Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

448298 / 2009-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Sobolew (Sobolew)

Rozbudowa, przebudowa, wyposażenie i adaptacja budynku OSP na świetlicę wiejską w Ostrożeniu Drugim wraz z zagospodarowaniem terenu

Opis zamówienia

Inwestycja polegać będzie na dobudowie parterowej części budynku od strony południowej oraz adaptacji pozostałych pomieszczeń dla celów świetlicy wiejskiej.
DANE OGÓLNE
1). Część istniejąca:
Długość 27,80 m
Wysokość użytkowa 2,50-3,40 m
Pow. zabudowy 428,23 m2 + schody 14,21 m2
Pow. użytkowa 443,85 m2
Kubatura 2787 m3
2). Budowa po rozbudowie:
Długość 27,90 m (docieplenie)
Wysokość użytkowa 2,50-3,40 m
Pow. zabudowy 543,78 m2 + schody 19,86 m2
Pow. użytkowa 548,49 m2
Kubatura 3217 m3
PROGRAM UŻYTKOWY
1). Po rozbudowie i adaptacji:
a). Przyziemie: dwie sale rekreacyjne, salę z estradą, kompleks łazienkowy, klatkę schodową, kuchnię spiżarnie pomieszczenie gospodarcze oraz garaż na samochód strażacki.
b). sala komputerowo-telewizyjna, komunikacja oraz pomieszczenie ze sprzętem siłowym.
WYPOSAŻENIE INSTALACYJNE:
Budynek jest wyposażony w instalacje wodociągowo - kanalizacyjną, wentylacji grawitacyjnej oraz elektryczna. Zaopatrzenie w wodę - z istniejącego wodociągu lokalnego, odprowadzanie ścieków do istniejącego zbiornika ścieków, szczelnego, bezodpływowego (kuchnia) oraz do projektowanego zbiornika o poj. 10 m3 , szczelnego bezodpływowego (część łazienkowa) obsługa komunikacyjna - poprzez istniejący zjazd. Przyłącze energetyczne istniejące. Przyłącze gazowe istniejące. (zgodnie z projektami branżowymi) Metoda wykonawstwa tradycyjna.
CZĘŚĆ PROJEKTOWANA:
Dane konstrukcyjno materiałowe:
Metoda wykonawstwa:
Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej. Stropy wszystkie istniejące, wieź ba dachowa drewniana na części istniejącej, nad częścią dobudowaną dach z pokryciem płytą warstwową dwustronną z rdzeniem styropianowym gr. 20cm (na konstrukcji stalowej) Fundamenty wylewane betonowe. Ławy, słupy i podciągi żelbetowe, wylewane na budowie.
Ławy fundamentowe:
Ławy wylewane z betonu żwirowego B-20. Pod ściany zewnętrzne szer. 60 cm. i wys. 35 cm, pod ściany nośne środkowe szer. 60 cm i wys. 35 cm. Zbrojone prętami stalowymi 4 # 14 mm, strzemiona # 6 mm co 20 cm (wg. załączonych schematów). Przyjęto dopuszczalne obciążenia na grunt 1,5 kg/cm2. Stopy fundamentowe 120*120 cm, żelbetowe, zbrojone krzyżowo zgodnie z rysunkami konstrukcyjnymi)
UWAGA? Grunt pod ławę musi być nienaruszony tzn, rodzimy, a ewentualne jego naruszenie należy wypełnić chudym betonem..
Warunki Gruntowe:
W podłożu działki występują osady rodzime-mineralne, nadające się do bezpośredniego posadowienia budynku. Na terenie zalegają osady sypkie drobno i gruboziarniste z domieszką ziemi należące do I kategorii gruntów. Poziom wód gruntowych poniżej posadowienia ław. Budynek można posadowić bez szkody dla jego konstrukcji.
Ściany fundamentowe:
Ściany murowane z bloczków fundamentowych M4 na zaprawie cementowo-wapiennej klasy M10 lub wylewane z betonu żwirowego B15.
Izolacja:
Izolację poziomą wykonać z folii budowlanej, a na fundamencie i ławach z 2 warstw papy na lepiku. Izolacja pionowa ścian fundamentowych- dwukrotne smarowanie obrapowanych ścian masą asfaltowo-kauczukową, np. Hydroskop. Należy stosować masę bez wypełniaczy w związku z dociepleniem ścian styropianem FS20 gr. 5 cm.
Ściany zewnętrzne:
Murowane, dwuwarstwowe - od wewnątrz cegła ceramiczna (np. pustaki ceramiczne kratowe U220) gr. 25 cm klasy 15 murowana na zaprawie cementowo-wapiennej klasy M5, warstwa zewnętrzna to styropian FS20 gr. 12 cm z wyprawą elewacyjną.
Ściany konstrukcyjne:
Murowane z cegły ceramicznej (np. pustaki ceramiczne kratowe U220) gr. 25 cm klasy 15, murowane na zaprawie cementowo-wapiennej klasy M5.
Ściany działkowe:
Murowane z cegły ceramicznej dziurawki o grubości 12 cm klasy 15 na zaprawie cementowo-wapiennej M2.
Kominy:
Wszystkie istniejące - murowane na zaprawie cementowo wapiennej klasy M5 z cegły ceramicznej pełnej klasy 15, otynkowane na całej wysokości. W przewód dymowy i spalinowy wstawić kanał blaszany z blachy stalowej nierdzewnej lub ceramiczny na całej wysokości. Elementy łatwo zapalne odsunięte od komina min. 20 cm. W przypadku mniejszej odległości elementów drewnianych od komina przestrzeń ta wypełnić trzema warstwami płyty gipsowo - włókniowej ognioodpornej grubość 12mm.
UWAGA? Należy sprawdzić drożność kominów i ewentualnie wykonać udrożnienie.
Stropy:
Stropy istniejące, zgodnie z inwentaryzacją. W części dobudowanej należy po uprzednim rozebraniu części ścian wykonać podciąg żelbetowy wsparty na słupach zgodnie z rysunkami szczegółowymi, konstrukcyjnymi.
Schody wewnętrzne:
Schody wewnętrzne istniejące żelbetowe, wylewane na budowie.
Wentylacja:
Wentylację z pomieszczeń: kuchni, sal rekreacyjnych i sali z estradą wykonać do kominów ceramicznych. Ewentualne dodatkowe wentylacje oraz wentylację z pomieszczeń sanitarno-łazienkowych - wywiewki blaszane #150, wyprowadzone 60 cm ponad pałać dachową a w przestrzeni strychowej ocieplone min. 5 cm wełny mineralnej i ogipsowane. W sanitariatach zastosować wentylację zgodną z rysunkami i schematami branżowymi (wentylacja mechaniczna)
Nadproża:
Nad otworami zewnętrznymi i wewnętrznymi w ścianach konstrukcyjnych prefabrykowane typu L. W ścianach działkowych typu Kleina.
Dach:
Dach kryty płytą warstwową Lambda, dwustronną, z rdzeniem styropianowym gr. 20. Płyta wsparta na konstrukcji stalowej i przymocowana za pomocą kołków rozporowych do wieńców żelbetowych. Konstrukcję stanowią belki dwuteowe INP 200 w rozstawie poprzecznym 440 cm na których w środku rozpiętości ułożona jest belka dwuteowa INP 160. Końce belek połączone ze ścianami poprzez marki stalowe zabetonowane w wieńcu żelbetowym (zgodnie z rysunkami konstrukcyjnymi)
Schody zewnętrzne:
Przy wejściu wykonano podjazd dla osób niepełnosprawnych o następujących parametrach: kąt nachylenia 8%, szerokość płaszczyzny ruchu 120 cm ograniczony krawężnikami o wysokości 10 cm. Poręcze w odstępie 100 cm
Ocieplenie:
- ściany zewnętrzne projektowane- ocieplone pionowo styropianem FS20 gr. 12 cm, ściany istniejące
- gr. 5 cm. Ściana szczytowa od strony zachodniej ze względu na ochronę przeciwpożarową ocieplona wełną mineralną o odpowiadającej grubości j.w.
- ściany fundamentowe- ocieplone pionowo styropianem FS20 gr. 5 cm
- posadzka części gospodarczej -ocieplona poziomo styropianem gr. 5 cm
- podłoga parteru - ocieplona styropianem gr. 10 cm
- strop nad parterem - ocieplony styropianem gr 2*2 cm
- wieńce - ocieplone styropianem gr. 12 cm
Wyłaz na dach:
Wykonać wykaz na dach o wymiarach 80*80 cm w świetle oraz ławę kominiarską od wyłazu do kominów.
Rynny i rury spustowe:
Rynny dachowe szer. 15 cm odprowadzające wody opadowe z połaci dachowych z PCV oraz rury spustowe o średnicy 12 cm np. firmy Plastmo, Galeco lub Marley.
Obróbka dachu (fartuch) z blachy powlekanej lub z PVC firm j.w.
Tynki wewnętrzne:
Tynki cienkie, jednowarstwowe, w kolorze złamanej bieli.
Wykładziny ścian:
W łazienkach, sanitariatach, pomieszczeniach kuchennych, ściany wyłożyć glazurą do wysokości 2,0m od poziomu posadzki.
Posadzki:
Posadzki - zgodnie ze szczegółowym zestawieniem warstw dla poszczególnych pomieszczeń.
Całość do wymiany.
Parapety:
Drewniane o gr. 5 cm oparte na konstrukcji, zaimpregnowane i lakierowane bezbarwnym lakierem, zewnętrzne - podokienniki wykonać z ceramiki w kolorze cokołu lub z blachy ocynkowanej, powlekanej w kolorze pokrycia dachowego.
Malowanie i powłoki zabezpieczające:
Ściany zewnętrzne i sufity malowane farbami akrylowymi lub emulsyjnymi w kolorze białym. Powierzchnie drewniane wewnątrz budynku pomalować bejco - lakierem bezbarwnym, drewno w styku z wilgocią zabezpieczyć odpowiednim impregnatem, a konstrukcje drewniane preparatami przeciw owadom, grzybom i ogniochronnymi. Stolarka okienna malowana fabrycznie lub po zaimpregnowaniu pomalowana. Drewniane wykończenia dachu i okapy dachu zabezpieczyć środkami do impregnacji drewna i pokryć bejco lakierem odpornym na działanie czynników atmosferycznych.
Elementy stalowe przed malowaniem farbami zewnętrznymi pokryć powłokami antykorozyjnymi.
Elewacje:
Cokół budynku ok 35 cm wykończony płytkami klinkierowymi lub tynkiem mozaikowym w kolorze brązowym, ściany powyżej wykończone tynkiem w kolorze kość słoniowa. Kominy wykończone ponad dachem cegłami klinkierowymi w kolorze brązowym. Ryny i rury spustowe w kolorze miedzianym.
Podbitka pod okapem:
Wykonana z drewna dobrze wysuszonego (max 19% wilgotności) i zaimpregnowanego. Lakierowane w kolorze stolarki. Deski montowane równolegle do krokwi.
Opaska:
Opaska z kostki granitowej lub betonowej wokół budynku o szer. 50 cm, dylatowana co 2 m, ze spadkiem w kierunku działki 2%.
Stolarka okienna i drzwiowa:
Drewniana typowa lub wykonana na indywidualne zamówienie inwestora w/g załączonego wykazu.
Całość istniejącej stolarki do wymiany.
Izolacje:
Przeciwwilgociowa pozioma 2 x papa na lepiku asfaltowym na gorąco, przeciwwilgociowa pionowa Abizol R. Izolacja termiczne podłóg, stropu i dachu wg szczegółowego wykazu warstw.
Uwaga!: przy stosowaniu styropianu należy stosować wyłączenie lepiki asfaltowe na gorąco bez wypełniaczy mineralnych.
Instalacje projektowane:
zgodne z projektami branżowymi.
ZESTAWIENIE SZCZEGÓŁOWE WARSTW:
a. Posadzka na gruncie w pomieszczeniach przyziemia
· Wykładzina antystatyczna zmywalna (b - terakota, c - panele podłogowe)
· Wylewka cementowa 4,0 cm
· Folia budowlana
· Styropian 5 m
· Izolacja przeciwwilgociowa z powłok asfaltowych lub folii PCV
· Chudy beton zatarty na gładko 8 - 10 cm
· Podsypka z piasku lub gruz 15 cm
· Ziemia ubita.
b. Posadzka na poddaszu w pomieszczeniach użytkowych
· Wykładzina antystatyczna zmywalna lub panele podłogowe
· Wylewka cementowa 4,0 cm
· Folia budowlana
· Styropian 2 x 2 cm
· Izolacja przeciwwilgociowa z powłok asfaltowych lub folii PCV
· Istniejący strop żelbetowy
· Tynk cem - wap. Kat III
c. Istniejący strop nad poddaszem
· Wylewka cementowa 3,0 cm
· Folia budowlana
· Izolacja wełna mineralna 15 cm
· Istniejący strop żelbetowy
· Tynk cem - wap. Kat III
d. Posadzka nad parterem na istniejącym stropem
· Wylewka cementowa 3,0 cm
· Izolacja przeciwwilgociowa z powłok asfaltowych lub folii PCV
· Styropian 10 cm
· Istniejący strop na belkach prefabrykowanych typ T-27
· Tynk cem - wap. Kat III
e. Dach nieocieplony o konstrukcji drewnianej
· Blacha trapezowana ocynkowana
· Łaty drewniane 3 x 10 cm
· Krokiew 7 x 1
f. Dach części dobudowanej i sufit podwieszany
· Płyta warstwowa Metalplast ISOTHERM D gr. 20 cm
· Konstrukcja stalowa
· Paroizolacja z folii
· Profile stalowe sufitowe C60 na wieszakach noniuszowych
· Płyta gipsowo - kartonowa 12,5 mm
Uwagi
Wszystkie roboty budowlane i instalacyjne wykonać pod ścisłym nadzorem technicznym zgodnie z normami budowlanymi, obowiązującymi przepisami budowlanymi oraz ze sztuka budowlaną.
Budowę domu należy realizować zgodnie z projektem.
WYPOSAŻENIE ŚWIETLICY WIEJSKIEJ
Wyposażenie siłowni komplet 1
Atlas do ćwiczeń szt.1
Ławka pod sztangę z gryfami i obciążeniami szt.1
Rower treningowy szt.1
Bilard komplet 1
Piłkarzyki szt.1
Stół do tenisa szt.2
Stoły szt. 5
Krzesła szt. 90
Wieszak na ubrania komplet 1
Wieszak stojący szt.1
Wieszak stojący szatniowy szt.1
Telewizor szt.1
Biurko szt.3
Fotel obrotowy szt.3
Zestaw komputerowy szt.3

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 448298

Data publikacji: 2009-12-31

Nazwa: Gmina Sobolew

Ulica: Rynek 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Sobolew

Kod pocztowy: 08-460

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 025 6825023

Numer faxu: 025 6832736

Adres strony internetowej: sobolew@sobolew.pl

Regon: 71158235100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rozbudowa, przebudowa, wyposażenie i adaptacja budynku OSP na świetlicę wiejską w Ostrożeniu Drugim wraz z zagospodarowaniem terenu

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Inwestycja polegać będzie na dobudowie parterowej części budynku od strony południowej oraz adaptacji pozostałych pomieszczeń dla celów świetlicy wiejskiej.
DANE OGÓLNE
1). Część istniejąca:
Długość 27,80 m
Wysokość użytkowa 2,50-3,40 m
Pow. zabudowy 428,23 m2 + schody 14,21 m2
Pow. użytkowa 443,85 m2
Kubatura 2787 m3
2). Budowa po rozbudowie:
Długość 27,90 m (docieplenie)
Wysokość użytkowa 2,50-3,40 m
Pow. zabudowy 543,78 m2 + schody 19,86 m2
Pow. użytkowa 548,49 m2
Kubatura 3217 m3
PROGRAM UŻYTKOWY
1). Po rozbudowie i adaptacji:
a). Przyziemie: dwie sale rekreacyjne, salę z estradą, kompleks łazienkowy, klatkę schodową, kuchnię spiżarnie pomieszczenie gospodarcze oraz garaż na samochód strażacki.
b). sala komputerowo-telewizyjna, komunikacja oraz pomieszczenie ze sprzętem siłowym.
WYPOSAŻENIE INSTALACYJNE:
Budynek jest wyposażony w instalacje wodociągowo - kanalizacyjną, wentylacji grawitacyjnej oraz elektryczna. Zaopatrzenie w wodę - z istniejącego wodociągu lokalnego, odprowadzanie ścieków do istniejącego zbiornika ścieków, szczelnego, bezodpływowego (kuchnia) oraz do projektowanego zbiornika o poj. 10 m3 , szczelnego bezodpływowego (część łazienkowa) obsługa komunikacyjna - poprzez istniejący zjazd. Przyłącze energetyczne istniejące. Przyłącze gazowe istniejące. (zgodnie z projektami branżowymi) Metoda wykonawstwa tradycyjna.
CZĘŚĆ PROJEKTOWANA:
Dane konstrukcyjno materiałowe:
Metoda wykonawstwa:
Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej. Stropy wszystkie istniejące, wieź ba dachowa drewniana na części istniejącej, nad częścią dobudowaną dach z pokryciem płytą warstwową dwustronną z rdzeniem styropianowym gr. 20cm (na konstrukcji stalowej) Fundamenty wylewane betonowe. Ławy, słupy i podciągi żelbetowe, wylewane na budowie.
Ławy fundamentowe:
Ławy wylewane z betonu żwirowego B-20. Pod ściany zewnętrzne szer. 60 cm. i wys. 35 cm, pod ściany nośne środkowe szer. 60 cm i wys. 35 cm. Zbrojone prętami stalowymi 4 # 14 mm, strzemiona # 6 mm co 20 cm (wg. załączonych schematów). Przyjęto dopuszczalne obciążenia na grunt 1,5 kg/cm2. Stopy fundamentowe 120*120 cm, żelbetowe, zbrojone krzyżowo zgodnie z rysunkami konstrukcyjnymi)
UWAGA? Grunt pod ławę musi być nienaruszony tzn, rodzimy, a ewentualne jego naruszenie należy wypełnić chudym betonem..
Warunki Gruntowe:
W podłożu działki występują osady rodzime-mineralne, nadające się do bezpośredniego posadowienia budynku. Na terenie zalegają osady sypkie drobno i gruboziarniste z domieszką ziemi należące do I kategorii gruntów. Poziom wód gruntowych poniżej posadowienia ław. Budynek można posadowić bez szkody dla jego konstrukcji.
Ściany fundamentowe:
Ściany murowane z bloczków fundamentowych M4 na zaprawie cementowo-wapiennej klasy M10 lub wylewane z betonu żwirowego B15.
Izolacja:
Izolację poziomą wykonać z folii budowlanej, a na fundamencie i ławach z 2 warstw papy na lepiku. Izolacja pionowa ścian fundamentowych- dwukrotne smarowanie obrapowanych ścian masą asfaltowo-kauczukową, np. Hydroskop. Należy stosować masę bez wypełniaczy w związku z dociepleniem ścian styropianem FS20 gr. 5 cm.
Ściany zewnętrzne:
Murowane, dwuwarstwowe - od wewnątrz cegła ceramiczna (np. pustaki ceramiczne kratowe U220) gr. 25 cm klasy 15 murowana na zaprawie cementowo-wapiennej klasy M5, warstwa zewnętrzna to styropian FS20 gr. 12 cm z wyprawą elewacyjną.
Ściany konstrukcyjne:
Murowane z cegły ceramicznej (np. pustaki ceramiczne kratowe U220) gr. 25 cm klasy 15, murowane na zaprawie cementowo-wapiennej klasy M5.
Ściany działkowe:
Murowane z cegły ceramicznej dziurawki o grubości 12 cm klasy 15 na zaprawie cementowo-wapiennej M2.
Kominy:
Wszystkie istniejące - murowane na zaprawie cementowo wapiennej klasy M5 z cegły ceramicznej pełnej klasy 15, otynkowane na całej wysokości. W przewód dymowy i spalinowy wstawić kanał blaszany z blachy stalowej nierdzewnej lub ceramiczny na całej wysokości. Elementy łatwo zapalne odsunięte od komina min. 20 cm. W przypadku mniejszej odległości elementów drewnianych od komina przestrzeń ta wypełnić trzema warstwami płyty gipsowo - włókniowej ognioodpornej grubość 12mm.
UWAGA? Należy sprawdzić drożność kominów i ewentualnie wykonać udrożnienie.
Stropy:
Stropy istniejące, zgodnie z inwentaryzacją. W części dobudowanej należy po uprzednim rozebraniu części ścian wykonać podciąg żelbetowy wsparty na słupach zgodnie z rysunkami szczegółowymi, konstrukcyjnymi.
Schody wewnętrzne:
Schody wewnętrzne istniejące żelbetowe, wylewane na budowie.
Wentylacja:
Wentylację z pomieszczeń: kuchni, sal rekreacyjnych i sali z estradą wykonać do kominów ceramicznych. Ewentualne dodatkowe wentylacje oraz wentylację z pomieszczeń sanitarno-łazienkowych - wywiewki blaszane #150, wyprowadzone 60 cm ponad pałać dachową a w przestrzeni strychowej ocieplone min. 5 cm wełny mineralnej i ogipsowane. W sanitariatach zastosować wentylację zgodną z rysunkami i schematami branżowymi (wentylacja mechaniczna)
Nadproża:
Nad otworami zewnętrznymi i wewnętrznymi w ścianach konstrukcyjnych prefabrykowane typu L. W ścianach działkowych typu Kleina.
Dach:
Dach kryty płytą warstwową Lambda, dwustronną, z rdzeniem styropianowym gr. 20. Płyta wsparta na konstrukcji stalowej i przymocowana za pomocą kołków rozporowych do wieńców żelbetowych. Konstrukcję stanowią belki dwuteowe INP 200 w rozstawie poprzecznym 440 cm na których w środku rozpiętości ułożona jest belka dwuteowa INP 160. Końce belek połączone ze ścianami poprzez marki stalowe zabetonowane w wieńcu żelbetowym (zgodnie z rysunkami konstrukcyjnymi)
Schody zewnętrzne:
Przy wejściu wykonano podjazd dla osób niepełnosprawnych o następujących parametrach: kąt nachylenia 8%, szerokość płaszczyzny ruchu 120 cm ograniczony krawężnikami o wysokości 10 cm. Poręcze w odstępie 100 cm
Ocieplenie:
- ściany zewnętrzne projektowane- ocieplone pionowo styropianem FS20 gr. 12 cm, ściany istniejące
- gr. 5 cm. Ściana szczytowa od strony zachodniej ze względu na ochronę przeciwpożarową ocieplona wełną mineralną o odpowiadającej grubości j.w.
- ściany fundamentowe- ocieplone pionowo styropianem FS20 gr. 5 cm
- posadzka części gospodarczej -ocieplona poziomo styropianem gr. 5 cm
- podłoga parteru - ocieplona styropianem gr. 10 cm
- strop nad parterem - ocieplony styropianem gr 2*2 cm
- wieńce - ocieplone styropianem gr. 12 cm
Wyłaz na dach:
Wykonać wykaz na dach o wymiarach 80*80 cm w świetle oraz ławę kominiarską od wyłazu do kominów.
Rynny i rury spustowe:
Rynny dachowe szer. 15 cm odprowadzające wody opadowe z połaci dachowych z PCV oraz rury spustowe o średnicy 12 cm np. firmy Plastmo, Galeco lub Marley.
Obróbka dachu (fartuch) z blachy powlekanej lub z PVC firm j.w.
Tynki wewnętrzne:
Tynki cienkie, jednowarstwowe, w kolorze złamanej bieli.
Wykładziny ścian:
W łazienkach, sanitariatach, pomieszczeniach kuchennych, ściany wyłożyć glazurą do wysokości 2,0m od poziomu posadzki.
Posadzki:
Posadzki - zgodnie ze szczegółowym zestawieniem warstw dla poszczególnych pomieszczeń.
Całość do wymiany.
Parapety:
Drewniane o gr. 5 cm oparte na konstrukcji, zaimpregnowane i lakierowane bezbarwnym lakierem, zewnętrzne - podokienniki wykonać z ceramiki w kolorze cokołu lub z blachy ocynkowanej, powlekanej w kolorze pokrycia dachowego.
Malowanie i powłoki zabezpieczające:
Ściany zewnętrzne i sufity malowane farbami akrylowymi lub emulsyjnymi w kolorze białym. Powierzchnie drewniane wewnątrz budynku pomalować bejco - lakierem bezbarwnym, drewno w styku z wilgocią zabezpieczyć odpowiednim impregnatem, a konstrukcje drewniane preparatami przeciw owadom, grzybom i ogniochronnymi. Stolarka okienna malowana fabrycznie lub po zaimpregnowaniu pomalowana. Drewniane wykończenia dachu i okapy dachu zabezpieczyć środkami do impregnacji drewna i pokryć bejco lakierem odpornym na działanie czynników atmosferycznych.
Elementy stalowe przed malowaniem farbami zewnętrznymi pokryć powłokami antykorozyjnymi.
Elewacje:
Cokół budynku ok 35 cm wykończony płytkami klinkierowymi lub tynkiem mozaikowym w kolorze brązowym, ściany powyżej wykończone tynkiem w kolorze kość słoniowa. Kominy wykończone ponad dachem cegłami klinkierowymi w kolorze brązowym. Ryny i rury spustowe w kolorze miedzianym.
Podbitka pod okapem:
Wykonana z drewna dobrze wysuszonego (max 19% wilgotności) i zaimpregnowanego. Lakierowane w kolorze stolarki. Deski montowane równolegle do krokwi.
Opaska:
Opaska z kostki granitowej lub betonowej wokół budynku o szer. 50 cm, dylatowana co 2 m, ze spadkiem w kierunku działki 2%.
Stolarka okienna i drzwiowa:
Drewniana typowa lub wykonana na indywidualne zamówienie inwestora w/g załączonego wykazu.
Całość istniejącej stolarki do wymiany.
Izolacje:
Przeciwwilgociowa pozioma 2 x papa na lepiku asfaltowym na gorąco, przeciwwilgociowa pionowa Abizol R. Izolacja termiczne podłóg, stropu i dachu wg szczegółowego wykazu warstw.
Uwaga!: przy stosowaniu styropianu należy stosować wyłączenie lepiki asfaltowe na gorąco bez wypełniaczy mineralnych.
Instalacje projektowane:
zgodne z projektami branżowymi.
ZESTAWIENIE SZCZEGÓŁOWE WARSTW:
a. Posadzka na gruncie w pomieszczeniach przyziemia
· Wykładzina antystatyczna zmywalna (b - terakota, c - panele podłogowe)
· Wylewka cementowa 4,0 cm
· Folia budowlana
· Styropian 5 m
· Izolacja przeciwwilgociowa z powłok asfaltowych lub folii PCV
· Chudy beton zatarty na gładko 8 - 10 cm
· Podsypka z piasku lub gruz 15 cm
· Ziemia ubita.
b. Posadzka na poddaszu w pomieszczeniach użytkowych
· Wykładzina antystatyczna zmywalna lub panele podłogowe
· Wylewka cementowa 4,0 cm
· Folia budowlana
· Styropian 2 x 2 cm
· Izolacja przeciwwilgociowa z powłok asfaltowych lub folii PCV
· Istniejący strop żelbetowy
· Tynk cem - wap. Kat III
c. Istniejący strop nad poddaszem
· Wylewka cementowa 3,0 cm
· Folia budowlana
· Izolacja wełna mineralna 15 cm
· Istniejący strop żelbetowy
· Tynk cem - wap. Kat III
d. Posadzka nad parterem na istniejącym stropem
· Wylewka cementowa 3,0 cm
· Izolacja przeciwwilgociowa z powłok asfaltowych lub folii PCV
· Styropian 10 cm
· Istniejący strop na belkach prefabrykowanych typ T-27
· Tynk cem - wap. Kat III
e. Dach nieocieplony o konstrukcji drewnianej
· Blacha trapezowana ocynkowana
· Łaty drewniane 3 x 10 cm
· Krokiew 7 x 1
f. Dach części dobudowanej i sufit podwieszany
· Płyta warstwowa Metalplast ISOTHERM D gr. 20 cm
· Konstrukcja stalowa
· Paroizolacja z folii
· Profile stalowe sufitowe C60 na wieszakach noniuszowych
· Płyta gipsowo - kartonowa 12,5 mm
Uwagi
Wszystkie roboty budowlane i instalacyjne wykonać pod ścisłym nadzorem technicznym zgodnie z normami budowlanymi, obowiązującymi przepisami budowlanymi oraz ze sztuka budowlaną.
Budowę domu należy realizować zgodnie z projektem.
WYPOSAŻENIE ŚWIETLICY WIEJSKIEJ
Wyposażenie siłowni komplet 1
Atlas do ćwiczeń szt.1
Ławka pod sztangę z gryfami i obciążeniami szt.1
Rower treningowy szt.1
Bilard komplet 1
Piłkarzyki szt.1
Stół do tenisa szt.2
Stoły szt. 5
Krzesła szt. 90
Wieszak na ubrania komplet 1
Wieszak stojący szt.1
Wieszak stojący szatniowy szt.1
Telewizor szt.1
Biurko szt.3
Fotel obrotowy szt.3
Zestaw komputerowy szt.3

Kody CPV:
452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
390000002 (Meble (włącznie z biurowymi), wyposażenie, urządzenia domowe (z wyłączeniem oświetlenia) i środki czyszczące)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
320000003 (Sprzęt radiowy, telewizyjny, komunikacyjny, telekomunikacyjny i podobny)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
370000008 (Instrumenty muzyczne, artykuły sportowe, gry, zabawki, wyroby rzemieślnicze, materiały i akcesoria artystyczne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2010

Informacja na temat wadium:
Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 13 405.55 PLN (słownie: trzynaście tysięcy czterysta pięć 55/100 PLN)
Wadium należy wnieść w terminie do dnia 2010-01-25 do godz. 9:00.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a: pieniądzu:
przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy Łaskarzew Oddział Sobolew 709217 0001 0010 6470 2000 0010
b: poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c: gwarancjach bankowych;
d: gwarancjach ubezpieczeniowych
e: poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).

opis_war:
1).Sytuacja podmiotowa wykonawcy
Wykonawca posiada uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych
2).Zdolność techniczna
Wykonawca posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuje potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawi pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia

inf_osw:
Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
Aktualne zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
Dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą wykonywać zamówienie, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
Wykaz niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca
Wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności
Wykaz wykonanych robót budowlanych w okresie ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie
Oświadczenie z art. 22 i 24

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: bip.sobolew.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Sobolew
ul. Rynek 1
08-460 Sobolew

Data składania wniosków, ofert: 25/01/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Urzad Gminy Sobolew
ul. Rynek 1
08-460 Sobolew

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Podobne przetargi

424964 / 2011-12-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Komunalny w Halinowie - Halinów (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Montaż okna typu świetlik o wymiarach: 260 cm x 80 cm w pomieszczeniu nr 111. Budowa ściany działowej o wymiarach: 260 cm x 220 cm w pomieszczeniu nr 111. Montaż drzwi wewnętrznych w pomieszczeniu nr 111. Montaż szyby bezpiecznej (nietłukącej) o wymiarach 90 cm x 100 cm w świetle otworu nowo wybudowanej ściany. Montaż okien dachowych szt. 6. Montaż okien szczytowych szt. 2. Zmiana wysokości stolarki okiennej z wymiaru 113,5 x 146,5 cm na wymiary 143,5 x 146,5 cm szt. 12.

437810 / 2009-12-21 - Inny: jednostka badawczo-rozwojowa

Instytut Lotnictwa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku biurowego Mn-2 na terenie Instytutu Lotnictwa w Warszawie przy Al. Krakowskiej 110/114,

248420 / 2011-08-18 - Inny: Agencja płatnicza

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Mazowiecki Oddział Regionalny - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Wykonanie adaptacji poddasza na cele biurowe w budynku Biura Powiatowego w Przasnyszu dla Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR

309362 / 2011-09-28 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im prof. Adama Grucy - Otwock (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Wykonanie robót budowlanych obejmujących wykonanie przebudowy budynku przychodni specjalistycznej budynek B, ocieplenia głównego budynku łóżkowego szpitala budynek E, remontu niskiego parteru budynku administracyjnego budynek C

189769 / 2012-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Wykonanie zabezpieczenia klatki schodowej przed zadymieniem w budynku Liceum Ogólnokształcącym nr XII przy ul. Siennej 53 w Warszawie (numer sprawy: 43/ZP/12).

404222 / 2013-10-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja obiektów Instytutu Głuchoniemych im. ks. Jakuba Falkowskiego przy Pl. Trzech Krzyży 4/6 w Warszawie

40343 / 2014-02-27 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowy Instytut Medyczny - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Przebudowa pomieszczeń Oddziału Przyjęć WIM oraz przełożenie kabli i złącza kablowego kolidujących z nowo wybudowanym budynkiem OIT.

329344 / 2014-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Zbuczyn - Zbuczyn (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Budowa świetlic wiejskich na terenie Gminy Zbuczyn - etap II: konstrukcja i pokrycie dachu

82050 / 2011-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Szczawin Kościelny (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
ZMIANA SPOSOBU UŻYTKOWANIA Z PRZEBUDOWĄ BUDYNKU PO BYŁEJ SPÓŁDZIELNI USŁUG ROLNICZYCH Z PRZEZNACZENIEM NA GMINNY OŚRODEK KULTURY W SZCZAWINIE KOŚCIELNYM

414124 / 2011-12-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gołymin-Ośrodek - Gołymin-Ośrodek (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ (ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH, PUBLICZNEGO GIMNAZJUM I GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ) W GMINIE GOŁYMIN-OŚRODEK WRAZ Z WYMIANĄ WYPOSAŻENIA TYCH OBIEKTÓW NA ENERGOOSZCZĘDNE - ETAP II.

153176 / 2011-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Roboty uzupełniające na budowie budynku administracyjno - socjalnego w Radomiu ul. Wolanowska 61( nr postępowania 259/09, umowa podstawowa nr 144/W/I/2010).

115302 / 2012-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gielniów - Gielniów (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Adaptacja świetlicy OSP w Rozwadach na świetlicę wiejską wraz z rewitalizacją terenu wokół świetlicy

363758 / 2014-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina TÅ‚uszcz - TÅ‚uszcz (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Wykonanie pokrycia i orynnowania dachu części garażowej budynku Wiejskiego Domu Kultury w Miąsem - z materiałów zamawiającego oraz z materiałów Wykonawcy

108385 / 2012-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Dzielnica Ursus m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie na jej podstawie wymiany istniejącego dźwigu w Urzędzie Dzielnicy Ursus Pl.Czerwca 1976 r nr 1 w Warszawie na dźwig osobowy - w ramach zadania inwestycyjnego Termomodernizacja i modernizacja budynku Urzędu Dzielnicy Ursus

508804 / 2013-12-09 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Urząd Skarbowy Warszawa Targówek - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Przebudowę, rozbudowę i nadbudowę o jedną kondygnację budynku Urzędu Skarbowego Warszawa Targówek, z budową parkingu i zagospodarowaniem terenu przy ulicy Dąbrowszczaków 14 w Warszawie

362137 / 2008-12-12 - Podmiot prawa publicznego

Bank Gospodarstwa Krajowego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Umowa ramowa na wykonanie robót budowlanych w zakresie remontu pomieszczeń biurowych i technicznych Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie al.Jerozolimskie 7

316 / 2011-01-03 - Inny: Jednostka Badawczo-Rozwojowa

Instytut Lotnictwa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej budowlano-wykonawczej wraz z realizacją budowy budynku biurowego L2 na terenie Instytutu Lotnictwa