnienie szczelin dylatacyjnych masą poliuretanową. Na powierzchni posadzki przy kanale zostaną naniesione pasy ostrzegawcze w kolorze żółtym i czarnym dookoła kanału naprawczego o szerokości 0,50m.
Posadzki epoksydowe wykonać w kolorze szaro - błękitnym RAL 7001.
w pomieszczeniu Nr 2 podobnie jak w pomieszczeniu Nr 1 zostanie wykonana posadzka epoksydowa o dużej wytrzymałości na ściskanie, uderzenia, odporna na środki chemiczne.
Po przygotowaniu posadzki przez śrutowanie, posadzka zostanie zagruntowana epoksydowym preparatem gruntującym, wzmacniającym, głęboko penetrującym. W wejściu głównym do pomieszczenia (brama magazynowa) i drzwiach wejściowych zostanie zamocowana listwa startowa wykonana z kątownika stalowego walcowanego na gorąco o wym. 30x30x3mm. Następnie powierzchnia pomieszczenia zostanie zdylatowana i na całości pomieszczenia zostanie wylana posadzka z zaprawy samopoziomującej około grubości 5cm.
Po uzyskaniu przez podłoże odpowiedniej wytrzymałości i wilgotności na powierzchni zostanie wylana posadzka epoksydowa. Po wyschnięciu zostanie wykonane uszczelnienie szczelin dylatacyjnych masą poliuretanową. Posadzki epoksydowe wykonać w kolorze szaro - błękitnym RAL 7001.
w pomieszczeniu Nr 3 zostanie zdemontowana stara wykładzina PCV i podłoga z desek na legarach. Zostaną wymienione na nowe drzwi wejściowe z szer. 80cm na szer. 90cm. Zostanie wymienione nadproże z gotowych belek żelbetonowych typu L. Uzupełniony zostanie tynk z zaprawy cementowo-wapiennej kat. III, po wyschnięciu tynk zostanie wyszpachlowany na ścianach przy obsadzonych drzwiach, nadprożu i poprawiony po zdemontowaniu podłogi. Po wykonaniu tynków ściany w tych miejscach zostaną pomalowane farbami emulsyjnymi dwukrotnie
w kolorze białym. Posadzka w pomieszczeniu zostanie wyrównana przez wylanie posadzki samopoziomującej grubości około 3,5cm, następnie po wyschnięciu i utwardzeniu zostanie ułożona posadzka i cokolik wys. 15cm z płytek gres, układanych na kleju. Sufit i ściany pomieszczenia zostaną pomalowane farbą emulsyjną dwukrotnie.
-w pomieszczeniu Nr 4 zostanie zdemontowana stara wykładzina PCV. Posadzka zostanie przygotowana do ułożenia płytek gres przez śrutowanie i gruntowanie preparatem gruntującym głęboko penetrującym. Zostaną wymienione na nowe drzwi wejściowe z szer. 80cm na szer. 90cm. Zostanie wymienione nadproże z gotowych belek żelbetonowych typu L długości 1,50m. Uzupełniony zostanie tynk na ścianach i ościeżach przy obsadzonych drzwiach i nadprożu. Po wykonaniu tynków ściany w tych miejscach zostaną pomalowane farbami emulsyjnymi dwukrotnie w kolorze białym. Posadzka w pomieszczeniu zostanie wyrównana przez wylanie posadzki samopoziomującej grubości około 5mm, następnie po wyschnięciu i utwardzeniu zostanie ułożona posadzka i cokolik wys. 15cm z płytek gres, układanych na kleju. W pomieszczeniu zostanie zdemontowane okno metalowe od hallu, a otwór po oknie zostanie zamurowany na pełno cegłą budowlaną i otynkowany tynkiem cementowo-wapiennym kat. III, wyszpachlowany i pomalowany dwukrotnie farbą emulsyjną, ściana pomieszczenia zostanie pomalowana dwu-krotnie farbą emulsyjną w kolorze białym.
w pomieszczeniu Nr 5 zostanie zdemontowana stara wykładzina PCV. Posadzka zostanie przygotowana do ułożenia płytek gres przez śrutowanie i gruntowanie preparatem gruntującym głęboko penetrującym. Zostaną wymienione na nowe drzwi wejściowe z szer. 80cm na szer. 90cm. Zostanie wymienione nadproże z gotowych belek żelbetonowych typu L długości 1,50m. Uzupełniony zostanie tynk na ścianach i ościeżach przy obsadzonych drzwiach i nadprożu. Po wykonaniu tynków ściany w tych miejscach zostaną pomalowane farbami emulsyjnymi dwukrotnie w kolorze białym. Posadzka w pomieszczeniu zostanie wyrównana przez wylanie posadzki samopoziomującej grubości około 5mm, następnie po wyschnięciu i utwardzeniu zo-stanie ułożona posadzka i cokolik wys. 15cm z płytek gres, układanych na kleju. W pomieszczeniu zostanie wymienione okno metalowe na okno wykonane z PCV o wym. 1,80x1,50 m.
Zostanie wymienione okienko naświetla drewnianego 2 szt. o wym. 1,40 x 0,40m na nowe wykonane z PCV. W wymienionych oknach zostaną obrobione zaprawą i szpachlówką gipsową ościeża okienne, ściany pomieszczenia po obsadzeniu nowych okien zostaną pomalowane farbą emulsyjną dwukrotnie.
w pomieszczeniu Nr 6 zostanie zdemontowana stara wykładzina PCV. Posadzka zostanie przygotowana do ułożenia płytek gres przez śrutowanie i gruntowanie preparatem gruntującym głęboko penetrującym. Zostaną wymienione na nowe drzwi wejściowe z szer. 80cm na szer. 90cm. Zostanie wymienione nadproże z gotowych belek żelbetonowych typu L długości 1,50m. Uzupełniony zostanie tynk na ścianach i ościeżach przy obsadzonych drzwiach i nadprożu. Po wykonaniu tynków ściany w tych miejscach zostaną pomalowane farbami emulsyjnymi dwukrotnie w kolorze białym. Posadzka w pomieszczeniu zostanie wyrównana przez wylanie posadzki samopoziomującej grubości około 5mm, następnie po wyschnięciu i utwardzeniu zo-stanie ułożona posadzka i cokolik wys. 15cm z płytek gres, układanych na kleju. Zostaną wy-mienione okienka naświetla drewnianego 2szt. o wym. 1,40 x 0,40m na nowe wykonane z PCV. W wymienionych oknach zostaną obrobione zaprawą i szpachlówką gipsową ościeża okienne, ściany pomieszczenia po obsadzeniu nowych okien zostaną pomalowane farbą emulsyjną dwu-krotnie. W ścianie sąsiadującej z hallem zostanie wykonany otwór wentylacyjny i obsadzone zostaną w nim 2szt. kratek wentylacyjnych.
węzeł sanitarny pomieszczenia Nr 7 i 8:
Ze ścian zostanie rozebrana stara okładzina ścian z płytek glazurowanych, następnie zostaną skute stare tynki cementowe ze ścianek działowych. Podczas robót zostaną rozebrane ręcznie część ścianek działowych z cegły pełnej na zaprawie cementowej.
Stare skrzydła drzwiowe wejściowe z ubikacji i umywalni zostaną zdemontowane wraz z ościeżnicami.
Stare sklepienia drzwiowe zostaną rozebranie i wykonane nowe z gotowych belek żelbetonowych typu L nad otworami 2 szt. drzwi wejściowych i 2 szt. ścianek działowych.
Otwory drzwi wejściowych zostaną powiększone z szer. 90cm na szer. 100cm.
Otwór drzwiowy do pomieszczenia nr 8 zostanie przesunięty o 30 cm w kierunku drzwi do pom. nr 7 - zgodnie z rys. 2. Wymaga to: demontażu starej ościeżnicy, rozebrania istniejącego nadproża, przymurowania ściany o gr. 1 cegły na szer. 30 cm (od strony pom. nr 9), wykucia otworu na nadproże, osadzenia nadproża składającego się z dwóch belek typu L o dł. 150 cm oraz wykuciu w ścianie grubości 1cegły pasa o szer. 40 cm na wysokość do nadproża i osadzeniu nowej ościeżnicy. Nadproże ułożyć na poduszkach betonowych o wym. 20x20x10cm gotowych lub wylewanych. Uzupełnić tynk na ścianach i ościeżach przy obsadzonych drzwiach i nadprożu. Po wykonaniu tynków ściany w tych miejscach zostaną pomalowane farbami emulsyjnymi dwu-krotnie w kolorze białym
W pomieszczeniach zgodnie z załączonym rysunkami technicznymi sanitariatu zostaną wy-murowane i nadmurowanie ścianki działowe w sanitariatach. Podczas wznoszenia ścianek zostaną obsadzone nowe drzwi płycinowe fabrycznie wykończone w kolorze białym o szer. 90cm - 2szt.
Nadmurowane i nowe ścianki działowe grub. 1/2 cegły zostaną otynkowane tynkiem cementowym kat. III.
Zostaną wykonane pasy tynku kat. III z zaprawy cementowo-wapiennej po obsadzeniu ościeżnic i nowych nadproży, tynki ościeży drzwiowych o szer. do 15cm po obsadzeniu ościeżnic drzwiowych.
Po wykonaniu tynków powierzchnia sufitów i ścian przed wykonaniem robót malarskich i wykładzinowych zostanie zagruntowana emulsją gruntującą i wyrównana przez poszpachlowanie szpachlówką gipsową. Następnie sufity i ściany zostaną pomalowane farbami emulsyjnymi dwukrotnie.
Po wykonaniu wymiany instalacji kanalizacyjnej w pomieszczeniach wykopy zostaną zasypane, ziemią którą należy zagęścić i zostanie uzupełniony podkład betonowy posadzki z betonu marki B-17,5. Po związaniu betonu powierzchnia posadzki zostanie przeszlifowana przez śrutowanie i zagruntowana preparatem gruntującym głęboko penetrującym.
Następnie na powierzchni zostanie ułożona posadzka z zaprawy samopoziomującej, a po jej wyschnięciu w pomieszczeniach zostanie ułożona posadzka właściwa z płytek gres na zaprawie klejowej, ułożone zostaną także cokoliki wys. 15cm z płytek lub kształtek gres na zaprawie klejowej. Płytki gres o wym. 30x30 cm i grub. min. 8 mm, o podwyższonej odporności na plamienie i działanie związków chemicznych powszechnie stosowanych do utrzymania czystości.
Powierzchnia ścian do wysokości 2,0m zostanie wyłożona płytkami glazurowanymi
o wym. 25x20cm, układanymi na kleju do układania glazury. Piony kanalizacyjne i wodociągowe zostaną obudowane płytą gipsowo-kartonową i obłożone płytkami glazurowanymi do wysokości takiej jak ściany i ścianki działowe.
Zgodnie z załączonymi rysunkami w pomieszczeniach sanitariatów zostaną ustawienie ścianki z płyt TT z wstawionymi w ich powierzchni drzwiami.
w pomieszczeniu Nr 9 zostanie zdemontowana stara wykładzina PCV. Posadzka zostanie przygotowana pod ułożenie płytek gres przez śrutowanie i gruntowanie preparatem gruntującym głęboko penetrującym. Zostaną wymienione na nowe drzwi wejściowe z szer. 80cm na szer. 90cm - 1 szt. Zostanie wymienione nadproże z gotowych belek żelbetonowych typu L długości 1,50 m. Uzupełniony zostanie tynk na ścianach i ościeżach przy obsadzonych drzwiach. Posadzka w pomieszczeniu zostanie wyrównana przez wylanie posadzki samopoziomującej grubości około 5mm, następnie po wyschnięciu i utwardzeniu zostanie ułożona posadzka i cokolik wys. 15cm z płytek gres, układanych na kleju.
Pion wodociągowy zostanie obudowany płytą gipsowo-kartonową i pomalowany farbą emulsyjną.
w pomieszczeniu Nr 10 w ścianie sąsiadującej z hallem zostanie wykonany otwór wentylacyjny i obsadzone zostaną w nim 2szt. kratek wentylacyjnych. Stary otwór wentylacyjny zostanie za-murowany otynkowany i zamalowany farbą emulsyjną.
hall podłoga zostanie przygotowana pod ułożenie płytek gres przez śrutowanie i gruntowanie preparatem gruntującym głębokopenetrującym. Posadzka w pomieszczeniu zostanie wyrównana przez wylanie posadzki samopoziomującej grubości około 3cm, następnie po wyschnięciu i utwardzeniu zostanie ułożona posadzka i cokolik wys. 15cm z płytek gres, układanych na kleju. Należy zwrócić uwagę, aby posadzka w pomieszczeniach Nr 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 i hallu była wykonana na jednym poziomie.
W wejściu głównym do hallu w bramie magazynowej zostanie zamocowana listwa startowa wykonana z kątownika stalowego walcowanego na gorąco o wym. 30x30x3mm.
Wszystkie płytki gresowe stosowane do w/w pomieszczeń o wym. 30x30 cm grubości min. 8 mm twardości min. 8 Mosh i w klasie odporności na ścieranie: PEI 5 w kolorze jasnoszarym. Cokoliki wykonać z tej samej płytki co podłogi.
w pomieszczeniu Nr 11 zostanie wykonana posadzka epoksydowa o dużej wytrzymałości na uderzenia, niezwykle odporna na ścieranie, antypoślizgowa, łatwa w aplikacji, bardzo twarda - odporna na oleje i rozpuszczalniki, łatwo zmywalna.
Przed ułożeniem posadzki w pierwszej kolejności zostaną wykonane roboty przygotowawcze polegające na:
metalowy kątownik zakończenia kanału naprawczego należy zdemontować kątowniki zakończające kanał naprawczy. Następnie przy pomocy piły do betonu należy wyciąć posadzkę o szer. 5cm i grub. 10cm wzdłuż kanału i rozebrać beton przy kanale. Po wykuciu betonu podkład należy wyrównać i ewentualne braki uzupełnić zaprawą cementową. W miejscu starych kątowników należy wstawić nowe o wym. 10x10cm.
należy wymienić na nowe przykrycie kanału - grubość nowych desek z bali sosnowych grub. 100mm, klasy I (2x50mm).
Po przygotowaniu posadzki przez śrutowanie, posadzka zostanie zagruntowana epoksydowym preparatem gruntującym, wzmacniającym, głęboko penetrującym. W wejściu głównym do pomieszczenia (bramy magazynowe) zostaną zamocowane listwy startowe wykonane z kątownika stalowego walcowanego na gorąco o wym. 30x30x3mm. Następnie powierzchnia pomieszczenia zostanie zdylatowana i na całości pomieszczenia zostanie wylana posadzka z zaprawy samopoziomującej grubości około 5cm.
Po uzyskaniu przez podłoże odpowiedniej wytrzymałości i wilgotności na powierzchni zostanie wylana posadzka epoksydowa. Po wyschnięciu zostanie wykonane uszczelnienie szczelin dylatacyjnych masą poliuretanową. Na powierzchni posadzki przy kanale zostaną naniesione pasy ostrzegawcze w kolorze żółtym i czarnym dookoła kanału naprawczego o szerokości 0,50m.
Posadzki epoksydowe wykonać w kolorze szaro - błękitnym RAL 7001, zaś pasy ostrzegawcze w kolorystyce czarno - żółtej.

UWAGA:
Pomieszczenia Nr 1, 2 i 11 przeznaczone są do przechowywania pojazdów kołowych.

PO ZAKOŃCZONYCH ROBOTACH BUDOWLANYCH POMIESZCZENIA OBJĘTE
REMONTEM NALEŻY DOPROWADZIĆ DO STANU POWSZECHNIE UWAŻANEGO
ZA ESTETYCZNY, CZYSTY I UMOŻLIWIAJĄCY PROWADZENIE PRACY.

W szczególności oczyścić należy: zewnętrzne elementy instalacji elektrycznej i oświetleniowej, osprzęt elektryczny, elementy instalacji c.o., okna oraz bramy segmentowe.
Elementy bram segmentowych tj.: prowadnice, zawiasy, sprężyny, rolki, wałki i inne elementy należy odpylić, oczyścić, a elementy ruchome nasmarować smarem Wurth HHS-2000 lub innym o podobnych własnościach.
b)Roboty sanitarne - remont węzłów sanitarnych pom. Nr 7 i 8:
Istniejące dwa węzły sanitarne oraz istniejąca wewnętrzna instalacja wod-kan w budynku Nr 124 w kompleksie wojskowym w Żurawicy obecnie nie spełnia współczesnych standardów użytkowych i technologicznych. Instalacja wodociągowa wykonana jest z rur stalowych ocynkowanych, natomiast kanalizacja sanitarna z rur żeliwnych i PVC (piony - żeliwne, podejścia do przyborów - PVC).
Instalację wodociągową i kanalizacyjną zdemontować w całości.
Zakres robót będzie obejmował:
rozebranie podłoża z betonu o grubości do 15cm,
wykonanie wykopów liniowych w celu demontażu istniejących poziomów kanalizacji sanitarnej i montażu nowych poziomów kanalizacyjnych,
demontaż istniejących poziomów kanalizacji sanitarnej,
demontaż istniejącej wewnętrznej kanalizacji sanitarnej (piony, podejścia odpływowe),
demontaż istniejących wpustów kanalizacyjnych,
demontaż istniejących rur wywiewnych,
demontaż istniejących urządzeń sanitarnych,
demontaż istniejącej instalacji wodociągowej wraz z armaturą,
montaż poziomów kanalizacji sanitarnej w wykopach,
zasypanie wykopów po ułożeniu poziomów kanalizacyjnych,
remont posadzki w sanitariatach (OPZ - branża budowlana),
montaż kanalizacji sanitarnej na ścianach budynku wraz z wykonaniem podejść i podłączeniem przyborów,
montaż nowych wpustów podłogowych (wszystkie wpusty muszą posiadać zasyfonowanie),
montaż nowych wywiewek kanalizacyjnych (wyprowadzić ponad dach budynku),
montaż czyszczaków na każdym pionie kanalizacyjnym,
montaż nowych przyborów sanitarnych,
montaż szafki pod zlewozmywak (pom. nr 9),
montaż instalacji wodociągowej w całym budynku (rozprowadzenie instalacji wodociągowej do przyborów sanitarnych wykonać w bruzdach ściennych),
montaż izolacji na instalacji wodociągowej,
montaż nowej armatury wodociągowej,
wykonanie prób szczelności i płukania instalacji wodociągowej,
przejścia instalacji przez ściany wykonać w tulejach ochronnych,
obudować piony wodociągowe i kanalizacji sanitarnej płytami g-k z drzwiczkami na zawory i czyszczaki.
montaż przewodów wentylacyjnych,
montaż urządzeń, armatury i uzbrojenia przewodów wentylacyjnych.

c) Roboty elektryczne - część socjalna (pom. Nr 7, 8 i 9):
Stan istniejący:
W 2014r. został wykonany remont całej instalacji elektrycznej w budynku Nr 124 na terenie kompleksu wojskowego w Żurawicy.
Została wykonana m. in.:
rozdzielnia TS zasilająca część socjalną budynku Nr 124,
przewody zasilające obwody oświetleniowe i gniazda jednofazowe 16A 230V 2P + Z doprowadzone do puszek rozdzielczych w ścianach bez montażu osprzętu i opraw oświetleniowych.
Roboty elektryczne w pomieszczeniach socjalnych zostały na tym etapie zakończone.
Stan wymagany:
w pomieszczeniach Nr 7, 8, 9 (część socjalna) - należy podłączyć do istniejącej instalacji wyrównawczej budynku Nr 124 wszystkie przewodzące elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania. Podłączenia wykonać za pomocą zakończonych końcówkami, elastycznych izolowanych przewodów jednożyłowych typ LgY żo 10mm² oraz obejm sprężynujących uziemiających,
w pomieszczeniach Nr 7, 8, 9 (część socjalna) - ustalić lokalizację opraw oświetleniowych i gniazd jednofazowych 16A 230V 2P+Z IP44, a następnie wykuć mechanicznie bruzdy pod rury ochronne karbowane giętkie, zamontować puszki podtynkowe do montażu osprzętu, wprowadzić przewody kabelkowe o odpowiednim przekroju i ilości żył,
w pomieszczeniach Nr 7, 8 , 9 (część socjalna) - zamontować odpowiedni osprzęt łączeniowy i gniazda wtykowe jednofazowe 16A 230V IP44,
w pomieszczeniach nr 7, 8 (węzły sanitarne), prysznice, zamontować wentylatory wyciągowe załączane łącznikami oświetlenia w pom. WC i prysznice,
w pomieszczeniach Nr 7, 8, 9 (część socjalna) - zamontować na gotowym podłożu 14 kompletów opraw świetlówkowych, przemysłowych IP67 2x36W EVG HI z modułami zasilania awaryjnego i 5 kpl. opraw świetlówkowych IP67 2x18W nad umywalkami,
po zakończeniu montażu wykonać pomiary odbiorcze instalacji elektrycznej tzn. pomiary rezystancji izolacji, impedancji pętli zwarcia, rezystancji uziemienia, samoczynnego zadziałania wyłączników różnicowoprądowych.
UWAGA:
Po zakończonych robotach budowlanych pomieszczenia objęte remontem należy doprowadzić do stanu powszechnie uważanego za estetyczny, czysty i umożliwiający wykonywanie pracy.

3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie robót dla budynku nr 8 - przedstawiony został w Opisie Przedmiotu Zamówienia Branża Budowlana (Załącznik nr 9), Opisie Przedmiotu Zamówienia Branża Sanitarna i Elektryczna (Załącznik nr 10) Przedmiarze Robót branża budowlana (Załącznik nr 11), Przedmiarze Robót branża elektryczna (Załącznik nr 12), Przedmiarze Robót branża sanitarna (Załącznik nr 13), Specyfikacji Technicznej branża budowlana (Załącznik nr 14), Specyfikacji Technicznej branża sanitarna (Załącznik nr 15) oraz Rysunkach bud. nr 124 (Załącznik nr 16).
4.Odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu rękojmi za wady fizyczne każdego z elementów przedmiotu umowy, w tym na wbudowane urządzenia i materiały wynosi 3 lata, licząc od dnia odbioru końcowego całego przedmiotu umowy. Realizacja uprawnień wynikających z rękojmi będzie wykonywana zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego.
5.Wykonawca udzieli gwarancji na wady fizyczne każdego z elementów przedmiotu umowy licząc od dnia odbioru końcowego całego przedmiotu umowy na zasadach określonych w § 13 Projektu umowy (Załącznik nr 8). Okres obowiązywania gwarancji Wykonawca określi w złożonej ofercie, przy czym okres ten nie może być krótszy niż 36 miesięcy i podlegać będzie ocenie na podstawie kryterium oceny ofert: gwarancja - 10%
6.Oferta Wykonawcy, który nie określi w złożonej ofercie terminu gwarancji lub zaproponowany termin gwarancji będzie krótszy aniżeli 36 miesięcy - zostanie odrzucona.
7.Projekt umowy stanowi również uzupełnienie opisu przedmiotu zamówienia w zakresie postanowień nie uregulowanych zapisami niniejszego Rozdziału.
8.Jeżeli w jakimkolwiek miejscu w dokumentacji projektowej, Specyfikacjach Technicznych, zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia - wszędzie tam Zamawiający dodaje wyrazy lub równoważne.
9.Zamiast materiałów i urządzeń wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załącznikach do niej, dla których są wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie można stosować materiały i urządzenia równoważne pod względem parametrów technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych. Przewidziane do zastosowania urządzenia i materiały powinny spełniać parametry tam określone i nie powinny być gorsze od przyjętych założeń.
10.Stosownie do art. 30 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych wykonawca powołujący się na zastosowanie materiałów równoważnych winien wykazać, iż spełniają one wymogi zamawiającego w szczególności poprzez udokumentowanie załączonymi do oferty informacjami na temat parametrów techniczno-wytrzymałościowych, szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności, kartami katalogowymi urządzeń i materiałów zamiennych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych materiałów i urządzeń w stosunku do przyjętych w projekcie.

Kody CPV:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/10/2015

Informacja na temat wadium:
1.Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium na okres związania ofertą na kwotę/wartość: 8.000,00 zł (słownie: osiem tysięcy złotych 00/100).
2.Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1)pieniądzu;
2)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3)gwarancjach bankowych;
4gwarancjach ubezpieczeniowych;
5)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o któ¬rych mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. nr 42, poz. 275).
4.Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy: Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na rachunek: bankowy Zamawiającego prowadzony: Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy Rzeszów nr 98 1010 1528 0018 9213 9120 0000 - z adnotacją wadium w przetargu nr ZP/44/2015, NIP [Wykonawcy], Oznaczenie Wykonawcy [np. Nazwa]).
5.Za termin wniesienia wadium w pieniądzu uznaje się termin wpływu pieniędzy na rachunek Zamawiającego. Przelew powinien więc być dokonany w takim terminie, aby Zamawiający mógł uzyskać potwierdzenie z banku, w którym posiada rachunek, że do upływu terminu składania ofert kwota wadium wpłynęła na rachunek bankowy Zamawiającego. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu do oferty należy dołączyć dokument potwierdzający dokonanie przelewu.
6.Potwierdzeniem wniesienia wadium w formach określonych w ust. 3 pkt 2-5 jest oryginalny dokument wystawiony przez ubezpieczyciela, bank, poręczyciela - dokument powinien zostać umieszczony w ofercie w sposób umożliwiający jego bezproblemowe wyjęcie celem dokonania zwrotu.
7.Wadium wniesione w formie gwarancji lub poręczeń muszą zawierać w swojej treści oznaczenie Wykonawcy, oznaczenie postępowania oraz zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela, w okresie związania ofertą, do nieodwołalnej, bezwarunkowej, płatne na pierwsze żądanie Zamawiającego wpłaty wadium w przypadkach określonych a art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp.
8.Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Pzp, jeśli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania
9.W przypadku składania oferty wspólnej, wadium wniesione przez jednego z Wykonawców uważa się za wniesione prawidłowo.
10.Pozostałe postanowienia dotyczące wadium, w tym zasad jego zatrzymania i zwrotu określa ustawa Pzp, w szczególności art. 46.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje szczegółowych warunków udziału w postępowaniu w powyższym zakresie

Wiedza i doświadczenie:
warunek w powyższym zakresie zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał w sposób należyty, zgodnie ze sztuką budowlaną oraz prawidłowo ukończył co najmniej 2 roboty odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia o wartości nie mniejszej niż 400 tys. zł brutto każda (słownie czterysta tysięcy złotych).
UWAGA I: Za robotę budowlaną odpowiadającą swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia należy rozumieć robotę budowlaną zrealizowaną w ramach jednej umowy, która swym zakresem obejmuje roboty ogólnobudowlane, elektryczne i sanitarne. na wartość co najmniej 400,0 tys. zł brutto.
UWAGA II: Nie dopuszcza się sumowania wartości robót budowlanych zrealizowanych w ramach kilku umów w celu uzyskania progu wartościowego wyznaczonego przez Zamawiającego.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje szczegółowych warunków udziału w postępowaniu w powyższym zakresie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
warunek w powyższym zakresie zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował:
a) co najmniej 1 osobą, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia w charakterze kierownika budowy/robót w branży ogólnobudowlanej, posiadającą:
uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie Prawo budowlane oraz w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2006 r., nr 83, poz. 578 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U z 2008 r., nr 63, poz. 394 z późn zm.), lub zamierzającymi świadczyć usługi transgraniczne w rozumieniu przepisów tej ustawy oraz art. 20a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz.U z 2013, poz. 932 z późn. zm.) w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń;
min. 5-letnie doświadczenie przy pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na stanowisku kierownika budowy lub robót w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, liczone od daty uzyskania uprawnień,
doświadczenie przy wykonywaniu co najmniej 2 robót w charakterze kierownika robót w branży ogólnobudowlanej;
b)co najmniej 1 osobą, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia w charakterze kierownika robót w branży sanitarnej, posiadającą:
uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie Prawo budowlane oraz w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2006 r., nr 83, poz. 578 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U z 2008 r., nr 63, poz. 394 z późn zm.), lub zamierzającymi świadczyć usługi transgraniczne w rozumieniu przepisów tej ustawy oraz art. 20a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz.U z 2013, poz. 932 z późn. zm.) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń;
min. 5-letnie doświadczenie przy pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na stanowisku kierownika robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, liczone od daty uzyskania uprawnień,
doświadczenie przy wykonywaniu co najmniej 2 robót w charakterze kierownika robót w branży sanitarnej;
c)co najmniej 1 osobą, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia w charakterze kierownika robót w branży elektrycznej, posiadającą:
uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie Prawo budowlane oraz w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2006 r., nr 83, poz. 578 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U z 2008 r., nr 63, poz. 394 z późn zm.), lub zamierzającymi świadczyć usługi transgraniczne w rozumieniu przepisów tej ustawy oraz art. 20a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz.U z 2013, poz. 932 z późn. zm.) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń;
min. 5-letnie doświadczenie przy pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na stanowisku kierownika robót instalacyjnych w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, liczone od daty uzyskania uprawnień;
doświadczenie przy wykonywaniu co najmniej 2 robót w charakterze kierownika robót w branży elektrycznej;
UWAGA: Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji kierownika robót w poszczególnych branżach. tzn. warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia wykaże, że np. dysponuje 1 osobą, która posiada uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w zakresie każdej z ww. specjalności.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje szczegółowych warunków udziału w postępowaniu w powyższym zakresie

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Sporządzony i podpisany formularz oferty, ew. pełnomocnictwo

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: gwarancja

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.34wog.wp.mil.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Jednostka Wojskowa nr 4784 Rzeszów, ul. Krakowska 11B, 35-111 Rzeszów, pokój nr 8

Data składania wniosków, ofert: 16/06/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Jednostka Wojskowa nr 4784 Rzeszów, ul. Krakowska 11B, 35-111 Rzeszów, Kancelaria Jawna, pokój nr 1

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych. Zamawiający nie wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy, który udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

223295 / 2013-10-24 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Przetarg nieograniczony na wykonanie remontu łazienek na parterze oraz pomieszczeń sanitarnych w budynku Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie przy ul. Grunwaldzkiej 15 (znak sprawy: OA-XVI.272.40.2013)

80045 / 2015-06-02 - Inny: jednostka wojskowa

Jednostka Wojskowa 4784 - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Roboty konserwacyjne - wymiana obróbek blacharskich, drzwi i okien, uzupełnienie tynków zewnętrznych oraz malowanie elewacji budynku nr 8 w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej 5

213006 / 2008-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wymiana pokrycia dachu na budynku Biblioteki Pedagogicznej w Rzeszowie, Filia w Łańcucie przy ulicy Danielewicza

359448 / 2011-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sokołów Małopolski - Sokołów Małopolski (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Zmiana sposobu użytkowania, remony, przebudowa i odbudowa budynku byłej Szkoły Podstawowej na działce o numerze ewidencyjnym 4072 i 4084/3 położonej w Sokołowie Małopolskim przy ul. Rzeszowskiej wraz z monitoringiem i urządzeniem przyległego terenu.

370500 / 2012-09-28 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Sąd Okręgowy w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont zawilgoconych ścian piwnic budynku Sądu Okręgowego w Rzeszowie - zamówienie uzupełniające

131255 / 2015-09-04 - Inny: jednostka wojskowa

Jednostka Wojskowa 4784 - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Roboty konserwacyjne budynków w kompleksie przy ul. Dąbrowskiego 22 w Rzeszowie (zamówienie z podziałem na 2 części).

143271 / 2010-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ustrzyki Dolne - Ustrzyki Dolne (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Przebudowa pomieszczeń budynku internatu Zespołu Szkół Publicznych Nr 2 w m-ci Ustrzyki Dolne

292398 / 2012-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Dynów - Dynów (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Adaptacja strychu Miejskiego Ośrodka Kultury na pracownię edukacji kulturalnej - poprzez jego przebudowę oraz zmianę sposobu użytkowania realizowane w ramach Programu Infrastruktura domów kultury dofinansowane ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

262926 / 2012-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Dynów - Dynów (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Adaptacja strychu Miejskiego Ośrodka Kultury na pracownię edukacji kulturalnej - poprzez jego przebudowę oraz zmianę sposobu użytkowania realizowanego w ramach Programu Infrastruktura domów kultury dofinansowanego ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

312976 / 2011-09-30 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont pomieszczeń biurowych na III piętrze w budynku A Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, ul. Dąbrowskiego 30

356980 / 2014-10-28 - Inny: jednostka wojskowa

Jednostka Wojskowa 4784 - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Roboty konserwacyjne z zakresu pomieszczeń wewnętrznych i podłogi w budynku nr 37 - Hala Sportowa w Nisku

63192 / 2015-03-20 - Inny: MON: Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa 4784 - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Malowanie klatki schodowej i korytarzy budynku Nr 13 w Jarosławiu, 37-500 Jarosław, ul. 3-go Maja 80