Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

141184 / 2015-06-11 - Inny: instytut naukowy Polskiej Akademii Nauk / Instytut Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie (Lublin)

Dostawa i montaż systemu radiometru ELBARA-III w ramach projektu: Wsparcie techniczne wytworzenia i instalacji radiometru ELBARA-III w Bubnowie, Polska (ang. Technical Support for the fabrication and deployment of the radiometer ELBARA-III in Bubnow, Poland) i ELBARA PD (Penetration Depth) finansowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną (European Space Agency)

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Dostawa i montaż systemu radiometru ELBARA-III w ramach projektu: Wsparcie techniczne wytworzenia i instalacji radiometru ELBARA-III w Bubnowie, Polska (ang. Technical Support for the fabrication and deployment of the radiometer ELBARA-III in Bubnow, Poland) i ELBARA PD (Penetration Depth) finansowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną (European Space Agency)

Zakres zamówienia obejmuje: odbiór z Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie (w tym załadunek) elementów systemu radiometru ELBARA dostarczonych przez firmę Gamma Remote Sensing AG ze Szwajcarii, a następnie przedstawienie Zamawiającemu projektu konstrukcji i planu montażu (obejmującego działania zarówno na terenie Wykonawcy jak i na terenie posadowienia). Po jego zaakceptowaniu Wykonawca ma za zadanie wykonanie i zmontowanie całości konstrukcji, uruchomienie oraz sprawdzenie poprawności działania systemu radiometru ELBARA-III w miejscowości Sęków, gmina: Urszulin, Powiat: Włodawski, Województwo: Lubelskie.

1. Zaprojektowanie i wykonanie konstrukcji do posadowienia radiometru wraz
z systemem obrotnic składający się z:
a) Rusztowania nośnego radiometru,
b) Obrotnicy pionowej,
c) Obrotnicy poziomej,
d) Wieży nośnej,
2. Dostawa, konstrukcji do posadowienia radiometru wraz z systemem obrotnic do miejsca montażu tj. Miejscowość: Sęków, Gmina: Urszulin, Powiat: włodawski, Województwo: Lubelskie.
3. Transport wraz z załadunkiem z magazynu Zamawiającego (Lublin, ul. Doświadczalna 4) i rozładunkiem w miejscu montażu radiometru.
4. Montaż konstrukcji podpierającej radiometr wraz z obrotnicami oraz montaż radiometru na wieży

Wymagania dotyczące systemu radiometru ELBARA-III:
1. RUSZTOWANIE NOŚNE RADIOMETRU (Rysunek 2). Rusztowanie (scaffold) ma podtrzymywać stożek antenowy, bazę anteny, uchwyt anteny i część elektroniczną anteny (radiometru) wyprodukowane przez firmę Gamma Remote Sensing AG ze Szwajcarii. Elementy te, wraz z rusztowaniem nośnym radiometru mają łączną masę ok. 500 kg. Rusztowanie ma być w formie kratownicy ze stali, wykonane z profili prostokątnych (pustych w środku). Elementy zespawane wg. Rysunek 2 i zabezpieczone przed korozją (urządzenie ma pracować w warunkach polowych). Belki główne o przekroju 60 mmx60 mm i grubości stali 3 mm, belki stabilizujące o wymiarach 30 mmx30 mm. Rusztowanie ma umożliwiać obrót stożka antenowego od kąta 30 stopni od pionu do kąta 190 stopni, gdzie kąt 180 stopni oznacza skierowanie szerszego końca stożka antenowego pionowo w górę. Rusztowanie podtrzymuje oś uchwytu anteny z jednej strony przez łożysko kulkowe (opis dalej), a z drugiej przez masywną przekładnię ślimakową należącą do zespołu przekładni z silnikiem (opis dalej). Precyzja zewnętrznych wymiarów gabarytowych Rusztowania Nośnego Radiometru nie musi być lepsza niż 5 milimetrów. Natomiast precyzja wykonania elementów kluczowych (elementów ruchomych, mających styk z uchwytem anteny oraz innych wymienionych wcześniej wykonanych przez firmę Gamma) musi zapewniać płynne działanie wszystkich urządzeń w pełnych zakresach kątów 30-190 stopni w pionie oraz 0-359 stopni w poziomie. Jednocześnie otwór stożka antenowego nie może być nigdy przesłonięty żadnym elementem, ma mieć możliwość niezakłóconej obserwacji gleby wokół wieży.
Podstawa Rusztowania Nośnego Radiometru ma zawierać ponadto dwie podłużnice o wymiarach 40×620 mm do zamontowania jednostki dystrybucji zasilania (PDU - Power Distribution Unit).
2. OBROTNICA PIONOWA. Obrotnica pionowa (elevation tracker) umożliwiająca wertykalny obrót stożka anteny (wraz z zamocowaną do niego bazą anteny, uchwytem anteny i częścią elektroniczną anteny). Oś uchwytu anteny ma mieć możliwość obrotu od 30 stopni od pionu (stożek anteny szerszym końcem tuby w dół) poprzez 180 stopni (szerszy koniec tuby pionowo w górę) aż do 190 stopni. Obrotnica Pionowa ma utrzymywać oś uchwytu anteny na łożysku kulowym z jednej strony, a z drugiej strony na przekładni ślimakowej należącej do zespołu przekładni i silnika. Elementy: stożek antenowy, baza anteny, uchwyt anteny i część elektroniczna anteny będą wykonane przez firmę Gamma Remote Sensing AG ze Szwajcarii. Aby elementy pasowały do siebie i mogły być obsługiwane przez odpowiedni program komputerowy (również autorstwa GAMMA) wymogi postawione przez firmę GAMMA i potwierdzone przez Zamawiającego są następujące:
2.1. zespół przekładni ma składać się z przekładni ślimakowej 1:39 Atlanta typ 58 86 039 (trzymającej oś uchwytu anteny) oraz przekładni planetarnej 1:40 Neugart typ PLE 80-40 M2 OP2, napędzanej przez silnik JVL typ MAC141-A3AACA z modułem MAC00-B4.
2.2. Łożysko kulowe ma być firmy Medias, typ PASE50-N
2.3. zestaw ma zawierać przełącznik indukcyjny Contrinex, Typ DW-AS-703-M12 wraz z interfejsem montażowym. Położenie przełącznika ma być na obrotowej i nieruchomej częścią rusztowania, co ma umożliwiać identyfikację położenia referencyjnego stożka anteny 30 stopni od pionu (najbardziej skrajne położenie stożka antenowego zanim dotknie Rusztowania Nośnego). Interfejs montażowy do przełącznika oraz miejsce zamocowania (dla starszej wersji systemu) jest przedstawiony w załączniku nr 9 do SIWZ MountingAngle InductiveSwitch.pdf.
Obrotnica Pionowa ma zawierać ponadto interfejs montażowy dla skrzynki sterującej silnikami, o wymiarach 220×80 mm. Rysunki tego interfejsu montażowego znajdują się w załączniku nr 11 do SIWZ MountingAngle MotorBox.Całe urządzenie ma pracować w warunkach polowych, odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi występującymi w polskim klimacie (wiatr, deszcz, mróz).
3. OBROTNICA POZIOMA. Obrotnica pozioma (azimuth tracker) ma znajdować się pomiędzy Wieżą Nośną i Rusztowaniem Nośnym Radiometru. Ma umożliwiać obrót Obrotnicy Pionowej wraz z zainstalowanym na niej systemem ELBARA (Rysunek 1) dookoła osi wieży (horyzontalnie). Zakres obrotu powinien wynosić 0-359 stopni z dokładnością min. 1 stopień. Obrotnica Pozioma (jak i Pionowa) będzie obsługiwana przez program komputerowy autorstwa GAMMA. Z tego powodu firma GAMMA wymaga (a Zamawiający potwierdza), aby do napędu Obrotnicy Poziomej użyć silnika JVL typ MAC141-A3AACA z modułem MAC00-B4 (silnik i moduł takie same jak w Obrotnicy Pionowej). Konieczne jest takie dobranie przekładni pomiędzy silnikiem a Obrotnicą, aby możliwa była płynna praca Obrotnicy Poziomej w zakresie 0-359 stopni z powtarzalną precyzją do 1 stopnia. Wskazana niska prędkość obrotu wynosząca 5-9 minut na pełen obrót. Po obróceniu do żądanych położeń system musi być zablokowany w ustalonym położeniu nawet przy wyłączonym zasilaniu i mimo silnego wiatru (próbującego obrócić cały system). Po wykonaniu projektu obrotnicy poziomej Wykonawca ma umożliwić Zamawiającemu wgląd w projekt oraz podać specyfikację wybranych przekładni. Obrotnica ma być wyposażona w czujnik położenia. Zgodnie z wymaganiami GAMMA, potwierdzonymi przez Zamawiającego, czujniki ma być taki sam jak w Obrotnicy Pionowej, tj. przełącznik indukcyjny Contrinex, Typ DW-AS-703-M12. Położenie przełącznika ma być pomiędzy obrotową i nieruchomą częścią rusztowania, co będzie umożliwiać identyfikację położenia referencyjnego 0 stopni (front wieży nośnej). Urządzenie ma pracować w warunkach polowych, więc wszystkie elementy mają być odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi występującymi w polskim klimacie (wiatr, deszcz, mróz).
4. WIEŻA NOŚNA. Wieża: Konstrukcja stalowa lub aluminiowa podtrzymująca cały system (punkty 1-3). Wysokość 5 m. Konstrukcja umożliwiająca bezpieczne wejście na nią człowieka. Nośność minimalna 1000 kg. Kwadratowa podstawa. Konstrukcja przystosowana do połączenia w prosty sposób z Obrotnicą Poziomą. Podstawy wieży nie mogą być trwale związana z podłożem (obiekt tymczasowy). Podstawy wieży mają być na tyle szerokie, aby nie tonęły w podmokłym terenie (którym jest gleba mineralna z dodatkiem torfu, woda ok. 30 cm pod powierzchnią). Jednocześnie podstawy wieży nie mogą wystawać poza obrys jej podstawy o więcej niż 1,5 m z każdej strony, aby nie przeszkadzać antenie w pomiarze temperatury jasnościowej gleby znajdującej się wokół wieży. Wieża ma być zabezpieczona przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi oraz wyposażona w stalowe odciągi zapewniającymi stabilność wieży nawet w wietrznych warunkach (co najmniej po 2 odciągi z każdego narożnika wieży). Odciągi muszą być przytwierdzone do podłoża poprzez wbite w podłoże tymczasowe kotwy (na głębokość minimum 1,5 m). Całość systemu ma zawierać instalację odgromową.
5. MONTAŻ. Stożek anteny, baza anteny, uchwyt anteny i część elektroniczna anteny, wyprodukowane przez firmę Gamma, zostaną dostarczone do Zamawiającego. Wykonawca ma za zadanie odbiór (w tym załadunek) tych elementów od Zamawiającego a następnie przedstawienie Zamawiającemu projektu konstrukcji i planu montażu (obejmującego działania zarówno na terenie Wykonawcy jak i na terenie posadowienia). Po jego zaakceptowaniu Wykonawca ma za zadanie zmontowanie całości konstrukcji oraz sprawdzenie poprawności działania systemu. W celu uniknięcia problemów wynikających z tolerancji produkcyjnych Rusztowania Nośnego Radiometru należy wywiercić otwory w płytach mocujących tego rusztowania (stosowane do przykręcenia łożyska kulkowego, z jednej strony, oraz do ustawienia zespołu przekładni i silnika, na drugiej stronie) już po dostarczeniu przez GAMMA tych komponentów. Następnie Wykonawca ma za zadanie przewiezienie, rozładunek i posadowienie na terenie wskazanym przez Zamawiającego całego systemu i jego uruchomienie oraz przeprowadzenie testów, czy system spełnia postawione wymagania dotyczące parametrów obu Obrotnic. Teren do posadowienia systemu oddalony jest o ok. 150 m od najbliższego źródła energii elektrycznej (gospodarstwo wiejskie z którego może być pobrany prąd elektryczny). Może zajść potrzeba konsultacji ze strony GAMMA, Wykonawca musi więc posługiwać się językiem angielskim w piśmie.
Wymagania dotyczące wykonania elementów stalowych narażonych na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych:
Wszystkie elementy stalowe narażone na działanie warunków atmosferycznych w zależności od ich przeznaczenia winny być wykonane:
ze stali nierdzewnej lub ze stali zwykłej zabezpieczonej przez cynkowanie ogniowe lub
ze stali zwykłej, zabezpieczonej zestawem farb poliuretanowych lub epoksydowych
o grubości min. 160 mikrometra, nałożonych na oczyszczone, metodą strumieniowo-cierną podłoże (stopień przygotowania podłoża min. Sa 2).

Gwarancja - minimum 12 miesięcy

Pozostałe wymagania:
1. Wykonawca na własny koszt, ubezpieczy na rzecz Zamawiającego radiometr (wartość 400 tys. netto) na wypadek kradzieży, dewastacji, uszkodzenia w trakcie transportu, składowania i montażu oraz kradzieży na okres od pobrania z magazynu Zamawiającego do czasu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia, przy czym wydanie radiometru nastąpi po dostarczeniu przez Wykonawcę właściwego ubezpieczenia. W przypadku opóźnienia w wykonaniu przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przedłużenia terminu ważności ubezpieczenia lub dostarczenia nowego ubezpieczenia.
2. Wykonawca na własny koszt zapewni:
a. dostawę energii elektrycznej dla potrzeb realizacji przedmiotu zamówienia.
b. place składowe i drogi montażowe w miejscu montażu konstrukcji, o ile będą konieczne.
c. dozór i zabezpieczenie terenu montażu przed dostępem osób trzecich do czasu odbioru końcowego.
3. Wykonawca udostępni plac budowy i front robót podmiotowi realizującemu instalację elektryczną zasilającą radiometr w terminie umożliwiającym doprowadzenie linii kablowej do wieży oraz montaż rozdzielni na konstrukcji wieży nośnej na co najmniej sześć dni przed odbiorem końcowym przedmiotu zamówienia.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SIWZ - Opis przedmiotu zamówienia.

Wartość zamówienia: poniżej kwot określonych na podstawie przepisów art. 11 ust 8 Pzp.

Numeracja zgodna z SIWZ:
Rozwiązania równoważne:
1) Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w SIWZ wskazane zostały normy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, należy rozumieć je tylko jako przykładowe, zamawiający dopuszcza rozwiązania (oferty) równoważne.
2) Za ofertę równoważną Zamawiający uzna tę, która spełnia wszystkie wymagania Zamawiającego określone w opisie przedmiotu zamówienia zawartym
w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia tj. w załączniku nr 2 do SIWZ oraz Zestawieniu wymaganych parametrów użytkowych stanowiących załącznik nr 3, do SIWZ, których parametry techniczne i funkcjonalne są identyczne lub lepsze niż wskazane w ww. zał. do SIWZ.
3) Ewentualne wskazane przez Zamawiającego nazwy, producenci mają na celu określenie klasy produktu będącego opisem przedmiotu zamówienia i służą ustaleniu standardu nie wskazują natomiast na konkretny wyrób lub konkretnego producenta.
4) Wykonawca, który powoła się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany wykazać,
że oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.

5. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na urządzenie objęte przedmiotem zamówienia na okres minimum : 12 miesięcy, liczony od dnia podpisania bez zastrzeżeń protokołu odbioru.
6. Niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji, Zamawiający może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi na zasadach ogólnych z tym, że okres rękojmi jest równy okresowi gwarancji.
7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
8. Dodatkowe informacje dotyczące zamówienia:
1) Przedmiotem niniejszego postępowania nie jest zawarcie umowy ramowej.
2) Zamawiający nie przewiduje zamówień uzupełniających.
3) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
4) Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
5) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
6) Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 29 ust. 4 Pzp.
7) Zgodnie z art. 36 b ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy podwykonawcom. Informację w tym zakresie należy umieścić na formularzu ofertowym. W przypadku braku wskazania w formularzu ofertowym części zamówienia, której wykonanie będzie powierzone podwykonawcom, przyjmuje się, że całość zamówienia zostanie zrealizowana siłami własnymi Wykonawcy Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia.
Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy, lub podania przez wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b uPzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 uPzp.
Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b uPzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 uPzp, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.

TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA:
do 60 dni od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem, że dostawa i instalacja nastąpią
po dostawie elementów wyprodukowanych przez firmę Gamma Remote Sensing AG
ze Szwajcarii, która ma nastąpić do dnia 31 lipca 2015 r.. W takim wypadku przedłużenie terminu realizacji umowy może nastąpić wyłącznie o czas odpowiadający opóźnieniu w dostawie w stosunku do terminu planowanego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 141184

Data publikacji: 2015-06-11

Nazwa:
Instytut Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie

Ulica: ul. Doświadczalna 4

Numer domu: 4

Miejscowość: Lublin

Kod pocztowy: 20-290

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 081 7445061 w. 110

Numer faxu: 081 7445067

Adres strony internetowej: www.ipan.lublin.pl

Regon: 00032638000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: instytut naukowy Polskiej Akademii Nauk

Inny rodzaj zamawiającego: instytut naukowy Polskiej Akademii Nauk

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa i montaż systemu radiometru ELBARA-III w ramach projektu: Wsparcie techniczne wytworzenia i instalacji radiometru ELBARA-III w Bubnowie, Polska (ang. Technical Support for the fabrication and deployment of the radiometer ELBARA-III in Bubnow, Poland) i ELBARA PD (Penetration Depth) finansowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną (European Space Agency)

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest Dostawa i montaż systemu radiometru ELBARA-III w ramach projektu: Wsparcie techniczne wytworzenia i instalacji radiometru ELBARA-III w Bubnowie, Polska (ang. Technical Support for the fabrication and deployment of the radiometer ELBARA-III in Bubnow, Poland) i ELBARA PD (Penetration Depth) finansowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną (European Space Agency)

Zakres zamówienia obejmuje: odbiór z Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie (w tym załadunek) elementów systemu radiometru ELBARA dostarczonych przez firmę Gamma Remote Sensing AG ze Szwajcarii, a następnie przedstawienie Zamawiającemu projektu konstrukcji i planu montażu (obejmującego działania zarówno na terenie Wykonawcy jak i na terenie posadowienia). Po jego zaakceptowaniu Wykonawca ma za zadanie wykonanie i zmontowanie całości konstrukcji, uruchomienie oraz sprawdzenie poprawności działania systemu radiometru ELBARA-III w miejscowości Sęków, gmina: Urszulin, Powiat: Włodawski, Województwo: Lubelskie.

1. Zaprojektowanie i wykonanie konstrukcji do posadowienia radiometru wraz
z systemem obrotnic składający się z:
a) Rusztowania nośnego radiometru,
b) Obrotnicy pionowej,
c) Obrotnicy poziomej,
d) Wieży nośnej,
2. Dostawa, konstrukcji do posadowienia radiometru wraz z systemem obrotnic do miejsca montażu tj. Miejscowość: Sęków, Gmina: Urszulin, Powiat: włodawski, Województwo: Lubelskie.
3. Transport wraz z załadunkiem z magazynu Zamawiającego (Lublin, ul. Doświadczalna 4) i rozładunkiem w miejscu montażu radiometru.
4. Montaż konstrukcji podpierającej radiometr wraz z obrotnicami oraz montaż radiometru na wieży

Wymagania dotyczące systemu radiometru ELBARA-III:
1. RUSZTOWANIE NOŚNE RADIOMETRU (Rysunek 2). Rusztowanie (scaffold) ma podtrzymywać stożek antenowy, bazę anteny, uchwyt anteny i część elektroniczną anteny (radiometru) wyprodukowane przez firmę Gamma Remote Sensing AG ze Szwajcarii. Elementy te, wraz z rusztowaniem nośnym radiometru mają łączną masę ok. 500 kg. Rusztowanie ma być w formie kratownicy ze stali, wykonane z profili prostokątnych (pustych w środku). Elementy zespawane wg. Rysunek 2 i zabezpieczone przed korozją (urządzenie ma pracować w warunkach polowych). Belki główne o przekroju 60 mmx60 mm i grubości stali 3 mm, belki stabilizujące o wymiarach 30 mmx30 mm. Rusztowanie ma umożliwiać obrót stożka antenowego od kąta 30 stopni od pionu do kąta 190 stopni, gdzie kąt 180 stopni oznacza skierowanie szerszego końca stożka antenowego pionowo w górę. Rusztowanie podtrzymuje oś uchwytu anteny z jednej strony przez łożysko kulkowe (opis dalej), a z drugiej przez masywną przekładnię ślimakową należącą do zespołu przekładni z silnikiem (opis dalej). Precyzja zewnętrznych wymiarów gabarytowych Rusztowania Nośnego Radiometru nie musi być lepsza niż 5 milimetrów. Natomiast precyzja wykonania elementów kluczowych (elementów ruchomych, mających styk z uchwytem anteny oraz innych wymienionych wcześniej wykonanych przez firmę Gamma) musi zapewniać płynne działanie wszystkich urządzeń w pełnych zakresach kątów 30-190 stopni w pionie oraz 0-359 stopni w poziomie. Jednocześnie otwór stożka antenowego nie może być nigdy przesłonięty żadnym elementem, ma mieć możliwość niezakłóconej obserwacji gleby wokół wieży.
Podstawa Rusztowania Nośnego Radiometru ma zawierać ponadto dwie podłużnice o wymiarach 40×620 mm do zamontowania jednostki dystrybucji zasilania (PDU - Power Distribution Unit).
2. OBROTNICA PIONOWA. Obrotnica pionowa (elevation tracker) umożliwiająca wertykalny obrót stożka anteny (wraz z zamocowaną do niego bazą anteny, uchwytem anteny i częścią elektroniczną anteny). Oś uchwytu anteny ma mieć możliwość obrotu od 30 stopni od pionu (stożek anteny szerszym końcem tuby w dół) poprzez 180 stopni (szerszy koniec tuby pionowo w górę) aż do 190 stopni. Obrotnica Pionowa ma utrzymywać oś uchwytu anteny na łożysku kulowym z jednej strony, a z drugiej strony na przekładni ślimakowej należącej do zespołu przekładni i silnika. Elementy: stożek antenowy, baza anteny, uchwyt anteny i część elektroniczna anteny będą wykonane przez firmę Gamma Remote Sensing AG ze Szwajcarii. Aby elementy pasowały do siebie i mogły być obsługiwane przez odpowiedni program komputerowy (również autorstwa GAMMA) wymogi postawione przez firmę GAMMA i potwierdzone przez Zamawiającego są następujące:
2.1. zespół przekładni ma składać się z przekładni ślimakowej 1:39 Atlanta typ 58 86 039 (trzymającej oś uchwytu anteny) oraz przekładni planetarnej 1:40 Neugart typ PLE 80-40 M2 OP2, napędzanej przez silnik JVL typ MAC141-A3AACA z modułem MAC00-B4.
2.2. Łożysko kulowe ma być firmy Medias, typ PASE50-N
2.3. zestaw ma zawierać przełącznik indukcyjny Contrinex, Typ DW-AS-703-M12 wraz z interfejsem montażowym. Położenie przełącznika ma być na obrotowej i nieruchomej częścią rusztowania, co ma umożliwiać identyfikację położenia referencyjnego stożka anteny 30 stopni od pionu (najbardziej skrajne położenie stożka antenowego zanim dotknie Rusztowania Nośnego). Interfejs montażowy do przełącznika oraz miejsce zamocowania (dla starszej wersji systemu) jest przedstawiony w załączniku nr 9 do SIWZ MountingAngle InductiveSwitch.pdf.
Obrotnica Pionowa ma zawierać ponadto interfejs montażowy dla skrzynki sterującej silnikami, o wymiarach 220×80 mm. Rysunki tego interfejsu montażowego znajdują się w załączniku nr 11 do SIWZ MountingAngle MotorBox.Całe urządzenie ma pracować w warunkach polowych, odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi występującymi w polskim klimacie (wiatr, deszcz, mróz).
3. OBROTNICA POZIOMA. Obrotnica pozioma (azimuth tracker) ma znajdować się pomiędzy Wieżą Nośną i Rusztowaniem Nośnym Radiometru. Ma umożliwiać obrót Obrotnicy Pionowej wraz z zainstalowanym na niej systemem ELBARA (Rysunek 1) dookoła osi wieży (horyzontalnie). Zakres obrotu powinien wynosić 0-359 stopni z dokładnością min. 1 stopień. Obrotnica Pozioma (jak i Pionowa) będzie obsługiwana przez program komputerowy autorstwa GAMMA. Z tego powodu firma GAMMA wymaga (a Zamawiający potwierdza), aby do napędu Obrotnicy Poziomej użyć silnika JVL typ MAC141-A3AACA z modułem MAC00-B4 (silnik i moduł takie same jak w Obrotnicy Pionowej). Konieczne jest takie dobranie przekładni pomiędzy silnikiem a Obrotnicą, aby możliwa była płynna praca Obrotnicy Poziomej w zakresie 0-359 stopni z powtarzalną precyzją do 1 stopnia. Wskazana niska prędkość obrotu wynosząca 5-9 minut na pełen obrót. Po obróceniu do żądanych położeń system musi być zablokowany w ustalonym położeniu nawet przy wyłączonym zasilaniu i mimo silnego wiatru (próbującego obrócić cały system). Po wykonaniu projektu obrotnicy poziomej Wykonawca ma umożliwić Zamawiającemu wgląd w projekt oraz podać specyfikację wybranych przekładni. Obrotnica ma być wyposażona w czujnik położenia. Zgodnie z wymaganiami GAMMA, potwierdzonymi przez Zamawiającego, czujniki ma być taki sam jak w Obrotnicy Pionowej, tj. przełącznik indukcyjny Contrinex, Typ DW-AS-703-M12. Położenie przełącznika ma być pomiędzy obrotową i nieruchomą częścią rusztowania, co będzie umożliwiać identyfikację położenia referencyjnego 0 stopni (front wieży nośnej). Urządzenie ma pracować w warunkach polowych, więc wszystkie elementy mają być odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi występującymi w polskim klimacie (wiatr, deszcz, mróz).
4. WIEŻA NOŚNA. Wieża: Konstrukcja stalowa lub aluminiowa podtrzymująca cały system (punkty 1-3). Wysokość 5 m. Konstrukcja umożliwiająca bezpieczne wejście na nią człowieka. Nośność minimalna 1000 kg. Kwadratowa podstawa. Konstrukcja przystosowana do połączenia w prosty sposób z Obrotnicą Poziomą. Podstawy wieży nie mogą być trwale związana z podłożem (obiekt tymczasowy). Podstawy wieży mają być na tyle szerokie, aby nie tonęły w podmokłym terenie (którym jest gleba mineralna z dodatkiem torfu, woda ok. 30 cm pod powierzchnią). Jednocześnie podstawy wieży nie mogą wystawać poza obrys jej podstawy o więcej niż 1,5 m z każdej strony, aby nie przeszkadzać antenie w pomiarze temperatury jasnościowej gleby znajdującej się wokół wieży. Wieża ma być zabezpieczona przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi oraz wyposażona w stalowe odciągi zapewniającymi stabilność wieży nawet w wietrznych warunkach (co najmniej po 2 odciągi z każdego narożnika wieży). Odciągi muszą być przytwierdzone do podłoża poprzez wbite w podłoże tymczasowe kotwy (na głębokość minimum 1,5 m). Całość systemu ma zawierać instalację odgromową.
5. MONTAŻ. Stożek anteny, baza anteny, uchwyt anteny i część elektroniczna anteny, wyprodukowane przez firmę Gamma, zostaną dostarczone do Zamawiającego. Wykonawca ma za zadanie odbiór (w tym załadunek) tych elementów od Zamawiającego a następnie przedstawienie Zamawiającemu projektu konstrukcji i planu montażu (obejmującego działania zarówno na terenie Wykonawcy jak i na terenie posadowienia). Po jego zaakceptowaniu Wykonawca ma za zadanie zmontowanie całości konstrukcji oraz sprawdzenie poprawności działania systemu. W celu uniknięcia problemów wynikających z tolerancji produkcyjnych Rusztowania Nośnego Radiometru należy wywiercić otwory w płytach mocujących tego rusztowania (stosowane do przykręcenia łożyska kulkowego, z jednej strony, oraz do ustawienia zespołu przekładni i silnika, na drugiej stronie) już po dostarczeniu przez GAMMA tych komponentów. Następnie Wykonawca ma za zadanie przewiezienie, rozładunek i posadowienie na terenie wskazanym przez Zamawiającego całego systemu i jego uruchomienie oraz przeprowadzenie testów, czy system spełnia postawione wymagania dotyczące parametrów obu Obrotnic. Teren do posadowienia systemu oddalony jest o ok. 150 m od najbliższego źródła energii elektrycznej (gospodarstwo wiejskie z którego może być pobrany prąd elektryczny). Może zajść potrzeba konsultacji ze strony GAMMA, Wykonawca musi więc posługiwać się językiem angielskim w piśmie.
Wymagania dotyczące wykonania elementów stalowych narażonych na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych:
Wszystkie elementy stalowe narażone na działanie warunków atmosferycznych w zależności od ich przeznaczenia winny być wykonane:
ze stali nierdzewnej lub ze stali zwykłej zabezpieczonej przez cynkowanie ogniowe lub
ze stali zwykłej, zabezpieczonej zestawem farb poliuretanowych lub epoksydowych
o grubości min. 160 mikrometra, nałożonych na oczyszczone, metodą strumieniowo-cierną podłoże (stopień przygotowania podłoża min. Sa 2).

Gwarancja - minimum 12 miesięcy

Pozostałe wymagania:
1. Wykonawca na własny koszt, ubezpieczy na rzecz Zamawiającego radiometr (wartość 400 tys. netto) na wypadek kradzieży, dewastacji, uszkodzenia w trakcie transportu, składowania i montażu oraz kradzieży na okres od pobrania z magazynu Zamawiającego do czasu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia, przy czym wydanie radiometru nastąpi po dostarczeniu przez Wykonawcę właściwego ubezpieczenia. W przypadku opóźnienia w wykonaniu przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przedłużenia terminu ważności ubezpieczenia lub dostarczenia nowego ubezpieczenia.
2. Wykonawca na własny koszt zapewni:
a. dostawę energii elektrycznej dla potrzeb realizacji przedmiotu zamówienia.
b. place składowe i drogi montażowe w miejscu montażu konstrukcji, o ile będą konieczne.
c. dozór i zabezpieczenie terenu montażu przed dostępem osób trzecich do czasu odbioru końcowego.
3. Wykonawca udostępni plac budowy i front robót podmiotowi realizującemu instalację elektryczną zasilającą radiometr w terminie umożliwiającym doprowadzenie linii kablowej do wieży oraz montaż rozdzielni na konstrukcji wieży nośnej na co najmniej sześć dni przed odbiorem końcowym przedmiotu zamówienia.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SIWZ - Opis przedmiotu zamówienia.

Wartość zamówienia: poniżej kwot określonych na podstawie przepisów art. 11 ust 8 Pzp.

Numeracja zgodna z SIWZ:
Rozwiązania równoważne:
1) Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w SIWZ wskazane zostały normy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, należy rozumieć je tylko jako przykładowe, zamawiający dopuszcza rozwiązania (oferty) równoważne.
2) Za ofertę równoważną Zamawiający uzna tę, która spełnia wszystkie wymagania Zamawiającego określone w opisie przedmiotu zamówienia zawartym
w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia tj. w załączniku nr 2 do SIWZ oraz Zestawieniu wymaganych parametrów użytkowych stanowiących załącznik nr 3, do SIWZ, których parametry techniczne i funkcjonalne są identyczne lub lepsze niż wskazane w ww. zał. do SIWZ.
3) Ewentualne wskazane przez Zamawiającego nazwy, producenci mają na celu określenie klasy produktu będącego opisem przedmiotu zamówienia i służą ustaleniu standardu nie wskazują natomiast na konkretny wyrób lub konkretnego producenta.
4) Wykonawca, który powoła się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany wykazać,
że oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.

5. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na urządzenie objęte przedmiotem zamówienia na okres minimum : 12 miesięcy, liczony od dnia podpisania bez zastrzeżeń protokołu odbioru.
6. Niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji, Zamawiający może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi na zasadach ogólnych z tym, że okres rękojmi jest równy okresowi gwarancji.
7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
8. Dodatkowe informacje dotyczące zamówienia:
1) Przedmiotem niniejszego postępowania nie jest zawarcie umowy ramowej.
2) Zamawiający nie przewiduje zamówień uzupełniających.
3) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
4) Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
5) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
6) Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 29 ust. 4 Pzp.
7) Zgodnie z art. 36 b ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy podwykonawcom. Informację w tym zakresie należy umieścić na formularzu ofertowym. W przypadku braku wskazania w formularzu ofertowym części zamówienia, której wykonanie będzie powierzone podwykonawcom, przyjmuje się, że całość zamówienia zostanie zrealizowana siłami własnymi Wykonawcy Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia.
Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy, lub podania przez wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b uPzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 uPzp.
Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b uPzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 uPzp, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.

TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA:
do 60 dni od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem, że dostawa i instalacja nastąpią
po dostawie elementów wyprodukowanych przez firmę Gamma Remote Sensing AG
ze Szwajcarii, która ma nastąpić do dnia 31 lipca 2015 r.. W takim wypadku przedłużenie terminu realizacji umowy może nastąpić wyłącznie o czas odpowiadający opóźnieniu w dostawie w stosunku do terminu planowanego.

Kody CPV:
452624005 (Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713270006 (Usługi projektowania konstrukcji nośnych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453123000 (Instalowanie anten)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 60

Informacja na temat wadium:
WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM.
1) Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości:
4 500,00 złotych (słownie: cztery tysiące pięćset złotych)
2) Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3) Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
pieniądzu,
poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
gwarancjach bankowych,
gwarancjach ubezpieczeniowych,
poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późniejszymi zmianami).
4) Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
nr: 76 1130 1206 0028 9107 8990 0001
Bank Gospodarstwa Krajowego Oddział w Lublinie
ul. Dolna 3 Maja 3
20 - 079 Lublin
z adnotacją Dostawa i montaż systemu radiometru ELBARA-III
A-2401-16/2015
5) Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym w pkt 2) terminie znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego.
6) Wadium wniesione w formie gwarancji ubezpieczeniowej lub bankowej będzie akceptowane pod warunkiem, że jest zgodne z Prawem zamówień publicznych, a w szczególności:
a. gwarancja będzie zawierała wszystkie przypadki utraty wadium przez wykonawcę określone w art. 46 ust. 4a i ust. 5 Prawa zamówień publicznych,
b. okres ważności gwarancji będzie nie krótszy niż okres związania ofertą określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
7) Wadium wniesione w formie poręczenia bankowego, poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej lub poręczenia udzielonego przez podmiot, o którym mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości będzie akceptowane pod warunkiem, że jest zgodne z Prawem zamówień publicznych, a w szczególności:
a. poręczenie będzie zawierało wszystkie przypadki utraty wadium przez wykonawcę określone w art. 46 ust. 4a i ust. 5 Prawa zamówień publicznych,
b. poręczenie będzie zawierało określony datą termin odpowiedzialności, nie krótszy niż okres związania ofertą określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
8) Wadium wnoszone w innych niż pieniądz formach dopuszczonych przez Prawo zamówień publicznych należy dołączyć w oryginale do oferty.
9) W przypadku przelewu wadium na konto zamawiającego do oferty należy dołączyć kserokopię dowodu jego wniesienia.
10) W ofercie należy wpisać nr konta, na który zamawiający będzie mógł zwrócić wadium w pieniądzu.
11) UWAGA: Z treści dokumentu wadium składanego w formie niepieniężnej musi wynikać nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium, na pisemne (pierwsze) żądanie Zamawiającego, w przypadku zaistnienia którejkolwiek z okoliczności wskazanych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp. Dokument ten musi również zawierać termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji, przy czym termin ten nie może być krótszy niż termin związania ofertą.
12) Zgodnie z art. 46. 1. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem ust. 4a.
1a. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
2. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
3. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
4. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
4a. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
5. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

Wiedza i doświadczenie:
W celu spełnienia tego warunku Wykonawca musi wykazać się należytym wykonaniem:
wykażą się należytym wykonaniem co najmniej jednej dostaw aparatury badawczo - naukowej (laboratoryjnej) o wartości minimum: 130 000,00 złotych brutto (w ramach jednej dostawy) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie,

Numeracja zgodna z SIWZ:
2. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z postępowania, a warunki udziału w postępowaniu mogą zostać spełnione łącznie przez wykonawców składających ofertę wspólną, czyli w przypadku wykonawców składających ofertę wspólną dokumenty przedkłada wykonawca spełniający dany warunek.
3. Wykonawca jest zobowiązany wykazać, nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w pkt 1 i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp.
4. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
5. Ocena spełnienia wyżej opisanych warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o złożone przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu dokumenty oraz oświadczenia.
6. Wykonawcy, którzy nie wykażą spełniania wymaganych warunków zostaną wykluczeni z postępowania.

WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU WYKAZANIA SPEŁNIANIA PRZEZ WYKONAWCĘ WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

I. Oświadczenia i dokumenty, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy.
2. Wykaz wykonanych głównych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane (wg załącznika nr 5) oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie.
2.1. Określenie dostaw, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o dostawach niewykonanych lub wykonanych nienależycie:
2.1.1. Wykaz winien wskazywać wykonanie:
co najmniej jednej dostaw aparatury badawczo - naukowej (laboratoryjnej) o wartości minimum: 130 000,00 złotych brutto
(w ramach jednej dostawy) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie
2.1.2. Złożone poświadczenia winny potwierdzać należyte wykonanie co najmniej jednej dostawy aparatury badawczo - naukowej (laboratoryjnej) o wartości minimum 130 000,00 złotych brutto w ramach jednej dostawy w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie,
2.2. Dowodami, o których mowa w pkt 2) są:
2.2.1. poświadczenie,
2.2.2. oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt 2.2
2.3. W miejsce poświadczeń, o których mowa w pkt 2.5.1 wykonawca, może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie określone w § 1 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. 2013, poz. 231).
2.4. W przypadku gdy zamawiający, na rzecz którego dostawy wskazane w wykazie,
o którym mowa w pkt 2) zostały wykonane jest Instytut Agrofizyki
im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w pkt 2.2.
4. Wykonawca w sytuacji, gdy polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
5. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku.
6. W celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Zamawiający wymaga dostarczenia przez Wykonawcę wraz z ofertą:

Załącznika nr 3 Zestawienie wymaganych parametrów technicznych i użytkowych

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

Sytuacja ekonomiczna:
W celu spełnienia tego warunku Wykonawca musi wykazać się zdolnością kredytową lub posiadaniem środków finansowych na rachunku w wysokości co najmniej 155 000,00 złotych

Numeracja zgodna z SIWZ:
2. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z postępowania, a warunki udziału w postępowaniu mogą zostać spełnione łącznie przez wykonawców składających ofertę wspólną, czyli w przypadku wykonawców składających ofertę wspólną dokumenty przedkłada wykonawca spełniający dany warunek.
3. Wykonawca jest zobowiązany wykazać, nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w pkt 1 i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp.
4. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
5. Ocena spełnienia wyżej opisanych warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o złożone przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu dokumenty oraz oświadczenia.
6. Wykonawcy, którzy nie wykażą spełniania wymaganych warunków zostaną wykluczeni z postępowania.

6. WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU WYKAZANIA SPEŁNIANIA PRZEZ WYKONAWCĘ WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

I. Oświadczenia i dokumenty, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy.
3. Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy
w wysokości co najmniej 155 000,00 złotych, wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4. Wykonawca w sytuacji, gdy polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
5. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Numeracja zgodna z SIWZ:
2.1. Określenie dostaw, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o dostawach niewykonanych lub wykonanych nienależycie:
2.1.1. Wykaz winien wskazywać wykonanie:
co najmniej jednej dostaw aparatury badawczo - naukowej (laboratoryjnej) o wartości minimum: 130 000,00 złotych brutto
(w ramach jednej dostawy) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie
2.1.2. Złożone poświadczenia winny potwierdzać należyte wykonanie co najmniej jednej dostawy aparatury badawczo - naukowej (laboratoryjnej) o wartości minimum 130 000,00 złotych brutto w ramach jednej dostawy w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie,
2.2. Dowodami, o których mowa w pkt 2) są:
2.2.1. poświadczenie,
2.2.2. oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt 2.2
2.3. W miejsce poświadczeń, o których mowa w pkt 2.5.1 wykonawca, może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie określone w § 1 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. 2013, poz. 231).
2.4. W przypadku gdy zamawiający, na rzecz którego dostawy wskazane w wykazie,
o którym mowa w pkt 2) zostały wykonane jest Instytut Agrofizyki
im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w pkt 2.2.
4. Wykonawca w sytuacji, gdy polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
5. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku.

6. W celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Zamawiający wymaga dostarczenia przez Wykonawcę wraz z ofertą:

Załącznika nr 3 Zestawienie wymaganych parametrów technicznych i użytkowych

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
6. W celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Zamawiający wymaga dostarczenia przez Wykonawcę wraz z ofertą:

Załącznika nr 3 Zestawienie wymaganych parametrów technicznych i użytkowych

Forma dokumentów:
1) Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, wymagane w pkt I ppkt 1 oraz dokumenty, o których mowa w pkt I ppkt 4 i ppkt 5 oraz pkt IV winny być składane w formie oryginału.
2) Dokumenty, o których mowa w pkt I ppkt 2 i ppkt 3, pkt II, pkt III winny być składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę - poświadczenie winno zawierać zapis odręczny lub w formie pieczęci za zgodność z oryginałem.
3) Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski.

inne_dokumenty:
II. Dokumenty, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy:
1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (wg załącznika nr 6).
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4) Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
III. Dokumenty Wykonawców zagranicznych:
1) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt II:
a) w ppkt 2)-4) i ppkt 6) - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
1) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
2) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
b) w ppkt 5) i ppkt 7) - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2) Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt III:
a) w pkt 1)a) ppkt 1, pkt 1)a) ppkt 3 i pkt 1)b) - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem - wystawionym nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
b) w pkt 1)a) ppkt 2 - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem - wystawionym nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
IV. Dokumenty, jakie mają dostarczyć wykonawcy dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej:
1) Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.) albo informacja o tym, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej (wg załącznika nr 7).
V. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1) oświadczenie oraz dokumenty wymagane w pkt I mogą być złożone wspólnie przez wykonawców. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z postępowania, a warunki udziału mogą zostać spełnione łącznie przez wykonawców składających ofertę wspólną, czyli w przypadku wykonawców składających ofertę wspólną dokumenty przedkłada wykonawca spełniający dany warunek. W przypadku warunków określonych w art. 22 uPzp konieczność ich spełniania odnosi się do konsorcjum jako całości nie zaś do jego poszczególnych członków. Wykazanie spełnienia warunków z art. 22 uPzp podlega sumowaniu i łącznej ocenie zamawiającego.
2) dokumenty wymagane w pkt II (III) i IV winien złożyć każdy wykonawca samodzielnie.
VI. Forma dokumentów:
1) Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, wymagane w pkt I ppkt 1 oraz dokumenty, o których mowa w pkt I ppkt 4 i ppkt 5 oraz pkt IV winny być składane w formie oryginału.
2) Dokumenty, o których mowa w pkt I ppkt 2 i ppkt 3, pkt II, pkt III winny być składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę - poświadczenie winno zawierać zapis odręczny lub w formie pieczęci za zgodność z oryginałem.
3) Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski.
OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY.
1) Wykonawca może złożyć w niniejszym postępowaniu tylko jedną ofertę, sam lub jako partner w konsorcjum lub spółce cywilnej.
2) Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie pisemnej. Zamawiający nie wyraża zgody na złożenie oferty w postaci elektronicznej, opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
3) Oferta musi być napisana w języku polskim: na maszynie do pisania, komputerze lub ręcznie nieścieralnym atramentem oraz podpisana przez osobę lub osoby upoważnione do podejmowania zobowiązań w imieniu Wykonawcy zgodnie z wpisem o reprezentacji w stosownym dokumencie uprawniającym do występowania w obrocie prawnym lub udzielonym pełnomocnictwem.
4) Dokumenty składające się na ofertę sporządzone w języku obcym winny być składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
5) Treść oferty musi odpowiadać treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
6) Ofertę należy sporządzić zgodnie z wymaganiami umieszczonymi w specyfikacji oraz dołączyć wszystkie wymagane dokumenty i oświadczenia.
7) Wykonawcy zobowiązani są złożyć następujące dokumenty oraz oświadczenia:
1. Oświadczenie oraz dokumenty wymagane w Rozdziale 6 specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
2. Formularz ofertowy (wg załącznika nr 1) - w przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie należy podać nazwy (firmy) oraz dokładne adresy wszystkich wykonawców składających ofertę wspólną.
3. Wypełnione zestawienie wymaganych parametrów technicznych i użytkowych, wg Załącznika nr 3 do SIWZ.
4. Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy, w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 23 ustawy Prawo zamówień publicznych (dotyczy również wspólników spółki cywilnej).
5. Pełnomocnictwo do występowania w imieniu wykonawcy, w przypadku gdy dokumenty składające się na ofertę podpisuje osoba, której umocowanie do reprezentowania wykonawcy nie będzie wynikać z dokumentów załączonych do oferty.
8) Dokumenty o których mowa w pkt 7) ppkt 2-3 winny być składane w formie pisemnej. Dokumenty winny być podpisane przez osobę upoważnioną do występowania w imieniu wykonawcy albo przez osobę umocowaną przez osobę uprawnioną, a w przypadku osób fizycznych przez wykonawcę albo przez osobę umocowaną przez wykonawcę.
9) Pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt 7) ppkt 4-5 powinno być przedstawione w formie oryginału lub kopii poświadczonej w drodze czynności notarialnej w rozumieniu ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie (t.j. Dz.U.2014r. poz.164)
10) Oferty wspólne
1. Wykonawcy składający ofertę wspólną ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy. (dotyczy również wspólników spółki cywilnej).
2. Pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt 7) ppkt 4 musi znajdować się w ofercie wspólnej wykonawców.
3. Pełnomocnik pozostaje w kontakcie z zamawiającym w toku postępowania; zwraca się do zamawiającego z wszelkimi sprawami i do niego zamawiający kieruje informacje, korespondencję, itp.
4. Sposób składania dokumentów w ofercie wspólnej:
a. dokumenty, dotyczące własnej firmy, takie jak np.: oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, odpis z właściwego rejestru albo z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego i z właściwego oddziału ZUS, informacja
o przynależności do grupy kapitałowej - składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną w imieniu swojej firmy; jeżeli jednak podmiot występujący wspólnie (spółka cywilna) na podstawie odrębnych przepisów, dla celów podatkowych lub związanych z ubezpieczeniami jest traktowany jako jeden podmiot (jedna jednostka organizacyjna) - dokumenty te powinien złożyć niezależnie ten podmiot.
b. dokumenty wspólne takie jak np.: oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, wykaz dostaw, formularz ofertowy, zestawienie wymaganych parametrów technicznych i użytkowych - składa pełnomocnik wykonawców w imieniu wszystkich wykonawców składających ofertę wspólną,
11) Poprawki powinny być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisem/parafą osoby upoważnionej.
12) Ponadto zaleca się spięcie na trwałe wszystkich dokumentów, załączenie spisu treści oferty oraz ponumerowanie wszystkich stron oferty.
13) Zaleca się, aby wykonawca zamieścił ofertę w zewnętrznej i wewnętrznej kopercie z tym, że:
1. zewnętrzna koperta powinna być zaadresowana na Zamawiającego i zawierać oznaczenie:
oferta na: System radiometru ELBARA-III A-2401-16/2015 -
bez nazwy i pieczątki wykonawcy; koperta wewnętrzna powinna zawierać ofertę i być zaadresowana na wykonawcę, tak aby można było odesłać ofertę w przypadku jej wpłynięcia po terminie.
14) Jeżeli Wykonawca składający ofertę chce zastrzec informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, to dokumenty te muszą być włożone w oddzielną kopertę opatrzoną klauzulą NIE UDOSTĘPNIAĆ. Nie mogą stanowić tajemnicy informacje podawane do wiadomości podczas otwarcia ofert. Wykonawca w takim przypadku nie później niż w terminie składania ofert, oprócz zastrzeżenia, że wskazane informacje nie mogą być udostępniane winien wykazać, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.
15) Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
OPIS SPOSOBU OBLICZENIA CENY.
1) Rozliczenia między Zamawiającym a wykonawcą będą dokonywane w polskich złotych (PLN) .
2) Przez cenę należy rozumieć cenę w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz. U.z 2014r., poz. 915 ). Jest to wartość wyrażona w jednostkach pieniężnych, którą Zamawiający jest obowiązany zapłacić Wykonawcy za towar lub usługę; w cenie uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru (dostawy) podlega temu obciążeniu.
3) Ceną ofertową ma być cena za zrealizowanie przedmiotu zamówienia zgodnie z jego opisem zawartym w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia tj. w załączniku nr 2 do SIWZ, a także we wzorze umowy stanowiący załącznik nr 8 do niniejszej SIWZ. Cena oferty uwzględniać ma nie tylko wartość samej dostawy przedmiotu zamówienia, podatek od towarów i usług, ale również wszystkie inne składniki w tym w szczególności transport, opakowanie, ubezpieczenie towaru, opusty, rabaty, dojazd pracowników firmy w celu zainstalowania i uruchomienia przedmiotu zamówienia, przeszkolenia pracowników Zamawiającego, świadczenie usług serwisowych, oraz wszelkie inne koszty, konieczne dla zrealizowania przedmiotu zamówienia zgodnie z jego opisem i postanowieniami wzoru umowy.
4) Cena, o której mowa w pkt 3), jest ostateczną ceną, jaką Zamawiający zapłaci za zrealizowanie przedmiotu zamówienia na warunkach określonych we wzorze umowy. Każdy z Wykonawców może zaproponować tylko jedną cenę ofertową i nie może jej zmienić.
5) Cena ma być podana z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Wszelkie obliczenia należy dokonać z dokładnością do pełnych groszy (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zarówno przy kwotach netto, VAT i brutto), przy czym końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1 grosza.
6) Cenę ofertową należy podać cyfrowo i słownie w polskiej walucie (PLN) na formularzu oferty stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej SIWZ. Wykonawca podaje cenę ofertową netto i brutto (z podatkiem VAT).
7) Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania obowiązku podatkowego Zamawiającego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług w zakresie dotyczącym wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, Zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek wpłacić zgodnie z obowiązującymi przepisami.

13. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM ZNACZENIA TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT.

Do wybory najkorzystniejszej oferty Zamawiający posługiwał się będzie kryteriami cenowymi i okresem gwarancji.

13.A Kryterium cenowe:
a) Oferowana cena - 80 %.
W powyższym kryterium oceniana będzie łączna cena brutto oferty. Maksymalną ilość punktów otrzyma wykonawca, który zaproponuje najniższą cenę, pozostali będą oceniani wg następującego wzoru:
Cena oferty najniższej
Liczba punktów za kryterium cenowe LPc = ------------------------------------- x 80
Cena oferty badanej
b) Każdy wykonawca będzie oceniany w danym kryterium w skali od 0 do 80 punktów.

13.B Kryterium okresu gwarancji:

a) Kryterium okresu gwarancji - 20 %.

W powyższym kryterium oceniana będzie łączna długość okresu gwarancji. Zamawiający odniesie wartości z poszczególnych ofert do maksymalnego oczekiwanego przez zamawiającego okresu gwarancji, czyli 36 miesięcy.

Punkty liczone będą według wzoru:

okres gwarancji w ofercie ocenianej - 12 miesięcy
- liczba punktów za kryterium gwarancji LPg = --------------------------------------------- x 20%
24 miesięcy

Zgodnie z wymogiem, który Wykonawca określa w punkcie 2 załącznika nr 2 i 3 do SIWZ stanowiącego element przedłożonej oferty gwarancja nie może być krótsza niż 12 miesięcy.

UWAGA: Zamawiający informuje, że w przypadku wyznaczenia przez Wykonawcę terminu gwarancji dłuższego niż 36 m-cy, Zamawiający przyjmie do obliczeń wartość
36 m-cy, natomiast w przypadku wyznaczenia przez Wykonawcę terminu gwarancji krótszego niż 12 m-cy, Zamawiający ofertę odrzuci.

b) Każdy wykonawca będzie oceniany w danym kryterium w skali od 0 do 20 punktów.

13.C. Sposób wyliczenia punktów oferty (Lp):

a) Łączna liczba punktów za kryterium cenowe oraz kryterium gwarancji liczona będzie wzorem:
LP = LPc + LPg

gdzie: Lp - ilość punktów oferty badanej
Lpc - ilość punktów oferty badanej w kryterium ceny
Lpg - ilość punktów oferty badanej w kryterium długości okresu gwarancji


b) Punkty za kryteria: cena oferty i kryteria gwarancji zostaną zsumowane.

c) Każdy wykonawca będzie oceniany w skali od 0 do 100 punktów.
d) Liczba punktów zostanie zaokrąglona do 2 miejsc po przecinku.

e) Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania obowiązku podatkowego Zamawiającego, zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług w zakresie dotyczącym wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek wpłacić zgodnie z obowiązującymi przepisami.

f) Zamawiający udzieli zamówienia wykonawcy, którego oferta uzyska największą liczbę punktów łącznych.

14. INFORMACJA O FORMALNOŚCIACH, JAKIE POWINNY ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO.

1) Informacje o formalnościach, jakie powinny być spełnione w celu zawarcia umowy:
1. Zamawiający będzie zawierał stosowne umowy o realizację zamówienia publicznego z wybranym wykonawcą.
2. Wykonawca ma obowiązek zawrzeć umowę zgodnie ze wzorem umowy stanowiącym załącznik nr 8 do niniejszej SIWZ.
3. Zawarta umowa będzie jawna i będzie podlegała udostępnianiu na zasadach określonych w przepisach o dostępie do informacji publicznej (art. 139 ust. 3 ustawy).
4. Wykonawca zobowiązany jest wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy.
5. Jeżeli jako najkorzystniejsza zostanie wybrana oferta Wykonawców - Konsorcjum/Spółki cywilnej, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. Umowa regulująca współpracę tych podmiotów powinna zawierać: określenie celu gospodarczego, oświadczenia podmiotów o przyjęciu odpowiedzialności solidarnej, wskazanie podmiotu, któremu powierza się prowadzenie spraw i reprezentację na zewnątrz (lidera), oznaczenie czasu trwania umowy - wymaga się, aby czas trwania umowy był nie krótszy niż okres realizacji zamówienia. Umowa regulująca współpracę musi być podpisana tak, by zobowiązywała prawnie wszystkie podmioty gospodarcze oraz musi stwierdzać solidarną odpowiedzialność partnerów wobec Zamawiającego za wykonanie umowy.
2) Termin i miejsce zawarcia umowy.
1. Zamawiający zawrze umowę w sprawie zamówienia publicznego, z zastrzeżeniem art. 183 ustawy, w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, jeżeli zawiadomienie to zostało przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy pzp, albo 10 dni - jeżeli zostało przesłane w inny sposób.
2. Umowa zostanie zawarta w siedzibie Zamawiającego, przed upływem terminu związania ofertą.
3. Zamawiający może zawrzeć umowę w sprawie zamówienia publicznego przed upływem terminu, o których mowa w pkt. 1, jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia została złożona tylko jedna oferta.

15. WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY.
1) Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zgodnie z art. 147 - 150 ustawy w wysokości:
6 % ceny całkowitej podanej w ofercie
2) Zabezpieczenie należytego wykonania umowy będzie służyło do pokrycia roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy oraz roszczeń z tytułu rękojmi za wady.
3) Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione w: pieniądzu, poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym), gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4) Jeżeli zabezpieczenie należytego wykonania umowy zostanie wniesione w pieniądzu zamawiający przechowa je na oprocentowanym rachunku bankowym.
5) Jeżeli zabezpieczenie należytego wykonania umowy zostanie wniesione w pieniądzu, Zamawiający zwróci je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego,
na którym było ono przechowywane pomniejszonym o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek wykonawcy.
6) Zabezpieczenie może być wniesione w jednej lub kilku formach.
7) W przypadku, gdy wykonawca wnosi zabezpieczenie w formie gwarancji bankowej
lub gwarancji ubezpieczeniowej, z treści tych gwarancji musi w szczególności jednoznacznie wynikać:
a) zobowiązanie gwaranta (banku, zakładu ubezpieczeń) do zapłaty do wysokości określonej w gwarancji kwoty, nieodwołalnie i bezwarunkowo, na pierwsze żądanie zamawiającego zawierające oświadczenie, że zaistniały okoliczności związane z niewykonaniem
lub nienależytym wykonaniem umowy albo niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem obowiązków wynikających z rękojmi.
b) termin obowiązywania gwarancji,
8) Wykonawca może w trakcie realizacji umowy dokonać zmiany formy wniesionego zabezpieczenia pod warunkiem zachowania ciągłości zabezpieczenia i nie zmniejszenia jego wysokości.
Załączniki do SIWZ:
Załącznik nr 1 - Wzór formularza oferty
Załącznik nr 2 - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
Załącznik nr 3 - Zestawienie wymaganych parametrów technicznych i użytkowych
Załącznik nr 4 - Wzór oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu
Załącznik nr 5 - Wzór wykazu dostaw
Załącznik nr 6 - Wzór oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia
Załącznik nr 7 - Wzór informacji o przynależności do grupy kapitałowej
Załącznik nr 8 - Wzór umowy
Załącznik nr 9 - MountingAngle_InductiveSwitch
Załącznik nr 10 - MountingBars_PowerDistributionUnit
Załącznik nr 11 - MountingAngle_MotorBox
Załącznik nr 12 - WP1300_InstructionsMechDesign

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
ISTOTNE DLA STRON POSTANOWIENIA, KTÓRE ZOSTANĄ WPROWADZONE DO TREŚCI ZAWIERANEJ UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO, OGÓLNE WARUNKI UMOWY ALBO WZÓR UMOWY, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY WYMAGA OD WYKONAWCY, ABY ZAWARŁ Z NIM UMOWĘ W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO NA TAKICH WARUNKACH :

1) Wzór umowy stanowi załącznik nr 8 do SIWZ.
2) Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w przypadku:
1. aktualizacji rozwiązań ze względu na postęp technologiczny (np. wycofanie z obrotu urządzeń lub materiałów); zmiana nie może spowodować podwyższenia ceny wynikającej z oferty, na podstawie której był dokonany wybór wykonawcy; inicjatorem zmian może być Zamawiający lub wykonawca poprzez pisemne wystąpienie w okresie obowiązywania umowy zawierające opis proponowanych zmian, ich uzasadnienie oraz ewentualny termin wprowadzenia;
2. konieczności zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia z przyczyn niezawinionych przez strony (np. gdyby doszło do opóźnienia dostawy elementów wyprodukowanych przez firmę Gamma Remote Sensing AG ze Szwajcarii, który ma nastąpić do dnia 31 lipca 2015 r.; w takim wypadku przedłużenie terminu realizacji umowy może nastąpić wyłącznie o czas odpowiadający opóźnieniu w dostawie w stosunku do terminu planowanego; o ewentualnym opóźnieniu w dostawie przez firmę Gamma Remote Sensing AG Zamawiający niezwłocznie zawiadomi Wykonawcę, wskazując jednocześnie termin, o jaki może nastąpić przedłużenie realizacji umowy; zmiana taka nie może spowodować zmiany ceny wynikającej z oferty, na podstawie której był dokonany wybór wykonawcy

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: Kryterium okresu gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 20

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ipan.lublin.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Instytut Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk, ul. Doświadczalna 4, 20-290 Lublin, pok. 10

Data składania wniosków, ofert: 23/06/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Instytut Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk, ul. Doświadczalna 4, 20-290 Lublin, bud. A, pok. 18 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
przetarg organizowany w ramach projektu Wsparcie techniczne wytworzenia i instalacji radiometru ELBARA-III w Bubnowie, Polska (ang. Technical Support for the fabrication and deployment of the radiometer ELBARA-III in Bubnow, Poland) i ELBARA_PD (Penetration Depth) finansowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną (European Space Agency)

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

117359 / 2010-05-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta w Tomaszowie Lubelskim - Tomaszów Lubelski (lubelskie)
CPV: 452624005 (Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej)
Wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową, budową trybuny zachodniej oraz wykonaniem przyłącza kanalizacji deszczowej stadionu miejskiego w Tomaszowie Lubelskim

57272 / 2012-02-27 - Inny: instytut badawczy

Instytut Nawozów Sztucznych - Puławy (lubelskie)
CPV: 452624005 (Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej)
Wykonanie konstrukcji stalowej (3-poziomowej) wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym na hali G31 w ramach projektu Instalacja doświadczalna do badań procesów otrzymywania i formowania mas katalitycznych i innych mas ceramicznych oraz procesów dalszej ich obróbki.

230000 / 2015-09-04 - Inny: instytut naukowy Polskiej Akademii Nauk

Instytut Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 452624005 (Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej)
Dostawa i montaż systemu radiometru ELBARA-III w ramach projektu: Wsparcie techniczne wytworzenia i instalacji radiometru ELBARA-III w Bubnowie, Polska (ang. Technical Support for the fabrication and deployment of the radiometer ELBARA-III in Bubnow, Poland) i ELBARA_PD (Penetration Depth) finansowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną (European Space Agency)

166884 / 2010-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta w Tomaszowie Lubelskim - Tomaszów Lubelski (lubelskie)
CPV: 452624005 (Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej)
Wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową, budową trybuny zachodniej oraz wykonaniem przyłącza kanalizacji deszczowej stadionu miejskiego w Tomaszowie Lubelskim.

153376 / 2015-06-24 - Inny: instytut naukowy Polskiej Akademii Nauk

Instytut Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 452624005 (Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej)
Dostawa i montaż systemu radiometru ELBARA-III w ramach projektu: Wsparcie techniczne wytworzenia i instalacji radiometru ELBARA-III w Bubnowie, Polska (ang. Technical Support for the fabrication and deployment of the radiometer ELBARA-III in Bubnow, Poland) i ELBARA PD (Penetration Depth) finansowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną (European Space Agency).

75015 / 2013-05-14 - Inny: instytut badawczy

Instytut Nawozów Sztucznych - Puławy (lubelskie)
CPV: 452624005 (Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej)
Wykonanie robót polegających na montażu podajnika masy oraz przeróbce konstrukcji stalowej wokół podajnika masy

74169 / 2012-04-02 - Inny: instytut badawczy

Instytut Nawozów Sztucznych - Puławy (lubelskie)
CPV: 452624005 (Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej)
Wykonanie konstrukcji stalowej (3-poziomowej) wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym na hali G-31 w ramach projektu Instalacja doświadczalna do badań procesów otrzymywania i formowania mas katalitycznych i innych mas ceramicznych oraz procesów ich dalszej obróbki