Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

213951 / 2013-10-15 - Administracja samorządowa / Gmina Myszków (Myszków)

Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. Budowa wiat przystankowych na terenie miasta Myszkowa, polegających na wykonaniu i montażu 15 wiat przystankowych i 15 masztów przystankowych we wskazanych miejscach na terenie gminy Myszków

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. Budowa wiat przystankowych na terenie miasta Myszkowa, polegających na wykonaniu i montażu 15 wiat przystankowych i 15 masztów przystankowych we wskazanych miejscach na terenie gminy Myszków.
2. Lokalizacja i terminy wymiany wiat i masztów przystankowych, które będą stanowiły załącznik do umowy. Wymiana wiat i masztów zostanie dokonana w 15 następujących punktach miasta Myszkowa, w miejscach obecnie istniejących wiat i masztów zgodnie lokalizacją i terminem wskazanymi w załączniku nr 9 do SIWZ.
3. Typy przystanków: Wśród przystanków można wyróżnić następujące typy przystanków ze względu na architekturę:1) PRZYSTANEK AUTOBUSOWY A - Przystanek autobusowy winien być wykonany w technologii tradycyjnej z użyciem ogólnodostępnych materiałów budowlanych. Konstrukcję nośną stanowią profile stalowe, ocynkowane i malowane w kolorze RAL 9004 mat o parametrach określonych w części konstrukcyjnej. Ścianę osłonową przystanku należy wykonać z płyt laminatowych HPL gr 8mm w kolorze RAL 7044 mocowanych obustronnie do profili stalowych nitami w kolorze laminatu. Zadaszenie przystanku stanowi szkło hartowane ESG montowane do konstrukcji stalowej. Podłoże wykonać z kostki betonowej typu Holland 10x20cm w kolorze ciemny grafit ograniczonej obrzeżem chodnikowym 6x100x25cm w kolorze grafitowym, za wyjątkiem lokalizacji przy ul. 3 Maja. W obrębie przystanku projektuje się kosz na odpadki oraz ławkę drewnianą montowaną do konstrukcji stalowej zgodnie z częścią rysunkową i malowaną w kolorze niestandardowym do ustalenia na etapie nadzorów autorskich. Przystanek wyposażono w elementy informacyjne i użytkowe. Identyfikacja wizualna przystanku. Identyfikację wizualną przystanku stanowią: - logo Miasta Myszków w kolorze białym na folii w kolorze Orange 21C CMYK 0na50na90na0 umieszczone na płycie laminatowej w górnej części ściany osłonowej, - nazwa lokalizacji przystanku w kolorze białym na folii w kolorze Orange 21C CMYK 0na50na90na0 umieszczone na płycie laminatowej w górnej części ściany osłonowej, - forma graficzna logo na ścianie laminatu w kolorze białym na płycie laminatowej po obu stronach ściany osłonowej. Elementy informacyjne. Elementy informacyjne stanowią: - tablica informacyjna- znak D-15 umieszczona na wys. 238cm montowana do wspornika stalowego, ­- rozkład jazdy montowany na piance za płytą szklaną lub plexi glass 39x30cm, - logo i nazwa lokalizacji przystanku opisane w identyfikacji przystanku - tablica reklamowo- informacyjna typu Citylight w ramie jako element gotowy do zabudowy ­- informacja kosz na śmieci - piktogram z folii w kolorze CMYK 0na50na90na0 naklejanej na laminat. Elementy użytkowe - ławka drewniana z oparciem montowana do konstrukcji stalowej, malowana hydroizolującą jednoskładnikową farbą ochronną do drewna np. elastoflex lub równoważną, stosowaną do użytku zewnętrznego, chroniącą drewno przed szkodliwymi skutkami promieniowania UV, wilgocią i zanieczyszczeniami, - kosz na śmieci w postaci ocynkowanego wiadra zamontowanego do konstrukcji stalowej w sposób umożliwiający opróżnianie, usytuowano w obrębie rozkładu jazdy. Kosz należy zabudować płytami laminatowymi z otworami na wrzucane odpadki, - oświetlenie w formie led przewidziano w obrębie informacji o lokalizacji przystanku oraz dla gabloty reklamowej. Kabel elektryczny zasilający doprowadzić od strony tablicy
z rozkładem jazdy pośrednio do opraw oświetleniowych poprzez transformator zabudowany w przestrzeni między płytami laminatowymi - monitoring zlokalizowano pod znakiem D-15. Zapewnić doprowadzenie kabla monitoringu poprzez wykonanie peszla z przewodem montażowym od strony tablicy z rozkładem jazdy (bez zabudowy kamery). Zadaszenie przystanku. Zadaszenie przystanku stanowi szkło hartowane ESG w systemie linealsystem systemdach 02.04 montowane systemowo w sposób punktowy. Zadaszenie powinno wychodzić min. 5cm poza obrys przystanku ze spadkiem w kierunku ściany laminatowej. Technologia montażu.
Przedstawione rozwiązanie wymaga wykonania podbudowy na placu budowy zgodnie z opisem konstrukcji. Wykonanie fundamentu polegać będzie na przywiezieniu i osadzeniu płyty fundamentowej przygotowanej wcześniej jako prefabrykat i zamontowanej na placu budowy. Zaprojektowane elementy przystanku powinny być wykonane w całości na warsztacie a następnie przetransportowane i zamontowane w określonej lokalizacji na wcześniej przygotowanym fundamencie zgodnie z wytycznymi konstrukcji. Wyżej przedstawione rozwiązanie zostało przyjęte ze względu na konieczność szybkiego montażu bez konieczności długiego zajmowania pasa drogowego i nadmiernego utrudniania ruchu. Wszystkie elementy malowane i laminat przed zamówieniem i zamontowaniem winny zostać uzgodnione z autorem niniejszego opracowania.
2) PRZYSTANEK AUTOBUSOWY B. Przystanek autobusowy należy wykonać w technologii tradycyjnej z użyciem ogólnodostępnych materiałów budowlanych. Konstrukcję nośną stanowią profile stalowe, ocynkowane i malowane w kolorze RAL 9004 mat o parametrach określonych w części konstrukcyjnej. Ścianę osłonową przystanku wykonać należy z płyt laminatowych HPL gr 8mm w kolorze RAL 7044 mocowanych obustronnie do profili stalowych nitami w kolorze laminatu. Zadaszenie przystanku stanowi szkło hartowane ESG montowane do konstrukcji stalowej. Podłoże należy wykonać z kostki betonowej typu Holland 10x20cm w kolorze ciemny grafit ograniczonej obrzeżem chodnikowym 6x100x25cm w kolorze grafitowym. W obrębie przystanku projektuje się kosz na odpadki oraz ławkę drewnianą montowaną do konstrukcji stalowej zgodnie z częścią rysunkową i malowaną w kolorze niestandardowym do ustalenia na etapie nadzorów autorskich. Przystanek wyposażono w elementy informacyjne i użytkowe. Identyfikacja wizualna przystanku Identyfikację wizualną przystanku stanowią: - logo Miasta Myszków w kolorze białym na folii w kolorze Orange 21C CMYK 0na50na90na0 umieszczone na płycie laminatowej w górnej części ściany osłonowej, - nazwa lokalizacji przystanku w kolorze białym na folii w kolorze Orange 21C CMYK 0na50na 90na0 umieszczone na płycie laminatowej w górnej części ściany osłonowej, - forma graficzna logo na ścianie laminatu w kolorze białym na płycie laminatowej po obu stronach ściany osłonowej. Elementy informacyjne. Elementy informacyjne stanowią: - tablica informacyjna- znak D-15 umieszczona na wys. 238cm montowana do wspornika stalowego, - rozkład jazdy montowany na piance za płytą szklaną lub plexi glass 39x30cm, - logo i nazwa lokalizacji przystanku opisane w identyfikacji przystanku, - informacja kosz na śmieci - piktogram z folii w kolorze CMYK 0na50na90na0 naklejanej na laminat. Elementy użytkowe - ławka drewniana z oparciem montowana do konstrukcji stalowej, malowana hydroizolującą jednoskładnikową farbą ochronną do drewna np. elastoflex lub równoważną, stosowaną do użytku zewnętrznego, chroniącą drewno przed szkodliwymi skutkami promieniowania UV, wilgocią i zanieczyszczeniami, - kosz na śmieci w postaci ocynkowanego wiadra zamontowanego do konstrukcji stalowej w sposób umożliwiający opróżnianie, usytuowano w obrębie rozkładu jazdy. Został zabudowany płytami laminatowymi z otworami na wrzucane odpadki, - monitoring zlokalizowano pod znakiem D-15. Zapewnić doprowadzenie kabla monitoringu poprzez wykonanie peszla z przewodem montażowym od strony tablicy
z rozkładem jazdy (bez zabudowy kamery). Zadaszenie przystanku. Zadaszenie przystanku stanowi szkło hartowane ESG w systemie linealsystem systemdach 02.04 montowane systemowo w sposób punktowy. Zadaszenie powinno wychodzić min. 5cm poza obrys przystanku ze spadkiem w kierunku ściany laminatowej.
Technologia montażu. Przedstawione rozwiązanie wymaga wykonania podbudowy na placu budowy zgodnie z opisem konstrukcji. Wykonanie fundamentu polegać będzie na przywiezieniu i osadzeniu płyty fundamentowej przygotowanej wcześniej jako prefabrykat i zamontowanej na placu budowy. Zaprojektowane elementy przystanku powinny być wykonane w całości na warsztacie a następnie przetransportowane i zamontowane w określonej lokalizacji na wcześniej przygotowanym fundamencie zgodnie z wytycznymi konstrukcji. Wyżej przedstawione rozwiązanie zostało przyjęte ze względu na konieczność szybkiego montażu bez konieczności długiego zajmowania pasa drogowego i nadmiernego utrudniania ruchu. Wszystkie elementy malowane i laminat przed zamówieniem i zamontowaniem winny zostać uzgodnione z autorem niniejszego opracowania.
3) MASZT Z TABLICĄ C. Maszt z tablicą przystankową należy wykonać w technologii tradycyjnej z użyciem ogólnodostępnych materiałów budowlanych. Konstrukcję nośną stanowią profile stalowe, ocynkowane i malowane w kolorze RAL 9004 mat o parametrach określonych w części konstrukcyjnej. Ścianę osłonową masztu wykonać należy z płyt laminatowych HPL gr 8mm w kolorze RAL 7044 mocowanych do profili stalowych obustronnie nitami w kolorze laminatu. Podłoże dostosować do istniejącego terenu. W obrębie masztu projektuje się znak D-15, informację o lokalizacji przystanku, rozkład jazdy oraz kosz na odpadki zgodnie z częścią rysunkową. Ławka drewniana usytuowana, jako wolnostojąca drewniana malowana w kolorze niestandardowym do ustalenia na etapie nadzorów autorskich.
4. Konstrukcja przystanku. Konstrukcja stalowa. Schemat statyczny jak dla słupa wspornikowego utwierdzonego w fundamencie; Fundament: konstrukcja monolityczna - stopa fundamentowa. Rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe: wg przyjętych w przekrojach elementów konstrukcyjnych. Materiały konstrukcyjne
- beton: C20na25; - stal zbrojeniowa: A-IIIN: RB500W, A-0: St0S-b; - stal profilowa: S235JR. 5. INSTALACJE ELEKTRYCZNE- dotyczą wyłącznie lokalizacji od 1A do 5A. Zasilanie tablicy informacyjnej na przystanku projektowane jest z najbliższego słupa oświetlenia ulicznego zgodnie z ustaleniami z Inwestorem. W słupie należy zabudować zabezpieczenie 10A i podłączyć kabel YKYżo 3x2.5 mm, który należy układać w ziemi zabezpieczając go rurą ochronną. Na przystanku kabel wprowadzić zgodnie z DTR-ką wiaty do skrzynki zasilającej. Konstrukcję przystanku należy uziemić wykonując wokół otok uziemiający z bednarki FeZn 30x4 oraz wbijając szpilki uziomu pionowego tak, aby uzyskać wartość R mniejsze od 30 Ohm. 6. Ogólny opis robót. 1) przeniesienie śmietnika w miejsce wskazane przez Zamawiającego; 2) demontaż istniejącej wiaty przystankowej wraz ze słupem ogłoszeniowym; 3) rozbiórka nawierzchni z kostki brukowej o powierzchni 10,80m2 (wymiary 6x1,8m); 4) wybranie gruntu 1,0m (głębokość) x 1,60m (szerokość) x 4,9m (długość) = 7,84m3; 5) wykonanie podbudowy pod fundament zgodnie z opisem konstrukcji; 6) osadzenie na podbudowie fundamentu pod przystanek zgodnie z opisem konstrukcji; 7) osadzenie przystanku na fundamencie; 8) wykonanie utwardzenia terenu w obrębie przystanku z kostki brukowej typu Holland 10x20cm grafit; 9) demontaż istniejącego słupka autobusowego wraz z ławką; 10) osadzenie tablicy z oznaczeniem przystanku autobusowego. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres robót budowlanych został określony w: 1) Dokumentacji projektowej, na którą składają się: a) Projekty budowlano-wykonawcze branży budowlanej przystanków, odrębne dla każdej lokalizacji wykonywanych przystanków: z wiatą - lokalizacja 1A-5A oraz masztem typu C - lokalizacja 1A prim-5A prim (5 sztuk); z wiatą - lokalizacja 1B-10B oraz masztem typu C - lokalizacja 1B prim-10B prim (10 sztuk); b) Projekty budowlano-wykonawcze branży elektrycznej instalacji elektrycznych, odrębne dla każdego z przystanków z wiatą o lokalizacjach 1A-5A (5 sztuk); c) Przedmiary robót branży budowlanej, odrębne dla każdej lokalizacji wykonywanych przystanków: z wiatą - lokalizacja 1A-5A oraz masztem typu C - lokalizacja 1A prim-5A prim (5 sztuk); z wiatą - lokalizacja 1B-10B oraz masztem typu C - lokalizacja 1B prim-10B prim (10 sztuk); d) Przedmiary robót branży elektrycznej, odrębne dla każdego z przystanków z wiatą o lokalizacjach 1A-5A w energię elektryczną (5 sztuk): 2) Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych. 8. W związku z prowadzeniem robót budowlanych w pasach drogowych, Wykonawca przed wykonaniem robót budowlanych winien: 1) Opracować projekt(y) zmiany organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz uzyskać zatwierdzenie projektu (projektów) w Powiatowym Zarządzie Dróg w Myszkowie; 2) Wystąpić z wnioskiem (wnioskami) do Burmistrza Miasta Myszkowa o wydanie zezwolenia (zezwoleń) na zajęcie pasa/pasów gminnych dróg publicznych; 9. Rodzaj zamówienia: roboty budowlane. 10. Kody CPV dotyczące zamówienia: Główny przedmiot: 1) 45 21 33 15 - 4: Roboty budowlane w zakresie wiat na przystankach autobusowych; 2) 45 21 33 11 - 6: Roboty budowlane w zakresie przystanków autobusowych; Dodatkowe przedmioty: 1) 45 45 00 00 - 6: Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe; 11. Istotne dokumenty umożliwiające realizację zamówienia: 1) Roboty budowlane zaplanowane do realizacji w 2013r., odpowiadające lokalizacjom przystanków i masztów: 1B+1B prim; 2B+2B prim; 3B+3B prim; 4B+4B prim; 5B+5B prim, posiadają wymagane przepisami Prawa budowlanego zgłoszenia wykonywania robót budowlanych, od których w ustawowym terminie Starosta Myszkowski nie wniósł sprzeciwu; 2)Spośród robót budowlanych zaplanowanych do realizacji w 2014r.: a) Gmina Myszków posiada wymagane przepisami Prawa budowlanego zgłoszenia wykonywania robót budowlanych branży budowlanej, odpowiadające lokalizacjom przystanków i masztów: 1A+1A prim; 2A+2A prim; 3A+3A prim; 4A+4A prim; 6B+6A prim; 7B+7B prim; 8B+8B prim; 9B+9B prim; 10B+10B prim, od których w ustawowym terminie Starosta Myszkowski nie wniósł sprzeciwu, b) Gmina Myszków złożyła do Starosty Myszkowskiego zgłoszenie wykonywania robót budowlanych, odpowiadające lokalizacji przystanku i masztu 9B+9B prim i oczekuje na upłynięcie terminu wniesienia sprzeciwu, c) Gmina Myszków złoży do Starosty Myszkowskiego zgłoszenie wykonywania robót budowlanych dla branży budowlanej, odpowiadające lokalizacji przystanku i masztu 5A+5A prim, d) Gmina Myszków złoży do Starosty Myszkowskiego wnioski o wydanie pozwolenia na budowę na wykonanie robót elektrycznych na przystankach o lokalizacji: 1A; 2A; 3A; 4A; 5A. 12. Wykonawca otrzyma od Zamawiającego w dniu zawarcia umowy dokumenty wymienione w ust. 11 pkt 1, natomiast dokumenty wymienione w ust. 11 pkt 2 zostaną przekazane Wykonawcy do dnia 17.02.2014r. 13. Wykonawca winien zrealizować przedmiot zamówienia w zakresie i w sposób określony w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami i sztuką budowlaną. 14. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w przedmiocie zamówienia. Jeżeli w dokumentach dotyczących opisu przedmiotu zamówienia zostały wskazane z nazwy znaki towarowe, patenty lub pochodzenie oraz systemy odniesienia (normy)
- oznacza to, że zgodnie z art. 29 ust.3 ustawy Prawo zamówień publicznych, wskazaniom tym towarzyszą wyrazy lub równoważne. Rozwiązania równoważne, nie powinny posiadać cech (parametrów) gorszych od podanych w dokumentacji projektowej. 15. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom w zakresie wskazanym w swojej ofercie. 16. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 17. Zamawiający nie przewiduje:
1) składania ofert częściowych; 2) zawarcia umowy ramowej; 3) ustanowienia dynamicznego systemu zakupów; 4) wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej; 5) rozliczenia w walucie innej niż polski nowy złoty (PLN).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 213951

Data publikacji: 2013-10-15

Nazwa: Gmina Myszków

Ulica: ul. Kościuszki 26

Numer domu: 26

Miejscowość: Myszków

Kod pocztowy: 42-300

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: (34) 313 26 82 w. 145

Numer faxu: (34) 313 50 29

Regon: 15139849700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. Budowa wiat przystankowych na terenie miasta Myszkowa, polegających na wykonaniu i montażu 15 wiat przystankowych i 15 masztów przystankowych we wskazanych miejscach na terenie gminy Myszków

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. Budowa wiat przystankowych na terenie miasta Myszkowa, polegających na wykonaniu i montażu 15 wiat przystankowych i 15 masztów przystankowych we wskazanych miejscach na terenie gminy Myszków.
2. Lokalizacja i terminy wymiany wiat i masztów przystankowych, które będą stanowiły załącznik do umowy. Wymiana wiat i masztów zostanie dokonana w 15 następujących punktach miasta Myszkowa, w miejscach obecnie istniejących wiat i masztów zgodnie lokalizacją i terminem wskazanymi w załączniku nr 9 do SIWZ.
3. Typy przystanków: Wśród przystanków można wyróżnić następujące typy przystanków ze względu na architekturę:1) PRZYSTANEK AUTOBUSOWY A - Przystanek autobusowy winien być wykonany w technologii tradycyjnej z użyciem ogólnodostępnych materiałów budowlanych. Konstrukcję nośną stanowią profile stalowe, ocynkowane i malowane w kolorze RAL 9004 mat o parametrach określonych w części konstrukcyjnej. Ścianę osłonową przystanku należy wykonać z płyt laminatowych HPL gr 8mm w kolorze RAL 7044 mocowanych obustronnie do profili stalowych nitami w kolorze laminatu. Zadaszenie przystanku stanowi szkło hartowane ESG montowane do konstrukcji stalowej. Podłoże wykonać z kostki betonowej typu Holland 10x20cm w kolorze ciemny grafit ograniczonej obrzeżem chodnikowym 6x100x25cm w kolorze grafitowym, za wyjątkiem lokalizacji przy ul. 3 Maja. W obrębie przystanku projektuje się kosz na odpadki oraz ławkę drewnianą montowaną do konstrukcji stalowej zgodnie z częścią rysunkową i malowaną w kolorze niestandardowym do ustalenia na etapie nadzorów autorskich. Przystanek wyposażono w elementy informacyjne i użytkowe. Identyfikacja wizualna przystanku. Identyfikację wizualną przystanku stanowią: - logo Miasta Myszków w kolorze białym na folii w kolorze Orange 21C CMYK 0na50na90na0 umieszczone na płycie laminatowej w górnej części ściany osłonowej, - nazwa lokalizacji przystanku w kolorze białym na folii w kolorze Orange 21C CMYK 0na50na90na0 umieszczone na płycie laminatowej w górnej części ściany osłonowej, - forma graficzna logo na ścianie laminatu w kolorze białym na płycie laminatowej po obu stronach ściany osłonowej. Elementy informacyjne. Elementy informacyjne stanowią: - tablica informacyjna- znak D-15 umieszczona na wys. 238cm montowana do wspornika stalowego, ­- rozkład jazdy montowany na piance za płytą szklaną lub plexi glass 39x30cm, - logo i nazwa lokalizacji przystanku opisane w identyfikacji przystanku - tablica reklamowo- informacyjna typu Citylight w ramie jako element gotowy do zabudowy ­- informacja kosz na śmieci - piktogram z folii w kolorze CMYK 0na50na90na0 naklejanej na laminat. Elementy użytkowe - ławka drewniana z oparciem montowana do konstrukcji stalowej, malowana hydroizolującą jednoskładnikową farbą ochronną do drewna np. elastoflex lub równoważną, stosowaną do użytku zewnętrznego, chroniącą drewno przed szkodliwymi skutkami promieniowania UV, wilgocią i zanieczyszczeniami, - kosz na śmieci w postaci ocynkowanego wiadra zamontowanego do konstrukcji stalowej w sposób umożliwiający opróżnianie, usytuowano w obrębie rozkładu jazdy. Kosz należy zabudować płytami laminatowymi z otworami na wrzucane odpadki, - oświetlenie w formie led przewidziano w obrębie informacji o lokalizacji przystanku oraz dla gabloty reklamowej. Kabel elektryczny zasilający doprowadzić od strony tablicy
z rozkładem jazdy pośrednio do opraw oświetleniowych poprzez transformator zabudowany w przestrzeni między płytami laminatowymi - monitoring zlokalizowano pod znakiem D-15. Zapewnić doprowadzenie kabla monitoringu poprzez wykonanie peszla z przewodem montażowym od strony tablicy z rozkładem jazdy (bez zabudowy kamery). Zadaszenie przystanku. Zadaszenie przystanku stanowi szkło hartowane ESG w systemie linealsystem systemdach 02.04 montowane systemowo w sposób punktowy. Zadaszenie powinno wychodzić min. 5cm poza obrys przystanku ze spadkiem w kierunku ściany laminatowej. Technologia montażu.
Przedstawione rozwiązanie wymaga wykonania podbudowy na placu budowy zgodnie z opisem konstrukcji. Wykonanie fundamentu polegać będzie na przywiezieniu i osadzeniu płyty fundamentowej przygotowanej wcześniej jako prefabrykat i zamontowanej na placu budowy. Zaprojektowane elementy przystanku powinny być wykonane w całości na warsztacie a następnie przetransportowane i zamontowane w określonej lokalizacji na wcześniej przygotowanym fundamencie zgodnie z wytycznymi konstrukcji. Wyżej przedstawione rozwiązanie zostało przyjęte ze względu na konieczność szybkiego montażu bez konieczności długiego zajmowania pasa drogowego i nadmiernego utrudniania ruchu. Wszystkie elementy malowane i laminat przed zamówieniem i zamontowaniem winny zostać uzgodnione z autorem niniejszego opracowania.
2) PRZYSTANEK AUTOBUSOWY B. Przystanek autobusowy należy wykonać w technologii tradycyjnej z użyciem ogólnodostępnych materiałów budowlanych. Konstrukcję nośną stanowią profile stalowe, ocynkowane i malowane w kolorze RAL 9004 mat o parametrach określonych w części konstrukcyjnej. Ścianę osłonową przystanku wykonać należy z płyt laminatowych HPL gr 8mm w kolorze RAL 7044 mocowanych obustronnie do profili stalowych nitami w kolorze laminatu. Zadaszenie przystanku stanowi szkło hartowane ESG montowane do konstrukcji stalowej. Podłoże należy wykonać z kostki betonowej typu Holland 10x20cm w kolorze ciemny grafit ograniczonej obrzeżem chodnikowym 6x100x25cm w kolorze grafitowym. W obrębie przystanku projektuje się kosz na odpadki oraz ławkę drewnianą montowaną do konstrukcji stalowej zgodnie z częścią rysunkową i malowaną w kolorze niestandardowym do ustalenia na etapie nadzorów autorskich. Przystanek wyposażono w elementy informacyjne i użytkowe. Identyfikacja wizualna przystanku Identyfikację wizualną przystanku stanowią: - logo Miasta Myszków w kolorze białym na folii w kolorze Orange 21C CMYK 0na50na90na0 umieszczone na płycie laminatowej w górnej części ściany osłonowej, - nazwa lokalizacji przystanku w kolorze białym na folii w kolorze Orange 21C CMYK 0na50na 90na0 umieszczone na płycie laminatowej w górnej części ściany osłonowej, - forma graficzna logo na ścianie laminatu w kolorze białym na płycie laminatowej po obu stronach ściany osłonowej. Elementy informacyjne. Elementy informacyjne stanowią: - tablica informacyjna- znak D-15 umieszczona na wys. 238cm montowana do wspornika stalowego, - rozkład jazdy montowany na piance za płytą szklaną lub plexi glass 39x30cm, - logo i nazwa lokalizacji przystanku opisane w identyfikacji przystanku, - informacja kosz na śmieci - piktogram z folii w kolorze CMYK 0na50na90na0 naklejanej na laminat. Elementy użytkowe - ławka drewniana z oparciem montowana do konstrukcji stalowej, malowana hydroizolującą jednoskładnikową farbą ochronną do drewna np. elastoflex lub równoważną, stosowaną do użytku zewnętrznego, chroniącą drewno przed szkodliwymi skutkami promieniowania UV, wilgocią i zanieczyszczeniami, - kosz na śmieci w postaci ocynkowanego wiadra zamontowanego do konstrukcji stalowej w sposób umożliwiający opróżnianie, usytuowano w obrębie rozkładu jazdy. Został zabudowany płytami laminatowymi z otworami na wrzucane odpadki, - monitoring zlokalizowano pod znakiem D-15. Zapewnić doprowadzenie kabla monitoringu poprzez wykonanie peszla z przewodem montażowym od strony tablicy
z rozkładem jazdy (bez zabudowy kamery). Zadaszenie przystanku. Zadaszenie przystanku stanowi szkło hartowane ESG w systemie linealsystem systemdach 02.04 montowane systemowo w sposób punktowy. Zadaszenie powinno wychodzić min. 5cm poza obrys przystanku ze spadkiem w kierunku ściany laminatowej.
Technologia montażu. Przedstawione rozwiązanie wymaga wykonania podbudowy na placu budowy zgodnie z opisem konstrukcji. Wykonanie fundamentu polegać będzie na przywiezieniu i osadzeniu płyty fundamentowej przygotowanej wcześniej jako prefabrykat i zamontowanej na placu budowy. Zaprojektowane elementy przystanku powinny być wykonane w całości na warsztacie a następnie przetransportowane i zamontowane w określonej lokalizacji na wcześniej przygotowanym fundamencie zgodnie z wytycznymi konstrukcji. Wyżej przedstawione rozwiązanie zostało przyjęte ze względu na konieczność szybkiego montażu bez konieczności długiego zajmowania pasa drogowego i nadmiernego utrudniania ruchu. Wszystkie elementy malowane i laminat przed zamówieniem i zamontowaniem winny zostać uzgodnione z autorem niniejszego opracowania.
3) MASZT Z TABLICĄ C. Maszt z tablicą przystankową należy wykonać w technologii tradycyjnej z użyciem ogólnodostępnych materiałów budowlanych. Konstrukcję nośną stanowią profile stalowe, ocynkowane i malowane w kolorze RAL 9004 mat o parametrach określonych w części konstrukcyjnej. Ścianę osłonową masztu wykonać należy z płyt laminatowych HPL gr 8mm w kolorze RAL 7044 mocowanych do profili stalowych obustronnie nitami w kolorze laminatu. Podłoże dostosować do istniejącego terenu. W obrębie masztu projektuje się znak D-15, informację o lokalizacji przystanku, rozkład jazdy oraz kosz na odpadki zgodnie z częścią rysunkową. Ławka drewniana usytuowana, jako wolnostojąca drewniana malowana w kolorze niestandardowym do ustalenia na etapie nadzorów autorskich.
4. Konstrukcja przystanku. Konstrukcja stalowa. Schemat statyczny jak dla słupa wspornikowego utwierdzonego w fundamencie; Fundament: konstrukcja monolityczna - stopa fundamentowa. Rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe: wg przyjętych w przekrojach elementów konstrukcyjnych. Materiały konstrukcyjne
- beton: C20na25; - stal zbrojeniowa: A-IIIN: RB500W, A-0: St0S-b; - stal profilowa: S235JR. 5. INSTALACJE ELEKTRYCZNE- dotyczą wyłącznie lokalizacji od 1A do 5A. Zasilanie tablicy informacyjnej na przystanku projektowane jest z najbliższego słupa oświetlenia ulicznego zgodnie z ustaleniami z Inwestorem. W słupie należy zabudować zabezpieczenie 10A i podłączyć kabel YKYżo 3x2.5 mm, który należy układać w ziemi zabezpieczając go rurą ochronną. Na przystanku kabel wprowadzić zgodnie z DTR-ką wiaty do skrzynki zasilającej. Konstrukcję przystanku należy uziemić wykonując wokół otok uziemiający z bednarki FeZn 30x4 oraz wbijając szpilki uziomu pionowego tak, aby uzyskać wartość R mniejsze od 30 Ohm. 6. Ogólny opis robót. 1) przeniesienie śmietnika w miejsce wskazane przez Zamawiającego; 2) demontaż istniejącej wiaty przystankowej wraz ze słupem ogłoszeniowym; 3) rozbiórka nawierzchni z kostki brukowej o powierzchni 10,80m2 (wymiary 6x1,8m); 4) wybranie gruntu 1,0m (głębokość) x 1,60m (szerokość) x 4,9m (długość) = 7,84m3; 5) wykonanie podbudowy pod fundament zgodnie z opisem konstrukcji; 6) osadzenie na podbudowie fundamentu pod przystanek zgodnie z opisem konstrukcji; 7) osadzenie przystanku na fundamencie; 8) wykonanie utwardzenia terenu w obrębie przystanku z kostki brukowej typu Holland 10x20cm grafit; 9) demontaż istniejącego słupka autobusowego wraz z ławką; 10) osadzenie tablicy z oznaczeniem przystanku autobusowego. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres robót budowlanych został określony w: 1) Dokumentacji projektowej, na którą składają się: a) Projekty budowlano-wykonawcze branży budowlanej przystanków, odrębne dla każdej lokalizacji wykonywanych przystanków: z wiatą - lokalizacja 1A-5A oraz masztem typu C - lokalizacja 1A prim-5A prim (5 sztuk); z wiatą - lokalizacja 1B-10B oraz masztem typu C - lokalizacja 1B prim-10B prim (10 sztuk); b) Projekty budowlano-wykonawcze branży elektrycznej instalacji elektrycznych, odrębne dla każdego z przystanków z wiatą o lokalizacjach 1A-5A (5 sztuk); c) Przedmiary robót branży budowlanej, odrębne dla każdej lokalizacji wykonywanych przystanków: z wiatą - lokalizacja 1A-5A oraz masztem typu C - lokalizacja 1A prim-5A prim (5 sztuk); z wiatą - lokalizacja 1B-10B oraz masztem typu C - lokalizacja 1B prim-10B prim (10 sztuk); d) Przedmiary robót branży elektrycznej, odrębne dla każdego z przystanków z wiatą o lokalizacjach 1A-5A w energię elektryczną (5 sztuk): 2) Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych. 8. W związku z prowadzeniem robót budowlanych w pasach drogowych, Wykonawca przed wykonaniem robót budowlanych winien: 1) Opracować projekt(y) zmiany organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz uzyskać zatwierdzenie projektu (projektów) w Powiatowym Zarządzie Dróg w Myszkowie; 2) Wystąpić z wnioskiem (wnioskami) do Burmistrza Miasta Myszkowa o wydanie zezwolenia (zezwoleń) na zajęcie pasa/pasów gminnych dróg publicznych; 9. Rodzaj zamówienia: roboty budowlane. 10. Kody CPV dotyczące zamówienia: Główny przedmiot: 1) 45 21 33 15 - 4: Roboty budowlane w zakresie wiat na przystankach autobusowych; 2) 45 21 33 11 - 6: Roboty budowlane w zakresie przystanków autobusowych; Dodatkowe przedmioty: 1) 45 45 00 00 - 6: Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe; 11. Istotne dokumenty umożliwiające realizację zamówienia: 1) Roboty budowlane zaplanowane do realizacji w 2013r., odpowiadające lokalizacjom przystanków i masztów: 1B+1B prim; 2B+2B prim; 3B+3B prim; 4B+4B prim; 5B+5B prim, posiadają wymagane przepisami Prawa budowlanego zgłoszenia wykonywania robót budowlanych, od których w ustawowym terminie Starosta Myszkowski nie wniósł sprzeciwu; 2)Spośród robót budowlanych zaplanowanych do realizacji w 2014r.: a) Gmina Myszków posiada wymagane przepisami Prawa budowlanego zgłoszenia wykonywania robót budowlanych branży budowlanej, odpowiadające lokalizacjom przystanków i masztów: 1A+1A prim; 2A+2A prim; 3A+3A prim; 4A+4A prim; 6B+6A prim; 7B+7B prim; 8B+8B prim; 9B+9B prim; 10B+10B prim, od których w ustawowym terminie Starosta Myszkowski nie wniósł sprzeciwu, b) Gmina Myszków złożyła do Starosty Myszkowskiego zgłoszenie wykonywania robót budowlanych, odpowiadające lokalizacji przystanku i masztu 9B+9B prim i oczekuje na upłynięcie terminu wniesienia sprzeciwu, c) Gmina Myszków złoży do Starosty Myszkowskiego zgłoszenie wykonywania robót budowlanych dla branży budowlanej, odpowiadające lokalizacji przystanku i masztu 5A+5A prim, d) Gmina Myszków złoży do Starosty Myszkowskiego wnioski o wydanie pozwolenia na budowę na wykonanie robót elektrycznych na przystankach o lokalizacji: 1A; 2A; 3A; 4A; 5A. 12. Wykonawca otrzyma od Zamawiającego w dniu zawarcia umowy dokumenty wymienione w ust. 11 pkt 1, natomiast dokumenty wymienione w ust. 11 pkt 2 zostaną przekazane Wykonawcy do dnia 17.02.2014r. 13. Wykonawca winien zrealizować przedmiot zamówienia w zakresie i w sposób określony w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami i sztuką budowlaną. 14. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w przedmiocie zamówienia. Jeżeli w dokumentach dotyczących opisu przedmiotu zamówienia zostały wskazane z nazwy znaki towarowe, patenty lub pochodzenie oraz systemy odniesienia (normy)
- oznacza to, że zgodnie z art. 29 ust.3 ustawy Prawo zamówień publicznych, wskazaniom tym towarzyszą wyrazy lub równoważne. Rozwiązania równoważne, nie powinny posiadać cech (parametrów) gorszych od podanych w dokumentacji projektowej. 15. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom w zakresie wskazanym w swojej ofercie. 16. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 17. Zamawiający nie przewiduje:
1) składania ofert częściowych; 2) zawarcia umowy ramowej; 3) ustanowienia dynamicznego systemu zakupów; 4) wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej; 5) rozliczenia w walucie innej niż polski nowy złoty (PLN).

Kody CPV:
452133154 (Roboty budowlane w zakresie wiat na przystankach autobusowych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452133116 (Roboty budowlane w zakresie przystanków autobusowych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454500006 (Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2014

Informacja na temat wadium:
1. Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 10 000,00zł (słownie złotych: dziesięć tysięcy 00/100).
2. Wykonawca może wnieść wadium w jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 PZP, tj.:1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007r. Nr 42, poz. 275 ze zm.).
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert na okres co najmniej związania ofertą. 4. W przypadku wniesienia wadium w formie niepieniężnej, zapisy wynikające z dokumentu wadialnego winny umożliwiać Zamawiającemu podjęcie działań określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy.
5. Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego:
Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy Nr konta: 58 8279 0000 0123 3757 2001 0004
z dopiskiem na przelewie ZP 271.35.2013 - Budowa wiat przystankowych na terenie miasta Myszkowa. 6. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium, przyjęty zostaje termin uznania ww. kwotą rachunku bankowego Zamawiającego. 7. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w Wydziale Finansowo-Budżetowym - kasa Urzędu Miasta Myszkowa, a kserokopię dokumentu poświadczoną za zgodność z oryginałem należy załączyć do oferty. W treści dokumentu ustanawiającego wadium należy podać numer sprawy i tytuł przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. 8. Niewniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy. 9. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
10. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego. 11. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
12. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy, jeżeli w wyniku rozstrzygniętego odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
13. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: nie dotyczy

Wiedza i doświadczenie:
warunek będzie spełniony, jeżeli: a) z treści oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, będzie wynikać, że Wykonawca spełnia przedmiotowy warunek, oraz b) z wykazu robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, daty i miejsca wykonania oraz załączonych dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone, będzie wynikać łącznie, że: - wykonane roboty budowlane o podobnym rodzaju jak przedmiot zamówienia, wykazane przez Wykonawcę, zostały właściwie poświadczone. Poświadczenie obejmuje wykonanie najważniejszych wykazanych robót budowlanych i świadczy o ich należytym wykonaniu oraz zgodnym z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowym ukończeniu robót. Jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze, Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, to składa inne dokumenty będące dowodami dla wykazanych robót budowlanych, świadczące o ich: należytym wykonaniu, zgodności wykonania ze sztuką budowlaną, oraz o prawidłowym ukończeniu, - jeśli, Wykonawca nie wykonał robót budowlanych lub wykonał nienależycie roboty budowlane o podobnym rodzaju jak przedmiot zamówienia, to umieścił je w wykazie, a ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie nie powinno być następstwem lub bezpośrednią przyczyną niewywiązywania się Wykonawcy ze swoich dotychczasowych zobowiązań umownych - w stopniu, który podważa posiadanie przez Wykonawcę poziomu kwalifikacji, efektywności, doświadczenia i rzetelności, wymaganego do realizacji udzielanego przez Zamawiającego zamówienia (patrz - informacja o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie). - w ramach wykazanych przez Wykonawcę robót budowlanych, Wykonawca spełnia przynajmniej (wykazuje) dla nich minimalny poziom, określony poniżej przez Zamawiającego. Minimalny poziom robót budowlanych wymagany do wykazania przez Wykonawcę oraz do złożenia poświadczeń określających, że wykazane roboty zostały wykonane w sposób należyty oraz że zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone: Wykonanie montażu konstrukcji metalowych z elementów prefabrykowanych na łącznej powierzchni zabudowy konstrukcją (rzutu poziomego konstrukcji): minimum 150,0 m2, w ramach - jednej lub w ramach maksymalnie 15 robót budowlanych. W przypadku montażu piętrowego konstrukcji, Wykonawca winien wykazać powierzchnię zainwestowania zamontowaną konstrukcją, która jest sumą powierzchni zainwestowania (rzutu poziomego konstrukcji metalowej z elementów prefabrykowanych) na poszczególnych kondygnacjach obiektu.
Informacja o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie:
Opisane przez Wykonawcę w ww. informacji przyczyny niewykonania lub nienależytego wykonania robót budowlanych nie mogą podważać posiadania przez Wykonawcę poziomu kwalifikacji, efektywności, doświadczenia i rzetelności, jaki jest niezbędny do realizacji udzielanego zamówienia tj. do zrealizowania przynajmniej minimalnego poziomu robót budowlanych.

Potencjał techniczny:
warunek będzie spełniony, jeżeli z treści oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, będzie wynikać, że Wykonawca spełnia przedmiotowy warunek

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
warunek będzie spełniony, jeżeli z treści oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, będzie wynikać, że Wykonawca spełnia przedmiotowy warunek,

Sytuacja ekonomiczna:
warunek będzie spełniony, jeżeli: a) z treści oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, będzie wynikało, że Wykonawca spełnia przedmiotowy warunek, oraz b) z informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, będzie wynikało, że Wykonawca posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w kwocie nie mniejszej niż 200 000,00 zł,

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Minimalny poziom robót budowlanych wymagany do wykazania przez Wykonawcę oraz do złożenia poświadczeń określających, że wykazane roboty zostały wykonane w sposób należyty oraz że zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone: - Wykonanie montażu konstrukcji metalowych z elementów prefabrykowanych na łącznej powierzchni zabudowy konstrukcją (rzutu poziomego konstrukcji): minimum 150,0 m2, w ramach - jednej lub w ramach maksymalnie 15 robót budowlanych. W przypadku montażu piętrowego konstrukcji, Wykonawca winien wykazać powierzchnię zainwestowania zamontowaną konstrukcją, która jest sumą powierzchni zainwestowania (rzutu poziomego konstrukcji metalowej z elementów prefabrykowanych) na poszczególnych kondygnacjach obiektu. Informacja o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie: Opisane przez Wykonawcę w ww. informacji przyczyny niewykonania lub nienależytego wykonania robót budowlanych nie mogą podważać posiadania przez Wykonawcę poziomu kwalifikacji, efektywności, doświadczenia i rzetelności, jaki jest niezbędny do realizacji udzielanego zamówienia tj. do zrealizowania przynajmniej minimalnego poziomu robót budowlanych.

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, to Zamawiający wymaga od Wykonawcy pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia oraz: 1) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert innych podmiotów, jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunku, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, polega na zdolnościach finansowych innych pomiotów; 2) dokumentów dotyczących charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem; 3) dokumentów dotyczących zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. 2. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy załączyć do oferty. 3. W przypadku, jeżeli Wykonawcy ubiegają się wspólnie o udzielenie zamówienia, obowiązek złożenia dokumentów wymienionych w pkt III.4.2 oraz III.4.4 dotyczy osobno każdego z nich.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia istotnych zmian do umowy i zmiany terminu zakończenia robót będących przedmiotem umowy w związku:
1) z koniecznością wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub,
2) z brakiem technologicznej możliwości prowadzenia robót na skutek udokumentowanych niekorzystnych warunków atmosferycznych, lub
3) z wystąpieniem konieczności wykonania robót zamiennych, lub
4) z działaniem siły wyższej w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego, lub
5) z wstrzymaniem prac budowlanych przez Zamawiającego lub właściwy organ z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
W siedzibie Zamawiającego przy ul. Kościuszki nr 26 w Myszkowie w pokoju 57

Data składania wniosków, ofert: 30/10/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
W siedzibie Zamawiającego przy ul. Kościuszki nr 26 w Myszkowie w pokoju 109 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

175122 / 2015-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Katowice - Katowice (śląskie)
CPV: 452133154 (Roboty budowlane w zakresie wiat na przystankach autobusowych)
Wykonanie robót budowlanych pn.:Budowa wiat przystanków tramwajowych T1 i T2 w ramach zadania inwestycyjnego: Przebudowa Strefy Śródmiejskiej Miasta Katowice Etap II - Strefa Rondo-Rynek

186934 / 2013-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń - Bieruń (śląskie)
CPV: 452133154 (Roboty budowlane w zakresie wiat na przystankach autobusowych)
Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych Gminy Bieruń graniczących z SSE w rejonie DK 44 w Bieruniu - Budowa połączenia drogowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną

239313 / 2013-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Myszków - Myszków (śląskie)
CPV: 452133154 (Roboty budowlane w zakresie wiat na przystankach autobusowych)
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. Budowa wiat przystankowych na terenie miasta Myszkowa, polegających na wykonaniu i montażu 15 wiat przystankowych i 15 masztów przystankowych we wskazanych miejscach na terenie gminy Myszków

75215 / 2015-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Katowice - Katowice (śląskie)
CPV: 452133154 (Roboty budowlane w zakresie wiat na przystankach autobusowych)
Wykonanie robót budowlanych pn.:Budowa wiat przystanków tramwajowych T1 i T2 w ramach zadania inwestycyjnego: Przebudowa Strefy Śródmiejskiej Miasta Katowice Etap II - Strefa Rondo-Rynek