Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

299977 / 2008-11-05 - / Powiat Opoczyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Opoczno (Opoczno)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2008-11-03 pod pozycją 296941. Zobacz ogłoszenie 296941 / 2008-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 299977

Data publikacji: 2008-11-05

Nazwa:
Powiat Opoczyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Opoczno

Ulica: ul. Kwiatowa 1a

Numer domu: 1a

Miejscowość: Opoczno

Kod pocztowy: 26-300

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 044 7361500

Numer faxu: 044 7361500

Regon: 59064843900000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 296941

Data wydania biuletynu: 2008-11-03

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.3

Przed wprowadzeniem zmainy:
Przedmiotem zamówienia jest zakup pięciu zestawów do monitoringu wizyjnego w wersji z dodatkowy wyposażeniem i ich instalacja w następujących zespołach szkół prowadzonych przez powiat opoczyński:
- Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opocznie,
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie,
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy,
- Zespół Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym,
- Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie.

Każdy zestaw do monitoringu wizyjnego w wersji z dodatkowym wyposażeniem powinien obejmować zestaw do monitoringu wizyjnego w wersji podstawowej (tj. dwie kamery umożliwiające rejestrację zdarzeń od wewnątrz i na zewnątrz wejścia, w kolorze i rozdzielczości wystarczającej do identyfikacji osób, urządzenie rejestrujące, kolorowy monitor oraz urządzenia dodatkowe niezbędne do zainstalowania zestawu, w tym okablowanie), oraz 6 dodatkowych kamer, odpowiednie podłączenia i podzielnik obrazu na monitorze. Miejscami, w którym powinny zostać zainstalowane zestawy do monitoringu wizyjnego w wersji z dodatkowym wyposażeniem są w szczególności ogrodzenia zewnętrzne terenu szkoły, fasada budynku szkoły, bramy, furtki, ciągi komunikacyjne wewnątrz budynku szkoły, parkingi przynależne do szkoły, boiska i miejsca przeznaczone do zabaw i gier zespołowych a także toalety (bez kabin). Urządzenia rejestrujące i monitor powinny być zainstalowane w pomieszczeniach zapewniających ochronę sprzętu.
Zestaw do monitoringu wizyjnego powinien umożliwiać włączenie szkoły do lokalnej sieci monitoringu w danej miejscowości.
Wchodzące w skład systemu rejestracji obrazu, urządzenia utrwalające powinny spełniać wymogi określone Polską Normą PN-EN 50132-7 dla systemów dozorowanych CCTV oraz wymagania zasadnicze określone odpowiednia w art. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o kompatybilności
elektromagnetycznej (Dz. U. Nr 82, poz. 556) albo art. 153 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800 z późn. zm.).
Urządzenia utrwalające powinny rejestrować obraz z częstotliwością 25 klatek na sekundę dla każdej kamery, z rozdzielczością nie mniejszą niż 400 linii telewizyjnych. Urządzenia utrwalające powinny umożliwiać ich podłączenie do urządzeń pozwalających na wydrukowanie zarejestrowanego obrazu z minimalną rozdzielczością 6000 dpi. Urządzenia rejestrujące dźwięk powinny zapomnieć możliwość rejestracji sygnału akustycznego w paśmie częstotliwości od 300 Hz do 6 000 Hz przy dynamice 50 dB.
Do utrwalenia obrazu i dźwięku mogą służyć urządzenia mechaniczne i elektroniczne typu analogowego lub cyfrowego oraz odpowiednie do tych urządzeń nośniki informacji. Utrwalenia obrazu i dźwięku można dokonywać na nośnikach magnetycznych, płytach CD, DVD oraz innych nośnikach właściwych dla danego rodzaju urządzenia. Po utrwaleniu obrazu i dźwięku użyty w danym dniu nośnik powinien być opisany i zabezpieczony przed utratą, zniszczeniem lub uszkodzeniem. Szkoła lub placówka przechowuje nośnik, o którym mowa w ust. 3, nie krócej niż 30 dni.

Po wprowadzeniu zmiany:
Przedmiotem zamówienia jest zakup pięciu zestawów do monitoringu wizyjnego w wersji z dodatkowym wyposażeniem i ich instalacja w następujących zespołach szkół prowadzonych przez powiat opoczyński:
- Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opocznie,
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie,
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy,
- Zespół Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym,
- Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie.

Każdy zestaw do monitoringu wizyjnego w wersji z dodatkowym wyposażeniem powinien obejmować zestaw do monitoringu wizyjnego w wersji podstawowej (tj. dwie kamery umożliwiające rejestrację zdarzeń od wewnątrz i na zewnątrz wejścia, w kolorze i rozdzielczości wystarczającej do identyfikacji osób, urządzenie rejestrujące, kolorowy monitor oraz urządzenia dodatkowe niezbędne do zainstalowania zestawu, w tym okablowanie), oraz 6 dodatkowych kamer, odpowiednie podłączenia i podzielnik obrazu na monitorze. Miejscami, w których powinny zostać zainstalowane zestawy do monitoringu wizyjnego w wersji z dodatkowym wyposażeniem są w szczególności ogrodzenia zewnętrzne terenu szkoły, fasada budynku szkoły, bramy, furtki, ciągi komunikacyjne wewnątrz budynku szkoły, parkingi przynależne do szkoły, boiska i miejsca przeznaczone do zabaw i gier zespołowych a także toalety (bez kabin). Urządzenia rejestrujące i monitor powinny być zainstalowane w pomieszczeniach zapewniających ochronę sprzętu.
Zestaw do monitoringu wizyjnego powinien umożliwiać włączenie szkoły do lokalnej
sieci monitoringu w danej miejscowości.
Wchodzące w skład systemu rejestracji obrazu, urządzenia utrwalające powinny spełniać wymogi określone Polską Normą PN-EN 50132-7 dla systemów dozorowanych CCTV oraz wymagania zasadnicze określone odpowiednio w art. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o kompatybilności elektromagnetycznej (Dz. U. Nr 82, poz. 556) albo art. 153 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800 z późn. zm.).
Urządzenia utrwalające powinny rejestrować obraz z częstotliwością 25 klatek na sekundę dla każdej kamery, z rozdzielczością nie mniejszą niż 400 linii telewizyjnych. Urządzenia utrwalające powinny umożliwiać ich podłączenie do urządzeń pozwalających na wydrukowanie zarejestrowanego obrazu z minimalną rozdzielczością 600 dpi.
Do utrwalenia obrazu mogą służyć urządzenia mechaniczne i elektroniczne typu cyfrowego oraz odpowiednie do tych urządzeń nośniki informacji. Utrwalenia obrazu można dokonywać na nośnikach magnetycznych, płytach CD, DVD oraz innych nośnikach właściwych dla danego rodzaju urządzenia. Po utrwaleniu obrazu użyty w danym dniu nośnik powinien być opisany i zabezpieczony przed utratą, zniszczeniem lub uszkodzeniem. Szkoła lub placówka przechowuje nośnik, nie krócej niż 30 dni.

Podobne przetargi