Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

484126 / 2013-11-26 - Podmiot prawa publicznego / Uzdrowisko Kołobrzeg Spółka Akcyjna (Kołobrzeg)

Zaprojektowanie i dobudowa basenu solankowego do budynku Sanatorium Uzdrowiskowego PERŁA BAŁTYKU na działce nr 5/2 przy ulicy Sikorskiego 3 w Kołobrzegu

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
Zaprojektowanie i dobudowa basenu solankowego do budynku Sanatorium Uzdrowiskowego PERŁA BAŁTYKU, na działce nr 5 2, przy ulicy Sikorskiego 3 w Kołobrzegu w trybie zaprojektuj i wybuduj.
2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich prac prowadzących do osiągnięcia stanu zgodnego z Programem Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym, załącznik nr 10 do SIWZ.
3. Zamówienie w zakresie usługi projektowania obejmuje wykonanie Projektu Budowlanego i Projektu Wykonawczego, przedmiaru robót, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, szczegółowego kosztorysu robót oraz uzyskanie wymaganych obowiązującymi przepisami - w tym Prawa Budowlanego - opinii, zezwoleń, uzgodnień, decyzji, pozwoleń.
3.1. Dokumentacja Projektowa winna być przygotowana zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. m.in. Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego z dnia 2 września 2004 r. oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym z dnia 18 maja 2004 r., Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie określenia wymagań, jakim powinny odpowiadać zakłady i urządzenia lecznictwa uzdrowiskowego (Dz. U. 12/2012, poz. 452 z 26 kwietnia 2012 r.).
3.2. Dokumentacja Projektowa powinna obejmować wszystkie branże i zakresy robót zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym,
3.3. Obowiązki Wykonawcy w zakresie Dokumentacji Projektowej obejmują ponadto przygotowanie kompletnego wniosku o uzyskanie dla Zamawiającego pozwolenia odpowiedniego organu na prowadzenie robót budowlanych, zapewnienie sprawowania nadzoru autorskiego w trakcie wykonywania robót oraz przygotowanie dokumentacji powykonawczej.
3.4. Realizacja powyższego zakresu zamówienia winna być wykonana w oparciu o obowiązujące przepisy, przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach i uprawnieniach.
4. Wykonanie zaprojektowanych Robót Budowlanych, przeprowadzenie procedur odbiorowych, obowiązki w okresie udzielonej gwarancji.
4.1 Wykonawca jest zobowiązany wykonać pełny zakres robót, objętych niniejszym SIWZ, który jest konieczny z punktu widzenia warunków umowy, sporządzonej Dokumentacji Projektowej, przepisów prawa, wiedzy technicznej i sztuki budowlanej. O ile dla wykonania Przedmiotu Zamówienia, będzie konieczne dokonanie jakichkolwiek uzgodnień, wykonanie projektów zamiennych, warsztatowych lub montażowych i uzyskania w związku z tym wymaganych prawem zezwoleń, to Wykonawca wykona te czynności i roboty oraz uzyska niezbędne zezwolenia własnym kosztem i staraniem.
4.2 Wykonawca jest zobowiązany zapewnić na czas trwania robót, kierownictwo robót posiadające odpowiednie uprawnienia i doświadczenie zawodowe, (zgodnie z warunkami zawartymi w rozdziale V ust. 3.pkt 3) specyfikacji).
4.3 Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003 r. (Dz. U. Nr 120/2003 poz.1126) w związku z art. 21 a ust.1 ustawy Prawo Budowlane z dnia 07.07.1994 r. (Dz. U. Nr 207/2003 poz.2016, z późn. zm.) Wykonawca (Kierownik Budowy) jest zobowiązany przed rozpoczęciem budowy sporządzić lub zapewnić sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, który będzie uwzględniać specyfikę zadania. Wykonawca jest zobowiązany przekazać go przedstawicielowi Zamawiającego nie później niż 3 dni przed rozpoczęciem robót.
4.4 Wykonawca ponosi koszty organizacji zaplecza, pomieszczeń magazynowych, składowania materiałów i parkowania sprzętu oraz zużycia mediów związanego z prowadzonymi pracami. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia na terenie budowy należytego ładu, porządku, przestrzegania przepisów bhp i ppoż., ochrony znajdujących się na terenie budowy obiektów i sieci oraz urządzeń uzbrojenia terenu, zabezpieczenia mienia przed kradzieżą oraz uporządkowania terenu po wykonaniu robót.
Wykonawca jest zobowiązany zapewnić obsługę geodezyjną, która niezależnie od czynności wynikających z rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21.02.1995 (Dz. U. Nr 25/1995 poz. 133) zobowiązana będzie do wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej dla każdej branży oraz do przekazania tej inwentaryzacji Zamawiającemu w 3 egzemplarzach w dniu odbioru końcowego.
4.5 Wykonawca jest zobowiązany przed wbudowaniem uzyskać akceptację inspektora nadzoru, dla każdego z materiałów przeznaczonych do użycia przy wykonywaniu robót.
4.6 Wykonawca obowiązany jest przedstawić Inspektorowi Nadzoru do akceptacji wszystkie rozwiązania robocze, rysunki warsztatowe z odpowiednimi opisami, obliczeniami, próbki materiałów, prototypy wyrobów zarówno ujętych jak i nieujętych dokumentacją projektową wraz z wymaganymi świadectwami, dopuszczeniami, atestami itp. Przed wykonaniem bądź zamówieniem elementów indywidualnych Wykonawca musi sprawdzić ich wymiary na budowie.
4.7 Wykonawca będzie ponosił wszelkie konsekwencje spowodowane niewłaściwym oznakowaniem i niewłaściwym utrzymaniem tego oznakowania w czasie realizacji robót, jak też w czasie przerw w prowadzonych robotach.
4.8 Wykonawca zobowiązany jest utrzymywać porządek na budowie, bezzwłocznie usuwać wszelkie usterki oraz zaniedbania warunków bhp. Za szkody spowodowane osobom trzecim w związku z prowadzonymi robotami odpowiada Wykonawca.
4.9 Wykonawca odpowiada za ochronę instalacji na powierzchni ziemi i obiektu oraz za urządzenia podziemne takie jak kable, rurociągi itp. oraz uzyska od odpowiednich podmiotów będących właścicielem tych urządzeń potwierdzenie informacji dostarczonych mu przez Zamawiającego dotyczących lokalizacji wykazanych na planszy uzbrojenia. Wykonawca zapewni właściwe oznaczenie i zabezpieczenie tych instalacji i urządzeń w czasie trwania budowy.
4.10 Wykonawca jest zobowiązany wykonać Przedmiot Umowy zgodnie z wymaganiami Programu Funkcjonalno-Użytkowego, zatwierdzoną przez Zamawiającego Dokumentacją Projektową i SIWZ z materiałów własnych. Materiały stosowane do robót budowlanych powinny spełniać wszystkie wymagania art. 10 ustawy Prawo Budowlane z dnia 07.07.1994 r. (Dz. U. Nr 207/2003 poz. 2016, z póź. zm.) w brzmieniu określonym art. 37 ust. 2 Ustawy o wyrobach budowlanych z dnia 16.04.2004 r. (Dz. U. 92/2004 poz. 881), czyli odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (certyfikaty zgodności z polskimi normami lub aprobaty techniczne, certyfikaty na znak bezpieczeństwa, deklaracje zgodności, atesty itp.). W przypadku materiałów, dla których w/w dokumenty są wymagane, każda partia dopuszczona do wykonania robót będzie posiadać te dokumenty, określające w sposób jednoznaczny jej cechy. Produkty przemysłowe muszą posiadać w/w dokumenty wydane przez producenta, a w razie potrzeby muszą być poparte wynikami badań wykonanych przez niego. Jakikolwiek materiał, który nie będzie spełniał tych wymagań będzie odrzucony.
4.11 Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w cenie oferty wszystkich czynności i obowiązków wynikających z Programu Funkcjonalno-Użytkowego i SIWZ, obowiązujących przepisów prawa, a także z warunków prowadzenia robót, w tym w szczególności kosztów:
a. uzgodnień, odbiorów, włączeń i wyłączeń sieci w celu wykonania robót,
b. sporządzenia Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia,
c. organizacji ruchu w okresie budowy (projekt i realizacja).
d. wykonania dokumentacji powykonawczej,
e. wykonania inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej, uzyskania protokołów badań i sprawdzeń oraz uzyskania potwierdzenia odbioru wykonanych przyłączy,
f. sporządzenia i uzgodnienia z Zamawiającym Harmonogramu realizacji robót umożliwiającego niezakłócone funkcjonowanie obiektu
4.12 Wykonawca udzieli rękojmi i gwarancji jakości na roboty, materiały i urządzenia wykonane i dostarczone w ramach zamówienia, na okres co najmniej 60 miesięcy, w ramach której Wykonawca będzie zobowiązany także do wykonywania wszelkich czynności w zakresie eksploatacji i konserwacji urządzeń i instalacji, zgodnie z wymaganiami ich producentów lub dostawców - na własny koszt i własnym staraniem.
5. Rozliczenia i płatności - zgodnie z umową.
6. Odbiór końcowy:
1) Przedmiotem odbioru końcowego będzie przedmiot zamówienia.
2) Wraz ze zgłoszeniem do odbioru końcowego wykonawca przekaże zamawiającemu:
a) dziennik budowy,
b) dokumentację powykonawczą, opisaną i skompletowaną w trzech egzemplarzach,
c) dokumenty wszystkich wbudowanych materiałów i urządzeń:
- certyfikaty,
- deklaracje zgodności,
- atesty,
- aprobaty techniczne,
- karty techniczne,
- dokumenty odniesienia wymienione w deklaracjach zgodności,
- karty gwarancyjne dla zainstalowanych elementów obejmujące okres nie krótszy niż 60 miesięcy od dnia odebrania przez zamawiającego robót i podpisania protokołu końcowego,
- inne dokumenty wymienione w dokumentacji projektowej i STWiOR oraz wymagane przepisami w tym przepisami ustawy Prawo budowlane.
Dokumenty muszą być skompletowane, uporządkowane, ponumerowane, spięte w sposób trwały w teczkę, opisane (potwierdzenie miejsca wbudowania oraz zgodności z oryginałem) ostemplowane i podpisane przez kierownika budowy. Dokumenty wydane w języku innym, niż język polski muszą posiadać tłumaczenie na język polski przez tłumacza przysięgłego.
7.Ubezpieczenia - zgodnie z umową.
8.Umowa: wzór umowy - załącznik nr 9 do siwz.
9.Klauzule dodatkowe:
a) Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
b) Zamawiający dostarczy do dnia podpisania umowy dokumentację geologiczno-inżynierską posadowienia obiektu.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 484126

Data publikacji: 2013-11-26

Nazwa: Uzdrowisko Kołobrzeg Spółka Akcyjna

Ulica: ks. Piotra Ściegiennego 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Kołobrzeg

Kod pocztowy: 78-100

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 094 3548802

Numer faxu: 0-94 35 225 16

Adres strony internetowej: www.uzdrowisko.kolobrzeg.pl

Regon: 00028817100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zaprojektowanie i dobudowa basenu solankowego do budynku Sanatorium Uzdrowiskowego PERŁA BAŁTYKU na działce nr 5/2 przy ulicy Sikorskiego 3 w Kołobrzegu

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest:
Zaprojektowanie i dobudowa basenu solankowego do budynku Sanatorium Uzdrowiskowego PERŁA BAŁTYKU, na działce nr 5 2, przy ulicy Sikorskiego 3 w Kołobrzegu w trybie zaprojektuj i wybuduj.
2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich prac prowadzących do osiągnięcia stanu zgodnego z Programem Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym, załącznik nr 10 do SIWZ.
3. Zamówienie w zakresie usługi projektowania obejmuje wykonanie Projektu Budowlanego i Projektu Wykonawczego, przedmiaru robót, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, szczegółowego kosztorysu robót oraz uzyskanie wymaganych obowiązującymi przepisami - w tym Prawa Budowlanego - opinii, zezwoleń, uzgodnień, decyzji, pozwoleń.
3.1. Dokumentacja Projektowa winna być przygotowana zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. m.in. Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego z dnia 2 września 2004 r. oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym z dnia 18 maja 2004 r., Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie określenia wymagań, jakim powinny odpowiadać zakłady i urządzenia lecznictwa uzdrowiskowego (Dz. U. 12/2012, poz. 452 z 26 kwietnia 2012 r.).
3.2. Dokumentacja Projektowa powinna obejmować wszystkie branże i zakresy robót zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym,
3.3. Obowiązki Wykonawcy w zakresie Dokumentacji Projektowej obejmują ponadto przygotowanie kompletnego wniosku o uzyskanie dla Zamawiającego pozwolenia odpowiedniego organu na prowadzenie robót budowlanych, zapewnienie sprawowania nadzoru autorskiego w trakcie wykonywania robót oraz przygotowanie dokumentacji powykonawczej.
3.4. Realizacja powyższego zakresu zamówienia winna być wykonana w oparciu o obowiązujące przepisy, przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach i uprawnieniach.
4. Wykonanie zaprojektowanych Robót Budowlanych, przeprowadzenie procedur odbiorowych, obowiązki w okresie udzielonej gwarancji.
4.1 Wykonawca jest zobowiązany wykonać pełny zakres robót, objętych niniejszym SIWZ, który jest konieczny z punktu widzenia warunków umowy, sporządzonej Dokumentacji Projektowej, przepisów prawa, wiedzy technicznej i sztuki budowlanej. O ile dla wykonania Przedmiotu Zamówienia, będzie konieczne dokonanie jakichkolwiek uzgodnień, wykonanie projektów zamiennych, warsztatowych lub montażowych i uzyskania w związku z tym wymaganych prawem zezwoleń, to Wykonawca wykona te czynności i roboty oraz uzyska niezbędne zezwolenia własnym kosztem i staraniem.
4.2 Wykonawca jest zobowiązany zapewnić na czas trwania robót, kierownictwo robót posiadające odpowiednie uprawnienia i doświadczenie zawodowe, (zgodnie z warunkami zawartymi w rozdziale V ust. 3.pkt 3) specyfikacji).
4.3 Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003 r. (Dz. U. Nr 120/2003 poz.1126) w związku z art. 21 a ust.1 ustawy Prawo Budowlane z dnia 07.07.1994 r. (Dz. U. Nr 207/2003 poz.2016, z późn. zm.) Wykonawca (Kierownik Budowy) jest zobowiązany przed rozpoczęciem budowy sporządzić lub zapewnić sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, który będzie uwzględniać specyfikę zadania. Wykonawca jest zobowiązany przekazać go przedstawicielowi Zamawiającego nie później niż 3 dni przed rozpoczęciem robót.
4.4 Wykonawca ponosi koszty organizacji zaplecza, pomieszczeń magazynowych, składowania materiałów i parkowania sprzętu oraz zużycia mediów związanego z prowadzonymi pracami. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia na terenie budowy należytego ładu, porządku, przestrzegania przepisów bhp i ppoż., ochrony znajdujących się na terenie budowy obiektów i sieci oraz urządzeń uzbrojenia terenu, zabezpieczenia mienia przed kradzieżą oraz uporządkowania terenu po wykonaniu robót.
Wykonawca jest zobowiązany zapewnić obsługę geodezyjną, która niezależnie od czynności wynikających z rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21.02.1995 (Dz. U. Nr 25/1995 poz. 133) zobowiązana będzie do wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej dla każdej branży oraz do przekazania tej inwentaryzacji Zamawiającemu w 3 egzemplarzach w dniu odbioru końcowego.
4.5 Wykonawca jest zobowiązany przed wbudowaniem uzyskać akceptację inspektora nadzoru, dla każdego z materiałów przeznaczonych do użycia przy wykonywaniu robót.
4.6 Wykonawca obowiązany jest przedstawić Inspektorowi Nadzoru do akceptacji wszystkie rozwiązania robocze, rysunki warsztatowe z odpowiednimi opisami, obliczeniami, próbki materiałów, prototypy wyrobów zarówno ujętych jak i nieujętych dokumentacją projektową wraz z wymaganymi świadectwami, dopuszczeniami, atestami itp. Przed wykonaniem bądź zamówieniem elementów indywidualnych Wykonawca musi sprawdzić ich wymiary na budowie.
4.7 Wykonawca będzie ponosił wszelkie konsekwencje spowodowane niewłaściwym oznakowaniem i niewłaściwym utrzymaniem tego oznakowania w czasie realizacji robót, jak też w czasie przerw w prowadzonych robotach.
4.8 Wykonawca zobowiązany jest utrzymywać porządek na budowie, bezzwłocznie usuwać wszelkie usterki oraz zaniedbania warunków bhp. Za szkody spowodowane osobom trzecim w związku z prowadzonymi robotami odpowiada Wykonawca.
4.9 Wykonawca odpowiada za ochronę instalacji na powierzchni ziemi i obiektu oraz za urządzenia podziemne takie jak kable, rurociągi itp. oraz uzyska od odpowiednich podmiotów będących właścicielem tych urządzeń potwierdzenie informacji dostarczonych mu przez Zamawiającego dotyczących lokalizacji wykazanych na planszy uzbrojenia. Wykonawca zapewni właściwe oznaczenie i zabezpieczenie tych instalacji i urządzeń w czasie trwania budowy.
4.10 Wykonawca jest zobowiązany wykonać Przedmiot Umowy zgodnie z wymaganiami Programu Funkcjonalno-Użytkowego, zatwierdzoną przez Zamawiającego Dokumentacją Projektową i SIWZ z materiałów własnych. Materiały stosowane do robót budowlanych powinny spełniać wszystkie wymagania art. 10 ustawy Prawo Budowlane z dnia 07.07.1994 r. (Dz. U. Nr 207/2003 poz. 2016, z póź. zm.) w brzmieniu określonym art. 37 ust. 2 Ustawy o wyrobach budowlanych z dnia 16.04.2004 r. (Dz. U. 92/2004 poz. 881), czyli odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (certyfikaty zgodności z polskimi normami lub aprobaty techniczne, certyfikaty na znak bezpieczeństwa, deklaracje zgodności, atesty itp.). W przypadku materiałów, dla których w/w dokumenty są wymagane, każda partia dopuszczona do wykonania robót będzie posiadać te dokumenty, określające w sposób jednoznaczny jej cechy. Produkty przemysłowe muszą posiadać w/w dokumenty wydane przez producenta, a w razie potrzeby muszą być poparte wynikami badań wykonanych przez niego. Jakikolwiek materiał, który nie będzie spełniał tych wymagań będzie odrzucony.
4.11 Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w cenie oferty wszystkich czynności i obowiązków wynikających z Programu Funkcjonalno-Użytkowego i SIWZ, obowiązujących przepisów prawa, a także z warunków prowadzenia robót, w tym w szczególności kosztów:
a. uzgodnień, odbiorów, włączeń i wyłączeń sieci w celu wykonania robót,
b. sporządzenia Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia,
c. organizacji ruchu w okresie budowy (projekt i realizacja).
d. wykonania dokumentacji powykonawczej,
e. wykonania inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej, uzyskania protokołów badań i sprawdzeń oraz uzyskania potwierdzenia odbioru wykonanych przyłączy,
f. sporządzenia i uzgodnienia z Zamawiającym Harmonogramu realizacji robót umożliwiającego niezakłócone funkcjonowanie obiektu
4.12 Wykonawca udzieli rękojmi i gwarancji jakości na roboty, materiały i urządzenia wykonane i dostarczone w ramach zamówienia, na okres co najmniej 60 miesięcy, w ramach której Wykonawca będzie zobowiązany także do wykonywania wszelkich czynności w zakresie eksploatacji i konserwacji urządzeń i instalacji, zgodnie z wymaganiami ich producentów lub dostawców - na własny koszt i własnym staraniem.
5. Rozliczenia i płatności - zgodnie z umową.
6. Odbiór końcowy:
1) Przedmiotem odbioru końcowego będzie przedmiot zamówienia.
2) Wraz ze zgłoszeniem do odbioru końcowego wykonawca przekaże zamawiającemu:
a) dziennik budowy,
b) dokumentację powykonawczą, opisaną i skompletowaną w trzech egzemplarzach,
c) dokumenty wszystkich wbudowanych materiałów i urządzeń:
- certyfikaty,
- deklaracje zgodności,
- atesty,
- aprobaty techniczne,
- karty techniczne,
- dokumenty odniesienia wymienione w deklaracjach zgodności,
- karty gwarancyjne dla zainstalowanych elementów obejmujące okres nie krótszy niż 60 miesięcy od dnia odebrania przez zamawiającego robót i podpisania protokołu końcowego,
- inne dokumenty wymienione w dokumentacji projektowej i STWiOR oraz wymagane przepisami w tym przepisami ustawy Prawo budowlane.
Dokumenty muszą być skompletowane, uporządkowane, ponumerowane, spięte w sposób trwały w teczkę, opisane (potwierdzenie miejsca wbudowania oraz zgodności z oryginałem) ostemplowane i podpisane przez kierownika budowy. Dokumenty wydane w języku innym, niż język polski muszą posiadać tłumaczenie na język polski przez tłumacza przysięgłego.
7.Ubezpieczenia - zgodnie z umową.
8.Umowa: wzór umowy - załącznik nr 9 do siwz.
9.Klauzule dodatkowe:
a) Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
b) Zamawiający dostarczy do dnia podpisania umowy dokumentację geologiczno-inżynierską posadowienia obiektu.

Kody CPV:
452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 452122155

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość zamówienia robót uzupełniających nieobjętych przedmiotem zamówienia podstawowego, nieprzekraczających łącznie 50% wartości realizowanego zamówienia, w przypadku wystąpienia okoliczności określonych w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy. - Zamawiający przewiduje roboty uzupełniające o wartości 10 % wartości realizowanego zamówienia.

Czas: O

Okres w miesiącach: 8

Informacja na temat wadium:
1. Wadium należy wnieść w wysokości 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych zero groszy) w terminie do dnia 20 grudnia 2013 r. do godziny 10:00. Decyduje moment wpływu środków do Zamawiającego.
2. Wadium może być wnoszone:
1) w pieniądzu - przelewem na konto depozytowe zamawiającego:
52 1600 1084 1846 0279 2000 0001 w BNP PARIBAS Bank
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym), gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - w kasie wewnętrznej zamawiającego od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 14.00.
3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach.
4. W przypadku, gdy wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej z treści tych gwarancji musi w szczególności jednoznacznie wynikać:
1) zobowiązanie gwaranta (banku, zakładu ubezpieczeń) do zapłaty całej kwoty wadium nieodwołalnie i bezwarunkowo na pierwsze żądanie zamawiającego (beneficjenta gwarancji - Uzdrowisko Kołobrzeg S.A.) zawierające oświadczenie, że zaistniały okoliczności, o których mowa w ust. 7 bez potwierdzania tych okoliczności,
2) termin obowiązywania gwarancji, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą.
5. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowa na rachunku bankowym.
6. Wykonawca, który nie zabezpieczy swojej oferty akceptowaną formą wadium zostanie
przez zamawiającego wykluczony, a jego oferta odrzucona.
7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami w sytuacji, gdy:
1) wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po jego stronie;
2) wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub pełnomocnictw; Zamawiający zwróci wadium, jeśli wykonawca udowodni, że nastąpiło to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
8. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem ust. 7 pkt 2.
9. Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
10. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
11. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust 8, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
12. Na wniosek wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą zamawiający zaliczy wadium wpłacone w pieniądzu na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
13. Jeżeli wadium zostanie wniesione w pieniądzu zamawiający zwróci je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane pomniejszonym o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek wykonawcy.
14. W ofercie należy wpisać nr konta, na które zamawiający ma zwrócić wadium. W przypadku wadium wnoszonego w formie niepieniężnej należy dołączyć do oferty upoważnienie do odbioru wadium przez wskazaną osobę.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku;

Wiedza i doświadczenie:
- warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że wykonał należycie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej:
a. jedną usługę projektową.
Za usługę projektową, o której mowa wyżej, zamawiający uzna: zaprojektowanie obiektu kubaturowego o powierzchni użytkowej, co najmniej 1.000,00 m2, którego częścią jest basen leczniczy lub rehabilitacyjny o powierzchni lustra wody minimum 100 m2;
b. jedną robotę budowlaną.
Za robotę budowlaną, o której mowa wyżej, zamawiający uzna: wykonanie budowy przebudowy remontu obiektu kubaturowego o powierzchni użytkowej, co najmniej 1.000,00 m2, odpowiadającą swoim rodzajem robotom stanowiącym przedmiot zamówienia w zakresie wielobranżowym (tj. realizacja robót konstrukcyjno-budowlanych, instalacji sanitarnych oraz elektrycznych, wykonanie basenu leczniczego lub rehabilitacyjnego o powierzchni lustra wody minimum 100 m2) i o wartości prac brutto nie mniejszej niż 4.000.000,00 złotych (słownie: cztery miliony złotych).

UWAGA: Warunek zostanie również spełniony wtedy, gdy Wykonawca wykaże wykonanie w okresie ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, jednej roboty budowlanej w trybie zaprojektuj i wybuduj o zakresie rzeczowym i łącznej wartości określonej w Rozdziale V, ust. 3, pkt 2), lit. a i b.

W przypadku, gdy wartość inwestycji wykazanych przez wykonawcę wyrażona będzie w walucie obcej, zamawiający przeliczy wartość na walutę polską w oparciu o średni kurs walut NBP, dla danej waluty, z daty wszczęcia postępowania. Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs NBP, zamawiający przyjmie kurs średni z ostatniej tabeli przed wszczęciem postępowania);

Potencjał techniczny:
- warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować minimum po jednej osobie na każde z wymienionych poniżej stanowisk:
a) Kierownik budowy:
- wymagane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe:
- uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń,
- co najmniej 5 lat doświadczenia na stanowisku kierownika budowy, w tym kierowanie, co najmniej jedną pracą polegającą na przebudowie budowie remoncie kompletnego obiektu kubaturowego, w zakresie wielobranżowym (tj. wykonanie robót konstrukcyjno-budowlanych, instalacji sanitarnych i elektrycznych),
- osoba ta musi ponadto wykazać się:
- posiadaniem doświadczenia w zakresie kierowania robotami budowlanymi przy budowie minimum 1 basenu leczniczego lub rehabilitacyjnego o pow. lustra wody minimum 100 m2.

b) Kierownik robót w specjalności sanitarnej:
- wymagane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe:
- uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
- uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji wentylacji i klimatyzacji.

c) Kierownik robót w specjalności elektrycznej:
- wymagane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe:
- uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

d) Projektant (zespół projektowy)
- wymagane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe:
- uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, instalacji sanitarnych oraz instalacji elektrycznych (uprawnienia do projektowania może posiadać jeden lub kilku członków zespołu projektowego);
- przygotowanie minimum jednego projektu wielobranżowego budowy basenu leczniczego lub rehabilitacyjnego o pow. lustra wody minimum 100 m2.

Zamawiający nie dopuszcza możliwości łączenia funkcji wskazanych w Rozdziale V, ust. 3, pkt.3, lit. a) - d) przez jedną osobę.

UWAGA:
Na podstawie art. 104 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 Nr 243 poz. 1623 z późn. zm.) osoby, które przed dniem wejścia w życie ww. ustawy, uzyskały uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zachowują uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie. Zakres uprawnień budowlanych należy odczytywać zgodnie z treścią decyzji o ich nadaniu i w oparciu o przepisy będące podstawą ich nadania. Ponadto, zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo budowlane, mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
- warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować minimum po jednej osobie na każde z wymienionych poniżej stanowisk:
a) Kierownik budowy:
- wymagane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe:
- uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń,
- co najmniej 5 lat doświadczenia na stanowisku kierownika budowy, w tym kierowanie, co najmniej jedną pracą polegającą na przebudowie /budowie/ remoncie kompletnego obiektu kubaturowego, w zakresie wielobranżowym (tj. wykonanie robót konstrukcyjno-budowlanych, instalacji sanitarnych i elektrycznych),
- osoba ta musi ponadto wykazać się:
- posiadaniem doświadczenia w zakresie kierowania robotami budowlanymi przy budowie minimum 1 basenu leczniczego lub rehabilitacyjnego o pow. lustra wody minimum 100 m2.

b) Kierownik robót w specjalności sanitarnej:
- wymagane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe:
- uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
- uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji wentylacji i klimatyzacji.

c) Kierownik robót w specjalności elektrycznej:
- wymagane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe:
- uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

d) Projektant (zespół projektowy)
- wymagane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe:
- uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, instalacji sanitarnych oraz instalacji elektrycznych (uprawnienia do projektowania może posiadać jeden lub kilku członków zespołu projektowego);
- przygotowanie minimum jednego projektu wielobranżowego budowy basenu leczniczego lub rehabilitacyjnego o pow. lustra wody minimum 100 m2.

Zamawiający nie dopuszcza możliwości łączenia funkcji wskazanych w Rozdziale V, ust. 3, pkt.3, lit. a) - d) przez jedną osobę.

UWAGA:
Na podstawie art. 104 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 Nr 243 poz. 1623 z późn. zm.) osoby, które przed dniem wejścia w życie ww. ustawy, uzyskały uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zachowują uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie. Zakres uprawnień budowlanych należy odczytywać zgodnie z treścią decyzji o ich nadaniu i w oparciu o przepisy będące podstawą ich nadania. Ponadto, zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo budowlane, mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych.

Sytuacja ekonomiczna:
- warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada dostęp do środków finansowych w wysokości nie niższej niż 500.000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych i 0 groszy). Zamawiający uzna, że wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, jeżeli zdolność kredytowa wykonawcy lub wysokość posiadanych środków nie będzie niższa niż 500.000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych i 0 groszy).

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
1) formularz ofertowy zgodnie z zaleceniem wskazanym w Rozdziale I ust. 3 siwz
(w przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument);
2) odpowiednie pełnomocnictwa
(tylko w sytuacjach określonych w Rozdziale I ust. 5 zdanie 2 siwz lub w przypadku składania oferty wspólnej (Rozdział III ust. 1 siwz);
3) oświadczenie według zalecanego wzoru zawartego w pkt 10 załącznika nr 1 do siwz wskazujące część zamówienia, której wykonanie wykonawca powierzy podwykonawcom, jeżeli wykonawca przewiduje udział podwykonawców
(w przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument);

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.uzdrowisko.kolobrzeg.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Uzdrowisko Kołobrzeg S.A.
ul. Ściegiennego 1
78-100 Kołobrzeg

Data składania wniosków, ofert: 20/12/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Uzdrowisko Kołobrzeg S.A.
ul. Ściegiennego 1
78-100 Kołobrzeg

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

263317 / 2014-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Recz - Recz (zachodniopomorskie)
CPV: 452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)
Budowy wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i części wewnętrznej instalacji wodociągowej w budynku Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Reczu, przy ul. Ratuszowej 27, na działce o nr ewid. 214 obręb Recz.

51267 / 2015-04-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Recz - Recz (zachodniopomorskie)
CPV: 452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)
Budowy wewnętrznej instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i p. poż. w budynku Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Reczu, przy ul. Ratuszowej 27, na działce o nr ewid. 214 obręb Recz.

316143 / 2010-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stara DÄ…browa - Stara DÄ…browa (zachodniopomorskie)
CPV: 452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)
Rozbudowa, remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Storkówko, ocieplenie elewacji wraz ze zmianą kolorystyki, zagospodarowanie terenu działki, wykonanie niezbędnej infrastruktury technicznej i zakup wyposażenia.

7377 / 2015-01-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Recz - Recz (zachodniopomorskie)
CPV: 452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)
Budowy wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i części wewnętrznej instalacji wodociągowej w budynku Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Reczu, przy ul. Ratuszowej 27, na działce o nr ewid. 214 obręb Recz.