87745 / 2016-06-15 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej (Kraków)
Budowa urządzenia dźwigowego, dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych - budynek szpitalny nr 4A.
Opis zamówienia
1) W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zrealizuje roboty budowlane i instalacyjne oraz montażowe mające na celu budowę urządzenia dźwigowego, dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych pozwoleń na użytkowanie dźwigu.
2) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje, między innymi:
I. Budowa urządzenia dźwigowego dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych
1. Zagospodarowanie i urządzenie placu budowy
2. Zagospodarowanie terenu
a)Rozbudowa instalacji zewnętrznej kanalizacji opadowej - w tym podłączenie projektowanej rury spustowej do istniejącej kanalizacji.
b)Przebudowa instalacji zewnętrznej kanalizacji opadowej w związku z kolizją z projektowanym zagospodarowaniem
c)Przebudowa istniejących ciągów pieszych na styku z projektowanym ciągiem pieszym
d)Przebudowa i likwidacja części istniejących obrzeży
e)Likwidacja fragmentu chodnika kolidującego z projektowanym zagospodarowaniem
f)Likwidacja istniejących schodów (zejścia) do piwnicy
g)Likwidacja istniejących schodów zewnętrznych do klatki schodowej
h)Przebudowa/obniżenie krawężnika istniejącej drogi w związku z zapewnieniem dostępu dla osób niepełnosprawnych.
3. Roboty budowlane i montażowe
a)Wykonanie wykopów pod fundamenty i szyb windowy
b)Wykonanie podbicia fundamentów istniejącego budynku w miejscu lokalizacji planowanego szybu windowego
c)Wykonanie fundamentów żelbetowych z betonu C20/25 (B25)
d)Wykonanie podszybia dźwigu do poziomu minus 0,085m w konstrukcji żelbetowej z betonu C25/30 (B30) o wodoszczelności W8
e)Wykonanie izolacji przeciwwodnych pionowych i poziomych
f)Wykonanie izolacji termicznych
g)Wykonanie schodów zewnętrznych
h)Wykonanie balustrad przy schodach zewnętrznych
i)Dostawa i montaż konstrukcji stalowej dźwigu, wiatrołapu, zadaszenia (zabezpieczenie konstrukcji stalowej do R 120, zabezpieczenie elementów konstrukcji dachów do R30)
j)Wykonanie wentylacji grawitacyjnej
k)Dostawa i montaż klapy dymowej w szybie dźwigu
l)Wykonanie obróbek z blachy
m)Wykonanie rynien oraz rur spustowych
n)Dostawa i montaż dźwigu
o)Dostawa i montaż stolarki drzwiowej i okiennej - drzwi zewnętrzne oraz system fasadowy - wykończenie: część szkło, część płyty elewacyjne włókno-cementowe na podkonstrukcji systemowej z termoizolacją
p)Wykonanie nowych ścianek wewnętrznych
q)Dostawa i montaż sufitu podwieszonego w wiatrołapie
r)Roboty tynkarskie i malarskie
s)Usunięcie studzienki betonowej zabezpieczonej krata zabezpieczającej okno piwniczne
t)Dostawa i montaż sufitu podwieszonego na styku z projektowanym szybem dźwigu na kondygnacjach: piwnica, parter, I piętro, poddasze
u)Wykonanie fragmentów stropów łączących szyb dźwigu z istniejącą częścią stropu na kondygnacjach: parteru, I piętra, poddasza
v)Wykonanie fragmentów ścianek wewnętrznych i przemurowań
w)Wykonanie i odtworzenie fragmentów posadzek na kondygnacjach: piwnica, parter, I piętro, poddasze
x)Demontaż istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej
y)Wykonanie otworów drzwiowych w istniejących ścianach zewnętrznych wraz z osadzeniem nadproży z belek stalowych w celu połączenia szybu dźwigu z istniejącym budynkiem na kondygnacjach: piwnica, parter, I piętro, poddasze (w miejscu istniejących na parterze, I piętrze, poddaszu otworów okiennych
z)Roboty tynkarskie i malarskie - część istniejąca przebudowana
aa)Dostawa i montaż wycieraczek
4. Roboty instalacyjne
a)Wykonanie instalacji zasilającej projektowany dźwig i rozsuwane drzwi zewnętrzne
b)Wykonanie instalacji oświetlenia w tym awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego
c)Wykonanie instalacji odgromowej
d)Wykonanie instalacji słaboprądowych SAP (zapewnienie otwarcia drzwi rozsuwanych w przypadku pożaru również w celu zapewnienia dostatecznego dopływu powietrza dla oddymiania, zjazd dźwigu na poziom wejścia i otwarcie drzwi dźwigu w przypadku pożaru, oddymianie szybu dźwigu windowego), montaż czujek dymowych
e)Instalacja grzewcza wiatrołapu i szybu dźwigowego - dostawa i montaż grzejników elektrycznych ok. 2 kW
f)Wykonanie instalacji zasilającej elementy projektowane
g)Przebudowa przewodów instalacji grzewczej kolidującej z projektowanym otworem drzwiowym w istniejącej ścianie zewnętrznej na poziomie parteru
II. Wywóz i utylizacja gruzu
III. Przywrócenie do stanu pierwotnego terenu budowy po zakończeniu robót
IV. Wykonanie rozruchu, wszelkich pomiarów i prób oraz dokonanie odbioru i dopuszczenia urządzenia dźwigowego do użytkowania przez Urząd Dozoru Technicznego.
V. Wykonanie dokumentacji powykonawczej
1. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania kompletnej dokumentacji powykonawczej (w formie papierowej i na nośniku CD) we wszystkich wykonywanych branżach, w tym: część opisową, część rysunkową, świadectwa, pomiary, dopuszczenia, atesty, certyfikaty, itp.
2. Dokumentacja powykonawcza powinna być spójna i skoordynowana we wszystkich branżach. Opracowana w języku polskim zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.
3) Wymagania Zamawiającego dotyczące urządzenia dźwigowego:
1. Urządzenie dźwigowe winno być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone we wszystkie konieczne ułatwienia; dźwig winien odpowiadać wymaganiom Rozdziału IX art. 193 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2002r., Nr 75, poz. 690 z późn. zmianami).
2. Zamawiający wymaga by wymiary wewnętrzne kabiny umożliwiały swobodny transport chorego na łóżku szpitalnym, z co najmniej dwoma osobami obsługi.
3. Kabina dźwigu powinna posiadać poręcze umieszczone na wysokości 90cm, wewnętrzny panel sterujący na wysokości 0,8 m - 1,2 m w odległości nie mniejszej niż 0,5 m od naroża kabiny z dodatkowym oznakowaniem dla osób niewidomych i informacją głosową, po lewej stronie przycisków należy umieścić wypukłe opisy, cyfry lub standardowe symbole a także oznaczenia w alfabecie Braillea, przycisk kondygnacji (zero) powinien być dodatkowo wyróżniony; panel sterowania powinien być zabezpieczony przed chwilowym wzrostem napięcia w sieci; ściany kabiny: wykonane z segmentów, ze stali nierdzewnej, w jednej bocznej ścianie zamontowane lustro bezpieczne; sufit: podwieszany; podłoga: trudnościeralna, antypoślizgowa; cokół: wykonany z ceownika z blachy nierdzewnej; oświetlenie: pośrednie; wentylacja: wentylator elektryczny; w otworze wejściowym zamocowany zespół fotokomórki umożliwiający regulację napełnienia kabiny oraz służący jako jeden z możliwych elementów antyzakleszczających; sygnalizacja piętra: w kabinie windy powyżej panelu sterującego lub nad drzwiami należy umieścić wyświetlacz pokazujący numer piętra, na którym znajduje się winda; na wyświetlaczu powinna pojawiać się informacja o zatrzymaniu windy na danym piętrze; podczas zatrzymania windy powinien pojawiać się sygnał dźwiękowy lub informacja głosowa informująca o numerze piętra, na którym zatrzymuje się dźwig.
4. Zewnętrzny panel sterujący należy umieścić na wysokości 0,8 m - 1,2 m od posadzki; sygnalizacja przyjazdu windy: przy każdych drzwiach do windy należy umieścić sygnalizację świetlną i dźwiękową informującą, w którą zmierza stronę. Pojedynczy sygnał dźwiękowy powinien oznaczać wjazd do góry, podwójny zjazd na dół (możliwa jest też informacja słowna (w górę) i (na dół), dodatkowo pozycja kabiny w szybie będzie pokazana przez podświetlenie odpowiedniego oznaczenia - numeru piętra, komunikaty głosowe o stanie kabiny winny być słyszalne w kabinie.
5. Drzwi windy powinny otwierać się i zamykać automatycznie, wyposażone powinny być w system zatrzymujący ich zamykanie i otwierający je, jeżeli jakikolwiek przedmiot lub osoba przeszkodzą w ich zamknięciu, system powinien być oparty na czujnikach (np. podczerwień) zatrzymujących zamykanie drzwi jeszcze przed kontaktem fizycznym z przedmiotem lub osobą, drzwi wykonane ze stali nierdzewnej, ognioodporne, napęd drzwi: prędkość zamykania i otwierania regulowana.
6. Zamawiający wymaga by urządzenie dźwigowe zasilane było energią elektryczną.
7. Sterowanie z regulacją prędkości: układ regulacji prędkości umożliwić ma płynny start i zahamowanie kabiny na poszczególnych przystankach oraz precyzyjne zatrzymywanie się kabiny na poziomie przystanku.
8. Urządzenie dźwigowe winno zapewniać awaryjny zjazd na przystanek podstawowy po zaniku napięcia z możliwością ręcznego otwarcia drzwi.
9. Urządzenie dźwigowe winno odpowiadać wymogom określonym w normach UE dla urządzeń dźwigowych.
10. Dźwig i jego wszystkie elementy muszą być tak wykonane, aby można było bezpiecznie uniknąć przeciążeń, podwyższonego zużycia i niedopuszczalnych stanów eksploatacji.
11. Dźwig winien gwarantować cichą i spokojną pracę; głośność urządzeń powinna odpowiadać obowiązującym normom; praca dźwigu nie może powodować zakłóceń fal radiowych oraz zakłócać działania urządzeń elektronicznych pracujących w budynku.
12. Dźwig w przypadku pożaru winien zostać unieruchomiony po wcześniejszym sprowadzeniu kabiny do poziomu parteru. Wykonawca winien zapewnić możliwości odbioru sygnału pożaru przez układ sterowania windą.
13. Jako uzupełnienie ochrony przed dotykiem bezpośrednim w urządzeniach dźwigowych należy zastosować wysokoczułe wyłączniki różnicowoprądowe.
14. Dźwig powinien być wyposażony w stosowne tabliczki znamionowe z aktualnymi parametrami technicznymi.
15. Zamawiający wymaga by urządzenie dźwigowe było uruchamiane przez personel medyczny za pomocą kart identyfikacyjnych będących w posiadaniu Zamawiającego, z wbudowanym nośnikiem magnetycznym oraz zabezpieczone przed niekontrolowanym dostępem i uruchomieniem przez osoby trzecie.
4) Realizacja przedmiotu zamówienia nastąpi w oparciu o rozwiązania techniczno-materiałowe oraz opis wykonania robót i technologii wykonania robót zawarte w dokumentacji projektowej autorstwa PPiRI PROBADEX Kraków, Niepołomice.
5) Wykonawca wykona, na koszt Zamawiającego i umieści na terenie budowy tablice informacyjne zgodnie z poniższymi wytycznymi:
5.1) Województwa Małopolskiego:
a) tablica winna zawierać logo Województwa Małopolskiego, herb Województwa Małopolskiego, wskazaną w ust. 1 nazwę zadania inwestycyjnego oraz informację o dofinansowaniu inwestycji ze środków budżetu Województwa Małopolskiego,
b) tablica powinna znajdować się w widocznym miejscu,
c) tablicę należy zamieścić w terminie nie dłuższym niż 10 dni od dnia podpisania umowy, przy czym demontażu tablicy dokona we własnym zakresie i na własny koszt Zamawiający w terminie wynikającym z wytycznych Województwa Małopolskiego,
d) tablica winna być wykonana z trwałego materiału, napisy na tablicy należy wykonać w sposób czytelny i estetyczny.
5.2) wytycznymi PFRON o realizacji zadania ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.
6) Przedmiot umowy Wykonawca wykona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a także zgodnie z najlepszą wiedzą i doświadczeniem oraz z zachowaniem najwyższej staranności.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 87745
Data publikacji: 2016-06-15
Nazwa:
Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Ulica: ul. Babińskiego 29
Numer domu: 29
Miejscowość: Kraków
Kod pocztowy: 30-393
Województwo / kraj: małopolskie
Numer telefonu: 012 6524347, 6524526
Numer faxu: 012 2621335
Adres strony internetowej: www.babinski.pl
Regon: 00029855400000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa urządzenia dźwigowego, dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych - budynek szpitalny nr 4A.
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
1) W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zrealizuje roboty budowlane i instalacyjne oraz montażowe mające na celu budowę urządzenia dźwigowego, dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych pozwoleń na użytkowanie dźwigu.
2) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje, między innymi:
I. Budowa urządzenia dźwigowego dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych
1. Zagospodarowanie i urządzenie placu budowy
2. Zagospodarowanie terenu
a)Rozbudowa instalacji zewnętrznej kanalizacji opadowej - w tym podłączenie projektowanej rury spustowej do istniejącej kanalizacji.
b)Przebudowa instalacji zewnętrznej kanalizacji opadowej w związku z kolizją z projektowanym zagospodarowaniem
c)Przebudowa istniejących ciągów pieszych na styku z projektowanym ciągiem pieszym
d)Przebudowa i likwidacja części istniejących obrzeży
e)Likwidacja fragmentu chodnika kolidującego z projektowanym zagospodarowaniem
f)Likwidacja istniejących schodów (zejścia) do piwnicy
g)Likwidacja istniejących schodów zewnętrznych do klatki schodowej
h)Przebudowa/obniżenie krawężnika istniejącej drogi w związku z zapewnieniem dostępu dla osób niepełnosprawnych.
3. Roboty budowlane i montażowe
a)Wykonanie wykopów pod fundamenty i szyb windowy
b)Wykonanie podbicia fundamentów istniejącego budynku w miejscu lokalizacji planowanego szybu windowego
c)Wykonanie fundamentów żelbetowych z betonu C20/25 (B25)
d)Wykonanie podszybia dźwigu do poziomu minus 0,085m w konstrukcji żelbetowej z betonu C25/30 (B30) o wodoszczelności W8
e)Wykonanie izolacji przeciwwodnych pionowych i poziomych
f)Wykonanie izolacji termicznych
g)Wykonanie schodów zewnętrznych
h)Wykonanie balustrad przy schodach zewnętrznych
i)Dostawa i montaż konstrukcji stalowej dźwigu, wiatrołapu, zadaszenia (zabezpieczenie konstrukcji stalowej do R 120, zabezpieczenie elementów konstrukcji dachów do R30)
j)Wykonanie wentylacji grawitacyjnej
k)Dostawa i montaż klapy dymowej w szybie dźwigu
l)Wykonanie obróbek z blachy
m)Wykonanie rynien oraz rur spustowych
n)Dostawa i montaż dźwigu
o)Dostawa i montaż stolarki drzwiowej i okiennej - drzwi zewnętrzne oraz system fasadowy - wykończenie: część szkło, część płyty elewacyjne włókno-cementowe na podkonstrukcji systemowej z termoizolacją
p)Wykonanie nowych ścianek wewnętrznych
q)Dostawa i montaż sufitu podwieszonego w wiatrołapie
r)Roboty tynkarskie i malarskie
s)Usunięcie studzienki betonowej zabezpieczonej krata zabezpieczającej okno piwniczne
t)Dostawa i montaż sufitu podwieszonego na styku z projektowanym szybem dźwigu na kondygnacjach: piwnica, parter, I piętro, poddasze
u)Wykonanie fragmentów stropów łączących szyb dźwigu z istniejącą częścią stropu na kondygnacjach: parteru, I piętra, poddasza
v)Wykonanie fragmentów ścianek wewnętrznych i przemurowań
w)Wykonanie i odtworzenie fragmentów posadzek na kondygnacjach: piwnica, parter, I piętro, poddasze
x)Demontaż istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej
y)Wykonanie otworów drzwiowych w istniejących ścianach zewnętrznych wraz z osadzeniem nadproży z belek stalowych w celu połączenia szybu dźwigu z istniejącym budynkiem na kondygnacjach: piwnica, parter, I piętro, poddasze (w miejscu istniejących na parterze, I piętrze, poddaszu otworów okiennych
z)Roboty tynkarskie i malarskie - część istniejąca przebudowana
aa)Dostawa i montaż wycieraczek
4. Roboty instalacyjne
a)Wykonanie instalacji zasilającej projektowany dźwig i rozsuwane drzwi zewnętrzne
b)Wykonanie instalacji oświetlenia w tym awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego
c)Wykonanie instalacji odgromowej
d)Wykonanie instalacji słaboprądowych SAP (zapewnienie otwarcia drzwi rozsuwanych w przypadku pożaru również w celu zapewnienia dostatecznego dopływu powietrza dla oddymiania, zjazd dźwigu na poziom wejścia i otwarcie drzwi dźwigu w przypadku pożaru, oddymianie szybu dźwigu windowego), montaż czujek dymowych
e)Instalacja grzewcza wiatrołapu i szybu dźwigowego - dostawa i montaż grzejników elektrycznych ok. 2 kW
f)Wykonanie instalacji zasilającej elementy projektowane
g)Przebudowa przewodów instalacji grzewczej kolidującej z projektowanym otworem drzwiowym w istniejącej ścianie zewnętrznej na poziomie parteru
II. Wywóz i utylizacja gruzu
III. Przywrócenie do stanu pierwotnego terenu budowy po zakończeniu robót
IV. Wykonanie rozruchu, wszelkich pomiarów i prób oraz dokonanie odbioru i dopuszczenia urządzenia dźwigowego do użytkowania przez Urząd Dozoru Technicznego.
V. Wykonanie dokumentacji powykonawczej
1. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania kompletnej dokumentacji powykonawczej (w formie papierowej i na nośniku CD) we wszystkich wykonywanych branżach, w tym: część opisową, część rysunkową, świadectwa, pomiary, dopuszczenia, atesty, certyfikaty, itp.
2. Dokumentacja powykonawcza powinna być spójna i skoordynowana we wszystkich branżach. Opracowana w języku polskim zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.
3) Wymagania Zamawiającego dotyczące urządzenia dźwigowego:
1. Urządzenie dźwigowe winno być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone we wszystkie konieczne ułatwienia; dźwig winien odpowiadać wymaganiom Rozdziału IX art. 193 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2002r., Nr 75, poz. 690 z późn. zmianami).
2. Zamawiający wymaga by wymiary wewnętrzne kabiny umożliwiały swobodny transport chorego na łóżku szpitalnym, z co najmniej dwoma osobami obsługi.
3. Kabina dźwigu powinna posiadać poręcze umieszczone na wysokości 90cm, wewnętrzny panel sterujący na wysokości 0,8 m - 1,2 m w odległości nie mniejszej niż 0,5 m od naroża kabiny z dodatkowym oznakowaniem dla osób niewidomych i informacją głosową, po lewej stronie przycisków należy umieścić wypukłe opisy, cyfry lub standardowe symbole a także oznaczenia w alfabecie Braillea, przycisk kondygnacji (zero) powinien być dodatkowo wyróżniony; panel sterowania powinien być zabezpieczony przed chwilowym wzrostem napięcia w sieci; ściany kabiny: wykonane z segmentów, ze stali nierdzewnej, w jednej bocznej ścianie zamontowane lustro bezpieczne; sufit: podwieszany; podłoga: trudnościeralna, antypoślizgowa; cokół: wykonany z ceownika z blachy nierdzewnej; oświetlenie: pośrednie; wentylacja: wentylator elektryczny; w otworze wejściowym zamocowany zespół fotokomórki umożliwiający regulację napełnienia kabiny oraz służący jako jeden z możliwych elementów antyzakleszczających; sygnalizacja piętra: w kabinie windy powyżej panelu sterującego lub nad drzwiami należy umieścić wyświetlacz pokazujący numer piętra, na którym znajduje się winda; na wyświetlaczu powinna pojawiać się informacja o zatrzymaniu windy na danym piętrze; podczas zatrzymania windy powinien pojawiać się sygnał dźwiękowy lub informacja głosowa informująca o numerze piętra, na którym zatrzymuje się dźwig.
4. Zewnętrzny panel sterujący należy umieścić na wysokości 0,8 m - 1,2 m od posadzki; sygnalizacja przyjazdu windy: przy każdych drzwiach do windy należy umieścić sygnalizację świetlną i dźwiękową informującą, w którą zmierza stronę. Pojedynczy sygnał dźwiękowy powinien oznaczać wjazd do góry, podwójny zjazd na dół (możliwa jest też informacja słowna (w górę) i (na dół), dodatkowo pozycja kabiny w szybie będzie pokazana przez podświetlenie odpowiedniego oznaczenia - numeru piętra, komunikaty głosowe o stanie kabiny winny być słyszalne w kabinie.
5. Drzwi windy powinny otwierać się i zamykać automatycznie, wyposażone powinny być w system zatrzymujący ich zamykanie i otwierający je, jeżeli jakikolwiek przedmiot lub osoba przeszkodzą w ich zamknięciu, system powinien być oparty na czujnikach (np. podczerwień) zatrzymujących zamykanie drzwi jeszcze przed kontaktem fizycznym z przedmiotem lub osobą, drzwi wykonane ze stali nierdzewnej, ognioodporne, napęd drzwi: prędkość zamykania i otwierania regulowana.
6. Zamawiający wymaga by urządzenie dźwigowe zasilane było energią elektryczną.
7. Sterowanie z regulacją prędkości: układ regulacji prędkości umożliwić ma płynny start i zahamowanie kabiny na poszczególnych przystankach oraz precyzyjne zatrzymywanie się kabiny na poziomie przystanku.
8. Urządzenie dźwigowe winno zapewniać awaryjny zjazd na przystanek podstawowy po zaniku napięcia z możliwością ręcznego otwarcia drzwi.
9. Urządzenie dźwigowe winno odpowiadać wymogom określonym w normach UE dla urządzeń dźwigowych.
10. Dźwig i jego wszystkie elementy muszą być tak wykonane, aby można było bezpiecznie uniknąć przeciążeń, podwyższonego zużycia i niedopuszczalnych stanów eksploatacji.
11. Dźwig winien gwarantować cichą i spokojną pracę; głośność urządzeń powinna odpowiadać obowiązującym normom; praca dźwigu nie może powodować zakłóceń fal radiowych oraz zakłócać działania urządzeń elektronicznych pracujących w budynku.
12. Dźwig w przypadku pożaru winien zostać unieruchomiony po wcześniejszym sprowadzeniu kabiny do poziomu parteru. Wykonawca winien zapewnić możliwości odbioru sygnału pożaru przez układ sterowania windą.
13. Jako uzupełnienie ochrony przed dotykiem bezpośrednim w urządzeniach dźwigowych należy zastosować wysokoczułe wyłączniki różnicowoprądowe.
14. Dźwig powinien być wyposażony w stosowne tabliczki znamionowe z aktualnymi parametrami technicznymi.
15. Zamawiający wymaga by urządzenie dźwigowe było uruchamiane przez personel medyczny za pomocą kart identyfikacyjnych będących w posiadaniu Zamawiającego, z wbudowanym nośnikiem magnetycznym oraz zabezpieczone przed niekontrolowanym dostępem i uruchomieniem przez osoby trzecie.
4) Realizacja przedmiotu zamówienia nastąpi w oparciu o rozwiązania techniczno-materiałowe oraz opis wykonania robót i technologii wykonania robót zawarte w dokumentacji projektowej autorstwa PPiRI PROBADEX Kraków, Niepołomice.
5) Wykonawca wykona, na koszt Zamawiającego i umieści na terenie budowy tablice informacyjne zgodnie z poniższymi wytycznymi:
5.1) Województwa Małopolskiego:
a) tablica winna zawierać logo Województwa Małopolskiego, herb Województwa Małopolskiego, wskazaną w ust. 1 nazwę zadania inwestycyjnego oraz informację o dofinansowaniu inwestycji ze środków budżetu Województwa Małopolskiego,
b) tablica powinna znajdować się w widocznym miejscu,
c) tablicę należy zamieścić w terminie nie dłuższym niż 10 dni od dnia podpisania umowy, przy czym demontażu tablicy dokona we własnym zakresie i na własny koszt Zamawiający w terminie wynikającym z wytycznych Województwa Małopolskiego,
d) tablica winna być wykonana z trwałego materiału, napisy na tablicy należy wykonać w sposób czytelny i estetyczny.
5.2) wytycznymi PFRON o realizacji zadania ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.
6) Przedmiot umowy Wykonawca wykona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a także zgodnie z najlepszą wiedzą i doświadczeniem oraz z zachowaniem najwyższej staranności.
Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453131005 (Instalowanie wind)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zakres możliwych do udzielenia zamówień uzupełniających może polegać na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego. Ewentualne zamówienia uzupełniające mogą być wykonywane w obiektach Zamawiającego na terenie Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Babińskiego SP ZOZ w Krakowie.
Czas: D
Data zakończenia: 15/11/2016
Informacja na temat wadium:
Każda składana oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100) przez cały okres związania ofertą.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Działalność oraz czynności objęte przedmiotem zamówienia nie wymagają posiadania specjalnych uprawnień.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu Zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia (załącznik nr 2 do SIWZ), metodą spełnia/nie spełnia.
Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca:
1) wykaże się wykonaniem w okresie ostatnich 5 latach przed upływem terminu składania ofert, 1 roboty budowlano-instalacyjnej polegającej na budowie i montażu urządzeń dźwigowych, o wartości nie mniejszej niż 400 000,00 złotych brutto, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania - załącznik nr 3 do SIWZ,
2) przedłoży dowody dotyczące najważniejszych robót, określające czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujące czy roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone, którymi są:
2.1) poświadczenie,
2.2) inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt. 2.1), (zgodnie z zapisem §1 ust.2 pkt.2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.02.2013r. w sprawie rodzajów dokumentów jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. 2013, poz. 231).
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu Zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia (załącznik nr 3 do SIWZ) i dowodów, o których mowa w pkt. 2) powyżej, metodą spełnia/nie spełnia.
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu Zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia (załącznik nr 2 do SIWZ), metodą spełnia/nie spełnia.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca:
1) wykaże się osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnymi za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (załącznik nr 4 do SIWZ),
2) wykaże się osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia i będą posiadać wymagane uprawnienia (jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień) (załącznik nr 5 do SIWZ), a w szczególności dysponowaniem kierownikiem budowy:
a) posiadającym uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, obejmujących kierowanie robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej (zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane; Dz. U. z 2010 r. Nr 243 poz. 1623, ze zm.); i
b) jest członkiem właściwej izby samorządu zawodowego (zgodnie z ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów; Dz. U. nr 5 z 2001r., poz. 42) i posiada aktualne zaświadczenie o przynależności do właściwej terytorialnie okręgowej izby inżynierów budownictwa; i
c) który, zgodnie z art. 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. 2014 r. poz. 1446 oraz z 2015 r. poz. 397 i 774 z późn. zm.), przez co najmniej 18 miesięcy brał udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury / bądź
jeżeli udział w robotach budowlanych miał miejsce przed dniem wejścia w życie w/w ustawy, odbył odpowiednią praktykę podlegającą zaliczeniu według odpowiednich przepisów wcześniej obowiązujących.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu Zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonych do oferty oświadczeń (załącznik nr 4 do SIWZ i załącznik nr 5 do SIWZ), metodą spełnia/nie spełnia.
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu Zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia (załącznik nr 2 do SIWZ), metodą spełnia/nie spełnia.
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1. Zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności i mogą być dopuszczalne tylko w granicach art. 144 ustawy - Prawo zamówień publicznych.
2. Strony przez istotne zmiany postanowień umowy w stosunku do treści złożonej w postępowaniu oferty rozumieją takie zmiany, których wprowadzenie na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęłoby na krąg Wykonawców ubiegających się o zamówienie lub na wybór najkorzystniejszej oferty w postępowaniu (np. kryteria oceny ofert).
3. Wszelkie inne zmiany postanowień umowy w stosunku do treści złożonej w postępowaniu oferty nie mają charakteru zmian istotnych.
4. Zamawiający dopuszcza zmianę niniejszej umowy w zakresie:
1) zmiany wskazanego w § 4 ust.1 umowy terminu realizacji przedmiotu umowy - w przypadku, gdy zmianę taką zaakceptuje Zamawiający, lub zmiana taka stanie się konieczna ze względu na okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili składania oferty, w szczególności jeśli zmiana jest konieczna ze względu na wymagania instytucji przekazujących Zamawiającemu środki finansowe na realizację przedmiotu umowy, lub niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi,
2) zmiany osób lub podmiotów odpowiedzialnych za realizację przedmiotu umowy po stronie Wykonawcy lub Zamawiającego - jeżeli zmiana taka nie wpłynie na pozostałe warunki realizacji przedmiotu umowy,
3) zmiany zakresu realizacji przedmiotu umowy - jeżeli z wnioskiem takim wystąpi Zamawiający lub zmiana taka stanie się konieczna,
4) w przypadku wskazanym w § 3 umowy.
5. Zamawiający dopuszcza także możliwość zmiany umowy w następujących przypadkach:
1) gdy zaistnieją okoliczności niezależne od Wykonawcy, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, pod warunkiem, że zmiana ta sprzyjać będzie optymalnemu wykonaniu przedmiotu umowy, jak również oszczędnemu, celowemu i efektywnemu wydatkowaniu środków finansowych,
2) gdy wystąpią zdarzenia losowe,
3) gdy wystąpią zmiany, których konieczność wprowadzenia będzie wynikała z wymagań instytucji przekazujących Zamawiającemu środki finansowe na realizację przedmiotu umowy.
6. Zamawiający dopuszcza również możliwość zmiany zakresu prac objętych przedmiotem umowy na następujących zasadach:
1) Wykonawca, w razie otrzymania pisemnego żądania Zamawiającego, co do zmiany zakresu prac, przeanalizuje proponowane zmiany pod względem finansowym i technicznym, w tym wpływ takich zmian na termin i koszt realizacji przedmiotu umowy, a następnie przedstawi na piśmie swój raport Zamawiającemu w uzgodnionym przez Strony terminie. Ostateczna decyzja należy do Zamawiającego.
2) W przypadku zmian zakresu przedmiotu umowy wniesionych przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zgłosić uwagi w terminie 5 dni od daty ich otrzymania. Brak takich uwag w powyższym terminie będzie równoznaczny z akceptacją tych zmian. Ewentualne konsekwencje finansowe i terminowe powstałe w wyniku nie zgłoszenia uwag w powyższym terminie ponosi Wykonawca.
3) Wykonawca może złożyć Zamawiającemu pisemne propozycje zmian zakresu prac, o ile będą one wpływały na usprawnienie realizacji i zmniejszenie kosztów przedmiotu umowy.
4) Przewiduje się możliwość obniżenia wynagrodzenia określonego w § 2 ust.1 umowy w przypadku wprowadzenia przez Zamawiającego uzgodnionych z Wykonawcą zamiennych rozwiązań obniżających koszt realizacji przedmiotu umowy przy niezmienionym standardzie i bez ograniczania zakresu prac.
5) Wykonawca przystąpi do wykonania prac o zmienionym zakresie, po uzyskaniu od Zamawiającego pisemnego zatwierdzenia wszystkich warunków, w szczególności warunków finansowych wykonania takich zmian, w drodze pisemnego aneksu do niniejszej umowy. Stosowny aneks powinien zostać sporządzony w terminie 7 dni od dnia zatwierdzenia przez Zamawiającego wszystkich warunków przedstawionych przez Wykonawcę.
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 96
Nazwa kryterium 2: Dodatkowy okres gwarancji
Znaczenie kryterium 2: 4
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.babinski.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie, ul. dr. Józefa Babińskiego 29, 30-393 Kraków, Budynek nr 28
Data składania wniosków, ofert: 30/06/2016
Godzina składania wniosków, ofert: 09:30
Miejsce składania:
Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie, ul. dr. Józefa Babińskiego 29, 30-393 Kraków, Budynek nr 28 - Kancelaria Szpitala
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
215509 / 2008-09-12 - Inny: Jednostka budżetowa samorządu terytorialnego Powiatu Krakowskiego
Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót uzupełniających przy budowie chodnika wraz z elementami odwodnienia przy drodze powiatowej 2177K(18286) m. Liszki.
257227 / 2012-12-05 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa ogrodzenia kompleksu Wojskowej Komendy Uzupełnień w Częstochowie
301458 / 2012-08-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Pałecznica - Pałecznica (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Odbudowa drogi gminnej nr 87 Gruszów do Musiała od km 0+900 do km 1+100
226620 / 2008-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Gorlice, Urząd Miejski - Gorlice (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
PRZEBUDOWA DACHU BUDYNKU PRZEDSZKOLA CHATKA PUCHATKA
PRZY UL. WYSZYŃSKIEGO 21 W GORLICACH
311868 / 2014-09-19 - Inny: Jednostka Wojskowa 1155
Jednostka Wojskowa Nr 1155 Kraków - Balice - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
42/SI/2014 - Wykonanie remontu wnętrz budynku nr 3 w WOSZK Zakopane
98621 / 2014-05-08 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach - Gorlice (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu robót remontowych wejścia do budynku od strony ul. Szpitalnej schody, remont nawierzchni drogi nawierzchni placów z wymianą na kostkę brukową, oraz częściowe utwardzenie i remont chodników przy budynku Starego Szpitala.
176227 / 2014-08-14 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane w ramach inwestycji pn.: Przebudowa pomieszczeń 306a i 306b dla potrzeb Laboratorium Magnetycznego Rezonansu Jądrowego WGGiOŚ w paw. A-0
281654 / 2013-07-18 - Inny: Jednostka budżetowa samorządu terytorialnego Powiatu Krakowskiego
Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Odbudowa drogi powiatowej nr 1939K Borek Szlachecki - Rzozów - Wola Radziszowska w m. Radziszów w km 6+200 - 6+550, 6+600 - 6+875, 7+145 - 7+260, 7+320 - 7+500, 7+700 - 8+115, 8+290 - 8+400
71205 / 2016-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa Stadionu Miejskiego im. Władysława Kawuli (KS Prądniczanka) w zakresie przebudowy budynku klubowego - ul. A. Boboli 5 w Krakowie. Sprawa numer: NZ.273.113.2016.RZA
234966 / 2009-07-13 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
BUDOWA WINDY DLA NIEPEÅNOSPRAWNYCH W BUDYNKU NR 1 - KOMPLEKS WOJSKOWY KATOWICE UL. FRANCUSKA 30
213966 / 2012-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Ryglic - Ryglice (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa parkingu oraz chodnika wraz z odwodnieniem w miejscowości Wola Lubecka
106569 / 2015-07-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 155 w Krakowie na os. 2 Pułku Lotniczego 21
158101 / 2013-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie dokumentacji technicznej i wykonanie robót budowlanych dla zadania: Budowa chodnika przy ul. Popielidów bl. 33 - 35 w Krakowie. Znak sprawy 8/VIII/2013
106463 / 2014-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zaprojektowanie wraz z wybudowaniem szkolnego placu zabaw
w ramach programu Radosna Szkoła
przy Szkole Podstawowej nr 78 w Krakowie przy ul. Jaskrowej 5
79585 / 2009-05-25 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont sanitariatów w budynku Komendy Powiatowej Policji w Bochni
186910 / 2012-06-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kalwaria Zebrzydowska - Kalwaria Zebrzydowska (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa oczyszczalni ścieków przy Zespole Szkół nr 3 w Przytkowicach
297068 / 2013-07-26 - Uczelnia publiczna
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane polegające na modernizacji Sali wykładowej nr 108 w budynku Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie przy ul. Smoleńsk 9 w Krakowie
206637 / 2013-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przystosowanie do wymogów użytkowania sali gimnastycznej
wraz z zapleczem
w Szkole Podstawowej nr 72 w Krakowie przy al. Modrzewiowej 23