183855 / 2011-07-05 - Podmiot prawa publicznego / Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Poznań)
Zakup (dostawa) systemu kolejkowego do rejestracji oraz systemu przywołania pacjenta.
Opis zamówienia
Specyfikacja przetargowa:
system kolejkowy do rejestracji
oraz system przywołania pacjenta do gabinetu poradnianego
w Szpitalu Przemienienia Pańskiego UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
- obiekt ul. Szamarzewskiego.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, instalacja i konfiguracja w siedzibie Zamawiającego systemu kolejkowego i systemu przywołania pacjenta mającego na celu zarządzanie ruchem pacjentów oczekujących na wizyty realizowane w ramach świadczonej przez Zamawiającego opieki ambulatoryjnej i specjalistycznej. Zakres działania systemu musi obejmować obszary od wejścia pacjenta do rejestracji do momentu przywołania go przez lekarza pracującego w konkretnym gabinecie. Jako podstawowe funkcje systemu należy wyróżnić:
Wydawanie biletów wskazujących numer Pacjenta w kolejce do Rejestracji,
Sterowanie kolejką pacjentów do okienek rejestracyjnych,
Przypisanie wydrukowanego numeru do wizyty Pacjenta w systemie Eskulap,
Wyświetlanie zbiorcze informacji o numerze pacjenta i gabinecie do którego jest wzywany,
Przywołanie pacjenta przez lekarza w systemie medycznym Eskulap skutkujące wyświetleniem jego numeru nad gabinetem,
Ponowne przywołanie pacjenta do gabinetu po wykonaniu badań diagnostycznych.
Wymogiem przedmiotu zamówienia w zakresie systemu kolejkowego do rejestracji oraz systemu przywołania pacjenta do gabinetu poradnianego jest możliwie ścisła współpraca z użytkowanym przez Zamawiającego systemem medycznym. Odbiór systemu może nastąpić po pełnym wdrożeniu samego systemu oraz po przeszkoleniu użytkowników z systemu przywoławczego łącznie z działającym elementem współpracy systemu przywołania pacjenta do gabinetu poradni z poziomu systemu medycznego Eskulap (producentem systemu medycznego Eskulap jest Politechnika Poznańska). Wymagana jest ścisła współpraca wykonawcy z producentem systemu. W przypadku wprowadzenia jakichkolwiek zmian w systemie Eskulap przez Wykonawcę- producent systemu musi być o nich poinformowany, tak aby po wygaśnięciu okresu gwarancji, mógł płynnie przejąć konserwacje całego systemu.
Wykonawca we własnym zakresie dostarcza cały sprzęt oraz oprogramowanie, zapewnić musi montaż poszczególnych elementów łącznie z przeciągnięciem koniecznych do działania systemu mediów (prąd, sieć IT). Montaż wykonuje w miejscach wskazanych przez Zamawiającego zgodnie z załączonymi planami i po wskazaniu przez Zamawiającego punktów dystrybucyjnych.
Poprzez wdrożenie rozumie się również przeszkolenie personelu na zainstalowanym wdrożonym systemie:
- 1 kurs: 8 rejestratorek,
- 2 kursy: personel w gabinetach po ok 8 osób (przedstawiciele lekarzy poradni - potem te osoby przekazują umiejętności dalej)
- przeszkolenie administratorskie, asysta wdrożeniowa
1. Docelowy schemat działania w poradniach:
2. Opis schematu działania w poradniach -
a) Pacjent przychodzi do szpitala w celu realizacji wizyty
Pacjent pobiera z automatu biletowego bilet typu A. W rejestracji wszystkie okienka mają możliwość obsłużenia pacjenta, z tym że domyślnie wyznaczone jest jedno okienko do obsługi tego typu pacjentów spośród 4 (możliwość konfiguracji jak i zamierzonego działania użytkownika). Co więcej pacjent z biletem typu A musi być zawsze wezwany priorytetowo w stosunku do pacjentów z biletem typu B lub C do tego okienka.
b) Pacjent przychodzi do szpitala w celu umówienia wizyty w poradni:
Pacjent pobiera z automatu biletowego bilet typu B lub C (w zależności od tego, do której poradni pacjent umawia wizytę). W rejestracji wszystkie okienka mają możliwość obsłużenia pacjenta, z tym że domyślnie wyznaczone jedno okienko do obsługi tego typu pacjentów spośród 4. Jeżeli Rejestratorka uzna, że dana wizyta jest pilna to może wprowadzić numer pacjenta do systemu medycznego Eskulap, a pacjent czekać na przywołanie do gabinetu lekarskiego. Rejestratorka może (w przypadku wydłużającej się kolejki pacjentów z biletami typu A) obsługiwać w pierwszej kolejności pacjentów z biletem typu A.
c) Karetka przywozi pacjenta na poradę z innego szpitala:
Osoba, która przywozi pacjenta podchodzi do rejestracji poza wezwaniem i wypełnia dane pacjenta. Rejestratorka wprowadza numer (z puli własnej np. X001 - X999) do systemu medycznego. Pacjent przywołany zostaje do gabinetu przez lekarza. Pula numerków typu X musi być oddzielnie pilnowana przez Rejestratorki, ponieważ bilety nie są drukowane z systemu kolejkowego.
Uwaga: Pacjent pobiera jeden numerek dziennie (poza przypadkiem gdy umawia kolejną wizytę na inny dzień po wyjściu od lekarza) nawet wówczas, gdy w tym dniu będzie odbywał wizyty lekarskie u większej liczby specjalistów w ramach danej poradni. Numerki z gabinetów zabiegowych nie będą wyświetlane na tablicy zbiorczej a tylko nad gabinetem zabiegowym (dotyczy np. punkt pobrań, gabinet zabiegowy alergologii, gabinet psychologa, czy gabinet zabiegowy chemioterapii).
Jeżeli pacjent zgubi numerek i nie będzie go pamiętał, powinien zgłosić się do okienka rejestracji, wówczas Rejestratorka sprawdzi w systemie wizytę danego pacjenta i poinformuje go przekazując mu karteczkę z zapisanym numerkiem.
3. Współpraca z systemem Eskulap:
a. Użytkownik zalogowany w module Eskulap - Rejestracja powinien posiadać możliwość wpisywania, drukowanego na biletach systemu kolejkowego, numeru wizyty. Oprócz możliwości ręcznego wprowadzenia numeru za pomocą klawiatury, jego wpisanie ułatwić powinien czytnik kodów kreskowych. Numer ten będzie powiązany z wizytą pacjenta w poradni.
b. Użytkownik zalogowany w module Eskulap - Poradnia powinien posiadać możliwość przywołania pacjenta bezpośrednio z tego systemu do gabinetu poradnianego. Poprzez przywołanie pacjenta do gabinetu rozumie się ukazanie się numeru przypisanego do wizyty w Rejestracji, a drukowanego z systemu kolejkowego, na wyświetlaczu, nad drzwiami gabinetu.
Niezbędny zakres funkcjonalny oprogramowania Eskulap umożliwiający realizację wymogów określonych w punkcie 3 a) zostanie zabezpieczony przez Zamawiającego we własnym zakresie. Przedmiot niniejszego postępowania stanowią natomiast następujące usługi :
instalacja uaktualnień oprogramowania przekazanych przez zamawiającego umożliwiających integrację z systemem kolejkowym,
rekonfiguracja i parametryzacja eksploatowanego oprogramowania po instalacji przedmiotowych uaktualnień w celu zapewnienia bezproblemowej integracji,
konfiguracja eksploatowanego oprogramowania w celu zapewnienia integracji z czytnikami kodów kreskowych,
Przeszkolenie personelu oraz administratora z wprowadzonych w oprogramowaniu zmian
W celu potwierdzenia, że oferowane usługi spełniają wymagania określone przez zamawiającego wykonawca do oferty zobowiązany jest dołączyć: Aktualną autoryzację producenta oprogramowania uprawniająca do świadczenia usług stanowiących przedmiot umowy.
4. Podstawowe elementy systemu:
Automat biletowy z mocowaniem lub stojakiem - z możliwością określenia co najmniej 5 typów biletów zawierających kod kreskowy - tak aby do systemu Eskulap można było wprowadzić numer pacjenta przy pomocy czytnika
3 wyświetlacze główne minimalna wielkość LCD 47 (przekątna ekranu co najmniej 47 cale) - przykład wyświetlacza poniżej (możliwość parametryzacji przynajmniej koloru napisów mile widziane sterowanie kolorem tła lub znaków dla wiersza w zależności od typu gabinetu). Na ekranie wyświetlane muszą być informacje o numerze pacjenta (4 znaki), numerze gabinetu (4 znaki) minimalna wysokość znaków dla tych informacji to 4,6 cm. Na monitorze powinny wyświetlać się 2 kolumny: 1 kolumna dla poziomu 0 i 1 kolumna dla poziomu -1, konieczna stała informacja o poziomie dla którego wyświetlana jest informacja (określenie nazw poziomów parametryczne co najmniej 11 znaków, minimalna liczba wierszy 8 (zatem możliwość jednoczesnego wyświetlenia informacji o 16 gabinetach), na tablicy w ramach poziomu gabinety mają być sortowane po nr gabinetu, numer wywoływanego pacjenta przez jakiś okres czasu powinien sygnalizować o zmianie miganiem. Na ekranie wyświetlać się mają tylko dostępne gabinety (gabinet nie wykorzystywany w danym momencie musi zniknąć z tablicy). Parametryczne przypisanie gabinetu do poziomu. Możliwość wyświetlenia przewijanego tekstu informacyjnego (tekst wyświetlany może być mniejszą czcionką niż informacje o numerze pacjenta czy numerze gabinetu.
4 pojedyncze wyświetlacze alfanumeryczne nad okienkami rejestracji (4 znaki na nr pacjenta) - służy do wyświetlania numeru obsługiwanego aktualnie pacjenta. W chwili przywołania, wyświetlany numer pacjenta mruga przez pewien czas.
system kolejkowy dla rejestracji - kompleksowy system kolejkowy zarządzający kolejkami do okienek rejestracyjnych oraz zarządzający poprzez odpowiednie oprogramowanie działaniem wyświetlaczy dla rejestracji, urządzeniem wydającym bilety = Automatem biletowym, umożliwiający ustawianie priorytetów, zakresy prac okienek itp.
16 pojedyncze wyświetlacze alfanumeryczne nad gabinetami służy przywołaniu pacjenta poprzez wyświetlenie numeru pacjenta (4 znaki na nr pacjenta np. A333), wyświetla numer aktualnie przebywającego w gabinecie, każda zmiana sygnalizowana będzie mrugającym numerem pacjenta przez pewien czas - proponowane tło czarne, kolor czerwony. Minimalna wysokość znaku: 7 cm
5. Okres gwarancji i termin wykonania:
Maksymalny czas wykonania przedmiotu zamówienia to czas 3 miesiące od momentu podpisania umowy. Okres gwarancji na działanie systemu to 12 miesiące na wszystkie wykonane usługi oraz sprzęt, przy czym okres gwarancji na przedmioty stanowiące elementy systemu (monitory, wyświetlacze itp.) nie może być krótszy niż okres gwarancji określany przez producenta.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 183855
Data publikacji: 2011-07-05
Nazwa:
Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Ulica: ul. Długa 1/2
Numer domu: 1/2
Miejscowość: Poznań
Kod pocztowy: 61-848
Województwo / kraj: wielkopolskie
Numer telefonu: 61 8549121
Numer faxu: 61 8529472
Adres strony internetowej: www.skpp.edu.pl
Regon: 00028882800000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zakup (dostawa) systemu kolejkowego do rejestracji oraz systemu przywołania pacjenta.
Rodzaj zamówienia: D
Przedmiot zamówienia:
Specyfikacja przetargowa:
system kolejkowy do rejestracji
oraz system przywołania pacjenta do gabinetu poradnianego
w Szpitalu Przemienienia Pańskiego UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
- obiekt ul. Szamarzewskiego.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, instalacja i konfiguracja w siedzibie Zamawiającego systemu kolejkowego i systemu przywołania pacjenta mającego na celu zarządzanie ruchem pacjentów oczekujących na wizyty realizowane w ramach świadczonej przez Zamawiającego opieki ambulatoryjnej i specjalistycznej. Zakres działania systemu musi obejmować obszary od wejścia pacjenta do rejestracji do momentu przywołania go przez lekarza pracującego w konkretnym gabinecie. Jako podstawowe funkcje systemu należy wyróżnić:
Wydawanie biletów wskazujących numer Pacjenta w kolejce do Rejestracji,
Sterowanie kolejką pacjentów do okienek rejestracyjnych,
Przypisanie wydrukowanego numeru do wizyty Pacjenta w systemie Eskulap,
Wyświetlanie zbiorcze informacji o numerze pacjenta i gabinecie do którego jest wzywany,
Przywołanie pacjenta przez lekarza w systemie medycznym Eskulap skutkujące wyświetleniem jego numeru nad gabinetem,
Ponowne przywołanie pacjenta do gabinetu po wykonaniu badań diagnostycznych.
Wymogiem przedmiotu zamówienia w zakresie systemu kolejkowego do rejestracji oraz systemu przywołania pacjenta do gabinetu poradnianego jest możliwie ścisła współpraca z użytkowanym przez Zamawiającego systemem medycznym. Odbiór systemu może nastąpić po pełnym wdrożeniu samego systemu oraz po przeszkoleniu użytkowników z systemu przywoławczego łącznie z działającym elementem współpracy systemu przywołania pacjenta do gabinetu poradni z poziomu systemu medycznego Eskulap (producentem systemu medycznego Eskulap jest Politechnika Poznańska). Wymagana jest ścisła współpraca wykonawcy z producentem systemu. W przypadku wprowadzenia jakichkolwiek zmian w systemie Eskulap przez Wykonawcę- producent systemu musi być o nich poinformowany, tak aby po wygaśnięciu okresu gwarancji, mógł płynnie przejąć konserwacje całego systemu.
Wykonawca we własnym zakresie dostarcza cały sprzęt oraz oprogramowanie, zapewnić musi montaż poszczególnych elementów łącznie z przeciągnięciem koniecznych do działania systemu mediów (prąd, sieć IT). Montaż wykonuje w miejscach wskazanych przez Zamawiającego zgodnie z załączonymi planami i po wskazaniu przez Zamawiającego punktów dystrybucyjnych.
Poprzez wdrożenie rozumie się również przeszkolenie personelu na zainstalowanym wdrożonym systemie:
- 1 kurs: 8 rejestratorek,
- 2 kursy: personel w gabinetach po ok 8 osób (przedstawiciele lekarzy poradni - potem te osoby przekazują umiejętności dalej)
- przeszkolenie administratorskie, asysta wdrożeniowa
1. Docelowy schemat działania w poradniach:
2. Opis schematu działania w poradniach -
a) Pacjent przychodzi do szpitala w celu realizacji wizyty
Pacjent pobiera z automatu biletowego bilet typu A. W rejestracji wszystkie okienka mają możliwość obsłużenia pacjenta, z tym że domyślnie wyznaczone jest jedno okienko do obsługi tego typu pacjentów spośród 4 (możliwość konfiguracji jak i zamierzonego działania użytkownika). Co więcej pacjent z biletem typu A musi być zawsze wezwany priorytetowo w stosunku do pacjentów z biletem typu B lub C do tego okienka.
b) Pacjent przychodzi do szpitala w celu umówienia wizyty w poradni:
Pacjent pobiera z automatu biletowego bilet typu B lub C (w zależności od tego, do której poradni pacjent umawia wizytę). W rejestracji wszystkie okienka mają możliwość obsłużenia pacjenta, z tym że domyślnie wyznaczone jedno okienko do obsługi tego typu pacjentów spośród 4. Jeżeli Rejestratorka uzna, że dana wizyta jest pilna to może wprowadzić numer pacjenta do systemu medycznego Eskulap, a pacjent czekać na przywołanie do gabinetu lekarskiego. Rejestratorka może (w przypadku wydłużającej się kolejki pacjentów z biletami typu A) obsługiwać w pierwszej kolejności pacjentów z biletem typu A.
c) Karetka przywozi pacjenta na poradę z innego szpitala:
Osoba, która przywozi pacjenta podchodzi do rejestracji poza wezwaniem i wypełnia dane pacjenta. Rejestratorka wprowadza numer (z puli własnej np. X001 - X999) do systemu medycznego. Pacjent przywołany zostaje do gabinetu przez lekarza. Pula numerków typu X musi być oddzielnie pilnowana przez Rejestratorki, ponieważ bilety nie są drukowane z systemu kolejkowego.
Uwaga: Pacjent pobiera jeden numerek dziennie (poza przypadkiem gdy umawia kolejną wizytę na inny dzień po wyjściu od lekarza) nawet wówczas, gdy w tym dniu będzie odbywał wizyty lekarskie u większej liczby specjalistów w ramach danej poradni. Numerki z gabinetów zabiegowych nie będą wyświetlane na tablicy zbiorczej a tylko nad gabinetem zabiegowym (dotyczy np. punkt pobrań, gabinet zabiegowy alergologii, gabinet psychologa, czy gabinet zabiegowy chemioterapii).
Jeżeli pacjent zgubi numerek i nie będzie go pamiętał, powinien zgłosić się do okienka rejestracji, wówczas Rejestratorka sprawdzi w systemie wizytę danego pacjenta i poinformuje go przekazując mu karteczkę z zapisanym numerkiem.
3. Współpraca z systemem Eskulap:
a. Użytkownik zalogowany w module Eskulap - Rejestracja powinien posiadać możliwość wpisywania, drukowanego na biletach systemu kolejkowego, numeru wizyty. Oprócz możliwości ręcznego wprowadzenia numeru za pomocą klawiatury, jego wpisanie ułatwić powinien czytnik kodów kreskowych. Numer ten będzie powiązany z wizytą pacjenta w poradni.
b. Użytkownik zalogowany w module Eskulap - Poradnia powinien posiadać możliwość przywołania pacjenta bezpośrednio z tego systemu do gabinetu poradnianego. Poprzez przywołanie pacjenta do gabinetu rozumie się ukazanie się numeru przypisanego do wizyty w Rejestracji, a drukowanego z systemu kolejkowego, na wyświetlaczu, nad drzwiami gabinetu.
Niezbędny zakres funkcjonalny oprogramowania Eskulap umożliwiający realizację wymogów określonych w punkcie 3 a) zostanie zabezpieczony przez Zamawiającego we własnym zakresie. Przedmiot niniejszego postępowania stanowią natomiast następujące usługi :
instalacja uaktualnień oprogramowania przekazanych przez zamawiającego umożliwiających integrację z systemem kolejkowym,
rekonfiguracja i parametryzacja eksploatowanego oprogramowania po instalacji przedmiotowych uaktualnień w celu zapewnienia bezproblemowej integracji,
konfiguracja eksploatowanego oprogramowania w celu zapewnienia integracji z czytnikami kodów kreskowych,
Przeszkolenie personelu oraz administratora z wprowadzonych w oprogramowaniu zmian
W celu potwierdzenia, że oferowane usługi spełniają wymagania określone przez zamawiającego wykonawca do oferty zobowiązany jest dołączyć: Aktualną autoryzację producenta oprogramowania uprawniająca do świadczenia usług stanowiących przedmiot umowy.
4. Podstawowe elementy systemu:
Automat biletowy z mocowaniem lub stojakiem - z możliwością określenia co najmniej 5 typów biletów zawierających kod kreskowy - tak aby do systemu Eskulap można było wprowadzić numer pacjenta przy pomocy czytnika
3 wyświetlacze główne minimalna wielkość LCD 47 (przekątna ekranu co najmniej 47 cale) - przykład wyświetlacza poniżej (możliwość parametryzacji przynajmniej koloru napisów mile widziane sterowanie kolorem tła lub znaków dla wiersza w zależności od typu gabinetu). Na ekranie wyświetlane muszą być informacje o numerze pacjenta (4 znaki), numerze gabinetu (4 znaki) minimalna wysokość znaków dla tych informacji to 4,6 cm. Na monitorze powinny wyświetlać się 2 kolumny: 1 kolumna dla poziomu 0 i 1 kolumna dla poziomu -1, konieczna stała informacja o poziomie dla którego wyświetlana jest informacja (określenie nazw poziomów parametryczne co najmniej 11 znaków, minimalna liczba wierszy 8 (zatem możliwość jednoczesnego wyświetlenia informacji o 16 gabinetach), na tablicy w ramach poziomu gabinety mają być sortowane po nr gabinetu, numer wywoływanego pacjenta przez jakiś okres czasu powinien sygnalizować o zmianie miganiem. Na ekranie wyświetlać się mają tylko dostępne gabinety (gabinet nie wykorzystywany w danym momencie musi zniknąć z tablicy). Parametryczne przypisanie gabinetu do poziomu. Możliwość wyświetlenia przewijanego tekstu informacyjnego (tekst wyświetlany może być mniejszą czcionką niż informacje o numerze pacjenta czy numerze gabinetu.
4 pojedyncze wyświetlacze alfanumeryczne nad okienkami rejestracji (4 znaki na nr pacjenta) - służy do wyświetlania numeru obsługiwanego aktualnie pacjenta. W chwili przywołania, wyświetlany numer pacjenta mruga przez pewien czas.
system kolejkowy dla rejestracji - kompleksowy system kolejkowy zarządzający kolejkami do okienek rejestracyjnych oraz zarządzający poprzez odpowiednie oprogramowanie działaniem wyświetlaczy dla rejestracji, urządzeniem wydającym bilety = Automatem biletowym, umożliwiający ustawianie priorytetów, zakresy prac okienek itp.
16 pojedyncze wyświetlacze alfanumeryczne nad gabinetami służy przywołaniu pacjenta poprzez wyświetlenie numeru pacjenta (4 znaki na nr pacjenta np. A333), wyświetla numer aktualnie przebywającego w gabinecie, każda zmiana sygnalizowana będzie mrugającym numerem pacjenta przez pewien czas - proponowane tło czarne, kolor czerwony. Minimalna wysokość znaku: 7 cm
5. Okres gwarancji i termin wykonania:
Maksymalny czas wykonania przedmiotu zamówienia to czas 3 miesiące od momentu podpisania umowy. Okres gwarancji na działanie systemu to 12 miesiące na wszystkie wykonane usługi oraz sprzęt, przy czym okres gwarancji na przedmioty stanowiące elementy systemu (monitory, wyświetlacze itp.) nie może być krótszy niż okres gwarancji określany przez producenta.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres w miesiącach: 3
Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wadium.
Zaliczka: Nie
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy zgodnie z art. 22 ust 1 spełniają warunki, dotyczące:
posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
posiadania wiedzy i doświadczenia;
dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Na potwierdzenie spełnienia warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Wykonawca dołączy do oferty oświadczenie o spełnieniu tych warunków, zgodnie z art. 44 ustawy - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do SIWZ,
Wykonawca zobowiązany jest również dołączyć do oferty:
1) wypełniony Formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 2 do SIWZ. Wykonawca w formularzu ofertowym uwzględni wszystkie elementy wymienione przez Zamawiającego w wzorze stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ.
2) Zamawiający na podstawie art. 36 ust. 4 żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom (w przypadku, gdy zachodzi taka sytuacja - dokument dołączyć do oferty przetargowej).
W przypadku, gdy wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo z którego wynika zakres umocowania, podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania wykonawcy. W przypadku, gdy Wykonawcy będą ubiegać się wspólnie o zamówienie publiczne ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu, zgodnie z art. 23 ust. 2. Pełnomocnictwo dołączyć do oferty.
Wykonawcy, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, na podstawie art. 23 ust. 1, wykażą że nie podlegają wykluczeniu poprzez złożenie przez każdego z Wykonawców wymaganego dokumentu.
Do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące wykonawcy występującego samodzielnie. Zamawiający, przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego może żądać od wykonawców, których oferta została wybrana, umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
Wykonawca na żądanie zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1, i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1.3 lit. b, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzający odpowiednio, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
Dokumenty, o których mowa w pkt. 1.3. lit. b) powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentu, o których mowa w SIWZ cz. II pkt 1.3 lit. b, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość istotnych zmian postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia:
1. Zmiana terminu wykonania świadczenia
a) zmiany spowodowane siłą wyższą, w tym klęskami żywiołowymi, warunkami atmosferycznymi uniemożliwiającymi zrealizowanie świadczenia w terminie,
b) zmiany będące następstwem okoliczności leżących wyłącznie po stronie Zamawiającego, w szczególności wstrzymanie świadczenia,
W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w ust. 1 lit. a) - b) termin wykonania świadczenia może ulec odpowiedniemu przedłużeniu o czas niezbędny do należytego jej wykonania, nie dłużej jednak niż o okres tych okoliczności.
2. Zmiana sposobu spełnienia świadczenia
a) zmiany spowodowane nieprzewidywalną koniecznością wykonania świadczenia nie wymienionych w Umowie. Zamawiający w powyższym przypadku dopuszcza możliwość wykonania świadczeń zamiennych, równoważnych, ale ich cena nie może przewyższać ceny świadczenia podstawowego. Wykonawca zobowiązany jest wykonania świadczenia na zasadach określonych w niniejszej Umowie
3. Zmiany wynagrodzenia wykonawcy
a) zmiany spowodowane udzieleniem przez Wykonawcę upustów promocyjnych. W przypadku udzielenia przez Wykonawcę upustów promocyjnych dla klienta w okresie trwania Umowy, upusty będą obowiązywały również dla tej Umowy,
b) zmiany spowodowane wzrostem albo zmniejszeniem stawki VAT. Jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie kosztów świadczenia po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy o kwotę równą różnicy w kwocie podatku VAT zapłaconego przez Wykonawcę. Jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zmniejszenie kosztów towarów po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę stanowiącą różnicę kwoty podatku VAT zapłaconego przez Wykonawcę
4. Wszelkie zmiany do umowy mogą być wprowadzone wyłącznie za pisemną zgodą Zamawiającego.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.skpp.edu.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
61-848 Poznań, ul. Długa ½
Dział Zamówień Publicznych, pok. 603
Data składania wniosków, ofert: 14/07/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 09:30
Miejsce składania:
Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
61-848 Poznań, ul. Długa ½
Dział Zamówień Publicznych, pok. 603
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
Podobne przetargi
69803 / 2013-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zaniemyśl - Zaniemyśl (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
Budowa oświetlenia ulicznego w m. Jeziory Małe, ul. Doliwcowa i przyległe
101809 / 2011-03-30 - Podmiot prawa publicznego
Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
Zakup (dostawa) instalacji przywoławczej na Oddziale Nadciśnienia Tętniczego i Zaburzeń Metabolicznych wraz z instalacją
225795 / 2012-10-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Dopiewo - Dopiewo (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
Budowa oświetlenia drogowego w nw. miejscowościach : - zadanie nr 1: Palędzie ul. Jeżynowa i Modrzewiowa ( 2 słupy i oprawy) - zadanie nr 2 : Zakrzewo ul. Brzozowa ( 2 słupy i oprawy) - zadanie nr 3 : Dopiewo ul. Akacjowa ( 3 słupy i oprawy) - zadanie nr 4 : Dopiewo ul. Pogodna ( 2 słupy i oprawy) - zadanie nr 5 : Zakrzewo ul. Wspólna i Zielona ( 8 słupów i oprawy).
113610 / 2015-05-14 - Podmiot prawa publicznego
Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Promienista - Palacza wraz z remontem odcinków ulic przyległych
197604 / 2014-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Święciechowa - Święciechowa (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
Budowa oświetlenia drogowego tj. Budowa oświetlenia drogowego na ul. Balonowej w Strzyżewicach, Budowa oświetlenia drogowego na ul. Tylnej w Lasocicach, Budowa oświetlenia drogowego w Długiem Starem w stronę Długiem Nowem (ul. Nowa)
180955 / 2011-07-01 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet im. A. Mickiewicza - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
montaż słupów wraz z oprawami oraz instalacją dla oświetlenia dodatkowych miejsc parkingowych przy budynku koszarowca al. Niepodległości 53 w Poznaniu
168227 / 2015-11-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
Roboty uzupełniające do zamówienia nr NT.2.212.11.2015 - wykonanie prac naprawczych oraz modernizacji instalacji oświetlenia awaryjnego oraz sieci teleinformatycznej na INEA Stadionie w Poznaniu ul. Bułgarska 1
176236 / 2011-06-29 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet im. A. Mickiewicza - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
montaż słupów wraz z oprawami oraz instalacją dla oświetlenia dodatkowych miejsc parkingowych przy budynku koszarowca al. Niepodległości 53 w Poznaniu
226245 / 2013-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Dopiewo - Dopiewo (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
Nr sprawy ROA.271.42.2013 Budowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Dopiewo , z podziałem na niżej wymienione zadania: - Zadanie nr 1 : Palędzie - wykonanie oświetlenia drogowego na ulicy Pogodnej - Zadanie nr 2 : Dopiewo - wykonanie oświetlenia drogowego na ulicy Więckowskiej.
250214 / 2014-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Święciechowa - Święciechowa (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
Budowa oświetlenia drogowego tj. Budowa oświetlenia drogowego na ul. Balonowej w Strzyżewicach, Budowa oświetlenia drogowego na ul. Tylnej w Lasocicach, Budowa oświetlenia drogowego w Długiem Starem w stronę Długiem Nowem (ul. Nowa)
160562 / 2015-06-30 - Podmiot prawa publicznego
Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Promienista - Palacza wraz z remontem odcinków ulic przyległych
226291 / 2008-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Przykona - Przykona (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
Oświetlenie ciągu pieszo - rowerowego Przykona - Wichertów
227297 / 2013-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Dopiewo - Dopiewo (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
Nr sprawy ROA.271.60.2013
Skórzewo - wykonanie oświetlenia drogowego na ulicy Krótkiej (5 lamp)
100317 / 2013-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Dopiewo - Dopiewo (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
Nr sprawy ROA.271.21.2013
Budowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Dopiewo
127739 / 2012-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Gniezno - Gniezno (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
Modernizacja pomieszczeń Urzędu Stanu Cywilnego i Urzędu Miejskiego w Gnieźnie
103110 / 2011-05-06 - Podmiot prawa publicznego
Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
Zakup (dostawa) instalacji przywoławczej na Oddziale Nadciśnienia Tętniczego i Zaburzeń Metabolicznych wraz z instalacją
317356 / 2009-09-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Czerwonak - Czerwonak (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
wybudowanie oświetlenia boiska treningowego w Czerwonaku przy ul. Leśnej.
276300 / 2009-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Gniezno - Gniezno (wielkopolskie)
CPV: 453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)
Modernizacja wnętrza budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Lecha 6 w Gnieźnie