Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

98815 / 2012-05-02 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiat Wadowicki (Wadowice)

Organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych: baristy, barmana, carvingu
dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wadowickiego w ramach projektu
Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce wg 3 zadań

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia: Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczniów z Zespołu Szkół RCKU w Radoczy, Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach i uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie o specjalności: barista, barman, carving ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce wg 3-ch zadań.
Zadanie 1. Organizacja i przeprowadzenie kursu baristy dla 20 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach oraz 30 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie,
Zadanie 2 Organizacja i przeprowadzenie kursu barmana dla 10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy, 15 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach, 20 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie,
Zadanie 3 Organizacja i przeprowadzenie kursu carvingu dla 10 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach.

Szczegółowe wymagania związane z realizacją przedmiotu zamówienia:

Zadanie 1. Organizacja i przeprowadzenie kursu baristy dla 20 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach oraz 30 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Celem kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności związanych z pracą na stanowisku baristy.
Planowana ilość osób: 50
Miejsce przeprowadzenia kursu:
- Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach, ul. Wojska Polskiego 13, 34-100 Wadowice.
- Zespół Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie, ul. Batorego 9,
34-120 Andrychów.
Zamawiający udostępni Wykonawcy pomieszczenia do przeprowadzenia kursu w części teoretycznej oraz dla części zajęć praktycznych w w/w szkołach. Wykonawca nie ponosi kosztów wynajęcia sali.

Zakres tematyczny i warunki przeprowadzenia kursu
Minimum 50% godzin planowanych na część praktyczną powinna zostać zorganizowana poza szkołą w miejscu wskazanym przez Wykonawcę (lokal gastronomiczny-część barowa), po uzgodnieniu z liderem szkolnym projektu. Wykonawca zapewnia wówczas każdorazowo wszystkim uczestnikom bezpłatny transport spod siedziby ZS nr 3 w Wadowicach i ZS nr 2 w Andrychowie do miejsca odbywania kursu i z powrotem oraz opiekę w trakcie dowożenia i odwożenia uczestników kursu.
Wykonawca zapewnia sprzęt, niezbędne materiały szkoleniowe (np. kawa, mleko itp.) oraz materiały dydaktyczne do właściwej realizacji kursu.
Zamawiający udostępni Wykonawcy sprzęt zakupiony w ramach projektu, tj. Zespół Szkół nr 2 w Andrychowie, posiada ekspres ciśnieniowy oraz zastawę kawową -2 komplety na potrzeby realizacji kursu.
Jeżeli Wykonawca uzna, że w/w sprzęt jest niewystarczający, zobowiązany jest do zapewnienia własnego sprzętu w celu prawidłowej realizacji kursu.
Kurs powinien obejmować minimum 16 godzin zajęć (teoria + praktyka). Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej po zakończeniu zajęć szkolnych oraz w weekendy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu. Miejsca, wyposażenie i sprzęt wykorzystywane do realizacji kursu muszą odpowiadać wymaganiom zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi realizacji przedmiotowego kursu zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej.
Kurs winien obejmować m. in. takie zagadnienia jak:
- Historia kawy
- Arabika i robusta
- Uprawa
- Sposoby zbioru owoców kawowca
- Uzyskanie ziarna z owoców kawowca
- Prażenie ziarna kawowca
- Dobór ziaren do poszczególnych mieszanek
- Pakowanie kawy
- Sposoby przechowywania kawy
- Parametry Espresso,
- Zasada 4 M
- Kawy na bazie espresso
- Mleko i jego pożądane właściwości w przygotowaniu kaw na bazie mleka
- Domowe sposoby przygotowania kawy
- Kawy gorące i kawy mrożone
-Ćwiczenia praktyczne - praca przy ekspresach
-Prawidłowy sposób przygotowania espresso
-Dziesięć najważniejszych czynności - efekt PERFECTO ESPRESSO
-Spienianie mleka -kawy na bazie mleka spienionego gorącego.

Wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczestników kursu w trakcie jego trwania, a także za ewentualne szkody, które mogą powstać w związku z ich udziałem w kursie. Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu. Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. Wykonawca zobowiązany jest wydać uczestnikom certyfikaty w języku polskim i angielskim potwierdzające ukończenie kursu.
W ramach promocji projektu Wykonawca umieści w miejscu realizacji kursu plakaty związane z projektem, jego nazwę z logotypami (plakaty i oznaczenia z logotypami przekaże Zamawiający).

Termin przeprowadzenia kursu:
20 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach -do 27.06.2012 r.
15 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie -do 27.06.2012 r.
15 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie- do 21.09.2012 r.

Zadanie 2 Organizacja i przeprowadzenie kursu barmana dla 10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy, 15 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach, 20 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Celem kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności związanych z pracą na stanowisku barmana.
Planowana ilość osób: 45

Miejsce przeprowadzenia kursu:
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy, ul. Dworska 8, 34-100 Wadowice, Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach, ul. Wojska Polskiego 13, 34-100 Wadowice, Zespół Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie, ul. Batorego 9, 34-120 Andrychów. Zamawiający udostępni Wykonawcy pomieszczenia do przeprowadzenia kursu w części teoretycznej oraz dla części zajęć praktycznych w w/w szkołach. Wykonawca nie ponosi kosztów wynajęcia sali.

Zakres tematyczny i warunki przeprowadzenia kursu
Minimum 50% godzin planowanych na część praktyczną powinna zostać zorganizowana poza szkołą w miejscu wskazanym przez Wykonawcę (lokal gastronomiczny-część barowa), po uzgodnieniu z liderem szkolnym projektu. Wykonawca zapewnia wówczas każdorazowo wszystkim uczestnikom bezpłatny transport spod siedziby ZS RCKU w Radoczy, ZS nr 3 w Wadowicach i ZS nr 2 w Andrychowie do miejsca odbywania kursu i z powrotem oraz opiekę w trakcie dowożenia i odwożenia uczestników kursu.
Kurs powinien obejmować łącznie 30 godzin dla 1 grupy w tym 20 godzin nauki praktycznej i 10 godzin nauki teoretycznej. Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej po zakończeniu zajęć szkolnych, a w weekendy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu.
Zamawiający udostępni Wykonawcy sprzęt zakupiony w ramach projektu, tj.:
Zespół Szkół RCKU w Radoczy posiada sprzęt gastronomiczny, m.in. : komplet obiadowy, komplet tac, kompaktowy ciśnieniowy ekspres do kawy, szklanki żaroodporne (100 szt.), gofrownice (3 szt.), termosy konferencyjne ( 10 szt.), blendery (3 szt.), miksery( 2 szt.).
Zespół Szkół nr 3 w Wadowicach posiada sprzęt gastronomiczny, m.in. kostkarka do lodu, blender barmański, zmywarka do mycia szkła, młynek koloidalny, kruszarka do lodu, walizka barmańska.
Jeżeli Wykonawca uzna, że w/w sprzęt jest niewystarczający, zobowiązany jest do zapewnienia własnego sprzętu w celu prawidłowej realizacji kursu.
Tematyka zajęć:
1) Wprowadzenie i terminologia
- barman jako zawód - charakterystyka pracy barmana (organizacja pracy w barze, predyspozycje do wykonywania zawodu),
- barmańskie savoir-vivre - praca z klientem i z współpracownikami lokalu,
2) Bar jako miejsce pracy - wyposażenie baru i prezentacja przyrządów barmana
- podział na typy barów,
- umeblowanie i wyposażenie baru w sprzęt i produkty, aranżacja,
3) Towaroznawstwo napojów alkoholowych, bezalkoholowych i mieszanych - podział alkoholi na podstawowe grupy: piwo, wino, wódki białe i gatunkowe, brandy, koniaki, likiery, whisky, wermuty i miody pitne,
- aperitif, digestif,
- wpływ alkoholu na organizm człowieka
4) Podstawy miksologii
- charakterystyka napojów (cocktaile, rodzaje drinków: long, short i inne),
- techniki miksowania i mieszania napojów,
- zastosowanie receptur,
- dobór zastawy stołowej (szkło barowe, miarki) i elementów dekoracyjnych,
- zasady sporządzania i podawania napojów,
- kultura spożywania napojów alkoholowych, bezalkoholowych i mieszanych,
5) Nauka sporządzania wybranych drinków
6) Kawa w barze - nauka sporządzania drinków na bazie kawy
- ekspres do kawy ciśnieniowy,
- zasady parzenia i serwowania kawy,
- drinki na bazie kawy,
- nauka sporządzania wybranych drinków na bazie kawy.
7) Free style
- czym jest free style,
- zasady i techniki free style,
- pokazy

Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia warunków zgodnych z przepisami BHP w trakcie trwania kursu. Wykonawca zapewni odpowiedni sprzęt (shakery, miarki barmańskie, łyżki barmańskie do stirowania, szczypce o różnej wielkości, zestaw szkła barowego różnych wzorów do podawania napojów alkoholowych, bezalkoholowych i mieszanych, trybuszon, kubki barmańskie, blender elektryczny, młynek do rozdrabniania lodu, dwa komplety zestawów noży dekoracyjnych, dzbanki o różnej wielkości do kawy, soków i wody, cooler, mudler, ekspres ciśnieniowy do kawy, surowce i niezbędne produkty np. soki owocowe, wody gazowane i niegazowane, owoce do dekoracji itp., ozdoby papierowe i plastikowe do drinków i napojów np. parasolki) oraz materiały dydaktyczne do prawidłowej realizacji programu kursu dla każdego uczestnika.
Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu. Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
Po zakończeniu kursu Wykonawca wyda uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie ze wzorem MEN i certyfikaty w języku polskim i angielskim.
Termin przeprowadzenia kursu:
10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy-do 27.06.2012 r.
15 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach -do 27.06.2012 r.
10 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie -do 27.06.2012 r.
10 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie- do 21.09.2012 r.

Zadanie 3 Organizacja i przeprowadzenie kursu carvingu dla 10 uczniów Zespołu Szkół nr 3 Wadowicach w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Celem kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności związanych z rzeźbieniem w owocach i warzywach.
Miejsce przeprowadzenia kursu:
Zespół Szkół nr 3 w Wadowicach, ul. Wojska Polskiego 13, 34-100 Wadowice.
Zamawiający udostępni Wykonawcy pomieszczenia do przeprowadzenia kursu w Zespole Szkół nr 3 w Wadowicach. Wykonawca nie ponosi kosztów wynajęcia sali.
Zakres tematyczny i warunki przeprowadzenia kursu
Program kursu powinien obejmować minimum 30 godzin zajęć w tym zajęcia praktyczne nie mniej niż 25 godzin. Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie w godzinach popołudniowych po zakończeniu zajęć szkolnych oraz w soboty po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu.
Zamawiający udostępni Wykonawcy sprzęt zakupiony w ramach projektu, tj. walizka do carvingu złożona z 25 -ciu elementów. Inne niezbędne narzędzia, materiały i produkty do przeprowadzenia kursu (np. noże do carvingu, naczynia, surowce, owoce i warzywa itp.) zapewni Wykonawca. Po zakończeniu szkolenia Wykonawca wyda uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem MEN i certyfikaty w języku polskim i angielskim.
Tematyka zajęć:
Cześć teoretyczna:
-Omówienie zasad bezpieczeństwa przydatnych podczas pracy z ostrymi narzędziami,
-Zapoznanie z przeznaczeniem każdego narzędzia do zdobienia warzyw i owoców,
-Zapoznanie z podstawowymi technikami rzeźbienia i zasadami jakie powinno się stosować przy wykrawaniu warzyw i owoców,
-Omówienie sposobów przechowywania i eksponowania kompozycji,
-Omówienie technik wycinania kwiatów, liści i innych ozdób w dużych owocach i warzywach,
-Szczegółowy opis czynności i technik potrzebnych do wykonywania pierwszej rzeźby.
Część praktyczna
-Uzyskanie podstawowych umiejętności w carvingu, podstawowe cięcia,
-Wycinanie liści i kwiatów z różnych warzyw i owoców
-Utworzenie kompozycji z wykonywanych elementów,
Wycinanie bukietów kwiatowych w dyni i melonie wraz z instruktorem
-Uczniowie proponują i wykonują własne aranżacje,
-Zapoznanie uczestników z techniką, sposobami oraz możliwościami zastosowania carvingu w praktyce.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia warunków zgodnych z przepisami BHP w trakcie trwania kursu.
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zajęć praktycznych oraz do realizacji kursu przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, posiadających doświadczenie w prowadzeniu kursu.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczestników kursu w trakcie jego trwania, a także za ewentualne szkody, które mogą powstać w związku z ich udziałem w kursie.
Wykonawca zobowiązany jest do przekazania materiałów szkoleniowych oraz zapewnienia niezbędnego sprzętu i urządzeń w celu realizacji zajęć praktycznych oraz do realizacji kursu przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, posiadających doświadczenie w prowadzeniu kursu. Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu. Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
Po zakończeniu kursu Wykonawca wyda uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie ze wzorem MEN i certyfikaty w języku polskim i angielskim.
Termin przeprowadzenia kursu: do dnia 27.06.2012r.
Dokumenty jakie winni przedłożyć Wykonawcy po zakończeniu ww. kursów:
W związku W związku z realizacją kursu w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny dokumenty winny być opatrzone logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
a/ lista obecności uczestników kursu (z własnoręcznym podpisem ucznia z każdego dnia zajęć) na zajęciach teoretycznych i praktycznych (oryginał):
b/ dziennik zajęć (kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem),
c/ lista z potwierdzeniem odbioru materiałów dydaktycznych przez uczestników kursu (oryginał),
d/ lista z potwierdzeniem odbioru przez uczestników certyfikatów w języku polskim i angielskim (oryginał),
e/ poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie wydanych certyfikatów w języku polskim i angielskim,
f/ imienny wykaz osób, które ukończyły i które nie ukończyły kursu (oryginał), a przypadku gdy uczestnik nie ukończył kursu oświadczenie wskazujące powód takiej sytuacji,
g/ wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacja.
Wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty , od których jest uzależniony obowiązek przekazywania ogłoszeń UOPWE

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 98815

Data publikacji: 2012-05-02

Nazwa: Powiat Wadowicki

Ulica: ul. Batorego 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Wadowice

Kod pocztowy: 34-100

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 033 8734200

Numer faxu: 033 8232433

Adres strony internetowej: www.powiat.wadowice.pl

Regon: 07218342100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych: baristy, barmana, carvingu
dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wadowickiego w ramach projektu
Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce wg 3 zadań

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia: Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczniów z Zespołu Szkół RCKU w Radoczy, Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach i uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie o specjalności: barista, barman, carving ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce wg 3-ch zadań.
Zadanie 1. Organizacja i przeprowadzenie kursu baristy dla 20 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach oraz 30 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie,
Zadanie 2 Organizacja i przeprowadzenie kursu barmana dla 10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy, 15 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach, 20 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie,
Zadanie 3 Organizacja i przeprowadzenie kursu carvingu dla 10 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach.

Szczegółowe wymagania związane z realizacją przedmiotu zamówienia:

Zadanie 1. Organizacja i przeprowadzenie kursu baristy dla 20 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach oraz 30 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Celem kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności związanych z pracą na stanowisku baristy.
Planowana ilość osób: 50
Miejsce przeprowadzenia kursu:
- Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach, ul. Wojska Polskiego 13, 34-100 Wadowice.
- Zespół Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie, ul. Batorego 9,
34-120 Andrychów.
Zamawiający udostępni Wykonawcy pomieszczenia do przeprowadzenia kursu w części teoretycznej oraz dla części zajęć praktycznych w w/w szkołach. Wykonawca nie ponosi kosztów wynajęcia sali.

Zakres tematyczny i warunki przeprowadzenia kursu
Minimum 50% godzin planowanych na część praktyczną powinna zostać zorganizowana poza szkołą w miejscu wskazanym przez Wykonawcę (lokal gastronomiczny-część barowa), po uzgodnieniu z liderem szkolnym projektu. Wykonawca zapewnia wówczas każdorazowo wszystkim uczestnikom bezpłatny transport spod siedziby ZS nr 3 w Wadowicach i ZS nr 2 w Andrychowie do miejsca odbywania kursu i z powrotem oraz opiekę w trakcie dowożenia i odwożenia uczestników kursu.
Wykonawca zapewnia sprzęt, niezbędne materiały szkoleniowe (np. kawa, mleko itp.) oraz materiały dydaktyczne do właściwej realizacji kursu.
Zamawiający udostępni Wykonawcy sprzęt zakupiony w ramach projektu, tj. Zespół Szkół nr 2 w Andrychowie, posiada ekspres ciśnieniowy oraz zastawę kawową -2 komplety na potrzeby realizacji kursu.
Jeżeli Wykonawca uzna, że w/w sprzęt jest niewystarczający, zobowiązany jest do zapewnienia własnego sprzętu w celu prawidłowej realizacji kursu.
Kurs powinien obejmować minimum 16 godzin zajęć (teoria + praktyka). Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej po zakończeniu zajęć szkolnych oraz w weekendy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu. Miejsca, wyposażenie i sprzęt wykorzystywane do realizacji kursu muszą odpowiadać wymaganiom zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi realizacji przedmiotowego kursu zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej.
Kurs winien obejmować m. in. takie zagadnienia jak:
- Historia kawy
- Arabika i robusta
- Uprawa
- Sposoby zbioru owoców kawowca
- Uzyskanie ziarna z owoców kawowca
- Prażenie ziarna kawowca
- Dobór ziaren do poszczególnych mieszanek
- Pakowanie kawy
- Sposoby przechowywania kawy
- Parametry Espresso,
- Zasada 4 M
- Kawy na bazie espresso
- Mleko i jego pożądane właściwości w przygotowaniu kaw na bazie mleka
- Domowe sposoby przygotowania kawy
- Kawy gorące i kawy mrożone
-Ćwiczenia praktyczne - praca przy ekspresach
-Prawidłowy sposób przygotowania espresso
-Dziesięć najważniejszych czynności - efekt PERFECTO ESPRESSO
-Spienianie mleka -kawy na bazie mleka spienionego gorącego.

Wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczestników kursu w trakcie jego trwania, a także za ewentualne szkody, które mogą powstać w związku z ich udziałem w kursie. Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu. Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. Wykonawca zobowiązany jest wydać uczestnikom certyfikaty w języku polskim i angielskim potwierdzające ukończenie kursu.
W ramach promocji projektu Wykonawca umieści w miejscu realizacji kursu plakaty związane z projektem, jego nazwę z logotypami (plakaty i oznaczenia z logotypami przekaże Zamawiający).

Termin przeprowadzenia kursu:
20 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach -do 27.06.2012 r.
15 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie -do 27.06.2012 r.
15 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie- do 21.09.2012 r.

Zadanie 2 Organizacja i przeprowadzenie kursu barmana dla 10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy, 15 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach, 20 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Celem kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności związanych z pracą na stanowisku barmana.
Planowana ilość osób: 45

Miejsce przeprowadzenia kursu:
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy, ul. Dworska 8, 34-100 Wadowice, Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach, ul. Wojska Polskiego 13, 34-100 Wadowice, Zespół Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie, ul. Batorego 9, 34-120 Andrychów. Zamawiający udostępni Wykonawcy pomieszczenia do przeprowadzenia kursu w części teoretycznej oraz dla części zajęć praktycznych w w/w szkołach. Wykonawca nie ponosi kosztów wynajęcia sali.

Zakres tematyczny i warunki przeprowadzenia kursu
Minimum 50% godzin planowanych na część praktyczną powinna zostać zorganizowana poza szkołą w miejscu wskazanym przez Wykonawcę (lokal gastronomiczny-część barowa), po uzgodnieniu z liderem szkolnym projektu. Wykonawca zapewnia wówczas każdorazowo wszystkim uczestnikom bezpłatny transport spod siedziby ZS RCKU w Radoczy, ZS nr 3 w Wadowicach i ZS nr 2 w Andrychowie do miejsca odbywania kursu i z powrotem oraz opiekę w trakcie dowożenia i odwożenia uczestników kursu.
Kurs powinien obejmować łącznie 30 godzin dla 1 grupy w tym 20 godzin nauki praktycznej i 10 godzin nauki teoretycznej. Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej po zakończeniu zajęć szkolnych, a w weekendy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu.
Zamawiający udostępni Wykonawcy sprzęt zakupiony w ramach projektu, tj.:
Zespół Szkół RCKU w Radoczy posiada sprzęt gastronomiczny, m.in. : komplet obiadowy, komplet tac, kompaktowy ciśnieniowy ekspres do kawy, szklanki żaroodporne (100 szt.), gofrownice (3 szt.), termosy konferencyjne ( 10 szt.), blendery (3 szt.), miksery( 2 szt.).
Zespół Szkół nr 3 w Wadowicach posiada sprzęt gastronomiczny, m.in. kostkarka do lodu, blender barmański, zmywarka do mycia szkła, młynek koloidalny, kruszarka do lodu, walizka barmańska.
Jeżeli Wykonawca uzna, że w/w sprzęt jest niewystarczający, zobowiązany jest do zapewnienia własnego sprzętu w celu prawidłowej realizacji kursu.
Tematyka zajęć:
1) Wprowadzenie i terminologia
- barman jako zawód - charakterystyka pracy barmana (organizacja pracy w barze, predyspozycje do wykonywania zawodu),
- barmańskie savoir-vivre - praca z klientem i z współpracownikami lokalu,
2) Bar jako miejsce pracy - wyposażenie baru i prezentacja przyrządów barmana
- podział na typy barów,
- umeblowanie i wyposażenie baru w sprzęt i produkty, aranżacja,
3) Towaroznawstwo napojów alkoholowych, bezalkoholowych i mieszanych - podział alkoholi na podstawowe grupy: piwo, wino, wódki białe i gatunkowe, brandy, koniaki, likiery, whisky, wermuty i miody pitne,
- aperitif, digestif,
- wpływ alkoholu na organizm człowieka
4) Podstawy miksologii
- charakterystyka napojów (cocktaile, rodzaje drinków: long, short i inne),
- techniki miksowania i mieszania napojów,
- zastosowanie receptur,
- dobór zastawy stołowej (szkło barowe, miarki) i elementów dekoracyjnych,
- zasady sporządzania i podawania napojów,
- kultura spożywania napojów alkoholowych, bezalkoholowych i mieszanych,
5) Nauka sporządzania wybranych drinków
6) Kawa w barze - nauka sporządzania drinków na bazie kawy
- ekspres do kawy ciśnieniowy,
- zasady parzenia i serwowania kawy,
- drinki na bazie kawy,
- nauka sporządzania wybranych drinków na bazie kawy.
7) Free style
- czym jest free style,
- zasady i techniki free style,
- pokazy

Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia warunków zgodnych z przepisami BHP w trakcie trwania kursu. Wykonawca zapewni odpowiedni sprzęt (shakery, miarki barmańskie, łyżki barmańskie do stirowania, szczypce o różnej wielkości, zestaw szkła barowego różnych wzorów do podawania napojów alkoholowych, bezalkoholowych i mieszanych, trybuszon, kubki barmańskie, blender elektryczny, młynek do rozdrabniania lodu, dwa komplety zestawów noży dekoracyjnych, dzbanki o różnej wielkości do kawy, soków i wody, cooler, mudler, ekspres ciśnieniowy do kawy, surowce i niezbędne produkty np. soki owocowe, wody gazowane i niegazowane, owoce do dekoracji itp., ozdoby papierowe i plastikowe do drinków i napojów np. parasolki) oraz materiały dydaktyczne do prawidłowej realizacji programu kursu dla każdego uczestnika.
Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu. Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
Po zakończeniu kursu Wykonawca wyda uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie ze wzorem MEN i certyfikaty w języku polskim i angielskim.
Termin przeprowadzenia kursu:
10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy-do 27.06.2012 r.
15 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach -do 27.06.2012 r.
10 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie -do 27.06.2012 r.
10 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie- do 21.09.2012 r.

Zadanie 3 Organizacja i przeprowadzenie kursu carvingu dla 10 uczniów Zespołu Szkół nr 3 Wadowicach w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Celem kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności związanych z rzeźbieniem w owocach i warzywach.
Miejsce przeprowadzenia kursu:
Zespół Szkół nr 3 w Wadowicach, ul. Wojska Polskiego 13, 34-100 Wadowice.
Zamawiający udostępni Wykonawcy pomieszczenia do przeprowadzenia kursu w Zespole Szkół nr 3 w Wadowicach. Wykonawca nie ponosi kosztów wynajęcia sali.
Zakres tematyczny i warunki przeprowadzenia kursu
Program kursu powinien obejmować minimum 30 godzin zajęć w tym zajęcia praktyczne nie mniej niż 25 godzin. Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie w godzinach popołudniowych po zakończeniu zajęć szkolnych oraz w soboty po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu.
Zamawiający udostępni Wykonawcy sprzęt zakupiony w ramach projektu, tj. walizka do carvingu złożona z 25 -ciu elementów. Inne niezbędne narzędzia, materiały i produkty do przeprowadzenia kursu (np. noże do carvingu, naczynia, surowce, owoce i warzywa itp.) zapewni Wykonawca. Po zakończeniu szkolenia Wykonawca wyda uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem MEN i certyfikaty w języku polskim i angielskim.
Tematyka zajęć:
Cześć teoretyczna:
-Omówienie zasad bezpieczeństwa przydatnych podczas pracy z ostrymi narzędziami,
-Zapoznanie z przeznaczeniem każdego narzędzia do zdobienia warzyw i owoców,
-Zapoznanie z podstawowymi technikami rzeźbienia i zasadami jakie powinno się stosować przy wykrawaniu warzyw i owoców,
-Omówienie sposobów przechowywania i eksponowania kompozycji,
-Omówienie technik wycinania kwiatów, liści i innych ozdób w dużych owocach i warzywach,
-Szczegółowy opis czynności i technik potrzebnych do wykonywania pierwszej rzeźby.
Część praktyczna
-Uzyskanie podstawowych umiejętności w carvingu, podstawowe cięcia,
-Wycinanie liści i kwiatów z różnych warzyw i owoców
-Utworzenie kompozycji z wykonywanych elementów,
Wycinanie bukietów kwiatowych w dyni i melonie wraz z instruktorem
-Uczniowie proponują i wykonują własne aranżacje,
-Zapoznanie uczestników z techniką, sposobami oraz możliwościami zastosowania carvingu w praktyce.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia warunków zgodnych z przepisami BHP w trakcie trwania kursu.
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zajęć praktycznych oraz do realizacji kursu przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, posiadających doświadczenie w prowadzeniu kursu.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczestników kursu w trakcie jego trwania, a także za ewentualne szkody, które mogą powstać w związku z ich udziałem w kursie.
Wykonawca zobowiązany jest do przekazania materiałów szkoleniowych oraz zapewnienia niezbędnego sprzętu i urządzeń w celu realizacji zajęć praktycznych oraz do realizacji kursu przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, posiadających doświadczenie w prowadzeniu kursu. Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu. Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
Po zakończeniu kursu Wykonawca wyda uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie ze wzorem MEN i certyfikaty w języku polskim i angielskim.
Termin przeprowadzenia kursu: do dnia 27.06.2012r.
Dokumenty jakie winni przedłożyć Wykonawcy po zakończeniu ww. kursów:
W związku W związku z realizacją kursu w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny dokumenty winny być opatrzone logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
a/ lista obecności uczestników kursu (z własnoręcznym podpisem ucznia z każdego dnia zajęć) na zajęciach teoretycznych i praktycznych (oryginał):
b/ dziennik zajęć (kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem),
c/ lista z potwierdzeniem odbioru materiałów dydaktycznych przez uczestników kursu (oryginał),
d/ lista z potwierdzeniem odbioru przez uczestników certyfikatów w języku polskim i angielskim (oryginał),
e/ poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie wydanych certyfikatów w języku polskim i angielskim,
f/ imienny wykaz osób, które ukończyły i które nie ukończyły kursu (oryginał), a przypadku gdy uczestnik nie ukończył kursu oświadczenie wskazujące powód takiej sytuacji,
g/ wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacja.
Wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty , od których jest uzależniony obowiązek przekazywania ogłoszeń UOPWE

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 3

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie żąda wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi posiadać wiedzę i doświadczenie, dlatego też musi wykazać w formie załączonego do oferty oświadczenia i wykazu usług, potwierdzonego referencjami lub odpowiednimi dokumentami uprzednich odbiorców usług, że w ciągu ostatnich 3 lat, a w przypadku, gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, licząc wstecz od dnia upływu terminu składania ofert wykonał, co najmniej jedną usługę polegająca na przeprowadzeniu kursu odpowiadającego tematyce zadania odpowiednio dla zadania 1,2,3. (Wykonawca musi też wykazać, że wyżej wymienione usługi wykonał należycie i skutecznie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, zakresu, dat i miejsc wykonania, oraz (fakultatywnie) nazwy, adresu i telefonu odbiorców.
Ocena spełnienia powyższych warunków będzie dokonywana metodą: spełnia lub nie spełnia, w oparciu o dokumenty, oświadczenia i inne materiały dołączone do oferty.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia (zadania) tj. posiadającymi odpowiednie kwalifikacje: dla zadania 1, 2 i 3 co najmniej trzy letnie doświadczenie w prowadzeniu kursów (odpowiadających swoją tematyką przedmiotowi zamówienia) wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i oraz oświadczeniem, iż posiadają one wymagane uprawnienia.
Ocena spełnienia powyższych warunków będzie dokonywana metodą: spełnia lub nie spełnia, w oparciu o dokumenty, oświadczenia i inne materiały dołączone do oferty.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.powiat.wadowice.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Wadowicach ul. Batorego 2, 34-100 Wadowice, pok. nr 104 (I piętro)

Data składania wniosków, ofert: 11/05/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Wadowicach ul. Batorego 2, 34-100 Wadowice, sekretariat pok. nr 314 (III piętro)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Zadanie 1. Organizacja i przeprowadzenie kursu baristy dla 20 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach oraz 30 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

Opis:
Zadanie 1. Organizacja i przeprowadzenie kursu baristy dla 20 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach oraz 30 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Celem kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności związanych z pracą na stanowisku baristy.
Planowana ilość osób: 50
Miejsce przeprowadzenia kursu:
- Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach, ul. Wojska Polskiego 13, 34-100 Wadowice.
- Zespół Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie, ul. Batorego 9,
34-120 Andrychów.
Zamawiający udostępni Wykonawcy pomieszczenia do przeprowadzenia kursu w części teoretycznej oraz dla części zajęć praktycznych w w/w szkołach. Wykonawca nie ponosi kosztów wynajęcia sali.

Zakres tematyczny i warunki przeprowadzenia kursu
Minimum 50% godzin planowanych na część praktyczną powinna zostać zorganizowana poza szkołą w miejscu wskazanym przez Wykonawcę (lokal gastronomiczny-część barowa), po uzgodnieniu z liderem szkolnym projektu. Wykonawca zapewnia wówczas każdorazowo wszystkim uczestnikom bezpłatny transport spod siedziby ZS nr 3 w Wadowicach i ZS nr 2 w Andrychowie do miejsca odbywania kursu i z powrotem oraz opiekę w trakcie dowożenia i odwożenia uczestników kursu.
Wykonawca zapewnia sprzęt, niezbędne materiały szkoleniowe (np. kawa, mleko itp.) oraz materiały dydaktyczne do właściwej realizacji kursu.
Zamawiający udostępni Wykonawcy sprzęt zakupiony w ramach projektu, tj. Zespół Szkół nr 2 w Andrychowie, posiada ekspres ciśnieniowy oraz zastawę kawową -2 komplety na potrzeby realizacji kursu.
Jeżeli Wykonawca uzna, że w/w sprzęt jest niewystarczający, zobowiązany jest do zapewnienia własnego sprzętu w celu prawidłowej realizacji kursu.
Kurs powinien obejmować minimum 16 godzin zajęć (teoria + praktyka). Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej po zakończeniu zajęć szkolnych oraz w weekendy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu. Miejsca, wyposażenie i sprzęt wykorzystywane do realizacji kursu muszą odpowiadać wymaganiom zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi realizacji przedmiotowego kursu zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej.
Kurs winien obejmować m. in. takie zagadnienia jak:
- Historia kawy
- Arabika i robusta
- Uprawa
- Sposoby zbioru owoców kawowca
- Uzyskanie ziarna z owoców kawowca
- Prażenie ziarna kawowca
- Dobór ziaren do poszczególnych mieszanek
- Pakowanie kawy
- Sposoby przechowywania kawy
- Parametry Espresso,
- Zasada 4 M
- Kawy na bazie espresso
- Mleko i jego pożądane właściwości w przygotowaniu kaw na bazie mleka
- Domowe sposoby przygotowania kawy
- Kawy gorące i kawy mrożone
-Ćwiczenia praktyczne - praca przy ekspresach
-Prawidłowy sposób przygotowania espresso
-Dziesięć najważniejszych czynności - efekt PERFECTO ESPRESSO
-Spienianie mleka -kawy na bazie mleka spienionego gorącego.

Wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczestników kursu w trakcie jego trwania, a także za ewentualne szkody, które mogą powstać w związku z ich udziałem w kursie. Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu. Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz
nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. Wykonawca zobowiązany jest wydać uczestnikom certyfikaty w języku polskim i angielskim potwierdzające ukończenie kursu.
W ramach promocji projektu Wykonawca umieści w miejscu realizacji kursu plakaty związane z projektem, jego nazwę z logotypami (plakaty i oznaczenia z logotypami przekaże Zamawiający).

Termin przeprowadzenia kursu:
20 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach -do 27.06.2012 r.
15 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie -do 27.06.2012 r.
15 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie- do 21.09.2012 r.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 21/09/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Zadanie 2 Organizacja i przeprowadzenie kursu barmana dla 10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy, 15 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach, 20 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

Opis:
Zadanie 2 Organizacja i przeprowadzenie kursu barmana dla 10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy, 15 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach, 20 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Celem kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności związanych z pracą na stanowisku barmana.
Planowana ilość osób: 45

Miejsce przeprowadzenia kursu:
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy, ul. Dworska 8, 34-100 Wadowice, Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach, ul. Wojska Polskiego 13, 34-100 Wadowice, Zespół Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie, ul. Batorego 9, 34-120 Andrychów. Zamawiający udostępni Wykonawcy pomieszczenia do przeprowadzenia kursu w części teoretycznej oraz dla części zajęć praktycznych w w/w szkołach. Wykonawca nie ponosi kosztów wynajęcia sali.

Zakres tematyczny i warunki przeprowadzenia kursu
Minimum 50% godzin planowanych na część praktyczną powinna zostać zorganizowana poza szkołą w miejscu wskazanym przez Wykonawcę (lokal gastronomiczny-część barowa), po uzgodnieniu z liderem szkolnym projektu. Wykonawca zapewnia wówczas każdorazowo wszystkim uczestnikom bezpłatny transport spod siedziby ZS RCKU w Radoczy, ZS nr 3 w Wadowicach i ZS nr 2 w Andrychowie do miejsca odbywania kursu i z powrotem oraz opiekę w trakcie dowożenia i odwożenia uczestników kursu.
Kurs powinien obejmować łącznie 30 godzin dla 1 grupy w tym 20 godzin nauki praktycznej i 10 godzin nauki teoretycznej. Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej po zakończeniu zajęć szkolnych, a w weekendy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu.
Zamawiający udostępni Wykonawcy sprzęt zakupiony w ramach projektu, tj.:
Zespół Szkół RCKU w Radoczy posiada sprzęt gastronomiczny, m.in. : komplet obiadowy, komplet tac, kompaktowy ciśnieniowy ekspres do kawy, szklanki żaroodporne (100 szt.), gofrownice (3 szt.), termosy konferencyjne ( 10 szt.), blendery (3 szt.), miksery( 2 szt.).
Zespół Szkół nr 3 w Wadowicach posiada sprzęt gastronomiczny, m.in. kostkarka do lodu, blender barmański, zmywarka do mycia szkła, młynek koloidalny, kruszarka do lodu, walizka barmańska.
Jeżeli Wykonawca uzna, że w/w sprzęt jest niewystarczający, zobowiązany jest do zapewnienia własnego sprzętu w celu prawidłowej realizacji kursu.
Tematyka zajęć:
1) Wprowadzenie i terminologia
- barman jako zawód - charakterystyka pracy barmana (organizacja pracy w barze, predyspozycje do wykonywania zawodu),
- barmańskie savoir-vivre - praca z klientem i z współpracownikami lokalu,
2) Bar jako miejsce pracy - wyposażenie baru i prezentacja przyrządów barmana
- podział na typy barów,
- umeblowanie i wyposażenie baru w sprzęt i produkty, aranżacja,
3) Towaroznawstwo napojów alkoholowych, bezalkoholowych i mieszanych - podział alkoholi na podstawowe grupy: piwo, wino, wódki białe i gatunkowe, brandy, koniaki, likiery, whisky, wermuty i miody pitne,
- aperitif, digestif,
- wpływ alkoholu na organizm człowieka
4) Podstawy miksologii
- charakterystyka napojów (cocktaile, rodzaje drinków: long, short i inne),
- techniki miksowania i mieszania napojów,
- zastosowanie receptur,
- dobór zastawy stołowej (szkło barowe, miarki) i elementów dekoracyjnych,
- zasady sporządzania i podawania napojów,
- kultura spożywania napojów alkoholowych, bezalkoholowych i mieszanych,
5) Nauka sporządzania wybranych drinków
6) Kawa w barze - nauka sporządzania drinków na bazie kawy
- ekspres do kawy ciśnieniowy,
- zasady parzenia i serwowania kawy,
- drinki na bazie kawy,
- nauka sporządzania wybranych drinków na bazie kawy.
7) Free style
- czym jest free style,
- zasady i techniki free style,
- pokazy

Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia warunków zgodnych z przepisami BHP w trakcie trwania kursu. Wykonawca zapewni odpowiedni sprzęt (shakery, miarki barmańskie, łyżki barmańskie do stirowania, szczypce o różnej wielkości, zestaw szkła barowego różnych wzorów do podawania napojów alkoholowych, bezalkoholowych i mieszanych, trybuszon, kubki barmańskie, blender elektryczny, młynek do rozdrabniania lodu, dwa komplety zestawów noży dekoracyjnych, dzbanki o różnej wielkości do kawy, soków i wody, cooler, mudler, ekspres ciśnieniowy do kawy, surowce i niezbędne produkty np. soki owocowe, wody gazowane i niegazowane, owoce do dekoracji itp., ozdoby papierowe i plastikowe do drinków i napojów np. parasolki) oraz materiały dydaktyczne do prawidłowej realizacji programu kursu dla każdego uczestnika.
Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu. Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
Po zakończeniu kursu Wykonawca wyda uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie ze wzorem MEN i certyfikaty w języku polskim i angielskim.
Termin przeprowadzenia kursu:
10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy-do 27.06.2012 r.
15 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach -do 27.06.2012 r.
10 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie -do 27.06.2012 r.
10 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie- do 21.09.2012 r.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 21/09/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Zadanie 3 Organizacja i przeprowadzenie kursu carvingu dla 10 uczniów Zespołu Szkół nr 3 Wadowicach w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

Opis:
Zadanie 3 Organizacja i przeprowadzenie kursu carvingu dla 10 uczniów Zespołu Szkół nr 3 Wadowicach w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Celem kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności związanych z rzeźbieniem w owocach i warzywach.
Miejsce przeprowadzenia kursu:
Zespół Szkół nr 3 w Wadowicach, ul. Wojska Polskiego 13, 34-100 Wadowice.
Zamawiający udostępni Wykonawcy pomieszczenia do przeprowadzenia kursu w Zespole Szkół nr 3 w Wadowicach. Wykonawca nie ponosi kosztów wynajęcia sali.
Zakres tematyczny i warunki przeprowadzenia kursu
Program kursu powinien obejmować minimum 30 godzin zajęć w tym zajęcia praktyczne nie mniej niż 25 godzin. Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie w godzinach popołudniowych po zakończeniu zajęć szkolnych oraz w soboty po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu.
Zamawiający udostępni Wykonawcy sprzęt zakupiony w ramach projektu, tj. walizka do carvingu złożona z 25 -ciu elementów. Inne niezbędne narzędzia, materiały i produkty do przeprowadzenia kursu (np. noże do carvingu, naczynia, surowce, owoce i warzywa itp.) zapewni Wykonawca. Po zakończeniu szkolenia Wykonawca wyda uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem MEN i certyfikaty w języku polskim i angielskim.
Tematyka zajęć:
Cześć teoretyczna:
-Omówienie zasad bezpieczeństwa przydatnych podczas pracy z ostrymi narzędziami,
-Zapoznanie z przeznaczeniem każdego narzędzia do zdobienia warzyw i owoców,
-Zapoznanie z podstawowymi technikami rzeźbienia i zasadami jakie powinno się stosować przy wykrawaniu warzyw i owoców,
-Omówienie sposobów przechowywania i eksponowania kompozycji,
-Omówienie technik wycinania kwiatów, liści i innych ozdób w dużych owocach i warzywach,
-Szczegółowy opis czynności i technik potrzebnych do wykonywania pierwszej rzeźby.
Część praktyczna
-Uzyskanie podstawowych umiejętności w carvingu, podstawowe cięcia,
-Wycinanie liści i kwiatów z różnych warzyw i owoców
-Utworzenie kompozycji z wykonywanych elementów,
Wycinanie bukietów kwiatowych w dyni i melonie wraz z instruktorem
-Uczniowie proponują i wykonują własne aranżacje,
-Zapoznanie uczestników z techniką, sposobami oraz możliwościami zastosowania carvingu w praktyce.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia warunków zgodnych z przepisami BHP w trakcie trwania kursu.
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zajęć praktycznych oraz do realizacji kursu przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, posiadających doświadczenie w prowadzeniu kursu.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczestników kursu w trakcie jego trwania, a także za ewentualne szkody, które mogą powstać w związku z ich udziałem w kursie.
Wykonawca zobowiązany jest do przekazania materiałów szkoleniowych oraz zapewnienia niezbędnego sprzętu i urządzeń w celu realizacji zajęć praktycznych oraz do realizacji kursu przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, posiadających doświadczenie w prowadzeniu kursu. Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu. Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
Po zakończeniu kursu Wykonawca wyda uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie ze wzorem MEN i certyfikaty w języku polskim i angielskim.
Termin przeprowadzenia kursu: do dnia 27.06.2012r.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 27/06/2012

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

252690 / 2012-07-16 - Inny: samorzÄ…dowa osoba prawna

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie wykładów na szkoleniu początkowym podstawowym i doskonalącym w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas w ilości 8 godzin wykładów i 2 godzin zajęć praktycznych oraz przeprowadzenie wykładów na szkoleniu specjalistycznym początkowym i doskonalącym w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach w ilości 8 godzin wykładów i 2 godzin zajęć praktycznych

66506 / 2014-02-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ORGANIZACJA I PRZEPROWADZENIE KURSU OBSŁUGI KASY FISKALNEJ W ZAKRESIE ROZSZERZONYM DLA UCZNIÓW TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNO-CHEMICZNYCH W TRZEBINI W RAMACH PROJEKTU MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE

60208 / 2015-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej - Sucha Beskidzka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
organizacja i przeprowadzenia kursu obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych wraz z bezpieczną wymianą butli dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu suskiego w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

273309 / 2011-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wadowicki - Wadowice (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursu zawodowego profesjonalnej hostessy/ profesjonalnego hosta wraz z warsztatami stylizacji i wizażu oraz sesją zdjęciową dla uczniów Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

282153 / 2010-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Brzeźnica - Brzeźnica (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzeniu szkoleń dla 3 rodzin Beneficjentów ostatecznych Projektu Systemowego realizowanego przez Gminę Brzeźnica - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzeźnicy pod nazwą CZAS NA AKTYWNOŚĆ W GMINIE BRZEŹNICA- JESTEŚMY AKTYWNI, w zakresie: Asystent rodzin

346803 / 2011-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie wyjazdu studyjnego na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie ITB Berlin 2012 dla uczniów i opiekunów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu

391012 / 2009-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Profesjonalny sprzedawca z obsługą komputera, kas fiskalnych, terminali płatniczych i fakturowaniem.

136906 / 2013-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej - Sucha Beskidzka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
: Organizację i przeprowadzenie kursów dla uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX Działanie 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

256432 / 2014-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie staży - wizyt zawodoznawczych dla szesnastu maksymalnie 15-osobowych grup uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu.

274887 / 2011-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Olkusz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie Kursów zawodowych, dla uczestników projektu - Równe szanse - aktywizacja społeczna i zawodowa osób bezrobotnych- w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

467938 / 2013-11-15 - Inny: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy - Mszana Dolna (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs spawalniczy w ramach realizacji projektu Samodzielne Życie - program aktywizacji młodzieży z małopolskich ośrodków wychowawczych i socjoterapii.

254494 / 2014-07-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Łososinie Dolnej - Łososina Dolna (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa organizacji i przeprowadzenia kursów zawodowych w ramach aktywizacji edukacyjnej dla beneficjentów ostatecznych uczestników projektu Reaktywacja realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Łososinie Dolnej współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

137472 / 2013-04-09 - Inny: jednostka organizacyjna województwa małopolskiego

Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu z dziedziny stomatologicznej w ramach realizacji projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

114209 / 2011-04-13 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Areszt Śledczy w Krakowie Podgórzu - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu przyuczającego do zawodu malarza dla osób pozbawionych wolności w ramach Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej

73742 / 2014-03-05 - Inny: jednostka organizacyjna województwa małopolskiego

Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usługi organizacji i przeprowadzenia kursu choreoterapii w ramach realizacji projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

57000 / 2014-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursu Twórcza wizualizacja - wizaż, zdobienie paznokci - z uwzględnieniem najnowszej metody proszkowej ONE TOUCH w zakresu stylizacji paznokci dla uczniów Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Chrzanowie w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce (dalej: projekt MKZ) współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

102069 / 2012-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla jednej 10-osobowej grupy uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu

104914 / 2012-04-03 - Inny: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Lisia Góra (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu Szansa na lepsze jutro- program aktywnej integracji w Gminie Lisia Góra

127337 / 2013-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Brzesku - Brzesko (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs operator wózka widłowego w ramach projektu - Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

264594 / 2012-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Olkusz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkolenia dla 20 osób bezrobotnych w tym: - Spawacz metodą MAG (135) - blach i rur ze stali ferrytycznych spoinami pachwinowymi dla 10-osobowej grupy - Spawacz metodą TIG (141) - blach i rur ze stali ferrytycznych spoinami pachwinowymi dla 10-osobowej grupy w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych

268881 / 2012-12-19 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - projekt systemowy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

276827 / 2011-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wadowicki - Wadowice (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursu grafiki komputerowej dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

291509 / 2011-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
zorganizowanie i przeprowadzenie kursu/szkolenia barmańskiego zakończonego stosownym egzaminem i certyfikatem potwierdzającym podniesienie kwalifikacji dla nauczycieli szkół zawodowych w Małopolsce. znak sprawy MSD- ZP/271/23/2011

428860 / 2012-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowie, realizowanych w ramach Programu dla osób do 30 roku życia, finansowanego ze środków rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej: CZĘŚĆ I zamówienia - /Operator koparkoładowarki/, CZĘŚĆ II zamówienia - /Kompleksowa obsługa biura z modułem archiwizacji dokumentów/

411232 / 2012-10-22 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Zakład Karny - Trzebinia (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie usługi szkolenia zawodowego nr DKw-220/03/POKL/2012 dla potrzeb Zakładu Karnego w Trzebini