Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

219470 / 2015-08-25 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi (Łódź)

Nasadki udarowe 3/4

Roboty remontowo budowlane polegające na zabezpieczeniu p. poż. w pomieszczeniach zajmowanych przez Dom Dziennego Pobytu w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 203/205.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowo budowlanych polegających na zabezpieczeniu p. poż. w pomieszczeniach zajmowanych przez Dom Dziennego Pobytu
w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 203/205, zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania
i odbioru robót budowlanych (załącznik nr 6 do SIWZ) oraz przedmiarem robót (załącznik
nr 7 do SIWZ).
Zakres robót budowlanych obejmuje
-demontaż przeszklonych ścianek działowych, okładzin panelowych i drzwi w pokoju Administratora, kraty poprzecznej w korytarzu przy pokoju Administratora, demontaż ścianek i okładzin drewnianych (szatnia przy jadalni),demontaż okładzin boazeryjnych w jadalni, demontaż siedziska i oparcia (półpiętro - zejście do jadalni, demontaż okładzin drewnianych - wyjście ewakuacyjne na klatkę schodową z jadalni
-wykonanie ścianek działowych o odp. ogniowej EI30, gr.10 cm z płyt G-K ognioochr. gr.12,5 mm (np.Rigips RIGIMETER Fire-Line,Fire_Line Plus typ DF (GKF) lub równoważne, na ruszcie metalowym z pokryciem dwuwarstwowym obustronnie, z wypełnieniem wełną mineralną kamienną o gęstości pow.10 kg m3 lub szklaną o klasie reakcji na ogień A1 gr.10 cm - w miejscach po rozebranych ściankach przeszklonych i zdemontowanej kracie w korytarzu;
-zakup i montaż drzwi stal. p.poż o odporności ogniowej EI 30,jednoskrzydłowe,90,
z samozamykaczem,klamki,szyldy,zamek z wkładką patentową,wyposażone w uszczelki pęczniejące dymoszczelne (podw. właściwości ogniochronne),ościeżnica przeciwpożarowa metalowa stała z blachy ze stali węglowej gr. min.1,5 mm (atest - aprobata techniczna) spawana, malowana proszkowo. Montaż drzwi pianą przeciwpożarową o odp. ogniowej min. EI 30 lub zaprawą murarską.Kolor drzwi uzgodniony z Użytkownikiem:
- pokój Administratora - skrzydło wyposażone od 1 3 wys. w szybę ognioodporną przezroczystą
- korytarz (nowopostawiona ścianka z G-K,poprzeczna) - skrzydło pełne
- jadalnia - 2 kpl. drzwi ze skrzydłami pełnymi
-2-krotne malowanie emulsyjne ścianek nowopostawionych z płyt G-K (pokój Administratora, ścianka poprzeczna w korytarzu przy pokoju Administratora), nowych ścian
i okładzin z płyt G-K (szatnia) i zabudowy rur na półpiętrze zejścia do jadalni
- 2-krotne malowanie emulsyjne (z naprawą tynków oraz gruntowaniem ścian środkiem gruntującym) po demontażu okładzin ściennych drewnianych na klatkach schodowych i w jadalni;
-montaż listew przypodłogowych (profile do paneli) - postawione ścianki działowe z płyt G-K i w jadalni (po demontażu okładzin drewnianych)
-wywóz gruzu po wykonanych robotach.
Wykonawca wykona wszystkie prace opisane specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, zgodnie z przedmiarem robót, ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi w Rzeczypospolitej Polskiej przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
Wykonawca wykona roboty budowlane, które nie zostały wyszczególnione w przedmiarze robót, a są konieczne do realizacji przedmiotu zamówienia.
Dokumenty - przedmiar robót , specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót
przekazane przez Zamawiającego stanowią komplet, a wymagania wyszczególnione choćby w jednym z nich są obowiązujące dla Wykonawcy tak jakby zawarte były w całym komplecie.
Wykonawca nie może wykorzystywać błędów lub opuszczeń w dokumentach, a o ich
wykryciu powinien natychmiast powiadomić Zamawiającego, który dokona odpowiednich zmian lub poprawek.
Cechy materiałów i elementów budowli muszą być jednorodne i wykazywać bliską zgodność z określonymi wymaganiami. W przypadku, gdy materiały lub roboty nie będą w pełni zgodne z przedmiarem robót lub specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych i wpłynie to na niezadowalającą jakość robót, to takie materiały będą niezwłocznie zastąpione innymi, a roboty rozebrane na koszt Wykonawcy.
Zamawiający udostępni Wykonawcy pomieszczenie dla potrzeb socjalno - magazynowych, ale nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane w nim rzeczy.
Po zakończeniu prac budowlanych Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania
terenu prowadzonych robót oraz pomieszczenia socjalno - magazynowego.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność za następstwa i za wyniki działalności w zakresie:
-organizacji i wykonywania robót budowlanych;
-zabezpieczenia interesów osób trzecich;
-ochrony środowiska;
-warunków bezpieczeństwa pracy.
Wykonawca przedstawi informacje zaświadczające o dopuszczeniu materiałów do stosowania w budownictwie na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. O wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2014 r., poz. 883, z późn. zm.). Materiały powinny być oznaczone znakiem B lub CE. Do materiałów i urządzeń nie posiadających oznaczeń B lub CE załączy aprobaty techniczne potwierdzające przydatność wyrobu budowlanego do zamierzonego zastosowania.
Wykonawca zapewni, aby tymczasowo składowane materiały do czasu, gdy będą
potrzebne do robót były zabezpieczone przed zanieczyszczeniem i wpływem warunków
atmosferycznych, zachowały swoją jakość, właściwość do robót i były dostępne do kontroli.
Miejsca czasowego składowania będą zlokalizowane w obrębie terenu budowy w miejscach uzgodnionych z Zamawiającym lub poza terenem budowy w miejscach zorganizowanych przez Wykonawcę.
Jeśli przedmiar robót lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych przewidują możliwość wariantowego zastosowania rodzaju materiałów w wykonywanych robotach, Wykonawca powiadomi Zamawiającego o swoim zamiarze co najmniej na siedem dni roboczych przed ich wbudowaniem, wpisem do wewnętrznego Dziennika Budowy. Po pisemnej akceptacji Zamawiającego (wpis w Dziennik Budowy wewnętrzny) wybrany i zaakceptowany rodzaj materiału nie może być później zmieniany bez zgody Zamawiającego.
W trakcie realizacji robót Wykonawca będzie stosował urządzenia sprawne technicznie nie powodujące nadmiernego hałasu i zanieczyszczenia środowiska olejem, smarami itp.
Wykonawca zobowiązywany jest do używania tylko takiego sprzętu, który nie spowoduje niekorzystnego wpływu na jakość wykonywanych robót.
Podstawowym aktem prawnym określającym standardy techniczne jakim powinny
odpowiadać zrealizowane roboty budowlane jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury
z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm. ).
Podstawowe zasady, których należy przestrzegać określone zostały w Rozporządzeniu
Ministra Infrastruktury z dnia 06 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych ( Dz. U. z 2003 r.Nr 47, poz. 401 ).
Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie robót zgodnie z umową oraz za jakość zastosowanych materiałów i wykonywanych robót, za ich zgodność z przedmiarem robót, wymaganiami specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz poleceniami Zamawiającego. Wykonawca oznaczy teren robót w sposób określony przepisami, zapewni bezpieczeństwo pracowników jak i osób postronnych.
Zamawiający uprawniony będzie do dokonywania kontroli. Zapewniona mu będzie ze strony Wykonawcy wszelka potrzebna do tego pomoc.
Wszystkie roboty ulegające zakryciu podlegają dokonaniu odbioru częściowego przez
Zamawiającego (w terminie ustalonym z nim) po ich zgłoszeniu przez Wykonawcę wpisem w wewnętrzny Dziennik Budowy, który musi znajdować się na terenie robót. W przypadku nie zgłoszenia przez Wykonawcę robót ulegających zakryciu Zamawiający wymaga przywrócenia do poprzedniego stanu na koszt Wykonawcy.
Zamawiający zezwala na użycie tylko tych materiałów, które są dopuszczone do stosowania w budownictwie na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. O wyrobach budowlanych i posiadają
-certyfikat na znak bezpieczeństwa, wykazujący że zapewniono zgodność z kryteriami
technicznymi określonymi na podstawie polskich Norm lub aprobat technicznych oraz
właściwych przepisów i dokumentów technicznych,
-deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub Polską Normą
Przenoszącą Normy Zharmonizowane,
-aprobatę techniczną w wypadku wyrobów dla których nie ustanowiono Polskiej Normy.
Materiały, które nie spełniają tych wymagań będą odrzucone.
Na każde żądanie Inspektora nadzoru inwestorskiego lub innej osoby wskazanej przez
Zamawiającego, Wykonawca obowiązany będzie wykazać, że stosowane w wykonywaniu robót wyroby budowlane spełniają wymagania określone w ustawie o wyrobach budowlanych.
Na wykonanie robót objętych zamówieniem nie jest wymagane pozwolenie na budowę wobec powyższego nie wymaga się prowadzenia dziennika budowy w rozumieniu prawa
budowlanego - Zamawiający dostarczy wewnętrzny Dziennik Budowy.
W trakcie robót Wykonawca winien zgromadzić dokumenty
-protokół przekazania terenu budowy,
-Dziennik Budowy (wewnętrzny)
-umowy cywilnoprawne z osobami trzecimi i inne umowy cywilnoprawne (jeśli będą
potrzebne)
-protokół odbioru robót (sporządzany po zakończeniu robót całkowicie lub
częściowo)
-atesty, certyfikaty, instrukcje obsługi i gwarancje na urządzenia montowane podczas
budowy.
Dokumenty budowy będą przechowywane na terenie budowy w miejscu odpowiednio
zabezpieczonym. Zaginięcie któregokolwiek z dokumentów budowy spowoduje jego
natychmiastowe odtworzenie w formie przewidzianej prawem. Wszelkie dokumenty budowy będą zawsze dostępne i przedstawione do wglądu na życzenie Zamawiającego.
Obmiar robót będzie określać faktyczny zakres robót oraz roboty wykraczające poza
zakres prac wymienionych w przedmiarze robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych w jednostkach ustalonych w kosztorysie.
Obmiaru dokonuje Wykonawca przy udziale Zamawiającego.
O zakresie obmierzonych robót i o terminie obmiaru Wykonawca zawiadomi
Zamawiającego co najmniej 3 dni przed tym terminem.
Obmiarów dokonywać należy zgodnie z zasadami przyjętymi w katalogach nakładów
rzeczowych zastosowanych do sporządzania kosztorysów ofertowych.
Obmiary będą przeprowadzane w czasie umożliwiającym stwierdzenie faktycznie
wykonanych prac.
Przekazanie terenu budowy nastąpi protokolarnie w dniu podpisania umowy.
Wykonawca zabezpieczy i oznaczy teren budowy zgodnie z przepisami ustawy - Prawo budowlane, w szczególności w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób trzecich.
Od chwili protokolarnego przekazania Wykonawcy terenu budowy, Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność i koszty za organizację swojego zaplecza budowy na tym terenie, a także utrzymanie ładu i porządku oraz usuwanie wszelkich odpadów powstałych wskutek wykonywania robót budowlanych.
Wykonawca zobowiązany będzie w szczególności do
-utrzymywania porządku w trakcie realizacji robót oraz systematyczne porządkowanie miejsca wykonywania robót,
-prowadzenia robót w sposób bezpieczny,
-natychmiastowego i skutecznego usuwania wszelkich szkód i awarii wynikłych przy realizowaniu robót,
-prowadzenia dokumentacji technicznej związanej z realizacją umowy,
przechowywanie jej na terenie wykonywania robót oraz udostępnienie jej osobom
upoważnionym do dokonania wpisów,
-stosowania nowych materiałów, wyrobów dopuszczonych do użytkowania w budownictwie w rozumieniu przepisów prawa budowlanego, w szczególności
wbudowane materiały, wyroby i urządzenia będą posiadały odpowiednie dokumenty
jakościowe i techniczne, jak atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności z PN, aprobaty techniczne, itp., które Wykonawca obowiązany jest przekazać po zakończeniu robót Zamawiającemu wraz z pisemnym oświadczeniem o zgodności przedstawionych atestów z materiałami budowlanymi. Zastosowanie materiału zamiennego możliwe jest po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego potwierdzone wpisem w dokumentacji technicznej związanej z realizacją umowy,
-zapewnienia Zamawiającemu możliwości stałej kontroli prowadzonych robót,
-zapewnienia wykonania robót w formie i godzinach uzgodnionych z Zamawiającym, które zapewnią ciągłość prac prowadzonych na terenie budowy, jednocześnie nie
dezorganizując pracy w tych obiektach,
-stosowania ogólnie obowiązujących przepisów prawa pracy, zapewnienia
przestrzeganie przepisów oraz zasad w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy,
bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, ochrony przeciwpożarowej przez osoby
przebywające na terenie budowy,
-wykonania i utrzymania na własny koszt wszelkich zabezpieczeń i urządzeń
niezbędnych do wykonania ppkt. 8.
Rozliczenie za wykonanie robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówienia
będzie dokonywane na podstawie faktury VAT wystawionej po dniu dokonania odbioru
ostatecznego robót lub po dniu podpisania protokołu lub innego dokumentu stwierdzającego usunięcie przez Wykonawcę wad i usterek.
Płatności będą realizowane w terminie nie dłuższym niż 30 dni kalendarzowych od daty otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT po dokonaniu ostatecznego odbioru robót lub po dniu podpisania protokołu lub innego dokumentu stwierdzającego usunięcie przez Wykonawcę wad i usterek.
Za dzień zapłaty uznaje się dzień obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego.
Zamawiający może potrącać kary umowne z wynagrodzenia Wykonawcy.
Z chwilą wykonania robót budowlanych Wykonawca dokona w wewnętrznym Dzienniku Budowy wpisu o gotowości do odbioru ostatecznego wykonanych robót budowlanych oraz zawiadomi pisemnie o tym Zamawiającego.
W zależności od ustaleń roboty podlegają odbiorowi
-częściowemu - roboty ulegające zakryciu
-ostatecznemu.
Odbioru ostatecznego dokona komisja wyznaczona przez Zamawiającego w obecności Wykonawcy w ciągu 7 dni od otrzymania zawiadomienia od Wykonawcy.
W dniu odbioru ostatecznego, Wykonawca złoży Zamawiającemu
-deklaracje zgodności lub certyfikaty zgodności wbudowanych materiałów z pisemnym oświadczeniem Wykonawcy, że takie zostały wbudowane,
-protokół przekazania terenu budowy,
-wewnętrzny Dziennik budowy,
-umowy cywilnoprawne z osobami trzecimi i inne umowy cywilnoprawne,
-protokół odbioru robót
-atesty, certyfikaty, instrukcje obsługi i gwarancje urządzenia montowane podczas
budowy.
Protokół odbioru ostatecznego robót budowlanych musi zawierać co najmniej
-nazwę i adres siedziby Zamawiającego,
-nazwę (firmę) albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres
Wykonawcy,
-oznaczenie umowy, której dotyczą roboty budowlane stanowiące przedmiot odbioru końcowego,
- imiona i nazwiska osób wyznaczonych do odbioru ostatecznego przez
Zamawiającego i Wykonawcę,
-stwierdzenie, że roboty budowlane zostały wykonane zgodnie z umową, o której albo stwierdzenie, że roboty budowlane nie zostały wykonane zgodnie z umową wraz z uzasadnieniem,
-określenie terminu usunięcia wad lub usterek,
-własnoręczne podpisy.
Załącznikami do protokołu odbioru ostatecznego będą opinie, oświadczenia, wnioski oraz inne dokumenty i informacje składane w toku odbioru ostatecznego robót budowlanych.
Wykonawca będzie ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na sumę gwarancyjną co najmniej 40.000,00 zł na jedno i wszystkie zdarzenia przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy.
Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na wykonane roboty budowlane na okres wskazany w ofercie.
Każdy Wykonawca w prowadzonym postępowaniu może złożyć tylko jedna ofertę.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 219470

Data publikacji: 2015-08-25

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi

Ulica: ul. Piotrkowska 149

Numer domu: 149

Miejscowość: Łódź

Kod pocztowy: 90-440

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 0-42 6324034

Numer faxu: 0-42 6324130

Adres strony internetowej: www.uml.lodz.pl

Regon: 00434557500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Roboty remontowo budowlane polegające na zabezpieczeniu p. poż. w pomieszczeniach zajmowanych przez Dom Dziennego Pobytu w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 203/205.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowo budowlanych polegających na zabezpieczeniu p. poż. w pomieszczeniach zajmowanych przez Dom Dziennego Pobytu
w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 203/205, zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania
i odbioru robót budowlanych (załącznik nr 6 do SIWZ) oraz przedmiarem robót (załącznik
nr 7 do SIWZ).
Zakres robót budowlanych obejmuje
-demontaż przeszklonych ścianek działowych, okładzin panelowych i drzwi w pokoju Administratora, kraty poprzecznej w korytarzu przy pokoju Administratora, demontaż ścianek i okładzin drewnianych (szatnia przy jadalni),demontaż okładzin boazeryjnych w jadalni, demontaż siedziska i oparcia (półpiętro - zejście do jadalni, demontaż okładzin drewnianych - wyjście ewakuacyjne na klatkę schodową z jadalni
-wykonanie ścianek działowych o odp. ogniowej EI30, gr.10 cm z płyt G-K ognioochr. gr.12,5 mm (np.Rigips RIGIMETER Fire-Line,Fire_Line Plus typ DF (GKF) lub równoważne, na ruszcie metalowym z pokryciem dwuwarstwowym obustronnie, z wypełnieniem wełną mineralną kamienną o gęstości pow.10 kg m3 lub szklaną o klasie reakcji na ogień A1 gr.10 cm - w miejscach po rozebranych ściankach przeszklonych i zdemontowanej kracie w korytarzu;
-zakup i montaż drzwi stal. p.poż o odporności ogniowej EI 30,jednoskrzydłowe,90,
z samozamykaczem,klamki,szyldy,zamek z wkładką patentową,wyposażone w uszczelki pęczniejące dymoszczelne (podw. właściwości ogniochronne),ościeżnica przeciwpożarowa metalowa stała z blachy ze stali węglowej gr. min.1,5 mm (atest - aprobata techniczna) spawana, malowana proszkowo. Montaż drzwi pianą przeciwpożarową o odp. ogniowej min. EI 30 lub zaprawą murarską.Kolor drzwi uzgodniony z Użytkownikiem:
- pokój Administratora - skrzydło wyposażone od 1 3 wys. w szybę ognioodporną przezroczystą
- korytarz (nowopostawiona ścianka z G-K,poprzeczna) - skrzydło pełne
- jadalnia - 2 kpl. drzwi ze skrzydłami pełnymi
-2-krotne malowanie emulsyjne ścianek nowopostawionych z płyt G-K (pokój Administratora, ścianka poprzeczna w korytarzu przy pokoju Administratora), nowych ścian
i okładzin z płyt G-K (szatnia) i zabudowy rur na półpiętrze zejścia do jadalni
- 2-krotne malowanie emulsyjne (z naprawą tynków oraz gruntowaniem ścian środkiem gruntującym) po demontażu okładzin ściennych drewnianych na klatkach schodowych i w jadalni;
-montaż listew przypodłogowych (profile do paneli) - postawione ścianki działowe z płyt G-K i w jadalni (po demontażu okładzin drewnianych)
-wywóz gruzu po wykonanych robotach.
Wykonawca wykona wszystkie prace opisane specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, zgodnie z przedmiarem robót, ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi w Rzeczypospolitej Polskiej przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
Wykonawca wykona roboty budowlane, które nie zostały wyszczególnione w przedmiarze robót, a są konieczne do realizacji przedmiotu zamówienia.
Dokumenty - przedmiar robót , specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót
przekazane przez Zamawiającego stanowią komplet, a wymagania wyszczególnione choćby w jednym z nich są obowiązujące dla Wykonawcy tak jakby zawarte były w całym komplecie.
Wykonawca nie może wykorzystywać błędów lub opuszczeń w dokumentach, a o ich
wykryciu powinien natychmiast powiadomić Zamawiającego, który dokona odpowiednich zmian lub poprawek.
Cechy materiałów i elementów budowli muszą być jednorodne i wykazywać bliską zgodność z określonymi wymaganiami. W przypadku, gdy materiały lub roboty nie będą w pełni zgodne z przedmiarem robót lub specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych i wpłynie to na niezadowalającą jakość robót, to takie materiały będą niezwłocznie zastąpione innymi, a roboty rozebrane na koszt Wykonawcy.
Zamawiający udostępni Wykonawcy pomieszczenie dla potrzeb socjalno - magazynowych, ale nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane w nim rzeczy.
Po zakończeniu prac budowlanych Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania
terenu prowadzonych robót oraz pomieszczenia socjalno - magazynowego.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność za następstwa i za wyniki działalności w zakresie:
-organizacji i wykonywania robót budowlanych;
-zabezpieczenia interesów osób trzecich;
-ochrony środowiska;
-warunków bezpieczeństwa pracy.
Wykonawca przedstawi informacje zaświadczające o dopuszczeniu materiałów do stosowania w budownictwie na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. O wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2014 r., poz. 883, z późn. zm.). Materiały powinny być oznaczone znakiem B lub CE. Do materiałów i urządzeń nie posiadających oznaczeń B lub CE załączy aprobaty techniczne potwierdzające przydatność wyrobu budowlanego do zamierzonego zastosowania.
Wykonawca zapewni, aby tymczasowo składowane materiały do czasu, gdy będą
potrzebne do robót były zabezpieczone przed zanieczyszczeniem i wpływem warunków
atmosferycznych, zachowały swoją jakość, właściwość do robót i były dostępne do kontroli.
Miejsca czasowego składowania będą zlokalizowane w obrębie terenu budowy w miejscach uzgodnionych z Zamawiającym lub poza terenem budowy w miejscach zorganizowanych przez Wykonawcę.
Jeśli przedmiar robót lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych przewidują możliwość wariantowego zastosowania rodzaju materiałów w wykonywanych robotach, Wykonawca powiadomi Zamawiającego o swoim zamiarze co najmniej na siedem dni roboczych przed ich wbudowaniem, wpisem do wewnętrznego Dziennika Budowy. Po pisemnej akceptacji Zamawiającego (wpis w Dziennik Budowy wewnętrzny) wybrany i zaakceptowany rodzaj materiału nie może być później zmieniany bez zgody Zamawiającego.
W trakcie realizacji robót Wykonawca będzie stosował urządzenia sprawne technicznie nie powodujące nadmiernego hałasu i zanieczyszczenia środowiska olejem, smarami itp.
Wykonawca zobowiązywany jest do używania tylko takiego sprzętu, który nie spowoduje niekorzystnego wpływu na jakość wykonywanych robót.
Podstawowym aktem prawnym określającym standardy techniczne jakim powinny
odpowiadać zrealizowane roboty budowlane jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury
z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm. ).
Podstawowe zasady, których należy przestrzegać określone zostały w Rozporządzeniu
Ministra Infrastruktury z dnia 06 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych ( Dz. U. z 2003 r.Nr 47, poz. 401 ).
Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie robót zgodnie z umową oraz za jakość zastosowanych materiałów i wykonywanych robót, za ich zgodność z przedmiarem robót, wymaganiami specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz poleceniami Zamawiającego. Wykonawca oznaczy teren robót w sposób określony przepisami, zapewni bezpieczeństwo pracowników jak i osób postronnych.
Zamawiający uprawniony będzie do dokonywania kontroli. Zapewniona mu będzie ze strony Wykonawcy wszelka potrzebna do tego pomoc.
Wszystkie roboty ulegające zakryciu podlegają dokonaniu odbioru częściowego przez
Zamawiającego (w terminie ustalonym z nim) po ich zgłoszeniu przez Wykonawcę wpisem w wewnętrzny Dziennik Budowy, który musi znajdować się na terenie robót. W przypadku nie zgłoszenia przez Wykonawcę robót ulegających zakryciu Zamawiający wymaga przywrócenia do poprzedniego stanu na koszt Wykonawcy.
Zamawiający zezwala na użycie tylko tych materiałów, które są dopuszczone do stosowania w budownictwie na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. O wyrobach budowlanych i posiadają
-certyfikat na znak bezpieczeństwa, wykazujący że zapewniono zgodność z kryteriami
technicznymi określonymi na podstawie polskich Norm lub aprobat technicznych oraz
właściwych przepisów i dokumentów technicznych,
-deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub Polską Normą
Przenoszącą Normy Zharmonizowane,
-aprobatę techniczną w wypadku wyrobów dla których nie ustanowiono Polskiej Normy.
Materiały, które nie spełniają tych wymagań będą odrzucone.
Na każde żądanie Inspektora nadzoru inwestorskiego lub innej osoby wskazanej przez
Zamawiającego, Wykonawca obowiązany będzie wykazać, że stosowane w wykonywaniu robót wyroby budowlane spełniają wymagania określone w ustawie o wyrobach budowlanych.
Na wykonanie robót objętych zamówieniem nie jest wymagane pozwolenie na budowę wobec powyższego nie wymaga się prowadzenia dziennika budowy w rozumieniu prawa
budowlanego - Zamawiający dostarczy wewnętrzny Dziennik Budowy.
W trakcie robót Wykonawca winien zgromadzić dokumenty
-protokół przekazania terenu budowy,
-Dziennik Budowy (wewnętrzny)
-umowy cywilnoprawne z osobami trzecimi i inne umowy cywilnoprawne (jeśli będą
potrzebne)
-protokół odbioru robót (sporządzany po zakończeniu robót całkowicie lub
częściowo)
-atesty, certyfikaty, instrukcje obsługi i gwarancje na urządzenia montowane podczas
budowy.
Dokumenty budowy będą przechowywane na terenie budowy w miejscu odpowiednio
zabezpieczonym. Zaginięcie któregokolwiek z dokumentów budowy spowoduje jego
natychmiastowe odtworzenie w formie przewidzianej prawem. Wszelkie dokumenty budowy będą zawsze dostępne i przedstawione do wglądu na życzenie Zamawiającego.
Obmiar robót będzie określać faktyczny zakres robót oraz roboty wykraczające poza
zakres prac wymienionych w przedmiarze robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych w jednostkach ustalonych w kosztorysie.
Obmiaru dokonuje Wykonawca przy udziale Zamawiającego.
O zakresie obmierzonych robót i o terminie obmiaru Wykonawca zawiadomi
Zamawiającego co najmniej 3 dni przed tym terminem.
Obmiarów dokonywać należy zgodnie z zasadami przyjętymi w katalogach nakładów
rzeczowych zastosowanych do sporządzania kosztorysów ofertowych.
Obmiary będą przeprowadzane w czasie umożliwiającym stwierdzenie faktycznie
wykonanych prac.
Przekazanie terenu budowy nastąpi protokolarnie w dniu podpisania umowy.
Wykonawca zabezpieczy i oznaczy teren budowy zgodnie z przepisami ustawy - Prawo budowlane, w szczególności w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób trzecich.
Od chwili protokolarnego przekazania Wykonawcy terenu budowy, Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność i koszty za organizację swojego zaplecza budowy na tym terenie, a także utrzymanie ładu i porządku oraz usuwanie wszelkich odpadów powstałych wskutek wykonywania robót budowlanych.
Wykonawca zobowiązany będzie w szczególności do
-utrzymywania porządku w trakcie realizacji robót oraz systematyczne porządkowanie miejsca wykonywania robót,
-prowadzenia robót w sposób bezpieczny,
-natychmiastowego i skutecznego usuwania wszelkich szkód i awarii wynikłych przy realizowaniu robót,
-prowadzenia dokumentacji technicznej związanej z realizacją umowy,
przechowywanie jej na terenie wykonywania robót oraz udostępnienie jej osobom
upoważnionym do dokonania wpisów,
-stosowania nowych materiałów, wyrobów dopuszczonych do użytkowania w budownictwie w rozumieniu przepisów prawa budowlanego, w szczególności
wbudowane materiały, wyroby i urządzenia będą posiadały odpowiednie dokumenty
jakościowe i techniczne, jak atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności z PN, aprobaty techniczne, itp., które Wykonawca obowiązany jest przekazać po zakończeniu robót Zamawiającemu wraz z pisemnym oświadczeniem o zgodności przedstawionych atestów z materiałami budowlanymi. Zastosowanie materiału zamiennego możliwe jest po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego potwierdzone wpisem w dokumentacji technicznej związanej z realizacją umowy,
-zapewnienia Zamawiającemu możliwości stałej kontroli prowadzonych robót,
-zapewnienia wykonania robót w formie i godzinach uzgodnionych z Zamawiającym, które zapewnią ciągłość prac prowadzonych na terenie budowy, jednocześnie nie
dezorganizując pracy w tych obiektach,
-stosowania ogólnie obowiązujących przepisów prawa pracy, zapewnienia
przestrzeganie przepisów oraz zasad w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy,
bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, ochrony przeciwpożarowej przez osoby
przebywające na terenie budowy,
-wykonania i utrzymania na własny koszt wszelkich zabezpieczeń i urządzeń
niezbędnych do wykonania ppkt. 8.
Rozliczenie za wykonanie robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówienia
będzie dokonywane na podstawie faktury VAT wystawionej po dniu dokonania odbioru
ostatecznego robót lub po dniu podpisania protokołu lub innego dokumentu stwierdzającego usunięcie przez Wykonawcę wad i usterek.
Płatności będą realizowane w terminie nie dłuższym niż 30 dni kalendarzowych od daty otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT po dokonaniu ostatecznego odbioru robót lub po dniu podpisania protokołu lub innego dokumentu stwierdzającego usunięcie przez Wykonawcę wad i usterek.
Za dzień zapłaty uznaje się dzień obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego.
Zamawiający może potrącać kary umowne z wynagrodzenia Wykonawcy.
Z chwilą wykonania robót budowlanych Wykonawca dokona w wewnętrznym Dzienniku Budowy wpisu o gotowości do odbioru ostatecznego wykonanych robót budowlanych oraz zawiadomi pisemnie o tym Zamawiającego.
W zależności od ustaleń roboty podlegają odbiorowi
-częściowemu - roboty ulegające zakryciu
-ostatecznemu.
Odbioru ostatecznego dokona komisja wyznaczona przez Zamawiającego w obecności Wykonawcy w ciągu 7 dni od otrzymania zawiadomienia od Wykonawcy.
W dniu odbioru ostatecznego, Wykonawca złoży Zamawiającemu
-deklaracje zgodności lub certyfikaty zgodności wbudowanych materiałów z pisemnym oświadczeniem Wykonawcy, że takie zostały wbudowane,
-protokół przekazania terenu budowy,
-wewnętrzny Dziennik budowy,
-umowy cywilnoprawne z osobami trzecimi i inne umowy cywilnoprawne,
-protokół odbioru robót
-atesty, certyfikaty, instrukcje obsługi i gwarancje urządzenia montowane podczas
budowy.
Protokół odbioru ostatecznego robót budowlanych musi zawierać co najmniej
-nazwę i adres siedziby Zamawiającego,
-nazwę (firmę) albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres
Wykonawcy,
-oznaczenie umowy, której dotyczą roboty budowlane stanowiące przedmiot odbioru końcowego,
- imiona i nazwiska osób wyznaczonych do odbioru ostatecznego przez
Zamawiającego i Wykonawcę,
-stwierdzenie, że roboty budowlane zostały wykonane zgodnie z umową, o której albo stwierdzenie, że roboty budowlane nie zostały wykonane zgodnie z umową wraz z uzasadnieniem,
-określenie terminu usunięcia wad lub usterek,
-własnoręczne podpisy.
Załącznikami do protokołu odbioru ostatecznego będą opinie, oświadczenia, wnioski oraz inne dokumenty i informacje składane w toku odbioru ostatecznego robót budowlanych.
Wykonawca będzie ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na sumę gwarancyjną co najmniej 40.000,00 zł na jedno i wszystkie zdarzenia przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy.
Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na wykonane roboty budowlane na okres wskazany w ofercie.
Każdy Wykonawca w prowadzonym postępowaniu może złożyć tylko jedna ofertę.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454421008 (Roboty malarskie)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454211005 (Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
454211524 (Instalowanie ścianek działowych)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
454500006 (Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2015

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku.

Wiedza i doświadczenie: Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku.

Potencjał techniczny: Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku.

Sytuacja ekonomiczna: Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku.

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
W przypadku, gdy Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2 b ustawy Prawo zamówień publicznych zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art.26 ust. 2b, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na wiedzę i doświadczenie, potencjał techniczny, osoby zdolne do wykonania zamówienia, zdolności finansowe lub ekonomiczne innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nim stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającymi, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Dokument, z którego będzie wynikać zobowiązanie podmiotu trzeciego powinien wyrażać w sposób wyraźny i jednoznaczny wolę udzielenia Wykonawcy, ubiegającemu się o zamówienie odpowiedniego zasobu oraz wskazywać: -jaki jest zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, -w jaki sposób zostaną wykorzystane zasoby innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia, -jakiego charakteru stosunki będą łączyły Wykonawcę z innym podmiotem, -jaki jest zakres i w jakim okresie inny podmiot będzie brał udział przy wykonywaniu zamówienia. Jeżeli Wykonawca wykazuje spełnianie warunków o których mowa w art.22 ust. 1 polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów oświadczeń o braku podstaw do wykluczenia z postępowania z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 3). Dokument określający zasady reprezentacji oraz osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, a jeżeli Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik - także pełnomocnictwo, określające zakres umocowania podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zakres istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy mogących stanowić podstawę do przedłużenia terminu wykonania robót budowlanych -wystąpienie zamówień dodatkowych, spełniających przesłanki, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, -wystąpienie warunków, odmiennych od przyjętych w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, - utrudniających terminowe lub prawidłowe wykonanie zamówienia, -wystąpienie siły wyższej, -wystąpienie zmian w przepisach prawa, -działanie lub zaniechanie organów władzy publicznej lub instytucji, w tym zmiany urzędowych interpretacji przepisów dotyczących wykonywania lub finansowania robót budowlanych, -przekroczenie określonych w przepisach prawa terminów wydawania decyzji, zezwoleń, itp., jeżeli nie wynika to z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, -wydanie postanowienia lub decyzji o wstrzymaniu robót budowlanych, w przypadkach określonych w przepisach ustawy - Prawo budowlane, -wydanie orzeczenia przez sąd lub inny podmiot, którego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Za zgodą Stron umowy dopuszcza się również dokonanie następujących istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy poprzez zmiany sposobu wykonania robót budowlanych, w tym wprowadzenia robót zamiennych, wskutek -warunków, odmiennych od przyjętych w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, -rezygnacji przez Zamawiającego z wykonania części robót budowlanych, wraz uwzględnieniem konsekwencji finansowych zmiany. Zamawiający dopuszcza zmianę umowy w przypadku zmiany stawki VAT w zakresie kwoty VAT i kwoty wynagrodzenia brutto. Zmiany, o których mowa powyżej mogą stanowić podstawę do zmiany wynagrodzenia.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Okres udzielonej gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.uml.lodz.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi
90-012 Łódź
ul. Kilińskiego 102, 102a.

Data składania wniosków, ofert: 10/09/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi
90-012 Łódź
ul. Kilińskiego 102, 102a
Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

14425 / 2016-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Zasobów Komunalnych Łódź-Górna - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie remontu lokali mieszkalnych (socjalnych i zamiennych) w podziale na dziesięć (10) części

12587 / 2016-02-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Zasobów Komunalnych Łódź-Bałuty - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ZP/6/2016 NA Wykonanie remontu lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Łodzi w podziale na 5 części:

270950 / 2009-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zelów - Zelów (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących o obserwatorium astronomiczne, bibliotekę i kompleks pomieszczeń dydaktycznych

250344 / 2014-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Nieruchomości Województwa Łódzkiego - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w budynku położonym w Łodzi przy al. Piłsudskiego 8

270724 / 2011-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Dom Dziecka dla Małych Dzieci - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty remontowo-budowlane polegające na dokończeniu wykonania izolacji pionowej północnej ściany budynku filii Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi przy ul. Zbocze 2a

264938 / 2015-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Łęczyca - Łęczyca (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa przepustu kanalizacji deszczowej w ramach inwestycji pn. Przebudowa dróg gminnych na terenie miasta Łęczyca - ul. Poznańska

205468 / 2014-06-17 - Inny: Szkoła Podstawowa

Szkoła Podstawowa Nr 51 - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 51 w Łodzi 93-510 Łódź Ciołkowskiego 11a

156587 / 2012-07-18 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa budynku garażowego wraz z urządzeniami budowlanymi, wiaty dla rowerów oraz ogrodzenia frontowego

300972 / 2009-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dąbrowice - Dąbrowice (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Międzypokoleniowa świetlica środowiskowa w Dąbrowicach Cztery pory roku - remont pomieszczeń lokali gminnej biblioteki publicznej i świetlicy.

432362 / 2013-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Nieruchomości Województwa Łódzkiego - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane polegające na rozbiórce budynków gospodarczych na terenie nieruchomości położonej w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Zamkowej 24

40243 / 2015-03-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Zasobów Komunalnych Łodź-Bałuty - Łodź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ZP/17/2015 NA Wykonanie remontu lokali mieszkalnych w Łodzi przy ul. Limanowskiego 45 m. 9, ul. Turoszowskiej 7 m.18, ul. Limanowskiego 195 m. 10 w branży ogólnobudowlanej, elektrycznej i instalacyjnej

17908 / 2016-01-26 - Inny: Instytut Badawczy

Instytut "Centrum Zdrowia Matki Polki" - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Prace remontowe mające na celu utworzenie Kliniki Interny oraz remont 10 łazienek w Klinice Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej w ICZMP w Łodzi - ZP/32/2016

125259 / 2015-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Uniejów - Uniejów (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w m. Lekaszyn, gm. Uniejów

20038 / 2010-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Nieruchomościami Łódź-Śródmieście Centrum I - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie prac zabezpieczających dach lewej oficyny w nieruchomości położonej w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 36

144893 / 2015-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Zasobów Komunalnych Łódź-Bałuty - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ZP/76/2015 NA Wykonanie remontu lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Łodzi w podziale na 8 części: Część 1: ul. Limanowskiego 23 m. 25 Część 2: ul. Bałucki Rynek 7 m. 14, ul. Limanowskiego 8 m. 31 Część 3: ul. Widok 4 m. 37 Część 4: ul. Limanowskiego 28 m. 61/62, ul. Limanowskiego 13 m. 21 Część 5: ul. Bazarowa 4 m 21, ul. Wróbla 6 m. 13 Część 6: ul. Młynarska 2 m. 18, ul. Helska 15 m. 9 Część 7: ul. Limanowskiego 174/176 m. 56, ul. Zgierska 2/8 m. 2 Cześć 8: ul. Wrześnieńska 16 m. 2, ul. Helska 11 m. 10a, u. Łagiewnicka 4 m. 19

111324 / 2015-05-13 - Inny: samorządowa jednostka budżetowa

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 - Łódź (łódzkie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont sanitariatów w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Łodzi przy ul. Czajkowskiego 14