Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

54322 / 2015-03-12 - Inny: jednostka budżetowa samorządu terytorialnego / Miejski Zarząd Usług Komunalnych (Gliwice)

Wykonanie prac konserwatorskich sali głównej żydowskiego domu przedpogrzebowego przy ul. Poniatowskiego w Gliwicach

Opis zamówienia

I. Roboty przygotowawcze.
1. Po ustawieniu rusztowań, ale przed przystąpieniem do prac renowacyjnych wskazane jest wykonanie szczegółowej dokumentacji fotograficznej - pomoże to w uzupełnieniu projektu oraz w dokładniejszym odtworzeniu oryginalnej polichromii.
2. Konieczne jest wykonanie szczegółowej dokumentacji przedwykonawczej polichromii wraz z określeniem kolorystyki poszczególnych elementów polichromii ścian i sklepień na bazie wzornika.
3. Konieczne jest też ostrożne usunięcie kolejnych warstw farby emulsyjnej pokrywającej oryginalne polichromie w pasach podokiennych na ścianach szczytowych. Dopuszcza się czyszczenie mechaniczne (nożyki, skalpele), bądź chemiczne. W drugim przypadku należy wykonać próby różnych środków do usuwania farb.
4. Po odsłonięciu polichromii na tych płaszczyznach przystępujemy do wykonania uzupełniających rysunków obejmujących wierną rekonstrukcję oryginalnych malowideł.
5. Należy sporządzić szablony i modele dla elementów sztukatorskich, których znaczna część wymaga odtworzenia według wzoru zachowanych oryginalnych elementów z wnętrza sali.
II. Prace konserwatorskie sklepienia.
1. Wykonanie szczegółowej dokumentacji przedwykonawczej polichromii wraz z określeniem kolorystyki poszczególnych elementów polichromii sklepień na bazie wzornika.
2. Dokonanie oględzin i badań wybranego fragmentu polichromii odnośnie możliwości zachowania w formie świadka.
3. Zabezpieczenie bibułką japońską i ostrożne zdjęcie wybranego fragmentu tynku z polichromią przeznaczonego do transferu.
4. Przeniesienie wyciętej partii tynku polichromowanego w miejsce nie kolidujące z dalszymi pracami
prowadzonymi we wnętrzu Sali Głównej; konsolidacja warstwy polichromii z podłożem.
5. Ostrożne zdjęcie (odbicie) tynków, usunięcie rozet, ręczne oczyszczenie powierzchni
(szczotkowanie miękkimi szczotkami z włosia).
6. Odgrzybienie powierzchni sklepienia od wewnątrz Sali Głównej preparatem biobójczym i biochronnym dwukrotne.
7. Ocena stanu zachowania zbrojenia, wymiana uszkodzonych fragmentów rusztu stalowego i siatki - stosować kotwy spiralne ze stali nierdzewnej o przekroju ø6 ÷ ø8 oraz siatki ciętociągnione również ze stali nierdzewnej (ok. 10% powierzchni).
8. Dokładne oczyszczenie elementów zbrojenia mechanicznie, suchą metodą gumowania poprzez ścieranie nawarstwień, głównie rdzy, bardzo drobnym ścierniwem - pudry mineralne lub roślinne o ziarnach wielkości 100-50 mikronów w sprężonym powietrzu o małym ciśnieniu 2 ÷ 4 kg/cm².
9. Wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego odczyszczonego do 1. stopnia zbrojenia i innych odsłoniętych elementów stalowych przed korozją powłoką mineralną.
10. Wgłębne uszczelnienie powierzchni sklepienia preparatem krzemionkującym celem ochrony podłoża przed wilgocią podciąganą kapilarnie.
11. Wykonanie warstwy wyrównawczej szybkowiążącą zaprawą naprawczą o dobrej przyczepności do podłoża, o małych naprężeniach nie powodujących występowanie spękań nawet w przypadku układania warstw o różnej grubości, do stosowania na sklepieniach (ponad głową).
12. Wykonanie przeszlamowania uszczelniającego na całej powierzchni sklepienia.
13. Wykonanie obrzutki na całej powierzchni sklepień celem przygotowania podłoża przed nałożeniem tynków renowacyjnych - warstwa sczepna.
14. Założenie transferu tynku polichromowanego w miejscu docelowym na nowym podłożu, zabezpieczenie powierzchni na czas wykonywania tynków docelowych na sklepieniach.
15. Założenie tynku renowacyjnego antypleśniowego na powierzchni sklepień (poza miejscem transferu).
16. Wykonanie sztablatury na gotowym podłożu z mineralnej szpachlówki powierzchniowej, wygładzenie i oszlifowanie powierzchni (sklepienie krzyżowe typu gotyckiego na gurtach).
17. Wykonanie modelu i odlewów trzech rozet, montaż w miejscu docelowym z wykończeniem sztablaturą.
18. Gruntowanie podłoża pod malowanie gruntem wgłębnie penetrującym.
19. Pełna konserwacja wybranych fragmentów polichromii (tzw. świadków), rekonstrukcja polichromii na pozostałych partiach sklepień w oparciu o przygotowane wcześniej rysunki inwentaryzacyjne ornamentów.
20. Sporządzenie dokumentacji powykonawczej.
III. Prace konserwatorskie ścian.
1. Wykonanie szczegółowej dokumentacji przedwykonawczej polichromii wraz z określeniem kolorystyki poszczególnych elementów polichromii ścian na bazie wzornika.
2. Dokonanie oględzin i badań wybranego fragmentu polichromii odnośnie możliwości zachowania w formie świadka.
3. Zabezpieczenie bibułką japońską i ostrożne zdjęcie wybranego fragmentu tynku z polichromią przeznaczonego do transferu.
4. Przeniesienie wyciętej partii tynku polichromowanego w miejsce nie kolidujące z dalszymi pracami prowadzonymi we wnętrzu Sali Głównej; konsolidacja warstwy polichromii z podłożem.
5. Ostrożne zdjęcie (odbicie) reszty tynków pozostałych głównie na ścianach poprzecznych.
6. Wykucie starych spoin na zaprawie cementowo-wapiennej z cegły zabytkowej z wystrojem architektonicznym (pilastry z cokołem, gzymsem i żebrowaniem, ściany poprzeczne z otworami o wystroju maswerkowym).
7. Ręczne oczyszczenie powierzchni - oczyszczenie spoin ceglanych od spodu z grzybni i skruszonej zaprawy na głębokość ca 2 cm.
8. Odgrzybienie powierzchni ścian preparatem biobójczym i biochronnym dwukrotne.
9. Spoinowanie murów i uzupełnienia ubytków zaprawą solochłonną.
10. Wykonanie obrzutki z tynku renowacyjnego systemowego (pokrycie powierzchni w 50%).
11. Założenie transferu tynku polichromowanego w miejscu docelowym na nowym podłożu, zabezpieczenie powierzchni na czas wykonywania tynków docelowych na ścianach.
12. Ułożenie tynku renowacyjnego podkładowego o grubości 2 cm (poza miejscem transferu).
13. Wykonanie warstwy tynku wierzchniego o grubości 2 cm, tynku renowacyjnego zawierającego włókna.
14. Wykonanie sztablatury na gotowym podłożu z mineralnej szpachlówki powierzchniowej, wygładzenie i oszlifowanie powierzchni.
15. Gruntowanie podłoża pod malowanie.
16. Pełna konserwacja wybranych fragmentów polichromii (tzw. świadków), rekonstrukcja polichromii na pozostałych partiach ścian poprzecznych i na pilastrach ścian podłużnych w oparciu o przygotowane wcześniej rysunki inwentaryzacyjne ornamentów.
17. Malowanie powierzchni ścian wzdłużnych pomiędzy pilastrami pigmentową farbą na bazie emulsji silikonowej z dodatkami grzybo- i glonobójczymi.
18. Sporządzenie dokumentacji powykonawczej.
IV. Roboty sztukatorskie.
1. Sprawdzenie stanu technicznego zachowanych elementów sztukatorskich, czy nie są obluzowane, spudrowane, uszkodzone, podklejenie ewentualnych luźnych elementów żywicą akrylową.
2. Zaślepienie masą sztukatorską mocowań, pęknięć oraz łączeń elementów.
3. Sprawdzenie czy elementy dekoracje plastyczne, reliefowe wykonane z masy mineralnej wapienno-gipsowej zostały wystarczająco wzmocnione i czy nie są obluzowane.
4. Oczyszczenie powierzchni detalu z przemalowań klejowych - o ile takie występują metodą mechaniczno - chemiczną (np. preparat remosol, abaizer, rozpuszczalniki: toluen, metanol, benzyna, kompresy i tampony z waty i wody destylowanej, 10% roztwor wodny kwasu octowego z doczyszczaniem parą wodną - wytwornica pary wodnej 100-110° C).
5. Uzupełnienie uszkodzonych fragmentow detalu masą gipsową (gips ceramiczny), mniejsze elementy z ręki, większe elementy z szablonu (wykonanego z oryginału), szlifowanie.
6. Wzmocnienie elementów preparatem gruntującym głęboko penetrującym.
7. Malowanie sztukaterii zgodnie z pierwotną kolorystyką (rekonstrukcja).

Wszystkie prace zostaną wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, według projektu budowlano - wykonawczego oraz zgodnie z wytycznymi technologicznymi.
Integralną częścią niniejszej specyfikacji są:
1. Program postępowania konserwatorskiego,
2. Przedmiar robót,
3. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Uwaga: Wszystkie elementy składowe dokumentacji, tj. opis techniczny, część rysunkowa, specyfikacja techniczna, przedmiar robót, stanowią komplet. Przy sporządzaniu oferty przetargowej oraz realizacji przedmiotu zamówienia, wszystkie elementy dokumentacji należy rozpatrywać łącznie. Podane w przedmiarach podstawy wyceny nie są zobowiązujące dla Wykonawcy.
UWAGA:
Przedstawione w ww. dokumentach wskazania na urządzenia techniczne i materiały z podaniem producenta należy traktować jako przykładowe ze względu na zasady ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2013 r. poz. 907 ze zm.), w szczególności art.29-31. Oznacza to, że Wykonawcy mogą zaproponować inne niż wyszczególnione w dokumentacji rozwiązania z zachowaniem odpowiednich równoważnych parametrów technicznych dla osiągnięcia oczekiwanej funkcjonalności całego układu będącego przedmiotem zamówienia z zapewnieniem uzyskania wszelkich ewentualnie wymaganych uzgodnień.
Istotne warunki zamówienia.
1. Przed przystąpieniem do malowania należy wykonać próby testowe koloru do akceptacji.
2. Materiały nieokreślone ściśle przez Dokumentację Projektową czy Specyfikację Techniczną wykonania i Odbioru Robót należy uzgodnić z inspektorem nadzoru oraz autorem programu prac konserwatorskich.
3. Prace winny być realizowane zgodnie z zaleceniami producenta stosowanych materiałów i urządzeń. Wykonawca powinien dokonać uzgodnień z producentem dotyczących gwarancji i jakości stosowanych materiałów odpowiednio do technologii określonej w niniejszym programie postępowania konserwatorskiego. Sprzęt używany do realizacji robót winien być zgodny z instrukcją producenta.
4. W zamierzonych pracach konserwatorskich należy założyć technologie systemowe, gdyż stosowanie w układzie renowacyjnym materiałów działających na siebie szkodliwie jest niedopuszczalne.
5. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić inspektorowi nadzoru do akceptacji aprobaty techniczne i atesty materiałów. Wykonawca zobowiązany jest przy tym do sprawdzenia daty produkcji, przydatności do stosowania, stanu opakowań oraz właściwego przechowywania materiałów.
6. Do wykonania robót należy stosować materiały określone w specyfikacji technicznej, posiadające certyfikat na znak bezpieczeństwa i deklaracje zgodności PN lub Aprobatą Techniczną.
7. Odbiór końcowy zostanie dokonany przez Komisję wyznaczoną przez Zamawiającego z udziałem Wykonawcy. Komisja dokona oceny jakości wykonanych robót na podstawie przedstawionych dokumentów, oceny wizualnej oraz zgodności wykonania robót z programem postępowania konserwatorskiego, projektem wykonawczym, specyfikacją techniczną oraz przedmiarami robót.
8. Z odbioru zostanie sporządzony protokół odbioru robót.

Do odbioru Wykonawca zobowiązany jest przedstawić następujące dokumenty:
- certyfikaty i deklaracje zgodności na materiały i urządzenia zastosowane do wykonania robót,
- oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania remontu z projektem budowlanym,
- dokumentację powykonawczą,
- wpis do dziennika budowy.
W czasie realizacji robót Wykonawca zobowiązany jest do:
1. Stałego utrzymania porządku i ładu na terenie budowy,
2. Oznakowania i odpowiedniego zabezpieczenia materiałów niezbędnych do wykonania prac,
3. Bieżącego wywozu odpadów i gruzu pochodzącego z rozbiórek,
4. Oznakowania i zabezpieczenia miejsc prowadzenia robót zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP,
5. Udziału w odbiorach robót zanikających, ulegających zakryciu, odbiorach cząstkowych i udziału w odbiorze końcowym.
6. Zakłada się konieczność realizacji prac objętych niniejszym opracowaniem w trakcie prowadzonego remontu w ramach zadania: Przebudowa Żydowskiego Domu Przedpogrzebowego i adaptacja obiektu do funkcji muzealno - wystawienniczych.
7. Wykonawca, w terminie uzgodnionym z koordynatorem budowy, przygotuje ościeża drzwiowe i okienne celem umożliwienia montażu stolarki drzwiowej i okiennej z dodatkowym przeszkleniem ozdobnym witrażowym. Po zamontowaniu powyższego, wykonawca przejmie odpowiedzialność za ww elementy wykończenia obiektu do czasu umownego zakończenia prac konserwatorskich na obiekcie.
8. Wykonawca z chwilą rozpoczęcia robót konserwatorskich przejmie pełną odpowiedzialność odszkodowawczą za uszkodzenie istniejącej (zastanej) infrastruktury, w szczególności Wykonawca odpowiada w pełnym zakresie za uszkodzenie:
- instalacji i urządzeń wprowadzonych do sali głównej, w tym za ewentualną utratę przez Zamawiającego uprawnień przysługujących Zamawiającemu wobec wykonawcy zadania Przebudowa żydowskiego domu przedpogrzebowego przy ul. Poniatowskiego 14 w Gliwicach z tytułu gwarancji/rękojmi udzielonej Zamawiającemu przez tegoż wykonawcę.
9. Szczegółowe rozmieszczenie instalacji (centralne ogrzewanie podłogowe - na całej powierzchni podłogi i instalacje elektryczne, w tym niskoprądowe i inne) wskaże Wykonawcy koordynator inwestycji z ramienia wykonawcy podstawowego zakresu robót.
10. Prace konserwatorskie stanowią tylko wycinek modernizacji obiektu, dlatego w czasie wykonywania tych prac kierownik robót konserwatorskich podlegać będzie organizacyjnie koordynatorowi inwestycji ustanowionemu z ramienia wykonawcy podstawowego zakresu robót.
Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z Polityką Bezpieczeństwa Pracy oraz Polityką Środowiskową obowiązującymi w MZUK.*
Wykonawca zobowiązany jest do stosowania zasad środowiskowych, bezpieczeństwa i higieny pracy dla dostawców towarów, usług i robót budowlanych obowiązujących w MZUK.*
* - dokumenty dostępne na stronie internetowej www.mzuk.gliwice.pl pod hasłem Certyfikat ISO

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 54322

Data publikacji: 2015-03-12

Nazwa: Miejski Zarząd Usług Komunalnych

Ulica: ul. Strzelców Bytomskich 25c

Numer domu: 25c

Miejscowość: Gliwice

Kod pocztowy: 44-109

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 2310031, 3350444

Numer faxu: 032 2310032

Adres strony internetowej: www.mzuk.gliwice.pl

Regon: 27104821200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: jednostka budżetowa samorządu terytorialnego

Inny rodzaj zamawiającego: jednostka budżetowa samorządu terytorialnego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie prac konserwatorskich sali głównej żydowskiego domu przedpogrzebowego przy ul. Poniatowskiego w Gliwicach

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
I. Roboty przygotowawcze.
1. Po ustawieniu rusztowań, ale przed przystąpieniem do prac renowacyjnych wskazane jest wykonanie szczegółowej dokumentacji fotograficznej - pomoże to w uzupełnieniu projektu oraz w dokładniejszym odtworzeniu oryginalnej polichromii.
2. Konieczne jest wykonanie szczegółowej dokumentacji przedwykonawczej polichromii wraz z określeniem kolorystyki poszczególnych elementów polichromii ścian i sklepień na bazie wzornika.
3. Konieczne jest też ostrożne usunięcie kolejnych warstw farby emulsyjnej pokrywającej oryginalne polichromie w pasach podokiennych na ścianach szczytowych. Dopuszcza się czyszczenie mechaniczne (nożyki, skalpele), bądź chemiczne. W drugim przypadku należy wykonać próby różnych środków do usuwania farb.
4. Po odsłonięciu polichromii na tych płaszczyznach przystępujemy do wykonania uzupełniających rysunków obejmujących wierną rekonstrukcję oryginalnych malowideł.
5. Należy sporządzić szablony i modele dla elementów sztukatorskich, których znaczna część wymaga odtworzenia według wzoru zachowanych oryginalnych elementów z wnętrza sali.
II. Prace konserwatorskie sklepienia.
1. Wykonanie szczegółowej dokumentacji przedwykonawczej polichromii wraz z określeniem kolorystyki poszczególnych elementów polichromii sklepień na bazie wzornika.
2. Dokonanie oględzin i badań wybranego fragmentu polichromii odnośnie możliwości zachowania w formie świadka.
3. Zabezpieczenie bibułką japońską i ostrożne zdjęcie wybranego fragmentu tynku z polichromią przeznaczonego do transferu.
4. Przeniesienie wyciętej partii tynku polichromowanego w miejsce nie kolidujące z dalszymi pracami
prowadzonymi we wnętrzu Sali Głównej; konsolidacja warstwy polichromii z podłożem.
5. Ostrożne zdjęcie (odbicie) tynków, usunięcie rozet, ręczne oczyszczenie powierzchni
(szczotkowanie miękkimi szczotkami z włosia).
6. Odgrzybienie powierzchni sklepienia od wewnątrz Sali Głównej preparatem biobójczym i biochronnym dwukrotne.
7. Ocena stanu zachowania zbrojenia, wymiana uszkodzonych fragmentów rusztu stalowego i siatki - stosować kotwy spiralne ze stali nierdzewnej o przekroju ø6 ÷ ø8 oraz siatki ciętociągnione również ze stali nierdzewnej (ok. 10% powierzchni).
8. Dokładne oczyszczenie elementów zbrojenia mechanicznie, suchą metodą gumowania poprzez ścieranie nawarstwień, głównie rdzy, bardzo drobnym ścierniwem - pudry mineralne lub roślinne o ziarnach wielkości 100-50 mikronów w sprężonym powietrzu o małym ciśnieniu 2 ÷ 4 kg/cm².
9. Wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego odczyszczonego do 1. stopnia zbrojenia i innych odsłoniętych elementów stalowych przed korozją powłoką mineralną.
10. Wgłębne uszczelnienie powierzchni sklepienia preparatem krzemionkującym celem ochrony podłoża przed wilgocią podciąganą kapilarnie.
11. Wykonanie warstwy wyrównawczej szybkowiążącą zaprawą naprawczą o dobrej przyczepności do podłoża, o małych naprężeniach nie powodujących występowanie spękań nawet w przypadku układania warstw o różnej grubości, do stosowania na sklepieniach (ponad głową).
12. Wykonanie przeszlamowania uszczelniającego na całej powierzchni sklepienia.
13. Wykonanie obrzutki na całej powierzchni sklepień celem przygotowania podłoża przed nałożeniem tynków renowacyjnych - warstwa sczepna.
14. Założenie transferu tynku polichromowanego w miejscu docelowym na nowym podłożu, zabezpieczenie powierzchni na czas wykonywania tynków docelowych na sklepieniach.
15. Założenie tynku renowacyjnego antypleśniowego na powierzchni sklepień (poza miejscem transferu).
16. Wykonanie sztablatury na gotowym podłożu z mineralnej szpachlówki powierzchniowej, wygładzenie i oszlifowanie powierzchni (sklepienie krzyżowe typu gotyckiego na gurtach).
17. Wykonanie modelu i odlewów trzech rozet, montaż w miejscu docelowym z wykończeniem sztablaturą.
18. Gruntowanie podłoża pod malowanie gruntem wgłębnie penetrującym.
19. Pełna konserwacja wybranych fragmentów polichromii (tzw. świadków), rekonstrukcja polichromii na pozostałych partiach sklepień w oparciu o przygotowane wcześniej rysunki inwentaryzacyjne ornamentów.
20. Sporządzenie dokumentacji powykonawczej.
III. Prace konserwatorskie ścian.
1. Wykonanie szczegółowej dokumentacji przedwykonawczej polichromii wraz z określeniem kolorystyki poszczególnych elementów polichromii ścian na bazie wzornika.
2. Dokonanie oględzin i badań wybranego fragmentu polichromii odnośnie możliwości zachowania w formie świadka.
3. Zabezpieczenie bibułką japońską i ostrożne zdjęcie wybranego fragmentu tynku z polichromią przeznaczonego do transferu.
4. Przeniesienie wyciętej partii tynku polichromowanego w miejsce nie kolidujące z dalszymi pracami prowadzonymi we wnętrzu Sali Głównej; konsolidacja warstwy polichromii z podłożem.
5. Ostrożne zdjęcie (odbicie) reszty tynków pozostałych głównie na ścianach poprzecznych.
6. Wykucie starych spoin na zaprawie cementowo-wapiennej z cegły zabytkowej z wystrojem architektonicznym (pilastry z cokołem, gzymsem i żebrowaniem, ściany poprzeczne z otworami o wystroju maswerkowym).
7. Ręczne oczyszczenie powierzchni - oczyszczenie spoin ceglanych od spodu z grzybni i skruszonej zaprawy na głębokość ca 2 cm.
8. Odgrzybienie powierzchni ścian preparatem biobójczym i biochronnym dwukrotne.
9. Spoinowanie murów i uzupełnienia ubytków zaprawą solochłonną.
10. Wykonanie obrzutki z tynku renowacyjnego systemowego (pokrycie powierzchni w 50%).
11. Założenie transferu tynku polichromowanego w miejscu docelowym na nowym podłożu, zabezpieczenie powierzchni na czas wykonywania tynków docelowych na ścianach.
12. Ułożenie tynku renowacyjnego podkładowego o grubości 2 cm (poza miejscem transferu).
13. Wykonanie warstwy tynku wierzchniego o grubości 2 cm, tynku renowacyjnego zawierającego włókna.
14. Wykonanie sztablatury na gotowym podłożu z mineralnej szpachlówki powierzchniowej, wygładzenie i oszlifowanie powierzchni.
15. Gruntowanie podłoża pod malowanie.
16. Pełna konserwacja wybranych fragmentów polichromii (tzw. świadków), rekonstrukcja polichromii na pozostałych partiach ścian poprzecznych i na pilastrach ścian podłużnych w oparciu o przygotowane wcześniej rysunki inwentaryzacyjne ornamentów.
17. Malowanie powierzchni ścian wzdłużnych pomiędzy pilastrami pigmentową farbą na bazie emulsji silikonowej z dodatkami grzybo- i glonobójczymi.
18. Sporządzenie dokumentacji powykonawczej.
IV. Roboty sztukatorskie.
1. Sprawdzenie stanu technicznego zachowanych elementów sztukatorskich, czy nie są obluzowane, spudrowane, uszkodzone, podklejenie ewentualnych luźnych elementów żywicą akrylową.
2. Zaślepienie masą sztukatorską mocowań, pęknięć oraz łączeń elementów.
3. Sprawdzenie czy elementy dekoracje plastyczne, reliefowe wykonane z masy mineralnej wapienno-gipsowej zostały wystarczająco wzmocnione i czy nie są obluzowane.
4. Oczyszczenie powierzchni detalu z przemalowań klejowych - o ile takie występują metodą mechaniczno - chemiczną (np. preparat remosol, abaizer, rozpuszczalniki: toluen, metanol, benzyna, kompresy i tampony z waty i wody destylowanej, 10% roztwor wodny kwasu octowego z doczyszczaniem parą wodną - wytwornica pary wodnej 100-110° C).
5. Uzupełnienie uszkodzonych fragmentow detalu masą gipsową (gips ceramiczny), mniejsze elementy z ręki, większe elementy z szablonu (wykonanego z oryginału), szlifowanie.
6. Wzmocnienie elementów preparatem gruntującym głęboko penetrującym.
7. Malowanie sztukaterii zgodnie z pierwotną kolorystyką (rekonstrukcja).

Wszystkie prace zostaną wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, według projektu budowlano - wykonawczego oraz zgodnie z wytycznymi technologicznymi.
Integralną częścią niniejszej specyfikacji są:
1. Program postępowania konserwatorskiego,
2. Przedmiar robót,
3. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Uwaga: Wszystkie elementy składowe dokumentacji, tj. opis techniczny, część rysunkowa, specyfikacja techniczna, przedmiar robót, stanowią komplet. Przy sporządzaniu oferty przetargowej oraz realizacji przedmiotu zamówienia, wszystkie elementy dokumentacji należy rozpatrywać łącznie. Podane w przedmiarach podstawy wyceny nie są zobowiązujące dla Wykonawcy.
UWAGA:
Przedstawione w ww. dokumentach wskazania na urządzenia techniczne i materiały z podaniem producenta należy traktować jako przykładowe ze względu na zasady ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2013 r. poz. 907 ze zm.), w szczególności art.29-31. Oznacza to, że Wykonawcy mogą zaproponować inne niż wyszczególnione w dokumentacji rozwiązania z zachowaniem odpowiednich równoważnych parametrów technicznych dla osiągnięcia oczekiwanej funkcjonalności całego układu będącego przedmiotem zamówienia z zapewnieniem uzyskania wszelkich ewentualnie wymaganych uzgodnień.
Istotne warunki zamówienia.
1. Przed przystąpieniem do malowania należy wykonać próby testowe koloru do akceptacji.
2. Materiały nieokreślone ściśle przez Dokumentację Projektową czy Specyfikację Techniczną wykonania i Odbioru Robót należy uzgodnić z inspektorem nadzoru oraz autorem programu prac konserwatorskich.
3. Prace winny być realizowane zgodnie z zaleceniami producenta stosowanych materiałów i urządzeń. Wykonawca powinien dokonać uzgodnień z producentem dotyczących gwarancji i jakości stosowanych materiałów odpowiednio do technologii określonej w niniejszym programie postępowania konserwatorskiego. Sprzęt używany do realizacji robót winien być zgodny z instrukcją producenta.
4. W zamierzonych pracach konserwatorskich należy założyć technologie systemowe, gdyż stosowanie w układzie renowacyjnym materiałów działających na siebie szkodliwie jest niedopuszczalne.
5. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić inspektorowi nadzoru do akceptacji aprobaty techniczne i atesty materiałów. Wykonawca zobowiązany jest przy tym do sprawdzenia daty produkcji, przydatności do stosowania, stanu opakowań oraz właściwego przechowywania materiałów.
6. Do wykonania robót należy stosować materiały określone w specyfikacji technicznej, posiadające certyfikat na znak bezpieczeństwa i deklaracje zgodności PN lub Aprobatą Techniczną.
7. Odbiór końcowy zostanie dokonany przez Komisję wyznaczoną przez Zamawiającego z udziałem Wykonawcy. Komisja dokona oceny jakości wykonanych robót na podstawie przedstawionych dokumentów, oceny wizualnej oraz zgodności wykonania robót z programem postępowania konserwatorskiego, projektem wykonawczym, specyfikacją techniczną oraz przedmiarami robót.
8. Z odbioru zostanie sporządzony protokół odbioru robót.

Do odbioru Wykonawca zobowiązany jest przedstawić następujące dokumenty:
- certyfikaty i deklaracje zgodności na materiały i urządzenia zastosowane do wykonania robót,
- oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania remontu z projektem budowlanym,
- dokumentację powykonawczą,
- wpis do dziennika budowy.
W czasie realizacji robót Wykonawca zobowiązany jest do:
1. Stałego utrzymania porządku i ładu na terenie budowy,
2. Oznakowania i odpowiedniego zabezpieczenia materiałów niezbędnych do wykonania prac,
3. Bieżącego wywozu odpadów i gruzu pochodzącego z rozbiórek,
4. Oznakowania i zabezpieczenia miejsc prowadzenia robót zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP,
5. Udziału w odbiorach robót zanikających, ulegających zakryciu, odbiorach cząstkowych i udziału w odbiorze końcowym.
6. Zakłada się konieczność realizacji prac objętych niniejszym opracowaniem w trakcie prowadzonego remontu w ramach zadania: Przebudowa Żydowskiego Domu Przedpogrzebowego i adaptacja obiektu do funkcji muzealno - wystawienniczych.
7. Wykonawca, w terminie uzgodnionym z koordynatorem budowy, przygotuje ościeża drzwiowe i okienne celem umożliwienia montażu stolarki drzwiowej i okiennej z dodatkowym przeszkleniem ozdobnym witrażowym. Po zamontowaniu powyższego, wykonawca przejmie odpowiedzialność za ww elementy wykończenia obiektu do czasu umownego zakończenia prac konserwatorskich na obiekcie.
8. Wykonawca z chwilą rozpoczęcia robót konserwatorskich przejmie pełną odpowiedzialność odszkodowawczą za uszkodzenie istniejącej (zastanej) infrastruktury, w szczególności Wykonawca odpowiada w pełnym zakresie za uszkodzenie:
- instalacji i urządzeń wprowadzonych do sali głównej, w tym za ewentualną utratę przez Zamawiającego uprawnień przysługujących Zamawiającemu wobec wykonawcy zadania Przebudowa żydowskiego domu przedpogrzebowego przy ul. Poniatowskiego 14 w Gliwicach z tytułu gwarancji/rękojmi udzielonej Zamawiającemu przez tegoż wykonawcę.
9. Szczegółowe rozmieszczenie instalacji (centralne ogrzewanie podłogowe - na całej powierzchni podłogi i instalacje elektryczne, w tym niskoprądowe i inne) wskaże Wykonawcy koordynator inwestycji z ramienia wykonawcy podstawowego zakresu robót.
10. Prace konserwatorskie stanowią tylko wycinek modernizacji obiektu, dlatego w czasie wykonywania tych prac kierownik robót konserwatorskich podlegać będzie organizacyjnie koordynatorowi inwestycji ustanowionemu z ramienia wykonawcy podstawowego zakresu robót.
Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z Polityką Bezpieczeństwa Pracy oraz Polityką Środowiskową obowiązującymi w MZUK.*
Wykonawca zobowiązany jest do stosowania zasad środowiskowych, bezpieczeństwa i higieny pracy dla dostawców towarów, usług i robót budowlanych obowiązujących w MZUK.*
* - dokumenty dostępne na stronie internetowej www.mzuk.gliwice.pl pod hasłem Certyfikat ISO

Kody CPV:
454531008 (Roboty renowacyjne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454423000 (Roboty w zakresie ochrony powierzchni)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/06/2015

Informacja na temat wadium:
zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie: 20 000,00 zł

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, których wiedza i doświadczenie pozwoli na prawidłowe wykonanie zamówienia, to znaczy którzy w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) wykonali :
1. co najmniej dwie roboty budowlane o wartości minimum 500 000,00 w ramach których wykonano renowację sklepień budynków wpisanych do rejestru zabytków,
oraz
2. co najmniej jedną robotę budowlaną o wartości minimum 500 000,00 w trakcie której wykonano prace polegające na odtworzeniu polichromii lub fresków o powierzchni minimum 50 m2 w budynku wpisanym do rejestru zabytków.

W przypadku podmiotów działających wspólnie wykazane doświadczenie i wiedza poszczególnych podmiotów podlega sumowaniu.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, to znaczy A. Personel kierowniczy:
- kierownik robót - posiadający uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności architektonicznej lub konstrukcyjno-budowlanej, będący członkiem Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i posiadający ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz posiadający uprawnienia do prowadzenia robót w obiekcie zabytkowym zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz.U. 2011.165.987) tj. spełnia warunki określone w §24 ust. 2 lub posiada uprawnienia o których mowa z § 31.
B. konserwatorzy dzieł sztuki
- minimum 3 osoby, z których jedna będzie konserwatorem prowadzącym prace, a pozostałe będą wykonywać prace konserwatorskie. Osoby te muszą posiadać uprawnienia zgodnie z §22 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich (...) (Dz.U. 2011.165.987)
C. personel wykonawczy:
- minimum 3 tynkarzy, ze stażem pracy obejmującym wykonanie tynków w minimum 2 budynkach wpisanych do rejestru zabytków
Razem: 7 osób (1 kierownik + 3 konserwatorów dzieł sztuki + 3 tynkarzy)..
W przypadku podmiotów działających wspólnie osoby zdolne do wykonania zamówienia podlegają sumowaniu

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
- wykaz i dowody potwierdzające należyte wykonanie należy ograniczyć wyłącznie do robót budowlanych potwierdzających spełnienie warunku w zakresie wiedzy i doświadczenia opisanego powyżej

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1) Konieczność zmiany terminu wykonania umowy oraz harmonogramu rzeczowo - finansowego z powodu:
a) działania: klęski żywiołowej, siły wyższej - rozumianej jako wystąpienie zdarzenia nadzwyczajnego, zewnętrznego, niemożliwego do przewidzenia i zapobieżenia, którego nie dało się uniknąć nawet przy zachowaniu najwyższej staranności, a które uniemożliwia Wykonawcy wykonanie przedmiotu umowy w całości lub części. W razie wystąpienia siły wyższej Strony umowy zobowiązane są dołożyć wszelkich starań w celu ograniczenia do minimum opóźnienia w wykonywaniu swoich zobowiązań umownych, powstałego na skutek działania siły wyższej, uniemożliwiających wykonanie przedmiotu umowy w terminie
b) decyzji służb konserwatorskich lub nadzoru budowlanego mających wpływ na przesunięcie terminu realizacji robót, np. konieczność wstrzymania robót, konieczność wykonania prac/badań archeologicznych,
c) braków lub wad w dokumentacji projektowej lub innych dokumentach budowy,
d) wstrzymania prac ze względu na ustawową działalność osób trzecich,
e) wystąpienia zamówień dodatkowych niezbędnych do prawidłowego wykonania zadania podstawowego, których wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia,
f) nieterminowego przekazania placu budowy,
g) zmian będących następstwem okoliczności lezących po stronie Zamawiającego,
w szczególności wstrzymanie robót przez Zamawiającego,
h) zmian wynikających z konieczności wykonania robót niezwiązanych bezpośrednio z przedmiotem umowy i nieprzewidywalnych, których brak wykonania uniemożliwia lub utrudnia prawidłowe wykonanie przedmiotu umowy.
2 Zmiany przedstawicieli uczestników procesu inwestycyjnego:
a) zmiany kierownika budowy w przypadku wystąpienia o zmianę na wniosek Zamawiającego lub Wykonawcy, pod warunkiem przedstawienia w jego zastępstwie osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia zgodnie z warunkami określonymi w SIWZ,
b) zmiany przedstawicieli Zamawiającego na wniosek Zamawiającego.
3) Rezygnacji z wykonania części usługi z jednoczesnym odpowiednim obniżeniem wynagrodzenia z tytułu realizacji umowy.
4) Zmiany zakresu robót przeznaczonych do wykonania przez podwykonawcę lub zmiany podwykonawcy w przypadku wystąpienia zmian w tym zakresie - na wniosek Zamawiającego bądź Wykonawcy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: skrócenie terminu realizacji

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mzuk.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Zarząd Usług Komunalnych ul. Strzelców Bytomskich 25c 44-109 Gliwice

Data składania wniosków, ofert: 30/03/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 11:30

Miejsce składania:
Miejski Zarząd Usług Komunalnych ul. Strzelców Bytomskich 25c 44-109 Gliwice Sekretariat lub listownie na adres zamawiającego.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

236166 / 2012-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Renowacja elewacji frontowej zabytkowego budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie zlokalizowanego przy ul. Dąbrowskiego 34 w Chorzowie

90071 / 2013-05-27 - Inny: Państwowa Szkoła Muzyczna

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Remont elewacji i termomodernizacja budynku Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Katowicach - etap 7, 8, 9 wraz z towarzyszącymi robotami elektrycznymi

354854 / 2012-09-19 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Komunalny "PGM" - Chorzów (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Wykonanie remontu elewacji wraz z dociepleniem ściany szczytowej budynku mieszkalnego przy ul. Armii Krajowej 20 w Chorzowie

102268 / 2015-05-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Hydrofobizacja i czyszczenie cegły na elewacji w Szkole Podstawowej Nr 22 przy ul. Piotra 9 w Chorzowie

230996 / 2014-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
RENOWACJA DETALU ARCHITEKTONICZNEGO (LEWEJ ATTYKI) ELEWACJI FRONTOWEJ ZABYTKOWEGO BUDYNKU ZLOKALIZOWANEGO PRZY UL. DÄ„BROWSKIEGO 53 W CHORZOWIE

156718 / 2014-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
RENOWACJA DETALU ARCHITEKTONICZNEGO (LEWEJ ATTYKI) ELEWACJI FRONTOWEJ ZABYTKOWEGO BUDYNKU ZLOKALIZOWANEGO PRZY UL. DÄ„BROWSKIEGO 53 W CHORZOWIE

175748 / 2015-07-14 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach - Gliwice (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Wykonanie robót uzupełniających do zamówienia pt.: remont pomieszczeń w budynku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

93867 / 2013-05-29 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach - Gliwice (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Remont ceglanych elewacji budynku - części N1 Zespołu Zabytkowych Budynków Straży Pożarnej w Gliwicach przy ul. Wrocławskiej 1 wpisanego do rejestru zabytków pod nr 1375/88

158024 / 2014-05-12 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Komunalny "PGM" - Chorzów (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Wykonanie remontu konserwatorskiego elewacji wraz z dociepleniem ściany szczytowej budynku mieszkalnego przy ul. Katowickiej 165 w Chorzowie

165907 / 2011-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ruda Śląska - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Wymiana pokrycia dachowego budynku Miejskiego Przedszkola nr 34 przy ulicy Kamiennej 46 w Rudzie ÅšlÄ…skiej

182616 / 2014-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
RENOWACJA DETALU ARCHITEKTONICZNEGO (LEWEJ ATTYKI) ELEWACJI FRONTOWEJ ZABYTKOWEGO BUDYNKU ZLOKALIZOWANEGO PRZY UL. DÄ„BROWSKIEGO 53 W CHORZOWIE

136423 / 2011-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Pszczyński Zarząd Edukacji - Pszczyna (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Wymiana wykładziny podłogowej z remontem podłoża w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie przy ul. K. Wielkiego 5.

245418 / 2014-07-22 - Inny: Gminna SamorzÄ…dowa Jednostka Organizacyjna

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - Tychy (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
CZYSZCZENIE I KONSERWACJA ELEWACJI Z PIASKOWCA BUDYNKU UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ PRZY UL.BARONA 30 ORAZ NIERUCHOMOŚCI USYTUOWANYCH PRZY PLACU BACZYŃSKIEGO W TYCHACH

218438 / 2009-07-02 - Uczelnia publiczna

Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Renowacja stolarki drzwiowej w holu głównym budynku Czerwonej Chemii - Etap I OZ/B/15/JC/09

253212 / 2014-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie kapitalnym i renowacji elewacji frontowej budynku przy ul. Mariackiej 3 w Katowicach

71227 / 2015-05-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Remont kominów w IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Dąbrowskiego 34 w Chorzowie

434100 / 2013-10-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Renowacja elewacji bocznej zabytkowego budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie przy ul. Dąbrowskiego 34 w Chorzowie-rob. dodatkowe

325786 / 2011-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Modernizacja dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych zlokalizowanych przy ul. Żareckiej 42A i 42C w Częstochowie w dzielnicy Raków

157991 / 2009-09-16 - Inny: zakład budżetowy

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Piekary Śląskie (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych związanych z termorenowacją elewacji budynku mieszkalnego przy ulicy Karłowicza 11 A w Piekarach Śląskich, administrowanego przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich.

313156 / 2011-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Raciborski - Racibórz (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Utworzenie Centrum Dziedzictwa Kulturowego Bramy Morawskiej na Zamku Piastowskim w Raciborzu - wykonanie robót budowlanych (architektoniczno-konserwatorskich) i elektrycznych związanych z wykończeniem skarbca, fragmentu ściany gotyckiej elewacji i ściany wewnętrznej kaplicy Budynku Mieszkalnego D, wykonanie sanitariatów dla potrzeb spektakli i koncertów plenerowych w budynku słodowni B oraz zagospodarowanie dziedzińca zamkowego (bez rejonu baszty) - roboty dodatkowe nr 4

80943 / 2014-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wisła - Wisła (śląskie)
CPV: 454531008 (Roboty renowacyjne)
Wykonanie robót uzupełniających, polegających na montażu dodatkowych urządzeń związanych z renowacją fontanny przy pomniku Ślązaczki