Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

124969 / 2011-04-27 - Administracja samorządowa / Gmina Więcbork (Więcbork)

Opracowanie dokumentacji projektowej dla przedsięwzięcia pn. Rewitalizacja miasta Więcbork

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla przedsięwzięcia pn. Rewitalizacja miasta Więcbork.
W skład zadania wchodzą dwa projekty:
1. Przebudowa oraz podniesienie standardu przestrzeni Rynku miejskiego oraz części ciągu spacerowego (Promenady) w Więcborku,
2. Zagospodarowanie i uporządkowanie terenów zielonych Placu Jana Pawła II z wyposażeniem w elementy małej architektury.
W ramach przedmiotu zamówienia należy zaprojektować:
1. Przebudowę oraz podniesienie standardu przestrzeni Rynku miejskiego oraz części ciągu spacerowego (Promenady) w Więcborku, w skład którego wchodzą, między innymi:
a) Przebudowa istniejących ciągów komunikacyjnych oraz wymiana nawierzchni i chodników z kostki betonowej na kostkę granitową, kamienną itp.
b) Budowa lub przebudowa niezbędnej infrastruktury technicznej (kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej oraz okablowania energetycznego i telekomunikacyjnego itp.)
c) Montaż małej architektury, tj.: ławek w stylu rustykalnym, osłon do drzew, fontanny z osprzętem i podświetleniem, koszy parkowych, reflektorów ziemnych, donic itp.
d) Wymiana i montaż lamp oświetleniowych na stylizowane,
e) Wykonanie iluminacji świetlnej budynku Kościoła Rzymsko - Katolickiego,
f) Nasadzenie zieleni, tj. rabat, klombów kwiatowych, drzew itp.

Zamawiający zakłada, że koszt realizacji całego zamierzenia nie powinien przekroczyć 1,8 miliona złotych brutto.

2. Zagospodarowanie i uporządkowanie terenów zielonych Placu Jana Pawła II z wyposażeniem w elementy małej architektury, w skład którego wchodzą, między innymi:
a) Przebudowa istniejących ciągów komunikacyjnych oraz wymiana nawierzchni i chodników z kostki betonowej na kostkę granitową, kamienną itp.,
b) Wykonanie nowych alejek spacerowych i placów wypoczynkowych dla dzieci i dorosłych z kostki kamiennej, granitowej itp.,
c) Budowa lub przebudowa niezbędnej infrastruktury technicznej (kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej oraz okablowania energetycznego i telekomunikacyjnego itp.),
d) Montaż małej architektury, tj.: ławek w stylu rustykalnym, osłon do drzew, koszy parkowych, reflektorów ziemnych, donic itp.,
e) Montaż lamp parkowych stylizowanych,
f) Odtworzenie w całości zniszczonych nawierzchni trawiastych,
g) Wykonanie nasadzeń uzupełniających drzewostanu, krzewów itp.,
h) Wykonanie rabat, klombów kwiatowych, gazonów itp.,
i) Montaż sezonowej sceny widowiskowej z trybunami (ławki) na istniejących skarpach itp.,
j) Rozbudowa cokołu istniejącego pomnika Orła Białego itp.

Zamawiający zakłada, że koszt realizacji całego zamierzenia nie powinien przekroczyć 400 tysięcy złotych brutto.

UWAGA:
Nowy układ przestrzenny alejek, oświetlenia i elementów małej architektury
z jednoczesnym zachowaniem historycznego układu rynku ma m.in. umożliwić organizowanie plenerowych wystaw artystycznych (malarstwo, rzeźba, haft itp.), organizowanie okolicznościowych spotkań uroczystości, koncertów, małych imprez sportowo - rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Ponadto ma ograniczyć i przekształcić Plac Jana Pawła II w ciąg pieszo - drogowy z ograniczonym ruchem drogowym.

Całość projektów ma umożliwiać korzystanie z przestrzeni Rynku, Promenady i terenów zielonych przez osoby niepełnosprawne.

Teren objęty opracowaniem podlega ścisłej ochronie konserwatorskiej - strefa A. Koncepcja jak i dokumentacja techniczna musi być uzgodniona z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Bydgoszczy.
Zamawiający posiada opracowaną w formie papierowej i elektronicznej wstępną koncepcję zagospodarowania terenu, z którą można zapoznać się w Wydziale Inwestycji i Planowania Przestrzennego.
Teren objęty projektem stanowi własność Gminy Więcbork, ZDW w Bydgoszczy, Kościoła Rzymsko - Katolickiego, ENEA. Wobec powyższego będą wymagane dwa pozwolenia na budowę (jedno - Starosta Sępoleński, drugie - Wojewoda Kujawsko -Pomorski).

Dokumentacja projektowa winna składać się m. in. z niżej wymienionych opracowań branżowych:
1. Projekty budowlane i projekty wykonawcze, w tym m. in.:
a) Projekty branży drogowej,
b) Projekty branży elektrycznej,
c) Projekty branży wod. - kan. dotyczące podłączenia zdrojów wodnych i fontanny,
Projekty kanalizacji deszczowej. Wykonawca powinien zaprojektować tam gdzie to tylko możliwe podłączenie rynien spustowych z budynków do kanalizacji deszczowej. W przypadkach, w których nie będzie możliwe podłączenie przewidzieć spływ deszczówki powierzchniowo,
d) Projekt organizacji ruchu na czas budowy i docelowy oraz rozwiązania techniczne dla oznakowania pionowego i poziomego terenu,
e) Projekty ewentualnych rozwiązań kolizji sieci projektowanych i istniejących,
f) Projekty zieleni,
g) Badania geotechniczne gruntu,
h) Inne nie wymienione wyżej projekty branżowe, których realizacja będzie konieczna z tytułu oddziaływania pośredniego bądź bezpośredniego na teren przyległy.
2. Szczegółowe przedmiary robót wszystkich branż.
3. Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
4. Kosztorysy inwestorskie.
5. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
6. Wersja elektroniczna - pliki PDF - na płycie CD projektu budowlanego i projektu wykonawczego oraz przedmiary robót wszystkich branż, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
7. Projekt budowlany należy opracować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1133) w ilości 6 egzemplarzy dla każdego pozwolenia na budowę, projektu wykonawczego wielobranżowego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072) w ilości 6 egzemplarzy dla każdego pozwolenia na budowę, kompletną wersję elektroniczną na płytach CD w plikach PDF. Dokumentacja elektroniczna projektu budowlanego winna być odzwierciedleniem (skan) dokumentacji projektowej egzemplarza archiwalnego w formie papierowej - z oryginałami opinii, uzgodnień i oświadczeń.
8. Dokumentacja projektowo - kosztorysowa winna być trwale i czytelnie oznaczona (egzemplarze i tomy). Ponadto, 5 kompletów egzemplarzy dla każdego pozwolenia na budowę trwale oprawione (w tym komplet egzemplarzy archiwalny), 1 komplet egzemplarzy w sposób umożliwiający wyjmowanie arkuszy (do ewentualnego kserowania pod potrzeby przyszłego przetargu na roboty budowlane).
9. Kosztorysy inwestorskie dla projektów poszczególnych branż oraz zbiorcze zestawienie kosztów wykonać zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 roku w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389) w ilości 2 egzemplarzy z rozbiciem na dwa przedmiotowe projekty, kompletną wersję elektroniczną na płycie CD w plikach PDF. kosztorys elektroniczny winien być odzwierciedleniem (skan) kosztorysu egzemplarza archiwalnego w formie papierowej.
10. Wykonać szczegółowe przedmiary robót wszystkich branż oraz szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.) w ilości 2 egzemplarzy z rozbiciem na dwa przedmiotowe projekty, kompletną wersję elektroniczną na płycie CD w plikach PDF, przedmiar elektroniczny i STWIOR winny być odzwierciedleniem (skan) przedmiaru i STWIOR egzemplarzy archiwalnych w formie papierowej.

Po stronie Wykonawcy leży zamówienie podkładów sytuacyjno - wysokościowych do celów projektowych oraz mapy z ewidencji gruntów dla terenu objętego przedmiotowym zamówieniem, wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo - wykonawczej, operatów wodnoprawnych (jeżeli są wymagane) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami oraz wystąpienie z wnioskami i uzyskanie decyzji środowiskowej, decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz pozwoleń wodno - prawnych (jeżeli jest wymagane) na zrzuty wód opadowych i umieszczenie urządzeń w terenie. Wykonawca musi uzyskać warunki techniczne podłączenia wszystkich mediów, warunki techniczne na przebudowę Placu Jana Pawła II od ZDW w Bydgoszczy Rejon Tuchola oraz wystąpić i uzyskać w imieniu Zamawiającego pozwolenie na budowę w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Kraj. i Wojewody Kujawsko - Pomorskiego (droga wojewódzka nr 241).

Po podpisaniu umowy na przedmiotowe zamówienie, Wykonawca otrzyma niezbędne upoważnienie (pełnomocnictwo) do reprezentowania i występowania w imieniu Zamawiającego w sprawach dotyczących projektowania, w tym wymogu uzyskania pozwolenia na budowę oraz pozostałych niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę decyzji.

OBOWIĄZKI PROJEKTANTA:
1) Projektant zobowiązany jest do pisemnego uzgodnienia z Zamawiającym wstępnej fazy rozwiązań projektowych m.in. fontanny i pozostałej małej architektury jak i propozycji zagospodarowania terenu.
2) Projektant do 30.06.2011r. przekaże Zamawiającemu ostateczną wersję koncepcji. Koncepcja musi być zatwierdzona przez Zamawiającego. W terminie 10 dni Zamawiający wypowie się, co do jakości przedłożonej ostatecznej koncepcji zagospodarowania terenu. Po uzyskaniu zatwierdzenia koncepcji wystąpi o jej uzgodnienie z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Bydgoszczy.
3) Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania w siedzibie Zamawiającego minimum 3 spotkań roboczych na etapie sporządzania dokumentacji projektowej, w celu omówienia przyjętych rozwiązań projektowych i materiałowych, z których Wykonawca winien spisać protokoły uzgodnień i uzyskać niezbędne podpisy - w dniu ich spisania.
4) Wykonawca wszelkie dodatkowe opracowania niezbędne do uzyskania wymaganych opinii i uzgodnień uzyska własnym staraniem i na swój koszt a wynagrodzenie winno obejmować wszystkie koszty ponoszone przez Projektanta w celu zrealizowania przedmiotu umowy.
5) Projektant zapewni opracowanie dokumentacji projektowej z należytą starannością w sposób określony w przepisach, wymaganymi ustawami, w szczególności:
- Ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623);
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.);
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1133);
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.);
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389);
- obowiązującymi normami i zasadami wiedzy technicznej.
6) Wykonawca winien opisywać proponowane materiały i urządzenia bez podawania ich nazw, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie można opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest określić warunki równoważności.
7) Wykonawca przed przystąpieniem do wykonania przedmiarów i kosztorysów inwestorskich, zobowiązany jest uzgodnić z Zamawiającym dane wyjściowe do kosztorysowania - dane techniczne, technologiczne, organizacyjne oraz inne niezbędne do kalkulacji kosztorysowej.
8) Wykonawca wraz z dokumentacją składa protokół przekazania z wykazem opracowań oraz pisemne oświadczenie, że dostarczona dokumentacja projektowo - kosztorysowa jest wykonana zgodnie z umową, ofertą, obowiązującymi przepisami techniczno - budowlanymi, zasadami wiedzy technicznej oraz normami, że zostaje wydana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
9) Wykonawca uzyska komplet uzgodnień i wymaganych pozwoleń niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę oraz samo pozwolenie na budowę w imieniu Zamawiającego.
10) Wykonawca otrzyma niezbędne upoważnienie (pełnomocnictwo) do reprezentowania i występowania w imieniu Zamawiającego w sprawach dotyczących projektowania, w tym wymogu uzyskania pozwolenia na budowę oraz pozostałych niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę decyzji.
11) Strony będą współpracować, konsultując wzajemnie swoje uwagi i propozycje dotyczące dokumentacji oraz dołożą starań dla usunięcia ewentualnych utrudnień hamujących prace projektowe.
12) Wykonawca dokona prezentacji wyników prac stanowiących przedmiot zamówienia zarówno Władzom Miasta, jak i instytucjom zewnętrznym - w przypadku zaistnienia takiej potrzeby.
13) Wykonawca przed przystąpieniem do sporządzania oferty na przedmiotowy przetarg, winien dokonać wizji lokalnej i obejrzeć omawiany teren.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 124969

Data publikacji: 2011-04-27

Nazwa: Gmina Więcbork

Ulica: ul. Mickiewicza 22

Numer domu: 22

Miejscowość: Więcbork

Kod pocztowy: 89-410

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 052 3897 207

Numer faxu: 052 3897 212

Adres strony internetowej: www.bip.wiecbork.pl

Regon: 09235096100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej dla przedsięwzięcia pn. Rewitalizacja miasta Więcbork

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla przedsięwzięcia pn. Rewitalizacja miasta Więcbork.
W skład zadania wchodzą dwa projekty:
1. Przebudowa oraz podniesienie standardu przestrzeni Rynku miejskiego oraz części ciągu spacerowego (Promenady) w Więcborku,
2. Zagospodarowanie i uporządkowanie terenów zielonych Placu Jana Pawła II z wyposażeniem w elementy małej architektury.
W ramach przedmiotu zamówienia należy zaprojektować:
1. Przebudowę oraz podniesienie standardu przestrzeni Rynku miejskiego oraz części ciągu spacerowego (Promenady) w Więcborku, w skład którego wchodzą, między innymi:
a) Przebudowa istniejących ciągów komunikacyjnych oraz wymiana nawierzchni i chodników z kostki betonowej na kostkę granitową, kamienną itp.
b) Budowa lub przebudowa niezbędnej infrastruktury technicznej (kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej oraz okablowania energetycznego i telekomunikacyjnego itp.)
c) Montaż małej architektury, tj.: ławek w stylu rustykalnym, osłon do drzew, fontanny z osprzętem i podświetleniem, koszy parkowych, reflektorów ziemnych, donic itp.
d) Wymiana i montaż lamp oświetleniowych na stylizowane,
e) Wykonanie iluminacji świetlnej budynku Kościoła Rzymsko - Katolickiego,
f) Nasadzenie zieleni, tj. rabat, klombów kwiatowych, drzew itp.

Zamawiający zakłada, że koszt realizacji całego zamierzenia nie powinien przekroczyć 1,8 miliona złotych brutto.

2. Zagospodarowanie i uporządkowanie terenów zielonych Placu Jana Pawła II z wyposażeniem w elementy małej architektury, w skład którego wchodzą, między innymi:
a) Przebudowa istniejących ciągów komunikacyjnych oraz wymiana nawierzchni i chodników z kostki betonowej na kostkę granitową, kamienną itp.,
b) Wykonanie nowych alejek spacerowych i placów wypoczynkowych dla dzieci i dorosłych z kostki kamiennej, granitowej itp.,
c) Budowa lub przebudowa niezbędnej infrastruktury technicznej (kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej oraz okablowania energetycznego i telekomunikacyjnego itp.),
d) Montaż małej architektury, tj.: ławek w stylu rustykalnym, osłon do drzew, koszy parkowych, reflektorów ziemnych, donic itp.,
e) Montaż lamp parkowych stylizowanych,
f) Odtworzenie w całości zniszczonych nawierzchni trawiastych,
g) Wykonanie nasadzeń uzupełniających drzewostanu, krzewów itp.,
h) Wykonanie rabat, klombów kwiatowych, gazonów itp.,
i) Montaż sezonowej sceny widowiskowej z trybunami (ławki) na istniejących skarpach itp.,
j) Rozbudowa cokołu istniejącego pomnika Orła Białego itp.

Zamawiający zakłada, że koszt realizacji całego zamierzenia nie powinien przekroczyć 400 tysięcy złotych brutto.

UWAGA:
Nowy układ przestrzenny alejek, oświetlenia i elementów małej architektury
z jednoczesnym zachowaniem historycznego układu rynku ma m.in. umożliwić organizowanie plenerowych wystaw artystycznych (malarstwo, rzeźba, haft itp.), organizowanie okolicznościowych spotkań uroczystości, koncertów, małych imprez sportowo - rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Ponadto ma ograniczyć i przekształcić Plac Jana Pawła II w ciąg pieszo - drogowy z ograniczonym ruchem drogowym.

Całość projektów ma umożliwiać korzystanie z przestrzeni Rynku, Promenady i terenów zielonych przez osoby niepełnosprawne.

Teren objęty opracowaniem podlega ścisłej ochronie konserwatorskiej - strefa A. Koncepcja jak i dokumentacja techniczna musi być uzgodniona z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Bydgoszczy.
Zamawiający posiada opracowaną w formie papierowej i elektronicznej wstępną koncepcję zagospodarowania terenu, z którą można zapoznać się w Wydziale Inwestycji i Planowania Przestrzennego.
Teren objęty projektem stanowi własność Gminy Więcbork, ZDW w Bydgoszczy, Kościoła Rzymsko - Katolickiego, ENEA. Wobec powyższego będą wymagane dwa pozwolenia na budowę (jedno - Starosta Sępoleński, drugie - Wojewoda Kujawsko -Pomorski).

Dokumentacja projektowa winna składać się m. in. z niżej wymienionych opracowań branżowych:
1. Projekty budowlane i projekty wykonawcze, w tym m. in.:
a) Projekty branży drogowej,
b) Projekty branży elektrycznej,
c) Projekty branży wod. - kan. dotyczące podłączenia zdrojów wodnych i fontanny,
Projekty kanalizacji deszczowej. Wykonawca powinien zaprojektować tam gdzie to tylko możliwe podłączenie rynien spustowych z budynków do kanalizacji deszczowej. W przypadkach, w których nie będzie możliwe podłączenie przewidzieć spływ deszczówki powierzchniowo,
d) Projekt organizacji ruchu na czas budowy i docelowy oraz rozwiązania techniczne dla oznakowania pionowego i poziomego terenu,
e) Projekty ewentualnych rozwiązań kolizji sieci projektowanych i istniejących,
f) Projekty zieleni,
g) Badania geotechniczne gruntu,
h) Inne nie wymienione wyżej projekty branżowe, których realizacja będzie konieczna z tytułu oddziaływania pośredniego bądź bezpośredniego na teren przyległy.
2. Szczegółowe przedmiary robót wszystkich branż.
3. Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
4. Kosztorysy inwestorskie.
5. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
6. Wersja elektroniczna - pliki PDF - na płycie CD projektu budowlanego i projektu wykonawczego oraz przedmiary robót wszystkich branż, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
7. Projekt budowlany należy opracować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1133) w ilości 6 egzemplarzy dla każdego pozwolenia na budowę, projektu wykonawczego wielobranżowego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072) w ilości 6 egzemplarzy dla każdego pozwolenia na budowę, kompletną wersję elektroniczną na płytach CD w plikach PDF. Dokumentacja elektroniczna projektu budowlanego winna być odzwierciedleniem (skan) dokumentacji projektowej egzemplarza archiwalnego w formie papierowej - z oryginałami opinii, uzgodnień i oświadczeń.
8. Dokumentacja projektowo - kosztorysowa winna być trwale i czytelnie oznaczona (egzemplarze i tomy). Ponadto, 5 kompletów egzemplarzy dla każdego pozwolenia na budowę trwale oprawione (w tym komplet egzemplarzy archiwalny), 1 komplet egzemplarzy w sposób umożliwiający wyjmowanie arkuszy (do ewentualnego kserowania pod potrzeby przyszłego przetargu na roboty budowlane).
9. Kosztorysy inwestorskie dla projektów poszczególnych branż oraz zbiorcze zestawienie kosztów wykonać zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 roku w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389) w ilości 2 egzemplarzy z rozbiciem na dwa przedmiotowe projekty, kompletną wersję elektroniczną na płycie CD w plikach PDF. kosztorys elektroniczny winien być odzwierciedleniem (skan) kosztorysu egzemplarza archiwalnego w formie papierowej.
10. Wykonać szczegółowe przedmiary robót wszystkich branż oraz szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.) w ilości 2 egzemplarzy z rozbiciem na dwa przedmiotowe projekty, kompletną wersję elektroniczną na płycie CD w plikach PDF, przedmiar elektroniczny i STWIOR winny być odzwierciedleniem (skan) przedmiaru i STWIOR egzemplarzy archiwalnych w formie papierowej.

Po stronie Wykonawcy leży zamówienie podkładów sytuacyjno - wysokościowych do celów projektowych oraz mapy z ewidencji gruntów dla terenu objętego przedmiotowym zamówieniem, wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo - wykonawczej, operatów wodnoprawnych (jeżeli są wymagane) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami oraz wystąpienie z wnioskami i uzyskanie decyzji środowiskowej, decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz pozwoleń wodno - prawnych (jeżeli jest wymagane) na zrzuty wód opadowych i umieszczenie urządzeń w terenie. Wykonawca musi uzyskać warunki techniczne podłączenia wszystkich mediów, warunki techniczne na przebudowę Placu Jana Pawła II od ZDW w Bydgoszczy Rejon Tuchola oraz wystąpić i uzyskać w imieniu Zamawiającego pozwolenie na budowę w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Kraj. i Wojewody Kujawsko - Pomorskiego (droga wojewódzka nr 241).

Po podpisaniu umowy na przedmiotowe zamówienie, Wykonawca otrzyma niezbędne upoważnienie (pełnomocnictwo) do reprezentowania i występowania w imieniu Zamawiającego w sprawach dotyczących projektowania, w tym wymogu uzyskania pozwolenia na budowę oraz pozostałych niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę decyzji.

OBOWIĄZKI PROJEKTANTA:
1) Projektant zobowiązany jest do pisemnego uzgodnienia z Zamawiającym wstępnej fazy rozwiązań projektowych m.in. fontanny i pozostałej małej architektury jak i propozycji zagospodarowania terenu.
2) Projektant do 30.06.2011r. przekaże Zamawiającemu ostateczną wersję koncepcji. Koncepcja musi być zatwierdzona przez Zamawiającego. W terminie 10 dni Zamawiający wypowie się, co do jakości przedłożonej ostatecznej koncepcji zagospodarowania terenu. Po uzyskaniu zatwierdzenia koncepcji wystąpi o jej uzgodnienie z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Bydgoszczy.
3) Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania w siedzibie Zamawiającego minimum 3 spotkań roboczych na etapie sporządzania dokumentacji projektowej, w celu omówienia przyjętych rozwiązań projektowych i materiałowych, z których Wykonawca winien spisać protokoły uzgodnień i uzyskać niezbędne podpisy - w dniu ich spisania.
4) Wykonawca wszelkie dodatkowe opracowania niezbędne do uzyskania wymaganych opinii i uzgodnień uzyska własnym staraniem i na swój koszt a wynagrodzenie winno obejmować wszystkie koszty ponoszone przez Projektanta w celu zrealizowania przedmiotu umowy.
5) Projektant zapewni opracowanie dokumentacji projektowej z należytą starannością w sposób określony w przepisach, wymaganymi ustawami, w szczególności:
- Ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623);
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.);
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1133);
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.);
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389);
- obowiązującymi normami i zasadami wiedzy technicznej.
6) Wykonawca winien opisywać proponowane materiały i urządzenia bez podawania ich nazw, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie można opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest określić warunki równoważności.
7) Wykonawca przed przystąpieniem do wykonania przedmiarów i kosztorysów inwestorskich, zobowiązany jest uzgodnić z Zamawiającym dane wyjściowe do kosztorysowania - dane techniczne, technologiczne, organizacyjne oraz inne niezbędne do kalkulacji kosztorysowej.
8) Wykonawca wraz z dokumentacją składa protokół przekazania z wykazem opracowań oraz pisemne oświadczenie, że dostarczona dokumentacja projektowo - kosztorysowa jest wykonana zgodnie z umową, ofertą, obowiązującymi przepisami techniczno - budowlanymi, zasadami wiedzy technicznej oraz normami, że zostaje wydana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
9) Wykonawca uzyska komplet uzgodnień i wymaganych pozwoleń niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę oraz samo pozwolenie na budowę w imieniu Zamawiającego.
10) Wykonawca otrzyma niezbędne upoważnienie (pełnomocnictwo) do reprezentowania i występowania w imieniu Zamawiającego w sprawach dotyczących projektowania, w tym wymogu uzyskania pozwolenia na budowę oraz pozostałych niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę decyzji.
11) Strony będą współpracować, konsultując wzajemnie swoje uwagi i propozycje dotyczące dokumentacji oraz dołożą starań dla usunięcia ewentualnych utrudnień hamujących prace projektowe.
12) Wykonawca dokona prezentacji wyników prac stanowiących przedmiot zamówienia zarówno Władzom Miasta, jak i instytucjom zewnętrznym - w przypadku zaistnienia takiej potrzeby.
13) Wykonawca przed przystąpieniem do sporządzania oferty na przedmiotowy przetarg, winien dokonać wizji lokalnej i obejrzeć omawiany teren.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/12/2011

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
- wykonał a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jedną usługę polegającą na opracowaniu dokumentacji projektowej dotyczącej rewitalizacji terenów zurbanizowanych objętych strefą ochrony konserwatorskiej min. A o wartości nie mniejszej niż 150.000,00 zł brutto, obejmującej swoim zakresem budowę, przebudowę lub rozbudowę ulic, placów, rynków, itp. wraz z terenami zielonymi i elementami małej architektury.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
- dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, a w szczególności co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności:
a) architektonicznej,
b) konstrukcyjno - budowlanej,
c) drogowej,
d) instalacyjnej w zakresie sieci wod. - kan.,
e) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
f) telekomunikacyjnej.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie oświadczenia złożonego przez Wykonawcę zgodnie z treścią załącznika nr 2 do SIWZ.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, jeżeli wystąpią następujące okoliczności:
a) zmiana terminu wykonania zamówienia w następujących przypadkach:
- zmiany przepisów prawa;
- zmiany przepisów powodujących konieczność innych rozwiązań, niż zakładano w opisie przedmiotu zamówienia lub w SIWZ;
- zmiany przepisów powodujących konieczność uzyskania dokumentów, które te przepisy narzucają;
- przedłużającego się oczekiwania na uzgodnienia, decyzje administracyjne, itp.;
- wprowadzenie na życzenie Zamawiającego, na etapie realizacji umowy, zmian do wykonanych opracowań, jeśli ma to wpływ na uzgodniony termin zakończenia realizacji umowy (powodujący konieczność jego wydłużenia), o ile działanie Zamawiającego nie nastąpiło z przyczyn, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność;
b) zmiany, która jest korzystna dla Zamawiającego i wynika ze sposobu realizacji przedmiotu zamówienia, bądź korzystnych warunków jej wykonania;
c) zmiana podatku od towarów i usług VAT;
d) zmiany osobowe w zakresie osoby odpowiedzialnej za realizację zamówienia.
Zmiany postanowień umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.wiecbork.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Więcborku, ul. Mickiewicza 22, 89-410 Więcbork, I piętro, pok. nr 13

Data składania wniosków, ofert: 09/05/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Sekretariat Urzędu Miejskiego w Więcborku, ul. Mickiewicza 22, 89-410 Więcbork, pok. nr 2

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Gmina Więcbork ma zamiar złożyć wniosek o dofinansowanie przedmiotowego zadania w ramach Osi priorytetowej 7. Wspieranie przemian w miastach i w obszarach wymagających odnowy, Działanie 7.1 Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007 - 2013.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

168879 / 2012-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie audytu bezpieczeństwa dla skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 246 Paterek - Dąbrowa B. w m. Rojewo w km60+100 z drogą powiatowa nr 2033C Cierpice - Inowrocław

68056 / 2013-02-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Golub-Dobrzyń - Golub-Dobrzyń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Sprawowanie nadzoru autorskiego dla dokumentacji w oparciu, o którą realizowane są roboty budowlano-montażowe w ramach projektu pn. Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej Golubia-Dobrzynia

8016 / 2009-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Białe Błota - Białe Błota (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Projekt odcinka ul. Centralnej położonej na działkach o nr geodezyjnych 538-26, 538-27, 538-28 położonych w Białych Błotach

99880 / 2009-04-09 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Projekt budowlany i wykonawczy przebudowy mostu na przepust przez rzekÄ™ SkarlankÄ™ w ciÄ…gu drogi krajowej nr 15 w km 305+187 w m. Tama Brodzka

257494 / 2009-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina - Piotrków Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
WYKONANIE DOKUMANTACJI PROJEKTOWEJ NA NIŻEJ WYMIENIONE ZADANIE: Przebudowa ulic 11 listopada i Św. Ducha w Piotrkowie Kujawskim - etap II

73066 / 2010-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na zadanie pn. PRZEBUDOWA UL. BULWARY IM. M.J. PIŁSUDSKIEGO

291873 / 2008-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Tucholi - Tuchola (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla ścieżki rowerowej Tuchola - Świt - Tuchola w ramach projektu Bory Tucholskie w Labiryntach Natury

124394 / 2016-05-17 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Dokumentacja projektowa oraz zobowiązanie do sprawowania nadzoru autorskiego dla zadania pn. Rozbudowa układu skrzyżowań DK 15 i DK 25 w miejscowości Strzelno - poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w ramach PBDK - Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych

75280 / 2016-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
opracowanie dokumentacji projektowych Część nr 1 Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 589 polegająca na budowie zatoki autobusowej w miejscowości Chełmża, ul. Toruńska w km 4+090, województwo kujawsko-pomorskie, powiat toruński Część nr 2 Rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 266 (ul. Przemysłowa) z ulicą Słowackiego w m. Aleksandrów Kujawski, województwo kujawsko-pomorskie, powiat aleksandrowski

165940 / 2010-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej przebudowy jezdni ul. Szosa Lubicka i przystanku Targowa z korektÄ… lokalizacji (gazowania) w Toruniu

39041 / 2010-02-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Barcin - Barcin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlano - wykonawczego na przebudowę obiektu mostowego nad rzeką Noteć (nr JNI 01028586) w ciągu ulicy Św. Wojciecha w Barcinie.

133382 / 2009-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Koronowo - Koronowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zadanie 1 - Opracowanie dokumentacji projektowej obejmującej przebudowę drogi gminnej Buszkowo - Łąsko Wielkie<br> Zadanie 2 - Opracowanie dokumentacji projektowej obejmującej przebudowę drogi gminnej Wtelno - Bytkowice - Salno<br>

173873 / 2013-08-30 - Inny: przedsiębiorca prywatny

Przedsiębiorstwo Budowlane Budico Sp. z o.o. - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej kanalizacji sanitarnej osiedlowej oraz sieci wodociągowej od ulicy Stokrotki do ulicy Szerokiej, w miejscowości Murowaniec, w ulicach projektowanego osiedla domów jednorodzinnych, wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę.

208910 / 2012-06-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kowalewo Pomorskie - Kowalewo Pomorskie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie koncepcji oraz programu funkcjonalno-użytkowego budynku urzędu miejskiego wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Kowalewo Pomorskie

434506 / 2013-10-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kowalewo Pomorskie - Kowalewo Pomorskie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę dróg osiedlowych łącznie z kanalizacją deszczową w ulicach: Mikołaja z Ryńska, Narcyzowa, Konwaliowa i Odrodzenia oraz budową wjazdu na drogę wojewódzką w Kowalewie Pomorskim z uwzględnieniem kosztów nadzoru autorskiego.

75241 / 2014-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rogowo - Rogowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektów budowlano - wykonawczych na zadanie pn. Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami wodociągowymi w miejscowości Złotniki z budową sieci dosyłowej na trasie Czewujewo - Złotniki wraz modernizacją Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Czewujewo

319178 / 2015-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zamówienie dodatkowe do opracowania dokumentacji projektowej dla zadania: Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 270 Brześć Kujawski - Izbica Kujawska - Koło od km 0+000 do km 29+023

93370 / 2010-04-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina - Piotrków Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
WYKONANIE DOKUMANTACJI PROJEKTOWEJ NA NIŻEJ WYMIENIONE ZADANIE: Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rzeczyca - IV ETAP

130781 / 2011-05-06 - Inny: Podmiot Prawa Handlowego

Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi Spółka z o.o. - Tuchola (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na rozbudowę i modernizację skłądowiska odpadów w Bladowie

75738 / 2009-03-24 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Projekt wykonawczy budowy sygnalizacji świetlnej: - na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 z drogą wojewódzką nr 499 w m. Ostaszewo (km 177+226) - na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą wojewódzką nr 251 w m. Żnin (km 93+450) - na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą krajową nr 56 i drogą wojewódzką nr 256 w m. Włóki (km 22+625) - na drodze krajowej nr 15 w m. Pluskowęsy (km 266+419)

261716 / 2012-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zaprojektowanie i wykonanie sygnalizacji świetlnych - acyklicznej, zależnej od ruchu na skrzyżowaniu ulic Długiej i Wiejskiej oraz 2 fazowej na przejściu dla pieszych w ciągu Al. Kazimierza Wielkiego we Włocławku