Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

162106 / 2014-05-14 - Administracja samorządowa / Gmina Miasto Lębork (Lębork)

BUDOWA BOISK SPORTOWYCH PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3
W LĘBORKU

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa boisk sportowych przy: Szkole Podstawowej Nr 3 w Lęborku.
1.1. Budowa boisk sportowych przy Szkole Podstawowej Nr 3 będzie polegała na:
a) budowie boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 26x20m, o nawierzchni poliuretanowej, ograniczonego obrzeżem betonowym;
b) budowie boiska do piłki nożnej o wymiarach 40x20m, o nawierzchni z trawy syntetycznej, ograniczonego obrzeżem gumowym;
c) budowie skoczni do skoku w dal z rozbieżnią o szerokości 2,0m i długości 20 m, o nawierzchni poliuretanowej, ograniczonej obrzeżem gumowym oraz z zeskokiem (piaskownicą) o wymiarach 6x3 m wypełnionym piskiem o frakcji 0-0,5 mm, ograniczonym obrzeżem gumowym;
d) budowie bieżni o długości 62,8 m i szerokości 3m, o nawierzchni poliuretanowej, ograniczonej obrzeżem betonowym,
e) budowie nawierzchni utwardzonej ciągów komunikacyjnych o zmiennej szerokości z kostki betonowej gr. 6 cm oraz 8 cm;
f) budowie dwóch piłkochwytów o wysokości 6,00 m i długości 20 m, z siatki ogrodzeniowej 40*40*4 mm ocynkowanej, powlekanej PCV, zamocowanej na słupach stalowych ocynkowanych Ø100mm w rozstawie co 4,0m, z zastrzałami przy skrajnych słupach z rury stalowej ocynkowanej Ø100mm;
g) dostawie i montażu infrastruktury sportowej: czterech zestawów do koszykówki z demontowalnymi słupami i ruchomymi tablicami, jednego zestawu do siatkówki z demontowalnymi słupami aluminiowymi oraz regulacją wysokości i naciągu siatki, dwóch bramek do piłki nożnej;
h) dostawie i montażu 10 ławek o konstrukcji stalowej ocynkowanej z drewnianymi siedziskami, bez oparć;
i) wykonaniu zjazdu z al. Wolności na teren Szkoły Podstawowej Nr 3;
j) wykonaniu i montażu bramy wjazdowej.
2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z:
2.1. Dokumentacją projektową opracowaną przez Nord Projekt Consulting
ul. Wrocławska 7, 84-230 Rumia - w zakresie budowy infrastruktury sportowej:
a) Projekt budowlany - Załącznik nr 8 do SIWZ;
b) Specyfikacja wykonania i odbioru robót budowlanych - Załącznik nr 9 do SIWZ;
c) Przedmiar robót - Załącznik nr 10 do SIWZ;

2.2. Dokumentacją projektową opracowaną przez Szpilewicz Architekci Kębłowo Nowowiejsckie 35, 84-351 Nowa Wieś Lęborska - w zakresie budowy bramy wjazdowej:
a) Projekt budowlano-wykonawczy - Załącznik nr 12 do SIWZ;
b) Specyfikacja wykonania i odbioru robót budowlanych - Załącznik nr 13 do SIWZ;
c) Przedmiar robót - Załącznik nr 14 do SIWZ;

2.3. Dokumentacją projektową opracowaną przez Tomasza Gałka - w zakresie budowy zjazdu z al. Wolności na teren Szkoły Podstawowej Nr 3:
a) Projekt budowlano-wykonawczy - Załącznik nr 15 do SIWZ;
b) Specyfikacja wykonania i odbioru robót budowlanych - Załącznik nr 16 do SIWZ;
c) Przedmiar robót - Załącznik nr 17 do SIWZ;

2.4. Dodatkowo należy ułożyć 44 m giętkich kablowych rur osłonowych ø 50 pod nawierzchnią zaprojektowanych zadruków na głębokości ok. 0,5 m w miejscu przewidywanych kolizji z infrastrukturą techniczną, w celu przeprowadzenia przyszłej instalacji oświetleniowej boisk.
2.5. Do wartości ryczałtowej zamówienia należy wliczyć koszt usunięcia pnia po wyciętej lipie drobnolistnej o średnicy około 290 cm.
2.6. Zapisami niniejszej SIWZ.
3. Ponadto w zakresie robót i wartości ryczałtowej należy uwzględnić:
a) geodezyjne wytyczenie obiektów w terenie;
b) ogrodzenie terenu budowy (odcinków prac tego wymagających);
c) wykonanie niezbędnych pomiarów, prób i sprawdzenia prawidłowości realizowanych robót wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących wykonania i odbioru robót budowlanych (z przekazaniem Zamawiającemu odpowiednich protokołów);
d) organizację terenu budowy z zasileniem w niezbędne media, których koszt ponosi w trakcie realizacji zadania Wykonawca;
e) usuwanie wszelkich kolizji i prac nie wymienionych w dokumentacji technicznej, które można było przewidzieć po szczegółowym zapoznaniu się z zakresem robót, terenem budowy i dokumentacją;
f) uporządkowanie terenu po zakończonych pracach budowlanych;
g) przygotowanie i dostarczenie Zamawiającemu inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej, z potwierdzeniem o przyjęciu do zasobu geodezyjnego;
h) przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej, uwzględniającej wszelkie zmiany w stosunku do dokumentacji projektowej, zawierającej wszelkiego rodzaju atesty, certyfikaty itp. dla wbudowanych materiałów;
i) obsługę geodezyjną w trakcie budowy, bariery tymczasowe, pomosty przejściowe (należy dołożyć wszelkich starań aby nie dopuścić w czasie trwania inwestycji do skarg na jej uciążliwość);
j) dojścia do budynków należy zabezpieczyć zgodnie z warunkami BHP;
k) miejsce wywózki ziemi z wykopu (poza gruzem) zostanie wskazane przez
Zamawiającego w odległości nie większej niż 3 km od terenu budowy. Koszt ten należy wliczyć w cenę ryczałtową;
l) zamawiający zastrzega sobie wykorzystanie materiału pochodzącego z demontażu
(m.in. krawężniki betonowe, płytki betonowe, mączka ceglana itp.).
Po przekazaniu terenu do realizacji komisyjnie zostanie określona ilość materiału do
odzysku, który winien być oddany do dyspozycji Szkół;
4. Wymagane dokumenty dotyczące nawierzchni boisk wielofunkcyjnych muszą spełniać następujące normy:
a) Badania na zgodność z normą PN-EN 14877:2008 lub aprobata techniczna ITB, lub rekomendacja techniczna ITB lub wyniki badań specjalistycznego laboratorium potwierdzające parametry oferowanej nawierzchni np. Labosport;
b) Karta techniczna oferowanej nawierzchni potwierdzona przez jej producenta;
c) Atest PZH dla oferowanej nawierzchni.
5. Wymagania dotyczące nawierzchni poliuretanowej:
a) nie występowanie niedoskonałości nawierzchni (niedopuszczalne są bąble, purchle, pęknięcia, pęcherzyki, szczeliny, rozwarstwienia)
b) równości nawierzchni (brak wypukłości lub wgłębień - różnice poziomu mierzone łatą długości 3 m w linii prostej nie mogą być większe od 6 mm, a mierzone łatą długości 1 m w linii prostej nie mogą być większe od 3 mm, w jakiejkolwiek pozycji lub kierunku, niedopuszczalne są wypukłości lub wgłębienia (maksimum 1 mm przy uskokach w nawierzchni)
c) jednolitego koloru na całej powierzchni, zapewniającego dobrą widoczność linii, którego odcień może się zmienić przy mokrej nawierzchni, przy stosowaniu dowolnego systemu oceny kolorów. W przypadku wykonania nawierzchni bieżni lub rozbiegów z nawierzchni o różnych kolorach wymagania jednolitego koloru dotyczy koloru na danym torze lub części rozbiegu, wykonanego z określonego koloru.
d) odporności koloru nawierzchni na działanie promieni słonecznych
6. Wymagane dokumenty dotyczące nawierzchni z trawy syntetycznej:
a) Certyfikat lub deklaracja zgodności na normą PN-EN 15330-1:2008 lub techniczna ITB lub aprobata tchniczna ITB lub wyniki badań specjalistycznego laboratorium potwierdzające parametry oferowanej nawierzchni (np. Labosport lub ISA-Sport lub Sports Lab LTD)
b) Karta techniczna oferowanej nawierzchni potwierdzona przez jej producenta
c) Atest Higieniczny PZH.
7. Do oferty dołączone muszą być próbki obu rodzajów nawierzchni o wymiarach min. 10x10 cm z metryką określającą nazwę producenta oraz typ oferowanej nawierzchni.
8. Zamawiający dopuszcza również nawierzchnie poliuretanowe typu natrysk.
9. Trawa syntetyczna może być wykonana z włókna polietylowego.
10. Trawa syntetyczna może być wykonana metodą taftowania lub tkania.
11. Bieżnie wykonać w kolorze ceglasto - czerwonym.
12. W nawierzchniach zaprojektowanych na podbudowie z kruszywa łamanego należy zastosować następujące warstwy: warstwa ET o grubości 3,5 cm, na niej nawierzchnia poliuretanowa o grubości 1,3 cm.
13. Przy sporządzaniu wyceny ofertowej przedmiary robót należy traktować jako pomocnicze do określenia ilości i zakresu robót. Szczegółowe ilości i zakres opisuje dokumentacja projektowa.
14. Przed złożeniem oferty i ustaleniem wartości ryczałtowej prac zaleca się przeanalizowanie opisu przedmiotu zamówienia z załączonymi materiałami.
Wykonawca dokona dokładnego rozpoznania, co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności jakie mogą wpłynąć na wykonanie zamówienia.
15. Wartość ryczałtowa zamówienia winna uwzględniać wszystkie punkty OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
16.
16.1. Obowiązkiem Wykonawcy będzie, bezpośrednio przed podpisaniem umowy, uzgodnienie z Zamawiającym podziału przedmiotu zamówienia na elementy rozliczeniowe, a następnie określenie kosztów i terminów wykonania poszczególnych elementów. Wzór tabeli elementów rozliczeniowych stanowi Załącznik nr 7 do SIWZ.
16.2. Ustalona tabela elementów rozliczeniowych, jako Harmonogram rzeczowo-finansowy, będzie stanowiła Załącznik nr 1 do umowy.
16.3. Obowiązkiem Wykonawcy będzie przedstawianie prac budowlanych do odbioru zgodnie z ww. Harmonogramem rzeczowo-finansowym, co będzie podstawą do wystawiania faktur.
17. Tam, gdzie w dokumentacji projektowej, przedmiarach, specyfikacjach technicznych lub opisie przedmiotu zamówienia zostało wskazane pochodzenie ( marka, znak towarowy, producent, dostawca ) materiałów lub normy, o których mowa w art.30 ust. 1-3 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż gwarantują one realizację zamówienia w zgodzie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewniają uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w w/w dokumentach.
18. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany treści SIWZ.
19.
19.1. Obowiązkiem Zamawiającego jest przeprowadzenie archeologicznych badań ratowniczych o charakterze nadzoru archeologicznego nad pracami ziemnymi związanymi z budową boisk na podstawie decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr 94/13 z dnia 09.10.2013r.
19.3. Ww. badania mogą wydłużyć realizację zadania. Przedłużenie prac spowodowane prowadzeniem badań archeologicznych do 5 dni nie powoduje konieczności zmiany terminu zakończenia realizacji robót budowlanych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 162106

Data publikacji: 2014-05-14

Nazwa: Gmina Miasto Lębork

Ulica: ul. Armii Krajowej 14

Numer domu: 14

Miejscowość: Lębork

Kod pocztowy: 84-300

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 59 862 42 80

Numer faxu: 59 862 24 27

Adres strony internetowej: www.lebork.pl, www.wybierzlebork.pl

Regon: 77097973700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
BUDOWA BOISK SPORTOWYCH PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3
W LĘBORKU

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest budowa boisk sportowych przy: Szkole Podstawowej Nr 3 w Lęborku.
1.1. Budowa boisk sportowych przy Szkole Podstawowej Nr 3 będzie polegała na:
a) budowie boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 26x20m, o nawierzchni poliuretanowej, ograniczonego obrzeżem betonowym;
b) budowie boiska do piłki nożnej o wymiarach 40x20m, o nawierzchni z trawy syntetycznej, ograniczonego obrzeżem gumowym;
c) budowie skoczni do skoku w dal z rozbieżnią o szerokości 2,0m i długości 20 m, o nawierzchni poliuretanowej, ograniczonej obrzeżem gumowym oraz z zeskokiem (piaskownicą) o wymiarach 6x3 m wypełnionym piskiem o frakcji 0-0,5 mm, ograniczonym obrzeżem gumowym;
d) budowie bieżni o długości 62,8 m i szerokości 3m, o nawierzchni poliuretanowej, ograniczonej obrzeżem betonowym,
e) budowie nawierzchni utwardzonej ciągów komunikacyjnych o zmiennej szerokości z kostki betonowej gr. 6 cm oraz 8 cm;
f) budowie dwóch piłkochwytów o wysokości 6,00 m i długości 20 m, z siatki ogrodzeniowej 40*40*4 mm ocynkowanej, powlekanej PCV, zamocowanej na słupach stalowych ocynkowanych Ø100mm w rozstawie co 4,0m, z zastrzałami przy skrajnych słupach z rury stalowej ocynkowanej Ø100mm;
g) dostawie i montażu infrastruktury sportowej: czterech zestawów do koszykówki z demontowalnymi słupami i ruchomymi tablicami, jednego zestawu do siatkówki z demontowalnymi słupami aluminiowymi oraz regulacją wysokości i naciągu siatki, dwóch bramek do piłki nożnej;
h) dostawie i montażu 10 ławek o konstrukcji stalowej ocynkowanej z drewnianymi siedziskami, bez oparć;
i) wykonaniu zjazdu z al. Wolności na teren Szkoły Podstawowej Nr 3;
j) wykonaniu i montażu bramy wjazdowej.
2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z:
2.1. Dokumentacją projektową opracowaną przez Nord Projekt Consulting
ul. Wrocławska 7, 84-230 Rumia - w zakresie budowy infrastruktury sportowej:
a) Projekt budowlany - Załącznik nr 8 do SIWZ;
b) Specyfikacja wykonania i odbioru robót budowlanych - Załącznik nr 9 do SIWZ;
c) Przedmiar robót - Załącznik nr 10 do SIWZ;

2.2. Dokumentacją projektową opracowaną przez Szpilewicz Architekci Kębłowo Nowowiejsckie 35, 84-351 Nowa Wieś Lęborska - w zakresie budowy bramy wjazdowej:
a) Projekt budowlano-wykonawczy - Załącznik nr 12 do SIWZ;
b) Specyfikacja wykonania i odbioru robót budowlanych - Załącznik nr 13 do SIWZ;
c) Przedmiar robót - Załącznik nr 14 do SIWZ;

2.3. Dokumentacją projektową opracowaną przez Tomasza Gałka - w zakresie budowy zjazdu z al. Wolności na teren Szkoły Podstawowej Nr 3:
a) Projekt budowlano-wykonawczy - Załącznik nr 15 do SIWZ;
b) Specyfikacja wykonania i odbioru robót budowlanych - Załącznik nr 16 do SIWZ;
c) Przedmiar robót - Załącznik nr 17 do SIWZ;

2.4. Dodatkowo należy ułożyć 44 m giętkich kablowych rur osłonowych ø 50 pod nawierzchnią zaprojektowanych zadruków na głębokości ok. 0,5 m w miejscu przewidywanych kolizji z infrastrukturą techniczną, w celu przeprowadzenia przyszłej instalacji oświetleniowej boisk.
2.5. Do wartości ryczałtowej zamówienia należy wliczyć koszt usunięcia pnia po wyciętej lipie drobnolistnej o średnicy około 290 cm.
2.6. Zapisami niniejszej SIWZ.
3. Ponadto w zakresie robót i wartości ryczałtowej należy uwzględnić:
a) geodezyjne wytyczenie obiektów w terenie;
b) ogrodzenie terenu budowy (odcinków prac tego wymagających);
c) wykonanie niezbędnych pomiarów, prób i sprawdzenia prawidłowości realizowanych robót wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących wykonania i odbioru robót budowlanych (z przekazaniem Zamawiającemu odpowiednich protokołów);
d) organizację terenu budowy z zasileniem w niezbędne media, których koszt ponosi w trakcie realizacji zadania Wykonawca;
e) usuwanie wszelkich kolizji i prac nie wymienionych w dokumentacji technicznej, które można było przewidzieć po szczegółowym zapoznaniu się z zakresem robót, terenem budowy i dokumentacją;
f) uporządkowanie terenu po zakończonych pracach budowlanych;
g) przygotowanie i dostarczenie Zamawiającemu inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej, z potwierdzeniem o przyjęciu do zasobu geodezyjnego;
h) przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej, uwzględniającej wszelkie zmiany w stosunku do dokumentacji projektowej, zawierającej wszelkiego rodzaju atesty, certyfikaty itp. dla wbudowanych materiałów;
i) obsługę geodezyjną w trakcie budowy, bariery tymczasowe, pomosty przejściowe (należy dołożyć wszelkich starań aby nie dopuścić w czasie trwania inwestycji do skarg na jej uciążliwość);
j) dojścia do budynków należy zabezpieczyć zgodnie z warunkami BHP;
k) miejsce wywózki ziemi z wykopu (poza gruzem) zostanie wskazane przez
Zamawiającego w odległości nie większej niż 3 km od terenu budowy. Koszt ten należy wliczyć w cenę ryczałtową;
l) zamawiający zastrzega sobie wykorzystanie materiału pochodzącego z demontażu
(m.in. krawężniki betonowe, płytki betonowe, mączka ceglana itp.).
Po przekazaniu terenu do realizacji komisyjnie zostanie określona ilość materiału do
odzysku, który winien być oddany do dyspozycji Szkół;
4. Wymagane dokumenty dotyczące nawierzchni boisk wielofunkcyjnych muszą spełniać następujące normy:
a) Badania na zgodność z normą PN-EN 14877:2008 lub aprobata techniczna ITB, lub rekomendacja techniczna ITB lub wyniki badań specjalistycznego laboratorium potwierdzające parametry oferowanej nawierzchni np. Labosport;
b) Karta techniczna oferowanej nawierzchni potwierdzona przez jej producenta;
c) Atest PZH dla oferowanej nawierzchni.
5. Wymagania dotyczące nawierzchni poliuretanowej:
a) nie występowanie niedoskonałości nawierzchni (niedopuszczalne są bąble, purchle, pęknięcia, pęcherzyki, szczeliny, rozwarstwienia)
b) równości nawierzchni (brak wypukłości lub wgłębień - różnice poziomu mierzone łatą długości 3 m w linii prostej nie mogą być większe od 6 mm, a mierzone łatą długości 1 m w linii prostej nie mogą być większe od 3 mm, w jakiejkolwiek pozycji lub kierunku, niedopuszczalne są wypukłości lub wgłębienia (maksimum 1 mm przy uskokach w nawierzchni)
c) jednolitego koloru na całej powierzchni, zapewniającego dobrą widoczność linii, którego odcień może się zmienić przy mokrej nawierzchni, przy stosowaniu dowolnego systemu oceny kolorów. W przypadku wykonania nawierzchni bieżni lub rozbiegów z nawierzchni o różnych kolorach wymagania jednolitego koloru dotyczy koloru na danym torze lub części rozbiegu, wykonanego z określonego koloru.
d) odporności koloru nawierzchni na działanie promieni słonecznych
6. Wymagane dokumenty dotyczące nawierzchni z trawy syntetycznej:
a) Certyfikat lub deklaracja zgodności na normą PN-EN 15330-1:2008 lub techniczna ITB lub aprobata tchniczna ITB lub wyniki badań specjalistycznego laboratorium potwierdzające parametry oferowanej nawierzchni (np. Labosport lub ISA-Sport lub Sports Lab LTD)
b) Karta techniczna oferowanej nawierzchni potwierdzona przez jej producenta
c) Atest Higieniczny PZH.
7. Do oferty dołączone muszą być próbki obu rodzajów nawierzchni o wymiarach min. 10x10 cm z metryką określającą nazwę producenta oraz typ oferowanej nawierzchni.
8. Zamawiający dopuszcza również nawierzchnie poliuretanowe typu natrysk.
9. Trawa syntetyczna może być wykonana z włókna polietylowego.
10. Trawa syntetyczna może być wykonana metodą taftowania lub tkania.
11. Bieżnie wykonać w kolorze ceglasto - czerwonym.
12. W nawierzchniach zaprojektowanych na podbudowie z kruszywa łamanego należy zastosować następujące warstwy: warstwa ET o grubości 3,5 cm, na niej nawierzchnia poliuretanowa o grubości 1,3 cm.
13. Przy sporządzaniu wyceny ofertowej przedmiary robót należy traktować jako pomocnicze do określenia ilości i zakresu robót. Szczegółowe ilości i zakres opisuje dokumentacja projektowa.
14. Przed złożeniem oferty i ustaleniem wartości ryczałtowej prac zaleca się przeanalizowanie opisu przedmiotu zamówienia z załączonymi materiałami.
Wykonawca dokona dokładnego rozpoznania, co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności jakie mogą wpłynąć na wykonanie zamówienia.
15. Wartość ryczałtowa zamówienia winna uwzględniać wszystkie punkty OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
16.
16.1. Obowiązkiem Wykonawcy będzie, bezpośrednio przed podpisaniem umowy, uzgodnienie z Zamawiającym podziału przedmiotu zamówienia na elementy rozliczeniowe, a następnie określenie kosztów i terminów wykonania poszczególnych elementów. Wzór tabeli elementów rozliczeniowych stanowi Załącznik nr 7 do SIWZ.
16.2. Ustalona tabela elementów rozliczeniowych, jako Harmonogram rzeczowo-finansowy, będzie stanowiła Załącznik nr 1 do umowy.
16.3. Obowiązkiem Wykonawcy będzie przedstawianie prac budowlanych do odbioru zgodnie z ww. Harmonogramem rzeczowo-finansowym, co będzie podstawą do wystawiania faktur.
17. Tam, gdzie w dokumentacji projektowej, przedmiarach, specyfikacjach technicznych lub opisie przedmiotu zamówienia zostało wskazane pochodzenie ( marka, znak towarowy, producent, dostawca ) materiałów lub normy, o których mowa w art.30 ust. 1-3 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż gwarantują one realizację zamówienia w zgodzie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewniają uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w w/w dokumentach.
18. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany treści SIWZ.
19.
19.1. Obowiązkiem Zamawiającego jest przeprowadzenie archeologicznych badań ratowniczych o charakterze nadzoru archeologicznego nad pracami ziemnymi związanymi z budową boisk na podstawie decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr 94/13 z dnia 09.10.2013r.
19.3. Ww. badania mogą wydłużyć realizację zadania. Przedłużenie prac spowodowane prowadzeniem badań archeologicznych do 5 dni nie powoduje konieczności zmiany terminu zakończenia realizacji robót budowlanych.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających na zasadach określonych w art. 67 ust. 1 pkt. 6 Prawa zamówień publicznych. Wartość zamówień uzupełniających nie przekroczy 20% wartości zamówienia. Zamówienie uzupełniające mogą w szczególności obejmować:
1.1. dodatkowe wyposażenie boiska, linii
1.2. wykonanie dodatkowych powierzchni boisk, dojść, ścieżek
1.3. wykonanie dodatkowego odwodnienia powierzchni

Czas: D

Data zakończenia: 03/11/2014

Informacja na temat wadium:
1. Wykonawca przystępujący do przetargu zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 10.000,00 zł (słownie złotych: dziesięć tysięcy 00/100), przed upływem terminu składania ofert na cały okres związania ofertą.
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku formach określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. Wadium wniesione w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Gospodarki Żywnościowej S. A. 04 2030 0045 1110 0000 0220 5910 z dopiskiem: BUDOWA BOISK SPORTOWYCH PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘBORKU
4.
4.1.W razie wniesienia wadium w pieniądzu, wpłata na konto powinna być wniesiona z takim wyprzedzeniem, aby środki pieniężne znalazły się na rachunku bankowym Zamawiającego najpóźniej w dniu 02.06.2014 r. do godziny 0945, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony.
4.2. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
5. Wadium wniesione w formie poręczenia lub gwarancji wnosi się w oryginale dołączając do przygotowanej oferty w osobnej, odpowiednio opisanej kopercie a kopię gwarancji należy włączyć do oferty.
6. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli:
6.1. wykonawca, w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
6.2. wykonawca, którego oferta została wybrana:
a. odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
7. Zamawiający zwróci wadium:
7.1. wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp
7.2. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, ustawy Pzp niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
7.3. niezwłocznie na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
8. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
9. W przypadku wniesienia odwołania od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy, Zamawiający, nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadium, wzywa wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy. Jeżeli odwołanie wniesiono po wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwanie kieruje się jedynie do wykonawcy, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą.
10. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawców, którzy nie wnieśli wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłużony okres związania ofertą lub w terminie, o którym mowa w art. 46 ust. 3 ustawy, albo nie zgodzili się na przedłużenie okresu związania ofertą. Art. 46 ust. 3 ustawy stanowi, że Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania zwrócono wadium, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. W tym przypadku Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie wykonania w ciągu ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
co najmniej jednej prawidłowo ukończonej budowy boiska piłkarskiego z zastosowaniem trawy syntetycznej o powierzchni minimum 800m2 oraz budowy boiska z nawierzchni poliuretanowej o powierzchni minimum 500m2.
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie treści dokumentu stanowiącego Załącznik nr 3
do SIWZ - wykaz robót budowlanych wraz z dowodami dotyczącymi najważniejszych robót określającymi czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazującymi czy zostały
wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone oraz na podstawie treści złożonego oświadczenia - Załącznik nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym.
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie treści złożonego oświadczenia - Załącznik nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie treści złożonego oświadczenia - Załącznik nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie treści złożonego oświadczenia - Załącznik nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Zamawiający wymaga wskazania co najmniej jednej prawidłowo ukończonej budowy boiska piłkarskiego z zastosowaniem trawy syntetycznej o powierzchni minimum 800m2 oraz budowy boiska z nawierzchni poliuretanowej o powierzchni minimum 500m2 (nie należy wykazywać robót niewykonanych lub wykonanych nienależycie).

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wypełniony Załącznik nr 2 do SIWZ; 2. Ewentualne pełnomocnictwo do podejmowania zobowiązań w imieniu Wykonawcy; 3. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów wymienionych w pkt. III.4.3. zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem; 4. Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w Art. 24 ust. 1 pkt. 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w Art. 24 ust. 1 pkt. 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym, że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem; 5. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić
się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu; 6. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Zobowiązanie należy złożyć w formie oryginału; 7. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Wykonawca przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla Wykonawcy, określonym w punktach III.4.2., III.4.3., III.6.3., III.6.4..; 8. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W tym przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; 9. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie dokumenty wymienione w punktach III.4.2.., III.4.4.oraz III.4.3., III.6.3. i III.6.4. każdy z Wykonawców składa indywidualnie; dokumenty wymienione w punkcie III.4.1. i III.6.1.składa Pełnomocnik w imieniu wszystkich Wykonawców.
Dołączenie nie poświadczonej kopii Zamawiający traktuje jako brak danego dokumentu; 10. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty; 11. Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Załączona do oferty kopia wymaganego dokumentu musi być poświadczona za zgodność z oryginałem podpisem złożonym przez uprawnionego(-ych) przedstawiciela (-i) wykonawcy ( podpisującego ofertę); 12. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości; 13. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski; 14.Dowodami o których mowa w punkcie III.4.1., są:
(pierwszy odnośnik) poświadczenie, (drugi odnośnik) inne dokumenty, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia; 15. W przypadku gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane wskazane w wykazie, o którym mowa w pkt. III.4.1. zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w pkt. III.6.14.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zgodnie z art. 144 Prawa zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień umowy zawartej w wyniku postępowania w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy. Poniższe postanowienia stanowią dopuszczalny katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
Zamawiający określa następujące warunki zmiany:
1.1. W przypadku zmiany obowiązującej stawki VAT możliwe będzie zawarcie aneksu w zakresie zmiany wynagrodzenia dla Wykonawcy w zakresie wynikającym ze zmiany stawki VAT,
1.2. Termin realizacji zamówienia może ulec zmianie:
1.2.1. w przypadku udzielenia wykonawcy robót budowlanych zamówień dodatkowych lub uzupełniających jeżeli ich wykonanie spowoduje taką konieczność.
1.2.2. w przypadku opóźnienia w wykonaniu zamówienia z następujących przyczyn:
a. warunki atmosferyczne - m.in. klęski żywiołowe, nietypowe warunki uniemożliwiające prowadzenie robót, prób, sprawdzeń, odbiorów;
b. warunki realizacji (m.in. niewypały i niewybuchy, niezinwentaryzowane instalacje, warunki geologiczne) których nie można było przewidzieć na etapie składania oferty;
c. przyczyny leżące po stronie Zamawiającego, m.in. wstrzymanie robót, nieterminowe udostępnienie terenu budowy, konieczność dokonania ustaleń i udzielenia wyjaśnień;
d. inne przyczyny za które nie odpowiada Wykonawca;
e. przedłużające się prace związane z prowadzeniem badań arch
1.3. Dopuszczalne są zmiany umowy oraz wprowadzenie nowych postanowień do umowy, które będą korzystne dla Zamawiającego, a które nie będą wykraczać poza treść oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.
2. Ustala się, iż nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy Pzp:
2.1. zmiana nr rachunku bankowego,
2.2. zmiana osób przeznaczonych do realizacji przedmiotu umowy na inne spełniające warunki określone w SIWZ
2.3. zmiana danych teleadresowych,
Zaistnienie okoliczności, o których mowa w niniejszym punkcie wymaga jedynie niezwłocznego pisemnego zawiadomienia drugiej Strony.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.um.lebork.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Lęborku, ul. Armii Krajowej 14, 84-300 Lębork, Wydział Realizacji Inwestycji, skrzydło C pok. 105

Data składania wniosków, ofert: 02/06/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 09:45

Miejsce składania:
Kancelaria Ogólna Urzędu Miejskiego w Lęborku - BOX nr 1.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452122008 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)

Podobne przetargi

139363 / 2009-08-25 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Przechlewo - Przechlewo (pomorskie)
CPV: 452122008 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych)
zadania inwestycyjnego pt.:Remont siedzisk na stadionie OSiR w Przechlewie dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania Odnowa i Rozwój wsi objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

6932 / 2016-01-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Człuchowski - Człuchów (pomorskie)
CPV: 452122008 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych)
Wykonanie klimatyzacji oraz montaż agregatu wody lodowej w pomieszczeniach nowobudowanej hali sportowej

188045 / 2010-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Kobylnica - Kobylnica (pomorskie)
CPV: 452122008 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych)
Modernizacja boiska w Kobylnicy, położonego na dz. nr 595 wraz z budową infrastruktury towarzyszącej, oraz wykonaniem świadectwa energetycznego i inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej

135921 / 2010-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Kobylnica - Kobylnica (pomorskie)
CPV: 452122008 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych)
Modernizacja boiska w Kobylnicy, położonego na dz. nr 595 wraz z budową infrastruktury towarzyszącej, oraz wykonaniem świadectwa energetycznego i inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej

28990 / 2013-01-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Borzytuchom - Borzytuchom (pomorskie)
CPV: 452122008 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych)
Budowa nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego wraz z placem zabaw w miejscowości Osieki

254604 / 2009-07-27 - Inny: Zespół Szkół

Zespół Szkół w Łęgowie - Łęgowo (pomorskie)
CPV: 452122008 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych)
Wykonanie samonośnej, sztucznej ścianki wspinaczkowej na terenie hali sportowej Zespołu Szkół w Łęgowie.

326875 / 2011-12-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Pruszcz Gdański - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 452122008 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych)
Budowa kompleksu sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gdańskim, przy ul. Niemcewicza 1

83286 / 2012-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gniewino - Gniewino (pomorskie)
CPV: 452122008 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych)
Wykonanie nowej nawierzchni z trawy naturalnej układanej z rolki na płycie boiska do gry w piłkę nożną

118265 / 2014-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Damnicy - Damnica (pomorskie)
CPV: 452122008 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych)
Budowa boiska sportowego z nawierzchnią sztuczną na terenie zespołu szkół w Damnicy, oraz wykonanie oświetlenia boiska sportowego

337064 / 2012-09-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chojnice - Chojnice (pomorskie)
CPV: 452122008 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych)
Wykonanie robót w ramach zadania Budowa boiska wielofunkcyjnego ze sztucznej nawierzchni w miejscowości Kłodawa